Oprichting trusts en syndicaten naar Russisch voorbeeld LEZING Filmavond Handschoenen Shawls ELZER'S A -1mïïïïl IfTTÏÏi— TIMMERMAN Beverwijk en Omstreken^) Een miraculeuze Chopin-speler Oud's Advocaat en Wijnen Gerbrand Bakker HIES Cenfenverkoop DE BLAUWE WINKEL b. een ervaren steno-typiste Economisch zoeklicht op Oost-Duitsland IJmuiden /"5.- EXTRA TE VERDIENEN ;RIJD A G 14 DECEMBER 1951 Adventsconcert van „Zang en Vriendschap" Haarlem II was op visite bij de Hoogovenschaakclub Twee gewonnen uitwedstrijden voor „Hotac" Agenda voor Beverwijk Het internationale H oogovenschaak-tournooi Sterke bezetting Onderlinge competitie „Weenink" Kienavond van „de Gieteling" Waterleiding en vorst Nicolaï Qrloff Kantoorbediende leidde meubelmaker om de tuin Strenge controle van bovenaf Nylon-kousen, zo lang de voorraad strekt van ƒ4.90 NU ƒ2.98 Interlock camisoles en directoires van ƒ2.95 NU ƒ1.59 Adverteert in dit blad Assistente-Analiste 3è4 le VERWARMINGSMONTEURS en 10 HULPMONTEURS, alsmede 1 1e VERWARMINGSTECHNICUS, Gemeenschap Velsen „De eerbiedige Humanist" Film: „EEN VAN ONS" HOOGOVENS a. een ervaren steno-typiste in het Nederlands WADDINGTON GLOVES 13.90 REYNARD 6.95 RINTEX 7.90 SIR EDWIN 7.95 TOMMY 9.95 HERENMODEHUIS Heeft wat Uzoekt! Met de a.s. feestdagen is een Radio onmisbaar. Kruisstraat 33 HAARLEM AANKOMENDE KRUIDENIERSBEDIENDE Vrij kort na zijn veelomvattende opera- ,.,cert heeft het gemengd koor „Zang en ftendschap" een Adventsconcert gegeven, «getuigt van studiezin, dat men liederen ^Hendrik Andriessen's Te Deum en Can- ^104 van Joh. Seb. Bach, die toch waar- geen eenvoudige composities zijn, bin- enkele weken heeft weten in te stu- •eren. "poor zioh te bedienen van de moderne Jfrukkingsmiddelen maakte Andriessen ut de zangers niet gemakkelijk. Maar die :$e zangers lieten in het „Sanctus Do- -jus" horen, dat zij op een zodanig zui- i;e wijze de bedoeling van de componist kitten weer te geven, dat alleen dit derde •;kluit het Te Deum reeds een extra relief jrëeg boven al het andere. Er waren meer !!n3 die momenten van stralende zang, 'oogtepunten waarin men geheel los kwam ón de partituur, zoals onder andere in het tiende zegekoor uit Handel's Josua. 'Van Bach's muziek kon dat niet gezegd nrden, „Zang en Vriendschap" zong de Cantate te voorzichtig, wat overigens niet verwonderen was, want de tijd van voor leiding was maar kort geweest. Deze be- i'êózaamheid was echter tevens een waar dig, dat hetgeen geboden werd goed van [lank en zuiverheid was. Stéphen Jansen heeft „Zang en Vriend- aap" welluidend laten zingen; de stem menverhouding was smaakvol afgewogen. voor het kinderkoor „Jong Zang en Ifndschap" gold dit. Deze fris zingende sinderschaar bracht een serie vriendelijke kerstliederen van G. J. Moed, de organist \s Grote Kerk, ten gehore. De klokjes- kriatie in „Welkom Kind" en de figuraties iij het Jubilate-koortje braken met het anventionale, Kerstliederen eigen en lie- :jn zich juist daarom vlot zingen. Maar ook in het uitgebreide werk, dat .Avondcantate" heette, hebben ze kranig :?zongen, ditmaal op hoogdravende woor- i«n, van „offeranden", „heilige stonden", bz, Stephen Jansen heeft met dit jonge volkje heel wat bereikt. Het grote koor :e6it er een goede reserve in gevonden. Lou Tervoort verzorgde de begeleiding :peen harmonium, dat in het grote kerk- sbouw allerzuinigst klonk en vooral in jach's Cantate aan een bedenkelijke kort ademigheid leed. Ger Mouton (tenor) en Henk van Monjou (bariton) zongen de duratieve soli in deze Cantate op voor nog studerenden verdienstelijke wijze. A. J. VAN DER WEIJDEN. i PLOTSELINGE DOOD. Gisteravond reed de 56-jarige heer P. A. M.uit Velsen-Noord op zijn motor over de Velserweg in Beverwijk. Eensklaps voelde hij zich onwel worden en stopte aan de rechterkant van de weg. Toen hij op het •rottoir stapte zakte hij in elkaar. Dokter Wieling, die spoedig ter plaatse was, achtte vervoer naar het ziekenhuis soodzakeiijk. J" >rt na aankomst overleed de heer M. De doodsoorzaak bleek in een hartaandoening te leggen. Het tweede tiental van de Hoogoven- jchaakclub heeft Woensdagavond in het Statenhuis aan de Velserweg een compe titie-wedstrijd gespeeld tegen Haarlem II. in deze strijd werden liefst vier wedstrij der. afgebroken in een 42 voorsprong voor Haarlem. De uitslagen luidden: HOSC IIHaar lem II 2—4 (voorlopig); P. Hart-W. J. Jolink afgebroken; B. Wulms-J. Kruyt P. Hoope-Th. Hetem afgebroken; A. Slings-D. Antonisse 10; M. Soete. aan-M. Rumpff afgebroken; ir. L. H. Derks-P. Mobach 0—1; P. A. Veldheer-P. J. Fris 01; H. v. Laaren-W. de Ronde 5-1; H. de Vries-mr. J. Jansonius '/o J. A. Rodenburg-J. de Lange afgebroken. Ook voor de onderlinge competitie wer- leneen groot aantal wedstrijden gespeeld, iet resultaat was: afdeling I: P. Zwart-J. C. de Haas 10; Th. Spijker-ir. D. G. Hu.vgen y,y2; A. P. de Bruin-J. Zoon tjes 0—1; A. Spijker-M. P. Suiker 01; ft Steeman-ir. E. F. Peltzer y*—l/z', P- Zwart-A. Spijker 1—0. Afdeling III: P. M. Jansen-P. Siebers afgebroken; P. Bos-A. de Vries 01; P. Zeilstra-J. Schmits 01; P. H. Jansen-G. Schouten y; P. Zeilstra-P. IT. Jansen K-W Afdeling IV: M. Maas-P. Stil 1—0; J. Uittenbogaard-K. Comis 10; M. de Wolf- I Bennink 01; C. Zoon-B. v. d. Slikke !-0; Gos. .Laverman-C. Oudendijk 01; P. Stil-G. Tuinman 10; P. Stil-J. v. Dijk t-0; N. Claassen-J. Bennik Vz34. Van de drie uitwedstrijden, welke de wogoven-tafeltennisvereniging „ITotac", Dinsdagavond voor de competitie van de «ederlandse Tafeltennisbond, afdeling Haarlem, speelde, zijn er twee in een over- inning omgezet. Het eerste heren-Jeam met de heren F. Loor, J. Weenink en A. Majorcas ont boette in de eerste klasse het Haarlemse LO.G. 3 en won alleszins verdiend met '-S. Alleen A. Majorcas (2 x) en J. Wee- mnk (lx) moesten de punten aan een te enstander laten. Het eerste dames-team ?-staande uit de dames N. Huig, N. Span jaard en R. de Laleyne won met 64 van T.O.G.-dames. De punten werden be laid door N. Huig (2 x), N. Spanjaard J xlen R. de Laleyne (lx). Het dubbel leverde tenslotte het winnende punt op. Het derde heren-team liet het erbij zit- ien en leed een zwai'e 28 nederlaag te gen P.W.N. 4. In het afgelopen Zondag in het Krc- gehuis te Haarlem gehouden tafeltennis- ournooi boekte „ITotac" een fraai succes, "et heren-dubbel F. de Loor.J. Weenink "°n in de eerste klasse de hoogste titel. "J net heren-enkel eerste klasse bracht J. eenink het tot de zesde plaats. Vrijdag 14 December Keniiemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Bright victory". uxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De man die W t> !?geven werd" theater, 8 uur: „Het eiland der ver noemden". Zaterdag 15 December KVi!tmy- Theatcr' 7 en 915 uur: .fright Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De man die W Segeven werd" '^êmde^n"61-' 8 UUr: "Het eilancl der ver" Het 14e Hoogoventournooi, dat van 12 tot en met 20 Januari te Beverwijk zal worden gehouden, belooft zeer belangrijk te worden. De definitieve samenstelling is als volgt: Dr. Max Euwe, H. Kramer, J. TI. Donner, TI. Bouwmeester, A. O'Kelly de Galway (België), B. Kostitsch en B. Rabar (beiden Joego Slavië), M. Toran (Spanje), L. Rellstab (West-Duitsland) en D. A. Yanofsky (Canada). Rabar is een nieuwe ster aan het Joego slavische schaakfirmament. Momenteel staat hij in de wedstrijden om het natio naal kampioenschap van zijn land aan de kop met 10 punten uit 11 partijen en wel IK- punt boven Matanovic c.s.; 20 spelers nemen aan dit tournooi deel. Van de buitenlanders is alleen O'Kelly een oude bekende op het Hoogoventour nooi. Bouwmeester krijgt, evenals Donner en kele jaren geleden, de kans om te laten zien, wat hij in een dergelijk sterk milieu kan presteren. De Beverwijkse schaakclub „Weenink" heeft Dinsdagavond in het „Witte Kruis"- badhuis aan de Baanstraat weer een aan tal wedstrijden gespeeld voor de onder linge competitie. De uitslagen luidden: Afdeling 1: R. GigengackPh. Bakker afgebr.; J. C. MuijenC. Koomen 01; TI. van 't HoffK. Slings 01; M. Ploeger J. Meijer Jr. 01. Afdeling 2: J. ReinhoutJ. v. d. Does 1—0; L. Siebers—V/. Groen 0—1; A. Ter voortJ. G. Jimmink 10; J. Otterloo N. Molenaar 01. Afdeling 3: C. MolenaarsM. Metselaar KK; M. MetselaarC. Molenaars 10; A. PriesterJ. Meijer Sr. afgebr.; TI. Nij- manM.. v. Leeuwen 1—0; G. de Koter D. Duinmeijer 10; D. DuinmeijerG. de Koter 10. Afdeling 4: J. W. LosH. Smakman 01; J. BekkerJ. Vellema 10; J. Bak kerL. Cazemier afgebr,; P. OomsA. de Wijs 01; R. MeijerJ. Bakker 01. De Hoogovenbeambtenvereniging „De Gieteling" zal ook dit jaar haar traditio nele „kienavond" organiseren en wel op Zaterdag 22 December in het Statenhuis aan de Velserweg. BURGERLIJKE STAND GETROUWD: J. A. Burgers en W. M. van Eijk; C. Oldenburg en H. Gr. de Vries; P. Kamphorst en Gr. A. M. de Vries; A. J. de Peijper en M. Jongejan. ONDERTROUWD: J. H. Mulder en M. J. Derogee; W. Smit en Sj. Cuperus; Fr. B. A. Fenger en A. M. van den Bos; B. M. Schel vis en J. H. J. Seignetle. GEBOORTEN: Antonia W. M., d. van J. J. Schelvis en W. M. Duin; Anna W. A., d. van H. Th. den Blanken en A. M. v. Lies hout; Catharina, d. van C. Klingeier en H. M. Schreve; Elisabeth M., d. van A. Schoone en G. A. Cl. de Goede; Maria J. Th., d. van J. S. Fr. Oud en J. H. M. v. d. Snoek; Gerar- dus L., z. van M. Fr. de Haas en A. J. Taf fijn; Alida J., d. van M. J. Teeling en J. C. Borsboom; Leonardus A., z., van J. C. Dau phin en C. E. Bakker; Emilie J., d. van L. TI. E., van Toen en G. M. Bakker; Willibrordus Fr. A., z. van H. v. d. Laan en J. Steeman; Binnert, z. van. A. de Ruiter en A. M. de Vries. Vries; Leonardet H. J., z. van H. J. v. Stra ten en C. Welage. OVERLEDEN: S. Bakker, 72 j., geh. met M. Chr. Indrisie; M. Huijer, 88 j., wed. van KI. Zwart; J. Roos, 38 j.„ geh." met W. E. Franck. De directeur van het gemeentelijk water bedrijf Haarlem maakt alle gebruikers er op attent, dat zij verplicht zijn te zorgen voor het vorstvrijhouden van de water meter en de binnenleiding. Schade toegebracht aan de watermeter door vorst of anderszins is voor rekening van de gebruiker, waarbij men dient te bedenken dat watermeters en onderdelen niet alleen duur zijn, doch bovendien de viezen kosten. Water, dat verloren is gegaan uit door vorst veroorzaakte lekken of door open staande leegloopkranen, moet worden be taald. De meterputten dienen te worden afge dekt door een houten bovendeksel, dat de put goed afsluit tegen de wind. In een meterput buitenshuis moet op halve hoogte een houten tussendeksel, voorzien van een handvat, worden aange bracht, zodat tussen dit deksel en de water meter een isolerende luchtlaag wordt ge vormd. Het tussendeksel kan het volgend jaar wederom dienst doen, nadat men dit in het voorjaar uit de meterput heeft ver wijderd en opgeborgen. Watermeters, welke binnenshuis onder de vloer zijn geplaatst, moeten zijn voorzien van een overal goed sluitende omtimme- ring, ter bescherming tegen vorst. Overtuigt u nu reeds of de hoofdkraan bij de watermeter wel goed afsluit en in dien dit niet het geval is, geeft daarvan dan onmiddellijk kennis aan het Waterbedrijf, Kampersingel nr. 4, telefoon 10279 en 11834. Zodra gevaar voor'bevriezen ontstaat, is het noodzakelijk onderstaande aanwijzingen nauwkeurig op te volgen: 1. Sluit de hoofdkraan 's avonds zo vroeg mogelijk af, wanneer dit kan ook overdag. Van te voren natuurlijk eerst voldoende water in voorraad nemen. 2. Open de leeg loopkraan en alle tapkranen. Trek de closetstortbakken door. De stopkraan vóór de stortbak mag niet gesloten worden. 3. Indien slechts een gedeelte van de binnen leiding aan bevriezing bloot staat en hier voor een stopkraan met leegloopkraan aanwezig is, deze tijdig controleren en bij vorst sluiten en de leiding ledigen. De hoofdkraan kan dan geopend blijven. 4. Blaas de leiding door, want dit kan nood zakelijk zijn. Begin daarbij op zolder en eindig beneden. Daardoor vloeit het nog in de leidingen achtergebleven water door de leegloopkraan weg. 5. Sluit daarna alle tapkranen. Daarmede voorkomt u water- verlies of overstroming wanneer de hoofd kraan of stopkraan later weer wordt open gedraaid. 6. Bij het weder in gebruik De Russische pianist Nicolaï Orloff (tegenwoordig woont hij in Schotland) is een typische vertegenwoordiger van het romantisch virtuozendom. Men moet' hem Liszt en Chopin horen spelen om zijn su perieure kwaliteiten te herkennen als hij de volle maat van zijn technisch kunnen demonstreert. Bach schijnt voor hem een verschijnsel uit een andere wereld te zijn. Maar hij wil hem 'toch ook op zijn pro gramma nemen én dan liefst nog om er mee te openen. Wat zal het wezen, een pré lude, een fuga, een partita.Nee, liever een bewerking van een fragment uit een fluitsonate! En daar geeft hij dan een ge romantiseerde lezing van. De schijn is ge red, maar in werkelijkheid heeft hij een bewijs van niet-begrijpen geleverd. Na Bach volgt Scarlatti, die zijn psyche al nader komt, al verdraagt hij nauwelijks zijn capricieuze interpretatie. Maar goed beschouwd is dit alles op een programma van Orloff slechts de aanloop. Het eigenlijke recital kan men achten te beginnen bij de Cho-pinnummers. Maar dan hoort men ook het pianistisch ^vonder her leven dat deze muziek het aanzijn gaf Want ook Orloff's interpretatie van Cho pin werkt als een wonder. Het éne mirakel wekt het andere. De woorden „virtuositeit" en „bravour" hebben een te realistische een te nuchtere, te oppervlakkige beteke nis. Zij klinken te voos om het irreële ef fect weer te geven dat hier bereikt wordt als een evenwichtig geheel van al de facul teiten die Orloff's spel zo verbazingwek kend maken. Deze sublieme Chopinver- klanking begon met zes Préludes uit opus 28 en bereikte zijn hoogtepunt in de So nate in b, opus 58. Maar laat ik niet te gauw van hoogte punt spreken, want er was nog meer te be leven en te bewonderen: een Moment mu sical van Rachmaninoff; een Etude van Scriabine; twee Préludes van Kabalevsky (de tweede bleek een bijzonder heerlijk brok piano-poëzie te bevatten!) en ten slotte kwam een verbijsterende vertolking van de Mephisto-wals van Liszt de kroon op dit alles zetten. Een en ander klonk on der Orloff's geraffineerde toets zo natuur lijk, zo vanzelfsprekend en zo overtuigend dat men al een onverbeterlijke philister had moeten zijn, om zich niet gewonnen te geven aan d'e suggestieve kracht van dit fenomenale spel en met de vertolker te geloven in de muziek, waarvan hij de ma gistrale herschepper is. En na dit geweldige programma bleek Orloff nog fris en krachtig genoeg, om als toegift andermaal een hoorn van overvloed over het publiek uit te storten: Schubert Liszt, Chopin en nog eens Chopin om ervan te duizelen! Chopin, Liszt en wie met hen verwant zijn, vinden in Orloff een paladijn van on gewoon formaat. JOS. DE KLERK nemen van de leiding moet allereerst de leegloopkraan goed worden gesloten en dan pas de hoofdkraan of stopkraan geopend. 7. Het is absoluut noodzakelijk om direct hierna de in de leiding achtergebleven lucht gelegenheid te geven te ontsnappen, door alle tapkranen even te openen. Hoewel het personeel van het water bedrijf geen. onwerkbaar weer of vorst verlet kent, dient men er rekening mee te houden, dat zolang de vorst duurt en ook na de vorst dit bedrijf niet altijd direct hulp zal kunnen verlenen. Neemt derhalve de hiervoor vermelde maatregelen in eigen belang. De Haarlemse meubelmaker P. G. H. die de behartiging van zijn belastingzaken aan de 28-jarige kantoorbediende P. G. W. had toevertrouwd, heeft tot zijn schade moeten ondervinden dat zijn helpende vriend minder betrouwbaar was dan hij vermoedde. Toen H. op een kwade dag een belastingaanslag kreeg van duizend gulden, stelde W. hem voor een regeling te treffen met de ontvanger. H. ging hier verheugd meeaccoord en betaalde 250 gulden die al vast ter delging van de belastingschuld zou dienen. Enige tijd later kreeg H. giro strookje, als bewijs dat het geld gestort was. Kort daarop kreeg W. f 100 als twee de aflossing. Ditmaal duurde het echter langer voordat het girostrookje ter tafel kwam. H. vertrouwde het zaakje niet meer en moes-t tot de ontdekking komen, dat zijn belastingboekhouder noch de f 250 noch de f 100 aan de ontvanger had afgedragen. Hij diende een aanklacht in en Donderdag middag had W. zich voor de Haarlemse rechtbank te verantwoorden. Hij verklaar de zich niet alleen aan deze, maar ook nog aan enige andere verduisteringen te heb ben schuldig gemaakt. Om verantwoord te zijn tegenover zijn werkgever had hij op het Overveense postkantoor blanco giro formulieren gekocht, waarop een ambte naar een stempel had gezet „omdat ze moesten dienen voor een examen". De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, meende met iemand te doen te hebben die geraffineerd en a-mo reel te werk was gegaan. Hij eiste een gevangenisstraf van één jaar, met aftrek van het voorarrest. De raadsman van W., mr. A. Tonino, vroeg zijn cliënt een kans te geven. Hij wilde geen clementie pleiten, maar drong er op aan dat de verdachte een krachtige ruggensteun zou krijgen. De rechtbank zal op 27 December uit spraak doen. (Speciale berichtgeving) In Mei 1948 werd in Oost-Duitsland een „Centraal Comité" opgericht, dat tot taak kreeg „het eigendom van het volk te be veiligen". Deze eigendommen werden toen- dertij d beheerd door de Lander, districten en gemeenten. Een regeringsinstantie werd geschapen om het algemene en dagelijkse beheer van de 1800 staats-ondernemingen over te nemen. Deze organisatie werd opgebouwd uit de verenigingen van de door de staat over genomen firma's, welke allen een directeur kregen, die verantwoordelijk was voor de onder hem gestelde ondernemingen en tevens voorzitter van de raad van beheer van „zijn" fabriek(en). Dit systeem werkte echter niet goed. Vele fabrieken produceerden te weinig en het werd duidelijk, dat volgens deze me thode het vijfjaren-plan 1951-1956 onmo gelijk kon worden uitgevoerd. Dit plan was geschapen met het doel, Oost-Duits land onafhankelijk te maken van import uit het Westen. Op 22 December 1950 werd dan ook een decreet uitgevaardigd, dat de genationali seerde fabrieken en zaken gereorganiseerd zouden worden volgens een systeem, dat veel gelijkenis vertoonde met het Sovjet- Russische systeem van trusts en syndicaten. De genationaliseerde bedrijven zijn thans in drie organisatieschema's ingedeeld. Alle grote fabrieken en ondernemingen werden onttrokken aan de bevoegdheden van de reeds genoemde verenigingen (as sociaties) van genationaliseerde bedrijven. Zij worden thans „van boven af" beheerd door een hoofd-afdeling van een van de economische ministeries of door het minis terie van voedselvoorziening, al naar de geaardheid van de betrokken ondernemin gen. In deze groep werden ook opgenomen de belangrijkste fabrieken, welke vroeger gecontroleerd werden door de Lander, evenals die, welke speciaal geschikt werden geacht om gefuseerd te worden tot één grootl ichaam, een en ander verband hou dende met hun locale ligging en technische uitrusting. Ten tweede werden de minder essentiële fabrieken en ondernemingen tot nieuwe organisaties samengebracht, welke even eens de oude organisaties van de Lander vervingen. De algemeen directeuren en zij, die belast zijn met de dagelijkse leiding van deze nieuwe organisaties en van de dochtermaatschappijen, werden onder het directe bevel van het betrokken departe ment geplaatst. De overige ondernemingen, evenals de zaken, welke tot nu toe beheerd werden door de gemeenten, werden samengesmol ten in locale industriële organen (de zoge naamde „örtliche Volkseigne Industrie"), welke onder controle werden gesteld van een agentschap van de ministeries van economische zaken van de Lander. Daar het decreet bepaalt, dat machines, welke in deze laatste groep niet gebruikt worden, of welke noodzakelijkerwijs door de sleutelindustriën gebruikt moeten wor den, aan deze laatsten dienen te worden overgedragen, kan men de conclusie gewet tigd noemen, dat deze industriële organen van het derde plan van ondergeschikt be lang worden geacht. VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 13 op 14 December Engelse wal, uit volle vleet: KW 25 met 6 k.; KW 20 met 5 k.; KW 32 met 5 k.; KW 49 met 5 k.; KW 173 met 20 k.; KW 45 met 14 k.; KW 70 met 3 k.; KW 56 met 1 k.; KW 122 met 5 k.; KW 168 met 8 k.; KW 170 met 5 k.; KW 85 met 100 k.; KW 110 met 30 k; KW 176 met 5 k.; KW 130 met 40 k; KW 37 met 5 k.; KW 127 met. 5 k.; KW 129 met 60 k. Kanaalvisserij: KW 5 met 15 k.; KW 6 met 20 k.; KW 7 met 10 k.; KW 141 met 6 k.; KW 67 met 8 k; KW 48 met 70 k.; KW 38 met 6 lc; KW 29 met 20 k.; KW 39 met 45 k.; KW 40 met 20 k.; KW 41 met 5 k.; KW 78 met 120 k.; KW 15 met 5 k. Engelse wal, geen vangst hadden: KW 147, KW 124. Gemiddelde vangsten Engelse wal: Vlaardingen 5 kantjes; Sche- veningen 5 kantjes; Katwijk 5 kantjes. Kanaal: Vlaardingen 30 kantjes; Scheve- ningen 30 kantjes; Katwijk 30 kantjes. van al onze zuiver wollen DAMES- EN KIND-ERPULLOVERS Dat kan alleen GEN. CRONJéSTRAAT 116 - HAARLEM-N. QOOOOOOOOOOOOOOOGOt biedt zich aan. Brieven on der IJ 418. OQ0O0OOOOOOGOOO0OO' HERINGA WUTHRICH - HAARLEM vragen voor directe indiensttreding: liefst bekend met luchtbehandeling. Secr.: J. Kostelijklaan 21 ZONDAG 16 DECEMBER: door de heer A. ERIKS uit Alkmaar. Onderwerp in de Rijks-HBS, Tiberiusplein. Aanvang 10.15 u. Toegang vrij. Belangstellenden zijn welkom. op Zaterdagavond 15 December a.s. in het Gebouw v. Chr. Belangen, Enschedéplein, ten bate van de Ned. Blindenbond. Medewerking wordt verleend door de Mandolineclub ,,Die Rooiroks". Toegang ƒ0.50. Kaarten verkrijgbaar aan de zaal. Aanvang 7.30 uur. Opening: Ds. v. Wijngaarden. - Sluiting: Ds. Thijs. Koopt bij ons ÜJJ levensmiddelen GER. DOUSTRAAT 33—35 Tel. 4892 IJmuiden-Oost. TAPIJTEN - DEKENS Toonkamer-restanten v. ongelooflijke prijzen. Wil tons, Velours, Smyrna's f 39.25, f 62.50, f 89.—, f 135, Cocos karpet 200 x 300 f 47.50; Wilton cou pons, ijzersterk van f 8.50 voor f 4.50 p. meter. De kens (iets vuil) f 9.50, f 14.50, f 19.50. Verkoop Zaterdag 15 en Maandag 17 Dec. v. 9-5 u. TAPIJT- HANDEL „MARO" N.V., Gebouw de Nijverheid, Jansstraat 85 by Grote Markt, Haarlem IJ M U I D E N De Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. te IJmuiden vraagt voor spoedige' indiensttreding met belangstelling voor cijferwerk. Opleiding tenminste Mulo. Leeftijd 30 jaar. met kennis van de moderne talen. Bij voorkeur met H.B.S.-diploma. Leeftijd 25 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties, met beschrijving van opleiding en levensloop, worden, vergezeld van een recente pastoto en onder vermelding van ons nummei jit) no ingewacht bij de Sociale Afdeling Beambten. Wij brengen de grootste sortering. Alleenverkoop van de be kende met wol en bontvoering. 14.75 15.50 17.90 19.50 22.50 Speciale aanbieding prima Nappa met zuiver wol voering. in meer dan 150 dessins van binnen en buiten landse fabrieken In: Truien met rolkraag Wollen Vesten Slipovers brengen wij u een Grote collectie! KENNEMERLAAN 121 (by de Watertoren) Indien U nog HEDEN bestelt is het toestel voor Kerstmis in Uw bezit. VANAF 2.75 PER WEEK, desgewenst zonder vooruitbetaling Wij hebben tevens een ruime sortering in Kerstplaten Ter kennisneming met de JUMBO- fabrikaten, stelt de fabriek 5. ter beschikking van ieder, die een OVERALL of MANCHESTER BROEK nodig heeft. JUMBO-OVERALL (normale prijs) 17.95 Bij inlevering van oude overall C A D E A U J 5. DECEMBER-PRIJS 12.95 JUMBO-MANCHESTER BROEK 23.95 (normale prijs) Bij inlevering van oude manch. broek x C A D E A U J 5. DECEMBER-PRIJS 18.95 Deze speciale aanbieding is geldig gedurende de gehele maand December. Zolang de voorraad strekt. VOOR DE KWALITEIT WORDT VOLLEDIG INGESTAAN. Alleenverkoop voor Haarlem ALBERT HEIJN VRAAGT Leeftijd 1618 jaar. Voor een pittige jonge man hebben wij een goede toekomst. Pers. aanm. in ons filiaal Driehuizerkerkweg 93, Driehuis. Gevraagd een volslagen bedrijfstimmerman. Schriftelijke sollicitaties onder no. IJ 416 bur. v. d. blad.

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7