125 COSTUUMS VOOR 1/2 PRIJS!! Lichte verbetering in de groenteprijzen Predikbeurten En die andijvie blijft maar stromen Castricum Voor uw plezier naar de tandarts 135 COSTUUMS f98. nu Costuum-étalage Santpoort „Amicitia" veertig jaar op de planken IJmuiden Relaties met Volksunie verbroken 9 De groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Agenda voor Beverwijk Dameshandbalteam van „Beverwijk" kampioen .„Vriendenkring" blijft onverslaanbaar Auto via ander tegen boom Aantrekkelijk toneelconcours als jubileumviering Haring was duur in Oostende Organisatie Oud-illegale strijders onkundig van samenwerking De „T alisse" had T and jong Priok niet moeten aandoen Extra avondtrein Amsterdam-Haarlem Den Haag wil 20 millioen lenen voor woningbouw Scheepvaart ZATERDAG 12 JANUARI 1952 Iedere marktdag weer zijn de groente- aanvoeren nog van een ongekende om vang. In het begin van de week was de handel evenwel al heel slecht en werden er abnormaal lage prijzen be taald voer zo goed als alle producten. Op de veiling van Vrijdag kwam hier een kleine verbetering in en liepen de prijzen over de hele linie dan ook langzaam op. Zo konden de spruiten weer na weken boven de 50 cent per kilo komen, de prij zen varieerden nu van 18-57 cent per kilo. Ook de andijviehandel verliep wat vlotter. Er is nog een ruim aanbod, dat maar van de koude grond blijft doorstromen en van „onder het glas" komt uiteraard ook nog heel wat. De prijzen varieerden van 35-65 cent per kilo. Minder vlot gaat het met de boerenkool, waarvan nu grote partijen worden aangevoerd. Hiervoor wordt van 5-10 cent per kilo betaald. Groene- en rode kool noteerde van 8-14 cent per kilo. Was- peen vond grage afnemers voor prijzen van 18-36 cent per kilo, een enkel partijtje bos- peen bracht het tot 38 cent per bos. Prei was weer meer gevraagd, waardoor de prijs opliep tot 23 cent per kilo. Witlof komt er gaandeweg meer, hiervoor werd van 21-37 cent per kilo betaald. Veilingbericht Castricum Voor hun producten kregen de tuinders van Castricum Vrijdag de volgende prij zen: spruiten A 21-60, spruiten B 10-20, andijvie 34-53, groene kool 9-14%, boeren kool 3%-7, rode kool 14, witlof 1 26-27, witlof 2 10-17, bloemkool 7-16, soep 8-8%, peen 5-12%. Bloemen genoeg Op de bloemenveiling vormen de tulpen de grootste aanvoer. In het begin van de week daalden de prijzen aanmerkelijk en werden de meest gangbare soorten onder de gulden per bos verkocht. De rode Hildegarde en Krelage Triumph noteerden van 55-68 cent per bos. De Cap- landsoorten gingen tot 95 cent per bos. En kele schaarse partijen kwamen tot 1.30 per bos. Er zijn weinig narcissen, de prij zen varieerden van 65-85 cent per bos. Het Centraal Bureau van de Tuinbouwvei lingen in Nederland deelt over het verloop van de groenten- en fruitmarkt van 4 tot 11 Januari mede: Indien men het nog steeds zachte winter weer in aanmerking neemt, kunnen de note ringen voor peen, kroten en bewaarkoolsoor- ten in de afgelopen week bevredigend wor den genoemd. Rode kool met uitvoer naar Duitsland, België en Engeland bracht f 9,20f 15,40 de 100 kg. op. Voor gele savoyekool werd f 9,30 —f9,70 de 100 kg. besteed. Groene savoye kool deed f 9—f 13 met export naar Duitsland en België. De aanvoer van succes-witte kool loopt terug. Besteed werd van f 6f 7 de 100 kg. Amerika is tot nu toe de beste afne mer van de Deense witte kool. Tot medio deze week werd er in dit seizoen .reeds 2300 ton naar de Verenigde Staten verladen. Voor f 6,40—f 9 met enkele uitschieters tot f 11,60 de 100 kg, werd dit product op de Noord hollandse veilingen aangekocht. Zweden en Engeland toonden interesse voor kroten, welke van f 17,50 tot f 18,10 de 100 kg. noteerden. De winterpeen werd hoofdzakelijk naar Engeland verladen en bracht f 19,50f 20,10 de 100 kg. op. Wespeen deed van 15 tot 30 cent per kg. Door het algemeen tekort aan uien in Europa stegen de prijzen op de veilingen tot 35—38 cent per kg. De export richtte zich hoofdzakelijk op Duitsland, België en Engeland. Bloemkool noteerde in Noordholland van 3540 cent per'stuk, in Venlo door goede vraag uit Duitsland van 65—72 cent per stuk. De glasandijvie, welke in de voorgaande week nag tot 60 a 70 cent per kg. werd ver kocht, noteerde op Woensdag gemiddeld van 35 tot 50 cent. Voor spruiten, witlof en boerenkool was er deze week weinig belangstelling met als gevolg lage prijzen. Spruiten en witlof lie pen van 2030 cent per kg. Boerenkool werd voor 49 cent per kg. aangeboden. Ook de noteringen voor prei daalden, ge middeld werd 10—18 cent per kg. besteed. Schorseneren noteerden van 4050 cent per kg. Door de geringe vraag uit het buitenland was de handel in het fruit flauw. Van de huishoud I-kwaliteit noteerde de Cox Orange gemiddeld 7075 cent per kg., goudreinetten 40—46 ct., Jonathan 35—45 cent, Brabantse Bellefleur 2530 cent, Pre sent van Engeland 3540 cent; Glorie van Holland tot 34 cent per kg. Van de stoofperen brachten de St. Remy en de Winterjan of kleipeer gemiddeld tot 37 cent. de Comtesse de Paris van 3545 cent en de Gieser Wildeman van 3945 cent per kg. op. Wie heeft kolen teveel? Op het politiebureau te Beverwijk zijn des Zaterdags tussen 15 en 17 uur en des Maandags tussen 17 en 19 uur inlicht- tingen te krijgen omtrent de volgende ge vonden voorwerpen: rood gebreid mutsje, rozenkrans, 2 kisten met kolen, weegschaal, Frans kerkboek, mouwwarmer, bankbiljet, 2 muntbilpjetten, portemonnaie met in houd, kindertasje, meisjesfiets, ball-point pen, motorhandschoen, damesrijwiel, over hemd, étui met inhoud, mondharmonica, rozenkrans in dopje, kinderportemonnaie met inhoud, bruine ceintuur, lichtbeige ceintuur, kinderceintuur, 2 shawls, ver schillende wanten en handschoenen. Aangetroffen: een bruine spaniel. Ambtenaren voor de microfoon Voor de A.V.R.O.-microfoon zullen op Zondag 20 Januari de ambtenaren van de inspectie der belastingen te Beverwijk tegen de ambtenaren van het hoofdpost kantoor uit Den Haag uitkomen in een wedstrijd hersengymnastiek. ZATERDAG 12 JANUARI Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: Actie in de Stille Zuidzee. Luxor Theater 7 en 9.15 uur: Aan de Rivièra. WB Theater 8 uur: Meedogenloze jacht. ZONDAG 13 JANUARI Kennemer Theater 2.30. 4.30, 7 en 9.15 uur: Actie in de Stille Zuidzee. Luxor Theater 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: Aan de Rivièra. WB Theater 2.30: Tarzan in New York; 4.30 en 8 uur: Meedogenloze jacht. MAANDAG 14 JANUARI Kennemer Theater 7 en 9.15 uur: Actie in de Stille Zuidzee. Luxor Theater 7 en 9.15 uur: Aan de Rivièra. WB Theater 8 uur: Meedogenloze jacht. Blauwe druifjes gingen in prijs omhoog en kwamen op 38 cent per bosje terecht. Er zijn weinig hyacinten; de aangevoerde zijn nog van „lichte" kwaliteit en gaan tot 20 cent per stuk. De eerste blauwe crocus- sen brachten 8cent per stuk op. Er zijn weinig potplanten aan de markt. Het dames-handbal-elftal van de sport vereniging „Beverwijk", dat met nog een wedstrijd te spelen, op één punt na kam pioen van de afdeling was, heeft de komen de wedstrijd van a.s. Zondag gewonnen ge kregen, aangezien Bato II zich uit de com petitie heeft teruggetrokken. Door dit resultaat hebben zowel het dames elftal als het heren-elftal beslag gelegd op het afdelingskampioenschap. Lezing- over Lapland voor T.S.C. Vrijdagavond heeft dr. W. J. Maan een lezing met lichtbeelden gehouden voor de leden der Tuinbouw Studieclub met .als onderwerp „een studiereis door Lapland". De voorzitter, de heer R. Muyen, sprak een openingswoord en verheugde zich er over dr. Maan nu voor de derde maal bij de Tuinbouw Studieclub te kunnen be groeten. Dr. Maan vertelde over zijn reis die hij in Augustus naar Lapland heeft gemaakt met ais startplaats de Zweedse hoofdstad Stockholm. Onder de poolcirkel leven nog onge veer de 30.000 Laplanders, die hun bestaan vinden in jagen, vissen en het kweken van rendieren. Zij leiden een sober bestaan in plaggen hutten en zijn niet veeleisend, alhoewel de Westerse „beschaving" nu doorsijpelt. De natuur in Lapland ontlokte de heer Maan een uitvoerige beschrijving. Hij had op zijn studiereis een serie foto's gemaakt, die nu werden geprojecteerd en een goede indruk gaven van de natuur en de zeden en gewoonten der bevolking. Voorzitter R. Muyen bracht na afloop der causerie dank aan dr. Maan voor zijn causerie. C.R.B. reserveert alvast voor strandhuis In hotel Eggers kwam Vrijdagavond de Castricumse Recklings Brigade „De Strand- lopers" in jaarvergadering bijeen. De se cretaris-penningmeester, de heer K. T. Wiegert kon in zijn verslag over 1951 de verheugende mededeling doen dat zich aan het Castricumse strand geen verdrinkings- gevallen hebben voorgedaan. In financieel opzicht is 1951 ook al niet slecht verlopen want er was een batig saldo van 191,83 in kas. In de begroting voor het nieuwe jaar, die door de leden is goedgekeurd, heeft men een bedrag riitgetrokken om het strandhuis van nieuwe verlichting en de reddingsvletten van enige verbeterin gen te voorzien. Ter vervanging van de naar elders vertrokken tweede penning- meesteresse mej. B. Meijer benoemde men mej. L. Meijer. Voor de derde maal wer den de statuten onder de loupe genomen, en dit keer zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd; De contributie voor 1952. zal 3.:p.er lid en 4.50 per echtpaar bedra gen. Men besloot voorts de jaarlijkse pro- paganda-feestavond te houden op Zater dag 9 Februari. Deze avond zal door eigen krachten worden verzorgd. „Bricas" begon aan eerste drive der vijfde serie In hotel Meijer maakte de Castricumse bridge-club Bricas een aanvang met de eerste drive der vijfde serie. De uitslagen hiervan zijn: afd. A: heer en mevr. Teerink 49 pnt., v. KleefKos- sen 44 pnt., BakkerMeyering 43 pnt., afd. B: BakkerTromp 68 pnt., De Jong v. Kluyve 68 pnt., MandjesPeys 66 pnt., afd. C: heer en mevr. v. d. Brink 65 pnt., SteemanTiebie 59 pnt., v. LunenZonjee 56 pnt. Zondagsdienst Artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dokter A. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48 telefoon 428. De wijk- en kraamverpleging is in han den van zuster A. Meij huizen, Bakkum merstraat 43, telefoon 530. Nieuw reglement De onderafdeling gezinsverzorging van de vereniging „Het Witte Kruis" houdt Vrijdag 18 Januari een buitengewone ledenvergadering. Men hoopt tijdens deze bijeenkomst tot vaststelling van een nieuw reglement over te gaan. Zondag 13 Januari IJMUIDEN: Necl. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. J. van den Berg, 17 uur: ds. H. P. Huisman van Velsen-Noorcl, voorbereiding H. Avondmaal. Gebouw voor Chr. Belangen, 10 uur: de heer H. Remiëns, dienst voor jongeren tussen 12 en 18 jaar. Gerei'. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. C. W. Thijs, 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. van der Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en .Donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingssamen komst, 16.30 uur: Jeugddienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Verlos singssamenkomst. Leiding kapitein Bijls- ma. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10.30 uur: ds. G. Wassenaar, dopen. 19 uur: ds. J. van der Wiel van Leiden, jeugddienst. Geref. Kerk, Goede Herderkerk, 9 uur: ds. R. D. Beukema, 16.30 uur, ds. C. W. Thys. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- brootzijstraat, 10 uur: de heer J. Kits van Doorn. Dinsdag 19.45 uur: de heer J. A. Visser van Amsterdam. DRIEHUIS: Geref. Kerk, koffiekamer Westerveld, 10.30 uur: ds. R. D. Beukema. Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 9.45 uur: ds. J. J. Simon. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink, Heilige Doop. Wijkgebouw Torenstraat, 10.15 uur: jeugdkapel. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk, Wijkgebouw Dyck- mansstraat, 10 uur: ds. H. P. Huisman, Heilige Doop, 19 uur: ds. L. Brink. BEVERWIJK: Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes, 19 uur: ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Kerk, Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys, Heilig Avondmaal. Doopsgezinde Gemeente, 10 uur: drs. E. Verheus van Haarlem. Maranatlia, 10 uur: de heer H. C. van der Flier van Enschedé. Donderdag 20 uur: openbare bijeenkomst. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden, Princesselaan 10. 10 uur: ds. A. B. Bekius van Bérgen, 19 uur: Jeugddienst. WIJK AAN ZEE: Ned. Hërv, Kerk, 10 uur: ds. J. D. Jan sen, 19 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel (Groenelaan), 10 uur: de heer R. Wasterval. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. D. ter Stee- - - ge, dóópsbediening. De Toorts, 10 uur: dr. J. de Graaf van Haarlèm. Jeugdhuis, 10 uur: Jonge jeugdkerk, de heer A. Vennik. Kapel, 17 uur: ds. M. van der Voet van Haarlem-Noord, 19.30 uur: ds. W. Veen, doopsgezind predikant in IJmuiden. - Geref.-Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. J. Mul- der 'te' Heemstede (voorbereiding H. Avondmaal). Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 8.30: a, m. Holy Communion, rev. Moss man. CASTRICUM Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. L. Cannegiéter. Ger. Kerk, 10 uur: ds. A. G. Kornet. Herv. Evang. Ver. 10 uur: ds. F. van Duykeren van Amsterdam. Wederom heeft de Beverwijkse klaverjas- vereniging „Vriendenkring" in het tournooi om de „Wijkertoren" een wedstrijd gewonnen, zodat ze nog steeds ongeslagen is. De klaver- jasclub uit Wormerveer Groen-Geel moest met 2055 verliespunten het onderspit delven. De stand luidt: „Vriendenkring" 25397 pun ten, 13 marsen en 12 gewonnen, winstpunten 2055. „Groen-Geel" 23342 punten, 9 marsen en 6 gewonnen, verliespunten 2055. ELFTAL VOOR MORGEN Vitesse speelt Zondag thuis tegen O.V.V.O. en het zal ongetwijfeld een spannend tref fen worden. De opstelilng is: doel: B. van Veen: achter: P. Beentjes en W. de Wildt; midden: P. Groot, A. Lute en J. Tool: voor: Fl. Twisk, A. v. d. Valk, H. Eickhof, N. Hol- lenberg en P. Duin. ■In de toekomst zal men „voor zijn iplezier" naar de tandarts gaan, die nu ook het vervelende uitboren van aangestokentanden en kiezen pijnloos zou kunnen ver richten. De boor is namelijk in deze nieuwe Amerikaanse vinding vervangen door een miniatuur zandspuitje dat de carieuze plekken in het gebit wegslijpen zou zonder pijn te veroorzaken. Het zal echter nog wel even duren voor deze methode ook in Europa ingang heejt gevonden, maar in Amerika schijnt zij reeds met veel succes (voor patiënt en tandarts) toegepast te worden. ADVERTENTIE prima Kamgaren de beste zuiver wollen Kamgaren van ƒ139.— tot ƒ169.— Ziet vanaf heden onze speciale Vol met spotkoopjes! OFF OOSTERDUINWEG IJMUIDEN De bestuurder van een kleine vrachtauto beging Donderdagavond de onvoorzichtig heid onverwacht de poort van de fa. Dijk man aan de Dorpsstraat in te zwenken om zijn wagen te draaien. De chauffeur van een achterop komende, nieuwe personen auto merkte dit te laat op, met het gevolg dat hij langs de vrachtauto schampte waarna zijn wagen het trottoir opreed. Met een harde klap kwam het voertuig tegen een langs de weg staande boom tot stil stand. Een kraanwagen moest er aan te pas komen .om de zwaarbeschadigde auto weg te slepen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Oma -komt naar Castricum met de „Schouwspelers" Het Amsterdamse Toneelgezelschap „De Schouwspelers" zal, evenals andere jaren ook dit jaar weer een uitvoering geven voor de Castricumse Kleuterschool Ver eniging. Het komt Zaterdag 26 Januari in hotel Borst voor het voetlicht met het blijspel „En toen kwam Oma". AGENDA VOOR CASTRICUM EN UITGEEST „Corso-Theater", Zaterdag 19.15 en 21.15 uur en Zondag 20 uur: „Doorbraak". Zondagmiddag. 14 en 16.15 uur. Maan dag, Dinsdag, Woensdag iedere avond 20 uur: „Adam's Rib". Bioscoop „De Ooievaar" Uitgeest, Zater dagavond 20 uur: „De Gele Hel". Zon dag 16 en 20 uur en Maandagavond 20 uur: „De Pastoor van Kirchfeld". De toneelvereniging „Amicitia" te Sant poort werd 40 jaar geleden door verpleeg sters en verplegers van het Provinciaal Ziekenhuis opgericht. Zij kwam tot stand doordat de vereniging van de zusters „Ernst en Luim" en die van de broeders „De Vooruitgang", tot één gezelschap wer den verenigd. „Amicitia" startte ónder de naam „Uitspanning door Inspanning" en heeft in de loop der jaren zowel patiënten als verplegend personeel menigmaal ver strooiing en kunstgenot bezorgd. Moeilijk heden zijn de vereniging niet bespaard gebleven. Zij heeft zelfs enkele jaren een enigszins kwijnend bestaan geleden. Die periode is echter al weer lang achter de rug en er is dan ook aanleiding genoeg het jubileum feestelijk te vieren. „Amicitia" doet dat met een toneel-concours, waaraan vijf verenigingen uit Kennemerland zullen deelnemen. Dank zij de medewerking van de eerste geneesheer-directeur, dr. P. van der Esch, kunnen deze verenigingen ge bruik maken van de toneelzaal „Musis Sacrum" van het ziekenhuis. Een blik in het programma schenkt ons de overtuiging dat zowel het publiek als de deelnemende verenigingen een interes sante wedstrijd .tegemoet gaan. De toneel stukken waarmee de gezelschappen hebben ingeschreven, zijn bijna allemaal van een behoorlijk gehalte. Bovendien werd een bevredigende plaats voor het Nederlandse répertoire ingeruimd. Het concours wordt Dinsdag 15 Januari geopend door „Concordia" uit Velsen, dat onder regie van de heer L. W. Boeree een opvoering zal geven van „Van ander ras", een toneelspel door Arnaud de Usseau en James Cow, in een vertaling van Froukje de Waard. Als tweede komt dan „Vriend schap" uit Haarlem op 1 Februari met een blijspel van Gerard Nielen „Het hoedje van Marius", onder regie van de heer W. J. Mulder. De derde deelneemster is de R.K. Toneelvereniging' „Genesius" uit Overveen, die 25 Februari een opvoering komt geven van „De vreemde bezoeker", van Alberto Cassela, dat door Willem Vogt werd vertaald. Regisseur is de heer J. H. W. Kraaij. Op 14 Maart is „Jan van Dom melen" uit Santpoort aan de beurt met „Op 't kantje af" van Jan Fabricius. De heer F. Hunsche is regisseur. Als laatste vereniging treedt op 4 April de toneelgroep van de C.J.M.V. uit IJmuiden op met „De zondaar", van mr. J. H. Penning. Deze op voering wordt geregisseerd door de heer C. Roskam. De jury, die de winnares zal aan wijzen, wordt geformeerd door de heren dr. J. A. Fijn van Draat, dr. Th. Kraft en H. Mulder. Tenslotte zal „Amicitia" zelf haar jubi leumseizoen op Zaterdag 26 April besluiten met een opvoering van „De blauwe kamer" door Andries de Wagter. De regie is in handen van de heer W. Mulder. Uit de kringen van de V.E.M. wordt ons meegedeeld, dat de door de drie IJmuiden- se trawlers in Oostende verkochte Kanaal- haring een uitstekende prijs heeft opge bracht. De juiste besomming voor de 1000 kisten, die in de koopvaardijhaven gelost wérden, is nog niet bekend. Kind viel onder vrachtauto 'Op de Kennemerlaan was Vrijdagmiddag omstreeks vier uur de consternatie groot, toen de vierjarige Ineke H., die voor een in aanbouw zijnd huis speelde, onder een achterwiel van een geladen stenerrauto viel. Met een passerende personenwagen is het kind naar het Antonius-ziekenhuis gebracht, waar slechts enkele ontvellingen geconstateerd werden en een lichte kneu zing aan een der beentjes. In een op 8 Januari in Den Haag gehou den bijeenkomst van de Nederlandse Volksunie heeft de voorzitter, de heer L. Boelhouwer, onthullingen gedaan over een actie die Westerling voornemens zou zijn in Indonesië te ondernemen. De heer Boel houwer zei voorts dat de Nederlandse Volksunie samenwerkt met de Landelijke Organisatie van Oud-illegale Strijders. Het bestuur van deze organisatie heeft thans medegedeeld dat het alle relaties met de Nederlandse Volksunie heeft ver broken. Het verklaart dat het onkundig was van de bijeenkomst op 8 Januari en dat het alle mede-verantwoordelijkheid afwijst voor de aangekondigde vergadering in de Haagse Dierentuin op Maandag 14 Januari waar Westerling persoonlijk of per gramofoonplaat zou komen spreken. Telegrammen bereikten de gezagvoerder niet Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Weiter (KNP) over de aanhouding door de Indonesische autoriteiten van een zending wapens en munitie uit een tweetal schepen op weg naar Nieuw Guinea heeft de minister-president geantwoord, dat na de aanhouding van een zending wapens en munitie uit het m.s. „Blitar" de Neder landse regering aan de scheepvaartmaat schappij heeft verzocht, de „Talisse" Tandjong Priok niet te doen aanlopen, voordat de verzekering zou zijn verkre gen, dat de lading van dit schip onge moeid zou worden gelaten. Aan de gezagvoerder van de „Talisse" is daarop geseind, dat hij niet vóór 18 De cember te Priok moest aankomen, waarbij de gedachte voorzat, dat vóór die datum vermoedelijk wel een oplossing van de moeilijkheden zou zijn verkregen. Van de zijde van de Hoge Commissaris te Dja karta zijn terstond herhaalde stappen bij de Indonesische regering ondernomen, ten einde te trachten van haar de verzekering te verkrijgen, dat de voor Nieuw Guinea bestemde munitie ongemoeid zou worden gelaten. Toen bleek, dat er geen bevredi gend antwoord van de Indonesische rege ring te verwachten was, is negen uren vóór de tijd van aankomst van het schip langs verschillende wegen van Djakarta uit ra diografisch aan de gezagvoerder van de „Talisse" opdracht gegeven om buiten de drie-mijls grens te blijven. Deze telegram men hebben de gezagvoerder evenwel niet bereikt. Ten gerieve van de reizigers uit het Noorden en het Oosten des lands hebben de Nederlandse Spoorwegen een late avondtrein van Amsterdam naar Haarlem ingelegd, die zal rijden in de nacht van Zondag op Maandag en in de nacht na een feestdag. Deze trein vertrekt om 0.30 uur van het Centraal Station in Amsterdam en sluit aan op de trein die om 0.17 uit het Noorden in Amsterdam aankomt. Deze nieuwe trein Amsterdam-Haarlem rijdt voor het eerst in de nacht van 13 op 14 Januari. B. en W. van 's-Gravenhage stellen de raad voor, over te gaan tot het uitschrijven van een geldlening van 20 millioen ten behoeve van de financiering van de wo ningbouw. Voorgesteld wordt de lening, verdeeld in obligaties van 1000.aan te gaan voor een looptijd van 25 jaren tegen een jaarlijkse rente van 4 Aagtekerk, 13 Hongkong verwacht Almdijk, 9 v. New Orleans naar Houston. Aludra, pass. 10 Madeira naar Recife. Amstelvaart, pass. 10 ten NW. Flores. Agamemnon. 11 te Antwerpen v. Amsterdam. Algenlb, 10 van Las Palmas. Amsteldijk, 11 van New York te R'dam. Aalsdijk, 10 300 m. N. Azoren. Alsum, 10 480 m. O. Bermudas. Alchiba, 10 300 m. ZW. Aledaide. Albireo, 10 bij Kp. Blanco W. Afrika. Almkerk. 10 480 m. ZO. Diego Garcia. Amstelkerk. 10 200 m. NW. St. Thome. Andijk, 10 820 m. W. ten Z. Lands End. Annenkerk, 10 bij Daedalus. Arkeldijk, 10 750 m. W. Lands End. Alphacca, 10 340 m. NO. Rio de Janeiro. Arendskerlt. 11 te Hamburg v. R'dam. Arnedijk, 11 250 m. Z. Bermudas. Averdijk, 9 te Baltimore. Axeldijk, pass. 11 Vlissingen. Baarn, 10 te Cristobal. Bali. 11 te Port Said. Bantam, 10 te Basrah. Breda, 10 v. Callao naar Paita. Bandjermasin, 11 v. Kalianget te Cherlbón. Barendrecht, 10 530 m. Z. ten O. St. Helena. Baud, 10 150 m. W. Cambodia Point. Bcnnekom, 10 350 m. ZO. Kp. Race. Bonaire, 10 900 m. W.ZW. Palma. Britsum, pass. 10 ten N. Bermudas. Boschfontein, pass. 10 Kp. Carbon. Blommersdijk, pass. 11 Vlissingen. Caltex Nederland, pass. 10 Gibraltar. Congost'room, 8 te Winneba. Coryda, 10 van Panama. Callisto, pass. 10 ten O. Bermudas. Cottica, 10 400 m. ZW. San Miguel. Clio, 8 te Cristobal. Dlemerdijk, 11 te Antwerpen. Dongedijk (ex Delftdijk), vertr. 12 v. R'dam voor proeftocht. Duivendrecht. 10 610 m. ZW. Fayal. Duivendijk. 10 340 m. ZW. Fayal. Eemdijk, 11 van Hamburg te R'dam. Etrema, 10 te Thameshaven. Enggano, 11 op de Weser. Friesland (SSM), 10 v. Londen te Sunderlaïld. Friesland (SSM), 10 te War. Garoet, 12 12 u. v. R'dam naar Soerabaja. Gooiland, 10 van Amsterdam naar Buenos Aires Gordias, 10 van Catania naar Lipari. Grootekerk, 10 bij Kp. Blanco. Heemskerk, 11 Marseille verwacht. Helicon, 10 te Puerto Plata. Haarlem, 11 te Maracaïbo. Hersilia, 11 te Callao verwacht. Helena, 11 te Amsterdam van Bremen. Hestia, 10 te Maracaïbo van Curasao. Heelsum, 10 820 m. ZW. ten W. Flores. Hera, 10 200 m. NO. Flores. Ilos 9 te New York. Indrapoera, 10 20 u. van Marseille. Java, 10 v. Aden naar Belawan Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 te Amsterdam terug ,van proefvaart. Japara (KPM), 10 van Haifa n. Iskenderun. Kedoe, 10 van Suez naar Aden. Kota Baroe, 11 te Genua. Kaloekoe, 10 ten anker bij Sibolga. Karossa, 10 v. Hollandia naar Seroei. Klipfontein, 10 710 m. O. Ascension eil. Lieve .Vrouwekerk, 11 te Colombo. Loppersum, pas. 10 Finisterre. Luna, 10 v. R'dam naar Hamburg. Langkoeas, verm. 11 van Famagusta. Leerdam, 10 300 m. O.ZO. Kp. Race. Lutterkerk, 10 nog te Khorramshar Perz. Golf. Leopoldskerk, 10 te Londen v. Antwerpen. Mapia, 10 van Tj. Priok naar Cheribon. Mentor, pass. 10 Gibraltar naar Alexandrië. Maas. 11 te Beiruth. Maaskerk, 10 dwars Luanda. Maasland, 10 350 m. NW. Dakar. Marpes'sa. 10 560 m. ZW. Lands End. Muiderkerk, 10 300 m. ZW. Walvisbaai: Mitra, pass. 10 Flores. Nieuw Holland, pass. 10 Cooktown. Noordam, 10 450 m. O.ZO. Kp. Race. Oranje, 10 500 m. W.NW. Minicoy naar Colombo Oranjestad, pass. 10 Martinique n. La Guaifa Omala, 10 in Golf van Oman. Ovula. 10 300 m. W. Finisterre. Oberon, 10 v. Port of Spain n. Nickerie. Prins Willem H, 11 v. R'dam te Hampton Roads verwacht. Prins Philips Willem 10 v. St. John naar R'dam via Le Havre. Parkhaven, 10 150 m. O. Bahia Blanca. Prins Fred. Hendrik, pass. 10 Cp. Palos. Radja, 11 te Tj. Priok. Roepat, 10 van Soerabaja naar Semarang. Ruys, 11 te Singapore. Rijnland, pass. 10 Kp St. Thome n. St Vincent. Rijndam, 10 van Cartagena. Rossum, 9 van Amsterdam te Huelva. Sibajak, 10 te Cristobal. Straat Soenda, 10 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad Scherpendrecht, 10 te Portland Maine v. Sidon. Stad Dordrecht, 12 13 u. Hoek v. Holland verw. naar Vlaardingen. Stad Maassluis, 10 van Safi n. Vlaardingen. Stad Maastricht, 11 te Sas van Gent. Stad Vlaardingen, 10 te Vlaardingen v. Narvik. Sibogo, 11 v. Makassar te Bangkok verw. Stad Leiden, 10 350 m. W. Scilly's. Sarangan, 8 te Singapore. Sliedrecht, 10 dwars Inhambane. Stad Alkmaar, 11 400 m. O.ZO. Bermudas. Tomori, 11 Singapore verwacht. Tjibesar, 8 te Kaapstad. Tjimenteng, 9 op rede Adelaide. Tjisadane, 8 te Mauritius. Tomini, 9 te Djakarta. Tabian, pass. 10 Kp. Vincent. Tawali, pass. 10 ten Z. Ceylon n. Malakka. Tamo, 11 300 m. O.NO. Montevideo. Tiberius, 10 110 m. O.ZO. Kingston. Tjipondok, 9 te Singapore. Trajanus, 10 v. Aruba naar Maracaïbo. Veendam, vertr. 11 13.00 u. v. R'dam n. N. York Van Riebeeck, 10 v. Buleleng op rede Soerabaja Westerdam, 14 12 u. Hoek van Holland verw. Winsum. 12 12 u. te Vlaardingen verwacht. IJsel, pass. 10 Kp. St. Vincent n. Algiers. Zonnewijk, 11 te Amsterdam van New Orleans Zijpenberg, pass. 10 Kp. St. Vincent. KLEINE VAART Actinia, 10 van Ayer naar Belfast. Batavier III. 10 te Casablanca v. Bordeaux. Barbara, 8 te Exmouth. Bianca, pass. 10 Scilly's. Birmingham. 10 te Harlingen. Blue Boy, 11 te Maassluis verwacht. Carpo, 10 v. Belfast naar R'dam. Carona, 10 te Nijsted van Amsterdam. Domburgh, pas. 10 Kp. St. Vincent. Dacapa, 10 van Gent te Halmstad. Davina Goekoop, 10 te Porsgrunn. Depa. 10 van Rostock naar Harburg. Crescendo, 11 v. Odense naar Bremen. Dora, 11 te Malmö. Duurswold, 9 van Gravesend naar Grangemouth Doklaan, 10 van Londen naar Hansweert. Deni, pass. 10 Brunsbüttel. Eljo, 6 te Casablanca van Agadir. Elsenburgh, 10 te Port Lyautey. Expres, 10 v. Middlesbrough n. R'dam. Eemstroom, 9 te Newport van Bristol. Ellewoutsdijk, 9 van Glasgow te Port Aferry. Emke, 9 van Manchester naar Parijs. Erna, 9 te Cork van Antwerpen. Flevo, 9 van Londonderry te Londen. Hondsbosch, 9 v. Gravesend naar Belfast. Hoflaan, 9 van Londen te Duinkerken. Hondsrug, 9 van R'dam te Sarpsborg. Import. 8 van Houston naar Mexico. Jozef Swenden, 10 te Leith. Kemphaan, vertr. 11 v. Bristol n. Waterford, Leny, 10 van Gent te Londen. Lies, 10 te Hamburg v. Duinkerken. Mascotte, 7 van Lissabon te La Laja. Moby Dick, 6 te Vera Cruz. Marietje Bohmer, 10 van Vlaardingen naai Stralsund. Merak, pass. 10 Brunsbüttel. Midsland, 10 van Leith te Grangemouth- Nijenburgh, 10 van Stockholm n. Paskalavüï. Nato, 9 bij Lundi eil (schuilen). Nelly, 10 v. Porsgrunn te Simrishamn. Nieuwehaven, pass. 9 Dover. President Roosevèlt, 7 v. Boston te Honfleur. Peter. 10 te Hamburg van R'dam. Prinses Margriet, 9 te Liverpool. Rapid, 8 van Rouaan. Remmert, pass. 10 Goeree. Sandenburgh, pass. 10 Kp. Vincent. Seaham, 11 te Huil. Sirius, 11 van Londen naar Duinkerken. Soemba, vertr. 11 v. Londen naar R'dam. Saba, 10 van Ahrendal te Gothenburgh. Shamsock, 11 van Goole te Terneuzen. Texel, vertr. 11 van R'dam naar Hamburg. Toos, 10 van Bonees naar Methil. Trianca, vertr. 11 v. Antwerpen naar Rostock. Tromp, 10 v. Honfleur naar Ridham. Tyro, 12 Drogheda verwacht naar Belfast. Timor, pass. 11 Startpoint. Unitas, 8 v. Hartlepool naar Tees. Van Brakel, 10 te Swansea. Vreezand, 10 te Kingslynn van Bellingham. Vaderland, 10 van Rouaan naar Londen. Wickenburgh, pass. 10 Ouessant. Westlaan, 11 van R'dam te Hamburg verwacht. SLEEP VA ART Ebro, 10 van Istanboul naar Sulina. Oceaan. 10 te Vigo van Ferrol. Witte Zee, 11 op Waterweg naar R'dam. Zwarte Zee, 11 te R'dam Waterweg.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3