Haarlem zette tegen Go Ahead Vier eerste klassers bereikten kwartfinales van de beker achterstand in voorsprong van 3-1 om lllontieJ Ranglijstjes voetbal Nuttige zege van Kennemerland Achter juichende meute van Angerlo naar 's Heerenberg nu ook met kurk mondstuk 3 V oetbalprograma Koninklijkejoeg in het land van ruige heggen en brede sloten ENGELS VOETBAL RCH en VSV speelden vriendschappelijk Derde klassers Overwinningen voor HBC en Ripperda *9BHMm Zaterdagmiddagvoetbal Opnieuw een nederlaag voor Schoten Paardensport Courses te Mereveld Haarlem heeft verdiend van Go Ahead gewonnen en wel met 3-2. Toch hebben de Haarlemmers het niet gemakkelijk gehad en in de laatste minuten zag het er naar uit, dat de Deventenaren een gelijk spel uit het vuur zouden slepen. Go Ahead heeft de leiding gehad, zij het ook op gelukkige wijze doordat de Haarlemse doelman naast de bal greep Daarna volgden drie doelpunten van Haarlem en twaalf minuten voor het einde verkleinde Apse Kolkman de achterstand (3-2). In deze ontmoeting hebben de Haarlem mers laten zien, dat zij in technisch opzicht hun tegenstanders de baas waren. De gasten verdedigden echter krachtig en heb ben vele aanvallen onderbroken. Bij Go Ahead stond Brand weer in doel. Hij kan op een goede wedstrijd terugzien. Met zijn achterspelers en spil De Boer heeft hij er voor gezorgd dat de Haarlemmers uit de serie aanvallen slechts drie maal konden doelpunten en een doelpunt is uit een strafschop ontstaan. Go Ahead vestigde terstond een goede indruk. De linkervleugel (A. en J. Kolk man) was op dreef en stichtte enige ver warring. De gasten moesten in de eerste periode meer hoekschoppen nemen dan de Haarlemmers en uit een ervan ontstond het eerste doelpunt van Go Ahead. Rechts binnen Kerkdijk kopte de bal in de richting van het doel en een ieder vermoedde, dat doeiman Snijders het leer zou grijpen. Doordat er effect aan de bal zat greep hij mis en langzaam rolde het leer in de richting van het doel, nog juist over de lijn. Wel trapte rechtsachter Laan de bal weg, doch de scheidsrechter wees naar het mid den en Go Ahead had de leiding (0-1). Van Os, die als rechtsbinnen was opge steld, trad actief op en trachtte succes te boeken bij Brand. Linksbinnen Schilpzand was minder goed op dreef. Toch had hij aandeel in de gelijkmaker, doch alvorens te doelpunten schoot hij eerst de bal tegen de doelman. Groeneveld was er op de lin kervleugel van door gegaan en had een voorzet gegeven, waarna Roozen inkopte. Brand was op zijn post, doch hij kon de bal niet wegwerken. Schilpzand schoot in, eerst tegen Brand en daarna via de onder kant van de lat (1-1). Na de hervatting verkregen de Haar lemmers een voorsprong van 3-1. Zij speel den een vlotte partij, zetten open aanvallen op, doch als er geschoten moest worden stond een der verdedigers van Go Ahead in de weg. Elf minuten na rust plaatste een speler van Haarlem de bal ver naar voren, waar Roozen stond opgesteld. Deze liep hard in de richting van het doel der tegen partij en werd in het strafschopgebied aan gevallen door de hem achtervolgende rechtsachter Marijn. Roozen viel en de scheidsrechter kende Haarlem een straf schop toe. Groeneveld schoot deze fraai in (2-1). Drie minuten later kopte Roozen op prachtige wijze een voorzet van Van Os in en de stand was 3-1. Het spel bij Haarlem verslapte en Go Ahead werd sterker. Daar de Haarlemse verdediging niet zo'n hechte indruk ves tigde als die der gasten ontstonden er be nauwde ogenblikken voor Haarlem, vooral ADVERTENTIE Bacteriën belagen Uw ademhalingsorganen Pn«omo., Strepto-. Staphylo cocci» coccon cocci» Verwaarloos nooit „een beetje keelpijn" want juist dan bent U extra vatbaar voor griep en angina. Monties verdelgen de vbinnendringende ziekte- vverwekkers voordat ze U kunnen aanvallen. Anllieptlacho mond- on koaltablotton Crola doos 9 5 cent Aangenaam van smaak N.V. ROWNTREE - AMSTERDAM.C Eerste klasse A Haarlem DWS EDO AGOVV 't Gooi Heerenveen Enschedése Boys Elinkwijk De Volewijckers Frisia GVAV Go Ahead Theole Velocitas Eerste klasse R: Ajax Vitesse Wageningen RCH Be Quick Zwolse Boys DOS Leeuwarden Blauw Wit Enschedé VSV Oosterparlcers Sneek Achilles toen twaalf minuten voor het einde Apse Kolkman uit een voorzet van rechtsbuiten Hülscher inschoot. De Deventenaren hiel den vol. Alleen de linkervleugel kon ge vaarlijk zijn. Er werd echter weinig ge schoten. Kort voor het einde kreeg Groe neveld, alleen voor doel staande een fraaie kans, om uit een voorzet van Van Os, de voorsprong te vergroten. Het schot ging echter naast. Het einde kwam met 3-2. De spelers van Go Ahead droegen een rouwband ter nagedachtenis van de heer S. Coldewey, die erelid van de Deventerse club was. Voor de wedstrijd begon werd een minuut stilte in acht genomen. Tevens werd de nagedachtenis geëerd van Frits Terwee, die dertig jaar geleden een ge waardeerde speler van Haarlem was. Daarvoor was hij kanthalf van Ajax; hij maakte deel uit van de Amsterdamse club, die in 1918/1919 ongeslagen afdelings kampioen en kampioen van Nederland was. Volgens de Sportkroniek zijn voor Zon dag 2 Maart de volgende wedstrijden voor de competitie van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond vastgesteld: eerste klasse A: VelocitasEDO; AGOVV Enschedése Boys; DWS't Gooi; Frisia —Elinkwijk; GVAV—HaarlemGo Ahead Theole; HeerenveenDe Volewijckers. Eerste klasse B: AchillesSneek; VSV Wageningen; DOSOosterparkers; RCH Zwolse Boys; VitesseLeeuwarden. Eerste klasse C: NACEindhoven; RBC —ADO; BW—Willem II; Juliana-Bleijer- heide; SittardiaFeijenoord: SVV Quick; MVVDHC. Eerste klasse D: NECXerxes; EmmaHDVS; NOAD Maurits; SpartaVVV; PSVBrabantia; HBSLonga; LimburgiaChèvremont. Tweede klasse A: HVCWest Frisia; Baarn—Stormvogels; OSV—HFC; AFC— WA; Helder—ZFC. Tweede klasse B: SchotenHRC; KFC Hercules: DWVZeeburgia; UWDe Kennemers; VolendamDe Spartaan. Derde klasse: Vitesse '22Velsen; RKAVICKinheim; TerrasvogelsDe Ri valen; DEMWatergraafsmeer; WFC Halfweg; Wijk aan ZeeZaandijk; Be verwijkIVV; RipperdaQSC; TYBB De Postduiven; RijswijkHillegom; Zand- voortmeeuwenHBC. Vierde klasse: ADO '20—VVB; ETO De Pionier; VDODIO; EHSSint Pan- cratius; Vliegende VogelsNFC; Lijnden Bloemendaal; THBWSB; Concordia -DC O. Eerste klasse Willem II 20 Feijeno. Eindh. BW Blijerh. MVV NAC ADO Juliana SW 20 18 20 18 18 19 18 18 19 Sittardia 19 RBC DHC 18 19 C: Te Brussel is Zondag de voetbalwed strijd BelgiëItalië gespeeld. Met 2-0 wonnen de Belgen. Reeds met rust was die stand bereikt. In de drie en twintigste mi nuut werd België een strafschop toege wezen en Moes opende de score.. Tien mi nuten later bracht Moes met een kopbal uit een voorzet van Mermans de stand op 2-0. Fel vielen de Italianen in de tweede helft aan echter zonder succes. De Belgen ver dedigden krachtig en behielden daardoor de voorsprong. iyieert was in uitstekende vorm. Een foto van de Belgische doelman bij een der vele Italiaanse aanvallen ziet men hierboven. 19 12 5 2 29 40—19 18 11 5 2 27 34—14 19 10 4 5 24 28—18 18 9 5 4 23 32—20 18 9 5 4 23 20—11 18 8 6 4 22 37—30 18 8 2 8 18 30—31 18 5 7 6 17 26—34 19 6 5 8 17 25—24 18 5 6 7 16 29—32 17 6 3 8 15 32—23 19 4 5 10 13 28—30 18 1 4 13 6 18—49 19 2 2 15 6 17—61 20 17 2 1 36 62—18 19 10 6 3 26 42—21 18 11 3 4 25 51—20 19 11 3 5 25 52—27 19 11 2 6 24 36—22 18 7 7 4 21 32—29 18 8 4 6 20 47—35 17 8 2 7 18 31—32 21 4 9 8 17 27—37 18 6 4 8 16 22—32 18 4 7 7 15 26—33 19 2 3 14 7 16—62 18 2 1 15 5 19—60 18 2 1 15 5 13—48 In de eerste en in de tweede divisie van de Engelse league werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Dank zij een 1-0 overwinning op Preston klommen de Spurs op naar de vierde plaats op de ranglijst voor de eerste divisie, boven Newcastle, maar ze hebben een wedstrijd meer ge speeld dan enige andere club. Sunderland klopte Wolverhampton met 3-0 in een uit wedstrijd. In de tweede divisie had Leicester City een kans om de top te bereiken, maar de ploeg werd te Southampton met 2-0 geklopt zodat er voor het eerst sinds 8 December deze Zaterdag geen verandering kwam in de stand aan de kop. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Tot tenham HotspursPreston North End 1-0; Wolverhampton WanderersSunderland 0-3. Tweede divisie: Rotherham United Coventry City 0-1; SouthamptonLeicester City 2-0. Naar de kwartfinales gaan vier eerste klassers: Arsenal, Newcastle, Burnley en Portsmouth en drie clubs uit de tweede divisie: Blackburn Rovers, Luton Town en Sheffield United. Wie de achtste zal zijn moeten Chelsea en Leeds United Woensdag a.s. op Stamfordbridge uitmaken. Van de genoemde ploegen hebben alleen Chelsea en Luton nooit de beker in hun bezit gehad. Blackburn Rovers was de enige ploeg die een tegenstander uit een hogere afdeling versloeg, te weten West Bromwich Albion. De Rovers verrichtten daarmee de beste prestatie van de dag, maar toch dient ge zegd te worden dat West Bromwich het geluk tegen had. Vijf minuten voor het ein de, toen de stand nog blank was, maakte een van de Bromwich-spelers hands voor ADVERTENTIE Quick (N) 18 Tweede klasse A: ZFC HVC Stormv. W. Frisia WA HFC Baarn AFC OSV Helder Alcm. V. 17 17 15 17 16 16 16 16 14 16 16 Eerste klasse D: 33 VVV 19 11 25 27 Limburgia 18 11 24 25 H. DVS 19 9 24 22 Sparta 18 9 23 19 PSV 19 9 23 19 Emma 19 9 22 19 Xerxes 18 7 17 18 Maurits 18 6 17 18 NEC 19 6 17 17 HBS 19 7 16 14 Brabantia 19 8 16 13 NOAD 18 5 14 11 Longa 18 5 13 7 Chèvrem. 19 4 9 Tweede klasse B: 27 Volendam 16 24 25 Zeeburgia 15 21 23 DWV 16 21 17 KFC 17 19 16 De Kennem, 16 17 13 zvv 17 16 13 UW 15 17 12 HRC 16 15 11 De Spart. 16 12 11 Hercules 15 8 8 Schoten 15 4 RCH trok Zondag naar Breda, om aldaar NAC te ontmoeten. Het resultaat was een zege van 2-0. Deze uitslag was reeds met rust bereikt, dank zij twee goede doelpun ten van De Wette. De Racing had een in valler voor Gallis. Als rechtsbuiten speelde Boterbloem, die een goede wedstrijd achter de rug heeft. In het Velser Sportpark bonden VSV en ZFC de strijd aan. De ontmoeting was zeer aantrekkelijk. De eerste klassers won nen met 2-1. Rust was ingegaan met 1-1. In de eerste helft doelpuntte Tielrooy en in de tweede helft De Vries. Vóór rust wa ren de ploegen aan elkaar gewaagd. Daar na traden de Velsenaren meer op de voor grond. doel, waarna de international Eckersley de strafschop onberispelijk in een doelpunt omzette. Bekerhouder zegevierde De bekerhouder Newcastle United is in Swansea maar net met de hakken over dt sloot gekomen. De ploeg nam in de eerste helft de leiding met een doelpunt dat het enige van de wedstrijd zou blijven. Tot de grote favorieten behoort ook Ar senal dat zich lang niet tot het uiterste behoefde in te spannen om Leyton Orient, een dapper vèrwe'er ten spijt, met spreken de cijfers (3-0) te slaan. De beide andere overlevenden uit de derde divisie. Swindón Town en Southend United, werden even eens uitgeschakeld, en alle twee nadat zij eerst voorgestaan hadden tegen ploegen uit een hogere afdeling. Swindon Town verloor met 3-1 van Luton' Town en de andere met 2-1 van Sheffield United. Leeds en Chelsea leverden elkaar een verbitterde strijd op het veld van eerst genoemde ploeg. Er werden nogal wat spe lers gewond, maar niet ernstig. Milburn, de midvQor van Leeds die tot heel kort ge leden back speelde, moest in de tweede helft naar de kleedkamer om een hoofd wonde te laten behandelen. Een kwartier later hervatte hij zijn taak als aanvals leider, nadat de wond gehecht was. De uit slag werd 1-1. Portsmouth, dat door sommigen in staat geacht wordt èn de cup èn het leaguekam pioenschap te winnen, boekte de sprekend ste zege van de dag op Doncaster Rovers, maar niet dan nadat de derde klassers eerst een tijdlang in de meerderheid waren ge weest. Toen de thuisclub eenmaal op volle toeren draaide, was het pleit echter spoe dig beslist en werd het 4-0. Burnley demonstreerde een beter ploeg- verband dan Liverpool, en was, althans in de eerste helft, ook superieur in het uit buiten van kansen. Met 2-0 won de thuis club en deze stand was al bij rust ver kregen. Daarna kon geen van beide elf tallen het net vinden. Van de derde klassers uit Haarlem en Heemstede zijn alleen HBC en Ripperda in actie gekomen. Beide clubs behaalden een overwinning. Vooral de zege van HBC op Leonidas was van belang, omdat de Heemstedenaren nu in veiligheid zijn. Leonidas uit Rotterdam zal in deze afdeling zijn plaats als derde klasser vermoedelijk verliezen. Leonidas bood tegen I-1BC voor de rust felle tegenstand en hoe wel de Heemstedenaren meer in de aanval waren, slaagden zij er niet in om te doel punten. In de tweede helft nam I-IBC de leiding door toedoen van Martin, maar toen Leonidas gelijk maakte, was de strijd weer open. Eerst nadat Van Bakel de stand op 1—2 had gebracht, kon HBC weer wat rusti ger spelen. Van Duivenvoorde scoorde voor de derde maal. Ripperda heeft tegen het zwakke IVV aan één doelpunt voldoende gehad om de zege te kunnen behalen. Hegman gaf de Haar lemmers na een half uur de leiding. Hoewel de Ilpendammers hierna felle pogingen in het werk stelden om het getij te doen keren, bleef de Haarlemse verdediging meester van het terrein. In de bakermat van de Nederlandse lange jacht, waar al in de vorige eeuw de har riers vriend Lam- pe achter de snelle broek zaten, heeft Zaterdag de Konink lijke Nederlandse Jachtvereniging haar „jacht van het jaar" gehouden. Zo klonk daar over de weiden onder de IJssel tussen Angerlo en 's Heeren berg weer het opwin dend gejoel van de felle meute, de scher pe neuzen op het spoor van een helaas imaginaire Reinaarl, het schorre, maar voor de jachtruiter o zo melodieuze hoorn tje van de huntsman en vooral ook de machtige daver van dik dertig voortren- nende hunters. En bij li die oude, vertrouw de geluiden van deze koninklijke sport voegde zich het hart- versnellende plaatje van de rode rokken aan de verre, neve lige einder, zich voort spoedend over de winterse weilan den in lange runs over forse hekken, gapende sloten en ruige heggen naar dat verre doel, dat kome wat kome moge, be reikt moet worden: de „kill". Ja, het was een plaatje van begin tot einde, een plaatje uit lang vervlogen tijden. De „meet", de plaats van samenkomst, was bij café „De Engel" in het gehucht Angerlo, waar in de stil-dromende dorpsstraat weer het geluid opkaatste van paardenhoeven op de ongelijke kasseien. Waar als weleer stal knechts zich repten met een laatste borstel streek over de glanzende robe van een on geduldig jachtpaard. Waar in de kleine, rokerige gelagkamer van „De Engel" onder oude jachtprenten, de ruiters in rode en zwarte rokken zoals de stijl dat wil een tikje verweerd door wind en regen en scherpe doornhagen hun „stirrupcup" dronken, de traditionele dronk, die de vol gelingen van Diana sterkt voor de kou en de nevel en de formidabele hindernissen van het jachtveld. De stoutmoedigen Want het zou me een jacht worden. Vijf endertig lange kilometers met drie runs, langer dan ooit tevoren. Niet voor niets waren alleen de stoutmoedigen van hart naar Angerlo gekomen. En niet voor niets waren daar twee vertegenwoordigers van Albion, de wieg van de jacht achter de meute, zoals wij haar kennen. Maxwell-Smith, vertegenwoordiger van het Britse blad „The Field", zó van een jachtplaat van Cecil Aldin weggelopen, en lt.-col. Meynell. commandant van de Britse eenheden in Nederland, maar deze dag vooral drager van een naam, die de recht geaarde jachtruiter een kleine rilling van ontzag over de rug jaagt. Klein en tanig en onvervaard op een felle bruine merrie. Niemand zal het spijtiger gevonden heb ben dan Prins Bernhard zelf, dat hij, Mas ter of Hounds, bij deze glorieuze jacht thuis moest blijven, ziek te bed. Men had hem er zo graag bij gezien toen de stoet vertrok. Voorop de meute, de zwart-bruin-witte fox hounds, een bos van nerveus zwaaiende staarten, de neuzen alle vleugjes onder zoekend die de wind hun toewaaide. Daar omheen huntsman mr. Jos Gilissen op een beste bruine, lady-whip mevr. Gilissen en whip Van Delden, géén oog van de felle rakkers van honden, die op een droge zweepknal en een bestraffend uitgeroepen naam onmiddellijk verleidelijk kwade ge dachten lieten varen. En daarachter het veld van zenuwachtig-dansende paarden, quasi-nonchalante ruiters bij wie slechts een extra-druk op de hoed de bezorgdheid verried over de vraag of zij er straks al dan niet op in de modder zouden komen te staan. De meute roept Zo trekt de stoet de weilanden in waar 's ochtends de slip-trekker zijn bos stro uit een vossenhok over de grond was gaan slepen. IJverig zocht de meute in steeds groter wordende cirkels naar een vleugje verwaaiing. Totdat er ineens een honden- stem klonk, aarzelend eerst, toen gedeci deerd. Het hoorntje van de huntsman riep de anderen naar de brave toe. En daar sto ven zij weg, juichten zij voort over het on zichtbare spoor gevormd door dat voor een hondenneus zo verschrikkelijk begeerlijke vossenluchtje. Achter de meute dachten de ruiters aan dat gulden woord: „Gooi je hart over de hindernis en spring er achteraan". En zij attaqueerden onvervaart die ruige norse heggen tussen de weilanden, de formidabele passages-de-route, met slechts één ding voor ogen: vóórt, vóórt achter die luid halsgevende meute, die daar ver vooruit de pas aangaf. En de stilte keerde terug op de akkers WmÊÊÈÊmmm, Een plaatje uit vroeger eeuwen? Weineenhet is de meute van de Koninklijke Nederlandse Jachtvereniging na de kill op de kasteelweide vaii het Huis Bergh in 's Heerenberg. Huntsman Gilissen kijkt tevreden neer op de felle rakkers, die zo best, gejaagd hadden. En achter hem staren de oude mxLren van het kasteel dromerig naar het kleurig tafereel, een herinnering aan de vele jachtstoeten die hier door de eeuwen heen van de jacht terugkeerden. om Angerlo, waar de meute kwam, vond en de wilde jacht begon. De jacht, die verder voerde achter de voortjakkerende meute aan, in grote slin gers waarmee Rein zijn belagers trachtte te ontkomen. En al waren er „checks" wan neer de honden het spoor bijster waren en paard en ruiter een ogenblik kregen om uit te blazen, de jacht ging voort. Over al les wat er in de weg kwam. En al mocht er eens een paard verkeerd uitkomen op een sprong en zijn ruiter in de modder zwiepen, het veld telde dat niet. want deze sport maakt stoutmoedigen. Zodat men bij iedere „check" steeds meer modderige maar ook steeds meer enthousiaste gezich ten zag. En meer vreugde om deze sport waarbij het niet om medailles en om tien den van seconden gaat. Waarbij iedereen winnaar is, die de zware opgave heeft vol bracht en moe maar zielstevreden aan de „kill" komt. Statig tafreel Ja, die „kill". Die kwam tenslotte als het laatste en het mooiste plaatje van de ganse kleurige dag op de kasteelweide van het Huis Bergh. Aan de voet van dat oude, trotse, verweerde kasteel van 's Heerenberg, dat in de loop der eeuwen al zoveel jacht stoeten heeft zien komen en gaan. vonden de honden de imaginaire Reintje. En op die weide, omringd door de oude burgwal, kre gen de rakkers hun beloning. Voor de laatste maal hitste 's huntsmans hoorn hen aan. En terwijl dat geluid weerkaatste tegen de hoge muren, die al begonnen te ver vagen in de nevel van de late winterdag troepten de ruiters samen met hun bezwete en bemodderde paarden. Zij kregen daarna in de grote hal van het kasteel, waar het haardvuur hoog oplaaide in de schouw en waar de koppen van grof wild van de mu ren op hen neerkeken, de gelegenheid el kaar toe te drinken. Te klinken op deze dag van vorstelijke sport. En later, veel later, toen de paarden al rustten in een warme stal op dik stro, viel de winternacht om het kasteel. En wie zal het ons kwalijk nemen, wanneer wij menen in de verte van die nacht de hoorn te heb ben gehoord van jagers voor wie het „Ha- lali" in vroeger eeuwen heeft geklonken En het hoge geluid van een spookachtige meute over de wazige weilanden. En de donder van galopperende paarden in he oude, vertrouwde jachtveld. In de Zaterdagmiddagcompetitie behaalde Kennemerland een zeer nuttige overwin ning. In de strijd tegen Zuidvogels nam Kennemerland door Joop Feller de leiding, maar direct daarna was het 11 door De Ruiter. Met deze stand werd gedraaid. Na de pauze was Kennemerland sterker. Spanjer en Wulfraat drukten het over wicht in twee doelpunten uit (31). In dezelfde afdeling had IJmuiden bijna een 30 achterstand weggewerkt tegen Huizen. De Huizenaren leidden namelijk bij de rust met 30, maar na de hervatting kon de IJmuidense ploeg twee doelpunten scoren en verloor tenslotte met 32. Met S.N.L. blijven S.I.Z.O. en Kenne merland nog een hardnekkige strijd voeren om de onderste plaats in de derde klasse. Bij de vierde klassers noteerden de Haar lemse clubs een gelijk spel. Zandvoort- meeuwen en S.V.J. deelden met elkaar vier doelpunten; V.E.W. bracht het bij V.V.G.A. ook al tot een gelijk spel (22). Telefonia zag zich vier minuten voor tijd een voor sprong van 21 tegen U.P.T.T.S. ontgaan. Ook hier werd het 22. De uitslagen waren: 3e klas: HuizenIJmuiden 32; S.S.V.U. IJselmeervogels 03; SpakenburgS. N. L 90; KennemerlandZuidvogels 31. 4B: V.V.G.A.—V.E.W. 2—2, Telefonia— U.P.T.T.S. 22; Zandvoortmeeuwen S.V.J. 2—2; A.M.V.J.—O.S.O. 3—4. Met de beste voornemens bezield trok Schoten gisteren naar Amsterdam om daar De Spartaan te bekampen. Met invallers voor doelman Kessens en Van Oosten heeft Schoten opnieuw een nederlaag geleden. Toch heeft Schoten, vooral in de eerste helft, het beste van het spel gehad. De Am sterdamse verdediging moest herhaaldelijk handelend optreden, om zich de Haarlemse aanvallers van het lijf te houden. Eens kon Werker slechts op de doellijn redden, toen de Amsterdamse doelman reeds gepasseerd was na een schot van Alkema. De Amster damse aanvallen hadden niet zoveel te be tekenen want de verdediging van Schoten bleek volkomen voor haar taak berekend Met blanke stand werd gedraaid. De tweede helft begon met een hevig offensief van Schoten. Weer moest achter speler Werker op de doellijn redding bren gen na een schot van Meenhorst. Schoten bleef nog enige tijd in de aanval. Een doel punt ontstond echter aan de andere zijde. Ditmeijer gaf doelman Boeser het nakijken. Door Hilsler werd het 20 en hiermee was het plein beslecht. De thuisclub slaagde er in de stand op 30 te brengen en met deze score kwam het einde van deze voor Schoten zo teleurstellende wedstrijd. Schoten protesteerde na afloop tegen het feit, dat tien minuten na het begin de Am- ADVERTENTIE Tijdens internationale zwemwedstrijden, ivelke Zondag te Hilversum zijn gehouden, verbeterde de herenploeg van „De Robben" het reeds op haar naaxn staande Neder landse record 4 x 200 meter vrije slag estafette en bracht dit op 9 min. 27.8 sec. Het oude record stond op 9 min. 31.8 sec. Marga, het dochtertje van Nel Koudijs-van Vliet, op de arm van haar moeder gezeten, feliciteert de zwemmers met het behaalde succes. Van links naar rechts: M. van Daatselaar, A. Kayser, N. Luchs en K. de Wit. sterdammer Van Lier wegens een blessure werd vervangen. Het betrof een oude bles sure. Vervangen is namelijk niet toegestaan. Afgewacht moet worder hetgeen de protest commissie zal beslissen. De uitslagen van de te Mereveld gehouden draverijen luiden: 41e Mereveldprijs (afstand 1640 m.): 1. Our Dream 1.36.3; 2. Oosting's Oogappel 1.35.3; 3. Quick Magowan S 1.38.9. Totalisator: winnend f29.80, plaats f4,20, f 1.50. f 1,70, gekoppeld f54.30, covercall M.20. 42e Mereveldprijs (1700 m.). Eerste serie: 1. Petulance K 1.32; 2. Laonidas Scott 1.33.3; 3. New Star 1.32.3. Totalisator: winnend f 8,60, plaats f 2,40, f2.90, f2,30, gekoppeld f31,40, covercall f7,50. Tweede serie: 1. Olivier B 1.32.1; 2. New Star 1.32; 3. Leonidas Scott 1.33.5. Totalisator: winnend f 13.90. plaats f2,90, f 1,60, f 1,70, gekoppeld f 68,70, covercall f4,90 43e Mereveldprijs (afstand 2600 m.): L Lex V 1.32.9; 2. Lazuur 1.33.1; 3. Moquette de la M. B. 1.32.5. Totalisator: winnend f5,90. plaats f2,10, f 1,80. gekoppeld f 12, covercall f3.10. 44e Mereveldprijs (afstand 2200 m.): 1. Kalida 1.30.4; 2. Lady Zora 1.30.5; 3. New Spencer 1.30.5. Totalisator: winnend f 2,80, plaats f 1,60, f 1.30, gekoppeld f7,60, covercall f4. 45e Mereveldprijs (2100 m.) 1. O Nelly Zora 1.32; 2. Lazuur 1.32.1; 3. Henv's Gold 1.32.2. Totalisator: winnend f3.70, plaats fl,60, f 1,70, f 1.60. gekoppeld f 10.80, covercall f 4.80. De totale omzet bedroeg f 48.548. JUBILEUM NOORDHOLLANDSE WAN DELSPORTBOND. Zaterdagmiddag heeft het bestuur van de afdeling Noordholland van de Nederlandse Wandelsportbond in „Atlantic" te Amsterdam gerecipieerd ter gelegenheid van het vijftien-jarig bestaan van de afdeling. Vele vertegenwoordigers van verenigingen boden gelukwensen aan. Aan het bestuur werd een nieuwe afdelings- l vlag aangeboden.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5