fxer essentiële punten vandaag ter tafel Hoop op een gunstige oplossing voor weinig geld AMERIKAANS SYSTEEM Wij verhuren: .Wij verhuren: Wij verhuren: Mof Kay ter !Bantmantet KRUIJSSEN Goed gekleed gaan Centra Kledingbedrijf IVIorgen 11 DECEMBER B. v- FRANK urn- WAARSCHUWING STRAATSBURGSE ASSEMBLéE Vandaag rapport van de subcommissie? Verhoging papierprijs Belgische concessies welhaast zeker IJmuiden Beverwijk Australië - Canada - Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika HALVERHOUT ZWART en ZURMUHLEN Met Kerst een mooie 1 Zmd-W est-Af rika in de beheer schapscommissie Nazi's roerig in Zuid-Amerika Aanklacht tegen twee Chinese officieren Washington. (Reuter). Tsjang Kai Inbrekers namen brandkast met 10.000.- mee Ruim 250.000.- voor Noord-Italië Distributie in de volksdemocratie Auto reed tegen boom Journalistenkring ernstig bezorgd over de gevolgen Benelux - conferentie te Brussel De loggers werd het te bar Bromfiets voor Piet Agenda voor Veisen Bakkersknecht speelde mooi weer van de centen van de baas Cognac en klare Scheepvaart ZONDER VOORUITBETALING ADVERTEERT IN DIT BLAD KOOPMAN J. VELLEMAN Zijlstraat 62 Haarlem, Telef. 14637 Bontwerker AANDAG 10 DECEMBER 1951 (Van een speciale verslaggever) Straatsburg, 10 December 'andaag een lange vergadering; ver- •ht wordt zelfs een vegadernacht. De nsen moeten Dinsdagochtend voor de juning in hun Nationale Vergadering r Parijs vertrekken. De zitting van de aatsburgse Assemblée zal morgen ein- sn. Als er uit deze zitting belang- "e beslissingen te voorschijn zullen ko- a, moet dat dus vandaag gebeuren. ;è'n grondslag voor die belangrijke be stogen is er nu wel. Verleden week zijn in het algemeen debat over de Eux-o- e politiek verscheidene Franse voorstel ler tafel gekomen, die allemaal onder ;r de strekking hadden een oplossing te den voor een zogenaamde politieke oriteit boven het Europese leger die zekere binding met Engeland zou kun- i hebben. Als dit zou lukken, zal het opese leger in het Franse parlement wat minder slechte kans maken. Ver was er een rapport van de politieke unissie, het „rapport Struye", dat de opese politiek nieuwe vorm wilde ge- i, Dit rapport en de Franse voorstellen ft de politieke commissie met elkaar ombineerd en tenslotte zijn er vier pun- uit samengesteld die vandaag in de ;emblée op tafel komen. )e vier punten waar de politieke com- isie het over eens blijkt te zijn gewor- i zijn: lenoeming in elk land van een „Minis- van Europese Zaken". Deze ministers, onder gezag van zijn eigen minister i Buitenlandse Zaken werkende, zul- tezamen als college optreden en zij len kunnen bevorderen, dat gedelegeer- i voor bepaalde aangelegenheden wor- i benoemd. «telling van een politieke autoriteit, ;ormd door de landen die bereid zijn tot Europese leger toe te treden. Deze po- eke autoriteit zal alleen bevoegdheden jben op het gebied van defensie en bui- landse politiek, voorzover haar optre- i noodzakelijk is voor het Europese le en in verband met het Atlantisch Pact. zal verbindingen met andere landen ageland!) kunnen aangaan. ien studieconferentie met het Britse menebest om de mogelijkheid van in- PARIJS. De Anglicaanse geestelijke chael Scott, voorvechter van de zaak van inheemsen in Zuid-West-Afrika, heeft terdag de UNO verzocht, Zuid-Afrika nieuw te vragen inheemse stamhoofden te staan om zich naar Parijs te begeven, ott deed dit verzoek voor de beheer scommissie. De commissie begon met t debat over een achtmogendhedenreso- ie/die de weigering van de Zuid-Afri- anse regering om het toezicht van de >'0 over Zuid-West-Afrika te aanvaar- n betreurt en verklaart, dat de unie de itus van het gebied niet eenzijdig kan randeren. De landen die de resolutie bben ingediend zijn Cuba, Denemarken, uador, Egypte, Irak, de Philippijnen, iailand en de Verenigde Staten. De Amerikaan Francis Sayre hoopte, dat Zuid-Afrikaanse regering zich zou neer- gen bij de mening van het internationale rechtshof. De Nederlander dr. Kernkamp verklaar- dat zijn regering „ten zeerste teleurge- ild" was, dat Zuid-Afrika de minimale jenvoorstellen van de commissie niet had nvaard. Het was evenwel duidelijk dat n werkelijke oplossing niet mogelijk was nder de medewerking van de Zuid-Afri- anse regering. Er zou derhalve een nieu- i poging gedaan moeten worden om tot n regeling te komen. De commissie is toen tot Maandagochtend teen gegaan. LONDEN, (Reuter). De positie van :<5dse gemeenschappen in Zuid-Amerika ordt bedreigd door een internationale =tionaal-socialistische beweging, aldus tót dr. Israel Goldstein, voorzitter van e Amerikaanse afdeling van het bestuur het Joodse wereldcongres op een ver kering te Londen ter gelegenheid van et vijftienjarig bestaan der Britse afde- verklaard. bestaat weinig twijfel, dat het cen- dezer beweging thans in Zuid- ®«ika is gevestigd, aldus dr. Goldstein. Een onafgebroken stroom propaganda- stuur en periodieken, waarin de herle- 'J1? der nationaal-socialistische gedachten Pffllijk wordt voorgestaan, wordt ver- Etëid door nationaal-socialistische uitge- =rsfirma's in Zuid-Amerika. Centra van ^stische activiteit in Zuid-Amerika wor- f voortdurend aangevuld met Duitse '-migranten. Niet alleen zijn Duitse tech- pe deskundigen in wijde kring in genomen, doch personen, die in het «leden een werkzaam aandeel hebben wad in de Hitler-beweging, bezetten be- :-?njke en invloedrijke plaatsen bij re- instanties. De internationale nazis- beweging heeft nauwe betrekkingen geknoopt met Arabische gemeenschap- w geheel Zuid-Amerika, waar onge- Kr zevenhonderdduizend Joden wonen. K heeft generaal Mow Tang-Thoe ont- Van zijn functies als plaatsvervan- J.bevelhebber van de Chinese lucht- tair 8n a^s verteSenwoordiger bij de mi- ,'..e ^commissie van de Veiligheids- H aldus een bekendmaking van de Chi- 2,.a!n as?ade te Washington. Volgens de eld j ing was generaal Mow verwik- m een financieel meningsverschil met L ®?ering en heeft hij bevel gekregen j'ni u^mosa terug te keren, evenals ko- J1 "Siang. nationalistische regering heeft het L ff-in Washington verzocht de itpi eren te verplichten rekenschap «'pJS8en over gelden, die zij hebben j Vlr v°°r de aankoop van vliegtuigen voorraden in de Verenigde Staten. schakeling van continentaal Europa in het sterlinggebied te bezien. Een Europese conferentie, begin 1952 te houden, ter hergroepering van de verschil lende Europese instellingen. Deze vier punten komen vandaag aan de orde in de vorm van ontwerp-aanbevelin- gen: de eerste drie punten zijn verwerkt in één aanbeveling, het vierde punt in een andere. De dingen lopen zonderling door elkaar. Want morgen komen hier de ministers van Buitenlandse Zaken van de landen van het Europese leger bij elkaar. De Assemblée zal haar beslissingen dan hebben genomen. Intussen is een van hen, Schuman, zijn ministeriële leven niet zeker, want morgen wordt in Parijs over de vertrouwenskwestie gestemd. Deze zelfde minister zal vandaag nog te Straatsburg de Assemblée toespre ken (ook zullen er redevoeringen van Adenauer, De Gasperi en Van Zeeland zijn). Het is een samenloop van gebeurtenissen, waar de Assemblée zich niet veel van zal kunnen aantrekken. Zij zal haar bijdragen tot oplossing van de critieke toestand in de Europese politiek trachten te leveren: zij zal dit vandaag nog, op de valreep, moeten doen. Men is deze zitting begonnen met de gedachte: hier moet iets uitkomen. Thans, tegen het einde van de zitting zal moeten blijken, of de Assemblée deze gedachte waar kan maken. De Assemblée heeft, terwijl haar politieke commissie aan het werk was, zelf niet stil gezeten. Vrijdag en Zaterdag is een rijk ge schakeerde agenda afgewerkt. Er is een nieuw reglement van orde vastgesteld, waarbij een voorstel-Mollet, om uitdrukke lijk te bepalen dat commissies uit eigen beweging onderwerpen mogen aansnijden, is verworpen. Men loopt namelijk de kans, dat de Assemblée zo'n door een commissie cp eigen iftitiatief aangesneden onderwerp eenvoudigweg doodzwijgt; zoals mejuf frouw Klompé Zaterdagochtend met haar rapport over de bijzondere gezagsorganen pijnlijk had ervaren. Er zijn verder vele aanbevelingen goed gekeurd op cultureel en sociaal gebied; onder meer betreffende de vorming van een fonds voor studenten uit Oost-Europese landen die als politieke bannelingen in West-Europa leven, zo luidde het voorstel tenminste oorspronkelijk. Op initiatief van de Labour-afgevaardigde Janec is het woord „Oost" geschrapt. Er zullen dus ook politieke vluchtelingen uit Spanje onder kunnen vallen. Noemen wij tenslotte het aanvullende protocol bij de conferentie over de rechten van de mens. Wanneer ook het Ministerscomité dit protocol aanvaardt zal deze overeenkomst, die een gemeenschap pelijke ondergrond voor de Europese lan den betekent, overal geratificeerd kunnen worden. Spaakmej. Klompé De A.N.P.-correspondent meldt: In de Europese Assemblée ontstond Zaterdag een conflict tussen president Spaak en de Ne derlandse afgevaardigde mej. M. Klompé. Mej. Klompé had in haar kwaliteit van rapportrice van de politieke commissie uit voerig het voorstel van deze commissie ver dedigd, om in een besluit van de Assemblée de algemene beginselen vast te leggen, die zouden moeten gelden voor in Europa te stichten gezagsorganen. Toen het rapport der commissie na korte bespreking rijp voor stemming was, meng de president Spaak zich in het debat met de opmerking dat hij aarzelde tot stem ming over te gaan, omdat de betekenis van de daarin vervatte aanbeveling hem niet duidelijk was. Bovendien wist hij niet tot wie de assemblee zich met deze omschrij ving der gezagsorganen zou willen riohten. Ofschoon mej. Klompé hem terstond van antwoord diende en zeide, dat de opgestel de beginselen als gids zouden moeten die nen bij de vorming van zulke organen en als zodanig aan de regeringen en parle menten moesten worden gericht, bleef de president bezwaar maken tegen stemming. De 27 overige leden der politieke commis sie, die de aanbeveling allen hadden onder steund, toen zij acht maanden geleden werd opgesteld, waren afwezig of zwegen. Zij lieten hun rapportrice alleen in de verde diging van het uitvoerige rapport. Nadat mej. Klompé zich daarbij bij ge brek aan ondersteuning uit de vergadering had neergelegd, werd het rapport naar de commissie teruggewezen. PARIJS, (Reuter). De tiende bijeen komst van de subcommissie van de grote vier voor de ontwapening, welke Zaterdag is gehouden, heeft twee uur en twintig minuten geduurd. De gedelegeerden kwa men vandaag opnieuw bijeen. De voorzitter, dr. Nervo, heeft dit week einde een slot-memorandum opgesteld, waarin de opvattingen van beide delega ties is verwerkt. De subcommissie hoopt haar werkzaamheden vandaag te voltooien. Zij zou dan aan de politieke commissie verslag uitbrengen. Dr. Nervo sprak een bericht tegen, dat de grote vier het eens waren geworden over de kwestie van het vei'bod van de atoombom. Inbrekers hebben in de nacht van Vrij dag op Zaterdag de brandkast uit het ge bouw van de Coöperatieve Vereniging „De Landbouw" te Terwolde weggehaald. De brandkast bevatte tienduizend gulden. De daders hadden de driehonderd kilo gram zware brandkast naar buiten gerold en in een auto geladen. De resultaten van de actie in Nederland ten behoeve van de slachtoffers van de overstroming in Italië hebben de verwach ting verre overtroffen, zo deelt het Neder landse Rode Kruis mede. Nog steeds ko men gelden binnen en ook zijn er afdelin gen, waar door plaatselijke omstandighe den pas deze week kan worden gecollec teerd. De opbrengst zoals die thans bij het hoofdbestuur van het Nederlandse Rode ICruis bekend is, bedraagt ruim 250.000. Volgens radio-Praag heeft het Tsjecho- slowaakse ministerie van binnenlandse handel mededelingen gedaan over de distributie in het komende jaar. Rijke boeren en werkgeverszullen geen kaarten ontvangen, maar alle levens middelen en textiel op de „vrije markt" tegen hogere prijzen moeten kopen. Mijnwerkers en arbeiders in de zware industrie zullen slechts dan extra rantsoenen krijgen, als zij „regelmatig op het werk verschijnen en niet meer dan twee dagen per maand verzuimen" Het „basis-rantsoen", hetgeen personen krijgen, die niet behoren tot een gena tionaliseerde staats-, gemeente-, of coö peratieve onderneming, zal voor be paalde voedingsmiddelen, zoals brood, vlees, boter en suiker, enigszins worden verlaagd, aldus radio-Praag. De kinderen van rijke boeren en werk gevers zullen alleen dan kaarten voor zeep en suiker en textielpunten ontvan gen, als hun ouders „hun leveringsplicht nakomen". Arbeiders in mijnen en zware industrie, schrijvers, componisten en schilders, die „lid van hun vakverenigingen zijn" krijgen een hoger rantsoen suiker dan de rest van de bevolking. oooooooocooooooooooooc Op het Prinsen Bolwerk te Haarlem reed de bestuurder van een bestelauto Zondag morgen tegen een boom, toen hij wilde uit wijken voor een fietser. Het zicht werd hem door het slechte weer belemmerd. De auto werd zwaar beschadigd. De twee in zittenden kregen lichte kwetsuren. In zijn Zaterdag gehouden vergadering heeft het bestuur van de Nederlandse Journalisten Kring zich bezig gehouden met de gevolgen welke de aanzienlijke ver hoging van de papierprijs zal kunnen heb ben op de voorlichting. Het bestuur heeft er zijn ernstige bezorgdheid over uitge sproken dat aan de noodzakelijke geeste lijke en culturele weerstand van het Ne derlandse volk ernstig afbreuk zal worden gedaan indien de verhoging van de papier prijs zou leiden tot inperking van de toch reeds nauwelijks toereikende omvang van kranten, nieuwsbladen, weekbladen en pe riodieken. En dat deze gevolgen nog ern stiger zouden worden indien deze inper king zou leiden tot een inperking van de democratische verscheidenheid in de voor lichting, wanneer sommige bedrijven door de papierprijsverhoging voor zo grote moeilijkheden zouden komen te staan, dat sluiting van ondernemingen onvermijdelijk zou blijken te zijn Het bestuur van de N. J.K. heeft voorts als zijn mening uitge sproken, dat de overheid nog meer dan tot nu toe het geval bleek te zijn open oog zal moeten hebben voor de bedreiging van de democratische en culturele belangen van ons volk door deze aangekondigde verho ging van de papierprijs en bij haar in over weging genomen maatregelen om deze na delige effecten te voorkomen niet in de eerste plaats economische normen mag laten gelden omdat hier geheel andere waarden in het spel zijn gebracht en op het spel komen te staan. BRUSSEL, (ANP) Tijdens de Zater dag te Brussel gehouden conferentie der Beneluxlanden zijn in het bijzonder de rapporten bestudeerd, die de deskundigen hebben uitgebracht betreffende de moge lijkheid om met betrekking tot de Belgische uitvoerbelasting een voorkeursysteem vast te stellen voor de Nederlandse en Luxem burgse partners in de Benelux. Na afloop der besprekingen deelde de Nederlandse minister van Financiën Lieftinck mede, dat de onderhandelingen, die in gunstige sfeer verliepen, de volgende week door de experts zullen worden voortgezet. Vex-dere mededelingen konden in dit stadium nog niet worden gedaan. De Bel gische minister van Financiën Jean van Hout-te verklaarde nog, dat de werkzaam heden beter verlopen zijn dan men aan vankelijk had verwacht. De ministers zul len niet meer in vergadering bijeenkomen en wanneer de deskundigen hun werk zaamheden hebben beëindigd zal volstaan kunnen worden met een bxdefwisseling, zo voegde hij hieraan toe. Onze correspondent in Brussel seint: Het mag als een vaststaand feit beschouwd worden dat België op het stuk van de ex port-heffingen concessies zal doen aan zijn beide Beneiuxpartners. Experts, die' de Brusselse conferentie van Zaterdag bij woonden, bevestigden ons de optimistische verklaringen van de ministers Van Houtte en Lieftinck, namelijk dat de conferentie in een gunstige sfeer was verlopen. Deze bij eenkomst vond Zaterdag plaats in de ambtswoning van de Belgische minister van Financiën, prof. J. van Houtte. Het blijkt dat het genoemde bedrag van f 20 millioen, dat de schadepost voor Ne derland zou zijn, indien de Belgische uit- voerheffingen op naar Nederland uitgevoer de Belgische goederen zouden worden toe gepast, een uit de lucht gegrepen cijfer is. Noch minister Lieftinck, noch minister Van den Brink hebben ter conferentie een der gelijk bedrag genoemd. Morgen zullen de Belgische en Neder landse experts op het secretariaat der Be nelux te Brussel bijeenkomen en het mag als waarschijnlijk worden beschouwd, dat nog deze week een voor de drie partners bevredigende oplossing zal worden ge vonden. Dit week-einde hebben alle loggers er de brui maar aan gegeven. Tijdens de storm zijn de scheepjes in het Kanaal alle een haven binnengelopen en onder de En gelse wal hebben de meeste loggers liggen steken. Geen der schepen heeft averij op gelopen en er zijn geen vangsten gemeld. Zaterdagavond had de vierde en laatste trekking plaats van de winkelactie Kenne- merlaan ten bate van de IJmuider Red dingsbrigade. De „bromfiets" viel ten deel aan Piet Westerop, Edisonstraat 36. j- -- Maandag 10 December Raadhuis, van 10 tot 12 uur: spreekuur burgemeester. Nutsbibliotheek: van 19 tot 21.30 uur ge opend. Abelenstraat 1, 20 uur: Lezing over Goya door Harx-y Prenen voor Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Thalia, 20 uur: „De verdere belevenissen van de Minivers". Rex, 20 uur: „In Bagdad mag dat". Dinsdag 11 December Thalia, 20 uur: „Alarm in de nachtexpress". Op het ogenblik zit op het politiebureau in Beverwijk een 16-jarige knaap achter slot en grendel. Tot en met Zaterdag was hij loopjongen bij een banketbakker, wie hij in de dagen rond Sinterklaas heeft be nadeeld voor f 260 door geld achter te hou den bij de afrekeningen. Hiervoor heeft hij zich „in het nieuw" gestoken. Zaterdag avond na een bioscoopje, dat hij betaalde van de laatste (verduisterde) centen, meldde hij zich bij de politie. Zaterdagavond werden twee Beverwijkse knapen door een agent geholpen op hun wankele schreden naar het bureau van politie. Zij hadden de mond aan een eexiijk betaalde fles cognac gezet, met de beken de gevolgen. Even voordat zij voor de in specteur van dienst verschenen, had een winkeljuffrouw van een distilleerderij aan gifte gedaan van diefstal van een liter „jenever". Bij fouillering der beide voor geleiden kwam de aap, of in dit geval de kruik uit de kleding. Adventsconcert van „Zang en Vriendschap Het gemengd koor „Zang en Vriend schap", directeur Stephen Jansen, geeft Donderdag 13 December tezamen met het kinderkoor „Jong Zang en Vriendschap" een Adventsconcert in de Nederlands Her vormde kerk. FIETS WAS VERDWENEN Zondagavond deed een Beverwijkse me neer aangifte bij de politie van diefstal van zijn fiets, die hij vóór een café gepar keerd had. De recherche heeft de zaak in onderzoek. Arendsdijk. 8 v. Philadelphia te New York. Algenib, 7 te Antwerpen. Agatha, 7 120 m. N. Anamba eil. Alamak, 7 100 m. N. Kreta. Acyone. pass. 8 Algiers. Aldegonda, 7 van Bangkok te Singapore. Alderamln, 7 350 m. Z.ZW. Kp. Race. Alloth, 7 1200 m. Z.ZW. Las Palmas. Arendskerk, pass 7 Minicoy n. Aden. Arundo, 7 640 m.' O. Bermudas. Agamemnon. 8 te La Guaira van Aruba. Aldabi, 8 380 m. Z. St. vincent. Almdijk, 7 840 m. ZW. Flores. Aludra, 7 520 m. W.ZW. Flores. Ampenan, 7 140 m. Z. Flores n. Halifax. Amstelpark. 7 440 m. O. ten N. Kp. Race. Amstelveen, 7 680 m. O ten N. Kp. Race. Arnedijk, 8 450 m. Z. Kp. Race n. Le Havre. Boskoop, 7 van Hamburg naar Bremen. Borneo, 10 Genua verwacht. Bantam, 8 te Port Said. Beverwijk, 7 van R'dam naar Ancona. Breda, 7 te Callao. Barendrecht, 7 70 m ZW. Ouessant. Blijdendijk, 7 280 m. Z. ten W. Cp. Race. Bonaire, 7 510 m. O Barbados. Callisto. 7 van A'dam n. Golf van Mexico. Caltex Nederland, 7 30 m. Z. Kreta. Chama, 7 190 m. O. Malta Celebes, pass. 7 Gibraltar. Corilla, 7 660 m. ZW. Galapagos. Drente. 7 v. Indonesië te R'dam. Erinna.' 7 v. Balikpapan n. Tarakan. Esso Rotterdam, 7 680 m. ZW. St. Maria. Felipes, pass. 7 Anamba eil. Gordias, 7 van Hamburg te Amsterdam. Gaasterland, 8 v. Itajai te Santos. Gooiland. 7 bij Kaap Verd eil. Hector, 7 van R'dam, Heemskerk, 7 te Antwerpen. Hercules, 7 van Lipari n. Algiers. Hydra, 7 v. Port au Prince n. Jacmel. Hestia, pass. 7 Miguel n. Port of Spain. Ilos, 7 van Gouaives n. New York. Ittersum, 7 340 m W. Finisterre. Jagersfontein, 7 27Ó m. N. ten W. Kaapstad. Japara 7 dwars Massawa. Kedoe, 7 van R'dam naar Soerabaja. Karslk, 7 Tj Priok naar Makassar. Kota Inten, 7 dwars Civita Vecchia Klipfontein, 7 600 m NW. Walvisbaai. Kota Gede. 7 260 m. W. ten N. Sa-bang Lawak, 9 v. Portland Oreg te Seattle verw. Loppersum. 7 van Casablanca te A'dam. Laertes. 7 300 m. W. Minicoy n. Aden. Laagkerk, 7 in Golf v. Biscaye. Leerdam, pass. 6 Nantucket. Lissekerk, pass. 7 Masira eil. n Port Soedan. Maashaven, 8 te Boqueron v. Buenos Aires. Maasland, 7 v. Amsterdam te Buenos Aires. Manoeran, 7 te Genua. Muiderkerk, 7 van R'dam te Antwerpen Madoera, 8 van Portland n. Seattle. Marken, 7 van R'dam naar Galveston. Maas, 7 v. Burriana te Valencia. Marisa, 7 350 m. Z. Rio de Janeiro. Mentor, 7 v. Famagusta te Limasol. Minjak, 7 ter rede Penangkat. Murea, 7 v. Lissabon te Berre. Maaskerk, 7 200 m. N.NW. St. Thome, Mapia, 7 250 m. W. Minicoy Merwede, 7 380 m. Z. Kp. Race. Metula, 7 150 m. ZO. Ceylon. Nestor, 8 v. Djidjelli te Calamata. Nieuw Holland, 7 v. Makassar te Balikpapan. Nigerstroom. pass 7 Kp. Blanco. Oranje, pass. 7 Malta. Omala. 7 v. Mlri te Singapore. Orion, 8 v. A'dam te Algiers. Oberon, 7 v. Kingston n. Santiago Cuba. Oranjestad, 7 240 m. NO. Barbados. Orestes, 8 te Trinidad v. Curasao. Overijsel, 7 bij Lissabon n. Genua, Ovula. 8 710 m NO. Guadeloupe. Prins Willem IV. pass. 7 Lands End n. Antw. Phrontis, 5 le Soerabaja. Prins Fred Hendrik, 7 550 m. O. Cp. Race. Prins Willem III, 7 30 m. ZW. Kp. Race. Pygmalion, 7 v Pto Cabello n. Maracaïbo. Prins Willem V. 7 570 m. W. Scilly's. Sibajak, pass. 7 Kp. de Gata. Stad Vlaardingen, 8 v Narvik te Vlaardingen. Stentor. 7 van Barbados n. Paramaribo. Sumatra, pas. 7 Fernando Noronha. Schie, 7 van Patras n. Piraeus. Sllindoeng. 7 in Golf v. Siam. Stanvac Talang Akar, 7 v. Telokanson n. Sung- etgerong. Salatiga. 7 700 m. ZW. Diego Garcia. Sliedrecht, 7 750 m. NO. ten O. Tristan da Cunha. Stanvac Dj Irak, 5 te Singapore. Tjiluwah, pass. 8 Sabang n. Pulubukom. Tomini, 7 v. Singapore n. Tj. Priok Trompenberg. 7 te Le Havre. Tankhaven III, 7 v. Sungeigerong n. Tj Uban. Tibia, 7 60 m. ZW. Ouessant. Tjikampek, 7 v. Singapore n. Yokohama Tankhaven II, 5 v. Port Swettenham n. Palem- bang Tarakan, 7 140 m. W. ten N Sabang. Taria, 7 330 m. W.NW. Onslow. Ta wall. 7 dwars Engano eil. Tegelberg. 7 150 m. Z.ZW Okinawa. Telamon, 5 te New York v. Philadelphia. Tiberius, 5 v. Mobile te Houston. Tjipondok, 5 v. Kobe naar Osaka. Tjisadane, 7 110 m. Z Rio Grande. Tosari. 7 450 m. NO. Bermudas. Utrecht. 6 e Tj. Priok. Veendam, 7 van Halifax. Van Heutz, 5 v. Kobe te Hongkong. Van Riebeeck, pass. 7 Str. Banka. Waterman 7 830 m. NW. Fremantle. Westland. 7 van Hamburg te Amsterdam. Wieldrecht, 7 230 m. NW. Fernando Noronha. Winterswijk, 7 dwars Bone IJsel, 7 v. Pyli naar Hamburg. Zuiderkruis, 7 van Walvisbaai. Zeeland (KRL), pass. 7 Kp. Bon, Zonnewijk, 7 680 m. O.ZO. Bermudas. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden Aldabi. 16 Antwerpen verwacht. Alhena, 7 te Rio de Janeiro. Bonaire, 15 Pta del Gada verwacht. Cottica, 7 van Madeira naar Barbados. Bloemfontein, 7 v. Teneriffe naar Kaapstad. Groote Beer, Amsterdam verbouwen Indrapoera, verm. 2 Jan v. R'dam n. Soerabaja. Joh. v. 01 den-barnevelt Amsterdam survey. Nieuw Amsterdam. R'dam survey. Noordam, vertr. 8 ca 14 u. R'dam n. N. Yoric Oranje, 12 Southampton en 13 A'dam verw. Oranjestad, 14 Madeira verwacht. Rijndam, vertr. 8 ca. 16 u. v. R'dam via L« Havre en Southampton naar New York. Sibajak, verm. 12 v Soerabaja te R'dam. Tjiluwah, 10 Singapore verwacht. Veendam. 8 New York verwacht. Waterman, 9 Fremantle verwacht. Westerdam, vertr. 8 v. New York n. R'dam. Willemstad, 14 La Guaira verwacht. Willem Ruys, 10 Belawan verwacht Zuiderkruis, 7 van Walvisbaai n. Amsterdam. KLEINE VAART Actinia, 7 te Fremington, v. Newport. Bernina, 6 te Gothenburg v. Parijs. Brinda, 6 te Grangemouth v. Londen. Claes Compaen, 9 te Vlaardingen verwacht Confid, 7 v. Delfzijl te Fraserburgh. Ellewoutsdijk. 8 van Gent naar R'dam. Franka, 6 van Bordeaux n. Tunis. Frejo, 7 van Wismar n Newcastle. Fratemité, pass. 8 Holtenau. Hada, pass. 5 Gibraltar. Hoflaan. verm. 8 Helsingfors n. Hamina. Ibis. 5 van IJmuiden. Import, 4 v. Coatza Coalcuos te Vera Cruz. Jo vertr. 8 van R'dam naar Hull. Jozef Swenden, 6 van Port Talbot n. Shoreham Kemphaan, 9 van Dublin te Bilbao verwacht. Kortenaer, 7 v. Avonmouth naar Par. Larix, 5 van Amsterdam naar Domsjo. Maartje, 7 van Newcastle n. Kopenhagen. Markab, 7 v R'dam te Londen. Meike, pass. 5 Gibraltar. Nato. 5 v. Civita Vecchia te Gibraltar. Nettie, 7 v. Odense te Nortel je. Okko Bosker, 5 te New Orleans. Ponto, 4 te Hamina van Helsinki. Ponza, 7 te Delfzijl v. A'dam n. Kotka. Prima, 7 van Preston n. Bilbao. Spora, 7 van Workington n. Avites. Spolanda. 8 v. R'dam naar Antwerpen. Swanenburgh, 7 v. R'dam te Londen. Tilly, 7 van Amsterdam naar Helsinki. Tromp, 7 van Leith te Hamburg. Trompenburgh. 7 van Stockholm n. Paskalavile Van Brakel, 7 van Hamburg te Boness. Van Gelder, 7 te Norrköping v. Rostock. Venus, 8 van Abo n. undgewater. Vlier, 5 van Houston n. Coastwise. Wilpo, 6 te Borga van Rafso. Westropa, 8 te Dover verwacht. Walenburgh, 7 van Bordeaux n. R'dam. Zwerver, 8 van R'dam n. Nykjöbing. SLEEPVAART Oceaan, 7 te Portsmouth met bak. Noordholland. n. Albany Australië 7 160 m. N.NW. Onslow. Noordzee, 7 te Soerabaja met baggermolen. dat kan alléén door ons Wij leveren U reeds COSTUUMS /'Sr- p. w. WINTERJASSEN 4.— p. w. WINTERMANTELS 4.— p. tv. REGENJASSEN 3.— p. w. BROEKEN 2.50 p. w. Keuze uit 250 stuks. Levering binnen 2 dagen. Geheimhouding verzekerd. H.H. AMBTENAREN ENZ. COSTUUMS NAAR MAAT ƒ165.— Desgewenst 25.per maand. Zie onze collectie. Ook laten wij U dit bij U thuis zien. Bestel nu, dan is het voor de Kerstdagen klaar. Spreek met Marion en het komt in orde. Het gesloten huis Kennemerplein 1 - Haarlem - Telefoon 19373 Alle inlichtingen voor Uw Passages naar N.V. VERENIGDE SCHEEPSAGENTUREN VAN PASSAGE-AGENTEN Kanaalstraat 69-71 - IJmuiden - Telefoon 4941 Viert U feest of krijgt U gasten? Tafels, stoelen, servies goed, glaswerk, bestek. Electr. gramofoon met platen. Krijgt U logees? Een- en tweepers. ledi kanten, driedelige kapok bedden, zuiver wollen dekens. Zit U met veel naaigoed hand- en trapnaaimachines. Verhuur-inrichting TROMPSTRAAT 35 - TELEFOON 4273 - IJMUIDEN opent de bekende Textiel- zijn zaak Floresstraat 10, Haarlem-Noord. Ons devies is: Grote omzet, kleine winst. Door bij ons te kopen bespaart U 25 Ziet de étalage. Dus allen naar B. v. FRANK, Florcsstr. 10, Haarl.-N. De laatste tijd worden in de Haarlemse dagbladen o.m. te koop gevraagd ouderwetse meubelen, ronde mali. tafels, ouderwets glas en porselein etc. Men zij echter zeer voorzichtig alvorens tot verkoop over te gaan. Onwetendheid van hetgeen U verkoopt en vooral de waardering kan U veel geld kosten. Ontbiedt daarom eerst vrijblijvend een expert, tevens ervaren koopman. Bijvoorbeeld: Ik betaal voor oude maho niehouten stoelen indien zes dezelfde tot 40.per stuk; ronde mahoniehouten tafels tot 150.p. st.; ouder wetse notenhouten salonstelletjes indien compleet tot 500.etc. etc. Voor antieke meubelen, kristal, porselein enz. geef ik veel geld. Ook voor inboedels en zolderoprui mingen is in Haarlem maar één aan te bevelen adres. Het is 't oudste! Wenst U dus iets le verkopen ontbiedt dan: Adverteer in dit blad. De eenvoudigste, meest effectieve en goedkoopste weg naar dit doel is: Wanneer gij uw waren aan de man (of aan de vrouw) wilt brengen, en dat is toch uw streven; dan moet gij die man (of die vrouw) van u laten horen. TAPIJTEN - DEKENS Verkoop toonkamer-res- tanten voor ongelooflijke prijzen. Wiltons, Velours, Mach. Smyrna's f 39.25, f 62.50, f 89, f 135. Cocos karpetten 200 x 300 f 47.50. Lopercoupons, Perz. des sins, yzersterk, van f 8.50 voor f 4.50 p. meter; De kens (iets vuil) f 9.50, f 14.50, f 19.50. Verkoop in onze toonkamer van 95 uur. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85, bij Gr. Markt. Haarlem. KOSTEN AUTO OMLAAG! Dit geldt voor het overgrote deel van de autogebruikers. Ga dan over op de RENAULT Vier, welke in 9 van de 10 gevallen voldoet aan al uw eisen. Benzineverbruik 1 op 17, veelal zelfs zuiniger. Andere onderhoudskosten naar rato. Gehele motor-revisie b.v. maximum 200. Laat U eens voorlichten door de dealer voor Haarlem en omgeving: GARAGE DEN HOUT Wagenweg 166 168 - Telefoon 12158 N.B. Veelal voorradig gebruikte Renaults, welke verkocht worden met 3 maanden volledige garantie. Wij bieden aan: CASKIA MANTELS (bruin en zwart) 495.— BOREGO MANTELS (bruin en grijs) vanaf 700 PERSIANER PATTES vanaf 850.— Ruime sortering in FINGERTIPS vanaf 165. Van Uw oude bontmantel maken wij een MODERNE FINGERTIP (model 1952) vanaf 27.50 Inlicht.: RIA NIESTEN, Groeneweg 37 IJmuiden-O. Telefoon (K 2550) 4863

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3