Er werd in Beverwijk veel minder „doorgedraaid" dan in 1950 Groentemarkt tussen twee seizoenen Predikbeurten Agenda voor Beverwijk Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week IJmuiden Castricum VEILINGJAAR 1951 IN CIJFERS Industriële slapte door blikgebrek „Steravond" in het Kennemer Theater Veiling provisie wordt Zaterdag vastgesteld Laatste restjes worden hoog betaald De eerste spinazie „Lajla" voor de ABGG „Havencomité" gaat vissersmonument steunen Scheepvaart ZATERDAG 8 MAART 19 52 Het cijfermateriaal van de Coöperatieve Tuindersvereniging- „Kennemerland" over het jaar 1951 levert interessant vergelij kingsmateriaal op ten aanzien van de af zet, de export en de prijs der Kennemer producten. Zo blijkt onder meer, dat de aanvoer aan de veiling sinds 1949 een niet onbelangrijke daling vertoont in kilo's aangevoerd product uitgedrukt bijvoor beeld, werd er in 1951 ruim 6Vs millioen kilo door de veiling omgezet tegen ruim 7,7 millioen kilo in 1950 en rond 9 millioen kilo in 1949. De teruggang manifesteert zich echter niet in de andijvie, die in steeds toenemen de mate aan de markt komt, maar een voortdurend dalende prijstendentie ver toont. Bloemkool vormt althans voor het jaar 1951 eveneens een uitzondering op deze algemene regel: er werden in 1951 ruim 300.000 stuks aangevoerd tegen „slechts" 264.000 kolen in 1950. In de bo nensector echter is wel een opvallende daling waar te nemen en vooral de spercie- bonen zijn het vorig jaar ten opzichte van 1950 sterk teruggelopen. Ook de peen wordt minder aangevoerd en de sla onder vond na de opbloei van 1950 een inzinking in 1951, wat door de cijfers wordt ge ïllustreerd: 2.500.000 kroppen in 1949; 2.7 millioen in 1950 en weer rond 2.500.000 kroppen in hef, vorige jaar. De aardbeien teelt leverde de markt eveneens minder op in 1951: er werd iets meer dan een millioen kilo geveild tegen 1.3 millioen kilo in 1950 en 1949. De middel prijs van dit typische Mid-Kennemer product lag echter het af gelopen seizoen aanmerkelijk hoger dan de vorige jaren: 1.25 per kilo. Een diepe inzinking tenslotte vertonen de bra men. die slechts een fractie opleverden van de voorgaande jaren. De hoeveelheid doorgedraaide producten nam in 1951 sterk af ten opzichte van het daarvoorliggende jaar: ruim 189.000 kilo tegen 357.000 kilo. De producten, die per stuk en per bos worden berekend, namen eveneens af van 400.000 rond tot ruim 74.000. Twee cijfers, die verheugend ge noemd mogen worden. Sla Aan spinazie en bonen werd aanzienlijk minder doorgedraaid en ook de sla ging in veel minder grote hoeveelheden naar de belt: hier is het verschil wel zeer opval lend. In 1951 haalden ongeveer 40.000 kroppen de minimumprijs niet tegen ruim 290.000 kroppen in 1950. Aan „stekken" evenwel moest de veiling in 1951 veel meer opruimen dan in 1950 en ook de spi nazie gaf een toeneming te zien, die be langrijk genoemd mag worden: 114.000 kilo in 1951 en 28.000 kilo in 1950. De industrie nam flink af. Rond 1.400.000 kilo ging nn 1951 naar de fabrieken tegen anderhalf millioen kilo in 1950. De in dustriële belangstelling voor de aardbeien bleek te stijgen: 723.000 kilo in 1951 tegen 536.000 kilo in het jaar daarvoor, maar met de andijvie wisten de fabrieken geen raad, zodat er slechts 650 kilo verwerkt werd tegen 10.000 kilo het jaar daarvoor. Ook breekpeen en bonen werden veel min der afgenomen, mede tengevolge van de moeilijke blikposiitie der "bedrijven. Spi nazie echter vond nog steeds haar weg naar de conservenindustrie en daarvan is dan ook in 1951 276.000 kilo verwerkt (327.000 kilo in 1950). De totaalverhouding tussen het aange voerde, het geëxporteerde, het door de in dustrie afgenomen en het doorgedraaide product zag er in 1951 als volgt uit (globale cijfers, wat de producten betreft, die in kilo's werden omgezet) 509:17:142:11. Export -„ups en downs" Tenslotte gaf de export het volgende beeld: België nam 196.000 kilo af, Duits land slechts 25.000 kilo, Frankrijk 35 kiJo De „steravond", die de N.C.R.V. gisteren in het Kennemer Theater haar Beverwijk- se leden aanbood, droeg een eenvoudig karakter. Het gebodene was van een goed gehalte en de ernst en luim wisselden el kaar op vaak verrassende wijze af. Een door Liesbeth van Barneveld gedeclameerd vers „Psalm" van Michel v. d. Plas, werd op prachtige wijze voorgedragen en de muzikale achtergrond deed deze declama tie tot een ware lofzang aanzwellen. De tenor Kees Decnik, bekend als zanger van het geestelijk lied, vergastte de aan wezigen op „Good-bye" van Tosti en het Hongaars Orkest onder leiding van Nador Bela voerde de boventoon in het luchtige gedeelte van de avond. Een aardig staaltje van samenwerking in dit orkest kwam in de „Hongaarse Rhapsodie" tot uiting, waar in het er soms wat Spaans, maar muzikaal toch steeds verantwoord, toeging. Johan Bodegraven was de man die de nummers op leutige wijze aan elkaar praatte; als geboren acteur ontpopte hij zich in de één-acter van Willy Corsari „Het diner". Voor ds. Jac. Poort was het plezierig nog eeris in de gemeente te kunnen spreken, waar hij als Ned. Hervormd predikant vijf jaar heeft gewerkt. In een korte toespraak zette hij uiteen dat het van de N.C.R.V. geen hoogmoed is, wanneer zij op een ledental van 300.000 aanstuurt, maar dat zij haar taak apostolisch opvat: de radio een middel in dienst van God's Koninkrijk. Een geluidsfilm, waarin de verschillende gebeurtenissen rond de N.C.R.V. zijn weer gegeven, besloot deze avond. Zaterdag 8 Maart, i'.mnemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Peking Express". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Showboat". W. B. Theater, 8 uur: „De demon der ren baan". Zondag 9 Ptlaart. Kennemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 u.: „Peking Express". Luxor Theater, 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Showboat". W. B. Theater, 2.30 uur: „Zilversmokke- iaars"; 4.30 en 8 uur: „De demon der renbaan". Maandag 10 Maart. K-mnemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Peking .Express". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Showboat". W7 B. Theater, 8 uur: „De demon der ren baan". schorseneren en Zwitserland bijna 13.000 kilo. De aardbeienexport liep belangrijk terug in 1951 en kwam van 87.000 kilo in 1950 op 9500 kilo terecht. Rode kool ging er uit Beverwijk niet de grens over, maar was- peen weer veel minder dan in 1950. Ook de schorsenerenexport vertoonde een op leving en in sla is er voor het buitenland ook heel wat meer omgezet dan in 1950, terwijl de sjalotten zich eveneens een warm plaatsje op de buitenlandse markt wisten te verzekeren. Hinderwet aanvrage voor een distilleerderij Burgemeester en wethouders van Bever wijk maken bekend dat ter gemeente-secre tarie ter inzake ligt een verzoek met bijlagen van E. H. Veen, Alkmaarseweg 67, Bever wijk, om vergunning tot het qprichten van een distilleerderij op het perceel Wolff en Dekenstraat 12, Op Vrijdag 21 Maart om 9.30 uur zal ten stadhuize gelegenheid bestaan bezwaren te gen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. Heetwateroven Tevens ligt ter gemeente-secretarie ter inzage een verzoek met bijlagen van C. Win der, Arendsweg 104, Beverwijk, om vergun ning tot het vervangen van een gasoven door een heetwateroven in de bakkerij op het perceel Arendsweg 104. Op Vrijdag 21 Maart om 9.45 uur, zal ge legenheid bestaan om bezwaren hiertegen in te brengen. Bedrijfschap heft 0,2 Volgende week Zaterdag, de vijftiende Maart zal de Coöperatieve tuindersvereni ging „Kennemerland" G.A. te Beverwijk in de bovenzaal van het gelijknamige vei linggebouw haar jaarvergadering houden en de agenda voor deze bijeenkomst ver meldt onder meer een bestuursvoorstel tot definitieve vaststelling van de veilingpro visie over het jaar 1951 met de daaraan verbonden terugbetaling van teveel betaal de provisie aan de leden. Bovendien ko men er diverse bestuursmulaties ter spra ke en zal het jaarverslag van de directeur, de heer Jac. de Weyer behandeld worden. Volgens rooster treden van het bestuur af de heren G. Broeze, A. Docter en C. de Ruyter, die echter terstond herkiesbaar zijn. Van de raad an toezicht treden twee leden af en wel de heren J. Doodeman en S. van der Kolk, die eveneens direct herkozen kunnen worden. Tenslotte komt er een vacature in de raad van toezicht door het aftreden van de heer Y. Veenis uit Assen delft. In zijn plaats stelt het bestuur voor te benoemen de heer C. Bak, ook uit Assen delft. Het bestuur van de veiling is verder voornemens de leden mee te delen, dat het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit met ingang van 1 Januari 1952 0.2 procent van hun omzet wil heffen ter instandhou ding van het Bedrijfschap. De agenda voor de jaarvergadering van hel Centraal Bureau voor de Tuinbouw veilingen, die de 20e Maart in Utrecht wordt gehouden, vormt eveneens een punt van bespreking. De gebruikelijke jaarstukken complete ren de agenda. De aanvoer op de Beverwijbse groente markt wordt nu steeds kleiner de win tervoorraad raakt op en aan de zomerspul- len is men nog niet toe, op de splnaziepri- meur van gisteren na. De handel heeft daardoor een „gretig" karakter gekregen en de groenten brengen een goede prijs op. Spruiten variëren van 45-95 cent per kilo, maar het kwaliteitsverschil is dan ook groot. Het aanbod in de prei loopt ook sterk terug en in het midden van de week werd er tot 42 cent per kilo betaald. De aanvoer van de koolsoorten wordt ook al minder. Groene- en rode kool noteerden van 8-21 cent per kilo. Minder vlot gaat het met de boerekool, want hiervan zit de markt spoedig verstopt; zodra er echter iets te kort is wordt er tot 18 cent per kilo voor betaald, maar is er te veel dan zakt de prijs onmiddellijk op 5-9 cent per kilo. Witlof liep enkele centen terug in prijs, maar bleef nog duur en werd met 28 -68 cent per kilo betaald. Waspeen kwam ook nu weer tot 38 cent per kilo en de uien bereikten de 35 cent per kilo. Rabarber is bij voortduring een gewild artikel, wat uit de prijs wel blijkt: 65 cent per bosje werd betaald. Op de bloemenveiling was weer sprake van een opleving, waardoor de prijzen iets opliepen, terwijl ook de aanvoer toenam. Goede bloemen laten zich goed betalen, maar ze zijn er niet zo heel veel. Bij de tulpen zijn het de „Motherday", die tot 1.15 per bos halen; voor het overige blij ven de prijzen beneden de gulden en di verse soorten variëren van 50-85 cent per bos. Bij de narcissen zijn het speciaal de „Laurens Costers" die de boventoon voe ren; de prijs varieert van 30-40 cent per bos. Gele narcissen komen tot 75 cent. Rood-Cupper draaien rond de 60 cent en Naar het Centraal Bureau van de Tuin bouwveilingen in Nederland over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt van 29 Februari tot 7 Maart, mededeelt, is de export van de specifieke winterproducten in Noordholland in de afgelopen week met 832 ton verminderd. Niettemin werd er nog 3000 ton uit deze provincie naar diverse landen uitgevoerd. West-Duitsland bleef de voornaamste afnemer van rode-, witte-, gele Savoyekool en uien. Voorts werden er nog groene Savoye kool, peen en bieten naar onze Oosterbu ren verladen. Oost-Duitsland kwam weder om op de markt en kocht witte- en gele Savoyekool aan. De witte kool werd ver der in hoofdzaak naar Oostenrijk en Italië verladen en de gele Savoyekool werd naar België, Zwitserland en Italië uitgevoerd. Zweden nam peen en kroten af. Verder was er nog enige export van deze pro ducten naar Engeland, Frankrijk en West- Indië. De rode kool noteerde 13.50 tot 23. witte kool 6 tot 11.40, gele Savoyekool 6.50 tot 11.80 en groene Savoyekool tot 27, alles per 100 kg. Breekpeen voor export bracht 28 tot 29.70 de 100 kg op, waspeen maakte 2536 cent per kg. Lange kroten noteerden tot 22.80 en de ronde kroten tot 24.10 per 100 kg. Zoals werd verwacht liep de prijs van het witlof bij een beperkter aanbod omhoog van 6ó tot 74 cent per kg Voor spruiten werd 5060 cent per kg besteed. België, Duitsland en ook Zwitser1 and na men de vaste spruiten; Engeland toonde daarentegen meer belangstelling voor de grovere soorten. De handel in uien vertoonde weinig animo. Maximaal werd er voor export 26 30 ct. per kg besteed. De prijzen voor boerenkool schommelden tussen de 10 en 15 cent per kg. Bij een beperkt aanbod noteerde andijvie 7380 cent per kg. Van de andere glasproducten leverde sla 22 27 cent per krop, veldsla 1 tot 1.24 per kg en stoofsla 1.25 tot 1.46 per kg op. De sla en veldsla gaan in hoofdzaak voor export naar België, Engeland en Duitsland. Rabarber noteerde 8794 cent en spinazie 5085 cent per kg. Raapste'en 8.70 tot 8.80 per 100 bos. Kaskomkom- mers, waarvan de aanvoer op enkele vei lingen al flink toeneemt, werden voor 1 tot 1.17 per stuk aangekocht. In de fruitsector bleven de prijzen na de vorige week practisch ongewijzigd. Van de „huishoud 1 "-kwaliteit noteerden de Jo nathan van 55 tot 70 ct., goudreinetten 45 tot 60 ct.. Brabantse bellefleur tot 43 cent en de Eisdener klumpkes tot 45 ct. per kg. De stoofperen brachten gemiddeld tot 43 cent per kg op. ■■■■••■li ••■•••■aai Gisteren is aan de Beverwijkse veilin- gen de eerste Spinazie aangevoerd. Voor deze eerste jonge voorjaarsgroen- te bestond veel belangstelling, want hoewel ze erg in kwaliteit verschilde, j werd er van 6090 cent per kilo voor betaald. blauwe druifjes variëren van 18-33 cent per bosje. Er komen kleine partijtjes ane monen aan de markt, die tot 65 cent per bosje noteren. Het aanbod in potplanten wordt iets groter, vooral nu de azalea's komen. De Azalea Hex is ruim vertegenwoordigd. Er is veel vraag naar snijgroen, dat duur is. Onder auspiciën van de Algemene Bever wijkse Culturele Commissie zal op Donder dag 20 Maart in het Luxor Theater ver toond worden de film „Lajla". Schilderij inzet van verloting Uit de IJmuidensc havenarbeiders en de visknechts is een comité voortgekomen, dat het eerder genomen initiatief tot de stichting van een vissersmonument ter herdenking van de slachtoffers der zee, van harte wil steunen. In dit comité hebben zitting genomen de heren C. van der Zwan, die met de leiding belast is, J. Stam, B. Dukel en J. Kraayenoord. In eerste aanleg gaat men door de verloting van een schil derij van de IJmuidense schilder J. Stam proberen, geld bijeen te brengen. Deze schilder is, behalve lid van het comité, ar tistiek leider van de amateurschildcrsver- eniging „Arti" en hij heeft voor het goede doel naar keuze een bosgezicht uit Duin en Kruidberg of een zijner stillevens beschik baar gesteld. Als het gemeentebestuur zijn toestem ming voor deze verloting geeft, wil men op deze wijze trachten een deel van het nog benodigde geld voor een monument aan te zuiveren. De schatting van de kosten is ongeveer 15 a 20.000,waalB/an nu ongeveer 10.000 binnen is, inclusief de bijdrage van de gemeente Velsen ten be drage van 2.500.Inmiddels zijn naar wij vernamen de initiatiefcommissie reeds diverse ontwerpen aangeboden, zowel uit de gemeente als van tekenaars daarbuiten, maar een beslissing over deze ontwerpen zal uiteraard moeten wachten tot de voor bereidingen tot stichting van een monu ment in een verder stadium zijn. Het plan van havenarbeiders en vis knechts om met een verloting de kas ver der te spekken, lijkt ons bizonder geslaagd en na de vele blijken van sympathie uit diverse bedrijven, van particulieren en van de overheid, van verenigingen en or ganisaties, moet het mogelijk zijn op korte termijn de eindstreep te bereiken. Temeer, daar van verschillende kanten nog niet daadwerkelijk gereageerd is op de plannen tot stichting van het monument bij de vis sershaven. Jubilaris bij Van Gend en Loos De chauffeur-besteller W. van Gelder, sinds jaar en dag bekend in Haarlem, maar vooral in IJmuiden, vierde gisteren de dag, waarop hij een kwart eeuw geleden bij Van Gend en Loos als koetsier in dienst kwam. Later stapte hij over op de vracht auto en maakte als chauffeur talloze reizen met vis en ijs uit IJmuiden naar Leeuwar den, Vlaardingen, Huizen, Volendam en andere afzetgebieden, zodat „Wim" in en rond de vishal zo langzamerhand een ge waardeerde figuur werd. Namens de directie heeft de heer A. Kou semaker hem gisteren te zijnen huize in Santpoort-station met een begeleidend toe spraakje een enveloppe met inhoud over handigd; uit naam van de werknemers sprak de heer H. Antonisse, de bedrijfs leider van de Haarlemse afdeling Van Gend en Loos en de heer D. de Graaf schonk de zilveren jubilaris als voorzitter van het jubileumfonds eveneens een cadeau onder couvert. Vele bloemstukken, brieven en telegram men brachten de waardering van andere zijde tot uitdrukking. De bekende voetballer Bep Bakhuys, die als eerste Nederlandse prof naar Frankrijk vertrok, hij speelde daar in F C. Metz, ligt momenteel ziek in het Sanatorium „Oranje Nassau Oord" te Renkum. Bakhuys is zover hersteld dat hij met medepatiënten zo nu en dan een partijtje dam speelt. Predikbeurten Ger. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. G. Kornet Ned. Herv. Gem., 10 uur: ds. L. Can- negieler. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. J. v. d. Ree van Amsterdam. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dokter A. H. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48, telefoon 428. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleing tn handen van zuster A. Meihuyzen, Bakkummerstraat 41. Bouwvergunning verleend Door B. en W. van Castricum zijn aan de volgende personen bouwvergunningen verleend: v/ed. P. Portegies voor de bouw van een krattenloods aan de Burgemees ter Mooystraat 7; voor de verbouw van een garage-toegang aan de Stationsweg 13 aan de heer H. Fontijn; de heer J. J. Mo- bron kreeg vergunning voor de bouw van een woonhuis met schuur aan de Bredero- destraat en de heer J. Biesterbos voor drie woningen met schuurtjes bij de Stetweg. De heer C. Druyven kan met de bouw van een schuurtje bij het perceel Alkmaarder- straatweg 28 beginnen. Agenda voor Castricum „Corso-Theater", Zaterdag 19.15 en 21.30 uur. Zondag 20 uur: „Angelo de kleine mulat". Zondagmiddag 14 en 16.15 uur, Maan dag, Dinsdag en Woensdag iedere avond 20 uur: ,,'t Zal je niet gebeuren". Brandweer bereidt zich op eventualiteiten voor Donderdag kwamen de leden der Cas- tricumse Vrijwillige Brandweer en die van het P.W.N. en het Provinciaal Ziekenhuis Duinenbos voor een bespreking in het ge meentehuis bijeen. Op deze bijeenkomst heeft de commandant van de Castricumse Vrijwillige Brandweer de heer J. W. Bei- ersbergen een algemene beschouwing ge houden over de organisatie van de burger lijke bescherming. In het kader van de beschouwing zullen voor de brandweermannen de komende weken cursussen gehouden worden in de instructiezaal van het Provinciaal Zieken huis „Duinenbos". Spaarzaam Castricum De bevolking van Castricum heeft in de maand Februari blijk gegeven van grote spaarzin. Er is voor een bedrag van ƒ13.568.65 aan het bijkantoor der Nuts- spaarbank ingelegd en 4.051.70 terugbe taald. In dezelfde maand zijn er 11 nieuwe boekjes uitgegeven zodat het totaal aantal 970 stuks bedraagt. Een bedrag van 511.61 leverde de lediging van 40 spaar- busjes op. De elf van „Vitesse" Het Castricumse Vitesse '22 gaat Zondag op bezoek bij T.O.G. in Amsterdam. De opstelling is als volgt: doel: B. van Veen; achter: P. Beentjes en W. de Wildt; mid den: A. Groet, N. Lute en J. Tool; voor: J. Borst, S. Sneekes, A. v. d. Valk, N. van Weenen en Fl. Twisk. De film „Showboat", die deze week in Thalia gepresenteerd wordt, is de nieu we editie van een gegeven, dat een aantal jaren geleden reeds bekendheid kreeg dooi de aardige muziek vooral. Wie kent niet de beroemde song „Ol' Man River" bij voorbeeld. De melodieën van Jerome Kern en Oscar Hammerstein vormen de bases voor deze zeer bezienswaardige technico lor, waarin een Howard Keel, een Kathryn Grayson en de vrouw van Frank Sinatra, Ava Gardner, de hoofdrollen vertolken. „Showboat" is een verantwoorde mixture van romantiek, zang, dans en humor; een voortreffelijke musical, zoals er maar weinig de studio's verlaten. Een groot ra derschip zakt de rivier de Mississipi af en meert bij de verspreid liggende ka toenplantages. Het is een showboat, waar op 's avonds voorstellingen worden gege ven. Aan boord ontwikkelt zich een ro mance tussen een totaal berooide gokker en de dochter van de kapitein De beleve nissen van de groep a.rtisten zijn door spekt met de meest voor de hand liggen de larderingen, die tezamen de gezellige geschiedenis een bijzonder tintje geven. Al met al een rolprent, die wij gaarne aan bevelen. Zondagmiddag komt in een spe ciale jeugdvoorstelling „Het dappere kleermakertje" in Thalia. In R e x wordt in het eerste deel van het weekprogramma de spannende oer woudfilm „Het eiland der pygmeeën" ver- tQpnd. Het is een filmverslag van een on derzoekingstocht op een tropisch eiland, berucht cm zijn verscholen dwergstam- men, zijn inheemse sekte van fanatici, zijn wilde olifanten, zijn kolossale apen en zijn verraderlijke moerassen. Een blanke vrouw verdwijnt in de jungle en als ver volg hierop wordt een verhaal uitgewerkt waarin Johnny Weismuller als-Jungle Jim een belangrijke rol speelt. Liefhebbers van sensationele avonturen kunnen genieten van de verrassende wendingen en de moeite, die Jungle Jim zich herhaaldelijk getroost om de verdwenen vrouw te vin den. „Grock" is de titel van de rolprent, die Woensdag en Donderdag in R e x op het' witte doek komt. Het is een Zwitserse film over het leven van een beroemde clown. Het product is niet overal even sterk, al zijn er kostelijke staaltjes van de fijnzinnige kunst van deze grootste aller grappenmakers te bewonderen. Grock is nu eenmaal een clown en geen filmacteur en in deze definitie ligt de duidelijkste zwakheid dezer rolprent be sloten. Fotografisch is zij echter over de gehe'e linie geslaagd en de dramatiek van t circusleven krijgt er een zachte glans door, die een gevoelige camera met liefde registreerde, daarbij enkele keren de grens der sentimentaliteit uit. het oog verliezend. Toch een film, die de moeite waard is. Alleen Kinheim speelt tegen O VVO Van de Noord-Velsense elftallen speelt al leen Kinheim een competitie-voetbalwed strijd tegen de Amsterdamse leiders van de ranglijst OVVO. De wedstrijd is op „Tussenwijk", waarbij Kinheim is samengesteld uit: M. Lans; A. Paap en W. Groeneveld; J. v. Hesselingen, W. Mol en S. de Vries; J. Starreveld, Th. v. Vuuren, J. H. v. d. Wateren, A. Prinssen en C. Luntz. Aagtekerk, 6 van Cadiz naar Antwerpen. Alhena, pass. 6 Fernando Noronha. Alamak, 7 van Colombo naar Madras. Albireo. 7 v. Recife te Rio Grande. Alkaid, 6 v. Rio de Janeiro naar Victoria. Aalsdijk, 5 van New Qrleans naar R'dam Aiblasserijk, 7 ca. 14 u. Hoek v. Holland vérw. Ampenan, 6 van Singapore te Prlok. Arundo, 5 te New Orleans. Axeldij'k. 6 van Le Havre'n. Antwerpen Abbekerk. 6 van Hamburg te Bremen. Alphard, 6 500 m. N.t.O St. Paulsrock. Alpherat, 5 220 m. O. Bermuda. Amsteldiep, 6 780 m. W.ZW. Lands End. Akkrumdijk, 6 330 m. W.NW. Fremanue. Almdijk, 6 1200 m. NO. Barbados n. Aruba. Blommersdijk, 6 v. R'öam naar New York Biiliton, 6 v. Manilla naar Honoloeloe, Bagan, 6 v. Soeraba.ia n Singapore. Batoela, 6 van Priok naar Cheribon. Baud, 6 v. Makassar naar Buleleng. Bonaire, 6 1200 m. NO. Barbados Bontekoe. 6 v. Hongkong naar Saigon. Britsum, 6 150 m. ZW. Lands End Baarn, 0 870 m. ZW. Fiores n. Antw. Borneo, 6 90 m. O. Minicoy n. Aden. Boschfontein. 6 100 m. W NW. Guardalui Ca Hex Pernis, pass 7 Gibraltar. Clavella, 6 v. Kopenhagen te Rotterdam. Cronenburgh, pass. 7 Ouessant. Callisto, 8 van Houston te Rotterdam verw. Coram, 6 te Genua naar Port Said. Caltex Nederland, pass. 6 Galeta eil. Celebes, 7 te Palembang verwacht Cottica, B 500 m. ZW. Fiores. Drente, 6 rede Semarang. Deifshaven, 6 480 m. O.ZO. St. Paulsrock. Dongedijk, 6 v. Bremen te Hamburg. Duivendrecht, 6 100 m. ZW. Kp. d, Goede Hoop Ssso Den Haag, 7 v. Rotterdam te Aruba Enggano, fi nog te Bahrein. Esso Amsterdam, 6 dwars Plymouth. Eos, pass. 6 Kp.,Palos n. R'dam Erinna, 6 260 m. NO. Singapore. Friesland, 7 v. Huelva te Amsterdam. Felipes, 7 v. Haiphong te Pladju. Friesland (KRL), 6 dwars Port Soedan. Grotekerk, 6 v. Mombassa naar Aden. Gadilla, 6 v. Kopenhagen naar Rotterdam. Garoet, 6 van Semarang n. Cheribon. Helena, 6 van Trinidad naar Nickery.' Hestia, 6 van Bremen naar Hamburg. Helicon, 6 van Amsterdam n La Guaira Haarlem. 6 400 m. NO. Fiores. Hecuba, 6 540 m. ZW. Fiores Hercules, 6 van Amsterdam te Hamburg. Holland, 6 v Lorenzo Marques n. Reira. Indrapoera, 6 v. Soerabaja naar Semarang. Japara, 9 Gibraltar verwacht. Joh. v. Oldenbarnevelt, 6 van Melbourne t° Sydney. Jagersfontein, 6 280 m. Z. Freetown Japara (KRL), 6 640 m. K. Gibraltar' Jupiter. 7 van Alexandrië te fsk enderun. Klipfontein. 6 van Kaapstad n. East London. Kasimbar, 7 te Ambon Kedoe, 6 1100 ZO. Ceyion. Kota Gede, 6 310 m. Key West. Kota Inten, 6 120 m. Z. Oostpunt Kreta. Larenberg. 6 v. Freetown naar Monrovia Laurenskerk, 6 te Basrah. Leeidam, 9 Halifax verwacht. Leersum, 6 van Savanna naar Le Havre. Lissekerk, 6 van Messina. Mapia, 6 van Soerabaja te Amsterdam. Mentor, r. van Gibraltar naar Malta. Mariekerk, 7 van Antwerpen te Amsterdam. Marken. 6 van Galveston n Nederland Maasland, 6 100 m. Z. eil. Mayo. Meüskerk, 6 640 m. N SI. Helena. Madoera, 6 200 m. W, Bird eil. Markelo, 7 250 m. N. Dakar. Mocliokerto. 6 Guardafui gepass Nestor. 7 van Levant te Amsterdam Nieuw Holland. 6 In Str. Banka Noordam. 6 400 m. O, Cp. Race. Orion, 6 van Tessaloniki te Istanboul. Oberon, 7 v. Puerto Plata n. New York. Omala, pass. 6 Point de Galle. Oranje. 6 dwars Yenbo n Colombo Oranjestad, 6 bij Martinique. Prins Fred. Willem. 6 v Rouaan te Casablanca Prins Willem v. Oranje, 6 v. Valencia n. uil. Prins Willem III, 7 Kp. St. Vincent gepass Papendrecht, pass. 6 Dakar Prins Willem IV. 6 van R'dam te Duinkerken Phronlis, 7 van Bremen te Amsterdam. Prins .Tob. W. Frlso, 6 600 m. ZW. Lands End. Pygmalion, 7 v. Port of Spain te Georgetown Roepat, 6 van Algiers. Rijnland. 6 v. St. Vincent n Rio de Janeiro. RotU. pass. 6 St. Messina. Ruys. 6 420 m. N.tO. Tristan da Cuntia Scbie. 6 van Rotierdam te Amsterdam. Slamat, 6 v. R'dam te Antwerpen Saparoea, 6 v. Londen naar R'dam' Schiedljk. 6 860 m. O.t.Z. San Miguel. SillndOen.g, 5 te Tomini. Zondag 9 Maart IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur? ds. J. v. d. Berg, 17 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden. Geb. v. Chr. Bel., 10 uur: de heer N. van Loo. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 15 uur: ds. R. D. Beukema, 10.45 en 17 uur: ds. C. W. Thys. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. F. F. Milatz. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Lof met lijdens meditatie, Woensdag en Vrijdag om 9 uur: H. Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: Zondagsschool, 4.30 uur: Jeugd dienst, 7 uur: Openluchtsamenkomst Kennemerlaan on om 8 uur: Verlossings samenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. G. Wassenaar (dopen), 19 uur: ds. D. ter Steege van Santpoort, Jeugddienst. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: ds. J. de Graaf van Haarlem. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- b root-zij straat, 10 en 15.30 uur: ds. J. J. Vaseur van Kampen en ds. H. C. v. d. Flier v. Enschedé. Gebr. Abelenstraat 1, 17.30 uur: ds. J. J. Vaseur en ds. H. C. v. d. Flier. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: ds. A. Vermeulen. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur: dr. W. G. Har- renstein. Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: dï. J. W. v. d. Gronden. Ned. Herv. Kerk, Wijkgebouw Dyck- mansstraat, 10 en 19 uur: ds. H. P. Huis man. BEVERWIJK: Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes, 19 uur: ds. J. Wiersma. Ned. Herv. Kerk, Populierenlaan, 10 uur: ds. J. O. Norel. Maranatha, 10 uur: L. J. Pasman uit Haarlem. Vereniging van Vrijzinning Hervormden, Princesselaan 10, 10 uur: Prof. dr. M. A. Beek uit Amsterdam, 11.30 uur: Zon dagsschool, 19 uur: Jeugddienst 12-19 jaar. Leger des Heils, Speeltuingebouw Kerk straat, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: Zondagsschool, 20 uur: Verlossings samenkomst onder leiding van 2e luite nante W. K. v. d. Veen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. J. Wiersma, 19 uur: ds. F. C. Willekes. Extra collecte: Kerkvoogdij. Jeugdkapel, Groenelaan, 10 uur: M. Franken. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, geen dienst. De Toorts, 9 uur: ds. D. ter Steege. Jeugdhuis, 9 uur: Jonge kerk, de heer W. Wessels. Kapel, 10.30 uur: de heer D. ter Steege, 19 uur: ds. J. v. d. Berg. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. J. C. M. W. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, 8.30 uur: Holy Communion, Rev. Moss man. SUedrechil, 6 440 m. Belem. Sunetta, 6 900 m. ZW. Fayal. Tjibesar, 6 bij Fort Aleze. Tjipanas, 6 van Hongkong naar Manilla. Telamon, 6 van Aruba naar La Guaira. Tabian, 5 van Semarang te Soerabaja. ritus, 6 van Bremen naar Amsterdam. Teucer, 6 te Soerabaja Themiisto, 6 305 m. N.NO. Fiores. Tjipondok, 7 v. Nagoya te Hongkong verw. Tomori. 6 350 m. ZW. Lands End. Trompenberg, 7 van R'dam te Hamburg. rabinta, 6 400 m. W.t.N. Minicoy. Talisse, 6 lilO m. ZO. Socotra. rankhaven III. 6 Kp Padaran n. Sungeigerong Tjitjalenigka, 6 250 m. Z.t.W. Diego Garcia. Tripan. 6 150 m. NW. Alexandrië. Utrecht, 3 van Tacoma. Violette Erica, 5 te Gibraltar. Waingapoe, 6 van Palembang n. Soerabaja. Westerdam. 6 680 m. O.t.Z Cp. Race. Westland, pass. 6 Kanarische eil. Winsum, 6 dwars Lissabon. Waal, 6 1300 m. ZW. Fiores n. Le Havre. Waterman. 6 420 m. ZW. Lobito. Winterswijk, pass. 6 Ouessant, t.Tsel, 6 van Oran naar Algiers. Zeeland (KRL), 6 van Belawan naar Colombo. Zuiderkruis, 6 270 m. ZW Lands End. KLEINE VAART Appingedam, 6 van Libourne te Fedala. Ary Scheffer, 6 v. Liverpool n. Rouaan. Algarve, verm. 8 v. Guernsey n. Swansea. AM, 9 v. Londen te Lissabon verwacni. Badzo, 7 v. R'dam te Rostock verwacht. Bernisse. 8 ca. 16 u. v Dugirat te Preston verw. Blue Boy, 6 van Boston naar Huil. Crescendo, 7 v. Gothenburg te Malmö. Citadel, 7 nog te Gothenburg. Cornelia b, 6 v. Antwerpen n Civita Veccliia. Corona, 7 v. Ud'devalla te Kopenhagen. Deneb, 7 nog te Kalundborg. Deni. 6 v. Rendsfburg n. Delfzijl. Domburgh, pass. 7 Burlings. Duiveland, 6 v. Antw. te Swansea. Depa, 6 v. Hamburg naar Shoreham. Dorinda, 7 v. Fowey te Genua. Echo, 7 van Dublin naar Amsterdam. Escaut, 6 van Amsterdam naar Parijs. Friblo, 7. van Cuxhaven te R'dam. Oaasterland, 6 van Hamburg naar Kingslynn. Hsda, 6 v. Marseille le Port Lyautey. Hagno, pass. 7 Lizard. Martel, vertr. 7 v. Hamburg n. Antwerpen. Haskerland, 7 v. Goole te Harllngen. Hast IV. 6 v. Huil naar Parijs. Uenrica, verm. 8 v. R'dam n. Wexford. Hoflaan, 7 v Cherbourg te Cardiff. Hondsrug, vertr. 7 v. Londen n. de Brielle. Houtman, 5 v. Hamburg naar Boness. Jokurma, 6 van Aberdeen naar Newnurgh, Marabu, 6 van Lissabon naar Oporto. Marcella, 7 te Port Jerome. Markab, 6 v. Stettin te Londen. Merel, 7 v Port Houstock naar Shoreham. Mulan, 6 v. Vlaardingen naar Rostock. Netta, 6 v. Agad'ir n. Nantes en Bordeuax- Norma, 7 v. Lysekil te Harlingen verwacht. Nelly. 6 van Antwerpen n. Kingslynn. Noorderhaven, 7 v. Belfast te Plymouth Odysseus, 6 v. Gibraltar n. Genua. Palma. 7 van Zaandam te Hamburg verwacht. Poortvliet. 6 v West Hartlepool te BlyCh. Prima, 6 v. Bayontie naar Liverpool. Prior, 7 dwars eil. Man. Prinsengracht, 7 nog té Tanger. R. P.S., v. Sas van Gent te Stralesund. Remmert, 8 v. Antwerpen te Lissabon verw. Snmbre, 6 v. Amsterdam te Parijs. Sllvretta, 6 v. Port Lyautey te La Palllce. Sirius, 6 van Duinkerken te Londen. Spes. 6 v. Bergen naar Arenctal. Spolanda 7 van Goole te Nantes. Sporata, 6 v. Hamburg n. Witlemshaven. Tromp, 6 te Southampton van Barry. Texel. 7 van R'dam te Hamburg. Ton. verm. 7 van Londen n. Antwerpen. Van Brakel, 6 v. Newcastle n. Duinkerken. Venus, 7 v. Zwiindrecht naar Rostock. Virgo, 7 van R'dam naar Manchester.' Vivo, 6 van Waterford naar Huil. Vrouwepolder, vertr 7 v. R'dam n. Lissabon Westkust, R te Middlesbrou.cn. Westropa, 6 van Porsgrun naar Barnholm Westlaan. 6 van Hamburg te Bremen. Westpolder, vertr. 7 van Antwerpen naar R'dam SLEEPVAART EHs, pass. 6 Ouessant n. St. Heller Hudson, 6 hij Kp. de Gata. Witte Zee, 6 270 m. w.t z. Ouessant.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6