Electrische lascursus BONTMANTEL J.V. Stofzuigers RUMBA BAX AR GELDBELËGGING 2 hurgerwoon huizen f 11.000 SUIKERVRIJE ARTIKELEN B. de Vilder Zn DANSSCHOOL KWEKKEBOOM 4-deurs CHEVROLET 1947 „Het Masker" zorgde voor vrolijkheid NIEUWE SCHRIJFMACHINES CHR. VISMAN Groen teprijzen beter, aanvoer daalt Costricum BIJBELLEZING Reparaties C. v. i. MEER vanaf f 2.- per week Ruit stuk? Nieuwe Gracht 98 Wegensvertrekte koop PTT jongedames 6 Jaarvergadering van tennisclub ,,de Gieteling" K.V.P. ledenvergadering H.O.V,-concert in K.S.A.-gebouw De groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week „Muggen om de kaars" Doorlichting van heel Castricum wordt voorbereid Scheepvaart SUCCESSCHOTELS f2.50 Lion d'Or HOOVER WASMACHINE Suiker patiënten een VERKOOPSTER een AANK. VERKOOPSTER TELEGRAAFKANTOOR AMSTERDAM ZATERDAG 9 FEBRUARI 1952 Op het programma van de toneelgroep „Het Masker", welke Donderdagavond in het K.S.A.-gebouw te Beverwijk voor een volle zaal een opvoering gaf van het blij spel „Een zeeman ging passagieren", viel wederom de naam van een nieuwe auteur te ontdekken, namelijk een zekere Koos Beswino. Maar te oordelen naar de magere kwaliteiten, die uit dit stuk in drie bedrij ven blijken, is er voor liet amateurtoneel ook van hem geen verbetering van het répertoire te verwachten. Ik ben geneigd te veronderstellen dat het hier een pseudo niem betreft van een schrijver, die reeds een aantal zouteloze stukken heeft gepro duceerd en nu onder een andere naam weer een nieuwe serie is begonnen. Ook dit stuk begint weer eens met de weinig oorspronkelijke huisknecht en het zoveelste dienstmeisje, die een exposé ge ven van de omstandigheden der personen, die daarna op het toneel zullen verschijnen. En u raadt het nooitde huisknecht is zo maar op haar verliefd. Na deze tradi tionele inzet zag het er even naar uit, dat de schrijver zich herstellen zou. Want er zat toch wel iets in de avonturen van de eenvoudige matroos Arie Schellevis, die tijdens het verlof in een bar de zoon van zijn reder ontmoet. Zij raken gezamenlijk boven hun theewater, waarna de zeeman in de deftige flat spontaan enige dagen onderdak krijgt aangeboden. Maar dan komen wij toch niet verder dan een afge zaagde persoonsverwisseling, waarbij een opgedrongen huwelijk uit berekening af springt door de verwarring, welke ontstaat wanneer Leni Harremans wordt aangezien voor freule De Mees van Vendel en deze zich uitgeeft voor de eenvoudige Suzy. Arie geraakt voor haar in vuur en vlam. zonder in het begin te vermoeden dat hij een echte freule tot het voorwerp van zijn affecties heeft gemaakt. Maar na de gebruikelijke verwikkelingen wordt aan het slot natuur lijk het sprookje werkelijkheid. In zijn openingswoord had de voorzitter medegedeeld, dat men dit stuk gekozen had om de leden enige uren de dagelijkse zor gen te doen vergeten en in deze opzet is men in ieder geval voortreffelijk geslaagd. De toeschouwers hebben dikwijls onbe daarlijk gelachen en het was bijzonder amusant hen tijdens dit uitbundige pleiziej- te observeren. Voor het grootste gedeelte komt dit succes voor rekening van de spe lers, die van dit onbelangrijke blijspel een bijzonder vlotte opvoering hebben gegeven. Zo was Theo Dudink een droog-komische huisknecht. Met zijn mimische talenten vertoonde hij beurtelings een stalen gezicht en hevige opwinding, tot groot vermaak van het publiek. Naast een stoere zeeman van Chr. de Goede verdient ook Adr. van der Plas als baron De Mees van Vendel een De tennisclub „De Gieteling" hield haar jaarvergadering in het Statenhuis. De secretaris maakte in zijn verslag gewag van een geslaagd seizoen, waarna de pen ningmeester een nadelig saldo van 22 aankondigde. Mevrouw E. van Randtwijk werd tot secretaresse gekozen. De overige bestuursleden behielden hun functies. In de technische commissie werden G. van Reussen en H. Zonneveld benoemd: mejuf frouw R. de la Leijne en J. van Randtwijk namen in de kascommissie plaats. Besloten werd om, gezien het grote succes van vorig jaar, weer een trainingscursus te organiseren. Dit jaar zal weer met een ploeg aan de competitie van de Koninklijke Nederlandse Lawn Tennis Bond worden deelgenomen, evenals aan de Zaterdagmid dag-competitie. Het grote aantal nieuwe leden gaf het bestuur reden tot tevredenheid, hoewel het banenprobleem hierdoor nog urgente! werd. In de bovenzaal van het K.S.A.-gebouw hield de afdeling Beverwijk der KVP gis teravond haar jaarlijkse ledenvergadering. Uit het jaarverslag van de secretaris over 1951 bleek dat het ledental van 729 tot 685 was teruggelopen; aangezien er echter in dat jaar geen verkiezingen heb ben plaats gevonden, werd dit niet ver ontrustend genoemd. Als spreker voor deze avond was het Tweede Kamerlid de heer J. v. d. Ploeg uitgenodigd. Deze begon met een résumé te geven van de KVP-politiek der laatste jaren, waarna hij het militaire probleem aansneed. Hij zag wel in dat grote militaire uitgaven noodzakelijk waren, maar eiste van de regering dat de gelden zo doelmatig mogelijk zouden worden aangewend. Ook ten aanzien van het weer tewerk stellen van de in de burgermaatschappij terug gekeerde militairen stond de KVP op het standpunt, dat de werkgevers achter de betrokkenen dienen te staan. Wat de belastingpolitick aangaat, bracht het Kamerlid naar voren dat wij wel voor grote offers staan, maar dat er geen an dere mogelijkheden zijn om onze hoge las ten te betalen. Betreffende de gezinspolitiek zou spre ker graag een goede kinderbijslagregeling willen zien, ook voor de kleine zelfstandi gen, waarna hij opmerkte dat men bij het bouwvolume rekening zou moeten houden met de grotere gezinnen. Onder auspiciën van de Algemene Be- verwijkse Culturele Commissie geeft de Haarlemse Orkest Vereniging, dirigent Ma- rinus Adam, Woensdag 13 Februari 's avonds om 8 uur een concert in het K.S.A.-gebouw. Op het programma staan werken van Rimsky-Korsakoff, Rossini, Sibelius, Strauss, Zeiler, Schubert en Léhar. Medewerking verlenen als soliste Dora Schrama en als vioolsolist Jan Hes- merg. AGENDA VOOR BEVERWIJK Zaterdag 9 Februari Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Misdaad op bestelling. Luxor Theater. 7 en 9.15 uur: Het complot van het houten paard. W.B. Theater, 8 uur: Silver river. Zondag 10 Februari Kennemer Theater. 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: Misdaad op bestelling. Luxor Theater, 2.15 uur: Kit Carson; 4.30, 7 en 9.15 uur: Het complot van het houten paard. W.B. Theater, 2.30 uur: Robin Hood, 4.30 en 8 uur: Silver river. Maandag 11 Februari Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Misdaad op bestelling. Luxor Theater. 7 en 9.15 uur: Het complot van het houten paard. W.B. Theater, 8 uur: Silver river. eervolle vermelding. Andr. Kruidenberg en Ton van der Plas waren de rijke reder en zijn zoon en hoewel zij zich niet onverdien stelijk van hun taak hebben gekweten, mis ten zij toch de allures van dergelijke per sonen. Vooral de slordige uitspraak (bij voorbeeld „beron") vraagt dringend om verbetering. De dames F. Geldermans en C. van der Braak speelden met veel brio en charme. Mej. A. Rijs was een vlot en bij de hand kamerkatje. Donderdag 14 Februari wordt deze op voering, eveneens in het K.S.A,-gebouw,, herhaald en de toekomstige bezoekers we ten dus, dat hen een vrolijke avond te wachten staat. JAN VAN DAM. ADVERTENTIE reparaties aan ieder merk Velscrduinplcin - IJmuiden-O. Tel. K 2550 - 4619 REMINGTON-DEALER Op de groentemarkt kan men nu duide lijk bespeuren dat de aanvoer afneemt, maar voor de tijd van het jaar is er toch nog ruim voldoende. Over het algemeen waren de prijzen beter dan een week geleden. De andijvie die nu zo goed als geruimd is, bracht een prijs op van 95 cent per kilo. Een ander artikel dat nog ruim vertegenwoordigd is, maar toch ook in aanvoer afneemt, is de spruitkool. De doorsneeprijs lag nu tussen de 40-50 cent. per kilo met een uitzondering voor een extra mooie partij, die tot 73 cent per kilo ging. Groot v^s de vraag naar prei, er werd van 14-34 cent per kilo betaald. Witlof was eveneens duur: hier lag de prijs rond de 40 cent per kilo met als hoogste notering voor de eerste kwaliteit 46 cent per kilo. Goede waspeen noteerde nog 38 cent per kilo. Boerenkool was goedkoop: hiervoor werd van 5-12 cent per kilo betaald, groene kool was iets duurder; bij een ruim aanbod kwam men nog aan de 16 cent per kilo. De bosjes rabarber uit de kas noteerden 21-55 cent. Grote aanvoer op bloemenveiling Ondanks het feit dat er deze week een groot aanbod op de bloemenveiling was, bleven de prijzen gunstig. De kwaliteit der aangevoerde tulpen is heel goed, soor ten als Rose Copland, v. d. Eerden. Krelage Triumph. White Sail. Wm. Pit en Wm. Cop land varieerden van 65-95 cent per bos. Bartigon en Golden Harvest kwamen tot 1.15. Er waren deze week veel narcissen, die vlot verkocht werden. Helios en Laurens Costers gingen tot 70 cent per bos. Er was een toenemende vraag naar Blauwe druif jes. waarvan grote partijen worden aan geboden. Er werd van 18-35 cent per bosje betaald. De eerste sneeuwklokjes kwamen aan de markt. Het aanbod van potplanten is klein, het zijn grotendeels cyclamen en primula's. Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het verloop van de groenten- en fruitmarkt over de periode van 1 tot 8 Februari mede: Oost-Duits!vod was in de markt voor 150 wagons gele savove- en witte kool, waar door de prijzen voor deze twee koolsoorten zich konden handhaven op f 8 tot f9.50 de 100 kg. Oostenrijk. Duitsland en België waren eveneens goede afnemers van de Deense witte. Bij langzaam teruglopende aanvoer bracht groene savoyekool van f 13 tot f26.80 de 100 kg. op. Rode kool ging voor export naar Duitsland, Engeland en België tegen f9.50 tot f 15,50 de 100 kg. De export van uien verloop: traag. De noteringen op export veilingen liepen terug tot 30—34 cent per kg. Op de consumptieveilingen werd voor dit product tot 40 cent per kg besteed. Nu de prijzen voor de uien in het buitenland aan de hoge kant liggen, wordt de vraag naar prei groter. Duitsland. Zwitserland en ook België toonden belangstelling voor prei. waardoor de noteringen opliepen tot 2530 cent per kg. Boerenkool bleef laag geprijsd en kwam niet boven de 12 cent per kg. uit. Spruiten waren goed gevraagd en noteerden van 35—65 cent per kg. met een middenDrijs van 45 cent. Hetzelfde geldt voor witlof welke voor 4055 cent per kg. werd aangekocht. Andijvie uit de kassen is als bladgroente een gewild product, waardoor'gemiddeld 75 cent per kg. werd geboden. Voor breekpeen, welke voor export naar Engeland. België en Duitsland is uitgevoerd, werd f 23,50—f 27,30 de 100 kg. besteed. Was peen noteerde 1826 cent per kg. Op enkele veilingen wordt nog spinazie aangevoerd tegen 5060 cent per kg. Ook de aanvoer van sla is gering met prijzen van 820 cent per krop. S'oofsla noteerde f 1.50fl.80 en veldsla f 0.80f 0.95 per kg. Als een der eerste nieuwe producten van dit jaar werd de stookrabarber aangeboden voor 6769 ct. per kg. Schorseneren werden door Duits land. België en Zwitserland afgenomen tegen 5060 cent per kg. Op de fruitveilingen was de stemming, na een aanvankelijk lauw begin, in het midden van deze week iets gunstiger, waardoor de prijzen gemiddeld 5 cent per kg. omhoog gingen. Het aanbod van de Cox's Orange en de Sterappel wordt geringer en langzamerhand vervangen door de beter houdbare Jona than. Goudreinet en Golden Delicious. Voor stoofperen werd 35—40 cent per kg. besteed. ..Holac I" greep zijn kans niet Het eerste herenteam van de Kennemor- staten tafeltennisvereniging „Hotac" heeft de belangrijke ontmoeting voor de eerste klasse competitie van de Nederlandse ta- feltennisbond, afdeling Haarlem met 6-4 verloren. F. de Loor zorgde met fraaie overwinningen voor 3 punten, waarna het dubbel F. de Loor-.T. Weenink het reste rende punt behaalde. Hiermede was het kruit van de Beverwijkers verschoten, want J. Weenink en A. Mafoicas konden verder geen van hun enkelpartijen winnen. Door dit resultaat heeft G.T.T.C. 1 met 3 punten voorsprong op „Hotac" de leiding in deze afdeling en het ziet er niet naar uit dat de Beverwijkers in de resterende wedstrijden deze achterstand teniet kun nen doen. VISSERIJ BERICHT URK Donderdag werd door 54 vaartuigen aan gevoerd: 3180 p. snoekbaars f 0.80—f 0.86 p. p.; 425 p. rode baars f 0.83f 0,95 p. p.; 3316 p. blei f 0,06f 0,07 p, p.; 63 p. karper f 0,36 p. p. Fijnvis gekelderd. De noteringen van de fijnvis, waarvan de markt Vrijdag door vele kotters en loggers ruim voorzien werd, konden het ook niet rneer houden en al was er nog geen sprake van een ernstige val, hier en daar zakte de zaak toch aanzienlijk. Zo daalde de grote tong van f 3,60 op f 3 per kilo en voor de tong I werd niet meer dan f 1,32 betaald. De logger wij ting stond ook slecht aangeschre ven. Enkele partijen werden gewaardeerd op f 12 en f 13 per kist, maar voor de rest moest de opvangregeling er weer aan te pas komen. De trawlersoorten brachten het er wat beter af met f 14 tot f 13 per kist. Sohol 2, d'ie aanmerkelijk goedkoper was dan Donderdag als gevolg van het ruimere aanbod, daalde tot f 22 per kist. Voor de kabeljauw was voldoende animo, hoewel ook hier met iets lagere noteringen genoegen moest worden genomen. De kis ten kabeljauw van 125 kilo varieerden van f 80 tot f 85 per kist. De regels dikkoppen haalden f 45 tot f 60 per 10 stuks en de kleinere soorten deden f 28 tot f 27 de 10. Magertjes. De „Antje", die Vrijdag als eenling van de trawlervloot aan de af slag was, besomde voor een 13-daagse reis en een aanvoer van ongeveer 500 kisten f 7330. Van het grote aantal loggers, dat er binnenkwam, werd de „Aafke Jacoba" van de rederij Kennemerland de hoogste met f 5200. De overige loggers varieerden van de f 2000 tc-t de f 4500 per schip. Van de kottervloot kreeg de IJM 53 de hoogste besomming: f 3200. Storm-markt. De verwachtingen, dat er vandaag nog wel een trawler zou bin nen komen, zijn niet uitgekomen. De aan voer moest, geheel worden verzorgd door de talrijke kotters en loggers, die wegens het slechte weer in grotere getale naar binnen kwamen dan gewoonlijk. Belangstelling genoeg. Als eerste ge gadigden van de trawlers voor de Maan- dagmarkt komen de volgende schepen in aanmerking: de Tzonne, Vios, Zeelandia, Eli Chénévière en Thorina (29 Jan.), de Haarlem, de Marv, de Shamrock (30 Jan.) en de Sumatra en de Bergen (31 Jan.). Nieuw hart. De N.V. De Dogger maatschappij te VI aard in gen heeft mo menteel de beschikking over 10 schepen. Nog niet zo lang geleden werden de Vooraan (VL 115) en de Voorwaarts (VL 152) van stoomlogger tot motorlogger ver bouwd. welke thans ook aan de trawlvis- serij deelnemen. Men is er nu toe overge gaan ook de Prinses Juliana (VL 97) tot motorlogger te verbouwen. Bij de N.V. Scheepswerf A. de Jong te Vlaardingen zal dit schip van een 300 pk Bolnes mo tor worden voorzien. Marktnicuws. Prijzen: heilbot 2.45- 2,30, gr: tong 3.15-3, gr.m. tong 1.80-1,63, kl.m. tong 1,73-1.52, kl. tong I 1,90-1,74, kl. tong II 1.41-1,29, tarbot I 1,75-1,50 per 1 kg. Gr. schol 26-19, gr.m. schol 27-19, kl.m. schol 38-30, kl. schol I 31-26, kl. schol II 25-11. schar 26-13, bot 16-8, v. haring 14. makreel 16-12. kl.m. schelvis kl. schelvis I 48-46, kl. schelvis II 36.50- 34, wijting 16-8. gr. gul 32, midd. gul 34- 30. kl. gul 27-19.50. poontjes 12,50, kl. koolvis zw. 22-17, kl. koolvis wit 26 per 50 kg. Gr. kabeljauw 164-67, gr. koolvis zw. 37-36, gr. koolvis wit 72. gr. leng 71 per 125 kg. Aanvoer: 275 kisten tong en tarbot, 1 heilbot. 910 schol, 280 schar, 255 bot, 8 haring, 38 makreel, 28 schelvis, 275 wijting, 230 kabeljauw en gul, 9 leng, 6 poon. 135 koolvis, 20 diversen, totaal 2470 kisten. Besommingen R015 Antje f 7330. KW41 f 5190. KW29 f 4530, ICW67 f 4930, KW 138 f 4080, VL115 f 3180, R029 f 930. WR7 f 65, R03 f 1610, KW92 f 880, KW53 f 1730, KW77 f 1420, KW27 f 1500. KW31 f 740, KW10 f 2140, KW34 f 2230 KW 12 f 830, KW210 f 1330. KW30 f 1330. KW94 f 1410. IJM53" f 3140, IJM277 f 1220 IJM214 f 2560, IJM52 f 1030, IJM276 f 1070. KW9 f 340. Koffer er bij. Werd een maand gele den door W. van Leeuwen in Katwijk de piotorkotter UK 186 aangekocht en on der de naam Karei Doorman (KW 227) in de vaart gebracht, een paar weken gele den is wederom een kotter aan de Kat- wijkse vloot toegevoegd. Van Stolk's Tra ding Company werd door schipper N. Messemaker de Sylvia (IJM 216) aange kocht en verdoopt in Arendje KW 98 is het vaartuig inmiddels in de vaart ge bracht. De Sylvia IJM 216 was de vroe gere Wiron IJM 210 en beoefende enige tijd de visserij van Scheveningen uit. In en uit. Vrijdag kwamen binnen tot 18 uur de KW 35 9 92 £1 53 77 27 210 138, RO 15 3. TEX 37 11 32, UK 53 163 186 126 202, IJM 53 277 229. Naar binnen vertrokken de UK 114 28 52 87 157 120 80 254 243, TEX 51. HD 37, IJM 37 242. Naar zee vertrokken de IJM 99 34, SCH 92 IJM 73, TEX 37, UK 4, SCH 9 en UK 86. Woensdag- en Vrijdagavond werd de personeelsleden van de Provinciale Wa terleiding Bedrijven van Noordholland in hotel Borst te Bakkum een amusant pro gramma aangeboden. De toneelclub P.W.N. U'K Bloem en daal vertoonde I-Ian de Wilde's blijspel „Muggen om de kaars" over drie vrijgezellen op zoek naar een kundige huis houdster, die over de nodige capaciteiten beschikt om het gedérailleerde mannen- gezin weer op het juiste spoor te helpen. Nadat enige candidaten zijn gewogen en te licht bevonden, treffen zij eindelijk het ideaal, een combinatie van charme, opge wektheid en gratie, die tevens hun culi naire wensen meer dan bevredigend ver vult. De harten van de drie oude heertjes zijn onmiddellijk van slag en zij trachten door allerlei attenties elkaar de loef af te steken om aldus de blijvende gunst van hun Dulcinea te Vèrwerven. Helaas wacht hun een meer dan bittere ontgoocheling: het blijkt dat zij met deze ideale huishoudster een soort vijfde colonne hebben ingehaald, die als voorpost fungeert van een >iand- langer, waarmee zij het verliefde trio niet alleen de grootste desillusrf van zijn leven bezorgt, maar bovendien nog van een deel zijner kostbaarheden ontlast. Dit pretentieloze blijspel, waarin de auteur vermakelijke situaties met een vlot te pen heeft uitgewerkt, werd door de P. W.N.-leden in de juiste trant gespeeld. De heren C J. Hunik, B. R. Smit en J. H. Wiese maakten de diverse komische tafe relen met glundere animo tot een genoeg lijk schouwspel. Deze heertjes wezen elke overdrijving beslist van de hand, zodat zij niet tot gechargeerde kluchtspelfiguren werden gedegradeerd, maar een kern van realiteit bewaarden, waardoor deze snaakse personages zelfs nog een zekere aandoen lijkheid verkregen. Zij vonden in Puck Jager een uitstekende partner, die het hen door haar natuurlijk optreden en een makkelijk maakte om een adorerende hou ding aan te nemen Van de solliciterende charmante verschijning wel bijzonder ge- huishoudsters wist vooral Marian Habiecht zich te onderscheiden door de snedige ma nier, waarop zij de woordenrijke Ans ty peerde. De gezelligheid van deze avonden werd nog verhoogd door een muzikaal inter mezzo, waarbij „De Groenpetters", een acht man sterke muziekkapel onder lei ding van W. Jacobs, een serie vrolijke klanken de zaal inblies. Dit geschiedde zuiver van toon en met een uitstekend ge voel voor maat, zodat ook zij telkens een dankbaar applaus in ontvangst mochten nemen. Aan dit jaarlijks terugkerende festijn werden aldus weer nieuwe suc cessen toegevoegd, waarvan de eerste avond onder meer de directeur, ir. B. F. van Nievelt, en enige hoofdambtenaren getuigen zijn «geweest. JAN VAN DAM Het feit dat enige tijd geleden weer een drietal gevallen van TBC in Castricum zijn geconstateerd, heeft de vraag doen rijzen, of een doorlichting van de bevol king op grote schaal verantwoord is. De meningen hierover lopen nogal uiteen, het geen voor diverse personen aanleiding is geweest, om deze dringende kwestie aan te pakken. Met het doel om tot oprichting te komen van een comilé van actie, vindt er Dinsdagavond in het gemeentehuis aan de Dorpsstraat een bijeenkomst plaats. De besturen van de afdelingen Rode Kruis, Wit-Gele Kruis, Witte Kruis, de twee on derafdelingen van Gezinszorg, en de EI-IBO-vereniging zijn voor deze oprich tingsbijeenkomst uitgenodigd. Door de wethouder van Sociale Zaken de heer G. Meijer wordt een uiteenzetting gegeven van de wijze waarop een onder zoek moet plaats vinden. Tevens zal het op te richten comité de te volgen richt lijnen aan een diepgaande beschouwing onderwerpen. AGENDA VOOR CASTRICUM EN UITGEEST „Corso-Theater" Castricum: Zaterdag 19.15 en 21.30 uur, Zondag 20 uur: „Op naar Broadway". Zondagmiddag 14 en 16.15 uur, Maandag, Dinsdag en Woensdag, iedere avond 20 uur: „Ku Klux Klan". Bioscoop „De Ooievaar", Uitgeest: Zater dag 20 uur en Maandag 20 uur: „Z'n laatste reis". Zondag 16 en 20 uur „De geheimzinnige Dr. Satan". Deel 2 „Dr. Satan ontmaskerd". Aagtekerk, 8 Colombo verwacht. Akkrumdijk, 7 v. R'dam naar Port Said. Amsteldijk, verm. 8 v. New York n. R'dam. Amstelstad, 8 te Bahrein verwacht. Arendsdijk, 8 Montevideo verwacht. Arkeldijk, 8 te R'dam van New York. Arundo. pass. 7 Scilly's. Aagtedijk, 8 van Boston te Norfolk. Alriati, 7 270 m. N.NO. St. Paulsrock. Amstclpark, 7 270 m. N. Flores. Aalsdijk, 7 220 m. O. Abaco. Aalsum, 7 570 m. W. Flores. Aldcgonda, 7 te Bangkok verwacht. Altair. pass. 7 Ouessant. Aludra. 7 140 m. N. Recife. Ampenan, 7 540 m. W. Gibraltar. Amsteldiep. 7 480 m. NO. Ouessant. Amstelvaaft, 7 800 m. W. Azoren. Argos. 7 ten Z. Kreta. Arncdijk. 7 430 m. O.NO. Bermudas. Andijk. pass. 8 Vlissingen v. Antwerpen. Axeldi.jk, 7 te Havanna. Billiton, 8 Makassar verwacht. Blitar, 7 dwars Socotra eil n. Djibouti. Bloemfontein, 7 van Aden naar Zuez. Baam. 8 te Taltal verwacht. Bennekom, 7 450 m. W.ZW. Ouessant. Bonaire. 7 750 m. ZW. Azoren. Blommersdijk, 7 te Baltimore. Caltex Pernis, 7 van Sidon naar R'dam. Caltex Leiden, 7 100 m, O. van Malta. Clavclla, 7 270 m. NO. San Miguel. Callisto, 7 130 m. O. Abaco. Castor, 7 480 m. W.ZW. La Guaira. Cleodora. 7 630 m. Z. Cook eil. Drente, 7 pass. Djeddah. Diemcrdijk, 7 460 m. O. Sable eil. Ena, 7 van Curasao naar Bergen. Enggano, 7 van Amsterdam. Esso Rotterdam. 14 R'dam verwacht. Edam, 7 400 m. O.NO. Cp. Race n. Halifax. Erinna, pass. 7 Okinawa. Eos. pass. 7 Kp. St. Vincent. Ecco Amsterdam, 7 560 m. NO. Azoren. Etrema, 7 710 m. NO. Martinique. Felipes. pass. 7 Fernando Nóronha. Gaasterkerk. 7 van Tanga naar Zanzibar. Hermes, 6 van New York n. Port au Prince. Hercules, 7 v. New Orleans naar New York Hector, 8 van Amsterdam te Bremen verw. Hecuba, 7 van P-unta Cardon n. Barranquilla. Hersilia, 7 1140 m. ZW. Azoren. Iris. 7 van Gothenburg te Amsterdam. Ittersum, 7 van IJmuiden. Ino, 4 van Antikua n. St. Kitts. Job. van Oldenbarnevelt, 7 van Aden naar Fremantle. Japara (KPM), 7 van Aprigi naar Ampenan. Kota In ten, 4 te Makassar v. Soerabaja. Kieldrecht, 10 van Japan te R'dam verwacht. Kalockoe. 7 van Sibolga naar Sinabang. Kasimbar, 7 te Dobo. Langkoeas, 7 van Singapore naar Tj. Priok. Leopoldskerk, 8 te Port Said. Limburg, 11 Genua verwacht. Luna, 7 te Piraeus naar Thessaonika. Lawak, 7 van Calcutta n. Belawan. Laertes, pass. 7 Ouessant. Lekkerker, 7 Kp. Palos. Macuba, 7 190 m. ZW. Manilla. Malea. 7 te Suez.' Modjokerto, 7 te Makassar. Malvina, 7 280 m. ZW. Ouessant. Marken, 7 180 m. O.NO. Flores. Mirza. pass. 7 Gibraltar. Molenkerk, 7 in de Gironde Monding. Murena, 7 100 ZO. Runstal Jebel. Melampus, 6 te Singapore. Metula, 2 van Balikpapan naar Singapore. Madoera, 7 van Kaapstad n. Port Elisabeth. Mapia, 7 van Belawan naar Suez. Marpessa, 10 van Stanlow te Bjibouti verwacht Myonia, 7 van Balikpapan naar R'dam. Maas. 8 te Amsterdam van R'dam. Maashaven, 8 van Amsterdam naar Antw. Meliskerk, 7 van Bremen naar Hamburg. Orion, 7 op Weser. Oranjefontein, 7 600 m. O.t.N. Ascension eil. Oranjestad, 7 120 m. NO. San Miguel. Oostmarsen, 8 te R'dam van New Orleans. Plancius, 7 van Tj. Priok naar Semarang. Prins Alexander, 7 345 m. N.NW. Flores. Prins Willem v. Oranje, 8 95 m. ZW. Ouessant. Pygmalion. 7 van Kingston te Mobile. Parkhaven, pass. 6 Madeira. Prins Joh. W. Friso, 7 780 m. O. Kp. Race. Prins Willem V, 7 Ouessant gepass. Rocbiah. pas. 7 Finisterrc naar 'Algiers. Radja, 7 300 m. O.t.Z. Kp. Guardafui. Rotula. 5 v. New Orleans n. Brisbane. Rempang, 7 van Djeddah naar Alexandrië. Riouw, pass. 7 Kp. Bon n. Engeland. Roepat. 8 Singapore verwacht. Rijnkerk, pass. 7 Gibraltar naar Le Havre. Schio, 7 van Lattakko naar Alexandrië. Sibigo. 7 van Rangoon naar Belawan. Sloterdijk, 8 van Semarang te Soerabaja. Stad Vlaardingen. 7 300 m. Z. Cp. Race. Schie. 8 te Alexandrië verwacht. Soestdijk, 7 van New York naar Baltimore. Stad Alkmaar, 7 210 m. NO. Azoren. Sibajak, v. Wellington 20 Soerabaja verwacht. Stad Arnhem, 7 v. Pepel naar IJmuiden. Stentor, 7 van Antwerpen naar Amsterdam. Sliedrecht. 9 Kaapstad verwacht. T.iikampek, 7 v. Lamitan te Isabelle. Tjiluwah, pass. 7 Saigon. Tripang, pass. 7 Lissabon. Tabian, 7 300 m. O.ZO. Socotra. Tiberius, 8 te La Guaira. Tomini, 7 120 m. W.ZW. Kreta. Tomori, 7 120 m. ZO. Brothers. Tjibadak, 5 te Djakarta. Tripang, 8 te Lissabon. Talisse, 8 Tj. Priok verwacht. Teucer, 7 te Penang. Tawali, 7 v. Amsterdam naar Brake Titus, 7 van Mogara naar Vastizza. Tosaris, 6 te Bombay v. Bahrein. Teiresias, 5 v. Djeddah naar Balikpapan Utrecht, 7 840 m. W.t.N. Cure eil. Willemstad, 8 te La Guaira. Westerdam, 7 840 m. W.t.Z. Scilly's. Willem Ruyg, 7 170 m. Dondrahead. Wieldrecht, 14 te Rastanura verwacht. Winterswijk, vertr, 8 v. R'dam n. Civita Vecchia Zuiderkruis, 8 te R'dam van Halifax. Zeeland, 7 van R'dam te Huil. Zonnewijk, 7 690 m. W. ten Z. Flores. KLEINE VAART Amstelstroom, 5 te Bristol. Arnoudspolder, 7 te Lissabon v. R'dam. Audacia, 7 bij Portugesekust. Att, 7 van Garston naar Swansea. Badzo, 8 te Ipswich van Bremen. Berend, 5 te Portsmouth naar Rostock. Bill, verm. 8 R'dam naar Dublin. Cnrpo, 7 van Drogheda naar Amsterdam. Casablanca, 7 te Nantes. Citadel. 7 v. Middlesbrough n. Gent. Claes Compaen, 3 v. Barry te Passages verw. Deneb, 8 tc Boston. Doklaan, 6 v. Dundalk n. Cardiff. Domburgh, pass. 8 Finisterre. Depa, 8 nog te Gothenburg. Dorinda, 8 v. Bremen te Londen verwacht. Echo, 8 van Belfast naar Amsterdam. Escaut, 7 van Parijs naar R'dam. Fakir, 5 van Exeter naar Par. Fcrocia, 8 te Westonpoint verwacht. Frisia, 8 te Liverpool v. He.vsham. Flevo, 8 v. Garston tc Antwerpen verwacht. Gezicna. pas. 6 Sprunghead. I-Iasewint, 3 te Lagos. Hast I, verm. 8 v. Gent naar R'dam. Hast V, 8 te Dublin verwacht. Hebc Nobel, 7 van Antwerpen n. Kingslyn. Hoflaan, 7 van Swansea n. St. Malo. Hondsrug. 7 te Huil. Hoogeland, 6 te Blyth. Hartel, 8 v. R'dam te Hamburg verwacht. Henrica, 8 nog te Nvkoping. Jakob Oorburg, 5 teignmouth naar Genua. Jan Kreumer, 8 v. Vlaardingen n. Warnemunde Jozef Swenden, 6 van Dublin te Garston. Koningshaven. 8 nog te Duinkerken. Lingestroom. 6 van Manchester n. Amsterdam Larix, 7 van R'dam naar Port Talbot. Marcella, 8 te Ambres verwacht. Maine, 7 van R'dam te Stockholm. Mary Ward, fi van Dublin te Belfast. Marcurius. 8 van Aberdeen naar .Grangemouth. Moby Dick. 5 van Vera Cruz te Houston. Mutua Fides. 6 te Hayle. Markab, 6 van Casablanca te Nantes. Ma tar, 7 vn Bordeux tc Duinkerken verw. Mizar, 7 v. Amsterdam te Abbenraa. Nato, 4 v. d. Tyne te Esbjerg. Nettie. 7 v. Barry n. Southampton. Njord, 6 van Middlesbrough te Bilbao. Norma, 8 nog te Great Yarmouth. "Met grote vreugde en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van onz:e zoon en broertje PIETER CORNELIS Noorderhaven. 8 Cuxhaven. Oise, 7 van R'dam te Kingslynn. Peter 7 v. Middlesbrough n. Avonmouth. Peter Swenden. 6 tc Cardiff. Pavo, 7 van Tonnay Charente n. Requejada. Ponto, 7 van Parlington te Lorient. Prinsengracht, 8 nog te Bayonne. Quo Vadls, pass. 6 Port Gilkicher. Rapid, 6 te Parijs. Regulus, 5 te Gremington. Rose Marie. 6 v. Gent te Middlesbrough. Remmert, 8 v. Oporto naar Lissabon. R. P. S.. 7 van Belfast te Manchester. Sandettie, 5 te Sunderland v. Horsens. Santa Licia, pass. 6 Lizard. Soembn, 7 Waterford naar Par. Spurt, 7 te Nemours v. Genua. Strype vertr. 8 van Hamburg naar Bremen. Timor, 7 te Antwerpen. Union. 5 van Goole n. Teignmouth. Van Brakel, 7 te Seaham. Veenenburgh, 7 v. Middlesbrough n. R'dam. Valbella, 7 van Nantes te Bordeaux n. Liborne Westland, 6 v. Honfleur te Ridham. Westlaan, 8 nog te Hamburg. Westpolder. 7 van Lissabon te Oporto. Zwerver, 7 v. Antwerpen naar Kopenhagen. PROVINCIALE PUBLICATIE OPENBAAR GEHOOR INZAKE EEN AAN TE LEGGEN BOVENGRONDSE HOOGSPANNINGSLIJN TUSSEN HAARLEM EN AALSMEER De Commissie Electriciteitswerken (Mi nisteriële adviescommissie inzake ruimtelijke ordening van electriciteitswerken) maakt be kend, dat op Vrijdag 22 Februari 1952 be langhebbenden in de gelegenheid zullen zijn. eventuele bezwaren (ogen het tracé ener aan te leggen bovengrondse 50 kV-hoogspan- ningslijn tussen Haarlem en Aalsmeer ter kennis van de Commissie te brengen. De Commissie zal daartoe op 22 Februari a.s. van 10.3012 uur zitting houden ter Provin ciale Griffie van Noordholland te Haarlem. De lijn is getraceerd door de gemeenten Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlem en Haarlemmermeer, waar tekeningen van het tracé ten gemeentehuize ter inzage liggen. M. C. Smit-Blonden C. G. Smit Carla IJmuiden. 8 Febr. 1952. Kon. Wilhelminakade 43. Tijd Antonius-Ziekenhuis. C. P. SELDERIJK en D. SELDERIJK-KINT danken hiermede ook na mens wederzijdse ouders voor de vele blijken van be langstelling bij hun huwelijk ondervonden. IJmuiden-O., 9 Febr. 1952. Fazantenlaan 37. Zondag: Kalfsbiefstuk met doperwten. Maandag: Beursschotel. Huurt of koopt uw bij: te houden Dinsdag 12 Februari 's avonds 8 uur in het lokaal Ger. Doustraat 62, I.Jmuiden-Oost. Spreker: de heer II. WILTS uit Apeldoorn. Onderwerp: „VrU gemaakt". ALLEN WELKOM. - Toegang en rijwielstalling vrij. in het Oud-Katholiek Verenigingsgebouw Dinsdag van 311 uur. Veel nuttige en mooie dingen, 't Is er gezellig. NIJVERHEIDSSCHOOL VELSEN Voor de op Woensdag 13 Febr. 1952 te beginnen cursus in electrisch lassen kunnen nog 4 cursisten geplaatst worden. Inlichtingen bij de Directeur der school. KUNSTGEBITTEN Sneller, beter, engoed koper! W. BAKKER, Driehuizer- kerkweg 2. Velsen. naar oude beschadigde por tretten, ook "voor moeilijke gevallen. Speciaal adres hiervoor is: Ruilt uw oude Iin voor een Bonthuis 't Centrum Utrechtsestraat 134, A'dam. Tel. 39418 (bij Frederikspl.) HEBT U IETS NODIG????? Maar u hebt geen geld? Komt u gerust naar VAN VEEN, Zijlweg 2628. Haarlem. Wij leveren zonder vooruit betaling entegen lage condities: Winterjassen, Re genjassen. Bedden. Dekens, Costuums, Clubstellen, Dres soirs, Karpetten, Kinderwa gens, Rijwielen. VEILING TE IJMUIDEN-OOST in café „Flora", Zeeweg 113, op Vrijdag, 29 Febr. 1952, nam. half drie. t.o.v. de te Velsen gev. notaris W. Boer lage van: 1. Twee woonhuizen, met er ven en grond, te IJmuiden Pres. Krugerstraat 70 en 72. samen gr. 1.38 A. 2. Zes woonhuizen, met er ven en grond, tc IJmui den, De Wetstraat 7, 9, 11, 13, 15 en 17, samen 3.55 A. 2.60 A. 4. Een woonhuis, met c.. grond, te IJmuiden-Oost, Beukenstr. 22, gr. 1.10 A, Nad. inl. en notities ten kan tore van gen. notaris, Meer- vlietstraat 4, Velsen. Wijkerslraatweg, Velsen-N. Inlichtingen P. BLEEKER, Brederoodseweg 62. Sant poort. Tel. 8077. HUYGENSSTRAAT 10 IJmuiden. Tel. 4.8.6.8. Uw dieet is prettiger met Ringers en Dr. Swaab's o.a. Chocolade, Mocca en Hazelnootrcpcn, Cchocoladepasta, Drop Pepermunt, enz. Speciale blikjes Jam „Rudilim" Limonade en Siroop KENNEMERL. 151 Tel. 5386. IJmuiden. Alle goede merken. Betaling in overleg, Demonstratie vrijblijvend ook bij u thuis. VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 BEL 25331 Schellekens Haarlem Rijksstraatweg 408 rd Aanvang Speciale Tango en Rumbacursus 7 Maart, 8 lessen f 12. Aanvang Laatste Cursus voor beginners 4 Maart. 10 Lessen f 15. Inschrijving dagelijs. 10 Privé-lesscn f 25. HAARLEM, Particulier biedt te koop aan een zich in zeer goede staat bevindende Te zien na tel. afspraak bij Garage ROTTEVEEL, Bloemendaal, tel. 22992. In Kantoorboekhandel wordt gevraagd Brieven onder no. 9162 aan het bureau van dit blad. SS leeg te aanvaarden Landhuis I Kievitlaan. Herenhuis Sta- tionsweg, Woonhuis met ga rage Röntgen straat. Verder 1 nog enkele in aanbouw zijn- j de huizen in Velsen-Noord Te_ aanvaarden tegen 1 April 1952. Hypotheek beschikbaar Inlichtingen CORN. JANUS j en ZN., Stationsw. 81, Velsen. vraagt voor opleiding tot telegrafiste. Leeftijd 16-25 jaar. Vereiste: Staatsdipl. MULO-A of B of HBS 3 j. of 5 j. cursus. Sollicitanten moeten woonachtig zijn te Amsterdam of Haarlem. Sollicitaties schriftelijk aan de Directeur van het Rijks- telegraafknntoor, N.Z. Voorburgwal 182, Amsterdam-C. it

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8