Auto rijles Visrestaurant op Utrechts jaarbeurs Raad in moeilijk parket GELINO Kennemer dammers in nationaal tournooi staan voor de beslissing Kop op! Steek 'n sigaar op! Kraak scheidsrechter bij IJFC-VVIJ Nederigheid 3 De vishandel zal met de industrie en de aanvoer present zijn verkrijgbaar in de slijterij „De pastoor van Kirchfeld" hedenavond in Thalia Congres voor lichamelijke opvoeding in Veisen Haringuitvoer in vierde kwartaal 1951 Recordproductie van de Willem Barendsz Stormvogels-tent morgenavond open VETERANEN IN HET VELD Zaterdag finale van Van Gelder-voetbaltournooi DONDERDAG 13 MAART 1952 Naar wij vernemen 7.al de komende voorjaarsbeurs te Utrecht, die speciaal de sector van landbouw, visserij, tech niek en zuivelindustrie zal omvatten, ook een collectieve stand van de Ne derlandse vishandel „brengen". Reeds eerder konden wij berichten, dat de productiebedrijven en de verwerkende industrie samen een deel van een der ge bouwen aan de Croeselaan met een stand zouden vullen en op dat moment was nog onzeker of ook de handel mee zou doen. Nu staat echter vast, dat de handel aan wezig zal zijn. Onder meer heeft de vak groep groothandel in vis te 's Gravenhage ingeschreven en ook de IJmuidense vak groep zal present zijn, evenals de Bond van Hariïighandelaren, de garnalenhandel en het Voorlichtingsbureau van de Voedings raad, afdeling vis te IJmuiden. Bovendien is het niet onmogelijk, dat het Centraal Instituut voor Voedingsonderzoek in Utrecht (CIVO), als onderdeel van het T.N.O. (toegepast natuurwetenschappelijk onderzoek) present is en dat ook het Be drijfschap voor visserijproducten zich zal laten vertegenwoordigen op de gemeen schappelijke stand. Er zal voorts in het gebouw, dat voor een flink deel door de Nederlandse visserij in beslag zal worden genomen, een vis- ADVERTENTIE RU SCHOOL REIJM UW ADRES Hagelingcrwcg 134 - Santpoort Tel. K 2560 - 8930 Van huis gehaald en gebracht. De raadsvergadering van Dinsdagavond heeft een wonderlijke situatie opgeleverd, te vreemder omdat een uitweg uit de moei lijkheden bijna niet meer te ontdekken is, nadat B. en W. weigerden een adviescom missie in te stellen voor het winkelbouw plan Bakema en Van den Broek. Immers: de nieuwe supervisor van de gemeente, architect J. Zanstra zal het plan van de beide Rotterdamse architecten, zo als het in samenwerking met enige mid denstanders is voorbereid, als niet-passend in het kader van het grote plan-Dudok afwijzen, evenals architect Dudok dit plan zelf heeft moeten afwijzen. Dat ligt helemaal in de situatie besloten. Maar nu komen v. d. Broek en Bakema ongetwijfeld weer in beroep tegen de be slissing van B. en W., die op advies van Zanstra het Rotterdamse architectenpaar ten tweede male de kous op de kop zullen geven. Waarop de raad in een lastig parket komt te verkeren. Deze kwestie dreigt een prestige-zaak te worden. Een erg netelige. De raad blijft op zijn stuk staan en wenst een commissie van advies, zeggende, dat dan vermoedelijk het objectieve midden kan worden gevonden; met andere woorden, dat het plan Bake mav. d. Broek door die advies-commissie wordt afgewimpeld, het standpunt van B. en W. versterkt wordt en de raad tevre den is. In het college is in een bepaalde hoek gevoel voor deze argumentatie merkbaar. De volgende raadsvergadering zal echter moeten uitwijzen, of men niet deerlijk in een vicieuze cirkel terecht is gekomen, nu de heer Zanstra officieel als supervisor is aangewezen en als een zijner eerste werken zijn negatief oordeel zal uitspreken over de plannen van de beide Rotterdamse bouw meesters aan de Lange Nieuwstraat. ADVERTENTIE In Thalia wordt Donderdagavond een speciale voorstelling gegeven van de rol prent „De pastoor van Kirchfeld" naar de roman van Ludwig Aurengruber. Buiten de Wiener Sangerknaben en de bijna even bekende dr. Victor Altman, vertoont de lijst van medespelers geen vertrouwde na men van het witte doek, hetgeen niet ge heel wegneemt, dat de kwaliteit van dit product de eventuele snijdende critiek niet zou kunnen weerstaan. Het verhaal behandelt de morele strijd, die een dorpspastoor moet voeren in de eerste plaats tegen zichzelf, anderzijds tegen de waanvoorstellingen en moeilijk heden van zijn parochianen. De geestelijke ontmoet hierbij een aantal klippen en rif fen van velerlei aard, dat hij slechts na talrijke beproevingen en een storm, welke hij over zich heen moet laten gaan, kan omzeilen. Er zijn scènes in deze film, die waarlijk niet aan de oppervlakte van het gevoel blijven hangen. Subjectieve toeschouwers liefhebbers van dit genre zullen on getwijfeld kunnen genieten van „De pas toor van Kirchfeld", waarin dan vooral de muzikale omlijsting voortreffelijk in de toon en overeenstemming blijft. restaurant worden ingericht, waar de be langstellenden voor een gering bedrag kennis kunnen maken met de toepassings mogelijkheden van de vis. De landelijke contactraad voor de ge meentelijke bemoeiingen inzake de licha melijke opvoeding en de sport houdt dit maal het jaarlijks congres in Velscn op Dinsdag 13 en Woensdag 14 Mei. De plaats waar men de congressisten zal ontvangen is nog niet definitief vast gesteld. Wel kan reeds worden meegedeeld dat de sportterreinen in Velsen zullen worden bezocht en dat er een excursie door de ge meente zal worden gehouden. Legerwerk in de Congo In de zaal van het IJmuidense Heils leger is Woensdagavond een Zendings avond gehouden waar kapileine E. van Hoogstraten, die in de Congo werkzaam is, op onderhoudende wijze van het zendings werk van deze wereldorganisatie vertelde. In het eerste gedeelte van de avond deed zij het relaas van de grote moeilijkheden die deze primitieve bevolking opleverde, voornamelijk in de binnenlanden. Vervol gens sprak zij over de zegen op dit werk en de vruchten die er van geplukt worden: hoewel het werk van de Heilsofficieren zwaar en moeilijk is ontbreekt het dus niet aan vreugde bij het zien van voortgang en resultaat. Een twintigtal grote foto's die tentoongesteld waren, gaven enigszins een indruk van het zendingswerk. In Leopoldsville, de hoofdstad van de Belgische Congo zijn een dispensarium voor jonge moeders en zuigelingverpleging, een consultatiebureau, twee scholen, een hospitaal, een kweekschool voor inlandse Heilsofficieren alsmede een opleiding voor sociale werksters. De stad telt vier Leger korpsen en 1500 leden. Er werken in de Congo thans 219 blanke en zwarte officieren. Ook in Brasserville in de Franse Congo gaat het Legerwerk ge staag vooruit. DIRECTEUR P.T.T.-KANTOOR IJMUIDEN Bij beschikking van de directeur-gene raal der P.T.T. is aan de heer J. P. van Megchelen ingaande 16 Mei 1952 op zijn verzoek eervol ontslag verleend als direc teur van het post- en telegraafkantoor te IJmuiden. In het vierde kwartaal van 1951 bedroeg volgens opgave van de Dienst der Neder landse Ilaringcontróle de Nederlandse uit voer van pekel- en steurharing 18.473.921 kg. netto (v. j. 8.840.124 kg) ter waarde van 10.392.016 (v. j. 4.512.849). De grootste afnemers waren België met ruim 5 millioen kg. ter waarde van 2.544.949; Oost-Duitsland met ruim 1 millioen kg. ter waarde van 448.918; West-Duitsland met 2.79 millioen kg. ter waarde van 1.470.344, Italië met 2,5 millioen kg. ter waarde van 1.652.911 en Polen met 4,7 millioen kg. ter waarde van 2.445.561. Uitgevoerd werden door exporteurs in Scheveningen 8,3 millioen kg. ter waarde van 4.467.066; Vlaardingen 4,8 millioen kg. ter waarde van 3.013.207, Katwijk aan Zee 4.5 millioen kg. ter waarde van 2.495.916; IJmuiden 710.728 kg. ter waar de van 366.843 en overige plaatsen 93.549 kg. ter waarde van 48.984. Ondanks een korter vangstseizoen heeft de Willem Barendsz dit jaar de grootste productie behaald sinds in 1946 met de walvisvangst is begonnen. In het op 5 Maart geëindigde seizoen 1951 -'52 is een productie bereikt van 18.383 ton traan en spermolie tegen 17.260 ton in het vorig seizoen. Gedurende de campagne 1948-'49 werd een productie behaald van 18.146 ton traan en spermolie. 1-Iet seizoen heeft deze keer slechts 64 dagen geduurd tegen 78 dagen in 1950-'51 en 101 dagen in 1948-'49. De traan is we derom verkocht aan de Nederlandse rege ring tegen een prijs van 1.255,50 per ton, tegen 1.223,50 in het vorige seizoen. Zondag samen naar Enkhuizen De Stormvogels zullen morgenavond aan de Kennemerlaan kunnen zien, dat. er al hard gewerkt is aan het komende jubileum festijn: in een grote tent is alles te krijgen en te kopen, wat het voetbalminnend hart begeert. Wie met één slag een spijker in een eiken balk kan jagen, moet het hier maar eens .laten zien en wie graag wil weten, hoe de strijd tegen West Frisia Zondag afloopt, kan dat aan een beeldschone waarzegster vragen die tegen verhoogd tarief desnoods bereid is vertrouwelijke inlichtingen over het kampioenschap te verstrekken. Haring is er natuurlijk en niet te vergeten: Piet Kraak zal een demonstratie schieten geven, waar het gewone Zondagse werk van deze doelman nog maar kinderwerk bij is. Er zit overigens nog meer in het vat, ver telde de Stormvogels-voorzitter en een van de onderdelen is: de muzikale omgang, die de IJmuider Harmonie Vrijdagavond gaat maken. De heer Chr. Suwerink zal als voorzitter de bazar openen, die Vrijdag, Zaterdag en Maan dag in IJmuiden blijft. Inmiddels komt de Zondag naderbij en de match in Enkhuizen tegen West Frisia kan worden beschouwd als belangrijk voor de beslissing over het kampioenschap. Tegen ZFC hebben de Enkhuizenaren wel laten zien, dat ze zich niet zonder meer zullen laten ..verorberen". Maar de supporters zullen door hun getal een morele steun voor het eerste kunnen zijn. VISSERIJBERICHT URK Dinsdag werd door 20 vaartuigen aange voerd: 577 pond snoekbaars, prijs f 0,90 f 0.92; 448 pond rode baars, prijs f 0,96— f 1.02; 28 pond karper f 0.18 en 1807 pond voorn en blei. prijs f 0,06f 0,08, alles per pond. ADVERTENTIE Nog slechts drie ronden resten de Kenne mer dammers van heL voort ournooi om het kampioenschap van Nederland. De vier ver tegenwoordigers van Kenncmerland hebben tot nog toe ongeveer dezelfde resultaten behaald. Dukel 8 gespeeld 8 punten. Yme en W. de Jong 7-gesp. 7 punten en Laros 8 gesp. 7 pnt. Zaterdag en Zondag worden de 8e en 9e ronde te Rotterdam verspeeld. Dukel is een ronde vrij en moet Zaterdag spelen tegen de steeds beter op dreef komende Keiler. Laros krijgt de fortuinlijke Bizot tegenover zich en is Zaterdag vrij. Dukel moet minsten remise spelen en La ros moet winnen, willen de DCIJ'ers bij de bovenste zes finalisten blijven. De gebroeders De Jong hebben beter kansen zich te plaatsen: Yme uit Velsen speelt tegen de Graag en Stuurman, waaruit 3 punten zijn te scoren, voor de Velsenaar. W. de Jong speelt tegen de Graag en Beers, In Washington zijn de voorbereidingen voor de ontvangst van Koningin Juliana en\ Prins Bemhard die op 2 April a.s. in de Verenigde Staten zullen aankomenin volle gang. Het staat nog steeds niet vast waar de koninklijke gasten tijdens hun driedaags verblijf in de Amerikaanse hoofdstad zullen wonen. Met man en macht wordt gewerkt aan de restauratie van het Witte Huisofficiële residentie van president Truman. Indien dit werk vóór de aankomst van de Koningin en de Prins gereed is. zullen zij de eerste nacht als gasten van de president in het Witte Huis vertoeven. Gedurende de rest van hun verblijf in Washington zullen zij dan in Blair House wonen, de tijdelijke woning van de president. Op de foto: het Witte Huis. zodat ook voor hem de beste kansen aan wezig zijn. Zaterdag 22 Maart zal de slotronde te Utrecht worden gespeeld. Langbroek en Roos in de jeugd-finale Voor het jeugd damtournooi Kennemer- land Noord hebben Roos (BDC) en Heime Langbroek (DCIJ) door tegen elkaar remise te spelen zich nu in de finale geplaatst. De beslissing welke twee spelers in de B- groep dit tweeltal zullen volgen, zal wel vrij zeker ten gunste voor v. d. Steen (DCIJ) en Klaus (BDC) uitvallen. Met de twee besten uit het district Haar lem gaan deze zes vertegenwoordigers van de jeugd om het kampioenschap van Haar lem en omstreken spelen. In Haarlem hebben Beliën en L. Fopma de beste kansen. De kampioen van deze zes spelers gaat als damkampioen van Kennemerland om het jeugdkampioenschap van Noordholland spelen. „Opa" wint, v. Wort verliest „Opa" v. d. Bos wist inmiddels de eerste partij van de beslissingsmatch tegen de voor zitter van St. Thomas den heer C. Ory te winnen. De tweede partij wordt Donderdag avond in het Statenhuis te Beverwijk ge speeld. In de eerste klasse verloor de DCIJ-verte- genwoordiger W. v. Wort zijn beslissings match met 51 van A. d. Zeeuw uit Castri- cum. Hier zijn het de twee leden van St. Thomas. Sprenkeling en A. de Zeeuw, die in de finale om het Kennemerland damkam pioenschap le klasse uitkomen. Wegens de ledenvergadering van de speel tuinvereniging „Heuvelwijk" op Donderdag avond zal er niet voor de jeugdcompetitie worden gespeeld. Geslaagd Aan de gemeente Universiteit te Amster dam slaagde de heer P. II. J. de Weerdt voor zijn arts-examen. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: C. Damsma—Douma, d.. Ach ter de Hoven 85, Leeuwarden; J. Homberg Huipen. d.. van der Poelstraat 7, Velsen-N.; M. J. Vilijnvan Bohemen, z., Strating- plantsoen 67, Velsen-N.; G. van der Plas Kraaijveld, z„ Hofdijklaan 84, Driehuis; L. Borgart—de Crasto, d.. Feithlaan 7, Driehuis; S. PostRoeper, z., de Wetstraat 5, IJmui den; G. KlinkenbergMooy, z., Kon. Wil- helminakade 62. IJmuiden. OVERLEDEN: C. M. Molenkamp. 2 d„ d. van J. A. Molenkamp en G. J. Tonk, Geel- vinckstraat 3, Velsen-N.; P. Desjardin, 71 j., echtgenote van P. Visser, Kerkstraat 6, IJmuiden; J. C. Maas. 79 j., weduwe van F. J. Heeremans, Wüstelaan 36. Santpoort; G. Dijkman, 75 j., echtgenote van G. P. Visser, Elzenstraat 30, IJmuiden-O. Een sigaar is toch maar Je ware! Als het leven u boven het hoofd groeit, geeft een geurige si gaar u troost en nieuwe moed. En een sigaren- roker zal nooit een slachtoffer worden van 'INHALOSE'. De vorige week mogen junioren en aspi ranten van het jubilerende V.V.IJ. de feestbal al enigszins aan liet rollen hebben gebracht, het echte feest zal Zaterdagmid dag pas beginnen als de wedstrijd IJ.F.C. V.V.IJ. aanvangt. Op het hoofdveld van Schoonenberg komen twee veteranen-elftallen in actie, die in de twintiger jaren ieder op eigen terrein lauweren wisten te oogsten. Menigeen herinnert zich deze tijd, toen „Witte Jan" zijn glorieperiode beleefde. Zaterdag zullen de vele belangstellenden Blinkhof nog eens als midvoor kunnen bewonderen. De opstelling van IJ.F.C. is als volgt: doel: F. Geyteman. Achter: R. v. d. Velde en B. van Gelder. De midden linie bestaat uit P. Zwart, Joh. van Heyst en J. v. d. Steen, de voorhoede wordt ge vormd door Kr. v. d. Steen, F. Retz, J. Blinkhof, J. Smit en W. v. d. Steen. V.V.IJ. komt uit met E. de Waard in het doel, J. Glas en D. de Niet in de achter hoede. In de middenlinie C. Koomen, K. de Koning en M. van Dongen. De voorhoede spelers zijn J. van der Zwan, H. Zwart, I. Groeneveld, P. Leyte en G. Hoek. Piet Kraak heeft zich bereid verklaard deze jubileumwedstrijd luister bij te zetten door als scheidsrechter op te treden. De wedstrijd begint om half drie en wordt gevolgd door een ontmoeting van V.V.IJ. IKennemerland I. Bij deze wed strijd, die om kwart voor vier begint zal B. van Duivenbode als scheidsrechter fun geren. De zilveren beker en de médaille, die voor deze extra gelegenheid zijn beschik baar gesteld, worden na afloop door de voorzitter van het comité, dat deze festivi teiten heeft voorbereid, de heer C. H. Vos uitgereikt. Aan de beide wedstrijden verlenen de aspiranten hun medewerking. Het geheel wordt opgeluisterd door marsnummers, die „Wilhelmina" ten gehore zal brengen. Als deze sportmiddag ten einde is, neemt het bestuur achter de „groene tafel" in Kennemerhof aan de Kennemerlaan plaats, teneinde de gelukwensen van Velsens bur gerij in ontvangst te nemen. Van 18 tot 20 uur bestaat hiertoe de gelegenheid. De feestelijkheden worden besloten met een avond in het Rex-theater op Donder dag 20 Maart, waar Rens van Dordt met zijn gezelschap de non-stoprevue ,,'t Is feest vandaag" aan. de genodigden voor zet. De voorzitter van het comité spreekt vooraf een jubileumrede uit en daarna houden de artisten tot laat in de avond de aanwezigen met hun schetsen, liedjes en conférence bezig. Er is eens een gouden tijd ge weest voor mensen die zichzelf in de 'hoogte wilden steken, dat was toen de wereld nog ge legenheid tot indrukwekkende daden bood. Er stonden toen wat kastelen op bergtoppen temidden van een ongeregelde maatschappij, en ge behoefde er maar op uit te trekken op een paard, en met een ijzeren pak aan. De ridders daalden langs de kronkelpaden uit hun kastelen neer en zochten de roem daar beneden, waar hij te grijp lag. Ge woont als ridderzoon op een kasteel en ge hebt uw jeugd lang slechts slaan, ste ken en boogschieten geleerd waarom zoudt ge dan op een schone dag niet daarbuiten eens gaan zien of er niets te slaan, te steken of te schieten valt? De zoon kiest een sterk paard uit de stallen, hij trekt zijn Zondagse maliënkolder aan en zegt tot vader en moeder Rid der: Kom, ik ga eens wat roem zien te vergaren. Zo gaat dat. Met thuiszitten en lezenleren wordt ge geen held. De vader heeft in zijn jeugd ook een aardig partijtje mee- geslagen, gestoken en gescho ten, hij ziet zijn nazaat de eer van het huis hooghouden en heeft er plezier in. Daaronder aan de berg, waar op de hoogste top het kasteel zijn transen verheft, zitten monniken in hun lage behui zing in boeken te neuzen en te tekenen. Zij zien de ridderzoon langs gaan en denken aan de maatschappij, die na hen ko men zal waarin er voor ridderzonen nuttiger dingen le doen zullen zijn. Maar zij kij ken snel weer neer op hun ar beid, want zij vrezen het boek niet uit of af te zullen krijgen vóór hun dood. Zij zoeken geen roem, maar wijsheid. En als er geslagen of geschoten moet worden, mui zen zij weg in hun cellen met trillende knieën. Maar hun boeken bestaan heden nóg. De ridderzoon komt terug en het is geen kleinigheid, wat hij in de wereld bruingebakken heeft. Er zijn vijanden gemaakt en vervolgens verslagen, er zijn kastelen in brand gestoken en schatten geroofd. Hij brengt een wagen vol goud en zilver en een blazoen vol wapenfei ten mee, dat moet ge niet uit vlakken. Als hij voorbij het klooster komt, zegt hij be scheidener is hij niet gewor den dat de monniken hem eens goed moeten aankijken, want zo een held zien ze niet alle dagen. De monniken kij ken om hem een plezier te doen, want zij hebben het niet op zijn scher-p zwaard begre pen. Maar zij denken er inge togen het hunne van. Dat kon toen ook al daar is nooit iets tegen uitgevonden. Maar de abt is een kordaat man, hij loopt op zijn laatste benen en heeft al zijn boeken uit. Wat kan mij gebeuren, denkt hij en hij zegt: Ge zijl geen groot man, jongen. Want alle grote mannen zijn beschei den. En dat leert ge nooit, al wordt ge duizend jaar. Zie, dat trekt de ridderzoon op zijn fatsoen en hij peinst er over, zonder zijn zwaard te trekken. De abt kan nog wat langer op zijn laatste benen lopen en opnieuw aan wat boeken beginnen. De ridderzoon peinst zolang, tot hij weet wat er gebeuren moet. Hij trekt een doorde weeks gewaad aan en klopt aan de kloosterpoort, zonder zwaard of lans. Ik ben een groot man, zegt hij, en daarom wil ik bescheiden heid leren. Laat mij hier wat wonen, dan kunt ge me zeggen hoe ik zover komen kan. Grote mannen worden gebo ren, niet gemaakt, zegt de abt, maar ge kunt het proberen. Komt erin en doet alsof ge thuis zijt. Ge kunt hier voor spek en bonen een poos blijven wonen, ik zal u een pij en een cel ?even. Ên begin met te bedenken, dat *e nederig moet zijn. Nederig :ot ge u zelve niet meer ziet. Het is een hard leven. Bij het ochtendgrauwen uit bed en met de kippen op stok. Er wordt niet gesproken of ge vloekt, niet met degens ge meesterd of met sporen geram meld. Er wordt gelezen, ge schreven, gemediteerd en ge peinsd, gebeden en geduld ge oefend. Het is een huis van geesten in bruine gewaden, van sobere koele gangen en harde britsen. Een huis van bruine bonen en grauw brood. De ridderzoon loopt daar wat rond te treuzelen en zich te vervelen, hij heeft gedurig honger en slaap op de verkeer de momenten. Maar hij houdt vol, hij wordt met de dag ne deriger. En de monniken zien het met verwondering, zij had den dat niet achter hem ge zocht. Er komt een dag waarop de abt hem een examen in de ne derigheid afneemt en hij slaagt met een ruime voldoende. Hij laat een knecht uit het kasteel komen met zijn Zon dagse pak en zijn beste paard. Hij trekt zijn pij uit en zijn fluwelen costuum aan. En hij neemt afscheid van de mon niken, die blij zijn voortaan weer vijf bonen méér op hun bord te krijgen. Hij stijgt op en zegt: Kijk maar eens goed, want hier vertrekt een groot man een man die nederiger is dan gij allen te- samen. Er is nooit een nederi ger man geweest dan ik. En niet voor het een of ander, maar ik zal zorgen dat ieder een het te weten komt. De monniken gaan weer naar hun boeken en de abt kijkt de ruiter na, die fier over het bergpad naar boven rijdt. En hij wil tevreden naar binnen gaan, als hem plotseling de waarheid te binnen schiet. Hij geeft een schreeuw dat de monniken naar de kelder vluchten en zegt: Ik had hem dat nog moeten vertellen. Dat alle grote mannen nederig zijn is niet genoeg. Er hoort nog wat bij. Zij mogen het zélf niet weten. J. L. Anders Johan Jonasson uit Mulseryd in Zweden is de oiidste inwoner van zijn land. Op 24 Maart wordt hij 104 jaar. Nog dagelijks zaagt de oude heer een fikse portie hout om „in conditie te blijven", zoals hij zegt. Voetballiefhebbers ender het. personeel van Van Gelder hebben sinds October gespeeld om de bronzen VGZ-beker, die vorig jaar voor de tweede maal bij de ploeg „Restan ten" terecht kwam Het voelbaltournooi omvatte twee afde lingen, samengesteld uit zes elftallen van de verschillende bedrijfswerkplaatsen en af delingen. die ieder een halve competitie hebben gespeeld. Wegens verschillende oorzaken, onder andere van dienstwijzigingen en uiteraard ook de weersomstandigheden, hebben de bei. de competities nog al wat tijd gevraagd, maar nu wordt toch Zaterdagmiddag in het Van Gelder Sportpark op „Tussenwijk" de eindstrijd gespeeld. Deze eindstrijd, die te kwart voor drie be gint, gaat tussen de elftallen „Restanten" en „Centrale", respectievelijk ongeslagen kam pioenen van de A- en B-afdeling. De ontmoeting is belangrijk daar de twee trophee-candidaten elkander niet veel in kracht ontlopen en „Restanten" zal trachten de beker opnieuw en nu voor de derde maal in bezit te krijgen. Na afloop van de wedstrijd zal de VGZ- wisselbeker door of namens de directie wor den uitgereikt. De opstelling van de elftallen is: Restanten: J Wartenhrost; N. N. en H. Hornstra; N. v. Domselaar. E. v. d. Linden en C. Kint; K. v. Kalkeren. J. Aardenburg, G. Landsbergen, J. v. d. Heide en R. Vel. Centrale: A. N. Half: J. Vrind en P. Buys- sen; N. de Zeeuw. J. Dalmeyer en J. Schra- ma; J. C. Rietkerk, C. Klooster, K E-bbeliiig, C. de Graaf en B. K. Peter». Grondstoffen aanvoer Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen is Woensdagmorgen aangekomen het Poolse s.s. „Wielun", dat van de Zweedse haven Gothenburg een lading van 2150 ton houtstof aanvoerde. NIET A R. MAAR C.H. In ons raadsverslag werd abusievelijk vermeld, dat wethouder Aschoff de A.R.- partij vertegenwoordigde. Dit had moeten zijn de C.H.U.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5