;ind 1953 waarschijnlijk bouwen voor et Centraal laboratorium voor visserij PIL DE KONING De traditie van „Noord moet worden doorbroken hoeken van het land komen dan visserijlaboratoria naar IJmuiden Scapino de kinderen smullen ervan ROBSON PYAMA's „Gezellig Samenzijn" kan vanavond kampioen van Noordholland worden AAN DE „ZUIDZIJ": Ook sector van het K. N. M. I. Jubilerende pakkerij-opzichter bij de MEKOG gehuldigd Santpoort Visitekaartjes bij VAN DORP Na tien jaar weer een Velsens adresboek G. Hoorns bekerhoudster Castricum 5 EERSTE STAPPEN Agenda voor Velsen Nog geen kousen, vlees, koek, vis en hout Toneelwedstrijd te Santpoort in Januari THALIA 1 90 99 Morgenavond draait een goede film in Thalia Televisie voor V.A.R.A. leden wil de Velser Gemeenschap ook hier een voedingsbodem vinden DAMMEN Nek - aan - nek - race tussen Diagonaal en St. Thomas II Tevens „stratenboek" Jeugdkampioenschappen Wiegekind „sloeg aan' brand voorkomen ,êNSDAG 19 DECEMBER 1951 ADVERTENTIE :ergeen grote verandering in de plannen komt, zal aan de Strandweg, ijder geval aan IJmuidens „Zuidzij", tegen het einde van 1953 begonnen -pen worden met de bouw van het „Centraal laboratorium voor de vis- j", waarvoor op de gisteren door de Tweede Kamer goedgekeurde be- ;ling voor Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening een bedrag van $1.000 „om te beginnen" is uitgetrokken. Nederland, dat tot nog toe 'de naburige visserij mogendheden deerlijk achter is gebleven op het verre van ontgonnen gebied van het zeeonderzoek, zal nu wellicht de krijgen door dit laboratorium de plaats de veroveren, waar het als jngrijk visserij land recht op heeft. De thans nog in Den Haag, Utrecht, 'Helder, Amsterdam en ten dele ook Groningen verspreid liggende ■logische en chemische laboratoria zullen, indien er een oplossing ge ien wordt voor de huisvesting der ongeveer 40 personeelsleden in juiden, binnen afzienbare tijd dus gecentraliseerd worden in Nederlands Hitste vissershaven. En daarmee zal een oude wens in vervulling zijn 3an, daar reeds geruime tijd moeilijkheden worden ondervonden bij wetenschappelijk onderzoek voor de visserij. ■«verschillende takken van wetenschap zee-onderzoek, die mettertijd naar iden komen, zijn Het onderzoek voor de Noordzeevisserij, 'at voornamelijk in Den Haag wordt uitgevoerd; Het onderzoek voor de kustvisserij, saarvoor nog geen speciale bioloog is tffloemd. Hier wordt het onderzoek voor de oester- en mosselteelt niet onder [«grepen, dat in Bergen op Zoom plaats heeft en daar met het oog op de gun stige ligging dan ook blijft; Het onderzoek voor de IJsselmeervis- srij en de binnenvisserij, zoals het voornamelijk in Amsterdam gebeurt mor de binnenvisserij is eveneens nog geen aparte bioloog aangesteld); Het chemisch visserij-onderzoek, dat nu in Den Helder is gehuisvest; Het oceanografisch onderzoek van het KNMI in De Bilt. Voordelen te over De coördinatie van deze takken van ierzoek in IJmuiden heeft verscheidene lelijke voordelen: de outillage zal mo- mer kunnen zijn dan thans op de ver- side en vaak oude laboratoria en het lelijks contact tussen de verschillende eienschapsrnensen, waaraan nu nog veel foreekt, kan eveneens bizonder nauw jden. Als er thans iets „gebeuren" moet, uren de belanghebbende onderzoekers .-.alle hoeken van het land naar een be- •alde plaats te komen, waarmee veel tijd energie verloren gaat. Belang voor de vissery ét belang van het biologisch en chemisch ierzoék voor de visserij wordt in steeds -mere kring erkend: zowel de reder als vissersman is er dagelijks mee gebaat de „tegenstroom" neemt dan ook gaan- *eg af. Overigens behoeft het geen be- l dat de door Nederland ondertekende iventie van Londen van 1946 de nood- ak oplegt, „bij" te blijven, wil ons land o. stem houden in het koor der visserij- iendheden. Verrassingen in de onderlinge competitie van Kyk Uit Sen groot aantal wedstrijden is op de Jtste clubavond gespeeld voor de onder- R wintercompetitie. Nadat het vijfde tien- r Woensdag van Zaandam V met 91 had -'oren, speelde in groep I Hendrikse nen Visser remise; Gordijn won zijn afge ven partij tegen A. Kistemaker; De Haas ploeg Scheurkogel en Plugboer verraste pemakerjr terwijl de partij De Boer— -dijn werd afgebroken. Na zes keer achter- 3 remise te hebben gespeeld, boekte Van «elenburgh zijn eerste overwinning op -Ruiter, maar verloor van Kraaienoord; wkoop steeg op de ranglijst door S. Kiste- :=-'.er te verslaan. Verlaak en Deelder deelden het punt, even- M. Lanser en Zeylmans, terwijl Ringers •'•niet kon bolwerken tegen Kraaienoord, «nals Van der Plas, in groep lila tegen <n Niekèrken. Tellier verstevigde zijn »tie boven aan de ranglijst door van i^gzaad te winnen; Brouwer won van -•Sr., die eveneens zijn afgebroken partij Sibum verloor. In III b liet Krab zich een punt ontfutse- aaoor Van Marion. De tweede verrassing p. dat Aarts verloor van Tol; een afge ven partij tussen Krab en Van Nieuwen- fj-n eindigde in remise, terwijl Van Nieu- anuizen—Roseboom één punt voor Nieu- aiuizen opleverde. Tenslotte versloeg •Sboom Korff. partij De BoerHuiser werd afgebro- In IV a veroverde mevrouw Spuls een Puntje op Van Veelen, maar laatstge- -rnde won van de sterke Handgraaf. Stek -f? enige plaatsen door van Wolthuizen te wen en het kanspaard Hogewind liet zich punt afkapen door Blok. De grootste assingen kwamen echter voor in groep waar Kramer Jr. niet verder kon ko- ?inH "1 remise tegen Buys en Van der Z1ln eerste halve punt scoorde tegen 'Ij.' Aalbersberg en Sluiters konden hun «nuitmaken en zullen er dus nog avond aan moeten besteden. Woensdag 19 December 14—15 uur: Spreekuur Wethou- Ti 'i.n Onderwijs. I>.v uur: „De gangster". Schn i ,uur: „De barbier van Sevilla". ■v"cidestraat: 14—16 en 19—21 uur: Romeny werken van Edlef ter Haar ^o'tnt ^-ru'sgcbouw. Kennemerlaan, van ot 15 uur, spreekuur Kraamcentrum. Donderdag 20 December fi°°l Deidestraat: van 14—16 en van Baar o Expositie werken van Edlef ter iaidnft ^eny- 20 uur: Lezing met lichtbeel den r glazenier over gebrandschilderde Kerk (Kanaalstraat) 20 uur ThiH.i Ier 2,° uur: Speciale voorstelling van ^moederhart spreekt". z0 uur: „De barbier van Sevilla". Wat de waarde der onderzoekingen voor het bedrijf zelf betekent, is wel gebleken in het geval van de IJselmeervisserij, waarvan zonder de voorlichting der weten schap wellicht niet zo heel veel terecht gekomen zou zijn. (In dit opzicht is het dan ook te betreuren, dat het besluit inzake de maaswijdte voor de snoekbaars-visserij dreigt te worden teruggenomen. Red.) Bibliotheek en diverse „labs" Inmiddels heeft de Rijksgebouwendienst in Den Haag de voorlopige schetsen voor het nieuwe gebouw in IJmuiden reeds ge maakt. Het gebouw, dat sober doch ruim van opzet is (en meer kost dan de 200.000, die er op deze begroting voor is uitgetrok ken), zal onder meer een bibliotheek be vatten en diverse, in elkaar overlopende laboratoria, die zowel door het Toegepast Natuurwetenschappelijk Onderzoek (TNO) als door de biologische sector van het vis serij-onderzoek kunnen worden gebruikt. Het Centraal Instituut voor Voedings onderzoek „CIVO" krijgt uiteraard de be schikking over een apparatuur, waarmee op het gebied van koelen, diepvries en roken van vis kan worden geëxperimen teerd. De afdeling oceanografie van het KNMI (die onder meer zeestromingen, zoutge halte, temperaturen en andere zeer inge wikkelde tijdsgrafische factoren onder zoekt) zal eveneens een nauw in het com plex verweven laboratorium krijgen. Burgemeester en Wethouders van Velsen maken bekend, dat de beslissing op de ver zoeken om vergunning ingevolge de Hinder wet van de kousenfabrieken Hin N.V., tot het oprichten van een atelier tot het bewer ken van dameskousen in het perceel Kalver- straat no. 11 in IJmuiden; van J. de Wit te IJmuiden, tot het oprichten van een slacht plaats met inrichting tot het bewerken van vleeswaren aan het Moerbergplantsoen no. 1 in IJmuiden; van de firma bakker Winkel te Velsen-Noord, tot het wijzigen en uitbrei den van de brood-, koek- en banketbakkerij in het perceel Wijkerstraatweg no. 182 in Velsen-Noord; van de N.V. „Rehaco", Rederij en Handels Combinatie te IJmuiden, tot het wijzigen en uitbreiden van de visfileer- inrichting in de percelen Rijksvishal A, nrs 10, 11 en 12 in IJmuiden; en van P. Bart en Zoon te IJmuiden, tot het oprichten van een machinale houtbewerkingsinrichting in het perceel Willem Barendszstraat no. 16 in IJmuiden; door hen is verdaagd op grond, dat het onderzoek nog niet zover is gevor derd, dat daaromtrent thans reeds een beslis sing kan worden genomen. Uitgaande van de vereniging van perso neel en verpleegden van het Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort „Veribus Unitas" wordt een wedstrijd voor amateurtoneel verenigingen gehouden. Aan deze wedstrijd zal ook de toneelvereniging „Concordia" deelnemen met de opvoering van het Ame rikaanse toneelspel „Van ander ras" onder regie van de heer L. W. Boeree. De uitvoering hiervan is, naar wij ver nemen, op 15 Januari. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) vertoont DONDERDAG a.s., 8 uur slechts één speciale voorstelling van het aangrijpende en ontroerende filmwerk EEN MOEDERHART SPREEKT met OLIVIA DE HAVILLAND en JOHN LUND Een moeder, die haar kind moest verloochenen.1 Een film, die man en vrouw tezamen moeten gaan zien. Toegang boven 18 jaar reeds vanaf KENNEMERLAAN 24 Donderdagavond komt in en speciale voorstelling de Paramount-productie „To each his own" op het witte doek in Thalia. In deze film speelt Olivia de Havilland de hoofdrol, waarvoor zijn de „Academy Award", de hoogste onderscheidng, die voor een Amerikaanse filmster is wegge legd, heeft gekregen, hetgeen eens temeer een bewijs van grote kwaliteit dezer rol prent moge zijn. Miss Josephine Norris, een Amerikaanse vrouw, die dienst doet bij de luchtbescher ming in het door bommen geteisterde Lon den zit op een gegeven ogenblik op een bank en haar gedachten gaan terug naar het verleden. Zij ziet zichzelf hals over kop verliefd worden op een jonge vliegenier en uit deze romance wordt een kind geboren. De vader is enkele dagen tevoren echter tijdens een luchtgevecht gedood. Teneinde het kind voor zich te behouden zonder de waarheid te oiTthullen legt zij het kind voor de deur van haar buren met het doel het dan liefdevol te adopteren. Zij biedt aan het kind te verzorgen, maar tot haar onuitsprekelijke schrik wil haar buurvrouw de baby zelf houden. Hierna ontwikkelt zich een tragische levenswandel van de ongelukkige moeder, die men terugvindt op de bank in Londen. In de Engelse hoofdstad nemen de zaken evenwel een keer, die miss Josephine Norris niet meer verwachtte. Zij ontmoet haar zoon in een dancing, waar zij met een kennis wat ver tier is gaan zoeken. Midden in een wals komt de jongen op haar toe en zegt: „Deze dans is voor ons, moeder!" Moerbergschool „Kijkpost' Dat televisie nog lang geen gemeengoed is en velen volkomen „nieuw" tegenover dit technische wonder staan, bewees de gang van de vele VARA-leden Dinsdag avond naar de Moerbergschool aan de IJmuidense Kerkstraat, waar de plaatse lijke afdeling voor haar leden een uitzen ding had „georganiseerd". Eerst herinnerde de voorzitter, de heer G. Boersma, aan de bouwcursus voor radio van 26 jaar geleden, die hij thans voor het experimentele stadium van de televisie nog onmogelijk achtte, om voorts met trots te gewagen van het winnen van een wissel- vlag door de afdeling met de ledenwerf actie. De uitzending was voor een gedeelte gewijd aan sport. Zo zagen de toeschou wers een serie bergsport-opnamen om van te watertanden, waarbij dë begeleidende muziek helaas vrij ongenietbaar was. Een wielerwedstrijd op home-trainers hield eveneens de aandacht gevangen en een verhandeling over China en een weerover- zicht door een meteoroloog vielen ook in de smaak. Het programma na de pauze bracht de kleinkunst van 't cabaret op het scherm. De vele instemmende uitroepen doen vermoeden dat deze avond in alle op zichten geslaagd mag heten. Het doorbreken van de tradities van en wel als vertegenwoordigers van de bur- .Wijkeroog" zal een van de belangrijkste factoren zijn, die men zal hebben te over winnen, wil de Velser Gemeenschap ook daar toegang hebben. De scheiding, die het kanaal maakt is een rem, waardoor Velsen- Noord zich niet gemakkelijk één kan voe len met het overige deel der gemeente. Wij moeten echter zoeken naar de mogelijk heden om deze moeilijkheden te overbrug gen". Dit was de reactie van de afgevaardig den der verenigingen in Velsen-Noord, die gisteravond in de gymnastiekzaal van de openbare lagere school aan de Wijker straatweg de inleiding van de cultureel- ambtenaar de heer G. W. F. de Man be luisterden. Het zal echter een vreugde en een zegen zijn als allen zonder onderscheid zich willen inzetten voor het culturele werk in de gemeente, zei een der aanwezigen. Men moet echter allereerst een beroep doen op de gemeente om lokaliteiten, want van het cultureel centrum in IJmuiden-Oost zal Velsen-Noord niet voldoende kunnen pro fiteren. Toch, als de bevolking warm loopt voor dit plan en haar best doet, kan de op richting van een centraal gebouw haar beslag krijgen, werd er aan toegevoegd. „Groot Velsen" versnippering en niet langer Uit deze opmerkingen blijkt, dat men in het meest Noordelijke gedeelte van de ge meente Velsen doordrongen is van de ge dachte: de Velser Gemeenschap is voor groot Velsen een uitkomst. Tenslotte hebben zich dan ook vijf per sonen beschikbaar gesteld, die zich met de onderscheidene verenigingsbesturen zullen verstaan over de vertegenwoordiging van Velsen-Noord als wijkcommissie in het grote geheel. Deze vijf personen vertegenwoordigen de zang, het toneel, de muziek, de personeels vereniging van de Plaatwellerij en het overkoepelend orgaan van buurtverenigin gen. Uit deze vijf zullen er ter gelegener tijd twee worden gekozen, die zitting ne men in de commissie van voorbereiding Op Tweede Kerstmiddag geeft „Scapino" de onder leiding van Hans Snoek staande balletgroep voor de jeugd onder de titel „Er luas eens.een voorstelling van gedanste sprookjes in het gebouw St. Bavo, daartoe door de Haarlemse Kunstgemeen schap uitgenodigd. De gelaarsde kat, Haiis en Grietje, de Zeemeermin, Assepoester, Doornroosje en Aladdin met de wonderlamp passeren in fleurige décors de revue. Na de pauze wordt een reprise gegeven van „De pascha en de beer" naar een gegeven van Scribe, tot dusver het succesrijkste nummer uit het répertoire van dit vijf jaren bestaande ensemble. Op de foto, in het Amsterdamse Tuschinski-theater genomen, kan men zien hoe de kinderen letterlijk „smullen" van het gebodene. Spanning en vreugde wisselen elkaar voortdurend af. Dit succes is mede te danken aan het voor treffelijke werk van enkele Nederlandse componisten. De Maatschappij tot Exploitatie van Kooksovengassen N.V. zoals de Mekog, het aangesloten bedrijf van Hoogovens, offi cieel heet, levert ook haar aandeel in de jaarlijkse reeks van jubilarissen. Deze jubi larissen hebben eerst op andere afdelingen van Hoogovens gewerkt (want dc Mekog is eerst in 1928 opgericht) zoals de heer Seine Coelingh, opzichter in de pakkerij van het Kunstmeststoffenbedrijf, die vijf entwintig jaren geleden zijn werkzaam heden aan een der Binnenhavens aanving, en naar aanleiding daarvan door vele medewerkers van Hoogovens en Mekog in het schaftlokaal van laatstgenoemd be drijf werd gehuldigd. De directie van Hoogovens wenste hem geluk bij monde van directeur prof. dr. J. F. ten Doesschate, die zijn woorden verge zeld deed gaan van de jubileumgratificatie. De gelukwensen en dank van de bedrijfs directeur ir P. van Delden werden met het Gedenkbord en het Getuigschrift der Maat schappij overgedragen, waarna de opzich ter, de heer R. van Althuis, namens de Mekog-werkei-s het woord voerde. Harte lijke woorden sprak deze tot zijn naaste medewerker wiens sympathiek en beschei den optreden en in het bijzonder diens energieke werkkracht door hem nadruk kelijk werden geroemd. Hoofdingenieur W. Bakker, bedrijfsleider der Mekog, volgde de loopbaan van de ju bilaris op de voet Tot slot citeerde spreker een uitspraak van een professor in de psy chologie „dat de beste functus het veiligst zijn in handen van mensen, die trouw zijn, inzicht hebben in de zaak en toewijding, en liefde voor hun medemensen bezitten" en de heer Bakker voegde daaraan toe dat de Mekog-jubilaris van deze dag de bewuste hoogleraar tot deze uitspraak ge ïnspireerd moest hebben. Een ding ware wellicht nog als aanvulling te noemen: een hoge opvatting van de dagelijkse arbeid. De chef van de bedrijfsdienst de heer A. Hensen gaf zijn mening over de jubilaris weer met het gezegde: „goede wijn be hoeft geen krans". Hij vond het overbodig daaraan nog iets toe te voegen behalve zijn oprechte gelukwensen en schonk als stoffelijk bewijs van waardering van de mannen van de bedrijfsdienst (en andere uit de administratieve en wetenschappe lijke regionen) een monumentale leuning stoel. Om dit geschenk te completeren werd een draaibare rooktafel het podium op gedragen die door het bestuurslid van de Jubileumkas, de heer C. J. Mulder, na mens de leden van die instelling met een kernachtige felicitatie werd aangeboden. De vrouw van de jubilaris werd door alle sprekers in de huldiging betrokken. Plein voor de R.K. kerk is betegeld De commissie uit de parochianen van de R.K. St. Josephkerk, die zich in het begin van dit jaar heeft belast met de zorg voor de paden en het plein bij het kerkgebouw, heeft eer van haar werk: na het pad is ook het ruime voorplein met tegels belegd. Het voornemen bestaat om het tegelplateau in het voorjaar nog met een eenvoudig plant soen te omzomen Kerstbü eenkomsten Donderdagavond wordt in de Gerefor meerde Kerk een Kerst wij dingsdienst ge houden. De onlangs uit Indonesië terugge keerde predikant ds. D. Ringnalda uit Overveen zal spreken over: „Het levens geheim van het Kerstfeest". Het Gerefor meerde Evangelisatiekoor verleent zijn medewerking. Zondagavond is er een Kerstbijeenkomst in de Nederlands Hei-vormde Kerk waar kerstliederen zullen worden gezongen. De lithurgische dienst wordt verricht door ds. D. ter Steege. Maandagavond voert de jeugdgroep in de kerk een Kerstspel op. Vandaag zal de beslissing vallen welke club het kampioenschap van Noordholland op haar naam brengt. De strijd gaat tussen Oosterkwartier en Gezellig Samenzijn. Aan het eerste bord speelt Rozenburg (Oosterkwartier) tegen Keiler (GS). Met 11 gespeelde wedstrijden is de compe titie ten einde. De club van Keiler heeft in de voorlaatste ronde met niet minder dan 1?2 van St. Bavo (uit Heemstede) ge wonnen. De Amsterdamse ploeg staat nu zonder verliespunten bovenaan; 145 bordpunten vóór en slechts 55 tegen. Een gelijk spel is voor prolongatie van de Noordhollandse damtitel reeds voldoende. Wij voorspellen echter een zeer grote over winning voor Gezellig Samenzijn. Na dit kampioenschap zal GS voor de 12de keer in successie trachten het damkam pioenschap van Nederland te veroveren. Jozeph Blankenaar, als zeer goede tweede (10 gesp. 18 pnt), zal in Weesp zijn laatste ontmoeting wel weten te winnen. DCIJ ver loor de laatste thuiswedstrijd met 119 van Wormerveer, Haarlemse Damclub behaalde een verrassende overwinning op Zaandam en het Amsterdamse DSTO dat degradatie wedstrijden moet spelen, ging met 15—5 ten onder tegen CDA. In de afgebroken wedstrijd DSTO—Zaan dam werd de uitslag 10—10, tegen welke uitslag Zaandam protest heeft aangetekend. DWW—St. Bavo is nu definitief geëindigd in 13—7 voor DWW. De stand der Noordhollandse hoofdklassers luidt: GS 10 gesp. 20 pnt.; Jozeph BI. 10 gesp. 18 pnt.; CDA 11 gesp. 15 pnt.; Weesp 10 gesp! 10 pnt.; Oosterkwartier 10 gesp. 10 pnt.; Zaandam 11 gesp. 11 pnt.; DCG 10 gesp. 9 pnt.; Wormerveer 11 gesp. 9 pnt.; St. Bavo 10 gesp. 7 pnt.; HDC en DCIJ 11 gesp. 7 pnt.; DSTO 11 gesp. 3 pnt. Kennemerland damcompetitie De nieuwe kampioen „Beverwijk" won zijn laatste wedstrijd met 137 van Halfweg. De Beverwijk-reserves verloren met 146 van het Haarlemse VKD. Voor deze competitie resten nog Stabiel Kijk Uit en HDC IIHillegom, welke wed strijden deze week worden gespeeld. Hier is de stand als volgt: gesp. pnt. v.t. 1. Beverwijk I 9 16 111—69 2. Haarlem I 9 12 112—68 3. Ver. Kath. Damm. I 8 9 86— 74 4. Oosterkwartier II 8 9 81— 79 5. Hillegom I 8 8 75— 85 6. Halfweg I 8 8 83— 77 7. Haarlemse Damcl. II 8 7 8080 8. Stabiel I 8 7 70— 90 9. Kijk Uit 7 6 65— 75 10. Beverwijk II 9 0 57—123 Beverwijk I gaat promotiewedstrijden spe len voor een plaats in de hoofdklasse. In Amsterdam hebben CDV I en Oostzaan goede kampioenskansen. Tweede klasse Voor de IJmuider kampioenscandidaten Sportief en DCIJ II heeft de afgelopen week niet bijster veel succes gebracht. Sportief verloor met 11—9 van Cruquius; DCIJ II kreeg van Halfweg II een 12—8 nederlaag te incasseren en verloor tevens met 119 van VKD II. Hierdoor zijn de kansen voor een IJmuider kampioenschap dit jaar verkeken. Beverwijk III behaalde een verrassend ge lijk spel teegn HDC III. De stand in de wed strijd 't NoordenHoofddorp is voorlopig 8—8. St. Bavo klopte St. Thomas uit Castri- cum met 13—7. De leider DOS won de af gebroken wedstrijd met 13—7 van St. Bavo II en met deezlfde cijfers van VKD II. Er is nu een mooie kans voor het Haarlemse DOS, aat het kampioenschap kan behalen Hoofd dorp versloeg VKD II met 11—9. In deze afdeling luidt de stand: DOS I 14 pnt. uit 8; VKD 12 pnt. uit 8; DCIJ-reserves 11 pnt. uit 9; St. Bavo 10 pnt. uit 7: 't Noor den 9 pnt. uit 8; Sportief 6 pnt. uit 6; Hoofd dorp 6 pnt. uit 7: Cruquius 6 pnt. uit 9; St Thomas 5 pnt. uit 7; HDC III 5 pnt uit 9: Beverwijk III 4 pnt. uit 8; Halfweg II 4 pnt. uit 9. Deze week gaan de DCIJ-reserves naar het leidende DOS. Cruquius speelt tegen HDC III, 't Noorden ontvangt thuis Beverwijk III en Hoofddorp en St. Thomas komen Don derdagavond bij DOS te Haarlem. Derde klasse In deze klasse heeft een nek-aan-nek-race plaats tussen Diagonaal uit Santpoort en het tweede tiental van St. Thomas uit Castricum. St. Thomas won van VKD III met 13—7 en Hillegom II met 17—3 van Sportief II. St. Thomas met 4 gespeelde wedstrijden en Diagonaal met drie gespeelde wedstrijden hebben nog geen verliespunten. Sportief II heeft na drie wedstrijden nog geen succes gehad en staat onderaan. Deze week gaan de mannen van Sportief II naar Beverwijk IV en Hillegom II ontvangt St. Thomas II. Huldiging en kienen Zaterdagavond zal het district Kennemer land in „Die Raeckse" te Haarlem de dam- kampioen van Beverwijk en IJmuiden (Groot-Velsen), T. Postma (DCIJ) huldigen. Ook de derde klasse kampioen Heime Langbroek krijgt een prijs. Die avond zul len de dammers kienen met de dames. ADVERTENTIE gerij van Velsen-Noord. Op op deze avond is derhalve gebleken dat men in de verenigingen in Velsen hun kert naar eendrachtig optrekken om het grote doel van een cultureel-sociaal leven te bereiken. Het is de bedoeling dat de nieuwe uit gave van het adresboek voor de gemeente Velsen in het voorjaar 1952 gereed komt. Het laatste adresboek verscheen precies tien jaar daarvoor; in 1942. De uitgave omvat de gehele gemeente, te weten Velsen, Velsen-Noord, IJmuiden, IJmuiden-Oost, Driehuis, Santpoort en Santpoort-Station; en de inhoud vermeldt zowel officiële gegevens, onderwijs-instel- lingen, kerkgenootschappen, medici, een alphabetisch gestelde namenlijst van in woners, zaken en instellingen, samengesteld volgens de gegevens van het officiële be volkingsregister ter secretarie, een niet- officiële lijst van zaken en bedrijven, en een alphabetisch gestelde stratenlijst vol gens nummerbewoning, eveneens uit het bevolkingsregister. Verder zal de uitgave voorzien worden van een stratenlijst met aanduiding hoe de straten lopen en in welke wijk de straten te vinden zijn. De uitgevers G. Eikelenboom en Zoon te Haarlem menen daardoor aan de vele aan vragen te voldoen als voorlopige maatregel, zolang er nog geen nieuwe plattegrond kan v/orden uitgegeven. De jaarlijkse onderlinge wedstrijden van de gymnastiekvereniging SSH, die Dinsdag avond onder grote belangstelling van ouders in het gymnastieklokaal van de Da Costa- school zijn begonnen voor de jeugdgroepen (meisjes en jongens) hebben voor de oudere meisjes een sportieve kamp veroorzaakt, waarin ten slotte met een punt verschil Gré Hoorns winnares werd van de SSH-jeugd- beker. Daar de kampioene van het vorig jaar, Annie Hartman naar een andere afdeling was overgegaan, kon zij de beker niet verdedigen. Aan de wedstrijden namen niet minder dan 125 jeugdige gymnasten deel, maar des ondanks verliep het geheel vlot. Onderverdeeld in gelederen werkten de meisjesgroepen 8 en 9 jaar (A) en 10 en 11 jaar (B) aan brug, ringen, paard en even- wichtsbalk. Het laatste toestel was voor de jongens vervangen door „grondoefening". Voor allen was paardsprong het vijfde nummer. De meisjes werkten serieuzer dan de jon gens. hoewel onder de laatsten ook weer verschillende gunstige uitzonderingen waren. Doordat vooral de oudere meisjes hun oefeningen vaak bijzonder goed afwerk ten, was te voorzien, dat onder hen de nieuwe kampioene zou schuilen. Dank zij een betere sprong kwam de beker aan Gré Hoorns uit het tweede gelid met het hoogste aantal punten. 37%, Ria Wagenaar werd met 36punten eervolle tweede en eerste in het eerste gelid B. Bij de jongens plaatste W. Boender zich eerste met 34% punten. Voor het verkrijgen van een le, 2e of 3e prijs diploma waren nodig respectievelijk 36%, 34 en 30% punten. De uitslagen waren: Meisjes 10—11 jaar: B. le gelid: 1. R. Wa genaar 36%; 2. M. Keeman 36; 3. N. Kat 33; 4. W. Verhoeve 31%; 5. C. Boender, N. Dek ker 31; 6. M. Veer 30% pnt. 2e gelid: 1. G. Hoorns 37% (kampioene); 2. R. Keyzer 33%; 3. W. Brouwer, K. Hooyberg 31%; 4. M. Rauwerdink, D. Mooy 30%; 5. E. v. d. Kuil, L. Kerkow 30 pnt. 3e gelid: 1. S. Wijnands 35%; 2. A. Woort- man 35; 3. W. Boelhouwer 34; 4. J. Wernke 33%; 5. N. v. d. Werf 32% pnt. Meisjes 8—9 jaar, A le gelid: 1. W. de Dood, C. v. Dongen 32%: 2. R. Castricum 32; 3. R. Smit 31%; 4. R. Becker 30%; S. H. Knip per 30 pnt. 2e gelid: 1. M. Rem 31%; 2. I. Wegman, A. v. Munster 30; 3. G. Haasnoot, S. v. Willigen 29%; 4. E. Veenstra 28% pnt. 3e gelid: 1. R. Broeksma 34; 2. R. v. Aalten 31%; 3. R. Dalmeyer, C. v. Heyse, C. Dekker 31; 4. A. Hiemstra, M. Heinemeyer 30% pnt. Jongens 811 jaar: le gelid: 1. W. Boender 34%; 2. E. Diepgrond 33; 3. W. Huider 32%; 4. H. Tiemeyer, C. Holleman 32; 5. M. Put 28% pnt. 2e gelid: 1. G. v. d. Weerd, D. de Ruiter, G. de Gooyer 31%; 2. A. v. Hoof, G. de Zwar te 30%-: 3. G. v. d. Heide; 30; 4. N. v. Leeu wen, N. v. Domselaar, M. Luster 28% pnt. 3e gelid: 1. O. Baron 33%; 2. G. Inke 31; 3. G. Ploeg 30%; 4. M. Koeman 29; 5. C. Tuinenbreyer 28% pnt. gelid: 1. D. v. d. Outenaar 30; 2. M. Wouters 29%; 3. G. Olivier, G. Bregonje 28%; 4. M. Beishuizen, E. Heere, A. Schipper 28 punten. Hedenavond worden de wedstrijden voort gezet voor de meisjes en jongens van 12 tot 15 jaar om de Kennemerstaten-beker. Doordat het in de wieg liggende doch tertje van de familie J. Bos wonende aan het Schoutenbos, in de nacht van Maandag op Dinsdag begon te huilen, werd de heer des huizes opmerkzaam gemaakt op een zware rooklucht. Enig wasgoed dat boven de kachel in de woonkamer hing, was door het losraken van een in de muur bevestig de kram, op de kachel gevallen en had vlam gevat. De heer B. had de tegenwoor digheid van geest om, voor hij de ramen opende, het vuur met emmers water te blussen, zodat de schade tot het wasgoed en het zeil beperkt bleef. Kerstzangdienst in de Gereformeerde Kerk Op Vrijdag 21 December wordt in de Ge reformeerde Kerk van Castricum aan de Beverwijkerstraatweg een Kerstzangdienst gehouden. Ds. A. G. Kornet zal als spreker optreden over: „Wat krijg ik en wat moet ik?" Het Christelijk gemengd koor „Excel sior", Henk Kooymans (zang) en Bram Kuperus (orgel) verlenen tevens hun medewerking

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 7