IJmuidens modernste bankgebouw geopend -Clowntje Rick De geschiedenis van een wraak B1SCHOFF Velsen-Noord Santpoort Castricum Beverwijk Overhemd m. vaste boord Wijk aan Zee Agenda voor Beverwijk 4) Een glazen paleisje voor de Rotterdamse Bank Hor logic a V erantwoordmg „Vissersmonument" WB'ers zagen „The great game" Voor de kinderen FEUILLETON door JOHN HENRY MACKAY BET-veiling blikte tevreden terug Wijk aan Zee krijgt korps Luchtwachtdienst Uitspraken Haarlemse rechtbank VRIJDAG 14 MAART 1952 De eerste indruk, die de bezoekers van het ultra-moderne kantoorgebouw van de Rotterdamse Bankvereniging aan de Ken- nemerlaan in IJmuiden gisteren kregen, was meer die van een floralia-tentoonstel- ling dan van een bankgebouw. De decora tief bewerkte hekjes, die de met rubber tegels bedekte hal scheiden van liet werk- gedeelte en de telefoons op de bureaux deden echter deze eerste poëtische indruk te niet. Ds nieuwe schepping van architect B. V. van den Bergh, tot in finesses uitge voerd door aannemer H. M. Koning, is evenwel een bouwwerk geworden dat in het herrijzende IJmuiden een ereplaats in zal nemen. In het gedeelte onder de grond" is de zware kluis aangebracht. Wanden, dek en vloer zijn gemaakt van dik beton, waarin betonijzer van 1.9 cm is verwerkt in maas- vorm. Deze dubbele wapening is zowel aan de binnenzijde als aan de buitenkant van de kluis aangebracht. Tegen mokerslagen Achter de kluis, met een hoek van 90 gr. loopt de 60 cm brede kluisgang. Deze breedte is aangehouden, opdat een onge wenste gast, die zich eventueel zou laten insluiten, nimmer door een slag met een moker de kluiswand zou kunnen be werken In de hoek van de kluisgang is een snie- gel zodanig aangebracht, dat het mogelijk is de tweede, haaks op de eerste staande gang te bekiiken. Insluiting is derhalve prac- tisch uitgesloten. Ook de mogelijkheid van het dichtvallen van de zware kluisdeur heeft de architect onder het oog gezien en in de achterwand heeft hij een nooduit gang ontworpen. Gillende sirene Zowel in de kantoorruimte als in de kel dergewelven ziin listige alarminstallaties aangebracht, die ongemerkt door middel van een trap met de voet of door het druk ken op een knop in werking gesteld kun nen worden. Het „gilgeluid" dat hierdoor geproduceerd wordt is zo doordringend, dat „tout IJmuiden" onmiddellijk weet. dat het in de nieuwe Rotterdamse bank blijk baar niet pluis is. Aparte „centraletjes" De hal voor het publiek en de er-achter gelegen kantoorruimten zijn voorz:en van rubber vloerbedekking, de zoldering be staat uit een accoustisch plafond, waardoor hef harde geluid van de type-machines gedempt wordt. Waar doorgaans een kleine telefoon centrale de aansluiting met de diverse toestellen regelt, heeft de P.T.T. de nieuw ste toestellen, eerst sedert enige maanden in gebruik in Nederland, od de diverse bu reaux geplaatst. Deze toestellen doen ieder afzonderliik als centrale dienst. De binnenwanden van het gebouw ziin van Tnscaans travertin met een bijzonder fijne kleurverdeling. Een primeur in Nederland is ook het ge bruik van linoleum als Inlegwerk aan de voorzijde van de balie. De gesneden sym bolische voorstelling hierin verwerkt, le verde technische moeilukrheden op. die echter door de firma 't Posthuis ziin opge lost, De ba beschermen zijn van comblan- cb!°n, rezet in brorjèwerk. D° kluistran .de vloeren van d° knin- boede'kam°r. khv'=bal en kluis werden af gewerkt met Ondal. e»n natuursteensoort die practisch niet uitsl'it. De binnenkant van het grote raam aan de achterzijde van het gebouw wordt door Een IJmuidense juwelier kreeg een klant in de winkel, die voor zijn aan gebedene een horloge zei te willen aan schaffen. Maar met de onhandigheid, het sterke geslacht in dergelijke trans acties eigen, slaagde hij er niet in, het juiste horloge voor de lieve pols te kie zen, zodat de juwelier de boodschap kreeg, „dat meneer diezelfde middag met de dame terug zou komen". Hij is teruggekomen, maar zonder het meisje, zeggende, dat het dat aardige klokje maar moest worden, u weet wel. Laat ik nou geen geld bij me heb- gen. Maar ik ben zó terug, meneer. En de klant ging ten tweede male zon der horloge dat dacht de winkelier tenminste. Toen hij echter na het ver trek van de jongeman zijn voorraad natelde, miste hij duidelijk een kostbaar klokje. De „klant" is achterhaald en het horloge kwam uit zijn jaszak, waar hij zich uiterst verbaasd over toonde. „Dat moet me dan uit de hand gegleden zijn, precies in die zak. Sterk hoor!" Dat dacht de winkelier ook en hij toog ter politie, die zekerheidshalve het ge schreven portret van de klant aan de goegemeente bekend wil maken: Hl iaar, normaal postuur, lang 1.70 meter, blond, scheiding rechts, grijs colbert, reed op bromfiets. middel van zoranefilters van licht, op kleur gespoten metaal afgeschermd tegen al te fèl binnendringende zonnestralen. Dit me taal is zeer licht en onbreekbaar. Dat op iedere kleinigheid nauwkeurig werd gelet blijkt uit de kleur van verf op de deuren van het tourniquet. De zijde die men aanvat om de deur te laten draaien is donker, de tegengestelde kant is licht geverfd. Glas genoeg Eén kardinaal punt mag zeker niet on vermeld blijven. Was in vroeger tijden een bankgebouw te herkennen aan getraliede kleine venstertjes en grauwe, sombere steenmassa's, het architectenbureau ir. P. H. Dingemans, Sj. Wouda jr. en B. V. van den Bergh is volkomen van dit ouder wetse idee afgestapt. Men heeft, dank zij de toeoassing van moderne technische mogelijkheden een glazen paleis met zodanig comfort geschapen, dat ongetwij feld de werkambitie van directie en per soneel van de Rotterdamse Bankvereniging in IJmuiden tot het hoogste punt zal worden opgevoerd. MEDISCHE VF-F ZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE IJMUIDEN Dokters Van de groen artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst zijn. uitsluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen dc artsen: P. Brou wer,"" Koningin Wilhelminakade 79. telef. 4507 en D. J. Boosman. Stationsweg 7, telef. 4340. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. van Haselen, Leeuwerik laan 52, tel. 4290. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apo'heek Ledeboer, Kennemerlaan 102, tel. 4229. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 6 uur en Zondagavond 11 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstraat 3, telef. 5259. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Zondagsdienst van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondagmorgen 9 uur wordt deze week waargenomen door de arts: K. K. Visser. Zeestraat 96. tel. 3450. Van Zondagmorgen 9 uur tot het spreek uur van Maandagmorgen: mevrouw Oud, Hendrik Mandeweg 43 a, tel. 3622. Uitslui tend in spoedgevallen. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Apotheek Reindersma, Geelvinckstraat 112, telefoon 3883 doorlopende nachtdienst. Tijdens het weekeinde neemt waar: Apo theek Duinwijk, Populierenlaan 44, tele foon 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, tel. 8320 te raadDlegen. Apotheken Bloemendaalse Apotheek. Bloemendaalse- weg 85, tel. 22181 (K 2500) en apotheek De Wilde. Broekbergenlaan 42. tel. 8284. Voor het op te richten „Vissersmonu ment" zijn binnengekomen de volgende be dragen: Ver. Steenk. Handel f25; Mach.fa briek Zwart f75; C. O. te Santpoort f 10; misdienaars Oud-Kath. Kerk 17.50 en Radio Holland N.V. f 25. Dagtotaal f 142.50. Hel totaal-generaal bedraagt thans f 8522,62. In het Watervliet-sportpaviljoen waren Donderdagavond leden en donateurs van de voetbalvereniging „Breesaap" bijeen voor een contact-avond met een uitgebreid filmprogramma, verscheidene films van Engelse origine vermeldend. Zo kon de vermaarde Engelse sprinter van de Olympische spelen 1948, Mac Do nald Baily, bewonderd worden in zijn vol maakte beheersing van de athletiek en een trainingsfilm over diverse andere sporten, gaf de aanwezigen een duidelijk beeld van veel wat met de beoefening van deze takken van sport heeft te maken. De rolprent, die het leven van een ge wone Amerikaanse jongen tot onderwerp had werd gevolgd door de hoofdschotel van de avond: „The great game" een film, die demonstreerde op welke wijze het voet bal in Engeland door de „groten" wordt gespeeld. Beelden van bekende voetbalcracks, de voor Nederlandse begrippen fantastische techniek in verschillende league-wedstrij den, de vaak zeer geraffineerde systemen tijdens deze wedstrijden dit alles maakte de beeldenreeks voor de toeschouwers bij zonder interessant. Aan het einde van de avond werd de heer Bastiaanse, die de celluloidbanden projecteerde, hartelijk dank gebracht voor zijn medewerking, waarbij hem en zijn echtgenote een herinnering werd aange boden. Santpoortse schakers bevochten elkaar De onderlinge competitie van de schaak club „Santpoort' had het volgende verloop: In groep I werd de partij BrugmanPels afgebroken. Wit staat iets gunstiger. In groep II won v. d. Bronk snel, doordat Haanappel na 8 zetten, met wit spelend, een stuk verloor en prompt op gaf. Dat deed Van Dijk niet in groep III. On danks een achterstand van 2 stukken en vier pionnen speelde hij door. Door een onachtzaamheid moest zijn tegenstander, Spook, zijn dame geven voor een paard. Nochtans behoudt Spook de beste kansen. RoosSchweitzer was een rustige remisie- partij. In groep TV leed Van Duyn zijn eerste nederlaag en wel tegen Leysma. Tot zijn geluk speelde Vulling, zijn enige concur rent, remise met Hooezaad. Tenslotte won Winters van Baliet en Vos van Wennis. Dinsdag 18 Maart a.s. HalfwegSant poort III, Ook voor het derde de laatste kans. Schaakkansen Drie leden van de Castricumse schaak club „De Pion" komen in aanmerking voor het clubkampioenschap: Werner Uhl, Th. de Smalen en C. Bennes. De schakers J. van Ravenzwaai met 6; P. Bouwen en Walter Uhl met ieder 7 ver- liespunten zijn practisch uitgeschakeld. Door een overwinning op P. Bouwen is D. Keetbaas opgeklommen tot de zevende plaats. Een verrassing in groep 2 was de overwinning die H. Hoogervorst op J. Ro- zing behaalde. In deze afdeling is C. Men- ke de tweede ernstige candidaat voor de bovenste plaats. De laatste competitie-wedstrijd van De Pion wordt Dinsdag gespeeld. De Castri- cummers gaan dan naar Beverwijk om te spelen tegen de S. C. Weenink. Van deze ontmoeting kan veel afhangen, onder meer welke plaats De Pion in de tweede klasse zal innemen. Het was nu met het mooie weer gedaande herfst was aangebroken. Regen en wind joegen door de straten en de mensen zeiden: de zomer is voorbijhoor.' Ja, de winter was niet ver meer af; dat kon je goed aan het weer merken. Die regen en wind waren de voorboden van de naderende wintertijd. Op een morgen, toen ze aan het ontbijt zaten, voelde Bunkie zich helemaal niet goed. Hij had al slecht geslapen en nu hij aan tafel zat, kon hij zijn boterhammetje niet door z'n keel krijgen. En anders wist hij er heus wel weg mee! Bunkie zat met z'n hoofd in zijn handen. Zijn ogen stonden zo vreemdTante Liezebertha kreeg er erg in. „Wat is er, Bunkie? Voel je je niet prettig?", vroeg ze bezorgd. Bunkie schudde het hoofd. „Ik.ik heb zo'n hoofdpijn", klaagde hij. Toen werd Bunkie weer gauw naar bed gebracht. Rick moest op school maar zeggen, dat Bunkie ziek was. Bricas bridgede bedaard door De Castricumse bridgeclub „Bricas" zette Dinsdagavond in hotel Meijer de wedstrijden voor de onderlinge competitie voort met de tweede drive der zevende serie. Voor de drie eerst geëindigden waren de uitslagen: Afdeling A 1. Bakker Meijering 49, punten; 2. J. van Kleef Kossen 45 punten; 3. Heer en mevrouw Wemmers 44,5 punten. Afdeling B 1. J. SchutterJ. v. d. Woord 53,5 punten; 2. A. de JonghA. van Kluijve 44 punten; 3. Heer en mevrouw Keetbaas 42,5 punten. Afdeling 3 1. J. KoningSchats 28,5 punten; 2. Dames GerritsenZwart 26,5 punten; 3. Mevrouw Schilpheer Nijkamp 26 punten. Goed jaar werd beloond Het is bij de rundveefokverenigingen in het district Noordholland een goede ge woonte, dat het jaarverslag van de con troleur-stamboekhouder van iedere rund- veefokvereniging door een commissie wordt beoordeeld. Men stelt voor de beste jaarverslagen enige premies beschikbaar en verdeelt de „kwaliteit" der verslagen in vier groepen. Enige dagen geleden heeft de controleur-stamboekhouder van de rundveefokvereniging „Duinstreek-Zuid" in Castricum, de heer Jac. Duijn, van de commissie bericht ontvangen dat zijn ver slag over 1951 buitengewoon goed ver zorgd was. Naar aanleiding daarvan is de heer Duijn geklassificeerd in gi-oep één met 9,5 punt, en hij sleepte hiermee een premie van 40,in de wacht. Cursus voor „Kustwacht"-werk Donderdagavond is in het gemeentelijk overdekt zwembad van Alkmaar een cur sus begonnen voor de theorie voor het kustwachtdiploma van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen. Behalve leden van de Alkmaarse Red dingsbrigade, nemen hieraan ook zes leden van de Castricumse reddingsbrigade deel. De cursus wordt geleid door de voorzitter van het district Noordholland de heer J. L. Kattestaart uit Castricum. „Instituut" in Castricum geformeerd Donderdagavond is de oprichting van een plaatselijke afdeling van het Instituut voor arbeiders-ontwikkeling in hotel „De Harmonie" een feit geworden. De zaal was te klein om alle aanwezigen te bevatten, wat de initiatiefnemer de heer G. A. Boh- lander in zijn openingswoord de verwach ting deed uitspreken dat de afdeling met succes gaat werken. Wellicht heeft de ver toning van een paar prachtige films veel tot de interesse bijgedragen, want de voor Kennemerland al bekende documentaire over.de opkomst van de Amerikaanse vak beweging is er ook in Castricum als koek ingegaan. De tweede liet het dierenleven in het Nationale Park „De Hoge Veluwe" zien. Na de pauze in het wel wat over laden programma, volgde de vertoning van de bekende geluidsfilm „Rijker leven" die het werk van het instituut „Natuur vriendenhuizen" in binnen- en buitenland en het reizen en trekken in beeld bracht. Tevoren had/de voorzitter van het ge west Noordholland, de heer J. Wesdorp uit Hoorn, de aanwezigen proberen te overtuigen van het grote nut van het in stituut. Had de initiatiefnemer aanvanke lijk circa 35 personen bereid gevonden tot de afdeling toe te treden, in de pauze stond de aanmelding van nieuwe leden open. Dit heeft tot gevolg gehad, dat de Castricumse afdeling met 76 leden kan starten. De dames H. Slijkhuis—Fransen, mej. A. C. Dallmeijer en de heer G. A. Bohlan- der zullen voorlopig deel van het bestuur uitmaken. BURGF.PIJJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN: Petronella Emma. d. van M. J. Lute en E. W. Gooijer; Maria Geertruida Francisca, d. van J. J. van Diepen en B. M. Meijer. GEHUWD: Hendricus Johannes Heere en Johanna Catharina Ammeraal, beiden te Castricum. OVERLEDEN: Catharina Hendrika Lon don, oud 85 j., wed. van J. F. Erdtsieck; Cor nells de Vries, oud 66 j.. geh. met J. Klok te Ilpendani: Marianne Eyerdina Cocherei de la Morinière, oud 12 j., te L'mmsn: Gerrit Jan Kokkelink, oud 86 j.. wedn. van D. van Logchem te Castricum: Elisabeth Hendrika Mol. oud 77 j. te Amsterdam; Gerrit van Kleef oud 67 j.. geh. me- T. Baron te Castri cum; Pieter Heere oud 72 j. geh. met A. M. Spanjaard te Castricum: Alrtbonsus Elias oud 71 j., geh. met K. W. C. Mouton te Amster dam: Agatha Louise Kist, oud 71 j., geh. met W. Vos te Amsterdam; Pieter Stuifbergen, oud 73 j., te Castricum. Plattelandsvrouwen ter bondsdag De afdeling Beverwijk en omstreken van de Algemene Bond van Plattelandsvrou wen heeft in gebouw de Harmonie een ledenvergadering gehouden. Na een ope ningswoord van de presidente mevr. Van WeelderenMiddelkoop, werden diverse huishoudelijke zaken besproken, zoals de deelneming aan de provinciale bondsdag op 4 Juni te Haarlem. De heer Stom heeft hierna enkele fraaie series lichtbeelden vertoond, waaronder zich prachtige foto's van de Veluwe, van Nunspeet en Elspeet bevonden, alsmede bloemen en planten in kleuren. Tot slot vertoonde hij opnemingen uit het Zwitserse hooggebergte, waarheen de heer Stom een reis met een post-auto heeft ge maakt. Nederlandse bewerking van C. J. E. Dmaux 23) Langzamer dan hij gekomen was, met heel wat minder bevleugelde passen, sloeg Eberhardt de terugweg in. Deze man is óf een doorgewinterde toneelspeler, zoals ik er zelden één heb gezien en een kerel met stalen zenuwen, öf, ouwe Sierlin, je fan taseert maar wat, je ziet spoken op klaar lichte dag en verkeert werkelijk in het eerste stadium van vervolgingswaanzin. Ineens, het komische van de situatie in ziend, schoot hij in de lach. Kostelijk ei genlijk: „als ik me veroorloven mag.het gesprek als beëindigd te mogen beschou wen...." wat een keurige zinswendin gen! Een beetje van buiten geleerd! Maar hoe zou deze eenvoudige jongen daaraan komen? Hij had zich nog geen definitief oordeel over Adolf Braun gevormd toen hij de gestalte van zijn vriend Sierlin gewaar werd: een lange, magere gestalte (wat was dié kerel afgevallen in enkele maanden!) die daar lussen de bomen heen en weer liep. Waarom ergerde deze man hem plot seling zo onuitsprekelijk? Hij zag de lange benen tussen de strui ken door. Net een ooievaar in een kool landje. Wat een kerel, die Sierlin. Neen, een sympathieke figuur was het nooit ge weest. Een kruiper aan de ene kant, een tiran aan de andere. En tussen die beiden werd de mens Sierlin doodgedrukt nog vóór hij een man was geworden. Hij deed geen moeite deze wrevelige stemming te verbergen toen hij Sierlin. die hem vol verwachting tegemoet was komen lopen, verslag uitbracht. Hij ontkent helemaal niet, te weten wie je bent, besloot hij. En weet je waar om hij je telkens uit de weg gaat? Omdat hij je uiterlijk niet kan uitstaan (voor geen goud ter wereld had hij deze uitspraak voor zich gehouden). Op hetzelfde ogenblik berouwde hij deze kleine wraak. De lach, waarin Sierlin uitbarstte, was afschuwelijk. Dat was nauwelijks een lach meer het klonk als een duivelse kreet, krampachtig, waanzinnig bijna. Hier, op de openbare .weg, stond de Officier van Justi tie mr. Sierlin, ten aanschouwen van een ieder die voorbij kwam te lachen als een hystericus. Hij schreeuwde. Het moest vèr in de omtrek te horen zijn. Dat is het toppunt, hahaha! Het tóp haha, toppunt! Toppunt! Snap je, wat voor een toppunt! Hihihihi! Nee maar, zeg: om je gek te lachen! Die kerel loopt me na! Maandenlang, omdathahahaha! hij mijn uiterlijk niet kan uitstaan! Mijn uiter lijk!!! Om je dood te lachen! Hahahaha! Zelfs Eberhardt, die zich nooit ergerde, voelde zich in hoge mate geprikkeld: over deze Adolf Braun die hem te slim was af geweest en hem op geen enkele vraag ge antwoord had zoals hij verwachtte; over deze Sierlin, die hier als een zinloze stond te lachen, te schreeuwen, en niet tot be daren kon komen Dat kon zo niet voortgaan. Eberhardt had er meer dan genoeg van. Waar bemoeide hij zich ook mee! Alsjeblieft, Sierlin, beheers je, zei hij. Op die manier bereik je niets. En.boven dien sta je hier op de openbare weg! Kerel, zeg, heb je dat gehoord? Hij kan mijn uiterlijkhahahaha Sierlin, het spijt me, ik kan je in deze geen raad meer geven. Ik begrijp van de hele zaak niets! Absoluut niets! En trou wens, ik heb haast, ik moet nog dringend enkele brieven afdoen. Je neemt me niet kwalijk? Adieu..,. Hij liet de plotseling verstomde Sierlin staan en haastte zich huiswaarts. Onder het lopen dacht hij: Dat loopt niet goed af met je, m'n beste Sierlin. Een beetje abnormaal ben je al. Als het zo doorgaat, zie ik het duister voor je in. Én wat die andere aangaat wie dié voor gek houdt, zou zich lelijk ver gissen. Die wéét wat hij wil. Maar wat hij wil ik weet het niet. Niet alleen hij, die Adolf Braun voor gek hield, zou in een dwaling verkeren, maar ook degeen die meende dat zijn „werk" wat hij zijn werk nóémde en wat hij onnavolgbaar ten uitvoer bracht eenvoudig en gemakkelijk was. Hóé moeilijk het was zou alleen door een mens beoordeeld kunnen worden, die achter de schermen kon zien. Maar dat was niemand vergund. Vooral dit laatste seizoen, van de terug keer van vacantia tot nu, had een energie, een zelfbeheersing en geduld geëist, waar bij vergeleken alle inspanningen van de daaraan voorafgegane periode der „eerste schermutselingen" zoals hij ze had ge noemd kinderspel waren. Nu, waar elk van deze ontmoetingen niet meer gebonden was aan bepaalde tij den, maar plaatsvond al naar de gelegen heid zich voordeed, kostte één uur van „samenzijn" vele uren wachten, afgezien nog van de onvermijdelijke kosten: een taxi, een consumptie, soms terwille van niet meer dan een gezien-worden, een zich- vertonen en weer verdwijnen. En hoeveel van deze uren bleven zon der enig resultaat: Sierlin verscheen niet of ontsnapte aan de achtervolging, wat zelfs de scherpste waakzaamheid niet kon voor komen. Het gemakkelijkst verliep alles, als hij van zijn vriend Eduard aanwijzingen had ontvangen. Zo gebeurde het, dat Marie naar de schouwburg was gestuurd om plaatsen te bespreken, van welke gelegenheid zij na Best jaar achter de rug" Donderdagavond heeft de aanvoerders vereniging der B.E.T.-veiling „De Vooi'uit- gang" een drukbezochte jaarvergadering gehouden in „Het Centrum", die geleid werd door de heer W. Bakker. Hij zei onder meer in zijn openingswoord: Het werk in de tuinbouw brengt nog altijd grote zorgen en veel risico met zich mede: de kweker is afhankelijk van vraag en aanbod en ook de weergoden spreken een geducht woordje mee. 1951 is een goed jaar voor de aardbeienkwekers geweest: de vraag was groter dan het aanbod. Ook de telers van wortelen mogen op een gun stig jaar terug zien. Hieruit bleek dat Ken nemerland niet buiten export kan. Met de hoop dat de maatregelen die Duitsland en Engeland gaan nemen van voorbijgaande aard zullen zijn, werd de speech afgeslo ten. De secretaris, de heer H. Nijman, liet een opgewerk geluid in zijn jaaroverzicht ho ren. Het aantal leden bedraagt 204, deze hebben in 1951 aan groenten geveild voor een bedrag van 692.811,86 en aan aard beien voor 381.477,81. De leden ontvangen 1% van hun veiling provisie voor de groenten terug en voor de aardbeien. Het jaaroverzicht van de penningmeester, de heer A. Tabak, sloot met een bedrag van 1500,63 aan ontvangsten en uit gaven en een voordelig saldo. De aftredende bestuursleden A. Tabak en C. Duin werden bij acclamatie her kozen. De heer A. Duin Cz. werd tot lid van de kascommissie gekozen. De directeur der B.E.T.-veiling, de heer A. Duin, verstrekte enige technische gegevens over opbrengst en aanvoer in 1951: er is bijvoorbeeld voor 1.412.243,86 geveild en het aandeel van de groente hierin bedroeg 877.521,55 en voor de aardbeien was het: 534.722,31. Een zak hete koffie is de nieuwste ver snapering in West-Berlijn. De venters slijten hun in plastic zakjes verpakte bak jes troost" grif op de sportvelden, bij bios copen en voor fabrieken, maar menige vrijgezel vindt zo'n warme dronk in de vroege ochtend ook een uitkomst. „Sans Atout" aan de bridgetafel De Beverwijkse bridgeclub „Sans Atout" heeft Woensdagavond voor de B-afdeling de wedstrijden om het afdelingskampioenschap voortgezet. De uitslagen luidden: Groep B: 1. heer en mevrouw Kok 101% m.p.; 2. heren WegmanLuttik 92% m.p.; 3. mevrouw Admiraalheer Groot 92 m.p.; 4. heer en mevrouw Tand 89% m.p.; 5. heren De Boer—Schelvis 88% m.p.; 6. heren Spruit —Bakker 87% m.p.; 7. heren Eeckhout— Haver 85% m.p.; 8. heren Admiraal—v. Zon 84% m.p.; 9. heer en mevrouw Winkel 84 m.p.; 10, heren v. d. LindenHoogeboom 82 m.p.; 11. heren Blom—Nijman 80 m.p.; 12. mevrouw v. Essenheer de la Leijne 79% m.p.; 13. mevrouw Tabakheer Bihen 79% m.p.; 14. heren Oosterhout—Groen 77 m.p.; 15. heren v. GroningenKleine 76% m.p.; 16' heer en mevrouw Tabak 66 m.p. Onderlinge wedstrijden Howelsysteem: 1. heren Hart—Zandbergen 38% m.p.; 2. heren Bos—Bloemendaal 34% m.p.; 3, heren Tabak Hoogeboom 33% m.p.; 4. heren Berlée Hoogeboom .31% m.p.; 5. heren v. Zutphen Gildemans 29 m.p.; 6 heren Toomv. d. Vlugt 29 m p.: 7. heren Krab—Tabak 28 m.p.; 8. heren Horn—Kerkhof 28 m.p. Scheveningssysteem. N.-Z.: 1. heer en mevrouw v. Aalst 35% m.p.; 2. heren Hen driks—Koopmanschap 33 m.p.: 3. heren Gróót Plooij 30 m.p.; 4. dames ReijmerKlein 27% m.p.; 5. dames Fris—Stiemer 24 m.p. O.-W.: 1 dames GroenKamphuis 42 m.p.: 2. mevrouw Tabakheer Oosterveen 38 m.p.; 3. heren KlesserPools 35% m.p.; 4. heer en mevrouw Thomas 34% m.p. Laatste competitie-worstelwedstrijd De Beverwijkse krachtsportvereniging D.O K. zal Zaterdag 15 Maart in de boven zaal van veilinggebouw ,,'t Centrum" haar laatste comnetitie-wedstrijd worstelen van dit seizoen houden. Tegenstander is de Haagse vereniging K.D.O ADVERTENTIE Het boorden prachtige kwaliteit poplin prima pasvorm en afwerking effen groen, bleu, grijs of beige alle maten f 10.^ Overhemden m.vaste boord in populaire uitvoering 590 Zelfbinders de nieuwste dessins van 1.25 tot 6.50 Oosterduinweg, Tel. 5134, IJmuiden BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Nicolaas J., z. van A. Bes- seling en A. G. Molenkamp; Johanna C., d. van C. C. Vermeulen en W. Witvoet; Maria G„ d. van A. Fr. Houben en E. M. de Lijzcr; Johanna M. E., d. van G. P M. Langendijk en E. A. Huijzendveld; Wijr.andus J., z. van W. J. Bodewes en M. G. de Wildt; Ida, d. van F. P. Vergonet en C. v. Son; Johan, z. van J. Warmerdam en W. Klugt; Peter D., z. van D. v. d. Wateren en M Spaargaren. ONDERTROUWD: J. v. d. Wan en G. v. d. Does; W. Doekes en A. Withaar. OVERLEDEN: M. G. J. M. Vinck. 1 j., z. van W. H. A. Vinck; H. Kos, 89 j., weduwnaar van H. Vethaak; J. Bleeker, 84 j., geh. met J. H. Schrama. GETROUWD: D. Kruithof en C. A. Rum- ping; D. Snel en A. Kolk. Op 20 Maart zal in café „Sonnevanck" te Wijk aan Zee een filmavond worden ge geven als propaganda voor het aldaar op te richten korps Luchtwachtdienst. Enkele films van het korps zullen wor den gedraaid en het hoofd van de organi satie zal de taak van de organisatie nader toelichten. De Haarlemse rechtbank veroordeelde hedenmorgen de 22-jarige IJmuidense los arbeider v. d. W. wegens diefstal van een slijpmachine ten nadele van zijn werk gever tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek. Er was één jaar tegen hem geëist. De 51-jarige administrateur A. v. H. uit Amsterdam werd veroordeeld tot twaalf maanden, waarvan vier maanden voor waardelijk. Eén zijner cliënten had hij voor enige duizenden guldens opgelicht. Er was één jaar en drie maanden tegen hem geëist. De zaak tegen de 22-jarige Amsterdamse bakker A. A. K. werd tot 10 April ge schorst, omdat de rechtbank kennis wilde nemen van een vonnis tegen hem van de Amsterdamse rechtbank. Wegens diefstal had de Haarlemse officier van Justitie twee jaar jeugdgevangenis geëist. De arbeider J. A. L. uit Haarlemmermeer werd wegens heling veroordeeld tot negen maanden met aftrek. Er was één jaar ge- eist. Vrijdag 14 Maart Kenncmer Theater, 7 en 9.15 uur: Tussen middernacht en dageraad. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: David en Bathsheba. W.B.-Theater, 8 uur: Het legioen der dap peren. Zaterdag 15 Maart Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Tussen middernacht en dageraad. Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: David en Bathsheba. W.B.-Theater, 8 uur: Het legioen der dap peren. tuurlijk gebruik maakte haar Eddy te ont moeten, die voor haar in de rij ging staan, om „de twee parketjes" te halen. „Hier heb je ze, je parketjes", had hij gezegd, „heb ik die effe fijn gevangen? Rij 16, nummers 22 en 24, schoonzicht uit de hane- balken". Dat bewéérde hij tenminste ge zegd te hebben. „Héb je daar wat aan, Braun? Dacht ik wel. Kan je 'em van ach teren in z'n boordje kriebelen, of je voet op het klappie zetten, net als-ie wil gaan zitten. Of leg jij het anders aan als je peste wil? Mij trouwens een kouwe zorg, als je maar weet dat ik daar minstens een uur heb staan blauwbekken. Wat zeg ik? Anderhalf bijna. En net in de tijd dat ik anders nog wel eens een wagentje parkeer op eigen gelegenheid. Dat gaat best, jö, ik zet dan een schipperspet op, zoek een plekkie, en als er één z'n wagen komt ha len, zeg ik: morge meneer, daar was-ie dan wéér, u ziet, het rijmen wil d'er altijd niet uit. Nou, en dan denkt-ie dat ik de vaste autowacht ben die z'n klanten kent. Hij ziet er altijd nog fijn uit meneer, die wagen. Volgende kéér geef ik 'em nog es een sméér. Waarmee ik maar gezegd wil hebben, dat ik minstens een gulden of twee verspeel als ik voor jouw plezier in de rij ga staan. Krap gerekend dan". De aanwijzing was Braun het dubbele waard. Dergelijke tips waren echter zeldzaam. Meestal moest Adolf Braun urenlang pos- posten of slenteren, in kou en regen. Ver steend tot in zijn botten kwam hij dan thuis, dodelijk vermoeid. Wat hem deed volhou den waren de vorderingen die hij maakte. Het was hem niet ontgaan, dat Sierlin zijn gedragslijn had gewijzigd. Hij deed zijn uiterste best, Braun niet te zien. Voldaan stelde Adolf vast, hoeveel inspanning hem dat kostte. Met moeite lukte het Sierlin telkens een andere kant uit te kijken. En elke keer ging er, bijna onmerkbaar, een schok door hem heen. Dat was het tijdstip geweest, eveneens van methode te veranderen. Braun zou zijn ogen strak op hem richten, hem als het ware dwingend, op te kijken. Een nieuw stadium leek hem bereikt, toen Sierlin aanstalten maakte op hem toe te lopen. Het was zeker zijn bedoeling hem aan te spreken! Braun had zijn houding, voor het geval het zover mocht komen, zorgvuldig bepaald. Vaak bleef hij 's avonds thuis, indien hij tenminste in de loop van de dag enig suc ces had geboekt en niet dringend op zijn post moest zijn. Eduard zag hij daardoor zelden. Bij de kachel gezeten, dankbaar voor deze behaaglijke warmte en dit kleine hoekje dat de wereld hem had gelalen, liet hij aan zijn gedachten de vrije loop, over zag de bereikte resultaten, wikte en woog wat hem verder te doen stond, bouwde zijn plannen op, kortom hij werkte. Voor dat werk leefde hij als een kunstenaar voor het zijne, hij zwoegde eraan. En het groei de (Wordt vervolgd

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6