De nieuwe winkelsluitingswet J. Waagmeester Een deserteur en onderduiker Wat na 1 October 1952 geoorloofd of verboden is IJmuiden Velsen Santpoort Wijk aan Zee Beverwijk Castricum ATTENTIE! Optiek-zaak DINSDAG 12 FEBRUARI 1952 F. P. Fuykschot naar Canada Verantwoording „Vissersmonument' Velsen verkoopt een muur voor 444.- Strooi-ochtend „Hoera we hebben een huis" voor oudjes 4 genda voor Beverwijk De strandlopers voor het voetlicht Wie staat voor een gesloten deur? Minder werkzoekenden in Castricum Beveiliging van „Duin en Bosch" Castricumse plantsoenen met tulpen beplant Eerste rabarber Scheepvaart Technisch Advies- en Installatiebureau Ter vervanging van de bestaande wet en de daarbij behorende besluiten (welke voor een gedeelte nog uit de bezettingstijd dateren) zal op 1 October 1952 in werking treden de Winkelsluitingswet 1951, die op verschillende punten van de thans gelden de regeling afwijkt. De voornaamste be palingen volgen hieronder. De sluitingstijden Als algemene regel geldt, dat op werk dagen de winkels voor het publiek geslo ten moeten zijn vóór 5 uur 's morgens en na 18 uur 's middags. Een uitzondering is gemaakt voor 29 en 30 November, 1, 2, 3, 4, 20, 21, 22, 23 en 24 December; 30 Decem ber, als dit een Zaterdag is, en 31 Decem ber. Op deze dagen mogen de winkels tot 21 uur geopend zijn. Een koopavond? De gemeenteraad kan bepalen, dat voor ten hoogste één werkdag per week (niet de Zaterdag) alle winkels geopend mogen blijven tot een door hem aan te geven tijdstip, dat uiterlijk 22 uur mag zijn. Over deze zogenaamde koopavond is bij de voor bereidende besprekingen veel te doen ge weest; de tijd zal leren of er inderdaad be hoefte aan bestaat. Een halve-dagsluiting Ook kan de gemeenteraad voor een door hem aan te wijzen groep winkels de halve- dagsluiting voorschrijven, en wel op Maan dagmorgen vóór 13 uur, op Maandag, Dins dag of Woensdag na 13 uur, of op Zater dag na 13 uur, doch dit laatste alleen voor winkels, waar waren worden verkocht, die voor gebruik of verbruik in de uitoefening van een beroep of bedrijf bestemd zijn (winkels in gereedschappen, kantoormeu belen, en dergelijke). De vóór- of namid dagsluiting geldt echter niet op de reeds genoemde dagen in November en Decem ber en voor de weken, waarin Nieuwjaars dag, Tweede Paasdag, Hemelvaartsdag, Tweede Pinksterdag, Eerste of Tweede Kerstdag of een nationale feestdag op een andere dan de aangewezen dag valt. Gedurende de sluitingstijd van de win kels is het verboden iemand in de nabij heid van die winkels te bedienen of van die winkels of de daarbij behorende ruim ten uit waren ter aflevering uit te zenden. Dit laatste geldt tot 24 uur nie-t op 24 en 31 December als dit werkdagen zijn, en op Zaterdag 30 December. Van de winkels uit mogen te allen tijde worden afgeleverd maaltijden en kokswaren, ter herstelling gegeven voorwerpen, en, gedurende de halve-dagsluiting brood, melk en melk producten. Het „afhelp-halfuur" is ge handhaafd. Zondagssluiting De wet schrijft de sluiting van alle win kels op de Zondag voor. Daarmede is aan de wensen uit het bedrijfsleven tegemoet gekomen. De uitzonderingen voor brood-, banketwinkels, enz. komen dus te verval- vallen. Slechts één uitzondering is gemaakt, en wel voor die winkeliers, die uit gods dienstige overtuiging de wekelijkse rust dag op de Sabbath of de Zevendedag hou den. Zij kunnen eventueel des Zondags van 8 tot 14 uur geopend zijn, waartoe zij een verzoek aan B. en W. moeten doen. Het venten en de markthandel Het woord „venten" komt in de nieuwe wet niet meer voor; in de plaats daarvan wordt gesproken van „straathandel" en „handel te water"; terwijl ook de „markt handel" is geregeld. Deze vormen van kleinhandel zijn op werkdagen toegestaan tot 19 uur, dus tot een uur na de normale winkelsluiting, op de eerder genoemde dagen in November en December tot 21 uur. De gemeenteraad kan bepalen, dat op ten hoogste één werkdag per week (mag ook de Zaterdag zijn) deze handel tot een door hem aan te geven tijdstip, doch uiter lijk tot 22 uur mag worden voortgezet. Op Zondag is uitsluitend geoorloofd het ven ten met geringe eetwaren, terwijl de ver koop van ccvnsumptie-ijs en patates frites, ook buiten de winkels te allen tijde is toe gestaan. De verkoop aan vaste afnemers is een vorm van kleinhandel, die de sluitings regeling volgt van de winkels, waar de zelfde waren worden verkocht, met uitzon dering van de verkoop van brood, melk en dergelijke, die gedurende de halve-dag sluiting zowel van de winkel uit mogen worden verkocht als door iemand, die alleen een brood- of melkwijk heeft. Automatenverkoop De bestaande toestand, waarbij de auto matenverkoop zonder enige beperking kan geschieden, is onbevredigend, als gevolg van het feit, dat hetgeen in veel gevallen thans daarvoor doorgaat, een ontduikings systeem is gebleken, nog in de hand ge werkt door de mogelijkheid van het onge limiteerd bijvullen. De nieuwe regeling is zodanig, dat gedurende de sluitingstijd der winkels alleen de verkoop door middel van „buitenautomaten" vrij is. Hieronder moe ten we ver-staan die automaten, die niet in een winkel of een der besloten ruimten daarvan of van daaruit kunnen worden bij gevuld. Deze mogen na sluitingstijd worden „leegverkocht", zonder meer. Behoren ze bij een winkel, dan mogen ze worden bij gevuld tot aan het sluitingstijdstip van die winkel, behoren ze niet bij een bepaalde winkel, dan is het bijvullen verboden ge durende de tijd van sluiting van de win kels waar dezelfde waren worden ver kocht. Om ontduiking tegen te gaan mogen gedurende de tijd van sluiting geen geheel of gedeeltelijk gevulde buitenautomaten worden geplaatst. De winkels mogen niet geopend blijven voor de verkoop door mid del van daarin geplaatste automaten, ter wijl gedurende de sluitingstijd eveneens verboden is de verkoop door middel van automaten, die van de winkel of een der ruimten uit daarvan kunnen worden bij gevuld. Geheel buiten de bepalingen der wet vallen o.a. apotheken, winkels, waar uit sluitend consumptie-ijs en/of patates frites, en winkels, waar uitsluitend of in hoofd- Het bestuur der Protestants-Christelijke Arbeiders-Internationale heeft besloten op het Amerikaanse continent een bureau van deze internationale te vestigen. Uit het rapport van de algemeen secre taris, de heer F. P. Fuykschot, over zijn recente reis door de Verenigde Staten van Noord-Amerika en door Canada bleek het bestuur, dat er daar veel belangstelling be staat voor de beginselen der Christelijk- sociale beweging. Het bestuur besloot het bureau te vestigen in het zuiden van Ca nada. Het heeft de heer Fuykschot met de opbouw en voorlopige leiding van dit bu reau belast. Zo spoedig als mogelijk is zal de heer Fuykschot zich met zijn gezin in Canada vestigen. zaak nieuwsbladen en tijdschriften worden verkocht. Vacantieregelingen Als een voldoend aantal belanghebben den dit verzoekt, kan de gemeenteraad voor een bepaalde groep winkels een va- canticregeling vaststellen mits niet alle winkels in dezelfde branche tegelijk ge sloten zijn. Van de verbodsbepalingen der wet kan voorts bij plaatselijke verordening worden afgeweken en door B. en W., in gevallen van spoedeisende of incidentele aard, ont heffing worden verleend. Om te voorkomen, dat in aangrenzende gemeenten uiteenlopende regelingen wor den getroffen, moet, vóór de gemeenteraad een besluit neemt, advies worden gevraagd aan de Kamer van Koophandel en Fa brieken. Viel mee. Verscheidene noteringen waren Maandag ondanks de enorme aan voer wat hoger. De hoogste markt was voor de schelvis, die nu juist schraal bleef. Grote soorten varieerden van f 65 tot f 60 per kist en de braat kreeg vlot koppers voor f 45 tot f 40 per kist. De trawlwijting boek te f 20 tot f 25 per kist en de notering voor de loggersoorten was iets lager: f 21 tot f 16. De tongprijs bleef op het oude peil: grote tong noteerde f 3.50 tot f 3.20 per kilo en de kleinmiddelsoorten deden f 1.90 tot f 1.70. De grote schol, die nog mond jesmaat werd verhandeld deed het nog niet erg: f 24 was de hoogste markt. In het aanbod van de kleine schol Il-soorten was een ruime kwaliteitsvaria.tie, zodat de noteringen ook nogal wat speling vertoon den: f 35 tot f 25 per kist. De zwarte kolen waren ongeveer drie gulden per kist duur der dan Zaterdag en noteerden f 38. Witte koolvis werd betaald met f 30 per kist. De belangstelling voor de kabeljauw was weer best: regels dikkoppen werden peper duur verkocht voor f 90 tot f 70 per 10 stuks en de kisten kabeljauw varieerden van f 88 tot f 85 per stuk. Dit ook. Tegen de verwachting in lagen er Dinsdag weer drie trawlers voor de kant: de „Mary" (met 130 kisten schel vis en piepers, 80 wijting, 30 makreel, 20 haring, 140 koolvis en 226 stuks stijve kabeljauwen); de „Tzonne" met 170 kisten haring, 170 makreel, 90 wijting, 25 schelvis en piepers, 75 blanke koolvis, 290 zwarte koolvis en 70 diversen) en de „Zeelandia" (met 120 kisten schelvis en piepers, 60 koolvis, 35 wijting, 15 haring, 15 makreel, 5 radio, 5 stokkebit en 65 stijve kabel jauwen). Van de loggervloot, die Maandag deels verstek had laten gaan, waren present de KW. 44 met 28 manden tong en tarbot, 7 diversen> 125 schol, 15 schar, 15 wijting en 10 kab'eljauw; R.O. 2 met 7 manden tong, 45 schol, 25 diversen, de KW. 51 met 27 schol, 6 tong en tarbot, 13 schar, 35 stijve kabeljauwen en de KW 45 met totaal 50 manden diversen. Drie. Voor de Woensdagmarkt wer den Maandagmiddag de „Abraham",, de „Bergen" en de „Haarlem" verwacht. Van de loggers 'was bekend de KW 76 .Excel sior". Ook kunnen er nog enkele over- weekse loggers verwacht worden. Haring. Maandag werd er weer een lading Noorse haring aangevoerd door de Zweedse kotter „Retty", die ruim 2000 kistjes bracht. Verjongingen. Bij de vele loggers, die al een zwaardere motor krijgen ingebouwd is nu ook voor verbouwing bekend gewor den de KW 28, die eerdaags de oude 150 Industrie voor een zwaardere broer zal in wisselen. Verder heeft de rederij C. Guyt een nieuwe logger op stapel staan van 28 m lengte welke in de plaats zal komen voor de oude KW 51. De KW 59 zal binnenkort een zwaardere moto»- krijgen. Besommingen. RO 46 Claesje f 12.200: IJM 32 Elie f 15.800; 2 trawlers met f 35.700. RO 1 f 3360: RO 9 f 5030; SCH 140 f 2960: IJM 204 f 2660; KW 26 f 2650: KW 155 f 2170; KW 64 f 2030: KW 17 f 4290: KW 28 f 2230; KW 10.8 f 2030: KW 125 f 2630; KW 169 f 2090; KW 24 f 2250: KW 114 f 2810; KW 98 f 2070: KW 104 f 2460: KW 84 f 2280: KW 166 f 2150: KW 91 f 1790: KW 59 f 1740; KW 107 f 1930: KW 78 f 5350: KW 147 f 3000; KW 151 f 1160: KW 168 f 2410; KW 45 f 1890: KW 130 f 2670; KW 79 f 4200: KW 16 f 2620: KW 86 f 1408; KW 15 f 6010: KW 110 f 4810: KW 50 f 2470; KV/ 7 f 6560; KW 83 f 2830; KW 69 f 3150; AM 17 f 3240; AM 16 f 3380. WEEKOVERZICHT VISSERIJ URK De aanvoer van snoekbaars was de afge lopen week tamelijk goed en over het alge meen waren de vangsten bevredigend. Deze varieerden per span van 70 tot 300 pond per dag. De noteringen voor snoekbaars vertoon den deze week een geringe daling. Per pond schommelden de noteringen van f 0.8Ö tot f0,90. De aanvoer van rode baars bleek vrij gunstig. De noteringen per pond liepen van f 0.82 tot f 0,97. De aanvoer van voorn en blei was heel behoorlijk. De prijzen bedroe gen per pond f 0,06 tot f 0,07. Grote blei noteerde per pond f 0,09, voorn per pond f 0,07, snoek bracht per pond f 0,60 tot f 0,64 op. De aanvoer van karper was goed. Note ringen per pond van f 0,35 tot f 0,39. De weekbesommingen der sleepnetvissers varieerden deze week per schip van f 150 tot f 1100. Bij de staandnetvissers waren de resul taten vrij gering. Slechts de eerste dag moch ten de vangsten bevredigend genoemd wor den. Later liepen deze evenwel sterk terug, weekbesommingen per vaartuig van f40 tot f70. Aangevoerd werd de afgelopen week: 14721 pond snoekbaars; 2881 pond rode baars; 21.512 pond voorn en blei; 26 pond snoek en 376 pond karper. De totale omzet aan de visafslag bedroeg ongeveer f 16.460. KLAUTERPARTIJ EINDIGDE IN HERSENSCHUDDING Gisteren klom op de Koningin Wilhel- minakade in IJmuiden de elfjarige C. van der P. aan de achterkant op een vuilnis auto. Het personeel joeg de knaap eraf. De jongen liet zich valle en werd daarbij aangereden door een passerende personen auto. Met een lichte hersenschudding en een wond aan het rechteroor werd de knaap per ziekenauto naar huis vervoerd. MOTORRIJDER VIEL OVER STAALDRAAD Gisteren reed de motorrijder B. H. L. uit Santpoort over de Steigerweg in IJmuiden. De schipper van de tjalk „Johanna", een schip dat in de haven lag, had een staal draad over de weg gelegd. De motorrijder kwam hierdoor te vallen en werd met een hersenschudding naar huis gebracht. De bedragen van de zesde verantwoording luiden: P. N. S. te A. f2,50; Kaartclub f5, v. D. te X. f 10,—; T. B. te IJM f 10,—; Marée te IJm. f 10,C. H B. te IJm. f25,Han- dclmij. f 100,—; N. H. N. f 100,—; Rott. Bank f 100,Tw. Bank f 100,—Visserij Mij. Limburgia f200,Totaal f562,50. Het totaal- generaal bedraagt thans f2769,12. Met het oog op de herbouw van de pan den Prins Hendrikstraat nos 6 en 8 te IJmuiden heeft de eigenaresse van de grond, waarop de herbouw zal plaats heb ben, liet gemeentebestuur verzocht, haar het recht van „inbalken" te verlenen in de muur van het belendende, aan de gemeente in eigendom toebehorende pand Prins Hen drikstraat no. 10. Aangezien het in het gemeentelijk voor nemen ligt, dit zwaar beschadigde pand te doen afbreken ten behoeve van de ver wezenlijking van het wederopbouwplan C voor IJmuiden (Oud), kon aan dit verzoek niet worden voldaan, maar het college heeft verzoekster toen voorgesteld, de muur met de ondergrond van de gemeente te kopen voor 444, en onder meer op voorwaarde dat de verzoekster, indien tot het slopen van het pand Prins Hendrikstraat no. 10 wordt overgegaan, toestaat, dat de Weste lijke gevel van genoemde pand tot de bovenkant van het dakvlak van het door haar nieuw te bouwen pand vanwege de gemeente wordt gesloopt. Met dit voorstel heeft verzoekster inge stemd. De raad wordt thans voorgesteld, de muur te verkopen voor 444. Hedenmorgen van 7,30 tot 9,30 uur heeft de Gemeente Reiniging vier wagens zand op Velsens gladde wegendek gestrooid. In totaal is acht kubieke meter zand gestort. Het bestuur van de toneelvereniging „Advendo" heeft de commissie voor ontspan ning van Ouden van Dagen aangeboden ge heel gratis een avond te verzorgen ten be hoeve van de oudjes. Op Maandag 18 Februari zal het toneel gezelschap in de „Weyman" te Santpoort een opvoering geven van het stuk „Hoera we hebben een huis". Kinderoperette in het „Jeugdhuis" Het is gewoonte geworden, dat de meis jes en jongens van de Santpoortse jeugd groepen der Hervormde kerk ieder jaar in de maand Februari op het podium in het Jeugdhuis verschijnen. Zo zal aan het einde van deze week en wel op Vrijdag 15 en Zaterdag 16 Februari in het Jeugdhuis te Santpoort de kinderoperette „Sprookjes melodie" van C. Verruijt Jr. opgevoerd worden voor donateurs en belangstellen den in het jeugdwerk. V.V.V. gaat vergaderen Óp Woensdag 20 Februari zal de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer te Wijk aan Zee in „Sonnevanck" haar jaarvergadering houden. De agenda vermeldt verder meer een be stuursverkiezing. Carnaval by Eechtrop De Beverwijkse Hockeyclub „Eechtrop" organiseert Zaterdag 23 Februari in hótel Sonnevanck te Wijk aan Zee een carnavals avond. Het ligt in de bedoeling het dames- en het herenelftal, die de Zondag daaraan volgend tegen Eechtrop zullen spelen, voor deze feestavond uit te nodigen. Emigratielezing Een ei-vol Kennemertheater verwachtte gisteravond in spanning de aangekondigde lezing met film over emigratiemogelijk heden. Maar veel wijzer zijn zij niet ge worden. Een der organisatoren deelde na melijk mede dat gegevens over emigratie slechts mogen worden verstrekt door de officiële daartoe aangewezen instanties. Deze avond was uitsluitend belegd om de vervoersmoeilijkheden en -mogelijk heden uiteen te zetten hetgeen dan ook bij monde van een vertegenwoordiger van een reisbureau geschiedde. Een paar films over de te bewandelen weg naar emigratie en over Australië en Canada, lichtte deze mededelingen nader toe. Kinderen op de planken De geheelonthouders kinderclub „Kinder geluk" heeft voor haar volgende uitvoering twee nieuwe werken in studie genomen. De jongeren zullen het zangspel „Lente bloemen" van C. van Hille Garthé, en de oudere kinderen de kinderoperette „De fee van de bron" van Jac Wilson opvoeren. Wie ziet slecht? Op het politiebureau te Beverwijk kan men inlichtingen verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen: een grijze ceintuur, riem, ruitenwisser van auto, ge breide das, zakmes, duimstok, dames armband, vulpotlood, portemonnaie met inhoud, halssnoer, bril, damestasje met in houd, geruit jasje, kindermuts, gebreide muts, kinderbeursje, polshorloge, autoped, herenrijwiel, verschillende wanten en hand schoenen. Toneelavond voor ..Us Memmetael" Voor de leden van de Friese vereniging „Us Memmetael" zal door de toneelclub „Ny begjin" hedenavond in de bovenzaal van veilinggebouw ,,'t Centrum" worden opgevoerd „De wrèld wol forrifele wurde", hetgeen wil zeggen „De wereld wil bedro gen worden". Klaverjaswedstryd in „Meerestein" In café Meerestein aan de Breestraat zal de Beverwijkse voetbalvereniging „De Kennemers" tezamen met de supporters vereniging „Rood-Zwart" op Donderdag 14 Februari weer een klaverjaswedstrijd organiseren. Humanist ziet Katholicisme als „verwant" Gisteravond sprak in café-restaurant „Bellevue" dr. I. Vijlbrief over „Huma nisme en Calvinisme". Dr. Vijlbrief begon zijn rede met er op te wijzen, dat de Humanist de betrekkelijk heid van eigen waarheid erkent en daar door verdraagzaam staat tegenover het standpunt van andersdenkenden. Wanneer wij het Calvinisme bezien als een „fout" uit de verschillende godsdien stige stromingen, zo zei de spreker, dan kunnen wij verschillende antithesen naar voren halen, die bestaan tussen de Huma nisten en de Calvinisten. De Christenen richten zich in hoofdzaak tot de eeuwigheid, de Humanist beperkt zich tot het „tijdige"; bij de keuze tussen goed en bekwaam houdt de Christen reke ning met Gods wil, de Humanist daaren tegen weet dat deze keuze in de menselijke aard ligt en dat, wanneer hij zichzelf on trouw wordt, hij in strijd met de wet han delt. Nadat dr. I. Vijlbrief op het sterk dogma tische karakter van de Calvinisten had ge wezen, dat gefundeerd is op de Heilige Schrift en, wat hij noemde, „een pessimis tische mensenbeschouwing", trad hij in de historie: de opkomst van het Calvinisme en de Hervormingsstrijd in de Nederlanden. De heer Vijlbrief merkte hierbij op, dat de Hervormingsstrijd in feite een maat schappelijke strijd was onder godsdienstige camouflage, een goed voorbeeld hiervan waren volgens hem de godsdiensttwisten tijdens het twaalfjarig Bestand. In het heden terugkomend, besloot hij zijn betoog met te vertellen dat er tussen de christelijke stromingen en de Humanis ten geen enkel punt van overeenkomst be staat, maar dat de Rooms-Katholieke kerk het meest verwant is aan de Humanistische denkwijze. Jubileum Op 15 Maart viert de hoofdschrijver ter belastinginspectie Beverwijk, de heer D. Meinema, zijn 25-jarig ambtsjubileum. DINSDAG 12 FEBRUARI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Mis daad op bestelling". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Het com plot van het houten paard". WOENSDAG 13 FEBRUARI Bioscopen: Zie Dinsdag. Zaterdag heeft de Castricumse Reddings brigade „De Strandlopers" in hótel „De Rustende Jager" haar jaarlijkse propagan- da-feestavond gehouden. Enkele leden van de brigade hebben hun collega's, de donateurs en de genodigden een avond bezorgd die alle voorgaande feestavonden „met stukken sloeg". Voor het eerst werd het brigadelied ten gehore gebracht, waarvoor de tekst is ge maakt door de heer A. van Kluijve, op een bekend wijsje. Dit lied vormde de inleiding tot de rest van de avond en het bracht de toeschouwers direct in de brigade-sfeer. Een eclatant succes oogstte het optreden van vijf heren in de sketch „Slachtoffers van de moderne tijd", en de dames L. Meijer en B. Nijhuis gaven ter afwisseling een uitstekend geslaagde knotsoefening ten beste. Het programma voor de pauze werd besloten met een bezoek van een Amster damse familie aan het strand, dat buiten gewoon insloeg. De twee gezusters Millie en Suze Over weg deden de aanwezigen genieten van een drietal zangnummers en van een goed-uit- gevoerde dans in aardige costumering. Het optreden van de vlotte „The Chromatica's" uit Beverwijk drie jonge mondaccor- déonisten droeg veel tot het welslagen van de avond bij. Door de voorzitter de heer J. de Vries werden de dames-medespelenden na afloop in de bloemetjes gezet en aan de heer H. Markx bij wie de leiding van deze avond berustte overhandigde de voorzitter siga retten in luxe verpakking. In de pauze en tijdens het bal speelde het orkest van Libert Eggers dat er geen moeite mee had de danslustigen tot ver na middernacht op de been te houden. Onder de aanwezigen merkten wij op burgemees ter C. F. Smeets en wethouder C. Meijer met hun dames en de voorzitter van de Alkmaarse Reddingsbrigade de heer A. Biskanter. SCHAAKCLUB „DE PION" De uitslagen van de onderlinge wedstrij den bij „De Pion" zijn: C. J. Heeck-D. Keetbaas 0—1; J. v. Ravenzwaai-Walt. Uhl 10 (waardoor de kampioenskansen van Walt. Uhl verkeken zijn); S. v. Wee- ren-J. Rozing 1—0; A. de Wit-H. Hoogen- vorst 01. Vrijdag wordt een competitiewedstrijd voor de Noordhollandse Bond gespeeld te gen „Kijk Uit" II uit IJmuiden. Aan het politiebureau Dorpsstraat la zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgende verloren en gevonden voorwerpen. Gevon den: kinder-autoped met houten wielen, muntbiljet van f 1, dameshandschoen, shagdoos met inhoud, gebreid kinder wantje, kinderpantoffeitje, f 3.50, Lips- sleutel. Verloren: zilveren halsketting, Imker bruine damesschoen, straatbezem. Verkiezingspropaganda De Partij van de Arbeid, afdeling Castri cum, orgasiseert op Dinsdag 19 Februari een ledenvergadering. Het belangrijkste punt van de agenda is wel de verkiezing van de candidaten voor de Tweede Kamer. De werkloosheid in Castricum vertoont een dalende tendenz. Stonden er een week geleden 25 personen ingeschreven, hun aantal bedroeg volgens het bureau van So ciale Zaken Zaterdag 21. Zij waren ver deeld over de volgende groepen: chauffeurs 1, losse arbeiders 4, bouwvakarbeiders 10, kantoorbedienden 1, tuindersknechten 1, bankwerkers 1, schoenmakersknechten 1, landarbeiders 1, bloemistknechten 1. Als gevolg van de talrijke diefstallen, die enige weken geleden op het Provinciaal Ziekenhuis „Duin en Bosch" aan het licht zijn gekomen heeft men het plan om uitgebreide voorzorgsmaatregelen te nemen. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, ligt het in de bedoeling rond de inrichting een hekwerk aan te brengen. Het zal niet meer mogelijk zijn het hoofd gebouw van alle kanten te bereiken. De wegen waarlangs zulks thans nog geschiedt worden afgesloten en voortaan zal men de terreinen via één ingang kunnen bereiken. Vermoedelijk komt de hoofdingang aan de Duin en Bosch, waar ook de portier in het vervolg een plaats krijgt. Van gemeentewege is men er toe over gegaan de plantsoenen in het dorp te be planten met tulpenbollen. In totaal heeft met 11.000 stuks bollen ontvangen van het Bureau van Onpersoon lijke Reclame te Haarlem, afkomstig uit het surplusfonds van de kwekers. Groentemarkt „willig" De eerste Castricumse veiling van de week kreeg een gevarieerde aanvoer te verwerken en de prijzen waren zelfs aan de hoge kant. Andijvie ging weg voor de ongekende prijs van 81 cent per kilo. En dan te bedenken dat dè notering van 10 weken terug nog slechts 8 a 9 cent bedroeg. Spruiten waren ook in trek. De eerste soort maakte 3779 cent, en de tweede soort ging voor 14 a 22 cent van de hand. De prijs, die de tuinders voor prei kregen, was iets minder dan verleden week. Noch tans werd dit product met 2614 cent goed betaald. Witlof bracht 43 cent per kilo op en boerekool van 8 tot 11 cent. Rode kool deed 11 h 28 cent en uien 3OH cent per kilo. Een klein partijtje knolselderei noteerde 3'/a10H cent. Door de Castricumse tuinder de heer J. de Boer is aan de groenteveiling „Ons Belang" de eerste rabarber aangevoerd. Zij bracht 50 centen per kilo op. Abbekerk, 10 v. Aden naar Suez. Alamak, 9 van Suez naar Aden. Alchiba, 11 te Suez. Almkerk, 11 van Melbourne te Sydney. Arendskerk, 10 v. Genua naar Port Said. Aagtekerk, 11 dwars Minicoy naar Aden. Alpacca, 11 Ilheos verwacht. Arendsdijk, 11 te Santos verwacht. Aagtedijk, 10 van Norfolk te Philadelphia. Aalsdijk, 10 te New Orleans. Aardijk, 11 Vlissingen. Almdijk, 11 van Londen te Bremen. Arundo, 9 te R'dam v. Galveston. Averdijk, 11 te Antwerpen n. Golf v. Mexico. Alhena, 11 te Hamburg van R'dam. Altair, 14 te R'dam verwacht. Agamemnon, 10 v. Grenada n. Ciudad Trujlllo Akkrumdijk, pass. 10 Lissabon. Albireo, 10 60 m. NO. Ouessant. Alcyone, 9 nog rede Adelaide. Alphard, 11 v. Amsterdam te Hamburg. Ampenan, pass. 10 Kp. Bon Tunis. Amsteldijk, 9 v. Norfolk naar New York. Andijk, 10 370 m. W. Finisterre. Argos, 9 v. Tunis te Tel Aviv. Aalsum, 10 280 m. N. Fayal. Altalasserdijk, 9 Abaco gepass. Alnati, 10 dwars Kp. Blanco n. Las Palmas. Alpherat, 10 300 m. N. Flores. Amsteldiep, 10 200 m. W. Flores. Amstelland, 10 dwars Kaap Blanco. Amstelpark, 10 340 m. W.t.Z. ScÜly's. Amstelvaart, 9 270 m. N.NW. Flores. Arnedijk, 9 720 m. W.t.N. Flores. Aludra, 11 300 m. N.NO. Beien. Bali, 10 v. Tj. Prlok naar Cheribon. Beverwijk, 10 van Savona naar Casablanca. Blitar, 10 van Djibouti naar Port Soedan. Bloemfontein, 11 te Suez. Boschfontein, 10 v. Southampton n. Marseille. Boskoop, 10 te Callao. Bawean. 11 van Singapore te Tj. Prlok. Breda, 10 van Amsterdam te Nordenham. Bandjermasin, 10 dwars Enggano eil. Bennekom, 19 210 m. Z.ZW. Flores. Blijdendijk, pass. 9 Flores. Bonaire, pass. 10 Fayal. Bubara, 10 pass. Finisterre. Britsum, 11 240 m. N.NW. Bermudas. Callisto, 11 van R'dam te Houston. Caltex Leiden, 10 v. R'dam op rede Sidon. Caltex Utrecht, pass. 10 Algiers. Clavella, pass. 10 Ouessant. Coryda, 11 v. Curagao te Melbourne verwacht. Ceronia, 10 v. Aruba naar Selney. Caltex Nederland, 9 Burlings Portkust. Caltex Pernis, 10 155 m. W.t.Z. Kreta. Chama, 10 dwars Algiers. Cleodora. 10 500 m. ZO. Wellington. Cottica, 10 540 m. NO.t.O. Barbados. Delft, 10 te Cristobal. Diemerdijk, 10 v. R'dam te New York. Drente, pass. 11 Kp. Guardafui n. Colombo. Dalerdijk, 9 v. R'dam n. New York. Duivendijk, 9 van San Francisco. Delfshaven, 7 te Buenos Aires v. R'dam. Danae, pass. 9 Dover naar Lissabon. Erinna, 10 v. Singapore te Kobe. Edam, 10 225 m. O. Halifax. Eendracht, pass. 10 Rhodos eil. Enggano, 10 60 m. N. Kp. Vilano. Eos, 9 bij Algiers. Esso Amsterdam, 9 Flores gepass. Esso Rotterdam, 10 320 m. O.NO. Flores. Ena, 10 340 m. O.NO. Sombrero. Felipes, 11 van Pladju te Bangkok verwacht. Friesland (KRL), 10 van Antw. n. Londen. Friesland (SSM), pass. 10 Westhinder. Farmsum, 11 te R'dam v. Newport News. Graveland, 11 te Bremerhaven. Gaasterland, 11 Rio de Janeiro verwacht. Gordias, 10 van Gibraltar naar Algiers. Garoet, 10 rede Blinju. Hecuba, 10 v. Barranquilla n. Cartagena. Hera, pass. 10 Azoren. Hoogkerk, 10 te Hongkong. Hydra, 10 te Curagao. Hector, 9 van Bremen naar Amsterdam. I-Iaulerwijk, 9 930 m. NO. Barbados. Heelsum, 10 120 m. ZW. Ouessant. Heemskerk, 10 bij Kangeroo eil. Helder, 9 920 m. NO. t.N. Barbados. Hermes, 9 260 m. NO. Abaco. Hersilia, 10 260 m. Z.t.W. St. Maria. Hestia, 9 120 m. O. Kingston. Iris, 9 van Amsterdam naar Gothenburg. Jagersfontein, 10 te East London. Japara (KRL), 10 van R'dam te New Orleans. Java, 9 te Djakarta. Jupiter, 10 v. Hamburg naar Amsterdam. Kota Agoeng, 12 te New York verwacht. Japara (KPM), 9 v. Ampenan naar Makian. Joh. v. Oldenbarnevelt, 10 340 m. O.ZO. Socotra Kieldrecht, 10 te R'dam van Japan. Kertosono, verm. 14 v. R'dam n. Soerabaja. Kaimana, 10 v. Singapore te Tj. Prlok. Kaloekoe, 10 van Kota Radja naar Medan. Kasimbar 9 te Tual. Kedoe,, 10 v. Cheribon n. Semarang. Kota Baroe, 9 van Antwerpen n. R'dam. Kota Inten, 9 nog te Makassar. Laertes, pass. 10 Gibraltar. Lckkerkerk, 11 te Genua. Loenerkerk, 10 van R'dam te Calcutta. Langkoeas, 9 te Djakarta naar Balikpapan. Limburg, 11 7.45 u. te Genua. Larenberg, 11 te Hamburg van Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, 10 110 m. O. Port Sudan. Lindekerk, 9 nog te Bahrein. Luna, 10 v. Thessaloniki naar Istanboul. Lawak, 10 450 m. N. Pocloe Bras. Leerdam, 9 250 m. ZO. Sable eil. Leersum, 10 210 m. ZO. Bermudas. Leopoldskerk, 10 Brothers gepass. n. Aden. Lutterkerk, 10 140 m. ZO. Sir. Messina. Lissekerk, pass. 11 Brunsbüttel. Markelo, pass. 10 Finisterre naar Dakar. Mitra, 10 v. Balikpapan te Singapore. Murena, 10 van Mena el Ahmadi n. Singapore. Maas, 9 te R'dam naar Levant. Marickerk, 10 te R'dam van Sydeny. Merwede, 10 v. Brownsville n. New Orleans. Macuba, 10 180 m. van Formosa. Malca, 10 85 m. Z. Kreta. Mentor, 10 van Levant te Ipswich. Minjak,9 rede Pangkalpinang. Mirza, 10 bij Kp. Bon Tunis. Macoma, 9 in Str. Makassar. Malvina, pass. 10 St. Maria. Manoeran, 10 bij Port de Galle. Mapla, 10 pass. Dondrahead. Marken, 10 640 m. ZW. Flores. Meerkerk, 240 m. Z. Bombay. Metula, pass. 9 Singkep. Modjokerto, pass. 10 Madoera n. Tj. Priok. Noordwijk, 10 v. St. Vincent naar Amsterdam. Nestor, 10 van Beyrouth naar Cyprus. Noordam, pass. 9 Kp. Sable. Oranje, pass. 10 Gibraltar. Overijsel, 10 te Manilla. Orion, 10 te Amsterdam van Bremen. Omala, 9 rede Bombay. Oberon, pass. 10 Lizard. Oranjestad, 9 300 m. W.ZW. Ouessant. Parkhaven, pass.10 Kp. Vilano. Prins Wilem V, pass. 10 Gibraltar. Pygmalion, 10 van Mobile naar Houston. Radja, 10 van Djibouti naar Suez. Raki, 10 te Soerabaja. Roebiah, 10 te Algiers. Rijnkerk, 10 te Le Havre. Plancius, 11 te Makassar van Soerabaja. Polyphemus, 9 van R'dam n. Seaforth. Poseidon, 10 te Auxcayes. Prins Frederik Willem, 10 v. Casablanca naar Rouaan. Prins Willem IH, 10 v. Londen te Heroya. Prins Joh. Willem Friso, 10 280 rn. O.ZO. Sablo eiland. Prins Willem II, 10 600 m. NO. Fayal. Prins Alexander 10 250 m. W. Lands End. Rijndam, pass. 10 Kp. Bon. Roebiah, 10 v. Algiers n. Port Said. Rossum, pass. 10 Kaap Finisterre. Rijnland, 11 te Hamburg. Rempang, 10 voor Alexandrië haven. Reyniersz, 9 van Dongala naar Makassar. Rodas, 9 v. Trinidad naar Granda. Riouw, pass. 9 Gibraltar n. Londen. Rotula, 10 340 m. W.NW. Jamaica. Skaubryn, 10 van R'dam te Sydney. Slledrecht, 9 v. Kaapstad n. La Plata rivier. Straat Makassar, 11 te East London verw. Straat Malakka, 10 v. East Londen n. Port Elizabeth. Straat Soenda, 11 te Singapore. Stad Dordrecht, 10 van Gibraltar n. Casablanca. Stad Schiedam, 14 IJmuiden verwacht. Saroena, 10 van Singapore te Mirl. Sibigo, 10 v. Rangoon te Belawan. Stad Maastricht, 10 v. Pimbino te Casablanca. Stanvac Talang Akar, 14 van Bangkok te Sungeigerong verwacht Salatiga, 9 Malta gepass. n. Halifax. Salawati, 10 bij Messina naar Port Said. Sambas, 10 140 m. Z.t.W. Bangkok. Sibajak. 10 dwars Macquarie. Stad Vlaardingen, 10 410 m. NW. Flores. Sumatra, 10 bij Wight naar Alexandrië. Sunetta, 10 780 m. Z.ZW. Recife. Soestdijk, pass. 10 Kp. Hattèras. Stad Leiden, 10 250 m. W.NW. Key West. Teiresias, pass. 9 Socotra naar Penang. Tero, 9 dwars Madeira n. Montevideo. Tjlbesar, 10 v. Buenos Aires te Montevideo. Tjisadane. vertr. 11 v. Miri naar Manilla. Tjitjalengka, 10 van Hongkong naar Singapore. Titus, 10 v. Patras naar Gibraltar. Talisse, 8 te Tj. Priok. Tawali, 11 Amsterdam verwacht van Brake. Tamo, 9 dwars Buenos Aires. Tankhaven I, 11 van Sungeigerong te Tj. Uban verwacht. Tarta, 10 rede Singapore. Tawali, 9 van Brake naar Amsterdam. Tiberius. 10 van Guanta te Cumana. Tjikampek, 8 van Isabela naar Yokohama. Tjiluwah, 10 v. Singapore te Hongkong. Tjiwangi, 10 v. Tj. Prlok naar Makassar. Tongkol, 10 baai Gibraltar. Tabian, 10 180 m. O. Kp. Comorin n. Colombo Tomini, pass. 10 Kp. Bon. Tomori, 10 Port Said gepass. n. Marseille. Tosarl, 10 dwars Cohin. Tiba, 9 10.30 u. van S. Vincent. Veendam, 10 van Port au Prince n. Havanna. Weltevreden, pass. 10 Wake eil. n. Manilla. Van Heutsz, 10 van Singapore te Penang. Van Riebeeck, 10 v. Ambon naar Sorong. Willem Ruys, 10 v. Singapore. Westerdam, 11 te R'dam van New York. Willemstad, 11 van Curagao n. Aruba. Waiwerang, 11 v. Buleleng n. Singapore. Winterswijk, pass. 10 Ouessant. Wieldrecht, 10 300 m. ZO. Ras al Hadd. Winsum. pass. 10 Kp. Bon. IJsel, 10 van Valencia naar R'dam. Zonnewijk, 18 Charleston verwacht. Zaan, 9 v. Aviles naar Huelva. Zijpenberg, 10 dwars Wight. KLEINE VAART Arnoudspolder, 10 te Oporto. Audacia, 11 te Grimsby verwacht. Algarve, 10 van Guernsey n. Londen. Att, 10 te Swansea v. Garston. Barracuda, 12 van Walkom te Bideford verw. Bernina, pass. 10 Brunsbüttel. Betty, 9 Port Lyautey naar Antwerpen. Btanca, 10 van Granville te Rouaan. Blue Boy, 10 van Maassluis naar Boston. Casana, 10 v. Cuxhaven naar R'dam. Cornelia, 9 v. Amsterdam te Aarhuus. Deni, 11 Zeebrugge verwacht. Depa, 9 van Gothenburg naar Arrington. Dorinda, 9 25 m. ZW. Texel. Escaut, 10 v. Parijs te Amsterdam. Friblo, 9 v. Huil te Parijs. Frisia, 11 van Heysham naar Androssan. Hartel, 11 van Hamburg te R'dam verwacht. Hast III, 11 van Rouaan te Parijs. 1-Iast IV, 9 Huil naar Parijs. Heemskerk, 10 van Calais naar Antwerpen. Henrica 10 van Nyköping te Hamburg. Hoogezand, 10 van Port St. Louis te Casablanca Kortenaer, 9 van Cork n. Waterford. Leny, 10 van R'dam naar Kolding. Lies, 10 van Middlesbrough te Avonmouth. Maartje, 10 te Hayle van Belfast. Marie, 10 van Oskarsham naar R'dam. Matar, pass. 9 IJmuiden. Matthew, 10 van Nantes naar Londen. May Star, 10 van Middlesbrough te Cork. Merak, 9 v. Montevideo naar Port Sanley. Mizar, 11 nog op rede Horsens. Nelly, 10 in Bristolkannaal. Njord, 11 van Bilbao te Livorno. Noord, 11 Stanlow naar Billingham. Norma, 10 Grangemouth naar Hull. Peter, 10 Middlesbrough te Avonmouth. Prinsengracht, 9 Bayonne n. Casablanca. Prinses Wilhelmina, 9 Bayonne naar Londen. Rapid, 10 Rouaan naar R'dam. Rose Marie. 10 v. Middlesbrough te Antwerpen Sambre, 10 Rouaan r*aar Parijs. Servus, 9 Par naar Parsly. Slan, 9 van Huil te Gothenburg. Sirius, 10 Duinkerken naar Londen. Soemba, 11 nog te Par. Sporota, 11 bij Ameland. Strype, 10 te Antwerpen v. Hamburg. Timor, 11 nog te Antwerpen. Tom van der Heide, 10 Casablanca n. Marseille. Tyro, 10 Lizard. Urmaso, 9 Boness naar Blyth. Van Brakel, 10 v. Seaham naar St. Brieux. Vecht, 11 nog te Landskrona. Viking, 9 Parijs te Londen. Westlaan, vertr. 11 Bremen naar Amsterdam. SLEEPVAART Humber, 10 44' 37" Noord 8' 38" West. Noordholland, 9 in Portland baai. Noordzee, 11 14' 58" Zuid 152' 42" Oost. Oceaan, 9 van Casablanca n. Genua met stoomschip. Poolzee, 9 4' 56" Noord 98' 15" Oost. Roode Zee, 10 op de Azoren v. R'dam naar Bermudas. Duin en Kruidbergerweg 16 Telefoon 4757 (K 2550) Driebuis-Westerveld Eleetr- Licht-.. Kracht- en verwarmingsinstallaties. Reparaties aan e'eetrische apparaten op elk gebied Ondergetekende heeft de eer U te berichten dat hij de bekende van wijlen de heer Teune heeft overgenomen! De geachte clientèle kan verzekerd zijn dat de nieuwe eigenaar, door goed vakmanschap en vlugge bediening de goede naam der zaak in ere zal weten te houden P. 1 STEINBERG Gediplomeerd opticien Bloemendaalsestraatweg 54, Santpoort-Station door Ds. H. C. v. d. FLIER van Enschedé op Woensdag 13 Februari '52 's avonds om 19.45 uur in de Huishoudschool Casembrootstraat. Allen welkom. EVANG VER. ELON, Kon. Goedgek. Dec. '48.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3