Talrijke vriendschapsbanden op V.S.V.'s receptie verstevigd „BEVA LION" OVERALL a 14.90 De geschiedenis vaneen wraak -Clowntje Riek Bijna 400 sportbroeders kwamen en gingen Dokter A. J. van Leusen nam definitief afscheid Santpoort GERARD VAN PRAAG Goed Autorijden Beverwijk Amateurisme in het geding Van Onselen in het Nederlands Politie-elftal F eestavond „Zware jongensaan het werk in Flora FEUILLETON door JOHN HENRY MACKAY Raadhuis en Openbare Werken bezaten de sterkste schakers Concert van „Soli Deo Gloria" 4 genda voor Revenvilk Voor de kinderen Beverwijker voor de radio MAANDAG 18 FEBRUARI 1952 „ALS IK HIER ZUIVER PERSOONLIJK mag zijn, dan meen ik dat deze woorden mijn zwanenzang vormen. Dit is geen tragisch gebeuren, want bestuurderen komen en bestuurderen gaan en dat V.S.V.'s bestaan hiérvan niet afhankelijk hoeft te zijn, is naar mijn smaak wel duidelijk bewezen". Met deze zinsnede besloot dr. A. J. van Leusen, voorzitter van het jubilerende V.S.V de gezellige receptie, welke Zaterdag middag in café „Flora" een rendez-vous is geweest van mensen, die één ding gemeen hadden: sj-mpathie voor de veertigjarige. Drie uur lang heeft het bestuur van de Velseroorder Sportvereniging zulks kennelijk tot zijn genoegen kunnen constateren en waar geen mondelinge gelukwens kon worden overgebracht, geschiedde dit schriftelijk. Niet weinigen zeiden het ook met bloemen. Zoals op elke receptie was het een aan eenschakeling van waarderende speechjes, waarvan een groot deel de omslag van en het visitekaartje bleek bij een geschenk. Om en nabij de vierhonderd broeders in het spel gaven acte de présence. De rij van sprekers werd geopend door de rempla- gant van Karei Lotsy, de heer J. Kruyver, die namens het hoofdbestuur van de K.N. V.B. de bondsvlag had meegebracht. (Aan vankelijk zou het dundoek Zondag vóór de wedstrijd tegen Wageningen worden overhandigd, maar de match werd afge last). „De kleuren en de initialen op deze vlag", aldus het bondsbestuurslid, nationaal, K.N.V.B. en V.S.V. zijn de zinne beelden van de idealen, om velen af te leveren als evenwichtige mensen, die een voortreffelijke lichamelijke en mentale opvoeding hebben genoten". Dokter Van Leusen, die tijdens het diner, na afloop van de receptie, in intiemere kring definitief afscheid heeft genomen als bestuurslid, bevestigde, dat V.S.V. zal blijven vechten om de amateursbepalingen te handhaven. „Wanneer deze zouden verdwijnen, geloof ik, dat voetbal als ge zonde volkssport gelijk met het amateuris me vernietigd wordt. Wilt u aan uw voor zitter overbrengen, dat V.S.V. ook in de toekomst een school zal zijn voor de jeugd, een sieraad van Kennemerland en een goed lid van de K.N.V.B.?" De heer Marius Koolhaas vertegenwoordigde de Zwaluwen en de Amsterdamse eersteklassers. Een fraaie koperen lentevogel en een enorme vlag gingen vergezeld van een aardig en vlot speech je. Kansje Wethouder A. de Boer sprak namens het gemeentebestuur en stelde vast dat er een belangrijke taak ligt voor de voetbal vereniging: namelijk het doorbreken van de massageest en het stimuleren der licha melijke opvoeding. Bloemen waren het bewijs van waardering voor het uitste kende werk dat V.S.V. op dit terrein reeds heeft verzet. Dokter Van Leusen zeide, dat de verhouding tot het gemeentebestuur tweeërlei is: de zakelijke en de ideeële. „Als er eens een verschil van mening is ge weest, dan betrof zulks alleen het zake lijke. Laten we op dit geschikte ogenblik afspreken in de toekomst conflicten te voorkomen door van uw zijde de vermake lijkheidsbelasting en de terreinhuur te ver lagen!" Ook the Good Old H.F.C. ontbrak niet. Voorzitter P. C. van Houten wilde, zo hij verklaarde, geen debat uitlokken, manr moest toch betogen, dat hii het 00 één punt niet eens was met wat dokter Van Leusen over het amateurisme had gezegd. „Het professionalisme zal in Nederland een ze gen zün, enkel en alleen om het bewijs ge leverd te zien, dat hier het zuivere amateu risme niet te verloochenen en te missen is. We willen overigens bepaald vasthouden aan onze afschuw voor het beroepsvoetbal. Een „paardenmiddel' echter is volgens ons de enige weg om een definitief beeld te krijgen". Van de talrijke sprekers noemen wij nog de heer J. P. van Balen Blanken namens „Haarlem" en de gewestelijke eerste klassers, de heer A van der Aart. voor zitter van de H.V.B., die een enveloppe met inhoud voor het ..verlichtingsfonds" aanbood, en de heer J. W. A. Westerhoven, voorzitter van de R.K.V.V. „Velsen", die een maquette overhandigde van het be doelde verlichtingsproject. Dokter Van Leusen hoopte, dat de eerste lichtwed- striid onder auspiciën van het gemeente bestuur tegen „Velsen" zal kunnen wor den gespeeld. Als voorwedstrijd voor de ontmoeting Rode DuivelsZwaluwen te spelen op Dins dag 26 Februari te Gent, zal het Nederlands Politie-elftal uitkomen tegen het Belgische Politie-elftal. De opstelling van de Nederlandse ploeg is als volgt: Doel: Kok (ADO). Achter: Van Dam (Gooi) en Mol (Unitas). Midden: Kammeijer (GVAV), Gillesse (RBC) en Huybregts (BW). Voor: Remmers (BW), Van Eist (Theole), Van Onselen (Stormvogels), Van der Meu- len (Helder) en Becx (Willem II). Met een knalfuif als klap op de vuur pijl zijn de officiële festiviteiten rond het achtste lustrum van V.S.V. besloten. Ongeveer 150 jongelui hebben op de „swing en sweet" van de „Music Boys" uit Zaandam de voelbalbenen gestrekt. Van acht tot twee uur is in „Flora" op Latijns-Amerikaanse. Weense en Engel se muziek gedanst, dat de druppeltjes van de voorhoofden stroomden. Talrijke attracties vormden de lardering en de cake-, wijn- en snoepgoed-prijzeti der loterij gingen er even goed „in" als de verfrissingen. Voorts spraken nog de heer Jac. Hei ligers, ere-lid van V.S.V., oud-voorzitter G. Da Costa, mede namens de sociëteit van Ouden van Dagen, die de verrichtingen van V.S.V. altijd op de voet volgt en van com mentaar voorziet op de bijeenkomsten, de heer J. Pluimgraaf, voorzitter van de Kat- wijkse vereniging Quick Boys en de heer L. Schadewijk namens de IJmuider Har monie. Het bestuur van „Stormvogels" had een schriftelijke felicitatie gezonden en dokter Van Leusen betoogde in zijn slotwoord het volgende: „V.S.V. heeft geen behoefte aan concurrentie, omdat zij geen spelers uit na burige clubs verlangt. Wij wensen deze verenigingen het aller- allerbeste. Ik hoop nochtans dat V.S.V. ook in de toekomst het krachtigste zal blijven door de beginselen van het amateurisme het zuiverste na te leven en de arbeider te behoeden ook nog zijn vrije tijd te ver kopen. Wij danken allen hartelijk voor de overtuigende bewijzen van belangstelling bij het veertigjarig bestaan van de rood witte leeuwenvereniging". Bram Charité bleek het zwaartillendst Wie Zaterdagavond de zaal van Flora aan de Zeeweg binnenstapte, kon zien hoe vier potige knapen bezig waren een zo groot en uitgebreid mogelijk gewicht boven het beaderdc hoofd te heffen. Deze man nen waren lid van de IJmuider kracht sportvereniging „Hercules", die daar on derlinge wedstrijden had georganiseerd in gewichtheffen en worstelen. De heer W. Schaap zei in zijn openingswoord dat de avond behalve als finale om het clubkam pioenschap, ter propagering van de kracht sport bedoeld was. Gezien de grote be langstelling van de zijde der jeugd meende hij, dat aan het eerste was voldaan. Ten slotte verwelkomde hij de bekende Haagse athleet Bram Charité en de internationale scheidsrechter T. Burger, die hun mede werking verleenden. Onder deskundig toezicht van laatstge noemde, die met twee assistenten beoor deelde of het „trekken", „stoten" en „til len" wel volgens officieel recept gebeurde, begonnen de vier finalisten aan hun, in zeer letterlijke zin, zware taak. Door het eindeloos wisselen van ge wichten aan de halter, is het een vrij lang- draderige geschiedenis geworden, waar op het eind de heer A. Swier zich clubkam pioen mocht noemen. De aanwezigen sta ken hun bewondering voor de heer Bram Charité, die zeker 30 procent meer gewicht aan de halter liet schuiven dan zijn toch al potiee voorgangers en dit ogenschijnlijk zonder veel moeite omhoog bracht, niet onder de stoelen of banken van „Flora". Maar per slot is deze forse Hagenaar ook derde op de vorige Olympische Spelen geworden en hii hoopt in Finland opnieuw lauweren voor Nederland te oogsten. Bij het worstelen dat hierop volgde en waarbij de heer W. Schaap als kamprech ter optrad, kon men zich afvragen of het publiek gekomen was om gespierde man nen aan het werk te zien of voor het bal, dat na afloop volgde. De uitslagen van de wedstrijden luidden: Gewichtheffen 1. A. Surer, clubkam pioen; 2. J. Kossen; 3. W. Bouwman. Worstelen (licht gewicht) 1. Kras, clubkampioen; 2. R. Aalst; 3. J. v. d. Wal. Halfzwaargewicht 1. R. Duin, club kampioen; 2. A. Broek. Zwaargewicht 1. J. Kraak, clubkam pioen; 2. B. Visser' 3. J. Deudekom. Nederlandse bewerking van C. J. E. Dinaux HOOFDSTUK I. Sierlin, Officier van Justitie. 1. Op een avond in Maart wandelde de Officier van Justitie Sierlin, zoals gewoon lijk, van de Arrondissementsrechtbank naar huis, toen hem, niet ver van zijn woning, een jongeman achterop kwam, die naar het leek bij het voorbijgaan zijn pas wat in hield. Maar daar de onbekende hem niet aankeek en evenmin omzag meende hij zich vergist te hebben. Twee dagen later, vrijwel op hetzelfde uur en op dezelfde plaats, herhaalde zich het voorval: weer scheen het of de voet stappen, die hij achter zich had gehoord, bij het naderkomen zich vertraagden. Deze keer nam hij de voorbijganger wat scher per op, maar hij herkende in. hem niet het jongmens van eergisteren. Er was dus geen enkele reden zich verder om hem te be kommeren, want de man verdween in de schemerige, regenachtige avond. Toen hij de deur van zijn huis, dat door een kleine voortuin van de straat was gescheiden, had geopend, waren zijn gedachten al elders. Pas toen zich de volgende avond, een uur later weliswaar, maar weer in de onmid dellijke omgeving van zijn woning, het zelfde voordeed, herinnerde hij zich het geval. Wéér lag de eenzame straat in deze buitenwijk als uitgestorven. De enkele huizen, alleenstaande villa's, stonden zoals altijd weggedoken in hun afzondering, vei lig omzoomd door het kleine park, dat de trots der omwonenden en gedurende de zomermaanden de geliefde speelplaats van de kinderen was. Opnieuw dus had de heer Sierlin op weg naar huis de stappen achter zich ge hoord en opnieuw had het hem toegesche nen, of zij al naderende trager werden. En weer was het een jongmens geweest zonder enige twijfel dezelfde van de vorige dagen die hem achterop gekomen en gepasseerd was, zonder zich verder het geringste aan hem gelegen te laten liggen. Maar Sierlin kon niet nalaten het met enige achterdocht vast te stellen de voorbijganger was dichter, veel dichter zelfs, langs hem heengegaan dan bij deze breedte van het trottoir noodzakelijk was geweest. Ditmaal nam hij hem van opzij met een wantrouwend-onderzoekende blik op. Zelfs Aardige partijen in het gemeentet ournooi De tweede ronde van het gemeentelijk sporttournooi leverde de volgende uitsla gen op in de sectie schaken: O.W. Raadhuis II Wassenaar (Z.)v. q. Doel (W.) 10 DeelderSteenhoek 10 Van 't Hag-Hogetoorn 10 Ba lj etHuisman 'A VisserLabouchère 01 Uitslag 314IJ4 voor O.W. Sociale Zaken Raadhuis I Leijsma (W.)Verlaak (Z.) 01 VullingTen Oever ViA WennisPonte 01 Rozemeijer-Molenaar 01 Gomes-v. Lenning YiJ4 Uitslag 41 voor Raadhuis I. De wedstrijd PolitieReinigingsdienst en Plantsoenbedrijf vond geen doorgang omdat „R.P." zich wegens gebrek aan be langstelling teruggetrokken heeft. Wat de ontmoeting O.W.Raadhuis II aangaat werden door v. d. Doel en Steen- hoek in stellingen, welke toch al niet te best waren (zowel Deelder als Wassenaar hadden al voordeel behaald) ten slotte nog een paar blunders gemaakt, waardoor deze spoediger dan verwacht werd bakzeil moesten halen. Hogetoorn maakte het zijn tegenstan der Van 't Hag niet makkelijk en zette zijn partij solide op. Het leek er lange tijd naar, dat hij de zaak in evenwicht kon houden, maar in het eindspel kwamen enige zwakken plekken in zijn stelling naar voren, waardoor Van 't Hag kwaliteit en enige pionnen won, hetgeen spoedig tot verlies voor de stoere Raadhuisman leidde. BaljetHuisman speelden een stevig partijtje. In de openings-phase werd Huis man het vuur na aan de schenen gelegd; geleidelijk doofde dit echter en kon Huis man ook bedreigingen in zijn spel leggen. Een geforceerde afruil leidde ten slotte tot gelijkwaardige stellingen. Later- werd tot remise besloten. Visser verzuimde te rocheren, waardoor zijn koning in een ongunstige positie kwam te staan, welk feit door Labouchère op degelijke wijze werd uitgebuit. Raadhuis ISociale Zaken Leijsma aan bord 1 stond beter en wist gedurende de hele partij overwicht te behouden, totdat hij verzuimde een pion te slaan. Daarna gaf hij zijn tegenstander rustig de gelegen heid om met zijn koning „sluip door kruip door" toe te pasen, waardoor deze met be hulp van zijn toren Leijsma verraste. VullingTen Oever en ComesVan Lenning speelden rustige partijen waarin verwikkelingen zoveel mogelijk werden vermeden. Resultaat: remise. Ponte bleek in het eind-spel na een wilde partij de beste papieren te bezitten, welke prompt tot winst geleid hebben. Wennis deed het op zijn manier vlug en gedurfdmaar deze methodelegt meestal slechts windeieren. Tijdens de partij RozemeijerMolenaar bleek alras, dat Rozemeijer nog over te weinig schaak-routine beschikte om het Molenaar lastig te maken. Molenaar won dan ook onbedreigd. Op 27 Februari volgt de derde ronde. NIEUWE KUSTVAARDER Na een geslaagde proefvaart op de Eems is Zaterdag het motorkustvaartuig „Admira- lengracht" in de vaart gekomen. „De „Admiralengracht" is van het glad dek-type, meet 499 br. reg. ton. is lang 57.75 meter, breed 8.85 meter en hol 3.95 meter. Het schip is uitgerust met een 500 p.k. Dieselmotor. Bij de proefvaart behaalde het een snelheid van 10.5 mijl. De eerste reis maakt de „Admiralen- gracht" voor de „Suomi-line" met vracht goed naar Finland. De R.K. Harmonie Vereniging „Soli Deo Gloria" heeft een trouwe schaar aan hangers, die zo uitgebreid is, dat men ge noodzaakt is twee uitvoeringen te geven opdat allen de concerten kunnen bijwonen. Zondagavond vond de eerste uitvoering in „Zomerlust" plaats en Zondag a.s. volgt de tweede. Directeur C. Oudendijk had weer enige voor het corps interessante werken „op de lessenaar" geplaatst, waaronder de Suppé- ouverture „Schoppenvrouw" en Schubert's „Ouverture in Italiaanse stijl". Eerstge noemde compositie genoot een uitvoering, die zich kenmerkte door een juiste rhyth- miek en een verzorgd spel van het lage koper, dat zich echter grif te buiten gaat aan het dubbelforte blazen in die gedeel ten waar dit niet aangegeven staat. De geestdrift waarmede de leden van „Soli Deo Gloria" musiceren is er ongetwijfeld de oorzaak van. De klarinettenfiguren in de Suppé-ouverture waren niet altijd even juist getroffen; de fluitsolo daarentegen werd fraai voorgedragen. Over het geheel liet de stemming van de kapel te wensen: vooral tussen hout en koper boterde het niet bijzonder. Was dit wel het geval geweest dan zou de melo dieuze fantasie over de operette „Maritana" nog meer bevredigd hebben dan nu het geval was. We hoorden er een goed ge blazen tuba-solo in en het antwoorden- spel van het lichte koper met de klarinet ten was ter dege ingestudeerd. Directeur Oudendijk leidde de vertolking met veel élan en wist vooral in de unisoni geblazen finale rake effecten te bereiken. De Schubert-ouverture bezorgde de blazers vele moeilijkheden; het werk had men technisch nog niet in zijn macht en voordat men zo ver zal zijn, zullen er nog enige repetities aan te pas moeten komen. De wankele stemming droeg er trouwens eveneens toe bij, dat de meest bekwame blazers zich niet meer zeker van hun zaak voelden. Een oubollige carnavalsmars besloot het vlot afgewerkte muzikale gedeelte van het prosramma. „De Inca's" verzorgden de muziek tijdens de pauze. Dit ensemble heeft zich in de korte tijd. dat het bestaat, snel ontwikkeld en het weet. hoe het populaire muziek moet opdienen. De toneelclub van het harmonie-orkest heeft zich bezig gehouden met het opvoe ren van een éénacter ..De verdraaide sec tie". een militair laeheding dat door de grappige mise-en-scène en het boertige spel door het goedlachse publiek gretig ontvangen is. A. J. VAN DER WEIJDEN „Jong Santpoort" vergadert en ontspant zich Dinsdagavond woi'dt in zaal „Zomerlust" de jaarvergadering van de speeltuinvereni ging „Jong Santpoort' gehouden. De agenda vermeldt onder meer bestuursverkiezing. Na deze vergadering treden op het Ha waiian Ensemble „De Nachtegaal", Jansen en Tilanus met een liedje en een praatje, de accordeonist J. Groeneveld en de con férencier J. Bakker. Maandag 18 Februari Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Geheime wapens. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Hoe ouder hoe jonger. W.B. Theater, 3 uur: Paniek in „Fort Worth". Dinsdag 19 Februari Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Geheime wapens. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Zonder medelijden. ADVERTENTIE De nieuwe ijzersterke waarvan U de advertentie Vrijdag in dit blad hebt gelezen, is in IJMUIDEN verkrijgbaar bij OOSTERDUIN WEG 18 Nu brak er een plezierige tijd aan. Ze troffen mooi en zonnig weer en elke dag gingen ze al 's morgens vroeg naar het strand, om daar van de heerlijke lucht te genieten. De jongens hadden het geweldig naar hun zin. Ze hadden altijd wat anders om zich te vermaken en ze verveelden zich geen minuut. Er waren mooie duinen en een breed strand en dat is genoeg om dag aan dag heerlijk te kunnen spelen. Tante Liezebertha zorgde er altijd voor, een trommeltje met brood en een thermosfles mee te nemen; zo konden ze de hele dag aan het strand blijven en hoefden ze niet tussen de middag naar huis om te eten. Meestal zaten oom Tripje en tante Liezebertha op een beschut plekje met een mooi boek, terwijl de jongens in hun buurt speelden. Zo konden ze een oogje op de jongens houden. Die waren druk bezig. Ze hadden hun schoppen meegenomen en bouwden een groot fort. Eerst een berg in het midden, die ze van nat zand bouwden en later vierkant afsneden, met gaten opzij dat waren de ramen. En er omheen groeven ze een gracht. bleef hij staan om hem na te. zien tot hij om de hoek verdwenen was. Het was een nog jonge kerel, zo tussen de twintig en dertig, eenvoudig maar zeer verzorgd ge kleed, zonder overjas, met een slappe hoed. Hij hield, evenals de beide vorige keren, de handen diep in zijn zakken. Een bankbediende of iets dergelijks dacht Sierlin, wiens kantoor op hetzelfde uur sluit ais het mijne. Waarschijnlijk woont hij hier in de stadswijk. Maar dan moet dit toch eigenlijk een omweg voor hem zijn. En waarom loopt dit heerschap tel kens zo vlak langs me heen? Die jongelui van tegenwoordig hebben slechte manieren, resumeerde hij, terwijl hij de huisdeur opende. Bij nader inzien zou het misschien nog niet eens zo kwaad zijn, zo'n vlegeltje eens terdege onder handen te nemen. Als het nog eens gebeurde zou hij wat op zij gaan en hem aanspreken, om hem op het onbehoorlijke van zijn gedrag opmerkzaam te maken. Ja, die jeugd.... Dagenlang liet het jongmens zich echter niet zien, zodat Sierlin geen gelegenheid had, zijn voornemen ten uitvoer te bren gen. De vluchtige en onbetekenende ont moetingen verdwenen daarmee uit zijn ge heugen. 2. En zo zou het gebleven zijn als niet, acht dagen later ongeveer, (en eveneens bij het huiswaarts keren) op een der banken, die aan de rand van het lage geboomte aan de overzijde van de straat op regelmatige af standen waren geplaats (en wel juist op die, welke recht tegenover zijn huis stond) iemand had gezeten in wie hij de jonge man meende te herkennen, die hij gedu rende de laatste weken hier enkele malen had aangetroffen. Het gebeurde zelden dat de banken in dit jaargetijde al werden gebruikt. Het was bovendien waterkoud, de lente liet dit jaar bijzonder lang op zich wachten. Onbekende wandelaars zag men nooit in deze afge legen villawijk en de buurtbewoners waren allengs het park te zeer als behorende bij hun villa's en hün tuinen gaan beschou wen, dan dat onbekenden, die hier verzeild raakten, hun niet opgevallen zouden zijn. Vreemd, dacht Sierlin, eigenaardig! Wat voor reden zou zo iemand kunnen hebben, op een kille en druilerige dag als deze, op een bankje te gaan zitten! Erg voor de hand lag het, oppervlakkig bekeken, niet. Of het moest zijn, dat zo'n voorbijganger zich plotseling onwel of oververmoeid had gevoeld. En opzet? Wat voor bedoeling zou iemand nu met zo iets kunnen hebben! Inbrekers, die er op uit waren de streek te verkennen, knapten dergelijke zaakjes waarachtig niet zo opvallend op. En trou wens, daar zag het jongmens daarginds op die bank allerminst naar uit. Dat het de zelfde persoon was, .die hem de vorige keren was opgevallen, daaromtrent was de Officier van Justitie Sierlin niet meer in het onzekere, hetzelfde bruine colbertcos- tuum, dezelfde slappe hoed, dezelfde li chaamshouding met de handen diep in de zakken. Voor hij zijn huis binnenging Zwaar geschut. De afslag van van daag zat weer ouderwets dik in de vis vrijwel iedere soort was ruim vertegen- woordigd. In de vroege beurt lagen de trawlers „Maria van Hattum" met 70 kis ten koolvis, 20 kabeljauw en gul, 50 wij ting, 255 schelvis en piepers, 50 makreel, 20 haring, 10 haai, 25 diversen en 120 stuks stijve kabeljauw; de .Herman" met 40 wij ting, 75 kabeljauw en gul, 450 makreel, 160 haring, 525 koolvis, 60 schelvis, 10 diversen en 100 stuks stijve kabeljauwen; de „Catiharina Duyvis" met 60 wijting, 50 makreel, 15 haring, 325 koolvis, 25 schel vis en piepers, 20 vleet, 20 kuit en 120 stuks stijve kabeljauwen, en de „Viking- bank" met 100 kisten wijting, 50 kabel jauw en gullen, 170 koolvis, 50 stuks stijve kabeljauwen en 300 kisten schelvis en piepers. Van de loggers losten vroeg de KW 24, 95, 48, 70, 6 en de KW 114 met een geza menlijke aanvoer van 4000 kg tong en tar bot, 300 kisten schol, 120 wijting, 20 ka beljauw en gul en 630 stuks stijve kabel jauwen. Verder boden 13 kotters en. 30 loggers, die voor de late losbeurt in aan merking kwamen aan: 810 manden diver sen, 18.500 kilo tong en tarbot, 1115 kisten schol, 462 wijting, 100 kabeljauw en gul, 1320 stuks stijve kabeljauwen, 30 kisten haring, 150 schar en 300 bot. Samenvattend was er aan de markt: 1100 kisten koolvis, 265 kabeljauw en gul, 835 wijting, 650 schelvis en piepers, 550 makreel, 2240 stuks stijve kabeljauwen, 10 haai, 225 ha ring, 335 diversen, 20 rog en vleet, 20 kuit, 22.500 kilo tong en tarbot, 1415 kisten schol, 3 50 schar, 400 bot en 350 diversen. Niet dringen. Het ligt voor de hand, dat hoewel er verder Zondagmiddag nog geen trawlers bekend waren, de eerstko mende dagen toch verscheidene zullen markten. Vele schepen, die bijna alle van dezelfde vertrekdatum waren, zijn inmid dels al 14 dagen op zee zodat ze rijp zijn voor binnenkomst. Wegens de tijdstippen van vertrek kunnen worden verwacht de „Flamingo" (5 Februari), de „Eveline" en „Limburgia" (6 Febr.), „Tubantia", „Ba tavia" en „Allan Water" (7 Febr.), en de „Johannes Polderman" en „Norma Maria" (9 Febr.). Voorts waren Zondag van de trawlers op zee de „Antje" (vertr. 9 Febr.) „Claesje", „Eli Chénévière" en „Vios" (12 Febr.), „Tzonne" en „Mary" (13 Febr.), „Zeelandia" en „Thorina" (14 Febr.) en de „Bloemendaal" en de „Haarlem", welke de 16 Febr. naar de visserij vertrokken. In en uit. Zaterdag kwamen binnen KW 162. 21, 170. 39. 108, 98, 35, 12, 166, 92, 26, 53, 104, 124, 69, 10, 30, 37. 128, 94, 64, 27, 48, 107. 59; IJM 226, 74. 228. 4, 229. 272, 276,. 230, 277, 60: KW 34; BU 33; KW 17, 161; IJM 53; KW 168, 16, 84, 51; Tex 49, 33, 37; Sch. 92; KW 227, 28, 91; IJM. 52, 204; KW 19, 70. 6, 125, 50, 114, 210; IJM 183; KW 96, 133: Ro 29; KW 24, 77, 38, 7, 22; IJM 276; KW 24. 31, 78, 219, 41, 147, 141, 155; Sch 112; KW 86; HD 37; VL 115; Ro 3, 2; WR 33; Ro 1; AM 17, 16. Naar zee vestrokken: de Tex 33, 49; WR 67; HD 37; TJM 71 en IJM 9. Drukke nering. Het personeel van het Staatsvissershavenbedrijf heeft Zater dag een drukke dag meegemaakt. Vooral de havenbeambten hadden heel wat te stellen om de ruim 90 schepen, welke die dag binnen kwamen, netjes op de bestem de plaatsen te laten meren. Ook de vlet- terploeg moest menigmaal de tros „aan wal" halen. Import. Zaterdag kwam de coaster „Trudeka" binnen met 2200 kistjes Noorse haring voor een firma alhier. Van de totale lading werd Zaterdag nog ruim 1000 kistjes uitgelost. De rest der lading zou Maandag worden gelost. Dik in de dikkoppen. De KW 159 „Java", die onder schipper L. v. d. Plas Maandag naar de visserij vertrok, was Zondag alweer binnen, doordat behalve de vangst van 30 manden diversen in een korte periode 1000 kabeljauwen in de trawl verzeilden, die stijf zijn gehouden. Daar de regels dikkoppen nog steeds goed betaald worden kan deze korte reis hier door zeer zeker lonend worden. Zieke. De KW 7 kwam Zaterdag wegens ziekte van een opvarende eerder naar binnen dan aanvankelijk het plan was geweest.. De aanvoer van dit schip was 60 manden vis en 210 stuks stijve kabel jauwen. Naar. Een Warffumse viskoper, die regelmatig de Zaterdagse afslag in ÏJmui- den bezoekt, kwam Zaterdagavond, toen hij goed en wel weer thuis was tot de on aangename ontdekking dat er vier kisten vis ontbraken. Volgens de handelaar moet verlies tijdens het transport uitgesloten worden geacht. Daar het verlies eerst Za terdagavond laat werd ontdekt, zal het de vraag nog zijn of het geval nog kan wor den opgehelderd. Niet zo gek. Door het grote aantal loggers en kotters van Zaterdag zijn be hoorlijke resultaten geboekt. Verscheidene loggers maakten van 4500 tot 5000 per schip en enkele uitblinkers deden zelfs tot 5800. Een hoogvlieger was de Katwijk 37 Nederland 6, die het tot niet minder dan 8000 wist te brengen. De enige trawl- aanvoerder, de „Bergen" maakte voor een 14-daagse reis en 900 kisten ruim 21.000. Prijzen: Heilbot 2.502; gr. tong ƒ3.403; grm. tong ƒ2.161.91; kim. tong 2.27—2.01; kl. tong I 2.23—1.95; kl. tong II 1.77—1.64; tarbot I ƒ2.50—2.15, alles per 1 kg. Tarbot II ƒ96—72; tarbot III 7060; tarbot IV 6138; schartong 3429; gr. schol 3027; grm, schol 4939; kim. schol 7256; kl. schol I 5943; kl. schol II 30—42; schar 21 11; bot 12—8; v. haring 21.50—19.50; makreel 22.50—21; gr. schelvis 52—45; grm. schelvis 5449: kim. schelvis 52 42; kl. schelvis I 47—36; kl. schelvis II 3931; wijting 2412; gr. gul 3432; mid. gul 33—31.50; kl. gul 30—27.50; kl. leng 32; kl. haai 19; ham 77; poontjes 16.50; kl. koolvis zw. 19.5015; kl. koolvis wit ƒ28—26; alles per 50 kg. Gr. kabeljauw 180—72; gr. koolvis zw. ƒ38— 35; gr. koolvis wit 7264; gr. leng 67 66, alles per 125 kg. —Aanvoer 455 kisten tong en tarbot; 6 kisten heilbot; 6 kisten tongschar en schartong; 1100 kisten schol; 360 kisten schar; 410 kisten bot; 95 kisten haring; 145 kisten makreel; 130 kisten schelvis; 615 kisten wijting; 290 kisten kabeljauw en gul; 26 kisten leng; 2 kisten ham; 3 kisten kl. haai; 2 kisten poon; 220 kisten koolvis en 65 kisten diversen. I11 totaal 3930 kisten Besommingen. IJm. 16 Bergen 21.280 KW 169 2260; KW 162 ƒ5810; KW 108 ƒ2800; KW 166 ƒ3260: KW 53 1980; KW 104 2790; KW 69 ƒ3825; KW 37 ƒ8015; KW 170 ƒ4379; KW 39 ƒ4500; KW 124 5050; Ro 8 ƒ2720; IJm. 74 5420; VI. 115 3440; WR 67 2747; KW 12 1320; KW 80 1550; KW 21 2500; KW 98 ƒ2780; KW 92 1375: KW 26 4068; KW 10 1280; KW 35 1540; IJm. 23 840; IJm. 228 -370; IJm. 11 2050; IJm. 229 ƒ2100; TX 33 2430; AM 17 3380; KW 128 140; KW 189 149. ADVERTENTIE DUYN's AUTORIJSCHOOL Kalverstraat 20 - IJmuiden-Oost - Tel. 4806 De Beverwijkse pianoleraar de heer J. Vessies zal op Donderdag 21 Februari van 13.35 tot 14.00 uur voor de K.R.O. over Hilversum I een pianorecital geven. Uitge voerd zullen woi-den: 1. de Rhapsodie op. 79 nr. 1 in b kl. t. van Joh. Bi'ahms, 2. Intermezzo-op. 117 nr. 2 van Joh. Brahms en 3 Sonatine van M. Ravel. Wie verloor zijn paspoort? Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te verkrijgen over de volgen de gevonden voorwerpen: sigarettenkoker, enveloppe met inhoud, dekzeil, ceintuur ven regenjas, geblokte shawl, padvinders- riem, pak jute zakken, paspooi't, rubber laarzen, kompas, bruine shawl, een zak kolen, schaar, rozenkrans, armband, kinder tuigje, autoped, ballpointpen, halsketting, lipssleutel, speelgoedmuziekinsti-ument, poi-temonnaie met inhoud, lichtgekleurde ceintuur van regenjas, drie muntbiljetten, broche, verschillende wanten en hand schoenen. Ledenvergadering; Ned. Rode Kruis In het colonnegebouw van het Ned Rode Kruis aan de Beeckzanglaan zal deze ver eniging op Dinsdag 26 Februari een alge mene ledenvergadering beleggen. De agenda vermeldt onder meer een financieel vei-slag over 1951. Publieke verkoping Ten ovei-staan van notaris J. H. Brem- mers zal op Dondei'dag 6 Maart in het Kennemer Theater te Beverwijk publiek worden verkocht een huis met erf aan de Alkmaai-seweg 166 te Beverwijk groot 1,40 A. De huui-prijs bedraagt 5.25 per week. bleef hij een ogenblik' staan, om nog eens een blik op hem te wei-pen en er zich van te vergewissen of de vreemdeling ook maar naar hem keek of opstond en zijn weg vei'volgde. Maar de jongeman die daai', enkel dooi de rijweg van hem gescheiden, onder de nog kale bomen zat, scheen hem ook dit maal niet te hebben gezien. Zijn hoofd hield hij tenminste, voor zover dat op deze afstand te onderscheiden was, omhoog ge heven en zijn blikken dwaalden tot ver boven de huizen langs de bewolkte hemel. Het was de houding van een mens die diep in gedachten verzonken is en zich geen rekenschap geeft van wat er om hem heen gebeurt. Vandaag is hij vroeger vrij geweest dan ik, dacht Sierlin, terwij] hij de grijsblauwe stoep opliep. Veel lust naar huis te gaan schijnt hij nog niet te hebben; wie weet is het hein erom te doen, zich een fikse ver koudheid op de hals te halen zo'n idioot! En hij riep, daarmede tevens te kennen gevend dat hij thuis was gekomen, ouder gewoonte om het eten. Daar er nog niet dadelijk werd opge diend terwijl hij in de eetkamer op zijn huisgenoten wachtte, ging hij nog een ogenblik voor het raam staan om naar buiten te kijken. Het jongmens zat nog in dezelfde houding op zijn plaats. Honger schijnt hij ook al niet te hebben, schoot Sierlin door het hoofd. Een mal ge val. Mijn maag knort wél! Adieu, meneer! En hij keerde zich van het venster af om zich een ogenblik later met volle overgave aan de inmiddels opgedane soep te wijden. Eenmaal aan tafel met vrouw en kinde ren (twee jongens van negen en dertien jaar) nam het dagelijks verslag van de wederwaardigheden op school hem zozeer in beslag, dat hy het voorval van deze middag als men dat tenminste een „voorval" kon noemen al spoedig verge ten was. Zelfs bemerkte hij niet eens. dat de bank aan de overzijde ieeg was toen hij na tafel zich wat verpoosde voor het raam. 3. Niet aldus op de volgende dag, toen hij een vol uur later dan gewoonlijk (want hij was door een zitting opgehouden) de straat insloeg. Nog minder dan die van gisteren nodigde deze dag uit tot mijmeren op een bank. Het had geregend, de banken waren nog nat en het druppelde eentonig na uit de bomen. Maar hij zat er! In dezelfde houding: hoofd opgeheven, handen in de zakken. Stapelgek, mompelde de Officier van Ju stitie. Stapel idioot! Zo'n gek moest eigen lijk opgesloten worden, om te voorkomen dat hij zich een longontsteking of zoiets op de hals haalt. Hoewel hij zich voorhield dat hij met deze onbekende en diens gedragingen niet het minste uitstaande had, kon hij toch nie! nalaten, na het eten een blik naar bui ten te werpen om zich ervan te overtuigen of hij nog steeds op dezelfde plaat3 zat. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 4