Opschudding in Huissen over sluiting van een kerk „Frameggen" nog hoog en droog JUBILEUM DAVERENDE BALANS-OPRUIMING IfICCCDC wasseru MEMmmm" Zondagsdiensten gingen door na het forceren der deuren EERSTE AANBIEDING Luidsprekers £peciafe(Wéell DE RUYTER'S De zwemvesten konden weer uitgetrokken worden v. DUIVENBODEN Velsen IJmuiden Australië - Canada - Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika IHALVERHOUT ZWART en ZURMUHLEN V lUUklIU I 5 Een Duitse plunderaar moest terecht staan Oud-illegale werker voor de Haarlemse rechtbank Haarlemse motorrijder in Velsen omgekomen Commissaris der Koningin hield Nieuwjaarsreceptie Eerherstel voor de heer F. H. van der Putten Henri de Greeve herstellende De Vlaardingen 30 als eerste aan de markt in Scheveningen (14 Januari begint onze opruiming) Druk weekeinde voor Velsens brandweer Scheepvaart Grote Houtstraat Haarlem Lingerie stoffen Crepe Satin fleuris Toile lingerie Toile lavable Krijgt IJ gasten of viert U feest VERHUURINRICHTING Reclame is de motor voor uw bedrijf Adverteren is de beste vorm van reclame MAANDAG 7 JANUARI 1952 De inwoners van Huissen, een stadje in de [Betuwe ten Zuiden van Arnhem, hebben Zondagmorgen getoond het niet eens te zyn met het besluit van de aartsbisschop-coadjutor, mgr. B. Alfrink, de kerk der Paters Domini canen te Huissen te sluiten. Een twintigtal inwoners heeft Zaterdagavond de kerkdeuren opengebroken en Zondagmorgen vroeg stroomden de katho lieken uit Huissen en omgeving naarl de kerk om er de dienst van halfzes by te wonen. Over de dijken flonkerden de lichtjes van honderden fiets lantaarns en zelfs autobussen brachten vroege bezoekers. Toen de eerste dienst, waarin een stille H. Mis werd opgedragen, geëindigd was, liep de kerk opnieuw vol. Het plan om de kerkdeur open te breken was zoveel mogelijk geheim gehouden. In elk geval was niemand op de hoogte met het juiste tijdstip, waarop het zou gebeu ren. Terwijl de mannen van de rijkspolitie in de kazerne bijeen waren om te bespre ken welke maatregelen er genomen moes ten worden, waren ruim twintig mannen reeds bezig de kerkdeuren te verwijderen, nadat vier hunner aan de binnenkant de sloten en de scharnieren hadden losge schroefd. Dit viertal was door het inslaan van een ruit binnengekomen. Zaterdag in de namiddag was door een actie-comité een pamflet verspreid waar in verklaard werd dat „de stem van het volk de stem van God is" en dat iedere ge lovige het recht heeft om te demonstreren tegen de overeenkomst, welke door de aartsbisschop en de provinciaal der Domi nicanen vrijwillig zou zijn aangegaan. Een demonstratie in deze geest, aldus het pam flet, is geen ongehoorzaamheid aan het kerkelijk gezag. Het besluit om de paterskerk in Huissen te sluiten, is in het voorjaar van 1951 door het Episcopaat genomen. Het veroorzaakte reeds toen grote opschudding onder de in woners van Huissen. De gemeenteraad nam op 17 Mei een motie aan, waarin tegen het besluit werd geprotesteerd. In de raads vergadering van 3 Januari van dit jaar nam de raad zonder hoofdelijke stemming twee moties aan. In de eerste besluit de raad „zijn verwondering te uiten over het besluit tot sluiting van de kerk der Paters Dominicanen, zonder dat enig antwoord is ontvangen op zijn motie van 17 Mei 1951. De raad doet het Doorluchtig Episcopaat weten, dat het bewuste besluit grote on rust onder de Huissense bevolking heeft te- Maar bleef rustig thuis De Duitser W. F. E. Fischer uit Bruns- büttelkoog, die tijdens de bezetting enige jaren „Zollsekrétar bei dem Devisen- Schutzkommando lur Nordholland" is ge weest, moest zich Zaterdagmorgen voor de Bijzondere Strafkamer van de Haarlemse rechtbank verantwoorden voor plundering en diefstal' van particuliere eigendommen in Medemblik en omgeving, in de periode October 1944Mei 1945. Na de bevrijding werd de verdachte door het Bijzonder Gerechtshof in Den Haag veroordeeld tot zes jaar gevangenis straf. De Bijzondere Raad van Cassatie vernietigde het vonnis echter en verwees de zaak naar de Bijzondere Strafkamer van de rechtbank in Haarlem. Omdat de verdachte niet was versche nen, hoewel hij volgens de wettelijke be palingen was gedagvaard, werd verstek tegen hem verleend. Enige Noordhollanders, die het slachtof fer van Fischers roofzucht waren gewor den, kwamen als getuigen van hun erva ringen met deze verdachte vertellen. Vlak voor de Kerstdagen in 1944 kreeg de Medemblikse sigarenwinkelierster T. Lageveen onverwacht (en ongewenst) be zoek van Fischer. Met assistentie van enige leden van de Grüne Polizei haalde hij het hele huis ondersteboven, nam alles mee wat van zijn gading was, stal bovendien nog ruim vijftienduizend gulden waar van hij er later ruim drieduizend terug gaf en deelde de onthutste eigenares tenslotte mee dat zij dit alles te danken had aan haar illegaal werk. Mevrouw La geveen schreef een bnef naar Seyss-Inquart om zich over deze „diefstal op grote schaal" te beklagen, maar kreeg taal noch teken terug uit Den Haag. De rijwielhersteller S. Bosscher uit Me demblik werd op Sinterklaasavond 1944 door Fischer en de zijnen verrast. Uit zijn werkplaats werden 's nachts een motor en zes fietsen gestolen. Toen hij verhaal ging halen op de Dienststelle van Fischer werd hij gearresteerd. De heer Bosscher zag echter kans om te ontsnappen en onder te duiken. Toen hij na de bevrijding naar huis terugkeerde, was zijn hele hebben en houden verdwenen. Mejuffrouw H. J. Maatjes deed het droeve verhaal van de overval op het Pro vinciaal Ziekenhuis in Medemblik op 20 Januari 1945. Daar kwam Fischer met maar liefst tweehonderd man de hele le- vensmiddelenvoorraad in beslag nemen: In het ziekenhuis zouden onderduikers ver borgen zijn. De heer T. Rustenburg uit Opperdoes heeft evenmin prettige herinneringen aan Fischer. Op een Decemberavond in 1944 kwam hij met een man of wat huiszoeking doen. Motief: Illegaal werk. Fischer nam mee wat los en vast zat en graaide, voor dat hij de aftocht blies, nog zesendertig honderd gulden uit de brandkast. Twee duizend ervan retourneerde hij enige tijd later. De heer W. Botsman uit Opperdoes kreeg eveneens op een Decemberavond van 1944 bezoek van Fischer. Hij bedreigde de heer Botsman met een revolver, stal zestien honderd gulden en liet zijn helpers het huis afzoeken naar allerlei bruikbaars. Toen de heer Botsman protesteerde tegen deze gang van zaken kreeg hij een paar rake klappen. De officier van Justitie mr. L. W. M. M. Drabbe zei in zijn requisitoir onder meer dat de dagvaarding nietig zal moeten wor den verklaard, omdat de daarin ten laste gelegde feiten niet strafbaar zijn. Men heeft in de dagvaarding namelijk niet ge zet wat men tenlaste wilde leggen. In de dagvaarding staat vermeld dat Fischer het bevel heeft gegeven goederen te vorderen en in beslag te nemen, zonder dat hij in het bezit was van een bewijs tot in be slagneming. Dit kon volgens de officier niet bewezen worden. De rechtbank zal op 19 Januari uit spraak doen. weeggebracht. Hij verzoekt nogmaals drin gend de beslissing tot sluiting van de Pa terskerk te willen herzien in die zin, dat de paterskerk openbare kapel zal blijven." Beroep op de Paus De tweede motie werd gericht tot de Pauselijke Internuntius, mgr. Paolo Giob- be. In deze motie wordt gezegd: „Op last van Zijne Hoogwaardige Excellentie, mgr. B. Alfrink, aartsbisschop-coadjutor van Utrecht, is de openbare kapel van de Pa ters Dominicanen in onze gemeente voor de gelovigen gesloten. Tegen deze beschik king hebben de ondergetekenden, allen leden van de gemeenteraad van Huissen, vertegenwoordigende nagenoeg alle inwo ners der gemeente, de grootste bezwaren. Daarom zien zij zich tot hun spijt genood zaakt gebruik te maken, van het alle gelo vigen toekomende recht om van deze be schikking van de Aartsbisschop-coadjutor van Utrecht in beroep te gaan bij de Hei lige Stoel. Dit doen zij dan bij deze, hun schrijven, en zij verzoeken u daarom, met verschuldigde eerbied en onderdanigheid, namens hen dit hun hoger beroep onver wijld ter kennis van de Heilige Stoel te brengen, wiens beslissing zij met groot vertrouwen tegemoet zien". De Provinciaal der Paters Dominicanen had dezer dagen aan burgemeester F. Ter- windt van Huissen een brief gezonden, waarin de bevolking verzocht werd ge welddadige acties om de kerk te heropenen achterwege te laten. Na zes jaar Voor de Bijzondere Strafkamer van de Haarlemse rechtbank stond Zaterdagmor gen de 48-jarige voormalige hoofdcommies van het departement van Sociale Zaken, J. A. C. K., opnieuw terecht. Hij werd er van beschuldigd tijdens de bezetting geld te hebben- aangenomen voor te verstrekken Ausweisen, die hij in enige gevallen niet had geleverd, hoewel hij het geld ervoor be hield en te eigen bate aanwendde. In 1946 moest de verdachte zich hiervoor voor het Bijzondere Gerechtshof in Den Haag verantwoorden. Hij werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien maan den. De Bijzondere Raad van Cassatie ver nietigde het vonnis echter, waarna de zaak werd verwezen naar de Bijzondere Straf kamer van de rechtbank in Haarlem. Daar stond hij voor het eerst op 8 December van het vorig jaar in het verdachtebankje. Zijn zaak werd geschorst en Zaterdagmorgen verder behandeld. Tijdens het getuigenverhoor kwam, even als de vorige keer, vast te staan dat de meeste getuigen zich weinig of niets van hun contact met de verdachte konden herinneren. Zij beriepen zich erop, dat het al tien jaar geleden was dat zij iets met K. te maken hadden gehad. De zaak werd nog ingewikkelder, toen bleek dat K. met een collega van het departement had samenge werkt en verscheidene getuigen niet meer wisten met wie van de twee zij in zee waren gegaan. Enige getuigen a décharge verklaarden dat K. een uitstekend en bijzonder actiëf illegaal werker was geweest, die nooit voor zijn vele diensten enige beloning aan hen had gevraagd. De verdachte vulde deze verklaringen aan door op te merken dat hij slechts enige keren geld had gevraagd, teneinde daarmee aan de gewenste papie ren te komen en reis- en verblijfkosten te dekken. De officier van Justitie, mr. L. W. M. M. Drabbe, zei in zijn requisitoir onder meer, dat de zaak door de vele behandelingen die zij heeft ondergaan, zeker niet beter tot haar recht is gekomen. Slechts in een vijf tal gevallen achtte hij het tenlastegelegde bewezen. De mogelijkheid dat verdachte zich ook in deze gevallen als illegaal wer ker heeft ingespannen, zij het dan zonder resultaat, achtte hij niet uitgesloten. Mr. Drabbe merkte voorts op dat het niet vast staat dat K. het geld steeds te eigen bate heeft aangewend. Wel in die gevallen, waarin hij ontkent geld te hebben aange nomen, hoewel bewezen is dat zulks wel degelijk het geval is geweest. De officier vond het moeilijk te rijmen, dat tal te goe der naam en faam bekend staande in dustriëlen hebben verklaard dat verdachte zonder engie beloning veel voor hen en hun personeel heeft gedaan, terwijl lieden die over een kleinere beurs beschikten zich er over hebben beklaagd dat zij vergoedin gen moesten betalen, zonder dat zij inder daad geholpen wei'den. Mr. Drabbe ver klaarde niet te geloven dat verdachte er op uit is geweest zich zelf te verrijken, maar dat hij niettemin in enkele gevallen voor het geld is gezwicht. „Ik had graag gezien dat deze zaak de partementaal tot oplossing was gebracht. De straf die het Bijzonder Gerechtshof heeft opgelegd, acht ik veel te hoog. Die straf doet geen recht wedervaren aan het vele goede dat verdachte heeft gedaan. Ik requi- reer één maand gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest." De verdediger van de verdachte, mr. S. van Oven, begon zijn pleidooi met op te merken dat zijn cliënt keer op keer enorme risico's moest nemen en steeds, al was er nog zoveel gevaar, enthousiast ondergronds heeft gewerkt. Hij bestreed dat bewezen was dat de verdachte met opzet in bepaal de gevallen geld aannam zonder zijn belof te te houden en dat geld voor zichzelf hield. Mr. Van Oven Was dan ook van mening dat K. moet worden vrijgesproken. De verdachte merkte nog op dat hij al in 1938 is begonnen met het smokkelen van Joden uit Duitsland en dat iedere illegaal werker wel eens iets beloofd heeft, wat hij later, als gevolg van de omstandigheden, niet gestand kon doen. De rechtbank ial op 19 Januari uitgpraak doen. Zaterdagmiddag om kwart over twaalf is de 37-jarige Haarlemmer F. Th. L. W. v. V. met zijn motorrijwiel komende van de Velserpont door onbekende oorzaak ter hoogte van de Meervlietstraat de berm ingereden, gevallen en zwaar gewond. De man, die ruim een maand geleden een hersenschudding opliep bij een val, is in het Antonius-ziekenhuis te IJmuiden overleden. De motorrijder reed normaal rechts van de weg toen hij plotseling schuin de berm invloog en viel, met de motor half over zich heen. Hij bloedde hevig uit neus en oren en twee doktoren lieten hem onmid dellijk naar het ziekenhuis brengen. Hulp mocht echter niet meer baten. Dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk en zijn echtgenote in gesprek met burgemees ter mr. P. O. F. M. Cremers van Haarlem. In een der zalen van het gebouw der Provinciale Griffie aan de Dreef hielden de Commissaris der Koningin in de pro vincie Noordholland, dr. J. E. baron de Vos van Steenwijk en zijn echtgenote een druk bezochte nieuwjaarsreceptie. Militaire en burgerlijke autoriteiten uit alle delen van de provincie waren naar Haarlem gekomen om hun beste wensen voor 1952 aan te bie den. Onder meer waren de voltallige col leges van burgemeester en wethouders van Amsterdam en Haarlem en. bijna alle burgemeesters van de provincie Noordhol land aanwezig. Voorts vertegenwoordigers van kerkgenootschappen, de rechterlijke macht uit Amsterdam, Haarlem en Alk maar, directeuren van provinciale bedrij ven en afgevaardigden van handel en in dustrie. Vele leden van het corps consulaire en tal van vooraanstaande Haarlemmers kwamen eveneens hun opwachting maken. Minister Staf legt rapport van commissie-Zaayer naast zich neer In Juli 1951 heeft een commissie bestaan de uit mr. J. Zaayer, procureur bij het Hoog Militair Gerechtshof, mr. M. J. P. baron van Harinxma thoe Slooten en mr. J. Gast, een rapport uitgebracht aan de minister van Oorlog over geruchten inzake malversaties in Bandoeng en de moord op de vaandrig Aernout. De commissie kwam in dit rapport onder meer tot de conclusie dat de heer F. H. van der Putten, die in Indonesië ondervoorzitter was van de Bond van Overheidspersoneel in Militaire Inrichtingen, zich schuldig had gemaakt aan een lastercampagne. Volgens de com missie was de heer Van der Putten door zijn geestesgesVeldheid ongeschikt om in overheidsdienst werkzaam te zijn. Zij advi seerde, de heer Van der Putten, die sinds 1 November 1950 als ambtenaar van het ministerie van Oorlog werkzaam is bij de Centrale Werkplaats R.I.M. I te Utrecht, aan een psychiatrisch onderzoek te onder werpen. De heer Van der Putten heeft na de tegen hem in het rapport uitgebrachte be schuldigingen de Nederlandse Christelijke Bond van overheidspersoneel verzocht zijn belangen in deze kwestie te behartigen. Deze bond heeft thans een communiqué uitgegeven, waarin wordt gezegd: „Het rap port (van de commissie-Zaayer) wordt door de minister van Oorlog als afgedaan beschouwd. Tot genoegdoening van de in dit rapport geuite beschuldigingen aan het adres van de heer F. H. van der Putten werd een en ander nader geregeld. Voor enige strafvervolging of van ontslag uit 's lands dienst en een onderzoek naar de lichamelijke en geestelijke gesteldheid van de heer Van der Putten bestaat naar het oordeel van de minister geen aanleiding." Van de zijde van het ministerie van Oor log wordt medegedeeld dat de heer Van der Putten thans overgeplaatst is naar de Koninklijke Marine als technisch burger ambtenaar. „Trouw" weët nog te melden^dat minis ter Staf zelf een onderzoek in de zaak- Van der Putten heeft ingesteld. Daarbij zouden vreemde toestanden op het minis terie van Oorlog aan het licht gekomen zijn. Volgens het blad zijn rapporten, die voor de minister persoonlijk bestemd wa ren, door ambtenaren onderschept en daarna veranderd. Zo werd een gunstige beoordeling van de heer Van der Putten door zijn directe chef in ongunstige zin gewijzigd. Trouw verklaart dat de minis ter er onder deze omstandigheden de voor keur aangeeft belangrijke brieven aan zijn privé-adres in plaats van op het ministerie te ontvangen. Het ongelukkige Noorse stomertje „Fra meggen" is zes sleepboten „te erg": de neus van de boot rijst nog steeds uit het basalt van de Hondsbossche zeewering op en di verse deskundigen verwachten de eerste dagen geen redelijke kans op succes meer. Het water is ook bij hoog tij niet hoog ge noeg om de Noor een duwtje te geven, zodat de eerste bergingspogingen van Zaterdagavond na het overbrengen van de tros, dat Zaterdagochtend lukte, in de daaropvolgende nacht op niets uitliepen. Vele duizenden hadden anders gedacht en waren naar de plek van de stranding tussen Callantsoog en Schoorldam ge stroomd, maar toen omstreeks midder nacht de bemanning van de gestrande vrachtvaarder de zwemvesten uittrok en het water weer „afliep", minderde de be langstelling zienderogen en liep de animo voor de koffie en de warme worstjes even eens terug, nadat daar lange tijd een hausse in was geweest. Het springtij, dat twintig uur na elke volle maan in dit geval dus waarschijn lijk op 14 Januari langs de kust trekt, zal vermoedelijk een prachtkans bieden, als er voor die tijd tenminste geen wind op de kust komt om het water wat hoger op te stuwen dan het afgelopen weekeinde. Inmiddels blijven de sleepboten van Doek- sen en Wijsmuller in de buurt. Zaterdagnacht raakte een van de trossen, naar men ons meedeelde, onklaar doordat zij zich vastgroei in de veenschol, die voor de zeewering in zee ligt een reden te meer om de bergingspoging op te geven. De heer Henri de Greeve houdt op het ogenblik verblijf in een klooster van de paters Montfortanen. Naar „De Volks krant" mededeelt, is hij onder behandeling van prof. dr. J. J. G. Prick, hoogleraar in de neuro-physiologie en psycho-pathologie te Nijmegen. Zijn gezondheidstoestand gaat volgens het genoemde blad goed vooruit, maar hij zal de eerstkomende tijd zijn werk nog niet kunnen hervatten. De eerste haringvisser die in 1952 in Scheveningen aan de markt kwam is de Vlaardingen 30 „Janny", die hedenmorgen uit het Kanaal arriveerde. De vangst be droeg 260 kisten verse haring, welke 20,50 per kist van 50 kilogram opbracht. Voor de trawlvisserij op verse vis worden ver scheidene loggers in gereedheid gebracht. ADVERTENTIE 1927 1952 Zuiver wollen PLUCHE TAFEL KLEDEN. extra kwaliteit, pracht dessins 59.50 2-pers. verende B.EDSTELLEN 55. 1-pers. verende BEDSTELLEN 46-50 GROOT SPEC!AALHUIS Ged. Oude Gracht 108-110 - Tel. 17165 Goederenwagon in brand Zaterdagochtend ontstond brand in de hangen van de bokkingrokerij der voor malige firma Goedhart in de Industrie straat te IJmuiden, doordat de houten rook afvoer vlam vatte toen er een vuurtje onder gestookt werd om vatenduigen te verhitten. De brandweer hoefde niet op te treden, daar bij haar komst het personeel het vuur reeds had gedoofd met schuimblussers en water. Op het deel van het stationsemplacement te Beverwijk, dat nog binnen de Velsense gemeentegrenzen valt, heeft de brandweer van Noord Zondag twee keer moeten op treden. De uit verpakkingsmateriaal bestaande lading van een gesloten goederenwagon vatte in de middaguren vlam. zodat de spuit er op moest, maar in de loop van de nacht brak er weer brand uit, zodat de brandweer de lading en toén maar hele maal heeft uitgehaald. Vlak bij „huis", op het terrein van het gasbedrijf stookten een paar jongens in een oude bunker een vuurtje van kerst bomen en ook daar heeft de brandweer haar aandacht aan moeten geven. Etalageruit in diggels Het euvel van de catapult heeft in de Kompasstraat een dure etalageruit gekost: zes knapen zorgden" er Zaterdagmiddag voor, dat een ruit van 2.60 x 1.30 meter in scherven ging. De schade is meer dan honderd gulden. Albireo, pass. 4 Fernando Noronha n. Las Palmas Almdijk, 4 v. R'dam te New Orleans. Amstelkerk, 5 te Lagos. Arnedijk, pas. 5 Azoren. Aagtekerk, 3 van R'dam te Kobe. Alchiba, 4 v. Sydney naar R'dam. Aletta, 5 van Pladju te Telok Anson. Alpherat, pass. 4 ten N. Flores. Alwaki. 3 van Baltimore naar Boston. Amsteldijk, 4 645 m. ZO. ten O. Kp. Race. Amstelstad. 4 780 m. ZW. ten W. Flores. Amstelvaart. pass. 4 Wight. Andijk, 4 190 m. NO. Kp. Hatteras n. Antw. Arkeldijk, 4 van Bremen te Antwerpen. Aalsdijk, 4 220 m. NO. Abaco Bahamas. Abbedijk, 4 255 m. O. Bermudas. Almkerk, pass. 4 Kp. Guardafui. Antonia. 30 te Bangkok. Armilla, 28 te Haiphong van Saigon. Aldabi, 5 v. Hamburg naar Antwerpen. Alioth, 5 van Hamburg naar Antwerpen. Boissevain, 4 v. Penang n. Singapore. Borneo. 7 te Singapore verwacht. Blommersdijk, 5 v. New York te R'dam. Bali, 4 500 m. W. Gibraltar. Blijdendijk, 4 300 m. NO. Horta. Bonaire, 4 150 m. NW. Lissabon n. Madeira. Britsum, 4 300 m. O. ten Z. Newport News. Barendrecht, 4 520 m. ZO. Fernando Noronha. Bennekom, 4 Sstr. Florida gepass. Callisto, 3 van New Orleans naar Nederland. Corilla, 4 van Sydney naar Miri. Caltex Lelden, pass. 5 Ouessant. Caltex The Hague, 4 van R'dam naar Sidon. Clavella, 4 van Colon. Croncnburgh, 3 v. Bilbao naar IJmuiden. Caltex Utrecht, pass. 4 Kaap Kreta. Ceram, 4 in Golf van Suez. Cottica, 4 560 m. O.NO. Barbados. Delfland, 4 nog te Rio de Janeiro. Delft, 4 v. Chili te Amsterdam. Delfshaven, verm. 5 v. R'dam n. Buenos Aires. Danae. 4 bij Ouessant. Diemerdijk, 4 400 m. W.ZW. Azoren. Duivendrecht. 4 100 m. W.ZW. Ouessant. Esso Amsterdam, 4 van R'dam naar Aruba. Esso Rotterdam, pass. 5 Sombrero. Eendracht, pass. 5 Finisterre. Eendracht, 4 80 m. N.NO. Finisterre. Elmina, 4 bij Kanarische eil. Enggano, 4 in Golf v. Biscaye. Eemdijk, 4 van Londen naar Bremen. Ena, 4 bij Grand Cayman. Gaasterkerk, 4 van Marseille naar Genua. Grootekerk, 4 van Amsterdam naar Beira. Gaasterland, 4 90 m. Z.ZW. Finisterre. Garoet, verm. 5 19.30 u. v. Londen n. R'dam. Hecuba, pass. 4 Azoren naar Pto. Rico. Hera, 4 1320 m. ZW. Fayal n. R'dam. Iris, 4 te Amsterdam. Java, 5 Port Said verwacht. Japara (KPM), 4 v. Kema op rede Tobelo. Jupiter, 4 te Limasol. Katwijk, pass. 4 Ouessant. Kota Inten, 4 van Port Swettenham n. Belawan. Kota Baroe, 4 Suezkanaal. Kota Gede, 5 v. Tj. Priok te Rotterdam. Kaloekoe, 5 te Padang. Karossa. 4 van Sorong naar Manokwari. Kedoe, pass. 4 Kp. Bon. Kakap, 4 7.30 u. van Hamburg n. Indonesië. Loppersum. pas. 4 Gibraltar. Laurenskerk, 4 te Marseille. Lekkerkerk, 4 te Antwerpen. Limburg, pass. 4 18 u. Malta. Linge, 4 21 u. Sas van Gent n. Newcastle. Langkoeas, pass. 4 Kaap de Gata. Leuvekerk, pass. 4 Ras al Hadd. Maasland, pas. 4 Fernando Noronho n. L. Palmas Metula, 5 te Sydney verwacht. Maashaven, 8 of 9 v. Cienfuegos te R'dam verw. Maas, 4 50 m. N. Derna. Marisa, 4 900 m. ZW. St. Maria. Marpess, 4 700 m. ZW. ten W. Flores. Muiderkerk, 4 260 m. ZW. Kp. Palmas 12 Kaap stad verwacht. Melampus, pass. 3 Gibraltar. Murena, 4 70 m. ZO. Str. Messina. Marin, 4 bij Noordkust Cuba. Nieuw Holland, 4 v. Soerabaja. Oranje, 4 et Port Said. Oranjefontein, 4 450 m. NO. St. Helena. Oberon, 4 v. La Gunillas n. Pta Cardon. Ondina, 6 v. Aden te Mena el Ahmadi verw. Poseidon, 4 van Barbados n. Paramaribo. Prins Willem IV, pass. 4 Gibraltar. Prins Maurits, 4 v. Valencia te Castellon. Prins Willem V, 4 dwars Sierra Leone. Paula, 31 v. Bangkok naar Pladju. Perna, 30 v. Tarakan te Yokohama. Polydorus, 4 v. New York n. Philadelphia. Prins Willem II, 4 700 m. W.ZW. Flores. Pygmalion, 1 te Mobile v. Curasao. Rijndam, 4 v. New York naar Norfolk. Ruys, 2 te Hongkong. Raki, 4 bij Finisterre n. Algiers. Reyniersz, 4 van Menado naar Kema. Rossum, pass. 4 Start Point. Ridderkerk, 3 nog te Mombassa. Rodas, 3 v. Port au Prince n. Curasao. Sibajak, 4 1080 m. NO. Guadeloupe. Sloterdijk, 4 te Suez. Stad Alkmaar, pass. 4 Terceira. Stad Dordrecht 4 v. Sagunto n. Vlaardingen. Sambas, 4 v. Bangkok naar Singapore. Singkep, 4 te Siain. Sliedrecht, 4 700 m. W. Kaapstad. Stad Dordrecht, 4 v. Sagunta. Straat Makassar, 4 1300 m. O. ten N. La Plata. Scherpendrecht, 4 300 m. W.ZW. Flores. Teucer, 4 te New York. Tjibesar, 4 van East London n. Port Elizabeth. Tjipanas. 4 van Tamatava naar Singapore. Tero, 5 ,v. Santiago de Cuba n. Rotterdam. Themisto, 8 v. Baltimore te IJmuiden verw. Tiba, .verm. 5 v. Buenos Aires n. Diamanta. Tarakan, 4 200 m. O.ZO. St. Maria. Tamo, 4 dwars Recife n. Montevideo. Tegelberg, 4 110 m. Z.ZO. Diego Garcia. Ternate, 4 1020 m. O. ten N. Bermudas. Tiberius, 4 v. Paramaribo n. Port of Spain. Triton, 4 voor anker Jeremie. Utrecht, 4 240 m. N.NW. Cochin. Willem Duys, 4 200 m. O.ZO. Malta. Waterman, pass. 16 u. Point de Galle. Waterland, 4 dwars Lissabon. Winsum, pass. 4 Kp. de Gata. Woensdrecht, 4 200 m. W.NW. Madeira. IJsel, 5 van Amsterdam te R'dam. Zaan, vertr. 7 v. R'dam n. Leixoes. Zonnewijk, pass. 4 ten NO. Flores. Zijpenberg, 4 van R'dam naar Civita Vecchia. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden Aldabi, vertr. verm. 10 v. R'dam n. Buenos Aires Alnati, 2 te Montevideo aangekomen. Bonaire, 5 Madeira venvacht. Boskoop, 4 te Trinidad en 8 La Guaira verw, Cottica, 12 Pta del Gada verwacht. Groote Beer, Amsterdam verbouwen. Indrapoera, 10 Marseille verwacht. Johan van Oldenbarnevelt verm. 23 v. Amster dam naar Sydney. Nieuw Amsterdam, verm. 29 v. R'dam n. N. York Noordam, vertr. 5 14 u. R'dam n. New York, Oranje, 5 te Suez 18 Tj. Priok verwacht. Oranjestad, 11 La Guaira verwacht. Rijndam, 4 van New York naar Norfolk. Sibajak, 8 Willemstad verwacht. Veendam, verm. 11 van R'dam naar New York. Waterman, 10 te Aden en 23 R'dam venvacht. V'ssterdam, vertr. 5 12 u. New York n. R'dam. Willem Ruys, 9 te Southampton en 10 R'dam verwacht. Willemstad, 11 Madeira verwacht. Zuiderkruis, vertr. 21 v. Amsterdam en 22 van R'dam naar Halifax. KLEINE VAART Birmingham, 4 van Goole naar Tyne. Dacapo, 5 van R'dam naar Gent, Depa, 5 van R'dam naar Rostock. Express, 4 van R'dam te Boston. Echo, pass. 4 Lizard. Friblo, 4 van Rostock te Stockholm. Flevo, 4 v. Drogheda te Londonderry. Gaasterland, 5 van Grangemouth te Harlingen Hast I, 4 v. Southampton n. Antwerpen. Hast III, 4 v. Brunsbüttel naar Parijs. Heemskerk, 4 v. Fosdykè n. Southampton. Hondsrug, 5 van R'dam n. Sarpsborg. Haskerland, 4 v. Antw. te Harlingen. Leny, 4 van Barry te Gent. Lies, 4 v. Partington n. Duinkerken. Midsland, 4 van R'dam te Leith. Nelly, 4 van Gothenburg n. Heroen. Nottingham, 4 v. Port Talbot te Swansea. Peter, 3 van Avonmouth te Fowey. Ponza, 4 van Hamina naar Walkom. Remmert, 5 160 m. NO. Kp. Vilano. SLEEPVAART Ebro, n. Istanboul met watertank en sleepboot 4 100 m. West Kp. Matapan. Oceaan, 4 te Santander v. St. Nazaire. Poolzee, n. Alexander met sleep 4 dwars Cur tis eil. B. z. a. NET MEISJE bij kleermaker, 3 j. als zodanig werkzaam gew. Adres bur. van dit blad. NAAIWERK AAN HUIS ge vraagd liefst kinderkleding. Brieven L 2213 ZIT-SLAAPK. gevr. door jongedame N. H. 25 j. b. b. h. h. omgev. IJm.-O. Brieven L 3764. 1000 VEL ONGEL. PAPIER f 3.75. Servaas, Velserduin- weg 205, tel. 4369. WONINGRUIL. Wie ruilt heel huis in Velsen-N. of Be verwijk voor heel huis in Santp. of IJm. Inlicht. L. Nieuwstraat 536, IJmuiden. Gezocht: GED. v. HUIS omg. Driehuis. Brieven L 3763. Ruilen: DUPLEX IJselstraat voor duplex IJm.-O. Adres bur. van dit blad. WONINGRUIL. Woning m. gr. vrij, erf ruilen voor omg. Rivierenbuurt. Adres bur. van dit blad. OOK UW ADRES voor rood koper f 3 per kg., brons f 2 per kg., zwaar geel koper f 1.60 per kg., gasgeysers f 2 per kg., lompen 45 ct. en couranten 18 ct. per kg. Parkstraat 10, bij het Stat. Te koop aangeb. BOX. D. Houtgraaf, J. v. Heemskerk straat 20, IJmuiden. TE KOOP: 2 jekkers en 1 winterjas. P. C. Hooftlaan 20, Driehuis. Alle Inlichtingen voor Uw Passages naar N.v. VERENIGDE SCHEEPSAGENTUREN VAN PASSAGE-AGENTEN Kanaalstraat 69-71 - IJmuiden - Telefoon 4941 90 cm. breed O 95 per meter 2.45 mille fleurs 80 cm. breed per meter wit, rose saumon ft_ en bleu 80 cm. br. 95 per meter _L» Wij verhuren: Tafels, stoelen, serviesgoed, glaswerk, lepels, vorken en messen. Electrische gramofoon met platen. Een- en twee-persoons ledikanten, kapokbedden en dekens. Verder steeds te huur: Naaimachines en schrijfmachines. Trompstraat 35 Tel. 4273 IJmuiden. Wilton karpetten, 14 elsƒ129.— 16 els.... ƒ159.— Oud-Hollandse doeken 6.50 Prima katoenen vitrage, p. m. 0.85 2 royale Clubfauteuils, 4 stoe len, in massief eiken, in terra velours ƒ330.— Pracht 2 pers. wollen dekens 27.50 Het is teveel om op te noemen bij MEUBEIMAGAZI3N Zeeweg 191 - Tel. 4054 - Umuiden-O. I Juist iets voor de huisvrouw die b(j de pinken is, die profiteert van onze service. Een keurig helder zo wit als sneeuw gemangelde was met minimum slijtage en. met 3 dagen thuis HAARLEM Santpoorterstraat 41 49 Telefoon 10131

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3