Velsen bouwt 666 nieuwe huizen in de „Rivierenbuurt' I Kerstversiering Slecht horenden! Nieuwe wegen tot op voering der productiviteit „De Kleine Bijenkorf" Dud's Advocaat en Wijnen Gerbrand Bakker B. de Vilder en Zn GEERVLIET Meer nodig dan 5? millioen, maar alles is „gedekt" Velsen Beverwijk GEWELDIGE SORTERING Tweede Kamerlid over „Nietzsche" IJmuiden Luidsprekers Batterijen voor Uw hoortoestel ZATERDAG 15 DECEMBER 1951 Hoogoven-uitbreiding geeft Velsen steun in de rug Treksluitingen van plastic Duitse onderscheidingen voor Hollandse redders Voor 't eerst in de KLM-historie Boord-mécanicien gaat met pensioen Effecten- en Geldmarkt Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week De heer J. de Kadt: „Elke moraal heeft zijn waarde" Agenda voor Beverwijk Scheepvaart jets WASMACHINES WRINGERS STOFZUIGERS bij Wethouder W. F. Visser heeft hedenmorgen met gerechtvaardigde trots kunnen meedelen, dat de gemeente Velsen zeer binnenkort begint met de bouw van niet minder dan 666 nieuwe huizen tussen de Velserduinweg en de „Groenstrook" van het voormalige Kennemerplein en de duinen. Hier mee zullen zo goed als alle gaten in de bebouwing van de rivierenbuurt gedicht worden, op de ruimte, bestemd voor herbouwplichtige bouwers na. De Rijksgoedkeuring op dit omvangrijke plan waarmee de wethouder bij het naderend einde van zijn ambtsperiode een formidabele stoot geeft aan Velsens herrijzenis, is Vrijdag afgekomen, waaruit tevens volgt, dat de financiën voor deze 666 woningen gedekt zijn. Er is namelijk meer voor nodig dan de onlangs uit particuliere bron geleende 5.5.00.000, maar naai de heer Visser ons verzekerde, is het nog benodigde geld reeds gedekt. De 666 nieuwe huizen zullen gedeeltelijk aan de Groenstrook worden gebouwd (348 stuks), aan de Westelijke uitloper van de Lange Nieuwstraat (48 huizen in vier bouwlagen) en de rest wordt étagebouw van 3 woonlagen rond het Moerbergplant- soen. Complex voor ouden van dagen Er is in het project ruimte gelaten voor het complex voor ouden van dagen tussen de Schelde-, de Vecht-, de Waal- en de Rijnstraat, waar 30 woningen komen (bui ten het plan voor de 666 nieuwen huizen) voor bepaarde echtparen plus een verzor gingshuis, dat plaats biedt aan 60 personen, inclusief het inwonend personeel. De Zuidkant van de Lange Nieuwstraat blijft dan nog open (vier blokken in drie woonlagen van i86 woningen) en ook aan de De Noostraat moeten nog 180 huizen in De Int. kunststoffenindustrie hoopt met een nieuw product een grote markt te ver overen. Het is een flexibele treksluiting van plastic, welke men voor tal van doel einden heeft bestemd. Deze flexigrip is een Deense vinding, die reeds enige tijd op grote schaal in Engeland en Amerika wordt vervaardigd en die thans door IKI in licensie wordt gemaaxt. Deze trekslui ting bestaat uit twee stroken plastic, waar in nokjes zijn aangebracht. Deze nokjes grijpen zowel onder druk van de vinger als met behulp van een schuifje in elkaar. Deze treksluiting weerstaat een zijdelingse trek van 7 kg. per centimeter, zodat men ze zelfs voor corsetten toepast. Zij zal ook los in winkels verkocht wor den en wel per centimeter van de rol af, omdat de stroken in lengten van 122 me ter worden vervaardigd. De gebruikte kunststof is van zodanige samenstelling, dat bij rukken en trekken volgens IKI-experts wel een hechtdraad kan breken, doch de soepele plasticstrook ongescheurd laat. De treksluiting wordt reeds op vrij ruime schaal in ziekenhuizen, bijvoor beeld bij waterdichte afscherming en zuur stoftenten toegepast. Ook producenten van galanterieën als tasjes, tabakszakken enz. verwerken de nieuwe sluiting op vrij grote schaal. binnenland Minister-president dr. Drees zal op 11 Januari naar New York vertrekken en niet op 1 Januari zoals wij Vrijdag abusievelijk door het wegvallen van het cijfer mede deelden. Bjj Koninklijk Besluit zijn met ingang van 15 November 1951 benoemd en aange steld bij de generale staf, als luitenant-gene raal, generaal-majoor A. G. J. M. P. van dei- Kroon, lid van het hoog militair gerechtshof en generaal-majoor P. L. G. Doorman. Aan de laatstgenoemde is met ingang van 1 Januari 1952 op zijn verzoek terzake van langdurige dienst eervol ontslag uit de mili taire dienst verleend. Bij het stikstofbindingsbedrijf te Lutte- rade heeft zich Vrijdagmiddag een ontplof- finig voorgedaan in het gasscheidings- gebouw. Drie arbeiders liepen niet ernstige brandwonden op. De arbeiders in de Tilburgse textiel industrie zullen met inbegrip van hen die op wachtgeld staan een Kerstgratificatie ont- vaangen ter grootte van een half weekloon. Dit is een landelijke regeling, die onder meer ook geldt voor de arbeiders in de Twentse textielindustrie. Om de bouw van 50 woningen in Bus- sum, waarvoor op de kapitaalmarkt geen geld te vinden was, toch mogelijk te maken, is vorige maand in Bussum een comité ge vormd dat een beroep op de burgerzin van de burgerij deed. Men wilde f 500.000 bijeen brengen in de vorm van een 4 procents lening met een 30-jarige looptijd. Geduren de vijf weken hebben van de bijna 36.000 inwoners er slechts 197 aan de oproep ge volg gegeven met een totaal bedrag van f 173.000 aan leningen en giften. Het comité ziet geen kans het geld bijeen te brengen en heeft thans zijn werk gestaakt. Het toe gezegde geld wordt niet opgevraagd en de giften worden terugbetaald. Het achttiende examen voor het mid denstandsdiploma algemene handelskennis zal in 1952 bij voldoende deelneming in 47 plaatsen worden gehouden; schriftelijk op 4 en 5 Juni en mondeling in de periode van 21 Juli tot 9 Augustus. Aan de minister van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen, prof. dr. F. J. Th. Rutten. die reserve-kapitein was bij het regi ment Limburgse Jagers, is op zijn verzoek bij K. B. eervol ontslag verleend uk de mili taire dienst. De wekelijkse opgave van het aantal nieuw aangegeven gevallen van besmette lijke ziekten in de week van 2 tot en met 8 December in de Staatscourant vermeldt 14 gevallen van kiniderverlamming, waarvan 12 in het Oosten des lands, twee in Amsterdam en een in Bodegraven. In het totaal werden verder 209 gevallen van roodvonk aangege ven, waarvan 61 in Amsterdam, 27 in Rot terdam, 13 in 's Gravenhage en 3 in Utrecht. Burgemeester d'Ailly heef t Vrijdag avond in hotel Veemarkt te Amsterdam een nationale sierduiven ten toonstelling geopend, die geopend blijft tot 16 December. Voor deze tentoonstelling zijn 1030 inzendingen uit het gehele land binnengekomen. drie bouwlagen gezet worden. Met deze plannen is inmiddels door de architecten al een. begin gemaakt. Tot slot wordt dan in 1953 het „Duin dorp" bewesten de Groenstrook (vroeger noemde de gemeente dit wooncentrum het „Vissersdorp") gerealiseerd. In Velsen-Noord Zeer binnenkort kan bovendien hei bouwprogramma voor Velsen-Noord vol tooid worden door de bouw van 6 a 700 huizen in „De Gilden". Deze grootse plannen in Velsen worden uiteraard in niet geringe mate bepaald door de Hoogoven-uitbreiding, die de ge meente meer vrijheid geven, dan waar zij krachtens haar bouwvolume (69 per jaar -f- 400 voorschot) aanspraak op kan ma ken. Voor de eerste maal na de oorlog hebben Nederlandse ïxxensenredders Duitse onder- scheidingen gekregen. Het waren schipper K. Toxopeus, stuurman J. Toxopeus, mo tordrijver K. Scheepstra en de matrozen A. Steegstra, K. Steegstra en B. Frik, die op 3 September 1950 met de motorreddingboot „Twenthe" vier Duitsers hebben gered van de zinkende lichter 165 van de Nord Deut sche Lloyd op de Lauwersgronden. De Duitse consul, dr. H. Lietz, heeft Vrij dag op het Duitse consulaat-genei-aal te Amsterdam de zilveren medaille van de Duitse maatschappij tot redding van schip breukelingen aan schipper K. Toxopeus uitgereikt en de bronzen medaille aan de andere reddei's. Drie der gedécoreerden waren reeds dragers van een Duitse medaille voor reddingen vóór de oorlog. Vrijdagavond is de boordwerktuigkundige P. J. Jung van de K.L.M. op Schiphol ge huldigd wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd. Hij is de eerste boordwerktuigkundige, die sedert de op richting van de K.L.M. wegens het berei ken van de leeftijd van 50 jaar het maximum voor vliegpersoneel met pen sioen zal gaan. In die 50 jaar heeft de heer Jung meer dan twee millioen kilometer door de lucht afgelegd. Hij maakte ongeveer 120 reizen naar Amerika en 50 naar Indonesië in de laatste 15 jaar. Gedurexxde de eerste 15 jaar van zijn diensttijd bij de K.L.M. werkte hij op de grond. Het zal voor velen een teleurstelling zijn geweest dat het resultaat van de jongste obligatie-emissies bij de verwachtingen is achtergebleven. Van de lening van Vlaar- dingen, die voor een bepaalde categorie be leggers uit fiscaal oogpunt zo aantrekkelijk scheen is wel het eerste deel vlot geplaatst, voor het laatste pact was de belangstelling aanmerkelijk minder en thans noteren de obligaties pet. beneden pai'i. De Am sterdamse Premielening, die als een proef ballon voor een grote landelijke woning bouwlening kon worden beschouwd de minister sprak van 100 millioen is wel geplaatst, maar de koers is x-eeds tot 99 V2 pet. teruggelopen en de kansen voor een staatslening van dergelijk karakter staan dus niet gunstig. De Arnhemse leningen met haar fiscale attracties kunnen als mis lukt worden beschouwd en wat nog erger is, de 41/2 Pet. obligaties van de Provin ciale Electriciteitsmaatschappijen De Noord-Brabantse, de Gelderse en de Gelderse en de Zeeuwse handhaven zich nauwelijks even boven, of op de parikoers, zodat ook hier de „room van de melk" is. Het feit dat deze week ook op de Aan- delenmax-kt heel wat aanbod moest worden verwerkt, duidt er wel op, dat hoewel er op korte tei-mijn thans veel geld beschik baar is (mede als gevolg van de gunstige ontwikkeling van de handelsbalans), het aanbod van kapitaal voor meer permanen te belegging nog vrij beperkt blijft. Ook de plaatsing van 4y2 en 5 pet. pandbrieven schijnt tot dusver niet aan de vex-wachtin gen te voldoen en zo bezien, staat het ex- voor 1952 met de woningbouw niet gunstig voor. Wat de kapitaalmarkt betreft, op de beurs meent men uit het matig succes van de jongste obligatieuitgiften te moeten af leiden dat de rentestand de neiging heeft, om nog iets aan te trekken, hetgeen ook alleszins begrijpelijk is, omdat, tegenover de grote kapitaalbehoeften welke er met name bij de lagere overheidsorganen en het bedrijfsleven bestaan, de kapitaalvor ming in ons land onvoldoende is. Voor zover deze kapitaalvórming plaats vindt bij de grote industx-ieële ondernemingen,, wor den de geldmiddelen voor zelffinanciering gereserveerd, waartoe de regering, als be kend, thans ook de provinciale en gemeen telijke electriciteitsbedrijven wil in staat stellen door een dx-astische verhoging van de tarieven. Maar uit de aandelenemissies van Philips, Leverbros-Unilever en de obligatie-uitgifte van de A.K.U. blijkt wel dat de zelffinanciering niet voldoende is om in de kapitaalbehoeften voor de nood zakelijke vernieuwing en verbetering van de productiemiddelen en de expansie van het bedrijf te voorzien. En dat de minister van Financiën, ongetwijfeld tegen zijn eco nomisch en monetair standpunt in, heeft toegestaan met geleend geld op nieuwe aandelenuitgiften in te schrijven, bewijst wel hoezeer hij thans schipperen moet. Aan de ene kant wenst hij een beperking van het bedrijfscrediet ter handhaving van het monetair evenwicht en de verbetering van de betalingsbalans, aan de andere kant ziet hij de noodzakelijkheid in van een ver- dex-e bedrijfsexpansie tot verhoging van de productie en de bestrijding van de werk loosheid, welke thans, als bekend, niet on aanzienlijk groter is dan een jaar geleden. Reeds geruime tijd geeft men zich er rekenschap van dat de productiviteit van het bedrijfsleven in ons land bij die Van sommige andere landen, en met name bij die in de Verenigde Staten, ten achter staat. Met minder dan 7 pet. van de we reldbevolking bedraagt de Amerikaanse productie ongeveer 40 pet. van die van de gehele wex-eld. Een Amerikaans professor schrijft dit verschijnsel o.m. toe aan de veiligheid van persoon en goed, waardoor de investering in productieve projecten wordt bevorderd, aan de afwezigheid van sociaal gescheiden bevolkingsgroepen, waardoor het voor iedereen in Amerika mogelijk is, om omhoog te klimmen, aan de grote middenklasse, de hoge lonen en een koopkrachtige arbeidersklasse. Een aantal Franse specialisten constateerde na een studietocht van drie maanden dat de Amerikaanse arbeider, ondanks het feit dat hij zich heeft aangepast aaxx een vergevor derd systeem van arbeidsverdeling, zijn per soonlijkheid heeft behouden, niet het minst doordat aan het menselijk aspect bij het werk de grootste aandacht wordt besteed. In de Amerikaanse bedrijven, zo heet het, schijnen de technische factoren voor 20 pet. en de menselijke voor 80 pet. bij te dragen tot de verhoging van de produc tiviteit. We hebben dit wel eens anders gehoord, maar in elk geval kan wox-den toegejuicht dat aan deze kant vaxx de zaak de laatste tijd in ons land meer aandacht wordt ge schonken. In zijn prae-advies voor de Vereniging voor Staathuishoudkunde be pleit mr. Berger, de Rijksbemiddelaar, het geven van algemeen economische en be- drijfsox-ganisatox-ische voox-lichting, maar ook de terugkeer tot gedifferentieex-de lo nen prestatiebeloningen en zelfs het vier-ploegenstelsel, omdat andex-s bepaalde industx-ieën de concurrentie met het bui tenland niet kunnen volhouden en het al- teimatief dan is wex-kloosheid of emigratie. Bij de voortgaande „vertechnisering" van de arbeid is het ook in het belang van de geestelijke volksgezondheid, dat aan de menselijke factor in het bedrijfsleven meer aandacht wordt besteed en naar middelen woi-dt gezocht om tussen de drie compo nenten het productieproces, werkgever, kapitaal en arbeid, een zo groot mogelijke samenwerking te verkrijgen. Aan de pro ductiviteit der bedrijven, de persoonlijke welstand van de werknemer en de econo mische positie van ons land kan dit slechts ten goede komen. VOORWEDSTRIJD OP „SCHOONEN- BERG" Vóór de mox-gen te spelen wedstrijd VSV- RCH komen op het hoofdterrein van het „Sportpark Schoonenberg" twee adspi- rantenelftallen van VSV en RCH tegen elkaar uit. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkten over de pex-iode van 7 tot 14 December mede: Hoewel er in het buitenland en ook in het binnenland nog weinig vraag voor de koolsoorten bestond, is er thans een rede lijke kans, dat bij het aanhoudende koude weer deze producten beter in de markt komen te liggen. Op Woensdag trokken de prijzen voor de sluitkoolsoorten al iets aan. Voor rode kool werd 8,80 tot 12.cle 100 kg besteed met uitvoer naar Engeland en Oostenrijk. Gele en groene savoyekool noteerden respectievelijk 5.508.50 en 91011.60 de 100 kg. Groene en witte kool gingen voor export hoofdzakelijk naar Duitsland. De succeswitte kool bracht 5. de 100 kg. op. Ook België nam dit product af; Amerika kocht de Deense witte aan tot 7.50 de 100 kg. Voor bloemkool lagen de prijsgrenzen tussen 40 en 65 cent per stuk voor de exportkwaliteit, welke naar Duits land en België werd verladen. In de noteringen voor schorseneren kwam sinds het vorige overzicht weinig verandering. De beste kwaliteit noteerde tot 42 cent per kg. De prijzen voor kroten konden zich goed handhaven op 13 a 14 eet per kg. Zweden en Duitsland hadden belangstelling voor dit product. Voor uien werd 27 tot 30 cent per kg. besteed. De noteringen voor witlof schommelden tussen de 30 en 44 cent per kg. Van breekpeen, welke thans in kuilen wordt bewaard, wex-d slechts weinig aange- voex-d. Bos- en waspeen wex-d voor 15 tot 23 ct. per bos en per kg. verhandeld. In de noteringen voor spruiten is sinds de vorige week een goede verbetering ge komen. Gekocht werd voor 3040 ct. per kg. met enkele uitlopers tot 50 ct. Vaxx de schaarse tomaten noteerde de goede kwa liteit nog tot 52 cent per kg. Kassla ging voor 1223 ct. per krop naar Duitsland en Engeland. Tegen stei-k vai-iërende prijzen (1032 cent per kg.) werd andijvie op de veilin gen afgedx-ukt. Boerenkool noteerde 917 cent. Van de verschillende appelsoorten no teerden de Coxs Orange gemiddeld tot 75 cent, goudreinet 45 cent, Jonathan 45 cent, sterappel 40 cent, Brabantse bellefleur 28 cexxt en Golden Delicious tot 45 cent per kg, alles voor huishoud I-kwaliteit. Ook de prijzen voor de peren ondergin gen weinig vex-andering. De Conférence bracht gemiddeld tot 45 cent per kg. op, Legipont 35 cent, Comtesse de Paris 40 cent, Gieser Wildeman 40 cent, St. Remy en de Winter jan tot 35 cent per kg. ADVERTENTIE Ook dit jaar weer een Ballen vanaf 10 ct. Vogels, paddestoelen, huisjes, bootjes, mandjes, schemer lampjes, trompetten, violen enz. heeft 't en goedkoop. ZREWEG 161 - IJMUIDEN-OOST Voor slechts een gex-ing aantal belang stellenden, leden vaxx het Humaxxistisch V'*;bond, hield de heer J. de Kadt, lid vaix de Tweede Kamer gistex-avoncl in Bever- wija een lezing over „Nietzsche en het Hu manisme", in Bellevue. Met een inleiding over de algemeen be kende pro's en contx-a's jegens Nietzsches filosofie kwam spi-eker tot een bewogen leven vaix Nietsche. Dat hij eexx aparte kijk op het leven en de algemeen geldende moraal had, blijkt uit een wex-k dat hij na cle Frans-Duitse oox-log, 1870'71, schx-eef en waarin hij de klein bux-gerlijke zelf ingenomenheid van de Duitsex-s belachelijk maakt door te beweren, dat de door de Duitsers aaixge- nomen eigenwaan over de Duitse cultuur volkomen fout is, daar er maar één land met een cultuur bestaat: Frankrijk. Nietzsche maakte zich dus niet zo ex-g geliefd. Zijn theorie over de massa, die alleen maar goed geacht wordt, zolang zij nog grote mannen oplevert en voor de rest absoluut waax-deloos is, helpt hier nog een handje aan mee. In de boeken, die Nietzsche later schreef, levert hij critiek op de filosofie, zoals die in zijn tijd vaak wex-d beoefend. Bij een volgende gelegenheid critiseert hij zijxx grote vi-iend Richard Wagner, omdat deze zich op rijpere leeftijd meer tot het Chris tendom voelt aangetrokken en daarmee breekt met Nietzsches opvatting. Een cx-itische pex-iode in Nietzsches leven wordt gevolgd door een meer atheïstische houding. Zelfs Voltaire valt hij aan, die op het einde van zijn leven tqch nog erkende dat er een God moest bestaan, die alleen maar de wereld geschapen had en verder aan haar lot had overgelaten. Dit was iets, dat niet strookte met Nietzsches gedachten. „Men moet atheïst durven zijn, maar als men geen God erkent, is er ook geen mo raal", zegt hij. Zijn moraal, die hij door Saratustra in het boek „Aldus sprak Sara- tustra" laat voox-dx-agen, is de moraal van de kracht, de gezondheid, en van wat hij nog meer als „moraal" beschouwde. Mede lijden is volgens deze filosoof uit den boze, slap en misleidend. Kracht, desnoods bruut geweld hier tegenover. Hierdoor ontstaat een oppei-mens, die boven de „oude mo raal!' verheven is. Zou men de oude mo raal willen blijven huldigen, dan moet dit naar het xxihilisme leiden, waarbij de stex-_ ken verdwijnen en de zwakken zullen regeren. In 1889 openbaarden zich allerlei ver- schijnselen van waanzin bij Nietzsche, zo dat hij voor zijn verdere leven in eexx krankzinnigengesticht moest worden opge sloten. Uit zijn leven blijkt, dat de thans algemeen aanvaarde psychologische stel- x-egel, dat genie exx waanzin zeer dicht bij elkaar liggen, een zeer grote waarheid be vat, aldus de heer De Kadt. Dit alles heeft ook waarde voor het Humanisme, zo ging hij vei'der, wel niet geheel in dezelfde vorm, die door zijn een zijdigheid gedeeltelijk af te keuren is, maar elke moraal heeft een grond van waarheid, dus ook die van Nietzsche. Zo lang wij nog leven in een wereld van ver- vlakking en reglementering behoudt Niet zsche zijn betekenis als filosoof, wiens werk rijk is aan taal en gedachten, werk, dat voor de mens zijn waarde heeft, niet om het zonder meer te aanvaax-den of te ver- werpen, madr om het te proeven en te overwegen. Zaterdag 15 December Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Bright Victory". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De man die mij gegeven werd". W. B. Theater, 8 uur: „Het eiland der ver doemden". Zondag 16 December Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.: „Bright Victory". Luxor Theater, 2.15 uur: „The last round up". W. B. Theater, 2.30: „De zesdaagse"; 4.30 en 8 uur: „Het eiland der verdoemden". Maandag 17 December Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Bright Victory". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „De man die mij gegeven werd". W. B. Theater, 8 uur: „Het eiland der ver doemden". VANGSTBERICHTEN UIT ZEE Nacht van 14 op 15 December Engelse wal, uit volle vleet: KW 25 met 6 k.; KW 49 met 3 k. Geen vangst: KW 20, KW 32. Uit Kanaal: KW 5 met 5 k.; KW 6 met 100 k.; KW 141 met 30 k.; KW 67 met 50 k.; KW 38 met 80 k.; KW 48 met 20 k.; KW 49 met 10 k.; KW 41 met 35 k.; KW 78 met 20 k.- KW 15 met 150 k.; KW 85 met 120 k.; KW 120 nxet 40 k.; KW 176 met 75 k.; KW 130 met 15 k.; KW 37 met 5 k.; KW 127 met 10 k.- IJM 283 met 34 k.; IJxM 75 met 50 k. Gemiddelde vangst Kanaal: Vlaardingen, Schevenxngen, Katwijk 40 kantjes. De schepen die t.m. Vrijdag onder de Engelse wal hebben gevist komen vandaag in de thuishaven. Aagtekerk, pass. 12 Sabang. Aalsdijk, 14 te Houston. Alpherat, 13 te New York v. R'dam. Amstelkerk, pass. 13 Las Palm as. Aldabi, pass. 13 Lissabon naar Antwerpen. Arnédijk, 14 te Le Havre. Alamak, 13 v. Genua. Alderamin. 18 Amsterdam verwacht. Alpherat, 23 v. N. Orleans in Nederland verw. Amsteldiep, 13 v. R'dam n. Philadelphia. Aniddjk, 13 te New Orleans van Mobile. Axeldijk, 12 v. New Orleans naar R'dam. Alnati, 13 200 m. W.t.Z. Cp. St. Vincent. Ann en kerk, 12 nog rede Adelaide. Arendskerk, 13 210 m ZO. Port Soedan. Am stel vaart, 13 120 m. NO. ten N. Bermudas. Arendskerk. 13 210 m. W. Bermudas. Armllla, 5 v. Haiphong naar Pladju. Abbedijk. 13 van Hamburg naar R'dam. Boschfontein, 13 v. Tanga n. Mombassa. Bennekom, 14 te Pto Cabeilo verwacht. Breda. 13 rede Mollendo. Bandjermasin, 13 160 m. ZO. Port Soedan. Bantam, 13 dwars Aden. Beverwijk, pass. 13 Finisterre. Binlang, 13 480 m. ZO. Madras. Bloemfontein. 13 540 m. NO Ascension eil. Bonaire, 13 570 m. ZW. San Miguel. Barendrecht, 14 790 m. W. ten Z. Palam. Benigkalis, pass. 13 Balabak. Blommersdij'k, 13 te Baltimore. Boskoop, 14 v. Antwerpen n. Amsterdam. Cronenburgh. 13 te Bilbao van Gyon Callisto, 13 280 m. NO. San Miguel. Ceram, 13 dwars Vizagapatam. Coryda, 12 300 m. O Bermudas. Cottica, 13 830 m. NO. Barbados. Drente, 14 te Stavanger van Oslo. Delfland. 13 180 m. N. Cp. Blanco. Erna, pass. 13 Azoren. Eendracht, 13 16 u. v. Bremen n. Antwerpen en Levant. Eemdijk, 13 460 m. NO. Flores n. Antw. Erinna, 13 dwars Miri. Etrema, 13 te Salt End van de Thames. Farmsum, 13 v. Philadelphia naar Nederland. Friesland (SSM), 13 in Golf van Blscaye Gadila, 14 bij Mauritius verwacht. Gooiland, 13 160 m. W. Kp. St. Vincent. Ganymedes, 13 250 m. NW. Demarara. Ilera. 13 te Buenaventura. Hersilia, 13 van Aruba n. Maracaïbo. Haulerwijk, 12 te Norfolk v. R'dam. Herta, 13 930 m. ZO. Barbados. Ilos, lil te New York v. Aux Cayes. Jupiter, 13 v. Amsterdam naar Levant Japara, 13 200 m. ZO. Oostpunt Kreta. Kota Baroe, 13 van Singapore. Kota Gede, 13 100 m. NW. Minicoy. Kota Initen, pass. 13 Elba Cape. Leersum, 13 v. Galveston te New Orleans. Limburg, 13 v Belawan n. Aden. Laertes, 13 te Suez. Lawak, 13 v. Vancouver n. Philippijnen. Lekkerkerk, 13 te R'dam v. Perz. Golf. Leuvekerk. 13 bij Lissabon. Linge vertr. 14 v. Zaandam n. Huelva. Marisa, 13 dwars Redive. Mitro. 13 v. Pulubukom n. Manilla. Madoera, 10 v. Seattle. Maas. 16 te R'dam verwacht. Macuba, 13 pass. Burlings. Markelo, pass. 13 Finisterre. Marken, 13 560 m. W. Finisterre. Minjak. 13 v. Pangkalpinang n. Djakarta. Mentor, 13 pass. ten Noorden Kp. Bougaroni. Metula. 12 te Singapore. Mirza, 13 300 m. N.NO. Lorenzo Marques. Mayonia, 13 240 m. W.NW. Mcnado. Noordwijk, 13 v. Civita Vechia naar Bone. Nigerstroom, 14 te Antwerpen. Nieuw Holland, 13 v. Djakarta n. Singapore. Nestor, 13 v. Haifa n. Mersin. Notos. 11 te Port ou Prince. Overijsel, 13 van Genua naar Alexandrië. Oberon, 13 v. Turk Island n. Philadelphia. Orestes, 14 te Georgelwon verwacht. Ootmarsum, 13 300 m. ZW. Flores. Ovula, 13 v. Curagao n. Kingston. naar Oranjestad, 13 440 m. W.ZW Madeira Plancius. 13 v. Djakarta naar Semarm* Prins Joh. W. Friso, 13 1030 m. w sfi Prins Maurits, 13 100 m Z.t.W Fi'nkte,-r-,S' Prins Willem II. 13 840 m. ZW Lands Paula, 7 v. Pladju naar Bangkok Poseidon, 14 v. A'dam n. Antwemen Rijn. 13 voor anker te Risholm Roepat, 13 dwars Kosseir. Rijndam, 13 720 m. o .Cp. Race. Rodas, 14 120 m. N Curagao naar Trinia-M Rijn. verm. 16 v. Risholm n Hamina Rotti, pass. 13 Acapulco Straat Makassar, 11 van' Dar es Salaim Lorenzo. m Saroena, pass. 13 Anamba eil. Sailanicl, 13 bij Kanarische cil Schiedijk. 13 260 m. W. Sabanig Sliodrechi, 13 1170 m. O.t.N. La Plata Stad Maastricht, pass 13 Finisterre'' Stad Schiedam, 13 Wight gepass Swartehondt, 13 van Soerabaja naar M,h„ Stad Maassluis, 13 v. Emden naar r,em,, Stad Schiedam, 14 12 u. Vlaardingen vL. Tjimenteng, 12 van Durban naar Adel a i al Tjipanas 14 te East London a"öe' Tosari, pass. 13 St. Maria. Tablan. 14 te Amsterdam'v Tj. Priok Tiba, 16 Montevideo verwacht. Tarakan, 13 160 m. w Minicoy Tegelberg, 13 180 m. NO. Cp. Padaran Tjikampek, 13 280 m. o.NO Leyte Vccndam, 13 180 m. Z.ZW. Sable isi' Willemstad, 14 te La Guaira. Westerdam, 17 7 u. voor Hoek van Hoib^ verwacht. «oitand Westland, 13 van Amsterdam n. Buenos Wieldrecht, 13 450 m. ZW. St. Helena Waal, 10 te New Orleans v. Houston' iJsel. pass. 13 Cp. Bougaroni Zuiderkruis, 13 4ló m. z.zo Dakar Zeeland, 13 dwars Port Soedan n. '/ulon Zijpenberg, pass. 13 Cp. de Gata. KLEINE VA4R- Audacia. 13 van Rienne naar Dublin Barracuda, 13 v. R'dam naar Bohus' Batavier III, 13 Bordeaux te Casablanca Bernisse, 13 te Westonpoint Blue Boy. 14 v. Londen naar R'dam Bree Helle, 13 van Antwerpen naar Hamburv» en Bremen. ra Breezand. 13 v Kristinastad naar Boston Claes Compaeri pass. 14 Kiel. Confid, 13 v. Leith naar Terneuzen Deni. vertr. 14 v. Krimpen a. cl ïjsel Rostock. Domburg, pass. 13 Finisterre. Elisabeth, 13 te Calais. Eclsewburgh, 13 v. Casablanca naar Londen Escaut, 14 v R'dam naar Amsterdam Evertsen, 14 le Hernosand v. I-Iudixvall Ferocia, 14 nog te Skoghall. Fralernité, 14 te R'dam v. Amsterdam Frederik, 13 v. Ipswich naar Kmapen' Frisia, 14 v. Preston naar Heysham. Hast I. 13 v Middelfort te Gothenburg Import lil v. Houston. Jaba. 13 op Theems. Jakob, Oorburg, 13 v. Bayonne naar Livernooi Jozef Swenden, 12 te Antwerpen Kokuma, 13 v. Boness naar Newcastle Kemphaan, 16 R'dam verwacht. Larix, 11 te Domsjo van Amsterdam Lacra, 13 te Pemoviken v Rostock Leny, 13 v. Porsgrun n. ïlelsingbo'rg Marcella, verrn. 15 v. Duinkerken 11. Vlaardln- gen. Matthew, 15 van Vlaardingen te Oslo verwacht Merel, verm 14 v. R'dam naar Alloa Mies, 13 v. Grangemouth naar Calais! Pon to, 12 Brunsbuttel gepass. Peter Swenden, 13 van Dublin te Newport Poortvliet. 15 van Skiën te West Hartledool verwacht. Rika, 13 te Grimsby van Odense. Sambre, 13 v. Parijs naar R'dam'. Sanburgh, 14 te Le Havre verwacht, Shamrock. 13 te Goole v. Delfzijl Sian, pass. 13 Delfzijl. Silvaplana, 12 v. Kopenhagen 11. Gothenburg Spes, 14 te Boston. a' KEURIG MEISJE gevraagd voor kruidenierszaak. Brie ven L 3700 Student m. rijbewijs zoekt BIJVERDIENSTE voorn.l. in de Kei'stvacantie. Br. L 3703 En ten slotte toch uw was naar de IJM. WASSERIJ, Snelliusstr. 39, tel. 4371 en 5536. HUWELIJK. 2 besch. wed. 37 j. z. k. en 47 j. niet 1 k. N. Herv., wensen kennism. nxet ser. heren, vaste betrek king, beslist geen gescheiden man. Brieven L 3699. GELAATSVERZORGING ontharing door diathermic, verw. van wratten, moedervl. enz. Vele aanbev. H.H. Dokt. Pijnboomstraat 6, Tel. 24402. Haarlem-N. TE KOOP: korte leren jas en broek en een motorbak fiets. Velserduinweg 278. Te koop: TEAK WASMA CHINE en Erres wringer, zeer goed met garantie f 150 Betaling in overleg. B. de Vilder, Velserduinweg 173, Tel. 4402. Laat uw schaatsen VAK KUNDIG SLIJPEN, v. Sae- lenplantsoen 28, Velsen-Nrd. Met een BALPOINT schrij ven wordt duur omdat de stiften te duur zijn. Laat ze daarom vullen voor 45 ct. Da Costalaan 36, Driehuis. Aangeb. vrije ZIT-SLAAP- KAMER m. vaste wastafel en stookgel. Met pension te Driehuis. Brieven L 3702. Te huur agb. te IJm. BO VENVERDIEPING aan bej. rustig echtp. of 2 rustige da mes. Brieven L 3701. En ten slotte ook uw OVER ALLS naar de IJm. Wasserij, Snelliusstr. 39. BEL FIRMA „WILCO' het komt in orde. WONINGRUIL IJmuiden- Driehuis. Corn. Janus en Zn., Stationsweg 81, Velsen. Vr. inlichtingen. Gevr. DUITSE PIANO, liefst goed merk. Brieven L 3704. OOK UW ADRES voor rood koper f 3 p. kg. geel koper f 1.60f 2 p. kg. Gasgeysers f 2 p. kg. auto radiatoren 1.50 p. kg. Lompen 45 ct. en couranten 17 ct. p. kg. Park straat 10, bij 't station Hrl. HULST EN SPARREGROEN „De Morgenstond", Soenda- plein 31, Haarl.-N. Tel. 19903 Te koop agb. zw. KROES POEDEL (reu) en Pointer (reu) 1 jaar. beide met pri ma stamb. Bill, prijs. M. E. Bakker, Sparrenstr. 5, IJm.O. HIER IS UW ADRES voor Kerstbomen in alle maten. Buisman's Bloemenmagazijn Velserduinweg 143, tel. 5740. IJmuiden-O. Te koop: COLUMBIA PLA- TENWISSELAAR, geh. com pleet in pr. st. f 90, Slieker, Leeuweriklaan 47, IJm.-O. Tel. 5862. Te koop: MOTORRIJWIEL, Sparta met Villiers 200 c.c. Hoogstraat 3, Velsen-N. Te koop in g. st. z. WIEG, f 3.50. H. Krab, v. Speykstr. 25, IJmuiden-O. Een pracht cadeau voor hem of haar 14 krt. GOUDEN VULPEN voor f 5.75, 1 jaar schriftelijke garantie. Da Costalaan 36, Driehuis. Te koop: 9 staafs GAS HAARD f 55 en Kolenhaaixl f 15. Wijk aan Zeeërweg 126 IJmuiden. KERSTBOMEN, alle maten, mooi vol. van ouds bekende adres: J. Twisk, Willemsplein Oud-I Jnxuiden. bij ons Uw levensmiddelen GER. DOUSTRAAT 33—35 Tel. 4892 IJmuiden-Oost. Vrijblijvende demonstratie. Wij blijven garant. De vakman bij de hand. Betaling in overleg. Reparaties wasmachines in eigen werkplaats. HOOVER WASMACHINES Verhuur - Verkoop Verder Droogscheerappara- ten, Strijkbouten, Straal- kachels enz. VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 VEILING TE IJMUIDEN (Wegens sterfgeval) T. 0. v. nots. J. H. A. M. An ten te Velsen en deels te vens van ïxots. W. A. Dólle- man aldaar zullen op Vrijdag 21 Dec. 1951, des n.m. 2 u, in café „Flora" a. d. Zeeweg 115 te IJmuiden-O., in het open baar worden verkocht: 1. Werkplaats met 2 verdie pingen en afzonderlijk op gaande bovenwoning, erf en grond tc IJmuiden-W. ad. Visseringstraat i A zw. en rd., groot 1.33 A„ verhuurd voor resp. r 10 en f 6.75 per week, 2. Twee woonhuizen met er ven en grond tc IJmui den (O.) a. d. Vlierstr. 3 en 5, tcz. groot 2,30 A„ verhuurd voor f 6,35 p, w, en per stuk. Eigendom van de Erven wed. A. E. Leijenaar. Grond- en Straatlasten f 80.73 p. j. voor de per celen te zamen. De percelen zijn te bezichti gen des Dinsdags en Donder dags van 1416 uur. Nadere inl. t, k. v. not, Anten vooimoemd a. d. De Gene- stetlaan 11 op Driehuis (tel. nr. 4937) en voor wat het perceel a. d. Visseringstr. be treft tevens t. k. v. nots. Dól. leman te Santpoort. OPENBARE VERKOPING te IJmuiden t. 0. v. notaris W. A. Dolle man te Santpoort op Don derdag 20 December 1951, des midd. 3 uur in hotel „Augusta", Oranjestraat van: 1. Het stalen loggerschip „Van der Duyn van Maas dam" K.W. 97, groot 118 ton, met Kromhout run'- olie-motor van 160 P.K. en Samofa hulpmolor van 20 P.K. 2. Het stalen loggerschip „Machiel" K.W. 33, groot 109 ton, met 2 cyl. Krom hout motor van 100 P.Ki beide schepen met staand en lopend want en visse rij-inventaris. De schepen liggen aan de Haringhaven en zijn aldaar te bezichtigen. Nadere inlichtingen ten kan tore van A. van Duijvenbode, Trawlerkade 59 te IJmuiden, en van gen. notaris. koopt U het beste bij een gespecia liseerde, deskundige firma, die in staat is U met al Uw moeilijkheden terzijde te staan. Bij GEERVLIET krijgt U volledige service en vindt U bovendien een uitgebreide collectie van de nieuwste hoortoestellen in binnen- en buiten lands fabrikaat. Zéér voordelige inruilcondities en gratis verzekering (tegen diefstal of verlies) van Uw hoortoestel. KONINGSTRAAT 11 - HAARLEM

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 8