sigaretten? (Beverwijk en Omstreken^ rook dan Hoofdstad-Operette vierde triomfen De radio geeft Zaterdag Castricum bekt U ook BEU VAN gewone IJ mui den PANDA'S HEREN-LEVEN 2 genéést ZWITSALl winter handen en schrale huid Jaarfeest van „Vrouwengilde" Jaarvergadering van „Plan West" Uitbreidingsplan wordt voorbereid Verenigings Raad gaat in zee „De Gieteling" gaat muzikale evenementen toelichten H.O.S.C. I kampioen DAT DOET U GOED ORANJEBOOM BIER! „Hotac" houdt zich taai in de competitie Kosten auto omlaag!! Inlichtingen: GARAGE DEN HOUT Propaganda-avond „SWG" Giften voor het monument Laatste thuiswedstrijd voor „IJmuiden' 4 genda voor Beverwijk Waterpdloprogramma VOOR BLOEMEN DAUDEY VRIJDAG 1 FEBRUARI 1952 Het Hoofdstad Operette Ensemble be hoort tot de graag geziene gasten, waar het ook komt. In iedere opvoering van dit gezelschap wordt men opnieuw getroffen door de verzorgdheid van décor en costumes. Het ensemble bezit vele voortreffelijke krach ten; Claire Clairy, Marga Graf, Otto Aurich en Fritz Steiner om er maar enke len te noemen. Zij allen hebben „kennis gehad" aan het onvergetelijke Fritz Hirsch gezelschap en dit is voor hen een prima leerschool geweest. Het ensemble trad onder auspiciën van het Comité Abonnements-voorstellingen Beverwijk Donderdagavond in het Luxor Theater voor een uitverkocht huis op en niemand der bezoekers zal zich een ogen blik hebben verveeld bij die goede oude bekende: „Wenn der weisse FLieder wie der blüht" van Robert Stolz. Toen het met het inzetten van de ouver ture stil in de zaal werd en men door de typische sfeer van „de operette" gepakt werd, kon men met zekerheid voorspellen, dat het een uitvoering met kwaliteiten zou worden. De leider van het ensemble, Meijer Ha mel, heeft deze verwachting niet be schaamd. Men treft in deze operette, die een jolige geschiedenis is van een zestal jongedames van een meisjespensionaat en een aantal studentenbewonderaars, een aantal Weense melodieën aan, die ieder kent en een aantal spelers, die men graag opnieuw in iedere operette ziet. Er zijn daarbij qua mise en scène goede vondsten, de verschillende nummers, hetzij groeps of solo, worden geestig gelanceerd en iedereen staat hier op zijn plaats. Er is geen figurante, die niet iets méér talent bezit dan juist voor haar taak nodig is; zij staan er met evenveel plezier en toewij ding als vervulden zij belangrijke rollen. En al waren er dan geen Fritz Hirsch met zijn sprankelende en altijd menselijke humor of Friedel Dotza meer, anderen, zoals Aurich en Mizzy van der Lanz, heb ben hun plaatsen ingenomen in deze „Weis se Flieder", die eigenlijk heel anders heet. Want dit werk werd door Robert Stolz ge doopt „Wenn die kleine Veilchen wieder blüh'n", maar door een zonderlinge spe ling veranderden de viooltjes in seringen. Hetgeen met een enkele pennestreek kan gebeuren, omdat een Weens theaterbureau dit zo wenste! Het meeste applaus heeft Donderdag avond Claire Clairy geoogst. Zij toonde zich dan ook een volbloed operette-artiste, die daarbij het op de zaal spelen niet ver smaadt, iets wat men bij de lichte muze graag door de vingers ziet A. J. VAN DER WEIJDEN. Bal-masqué van „de Gieteling" De Hoogoven-beambtenvereniging „De Gieteling" houdt op Zaterdag 23 Februari in het Beverwijkse Statenhuis een bal- masqué. „Een zeeman ging passagieren" door „Het Masker" De toneelgroep „Het Masker" heeft voor zijn vastenavond-uitvoeringen, op 7 en 14 Februari, in het K.S.A.-gebouw de keuze laten vallen op het blijspel „Een zeeman ging passagieren". Het is een stuk in drie bedrijven van de auteur Koos Beswino. De regie is in handen van de heer A. van Zijl. ADVERTENTIE HILVERSUM I, 402 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 9.00 Nieuws. 9.12 Platen. 9.50 Voor de vrouw. 10.00 Tijde lijk uitgeschakeld, causerie. 10.05 Morgen wijding. 10.20 Voor adbeiders in continu bedrijven. 11.35 Viool en Mozartvleugel. 12.00 Dansmuziek. 12.30 Weerbericht. 12.33 Ha- waiïanorkest. 13.00 Nieuws. 13,15 Kleine Zon- den, hoorspel. 13.30 Orkest. 14.10 Filmpro gramma. 14.35 Gronings programma. 15.00 Amateursprogramma. 15.30 Van de wieg tot het graf, causerie. 15.45 Platen. 16.15 Sport- praatje. 16.30 Kamerorkest. 16.55 Agrarisch congres van de Partij van de Arbeid. 17.15 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.20 Lichte muziek. 18.40 Regeringsuitzending: Zoeklicht op de Westerse defensie. 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 Passepartout, causerie. 19.40 Het Oude Testament in deze tijd, causerie. 19.55 Deze week, causerie. 20.00 Nieuws. 20.05 Actualiteiten. 20.15 Gevarieerd programma. 21.15 Weense muziek. 21.45 Socialistisch com mentaar. 22.00 Promenade orkest en solist. 22.40 Onder de pannen, hoorspel. 23.00 Nieuws. 23.15 Platen. 23.40—24.00 Harmonie orkest. HILVERSUM II, 298 M. 7.00 Nieuws. 7.15 Geebd. 9.00 Nieuws. 9.10 Hoogmis. 10.30 Platen. 11.00 Voor zieken. 11.45 Platen. 12.00 Angelus. 12.03 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.33 Platen. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Platen. 14.20 Engelse les. 14.40 Amateuruitzending.' 15.15 Kroniek van Letteren en Kunsten. 15.53 Zang en or gel. 16.20 Platen. 16.30 De schoonheid van het Gregoriaans. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Journalistiek weekoverzicht. 18.25 Platen. 18.45 Buitenlandse correspon dentie. 19.00 Filmprogramma. 19.15 Parle- mentsoverzicht. 19.25 Metropole-orkest en soliste. 19.52 Actualiteiten. 20.00 Nieuws. 20.08 De gewone man. 20.15 Lichtbaken, cau serie. 20.35 Platen. 21.00 Gevarieerd pro gramma. 21.55 Platen. 22.30 Wij luiden de Zondag in. 23.00 Nieuws. 23.15 Esperanto. 23.22—24.00 Maastrichts Stedelijk Orkest en solist. BRUSSEL, 324 M. 12.00 Platen. 12.30 Weerbericht. 12.34 Pla ten. 13.00 Nieuws. 13.15 Platen. 13.45 Verzoek programma. 14.00 Platen. 14.30, 15.00, 15.15, 16.00 en 16.15 Platen. 16.45 Engelse les. 17.00 Nieuws. 17.10 Platen. 17.30 Orgel. 18.30 Voor soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Accordeon. 19.50 Feuilleton. 20.00 Orkest en solisten. 20.45 Platen 21.00 Actualiteiten. 21.15 Verzoek programma. 22.00 Nieuws. 22.15 Jazz-com- mentaar. 22.45 Platen. 23.00 Nieuws. 23.05 24.00 Platen. „De Varende zangers" in het KSA-gebouw Het bleek van het Gilde van de Neder landse Katholieke Vrouwenvereniging een goede keuze geweest te zijn om voor het jaarfeest, dat in het K.S.A.-gebouw werd gehouden, het kleinkunstgezelschap „De Varende Zangers" te hebben geëngageerd. Het gebodene was van een hoog gehalte en de voordrachten, liedjes en dansjes wis selden elkaar vlot af, waarnaast conféren cier Frans Jansen de zaal al heel spoedig op zijn hand kreeg door een gezellig bab beltje. Rini di Viéta, de bekende radiozangeres, kreeg een ware ovatie na haar solo-zang met pianobegeleiding van maar weer eens het „Nonnenkoor" uit Casanova en zij ont kwam dan ook zelfs niet aan een herhaling. Ook Joop Keessen bleek haar vak van voordrachtskunstenares te verstaan; een fragment uit „de Witte" van Ernest Claes werd op voorbeeldige wijze gebracht. Een Oosterse dans is voorts door Anne marie Kühne uitgevoerd, maar Wiener Blut, dat door een balletgroepje werd ge danst, deed daarna wel wat dilettantisch aan; van beroepsdanseressen mocht men toch zeker wel iets beters verwachten. Ook was het jammer dat Peter van Zon in het duet met Rini di Viéta „Niemand liebt mich so wie ich" van Franz Léhar, het effect afbreuk deed met zijn houterige bewegingen. Een door hem gezongen aria uit de opera Tosca vertolkte hij heel wat vlotter. De winkelierscombinatie „Plan West" heeft op haar jaarvergadering gisteravond in het „Centrum" spijkers met koppen ge slagen. De boottocht voor de kinderen is vastgesteld op 1 Juli a.s. en belooft een evenement te worden. Per bus zal de jeugd naar Akersloot gebracht worden, waar de boottocht met de „Waalstroom" naar Schoorldam gaat beginnen. Op het programma was een bestuursver kiezing vermeld, daar de heren Th. Kroon, J. Bleeker en G. C. H. Tabak aftredend waren. Zij werden bij acclamatie herko zen. Voorts was een enquête gehouden, hoofdzakelijk bij textiel- en galanterie zaken over de winkelsluiting. Het meren deel der ondervraagden bleek de Maan dagmorgen hiervoor te verkiezen boven de Dinsdagmiddag. Er werd besloten deze en quête voort te zetten en dan een request in te dienen bij de Beverwijkse Midden stands Centrale, die bemiddelend zal moe ten optreden bij B. en W. Wij herinneren er nog even aan, dat de Beverwijkse raad kortelings deze kwestie reeds in behandeling had, doch voorlopig opgeschort heeft. Tijdens een komende winkelweek zal getracht worden om niet alleen de hoofd straten, maar ook de zijstraten van luid sprekers en versiering te voorzien. Als extra attractie kwam na het zake lijke gedeelte een kienwedstrijd de aanwe zigen nog een tijdje verpozen. Uitstel De door de commissie voor bijzonder kerkewerk aangekondigde lezing over het onderwerp „Wat doet de Kerk voor de Vrede", kan door plotselinge ziekte van de spreker, dr. J. de Graaf, geen doorgang vinden. ADVERTENTIE ADVERTENTIE als U een kopen voor de pri)S De burgemeester van Beverwijk deelt mede, dat de raad in zijn vergadering van 24 Januari 1952 heeft besloten, gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van 16 Januari 1952 en gelet op artikel 36, 4e lid van de Woningwet, te bepalen, dat de vaststelling van een plan van uitbrei ding voor de gemeente, met inbegrip van de bebouwde kom en met uitzondering van het gebied voor hetwelk de partiële uitbreidingsplannen „Beverwijk-Centrum", „Grote Houtweg-Munnikenweide" en „Oos- tertuinen" zijn vastgesteld, wordt voorbe reid. Zoals wij reeds eerder meldden, is men in Castricum doende een Verenigings Raad te vormen. Deze raad heeft tot taak het verenigingsleven in goede banen te leiden en een spreiding van de te geven vergade ringen, feestavonden en wat dies meer zij in de hand te werken. Uiteraard ziet ieder het belang van een raad wel in, zodat thans het ogenblik schijnt aangebroken om tot oprichting over te gaan. De oprichtingsvergadering zal, naar wij vernemen, plaats hebben op Donderdag 28 Februari in hotel „De Harmonie". Bur gemeester C. F. Smeets, die een groot voor stander is van de raad, zal deze bijeen komst openen, en de initiatiefnemer, de heer H. Markx zet de doelstelling nader uiteen. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Bernaruus AJDertus Corne lls, z. van B. A. Tromp en A. Koorn; Jacoba Florentina Johanna, d. van C. S. Twisk en C. Boots. ONDERTROUWD: Wolter van den Berg te Castricum en Cornelia Maria van der Blom te Castricum. OVERLEDEN: Adrianus Lief ting, oud 84 j., wedn. van A. Apeldoorn, wonende te Castricum; Hendrik Blad, oud 83 j., wedn. van J. A. Wentink, wonende te Heemskerk; Gesina Gerardina Maria Kruijswijk, oud 67 j., geh. met J. J. Schaap, wonende te Am sterdam. GEHUWD: Nicolaas Maria Glorie en Maria Cornelia Poel. beiden wonende te Castricum; Engelbertus Zonneveld en Agatha Glorie, beiden wonende te Castricum; Cornelis Hol lander en Theodora Helena de Winter, bei den wonende te Castricum; Hendrik Albert Haagsman, wonende te Wageningen en Ma ria Catharina Elisabeth Oudejans, wonende te Castricum. ADVERTENTIE VIRGINIA De leden van de Hoogovenbeambten- vereniging „De Gieteling" kunnen op 2 Februari in het Statenhuis naar een gra- mofoonplatenconcert luisteren met muzi kale toelichting door dr. J. Veenenbos. Ge tracht zal worden het celloconcert van Schumann ten gehore te brengen, dat op 10 Februari ook in het Concertgebouw te Amsterdam te beluisteren zal zijn. Om de leden hiermede enigszins bekend te doen worden en te wijzen op bijzondere passa ges, heeft dr. Veenenbos zich bereid ver klaard een toelichting op dit concert te geven. Het overige deel van het programma zal bestaan uit werken van Beethoven en Schubert. Indien voor deze avond voldoende be langstelling bestaat, ligt het in het voor nemen om aan volgende muzikale evene menten in deze omgeving eveneens een dergelijk toelichtend gramofoonplatencon- cert te laten voorafgaan. Door overwinning op Zaandam Het eerste tiental van de Hoogoven schaakclub heeft in het Statenhuis aan de Velserweg een fraaie overwinning behaald op Zaandam II. Door dit resultaat legde H.O.S.C. tevens beslag op het kampioen schap van de eerste klasse, afdeling B, van de Noordhollandse Schaakbond. Het tweede tiental verloor daarentegen alweer, thans ging de uitwedstrijd tegen Bloemendaal I verloren, waardoor de kans, dat de Hoogovenmensen zullen degraderen, zeer groot geworden is. De uitslagen luidden: H.O.S.C. IZaan dam II 6-3. J. Zoontjes—G. Bakker 1-0, P. Zwart—A. Lensen V2-V,, M. P. Suiker— H. Siebeling 1-0, J. C. de Haas—E. A. Veen afgebr. Th Spijker—C. Zwan 0-1. W. Steeman—P. Gans V2-V2, ir. E. F. Peltzer A. Geytebeek 1-0. B. WulmsG. Gons 1-0. E. RykenW. Schoonhoven 1-0. Bloemendaal IH.O.S.C. II 6-2. C. Bont- terei—P. Hart V?-1/?P. A. Jordans—J. Beentjes V->-V->. J. SchaapmanA. Slings 1-0, P. J. VuijkM. Soeteman IA-1/»- W. Babeliorskyir. L. H. Derks 1-0, W. Zwa- neveldH. de Vries 1-0, J. Lankamp—J. A. Rodenberg 1-0. J. BlomH. van Laaren L. BalsenbroekA. de Vries afgebr. H. Hogenbirk—P. Zeilstra afgebr. Ook voor de onderlinge competitie wer den Woensdagavond nog verschillende wedstrijden gespeeld. De resultaten waren: Groep III: G. SchoutenP. H. Jansen afgebr. P. BosJ. Schmits 1-0. Groep IV: G. TuinmanK. Comis 0-1, C. Oudendijk—C. D. Affourtit 0-1, A. J. BonmhouwerP. Stil 1-0. J. Uittenbogaard B. A. v. d. Stikke 1-0. M. de Wolf—B v. d. Laan V2-V>, M. MaasJ. van Dijk 0-1, C. J. WieselJ. Bennink Vz-Vz- Zeskamp: D. OortW. J. Jengerdink 0-1, L. Probit—F. J. A. Saris 1-0, T. J. RozemaA. A. Verkooyen 0-1, A. A. Ver- kooyenT. J. Rozema 0-1. BURGERLIJKE STAND GEBOORTEN: Cornelis A. Th., z. van W C. Diemeer en M. C. A. Meiier: Jan, z. van J. W. v. F.ss en L. de Haan: .Tnhan P. Fl. W., z. van J. de Bie en Gr Wentink; Maria A.. d. vanA. A. v. d. Bogaard en M. A. Schoneveld: Margaretha A., d. van S. Harkema en A Cl. Zoon: Catharina. d. van M. Hart en C. Hei doorn: H'llegonda J.. d. van J. de Doodt en H. J M. Kridon; Johanna P., d. van N. Kern- per en J. J. Duin: Johannes A. M.. d. van J. A. M. Klein en M. v Schaik- Cornelia, d. van G v. Well en A Teeling: Adriana M., d. van D v. d. Wal en W. M. H Hooisma. ONDERTROUWD: W. A Duiker en M. Gooijer; St. Brinkman en M. v. d. Zwan; P. L. Nierop en M. v. Duin; H. B. Geldermans en A. v. d. Outenaar. GETROUWD: J. L. Lahaise en R. Feen- stra: G. L. Taffijn en N. Bos: W. v. Zijl en M. Th. Schuitemaker; A. Nicolay en J. C. J. Does; W. v. a. Lelv en St. G. Konz; G. Dul- lemans en A. M. Nanne. OVERLEDEN: R. Ewouds 76 j., geh. met H. C. v. d. Colk; P. de Graaf, 55 j., geh. met J. A. Bumping. ADVERTENTIE De eerste helft van de competitie de Nederlandse Tafeltennisbond afde Haarlem is voor de tafeltennisvereiligihg „Hotac", onderafdeling van Kennemersta- ten niet ongunstig verlopen. Het eerste herenteam staat in de eerste klasse met slechts 1 punt achterstand op G.T.T.C. 1 op de tweede plaats. Op 1 Fe bruari ontmoet Hotac deze club in een thuiswedstrijd en de kans is niet uitgeslo ten dat de Beverwijkers de leiding over nemen. Het tweede herenteam deelt in de tweede klasse A de laatste plaats met G.T.T.C. 4. Beide hebben in de eerste helft slechts drie punten behaald. In de thuiswedstrijd tegen Oranje Zwart 2, welke op 7 Februari plaats heeft, krijgt Hotac 2 alle kans haar positie te verbeteren en een eventuele degradatie te ontgaan. Het derde herenteam staat in de vierde klasse in de middenmoot en het lijkt waar schijnlijk dat het zich op deze plaats zaL handhaven. Hotac 4 staat op de onderste plaats genageld en maakt niet veel kans meer. Het damesteam doet het verrassend goed. Voor het eerst uitkomend in de dames klasse 3 heeft het de derde plaats weten te behalen en de kans ir er dat het in de tweede helft nog voor een verrassing zal zorgen. In de tweede helft heeft het tweede herenteam inmiddels twee wedstrijden ge speeld. Beide ontmoetingen eindigden in een nederlaag voor de Beverwijkers. Van T.Y.B.B. 1 werd met 9-1 en van T.O.G. 4 met 7-3 verloren. ADVERTENTIE RENAULT VIER, 1 op 17 4975.— SIMCA ARONDE 1 op 12 6950— HENRY J. (6 pers.) 1 op 12 8475— WAGENWEG 166—168. Haarlem. Telef. 12138 „De gemiddelde Nederlander neemt geen risico en wil verzekerd zijn. Als zodanig verzekert hij zich,,tegen ziekte, brand en inbraak, opdat hij geen schade, lijden zal. De doórsnee Nederlander vergeet echter een verzekering te sluiten op zijn eigen vrijheid, omdat hij daar weer te nuchter voor is. In de laatste oorl'og werd de ge dachte geboren „Eendracht maakt macht". Van deze eenheid bleef Jammer genoeg niet veel meer over, ondanks het feit dat de machtige beer uit het Oosten van Europa op komt zetten. Wij dienen ons tegen deze beer te beschermen, en wij allen hebben ons te herinneren dat vader landsliefde een plicht is. Sluit u dus aan bij het instituut „Steun Wettig Gezag". Aldus de heer F. Offermans, officier der rijks politie in Den Haag, in een rede die hij Donderdagavond tijdens een propaganda- bijeenkomst in hotel „De Harmonie" hield. Teneinde ook in Castricum een klein corps in het leven te roepen, organiseerde het plaatselijk comité „Steun Wettig Ge zag" deze avond die ter vulling door een flinke groep vrijwilligers uit Heemskerk onder leiding van luitenant C. Bijl is bij gewoond. Na de pauze vond de vertoning van de geluidsfilm „Hallo, Hallo, hier R.P. 10" plaats, die het werk van de rijkspolitie liet zien. Burgemeester C. F. Smeets was, evenals opperwachtmeester J. v. d. Water, pastoor G. Goes en wethouder G. Meijer aanwezig. Goede prestaties van CSV-tafeltennis De tafeltennisteams van C.S.V. hebben weer enige behoorlijke prestaties weten te leveren. Het eerste damesteam ging Woens dagavond naar Zaandam om daar de hand schoen op te nemen tegen Z.T.T.C. 1. Met een 7-3 overwinning keerde het naar Cas tricum terug, zodat de kans op het kam pioenschap in de derde klas van de N.T.T B. nog ten volle aanwezig is. De heren waren eveneens goed op dreef. Zij speelden Woensdagavond een uitwed strijd en wel tegen A.P.G.S. 4 te Amster dam. Hoewel C.S.V. met twee invallers moest spelen, is de einduitslag 5-5 niet onverdienstelijk. Middenstanders bijeen Op Dinsdag 5 Februari houdt de Neder landse R.K. Middenstandsbond afdeling Castricum haar jaarvergadering in hotel Roozendaal. Er staat een bestuursverkie zing op de agenda. Aftredend zijn de heren S. Portegies, J. Cools en J. Kraakman. Als candidaten zijn de heren J. Stengs en G. Kaandorp be schikbaar. De 2e verantwoording van giften voor het Vissersmonument luidt? f 25 I. v'. G. te IJ.; f 50 d. Z. te IJ.; f 10 H. H. te Zaan dam. Zodat het totaal thans f 1493 be draagt. VVIJ maakte verleden week Zaterdag een vergeefse reis naar Spakenburg, daar de scheidsrechter het terrein, wegens hardheid, afkeurde. Zaterdag komen de IJmuidenaren wind en weder dienende uit tegen SSVU uit Utrecht, wat de laatste thuist&esdtrijd wordt van deze competitie. SSVU, dat momenteel de derde plaats inneemt, is dit seizoen een ge duchte tegenstander. (In de uitwedstrijd ver loren de VVLJ'ers na een zwakke eerste helft met 31, nadat de rust met 30 was inge gaan). We geloven niet dat het nu zo ver zal komen, daar VVIJ de punten best kan ge bruiken en er dus wel voor zal vechten. Het programma voor de lagere elftallen is: Kennemerland 3IJmuiden 2; Kennemerland 5IJmuiden 4; Kinheim bIJmuiden a adsp. Vrijdag 1 Februari. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Pa trouille der verlorenen". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Met de kippen op stok". W. B. Theater, 8 uur: „De laatste der Piraten". Zaterdag 2 Februari. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Pa trouille der verlorenen". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Met de kippen op stok". W. B. Theater, 8 uur: „De laatste der Piraten". Het programma van de op Zaterdag Februari in het Sportfondsenbad te spelen waterpolowedstrijden luidt: Heren derde klasse: DWR 3HVGB 6. Dames tweede klasse: HVGB 2DWR 2. Dames eerste klasse: HPC 1Haarlem 1. Heren eerste klasse: HVGB 1VZV 1; HVGB 2—HPC 1. Dinsdagavond 5 Februari worden in het Sportfondsenbad gespeeld: Meisjes: DWR HPC. Dames tweede klasse: DWT 4DWT 2 Heren eerste klasse: HPC 2HPC 1. ZAL EDSTRÖM DOOR PRINS AXEL WORDEN OPGEVOLGD? In Deense sportkringen verwacht men dat Prins Axel van Denemarken, een neef van Koning Fre- derik, de opvolger zal zijn van de Zweed Edström als president van het Internationaal Olympisch Comité. Edström heeft het voor nemen te kennen gegeven aan het eind van dit jaar als zodanig af te treden. Prins Axel is lid van het I.O.C. De Amerikaan Avery Brundage, vice-president van het Internatio naal Olympisch Comité, wordt eveneens als candidaat genoemd. 31. Terwijl zich, zoals wij zagen, in de keuken afgrijselijke dingen voltrokken aan de verschrikte Jolliepop, zaten Panda en Graaf Gaston nog steeds trouwhartig op wacht, waarhij Panda nauwlettend de klok gade sloeg. „Nog drie minutennog twee minutennog anderhalve mi nuut....", mompelde onze vriend; „nog even maar en dan is de Vleermuis-rover nog niet verschenen. Ik krijg weer hoop! Misschien blijft die onverlaat wel wèg! Ja! Dat is best mogelijk!" En terwijl hij nog sprak liet de klok zijn twaalf zilveren sla gen horen. „Oe, wat ontzaglijk vervelend, zag!'', gaapte de graaf. „Daer heb ik me nu alwéér 'n weddenschap gewonnen! Die vent komt niet, zag! Er is ook nooit eens iets aer- digs te beleven.ach, ik gae maer slaepen, zag! Slaepend kan men tenminste tijdelijk vergeten hoezeer men zich verveelt, hah?': En reeds een tel later klonk zijn helder en rustig snurken door het vertrek. Maar Panda voelde zich inderdaad aanzienlijk opgelucht. „Misschien komt hij wérkelijk niet!", dacht hij. „Ik wil mijn juwelen nog niet graag kwijt! Maar de Vleermuis-rover is natuurlijk afgeschrikt door onze voor zorgen en door al onze wapens. Ja, ja, een gewaarschuwd persoon telt voor twee! Ge lukkig maar. Ik dacht al, dat er iets ver schrikkelijks boven mijn hoofd hing!" Wie opmerkzaam naar de tekeningen kijkt, zal zich evenwel afvragen of er niet tóch iets boven Panda's hoofd hangt. Goede morgen. Toen Donderdagmorgen de heer Desmet te Brussel wakker werd, was zijn vrouw al opgestaan en in de keuken bezig. Hij ging eens op verken ning uit en vond de keukendeur op slot. „Ik kan niet opendoen, ik heb het te druk", riep mevrouw Desmet. Toen meneer eindelijk mocht binnenkomen, bleken de bezigheden van zijn echtge note niets met het ontbijt uitstaande te hebben gehad. Al het spaargeld, hon derdduizend francs aan bankbiljetten, had zij verbrand en er bleef niets over dan een hoopje as. „Nu hoeven we geen zorgen meer over dat geld te hebben, laten we weer naar bed gaan", voegde ze haar man toe. In de loop van de dag is mevrouw Desmet naar een inrichting voor geesteszieken overgebracht. Duurder. Met ingang van 1 Februari wordt in Frankrijk de prijs van benzine met 1 franc per liter verhoogd en die van gasolie met 1.20 fres per liter, als ge volg van de hogere vrachtprijzen. Kolen. De kolencommissie van de econo mische commissie voor Europa heeft aan de kolenexporterende landen verzooht hun leveranties te vergroten in verband met de grotere behoeften van de kolen- invoerende landen in het Europese ge bied. Als gevolg van een eerste verzoek der commissie hebben Engeland, West- Duitsland en België reeds hun leveran ties vergroot. Anderzijds heeft de com missie aan de invoerende landen ver zocht te onderzoeken, of het mogelijk zal zijn de hoeveelheid kolen, waarop zij recht hebben, te verminderen. Weerslag. Een commissie bestaande uit de voorzitters van de bonden van eigenaars van hotels aan de Belgische kust en hotelhouders van Brugge, Ieperen en Kortrijk heeft Donderdag beraadslaagd over maatregelen, die genomen moeten worden naar aanleiding van het besluit van de Britse regering, niet meer dan 25 pond sterling ter beschikking te stel len van Engelse toeristen voor buiten landse reizen. De cliëntèle van de Bel gische kusthötels bestaat voor 80 uit Engelse toeristen. Aantrekkelijk. Frankrijk probeert vrouwe lijke vrijwilligers aan te trekken voor het leger in Indo-China. Vooral ver pleegsters, stenotypisten en telefonisten zijn nodig. Neurenberg. Een Amerikaanse rechtbank te Neurenberg heeft Donderdag een Duitser tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens spionnage voor Tsjechoslowakije. Engelse crisis. Ruim 2000 mijnwerkers te Silksworth in het graafschap Durham zijn in staking gegaan om hun looneisen kracht bij te zetten. Verder gaat de staking van 1000 man personeel van twee Londense melkbedrijven, die reeds vijf dagen duurt, voort, waardoor in verschillende wijken van Oost-Londen de melkbezorging stagneert. Hart stond stil. Geneesheren van een zie kenhuis te Chicago hebben het hart van een leerlingverpleegster, dat een uur en drie kwartier had stilgestaan, weer in werking gesteld door er een electrische stroom doorheen te zenden. Tevoren hadden zij vergeefs gepoogd door massage het hart te activeren. Confectie. Volgens een bericht van radio Moskou vervaardigt een fabriek in Le ningrad costuums aan de lopende band waarvan zelfs de knopen mechanisch aangenaaid worden. Recordkoe. Een Jutlandse boer heeft een koe die vorig jaar 12.735 kg melk en 643 kg boter heeft geproduceerd. Dit wordt als een record beschouwd,, zegt Reuter. De koe heeft loonsverhoging gevraagd! Politie. De Amerikaanse immigratiepolitie heeft de (communistische) zanger Paul Robeson op straffe van vijf jaar ge vangenisstraf en 10.000 dollar boete verboden naar Canada te gaan om te Vancouver deel te nemen aan een vak verenigingsbijeenkomst. Deze maatregel is genomen „ter bescherming van lands belangen". In 't groot. In de loop van 1951 zijn bü diverse ongelukken 93.000 Amerikanen om het leven gekomen en negen mil- lioen gewond. Het aantal doden bij ver keersongelukken bedroeg 37.500. Papier. De gemiddelde oplaag van de dag bladen in de Verenigde Staten bedroeg in 1951 54.017.938 exemplaren per dag. Op reis. Prinses Elizabeth van Engeland en de hertog van Edenburgh zijn Don derdag per vliegtuig uit Londen ver trokken voor hun reis naar Kenya, Cey lon, Australië en Nieuw-Zeeland. Zij zullen vijf maanden wegblijven. Koning George. Koningin Elizabeth, Prinses Margaret en premier Churchill bevon den zich onder de naar schatting twee duizend mensen, die hen uitgeleide deden. Attentie. Volgens het Deense blad „Ekstra- bladet" hebben dertig voormalige Deen se nationaal-socialister. Woensdagavond op een geheime vergadering te Frede- riksberg, een voorstad van Kopenhagen, besloten de partij weer op te richten. Op deze bijeenkomst, die werd gehou den ter herdenking van het feit, dat Hitier negentien jaar geleden naar de maoht greep, zou voorts besloten zijn, dat de nieuwe beweging nauw zal samenwerken met de Zweedse en de Noorse nazi-partijen. Er was voorge steld deze zomer een kamp voor Scan dinavische nationaal-socialisten te hou den, waar ook vertegenwoordigers van de West-Duitse „socialistische rijks- partij" van de voormalige generaal- majoor Otto Ernst Remer welkom zou den zijn. Naar verluidt was de politie op de hoogte van de bijeenkomst. Het is nog niet bekend of er officieel maat regelen tegen de stichters der nieuwe partij zullen worden genomen. Veiligheid. De Veiligheidsraad heeft zon der stemming Frank Graham, bemid delaar voor de kwestie-Kasjmir, opge dragen met zijn werk voort te gaan en een rapport op te stellen vóór 31 Maart. Turkije. Griekenland en China (natio nalistisch) deden opmerken dat India niet tot een compromis bereid lijkt te zijn. De raad heeft verder besloten zijn zetel 15 Februari van Parijs naar New York te verplaatsen. ADVERTENTIE Bronsteeweg 6 - Heemstede Telef. 35759 - na 6 uur 10859

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 2