s n KOK HONIG'S SOEP HARTENDORP Fedde Schurervoor het hof te Leeuwarden Santpoort Velsen Silvikrin verwijdert roos „VICTOR" EM. CONCERTGEBOUW ELIAS WEET 'T BETER U zit niet graag in de nesten Weg ermee Luidspreker Luidsprekers STENOen TYPEN INST. PONT BELASTINGCONSULENT WOENSDAG 19 MAART 1952 Culemborg heeft een Jan van Riebeeck-beiaard K.L.M.-zomerdienst Voormalige nazi kopstukken voor Duits zuiveringshof Westelijke voorwaarde Deviezenreserve nu bijna een milliard Scheepvaart een Successchotels f 2,50 A.E.G. wasmachines f 435.- TH. KRUIJT ong. 6 ct per bord! ADVERTENTIE DE NIEUWE RÜTON STOFZUIGER IETS BIJZONDERS Komt U eens kijken of vraagt een demonstratie bij STOFZUIGERSPECIAALZAAK Gen. Cronjéstraat 43 - Tel. 16990 Haarlem Spaarne 3 - Tel. 17696 Kruidbergerweg 51 - Santpoort Bevestiging geëist van het vonnis van de politierechter De procureur-generaal bij het gerechts hof te Leeuwarden, mr. B. J. Besier, eiste Dinsdagmiddag tegen de heer Fedde Schu- rer, lid van de redactieraad van de „Hee- renveense Koerier" wegens het schrijven van een artikel dat beledigend werd ge acht voor de Heerenveense kanton rechter, mr. S. R. Wolthers, 14 dagen voor waardelijke gevangenisstraf met een proef tijd van 3 jaar. Een dierenarts uit Lemmer had zich enige maanden geleden voor het Heeren veense kantongerecht te verantwoorden wegens een kleine verkeersovertreding. Hij wilde in de rechtszaal uitsluitend Fries spreken. Mr. Wolthers zei toen deze taal officieel niet te verstaan. Enige dagen later publiceerde Fedde Schurer in zijn blad een hoofdartikel, getiteld: „De laatste man van de zwarte hoop", waarin hij het optreden van mr. Wolthers „kinderachtig, beledi gend en treiterend en een openlijke provo catie voor het Friese volk" noemde. Op 16 November werd Fedde Schurer door de Leeiiwarder politierechter ver oordeeld tot 14 dagen voorwaardelijke ge vangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. Er ontstonden toen buiten het paleis van Justitie relletjes, waaraan de politie met gummistok en brandspuit een einde maakte. Bij de behandeling voor het gerechtshof weigerde de getuige-deskundige de heer P. Wybeniga, hoofdredacteur van het „Fries Dagblad", de eed anders dan in de Friese taal af te leggen. Na in raadkamer te zijn geweest zag het hof van het horen van deze getuige af. De heer Schurer erkende het gewraakte artikel te hebben geschreven en gepubli ceerd in zijn blad. Hij ontkende echter na drukkelijk de bedoeling te hebben gehad mr. Woithers te beledigen. President: „Maar u hebt toch opzette lijk zo geschreven, zoals u hebt geschre ven?" Verdachte: „Zeer zeker". President: „Dan hebt u zich aldus uitge laten over een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening van zijn functie". Verdachte: „Pardon, in de onrechtma tige uitoefening". Toen de heer Schurer Fries ging spre ken voegde de president hem toe: „Als het hof u niet steeds juist verstaat, is het risico voor u". De heer Schurer ging daar mee accoord. In zijn requisitoir wilde de procureur- generaal de Friese zaak buiten beschou wing laten. Hij achtte het artikel beledi gend en vroeg bevestiging van het vonnis van de politierechter. De verdediger mr. Abel J. Herzberg uit Amsterdam, zei dat deze zaak niet kan worden beoordeeld zonder op de Friese kwestie in te gaan. De Heerenveense kan tonrechter is een Fries en zijn houding be tekent volgens mr. Herzberg niets anders dan: „Ik versta je wel, maar ik luister niet naar je". Volgens pleiter was Schurers artikel geen belediging, maar uitsluitend zakelijke critiek. De uitspraak werd bepaald op Donder dag 27 Maart. BINNENLAND Een in Den Haag gevestigde electrotech- nisclie industrie heeft een combinatie van steelstofzuiger, handstofzuiger, meubel- en vloerwrijver en -polijster, groentensnijder, cocktailshaker, koffiemolen, slagroom- en eierklopper. haardroger, verstuiver en ven tilator gefabriceerd. Het apparaat heeft de naam „huishoud-glamour-robot" gekregen. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is benoemd tot gewoon hoogleraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte voor het onderwijs in de Nederlandse en oud- germaanse taalkunde alsmede in de alge mene taalwetenschap dr. W. J. H. Caron, thans leraar aan de Chr. HBS te Amster dam-Oost en aan het Gereformeerd Gymna sium te Amsterdam. Het ligt in de bedoeling om in ver band met de jubileumfeesten der staats mijnen. de steenbergen van de „Wiltem Sophie" en van de staatsmijn „Wilhelmina'' te Terwinselen, geheel wit te spuiten. Bij wijze van proef werd reeds een oppervlakte van honderd vierkante meter wit gemaakt, die vooral 's avonds prachtig tegen de don kere omgeving afsteekt. Bü beschikking van de minister van Economische Zaken worden met ingang van 16 April opgeheven: de Bedrijfsgroep Me tallurgische Industrie en de vakgroepen hoogovens, staalfabrieken en -walserijen; fabrieken van stalen buizen en pijpen; ijzer- en staalgieterijen en metaalgiete rijen; voorts de Bedrijfsgroep Rubberver- werkende Industrie, 'de vakgroep banden en aanverwante artikelen: de vakgroep vulcaniseer- en coverbedrijf; de vakgroep zacht- en hardrubberartikelen; de vak- grotep rubberschoenen en aanverwante artikelen; de vakgroep kunstleder en ge- rubberde weefsels en de vakgroep rubber- vervangingsgrondstoffen. Ook wordt opge heven de ondervakgroep copiëerinrichtingen. HAARLEM EN OMGEVING Mej. G. Ootes, is niet op 20 Maart, zoals abusievelijk is gemeld, 40 jaar in dienst bij Haverschmidt en Klaje, maar op 25 Maart. In 1954 bestaat dc Nederlandse Jeugd herberg Centrale vijfentwintig jaar. De be doeling der leden is het bestuur een jeugd herberg met inboedel aan te bieden. Om een bedrag bijeen te krijgen heeft de werk gemeenschap Haarlem voor jeugdherbergen besloten Zondagmorgen 23 Maart in het Frans Halstheater een bijeenkomst te hou den, waarop Jan P. Strijbos zal spreken over „Andalusië". Ook zal een film vertoond worden. Nadat de nieuwe psalmberijming enige tijd bij de Geref. kerk van Haarlem in ge bruik is geweest in de eredienst, is zij aan het oordeel der gemeente onderworpen. 1777 leden spraken uit, de nieuwe berijming een verbetering te achten maar 1300 waren van tegenover gesteld gevoelen. 1678 leden spraken zich uit voor een doorgaan met deze proefneming, maar 1404 waren voor stopzet ting daarvan. Aangezien dus eenparigheid van gevoelen ar rtg is, besloot de kerke- raad het gebrn-' t de nieuwe psalmberij ming in de erecn^. voorlopig stop te zetten. Culemborg heeft thans een Jan van Rie- beeck-carillon, dat 48 klokken omvat. In de zeventiende eeuw had Culemborg een klein klokkenspel van 8 Hemony- klokken. Van deze acht klokken is er in de loop der eeuwen één verloren gegaan. Een andere werd lang geleden verkocht aan Hilvarenbeek. Er zijn jarenlang po gingen aangewend, om de Hilvarenbeke- naren te bewegen deze Hemony-klok aan Culemborg af te staan, maar zelfs „Monu mentenzorg" kon hen niet overhalen. De klokkengieter Eijsbouts uit Asten kreeg daarna van het Culemborgse stads bestuur opdracht, aansluitend op de zes bestaande Hemony-klokken, de 42 andere klokken te gieten. De oude klokken moch ten iets worden bijgestemd en de nieuwe klokken moesten in stemming, uitvoering en toonkarakter met de zeventiende- eeuwse Hemony's overeenkomen. Twee van de 42 nieuwe klokken zijn geschonken door Zuid-Afrika, de andere door het Culemborgse stadsbestuur en de burgerij. Dit komt in de opschriften der klokken tot uiting. Op een der Afrikaanse staat: „Jan van Riebeeck - 1652 - Culem borg uw zoon 1952 - Suid Afrika, ons stip ter". Op een der andere klokken staat: Drie eeuwen lang het zwaar gelui van Hemony hier klonk Moog' 't klokkenspel dat stadsbestuur en burgerij nu schonk, Tezaam met wat hij wrocht tot in de verste tijden In schone harmonie zijn blijde klanken spreiden. Aan de onwilligheid der Hilvarenbeke- naren herinnert het opschrift: De klok die Hemony eens goot houdt men in Hilv'renbeek gevangen. Omdat het smeken ons verdroot heeft Eijsbouts deez' hier neergehangen. De KLM heeft haar programma voor de zomerdienst 1952 ontvouwd. De voornaam ste uitbreidingen zijn de ingebruikneming van de toeristenklasse, de voorgenomen opneming van Salzburg, Napels, Barcelona, Helsinki en Bogota (Columbia) in het luchtnet, de opening van een vrachtdienst op Johannesburg, de verhoging van de frequentie op verscheidene lijndiensten en de uitbreiding van de mogelijkheid om met een beperkte reisduur tegen vermin derd tarief in Europa te vliegen. De bij de IATA aangesloten luchtvaart maatschappijen in September te Londen is besloten de toeristenklasse voor de luchtvaart in te stellen. De KLM zal van 1 Mei af drie van der gelijke toeristendiensten per week uitvoe ren van Amsterdam naar New York en van 8 Juni af vier. De tarieven zijn voor de toeristen dertig procent lager dan voor de „standaard"- reizigers. De toeristenvluchten zullen aanvanke lijk nog met „Constellations" worden ge vlogen. Deze bieden plaats aan 59 per sonen. Zij zullen door Douglas DC -6b worden vervangen zodra die zullen zijn gearriveerd. Verwacht wordt dat de DC - 6 b's in de tweede helft van Mei bedrijfs klaar zullen zijn. Op 29 Februari waren 11.972 personen bij de KLM in dienst, waarvan 3.727 in het buitenland. Het vliegend personeel be staat thans uit 399 vliegers, 228 boord werktuigkundigen, 197 telegrafisten, 191 stewards en 187 stewardessen. BERLIJN, (Reuter) In 1951 is in West-Duitsland een wet afgekondigd be treffende het afwikkelen van de zuivering. Hierin is onder meer bepaald dat personen, die vooraanstaande posities hebben bekleed in de opgeheven N.S.D.A.P. of die misda den tegen de mensheid hebben begaan, voor een zuiveringshof kunnen worden ge daagd, ongeacht of zij reeds deswege zijn veroordeeld. Er kunnen ook beschuldi gingen worden ingebracht tegen doden. Op grond van deze wet zullen de zeven voormalige hoge nazileiders, die in de West-Berlijnse gevangenis van Spandau gevangen zitten, voor een zuiveringshof verschijnen. Het zijn: Albert Speer, voor malig nationaal-socialistisch minister vooi de Oorlogsindustrie (twintig jaar), Con- stantin von Neurath, gewezen Duits minis ter van Buitenlandse Zaken (vijftien jaar), Walter Funk, voormalig minister van Eco nomische Zaken (levenslang), Baldur von Schirach, gewezen leider van de „Hitler- jugend" (twintig jaar), de gewezen Duit se admiraal Karl Dönitz (tien jaar), de voormalige admiraal Erich Raeder (levens lang) en Rudolf Hess. plaatsvervanger van Hitler, die in 1941 per vliegtuig in Groot- Brittannië aankwam en daar werd geïn terneerd (levenslang). De voorbereidingen voor een proces voor een zuiveringsihof tegen deze zeven zijn gereed. De Westelijke geallieerden hebben hun toestemming voor het proces gegeven en de Russen hebben tot nu toe nog geen bezwaar gemaakt. Een West-Duits zuive ringshof kan boeten opleggen, eigendom men verbeurd verklaren en burgerrechten vervallen verklaren. Bij een West-Berlijns zuiveringshof lo pen processen tegen wijlen dr. Joseph Göbbels, de voormalige Duitse minister van propaganda, die in 1945 in de bunker onder de rijkskanselarij met vrouw en kin deren zelfmoord pleegde, wijlen Joachim von Ribbentrop, gewezen minister van Bui tenlandse Zaken, die wegens oorlogsmis daden ter dood veroordeeld en opgehangen is en Roland Freisler, de vom-naamstp openbare aanklager in de in 1944 tegen de „samenzweerder van Rastenburg" gevoer de processen (Freisler is in 1944 onder nimmer opgehelderde omstandigheden overleden). De West-Berlijnse zuiveringshoven heb ben tot nu toe ongeveer zestigduizend za ken behandeld. Circa vijfduizend proces sen moet nog worden gevoerd. In Kaapstad is de kermis ter gelegenheid van de Van Riebeeckfeesten door de Gou verneur-Generaal van Zuid-Afrika officieel geopend. Na de opening bezichtigden de genodigden de kermis. We zien hier op het marktpleintje van links naar rechts: mr. J. van den Berg, de Nederlandse ambassadeur in Zuid-Afrika; mr. M. A. van den Marle, voorzitter van het Nederlandse Van Riebeeck-comité; mevrouw Van den Marle; mevrouw Van den Berg en dr. E. G. Jansen, gouverneur-generaal van Zuid-Afrika. LONDEN, (Reuter) Naar verluidt zal er in het Westelijke antwoord op de jongste Sovjet-Russische voorstellen voor een vier- mogendhedenconferentie over Duitsland voornamelijk op aangedrongen worden, dat de Sovjet-Unie de UNO-commissie voor verkiezingen in geheel Duitsland toestemming geeft Oost-Duïtsland binnen te komen. De Westelijke mogendheden zouden de gedachte van hereniging van Duitsland niet afwijzen; doch slechts een regering voor geheel Duitsland willen aan vaarden, wanneer deze tot stand komt op grond van vrije verkiezingen in geheel Duitsland. De tekst van het Westelijk antwoord zal later deze week definitief worden vastge steld wanneer Eden. Schuman en Adenauer, die te Parijs voor de vergadering van het ministerscomité van de raad van Europa bijeen zijn, overleg hebben gepleegd over dit onderwerp. De regelmatige verbetering van de devie- zenpositie van ons land, die vooral in het nieuwe jaar in de weekstaten van de Ne derlandse Bank kon worden gesignaleerd, is ook deze week niet onderbroken en de netto deviezenreserve heeft nu een bedrag van f 998.2 millioen bereikt, tegen vorige week f 950 millioen Deze verbetering is voornamelijk een gevolg van een vergro ting der vorderingen en geldwaardige pa pieren in buitenlands geld, die met f 51 millioen stegen tot f 1062,3 mihoen. Goud en deviezen bedragen thans f 2.199 mil lioen. De bankbiljettencirculatie vertoond een verdere inkrimping van ruim f 35 millioen en beloopt thans f 2.849.754.835. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. WIELRIJDER IN BOTSING MET AUTO Gisteravond kwam de 16-jarige N. H. uit Bloemendaal met vrij grote snelheid de Van Uittendaalstraat in Santpoort uitrijden. Hij lette niet op het verkeer uit de Wüste- laan, tengevolge waarvan hij in onzachte aanraking met een personenauto kwam. Met een lichte hersenschudding en een vleeswond boven het linkeroog is de knaap per auto naar zijn woning vervoerd. BLAFFENDE HOND VEROORZAAKT ONGELUK Doordat een nijdig keffertje in de Willem de Zwijger.'aan in Santpoort tegen een pas serende wielrijdster opsprong, verloor deze laatste haar evenwicht en viel zij van haar fiets. Het was de 52-jarige mevrouw G. H., die door deze valpartij een diepe vlees wond opliep boven het rechteroog en enige schaafwonden. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: M. M. van der Wiele—van Baar, z., Cypressenstraat 38, IJmuiden-O.; M .A. G. Blokvan Schagen, d., IJsselstraat 61, IJmuiden; M. M. Strijker—.Verbaan, z., IJsselstraat 32. IJmuiden; A. SweerisPelle- rin, z., Walravenstraat 19, Velsen-N.; G. G. Nijmanvan Otterloo, d., Schulpweg 108, Velsen-N.; A. PorckSlings, z., Curagao- straat 30, Santpoort; L. Adriaansede Groot, z„ Gjertsenstraat 20. IJmuiden-O.; J. Stals— Meijer, d., Sieraadstraat 4, IJmuiden-O.; J. J. KrooneKoster. z„ Schoonoortstraat 35, Velsen-N.; J. Veldmanvan den Brink, z., van Nieuwkoopstraat 7, IJmuiden-O.; A. PolakLucas, d., van Galenstraat 24, IJmui- den-O.; M. Postvan Wier, d., Homburg straat 10, IJmuiden. OVERLEDEN: C. Kok, 65 j., Peperstraat 36, Beverwijk; A. H W. Steenpoorte, 51 j., echtgenoot van H. L. Waafdenburg, Ooster- duinplein 98, IJmuiden-O.; A. van Dijk. 83 j., echtgenoot van M. M. Nederveen, Rijks weg 432, Santpoort; J. A. Koster, 80 j., we duwe van P. J. Spijkers, Leidsevaart 302. Haarlem; A. Beenhakker, 68 j., echtgenoot van A. van Noordenne, Kanaalstraat 184, IJmuiden; E. Schellevis, 83 j.. weduwe van M. van der Valk. 2de Weistraat 12, Middel- harnis. Amsteldijk, 17 van Newport News n. New York. Aalsdijk, 19 te Le Havre verwacht. AmsteWand, 18 v. Hamburg naar Amsterdam. Averdijk, 16 v. New Orleans n. R'dam. Alblasserdij'k. 17 Azoren gepass. Alkaid, 17 400 m. Z. St. Vincent. Alphard, 17 rede Santos. Altair, 17 250 m. O. Kaap Verdische ell. Aludra, 17 840 m. ZW. Flores. Amsteldiep, 17 360 m. NW. Finisterre. Amstelpark, 17 600 m. O.ZO. Cp. Race. Arkeldijk, 17 800 m. W. Scilly's. Bloemfontein, pass. 18 Kp. Finisterre. Barendrecht, 17 560 m. Z.ZO. Kaapstad. Blommersdijk, 17 400 m. O.ZO. Kp. Race. Bontekoe, 18 van Saigon te Soerabaja. Boskoop, 17 400 m. W.ZW. Ouessant. Bantam, 17 100 m. N. Bii'Liton. Boissevain, 17 bij Zuidpunt Formosa. Caltex Delft, 17 van R'dam te Sidon. Callisto, pass. 17 ten O. San Miguel. Caltex Nederland, pass. 17 Ouessant. Caltex Pernis, pass. 17 Algiers. Camphuys, 17 te Gorontalo. Cleodora, pass. 17 Sabang. Corilla, 18 v. Soerabaja te Balikpapan. Celebes, 17 van Kidjang n. Cheribon. Ceram, 17 bij Elba Cape n. Aden. Cliama, 17 in Jabal naar Gibraltar. Delfland, 17 v. Santos te Rio de Janeiro. Deifshaven, pass. 17 Cp. Blanco. Delft, 17 v. Coquimbo te Huasco. Duivendreclit, 17 85 m. N.NO. Natal. Elmina, pass. 17 Cp Palmas. Esso Den Haag, 17 340 m. NO. Flores. Etrema, 17 U80 m. NO. Barbados. Edam, pass. 17 Kp. Race n. Antw. Farmsum, 17 van Baltimore te Rotterdam. Felipes, 17 dwars Bahamas. Gouwe, 18 v. Huelva te Sluiskil verwacht. Garoet, 17 v. Makassar n. Banjuwangl. Grolekerk, pass. 17 Westp. Kreta. Hecuba, 17 v. Barranquilla te Amsterdam. Haulerwljk, 21 R'dam verwacht. Helicon, 17 870 m. NO. Guadeloupe. Hersllla, 17 420 m. ZW. St. Maria. Hestia, pass. 17 ten Z. Lands End. Haarlem. 17 van Bremen naar Hamburg. Ilera, 17 dwars Kp. San Francisco. Hermes. 17 380 m. W.t.Z. Bermuda. Iris, 17 van Gibraltar n. Genua. Ilos, 17 v. Aux Cayes n. Jeremia. Ittersum, 17 600 m. W. Flores. Jagersfontein. 20 v. Antw. te A'dam verw. Job. v. Oldenbarnevelt. 17 210 m. N. Brisbane.. Kieldrecht, 19 v. Genua te Port Said. Kedoe, pass. 17 Kp. Guardafui naar Aden. Kaimana. 18 te Sibolga. Kakap, 17 300 m. O. Dondrahead n. Singapore. Kota Agoeng, 17 bij Baura n. Bahrein. Kola Gede. pass. 17 Z. punt Florida. Limburg, 17 rede Pankalpinang. Loenerkerk, 18 v. Bombay te Karachi. Loppersum, 18 te Piombino. Lieve Vrouwekerk, 17 v. Rotterdam n. Hamburg Larenbeng, 17 v. Taköradi n. Cape Coast. Laertes, 17 op rede Pankalpinang. Leopoldskerk. 17 nog te Basrah. Laagkerk, 17 bij Gibraltar n. Bremen. Maasland, 19 te Montevideo verwacht. Maas, pass. 17 Gibraltar naar R'dam. Mariekerk. 17 te Marseille naar Genua. Markelo, 17 van Freetown te Amsterdam. Malea, 17 150 m. Z. Lie Kossheir. Murena, 17 325 m. NO. Guadeloupe. Marken, 17 780 m. O.NO. Bermuda. Mltra, 17 v. Singapore n. Pladju. Muiderkerk, pass. 17 Algiers n. Antw. Maaskerk, 17 270 m. W.NVV. Kp. Palmas naar Abidjan. Malvina, 17 bij Kp. Tenez. Manoeran, 17 220 m. O.ZO. Billlton. Modjokerto. pass. 18 Malta. Noordam, 17 240 m. ZO. Sable eil. Oranie, 18 van Amsterdam te Djakarta. Overijsel, 18 van Suez te Alexandrië. Oberon, 17 360 m. W. Bermuda. Orestes, 17 v. Port of Spain n. Paramaribo. Poeloe Laut. 17 v. Genua n. Port Said. Prins Joh. W. Friso, 18 v. Antw. te R'dam. Poseidon, 19 v. Port au Prince te New York. Prins Maurits, 18 110 m. W. Ouessant. Prins Willem IV, 17 dwars Lissabon. Paula, 17 110 m. Z. Pladju. Riouw, 17 420 m. W.NW. Finisterre. Roepat, 17 te Kopenhagen. Rondo. 17 500 m. O.NO. Bermuda. Rotti, 17 dw. Massawa n. Djibouti. Saparoea, pass. 18 Gibraltar. Salawati, 17 van Singapore n. Priok. Scherpendreoht, 18 v. Yokohama te Singapore. Sibajak, pass. 17 Gibraltar. Saparoea, pass. 17 Kp. St. Vincent. Saroena. 17 ten anker bij Palembang. Slamat, 17 van Southampton n. Lissabon. Sliedrecht, 17 410 m. NO. Sombrero eil. Soestdijk, pass. 17 ten Z. St. Maria. Stad Arnhem, 17 800 m. O. Bermuda. Stad Breda, 17 600 m. ZO. Lands End. Stad Maassluis, pass. 17 Burlings. Stad Schiedam, pass. 17 Kp. Si. Vincent Stad Vlaai dingen, 17 299 m. W. Azoren. Stan vac Djirac, 19 te Sungeigerong verw. Sarpedon, 17 720 m. ZW. Azoren. Stad Leiden, 17 380 m. O.NO. Turks eil. Stanvac Pendopo, 17 te Soerabaja verwacht. Tabinta, 17 van Singapore n. Priok. Teucer, 18 v. Semarang te Djakarta. Tjiijalertgka, 17 v. Zanzibar n. Lorenzo Marques Tabian, 17 van TJ. Priok n. Singapore. Tegelberg, 17 van Beira n. Zanzibar. Trompenberg, pass. 17 Azoren. Tarakan, 18 v. Antwerpen te Amsterdam. Ternaie, 17 6.30 u. van Suez naar Aden. Tamo, 17 v. Bremen naar Hamburg. Tankhaven III, 18 te Tj. Uban. Tjiwangi, 17 naar Tj. Priok. Tomori, 17 600 m. No.t.O. Bermudas. Telamon, 17 v. Barahona n. Ciudad Trujillo. Themisto, 17 155 m. O.t.Z. Kp. Hatteras. Tjisadane, 17 190 m. O.t.Z. Cambodia Point. Van Outshoorn, 17 v. Tj. Priok n. Makassar. Waingapoe, 17 v. Kupang op rede Atapupu. Winterswijk. 17 130 m. NW. Finisterre. Waterman, 21 2 u. Hoek v. Holland verwacht. IJsel, 17 v. Alexandrië n. Belroutb. Zeeland (KRL). 16 22 u. v. Djibouti n. DJeddah. Zaan, pass. 17 Burlings. Zuiderkruis, 17 510 m. O.ZO. Kp. Race. KLEINE VAART Att, 18 nog te Huelva. Badzo, 17 v. Groningen te Londen. Barendsz, 17 v. Wilhelmshaven te Boness. Barracuda, 18 nog te Wexford. Bftnca, 16 v. Casablanca te Nantes. Bill, verm. 19 v. Gaston n. Antw. of Gent. Blue Boy. 16 v. Hull te Belfast. Bree Helle, verlr. 18 v. R'dam n. Londen. Brinda, 17 v. Naksko-v naar Antwerpen. Citadel, 18 nog te Londen. Daviena Goekoop, 17 v. Kopenhagen n. Fort William. Depa, 17 v. R'dam te Kopenhagen. Elsenburgh, 18 v. Casablanca n. Londen. Fedale, 16 v. Port Lyautey n. Nantes. Franka, 17 v. Malmö n. Londen. Friblo, 18 v. Stege n. Maastricht. Glashaven, 18 v. R'dam te Kopenhagen verw. Hartel, 19 v. remen te Antw. verw. Henrica b, verm. 19 v. Cork n. Koog a.d. Zaan Ibis, 17 van Londen te Rouaan. Import, 14 v. New Orleans n. Vera Cruz. Java, 17 v. Cardiff naar Gent. Leuvehaven, 18 v. Antw. te Gothenburg verw. Markab, 15 v. Agadir n. Nantes. Matar, 18 te Bastia. May Star, 17 v. Teignmouth te Genua. Menkar, 17 v. Valencia te Casablanca. Merel, 18 nog te Vlissingen. Mies, 17 v. Belfast naar Liverpool. Mizar, 18 van Hamburg te Londonderry verw. Mulan, 17 v. Kopenhagen te Antwerpen. Nassauhaven, 17 v. R'dam te Kopenhagen. Nelly, 18 nog te Belfast. Noord, 18 v. Thameshaven n. Inverness. Rapid. 17 van R'dam te Parijs. Rema, 18 v. Portsmouth te Fowey. Rema, 20 v. Antwerpen te R'dam verw. Rika, 1 v. Portleven te Plymouth. R. P. S., verm 18 v. Billlngham naar Goole. Shamrock, 18 te Vlaardingen. Suriname, 17 v. Truro te Bridport. Swallow. 16 te Agadir. Taurus. 17 v. Delfzijl te Londen. Texel, 17 van Hamburg naar Bremen. Ton, 19 te Goole verw. Toos, 17 v. Swansea naar Antwerpen. Tyro, 17 te Port Talbot n. Amsterdam. Urmajo, 17 te Falmouth v. Wickoow. Valbella, 16 v. Baycnne te Port Lyautey. Van Gelder, 17 v. Middlesbrough te Londen. Vecht, 18 v. Kopenhagen te IJmuiden. Venus, 18 v. R'dam naar Wexford. Virgo, 18 v. Garston naar R'dam. Vrede. 17 v. Gowey naar Solvesborg. Vrouwepolder, vertr. 18 v. Oporto n. Antw. Vrijburgh, pass.17 Finisterre n. Casablanca. Westkust, 15 bij St. Ives ten anker. Westropa, 17 v. Wismar te Oslo. Wiebold Bohmer, 17 v. Agadir n. Nantes. SLEEPVAART Noordzee, n. Singapore, 17 bij Westpunt Flores Oceaan. 17 70 m. ZW. Ouessant. Poolzee, 17 v. Port Said n. Alexandrië. Thames, 17 dwars Kunfida. Heden overleed tot onze diepe droefheid in de Hope des eeuwigen levens, mijn innig geliefde trouwe man en der kinderen zorgzame vader, behuwd- en groot vader FLOOR BAL Echtgenoot van NEELTJE PRONK in de ouderdom van 68 jaar. Psalm 73 12 (berijmd) IJmuiden, Wed. N. BAL—PRONK C. LANGBROEK—BAL C. LANGBROEK M. J. v. d. PLAS—BAL L v. d. PLAS M. BAL F. BAL A. BAL—POST C. BAL N. BALHOU WA ART Luzern (Z.), C. BüRGIBAL K. BüRGI IJmuiden, J. BAL en kleinkinderen. IJmuiden, 18 Maart 1952 Julianakade 13 zwart. De begrafenis zal D.V. plaats hebben Vrijdag 21 Maart a.s., des namiddags 3 uur op de Westerbegraafplaats te IJmuiden. Vertrek van het sterfhuis 2.45 uur n.m. Geen bloemen. stopt haaruitval, schenkt nieuw haar omdat Silvikrin Uw haarwortels voedt met de complete reeks der 14 natuur lijke haarbouwstoffen waaronder Tyrosine, Tryptofaan.Cysteïne Inde juiste verhouding. Gebruik; I. Silvikrln-Puur.de ge concentreerde biologi sche haarvoeding tegen Sterke haaruitval, dun haar en hardnekkige roos. 2. Silvikrin Lotion met of zonder olie IVitoil). Iedere morgen. Houdt het haar ge zond, mooi en gemakkelijk te kappen. Zaterdag 22 Maart, 8 u. „De Haagse Comedie" Com. v. Henri Bernstein - Regie: Cees Laseur m.m.v. Annie van Duyn, Jan Retèl, Theo Frenkel Cruys Voorbergh e.a. Prijzen 1.— tot ƒ3.50 (alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverkoop v.a Donderdag 103 uur. Tel. na 12 uur. Zaterdag 22 Maart - 8 uur het grootste lachsucces aller tijden met LOU BANDY - MAX TAILLEUR HERMAN BOUBER Robert Sobels - Chris de la Mar - Carla v. d. Hurk en vele anderen. Prijzen: ƒ1.20, ƒ1.70, 2 20, 2.70 (alles inbegrepen). Voorverkoop dag. 103 uur. Tel. 123 uur nr. 13466. Maar in Grote-Schoonmaaktijd zit u midden in de stofnesten van dingen die u toch niet meer gebruikt. naar anderen die er nog lang plezier van kunnen hebben Leg het contact met hen door Wegens familie omstandigh. v. d. tegenw. hulp gevr. net MEISJE of HUISHOUDSTER Tevens aan hetz'elfde adres gevr. vanaf half Mei tot be gin Sept. Meisje v. d. Zon dag. goed loon. L. C. Mole naar, Pres. Steynstr. 46 zw. Mevr de Graaf, Verl. v. The- maatlaan 4. Velsej-beek, vr. FLINK MEISJE, voor halve dagen en 1 hele dag. Wegens ziekte der tegen woordige een MEISJE gevr. voor halve dagen. B. Ram- bonnetlaan 49, IJmuiden. Gevraagd: FLINKE WERK STER v. Maandag-, Woens dag- en Vrijdagochtends. Adres: mevr. Schouten, v. d. Vondellaan 23, Driehuis. Gevr. NET MEISJE voor halve dagen, Z. g. g. onno dig zich aan te melden. Verl. v. Themaatlaan 16, Velser- beelc. B. z. a. nette WERKSTER. 23 j. v. 4 dagen in de week. Brieven L 1051. HUWELIJK. Jongem. 29 j. zoekt langs deze weg kennis making met jonge vrouw, lft. tussen 28 en 32 j„ met kinde ren geen bezwaar. Br. L 1050 LION d'OR Morgen: Wiener Rostbraten of vis Aanmelden vóór 26 Mrt. Lesgeld f 15 p. mnd. Duur ca. 4 maanden. Oude Gracht 71 - Haarlem Vrijblijvend demonstratie aan huis met Kruisstraat 5 TEL.10908 HAARLEM DUINOORDSTRAAT 46 Haarlem. Tel. 24443 DË NIEUWE WOLBAAL Willemsbeekweg 90 gaat ver- huizen en heeft opruimings artikelen. Zie etalage. Te huur 1 April ZIT-SLP.- KAMER m. stookgel., plus vrij keukentje, v. Dame, b. b. h. h. Brieven L 1052. GOED TEHUIS gevr. voor jonge hond. 6 mnd. oud. Na 6 uur. Lekstraat 40 ben. PENSION agb. omg. halte Julianakade 1. voor dame of heer m. 1. b. b. h. h. Brieven L 1048. Jonge vrouw, b. b. h. h. zkt. ONGEM. KAMER, omgeving Driehuis of Santpoort. Brie ven L 1049 NET KOSTHUIS aangeb. bij dame, geen beroeps. Brieven L 1047. NETTE KOSTGANGER ge vraagd. Brieven L 1046. Reclame: GEHAKT half om half, f 1.30 p. pnd., 2 pnd. f 2.50, varkenscarbonade f 1.60 p. pnd. B. Piet, Sirene straat 14, tel. 5613, IJm. WONINGRUIL v. Velsen-N. n. IJmuiden-O. liefst nieuw bouw. Schoonoordstr. 36 V.N. Wie heeft voor ons: PIANO, baby-piano of orgel (vleugel) Br. no. 160.403 Bolrek, Kon.- plein 1, Amsterdam. TE KOOP; 2 clubs, 4 stoelen, dressoir, k. ledikant, box. v. Leeuwenstraat 80, IJm. TE KOOP: pr. Duitse her dershond, reu, rn. stamb., Johnson buitenb. motor 8 P.K.; vloeistof kompas, verre kijker, bootradio (m. visse- rijb.)bromfiets Le Poulain (evt. afz.) witte trouwjapon 40-42, alles in pr. st. Bree- saapstraat 1 zw., Na 6 u. Wegens vertrek: pr. DIVAN f 30, twee crapauds f 30, twee rookstoelen m. Pullman kus sens f 25 per stuk, 12 els vloerkleed f 40. Br. L 3965. Nieuwb. BURGERWOON- HUIZEN te koop. Aanvaard baar Aug./Sept. a.s. Koopsom billijk. Inl. Mak. C. Visser Hz„ Wijk aan Zeeërweg 91, IJmuiden. Te koop: MAGNEET TAN- DEM met 3 versn. terugtrap remnaaf, waarop V. A. P. hulpmotor, alles in pr. staat. Tevens een Simplex heren rijwiel en een bergkast. Con cierge Rijks H. B. S. IJmui- den-Oost. TE KOOP AGB.; blanke lits- jurneaux, blank zitje, dames schrijfbureau. L. Nieuwstr. 442, IJmuiden. Te koop: Mutsaers KINDER WAGEN, z. g. a. n., met bedje f 80. Willebrordstr. 31 IJmuiden-O. TE KOOP: 2 crapauds, vier stoelen. Te bevr. na 6 u. Zee weg 296, Driehuis. STUDIE-PIANO te koop, zeer goede st. Steinbach, prijs billijk. Velserduinweg 284, IJmuiden-O. Te koop GUITAAR, Rijnstr. 79, IJmuiden. TE KOOP: houten wieg, box met vloer, kinderstoel, kin derwagen, alles in g. st. Dwarsweg 2. Na 7 uur 's av. Te koop HERENRACKET f 12.50. Meeuwenlaan 63. Te koop: DAMESFIETS en autoped. Na 5 uur. Vlucht- havenstraat 14, Santpoort-D. VERMICELLISOEP Een goudgele, krachtige soep. 6 borden 35 ct. JULIENNESOEP Een overheer lijke groente- soep. 6 borden 35 ct

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3