Winkeljuffrouw VAM AMERONGEN 35 38 42 50 r\ 1 m f 32.50 NEDERLAND De terugkeer van een oude draak BOEKHOUDEN Va de Pol kampioen hoofdklasse 47/1 IJmuiden Beverwijk Heemskerk £M. CONCERTGEBOUW DON KOZAKKENKOOR flinke kruideniersbediende 8 Bureaux wasserij „Hoek en Vaart MAANDAG 25 FEBRUARI 1952 5 Minister antwoordt op vragen over de „Alkmaar" Wielrennen Etten eerste aankomst plaats van de Ronde van Nederland Canada Olympisch ijshockey-kampioen Biljarten Vroeg dit jaar.of laat? EVC-propaganda Na fraaie tweede helft verloor IJmuiden met 3-2 Agenda voor Veis en „Tehuis voor daklozen" door „Havenkwartier" Else Mauhs in hoorspel Scheepvaart SÜCCESSCHOTELSf2.50 Lion d'Or LUIDSPREKER Ook lederen kleding naarmaaf E X AM E N 0 P L E I D I N G HUGAS, ELGERSMA.POTGIESER Wat kost U Uw was uit huis? f UU (u/ossen) f atfes Nieuws DAMESRTGENMANTELS HERENREGENJASSE Deze geheel dubbel Egyptisch linnen regenmantel of jas exceptioneel voor Van onvoldoende zeewaar digheid is niets gebleken Op vragen van het lid der Tweede Kamer de heer Wagenaar (C.P.N.) over het ver gaan van de motortrawler „Alkmaar" IJM 31 heeft de minister van Verkeer en Water staat, mede namens zijn ambtgenoten van Marine en van Sociale Zaken en Volksge zondheid het volgende geantwoord: Uit niets is tot nu toe gebleken, dat het vergaan van de motortrawler „Alkmaar" IJM 31 op 15 Januari mede een gevolg zou zijn van onvoldoende zeewaardigheid van het schip, welke veroorzaakt zou zijn door een foutieve constructie en een versleten motor van te geringe capaciteit. Immers, schip en motor voldeden aan de eisen van de Schepenwet, zodat een certificaat van deugdelijkheid kon worden uitgereikt, het welk slechts wordt afgegeven, nadat is ge- bicken, dat de toestand van de scheepsromp van de werktuigen en van de aftimmering voldoende waarborgen voor de veiligheid voor schip en opvarenden geeft. Op grond van het bepaalde in artikel 29 van de Schepenwet heeft de Inspecteur- generaal voor de Scheepvaart naar de om standigheden, welke tot deze ramp hebben kunnen leiden, inbegrepen die van de be lading. de stuwage en het ballasten van het vermiste schip, een grondig voorlopig on derzoek ingesteld. Het hieraan aansluiten de onderzoek door de Raad voor de Scheep vaart waarborgt volledige openbaarheid. De vraag of het juist is dat aan de Ma- rine-vliegdienst is verzocht een vliegtuig naar de plaats van de ramp te sturen om te helpen bij het zoeken naar eventuele overlevenden en dat dit verzoek is gewei gerd, wordt bevestigend beantwoord. De positie van de motortrawler „Alk maar" IJM 31 bleek te zijn dwars van Sta- vanger, namelijk op 59 graden 15 minuten Noorderbreedte en 3 graden 10 minuten Oosterlengte, derhalve ver (ongeveer 500 zeemijlen) benoorden het in onderling in ternationaal overleg aan Nederland toege wezen gebied. Los hiervan kon door de grote afstand het voor opsporings- en red dingsdienst bestemde vliegend materieel (de „Seaotters") niet worden gebruikt, daar de actieradius in dit geval ontoerei kend was. De kustwacht te IJmuiden, die ter zake de bevoegde instantie is, heeft, na overleg met het vliegveld Valkenburg, de noodzakelijke maatregelen genomen, na melijk het per spoedsein waarschuwen van alle schepen op zee om uit te kijken en het verzoeken aan de „Air Traffic Control" te Stavanger vliegtuigen uit te sturen.Van Ne derlandse zijde zijn de maatregelen geno men, welke onder de toen heersende om standigheden mogelijk waren. Aangezien de opvarenden verzekerd wa ren ingevolge de Zee-ongevallenwet 1919, zoals deze sindsdien is gewijzigd, kunnen de nagelaten betrekkingen aanspraak ma ken op de uitkeringen, waartoe zij krach tens deze wet zijn gerechtigd. Zoals uit de beantwoording blijkt, heb ben de opvarenden van het schip niet meer dan het normale risico gelopen. De beant woording van de vraag of de minister, als de ondersteuning alleen mocht bestaan uit een uitkering van Zeeliedenrisico, dan niet daarnaast bijzondere hulp geboden acht ge zien het meer dan normale risico dat de opvarenden op dit schip hebben belopen, moet derhalve ontkennend luiden. Het. comité voor voorbereiding van de Ron de van Nederland deelt ons mede, dat de eerste étappe van de lustrumronde zal ein digen in het hart van West Brabant, in het plaatsje Etten. Behoudens de goedkeuring van Rijkswaterstaat voert de route van Am sterdam langs Sloten, Badhoevedorp, Haar lem, Vogelenzang, Noordwijk, Wassenaar, de Scheveningse boulevard om de havens naar Loosduinen en verder via Poeldijk naar Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam. Dor drecht en de Moerdijk, waarna de karavaan nog een kleine lus zal maken door West- Brabant. Het ligt in de bedoeling dat de ronde om trent het middaguur van Tweede Pinksterdag uit Amsterdam zal vertrekken en dat zij vijf uur haar eerste pleisterplaats zal hebben bereikt. In het Jordal ijshodkeystadion (e Oslo werd de beslissende strijd om de Olympi sche titel gespeeld tussen de ploegen van Canada en de Verenigde Staten. Met nog één wedstrijd door elk team te spelen, was de stand in de kopgroep zo, dat Canada met 14 uit 7 wedstrijden aan één punt vol doende had voor de titel. De Verenigde Staten, die gelijk met Zweden door een 6-3 overwinning op Tsjechoslowakije op de tweede plaats stonden met 12 uit 7, konden dus nog gelijk komen met Canada. Canada behaalde in de eerste periode een voorsprong van 2-0 en daarna werd de stand 3-2. Al hadden de Canadezen aan een gelijk spel voldoende, erg prettig voel den zij zich bij deze score toch niet en on der aanvoering van Gibson, die vrijwel niet van het ijs kwam, werd een fel offensief ontketend. De Amerikanen moesten twee doelpunten maken wilden zij in een ver lenging van 20 minuten (zoals was bepaald voor het geval twee ploegen gelijk zouden eindigen) hun kans op de titel verder kun nen verdedigen. Een opgave, die te zwaar zou blijken. Wel werd het nog 4 minuten voor het einde 3-3, maar verder gaven de Canadezen geen duimbreed toe. Doordat hij Zaterdag reeds vijf partijen gewonnen had, heeft Piet van de Pol reeds na de tweede dag het biljartkam pioenschap van Nederland hoofdklasse 47/1 op zijn naam gebracht. Het eindklassement luidt: Van der Pol 12 1800 114 110 15.78 Kruythof 4 1474 175 51 8.42 Sweering 4 1483 182 66 8.14 Beekman 4 1438 185 60 7.77 KENNEMER JUDOCLUB VERLIEST IN DEN HAAG. De Kennemer Amateur Judo club heeft Zondag een nederlaag van 8—4 geleden tegen de Haagse Judoclub. De uit slagen waren: Hameetman—v. Eerden 0—2; GoutierKobus 21; SteffelaarBroekhui zen 10; Watrinv. d. Klugt 00; Bakker Sonnemans 11; IgelVaumont 10. Als men niet beter zou weten, zou men haast de indruk krijgen dat de nieuwe haringteelt is begonnen. Behalve de „Vios", die Maandag al aan de markt kwam met 1000 kisten met de Eli, die ongeveer 400 kisten had, kwam Zaterdag een boodschap van de Haarlem binnen, dat in een korte periode van enkele dagen ook 1000 kisten haring in de ruimen lagen opgeborgen. Verder is de „Tzonne" op de thuisreis met 1000 kisten en zal de „Mary" er ook nog 200 kisten bijvoegen. Mocht de „Hoop" nog enig geluk hebben, dan zouden in een tijdsbestek van drie dagen ongeveer 4000 kisten haring aangebracht zijn. Overigens is een en ander voor de rokerijen en con servenfabrikanten een buitenkansje, voor al wanneer zoals met de Vios er een kwan tum Silverpit-haring bij is, die door de conservenindustrie zeer gevraagd wordt. Zaterdag zijn er in de vishal vanwege de E.V.C. kaarten verkocht. Hierop stond afgebeeld de IJM 31 („Alkmaar"). Het onderschrift luidde: „Hoe heeft deze drij vende doodkist het zo lang vol kunnen houden" en de ondertekening was van J. de Hartog (de schrijver). De keerzijde van de kaart vermeldde: Aan de Directie van de Scheepvaart Inspectie. Het geheel kon als ansichtkaart worden verstuurd. (De kaarten werden aangeboden tegen de prijs van 0.15 per stuk.) Het zat IJmuiden in de voetbalwedstrijd voor de Zaterdagmiddagcnmnetitie in de eerste helft niet erg mee. Huizen stond na 25 minuten al met 30 voor. Twee doel punten waren uit strafschoppen onstaan. De IJmuidenaren lieten de moed niet zak ken, maar vochten hardnekkig. Na rust was de opstelling enigszins veranderd. L. v. d. Plas bezette de spilnlaats. Daardoor was de IJmuider defensie aanzienliik in kracht toegenomen. Er werd nu gespeeld, zoals het maar zelden is gebeurd in de com petitie. Doelpunten konden niet uitblijven. Guiit verkleinde uit een strafschop de achterstand en even later bracht Van der Vlis met een fraaie kopbal de stand op 32. Een hard ingeschoten bal van Wielin- ga kon de keeper ternauwernood redden en v. d. Vlies kogelde rakelings over. Hot werd nog 33. maar dit doelpunt werd af gekeurd, daar Veldman de bal met de hand gespeeld had. Met IJmuiden in de aanval kwam het einde. Verder zijn gesneeld: Kennemerland 3 IJmuiden 2 3—2. E.T.O.—IJmuiden 3 4—1. Kennemerland 5—IJmuiden 4 02. IJmui den 5Zandvoortmeeuwen 2 37. Aspi- ranten:Kinheim aIJmuiden a 00. SCHEEPVAART IJMUIDEN In de haven van IJmuiden zijn Zondag binnengekomen: Acheo van Philadelphia. Grebbestroom van Londen. Maaskerk van Hamburg. Riouw van Londen. Inge Mary van Antwerpen. Siak van Amdahl. Echo van Dublin. Willem Mennen van Kopenhagen. Jans van Londen. Vechtstroom van Huil. Alja van Newport. Dido van Santeula. Havik van Cardiff. Swift van Londen. Palma van Brake. Breezand van Dublin. Frisian Coast van Newcastle. Heriot van Goole. Vertrokken: Rotti naar Southampton. Vape Yy naar Hamburg. Rijnland naar Hamburg. Orion naar Curagao. Maandag 25 Februari Raadhuis, van 10 tot 12 uur: spreekuur burgemeester. Nutsbibliotheek: van 19 tot 21.30 uur ge opend. Thalia, 20 uur: „Dolle Woensdag". Dinsdag 26 Februari Rex. 20 uur: „Aan de oever van een snelle vliet" door Varia. Ger. Doustraat 62, 20 uur: bijbellezing dooi de heer H. Mol uit Dordrecht. Thalia: 20 uur: „Dolle Woensdag". Henk Bakker heeft aan zijn zo langza merhand indrukwekkende serie toneel spelen een nieuw stuk toegevoegd: „Tehuis voor Daklozen", dat hij in samenwerking met E. J. M. Terlingen schreef. De intrige hiervan is een bedenksel, dat de auteurs, blijkbaar alleen hebben vervaardigd om de diverse verenigingen in de gelegenheid te stellen de typeerkunst van hun werkende leden op de proef te stellen, zodat ook de toeschouwers zich met het resultaat daar van kunnen amuseren. De inhoud is daar door tamelijk onwaarschijnlijk geworden en behandelt de lotgevallen van een toneelschrijver met zeldzaam filantropi sche ideeën, die zijn theaterdirecteur van verschillende gecompliceerde stellingen tracht te overtuigen. Daarvoor geraken zij in een tehuis voor daklozen verzeild, een soort van „Lijmkit", waar zij de bewoners in een vermomming gadeslaan en met dezen allerlei avonturen beleven. Het be hoeft wel geen nader betoog, dat alle ver wikkelingen een bevredigende oplossing vinden. Aan het slot kan de toneelschrij ver zelfs verklaren, dat de zójuist-onder- gane sensaties hem de stof voor een nieuw stuk hebben verschaft. Van dit blijspel gaf de toneelvereniging „Havenkwartier" Zaterdagavond in het Kennemer Theater te Beverwijk een alles zins verdienstelijke opvoering, waarbij de toeschouwers zich uitstekend hebben ver maakt. De spelers demonstreerden enige genoeglijke staaltjes van typeerkunst, zo dat het milieu van zwervers, marskramers en bedelaars aardig werd getroffen. Chr. Sluiters maakte van de theater directeur-bedelaar een karakteristieke verschijning. Speciaal de enigszins lugu bere „Groene" kreeg een knap volgehou den gestalte. J. W. van der Meij ver schafte de filosofische landloper een enigs zins dromerig voorkomen, waar de heer en mevrouw Van Huystede als de vader en moeder van het tehuis de harde realiteit tegenover plaatsten. Bijzonder vermake lijk was ook de voddenkoopvrouw, zoals zij door mevrouw Wels werd gespeeld, die van deze Linke Na een amusante totebel wist te maken. In deze trieste omgeving bewogen zich verder een manke straat muzikant van C. Hoeben, een verlopen student met een grete voorliefde voor de vierkante kruik van T. van Leeuwen, de traditionele mooie jongen van de vlakte, door L. Caipellen met het juiste inzicht ge speeld en twee zielige vrouwenfiguren (de dames Winands en De Ruiter). Geen won der dat A. van der Meij als de inspecteur van politie zijn prestige in deze zelfkant der samenleving met de grootste moeite wist te handhaven, al werd hij daarbij ge assisteerd door de forse politie-agent van B. van der Meij. Als jhr. A. W. G. van Riemsdijk nog in leven was, zou hij er zich ongetwijfeld op kunnen beroemen Nederlands door de cri tici meest „gekraakte" toneelschrijver te zijn. Hij doopte zijn pen bij voorkeur in het roodste drakenbloed en nam in zijn drama's gewoonlijk de meest onlogische situaties tot uitgangspunt, waardoor de heldinnen onder hoogst tragische omstan digheden waanzinnig werden of een som bere dood stierven. Het opmerkelijke van dit alles is, dat zijn stukken (Pro Domo, Sylvia Silombra, Mea Culpa enzovoorts) bij het publiek steeds een enorm succes hebben behaald: een serie van 500 opvoe ringen was volkomen normaal. Maar de critici ontvingen ieder nieuw stuk met een waar hoongelach en pulten zich uit in het bedenken van de meest ironische termen om hun minachting over dit genre onder worden te brengen. De gevreesde recensent Barbarossa schreef bij voorbeeld om streeks 1910 over „Mea Culpa" het vol gende: „Het is een meesterwerk, want wie doet het Van Riemsdijk na vijf bedrijven lang met een verleid meisje te sollen? In het eerste bedrijf ziet het arme schaap er al uit of ze voor je ogen dood zal blijven. In het tweede bedrijf krijgt ze eerst een krampaanval, daarna een toeval en achter de schermen vermoedelijk nog een kleine beroerte en in het derde is ze reeds stapel krankzinnig. De laatste twee bedrijven heb ik niet meer gezien mijn zenuwen waren te zeer geschokt maar te oor delen naar wat ik genoten heb, schenkt ze haar verleider in het vierde bedrijf een tweeling, die ze in het wiegje smoort, doodt ze haar zuster, wordt haar vader kinds en werpt ze zichzelf onder een sneltrein. In het vijfde zijn de tweelingen meerderjarig geworden en wreken hun moeder, die na zich een kogel door het hart te hebben geschoten met haar krukken, want ze is in de pauze lam geworden, de andere jon ker, die de schuld is van alles, de hersen pan klieft. Dan pas heeft de misdadiger, na plechtig beloofd te hebben nooit meer een drama te zullen schrijven, zijn ver diende loon en gaat het publiek voldaan huiswaarts. En zoiets speelt „Het Toneel", directeur Willem Royaards. Aan artiesten als mevrouw Erfmann, Louis de Vries, Chrispijn en Van Beem mijn oprechte deelneming". Met deze critiek kon de auteur het dus voorlopig weer doen. En nu de Toneelver eniging „Tavenu", na het stof der jaren van de boekjes te hebben afgeklopt, Zater dagavond in „De Zon" te Heemskerk dit „Mea Culpa" weer eens aan de vergetel heid ontrukte, kunnen wij het vernietigen de oordeel van Barbarossa (J. C. Schroder) niet anders dan volkomen onderschrijven. Inderdaad draagt het stuk een duidelijk stempel uit het feodale tijdperk en poogt de schrijver de indruk te vestigen, dat in die dagen de onschuldige jonge meisjes alleen maar door haar brave en onderdani ge vaders werden opgevoed om door de in weelde badende zoon van hun landheer te worden verleid en aan hun lot overgelaten. En de auteur was daarbij verre ven kies keurig in het gebruik der middelen om een conflict op de spits te drijven. Toch was het wel eens interessant om te worden geconfronteerd met een stuk, dat de harten van een vorige generatie zo heftig in beroering bracht. Wij merkten op dat ook het huidige publiek voor deze theatrale effecten allerminst ongevoelig bleek te zijn. De spelers van „Tavenu" hadden hun taak bijzonder serieus opgevat en speelden dit melodrama geheel in de oude trant. Dit was van de regisseur, de heer J. Visjager, uitstekend gezien, want daardoor verkreeg deze opvoering het ka rakter van een experiment, dat gezien de intense aandacht, waarmede het publiek dit drama volgde, uitstekend is geslaagd. De spelers waren over het algemeen be hoorlijk voor deze ongewone taak bere kend en zij wisten zich zeer verdienstelijk in deze voor het moderne toneel ongebrui kelijke omstandigheden te schikken. Mevr. M. de BieBergers gaf de ongelukkige Anna een deerniswekkende gestalte. Aan het slot van het derde bedrijf speelde zij een indrukwekkende scène. H. Schipper gaf van de oude tuinmansbaas een mooie typering, die bij een duidelijker articulatie zeker nog gewonnen zou hebben. Mevr. J. WentinkKluft was een statige barones en J. Schoen een hautaine baron. De infame jonker werd vertolkt door J. Hendriks, die door een gebrek aan losse beweglijkheid niet altijd even overtuigend was. C. Kraak speelde nog een emotionele Johan, waarbij de overigen zich naar hun beste kunnen aansloten. Zoals gezegd was het publiek diep onder de indruk, zodat de toeschou wers wel bijzonder van mening verschilden met de reeds aangehaalde Barbarossa. JAN VAN DAM De actrice Else Mauhs, die reeds af scheid genomen heeft van het toneel, zal Maandag 3 Maart te beluisteren zijn in het hoorspel „De Keizerin", dat door de V.A.R.A. wordt uitgezonden onder regie van Carel Rijken. De actrice speelt de titelrol in dit stuk, dat bewerkt is door Harold Bowen naar het toneelstuk „A son of heaven" van Lytton Strachey. Algenib, 23 van Rotterdam te Pto Alegre. Amsteldiep, 23 te Newport News Axeldijk, pass. 22 Miami naar Le Havre. Alwaki, 22 van Montevideo n. Buenos Aires. Amsteldijk, pass. 23 Vlissingen n. Antw. An toni a22 van Saigon te Pladju. Arundo, 22 1240 m. O. Bermudas eil. Agamemnon, 21 van New York n. Curagao. Boskoop, 23 Cristobal verwacht. Bacchus, 22 van Amsterdam naar Curagao. Beverwijk, pass. 22 Casquets. Boschfontein, pass. 22 Str. Messina. Baarn, 22 van Huacho n.Cristobal. Drente. 23 te Sabang verwacht. Danae, 22 te Livorno naar Genua Diemerdijk, 22 240 m. O.ZO. Acapulco. Eendracht, 22 70 m. O. Malta. Ivrinna, 22 ten anker bij Miri. Una, 22 170 m. w. Pinisterre. E trema, 22 van Curagao n. Meer van Maracaïbo Eos, 23 v. Alexandria n. Kinlyk Turkeye. Friesland (KRL), 23 v. Rotterdam n. Ballkpapan Friesland (SSM), 22 van R'dam naar Huelva Farmsum, 22 400 m. Z.ZW. Cp. Race. Gouwe. 22 van Rotterdam naar Lissabon. Hercules, 22 te Algiers naar Gibraltar Heeisum. 22 200 m. Z.ZW. Bermudas. Hydra, 22 van Pla. Cardon n. Willemstad. Hestia, 22 240 m. Z.ZW. Flores n. Antw. Haarlem. 22 390 m. Z.ZW. Kingston, tttersum, 22 290 m. ZO. Bermudas, llos, 22 van Aux Cayes naar Peti Goave. Jupiter, pess. 22 Gibraltar naar Oran. Kota Agoeng, 22 370 m. N. ten O. Bermudas. Kota Gede. 22 bij Ouessant. Kota Baioe, pass. 22 Fayal KLipfoniein, 22 180 m. N. Kp. Verd. Lutterkerk, 22 Southampton naar Hamburg v. Perz. Golf naar R'dam. Lissekerk, 22 van Amsterdam naar Marseille. Luna, 22 van Izmir naar Piraeus. Mentor, 22 te Amsterdam van Bremen. Markelo, 23 te Monrovia Maaskerk, 22 van Hamburg naar Amsterdam. Mataram, 22 400 m. O. Bermudas. Nieuw Holland, 23 v. Sydney te Makassar verw. Noordam, 22 700 m. W Sally's. Notes, 22 van New York naar Haiti. Oranjefontein, 22 van Beira te Amsterdam. Ophir, 22 van Tj. Priok naar Muntok. Ootmarsum, 22 280 m. NO. Flores. Poelau Laut, 22 te Hamburg naar Bremen. Plancius, 22 van Semarang naar Soerabaja. Poseidon, 22 van New York n Port au Prince. Polyphemus, 22 v. Liverpool n. Glasgow. Prins Frederik Hendrik, 22 v. Bougie n. Mes sina Prins Fred. Willem, 22 150 m. ZW. Ouessant. Prins Willem V, 22 v. Valencia naar Burr ia na. Prins Willem v. Oranje, 22 v. Gibraltar naar Mostaganem. Polyd'orus, 22 130 m. ZO. St. Maria. Prins Willem II. 22 310 m. NW. Bermudas. Prins Willem v. Oranje, 22 100 m. O. Gibraltar. Pygmalion, pass. 22 Alta Vela. Ruys, 23 Durban verwacht. Reael, 22 van Batjan naar Sanana. R-syniersz. 23 v. Cheribon te Soerabaja verw. Ridderkerk, 22 900 m. O.ZO. St. Helena. Schiedijk, 22 te Aden. Stad Dordrecht, 22 v. Vlaardingen n. Pto Em- pledock. Stad Breda, 25 v. N. Orleans te Hoek v. Holl. verwacht naar Rotterdam Saidja. 22 van Pladju naar Soerabaja. Swartenhondt, 22 van Balikpapan te Menado. Sir. Malakka, 22 540 m. O.NO. Tristan da Cunha Salawati, 22 140 m. O.ZO. Socotra. Salland, 22 150 m. Z. Rio de Janeiro n. St. Vincent. Stentor, 22 600 m. ZW. Azoren. Temate, vertr. 23 van Antwerpen naar R'dam. Teüter, 21 te Djakarta. Themisto, 25 te IJmuiden verwacht n. A'dam. Tomini, vertr. 25 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Ti-ba, 22 v. Rotterdam te Antwerpen. Triton, 22 v. Maracaïbo n. Ciudad Trujillo. Tankhaven III, 22 85 m. NO. Str. Singapore. Tiberius, 23 Port au Prince verwacht. Utrecht, 19 v. Bombay te San Franciso. Van Keutsz, 22 van Singapore n. Hongkong. Van Houtlioom, 23 v. Soerabaja te Tj. Priok verwacht. Veendam, 22 200 rn. ZW. Sable eil. Weltevreden, pass. 22 eil Jolo. Wieidreoht, 22 ter rede Bombay. Woensdrecht, 22 840 m. NO. Azoren. Waal, 23 le Curagao. Westlamd, 22 340 m. Z.t.W. Santos. Willem Ruys, 22 100 m. W.t.N Poeloe Bras Willemstad, 23 te La Guaira. Zaan, 23 v Huelva te Amsterdam verwacht. Schepen met passagiers, emigrerenden en repatriërenden Aldabi, 26 Bahia verwacht. AlhRna, 7 Maart Rio de Janeiro verwacht. Altanti, vertr. verm. 3 Maart v. Rotterdam n. Buenos Aires. Bonaire, 22 v. A'dam n. Georgetown, 29 Madeira verwacht. Boskoop, vertr. 23 v. Cartagena n. Willemstad. Cottica, 27 Paramaribo verwacht. Fairsea, vertr verm. 25 Maart v. A'dam naar Melbourne. In-dra po era. 24 Soerabaja verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 23 Melbourne verw. 3 Maart Sydney verwacht. Nieuw Amsterdam, 18 v. New York 5 Maart New York terug verwacht. Noordam, 25 Rotterdam verwacht Oranje, vertr. 26 v. Amsterdam n. Djakarta. Oranje, 27 Madeira verwacht. Rijndam, 1 Maart Halifax verwacht. Sibajak, 25 Djakarta verwacht. Veendam, 2 Maart Rotterdam verwacht. Waterman. 29 Kaapstad verwacht Westerdam, 25 New York verwacht. Willem Ruys, 11 Maart R'dam verwacht. Willemstad, 23 v. Willemstad n. Port of Spain. Zuiderkruis, 29 R'dam verwacht. KLEINE VAART Bianca. 22 van Casablanca n. Port Lyautey. Cooihaven. 23 nog te Duinkerken. E-lisa, 22 v. Nice te Agadir. Koningshaven, 23 te Port Lyautey. Larix, 22 Kiel gepass naar Warnemunde. Mirzam. 22 v. Fedalah n. Saffi. Pavo, 2>l v. Requëjaöa naar Tonmay Charente. Ponza, 22 B-runsbültel gepass. n. Zaandam. Prinsengracht, 22 te Taniger. Rijn-haven, 23 te Tanger. R. P S., 23 van Lissabon naar Londen. Snnd'eburgh, van Londen te Bordeaux. Suriname, 22 van Hamburg naar Le-it-h. Ti 1-1 y, 22 van Dunston naar Oostende. Texel, verm 23 v. Hamburg n-aar R'dam. Ton verm. 23 v. Gen-t n. Middlesbrough Tom van der Helde, 22 v, Casablanca n. Mar seille. Van Gelder, 22 van Grangemouth n Bl.yth Veenenburg. 22 v. Middlesbrough n. R'dam. Vrouwepolder, 22 van Oporto te Lissabon Westl-and, 23 v. Bremen te R'dam verwacht. Westkust, 22 van Newport te Southampton. SLEEPVAART Atlantis, 22 te Lagos verwacht, Noordzee, met ss Lord Glanely n. Brisbane 22 24' 52" Z. 155' 01" Oost. Oceaan. 22 v. Oran n. R'dam met ss. „Podgora" Schelde. 22 v. Middlesbrough naar Sandefjord met ss. Rilda. In plaats van kaarten. Op 29 Februari hopen de Heer A. KOOIMAN en Mevr. T. KOOIMAN-BROEK de dag te herdenken dat zij voor 12)4 jaar in de echt zijn verbonden. Meerensteinstraat 28. Beverwijk. Hiermede vervullen wij de droevige plicht u in kennis te stellen met het overlijden van onze innig geliefde zoon. broer, be- huwdbroeder en oom JACOBUS JOANNES VAN GELDORP Hij overleed, na een lang durig, smartelijk doch ge duldig gedragen lijden, gesterkt door de genade middelen der H. Kerk, in de leeftijd van 28 jaren. Zijn diepbedroefde ouders, broers en zus B. van Geldorp C. M. van Geldorp- Korstjens N. van Geldorp M. van Geldorp-Tieman en kind Johannes van Geldorp Theodorus van Geldorp Ina van Geldorp IJmuiden, 23 Febr. 1952. Bik en Arnoldkade 32. De H. Uitvaartmis zal plaats hebben op Dinsdag 26 Februari a.s. des voor middags 10 uur, in de pa rochiekerk van de H. Gregorius te IJmuiden, waarna begrafenis op het R.K. Kerkhof aldaar. Morgen begint de voorverkoop voor Donderdag 28 Febr. 8 uur AFSCHEIDSCONCERT o.l.v. SERGE JAROFF. Nieuw programma en herhaling Russische en Kozakkcndanscn. Prijzen: 1.50 - 2.50 - 3.50 4.50 (alles inbegrepen) impr. Ernst Krauss DANKBETUIGING. Voor de grote belangstelling en het medeleven ondervon den bij het overlijden van onze geliefde man, vader en grootvader ALDERT VUIL betuigen wij hiermede onze oprechte dank. In het bijzon der de Zeer Eerwaarde Heer Pastoor C. F. Nieuwenhuy- zen en Dr. J H. v. Ginkel voor hun geestelijke en me dische bijstand bij zijn ziekte ondervonden. Uit aller naam: Mevr. M. Vuil-Boes IJmuiden, Kompasstraat 7. Morgen: Runderragout met Sperciebonen. In de heden gehouden (rekking van de Staatsloterij is op no 10270 een prijs van f 25.000 gevallen. U zoudt het door heel Kennemerland kunnen aanplakken natuurlijk, dat U een stofzuiger, een auto of iets anders te koop heeft. Spaar U die last PLAATS 'N Boekhandel Erasmus Hoofd straat 200 Santpoort vraagt leeft. pl.m. 16 a 17 jaar. WILTON- .en AXMINSTER TAPIJTEN Deze week verkoop im port partij voor halve prijzen, direct aan parti culieren (niet v. d. han del) Wiltons f 7D.50, f 89, grote maten f 125, f 179; zware Axminster f 130, grote maten f 175; Cocos- loper van f 4.95 voor f 2.45 p. m.; Damastbedstellen f 49.50; Gordijnstoffen f 2.75 p. m. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Jans- slraat 85 by Gr. Markt, Haarlem. Z'jlstr.2. TeL21I33 W. van AMERONGEN VRAAGT Leeftijd 1622 jaar. Voor prima kracht goede B vooruitzichten. Persoonlijk aanmelden bij de m heer F. Knol, Middenweg 29, Haarlem. in staal of hout VERMANDE ZONEN Afd. van N.V.Drukkerij SINJEWEL MUIDEN Toonkamer; Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 Maandag 10 Maart vangt een nieuwe cursus aan voor het practijkdiploma opleidende v/h associatie-examen DEC. 1952 259 Candidaien berichtten ons. dat zij zijn geslaagd voor het laatstgehouden December- examen. Zij werden opgeleid in 5-10 maan den en behaalden o.a. 1 x het cijfer 10: 31 x 9 en 111 x 8. Inl. en Inschr. dag. van 9 1 3 en van 19 21 u.; Zaterdag van 15 17 uur aan het lesgebouw: FRANS HALSPLEIN 9 - TEL. 16372 DEN HAAG - HAARLEM - AMSTERDAM ROTTERDAM - UTRECHT - GRONINGEN E C O - W A S Gehele was gewassen en gedroogd BINNEN 4 DAGEN THUIS ct. p. K.G. DROOG-WAS Huishoudgoederen gemangeld. Lijf goederen gedroogd. BINNEN 1 WEEK THUIS ct. p. K.G. DROOG-WAS Ook: huishoudgocd gemangeld en lijfgoed gedroogd, maar BINNEN 4 DAGEN THUIS ct. p. K.G. M ANGEL-WAS Alles gemangeld; lijfgoederen, indien nodig, geperst. BINNEN 4 DAGEN THUIS ct. p. K-G. Exp._ en ass.kosten 20 ct. per zending. Min. 6 K.G. Santpoort, Bloemendaalsestraatweg 17, Tel. 8200 - Filiaal: Haarlem, Kruisweg 23, Tel. 20173. Het is lang geleden dat wij onze klanten zo'n prachtige kwaliteit konden bieden: ijzersterk, door en door water dicht en daarnaast uitstekende pasvorm en afwerking. TROMPSTRAAT 8—10 TELEFOON 5332

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3