„Suomi" Zondag gast vrouwe van ruim vijftig athleten Omvang van „Kennemer Hof' zal verwachtingen overtreffen De P.B.O. en de visserij in ,,'t Oldorp" GROTE BONT EXPOSITIE Naam misbruikt IJmuiden-Oost Velsen-Noord Driehuis Beverwijk MORGEN Carillon - comité ging aan de slag Castricum Philatelie boven het IJ in Krommenie bijeen IN DE „HEERENDUINEN" Sportuitwisseling Velsen-Edmonton van 29 Mei6 Juni Festiviteiten rond het V.SV .-jubileum Agenda voor Veisen Zweedse trawlers en conservenfabriek voor Columbia Veertig jaar ANMB Auto gekanteld in Veiserbeek Brand op ander nummer melden Gemeente ambtenaren zagen de Hoogovenfilm Mooi bedrag voor Hervormd orgelfonds „De Goede Aarde" in Luxor „Bloembollencultuur" wordt bestormd met inzendingen Week der klokken van 11-16 Februari Engeland heeft gebrek aan conservenblik Israëlische tomaten door ziekte aangetast Aalmoezenier van de Arbeid naar Zuid-Afrika Programma HOV concert Promotiewedstrij den van BDC Agenda voor Beverzvi/k DINSDAG 5 FEBRUARI 1952 Met de cross-country in „De Heerenduinen", die het nieuwe athletiekseizoen voor ons land zal inluiden, gaat de Kennemerstaten Athletiekvereniging „Suomi" een druk seizoen tegemoet. Voor deze wedstrijd, die gaat over een afstand van ongeveer 7000 meter, hebben zich tot Maandag niet minder dan 54 deelnemers gemeld, verdeeld over de verschillende' klassen. Onder de A-klassers, die in deze wedstrijd door het duin uitkomen behoi-en prominente athleten. Onder hen bevinden zich de Nederlandse cross-kampioen 1951 S. Bobeldijk van M.F.C. uit Medemblik, de Haarlem-athleet H. Geusebroek, veldloopkampioen Noordholland 1951, de Haagse Trekvogelsleden H. v. d. Weyden en J. v. d. Voort. Verder komen in de A-klasse uit H. Adrichem van DEM en Joop Smit van Suomi. De organiserende vereniging schreef in met negen leden, van wie L. Schol in de C-klasse en A. Spek in de D-klasse redelijke kanspaardjes zijn, hoewel aan de andere kant deze cross voor de Velsense athleten vooral als een training moet wor den beschouwd. Bij de C-klassers is J. Sijs van LAT uit Amsterdam een van de favorieten. Overzichtelijk parcours De „baan" is zodanig uitgezet, dat het parcours, afgezet met ongeveer tweehon derd rode en witte vlaggetjes, vrij goed is te overzien. Van de start bij de boswach terswoning van de heer Jansen af volgen de athleten een verharde weg in de richting van de Zeereep, waar een hoge duin met een bunker, het middelpunt vormt van de om deze duin te lopen twee ronden. Vooral van deze bunker af zijn de lopers uitste kend te volgen. De start van deze eerste cross-country is Zondagmiddag om 2 uur en geschiedt door dr. H. Voorzanger, voorzitter van „Kennemerstaten", die mogelijk ook de fraaie wisselbeker door de heer W. Koster, eigenaar van „Kennemerhof" beschikbaar gesteld, zal uitreiken. Ook vanwege de Algemene Handels Centrale in IJmuiden is een prijs toegezegd. Daarnaast kunnen nog prachtige médailles worden gewonnen. In hotel „Kennemerhof" is de kleedge legenheid voor de deelnemers. Weer naar Edmonton De sportuitwisseling met Edmonton gaat door. Het vertrek naar Engeland van de Velsense deelnemers(sters) is bepaald op Donderdag 9 Mei en de terugkeer op Vrijdag 6 Juni. De athletiekont- moeting in deze sportweek in Enge land is op 31 Mei op de „Henry Barras Sportground". Nu „Suomi" de buitentraining gaat voortzetten in „De Heerenduinen" wordt voor de Zondagmorgen-oefeningen een op lossing gevonden ten opzichte van een kleedgelegenheid. De Athletiekvereniging „Haarlem" heeft gedurende een aantal weken gastvrijheid gevraagd om op Zaterdagmiddag op de sintelbaan van het sportpark „Watervliet" te trainen, welk verzoek gehoor heeft ge vonden. De beste der besten Dat „Suomi" overigens in de nationale athletiekwereld een goede plaats inneemt onder de verschillende clubs, bewijzen de gegevens van de Koninklijke Nederlandse Athletiek Unie, die een lijst samenstelde Receptie in „Flora" De feestcommissie van V.S.V. heeft na veel werk een jubileumprogramma samen gesteld ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan. De vijftiende worden de festivi- viteiten ingeluid in het. Rex Theater waar op het toneel het gezelschap van Charles Aerts zal optreden. Namen als mr. Doodle, Elly Rexon, The Hodlars, The Larrysons en Aerts beloven een knalavond. Zaterdag middag, de zestiende, dé dag, van vijf tot zeven uur volgt de receptie, die het be stuur houdt in gebouw Flora. En op 17 Fe bruari en 2 Maart wordt er in dezelfde zaal gedanst onder leiding van de heer J. Martens en met medewerking van „The Music Boys" uit Zaandam. Voor de aspi ranten is een apart feestje georganiseerd op Zaterdagmiddag 23 Februari. VZV zet de bloemetjes buiten Voor Zaterdag 9 Februari heeft het be stuur van de Velsense Zwemvereniging een feestavond georganiseerd in de kleine zaal van Thalia. SYIJ speelde gelyk tegen DSB Op een behoorlijk bespeelbaar veld heb ben SVIJ en DSB in een matige wedstrijd de punten gedeeld (33). Al spoedig nam SVIJ door v. Baar de leiding, doch even later maakte DSB door haar snelle middenvoor gelijk en zelfs zag zij kans een voorsprong te nemen, welke evenwel nog voor de rust door Van Baar teniet werd gedaan, door een afge meten voorzet van De Bie in de uiterste benedenhoek te koppen. Na de hervatting slaagde Kramer erin SVIJ weer de leiding te geven, maar toen de middenvoor van DSB wederom kans zag door de verdediging te snellen kon de rechtsbuiten ongehinderd zijn voorzet met een doelpunt honoreren. Wel kreeg Kra mer hierna nog een goede kans doch zijn boogbal over de uitgelopen doelman was iets te hoog gericht, waardoor deze tegen de lat belandde. Het tweede speelde een goede wedstrijd tegen BSM 3 en won (61). Het vijfde zag door een 32 nederlaag tegen IEV 4 z'n laatste kampioenskans in rook vervliegen. De andere wedstrijden gingen wegens terreinafkeuring niet door. Dinsdag 5 Februari Thalia, 20 uur: „Nachtdienst in Parijs". Rex, geen voorstelling. Woensdag 6 Februari Raadhuis: van 14 tot 15 uur, spreekuur, wethouder van Onderwijs. Nutsbibliotheek, van 19 tot 21.30 uur ge opend. Theeschenkerü Velserbcek. 20 uur: Die renbescherming, lezing commissaris J. P. Weyburg. Thalia (kleine zaal), 20 uur: Vergadering IJmuiden-Cemrum. Thalia, 20 uur: „Nachtdienst in Parijs". Rex, 20 uur: „Gentleman-inbreker". van athleten, die in 1951 tot de 25 besten van Nederland behoorden. Dit waren: Heren: 800 m. J. F. Smit no. 19 met 1 min. 59,5 sec., 110 m. horden: T. v. d. Wcrff no. 9-11 met 16,1 sec., hoog springen T. v. d. Werff no. 12 met 1,79 m. en A. Koet no. 18-27 met 1.75 m., speer werpen: G. Postma jr. no. 6 met 55,96 V2 m., discuswerpen: Chr. Postma no. 1 met 45,27 m., kogelstoten: Chr. Postma no. 9 met 12,89m. en J. Lejeune no. 15 met 12,66 m. Dames: Discuswerpen: D. Hurkmans no. 18 met 32,06 m. Jongens A: 100 m. B. Berghuis no. 26- 30 met 11,5 sec. Kogelstoten: W. Deenik no. 25 met 11,50 meter. Zweden zal dit voorjaar aan Columbia een compleie visconservenfabriek en 3 trawlers van 130 ton elk leveren voor een bedrag van S 850.000. De drie trawlers, die op het ogenblik op de Sverrevarvet scheepswerf van Gothen burg worden gebouwd, zullen speciaal be stemd worden voor de haaien- en tonijnen- vangst in de tropische wateren; zij zijn voor zien van echoloding, radio-telefoon en koel cellen. De conservenfabriek wordt door de Zweedse firma AB Fr. Ramström uit Harnö- sand in Buenaventura gebouwd. Per dag zal 10 ton vis kunnen worden verwerkt; een koelinstallatie voor een hoeveelheid van 300 ton completeert het geheel. Een speciale afdeling zal 1000 haaien per dag tot vismeel en visolie verwerken. DRIJVENDE MIJN. De scheepvaart is gewaarschuwd voor een drijvende mijn, die is waargenomen één mijl van de boei IM I, ter hoogte van Terheijde. Post hielp „Waterloo" aan zes doelpunten „Waterloo" heeft Zondag op RCH 4 de beide puntjes veroverd. Het technische overwicht en de schotvaardigheid van de IJmuidenaren leidden na rust uiteindelijk tot een verdiende overwinning. Voor de rust scoorden RCH en Waterloo een keer; na de pauze speelde de thuisclub aanmer kelijk beter en Post bracht met drie doel punten de stand op 41 en vervolgens met nog twee op 62. RCH kon hierna de achterstand verkleinen tot 63. De Central National Bank te Yonkers (Staat New York) heeft voor het wisselen van kleine bankbiljetten een nieuiv systeem ingevoerd. Vertrouwend op de eerlijkheid van de mensen, heeft de directie van de bank in de hal van haar gebouw een houten kast doen plaatsen, waaruit men vrijelijk pasmunt en bankbiljetten van één dollar kan nemen in ruil voor biljetten tot een bedrag van vijf dollar. Nog maar pas is de hele „visserijfamilie" bijeen geweest op „de Zandhoeve,, in Ber gen, maar bovendien heeft men gemeend een visserij-weekend te moeten organi seren voor de vissers van Wieringen, Den Helder, Oudeschild, Groningen en Fries land. Deze bijeenkomst op Vrijdag 8 en Zaterdag 9 Februari heeft plaats in de Volkshogeschool ,,'t Oldorp" in Uithuizen. De leiding berust bij ds. M. Gaaikema. De directeur der .Visserijen, ir. G. J. Lienesch, spreekt het openingswoord, drs. A. G. M. Hildebrand houdt een lezing over „Het verbruik van visserij materialen". „De betekenis van de coöperatie" en „het reddingswezen langs de Nederlandse kust" worden besproken respectievelijk door ir. C. Pasman, directeur van het In stituut voor Landbouwcoöperatie in Gro ningen en schipper K. Toxopeus van Oost- mahorn. De heer A. Akkerman, die in onze publi catie van gisteren over het actiecomité voor de nabestaanden van de „Alkmaar"- ramp werd genoemd, schreef ons: Na lezing van het stukje in uw blad over het comité voor de nabestaanden van de ramp met de „Alkmaar", kan ik u mede delen, dat ik daar geen zitting in heb. Er is wel sprake van geweest, maar ik heb mij direct teruggetrokken. Hoogachtend A. AKKERMAN Ter gelegenheid van het veertigjarig be staan van de IJmuidense afdeling van de Algemene Nederlandse bedrijfsbond (A.N.M.B.) wordt op Dinsdag 19 Februari in het Rex-theater een feestavond georga niseerd. Hier wordt meegewerkt door de „Radio-capriolen-revue" met „In de stem ming". Peter Pech, Willy Nus, Cas Rus en andere bekende radio-artisten staan op het programma. De feestrede wordt afgestoken door de heer H. J. v. d. Born. WALSMEESTER „IN DE PUT". Maandagmorgen viel de walsmeester L. Lejeune in de walserij-Oost van de Hoog ovens in een op dat ogenblik geopende put. Daar hij over pijn in de borst klaagde, is hij ter observatie in het Rode Kruiszieken- huis te Beverwijk opgenomen. POSTZEGELAARS BIJEEN. De postzegelvereniging „IJmuiden en Omstreken heeft voor Vrijdagavond weer een bijeenkomst vastgesteld voor haar seniorleden in de kleine zaal van het Pa tronaatsgebouw. De juniorleden verzame len zich Zaterdagmiddag om halfdrie in het gymnastieklokaal van de school aan de P. J. Troelstraweg. Bestuursverkiezing bij „IJmuidens Bloei" De algemene ledenvergadering van de vereniging „IJmuidens Bloei", die voor Dinsdag 12 Februari in hotel Augusta is uitgeschreven, heeft onder meer een be stuursverkiezing voor de boeg. Aftredend zijn de heren W. Boerlage, G. Heykoop, J. G. Kolkman, W. G. Meyboom en A. Mole naar; zij zijn echter herkiesbaar. In de Zaterdagochtendbijeenkomst be spreekt dr. H. A. H. Kranenburg, secretaris van de Stichting van de -Nederlandse vis serij „De Visserij-oi'ganisatie en de komen de wettelijke regelingen (P.B.O., enz.). Materiële schade, geen persoonlijk letsel Gistermiddag reed mevrouw J. A. J. de W.B., de echtgenote van een Velsense arts, met haar auto op de Van Tuyllweg in Velserbeek. Uit tegenovergestelde rich ting kwam een auto, bestuurd door de heer Th. J. v. d. K. uit IJmuiden-Oost. Hoewel mevrouw de W. bij het kruispunt Van Tuyllweg, Kostelijklaan, Thorbeckelaan ruim 50 meter zicht had, reed zij de andere wagen aan. De auto van mevrouw De W. dolf het onderspit in deze strijd. De auto kantelde, doch kwam langs de trottoirband weer in evenwicht en daardoor in de normale stand terecht. Mevrouw De W. kwam er met de schrik af, de auto is echter aan een der zijkanten deerlijk gehavend. Weekoverzicht IJselmeervisserij De aanvoer van snoekbaars was de afge lopen week iets minder. Door het slechte weer kon Donderdag deze visserij niet wor den uitgeoefend. De vangsten der sleepvis- sers varieerden per span van 80 tot 300 pond per dag. De noteringen voor snoekbaars ble ven de vorige week tamelijk stabiel: van f 0.89 tot f 0,93 per pond. Ook de aanvoer van rode baars was goed. De noteringen wa ren per pond van f 0,83 tot f 0.92. De aan voer van blei en voorn was goed. De note ringen voor voorn en kleine blei varieerden per pond van f 0,06 tot f 0.07. Grote blei no teerde f 0.07 per pond. Karper noteerde per pond van f 0.30 tot f 0.39. Bij de staandnetvissers waren de resulta ten niet zo gunstig. De vangsten waren over het algemeen heel gering. Grotendeels enige voorn en blei. De weekbesommingen der sleepnetvissers varieerden per span van f 250 tot f 700. Bij de staandnetvissers was die per vaartuig van f 40 tot f 80. Door een vaartuig werd een kleine hoe veelheid Noordzeevis aangevoerd. Aangevoerd werd de afgelopen week: 9227 pond snoekbaars; 2341 pond rode baars; 16682 pond voorn en blei; 84 pond karper, 21 pond snoek; 18 pond kabeljauw, 146 pond schol; 40 pond bot; 20 pond schar en 34 pond tong. De totale omzet bedroeg ongeveer f 11.400. Donderdag 7 Februari kunnen de bewo ners van het Zuidelijk deel van Velsen- Noord bij eventuele brand niet op gewone wijze de brandweer waarschuwen. Van 8 tot 18 uur worden er namelijk werkzaam heden aan het telefoonnet verricht, waar door de normale brandmelding wordt uit geschakeld. Ook de politiepost is niet tele fonisch te bereiken; dringende boodschap pen moeten aan het hoofdbureau van politiete IJmuiden-Oost worden door gegeven. In geval van brand kan men dit melden bij het kantoor van de firma K. Luyting, Bouwmaterialenhandel, Wijkerstraatweg 295, Velsen-Noord, telefoon 3200. De Velsense Dienst voor de Volkshuis vesting heeft wat men met wat fantasie zou kunnen noemen, een personeelsvereniging. Om de onderlinge band te verstevigen had de culturele commissie Maandagavond in de vergaderzaal aan de Abelenstraat een filmavond belegd, waarvoor tevens de be sturen van de Woningstichting Velsen en de personeelsvereniging „Gas en Water" waren uitgenodigd. Het resultaat was, dat de directeur van de Dienst, de heer J. Stuurman, het openingswoord tot een be hoorlijk gevulde zaal kon richten. Hij zeide hierin dat de vereniging weliswaar nog jong was, maar dat een gestadige groei merkbaar is. „Het zal dan ook niet lang meer duren of wij zullen deelnemen aan gemeente-tournooien, met als resultaat dat wij wel de verliezers zullen worden, maar die moeten er ook zijn". Als hoofdschotel is deze avond de Hoog ovenfilm gedraaid, die ook nu weer de vol ledige belangstelling van de aanwezigen genoot. Het machtige bedrijf, met zijn Hoogovens, walserijen, Mekog, Cement fabriek en Buizengieterij leent zich dan ook bizonder goed voor de celluloid-docu- mentatie en de cineast Rudi Hornegger heeft dit ten volle uitgebuit. De aanwezi gen staken hun bewondering bepaald niet onder stoelen of banken. Na afloop zei de heer Stuurman dat de ambtenaren trots mogen zijn dat zij in een gemeente met dergelijke grote industrieën werkzaam waren. Hierna werden nog enige attractieve films gedraaid, waaronder één over Walcheren. uit bazar in het Wijkhuis De commissie in de Nederlands Her vormde Gemeente, die zich tot taak heeft gesteld een fonds in het leven te roepen voor de aankoop van een orgel in het nieuwe wijkhuis aan de Dijckmansstraat te Velsen Noord, heeft met haar vorige week gehouden bazar een prachtig resultaat be reikt. Reeds was sedert Juni van het vorig jaar, dank zij een oud-papieractie, een bedrag van ruim 1000 in kas gevloeid. Met een deel van dit bedrag werd de bazar opgezet en de verwachtingen waren vrij hoog ge spannen. Zij zijn echter overtroffen, want rekening houdende met de aftrek van ge- investeerde gelden en onkosten, wordt aan genomen, dat de driedaagse bazar, die Zaterdagavond sloot, netto ongeveer 2700 heeft opgebracht. Hierdoor kan de com missie op een vruchtbare periode van on geveer acht maanden werken terugzien met een saldo van ongeveer 3700. Over de Sovjet-Unie Het Instituut voor Arbeiders Ontwikke ling, afdeling Beverwijk-Velsen-Noord, be legt op 7 Februari a.s. des avonds om 8 uur in de benedenzaal van Dansschool Dors aan de Koningstraat 25 a, een „voorlichtings avond", waar de heer Arie Pleysier uit Rotterdam, een lezing zal houden over de Sovjet-Unie. SCHEEPVAART IJMUIDEN Maandag 4 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Immen van Udevalla, Heriot van Leith, Fransina Clare'van Swan sea, Tawali van Djakarta, Martha Arends van Hamburg. Rotti van Liverpool. Marga Kipe van Abö, Walcheren van Rotterdam, Hunze VI van Wilhelmshaven, Daje Böhmer van Cadiz, Aalsmeer van Esbjerg, Sigulda van Windar, Waterman van Rotterdam. Vertrokken zijn: Graveland naar Hamburg, Malosna naar Curagao, Westlaan naar Rot terdam, Kaap Falga naar Lomma, Vecht n. Karlskrona, Hoop op Zegen naar Karlskro- na, Anna Silvia naar Barrow, Frisjan Coast naar Rotterdam. Saturnus naar Rotterdam, Holland naar Bohus. Bennekom naar Trini dad, Hector naar Hamburg, Martha Arends naar Hamburg, Rubikon naar Antwerpen. ADVERTENTIE ORANJEFILM Vanavond wordt, zoals al bekend ge maakt is, in de koffiekamer van Wester- veld de bekende Oranjefilm van Driehuis' feesten in 1949 gedraaid. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van de Beverwijkse Bestuurdersbond wordt op 6 Maart in het Luxortheater aan de Breestraat de film „De goede aarde" ver toond. Dit werk is gemaakt naar de gege vens uit het boek van Pearl Buck „The good earth". Paul Muni en Luise Rainer vervullen de hoofdrollen. Renata gaat moffelen Burgemeester en Wethouders van Bever wijk maken bekend, dat het verzoek van de N.V. Renata, Wijkerstraatweg 24 in Be verwijk, om op een perceel in die gemeen te een moffel-, zandstraal-, spuit- en metalliseerinrichting te mogen oprichten door hen is ingewilligd. DAMES 1 in „BELLEVUE", BREESTRAAT 2, BEVERWIJK (bovenzaal) van 2.305 uur en van 7.3010.30 uur Nu de termijn van inzending voor het deelnemen aan de grote jubileumtentoon stelling „Kennemer Hof" van de Bever wijkse afdeling van „Bloembollencultuur" is gesloten is het mogelijk een overzicht te geven van het aantal inzendingen, dat op deze expositie is te verwachten. Het resul taat overtreft alle verwachtingen. Reeds nu kan worden gezegd, dat het voor de jury een moeilijke taak zal zijn om tot een juiste verdeling te komen van de vele, inmiddels al binnengekomen mé dailles, aangezien door de deelnemers op alle vragen uit het vraagprogramma van de jubilerende vereniging is ingeschreven. Een keur van decoratief opgestelde bolge wassen, collecties darwin- en late tulpen, mendel-, triumph-, vroege- en parkiet tulpen zullen worden tentoongesteld, als mede vele soorten narcissen, hyacinten en irissen. Een aparte stand zal te vinden zijn met bindwerk, waarin bolbloemen ver werkt worden. Ook de liefhebbers van tuinaanleg zullen tevreden gesteld worden, daar ook aan dit onderdeel veel zorg zal zijn besteed. Tussen al deze bloemen en planten zal een kronkelende beek haar weg banen. Fonteinen en rotspartijen zullen de aan dacht trekken en ook de vijver met zijn vissen zullen de belangstelling waard zijn. Als attractie zullen in de bovenzaal ^elke avond doorlopende filmvoorstellingen plaats hebben van 7 tot 10 uur, waarin men een overzicht kan krijgen hoe bollen en bloemen groeien en wat er mee is te be reiken op het gebied van bloemencorso's. De entréeprijzen zijn matig gesteld. Aan kinderen beneden de leeftijd van 12 jaar Onder voorzitterschap van Beverwijks burgemeester, mr. II. J. J. Scholtens, is gisteravond een comité geïnstalleerd dat zich zal belasten met de huis-aan-huis- 'collecte in de week van 11 tot en met 16 Februari. Honderd collectanten, waaronder circa 20 oudere scholieren, zullen worden ingeschakeld om de collecte ten bate van het carillon voor Amerika te doen slagen. Getracht zal worden om alle klokken van Beverwijk op Maandag en Zaterdag, 11 en 16 Februari, gedurende een nader te bepa len periode te luiden, waardoor iedereen zal weten, dat het „de week van het Ame rikaanse carillon" is. Wellicht zal ook de Beverwijkse Harmoniekapel op Zaterdag haar medewerking willen verlenen, zodat Beverwijk een groots aandeel in het hulde blijk kan hebben. Tevens zal, zoals reeds eerder gemeld is, één der rijdende carillons zich in de loop van de week in Beverwijk laten horen. Het Beverwijkse comité is als volgt samengesteld: mr. H. J. J. Scholtens, voor zitter; J. Schmohl, penningmeester; P. v. d. Esch, secretaris; de dames P. J. Allan- Schilthuis, M. Jansen-Vermeulen, C. M. Ruurda-Dekker, M. Nooi-Van Oosten en de heren P. G. W. Stoutenbeek. E. O. M. Bui tenhuis, J. Th. Schaap en P. Langhout. Zij, die zich als collectant willen opgeven, kunnen dit doen bij de heer P. v. d. Esch, Akerendamlaan 18. Tel. 4483. De bliktoewijzing voor het conserveren van groente en fruit is in Engeland voor het eerste kwartaal van dit jaar met 20 n/o van het kwantum in 1950, eerste kwartaal, verlaagd. Op de in Januari te Londen gehouden vergadering van de National Farmers' Union werd, zo meldt het Landbouw- Wereldnieuws een herziening van de blik toewijzing bepleit. Tengevolge van de thans afgekondigde beperking zou in Oost-Enge- land reeds werkloosheid in de conserven- industrie zijn ontstaan. Vertegenwoordigers der boeren wijzen er op, dat door dit voort durend tekort aan blik en de onzekere voorraadpositie uiteindelijk de conserven- industrie, die nota bene gestimuleerd werd van regeringswege, zal worden ontwricht. Maandag is een gedeelte van het oefensmaldeel 5 der Koninklijke Marine uitgevaren onder bevel van commandeur F. T. Burghard. Het smaldeel, waarbij zich later de „Karei Doorman" zal voegen, bestaat uit de torpedobootjager „Banckert", de fregatten „De Zeeuw" en „Van Zijll" en de onderzeeboten „Tijgerhaai" en „Zwaardvis". Op 5 April worden de schepen weer in Nederland terugverwacht. De onderzeeboten zijn uit de Waalhaven, de fregatten uit de Parkhaven te Rotterdam vertrokken. Op de foto: Hr. Ms. „Van Zijll" vertrekt. zal reductie worden verleend. Ook zal ge legenheid worden gegeven voor bezoek in schoolverband en wel op Vrijdag en Za terdagmorgen 7 en 8 Maart. Een bezoek aan deze tentoonstelling zal zeker de moei te waard zijn. De landbouwbedrijven in het Jordaandal in Israël hebben hevig te kampen met Phy- tophtora. Deze ziekte, die de tomaten aan tast, wordt toegeschreven aan de grote hitte van de laatste zomer. De schade is zo groot dat zij niet gedekt kan worden door prijs verhoging. Bij de regering van Israël wordt aangedrongen op hulpverlening aan de ge troffen bedrijven, die de voornaamste pro ducenten van winter- en voorjaarstomaten zijn. Pater van Iersel volgende week al weg De aalmoezenier van de Arbeid in Ken- nemerland, pater E. van Iersel, zal als geestelijke verzorger een emigrantenreis meemaken met „De Waterman", welke op 12 Februari naar Zuid-Afrika zal vertrek ken. Eind Maart zal pater Van Iersel waar schijnlijk weer in Beverwijk arriveren. Onder auspiciën van de Algemene Be verwijkse Culturele Commissie zal er op Woensdag 13 Februari in het K,S.A.-ge- bouw te Beverwijk een H.O.V.-concert worden gegeven. Het orkest zal onder leiding van de diri gent Marinus Adam en met medewerking van de sopraan Dora Schrama de volgende werken ten gehore brengen: Finlandia, van Sibelius: Shéhérazade, van Rimsky Korsakoff; Ouverture „Ein Walzertraum" van Straus; Rheinwalzer uit „der Vogel handier" van Zeiler; Balletmuziek uit „Ro- samunde" van Schubert; Warum bast du mich wach geküsst? uit „Friederika" van Léhar; War' es ach nichts als ein Traum von Glück uit „Eva" van Léhar; Ouverture „Jeanne d'Arc" van Rossini. De damclub Beverwijk slaagde er in de afgelopen damcompetitie van Haarlem en Omstreken te winnen en kampioen te wor den. Voor promotiewedstrijden om een plaats in de hoofdklasse van de Koninklijke Ne derlandse Dambond moet nu worden ge speeld tegen de overige districtskampioe nen van Noord'holland. Voor Amsterdam is het O.D.V. dat tegen Beverwijk zal uitko men. De Alkmaarse club D.I.D. is de derde kampioenspretendent in deze promotie competitie. Als de kampioenen van Zaan dam en Den Helder bekend zijn, kunnen de vijf districts-kampioenen spelen om het kampioenschap van Noordholland. De kam pioen van Noordholland gaat dan twee wedstrijden spelen tegen het Amsterdamse D.S.T.O., dat onderaan de hoofdklasse dam competitie in Noordholland eindigde. Zaterdag huldiging van D.O.S. Zaterdagavond a.s. zal het Haarlemse tiental D.O.S. door de dammers uit Kenne- merland worden gehuldigd wegens het be haalde afdelingskampioenschap in de twee de klasse van Kennemerland en het pro moveren naar de eerste klasse. Om de damtitel van Amsterdam Het tournooi om het damkampioenschap van Amsterdam zal 8 Februari aanvangen. De volgende spelers nemen deel: P. van Heerde, J. Gokkel, M. R. C. Stahlberg, J. H. Beeke, J. F. Moser, J. H. Ansems, P. Hovingh, H. Soeten, B. Berk, J. Brouwer, R. Berk, F. Jongendijk, A. den Doop, J. Steen huis en I. Jong. Een achttal postzegelverenigingen boven het IJ organiseren op 12, 13 en 14 April een groots opgezette tentoonstelling ter ge legenheid van het honderdjarig bestaan van de Nederlandse postzegel. Op deze tentoonstelling zal een waarde volle collectie zegels te zien zijn, en zij geldt als voortentoonstelling van de Inter nationale Tentoonstelling Eeuwfeest Post zegels (I.T.E.P.) welke 28 Juni in de Jaarbeurshallen te Utrecht een aanvang neemt. De expositie wordt te Krommenie in de Ulo-school georganiseerd en zij wordt op geluisterd door de Zaanse Kunstkring met enige kunstwerken. Ook de afdeling Castricum van de Ne derlandse Vereniging van Postzegel Ver zamelaars is op de tentoonstelling ver tegenwoordigd. Geringe groente-aanvoer De eerste veiling van de week had een bijzonder gering aantal producten te ver werken. Ondanks alles kreeg men voor de spruiten in de goede kwaliteit de behoor lijke prijs van 2871 cent per kilo. Van 16 tot 22 cent bracht de tweede soort op. Boerenkool ging in prijs omlaag en no teerde nu van 69 cent per kilo. De peen besomde van 1114Vz cent per kilo. Dinsdag 5 Februari. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Het leven van Emile Zola". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Met de kippen op stok".

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3