Achttien Urker vissers door Argentijnse reder ontslagen De stijging van de productie kwam in 1951 tot staan 5ilvikrin Modevakschool „Remmerswaal" Luidsprekers r-KOK-i Silvikrin stopt haaruitval „EENS IN DE HONDERD JAAR" Vrijwillige Federatie „Niet actief genoeg" Het boterde niet met Vlaamse collega's Deviezenreserve met f33 millioen gedaald Het peil is echter nog belangrijk hoger dan vóór de oorlog Velsen Beverwijk Agenda voor Beverwijk Zaandam-Velsen (Urn) Ruit stuk? TUBIFEX WINKELS HONIG'S SOEPdoózefiira&uf p°enr9 Tunnel onder rijksweg te Wassenaar? Commandotroepen 11 Maart onder nieuw bevel Hoe kan de productie verhoogd worden? Extra televisieuitzendingen Ruim zeven ton voor woningbouw Jaap Buys jr. voor het Humanistisch Verbond Politie-elftal kan de vlag hijsen Noorse gasten op 29 April in Beverwijk Successchotels f 2,50 LION d'OR woningen HOOVER WASMACHINE OPENING FRITS ROLFF's gastvrijheid heeft verleend. maakt de hoofdhuid vruchtbaar JOHANNES PASSION STADSSCHOUWBURG WOENSDAG 5-MAART 1952 Uit Argentinië is bericht ontvangen, dat de 18 Urker vissers, die enige tijd geleden met een aantal Belgische collega's naar dit gebied zijn geëmigreerd, allen door hun Argentijnse reder zijn ontslagen. Naar aanleiding van dit ontslag is door de heer R. Bos, die de belangen van de op Urk achtergebleven gezinnen behartigt, medegedeeld dat de reder de Urkers ver weet niet actief genoeg te zijn. Hij verlang de van hen, dat zij ook des Zondags zouden vissen, ofschoon uitdrukkelijk was over eengekomen, dat er op deze dag door de Urkers niet gevist zou worden. Hoewel de Urkers reeds op 4 Januari in Mar Del Plata zijn aangekomen, konden zij pas vorige week voor het eerst ter vis vangst uitvaren. Reeds de eerste dag bleek hen, dat de uitrusting der schepen niet in alle opzichten berekend was voor de vis serij op makreel. De schepen waren niet snel genoeg en bovendien eigenlijk te groot voor de visserij onder de kust. Zij besloten toen om op heekvis te gaan vissen. Voor deze visserij, die ongeveer 200 mijl uit de kust wordt bedreven, zijn de schepen ech ter weer niet groot genoeg. De eerste proef leverde slechts een povere vangst op. Men moest zich nog geheel op de nieuwe vis serij instellen. Belgen in hun plaats Toen de Urkers hun ontslag kregen bleek tot hun grote verbazing, dat er reeds Bel gen waren aangekomen om hun plaatsen in te nemen. Dit wekte het vermoeden dat zij slechts gebruikt waren om de schepen over de oceaan aan te brengen en nu niet meer nodig zouden zijn. De Urkers hebben zich allen verzameld op een der schepen, waar ze blijven tot zij hun officiëel schriftelijk ontslag hebben ontvangen. Zij ontvangen veel medewerking van de in Mar Del Plata wonende Nederlanders en ook van Argentijnen. De zaak is in handen van een advocaat en bovendien hebben de Urkers de medewerking ingeroepen van de Nederlandse gezant en zich in verbinding gesteld met de president van Argentinië. Zelf zijn ze nog niet direct gedupeerd en bovendien is hun reeds van verschillende zijden werk aangeboden. Ze denken er dan ook niet aan om naar Nederland terug te keren. Wel maken zij zich zorgen over hun gezinnen. Verschillende gezinnen zou den reeds in April naar Argentinië vertrek ken en de keuringen hebben reeds plaats gehad. De moeilijkheid is nu dat de over tocht op eigen kosten moet gebeuren ter wijl bovendien de gezinsinkomsten stil staan. Voorlopig zullen de Urkers geen geld kunnen sturen, want al zouden ze direct weer aan het werk kunnen gaan, dan leve.t het nog grote moeilijkheden op om een voldoende bedrag over te maken naar Nederland, omdat hier een pesos niet veel waard is. Wrijving Het Belgische persbureau Belga verneemt in rederskringen te Oostende (echter niet van de desbetreffende rederij), dat het reeds tijdens de lange overtocht naar Zuid Amerika herhaaldelijk tot wrijvingen zou zijn gekomen tussen Urkers en Vlamingen. De Vlamingen zouden de Urkers te puri teins hebben gevonden. Tijdens de reis hadden de Urkers, volgens de Vlamingen, geweigerd om 's Zondags karweitjes op te knappen. Toch zou de kwestie van het Zondagswerk, hoewel de aanleiding, volgens de genoemde kringen niet de werkelijke reden van het ontslag zijn. De sterke rivaliteit en de geheel ver schillende mentaliteit van de Urkers en de Vlamingen zou verscheidene Vlamingen ertoe gebracht hebben, het ontslag van de Urkers te eisen. De rederij zou zich tenslot te „om erger te voorkomen" genoodzaakt hebben gezien deze eis in te willigen. In het contract, dat voor het vertrek is In de Eerste Kamer heeft prof. Molenaar gisteren herinnerd aan het ongeluk op de rijksweg te Wassenaar, waarbij een meisje om het leven kwam en drie andere kinde ren ernstig gewond werden. Prof. Molenaar vroeg aan minister Lieftinck of het waar is dat door zijn ministerie bezwaar is ge maakt tegen de besteding van f 100.000, voor wegverbetering ter plaatse waarover tussen het gemeentebestuur en het mini sterie van Verkeer en Waterstaat reeds overeenstemming was bereikt. Er zijn plannen om bij de enige uitweg van de buurtschap Kerkehout, waar het ongeluk is gebeurd, een'voetgangerstunnel onder de rijksweg te bouwen. De weekstaat van de Nederlandse Bank, opgemaakt op 3 Maart, bevat enkele be langrijke wijzigingen, waarvan de opmer kelijkste wel is een daling met circa f 162 millioen van de diverse rekeningen aan de debetzijde en creditzijde. Beide da lingen zijn vrijwel geheel toe te schrijven aan de overdracht aan Indonesië van de saldi der tegenwaarderekeningen van de aan Indonesië verstrekte E.C.A.-hulp, die tot gelijke bedragen in elk van deze twee posten waren begrepen. De verplichtingen uit hoofde van de ont vangen E.C A.-hulp, aanvankelijk door Ne derland ten behoeve van Indonesië aange gaan, worden thans door Indonesië zelf overgenomen. Voor het eerst sinds geruime tijd is de deviezenreserve achteruit gelopen en wel met een bedrag van f 33 millioen tot f 905,8 millioen. Van de posten, die onze deviezenreserve bepalen, heeft het totaal aan Nederlands schatkistpapier, waarin guldenssaldo's voortvloeiende uit betalings- accoorden zijn belegd, hieraan wel het meeste meegewerkt door een stijging van f 113,6 millioen tot f 142,5 millioen. Dit bedrag vertegenwoordigt echter geen ver plichting van de bank, maar is wel van belang voor de juiste beoordeling van de deviezenpositie. Goud en deviezen tezamen belop'- - thans f 2106 millioen. De bank biljet circulatie is met f 72,5 millioen aangegroeid tot f 2.938.705.390. getekend, werd over het Zondagswerk niet gerept. In Oostende wordt echter niet tegengesproken dat hierover een mondelin ge overeenkomst is aangegaan. Dit gebeur de in tegenwoordigheid van de burgemees ter van Urk. Hij was de enige aanwezige, die geen betrokken partij was, en voor de regeling van het geschil in het bijzonder wat betreft de financiële toestand van de werkloze Urkers zal zijn getuigenis wor den ingeroepen. Het ontslag blijkt wel definitief te zijn, want de rederij zou zowel te Oostende als te Mar Del Plata reeds naar nieuw perso neel zou hebben uitgezien. Ook gaan er in Oostendse visserskringen geruchten, dat de Urkers eerstdaags door een Argentijnse rederij zouden worden aangeworven en dat de besprekingen hierover reeds aan de gang zijn. De mogelijkheid van een verzoening tus sen Urkers en Vlamingen zou uitgesloten zijn omdat de verhouding uiterst gespan nen is en blijft. De reserve-majoor J. H. A. K. Gualthérie van Weezei, die, zoals eerder is bericht, benoemd is tot hoofdcommissaris van de gemeentepolitie te Den Haag en tot dusver commandant was van het Corps Comman dotroepen te Roosendaal, zal op 11 Maart het commando aan zijn opvolger overdra gen. Als zijn opvolger wordt genoemd ma joor T. Beets, een oud-K.N.I.L.-officier. De mening van het publiek Tien mogelijkheden om de arbeidspro ductiviteit te verhogen zijn door het Neder lands Instituut voor de Publieke Opinie aan het publiek voorgelegd. De drie mogelijkheden, die het grootste aantal stemmen kregen, zijn: Prijzen ver lagen, kosten van levensonderhoud verla gen (34%); Belastingen verlagen (33%); Werk op kantoor en fabriek beter organi seren (31 Daarop volgen: Harder werken (26 Lonen verhogen (22%); Premiestelsel, stukloon invoeren (20 Het geringste aantal stemmen kreeg: Langer dan 48 uur werken (8 Meer machines gebruiken (11 en 40-urige werkweek invoeren (12%). In een statistisch bulletin geeft het Centraal Bureau voor de Statistiek een voorlopige raming van de nationale mid delen en de bestedingen daarvan in 1951. De marktwaarde van het nationale pro duct bedroeg in 1951 19.350 millioen gul den tegenover 17.720 millioen gulden in 1950 en vertoonde dus een stijging van 9 percent. Deze toeneming is vrijwel geheel het gevolg van prijsv er ander ingen. Het werkelijke nationale product heeft in 1951 geen verdere toeneming te zien gegeven. De na de oorlog tot nu toe onafgebroken stijging van de productie blijkt derhalve tot staan te zijn gekomen. Het werkelijke nationale product (om vang van de nationale productie) op ba sis 1948 100 was voor 1938 85; voor 1948 100; voor 1949 109; voor 1950 116 en voor 1951 eveneens 116. Per hoofd der bevol king waren deze cijfers voor 1938 95; voor 1948 100; voor 1949 107; voor 1950 113 en voor 1951 111. De nationale productie is dus nog altijd op een belangrijk hoger peil dan vóór de oorlog. De toeneming van het werkelijke nationale inkomen is echter aanzienlijk minder geweest. Dit is een gevolg van de omstandigheid dat de invoerprijzen ster ker zijn gestegen dan de uitvoerprijzen. Een deel van het nationale product wordt met het buitenland geruild, waarbij de naar verhouding sterkere stijging van de invoerprijzen er toe heeft geleid, dat in vergelijking met 1948 een grotere hoe veelheid goederen moet worden geëxpor teerd om eenzelfde hoeveelheid goederen als in 1948 te kunnen importeren. Het bedrag van de goederenruil bedroeg in 1950 en in 1951 respectievelijk ongeveer 7,7 en 10,9 millioen gulden. Uitgedrukt in de in 1948 geldende prijzen kon voor deze bedragen een hoeveelheid goederen wor den geïmporteerd ter waarde van respec tievelijk 7,2 en 8,3 millioen gulden, ten koste van een uitvoer ter waarde van respectievelijk 7,9 en 9,2 millioen gulden. Hieruit blijkt dus, dat- door deze goede renruil in 1950 en 1951 een volgens de in 1948 geldende prijzen berekend ver lies ontstond van respectievelijk 0,7 en 0,9 millioen gulden of wel respectievelijk 5 pet. en 6 pet. van het nationale product in 1948. Tekort op betalingsbalans verdween In de na-oorlogse jaren was de natio nale productie ontoereikend om enerzijds het totaal van binnenlandse consumptie en investeringen te dekken en anderzijds tevens goederen voor uitvoer beschikbaar te stellen. Het aldus ontstane betalings balanstekort kon worden gedekt door le ningen en schenkingen van het buiten land en door liquidatie van beleggingen in het buitenland. De desbetreffende pos ten beliepen in 1938 f 205 millioen (in feite dus geen tekort maar een over schot), maar in 1948 was er een tekort van f 1154 millioen; in 1949 f 263 mil lioen; in 1950 f 890 millioen en in 1951 nihil. Deze cijfers over het betalingsba lanstekort berusten op de geldswaarde van de in een bepaald jaar opgetreden goederen- en dienstenstromen en niet zoals in de door de Nederlandse Bank ge maakte berekeningen op de in dat jaar plaatsgevonden betalingen en ontvang sten. Voor de eerste keer na de oorlog heeft de betalingsbalans op de lopende reke ning thans geen tekort te zien gegeven, welk verschijnsel voornamelijk het gevolg is van de zeer gunstige ontwikkeling van de handelsbalans in het tweede halfjaar van 1951. Vooral de sterke vermindering van de invoer heeft hiertoe bijgedragen. De invoerwaarde in het eerste halfjaar 1951 was 5,2 milliard gulden en in het tweede halfjaar van 1951 4,6 milliard gul den. Nationale bestedingen Een zeer opvallende wijziging in 1951 ten opzichte van het voorafgaande jaar is waar te nemen met betrekking tot de voorraadvorming. Deze was in 1950 zeer belangrijk geweest, mede onder de invloed van de liberalisatie van de buitenlandse handel en in een later stadium van de internationale politieke situatie. Ook in de eerste helft van 1951 heeft deze voorraadvorming voortgeduurd. Daaren tegen gaf de tweede helft van dat jaar een geheel ander beeld te zien. Met name trad in het vierde kwartaal van 1951 een voorraadintering van ongeveer een half milliard gulden op. Er bestaat uiteraard een zeer nauw verband tussen de om vang van de voorraadvorming (-intering) en de ontwikkeling van de betalingsba lans. De overheidsbestedingen ondergingen in 1951 een stijging met ongeveer 300 mil lioen gulden als gevolg van een toeneming van de militaire uitgaven. De bestedingen voor de defensie zijn in 1951 overigens evenwel minder sterk gestegen dan aan vankelijk werd verwacht. In 1951 is voor militaire doeleinden niet 1500 millioen gulden maar 1150 millioen besteed. Dit is een van de omstandigheden, welke teza men met de vermindering van de con sumptie en de financieringsmoeilijkheden bij de woningbouw ertoe hebben geleid dat de productie in 1951 geen stijging heeft vertoond en dat er een verminde ring van de werkgelegenheid is opgetre den. De staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen heeft er in toege stemd, dat op 30 April en 5 Mei extra tele visie-uitzendingen zullen worden verzorgd door de Nederlandse Televisie Stichting. De V.A.R.A. zal in de gelegenheid worden gesteld op 1 Mei een programma via de televisie uit te zenden. Consolidatie tot langlopende schuld" Burgemeester en wethouders stellen de ge meenteraad voor, te besluiten tot het aan gaan van een geldlening van f 775.721,— en daartoe vast te stellen het besluit, dat in ontwerp bij de stukken is gevoegd, waarin de voorwaarden, waaronder de lening zal worden gesloten zijn vermeld. Wij vernamen ten raadhuize, dat deze lening bestemd is voor de woningbouw. Er zijn namelijk na de oorlog woningen gebouwd, die voorlopig gefinancierd werden uit kasgeld en vlottende gelden. Met deze lening wordt een gedeelte van de vlottende schuld geconsolideerd in langlopende schuld. Onder auspiciën van het Humanistisch Verbond, gemeenschap Beverwijk, zal de heer J. Buys jr. Zondagmorgen in het Sta- tenhuis een lezing houden over het onder werp „Mens en boek". Het politie-elftal van Beverwijk is kam pioen geworden van de afdeling 2 B in de competitie van de Nederlandse Politie Sport bond, district West. De titel is behaald mede door een overwinning op het elftal van Purmerend, dat met 4—1 werd verslagen. Aquarianen vergaderen Donderdag 6 Maart wordt in Veiling gebouw ,,'t Centrum" aan de Koningstraat te Beverwijk een ledenvergadering gehou den van de Aquarium- en Terrarium vereniging „Kennemerland". Op deze avond zal de heer C. A. Spoelstra een lezing houden over het onderwerp: „Zijn er kweekgeheimen?" Dinsdagmiddag heeft de Beverwijkse af deling van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen haar jaarvergadering gehou den in „Terpsichore". De presidente, mevr. A. A. Moensv. d. Veen heeft een woord van welkom ge sproken. Het jaarverslag van de secretaresse mevr. N. A. RijkeboerGraaf liet uit komen, dat de vereniging een actief jaar achter zich heeft, maar dat het ledental niettemin terugliep. De penningmeesteresse, mevr. Dingier Stoutenbeek, had ook al geen prettige mededeling, want ondanks het zuinig be heer was er een nadelig saldo. In het bestuur werden de aftredende leden mevr. H. Krukv. d. Horst en mevr. C. M. C. RoyaardsBaronesse Bentinck bij acclamatie herkozen en in een vacante plaats werd voorzien door de benoeming van mevr. F. M. GrootNoor. Medegedeeld Is verder, dat op 29 April Noorse gasten zullen komen. De dames uit Scandinavië wacht een officiële ontvangst want zij zullen op het stadhuis „Schey- beek" worden ingehaald. Men hield zich nog bezig met de bespre king van de agenda der Algemene Verga dering. Tot besluit dezer bijeenkomst werd een film vertoond over een cacaofabriek in Zaandijk. Winst en verlies voor „Hotac" Het eerste herenteam van de Kennemer- taten-tafeltennisvereniging „Hotac" heeft zich hersteld na de drie achtereenvolgende nederlagen en wist in een spannende wed strijd het Beverwijkse Rapidity I een 64 nederlaag toe te brengen. Het tweede heren- team gaat iets beter spelen maar verloor niettemin met 46 van HBC III. Degra datie is voor de Hotac-spelers hierdoor vrijwel niet meer te ontgaan. Het eerste damesteam verloor tenslotte met 46 van Winfried II. Woensdag 5 Maart Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Eva. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: Liebe '47. Donderdag 6 Maart Bioscopen: geen voorstelling. Raadhuis Beverwijk, 10 uur: Spreekuur wethouder Sociale Zaken. Over Jean Jaurès Voor de Vrouwengroep van de P. v. d. A. heeft de heer H. Wallenburg Dinsdagavond in een lezing het leven van de Franse voor vechter van het socialisme Jean Jaurès belicht. De heer Wallenburg wees er op dat het verdraagzame karakter van de moeder van J«urès van invloed op diens leven is ge weest. In dit kind van kleine middenstan ders kwamen al spoedig een sterk intellect en grote arbeidskracht naar voren en hij scheen voorbeschikt te zijn om een der lei dende geesten in de wetenschappelijke wereld te worden. Na beëindiging van zijn studie aan de universiteit voelde hij zich echter onweer staanbaar tot de politiek aangetrokken, zo sterk, dat Jaurès in 1885 dan ook als lid van de Eerste Kamer wordt geïnstalleerd. Maar als hij in 1889 niet wordt herkozen gaat hij zich weer aan wetenschappelijk werk wijden. In deze tijd ontwaakt in hem de socia listische gedachte en in 1895 kan men Jaurès weer in de Kamer zien, nu als socia list. Vervolgens besprak de heer Wallenburg de spanningen die het socialisme in Frank rijk teweeg bracht en de geestelijke ach tergrond van de strijd die Jaurès voor de mensheid en het socialisme voerde. Jean Jaurès spreekt wel van de negatie ve krachten in de kosmos, aldus spreker, maar nooit over de negatieve krachten in de mensheid. De heer Wallenburg beëindigde zijn lezing met een uitspraak van Guesde, Jaurès grootste politieke tegenstander, te citeren: „Jaurès, ik houd van je, omdat bij jou de daad steeds op de gedachte volgt." Een interessante nabeschouwing op deze causerie besloot de avond. OFFICIËLE PUBLICATIE BELANGRIJK BERICHT voor dege nen, die over 1951 een vordering hebben op een rijksinstelling. Het ministerie van Financiën vestigt er de aandacht op, dat alle vorderingen op rijks instellingen over 1951 zo spoedig mogelijk moeten worden ingediend. Vorderingen ten iaste van de verschillende departementen van algemeen bestuur en de daaronder res sorterende diensten, instellingen enz. moeten uiterlijk 31 Mei a.s. bij het betrokken depar tement zijn ingediend. Vorderingen op het staatsdrukkerij- en uitgeversbedrijf, op het staatbedrijf der pos terijen, telegrafie en telefonie, op het staatsmutbedrijf, op staatsmijnen moeten uiterlijk 15 Maart a.s. worden ingezonden. In het belang van de schudleisers wordt er nadrukkelijk de aandacht op gevestigd dat latere indiening tot langdurig uitstel der afdoening kan leiden. Van de indiening kan, op verzoek, een schriftelijk bewijs worden verkregen. Zo de Heere wil en zij leven hopen 16 Maart a.s. onze ge liefde ouders MAARTEN PLOKKER JAAPJE JACOBA HOLLAAR de dag te herdenken, dat zij voor 65 jaar in het huwelijk zijn getreden. Dat zij nog lang in ons mid den mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, klein- en achterkleinkinderen 's Gravenhage, Maart 1952 De Bullstraat 35. Na 11 Maart aanwezig Ahorn straat 19, IJm.-O. Heden overleed na kort stondige ziekte onz'e zorg zame man en vader JACOBUS THEODORUS OOSTERWAL in de leeftijd van 40 jaar. A. Oosterwal- Koster Henk Velsen, 2 Maart 1952. Noorderdorpstraat 16. Heden overleed na een kortstondige ziekte onze beste schoonzoon, zwager en oom JACOBUS THEODORUS OOSTERWAL in de leeftijd van 40 jaar Namens de familie: H. Koster P. Koster-de Vries en kinderen. Velsen, Noorderdorpstr. 16 TAPIJTEN - LOPERS Deze week verkoop im port-goederen voor halve prfjzen. Holtaps f 29.50, f 49.50; Wiltons f 62.50, f 79.50, f 125; M. Smyrna's 240 x 340 voor slechts f 179; Cocosloper v. f 4.95 voor f 2.45 p. m.; Damast- bedstellen f 42.50; Mo derne gordijnstoffen f 2.95 p. m. TAPIJTHANDEL „MARO" N.V., Jansstraat 85, bij Gr. Markt, Haarlem Voor uw hartelijk blijk van deelneming betoond bij het overlijden van onze innig ge liefde moeder, behuwd- en grootmoeder MARIA WILHELMINA KRANENBURG wed. van J. Bobeldijk, betuigen wij u onze welge meende dank. Uit aller naam: J. Bobeldijk. Heiloo, Maart 1952. Kerklaan 69, De griffier van de arropdis- sements-rechtbank te Haar lem maakt bekend, dat door CORNELIS HENDRIKUS MARIA VAN BAAR, belas ting-consulent, wonende te Beverwijk, Duinwijcklaan 13 een verzoek is ingediend bij die rechtbank tot het beko men van surséance van be taling. Bij beschikking van 4 Maart 1952 is benoemd tot bewind voerder, teneinde voorlopig met de schuldenaar het be heer over zijn zaken te voe ren: mr. J. H. A. M van Son, advocaat en procureur te Haarlem, terwijl tevens is bepaald, dat de bekende cre diteuren en de bewindvoer der zullen worden opgeroe pen voor deze rechtbank op Maandag 7 April 1952 des na- niddags 3 uur om te worden gehoord, alvorens wordt be slist omtrent het definitief verlenen van de gevraagde surséance van betaling. Morgen: Varkenscotelet TE KOOP: zeer binnenkort mende vrijko- op rustige stand te Driehuis en nieuw IJmuiden. Brieven onder lett. M. H. Boekh. Ab de Jong, Edisonstraat 7 Ruilen: Huis: 6 kam. en keu ken, enz. v.-a. tuin en schuur Gevr. dito huis in omg. IJm. Brieven no. IJ465. ENGELS. Opleiding alle exa mens, conversatie, emigratie etc. Alle candidaten slaag den. Mej. J. Pool, lerares En gels M. O., Bloemendaalse- straatweg 40. Santpoort-Sta tion. Tel. 8458 (K 2560). MIDDENSTANDSDIPLOMA Begin nu voor het examen '53, want met September is de tijd erg kort. Club- en privé-, dag- en avondlessen. Bloemendaalsestraatweg 40. Santpoort-Station. Tel. 8458 (K 2560). JONGE WERKSTER gevr. voor Don. of Vrijdags. Vel- serduinweg 183. Gevr. WERKSTER voor Maand., Woensd. Vrijd. en Zaterd.voormiddag. Brieven L 3995. WERKSTER gevr. Maandag en Vrijdagmorgen. Spieghel- laan 23, Driehuis. FLINKE WERKSTER gevr. v. d ochtenduren. Brieven L 3994. HOGE BELONING! Verloren maand geleden oud gouden horloge dubb deksel, zonder glas, letter F. L. Adres te vernemen bur. van dit blad. Net meisje zoekt NETTE VRIENDIN. Leeftijd 17 jaar. Brieven L 3999. Wil degene die PORTEMON- NAIE m. inhoud heeft gevon den in de bus Haarlem— IJmuiden, deze terugbrengen tegen goede beloning (werk man zeer gedupeerd). J. P. Coenstraat 12, IJmuiden. GROTE AFSLAG VARKENS VLEES. Schouder carbonade f 1.70, rib f 1.80, haas f 1.90, doorregen varkenslappen f 1.60 per pond. B. Piet, Sire- nenstraat 14, IJm tel. 5613. Bejaarde dame zoekt ongem. ZIT- en SLAAPKAMER met kookgelegenheid. Br. L 3996. VERLOREN Zaterdag j.l. geldzakje met afrekenbedrag door bus-cond. route Hrl.- IJm. Tegen bel terug bez. A. Pelser, Indischestraat 152. Haarlem-N. Huurt 'of koopt uw bij: 1 Kruisstraat 5 TEL.16908 HAARLEM BEL 25331 .Schellekens Haarlem Rijksstraatweg 408 rd Heden weer volop prima Tubifèx verkrijgbaar. W. J. ZOMERDIJK Ged. Oude Gracht 62 Tel. 11269. FEESTELIJKE VJUJDAG7 MAAST Internationaal Ruiter- en Hobby-Centrum waaraan RESTAURANT Kalverstraat bi) de Dam Amsterdam - C. 1 ORKESTEN Ook gelegenheid tot optreden van amateurs- Aanmelden FRITS ROLFF, Vijzelstraat 1S-H, A'dam-C. HEINEKEN'S BIEREN schenkt nieuw haar, verwijdert roos omdat Silvikrin Uw haarwortels voedt met de complete reeks der 14 natuur lijke haarbouwstoffen waaronder Tyrosine, Tryptofaan,Cysteine In de Juiste verhouding. Gebruik: 1. Sllvlkrln-Puur, de ge concentreerde biologi sche haarvoeding tegen sterke haaruitval, dun haar en hardnekkige roos. 2. Silvikrin Lotion met of zonder olie (Vitoil). Iedere piorgen. Houdt het haar ge zond, mooi en gemakkelijk te kappen. MIJ. t. b. d. TOONKUNST Afd. Beverwijk en omstr. WOENSDAG 12 MAART - GROTE KERK 8 UUR Joh. Seb. Bach. TOONKUNSTKOOR - SYMPH. ORKEST „HAERLEM" Aukje Karsemeyer—de Jong, sopr.; Aafje Heynis, alt; Han le Fevre, tenor; David Hollestelle, bas; Cor Touwen, bas-bariton; Gertrude Maclaine, cembalo; P. Halsema, orgel. Het geheel onder leiding van P. J. Potgieser. Kaarten k f 1.75 bij Boekh. „Centrum", Trompstr. 61, IJm.-O., tel. 5523; Kantoorboekhandel Keuter, Velser- duinplein 5. tel. 5593; De Beverwijkse Boekhandel, J. W. v. d. Velden, Beverwijk, tel. 3690. Zaterdag 8 Maart, 8 uur - „Nederl. Comedie" Blijsp. v. F. Hugh Herbert. - Regie: Jan Teulings. met Kitty Janssen, Guus Oster, Henk Rlgters, Pierre Myin. Pr. 1.tot 3.50 (all. inb.) Copuons geldig. Voorverk. v.a. Donderdag 103 uur. Telef. na 12 uur. in de Gemeente Velsen. Donderdagavond 6 Maart a.s. des avonds 8 uur zal in de Doopsgezinde Kerk in de Helmstraat Dr. P. D. TJALSMA, Remonstrants predikant te Den Haag, spreken over: Het wezenlijke en het blijvende in het vrijwillig Protestantisme. Toegang vrij Tasmanstraat 4. Heden kunnen weer leerlingen geplaatst worden. Lesuren Ma., Dl., Woensdagsavonds van 7.30 tot 9.30 uur. Dinsdagmorgen van 10 tot 12 uur. Koninklijke Schlppersver. „Schuttevaer" Afdeling IJmuiden. Algemene Vergadering ln Café „ANETA", Meervlietstraat 62, Velsen (D.) Vrijdag 7 Maart a.s., 's avonds 8 uur. KALFSSOEP Een zachte, gebon den soep. 6 bor den 35 cent. VERMICELL1SOEP Een goudgele, krach tige soep. 6 bor den 35 cent. lUtlENNESOEP Een overheerlijke groentesoep. 6 borden 35 cent KONINGINNESOEP Een prachtige crème* - soep. 5 borden 35 cenf) 6ct n WONINGRUIL. 2 kam., keu ken, zolder, vrije plaats voo woning met 2 slaapk. Ooi nieuwbouw. Pres. Krugerstr 19. IJmuiden. RUILEN, pracht huis, Zee weg te Driehuis voor huis, liefst Kalverstr. of Velser- duinplein. Brieven L 3997. WONINGRUIL. Agb te IJm vrij huis. huur f 5.50, bev. 2 kam., keuk., 2 sl. kam. en zolder voor nieuwbouw huis of omg Kennemerlaan. Brie ven L 3998, RUILEN: k. k. 4 slaapk., zol- ier, lage huur voor woning ot f 8, geen duplex. De /eerdstraat 3, IJm.-O. fe koop: 1 p. HERENRUB BERLAARZEN, z. g. a. n. m. 43. v. Nieuwkoopstr. 28. Aangeb. te Haarlem-N. MID DENSTANDSWONING 5 ka mers, badkamer, zolder huur f 37,50. Gevr. s. g. woning te IJm. of IJm.-O. L. Schel- lings, Pegasusstraat 38, Hrl. UW ADRES voor tricotage, kousen en sokken De Nieuwe Wolbaai, Willemsbeekweg 90, IJmuiden-Oost. OOK UW ADRES Rood ko per f 2.25 en geel f 1.25 p. kg. Lompen 25 ct. en couranten 13 ct. p. kg. Parkstraat 10 bij 't Station, Haarlem. GASGEYSER te koop gevr. Brieven L 4000. Te koop FIETSJE. IJmuiden. gevr. MEISJES- Alex. Bellstr. 85, Te koop: mooi WANDEL WAGENTJE f 25. Stations weg 57, Velsen. Te koop: TANDEM. De Ruy- terstraat 130, IJm. Te koop: een REISMANDJE. Zeeweg 265. IJmuiden-O. Wegen vertrek pr. VLOER KLEED f 45, pluche divan kleed met bijpassend tafel kleed f 95. Br. L 3965.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3