«ai s; Koning George VI van Engeland hedenmorgen overleden De Engelse buitenlandse politiek door minister Eden uiteengezet Weerbericht Grote verslagen heid in Engeland GEORGE VI, vijftien jaar Koning van het Britse Rijk Troonopvolgster in allerijl uit Afrika terug Haarlems Dagblad Engelands vorstin Elisabeth Tunesische nota aan Frankrijk Arrest van Hoge Raad inzake speelclubs Steun en afkeuring in één Labour-motie Franse premier stelt de vertrouwenskwestie Koningin bezocht Johannastichting Bescherming van de burgerbevolking Drie ministers naar Friesland Het woord is aan. Bouw van hotels op Aruba en Curasao Brooddebat" in de Tweede Kamer Uitvoering sociale verzekering 66e JAARGANG No 178 (Bureaux: Kennemerlaan 154, Tekf. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560); Terras\veg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 6 FEBRUARI 1952 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 296e JAARGANG No 31 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman Koning George bereikte de leeftijd van 56 jaar. Hij verschgen vorige week voor het laatst in het openbaar, toen hij afscheid nam van het kroonprinselijk paar. De troonopvolgster, Prinses Elisabeth, is 26 jaar oud. De Koning is overleden op het koninklijk buitengoed Sandringham in Norfolk. Zijn verscheiden werd heden om kwart over twaalf Nederlandse tijd bekend ge maakt. Engeland is in diepe rouw gedompeld. Alle vermakelijkheden en sportgebeurte nissen zijn afgelast, de radiozenders zwij gen en door het gehele land zullen herden kingsdiensten worden gehouden. De begra fenis zal waarschijnlijk Zaterdag plaats hebben. Premier Churchill heeft onmiddellijk een kabinetsvergadering bijeengeroepen". Het Lagerhuis dat hedenmiddag bijeen zou komen voor het debat over Buitenlandse Zaken, zal, naar men verwacht onmiddel lijk uiteen gaan. Uit alle delen van de wereld stromen op het ogenblik de telegrammen van deelne ming het koninklijk paleis te Londen bin nen. Staatshoofden en prominenten uit alle landen zenden hun bewijzen van belang stelling bij deze tragische gebeurtenis aan de Engelse koninklijke familie. De Franse minister-president Faure heeft Dinsdagavond in de Nationale Vergadering de vertrouwenskwestie gesteld over het verzoek om met spoed het wetsontwerp in bespreking te brengen betreffende de in voering van een glijdende loonschaal. De stemming zal Donderdagmiddag om 3 uur worden gehouden. De zitting van de Na tionale Vergadering werd hierna onmid dellijk verdaagd. Dinsdagmiddag heeft Koningin Juliana onverwacht een bezoek gebracht aan de Johannastichting te Arnhem. De leden van de Union of Women's Clubs uit de staat Oregon in Amerika hebben destijds poppen gemaakt, die in Nederland verloot zijn ten bate van het werk onder de invalide jeugd. Deze ver loting heeft 60.000.— opgebracht. Er waren nog een aantal poppen over en die heeft de Koningin met nog andere poppen, die zij bij de verzameling voegde, uitge deeld aan' de Blauwe Vogels, een padvind- stersgroep, die in de Johannastichting les sen volgt. Albert, Frederick, Arthur, George, Koning van Engeland en van de Britse overzeese gebiedsdelen, zag het levenslicht in York Cottage in Sandringham op 14 December 1895. Hij was de tweede zoon van Koning George V, die in 1936 overleed en van Koningin Mary. Zoals in het Engelse ko ningshuis gewoonte is, nam hij, evenals zijn oudere broer Edward, de latere Prins van Wales, reeds op jeugdige leeftijd dienst bij de Koninklijke Engelse marine na de ma rineschool te Darmouth te hebben bezocht. Hij was toen 14 jaar oud en reeds spoedig verwierf hij de rang van adelborst eerste klasse. Tijdens de eerste wereldoorlog, in 1916, bevond hij zich aan boord van de „Collingwood", welk schip deelnam aan de slag bij Jutland. Zijn gezondheidstoestand liet evenwel niet toe, dat hij in actieve zee dienst bleef en hij werd toen ver-bonden aan de marinestaf te Portsmouth, waarna hij bij het vliegkamp te Cranndell geplaatst werd. Hier volgde reeds spoedig zijn be vordering tot kapitein bij de luchtstrijd krachten in Frankrijk. Na de eerste wereldoorlog in 1918 kwam de jonge prins bij het ministerie van lucht vaart. Reeds voordat hij zijn studiën aan de universiteit van Cambridge aanving, behaalde hij het vliegerbrevet. Intussen had hij bij geleidelijke bevorderingen de rang van luitenant-kolonel verkregen. In 1920, toen Prins Albert de 25-jarige leef tijd bereikt had, werd hij tot Hertog van York verheven. Met grote vreugde vernam de Engelse bevolking het bericht van de verloving van Prins Albert met Lady Elisabeth Bowes- Lyon. Met het bij het Engelse koningshuis gebruikelijke groot-ceremonieel werd het huwelijk op 26 April 1923 door de aarts bisschop van Canterbury in de Westminster Abbey ingezegend. Elisabeth was de 22-jarige dochter van de graaf van Strathmore en Kinghorne, een zeer aanzienlijk edelman. Uit dit huwelijk werd op 21 April 1926 een prinses geboren, Elisabeth, Alexandra. Mary. Op 21 Augus tus 1930 werd het prinselijk gezin verblijd met de geboorte van Prinses Margaret Rose. Koning Edward VIII. die zijn vader George V was opgevolgd, deed reeds op 10 December 1936 afstand. Edward abdiceerde, omdat hij de Ame rikaanse mevrouw Wallis Simpson wenste te huwen en het werd een geruchtmakende troonsafstand. Tot Koning gekroond Twee dagen later, op 12 December 1936 werd Prins Albert in het St. James Palace tot Koning geproclameerd. Hij aanvaard de toen de regering onder de naam van George VI. Zijn eerste regeringsdaad was het verlenen van de hertogstitel van Windsor aan de afgetreden koning. Vijf maanden verliepen eer de plechtige kro ning van de nieuwe souverein plaats had. Deze geschiedde op 12 Mei 1937 onder de belangstelling en het gejuich van millioe- nen. Onder de vorstelijke personen, die de kroningsplechtigheid in de Westminster Abbey bijwoonden, bevonden zich ook Prinses Juliana en Prins Bernhard. De kroning en zalving geschiedde door de aartsbisschop van Canterbury. Op 3 September 1939 klonken de eerste schoten die de wereldoorlog, welke vijf jaar zou duren, inluidden. Slechts drie jaren had George VI in vrede mogen regeren. De Engelse troepen landden spoedig in Frankrijk, waar Koning George zijn leger in December van dat jaar bezocht. In deze tragische jaren hield de Koning nauw con tact met zijn raadgevers, de legerleiding en zijn volk tot wie hij verscheidene malen LONDEN, (Reuter, United Press). Met grote ontsteltenis heeft het Engelse volk hedenmorgen het bericht ver nomen dat Koning George van morgen in alle vroegte gestorven is. De Koning was gisteravond in schijnbaar nor male gezondheid te ruste gegaan, en niets wees erop dat zjjn toestand ongerustheid nodig maakte. Diepe verslagenheid over dit plotselinge verscheiden beheerst Engeland. De omstandigheid dat zijn oudste dochter en troonopvolgster, Prinses Elisabeth, en haar echtgenoot op reis zijn naar Australië en Nieuw-Zeeland, en zich momenteel in Afrika bevinden, maakt dit onverwachte overlijden des te tragischer. Prinses» Elisabeth en de Her tog van Edinburgh zijn terstond op de hoogte gesteld en hebben de terugreis naar Engeland in allerijl aan vaard. Zij hadden deze reis, die reeds eenmaal werd uitgesteld, ondernomen nadat de toestand van de Koning na zijn ernstige operatie in September van het vorige jaar deze afwezigheid scheen te veroorloven. De onge rustheid over de gezondheidstoestand van Koning George was juist de laatste maanden geluwd, toen hij zich scheen te herstellen van de critieke situatie, waarin hij onmiddellijk na de operatie verkeerde. een boodschap richtte. Op 6 Juni 1944 drongen de Britse legers na hevige strijd aan de Franse kust het vasteland van Europa binnen, waar zij een zeer belang rijk aandeel hadden in de bevrijding van Europa. Op 17 Juni bracht de Koning al een bezoek aan zijn strijdende troepen. Toen de wapenstilstand in Mei 1945 een feit geworden was, stroomde een enorme menigte naar het Buckingham Palace om de Koning en de Koningin op ondubbel- zinnge wijze de vreugde daarover kenbaar te maken en dit werd een van de grootste manifestaties van aanhankelijkheid van het Engelse volk aan zijn Koningshuis. Koningin Wilhelmina bracht in Juli 1946 een bezoek aan het land, dat haar geduren de de oorlog gastvrijheid verleende. Bij die gelegenheid overhandigde de Koningin aan Koning George de versierselen van het grootkruis der .Militaire Willemsorde, als hoogste der Nederlandse orden. Van 1 Februari tot 11 Mei 1947 maakte de Engelse koninklijke familie een reis naar Zuid-Afrika, welke gepaard ging met tal van plechtigheden in dit deel van het Britse rijk. Groot was ook de deelneming in de vreugde van het koningshuis toen Kroon prinses Elisabeth op 20 Nov. 1947 met de hertog van Edinburgh in het huwelijk trad. Van Nederlandse zijde waren het weer Prinses Juliana en Prins Bernhard, die ons volk bij deze plechtigheid vertegen woordigden. Het Engelse koningspaar heeft in April 1948 op luisterrijke wijze zijn zil veren huwelijksfeest mogen vieren. In de Parkstraat 105 te Den Haag is ge vestigd het bureau van de Stichting Be vordering Bescherming Bevolking". Het bureau omvat de afdelingen voorlichting, documentatie, propaganda en administra tie, waaraan binnenkort een afdeling wer ving zal worden toegevoegd. Als directeur van het bureau treedt op de heer F. E. Hollander. De stichting, die "de overheid ter zijde wil staan bij de organisatie van de bescher ming burgerij, is dezer dagen bij notariële acte opgericht. Het dagelijks bestuur wordt gevormd door dr. ir. Ch. Th. Groothoff, president-directeur van de Staatsmijnen, mevrouw G. Janssen-Gillebaard, vertegen woordigster van de Nederlandse Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning. S. van den Bent, onderdirecteur van de K.L.M.. L. Neher. directeur-generaal van de P.T.T.. mr. A. B. Roosjen, lid van de Tweede Kamer. H. F. M. baron van Voorst tot Voorst, luitenant-generaal b.d., lid van de Raad van State, G. J. L. Brui nier, secretaris-penningmeester. De stichting wil het Nederlandse volk overtuigen van de noodzakelijkheid ener vrijwillige organisatie ter bescherming van het leven, have en goed tegen de gevolgen van een moderne oorlog. De ervaring heeft geleerd, dat in het onverhoopte geval van een nieuwe oorlog een doeltreffende orga nisatie der burgerbevolking tot zelfbe scherming noodzakelijk is, maar deze er varing alleen is niet voldoende om practi- sche resultaten te kunnen bereiken. De be staande plannen, die in een viertal wets ontwerpen aan de volksvertegenwoordiging zijn voorgelegd, dienen zo spoedig moge lijk verwezenlijkt te worden. De stichting wil daarom allereerst trachten de bevol king te doordringen van de noodzakelijk heid der zelfbescherming en haar ver trouwd maken met de gedachte dat per soonlijke zowel als collectieve offers onver mijdelijk zullen zijn. Dinsdag is de Tunesische ministerraad bijeen gekomen om de laatste hand te leg gen aan het antwoord op de brief, die de Franse regering vorige week aan de Bey heeft gezonden. In deze nota zal opnieuw de eis van bin nenlandse autonomie van Tunesië worden gesteld. Men acht het niet uitgesloten dat resident-generaal De Hautecloque dezer dagen naar Parijs zal vertrekken om de Tunesische nota aan de Franse regering ter hand te stellen. De Hautecloque zou dan tevens van de gelegenheid gebruik kunnen maken om de ministerraad op de hoogte te brengen van zijn mening over de toestand in Tunesië. Het dagelijks bestuur van het Ameri kaanse vakverbond A.F.L. heeft een reso lutie aangenomen, waarin wordt aange drongen op het onmiddellijk verlenen van autonomie aan Tunesië en het houden van besprekingen tussen de Franse autoritei ten en de nationalistische leider Iiabib Bourguiba, teneinde „met succes gezamen lijk te kunnen strijden tegen het commu nistische gevaar". Van onze parlementaire redacteur) Morgen zullen zich de ministers van Bin nenlandse Zaken, van Justitie en van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen naar Friesland begeven. De secretaris-generaal van Binnenlandse Zaken, dr. Prinsen, zal zich in hun gezelschap bevinden. Naar ver luidt houdt dit bezoek aan Friesland ten nauwste verband met wat genoemd wordt de Friese kwestie. Honoré de Balzac: De uitdrukking van gevoelens is des te minder aangelegd op uiter lijk vertoon naarmate zij dieper gemeend zijn. Kroonprinses Elisabeth zal de zware taak van Engelands Souverein op haar schouders nemennu haar vader plotseling is overleden. Tussen de Staten der Nederlandse An tillen en zes Amerikaanse financiers is een overeenkomst gesloten voor de uitvoering van een hotelplan, waarvoor 15 millioen dollar beschikbaar wordt gesteld. Men zal beginnen met de bouw van een groot hotel men spreekt over 500 ka mers op Aruba. Een kleiner hötel met 80 kamers zal op Curagao verrijzen. Men wil van Aruba een Amerikaans recreatie centrum maken. Beide hotels krijgen een speelzaal. Er worden nog onderhandelingen gevoerd om ook op andere eilanden der Nederland se Antillen hotels en amusementsgelegen heden te bouwen. fi (Van onze parlementaire redacteur) Vrijdag komt in de Tweede Kamer de verhoogde broodprijs ter sprake. Gisteren heeft de heer Haken (Comm.) over dit on derwerp een interpellatie aangevraagd. Minister Mansholt zal vermoedelijk een verklaring afleggen, mogelijk in een nota samengevat. De Kamer zal dan gelegenheid krijgen daarover Vrijdag te beraadslagen. (Van onze parlementaire redacteur) Na het overleg dat sedert vorige week tussen minister Joekes en staatssecretaris Van Rhijn enerzijds en de commissie van voorbereiding voor het wetsontwerp uit voering van de sociale verzekering heeft plaats gehad is men thans op het departe ment bezig een nota van wijziging voor te bereiden. De Hoge Raad heeft arrest gewezen in een zaak tegen een bestuurslid van een Haagse speelclub, die door het gerechtshof in Den Haag buiten vervolging was gesteld. Tegen deze beslissing had de procureur- generaal bij dat hof beroep in cassatie aan getekend. De Hoge Raad deelt niet de opvatting van het hof dat „als bedrijf" in artikel 254 bis van het Wetboek van Strafrecht be tekent: „met nastreving van een econo misch doel." De strekking van deze bepa ling is, zo zegt de Hoge Raad, de daarin ge wraakte handelingen tegen te gaan ter be teugeling van de speelzucht, maar niet ter voorkoming van geldëlijk gewin bij de ex ploitanten. Op die grond acht de Hoge Raad ook de overweging van het hof, dat een vereniging zonder rechtspersoonlijk heid tegenover de leden zelf niet een be drijf kan uitoefenen, niet redengevend voor de beslissing. Het hof was voorts van mening geweest, dat met het in de wet gebezigde woord „publiek" uitsluitend worden aangeduid personen, die geen lid zijn van de vereni ging, welke gelegenheid tot hazardspel geeft. De Hoge Raad oordeelt hiertegenover, dat uit de tekst der desbetreffende bepa ling veeleer volgt, dat de wetgever, voor ziende dat men door middel van een quasi- lidmaatschap van zogenaamde besloten verenigingen de werking van deze bepaling zou trachten te ontduiken, dit heeft willen voorkomen door te bepalen, dat het onver schillig is of het gebruik maken van de ge boden gelegenheid al dan niet van enige voorwaarde of van de inachtneming van enige vorm afhankelijk is gesteld en dus aan het begrip „publiek" een ruimere be tekenis heeft willen geven dan het hof daaraan toekent. Tenslotte oordeelde de Hoge Raad, dat het verder tenlastegelegde doelt op een vereniging, die tot oogmerk heeft dat mis drijven worden gepleegd, waarbij het er niet toe doet of dit geschiedt door leden of niei-leden der vereniging. De beslissing van het hof is dan ook ver nietigd met verwijzing der zaak naar het gerechtshof te Amsterdam ter verdere be rechting. Op 27 Januari bedroeg de productie van de „Willem Barendsz" 5274 ton traan. In het seizoen 1950/51 bedroeg de productie over een nagenoeg gelijk aantal productie- dagen 4410 ton traan. Aan spermolie werd tot 27 Januari geproduceerd 2849 ton. LONDEN (Reuter) De Labouroppositie in het Britse Lagerhuis heeft Dinsdagavond een motie ingediend, waarin zij haar steun aan de Britse buitenlandse politiek beves tigt, doch op premier Churchill persoonlijk critiek oefent, „omdat hij er niet in geslaagd is de Britse politiek inzake Korea aan de Amerikanen duidelijk te maken". De Conservatieven zijn verbaasd over de motie. Zij verklaren in hun parlementaire loopbaan nog nimmer iets dergelijks te hebben meegemaakt. Debat geopend De Britse minister van Buitenlandse Zaken, Anthony Eden, had tevoren het debat over Buitenlandse Zaken in het La gerhuis, dat twee dagen zal duren, geopend met een algemeen overzicht van de inter nationale toestand. Voor hij opstond drong de leider van de Labour-oppositie, Clement Attlee, er op aan, dat de premier zelf het debat zou be ginnen met een volledige verklaring over zijn bezoek aan de Verenigde Staten. Churchill antwoordde echter dat hij voor zich de tweede dag van het debat zou wil len reserveren, „wanneer wij iets duide lijker weten hoe het huis de zaken be schouwt. Niet omdat het mij er toe zou brengen mijn mening of de vorm van mijn verklaring te wijzigen, maar omdat ik mis schien in staat zou zijn voor de leden van de oppositie enige hunner moeilijkheden uit de weg te ruimen", zei Churchill onder gelach van de afgevaardigden. Eden deelde mede, dat op 13 Februari te Londen een bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken der drie Westelijke grote mogendheden zal worden gehouden. Een deelnemen van de West-Duitse Bonds kanselier. dr. Konrad Adenauer, zou afhan- Bij de viering van hun zilveren huwelijksfeest namen Koning George en Koningin Elisabeth een stormachtige ovatie in ont vangst van het Engelse volk, terwijl de koninklijke familie op het balcon van Buckingham Palace bijeen was. Het werd de laatste gezamenlijke foto van de familie, die in deze tijd April 1948 nog niet getroffen was door het leed van 's Konings ziekte, die thans tot een zo plotseling einde heeft geleid. Links op de foto Engelands nieuwe Koningin, Elisabeth. gen van de definitieve rapporten, die van de hoge commissarissen in West-Duitsland worden verwacht over de besprekingen tussen de hoge commissarissen en de West- Duitse regering. Eden deelde verder mee dat de Franse regering de huidige regelin gen voor de Saar als tijdelijk en voorlopig beschouwt. „De deur staat open voor dis cussie en onderhandelingen", aldus Eden. Europa Over de Britse samenwerking met het Europese leger verklaarde Eden, dat de Britse regering het voornemen heeft een zo nauw mogelijke verbinding met de Euro pese defensiegemeenschap tot stand te brengen, in al haar politieke en militaire ontwikkelingen. „Een aanzienlijke mate van vermenging der luchtstrijdkrachten van het Verenigd Koninkrijk en van Europa zou zeer wel bijzonder voordelig kunnen zijn". Hij voegde er aan toe: „Wij op dit eiland zijn besloten strijdkrachten op het vasteland van Europa te handhaven, zolang dit nodig is". Over Egypte zei Eden: „Wij zijn absoluut oprecht in ons verlangen om een overeen komst met Egypte te bereiken, die de vei ligheid van het Midden-Oosten en het Suezkanaal zal verzekeren. Een dergelijke overeenkomst moet, indien zij blijvende waarde wil hebben, eveneens rekening houden met de ware en rechtmatige ver langens van het Egyptische volk". Hij bevestigde, dat Churchill tijdens zijn jongste bezoek aan Washington geen nieu we verplichtingen ten aanzien van Korea heeft aangegaan. De enige verplichting, die is aangegaan, was deze. dat de belangheb bende mogendheden overleg zouden plegen ingeval van een schending van een wapen stilstandsovereenkomst. Eden verklaarde, dat de meeste waar nemers op het Europese vasteland het er naar zijn mening mee eens zouden zijn. dat, hoewel nog ongerustheid bliift, de vrees voor een onmiddellijke oorlog niet is toe genomen. doch integendeel afgenomen. Minister Eden kondigde voorts aan, dat Engeland een vertegenwoordiging zal ves tigen bij de zetel van het hoge gezagsorgaan voor de Europese kolen- en staalgemeen schap teneinde betrekkingen met dit lichaam aan te knopen. Labour twijfelt Toen de minister sprak over Korea werd hij herhaaldelijk onderbroken, vooral toen hij zeide te vertrouwen dat „de Ameri kaanse regering en het Amerikaanse volk even verlangend zijn naar vrede in het Verre Oosten, als wij dat zijn". De Labour- afgevaardigde Richard Crossman bestreed deze mening en haalde verklaringen aan van de Amerikaanse minister voor de Vloot en de Amerikaanse admiraal Fechteler, waarin dezen hadden gezegd, dat „ingeval er geen wapenstilstand wordt bereikt, de oorlog zal worden overgebracht naar de Chinese kust". Eden antwoordde hierop: „Ik hoop, dat de geschiedenis mij over een week, of over veertien dagen, of wanneer dan ook, in het gelijk zal stellen met mijn opvatting dat de Amerikanen een wapenstilstand wensen, indien deze kan worden bereikt". De mi nister verklaarde deze uitlating echter niet nader. Eden besloot zijn toespraak met de woor den: „In Korea, in Egypte en in West- Europa zijn de vooruitzichten heden ten dage hoopvoller. Kunnen wij in één of in al deze gebieden de spanning verminderen en wederzijds begrip kweken? Ik geloof, dat wij hiertoe in staat zijn en ik ben even eens van mening, dat succes van dit soort kan leiden tot meer wederzijds begrip. Dat is hetgeen wij willen bereiken. Wij verzoe ken het Huis ons bij deze taak te helpen." Na de rede van minister Eden werd pre mier Churchill opnieuw geïnterpelleerd over zijn bezoek aan Amerika. De leider der Labour-oppositie, Clement Attlee, merkte op, dat de toon van Chur chill's verklaring na diens terugkeer anders was dan de toon van zijn rede voor het Amerikaanse Congres. Aangaande deze rede verklaarde Attlee, dat „een Amerikaanse schrijver deze heeft uitgelegd als een be reidheid om met de Verenigde Staten sa men te werken bij het uitvoeren van maat regelen, zoals het bombarderen van Mandsjoerijse vliegvelden en het instellen van een blokkade langs de Chinese kust. Wij behoren hier te weten of het standpunt definitief in deze zin is gewijzigd." aldus Attlee. Churchill reageerde echter niet. '^xcoooooooocoocoocoovv^-ïxxscinoooocoooosoonaTociryioooo VANNACHT IETS ZACHTER Verwachting medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt te 10 uur: Zwaar bewolkt met hoofdzakelijk in de Noordelijke helft van het land enige regen of motregen. Later echter enkele opklaringen. Matige, aan de kust tijde lijk krachtige Westelijke wind. Van nacht iets zachter. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. 7 Februari Zon op 8.12 uur, onder 17.37 uur. Maan op 13.35 uur, onder 6.51 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 6 Februari: Hoog water: 0.07 en 12.47 uur. Laag water: 7.56 en 20.39 uur. Donderdag 7 Februari: Hoog water: 1.28 en 13.55 uur. Laag water: 9.14 en 21.46 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1