Bloemendaal" en„NECO hielden IJmuidens eer hoog Voetballers gaan „inhalen Vóór PASEN MAAT- COSTUUM BISCHOFF Visserij-varia Problemen m W w m BEDRIJFSCHAPSPRIJZEN" BEKEND Nek-aan-nek race tussen de Katwijkers Heropening visserij school krijgt ófficieel tintje Bakkerij MANTEN op de honderd velden 5 IJmuiden naar Huizen Dukel won van Beers en gaat aan de kop Herdenkingsdienst voor jarige C.J.M.V. BOEKENWEEK 1952 AB. DE JONG Willem van Iependaal bij het „Instituut" te gast „Stormvogels" voor Zondag (onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) m Égp 8 8 8 s 8 s 8 8 JU B 8 8 8 Mt ÜP 8 S 8 mp m ÜJ fj§ BS s 8 8 ui €3 8 H s MM jjj H H Derde oplossers wedstrijd tfi B u B m B 9 11 9 m Él §j S 8 f£ 8 s §J§ 9 B Hü 8 8 8 nn €3 ÜJ 8 H PP Uitslag tweede wedstrijd THALIA Wereld-gebedsdag voor vrouwen in Velsen VRIJDAG 22 FEBRUARI 1952 99 SCHIPPER „FIL" PRINS van de trawler „Bloemendaal" (IJm. 71) kan er prat op gaan, dat hij voor IJmuiden de jaarlijkse wisselbeker voor de beste haring en/of vis van het Bedrijfschap voor Visserijproducten in de wacht sleepte: de beoordelende commissie heeft hem en zijn bemanning als de schipper met de meeste punten in deze spannende competitie uit de bus zien komen en met dit eervolle resultaat kan de rederij N.V. Vis- serijmaatschappij „Bloemendaal" tevreden zijn. Hieruit blijkt, dat ook de oudere eenheid van de vloot bij een kieskeurige behandeling van de oogst der zee een winnaar kan worden in deze lang niet lichte strijd om de eer, de beker, de wimpel en de legpenningen. De „Hv.iberd.ina Gysberta" van schipper Van Duin, die tegelijk met de „Voorwaarts" eindigde Er viel nog een tweede eerste prijs in IJmuiden: de N.V. Neco kreeg voor haar product „Haring in tomatensaus" het hoogste puntenaantal in de „industriële" competitie. Katwijk: de 89 Van de Katwijkse trawlervloot werd schipper Henk Schaap van de KW 89, de „Willempje", eig-endom van de rederij G. Schaap, winnaar: het is de tweede keer, dat hij een jaar lang de bedrijfschaps wimpel mag voeren. En de 85 en 140 Met de Katwijkse haringvloot is het een vreemd geval geworden: tot in vele deci malen nauwkeurig kwamen twee schippers met hetzelfde aantal punten uit de strijd: Arend van Duin van de „Huiberdina Gijs- berta" (KW 85), rederij N.V. Visserijmaat schappij „Rijnstroom" (beter bekend als „N.A.P.") en schipper Koos Schaap van de KW 140 „Voorwaarts", eigendom van de rederij N. Haasnoot passeerden de eind streep met hetzelfde puntengetal. Scheveningen: de 36 Voor Scheveningen werd de eer binnen gehaald door de haringlogger „Jacoba Ge- sina", waar schipper Jan Bal op voer. Het schip is thans in reparatie en Bal heeft voorlopig de nieuwe „Nehim III" „onder de voeten", maar met de SCH 36 oogstte hij voldoende lauweren, om straks in Den Haag de eretekenen in ontvangst te kun nen nemen. V laar dingen: de 84 Tenslotte triomfeerde voor de Vlaar- dingse haringloggervloot schipper Gerrit v. d. Snoek met zijn „Hendrika en Adria- na" (VL 84), die onder de vlag van de N.V. v/h A. Verboom vaart. Vanmorgen zijn zowel de schippers voor zover mogelijk als de bedrijven in kennis gesteld van deze uitslag. De heropening van de gemeentelijke visserijschool aan de Havenkade zal naar wij vernemen een enigszins officieel tintje krijgen. De inspecteur-generaal van het Nijverheidsonderwijs, mr. ir. M. Goote heeft zich namelijk bereid verklaard voor deze gelegenheid naar IJmuiden te komen. De datum van de heropening kon nog niet worden vastgesteld. Over enkele dagen zal echter een beslissing hieromtrent wor den genomen. Het wil nog maar niet vlotten met de Zaterdagmiddagcompetitie. Opnieuw moest vorige week de wedstrijd van IJmuiden tegen S.S.V.U. wegens het slechte weer uitgesteld worden. Voor Zaterdag is de uitwedstrijd tegen Huizen nu vastgesteld en hoewel de Huizenaren geen kampioens kansen meer hebben, zullenzij het de V.V.IJ.'ers niet gemakkelijk maken. Als de IJmuidenaren één puntje mee naar huis kunnen nemen, mogen zij tevreden zijn. De opstelling is: W. Koster; R. de Boer, W. Rem; T. v. d. Plas, J. v. d. Vlis, A. v. d. Scheur; J. Luppens, J. Guijt, KI. Wielinga, G. v. d. Vlies, J. Veldman. Het programma voor de lagere elftallen is: Kennemerland 3IJmuiden 2, E.T.O. IJmuiden 3, Kennemerland 5IJmuiden 4, IJmuiden 5Zandvoortmeeuwen 2. Aspi ranten: Kinheim aIJmuiden a. Persoonlijk damkampioenschap In de vierde ronde van de A-groep om het persoonlijk damkampioenschap van Neder land speelde de IJmuidenaar Dukel tegen Beers uit Noord-Scharwoude. Na een partij van zesenhalf uur waarin 65 zetten werden gedaan, wist de DCIJ'er te winnen. Door dit resultaat heeft Dukel nu 3 gespeeld 4 pun ten: Bizot 2 gesp. 3 pnt.; Laros, Yme de Jong, Wim de Jong, W. Roozenburg, H. van Zuilc- kom, Stuurman en Graag 1 uit 1; Beers 2 uit 3 en Keller 1 uit 2. Met de vijfde zet ging de DCIJ'er fel tot de aanval over. Bij de opbouw in het mid denspel kwam het tot een volgend treffen: Wit: Dukel, 13 sl op 27, 28, 31, 32, 33, 34, 35. 40. 43. 45 47. 48 en 49. Zwart: Beers, 13 st. op: 27, 28, 31, 32, 33, 34. 15. 16, 17. 13, 19 en 23. Wit speelde 35—30. 14—20 (een lokzet daar 27—21 16x29 en 20—25 verlies oplevert voor wit door 1318 en 8x37) 3025 2024 43—39 8—12. 40—35 en zwart verliest steeds een stuk. Beers dacht zich na 16—21, 23—29 en 13—19 met 18x36 te kunnen redden, doch de overblijvende stelling had de DCIJ'er goed bekeken. Met een stuk in het voordeel won Dukel tenslotte na een moeilijk eind spel. Zaterdag en Zondag wordt het tournooi voortgezet. Laros speelt tegen Stuurman, BizotDe Graag, DukelW. de Jong, Roo zenburg—Yme de Jong en Van Zuilekom tegen Keiler. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Gevulde koeken ƒ0.12 p. st Gevulde cano'sƒ0.14 p. st. Driehuizcrkerkweg 70 Telefoon 4128 Zondagochtend om tien uur wordt in de kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden een herdenkingsdienst gehouden ter gelegen heid van het zestigjarig bestaan van de IJmuidense C.J.M.V. Voorganger in deze dienst is ds. S. Kranenburg uit Amster dam, voorzitter van de provinciale com missie der C.J.M.V. MEDISCHE VERZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst zijn, uitsluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: P. J. J. v. d. Toorn. Neptunusstraat 42, tel. 4639, J. Mac Daniël, De Genestetlaan 4. tel. 4203. Voor de niet aangesloten dokforen neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295. tel. 4229. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Kennemer Apotheek, Wijk aan Zeeêrweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 6 uur en Zondagavond 11 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Zondagsdienst van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondagmorgen 9 uur wordt deze week waargenomen door de arts: J. G. Lange, Wijk aan Duinerweg 3, tel. 4234. Van Zondagmorgen tot Maandagmorgen, L. J. Vreeling, Vondellaan 32, tel. 3364. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Apotheek Reindersma, Geelvinckstraat 112, telefoon 3383 doorlopende nachtdienst. Tijdens het weekeinde neemt waar: Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, telefoon 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts Ph. Haselager, Hoofdstraat 135. tel. 8570 te raadplegen. Apotheken Santpoortse Apotheek. Bloemendaalse- straatweg 145, tel. 8249; Elswout Apotheek, Blöemendaalseweg 341, Overveen, telef. 16760 (K 2500). BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Eva Maria, d. van R. van Dam en E. M. Klos; Bernardus Antonius, z. van Th. Sinnige en C. M. v. d. Kolk; Florentius Pancratius, z. van F. Beentjes en M. Butter. GEHUWD: F W. S. Kraaijeveld en W. de Weerd. OVERLEDEN: P. M. Duijn, echtgenote van J. Duin, oud 66 j.; N. Verschoor, weduwe van G. J. Olyrhook. oud 71 j.; G. Beentjes, we duwe van P. Baltus, oud 84 jaar. Een oud schip, maar een goed schip: de „Bloemendaal", die voor IJmuiden de beker won De vorige week kwam geen enkele van de clubs, welke in deze rubriek besproken wor den, in actie en voor de komende Zondag is slechts voor een achttal clubs een wed strijd vastgesteld. VSV komt voor de competitie niet in het veld. Stormvogels daarentegen gaat zich meten met AFC in Amsterdam en dat bete kent. dat de IJmuidenaren weer geducht op hun hoede moeten zijn. Onlangs haalden de „Reds" op het terrein van het sportpark „Schoonenberg" het krasse staaltje uit een voorsprong van 2—0 op Stormvogels te nemen. In ons vorige overzicht schreven we, dat het voor Stormvogels gewenst was met een gelijk aantal verliespunten als ZFC aan de start te verschijnen, wanneer de grote stFijd tegen de Zaankanters aanvangt. Daarom moét ook de wedstrijd tegen AFC weer de volle winst opleveren. Ongetwijfeld zit het elftal der IJmuidenaren beter in elkaar dan dat der Amsterdammers, die echter in IJmuiden meer „fighting spirit" toonden dan hun tegenpartij. Als Stormvogels er echter voor zorgt, dat dit Zondag niet gezegd kan worden, dan gaan de punten mee naar IJmuiden Voor Velsen is de ontmoeting (in Am sterdam) tegen OVVO vastgesteld. Het zal voor de Santpoorters niet meevallen zonder kleerscheuren hun haardsteden weer te be reiken, immers de Amsterdammers hebben zich na het falen van Vitesse aanstonds aan gemeld als kampioensgegadigden en hebben thans een dermate mooie voorsprong op hun concurrenten, dat ze er wel bezwaar tegen zullen hebben hiervan afstand te doen. We hebben dan ook weinig hoop voor Velsen. Met een wedstrijd meer gespeeld staat Vitesse twee punten achter op OWO. Wil len de Castricummers niet helemaal uit geschakeld worden, dan moeten zij, voorlopig althans, geen punten meer verspelen. Zondag krijgen zij. de nummers twee van boven af. het in Amsterdam te doen met nummer twee van onder af, Rivalen, dat met één minder gespeelde wedstrijd drie verliespunten min der dan RKAVIC heeft. Het ligt voor de hand, dat Rivalen zich nog lang niet veilig gevoelt, en dat zal wel blijken uit de tegen stand. welke Vitesse zal ondervinden. Toch geloven we, dat de Castricummers op de twee punten beslag zullen leggen. Terrasvogels, dat met zijn vijftien punten t it zestien wedstrijden voorlopig nog op fluweel zit, trekt naar DCG, dat twee winst punten minder heeft en dus even meer in de knel zit. We voorspellen een verdeling der punten. DEM aanvaardt de reis naar Rapiditas. De Weespenaren schijnen zin in het kam pioenschap te hebben, zodat we vermoeden, dat op het Rapiditas-terrein voor de Bever- wijkers wel eens voetangels en klemmen zouden kunnen liggen. In geen geval rekenen we dan ook op meer dan een gelijk spel. Wijk aan Zee, dat de punten zo nodig heeft, krijgt Alkmaarse Boys op bezoek. We vrezen dat de Alkmaarders er niets voor zullen voelen de Wijk aan Zeeërs aan punten te helpen. Van groot belang is natuurlijk ook, wat IVV tegen Ripperda zal doen. Het zegevierende ADO trekt naar Pur- merend om daar de club van die naam te ontmoeten. De thuisclub behoort tot de aller zwakste clubs, zodat het haast niet anders kan, of de Heemskerkers trekken weer aan 't langste eind. VVB krijgt in Amsterdam TDO tegenover zich, óók al geen sterke tegenpartij dus. We rekenen er dan ook op, dat VVB de punten meeneemt. Wedstrijden ingelast Voor Zondag a.s. zijn o.m. nog de volgende wedstrijden vastgesteld: 't Gooi 2VSV 2 en Stormvogels 3Schoten 2. Uitstekend werk van „Effatha" verduidelijkt Woensdag is de gemeenteavond van de Doopsgezinde gemeente gehouden in de kerk aan de Helmstraat. De voorzitter, de heer P. Jongens, zei in zijn openingswoord, dat de Kerkeraad het goed geoordeeld had iemand uit andere kring uit te nodigen. Hij besloot met het voorlezen van Marc. VII 31:37, waarin wordt gesproken van de doofstomme die door Jezus genezen wordt. Voor de pauze sprak de heer B. Kooy, administrateur van het Doofstommeninsti- tuut „Effatha" te Voorburg (een van de vijf inrichtingen in Nederland voor doof stommenonderwijs). Hij vestigde de aan dacht op de eenzaamheid waarin doof stommen verkeren. Het gezongen lied en gesproken woord werden opgenomen op een wire-recorder. Na de pauze vertelde de heer Kooy over het onderwijs aan doofstommen, waarbij de wire-recorder een zeer belangrijk hulp middel is. De lezing werd verduidelijkt met een serie fraaie lichtbeelden. Deze avond heeft een uitstekende kijk gegeven op het mooie werk van „Effatha". kan Uw ADVERTENTIE 23 Februari 5 Maart Het feest voor de geest is er ook dit jaar weer Koopt U in de boekenweek een boek (min. contant ƒ4.50). De novelle „Insecten in Plastic" ontvangt U dan cadeau. Als U raadt wie de auteur is kunt U voor 125.boeken winnen. Wij nodigen U beleefd uit tot een bezoek BOEKVERKOPER Edisonstraat 7, IJmuiden, Tel. 5326 gereed zijn, maar dan moet U niet langer uitstellen en het NU bestellen. BISCHOFF levert U Het beste kleermakers- werk, dus geen forcé of confectie naar maat. Elk costuum wordt 2 x gepast. Coupeur is elke Maan dag aan de zaak aan wezig. Stoffen kunt U direct aan het stuk beoordelen, desgewenst vraagt U zichtzending. Onze heer MEKENKAMP, U kent hem nog van oud- □muiden, is dagelijks aanwezig en is U graag met een vakkundig en vertrouwd advies van dienst. De prijzen variëren van 169.— tot 250—. Oosterduinweg 26 - Umuiden Uit het jaarverslag van het „Instituut voor Arbeidersontwikkeling" afdeling Velsen blijkt dat het jaar 1951 voor haar niet ongunstig is verlopen. Het ledental steeg boven de honderd; er werden zes avonden gehouden en een dertiental ex cursies georganiseerd. Door een subsidie van de gemeente werd het de afdeling mogelijk de activiteit op te voeren. Het ligt in de bedoeling ook dit jaar een sub sidie te vragen. De populair-culturele avonden werden Donderdag voortgezet met een avond in de vergaderzaal aan de Abelenstraat waar als spreker optrad de bekende auteur Willem van Iependaal. Na een kort openings woord van de voorzitter de heer H. A. Hoefman belichtte spreker een aantal pun ten uit zijn boek „Onder de pannen" of wel de „Lijmkit" en dienen, die dit sap pige werk hebben gelezen begrijpen dat de aanwezigen zich kostelijk hebben ge amuseerd met des sprekers rake manier van zeggen. Het wedstrijdprogramma voor Zondag ziet er voor Stormvogels als volgt uit: Stormvogels I: P. C. Kraak, D. v. d. Oever, Fr. Venus, H. J. Snoeks, A. Snoeks, J. Tol, J. P. Snoeks, J. Luppens, H. Angenent, R. de Boer, A. v. Onselen. Reserves: J. Venus, J. v. Vliet, Th. Effern. Stormvogels II: J. Venus, D. Smit, J. A. Vendrig, K. v. Es, A. Glas, T. J. de Boer, C. Post, R. Luitjes. W. C. Botvliet, B. Freriks, K. v. Opbergen Reserve: W. Zeilmaker. Door een ernstige ziekte ligt de heer F. Raman te Haarlem al jaren lang te bed. Aan vele zieken biedt het damspel een aangename ontspanning. De heer Raman is achter als oud-kampioen van Nederland meer dan een gewone beoefenaar. Aan de jeugdige deelnemers van het op gang zijnde tournooi Kennemerland-Noord wordt ver zocht de mogelijkheden van deze opening van zijn hand te bestuderen en grondig te analiseren. De heer Raman onze dank voor zijn bij drage aan onze rubriek! De stukken in aanvangsstelling. 1. 31—27 17—22; 2. 37—31 11—17; 3. 31— 26 22x31; 4. 26x37 7—11; 5. 32—28 18—23; 6. 38—32 12—18; 7. 43—38 1—7; 8. 34—30 17—21. De stand na de achtste zet van zwart luidt: mg nn Zwart: 19 stukken 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14. 15, 16, 18. 19, 20, 21 en 23. Wit: 19 stukken 28, 30, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 40, 41. 42, 44, 45, 46, 47, 48, 49 en 50. Wit aan zet speelde als negende zet 39 34: een lokzet, die voor wit dam oplevert, als zwart het aangeboden stuk winst ac cepteert. Deze speelgang is 1. 3934 21 27; 2. 32x21 23x43: 3. 49x38 16x27; 4. 38—32 27x29; 5. 34x1 en zwart krijgt wel de dam, maar ten koste van stukken-verlies. De auteur gaat uit de diagramstand ver der: 9. 39—34 21—26? En op volkomen logische wijze kan wit nu „damnemen". Deze damzet is zeker origineel en een aanwinst voor de ope ningstheorie. Aan de jeugd de taak deze damzet te ontdekken. De heer Raman heeft echter nog meer uit deze combinatiestelling gehaald. Zwart kan dus niet als negende zet 21 26 spelen, maar vervolgt met: 9. 3934 20—24; 10. 49—43 21—26; 11. 36—31 7— 12. Opnieuw is de volgende combinatie mogelijk met 12. 28—22 18x36; 13. 33—29 24x33; 14. 38x7 en nu wint zwart een stuk door 1117 en wit moet spelen: 15. 71; zwart neemt dam door 27 1x21 en 16x 49. Van de jeugd verwachten wij de oplos sing hoe dam nemen mogelijk is en van de oudere oplossers ontvangen wij gaarne correspondentie over dit partijspel. Wij plaatsen dit keer twee problemen van H. Laros. Voor iedere goede oplosser is een reglement voor het damspel uit gave van de Koninklijke Nederlandse Dam- bond beschikbaar. Tevens worden twee damboeken van de heer J. W. v. Dartelen onder de goede oplossers verloot. De vraag stukken zijn moeilijk! No. I. (Auteur H. Laros IJmuiden). mm W77W/ MM Mm Mm. V//////, wê- vyyyyyfr. HÜ Mm. Wit: 31, 33. 34, 35, 37. 38, 41, 43, 47 en 49 (10 stukken). Zwart: 10, 12, 13, 20, 21, 22, 24, 25, 26 en 28 (10 stukken). Wit begint en wint. No. II. Zwart: 9 stukken op 7 8, 9, 11, 16, 18, 27, 30 en 36. Wit: 9 stukken op 21, 24, 26, 32, 33, 35, 38. 43 en 47. Wit begint en wint. Oplossingen van deze twee problemen worden ingewacht tot Zaterdagavond 1 Maart 1952 aan het adres van de dammede- werker. Voor onze post-abonnés sluit de inzending Maandagavond 3 Maart. De damboeken van J. W. v. Dartelen mochten wij ontvangen van Leo Binkhorst en van een lezer die onbekend wenst te blijven. In de rubriek van 8 Februari hebben wij van de volgende cijferstand de oplossing gevraagd. De heren v. Straten en Douma stelden het boek „Wat Wij Misten" be- sch i k b 331* Zwart: 7 stukken op 11. 14, 15, 19, 22, 25 en 31. Wit: 7 stukken op 23, 30, 33, 34, 38, 42 en 48. Wit wint door 42—37 19x39 34x43 31x 33 43—39 25x43 en 48x6. Het eindspel is via 1419 en 61 ver loren door het bezetten van de lijn 145. De volgende 33 goede inzenders hebben om de twee boeken geloot: Joh. Dienaar, Ruysdaelstraat, J. v. Dijk, Popelstraat, J. de Boer, Rembrandtlaan; W. Terhorst, Wijk aan Zeeërweg; J. Jochems. Marconi straat; P. J. Bakker, Warmenhovenstraat; C. Kaan, Edisonstraat; E. Schadé en A. H. Moerkerken in de Nobelstraat; J. Rood- zant, Kromme Mijdrechtstraat; L. Bink horst, Van Wassenaerstraat; W. v. Wort en P. J. v. Berghe in de IJsselstraat; A. v. Ham, Bothastraat; A. Schenk, Eksterlaan; G. Schol, Pres. Krugerstraat; „Opa" v. d. Bos, rusthuis Kanaalstraat; G. M. Ploeg, Platanenstraat; H. Langbroek. Dennen straat; W. 't Hart, Tuinderstraat; Th. Souer, Gjertsenstraat; J. A. Koppelman, Warmenhovenstraat; J. Guyt, Lange Nieuwstraat; D. H. Eynthoven, Hofdijklaan; J. J. Wesselius ei. G. Eckhard aan de Zee weg te Driehuis; E. Zuiderduyn, G. Kok en J. H. Bakhuys te Santpoort; W. J. Tuner, v. Soelenplantsoen te Velsen-Noord; H. Lichtendahl, Driehuizerkerkweg te Drie huis en twee zieke inzenders, die wij van harte beterschap toe wensen, de heren P. J. ten Napel, Westerlaan te Aerdenhout en A. Zandbergen. Sanatorium Hellendoorn. De twee prijzen zijn gewonnen door: 1. P. J. ten Napel; 2. P. J. v. Berghe. Correspondentie De heer T. Hoek, Santpoort. Dank voor de toegezonden partijen. Wij zullen ze na kijken en het bruikbare materiaal t.z.t. plaatsen. Enige lezers. Als niet aan clubleven kan worden deelgenomen is het toch mogelijk en zelfs buitengewoon interessant, om cor respondentie-partijen te spelen. Het is ons mogelijk in Nederland of in het buiten land met spelers te bemiddelen om als tegenpartij op te treden. U kunt ook naar Herm. de Jongh. Nieuwe Herengracht 89, Amsterdam schrijven, die u als bestuurslid van de Kon. Ned. Cor respondentie club graag alle inlichtingen verschaft. Oplossingen en correspondentie te rich ten aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg 121, IJmui den. Zelfde koers. De markt bleef ook Donderdag goed. Zowel de fijn- als de platvis en de rondvis nestelden zich op het niveau van Woensdag. In de haringsector kwamen zelfs nog aanmerkelijke prijsstij gingen voor. Wat goed van kwaliteit was verwisselde van eigenaar voor f 20 tot f 18 per 50 kilo. Grote schelvis variëerde van 45 tot f 44 en de braat hield stand op f 30 per kist. De koolvis, die de laatste da gen overvloedig werd aangevoerd, kon niet hoger komen, maar haalde toch de f 35 per kist. De tong, die schaars voor radig was, noteerde f 3,10 voor de lappen en f 1,85 per kilo voor de tong. In de schol zat geen verandering. Strop voor „Tubantia". De twee trawlers, die Donderdag marktten, de „Tu bantia" en de „Norma Maria", besomden respectievelijk f 9900 en f 20130. Eerstge noemd schip maakte een 14-daagse reis en de Norma deed er 12 dagen over. Drie loggers, de HD 79, KW 227 en de KW 27 besomden f 4320, f 920 en f 2370. Geen trawlers. Vandaag was de eer ste marktdag van deze week zonder traw lers. Dit nam echter niet weg, dat er ta melijk wat aanvoer was van fijn- en plat vis door de vele kotters en loggers. Morgen wellicht één. Tot en met Donderdag was er voor de Zaterdagmarkt slechts één trawler bekend, waarbij het ook wel zal blijven. Het is de „Claesje", die een voorlopige aanvoer opgeeft van 60 kisten schelvis en piepers, 125 blanke kool- vis en gul, 350 dichte wijting en 60 ge stripte wijting. Daar er nog gevist wordt, kan worden aangenomen dat de aanvoer wel wat hoger zal zijn. Fortuinlijke Vios. De trawler „Vios", die Maandag voor een week naar de vis serij is vertrokken, gaf Donderdag al een vangst op van maar liefst 1900 kisten. Hoewel de schipper nog geen juiste speci ficatie kon melden, werd gezegd, dat de hoofdaanvoer uit makreel en haring be stond. Donderdag waren er al 750 kisten haring en 350 makreel scheep gehaald. Met het oog op dit visserijtje en de markt zal de „Vios" Maandag afslaan. In en uit. Donderdag kwamen tot 4 uur binnen: de Tex 14, IJM 227, UK 52, HD 74, UK 87, KW 189, UK 53 91, KW 27 en de VD 9. (Tot dit tijdstip vertrokken geen schepen naar zee). Pechvogel. Vanmorgen sleepte de R03 de IJM 277 met motorpech de haven van IJmuiden binnen. Marktnieuws. Prijzen: Heilbot 3,20-2, gr. tong 3,40-3,10, gr.m. tong 3,22-2,06, kl.m. tong 2,18-2,01, kl. tong I 1,96-1,81, kl. tong II 1 46-1.40, tarbot I 2.25-1.85 per 1 kg. Tongschar 67-60, schartong 30-26,50, gr. schol 31-27, gr.m. schol 37-32, kl.m. schol 57-47, kl. schol I 37-32, kl. schol II 30-14, schar 22-14, bot 16.50-11, v. haring 21-15, makreel 22-16,50, gr. schelvis 49-42, gr.m. schelvis 48-41, kl.m. schelvis 47-40, kl. schelvis I 48-40, kl. schelvis II 34-17, wijting 26-13, gr. gul 35. midd. gul 37-34, kl. gul 29-24, kl. haai 17,50, ham 72, kl. wolf 55, poontjes 15-13, kl. koolvis zw. 17- 13. kl. koolvis wit 31-27 per 50 kg. Gr. kabeljauw 112-72, gr. koolvis zw. 36-30,50, gr. koolvis wit 70-64, gr. leng 77, gr. wolf 102 per 125 kg. Aanvoer: 40 kisten tong en tarbot, 11 heilbo*, 1 kl. haai, 8 tong schar en schartong, 235 schol, 63 schar, 39 bot, 215 haring, 160 makreel, 240 schelvis, 365 wijting, 125 kabeljauw en gul, 11 leng, 3 ham, 4 wolf, 30 poon, 395'koolvis, 55 diversen, totaal 2000 kisten. Besom mingen: IJM 37 Tubantia f 9880, IJM 6 Norma Maria f 20.130, HD 79 f 4320, KW 227 f 920, KW 27 f 2370. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) vertoont HEDENAVOND 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG, 7 en 9.15 u.: het beklemmendste drama sinds „Rebecca" ELLEN met Robert Young - Betsy Drake Na het spannende radio-hoorspel, thans de adembenemende emoties der film MAANDAG en WOENSDAG 8 uur en ZONDAGMIDDAG 3 uur HAROLD LLOYD in een gloednieuwe filmklucht DOLLE WOENSDAG De dolste en dwaaste film ooit in Amerika gemaakt. Een daverend lachfestijn DONDERDAG a.s. 8 uur vertonen wij in onze serie speciale voorstellingen WARSCHAU CONCERTO Een boeiend drama doorstrengeld met wereldberoemde muziek. Dinsdag géén bioscoopvoorstelling In alle voorstellingen de plechtige teraardebestelling van Koning George Op 29 Februari worden zoals dit al vele jaren geschiedt, wederom millioenen vrou wen en meisjes uit alle werelddelen opge roepen om in gemeenschappelijk gebed de grote noden aan God op te dragen. In Velsen zal de herdenking van deze wereld-gebeds dag. ieder jaar in een der verschillende deel nemende kerken, nu gehouden worden in de Oud-Katholieke kerk aan de Wilhelmina- kade te IJmuiden. De liturgie wordt dit keer verzorgd door een vertegenwoordigster van de Gereformeerde kerken en de plaatselijke commandant van het Leger des Heils. De heer Klaas Gouda bespeelt het orgel. MANDOLINE CONCERT De arbeidersmandolineclub „Excelsior", dirigent Johan B. Kok, zal, tezamen met het bekende radio-ensemble „De Vrijbui ters" onder leiding van Wessel Dekker, Za terdag 5 April een uitvoering in het Patro naatsgebouw geven. Het gezamenlijke orkest zal meer dan vijftig mandolinisten tellen. De radio zanger Bert van 't Hof zal zijn medewer king aan deze uitvoering verlenen. Zaterdag 29 Maart zal dit gecombineerde concert gegeven worden in „Het Hof van Holland" te Hilversum. SCHEEPVAART IJMUIDEN Donderdag 21 Februari kwamen de haven van IJmuiden binnen: Cordelia van Bilbao. Niobe van Rotterdam. Eemstroom van Leith. Palma van Hamburg. Lissekerk van Rotter dam. Amstelland van Buenos Aires Midas van Hamburg. Theodora van Newcastle. Tho mas G. van Yarmouth. Falcon van Londen Rijnstroom van Londen. Karei van Cardiff. Stad Arnhem van Pepel. Silen van Rouaan. Ardetta van Rotterdam. Berkelstroom van Hull. Arcturus van Rotterdam

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7