Gymnastiekuit voering Sparta" -Clowntje Rick i t f?,* Lynne Thorn's dilemma LU Castricum Driehuis Santpoort r\ Heemskerk Beverwijk 4 Opnieuw versloeg De Kennemers ZVV met 3-1 Kinheim stelde niet te leur tegen APGS (1-0) Fa. B. ENGELENBERG Weer een rederij ter ziele Onvoorzichtige dame door taxi aangereden A genda voor Veis en Crematie mevrouw F. S. van Balen-Klaar Charmante voorstelling van Polly Perkins" Voor de kinderen Blv Av FEUILLETON „De Lunette" speelde een slecht stuk goed Agenda voor Beverwijk Scheepvaart MAANDAG 11 FEBRUARI 1952 Zaterdag gaf de gymnastiekvereniging ..Sparta" in gebouw Concordia haar jaar lijkse uitvoering onder leiding van de heer C. G. Smit, met muzikale medewerking van het bekende orkest van de heer Roemers. Beoordelen wij de uitvoering in haar ge heel, dan is zij geslaagd. Er is door alle medewerkenden serieus geoefend. De leider heeft aan de afwerking der oefeningen veel aandacht geschonken, hetgeen vooral bij het toestelturnen bleek. Na de opmars van alle deelnemenden. het spelen van het bondslied van het Koninklijk Nederlands Gymnastiekverbond en de toe spraak van de voorzitter, waarbij, o.a. werd medegedeeld dat Sparla thans gaat turnen in een „echte" turnzaal, t.w. in de turnzaal van de nieuwe Watervlietschool. werd het programma geopend met bankoefeningen van de kleuters, een speciaal voor de ouders steeds weer aardig nummer, t De kleine jongens lieten hun behendigheid zien aan en om twee bruggen, alsmede aan laaggestelde ringen, waarbij het wedstrijd reglement was ingeschakeld. De grotere jon gens kwamen op met hooggestelde ringen; het was alleen jammer dat de leider niet wat meer variatie in de oefeningen had gebracht. Het tremplin-paardspringen van deze jongens was een vlot nummer. Een zeer goed num mer was de evenwichtsbalk van de kleinere meisjes, waarbij vooral de keurige lichaams houding en de afwerking der oefeningen opviel. Zeer gevarieerd en opklimmend in gehalte was het klassikale brugturnen van een grote groep meisjes II. Ook hier weer een prima afwerking. De oefening met één knots van de dames kon ons niet bekoren. De minder gelukkige keuze van de muziek was oorzaak, dat deze oefening in een veel te snel tempo moest worden uitgevoerd, waardoor alle gratie, die men bij een knotsoeicning mag verwachten, verloren ging. De vrije oefening van deze dames stond op een veel hoger plan door rustige en beheerste uitvoering. Hun oefenin- Evenals enkele maanden geleden in Zaandam is De Kennemers er in geslaagd ZVV een nederlaag toe te brengen. Doel man Nieuwenhuis stond weer onder de lat en het kwam ons voor, dat de Beverwijkse verdediging daardoor weer aan kracht had gewonnen. De thuisclub demonstreerde ge durende vrijwel de gehele eerste helft een licht overwicht op haar tegenstanders, maar zij beging de fout het spel te kort te houden, waardoor de enthousiast spelende Zaandammers steeds weer gelegenheid kregen in te grijpen vóór het gewenste schot kon worden gelost. ZVV opende door een mooi doelpunt van zijn linksbuiten in de 20e minuut de score en met de daar door verkregen 10 voorsprong ging de rust in. Na de thee pakte de thuisclub de zaken wat energieker aan. Haar overwicht werd groter en toen H. v. d. Sluis enkele minu ten na de hervatting bij een doelworsteling zijn kans kreeg was het 11. Twee minu ten later kwam De Kennemers op gemak kelijke wijze aan een 21 voorsprong, toen een der Zaanse achterspelers verkeerd op zijn doelman terug speelde en de bal daar door ongehinderd over de doellijn rolde. Dat de Beverwijkers dit meevallertje ver dienden bewezen zij, door ook tijdens de resterende tijd de toon aan te geven. Tien minuten voor het slot scoorden zij door rechtsbuiten Sluiter bovendien nog een mooi derde doelpunt, waardoor aan alle nog mogelijke onzekerheid een einde werd gemaakt. Ondanks het door de sneeuwval gladde veld, was het terrein op „Tussenwijk" in uitstekende conditie. In de gelijk opgaande strijd speelde de APGS-linksachter de bal uit een snelle Velser aanval hoog voor eigen doel, maar v. d. Wateren schoot juist over. Kinheim kreeg vele hoekschoppen te nemen tegen APGS slechts enkele. Uit een* hoekschop van Muskee kopte v. d. Wateren in, maar een achterspeler redde de situatie op de doellijn. Na de hervatting was Kinheim direct sterker, maar door te kort spel van het binnentrio bleven doelpunten voorlopig uit. Toen echter na 20 minuten de rechts half van APGS te zacht op zijn linksachter terugspeelde schoot v d. Wateren snel toe om met een onhoudbaar diagonaal schot te doelpunten (1-0). Dank zij hef uitstekende werk van de Amsterdamse doelman kon deze de krach tige Kinheim-aanvallen afweren, maar hij had geluk toen uit 'n zeer goede combinatie van de gastheren zijn verdediging uit el kander werd gespeeld en Muskee de lat trof. Kinheim ontkwam nauwelijks aan de gelijkmaker. Uit een hoge bal voor het Velser doel kopte de midvoor van APGS in, waarna de goed opgestelde linksbinnen met een boogbal inschoot. Paap en Mol echter keerden op de doellijn samen het gevaar. Met Kinheim in de aanval kwam het einde van deze spannende wedstrijd. ADVF.UTF.NTIF Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 OFFICIëLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN Alle verven voor huis, auto en industrie. gen aan paard en lage brug waren zeer be hoorlijk. Bij het ringenzwaaien van de dames zagen wij enige goede oefeningen, welke echter niet volkomen beheerst werden uit gevoerd. Het deelnemen van enkele jonge meisjes aan dit nummer vonden wij niet juist, omdat hun oefeningen te zwaar waren. Het optreden van enkele heren van Sparta, aangevuld met enkele gasten, aan rek, viel bij het publiek zeer in de smaak. Het optreden van de dames-senioren, aan gekondigd als „Evolutie" was bijzonder goed niet door het verwerken van hoog opgevoer de oefeningen (zij lieten twee vrije oefenin gen zien) doch door een goede conposilie der onderdelen, goed aangepast aan de leeftijden dezer dames. Hier heeft de leider goed aan gevoeld, wat deze dames nodig hebben, het geen niet gezegd kan worden van het num mer: „oefeningen op de lange mat". Onder deze benaming wordt al iets héél anders verstaan dan de leider ons liet zien. Hetgeen hij speciaal door de kleine meisjes liet demonstreren, druist geheel in tegen iedere vorm van lichamelijke opvoeding van deze kinderen en spot met elke andere vorm van gymnastiek. Het is al erg, als ouders hun kinderen deze oefeningen laten doen; in de turnzaal en speciaal op een uitvoering be horen ze niet gedaan te worden. Dit-num mer heeft ons. met alle respect voor de an dere nummers, wel zéér teleur gesteld. „N.V. Sylt" in IJnunden liquideert Na „de Daad" en de „Verre Visserij maatschappij" heeft ook het eenschecps- rederijtje „Sylt", tot Juli van het vorige jaar eigenaar van de kust-stoomtrawler „Hercules", nu er het bijltje bij neergelegd als gevolg van de „uitzichtloze visserij", zoals de directeur, de heer L. Blok, het van morgen noemde. De „Neptunus" (IJM 87), die in Juli 1951 naar de sloop in Hendrik Ido Ambacht verhuisde, werd in 1931 aangekocht uit het faillissement van de „Stroomlijn", die drie boten in de vaart had: „Rijnstroom", „Spaarnestroom" en „Amstelstroom". Dit laatste schip van 170 bruto registerton, kwam als de IJM 87 naar IJmuiden, vlucht te in Mei 1940 met een aantal vooraan staanden naar Engeland en beoefende uit Fleetwood gedurende de bezetting de visserij. In 1949 rezen er moeilijkheden met het werven van bemanningen voor de kleine schepen, maar de N.V. „Sylt" hield vol. Haar directeur, de heer Blok, kwam in dienst van de Verre Visserijmaatschappij en werd daar om zijn ervaring een ge waardeerde kracht. De algemene situatie in het visserijbedrijf, de handelsmoeilijk heden en het ontbreken van belangstelling van de zijde van het grootkapitaal voor de visserij dwongen tenslotte echter tot capi tuleren voor de opeenstapeling van moei lijkheden. De bezittingen van de N.V., wier kantoor gevestigd was in de Koningstraat, worden geliquideerd. SCHEEPVAART IJMUIDEN In de haven van IJmuiden zijn Zondag binnengekomen: Orion van Bremen. Escaut van Parijs. Karpo van Drogheda. Grebbe- stroom van Londen. Swift en Jans van Lon den, Palma van Drogheda. Niagara van Rotterdam. Frisian Coast van Newcastle. Vechtstroom van Hull. Quirina van Fowey. Tucuman van Hamburg. Eljo van Antwer pen. Unita,s van Rochester. Heriot van Grangemouth. Vertrokken: Rijnland naar Hamburg. Bre da naar Nordenhamn. Danay naar Caen. W. Bharmann naar Sunrishamm. Ribelle naar Bremen. El Caucho naar Antwerpen. MARKTBERICHT URK Zaterdag werd door 10 vaartuigen aange voerd 389 pond snoekbaars, prijs f 0.-84f 0.85 p. p.; 121 pond rode baars, prijs f 0,90f 0,95 p. p.; 704 pond voorn, prijs f 0,06 p. pond. Zondagmiddag omstreeks één uur werd op de Duinenbosweg in Castricum me vrouw E. G. M. uit Den Helder, die onver wacht de weg overstak aangereden door een achterop komende Castricumse taxi. De dame werd door de wagen „geschept" en tegen de grond gesmakt. Voorbijgan gers waarschuwden in allerijl dokter A. van de Werff, die een gecompliceerde rech terbeenbreuk en een schouderfractuur con stateerde. Per ziekenauto is de onfortuin lijke bezoekster naar het ziekenhuis in Den Helder vervoerd. De taxibestuurder heeft aan deze aanrijding geen schuld ge had, daar hij kort tevoren nog signaal ge geven had. MAAND\G U FEBRUARI Raadhuis, 1012 uur: Spreekuur burge meester. Nutsbibliolheek: Geopend van 1921.30 u. Thalia, 20 uur: „Gevleugelde Kruis vaarders". Rex, 20 uur: „Burcht der haat". DINSDAG 12 FEBRUARI Oud-Katholiek Verenigingsgebouw: Van 15 tot 23 uur, bazar. Geb. Ger. Dcustraat 62, 20 uur: Bijbel lezing. Thalia, 20 uur: „Gevleugelde Kruis vaarders". Het stoffelijk overschot van een van Nederlands meest actieve voorvechtsters voor het vrouwenkiesrecht mevrouw F. S. van Balen-Klaar is Zaterdagmiddag in het crematorium te Velsen verast. Vrouwen van Nederland hadden haar sympathie voor de figuur van deze strijd ster gestalte gegeven in kransen en bloem stukken, waarvan er enige de kist over dekten. En een aantal vrienden en afge vaardigden hebben deze voor de Neder landse vrouw zo belangrijke figuur de laatste eer bewezen. Mr. W. J. van Balen, oudste zoon van de overledene, heeft in de aula woorden van eerbied en waarde ring geuit, die zich weefden rond de ge dachte: „zij was 'n goede moeder, die haar kinderen geestelijke goederen leerde ver werven in zelfstandigheid". Mevrouw A. Fortanier-de Wit zeide dat de overledene ook op het gebied van het uitdragen van de liberale gedachte een pionierster is geweest, een strijdbare vrouw, die voor haar idealen grote offers heeft gebracht. Mejuffrouw A. E. Chavannes, afgevaar digd door de Nationale Vrouwenraad in Nederland, noemde de verscheidene een der oudste baanbreeksters voor de eman cipatie der vrouw, die een gevoel van be wondering in de rijen der oudere vrouwen heeft gewekt. De jongeren zien haar als historie, doch beide generaties zijn haar dankbaar. Mevrouw J. M. Stoffels-van Haaften voerde namens de Vereniging voor Vrou- wenbelangen, Vrouwenarbeid en Gelijk Staatsburgerschap het woord. „Frederike van Balen heeft bewezen", aldus spreekster, dat de vrouw een zeer persoonlijke en speciale, maar nochtans practische visie op het leven heeft. Wij danken haar voor het stimulerende voorbeeld, dat zij drie generaties van vrou wen heeft gegeven". Bij het dalen van de kist speelde de or ganist Piet Halsema entre-acte muziek uit Rosamunde. Mr. W. J. van Balen heeft de aanwezi gen dank gezegd voor de getoonde belang stelling. Polly Perkins, het „vrolijke weeuwtje" van Douglas Murray, heeft in de loop der jaren nog niets van haar aantrekkelijkheid verloren. Dit blijspel is reeds enige decen nia bij het amateur-toneel een dankbaar object en ongetwijfeld zullen vele actrices, die zich nu al geruime tijd berustend in het emplooi van de bezadigde moederrol hebben geschikt, tussen haar souvenirs nog een Vergeeld programma bewaren, waarin bij de rolverdeling achter Polly Perkins haar meisjesnaam is vermeld. Maar ook de toeschouwers hebben aan deze amusante comedie waarschijnlijk de beste herinne ringen, want hoewel in dit stuk eveneens een persoonsverwisseling als basis voor de verdere handeling genomen werd, is de auteur er toch in geslaagd uit dit gegeven een vrij logische intrige op te bouwen, die nergens geforceerd grappig aandoet. Mevrouw Calthorpe, een jonge en be koorlijke weduwe, heeft tijdens een boot reis van een oude heer een huwelijksaan zoek ontvangen, dat zij wegens het grote leeftijdsverschil niet wenste te accepteren. Zij blijkt bij haar bewonderaar echter een bijzonder diepe indruk te hebben achter gelaten, want in zijn testament schenkt hij een neef, Fergus Wimbush, bijna een mil- lioen pond sterling, op voorwaarde dat deze met mevrouw Calthorpe zal trouwen. In dit geval wordt de erfenis dan tussen hen beiden verdeeld. Uiteraard zien de gedwon gen huwelijkscandidaten de eerste kennis making enigszins schroomvallig tegemoet, maar mevrouw Calthorpe komt daarbij op het lumineuze idee Fergus te ontvangen als Polly Perkins, het dienstmeisje, zodat zij alle gelegenheid heeft hem onbevangen gade te slaan. De rest laat zich dan natuur lijk gemakkelijk raden, Fergus dusdanig onder de indruk van Polly's eenvoud en charme, dat hij zowel mevr. Calthorpe als 't millioen volkomen negeert, om tenslotte bij het verlossende jawoord te ervaren dat hij het goudvisje toch gevangen heeft. Dit fleurige blijspel werd Zaterdagavond door de toneelvereniging „Jan van Dom melen" in De Weyman te Santpoort met een opmerkelijk goede bezetting opge voerd. Daarbij was men zo gelukkig ge weest voor Polly Perkins, alias mevrouw Calthorpe, te kunnen beschikken over me vrouw G. Tabèrnal, die hiervoor de aange wezen persoon bleek te zijn. Zij had steeds de juiste blijspeltoon te pakken en lan ceerde daarbij haar tekst luchtig badine rend en toch met voldoende nadruk, om van elke scène het charmante middelpunt te zijn. Voor een dilettante heeft zij hier mede een opvallende prestatie geleverd. B. van Gelder toonde zich als de robuuste Fer gus een betrouwbare partner, die deze solide Canadees stevig op de planken zette. F. Dortmundt gaf van de fatterige Bob een geslaagde typering, waardoor het -grote contrast met Fergus overtuigend werd ge accentueerd. A. Voogt was een geestig, be zadigd oompje. Van de beide zusters trok vooral Ada Kellenbach door een vermake- iV/6 V v Hoera!de zomervacantie was aangebroken! De jongens waren voor de laatste dag naar school geweest; van morgen af zouden ze een hele maand vrij zijn. En ja, dat vonden ze natuurlijk iets geweldigs! Die laatste morgen hadden ze niet veel geleerd; meester had allemaal leuke spelletjes bedacht en ook voorgelezen uit 'n fijn boek. En toen het twaalf uur sloeg, waren ze als een losgebroken kudde schapen de school uit gehold. Maar ze hadden ook allemaal hun rapporten meegekregen om thuis te laten zien. Nou, Oepoetie, Rick en Bunkie konden ze ook gerust laten zienze hadden gelukkig allemaal voldoende cijfers. Ze hadden dan ook hun best gedaan op school. En dat moest ook; als je niet goed leert op school, word je later ook nooit iets bijzonders. Ze kwamen thuis. Oom Tripje keek ze eens goed aan, toen ze binnenkwamen. „Zoik zie, dat de heren hun rapporten hebben", zei hij. „Laat maar eens zien!" Hij keek de rapporten een voor een door. „Nou", lachte oom Tripje. „Dat ziet er gelukkig goed uit. Anders zou er wat voor jullie gezwaaid hebben!" door ANNE LORA1NE Vertaald uit het Engels 55) Preston keek haar aan. Er was een zach te blik in zijn ogen. „Ik dank je, Lynne, dat je met dit verteld hebt," zei hij kalm, „het was niet gemakkelijk voor je. Als het je troost geeft, wil ik je zeggen, dat ik met je mee kan voelen: ik hield ook eens van iemand, die mijn liefde niet beantwoord de....". Ze wist, dat hij op Rachel doelde, over wie Helen kort geleden met haar gespro ken had, Preston dacht dus. dat ze nog van Jimmie hielden wilde haar zijn medegevoel tonen „Preston, er is nog iets, dat ik je moet zeggen", begon ze aarzelend. „Misschien zul je er boos over zijn, ik heb Millicent gezegd, dat ze moest vertrekken, en ze is al weg - „Al wegZijn stem klonk scherp en ongelovig. „Wanneer is dat gebeurd? Hoe kun jij Millicent zeggen, dat ze ver trekken moet?" Ze vertelde hem rustig, wat er voorge vallen was en ze zag, hoe zijn gezicht ver bleekte, toen ze hem de scène beschreef, die ze meegemaakt had. „Weer diezelfde geschiedenis", mompel de hij, toen ze haar verhaal beëindigd had. „Ik had 't moeten weten. Ze kan er niets aan doen. Arme Millicent! Lynne, denk niet te slecht van haar. Ze heeft zoveel in het leven gemist. Ze was geboren om een vrouw en moeder te zijn, en het lot heeft haar die functies onthouden. Ze is bitter geworden, begrijp je? Je kunt 't niet we ten, hoe haar leven was....". „Ze heeft 't toch zelf gekozen", onder brak Lynne hem op zachte toon. „Je moet je zeKer geen verwijten maken, Preston. Ze heeft haar eigen leven welbewust zo ingericht. Nog niet lang geleden, vertrok ze om dat zogenaamde eigen leven te lei den, dat ze volgens jou gemist heeft, en hoe lang hield ze dat vol? Preston, zou 't je verbazen, als ze in werkelijkheid nooit weg gewild had? Hij keek haar aan. „Dat is niet waar", zei hij heftig. „Ze deelde me mee, dat ze weg wilde, kort voordat „Kort voordat je mij ten huwelijk vroeg, Preston", vulde ze aan. „Ik weet 't. Maar toch ben ik ervan overtuigd, dat het ook toen eigenlijk niet haar bedoeling was om weg te gaan". Ze lachte even bitter. „Je haastige huwelijk met mij was tenslotte niet nodig geweest, maar het is te laat om 't daar nu nog over te hebben. Milli cent is vertrokken en ik zal een werkelijk goede huishoudster zien te vinden, zodat het huishouden geruisloos blijft lopen. Ik hoop, dat je niet boos op me bent, dat ik in deze, zonder jou erin te kennen, op getreden ben? Ik had kunnen wachten en een en ander met je bespreken, maar ik was zo woedend, toen ik haar Jessica hoorde dreigen. Hij kwam naar haar toe en legue ecu hand op haar schouder. „Nee, Lynne, ik ben niet boos", zei hij langzaam. „Geloof me, ik heb mijn hele leven getracht om onder Millicent uit te komen, maar ik vond nooit de moed om haar van me af te schudden. Hoe zou ik boos op jou kun nen zijn, Lynne, die deze moed wel kon opbrengen? Ze bleef doodstil staan en keek hem aan. Opeens boog hij zich voorover en kuste haar licht op het voorhoofd. „Arme, kleine Lynne", zei hij enkel. Ze rukte zich los en er kwam een ver ontwaardigde uitdrukking in haar ogen. „Schei uit, ik heb je medelijden niet no dig, begrijp je dat!", reageerde ze fel. Ze liep de kamer uit en toen ze alleen was, besefte ze opeens, wat Jean gevoeld moest hebben, toen ze dacht dat Jimmie en zij medelijden met haar hadden Ook zij kon-thans Preston's sympathie niet verdragen, welke alléén medelijden in hield, terwijl ze liefde nodig hadAls in een droom liep ze de lange ziekenhuis gang door. Ze had inderdaad liefde nodig Maar wat had dat met Preston te ma ken? Hij hield niet van haar en het was lijke uitbeelding van de hautaine Ruth d< aandacht. Onweerstaanbaar komisch wa; ook de in het programma niet bij nami genoemde actrice (of acteur?), die van d( mallotige mevrouw I-Iubbard een prachtii blijspeltype wist te maken. F. Hunsche hac als regisseur voor een verrassend tempc gezorgd, zodat de gehele voorstelling de toeschouwer prettig aandeed. Het succe: was groot en verdiend. JAN VAN DAM. Omdat moeilijke situaties door blijspel fabrikanten bij voorkeur worden uitgebuii als zij geen beter gegeven tot hun beschik king hebben, worden er steeds maar weei opnieuw boemelende huisvaderB-zonder- bevredigend-alibi op het publiek losge laten. De ervaring heeft immers geleerd dat er bij het amusement niet dikwijls hoge eisen worden gesteld. Zo zal ook Jar Timmer door zijn klucht „Waar ben jij ge weest vannacht?" waarschijnlijk nimmei tot de onslerfelijken gaan behpren. In tegendeel, hoe eerder dit prul in de ver getelheid verzinkt, hoe beter het amateur toneel ermee gebaat zal zijn. Want het is een onsamenhangende geschiedenis gewor den, technisch vrij stuntelig in elkaar ge zet en zo onbenullig van inhoud, dat men zich afvraagt met welk oogmerk een uit gever zijn fonds voor dergelijke waarde loze producten openstelt. Voor zover er van een intrige gesproken mag worden, is deze niet eens de moeite van het navertel len waard. Het betreft hier een overigens vrij onschuldig bezoek aan een nachtvoor stelling in de bioscoop, waar de schrijver met man en macht en de grootste moeite zoveel onlogische verwikkelingen bij de haren heeft aangesleept, dat hij zowaar drie bedrijven heeft volgeprutst. Van die kant bekeken is het waarachtig nog een presta tie! Het is te betreuren dat „De Lunette" deze misgreep heeft gedaan, want het spel dat de werkende leden niet alleen Zaterdag en Zondagavond in concertzaal „De Zon" te Heemskerk hebben gedemonstreerd, wet tigt de overtuiging dat ze niet alleen een beter genre aankunnen maar ook waard zijn. Welk een leutige dienstbode wist mevrouw Van de Outenaar-Wilgenburg te maken van de enigszins sullige Anna en hoe fijn-komisch gaf zij de nuances van deze rol weer En mevrouw Rekman-Veen- boer speelde een beheerste moederrol, uit stekend van dictie en gebaar. Daarbij vormden N. van de Outenaar en A. Vreden- burg een goed op elkaar afgestemd duo van schoonpapa en schoonzoon, die alle perikelen trachten te overwinnen. Mevrouw A. Bruins-Pekel gaf het schijnbaar bedro gen vrouwtje alle gewenste reliëf en C. J. Stubenitskv was in de kleine rol van Arie een kostelijke zwendelaar. Minder geslaagd was de drogist van G. Boon, maar dit is ook zo'n onmogelijke figuur, dat een speler hieraan niet het geringste houvast heeft. De regisseur, Piet van Vleuten, die bij zijn leiding de logica zoveel dit mogelijk was, heeft gehandhaafd, kondigde aan het einde der voorstelling als volgende stuk „De Liedjeszanger" aan. Hopenlijk neemt „De Lunette" hiermede grondig revanche. De stampvolle zaal daverde overigens de gehele avond van de lach en de opmer kingen van de toeschouwers om mij heen bewezen duidelijk dat de keuze van deze klucht de volledige instemming van het pu bliek heeft behaald JAN VAN DAM BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Adrianus Gerardus, z. van H. Stengs en H. M. van Egmond; Engelmundus Nicolaas C. M.. z. van C. Bloedjes en A. Been tjes; Anna Gerarda M. G.. d. van Th. Bruins en A. M. Zonneveld; Jacob Eduard Leonard, z. van A. de Rechteren van Hemert en R. de Vries; Cornelia Joanna Maria, d. v. W. Fraij- man en M. C. Wester; Antonius Petrus Maria, Y i j haar redding geweest, dat zij ook niet van hem_ hield. Of vergiste ze zich hierin? Vol verwarring hield ze stil bij een raam en keek naar buiten. Een hoofdverpleegster kwam langs en keek haar vragend aan. „Is er iets niet in orde, dokter?", vroeg ze vriendelijk. „Kan ik u ergens mee van dienst zijn?" „Nee, dank u, zuster", antwoordde Lyn ne zo kalm mogelijk, „ik zit met een ge compliceerd gevalik loop er over te piekeren. De verpleegster liep door en vroeg zich af, wat er met dr. Thom aan de hand kon zijn. Als 't iemand anders dan deze verstandige jonge vrouwelijke dokter was geweest, dan zou ze onmiddellijk veron dersteld hebben, dat hier moeilijkheden in de liefde aan de orde waren. Ze maakte op dit gebied heel wat mee met de jonge verpleegstertjes! Als de vrouwelijke dok toren nu ook al begonnen.Lynne leun de met haar hoofd tegen het koele glr/s van het raam. Had ze zich werkelijk in haar gevoelens ten opzichte van Preston vergist.Ze trachtte een en ander scnerp te analyseren. Was 't, omdat ze van Pres ton hield, dat het verhaal over hem en He len haar zo van streek had gemaakt? Was het daarom, dat ze zo pijnlijk teleurgesteld was geweest, toen hij haar niet als zijn medewerkster aanstelde? Was het doordat Preston haar wezen vervulde, dat ze Jim mie zo gemakkelijk had kunnen weerstaan? Als een leg-puzzle schenen de diverse fei ten in elkaar te passen. Ze sloot haar ogen z. van G. Limmen en J. M. van Kleeff; En gelbertus Theodorus Jorinus, z. van J. Zon neveld en A. M. Rijke; Hendrik, z. van H de Reus en H. C. Duin; Herman Hendril Klaas, z. van H. van Dorp en Y. B. Inia Maria' Gemma, d. van J. H. v. d. Meij en J M. Welboren; Maria Wilhelmina, d. van H F. Huis in 't Veld en M. H. Vermeij; Ronalc Alexander, z. van A. A. Stolk en T. A. var Loon. OVERLEDEN: A, Zijp, oud 84 j., weduw< van P. Venneker; B. Tijms, oud 70 j., echt genoot van J. de Vries; H. Blad, oud 83 jaar weduwnaar van J. Wentink. Aspecten van het „Plan" van de P. v. d. A. In dansschool Dors aan de Koningstraa' zal de financieel deskundige van de Twee de Kamerfractie van de Partij van de Ar beid de heer H. J. Hofstra op Vrijdag IE Februari voor de Beverwijkse afdeling van de P. v. d. A. een lezing houden over hel onderwerp „De financiële en economische aspecten van het Plan van de Partij van de Arbeid". Poppesok, koperdop en stopwol In de week van 1 tot 8 Februari zijn dc volgende voorwerpen gevonden: padvin- dersriem, want, bos sleutels, handschoen ceintuur, shawl, armband (dubbeltjes) trouwring, portemonnaie, sleutel, riem voetpomp, autoped, gewicht, biljet van 10 poppesok, bril, oorbel, vulpotlood, paar wanten, 45 cent, Psalmboekje, muts, dop (koper), speelgoedauto, schortje en ringe tje, damesrijwiel, kruiwagen (kind), ball point, pet (kind), gymschoen, puntenslij per, handboor, schoen (kind), 2.50, hond 5 kaartjes stopwol, snelbinder, dopsleutel voorhamer, pop, 2 zaklantaarns, hoed, pakjt shag, wieldop. Inlichtingen hieromtrent aan het hoofd bureau van politie, Tiberiusplein. Op elke werkdag van 11 tot 12 en van 16 tot 17 uur met uitzondering van Zaterdagmiddag. MAANDAG 11 FEBRUARI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Mis daad op bestelling. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: Het com plot van het houten paard. W. B.-Theater, 8 uur: Silver river. DINSDAG 12 FEBRUARI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Mis daad op bestelling. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: Het com plot van het houten paard. ADVERTENTIE STURKA WINDJACKETS Alderamin, 10 van Amsterdam te Buenos Aires verwacht. Ampenan, pass. 8 Gibraltar n. Djeddah. Arundo, 9 v. Galveston te R'dam verwacht. Aalsdijk, pass. 8 Key West. Aardijk, 9 te Antwerpen. Alphena, 9 Victoria verwacht. Arendsdijk, 8 v. Montevideo n. Paranagua. Albireo, 8 van R'dam n. Buenos Aires. Alphard, 8 van Amsterdam naar Hamburg. Amsteldijk, 8 te Norfolk van Baltimore. Axeldijk, 7 te Galveston. Alkaid, 8 te Porte Alegre. Altair, 10 te Antwerpen verwacht. Aalsum, 8 330 m. W.t.Z. Flores. Abbekerk, 8 330 m. ZO. Kp. Guardafui. Aludra, 8 330 m. W.t.N. Fernando Noronha. Amstelland, 8 230 m. Z. St. Vincent. Andiik, pass. 8 Dover. Argos, 8 180 m. N.NW. Alexandrië. Blitar, 9 Djibouti verwacht. en voelde tranen achter haar oogleden branden. Hoe was 't mogelijk, dat ze nu eerst tot het besef van de waarheid kwam. Het was overduidelijk, dat Preston niét van haar hield en nooit dergelijke gevoelens voor haar zou koesten. Hij had haar inder daad geen illusies hieromtrent gegeven dat moest te zijnen gunste gezegd worden het woord „liefde" was tussen hen niet uitgesproken! Hij had zielsveel van Rachel gehouden en deze had zijn liefde afgewe zen en hem zelfs bespot. Er was bitterheid in zijn hart gekomen en in zijn verdriet en eenzaamheid had hij zich geconcen treerd op het enige kind, dat uit zijn on gelukkig eerste huwelijk geboren was. Andere liefde had hij niet meer nodig Lynne draaide zich om en begon langzaam door de lange gang verder te lopen in de richting van de kinderzaal. Toen ze bin nenkwam, kwamen er zonnige lachjes op de kindergezichten en toen de hoofdver pleegster enkele ogenblikken later de zaal betrad, vond ze dr. Thorn druk bezig met haar patiëntjes. Ze zuchtte van opluchting, dr. Thorn was gelukkig veel te verstandig om aan iets anders dan haar werk te den ken, dacht ze tevreden. HOOFDSTUK X. Twee weken later werd Jean in het zie kenhuis opgenomen om door Preston te worden geopereerd. Jimmie had een kort onderhoud met Mannerley, en Lynne, die hem ontmoette na afloop van dit gesprek, was blij te constateren, dat hij vastbesloten bleek te zijn. Boskoop, 10 te Callao verwacht. Boschfontein, 8 van Amsterdam n. O. Afrika. Bengkalis, 8 480 m. O.NO. Diego Garcia. Bennekom, 8 360 m. NO. Fayal. Bloemfontein, 8 dwars Massa wa. Bonaire, 8 560 m. ZW. Azoren. Caltex Leiden, 10 Sidon verwacht. Caltex Nederland, pass. 8 Gibraltar. Caltex The Hague, 8 v. R'dam te Sidon. Ceronia, 2 v. R'dam te Curasao. Callisto, pass. 8 Key West. Castor, 8 300 m. W.NW. La Guaira. Cottica, 8 770 m. NO.t.u. Barbados. Delfland. 9 van Rio de Janeiro te Rlo Grande do Sul. Drente, 9 te Aden verwacht. Delft, 8 van Curasao naar Cristobal. Danae, 9 van Amsterdam naar Italië. Diemerdijk, 8 110 m. O.ZO. Sable eil. Esso Amsterdam, 8 180 m. NO. Fayal. Etrema, 8 580 m. NO. Martinique. Farmsum, 8 280 m. W.t.Z. Lands End. Felipes, 8 570 m. Z.ZO. Bangkok. Gaasterkerk, 8 van Zanzibar n. Mombassa. Gouwe, 9 te Casablanca v. Jarrow. Gaasterland, 8 120 m. Z. Recife. Ganymedes, 7 190 m. ZO. Abaco. Hydra, 9 v. La Guaira te Pto. Cabello. Hestia, 9 van Kingston n. Jacmel. Haulerwijk, 8 1020 m. ZW. Flores. Heemskerk, 8 bij Albany. Helder, 9 1180 m. NO. Barbados. Hera, 8 480 m. NO. Azoren. Hersilia, 8 900 m. Z.W. Azoren. Ilos, 6 te New York v. Caracol. Jagersfontein, 8 van Kaapstad n. East London Joh. v. Oldenbarncvclt, pass. 8 Kp. Guardafui Kota Baroe, 9 6 u. v. Antwerpen. Kakap, 8 pass. Kreta. Langkoeas, 9 Tj. Priok verwacht. Lieve Vrouwekerk, 8 v. Djibouti naar Suez. Limburg, pass. 8 Gibraltar naar Genua. Loosdrecht, 9 Karachi verwacht. Larenberg, 9 van Antw. n. A'dam. Leopoldskerk, 9 van Suez naar Aden. Lissekerk, 8 te Kopenhagen v. Antw. Madoera, 9 van Kaapstad te Port Elizabeth. Marken, pass. 8 2 u. Fayal. Mapia, pass. 8 Opoeloc Bras. Mentor, pass. 8 ten Z. Plymouth. Mlrza, 8 Gibraltar gepass. Molenkerk, 8 op de Gironde verwacht. Myonia, 8 Poeloe Laut gepass. Nieuw Amsterdam. 8 v. New York n. Havanna Noordam, 8 220 m. Sable eil. Oberon, 8 van Amsterdam naar W. Indië. Ondina, 7 te Thameshaven v. Umsaid. Oranje, pass. 8 Malta. Orestes 8 te Georgetown v. Paramaribo. Oranjestad, 8 520 m. W.t.Z. Scilly's. Oranjefontein, 8 330 m. Z.t.W. Kp. Palmas. Polydorus, 9 te New York v. Newport News. Prins Willem v. Oranje, 9 v. Valencia te Cardiff Radja. 9 Djibouti verwacht. Rempang, 9 te Suez. Raki, 3 van Tj. Priok naar Semarang. Ridderkerk, 8 te Durban. Rondo, 8 van Amsterdam te Braithwaith. Roebiah, pass. 9 Gibraltar naar Algiers. Rossum, 8 van Setubal naar Nederland. Sliedrecht, 8 te Kaapstad. Stad Maastricht, 9 v. Piombino te Casablanca. Straat Makassar, 9 te Port Elizabeth verw. Straat Malakka, 9 East London verwacht. Stentor, 8 te Amsterdam v. Porto Plata. Skaubryn, 9 Sydney verwacht. Stad Leiden, 8 v. Galveston n. R'dam. Salawati, 8 van Genua naar Port Said. Saroena, 8 300 m. W.t.Z. Miri. Themisto, 8 van Newport News n. A'dam. Caraibische Zee en Panamakan. zóne, 5 Mrt. Tabinta, 7 van New York n. Djeddah. Tjisadane, 8 van Singapore naar Miri. Tomini, pass. 8 Malta. Tomori, 8 te Suez. Tosari, 8 van Bombay naar Madras. Tamo, 8 van Rosario n. Bahia Blanca. Trompenberg, 8 van Savanna n. Le Havre. Tongkol, 9 14 u. te Gibraltar verwacht Tabian, 8 500 m. W.t.N. Minicoy. Tiba, 8 130 m. Z.t.W. St. Vincent. Utrecht, 8 570 m. W.t.N. Cure eil. Willem Ruys, 9 te Belawan. Winsum, 8 van Sfax naar Sas van Gent. Willemstad. 9 Curacao verwacht. Winterswijk, 8 van R'dam naar Civita Vecchi» Zaan, verm. 9 v. R'dam te Aviles n. Huelva. Zonnewijk, 19 of 20 Braitwaith verwacht. Zijpenberg, 9 van R'dam naar Cuba. KLEINE VAART Actinia, 5 van Irvina naar Cervik. Amasus, 4 van Saks Kobing n. Frederikstad. Amstelstroom, 7 van Bristol naar Newport. Aries, 6 van Greenock te Balfast. Aruba, 7 van Sligo te Garston. Badzo, 9 van Ipswich te R'dam verwacht. Barendsz, 8 van Workington te Duinkerken. Berend, 6 te Bridport. Bestevaer, 6 van Glasgow naar Garston. Bianca, 8 van Granville naar Rouaan. Bounty, 7 te Biton n. Grangemouth. Breezand, 9 van Sligo naar Ards. Caland, 8 van Rouaan naar Londen. Citadel, 9 te Gent v. Middlesbrough. Cornelia, pass. 9 Kiel v. Amsterdam n. Aarhus. Corona, 9 van Hamburg naar Waterford. Deneb, 8 van Boston naar Belfast. Depa, verm. 9 van Gothenburg n. Warrington. De Ruyter, 8 van Rienne naar Garston. Doklaan, 8 v. Cardiff naar Amsterdam. Dorinda, 8 25 m. ZW. Texel. Flevo, 9 te Antwerpen van Garston. Frisia, 9 te Heysham v. Liverpool. Grebbestroom, 6 te Londen van A'dam, Hada, 8 te Concarneau v. Caen. Hast I, 9 R'dam verwacht v. Gent. Hast V, 8 van Dublin n. Newhaven. Hondsrug, 8 v. Hull naar Goole. Hoogeland, 6 van Blyth naar Fremington. Inspecteur, 6 v. Belfast te Garston. Jans, 6 te Londen van Amsterdam. Java. 8 van St. Nazaire naar R'dam. Jo, 8 v. Bremen te Strood. Johanna te Velde, 5 v. Ronne te Esbjerg. Johnny, 6 van London Ce Belfast. Jokurna, 9 van Portland te Zeebrugge. Jura, 6 van Preston naar Glasgow. Lucas Bols II, 5 te Sables d'Olonne. Maartje, 8 van Belfast naar Hayle. Marabu, 8 van Antwerpen. Marcella. 9 van Ambres naar Duinkerken. Martje, 6 te Vera Cruz n. Tampico. Markab, 9 Malmö verwacht. Mary Ward, 6 van Belfast naar Cardiff. Matthew, 9 te Nantes van Irvine. Moes, 8 te Antw pen v. Southampton. Monica, 9 v. Dublin te Irvine. Nelly, 8 te Belfast van Greenock. Netta, 7 te Casablanca. Nettie, 8 te Southampton van Barry. Nimrod, 6 te Garston v. Fowey. Noord, 9 Stanlow verwacht v. Billingham. Noordkaap, 6 te Ridham. Palma, 11 van Drogheda te Amsterdam verw. Peter Swenden, 7 van Cardiff naar Cork. Prinsengracht, 9 nog te Bayonne. Prinses Wilhelmina, 6 te Bayonne v. Aviles. Quo Vadis, 6 te Portsmouth v. Plymouth. Remmert, 8 van Oporto te Lissabon. Rose Marie, 7 v. Middlesbrough te Birmingham Saba, 8 v. Penzance naar Par. Sandettie, 6 van Sunderland naar Blyth. Setas, 5 te ICoge v. Amsterdam naar Leith. Silvrella, 7 v. Agadir naar Nantes, en Bordeaux Sirius, 8 v. Londen naar Duinkerken. Soemba, 8 van Waterford te Par. Spes, verm. 9 van R'dam naar Rostock. Spora, 8 te Bayonne v. Goole naar Gyon. Spurt, 8 van Nemours naar R'dam. Swallow, 8 te Bordeaux v. Granville. Timor, 9 te Antwerpen. Tromp, 8 van Newcastle te Calais n. R'dam. Volente, 6 v. Goole naar Hull. Vrouwepolder. 9 te Antwerpen verwacht. Westereems, 6 te Savona v. Delfzijl. Westlaan, verm. 9 v. Hamburg naar Bremen. Westpolder, 8 van Oporto n. Antwerpen. Westkust, 9 van Honfleur n. Grangemouth. Zwaluw, 6 te Boston v. Delfzijl n. Aabenraa. „Alles in orde, Jimmie"?, vroeg ze drin gend. Hij knikte. Op zijn gezicht waren de sporen van veel innerlijke strijd. „Ja, Lynne, een en ander is afgespro ken", antwoordde hij ernstig. „Als het mis gaat, zal mijn leven niets meer voor me betekenen. Dat weet ik nu. Ik begrijp, wat je denkt. Ze nam hem mee naar de bibliotheek en verzocht hem in een van de diepe leren stoelen plaats te nemen. De laatste tijd ontving Preston 's avonds regelmatig pa tiënten thuis. Hij legde Lynne uit, dat de meeste mensen gemakkelijker tot vertrou welijk praten kwamen in een meer huise lijke omgeving, en Lynne begreep dit vol komen. Zijn werkkamer buitenshuis benut te hij thans enkel voor onderzoekingen. „Je kunt helemaal niet begrijpen, wat ik denk, Jimmie", zei ze zacht, „als je dat wel kon, zou je je verlegen voelen. Ik ben n.l. één en al lof voor hetgeen je bereikt hebt, n.l. dat je Jean tot deze operatie hebt overgehaald en dat je zelf je tegenstand overwonnen hebt". Hij glimlachte mat. „Dat is helemaal niets bijzonders, Lyn ne", zei hij. „Jean is de laatste dagen als een kind. Het was niet gemakkelijk haar te overtuigen, dat ik van haar hield. Zoals je me al zei, Lynne, kwam ik zelf, terwijl ik m'n best deed haar ervan te overtuigen, ook tot de ontdekking, dat dit de waarheid is. Ik houd werkelijk heel veel van haar, Lynne. Maar stel, dat het nu te laat is.,7 (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6