Hoe Driehuis Koninginnedag gaat vieren Afgebakende luchtwegen voor de burgerluchtvaart Het geschenk IJmuiden Gas een cent duurder Agenda voor Velsen Bij Utrecht komt een sterk radiobaken Het Europese „groene plan" L. Hoogers Luidsprekers Wij vragen steeds te koop: DONDERDAG 27 MAART 1952 7 Winkeldiefstalletje Staatkundig Gereformeerde Partij vergaderde Fedde Sehurer krijgt 150 gulden boete Faillissementen Kort verhaal door Ferdinand Langen Uitspraken Haarlemse rechtbank Kwestie „Podium" komt in Eerste Kamer ter sprake Scheepvaart d r u p p u ik e De Oranjevereniging Driehuis heeft haar programma voor Koninginnedag in grote lijnen klaar gemaakt. De ochtenduren worden gevuld met de traditionele gebeur tenissen als kinderoptocht en vlag hijsen bij de „Oranjeboom". Het bestuur heeft echter niet veel ver trouwen in het weer en daarom worden de gebruikelijke kinderspelen ditmaal ver vangen door film- en poppenkastvertoning in het Missiehuis. Zijn de weergoden gunstig gestemd, dan treedt Oom Piet (de heer P. Reek van In Veilige haven) echter op het gemeentelijk kampeerterrein met zijn poppen op. Het volledige programma luidt: 8.30: Verzamelen van de kinderen op het Kerkplein in Driehuis. 8.45: Afmars naar de versierde Oranje boom in de Genestetstraat, waai de voorzitter de vlag zal hijsen, terwijl hetpubliek het volkslied zingt. Vervolgens kinderzang, met muzi kale medewerking van de muziek vereniging „Soli Deo Gloria". Ten einde de begroting van het gasbedrijf voor 1952 sluitend te maken, werden de prijzen van het gas bij raadsbesluit van 4 December 1951 verhoogd. De begrotingscijfers waren gebaseerd op een geschatte kolenprijs van 50 per ton. Uit de van de Hoogovens ontvangen nota's voor de gaslevering blijkt echter, dat de kolenprijs thans 54.59 per ton bedraagt, hetgeen ten gevolge heeft, dat de inkoops prijs van het gas 0,459 cent hoger is dan bij de begroting is geraamd. In dit feit heeft de commissie van bijstand voor gas en water aanleiding gevonden B. en W. mee te delen, dat zij het gewenst acht, dat de prijs van het gas voor alle groepen van afnemers met 0,5 cent wordt verhoogd. Hierna werd door de Hoogovens meege deeld, dat in de naaste toekomst zelfs ge rekend moet worden op een kolenprijs van 56 per ton, zodat er dan weer een tekort ontstaat in de exploitatie. B. en W. stellen de raad daarom voor, de prijzen van het gas te verhogen met 1 cent per m3 en deze met ingang van het tijdstip, onmiddellijk vallende na de eerste meter opname na 1 April 1952, vast te stellen als volgt: voor gebruik ever de gewone meter 12Vs cent per m3, voor verbruik over de muntmeter 13 cent per m3 en voor in dustrieel verbruik alsmede voor verwar ming 10 cent per m3. Twee jeugdige Haarlemse knapen, de 19- jarige J. v. d. H. en zijn vriend, de 18- jarige W. L. ter S. hebben gistermiddag, op zoek naar werk in IJmuiden, een bezoek gebracht aan de bakkerij van de weduwe Bais in de Prins Hendrikstraat. Zij kochten daar een half pond biskwie, dat buiten werd verorberd, om later terug te keren met het plan voor hun laatste negen centen twee kadetjes te kopen en te proberen twee papieren guldens, die ze op de kassa hadden zien liggen, te bemachti gen voor een bezoek aan de bioscoop. De winkelierster wilde de twee jongelui de ontbrekende cent voor de beide kadetjes wel schenken en draaide zich om, teneinde het ontvangen kleingeld in de kassa te de poneren. Een van de jongelui griste toen de beide guldens van de kassa, maar mevrouw B. zag het nog net, greep de snoodaard bij zijn ceintuur, waarop hij zich losrukte en er met zijn vriend vandoor ging. Op aanwijzingen van een burger is het tweetal later door de politie opgepakt en in verzekerde bewaring gesteld. De politie beschouwt het geval als een ondoordachte daad van twee jonge werk lozen. Zij waren nimmer met de politie in contact geweest. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: „Haarlem" f21.700; Tzonne f 18.800. Loggers: SCH 140 f 6560; KW 57 f 4540. Kotters: IJM 230 f410; IJM 213 f380; I.JM 11 f1210; IJM 23 f 370; HD 125 f860; RO 3 f 730; SCH 62 f 250; KW 35 f 490. 9.00: Kinderoptocht, eveneens met mede werking van „Soli Deo Gloria". De optocht trekt door de straten van Driehuis naar het Missiehuis aan de Hagelingerweg. 9.45: Openingswoord door de voorzitter, dr. G. A. M. Hunfeld in de grote zaal van het Missiehuis. 10.00 tot 12.00: Kinderfilmvoorstelling, voor de kinderen in alle leeftijden, met medewerking van een accor deonist. Er zullen onder meer wor den vertoond de buitengewoon ge slaagde Oranjefilm (in kleuren), tekenfilmpjes en vlot gespeelde kinderfilms. 14 tot 15 uur: Poppenkastvertoning dooi- Oom Piet. Bij gunstig weer op het terrein aan de Driehuizerkerkweg (Gemeentelijk kampeerterrein). Bij ongunstig weer in de grote zaal van het Missiehuis aan de Hagelinger weg. 15.30 tot 17 uur: Traditionele Ronde van Driehuis (zesde ronde), hardloop wedstrijd onder auspiciën van de K.N.A.Ü., met medewerking van de sportvereniging „D.E.M.", afdeling athletiek. 20.00 tot 23 uur: Feestavond in het Rex- theater. Optreden van het bekende gezelschap „De jonge Nederlandse revue", onder leiding van Tom van Maaren. De programmaboekjes hiervoor zullen binnenkort ver schijnen. 23.00 tot 1 uur: Oranjebal in de foyer van het Rex-theater. De Staatkundig Gereformeerde Partij hield Woensdag haar algemene vergadering in „Tivoli" te Utrecht onder presidium van de voorzitter, ds. P. Zandt, die een rede hield waarin hij zeide, dat de UNO in stede van een vredes-instituut een oorlogs machine was geworden. „Zij heeft in haar handvest vastgesteld de rechten en vrij heden van volkeren en personen te zullen handhaven, maar zij heeft er lijdelijk bij toegezien, dat het zelfbeschikkingsrecht van zovele Indische volken door Sukarno en de zijnen totaal vernietigd werd. Zij heeft de grote mogendheden Frankrijk en Engeland in hun koloniën Vietnam en Malakka vrijelijk laten optreden, maar zij heeft ons kleine land als het ware het mes op de keel gezet om onze rechten op Indië prijs te geven", aldus ds. Zandt. Hij toonde aan dat de SGP niet blind is voor het communistische gevaar: zij heeft er gestadig op aangedrongen de revolu- tionnaire propaganda te verbieden doch vond daarin geen bijstand. Nu men van verschillende zijden de vol keren tegen het communisme te wapen roept, bedroeft het spreker, dat dit alles zo „buiten de wet en de profeten omgaat", zeide hij. Van welke zijde men ook de hui dige toestand van ons iand beschouwt, van allé zijden doet deze zich, volgens ds. Zandt, onheispellend voor. Als bewijs ervan, hoe in-droevig het gesteld is ten opzichte van de religie en de zeden, constateerde spre ker: „Sport en spel hebben al de belang stelling en van een ootmoedig en schuldig wederkeren tot de wet en de profeten wil men zo goed als nergens weten". Het gerechtshof te Leeuwarden heeft vanmorgen Fedde Sehurer veroordeeld tot f 150.- boete, subsidiair 30 dagen hechte nis. De heer Sehurer was door de Leeu warder politierechter terzake van beledi ging van de kantonrechter te Heerenveen veroordeeld tot 14 dagen voorwaardelijke gevangenisstraf, van welk vonnis de pro cureur-generaal bevestiging had geëist. Donderdag 27 Maart. Thalia, 20 uur: speciale voorstelling van „Anna en de koning van Siam". Rex, 20 uur: „Verboden liefde". Vrijdag 28 Maart. Raadhuis, 10.30-11.30 uur: spreekuur wet houder van Financiën. Nutdbibliotheek: geopend van 19-21.30 uur. Thalia, 20 uur: „Havenratten van San Diego". Rex, 20 uur: „M". W: In een rusthuis te Haarlem vierde de Spaarndamse mevrouw A. van Andel Smits Japinga Dinsdag haar 100ste verjaardag ter gelegenheid waarvan Haarlems burge meester mr. P. O. F. M. Cremers de jarige een bezoek bracht. Foto: Burgemeester en jarige wisselen een woordje. Er komen „luchtwegen" boven West- Europa, Groot-Brittannië, Scandinavië, Spanje en Turkije met ingang van 1 Sep tember. Het huidige bebakeningssysteem van ongerichte bakens zal worden gewij zigd in een stelsel van gerichte bakens. Er zal met ingang van 1953 een uniforme hoogtemeter-instelling worden ingevoerd. Het volgend jaar zal voor de radioverbin ding met vliegtuigen van nieuwe golfleng ten gebruik worden gemaakt. Dit zijn vol gens de heer O. J. Selis, hoofd van de afde ling luchtverkeersbeveiliging van het mi nisterie van Verkeer en Waterstaat de be langrijkste besluiten op een te Parijs ge houden vergadering van luchtvaartdes kundigen. De heer Selis was leider van de Neder landse delegatie naar deze conferentie van de Civil Aviation Organisation. Het voorstel tot instelling van de lucht wegen was op de vorige vergadering van de I.C.A.O. vorig jaar Mei door Nederland ingediend. Dit systeem houdt in dat over West- Europa een net van meer dan 100.000 kilo meter luchtwegen wordt afgebakend. Het heeft lang geduurd voordat de ver gadering zich had uitgesproken voor dit Amerikaanse systeem, omdat het Engelse systeem, dat er iets van afwijkt en bij de scheepvaart veel gebruikt wordt, bij ver schillende landen nogal favoriet bleek te zijn. Er zullen gerichte radio-bakens geplaatst worden langs alle routes, die door verkeers vliegtuigen gevlogen worden. Deze routes zijn verboden vóór militaire vliegtuigen, tenzij de piloten daarvan verklaren zich aan de aanwijzingen van de diverse verkeers leidingen te houden. Men wil hierdoor be reiken, dat een maximum aan veiligheid in de lucht zal worden bereikt en dat een uniform bebakeningssysteem zal worden ingevoerd. Schiphol zal het centrum worden van Op 25 Maart heeft de arrondissements rechtbank te Haarlem in staat van faillisse ment. verklaard: C. J. Korsman, winkelier in ijzerwaren, handelende onder de naam „Ma gazijn De Concurrent", wonende te Bever wijk, Breestraat 17. Rechter-commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijst is op 24 Maart 1952 geëindigd het faillissement van A. Goets, koopman, wonende te Haarlem, Cheribonstraat 1. Rechter-commissaris mr. N. Smits. Curator: mr. J. H. A. M. van Son, advocaat en pro cureur te Haarlem. Als makelaar in onroerende goederen werd op 25 Maart beëdigd: mejuffrouw J. G. IJzerman, wonende te Aerdenhout, gemeen te Bloemendaal. HET hield maar niet op met verjaar dagen, die maand. Mijn zuster, mijn zwager, twee collega's op kantoorIk ruïneerde mij zelf min of meer aan bloe men, cigaretten en andere attenties. En toen kwam nog die trouwkaart van mijn vriend Herman. Nu moet het maar eens uit zijn, dacht ik. Ik kan wel aan het ca- deaux geven blijven. Eens moet er toch een eind aan komen. En ik zond Herman een briefje met mijn felicitaties en meer niet. Het stond wat kaaltjes, aan die in druk ontkwam ik zelf niet, maar ja, wat wilt u Nauwelijks twee weken daarna ontving ik een uitnodiging van Herman om te komen eten. Zie je wel, dacht ik, hij heeft dat magere briefje van mij goed opgevat. Hy begrijpt het. Hij was dan ook altyd een van mijn beste vrienden geweest. Ik gaf aan zijn uitnodiging gehoor en drie dagen later zat ik aan zijn tafel. Zijn vrouw bleek zeer bedreven in de kook kunst te zijn. Dat ervoer ik al dadelijk bij de soep. Er ontspon zich een levendige conversatie tussen ons, voornamelijk over hun trouwdag. En toen we tenslotte aan de koffie begonnen, werden de geschen ken ter sprake gebracht. „Nou jongen", zei Herman terloops, „je wordt nog har telijk bedankt hoor!" „Hartelijk bedankt, waarvoor?" hield ik mij van de domme. LVoor je groene schaal natuurlijk", lachte Herman hartelijk. „Ja, doe nou maar niet of je er niets van weet. Kijk daar staat ie". Herman wees naar het dressoir en daar stond inderdaad een mon sterachtige lelijke groene schaal. „Je denkt toch nietzei ik ver baasd. „Natuurlijk", viel Herman mij vrolijk in de' rede, „natuurlijk denken wij dat die groene schaal van jou komt. By al de ge schenken die wij gekregen hebben, was er één zonder kaartje. En ik zei al dadelijk tegen myn vrouw, die komt natuurlijk van mijn beste vriend. Die is altijd zo be scheiden. Die geeft je een prachtig cadeau en hij wil het zelf niet eens weten". „Ja hoor 'eszei ik zwak. „Kom er nou maar eerlijk voor uit", zei Herman. „Het was een reusachtige ver rassing". „Ja maarprotesteei'de ik nog schuchter. „Je ziet het", zei Herman, „wij hebben hem een ereplaatsje gegeven. Wij zijn er erg blij mee. En nog 'es, hartelijk bedankt hoor!" Wij dronken ons laatste teugje koffie en ik liet het verder maar zo. Als ze nou toch dachten Maar pronken met andermans veren is gevaarlijk. Dat er-voer ik enige dagen la ter, toen ik toevallig bij dezelfde tram halte stond te wachten als Hoogland. Hoogland is een miezerig mannetje, maar hij moet wel uitgeslapen zijn. Hij verdient zijn boterham met een klein kunsthandel tje dat waarlijk niets met kunst te maken heeft. Wanneer je prullen, zoals hij in zijn winkeltje heeft aan de man weet te bren gen en dat kan hij dan moet je toch wel iéts hebben, vind ik. Deze Hoogland dan kwam dadelijk op mij af, toen hij mij in de gaten kreeg. „Je moet de groeten hebben van Herman", zei hij. „Ik was gisteravond bij hem op va- site". „O ja", zei ik neutraal. „Ja", antwoordde hij, „en hij liet mij die prachtige groene schaal zien, die jij hem gegeven hebt". „Het is een monsterachtig ding", ant woordde ik, „en het vervelendste is, dat ie niet eens van mij komt". „O nee", zei Hoogland, „Herman zei het anders zelf „Weet ik", antwoordde ik. „Het is een misverstand. Praat er maar niet verder over. Bij die schaal was geen kaartje. En toen waren ze er van overtuigd dat-ie van mij kwam. Ik heb hun echter helemaal niets gegeven". „Weet jij soms van wie die schaal dan wel komt" vroeg Hoogland. „Geen idee", antwoordde ik. „Jij?" „Ja, ik wel", zei Hoogland. „Hij komt namelijk van mij". Ik kreeg een schok. „Van jou", riep ik verbaasd. „Het is niet waar. Als ik dat geweten hadHeb je het tegen Her man gezegd?" „Nee", antwoordde Hoogland rustig, „ik heb mijn mond wel gehouden. Herman ge looft nog altijd dat die prachtige schaal van jou komt". Er viel een pak van mijn hart. „Be dankt", zei ik hartelijk. ,,'t Is al in orde", zei Hoogland. „Maar hoor 'es. Nou die schaal toch van jou komt, vind ik het wel zo sportief als jij hem ook betaalt". Verdraaid. Daar zat wat in. Dat moest ik toegeven. „Hoeveel moet hij kosten?" vroeg ik. „Je krijgt hem voor de inkoopsprijs", antwoordde Hoogland. „Voor 't zelfde geld als wat ik er voor betaald heb. Zeventien gulden vijftig". „Zeventien gulden vijftig", riep ik, „voor dat prul!" „Je hoeft het natuurlijk niet te doen", zei Hoogland wat onwillig, „maar 't is de prijs. En anders blijft hij van mij, begrijp .W". Ik begreep hem volkomen. Er zat voor mij niets anders op dan te betalen. Wilde ik tenminste niet het risico lopen dat Hoogland tegen Herman zou zeggen: Maar die groene schaal, jullie weet wel, die heb ik jullie gegeven hoor! En dan de gezichten van Herman en zijn vrouw! Enfin, ik trok mijn portefeuille en be- taaldé. Maar een volgenue keer ga ik toch beslist zélf weer cadeautjes kopen. Dat is in elk geval voordeliger. (Nadruk verboden). vijf luchtwegen. In het centrum van het land, nabij Utrecht, zal een sterk radio baken worden geplaatst. De gehele beba- kening zal ongeveer twee milïioen gulden van ons land vergen. Verder is men nog overeengekomen, dat de hoogtemeters, die gebruikt worden in de vliegtuigen, gestandaardiseerd worden. Voor het Middellandse Zeegebied heeft men ook de bebakening besproken. De Haarlemse rechtbank veroordeelde he denmorgen de 22-jarige metaalbewerker A. H. tot acht maanden gevangenisstraf, waar van vier maanden voorwaardelijk, met af trek van het voorarrest, omdat hij op 30 December van het vorig jaar zijn echt genote had mishandeld en haar had bedreigd met een strijkijzer. De officier van justitie had acht maanden, waarvan vijf maanden voorwaardelijk tegen hem geëist. De 48-jarige personeelschef van een kunst- harsfabriek te Zaandam. C. J. P., werd we gens verduistering tot acht maanden, waar van vijf maanden voorwaardelijk veroor deeld, Door het indienen van een valse declaratie had hij enige duizenden guldens ten nadele van de fabriek verduisterd. De eis tegen P. was tien maanden, waarvan vijf maanden voorwaardelijk. De 21-jarige ketelmaker C. J. J. M. uit Purmerend werd tot anderhalf jaar jeugd gevangenis veroordeeld (eis twee jaar) om dat hij enige maanden geleden in een fietsen winkel te Purmerend twèe jassen en een costuum in brand had gestoken. De officier van justitie had twee jaar jeugdgevangenis geëist. Blijkens het Voorlopig Verslag van de Eerste Kamer betreffende de begroting van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vond de uitsluiting van het tijdschrift Podium van de subsidieregeling voor 1951 bij vele leden afkeuring. Na kennisneming van het bescheid der regering op de dien aangaande door de heer S. de Jong ge stelde vragen behouden zij zich voor bij de openbare beraadslaging op deze aange legenheid terug te komen. PARIJS (AFP) Op de voorbereiden de conferentie voor de vorming van een Europese landbouwmarkt is Woensdag middag besloten, dat in een der maanden Juni tot en met September een plenaire conferentie te Parijs zal worden bijeenge roepen. De resultaten van die conferentie zullen dan aan de mening van de Consul tatieve Vergadering van de Raad van Europa worden onderworpen. Bepaalde internationale organisaties zullen als waar nemers op die conferentie worden toege laten. Vandaag zullen de afgevaardigden zich bezighouden met de opstelling van de agenda van de komende conferentie. Uit een uiteenzetting der standpunten is gebleken dat alle delegaties het eens zijn over de wenselijkheid tot het bijeenroepen van een Europese landbouwconferentie, waarbij sommige landen nadrukkelijk hun instemming hebben betuigd en andere lan den hun instemming hebben betuigd on der bepaald voorbehoud. Erlrma, 25 dwars Str. Balabak. Esso Amsterdam. 25 840 m. ZW.t.W. Flores. Esso Den Haag, 25 300 m. W.ZW. Ouessant. Etrema, pass. 25 Kp. de Gata. Friesland (KEL), 26 v. Port Swettenham te Singapore. Gord'ias, 26 v. Levant te Amsterdam. Haarlem, 25 v. Rotterdam te Amsterdam. Helicon, 25/26 te Pto Cardon. Heelsum, 25 750 m. W. Flores. Hera, 25 v. Huacho te Ohlmbste. Hecuba, 25 v. d. Elbe. Hermes, 25 v. Ciudad Trujilio n. Carupano. H'ersilia, 25 120 m. NO. Barbados. Hydra, 25 300 m. NW. La Guaira. Indrapoera, 25 480 m. O.t.Z. Socolra. Ittersum, 25 120 m. W.NW. Ouessant. Jagersfontein, 25 v. Amsterdam naar Bremen. Jupiter, pass. 25 Kp. de Gata. Klipfontein, 26 te Kaapstad. Kaloekoe, 26 v. Soerabaja te Cheribon. Karaton, 26 v. Sian te Menado. Lieve Vrouwekerk, pass. 25 Vlisslngen. Lindekerk, 25 nog te Basraii. Laurens'kerk, 25 pass. Aden. Leuvekerk, 25 250 m. W.ZW. Ouessant. Lutterkerk, 25 120 m. N.NO. Finisterre. Mariekerk, 26 v. Genua te Port Said verw. Mitra, 25 v. Singapore n. Curasao. Madoera, 25 v. Rangoon n. Singapore. Marisa, 25 40 m. Z. San Salvator. Musi, 26 v. Pro'DOlingo te Cheribon. Malea, 25 in Golf v. Oman. Marken, 25 155 m. NW. Finisterre. Merwede, 25 540 m. NW. Flores. Metula, 25 300 m. W.t.N. Cape. Nieuw Amsterdam, 25 v. Curasao n. Kingston. Nigerstroom, 25 van Dakar. Oranjestad, 25 v. Trinidad n. Barbados. Oranje, 25 v. Tj. Priok n. Singapore. Overijsel, 26 v. Marseille n. Barcelona. Oberon, 26 v. Puerto Cabello te Maracaïbo verw. Ovula, 25 200 m. NO. Azoren. Papendrecht, 25 pass. Kp. Tenez. Phrontis, pass. 25 Kp. Bon. Prins Alexander, 25 230 m. Z.ZW. Cape Race. Prins Willem v. Oranje, 25 v. Southampton n. Rotterdam. Prins Willem V, 25 v. Antwerpen n. Hamburg. Paula, 25 Str. Singapore gepass. n. Bangkok. Poseidon, 25 330 m. ZW.t.W. Bermuda. Rondo, 25 pass. Kp. Bon. Rijnkerk, 25 v. Hamburg naar Londen. Rottii, 25 dwars Ceylon. Rijndam, 25 1020 m. O.t.N. Kp. Race. Stad Maassluis, 25 v. IJmuiden naar Menilla. Salawati, 26 v. Cheribon te Semarang. Saparoea, 25 te Port Said. Sarpedon, 25 v. San Juan te Amsterdam. Sumatra, 25 v. Tj. Priok n. Tj. Pandang. Sunetta, 25 v. Thameshaven te R'dam. Sinabang, 25 v. Tj. Priok n. Benkulen. Salatiga, 25 340 m. W.NW. Key West. Samarinda, 25 dwars La Guaira. Sliedrecht, 25 180 m. NO. Madeira. Sloterdijk, 25 140 m. Z. Kunfida n. Suez. Stad Breda, 25 900 m. O. Bermuda. Stad Vlaard'ingen, 25 210 m. N. Bermuda. Stanvac Pendopo, 25 kt Str. Riouw n. Sungeige- rowg. Stentor, 25 bij Mona eil. Tablnta, 25 rede Semarang. Tamo, vertr. 26 v. R'dam n. Montevideo en Buenos Aires. Tiba, 28 v. R'dam te Montevideo verwacht. Tawali, 25 v. Port Said n. Suez. Tjipanas, pass. 25 Str. Soenda n. Lorenzo Mar- qeus. Tankhaven III, 25 v. Tj. Uban n. Sungelgerong Themlsto, 25 375 m. Z. Cape Race. Taria, 25 in Sir. Singapore. Tibirius, 25 v. Port au Prince n. Houston. Tosari, 26 te Soerabaja verwacht. Van Outhoorn, 25 v. Makassar n. Dongala. Waterman, 25 van R'dam naar Halifax. Westland, 25 v. Hamburg naar Amsterdam. Wieldrecht, 25 v. Kaapstad naar Durban. Weltevreden, 25 100 m. O. Dondrahead. Winsum, 25 Ouessant gepass. Winterswijk, 25 pass. Ouessant. Woensdrecht, 25 960 m. ZW. Flores. KLEINE VAART Aegir, 24 van Fowey naar Bremen. Alice, 24 te Teignmouth. Audacia, 25 v. Casablanca n. Liverpool. Babt, 25 te Antwerpen van Swansea. Berkelstroom, 24 v. Amsterdam n. Huil. Binnenhaven, 25 v. R'dam te Duinkerken. Bornrif, 23 te Port Talbot. Baribia, 24 te Plymouth. Cateli, pass. 25 Vlisslngen. Coen, 24 v. Methi! naar Terneuzen. Combinatie, 22 te Malta. Cornells Houtman, 23 v. Hamburg te Port Talbot Da Costa, pass. 24 Needies. Delfzijl, 23 te Port Talbot. Deneb, 25 v. Wexford naar Newlyn. Deni, 25 v. Amsterdam naar Kalmar. Dinkel, pass. 25 Vlissingen n. Terneuzen. Doklaan, pass. 27 Gibraltar. Eemstroom, 24 v. Amsterdam te Leith. Europa, 23 te Londen. Frisia, 26 v. Purfleet n. Thameshaven. Hast I, 27 v. Southampton verwacht. Hebe Nobel, 25 v. Londen naar Grangemoum. Holendrecht, 26 v. Wismar n. Stavan.ger. Hop. pass. 25 Vlissingen. Ingeborgh, 26 v. Zwijndrecht te Hamburg. Jonex, 22 van Southampton te Sables d'Olonne Josef Swenden, 25 vv, Belfast n. Silloth. Jura, 23 v. Amsterdam te Londen. Karei, 24 v. Plymouth naar Par. Koningin Juliana, 23 v. Dungarvan te Garston. Larix, 23 Brunsbüttel gepass. n. Letth. Lucas Bols I, 25 v. Goole naar Gyon. Lucorne, 23 te Waterford. Marcella, pass. 26 Terschelling. Margaret'ha, 23 v. Vlissingen te Garston. Merwehaven, 26 v. Duinkerken r.. Port Lyautey Michel Swenden, 24 v. Nantes te Par. Mr. Linthorst Homan, 23 v. Bristol te Plymouth. Narwal, 23 v. Hayle n. Portreath. Niord. 25 v. Casablanca n. Port Lyautey. Noord. 26 v. Aberdeen n. Billingham. Noordiand, 25 v. Belfast n. Silloth. Norma, 25 v. Oaense naar Hamburg. Oleum. 25 v. Londen naar Lorient. Pavo, 24 te Rochefort v. R'dam. Pon to, 22 te Liverpool van Rochefort. Ponza. 23 te Norrköping van Plymouth. Prinses Magriet, 24 v. Preston naar Silloth. Quo Vadis, pass. 24 Prawlepoint. Sirius, 25 v. Duinkerken te Londen. Soemba, pass. 25 Kp. Vincent. Sporota, 26 v. Douglas te Garston. Tilly, 25 Holtenau gepass. n. Stockholm. Wilpo, 24 te Tunis van Vibo Valentia. Wes' land, pass. 25 Vlissingen. Wilja, 24 v. Shoreham te Huil. Willy, pass. 25 Vlissingen. Zwerver, 25 v. Hamburg te Delfzijl. Electro Techn. Bureau TROMPSTRAAT 30 Erkend P.E.N. Installateur. Voor verlichtingsadviezen. Zo spoedig mogelijk gevr. NET MEISJE voor d. en n. zelfst. k. werken en koken, v. z. g. g. v. Mevr. Vinke, J. Kostelijklaan 15, Velsen. HUWELIJK. Heer w. k. m. lieve vrouw tot 40 j. Kind. g. bezw. Foto op erew. ret. Brieven L 1081. Aalsum, 25 v. Aden naar Saigon. Abbedijk, 25 van Antwerpen naar Havana. Amsteikerk, pass. 25 Finisterre. Aagtedijk, 25 v. New York te Buenos Aires. Agamemnon, 25 bij Flores n. Antw. Arendskerk, 23 v. Yokohama n. Bremen. Arkeidijk, 25 van R'dam naar New York. Abbekerk, 25 van Hamburg n. Antwerpen. Alkaid, 25 250 m. Z.ZW. Finisterre. Alphacca, 25 v. New York le Willemstad. Amstekiijk, 25 380 m. O.ZO. Cape Race. Annenkerk, 25 560 m. W.ZW. Cocos eil. Arundo, 25 460 m. W. Horta. Alderamin, 25 320 m. N.t.O. St. Paulsrock. Alnati, 25 pass. Kp. Blanco. Alpherat, 25 170 m. N.t.O. Flores. Alwaki, 26 v. New York te Boston. Amsteldiep, 25 770 m. W.ZW. Flores. A rondsel ijk, 25 400 m. N. Sao Luiz. Averdijik, 25 170 m. N.t.W. Flores. Axeldijk, 25 100 m. W. Scilly's. Bonaire, 25 v. Paramaribo n. Plymouth. Borneo, 25 van Balikpapan te Amsterdam. Boschfontein, 26 v. Tanga naar Zanzibar. Breda, 26 v. Balboa te Talara. Bagan, 25 v. Ponbarak n. Tj. Priok. Bandjermasin, 25 v. Reo n. Makassar. Bloemfontein. 25 200 m. W.ZW. Kaap Paimas. Blijdemdijik, 25 335 m. W. Horta. Bacchus, 25 v. La Gunillas n. San Lorenzo. Barendreoht, 25 170 m. ZW. Durban. Callisto, 26 te St. Thomas. Camphuis, 27 v. Makassar te Soerabaja verw. Coryda, 26 v. Plaaju te Singapore verw. Castor. 25 Trinidad gepass. Cistula, 24 bij Abaco. Cottica. 25 dwars Vigo. Delfland. 25 220 m. Z.ZW. Recife. Delfshaven. 25 dwars Lissabon. Delft. 25 130 m. Z.ZW. Trujilio. Donled ijk, 25 960 m. ZW.t.W. Flores. Duivendijk. 25 350 m. W.ZW. Flores. Eos, 25 v. Lissabon n. Algiers. Ena, 25 v. Curasao n. Kingston. Elmana, 25 240 m. O.t.N. Madeira. Jongeman zoekt vrije ZIT- SLAAFKAMER z. pension. Brieven L 1080. WEGGELOPEN: witte poes m. gr. bles. L. Nieuwstr. 522, IJmuiden. Gezocht gest. ZITKAMER en kl. sl.kam. m. pens. door heer, b. b. h. h. Brieven met prijsopgave L 1078. Voor VAKKUNDIGE REPA RATIE van gummilaarzen naar C. Vendel, schoenma kerij. Van Wassenaerstr. 65, IJmuiden. Echtp. zoekt ongem. KAM. met gebruik van keuken. Br. L 1077. WONING RUIL. Agb. flat. L. Nieuwstraat, le etage. 4 kam. Gevr. vrij huis in Driehuis of omg. Hogere huur geen be zwaar. Brieven L 1079. Te koop gevr. M. FIETS. lft. 10 j. Aarts, Zeeweg 147, IJm.- Oost. Wij betalen nog steeds de hoogste waarde voor uw LOMPEN en METALEN. Conradstr. Tel. 5609. Wordt ook afgehaald. Te koop agb. Peugeot MO TORRIJWIEL 500 c.c. k.k. 1940 met zijspan, ook afzon derlijk of ruilen voor lichte motor. Pres. Steynstr. 66 rd., IJmuiden. Te koop: ZEILBOOT, D. K. W. motor 98 c.c. en wasmach. en stofzuiger. Kweekerslaan 5, Santpoort-Dorp. KINDERDRIEWIELER ge vonden. Tegen adv. kosten terug te halen bij Boekhan del Ab de Jong, Edisonstr. 11 IJmuiden. Te huur gem. gezell. ZIT- SLAAPKAM. voor 2 pers. f '25, p. pers. p. w. Bad en tel. aanw Omg. Stat. Driehuis Brieven L 1082. Te koop gem. Velsen nb. BURG. WOONII. ger. Aug. a.s. Met ruime hyp., wordt uw eig. Inl. Mak. C. Visser Hzn., tel. 4830. Wijk a. Zeeër- weg 91, IJmuiden. Te koop: WANDELWAGEN en driewieler fietsje. Kal- verstraat 18, IJm.-O. Te koop: DAMESRIJWIEL zonder banden f 20. Wille- brordstraat 25, IJm.-O. Te koop: BOILER m. dou che inh. 25 1. Zeeweg 175, IJmuiden-Oost. Te koop RADIO PICK-UP m. koffer, zeer gesch. v. bruilof ten of partijen. D. Iiarteman, Zoutmanstr. 9, IJm.-O. VRUCHTBOOMCARB. Lijm- banden. „De Morgenstond", Soendaplein 31, H.-N. Telef. no. 19903. OOK UW ADRES. Rood ko- per f 1.20 en geel 80 ct. per kg., lood 65 ct. en zink 50 ct. p. kg. lompen 25 ct. en cou ranten (platte schone) 10 ct. p. kg. Parkstraat 10 bij het Station. Haarlem. EIKEN PIANO in prima st. Hooimarkt 24, Haarlem. Alle soorten huis- en kantoormeubelen. Naaimachines, piano's, vloerkleden, curiosa enz. enz. Alle soorten ongeregelde goederen. Gehele en gedeeltelijke inboedels en zolderopruimingen WONINGRUIL. Van B'wijk naar IJm. mijn huis bev. ka mer en suite. 4 sl.kam., zol der. Zoek overeenkomstige woning omg. Kennemerlaan IJm. Moesplein 12, B'wijk. OVERAL TE ONTBIEDEN - JUISTE TAXATIE TROMPSTRAAT 35 - TEL. 4273 - IJMUIDEN NATUURLIJK ALKALIVRIJ Me t d UW HANDEN BLIJVEN GAAF. door huidbeschermend Sapobiel SNEL is fantastisch! Talloze hulsvrouwen gebruiken het dage- lyks. Voor alles! Voor de vaat... die gaat blinken en glanzen. Slechts enkele druppels Snel in 't afwaswater is vol doende Voor wol en zijde! Dekens worden als nieuw. Fijne weefsels z(jn volkomen veilig in Snel en kleuren worden levendiger. Voor de schoonmaak! Vloeren, tegels, houtwerk, sanitair kortom het hele huis wordt prachtig schoon met Snel! Bovendien: SNEL beschermt de handen! Al gebruikt U het de hele dag. van 's morgens vroeg tot 's avonds Iaat Uw handen blyven gaaf, dank zy huid beschermend SapobieL Snel en Snel alleen bevat Sapobiel EMKA-GLORINEFABRIEKEN - APELDOORN

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3