Goedkope groente maar een duur bloemetje op tafel HOEDEN WASMACHINES HAVilder&Zn mannenwerk! ELZER's Wortman KERSTBAL Predikbeurten Reparaties KERSTBAL GRAFMONUMENTEN Het blijft groente stromen in Beverwijk Beverwijk r GEM. CONCERTGEBOUW R. MARTENS MET KERSTMIS: Sportieve strijd van amateur-artisten Wier oor belt niet langer? Kerstavond van de transportcolonne De groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Castricumse motorrijder ernstig gewond DANDY 12.50 17.50 GOLDEN POINT 18.90 SUèDINE 22.90 RIVIèRA 27.50 SUTTON 29.50 HERENMODEHUIS Herenhoeden opknappen SUCCESSCHOTELS f2.50 Lion cTOr KUNSTGEBITTEN ACCORDEOLA MAX VAN PRAAG DE ZINGENDE ZUSJES HENRIETTE DAVIDS FRANS VAN SCHAIK Dansschool op Dinsdag 25 Dec. in Gebouw „Flora" m.m.v. „THE MUSIC BOYS" Steenhouwerij NUJJEN VERKOOP VERHUUP REPARATIE DEMONSTRATIE adverteert IN DIT BLAD ZATERDAG 22 DECEMBER 1951 Aan de groentemarkt is niet te zien, dat het jaar op een oor na gevild is: er is nog sleecis zo'n groot aanbod van bijvoorbeeld andijvie tussen de echte winterwaren, dat ie prijs zich maar moeilijk staande houdt, jlet js voor de kwekers dan ook zeker niet gunstig", want er wordt weinig voor deze late andijvie betaald, maar de huisvrouw kan tevreden zijn met 1016 cent per kilo i de markt, waar voor haar dan nog wat bij komt. Spruiten zijn eveneens goedkoop. De ioede kwaliteit noteerde van 1527 cent eer kilo en voor panklare spruiten werd jen enkele keer tot 37 cent per kilo betaald. Boerenkool brengt niet meer dan 58 cent per kilo op; groene- en rode kool komt tot 12 cent per kilo. Bospeen is beter te ver kopen en loopt zelfs nog enkele centen per bos op, zodat er 42 cent per bos wordt be taald. Prei ging vorige week in prijs om- g, maar daalde nu weer tot 2114 cent oer kilo- Minder schorseneren De aanvoer op de speciale Castricumse schorsenerenveiling van Donderdag was belangrijk minder dan voorgaande keren. Br werd circa 12000 kilo op de markt ge bracht. De eerste soort ging weg voor 30-41 cent en de tweede voor 15-27 cent. Een kleine partij van de derde soort bracht slechts 79 cent op. De eerstvolgende vei ling zal gehouden worden op Donderdag 1 Januari 1952. Tulpen zijn nog duur De Kerstdagen geven op de bloemenvei ling altijd een bijzondere drukte. Het veilingbeeld maakt een wat romme- Marktnieuws. Prijzen: Heilbot 2,40- 2,20, gr. tong 3.90-3.60, gr.m. tong 2,50-2,01, kim. tong 1,71-1,56, kl. tong I 1,50-1,41, kl. long II 0,80-0,70, tarbot I 2,65-2,55 per 1 kg. Sehartong 22-16, kl. schol I 36-32, kl. schol II 33,50-14, schar 26-8, v. haring 15,50- 11,50, makreel 27-21, gr. schelvis 70-58, gr.m. schelvis 66-60, kl.m. schelvis 69-51, kl. schelvis I 59-46, kl. schelvis II 33-26, wijting 15-8, gr. gul 47-46, midd. gul 32, kl. gul 30-19,50, kl. haai 20,50, poontjes 9-8,50, kl. koolvis zw. 22, kl. koolvis wit 32-31 per 50 kg. Gr. kabeljauw 160, gr. koolvis zw. 67-57, #gr. koolvis wit 82 per 125 kg. Aanvoer:' 140 kisten tong en tar bot, 2 kisten heilbot, 5 tongschar, 485 schohl, 70 schar, 2970 haring, 56 makreel, 205 schelvis, 600 wijting, 39 kabedjauw en gul, shake, 5 kl. haai, 32 poon, 57 koolvis, 25 diversen, totaal 4695 kisten. Besom mingen: IJM 116 Eveline f 10,400, RO 53 Dirkje f 8,400, KW 84 f 1450, KW 35 f 790, RO 3 f 1.150, RO 29 f 830, KW 128 f 95, Verse haring: KW 129 f 7.680, KW 127 f 6.040, KW 39 f 3210. Kanaal in trek. Nu het ijs gebroken is door een paar VEM-boten blijkt er na de gunstige resultaten meer belangstelling voor de Kanaalvisserij te komen. Zo ver trokken deze week nog de Claesje, de Alk maar en de Tubantia. Al deze schepen boekten Donderdag gunstige vangsten. De bemanning van de „Post Boy", die al eerder blijk gaf de kunst te verstaan, heeft het ook nu bizonder goed gedaan op het Kanaal. Vertrok de trawler vorige week Zaterdag naar het Kanaal, Vrijdagavond was het schip prompt weer binnen met maar liefst 2000 kisten haring. Nu er echter meer schepen betere vangsten maken en de aanvoeren voor de volgende week dus rui mer zullen worden, is het te verwachten dat deroom van de melk raakt. Nu zal de hoe veelheid een goede besomming moeten ma ken. Stop. Vrijdag stopte de daling van de markt. De grote tong bleef hangen op f 3,- per kilo en de grove slips hielden zich bij 10.85 per kilo. Ook de schol, die gevraagd Weef, noteerde weer f 33 voor de kleine en f36 voor de „eentjes". Met de verse haring was het over de hele linie voor vrijwel alle kwaliteiten minder. Hooguit kon er nog f 13 tot f 13,50 gemaakt worden, maar er kwa men ook reeds koersen rond de f 11 per kist voor. De makreel hield prijs met f 27 tot f 25 per kist. Totaal werden aangevoerd 4600 kisten, waarvan 140 fijnvis, 2900 ha ring, 200 schelvis en 600 wijting. Slecht. Het ging de Eveline, die Vrij dag aan de afslag was met veel makreel, met voor de wind. Voor de totale aanvoer van 500 kisten is f 10.800 besomd. De Dirkje besomde f 8.400. Beide schepen maakten hiervoor een 13-daagse reis. Vandaag:. Voor de Zaterdagmarkt was bt Vrijdag van de visboten alleen de Allan Hater bekend met de al eerder vermelde vangst van 700 kisten. Verder kwamen de Post Boy met haring en vele haringloggers met wat verse. Eerste sardien. Vrijdag axriveerden in Wmuiden de eerste tv/ee „spannetjes" Ur- ker botters van dit seizoen met sardien. De zilveren buit bracht tussen de f 11 en f 12 Por kist op. Het ene span had 28 kisten, het tweede 11. lige indruk vanwege de grote stapels Kerst- groen en hulst, maar dat is deze week weer voorbij en dan blijft er maar heel weinig over, want er zijn nog haast geen bol- bloemen. De korte rode Kersttulpjes waren peper duur: 16 cent per stuk, de lange tulpen no teerden van 717 cent per stuk. De nar cissen gingen eveneens vlot weg en de Gol den Harvest bracht het zelfs tot 150 cent per bos! Witte hyacinten liepen op tot 46 cent per stuk, daarentegen daalde de prijs der blauwe druifjes iets en kocht men de beste voor 35 cent per bosje. De chrysanten zijn grotendeels op; nog enkele late partijtjes kwamen tot boven de gulden per bos. Freesia en cyclamebloe- men varieerden van 4595 cent per bosje. Bij de potplanten waren het vooral de witte cyclamen die duur bleven en nog 250 centen per stuk noteerden. Het Kerstgroen en de hulst met bes gingen vlot van de hand. Het bestuur van de supportersvereniging „Geel Zwart", bestaande uit getrouwe aan hangers van de voetbalclub „Kinheim", heeft de gelukkige gedachte gehad een wedstrijd uit te schrijven voor (amateur) cabaret-artisten, die elkaar gisteravond in het Kennemer Theater voor een volle zaal de erepalm betwistten. De animo van de zijde der amateurs was hiervoor zo groot geweest dat er een selectie moest worden toegepast, waaruit tenslotte een achttal nummers waardig werd gekeurd de plan ken te betreden. Het publiek fungeerde hierbij als jury en moest door middel van een stembriefje aangeven, welk onderdeel van het programma het meest in de smaak was gevallen. Het middernachtelijk uur was reeds lang verstreken, toen de voorzitter de met grote spanning verbeide uitslag eindelijk bekend kon maken, waaruit bleek dat het Mond harmonica-ensemble, de „P. W. Bays" met 102 stemmen de eerste prijs had behaald. Dit leek ons geenszins onverdiend, want zij hadden van hun optreden een aardig show-nummer gemaakt, waardoor dit groepje een fleurige indruk achterliet. De nummers waren blijkbaar met grote animo en toewijding ingestudeerd, zodat de so listen elkaar telkens- vlot voor de micro foon afwisselden en het geheel in een voor beeldig tempo werd afgewerkt. Zij werden op de voet gevolgd door de imitator-con férencier Ko van der Wel, die met slechts drie stemmen verschil de tweede prijs ver wierf. Met deze plaatsing mag hij zeker niet ontevreden zijn, want vooral als con- féx-encier bleef hij nogal tamelijk onder de maat. Hij bepex'kte- zich- voornamelijk tot het vertellen van moppen, die alle met de bex'uchte baard waren getboid. Daar staat tegenover, dat zijn imitaties van een beter gehalte wax-en. De dierengeluiden- klonken veri-assend goed en ook de beken de stem van Clinge Doorenbos bootste hij verbluffend juist na. De derde prijs ging met 43 stemmen naar J. van Tilburg, die met gi-ote virtuositeit de piano bespeelde. De Haarlemse zanger Piet Souverein zag zich met 32 stemmen de vierde prijs toe bedeeld. Hij beschikt ongetwijfeld over een fraai geluid, zodat zijn liederen een vol komen verdiend succes behaalden. Van de niet bekroonden hadden wij „The Chromonicats" gaarne tussen de prijswinnaars gerangschikt gezien, want juist zij waren vx-ijwel de enigen, die blijk gaven over een zekere originaliteit te be schikken. Dit trio bespeelde een aantal mondorgels met knappe techniek en op een muzikaal bijzonder oorspi-onkelijke ma nier. Mr. Klyge nam een nummertje goo chelen voor zijn rekening. Hoewel hij het publiek dikwijls in vex-bazing bracht met zijn onbegrijpelijke manipulaties, moest hij zich alleen met een langdurig applaus te vreden stellen. Het duo De Goede bracht tenslotte een aantal cowboy songs, die overal reeds in zoveel vax-iaties voor het voetlicht zijn gebracht, dat het zo lang zamerhand onmogelijk geworden is in dit genre iets nieuws te bedenken. Intussen kan het bestuur van „Geel Zwax-t" met grote voldoening op deze avond terugzien. De aanwezigen hebben het progx-amma bijzonder gewaardeerd en het feit, dat de bekroning van de artisten ditmaal in hun handen was gelegd, bete kende een speciale attractie. J. v. D. Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 17 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlichtingen te krijgen omtrent de volgende gevonden voorwerpen: een padvindersriem, twee bankbiljetten, sleuteltje, autoped, nylon kous, alpinomuts, halsketting, ooi-bel, da mesrijwiel, rolletje guldens, apparaat voor radio, duimstok, poi-temonnaie, verschil lende wanten en handschoenen. De transportcolonne van de Beverwijkse afdeling van het Rode Kruis heeft Vrijdag avond in het gebouwtje van de colonne aan de Beeckzanglaan een Kerstavond georga niseerd, welke werd geopend door de voora zitter, de heer W. Raaymakers. Vervolgens sprak dr. Alb. Vis, predikant van de Doops gezinde gemeente, zijn vreugde er over uit, dat hij was uitgenodigd om het woord te voeren op dit Kerstfeest, en wel tot een gemengd gezelschap. Het Kerstfeest is het feest van „vrede op aarde", doch als men rond kijkt in de tegenwoordige wereld, is dat „vrede op aarde" ver te zoeken. Hij besloot met er op te wijzen, dat de werke lijke vrede in de hemel te vinden is en dat de wereld in een voortdurende strijd ge wikkeld zal blijven zolang de mens zich zelf als afgod beschouwd. De avond werd besloten met het ver tonen van de Deense film „Wat Leni Ros- ner beleefde". Deze prent behandelt, het probleem van een 13-jarig Weens meisje dat door bemiddeling van het Rode Kruis bij Deense pleegouders terecht komt. Het gemengde zangkoor „Cantalia" zong enige toepasselijke Kerstliederen. Wijdingsvolle ure in de Gereformeerde Kerk De kerstzangdienst welke ieder jaar in de Gereformeerde kerk aan de Bevei'wij- kerstraatweg te Castricum wordt gehouden, trekt steeds meer bezoekers. Vrijdagavond was het gebouwtje geheel gevuld. Op gevoelvolle wijze zong de 13-jarige Henk Kooiman uit Zaandam drie Kerst liederen. Ontroerend was zijn zang in „Komt allen te samen". Onder leiding van de nieuwe dirigent de heer Louis Stiens uit Beverwijk, gaf het Chr. gemengd koor „Excelsiox-" een su blieme uitvoering van de „Koraalcantate" van de componist F. Pijlman. Hetzelfde mag gezegd worden van het lied „Nu zijt wellecome". Als voorganger furugeerde dominee A. G. Kornet, die sprak over het onderwerp „Wat krijg ik en wat moet ik?" Na afloop van deze uitstekend geslaagde Kerstzangavond, werd een collecte gehou den ten bate van het Zondagswerk. Zij nog" vermeld dat de organist Bram Kuperus het geheel op goede wijze begeleidde. Castricumse huisvrouwen om de Kerstboom Het was geen wonder, dat de traditionele Kerstbijeenkomst van de Ned. Vereniging van Huisvrouwen, afdeling Castricum Vrij dagavond zo goed was bezocht. In de eex-ste plaats was daar de Kerstboom die de zaal van hötel Eggers sierde, en op de tweede plaatsverleende de declamatrice mejuf-. Trouw C. Hooyer uit Den Haag haar mede werking. Deze kunstenares was voor de leden geen onbekende en bracht ook nu weer een programma dat er zijn mocht. Welhaast haar gehele répertoire bestond uit Kerstvertellingen. Bijzonder goed is door deze declamatrice weergegeven het verhaal van de oude torenwachter in „Het licht daalde neder" van P. Potharst-Grimberg. Ook in „Gemengd bericht", een verhaal irt het ernstige genre van de schrijfster Top Naeff, wist zij de volle zaal ten volle te boeien. In de pauze werden de leden ver gast op koffie met koek. Hef Centraal .Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de gx-oente- c-n fruitmax-kt over de periode van 14 tot 21 December mede: Nadat op het einde van de vorige week de handel op de veilingen weer iets leven diger was gewoi-den, is de gx-oentenmarkt sinds Maandag lusteloos te noemen. Voor al de afzet van winterproducten werd door het .zachte weer sterk beïnvloed. Rode kool noteerde tot 11,80 de 100 kg. met uitvoer naar Duitsland, België, Oostenrijk en Engeland. Naar Noox-d- Amerika werd een proefzending van 10 ton gezonden. Gele savoyekool deed tot 8,40 en groene savoyekool tot 7 de 100 kg. Van de succes-witte kool draaide een klein gedeelte door. De Deense witte kool bracht tot 8 de 100 kg. op met export naar Noox-d-Amerika, Duitsland en Bel gië. De prijzen voor spruiten daalden tot 20-33 ct. per kg. Door vx-aag uit België werd in Venlo nog tot 40 ct. per kg. be steed. Bij terughoudende vraag wex'd 26- 31 ct. per kg. voor de uien op de veilingen geboden. De notex-ingen voor witlof zak ten bij gx-ote aanvoer tot 20-30 ct. per kg. Evenals de voox-gaande weken had Zwe den belangstelling voor kroten. Voor 13 a 14,50 de 100 kg. werd dit product aan gekocht. De aanvoer van bloemkool is sterk teruggelopen. In Noordholland wex-d 25-47 ct. per stuk besteed met uitvoer naar België en Duitsland. Woensdag werd in Venlo 67-77 ct. per stuk geboden voor de xpox-tkwaliteiten. Schorseneren stond vast op gemiddeld 43 ct. per kg. Voor goede kwaliteit bos- en waspeen bestond goede vraag. Bij ge ringe aanvoer noteei'de de winterpeen 14 a 15 ct. per kg. De handel in het harde fruit verloopt aarzelend, hoewel er op de kerstveilingen bevx-edigende prijzen werden besteed. Vrijdagmiddag: omstreeks kwai't over een is op de Wijkerstraatweg ter hoogte van de Melklaan weer eens een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij de motorrijder de heer J. J. L., firmant van een metaalhandel uit Castricum zulke ernstige verwondingen be kwam, dat hij in zorgwekkende toestand per ziekenauto naar het Beverwijkse Rode Kruis-ziekenhuis moest worden overge bracht. Op de plaats van het ongeval werd hem het H. Oliesel toegediend. De heer L. reed op de door de mist- aanslag zeer gladde Wijkerstraatweg in de richting Beverwijk en wilde een voor hem aan de rechterkant stilstaande personen auto passex-en. Van de tegenovergestelde richting kwam een vrachtauto van de Melkinrichting „Velsen". Er was voldoende ruimte om tussen deze beide voertuigen door te gaan. Plotseling schoot de motor echter tegen het linkerachterspatbord van de melkauto om vervolgens met een zware klap op het linkervoorportier van de pex-- sonenauto te botsen. De zwaar gehavende motor kwam voor de auto te liggen en de heer L. viel op straat, waar hij buiten be wustzijn bleef liggen. Hij verloor veel bloed uit zware hoofdwonden en de twee doktoren, die spoedig ter plaatse waren, stelden voorts vast, dat hij het linkerbeen had gebroken. De opgaven voor de predikbeurten voor Zondag 30 December en voor die van Oudejaar en Nieuwjaai-sdag dienen uiterlijk Vrijdag 28 December om 12 uur v.m. in ons bezit te zijn. REDACTIE ZONDAG 23 DECEMBER IJ MUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. van den Berg, 17 uur: ds. J. O. Norel, van Bevex-wijk. Geref. Kerk, Ichthuskerk 9 en 10.15 uur ds. C. W. Thijs, 15 en 17 uur, ds. R. D. Beukema. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.) 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gi'onden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstx-aat, zie Santpoort. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers. Leger des Heils, 10 uur: Heiligings samenkomst, 16.30 uur: Jeugddienst; 19 uur: Openluchtsamenkomst; 20 uur: Vèrlossingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10.30 uur: ds. G. Wassenaax-, 19 uur op voering Kerstspel. Geref. Kerk, Goede Herderkex'k, 9 u.: ds. M. W. J. C. de Kluis, 16.30 uur ds. C. W. Thijs. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstr. 1, 16 uur: Kinderkerstfeest van de Zondagsschool. Geen dienst op 23 Dec. Evangelisatievereniging „Elon", School H. Wijk aan Zeeërweg, 10 uur: de heer A. van Gent van Doorn. Vergadering van Gelovigen, Esdoorn straat 30. DRIEHUIS: Geref. Kerk, koffiekamer Westerveld, 9 uur: ds. A. C. van Nood. Evang. Luth. gem., koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. J. J. Simons. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 9.45 uur, samenzang; 10 .uur, ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. BEVERWIJK: Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Nox^el, 19 uur: ds. F. C. Willekes. Ned. Herv. Kerk, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oox-thuys. Doopsgezinde Gemeente, geen dienst. Maranatha, 10 uur: A. Vries van Den Helder. Leger des Heils, Kerkstraat, Speeltuin gebouw, 10 uur: Adventsdienst, 12 uur: Zondagsschool, 7.15 uur: Openlucht samenkomst Visserstraat, 8 u.: Advents- liturgie. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. J. Wiex-sma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. J. ter Schegget van Amstex-dam, 19 uur: Kerst zang. Maandag 23 uur: Kerstspel door de jeugd. Doopsgezinde Gemeente: N.H. kapel, 10.30 uur ds. W. Veen. De Toorts, 10 uur: ds. D. ter Steege. Kapel, geen diensten. Geref. Kerk, 9.30 uur: ds. Beukema van IJmuiden, 17 uur: ds. M. de Kluis. CASTRICUM: Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. Can- negietex-. Gereformeerde Kerk, 10 uur: ds. A. G. Kornet. Herv. Evang. Vereniging, 10 uur: ds. H. van de Linde van Amsterdam. EERSTE KERSTDAG IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, nacht van Maandag op Dinsdag 12 uur, Kerst nachtdienst, ds. J. van den Berg, 10 uur: ds. J. J. van der Krift van Katwijk, 17 uur: ds. J. v. d. Berg. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur, ds. R. D. Beukema, 15 en 17 uur, ds. C. W. Thys. Chr. Geref. Kerk, 10 en 15.30 uur ds. J. W. van der Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstx-aat, 10.30 uur ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 6 uur v.m. Nacht mis; 10 uur: Hoogmis; 19 uur: Vespers. Leger des Heils, 4 uifr v.m. zang bij zie ken, 6 uur v.m. plechtige Kerstwijding, 15 uur: Grote jeugddemonstratie, 20 uur: Kerstverlossingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Hei'dei'kerk, (24 Dec.) 23 uur, Kerstnachtdienst ds. G. Wassenaar, 10.30 en 19 uur: ds. G. Wassenaar-. Geref. Kerk, Goede Herderkerk, 9 uur ds. J. A. Tiemens, 16.30 uur: ds. R. D. Beukema. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstr. 1, 10.30 uur: prof. dr. M. A. Beek, Amsterdam. Evang.vereniging „Elon", School H, Wijk aan Zeeëx-weg, 10 uur: de heer H. C. van der Flier, van Enschedé, 19 uur: Kerst feest o.l.v. de heer Flier. Vergadering van Gelovigen, Esdoox-n- stx-aat 20. DRIEHUIS: Geref. Kerk, koffiekamer Westerveld, 10.30 uur, ds. J. A. Tiemens. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 24 Dec. om 23 uur: Kerstnachtdienst m.m.v. het kex'kkoor. Voorganger ds. L. Brink (25 Dec.): 10.30 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Gem.: (24 Dec.) 23 uur; (25 Dec.) 10.30 uur: ds. H. P. Huisman. BEVERWIJK: Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 9 uur: ds. F. C. Willekes, 10.30 uur: ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Kerk, Populierenlaan, 10 uur» ds. W. Oorthuys. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur: dr. Alb. Vis. Koorzang. Maranatha, 10 uur: F. Niemeyer van Al phen aan de Rijn. Leger des Heils, Kerkstraat Speeltuin gebouw, 5 uur ('s morgens) Straatzang, 6 uur: Kex-sitwijdingsdienst, 10.30 uur: Kerstheiligingsdienst, 3.30 uur: Kinder kerstfeest, 8 uur: Opvoering Kerst spelen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10 uur, ds. D. ter Steege. De Toorts, 10 uur: ds. Joh. Bronsgeest van Haarlem. Gerèf. Kerk (Art. 31 K.O.), 9.30 en 17 uur ds. M. de Kluis. CASTRICUM: Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. Canne- gieter. Gereformeerde Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. G. Kornet Herv. Evang. Vereniging, 10 uur: ds. F. Duiker van Amsterdam. HAARLEM: Church of England: Christmas Eye, 8 p. m. Carol Service, 9.30 p.m. Holy Communion, rev. Moss- man. TWEEDE KERSTDAG IJMUIDEN: Geref. Kerk, Ichthuskerk, 10 uur, Kerst samenkomst. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. W. van der Gx'onden. Doopsgezinde Gemeente, 14.30 u.: Kerst feestviering Zondagschool Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis. Donderdag (H. Johan nes) 9 uur Heilige Mis. Vrijdag (Onnoze le kinderen) 9 uur: H. Mis. Leger des Heils, 10 uur: Zang bij zieken (Ziekenhuis), 15 uur: Kerstfeest voor kinderen van Zondagschool, 20 uur: lekenspel „De bruidegom komt". IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10.30 uur: ds. J. Huisman ('s middags en 's avonds Kinderkerstfeestviering). VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 16 uur: Kerstfeest Zon dagschool. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, Ned. Herv. Kerk, 14.30 en 17.30 uur Kex-stfeest Zondagschool. BEVERWIJK: Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes, 19 uür: ds. J. O. Norel (Gezinsdiënst). Leger des Heils: 20 uur: Groot familie- Kerstfeest. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. H. W. Kel der Jr. van Utrecht. Heden overleed, zacht en kalm, onze lieve moeder, behuwd- en gx-ootmoeder JOHANNA BAK-TOUW in de ouderdom van ruim 72 jaar. G. Gi-iekspoor W. Gi-iekspoor-Bak Tini Hannie Miep IJmuiden-O., 21 Dec. '51. Velserduinweg 180. De teraardebestelling zal plaats vinden op Maandag 24 December a.s. des na middags 1 uur op de Wester begraafplaats te IJmuiden. De overledene is opge baard in het Antonius Ziekenhuis te IJmuiden- Oost. Onze grote collectie biedt u: De beste Hoed voor: De laagste prijs! een prima Engelse wol- hoed in diverse nieuwe kleuren. - CASVSBIACHI de It. kwaliteitshoed, ge heel met zijde gevoerd, in nieuwe kleuren. de Engelse kwaliteitshoed trekken van de rand-uit gesloten, geheel met zijde gevoerd. prima Frans haarvilt in zeer mooie kleuren extra kwal. haax-vilt, prima pasvoi-m, divei-se nieuwe kleuren. Het beste Eng. haax-vilt, weegt 60 gram. Géén betere. Wij voeren tal van we reldmerken z.a. Leoader, Broadway, Hiickel, Panizza e.a. KENNEMERLAAN 121 (bij de Watertoren). Heeft de hoed die U zoekt! B. H. SMEENK Tandarts. AFWEZIG van 24 Dec. tot 7 Januari. Spoedgevallen de tandartsen van Dalsum en Milatz. Goed en vlug, Desnoods in één dag terug. BREESTRAAT 162, B'wfjk. Zondag: Wild konijn met appelmoes. Maandag: Beursschotel. Sneller, beter, en.... goed koper! W. BAKKER, Driehuizer- kerkweg 2, Velsen. Woensdag 26 Dec. (2e Kerstdag) 8 u. - Rinket's Variété GROOT KERSTPROGRAMMA o.l.v. J. Gorissen. met verzoekprogramma. bekend van radio en gramofoon. in haar nieuwste creatie. de zingende zwerver. 3 OSTENY'S - Rijwielacrobaten THE JVI ORIS SONS - Equilibristen NIC. GODART - Accordeonvirtuoos JAAP VALKHOF - „Showman" BERT VISSER AND HIS BOYS 3 HOLVAGO'S - Muzikaal allerlei. Prijzen: 1.70 - 2.20 - 2.70 (alles inbegr.) Voorverk.: dagelijks 103 uur. Tel. 123 uur nr. 13466. Kaarten uitsl. Edisonplein 1. De Feestcommissie van V.S.V. organiseert a.s. Zondag 23 December een gezellig in de versierde zaal „Flora". Aanvang 20 u. Einde 2 u. Balleider de heer Martens. Kaarten ƒ2.— per stuk verkrijgbaar bij Ooms, Cederstraat; Kort-Koster, Casembrootstraat; W. Visser, Tuinderstraat 116 en 's avonds aan de zaal. Opgericht 1925 - Telefoon 4247 CASEMBROOTSTRAAT 4 TROMPSTRAAT 80 TOONKAMER: IJMUIDERSTRAATWEG 62 Hoover-Dealers velserduinweg 173 Tel. 4402 Betaling in overleg. Ook STOFZUIGERS grote keuze. PIJPROKEN

IJmuider Courant | 1951 | | pagina 3