Stormvogels versloeg Helder Visserij-varia Derde klassers uit Kennemerland Lynne Thorn's dilemma ■Clowntje Riek Gewijzigde ploeg van De Kennemers op dreef Castricum Beverwijk 4 TWEEDE KLASSERS Hockey Strawberries (heren) verloor van Schaerweyde V. V. B. maakte gelyk met een strafschop Handbal IJmond-overwinningen FEUILLETON Voor de Minderen Waterloo-Heemstede 7-2 Korfbal Watervliet verloor van K.V.D. (3-4) Een muzikale show van „The VelnoV' Accordeonmuziek door de B.A.V. MAANDAG 7 JANUARI 1952 In een door een talrijk publiek bijge woonde wedstrijd heeft Stormvogels zich absoluut de meerdere getoond van Helder veel meer zelfs dan de cijfers zouden doen vermoeden en toch heeft het spel der Vogels nog niet in alle opzichten be vrediging geschonken. Zo heeft de voor hoede bijvoorbeeld kansen voorbij laten gaan, die toch op zijn minst felle schoten op het Helderse doel hadden moeten op leveren, doch die nu. de doelman der thuis club öf in het geheel niet, öf slechts „op halve kracht" in actie brachten. Maar, zoals reeds gezegd, de IJmuide- naren waren de Helderse voetballers in alle opzichten de baas. Alleen in het eerste half uur weerde de thuisclub zich dapper, zo zelfs, dat ondanks het goede spel van spil Snoeks en zijn mannen, van wie we nog in het bijzonder Venus zouden willen noemen, Helder door toedoen van zijn midvoor de leiding nam. (10). Dit gaf de thuisclub de nodige moed, maar haar voor hoede stuitte keer op keer op de verdedi ging van Stormvogels. Toen Van Onselen na 25 minuten de partijen op gelijke voet had gebracht, werd Helder in het defen sief gedrongen. In deze periode slaagde Angenent er in Stormvogels een voor sprong te geven. Rust 12. In de tweede helft bleek al gauw, dat Helder voor de rust teveel van zijn krach ten had gevergd, althans al spoedig be heersten de gasten het spel. Nadat de jongste Snoeks uit een strafschop de stand op 13 had gebracht, zakte de Helderse ploeg als een kaartenhuis ineen en was er slechts één ploeg, die speelde: Stormvo gels. In de voorhoede, die er van links naar rechts als volgt uitzag: Van Onselen, De Boer, Angenent, Luppens, Snoeks Jr. brachten vooral Snoeks Jr. en De Boer Na enkele weken stilstand in de hockey- competitie, komt deze langzaam weer op gang. Het eerste herenelftal van Strawberries verloor verdiend van Schaerweijde met 20. De voorhoede speelde zwak en kon de hechte verdediging van Schaerweijde niet passeren. Het tweede elftal raakt steeds beter in gespeeld en de wedstrijd tegen BMHC IV werd dan ook met 32 gewonnen. Hoewel in het begin van de competitie vele wed strijden werden verloren, werden de laatste vijf wedstrijden, mede door het opstellen van P. Steyn, gewonnen. H. Schermer maakte een prachtig doelpunt. De wedstrijden van het derde en vierde elftal, evenals van de jeugdelftallen von den geen doorgang. Het eerste dameselftal speelde gelijk tegen Amersfoort. Dit elftal had moeite met het veld, dat wel geheel anders is dan dat waar zij gewend zijn om op te spelen. laatstgenoemde speciaal in zijn kwaliteit van verbindingsspeler het tot goede prestaties. Vijfentwintig minuten na de hervatting bi-acht Snoeks Jr. op fraaie wijze de stand op 14 en daarna scoorde Van Onselen via een Helders been voor de vijfde maal. (15). Nu vond Stormvogels het welletjes, bleef desniettegenstaande in de aanval en kreeg nog een aantal kansen, maar ze leverden geen doelpunten meer op, óók al, omdat men blijkbaar wel iets voor „show"-voetbal voelde. In de laatste vijf minuten kwam Helder nog even fanatiek opzetten en met een kopbal bracht de linksbuiten de stand op 25. Kort hierop lag de bal zelfs ten derde male achter Kraak. Zo bewerkstel ligde Helder in de laatste minuten nog een dragelijke uitslag. De Kennemers heeft voor de tweede maal in dit seizoen de overwinning op Spartaan behaald. Het is deze keer even wel geen 8-1 geworden en het zou zelfs niet onverdiend zijn geweest, indien de Amsterdammers ditmaal één van de twee punten mee naar huis hadden genomen. Daar H. v. d. Sluis en Bleeker overschrij ving hebben aangevraagd, hebben de Be- verwijkers hun opstelling gewijzigd.Schaap speelde daarom linkshalf en Peggeman rechtshalf, terwijl Goderie als rechtsbin nen en J. v. d. Sluis als middenvoor ston den opgesteld. De Spartaan was geenszins de mindere. Om beurten waren de ploegen in de aan val, maar aan beide zijden deed zich het gebrek aan schutters gevoelen. En waren reeds veertig minuten gespeeld, toen J. v. De wedstrijd WBOFC, die in de eerste helft behoorlijk veldspel liet zien, kreeg in de tweede helft een minder mooi karakter wegens enkele onregelmatigheden, die wer den veroorzaakt door wat te fors spel van de rechtervleugel van de gasten. VVB begon goed met J. Schildwacht als teruggetrokken binnenspelen Toch nam O.F.C. de leiding toen na een half uur de linksbinnen de bal van zijn middenvoor kreeg toegespeeld en langs de uitgelopen Van Veelen onhoudbaar doelpuntte (01). Dit succes trachtten de Oostzaners uit te buiten, waardoor de achterhoede van VVB met spil Helder als struikelblok veel werk kreeg. Na de hervatting opende OFC de aanval. VVB nam het initiatief spoedig over. Toen volgden enkele onregelmatigheden, die het spelpeil benadeelden. Eerst na 25 minuten kx-eeg WB de kans op de gelijkmaker. De spil van OFC maakte hands in het doelge bied en Bruinzeel schoot de strafschop in (1—1). OFC stelde verwoede pogingen in het werk om deze tegenvaller teniet te doen, echter zonder succes. d. Sluis een voorzet van Jansen inschoot, zodat De Kennemers met 1-0 voorsprong ging rusten. Na de pauze»nam wel de spanning toe, maar niet het spelpeil. De Amsterdam mers, die in Te Slaa een snelle linksbuiten bezaten, kwamen wel tot een slotoffensief, maar doelman Groot verdedigde zijn doel op rustige en afdoende wijze. Linksachter Van Luin was goed op dreef. Een mooi schot van middenvoor Klok, dat een kwar tier voor het einde de gelijkmaker scheen te zullen opleveren, werd door Groot keu rig onschadelijk gemaakt, waarna, ondanks de groeiende spanning, ook in de resterende minuten geen verandering meer in de stand kwam. Veisen verovert een kostbaar punt Velsen heeft eindelijk eens wat anders laten horen dan een nederlaag. Het behaal de bij APGS een zeer verdiend gelijk spel. Over het algemeen was het een goede wed strijd, waarin Velsen hard voor een goed resultaat heeft gewerkt en in het laatste gedeelte van de strijd was Velsen dermate in de meerderheid dat we stellig nog aan een overwinning gingen denken doordat APGS wat uitgespeeld raakte. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd waarin de thuisclub met een zacht roller- tje van Keune een 1-0 voorsprong nam. De Velser voorhoede had in deze periode de goede maat nog niet gevonden al hield het spel van de jeugdige rechtsbuiten Van Geen toen al goede beloften in. Voor rust bleef de stand onveranderd. Kort na de hervatting kwam Velsen aan de gelijkma ker want een goede voorzet van Van Geen av» I rv Ur\nn vi ri rtftl m nnt Terrasvogels verloor wederom De vooruitzichten in het kamp van Ter rasvogels waren niet erg hoopvol, want niet minder dan vier spelers ontbraken op het appèl: n.l. doelman Akkerman, Span jaard, Schippers en Zaal. Een en ander had niet alleen de opname van een viertal reserves tengevolge, maar ook nog een tweetal omzettingen. In den beginne gaf Terrasvogels, gesteund door de wind, aardig partij en uit een strafschop gaf Röbken de Vogels de lei ding. Alras bleek echter, dat de spelopbouw van de spelers van TOG beter was. Toch wist de verdediging van Terrasvogels on der leiding van Bus nog lang stand te hou den, maar tenslotte werd het overwicht toch te groot. Voor rust werd het doel dér thuisclub drie keer doorboord waarvan één uit een strafschop. Het derde doelpunt was een cadeautje van doelman Radema kers. TVa Ho rncX traH TOfl Hiroot trnpViticf zoekers, zodat de eerste helft, ondanks het uitblijven van doelpunten, het meest aan trekkelijke deel van de ontmoeting uit maakte. Na de hervatting bleek echter vrij spoedig, dat Wijk aan Zee aan kracht had ingeboet. Na lè minuten scoorde A. van Lint na een voorzet van zijn broer een fraai doelpunt en negen minuten latei- plaatste eerstgenoemde de bal bij een hoekschop goed voor het Wijker doel. Het leer werd weggekopt waarna H. van Lint, die wat verder van het doel stond opge steld er 2-0 van maakte. Wijk aan Zee was toen reeds een geslagen ploeg. Tien minuten voor het eind bracht H. van Lint de stand op 3-0. Indien de Beverwijkse voorhoede wat productiever was geweest, zou het tenslotte nog een groter zege voor de thuisclub zijn geworden. Doelman Raap, rechtshalf Minneboo en rechtsbuiten H. van Lint waren de uitblinkers bij Bever wijk. Flinke overwinning van Vitesse De Castricummers zijn met een grote overwinning in hun woonplaats terugge keerd na hun bezoek aan RKAVIC. De voorhoede was deze middag buitengewoon op dreef. Bijna van iedere kans maakten de bezoekers gebruik. Vooral. A. van dei- Valk bleek er goede zin in te hebben en nam vier van de zes doelpunten voor zijn rekening. Goed samenspel van Fl. Zonneveld en H. Eickhof stelde Van der Valk reeds kort na het begin in staat te doelpunten (0-1). Door deze snel verkregen voorsprong ge steund, trok de voorhoede van Vitesse keer op keer op het doel van de thuisclub af. De spelers uit de middenlinie verleenden op het juiste moment hulp wat tot gevolg had dat H. Eickhof na 25 minuten spelen het tweede doelpunt scoorde. Vijf minuten later bracht A. van der Valk de stand op 0-3. Na de hervatting kwamen de gastheren flink opzetten en bezorgden de verdediging van Vitesse handen vol werk. De spelers van Vitesse zorgden echter voor doelpun ten aan de andere zijde van het veld. Eerst opende A. van der Valk na twintig minuten spelen de score met een fraai doelpunt (0-4). Nauwelijks drie minuten later maakte dezelfde speler er 0-5 van. De thuisclub had in deze periode weinig in te brengen. In de laatste minuten zorgde Eickhof na goed samenspel met A. van der Valk, voor het zesde doelpunt (0-6). C.S.V.—I.V.V. 0-0 Ook Zondag heeft C.S.V. geen zege kun nen boeken en het moest zich met een gelijk spel tevreden stellen. De wedstrijd tegen de Ilpendammers is meer spannend dan fraai geweest. Het begin was voor de be zoekers erg opwindend want direct na de aftrap loste hun linksbuiten een schot. De bal ketste tegen de lót, sprong het veld weer in en werd door C. Boot wegge werkt. Korte tijd later had de doelman der gasten grote moeite met een schot van de beweeglijke B. Icke. Hierna kwam voor E. Riethorst de gelegenheid om het eerste doelpunt te scox-en. De bal belandde echter in de handen van de doelman van IVV. u<xi uaiiieb ïi nitri iu veriuür was ie danken aan het uitnemend werk van de floelvei-dedigster van Kraaien. Mejuffrouw A. Groen, die in een jeugdelftal speelt, deed als invalster mee en maakte een uit stekend debuut. Ook het derde verloor met 10 van B.D.H.C. In deze goed gespeelde wedstrijd waren de kansen gelijk en een gelijk spel zou dan ook verdiend geweest zijn. Besloten is, enkele nieuwe hockeyvelden op „Schoonenberg" aan te leggen. De vel den waar tot nu toe op gespeeld werd zijn vrijwel onbespeelbaar. De drie door IJmond gespeelde wedstrij den zijn even zoveel overwinningen ge worden. De ontmoeting IJmond 4Bato 2 (dames) ging niet door wegens niet op komen van Bato. IJmond 2 (dames) besloot in Haarlem de competitie met een flinke overwinning op Rapiditas 2. Door T. Jak nam IJmond de leiding, waarop Rapiditas gelijk maakte (11). Na de hervatting was IJmond 2 het meest in de aanval en de stand werd door T. Jak (2) en J. Kluft op 41 ge- bi-acht. IJmond besloot met deze overwin ning de competitie ongeslagen. Ook IJmond 3 (dames) bleef op het goede pad. Na spannende strijd moest H.O.C. 2 de punten in Velsen laten. Me vrouw A. EckhardOortwijn had in deze overwinning het grootste aandeel met vier doelpunten, J. v. d. Vlis zorgde voor het vijfde. IJmond was het meest in de aan val en de achtei'hoede voorkwam een hogere score van H.O.C. dan drie doel punten. Steeds hadden de IJmonders, die nu de tweede plaats in hun afdeling be zetten, de leiding. Eindstand 53. In de herenwèdstrijd IJmond 3BGV 2 bleef de thuisclub iets sterker dan de be- zoekex-s. De overwinning wex-d pas in de laatste minuten behaald. Weliswaar nam B.G.V. van het begin of steeds de leiding, maar J. Joosten van IJmond scoorde ook telkens weer de gelijkmaker. In de laatste minuut maakte L. Hagenaar voor de IJ monders het winnende doelpunt (43). xvuii liaan m uua wciiv.cn. van uai ogenblik af werd Velsen langzaam maar zeker sterker. APGS verdedigde zich evenwel krachtig en wat Bakkum en Wijker ook probeerden, alles was vex-geefs. Aan de andere kant heeft doelman De Graaf in enkele lastige situaties redding gebracht. Eerst tegen het einde gaf APGS tekenen van vermoeidheid. Velsen kon hiervan niet profiteren. Kinheim won met moeite van Rivalen (3-1) De wedstrijd tussen Kinheim en Rivalen had een vrij sensationeel begin. Doordat Groeneveld na twee minuten een verdedi- gingsfout maakte kreeg Rivalen gelegen heid om Daniëls onhoudbaar te passex-en (01). Twee minuten later kx-eeg Muskee de bal aangegeven van v. d. Wateren, maar zijn schot kon de doelman met moeite keren. Vlak daarop zette Luntz scherp voor, Muskee kopte in; de rechtsachter- kopte de bal uit het doel, die bij v. d. Wateren kwam welke net naast kopte. Rivalen, dat vlugger speelde, forceerde na 10 minuten een hoek schop. Hieruit maakte Gx-oeneveld hands, maar Daniëls keerde de strafschop uit stekend. De Kinheimers konden tegen de toch niet hechte verdediging van Rivalen ondanks vele kansen geen succes boeken, totdat na ongeveer een half uur bij een mooie Kinheim-combinatie A. Prinssen de bal vrij speelde en fx-aai doelpuntte (11). Enkele minuten later zette Muskee voor het doel van Rivalen. Luntz gaf een tikje naar v. d. Wateren, die van de kans gebruik maakte (21). De tweede helft kreeg een rommelig ka rakter. Reeds in de eerste minuut dacht men Kinheim te zien scoren door Muskee, maar de doelman keex-de de bal. Even daax-na miste v. d. Wateren vlak voor doel de kans van de dag. Rivalen liet zich ook niet onbetuigd. Een tweetal vrije trappen op de x-and van het strafschopgebied sloe gen de Kinheimers af. Aan de andere kant liep v. d. Wateren toe op een verre pass en schoot de bal over de uitgelopen doelman naast. Deze had even later weer geluk. De Kinheim-aanvallen werden evenals die van Rivalen slecht afgewex-kt, maar een minuut voor het einde bracht rechtshalf v. Hesse- lingen met een vei-, hard schot de stand op 3—1. aanvallend op, maar toch zag Cobben kans op mooie wijze de achterstand te verklei nen (3-2). Hiei-na kwam Terrasvogels er vrijwel niet meer aan te pas. TOG kreeg nog tal van werkelijk goede kansen, doch de Am sterdammers wensten er slechts van twee gebruik te maken (5-2). Tot driemaal toe kwam hun middenvoor alleen voor de doelman der thuisclub, doch even zoveel malen schoot hij naast. DEM bereikt goed resultaat tegen Hilversum DEM heeft wederom voor een goed re sultaat gezorgd en bij het sterke Hilver sum een verdiend gelijk spel behaald. In de eerste helft waren de partijen vrijwel aan elkaar gewaagd met Hilversum een tikje in de meerderheid. De Beverwijkse achtex-hoede kon echter de talrijke aanval len regelmatig het hoofd bieden want de defensie speelde in goede vorm. Uit een strafschop, veroorzaakt wegens hands, nam Hilversum door De Rijk de leiding. Een goede kans om de stand in evenwicht te brengen liet Appel voorbij gaan en met 1-0 werk gedraaid. In de tweede helft was DEM onbetwist de beter spelende ploeg. De voorhoede be gon zich thans te roeren en de Hilversum- se achterhoede kreeg nu op haar beurt ge legenheid te tonen dat zij uit het goede hout was gesneden. Zonneveld miste ech ter de kans op de gelijkmaker door een strafschop tegen de paal te schieten. De Wijkenarep hielden evenwel kranig vol en eindelijk gelukte het De Boer de stand in evenwicht te bx-engen. Toen kwam DEM nog even fel opzetten. De aanvallen der voorhoede strandden echter in de laatste faze van de strijd op de zich hardnekkig verdedigende Hilversumse defensie. Met 1-1 wex-d het einde aangekondigd. Beverwijk was sterker dan Wyk aan Zee (3-0) Het zag er in de eerste helft van de wed strijd tussen Beverwijk en Wijk aan Zee niet naar uit, dat de thuisclub tenslotte een flinke overwinning zou behalen. De aanvallen van Beverwijk werden steeds afgewisseld door stormlopen van de be- De nacht ging voorbij; de zon ging op. De jongens hadden vast geslapen in hun kooien. Nu werd Bunkie wakker door 'n zonnestraal, die recht op zijn neus viel.Hij rekte zich uit en ging rechtop zitten. Eerst keek hij vreemd in 't rond, want het slaapkamertje kwam hem zo vreemd voor. Maar toen wist hij weer, dat ze niet thuis waren maar aan boord van een Kabouter boot. Toen zette hij grote ogen op.... Voelde hij het goed? De boot ging zo erg op en weerzou die niet meer op de zandbank vastzitten? „Jongens.sta eens gauw op," riep hij. Ze stapten uit hun kooien om zich aan te kleden. Maar toen ze aan dek kwamen, stonden ze plotseling verschrikt in het rond te kijken. Want de boot lag niet meer op de rivier, maar op zeeWaar ze ook heen keken, overal zagen ze niets dan golven! Dat ivas iets ergs. De boot moest 's nachts los zijn geraakt zonder dat ze er iets van hadden gemerkt. Terwijl ze sliepen was hij de rivier afgedreven en op zee gekomen. En daar dreven ze nu, op de grote watervlakte door ANNE LORAINE Vertaald uit het Engels 25) Millicent bleef doodstil staan en staar»- de Lynne aan. Er was even een pijnlijke verrassing in haar ogen en haar hele hou ding drukte gespannenheid uit. Ze ver mande zich echter en kwam naar voren met uitgestoken hand. „Lieve mensen, dat is werkelijk prachtig nieuws! Preston, had je me daar niet eens wat van kunnen laten merken?" Hoewel ze lachte, was er toch een verwijt in haar stem te lioren. „Lieve kind", wenndde ze zich tot Lynne, toen haar broer bleef zwij gen, „hij was altijd zo'n stille, als jongen al. Ik had er werkelijk geen idee van, dat zo iets in de lucht hing, maar nu ik 't weet, wens ik jullie beiden natuurlijk van harte geluk! Preston heeft werkelijk ie mand nodig, die voor hem zorgt, hij is al zoveel jaren alleen. „Dat is niet waar", protesteerde Lynne. „Hij had jou toch om voor hem te zorgen en ik weet zeker, dat niemand dat beter zou kunnen doen dan jij. Ik ben bang, dat ik helemaal geen goede huisvrouw ben", vervolgde ze met een lachje. „Sinds ik mijn hart aan mijn doktex-scarrièx-e ver- pand heb, schijnt er nooit meer tijd te zijn om mijn huisvrouwelijke capaciteiten te ontwikkelen. „Hoe zou dat ook kunnen?", zei Milli cent. „Je kunt nu eenmaal niet op elk ge bied uitblinken. Ik zal je graag met alles helpen. Ben je van plan hier te blijven wonen, Pi-eston?" „Dat hebben we nog niet bespx-oken, Millicent", antwoordde hij en Lynne was verwonderd over de koelte in zijn slem. „Voor zover ik weet, zullen we wel hier blijven wonen,' maar Lynne moet dat na tuurlijk beslissen. Ik heb Bradley beloofd nog even langs te komen, voox-dat ik ver trek, dus vinden jullie het zeker wel goed, dat ik er nu even vandoor ga? Kun je morgen om acht uur klaar zijn om te ver trekken, Lynne? Ik ga meestal om die tijd weg. Als 't jou dus ook schikt. „Ik zal klaar zijn", zei ze rustig, hoewel ze zich onthutst voelde over zijn houding. Hij scheen het een doodnuchtere zaak te vinden, dat hij haar ten huwelijk had ge vraagd en dat ze geaccepteerd had! Toen hij verdwenen was, keek Millicent haar met een verontschuldigend lachje aan. „Vergeef 't hem maar, lieve kind", zei ze zacht. „Hij is altijd zo, hij laat heel moei lijk iets van zijn gevoelens merken, vooral als hij werkelijk diep bewogen is. Als je hem kent, zoals ik, dan zul je hem beter begrijpen". Lynne voelde, dat de oudere vrouw het goed bedoelde, maar haar beschermende houding vond ze irritant en overbodig. Preston's kalm en nuchtere aanvaarding van haar ja-woord deed haar pijn. Ze had heus geen romantische woorden van hem verwacht, maar dit was toch een houding, die geen enkele vrouw aanvaarden kon. Nog geen vijftien minuten geleden had Preston haar gevraagd zijn vrouw te woi-- den en had ze toegestemd. Hij had haar daarna niet gekust of met één enkel woord over liefde gesproken, maar had grote haast gehad om weg te komen. Bij weinig huwelijksaanzoeken zou een en ander zo koel en zakelijk verlopen! „Ik begrijp 'm nu ook al wel een beet je", zei ze koel tot Millicent. „Ben je ook zo moe en zullen we naar bed gaan?" „Heb ik je pijn gedaan?", vx-oeg Milli cent en haar stem klonk ongelukkig. „Ik wil je zo graag helpen, Lynne, ik vind je ex-g aardig, maar ik schijn 't verkeerd aan te pakken.... Wat heb ik vex-keerd gezegd? Je maakt je er toch geen zorgen over, dat ik na jullie huwelijk hier zal willen blijven wonen?" Haar mooie ogen vulden zich met tranen. „Denk dat niet! Ik heb alleen maar getracht de leegte in Preston's leven zo goed mogelijk op te vullen. I.\ wist, dat op een goede dag iemand als jij komen zou om hem geluk - 'kig te maken. Hij verdient het! Helaas, heeft hij tot dusver weinig geluk gekend". Het kwam meer dan eens voor, dat dé thuisclub slechts met twee man in de voor hoede opereerde, zodat haar aanvallen van ieder gevaar ontbloot waren. Na de her vatting liepen de clubs enige malen naar hun vorm te zoeken. Er ontstonden ook telkens weer verwarrende situaties in de: achterhoede der Castx-icummers. Een fraaie kopbal van de middenvoor van IVV had beter lot verdiend. Kort voor het einde doelpuntte de middenvoor der gasten. De scheidsrechter constateerde echter een overtreding en keurde het doelpunt af. „Je maakt me beschaamd", zei Lynne, niet op haar gemak. „Ik heb er nog hele maal niet over nagedacht, of je hier al of niet zou blijven. Natuurlijk verwacht ik, dat je hier blijft net zolang als je prettig vindt; ik heb je al gezegd, dat ik niets van huishouden weet en ik zou het ontzettend fijn vinden, als je me wilde helpen. Dit is tenslotte ook jouw thuis en ik zou me een vi-eselijke indringster voelen, als je het gevoel had, dat je weg moest gaan". Millicent lachte door haar tranen heen. „Zijn we dan goede vrienden, Lynne?", vroeg ze. „Gelukkig! Zul je geduld met Preston px-oberen te hebben?", voegde ze eraan toe, terwijl ze naar een zakdoek zocht. „Hij zou woedend zijn, als hij wist, dat ik hierover met je sprak, maar zie je, zijn eerste huwelijk....". „Als Preston 't niet px-ettig vindt", on derbrak Lynne haar, „laten we er dan niet over spx-eken. Ik weet, dat Preston al eens eerder getrouwd is geweest, maar dat is iets, dat vooi-bij is en hem alleen aangaat. Ik hoor liever geen dingen, Millicent, die hij mij zelf niet zou vertel len". Millicent zuchtte. Dan, in een spontaan gebaar, gaf ze Lynne een kus op 't voor hoofd, zoals een ouders zuster een moei lijk, verwend jonger zusje zou kussen. „Zoals je wilt, liefje", zei ze luchtig. „Maar zeg me later niet, dat ik je niet heb willen waarschuwen. Het zal niet al lemaal gemakkelijk gaan, maar als je wei-- kelijk genoeg van Preston houdt, dan zul- Waterloo heeft na vijf nederlagen geleden te hebben, met niet minder dan 7—2 gewon nen. Met Post weer in de gelederen heeft de ploeg revanche genomen voor de slechte prestaties die in de laatste wedstrijden wer den geboekt. De start van de IJmuidenaren tegen Heemstede beloofde veel. Vooral Post stelde door knap spel de verdediging voor vele problemen. Zo werd het van de aftrap 1—0 toen Post het leder snel opbracht en voorzette, waarna Zwaan inschoot. Heem stede kwam tot enkele aanvallen en na twin tig minuten maakte de rechtsbinnen gelijk. Enkele minuten later doelpuntte Zwaan (21). Heemstede, dat de buitenspelval toepaste, kreeg geen vat op de snelle Post. Voor rust bracht deze de stand op 5—1. De voorsprong zal de orzaak zijn geweest dat de ploeg daarna minder goed speelde. Het spel was van minder gehalte en zo kon Heemstede enige aanvallen ondernemen. Met een listig schot maakte Post er 61 van en De Bruin zorgde voor het zevende doelpunt. Heem stede zag zijn harde werken nog beloond met een tweede doelpunt. In de thuiswedstrijd tegen K.V.D. heeft het Watei-vliet niet meegezeten, want hoe wel voor mevrouw Gieze en B. de Heer als invallers mej. De Jong en J. Stenvers fun geerden, waren de groen-gelen geenszins de mindeien. Watervliet nam spoedig het initiatief, doch wegens slordig plaatsen gin gen voor de voox-hoede veel kansen vei'lo- ren. K.V.D. kon daarom de bal te veel on derscheppen om gevaarlijke afstandscho ten te lossen. Toch nam Watervliet na 20 minuten de leiding door Hartman, maar even later kreeg K.V.D. wegens een fout in het middenvak van Watervliet een kans, waarvan gebruik wei-d gemaakt (11). De vakverwisseling bleek voor de thuisclub fataal, want hoewel Velt- huys enkele kansen kreeg scoorden de Amsterdammers in korte tijd twee keer achtex-een (13). Watervliet gaf zich niet gewonnen en in de derde opstelling ging het veel beter. Doelpunten bleven echter voorlopig uit. Uit een goede combinatie verkleinde Berghuis de achtex-stand (23). De ploeg zette alles op alles, maar Berg huis had met zijn schoten geen geluk. Na de hervatting lukte het aanvankelijk ook niet, hoewel Watervliet sterk in de meerdei'heid was. De gasten hadden meer succes toen na 10 minuten het vierde Am sterdamse doelpunt werd gemaakt (24). In de beginopstelling zette Watervliet alles op de aanval en ongeveer 10 minuten voor het einde gelukte het A. de Vries de ach terstand in te lopen (34). K.V.D. werd nu volkomen overspeeld, maar schoten van Hartman, De Vries en de dames Waagmeester en Jansen stuitten op de korf of draaiden er uit. Onderlinge wedstrijden ,,De Pion" De uitslagen van de onderlinge wedstrij den van „De Pion", die in hotel Meijer werden voortgezet zijn als volgt: S. van Weerendr. A. de Jongh 1—0. J. Bos—D. Keetbaas 10. R. v. d. Berg— C. Menke 1—0. B. SchloserH. Hoogenvorst 1—0. A. de Wit—T. de Vries 0—1. J. van RavenzwaayP. Bouwen 01. De partij tussen Walter Uhl én C. Bennes werd afgebroken in een remisestelling. Eveneens die tussen C. Heeck en L. Bprn. Vrijdag speelt „De Pion" voor de tweede klasse A van de Noordhollandse Bond tegen Bloemendaal 2. Verrichtingen der lagere elftallen .De verrichtingen der lagere elftallen van de voetbalclubs Vitesse en CSV waren Vitesse 2—Alcmaria V. 3 23. Egmondia 2— Vitesse 3 (afgelast). CSV 3—Vitesse 4 3—5. Vitesse 5—Duinranders 2 6—3. Volendam Jun. A—Vitesse Jun. A (afgelast). Vitesse adsp. B—RKAFC adsp. D 03. Vitesse adsp. CHBV adsp. C 12. CSV Jun.—Schoorl Jun. 110. CSV adsp. ASchoorl adsp. A 12—0. len jullie heel gelukkig kunnen worden. Hij heeft zeer veel liefde nodig.Zullen we nu naar bed gaan? Ik geloof, dat we beiden doodop zijn. Ik weet, dat ik dwaas met je gepraat heb, maar Preston is alles wat ik op de wereld heb. Lynne haalde diep adem, toen ze ein delijk alleen in haar slaapkamer was. Ze liep naar het raam en opende het wijd. Ze ademde de koude avondlucht in en voelde zich opgelucht, dat ze niet meer naar het sentimentele gepraat van de oudere vrouw behoefde te luisteren. Deze vrouw zou haar schoonzuster worden.... Ze beet zich op de lippen en staarde naar de nachtelijke hemel. Wat had ze gedaan? Wat had haar ertoe gebracht, dit wonder lijke huwelijksaanzoek van een man, die ze totdusver slechts als zwijgzame, stugge collega had beschouwd, aan te nemen? Zou hun gemeenschappelijke belangstelling in hun vak een voldoende basis kunnen zijn? Preston Mannex-ley's vrouw.... Ze her haalde deze woorden in zichzelf. Ze voelde iets van benauwenis. Zou ze op deze ma nier het geluk vinden? Wat kon ze na haar extatische gevoelens voor Jimmie, deze man bieden, die volgens zijn zuster tot dusverre zo weinig geluk in zijn leven gehad had? Het was waar, dat ze in het afgelopen weekend andere kanten van hem had leren kennen, dan ze ooit ver moed had, maar zou zij ook kunnen ver anderen? Haar hoofd deed pijn. Ze keek naar de sterren, die helder schitterden en dacht Marktberichten. Noteringen: Gr. tong 5.10-5.05, grm. tong 4.35-3.40, kim. tong 3.75-3.10, kl. tong I 2.40-2.20, kl. tong II 1.81-1.55, tarbot I 4.35-4.05, alles per kilo; kl. schol II 81-33, schar 47-43, wijting 30- 22.50, alles per 50 kilo. Aanvoer: 50 kisten tong en tarbot, 80 schol, 10 schar, 110 wij ting, totaal 250 kisten. Besommingen: IJM 230 130, TX 33 1850, RO 3 290, KW 138 150. Armoe. De 250 kisten vis die er Zater dag zijn aangevoerd waren als de bekende druppel op de gloeiende plaat. De prijzen liepen dan ook weer tot abnormale hoogte op. Grote tong stond bijzonder goed aan geschreven voor 5.90 per kg en ook voor de kleine tongen was het hek van de dam en werden er prijzen genoteerd van 1.80 per kilo. De schol, die alleen maar in de soorten 2 werd aangevoex-d, kreeg even eens goede prijzen. Wat enigzins aan de eisen kon voldoen noteerde 80 iets mindere en kleinere soox'ten deden nog 45 per kist. Enkele kisten wijting brachten het tot 30 per 50 kilo. Vandaag ook. Na de ongewoon stille Woensdagmarkt van voi-ige week was er vandaag sprake van een abnormaal-schrale Maandagmarkt, die alleen door de kotters en loggers moest worden voorzien. De aan voer, die beperkt bleef tot ongeveer 700 manden bestond uit plat- en fijnvis. Feuilleton. Voor Dinsdag worden er alweer geen trawlers of loggers verwacht. Woensdag komt er mogelijk weer wat meer leven in de brouwerij, daar vorige week ongeveer 25 loggers naar zee vertrokken en er voor de Maandagmarkt maar een 5-tal binnenkwam. 'Men zal de midden- weekse markt wel prefei-ei-en, daar de marktprognose van hoge prijzen spreekt. Van de trawlers worden Woensdag de Eli en de Dirkje verwacht; de Simon de Danser is inmiddels op de thuisreis van de verre gronden voor Woensdag met een aanvoer van 1400 kisten (hoofdzakelijk schelvis en kabeljauw). Er kon echter nog geen beves tiging worden verkregen over de vraag waar gemarkt zou worden, hetzij in IJmui- den of elders. Kanaalgokje. Behalve de Thorina en de Post Boy, die vorige week ter Kanaal visserij vertrokken, zijn volgens de laatste gegevens ook nog naar deze visserij ver trokken cje Claes.ie en de loggers KW 41 Adjowice. KW 127, IJM 75 en de Willy (KW 141). Het Kennemerstaten show- en amuse mentsorkest „The Velno's" trad Zaterdag avond onder leiding van Bax-end Kuhfus in het Kennerher Theater op. Het grote enthousiasme van deze vaardige amateurs voor de mogelijkheden van de jazz deed enkele technische tekortkomingen, waar door sommige nummers niet onbex-ispelijk werden uitgevoerd, gemakkelijk vergeten. Van de als solisten optredende musici on- dex-scheidde Non Verschoor zich als pianist en vocalist. Het was jammer dat het over wegend jeugdige publiek zich gedrongen, meende te voelen met betuigingen van bij val en instemming dé zaal tot in alle hoe ken te vullen. Het geschreeuw en getrap pel was bij tijden ooi-verdovend. Hierbij kwam dan nog het uit het buitenland over genomen schelle gefluit het lawaai aan vullen. Bevorderdelijk voor de aandacht was dit alles niet. Minder in de smaak val lende nummers werden met zogenaamde geestigheden overschreeuwd. De ondex-delen van het programma wer den op de gebruikelijke wijze aan elkaar geregen door Tim Telby, die de aangekon digde Nol van Dijk als conférencier ver- ving. Hij trad de rumoerige schare dapper tegemoet en wist met zijn vlotte liedjes veel succes te behalen. Een jeugdig duo zong als intermezzo liedjes bij de guitaar. De avond werd besloten met bal op muziek van „The musical players". Een avond vol harmonica-muziek bood de Beverwijkse Accordéon Vereniging Za terdag haar donateurs in de bovenzaal van ,,'t Centrum" aan. In de B-afdeling, waarin de juniores zich lieten horen, wai-en een voudige melodieën het onderwerp, die be hoorlijk waren ingestudeerd. De uitvoering bezorgde de jeugdige spelers vaak een blos van inspanning. Onder leiding van Cor Brouwer speelde de A-afdeling na een koi-te pauze moei lijker stukken, waarbij natuurlijk parade- paardjes als „La Paloma" en het „Voorspel tot de dex-de acte van „La Traviata"" ook van stal waren gehaald. In deze afdeling bleken meer geroutineerde krachten aan wezig te zijn, waardoor het samenspel goed tot zijn recht kwam, hetgeen bijvoorbeeld bij de tango „Noche d'Estrellas" van Ma- lando extra opviel. Met een „Zeepotpourri" en de „Olympia-mars", beide gecompo neerd door de dirigent, de heer C. Brouwer, werd het muzikale deel van deze avond besloten. Na het uitloten van in de pauze verkochte loten is er nog enige uren op de muziek van „Vijf om twee" gedanst. aan de woox-den van haar vader „kies een leid-ster, Lynne, en blijf die volgen Ze had gekozen en wist wat ze wilde. Be halve het intermezzo met Jimmie, was er nooit iets geweest, dat haar van de door haar gekozen weg had afgebracht. Was het nu haar verdriet om Jimmie, haar gevoel van eenzaamheid, dat haar ertoe gebracht had iemand anders in haar le ven toe te laten, die samen met haar de weg zou gaan? Zou ze op die manier gelukkiger zijn? Ze voelde zich rusteloos en zonder slaap. Ze probeerde te lezen, maar het lukte niet. Na enige vergeefse pogingen, haalde ze haar notitieboek te voorschijn en probeer de haar aandacht te bepalen bij enige moei lijke gevallen, die ze daarin opgetekend had. Maar ook dit lukte niet, haar gedach ten dwaalden afErgens in dit grote huis lag Preston Mannerley te slapen. Pres ton, die van haar hield en met haar wilde trouwen. Waarom ook niet? Een huwelijk tussen hen had grotere mogelijkheden en een gezondere basis dan vele andere hu welijken. Ze bewonderden elkaar in hun wei-k, ze hielden van dezelfde dingen, en vooral dit weekend hadden ze vele ge meenschappelijke interessen buiten hun werk ontdekt. Bovendien was er Jessica. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6