Amerikaans-Engelse verster kingen beloofd voor Indochina Egypte waarschuwt Den Haag: „Geen interventie-politiek" IJM. 31 „Alkmaar" sedert Maandagavond vermist Weerbericht Maarschalk Delattre te ruste gelegd Offensief der Vietminh verwacht Churchill en de vrijheidsoorlog De R.A.F. heeft verouderd materiaal" Frankrijk wil invoer nog meer beperken Landen van Gemenebest maken bezwaren Leider van Indonesische opstandelingen gedood Faure vandaag voor Nationale Vergadering Het woord is aan. Hulp aan Engeland „onvriendelijke daad" Voetbal-profeten wonnen fortuin Wmamm Nederlandse blijdschap over Engelse opvatting velser Haarlems Dagblad EDITIE Aldus financier van de Hawker Rusland en de atoombom Nog minder bewegings vrijheid voor diplomaten in Moskou Japanse vloot herrijst Carlsen in New York Rode Kruis-vertegenwoor- digers in Noord-Korea geweigerd Grieks schip voer bij Yorkshire op de rotsen Wellicht stuurloos in slecht weer bij Stavanger Bevolking van N.O.-polder in 1951 met 43 °'o gestegen 66e JAARGANG No 161 Bureaux: Kennemerlaan 154, Telef. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg 47, Santp. - Haarlem: Gr. Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom DONDERDAG 17 JANUARI 1952 IJmuider Courant OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 296e JAARGANG No 14 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PARIJS (Reuter). Een woordvoerder van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Woensdagavond verklaard, dat Engeland en Amerika beloofd hebben snel versterkingen voor luchtmacht en vloot te sturen, als het conflict in Indochina zich door Chinese interventie zou uitbreiden. Hij ontkende, dat generaal Juin op de dric- mogcndhedenbesprekingen te Washington gevraagd zou hebben om Amerikaanse landstrijdkrachten. ggjOOOS VIE TM (M De Franse waarnemend opperbevelheb ber in Indochina, generaal Salan, heeft verklaard, dat de Vietminh-opstandelingen ruim 100.000 soldaten hebben samenge trokken voor een grote aanval op de' delta van de Rode Rivier. Hij zeide te verwach ten dat het offensief voor 27 Januari met volle kracht zal beginnen en gericht zal zijn op het gebied ten Zuid-Westen van Hanoi. Vijfhonderd kilometer meer naar het Zuiden hebben de Fransen, gesteund door kanonneerboten, een krachtige aanval van de opstandelingen op Quangtri (bij de kust van Annam) afgeslagen. Woensdag zijn door bomaanslagen twee personen om het leven gekomen en 35 personen gewond. Ten Noord-Westen van Pnompenh liep een trein op een mijn, waardoor 20 burgers werden gewond. In Saigon werden vijf granaten in twee res taurants en een danszaal geworpen, waar- WASHINGTON (Reuter). Op een kleurrijke plechtigheid ter gelegenheid van de inwijding van Churchill in de „Society of the Cincinnati", een organisatie van rechtstreekse afstammelingen in manne lijke lijn van de 3000 officieren, die met generaal George Washington gevochten hebben voor de Amerikaanse onafhanke lijkheid, heeft de Britse premier gezegd trots te zijn op zijn Amerikaanse voor ouders. „Ik vind het schitterend, dat ik mij over dit feit kan verheugen, zonder de constitutionele verplichtingen tegenover mijn eigen land te verzaken". Churchill is door zijn Amerikaanse moeder een af stammeling van een der eerder genoemde officieren. Er heerste hilariteit toen hij zei: „Toen de gebeurtenissen plaats vonden welke deze vereniging herdenkt, was ik aan beide zijden in de oorlog tussen ons en wij. Thans trekt een onweerstaanbare kracht Amei-ika en Engeland weer naar elkaar toe voor de verdediging van de vrijheid der wereld". 91 LONDEN, 17 Januari (ANP) „Een jaar geleden vroegen wij ons af, of de kracht van het luchtwapen der Royal Air Force, van het Gemenebest en van onze geal lieerden, sterk genoeg was om de veilig heid en de vrijheid van ons volk te be schermen. Het antwoord was toen „neen" en het is nog steeds: „neen". Aldus de president-directeur van de Haw ker Siddeley vliegtuigfabriek, de heer Sop- with, op de in Londen gehouden jaarlijk se aandeelhoudersvergadering. „Hoewel onze vliegtuigen, gebouwd voor het doen van onderzoekingen en die om nieuwe vindingen te beproeven, gedurende jaren de toon hebben aangegeven in de wereld, vliegt de Royal Air Force nog immer met vliegtuigen die verouderd zijn", zo zeide hij. „In de haast van de ontwapening en be zuiniging werden niet tijdig orders ge plaatst voor moderne toestellen om het mogelijk te maken dat we een machtige vijand zouden kunnen overtroeven. Wij hadden de vliegtuigtypen", aldus Sopwith, „maar wij hadden er geen productie orders voor. Wij hebben nu enkele van de noodzakelijke bestellingen, maar het is wel kort dag." Op een persconferentie te Heidelberg, het hoofdkwartier van generaal Thomas Handy, bevelhebbei- van de Amerikaanse troepen in Europa, heeft een bevoegde woordvoer der, aldus Britse persberichten, in ant woord op een vraag verklaard: „Naar ver luidt heeft een mogendheid, die in staat is oorlog te voeren tegen de Verenigde Staten, de atoombom. Deze zou zowel voor tac tisch als voor strategisch gebruik geschikt zijn." Men meent hieruit te moeten opma ken! dat de Russen ook over „baby-atoom bommen" beschikken voor gebruik tegen troepen te velde. door twee Chinezen werden gedood en 15 personen werden gewond. Volgens een door het persbureau „Nieuw- China" aangehaald communiqué van de Vietminh hebben de Vietminh-troepen de verdedigingslinie, die door generaal Jean Delattre de Tassigny in de Tonkin-delta was gevormd, „volledig vernietigd". Een groot gedeelte van de provincie Hoabinh is bevrijd en de hoofdstad om singeld, aldus het communiqué. De Vietminh-strijdkrachten hadden in de eerste negen dagen van Januari in het gebied van de delta van de Rode Rivier en in Noord-Vietnam 1.928 man van de troe pen der Franse unie gedood en 436 gevan gen genomen. De Franse verliezen in Noord-Vietnam sedert November van het vorige jaar werden hierdoor gebracht op meer dan 10.000 man, aldus het communi qué. PARIJS (Reuter). De Franse minister voor de Buitenlandse Handel, Pierre Pflim- lin, heeft Woensdag aan de Parijse Kamer van Koophandel medegedeeld, dat Frank rijk mogelijk nieuwe beperkingen zal moe ten leggen op de invoer uit andere Euro pese landen. Het Franse nadelige saldo in de Europese betalings-unie heeft het punt bereikt, dat Frankrijk met goud moet gaan betalen en aan deze toestand wil men een einde maken. Pflimlin waarschuwde, dat de Franse zware industrie een ernstig gebrek begint te krijgen aan de basisgoederen, die nodig zijn voor de uitvoering van het be wapeningsprogramma. Pflimlin zeide, dat wanneer de leden van de Europese beta lingsunie tezamen geen doeltreffende maat regelen zouden nemen tot herstel van het evenwicht, Frankrijk genoodzaakt zou zijn uit voorzorg beschermende maatregelen te nemen. LONDEN (Reuter). Verscheidene landen van het Britse Gemenebest, onder meer Australië, India en Pakistan, zijn niet bereid in te stemmen met nieuwe, ver reikende invoerbeperkingen om een einde te maken aan de druk op de goud- en dol larreserves van het sterlinggebied. Enige afgevaardigden, die deelnemen aan de conferentie van de ministers van Financiën van het Britse Gemenebest, welke te Lon den wordt gehouden, zouden als hun standpunt te kennen hebben gegeven, dat hun regeringen in dit opzicht niet verder kunnen gaan. Woensdag is de conferentie voortgezet met een gedetailleerde beschouwing van de maatregelen, die op korte termijn geno men kunnen worden om de daling der reserves tot staan te brengen. Australië zou echter hebben laten weten, dat het meer belangstelling heeft voor een politiek op lange termijn dan voor onmiddellijke maatregelen. Vertegenwoordigers van grondstoffen- producerende gebieden zouden naar voorts verluidt ter conferentie hebben voorge steld om te komen tot een evenredige uit wisseling van hun producten tegen de kapitaalgoederen en fabrieksproducten van de meer geïndustrialiseerde landen van het sterlinggebied. Financiële waarnemers te Londen zijn van oordeel, dat de kans op vermindering van het betalingstekort van het sterling gebied door verhoging van de inkomsten uit hoofde van de uitvoer niet zeer groot is, tenzij de prijzen van de belangrijke grondstoffen, welke het sterlinggebied produceert, zich herstellen. DJAKARTA (Aneta). Kapitein Sof- fijan, de leider van het bataljon 426 in Midden-Java, dat ongeveer een maand ge leden in opstand kwam, is op 2 Januari in een gevecht met Indonesische strijdkrach ten op de hellingen van de berg Tjilcik ge dood. zo heeft het ministerie van Defensie Donderdagmiddag bekendgemaakt. PARIJS ,A.F.P.). Edgar Faure, de Franse radicaal aan wie president Auriol verzocht lieeft een nieuwe regering te vor men, zou hedenmiddag in de Nationale Vergadering zijn investituur tot minister president pogen te verkrijgen. De verwachting was, dat Frankrijk heden een nieuwe premier zou hebben in de persoon van deze jonge radicale leider. Na zes dagen van onderhandelingen heeft de advocaat en politicus Faure de uitnodi ging van president Auriol om te trachten een nieuwe regering te vormen aanvaard. Faure, die 44 is, zou de jongste Franse premier zijn. Hij was minister van Justitie in het demissionnaire kabinet en spreekt vloeiend Russisch. Hij is er nagenoeg zeker van tot premier verkozen te worden, daar de socialisten en andere gematigde partijen hem feitelijk hun steun hebben toegezegd. Men acht het evenwel onwaarschijnlijk, dat de socialisten aan de regering zullen deelnemen. Verder wordt verwacht, dat ondanks druk van sommige kringen Robert Schuman minister van Buitenlandse Zaken zal blijven. MOSKOU (A.F.P. en Reuter). Het Russische ministerie van Buitenlandse Za ken heeft bepaald dat buitenlandse diplo maten zich voortaan niet verder dan veer tig kilometer van Moskou mogen begeven. De Russische regering bepaalde in 1948 dat buitenlandse diplomaten, die zich ver der dan vijftig kilometer van Moskou wil den verwijderen, de Russische autoriteiten tevoren bijzonderheden over hun voorge nomen reis moesten mededelen. Voorts is een lijst van 22 andere Sovjet- Russische steden bekendgemaakt, waarin reizen door leden van de diplomatieke ko lonie is verboden. Behalve de beperking van 40 km zijn voorschriften voor reizen in sommige voorsteden gegeven Op de lijst komen onder meer voor: No vosibirsk, Omsk, Tomsk, Stalinsk, Tsje- remkhowo, Jakoetsk, Tsjkalow, Oefa, Saratow, Astrakhan, Kharkow, Witebsk, Gomel, Psjow en Jaroslawl. Ook de havenstad Igarka komt op deze lijst voor. Igarka mag echter wel door bui tenlandse schepen worden aangedaan. De haven vervult een belangrijke rol in de houthandel tussen Engeland en de Sovjet- Unie. (Van onze correspondent te Parijs) Maxwell Gray: De zonden der buren zijn de vreugden van de mens. Frankrijk heeft generaal Delattre de Tassigny, die door hqt parlement posthuum tot maarschalk werd verheven, een indruk wekkend laatste eerbetoon gebracht. Vier dagen lang rouwt het land om het verlies van een zijner roemrijke zonen. Sedert de dood van Foch en Joffre zag Parijs geen militaire plechtigheid van zo imposante omvang. Sinds Zaterdag was het stoffelijk omhulsel van maarschalk Delat tre. de Tassigny opgebaard in de Döme des Invalides naast de resten van Napoleon, waar tienduizenden Fransen hem tot laat in Öe avond bij zijn baar, die verlicht werd dóór kaarsen, een laatste groet hebben ge bracht. Na de plechtigheden in de Notre Dame, waar een requiem mis werd opgedragen, werd het stoffelijk overschot weer naar de Dóme teruggebracht, voorafgegaan door' detachementen van alle eenheden, die de generaal had gecommandeerd, infanterie, Algerijnse spahi's, leerlingen der militaire opleidingsscholen, jagers, koloniale paraat chutisten, Marokkaanse mitraillisten, zoge naamde rode duivels, en speciaal overge komen manschappen van het expeditie- leger in Indochina. Van hier zal de over- PARIJS, (Reuter) Volgens een Egyp tische woordvoerder te Parijs zal Egypte Noorse, Nederlandse, Franse of Ameri kaanse „interventie" in het conflict tussen Engeland en Egypte over de Suez-kanaal- zöne als een „onvriendelijke daad" be schouwen. Egypte zou overwegen een klacht in te dienen hij de UNO indien genoemde vallen op Britse verdedigingsstellingen in de laatste tijd herhaaldelijk Engelse mili tairen zijn beschoten. De troepen staken kort voor het aanbreken van de dag het zoetwaterkanaal over en omsingelden de dorpjes met tanks en. pantserwagens. Het Egyptische „bevrijdingsleger" heeft in het afgelopen weekeinde uit beide dorpjes aan- mogendheden oorlogsschepen naar het be trokken gebied zouden zenden. De woord voerder verklaarde een en ander in een persconferentie naar aanleiding van be richten, dat Engeland de vier landen zou hebben gevraagd om technische hulp in de kanaal-zóne. Naar de woordvoerder verder verklaarde, hebben de Egyptische ambassadeurs in Oslo, Den Haag, Parijs en Washington opdracht gekregen, de vier re geringen mede te delen, dat haar „inter ventic" zou worden beschouwd als een schending van internationale overeen komsten. Tenslotte zeide de Egyptische woord voerder, dat de Egyptische regering een contract had gesloten met een Duitse ge neraal om als militair deskundige voor Egypte op te treden. Ook had de Egyptische regering informaties ingewonnen met het doel te weten te komen of dr. Schacht zich als economisch deskundige beschikbaar zou willen stellen. Dorpjes bezet Bijna duizend man Britse troepen heb ben gisteren twee dorpjes in de omgeving van Tel el Kebir doorzocht, van waaruit in Deze vier Britse mijnwerkers uit Derbyshire die Zaterdag tezamen de hoogste prijs in een voetbalpool wonnen, keerden Maandagochtend toch naar hun werk terug, hoewel ieder van hen nu bijna twee ton bezit (zij wonnen in totaal ruim f 750.000). Op de foto: de ovatie voor de vier gelukkige winnaars door hun kameraden aan de ingang van de mijn. de omgeving van Tel el Kebir uitgevoerd. Egyplenaren vermoedelijk politie boden weerstand. Vijf hunner werden ge dood en twee gewond. De Britse troepen hebben 130 man Egyptische politie, die in of in de omgeving der beide dorpjes werden aangetroffen, ontwapend en voor verder verhoor vast gehouden. In het Egyptische hoofdbureau van politie te El Hamada zijn grote hoe veelheden wapens en ammunitie in beslag genomen. Britse troepen zullen de beide dorpjes blijven bezetten, om te voorkomen dat zij opnieuw worden gebruikt als bases voor Egyptische aanvallen op Engelse militairen. Onder de gearresteerde Egyptische po litiemannen bevinden zich het hoofd van de afdeling politie van het Egyptische mini sterie van Binnenlandse Zaken, generaal Mohammed Abdoellah Raoef en zijn staf. Generaal Raoef verklaarde tegenover een correspondent van Reuter, dat hij zo juist uit Zagazig ter plaatse was aangekomen, om de politie te inspecteren. TOKIO (Reuter). Volgens het Japanse blad „Asahi" is de Japanse regering van plan een bewapende vlootreserve te vor men. De raad voor de kustbeveiliging zou 20.000 man in dienst nemen om patrouille vaartuigen van 2000 tot 4000 ton te beman nen. Dit bericht volgt op mededelingen van gezaghebbende zijde, dat Japan dit jaar Amerikaanse patrouilleschepen en fregat ten zal lenen om de vloot van genoemde raad op te bouwen. Men beschouwt deze vloot als de kern van een nieuwe Japanse vloot. Officiële kringen te Tokio wilden het bericht van de „Asahi" noch bevestigen, noch tegenspreken. NEW YORK (Reuter). Kapitein Hen- rick Kurt Carlsen is Donderdagmorgen vroeg op het vliegveld Idlewild bij New York aangekomen. Hij werd verwelkomd door zijn vrouw Agnes en zijn dochters Sonj_a en Karen. Men verwachtte, dat er wel 7.500.000 mensen op de been zullen zijn, wanneer de kapitein later op de dag zijn tocht naar het stadhuis maakt, waar hij wordt ontvangen door burgemeester Impelleteri. Bij de aankomst op Idlewild waren onder meer aanwezig de voorzitter van de com missie van ontvangst van het stadsbestuur van New York, Grover Whalen, de reder van de „Flying Enterprise", de heer H. Isbrandtsen en de burgemeester van Wood- bridge (New Jersey), de woonplaats van de kapitein. Voorts waren ongeveer hon derd verslaggevers, fotografen en opera teurs van televisie-maatschappijen aan wezig. De kist met het stoffelijk overschot, ge plaatst op een .canon automobile", voor het graf van de Onbekende Soldaat. leden maarschalk vandaag op een militaire auto naar Mouilleron in het departement Vendée worden gebracht. Deze reis werd bij de vermaarde mili taire opleidingsscholen te Saint Cyr en Saumur onderbroken. In dat dorpje Mouil leron, ook de geboorteplaats van Clemen- ceau, dat door de 96-jarige vader van de overledene sedert een halve eeuw als bur gemeester wordt bestuurd, zal Vrijdag in aanwezigheid van de minister van over zeese gebiedsdelen maarschalk Delattre de Tassigny worden bijgezet in het familie graf, waarin sinds negen maanden zijn enige zoon Bernard, die in Indochina sneu velde, rust. Twee vertegenwoordigers van het Inter nationale Rode Kruis, Otlo Lehner en Al- bert Decocatrix, hebben besloten hun po gingen te staken om van de Noordelijken toestemming te krijgen naar Noord-Korea te gaan met een persoonlijke boodschap voor premier Kim il Soeng. De Noord-Koreaanse afgevaardigde in de subcommissie voor het krijgsgevangenen- vraagstuk, generaal Lee, schoof hen opzij, toen zij trachtten hem bij de uitgang van de tent, waar de wapenstilstandsbesprekin gen worden gehouden, aan te spreken. Later wisten zij hem een enveloppe te over handigen en de verzekering te krijgen, dat hij de boodschap zou doorzenden naar Kim il Soeng en de Chinese generaal Peng Teh Hoeai. De vertegenwoordigers van het Rode Kruis waren Woensdag onverwacht uit Tokio in Korea aangekomen om genoemde boodschap te overhandigen. De Noorde lijken hebben tot dusver geweigerd om het Rode Kruis toe te staan hun krijgsgevan genenkampen te inspecteren. Bij Redcar in Yorkshire is het 4.221 ton metende Griekse stoomschip „Taxiarchis" op de rotsen gevaren. Twee ^pogingen, om het vlot te slepen, zijn mislukt. De 28 be manningsleden zijn nog aan boord. De „Taxiarchis" was in ballast op weg naar de Zwarte Zee. De machinekamer cn twee ruimen stroomden vol water. Het Panamese vrachtschip „Philadel- phos", dat, op weg van Narvik naar Rot terdam, bij Maaloey is gestrand, kon tegen de verwachting van de bemanning in, nog niet op eigen kracht vlot komen. Door het stormachtige weer en de ruwe zee is een lek, dat in de bodem van het schip was ontstaan steeds groter geworden. Een ber gingsvaartuig kwam de ruimen leegpom pen en de sleepboot „Draugen" ging onder weg voor een poging het schip los te trek ken. Het Deense schip „Cerisio", dat met machineschade voor de Noorse kust bij Stavanger door de storm tegen de rotsen dreigde te worden gedreven, kon nadat de motor was gerepareerd op eigen kracht verder varen. Een ander Deens schip, de 5684 ton metende tanker „Irania", vroeg om assistentie wegens motorstoring bij de Westkust van Kreta. Het is eerst op sleep touw genomen door de Nederlandse tanker „Caltex Pernis" en vervolgens overgeno men door de zeesleepboot „Humber" van Smit en Co. in Rotterdam. In kringen van het Nederlandse minis terie van Buitenlandse Zaken toonde men zich zeer ingenomen met de nadrukkelijke instemming, die zowel door de Britse mi nister van Buitenlandse Zaken, Eden, als door de eerste minister, Churchill, in hun recente redevoeringen respectievelijk te New York en in Ottawa is betoond met de gedachte, dat de toekomstige Europese ge meenschap een deel zal uitmaken van een zich ontwikkelende, grotere Atlantische gemeenschap, welke door de Nederlandse regering wordt beschouwd als een belang rijke voorwaarde voor de versterking van de vrije Westelijke samenwerking. Zoals bekend, heeft tijdens de bijeen komst van de Atlantische raad te Ottawa in September 1951 minister Stikker reeds een lans gebroken voor het uitbouwen van het Atlantisch pact tot een werkelijke At lantische gemeenschap. „Het is zeer verheugend", aldus een zegsman van het ministerie, „dat de beide Britse staatslieden ter gelegenheid van het bezoek aan het Amerikaanse continent op zo onomwonden wijze te kennen hebben gegeven zich sterk bewust te zijn van de nauwe en blijvende lotsverbondenheid van het West-Europese continent, Engeland en de Amerikaanse democratieën. Voorspelling. Senator Clinton Anderson heeft gisteren na een onderhoud met Truman voorspeld dat deze door de democratische conventie opnieuw can- didaat voor het presidentschap zal wor den gesteld. De IJmuidense trawler „Alkmaar" (IJM 31) van de Visserijmaatschappij Petten N.V., die 5 Januari uit IJmuiden is ver trokken voor een normale reis „naar de 60", schijnt op het ogenblik in niet geringe moeilijkheden te verkeren. Had de IJM 31 aanvankelijk al met enige averij te kam pen, die in Harstadt verholpen werd, van Maandagavond af heeft men niets meer van het schip vernomen. De „Alkmaar" is het laatst gesignaleerd op 59 gr., 15 min. N.B. en 3 gr. 10 min. O.L., ongeveer 250 mijl van IJmuiden ter hoogte van Stavanger, een positie, waarin zeer zeker wijziging gekomen is. Men acht het niet onwaarschijnlijk dat het roer van de trawler is weggeslagen. Het weer is ter hoogte van Stavanger de laatste dagen zeer slecht, hetgeen de trawler „Eli Chéné- vière" van de rederij Marezaten x-adiotele- fonisch bevestigde. De „Eli", die zich ook in dat gebied ophield, heeft evenmin sedert De bevolking van de Noord-Oostpolder is in 1951 van ruim 7600 personen gestegen tot ongeveer elfduizend, een toeneming dus van 43 procent. Emmeloord begint zich steeds meer tot de centrale plaats van de polder te ontwikkelen. Bant en Luttelgeest verrezen uit het niet. Thans is Rutten aan de beurt, het zesde van de x-eeks van tien dorpen, welke moeten worden gesticht. Groot is het aantal bezoekers uit binnen- en buitenland, dat zich van de opbouw komt overtuigen. De grote uitgifte van boerderijen. 263 bedrijven omvattende, heeft deze aanzienlijke uitbreiding der be volking mede veroorzaakt, zowel ten aan zien van de pachters als van de landarbei- ders. De vestiging van middenstanders geschiedde daarentegen slechts in beperkte mate, hetgeen te wijten was aan het uit blijven van de toen nog in overweging zijnde financieringsregeling voor de mid denstand. Thans is echter een regeling vastgesteld voor de subsidiering van een aantal te stichten of reeds gestichte middenstands- bedrijven. Bovendien worden dit jaar mid delen beschikbaar gesteld voor een aantal door de directie van de polder te bouwen winkelpanden. Maandagavond iets meer van de „Alkmaax-" vernomen. Men veronderstelde, dat de mo gelijk stuux-loze „Alkmaai-" in Oostelijke richting is afgedx-even, maar dit blijft uiter- aard een gissing. Scheepvaart attent Maandagmorgen is de „Alkmaar" met 170 kisten vis uit Harstadt andermaal ter visserij gegaan omdat de vangsten niet van dien aard waren, dat er redelijk besomd zou kunnen worden. De IJmuiden 32 „Eli Chénévière" is ge vraagd bemiddeling te vei-lenen door uit te zien naar de vei-miste „Alkmaar" en con tact te houden met de rederij in IJmuiden. De scheepvaart werd vei-zocht scherp uit te zien naar de „Alkmaar". Naar verluidt zou een toestel van de Mai-ine Luchtvaart Dienst van het vliegveld Valkenbui/g op stijgen om aan het zoeken deel te nemen. Hiervan konden wij echter geen officiële bevestiging krijgen. Van de „Alkmaar" werd tot vanmoi-gen 12 uur nog steeds niets vernomen. De IJM 31 is in 1933 gebouwd en meet 326 ton bruto en 154 netto. De trawler is 45.82 meter lang, 7.49 meter breed en 3.46 meter diep en heeft een 750 pk motor. ■*roooomooo<xX50ooooco30oooro^xx»coccooToooctwTcococicoo GUUR WEER Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Don derdagavond tot Vrijdagavond, opge maakt te 10 uur: Guur weer met wisselende bewolking en nu en dan sneeuw-, hagel- of regen buien. In het Zuid-Oosten van het land tijdelijk matige, overigens krachtige tot harde of wellicht stormachtige wind, ruimend naar richtingen tussen West en Noord. 18 Januari Zon op 8.39 uur, onder 17.02 uur. Maan op onder 10.43 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 17 Januari Hoog water: 6.48 en 19.00 uur. Laag water: 2.26 en 14.45 uur. Vrijdag 18 Januari Hoog water: 7.23 en 19.38 uur. Laag water: 2.58 en 15.18 uur. oocoooooooo

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1