Kort en bondig Beverwijk en Omstreken 3 Heemskerkse harddraverij op 4 Sept. Lieftincks zorgen zijn aanzienlijk verminderd Agenda voor Beverwijk Castricum Wijk aan Zee IJmuiden Geen melksanering in Haarlem Verhoging stroomprijs thans mogelijk „De lof der jenever" „Mercurius" leden thans ook in de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale „The Dolly Sisters" voor de Speeltuin-Combinatie Wintercompetitie HOSC schrijdt voort De heer Romunde wil de schoolmelk handhaven „Sans Atout" telde de slagen Castricumse winkelsluiting zou gaan afwijken van de stedelijke Handwagen „aan de rol" Karei van der Meer houdt de touwtjes Boek over Nederland voor Amerika „Er komen er te veel" meent het bestuur Effecten- en Geldmarkt Bedrijfschap voor Zuivel beschikt afwijzend op verzoek Voor jaarverbruik boven 240 kWu 25 pet. extra Zoon volgt vader op als premier Rotterdam krijgt een radar-loodsdienst Weinig elegant Scheepvaart VRIJDAG 28 MAART 1952 De Beverwijkse leden van „Mercurius" werden gisteravond bij hun toetreden tot de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale welkom geheten door de voorzitter van de A.B.C., afdeling Beverwijk, de heer F. R. W. Kaebisch. Voor de pauze hield men zich bezig met de gebruikelijke huishoudelijke agenda, zoals jaarverslagen, ingekomen stukken en een bestuursverkiezing. Van de afdeling Beverwijk werden alle bestuursleden bij acclamatie herkozen. Voor de „Mercurius" werd de heer C. J. Park als nieuw be stuurslid in de A.B.C. gekozen. Na de koffie vertoonde de heer C. Woltz, propagandaleider van de A.B.C. enkele aar dige smalfilms, waarbij onder meer een film over de wereldberoemde Amsterdamse huizen, kerken en grachten en een filmpje over de werkzaamheden op het hoofdkan toor van de Centrale. De leden met hun echtgenoten en verloofden hebben vooral van de smeuïge toelichtingen van de heer Woltz genoten. Met een opwekkend woord, gericht op ledenwerving, besloot de pro pagandist van het hoofdbestuur de ver toning. De Beverwijkse Speeltuin-Combinatie gaf Donderdag in het Luxor-Theater een film avond teneinde de geslonken kasmiddelen zo mogelijk weer enigszins aan te vullen. De vice-voorzitter, de heer J. Rijkhoff, be perkte zich in zijn openingswoord tot de noodzakelijke feiten en betuigde de direc tie van het theater en de politie-autoritei- ten de dank van het bestuur voor de on dervonden medewerking. Het hoofdnummer van het programma bestond uit de technicolor „The Dolly Sisters", waarin opnieuw wordt aange toond, dat de weg naar roem meestal via allerlei hindernissen dient te worden afge legd. Ditmaal zijn het twee charmante zusjes, die plotseling van uit het niets op duiken om dan, na met een list een be roemde impresario voor haar nummer te hebben geïnteresseerd, in een tomeloze vaart de ladder van het succes te bestij gen. Maar er bestaat ook nog zo iets als liefde en de ene helft van „The Dolly Sisters" geraakt in vuur en vlam voor een knappe componist, wiens liedjes over lief de, maneschijn en trouw nog niet tot schlagers werden verheven. Nou ja, dan wordt er weer smachtend naar elkaar ge keken, korstondig gekibbeld en langdurig gekust, maar de keuze tussen het applaus in de Follies Bergères, en de rust van het huwelijk blijft moeilijkheden opleveren. De laatste twist schijnt een onherstelbare breuk op te leveren, zodat de scenario schrijver zijn toevlucht moet nemen tot een beproefd paardenmiddel: het auto-on geluk. En gelukkig, dit helpt! De hals starrige componist blijkt niet bestand te gen de aanblik van het bekoorlijke wezen tje in kussens en verband, zodat ons het geluid van de slotkus nog in de oren klinkt als de zaallichten al branden. Maar deze pretentieloze geschiedenis hebben wij gaarne op de koop toegeno men bij alle fantastische shownummers, die met Amerikaanse exhorbitantie over het filmbeeld werden uitgestort. Vooral het optreden van „The Dolly Sisters", waarvan Betty Grable er een was, levérde een voortdurende bron van amusement op, waarbij men werkelijk bewondering kon hébben voor de excentrieke humor en kit tige fantasie, welke uit haar dansen naar voren trad. Een mening, die naar de reac ties van het publiek te oordelen, door allen vólkomen werd gedeeld. J. v. D. In het Statenhuis aan de Velserweg heeft de Hoogovenschaakclub Woensdagavond dé wedstrijden voor de wintercompetitie voort gezet. De uitslagen luidden: afdeling I: Th. SpijkerM. P. Suiker 01; Ir. D. G. Huijgen J. Zoontjes VvV2; Th. SpijkerA. Spijker 0—1: Th. Spijker—J. C. de Haas 1—0. Afdeling II: P. HoopeJ. Beentjes 01; B. Wulms—H. de Vries afgebroken; ir. L. H. Derks—A. Slings 0- -1. Afdeling III: P. H. JansenP. Zeilstra U—M; P. Bos—G. Schouten afgebroken. Onderling: E. RijkenJ. A. Rodenburg 0—1; J. A. Rodenburg—E. Rijken 01; M. Maas—F. Rosema 1—0; Gos Laverman—H. Saris 1—0; J. H. Dengerink—L. Probit 1—0. Promotic-degradatie Op Woensdag 2 April zal het eerste tien tal van de Hoogovenschaakclub voor de pro motie een thuiswedstrijd spelen tegen Zaan dam I. Het vierde tiental zal de laatste bonds wedstrijd van dit seizoen spelen tégen Het Oude Slot uit Heemstede. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Rudolf, z. van J. Bleeker en L. Bikowa; Agatha, d. van N. Dekker en A. Boergonje; Hendrika C. A., d. van G. J. Plij- ter en E. Oldenburg; Rudolf J. J.. z. van P. M. Pels en H. J. v. Hazebroek; Matitheus J.. z. van J. C. van Duin en E. Bruijns; Cornelia M. A. d. van J. v. d. Winden en C. M. Wester; Maria Th., d. van A. v. Assema en P. Hijnen; Theodorus E. J.. z. van L. Th. Zonneveld en J Kuil; Marretje Chr., d. van Chr. Sluis en M. Booker; Divera J. M.. d. van P. Bakkum en D. Visser; Annelies, d. van P. C. Nieu- wenwég en Kr J. Jumelet; Johannes H. B., z. van K. J. B. Bakker en C. M. Warmen- hoven; Dirk W. J., z. van J. Groen en G. Tromp. ONDERTROUWD: B. B. Kat en C. A. M. Wolterman; J. Ernke en J. H. v. d. Meij; J. v. Duijvenbode en M. S. Faas; H. Spanjaard en C. M. Duin; W. A. B. Cappelle en M. A. Duijn. GETROUWD: M. Wijker en E. Gróen; J. van der Wee en G. van der Does. OVERLEDEN: C. Kok, 65 j.. ongéh.; G. C. Vincent, 50 j., geh. met L. de Boer; L. W. Tappee. 81 j., geh. met W. H. Huhl. VRIJDAG 28 MAART Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: Men sen die men schuwt. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: Het pad der zonde. W. B.-Theater, 8 uur: Achtervolging in Frisco. ZATERDAG 29 MAART Kennemer Theatér, 7 en 9.15 uur: Men sen die men schuwt. Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: Het pad der zondè. W. B.-Theater, 8 uur: Achtervolging in Frisco. En B. en W. zijn boos op een schoolhoofd De heer J. J. Romunde, raadslid van Beverwijk, heeft de volgende vragen aan B. en W. dier gemeente gesteld. Het ant woord op deze vragen wordt tegelijk hier mede gegeven. Is het uw college bekend, zo vraagt de heer Romunde, dat op dé Julianaschool geen melkvérstrekking meer plaats vindt? Dit is ons bekend, luidt het antwoord van burgemeester en wethouders. Indien deze vraag bevestigend doör u wordt beantwoord, kan het college de raad dan mededelen van wie dezé maatregel is uitgegaan? Op deze vraag antwoordt het college: van het hoofd der school, zonder voorafgegaan overleg met ons college. Wij hebben het betrokken hoofd daarover ons ernstig mis noegen te kennen gegeven. Ten derde: Zijn burgemeester en wet houders in bovenstaand geval bereid, maat regelen te treffen opdat de melkvoorziening weer op regelmatige en normale wijze zal plaats vinden? Een voorstel aan de gemeenteraad tot aanvulling van de instructie voor het on derwijzend personeel met betrekking tot deze aangelegenheid kan worden tegemoet gezien, antwoorden de betrokkenen. In het „Witte Kruis" badhuis aan de Baan- straat heeft dé Béverwijkse bridgeclub „Sans Atout" Woensdagavond voor groep B, de wedstrijden om het afdelingskampioenschap voortgezet. Vooraf deelde de voorzitter de heer Ph. van Groningen mede dat het echtpaar Van Aalst in groep C, met een punt voorsprong op de heren HendriksKoopmanschap, be slag had gelégd op het afdelingskampioen schap van grOep C. De uitslagen van de gespeèlde wedstrijden luidden: Groep B: 1. heren WoutWegman 116^ m.p.; 2. heren SpruitBakker 100 m.p.; 3. heren v. d. Linden—Hoogeboom 994 m.p.; 4. heren BlomNijman 974 m.p.; 5. mevrouw Van Essenheer De Lélevne 93 m.p.: 6. heer en mevrouw Kok 91 m.p.; 7. heren W. en G. de Boer 904 m.p.; 8. mevrouw Tabak—heèr Bibén 874 m.p.; 9. mevrouw Admiraalheer Groot 87 m.p.; 10. heren v. Eekhout—Haver 834 m.p.; 11. heer en mevrouw Tand 814 m.p.; 12. heren Admiraalv. Zon 73 m.p.; 13. heren Van Groningen Sr.Kleine 714 m.p.; 14. heer en mevrouw C. Tabak 66 m.p.; 15. heer en mevrouw Winkel 63 m.p. 16. heren OosterhoutGroen 45 m.p. Howell systeem: 1. heren BraamStiphout 404 m.p; 2. heren De KruyfHoogeboom 354 m.p.; 3. heren TabakHoogeboom 324 m.p.; 4. heren Van BalenHeine 32 m.p.; 5. heren Berlée—Hoogeboom 294 m.p. 6. heren MartZandbergen 284 m.p.; 7. heren Krab Tabak 274 m.p.; 8. heren BosBloemen- daal 26 m.p. Schevenings systeem: Noord-Zuid: 1, heer en mevrouw Schaafsma 424 m.p.; 2. heer en mevrouw Thomas 42 m.p.; 3. heren Hendriks Nijman 414 m.p.; 4. heer Oosterveen mej. Van Klaveren 40 m.p.; 5. heren Zoon tjesGeldermans 38 m.p. Oost-West: 1. heer en mevrouw v. Aalst 48 m.p.: 2. dames FrisÜtiemer 414 m.p.; 3. heren GrootPlooy 37 m.p.; 4. dames Ha mel—De Boer 364 m.p.; 5. damés Reijmer 36 m.p. Kennemer IJsbaan geeft winterse troostprijs Het bestuur van de Kennemer-IJsbaan heeft voor zijn circa 500 leden een verras sing in petto. Gezien het feit dat koning Thialf tot nu aan toe verstek heeft laten gaan waardoor de leden niet van de ijs baan aan de Zeeweg hebben kunnen pro fiteren, heeft men overwogen op welke wijze men toch „nog iets" kan doen. Het bestuur meent in het geven van een film avond zijn leden tegemoet te komen welke geste ongetwijfeld zal worden gewaar deerd. De filmavond heeft op een nader vast te stellen datum plaats, waarschijn lijk in het Corso-Theater. De elf van CSV De elftalcommissie van CSV heeft het aangedurfd een danig veranderd elftal tegen Wijk aan Zee in het veld te zetten. In de wedstrijd, die aan de Zeeweg te Cas tricum wordt gespeeld, is de opstelling als volgt. Doel: G. de Heer; achter: J. Kees man en C. Boot; midden: C. Blei, H. Ja cobs en H. Hartog; voor: E. Riethorst, J. Schenk, H. Veldhuizen, B. Icke en H. Stolk. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN: Margaretha Elisabeth, d. van J. H. P. Vos en C. H. Kantebeen; Cor nelia Adriana Petronella, d. van B. Liefting én G. E. Beemsterboer; Engelina Gemma, d. van W. van der Eng en C. Hopman; Engel- bertus Antonius Maria. z. van A. Twisk en M. C. Lute; Geertruida Margaretha Anna, d. van F. C. van Weenen en H. C. Brakenhoff ONDERTROUWD: Dirk Prins te Amster dam én Johanna Maria Brouwer te Castri cum. OVERLEDEN: Bernhard Wilhelm Lach, oud 78 j.. wedn. van C. G. Prins, overleden te Alkmaar; Maria Johanna Elisabeth Mater, oud 76 j., wed. van J. A. Fortuijn, overleden te Alkmaar; Thys Stegenga, oud 78 j., geh. met P. v. Bodegom. De afdeling Castricum van de R.K. mid denstandsvereniging „De Hanze" hield Donderdagavond in hotel Borst een leden vergadering onder voorzitterschap van de heer J. Kraakman. Door pater Rembertus O.F.M. uit Voorschoten is op deze bijeen komst gesproken over het onderwerp „Kernvorming in de R.K. middenstand". Spreker gaf in zijn inleiding de gedachte weer om branche-gewijze tot kernvorming te geraken, en toetste zijn opinie aan de mening van de ter vei-gadering aanwezige leden.' Aan de hand van de discussies bleek, dat het nut van een kernvorming door de leden werd ingezien. In een vol gende vergadering gaat men dit punt op nieuw aan een bespreking onderwerpen. Bondspropagandist dé heer W. J. Bor sten uit Haarlem die mede aanwezig was, behandelde het voor de winkeliers actuele onderwerp „winkelsluitingswet" en advi seerde de afdeling een speciale werkver gadering te beleggen waarop men over de nieuwe wet van gedachten kan wisselen. „Het bestuur is in deze al ver gevorderd", zeide de voorzitter in aansluiting op het advies van de bondspropagandist. „Wij zijn doende een enquête te houden onder de leden hoe zij zich de nieuwe wet voor Castricum hebben gedacht. Daar alle leden de formulieren nog niet geretourneerd hebben kunnen wij de uitslag nog niet be kend maken." Niettemin kwam in de gehouden rond vraag de wens naar voren zich, voor wat de nieuwe winkelsluitingswet betreft, niet te richten naar de grote steden in tegen stelling tot andere afdelingen, die zulks wel doen. De opstelling van Vitesse '22 Het elftal van Vitesse gaat Zondag op bezoek bij Kinheim in Velsen. De Castri- cummers komen met het volgende elftal in het veld. Doel: B. van Veen; achter: P. Beentjes en W. de Wildt; midden: A. Groot, N. Lute en J. Tool; voor: J. Borst, A. van de Valk, Fl. Twisk, B. Sneekes en N. van Weenen. Nieuwe trainer De heer J. Eickmans uit Castricum v/elke vier jaar lang Vitèsse heeft ge traind zal met ingang Van 31 Mei zijn functie als zodanig neerleggen. Hij wordt opgevolgd door de heer G. W. Koning uit Amsterdam, die tot 1937 in Ajax speelde en nadien voor Haarlem uitkwam. In dit laatste elftal speelde de nieuwe trainer tot 1948. De laatste jaren trainde de heer Koning de Amsterdamse voetbalclub TIB. Gistermiddag heeft een Wijk aan Zeeër in de Zwaanstraat een met zand geladen handwagen niet meer in zijn macht 'kun nen houden. Daar de Zwaanstraat vrij sterk helt ging de wagen aan de rol en met een .geweldige slag botste de kar tegen de pui van café Bol. De pui werd ingedrukt, een spiegelruit brak en een aantal flessen met drank viel in stukken. StormvogelsZ.F.C. De wedstrijd Stormvogels-ZFC, die Zondagmiddag wellicht de beslissing brengt, wie aan de kampioenscompetitie mag deelnemen, zal worden geleid door de bekende internationale scheidsrechter Ka- rel van der Meer, een der beste arbiters van Nederland. AANBESTEDING LÉGGEN VAN GASLEIDINGEN Vanmorgen is op het kantoor van Gas en Water te Vélsen openbaar aanbesteed het leggen van hoofdleidingen voor gas en watér in de nieuwe wijken Moerberg- en Gijzen- veltplantsoen, bezuiden de Kennemerlaan. De laagste inschrijver was met f 34.100 de fa. J. Bouten te Nijmegen. De hoogste was met f 39.800 de fa. Hanab in Óegstgeest. De gunning is aangehouden. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Maria van Hattum f 17.700; Zee- landia f 10.500. Loggers: SCH 24 f 10.000; KW 15 f2700; KW 89 f 1850. Kotters: IJM 52 f650; IJM 228 f650; KW 94 f880; KW 30 f440; KW 92 f 1030: IJM 93 f 590; KW 91 f 740; KW 31 f 700; KW 77 f 1130. Op particulier initiatief, met instemming van het ministerie van Buitenlandse Zaken, dé Nederlandse ambassade te Washington en de regeringvoorlichtingsdienst, zal dezer dagen een boek verschijnen, bestemd voor het grote publiek in Amerika, dat in tekst en illustraties een beeld geeft van Neder land en zijn historische en hedendaagse be trekkingen met Amerika. Ton Koot schreef de tekst, éénentwintig Nederlandse fotografen brachten de 218 kleuren- en zwart-wit foto's bijeen. Het werk zal in folioformaat worden uitgegeven onder de titel „Spell of the Netherlands". Ook zal een Nederlandse uit gaaf verschijnen, getiteld: „Faam van Ne derland". Prins Bernhard schreef de voorrede. Donderdagavond hield de harddraverij vereniging „Heemskerk" haar jaarlijkse ledenvergadering in café „De Zon", onder voorzitterschap van de heer Th. J. Bisschop, waar meegedeeld werd, dat de jaarlijkse kortebaan-draverij op 4 September zal worden gehouden. De voorzitter memoreerde allereerst de goede verdiensten van de in het afgelopen jaar overleden secretaris, de heer J. Brou wer, waarna één minuut stilte in acht ge nomen werd. Vervolgens deelde hij in zijn jaarverslag mede, dat mede door het gunstige weer, het afgelopen jaar zeer gunstig was geweest, hoewel spreker het betreurde dat er maar dertien paarden aan de start waren ver schenen bij de jongste draverij. Als oor zaak hiervoor noemde de heer Bisschop het feit dat er te veel kortebaan-draverijen worden georganiseerd. Van Üe bond bad men, zoals gezegd, een brief ontvangen, dat de harddraverij dit jaar op Donderdag 4 September gehou den zal worden. De waarnemend secretaris, de heer J. Vosselman-Bosch, bracht hierna naar vo ren dat het ledental tot 408 gestegen was, terwijl uit het verslag van de penningmees ter, de heer A. E. de Wildt, bleek dat er een batig saldo van f 573,43 in kas was, hetwelk door de kascommissie accoord was bevonden. Het bestuur werd hierop herkozen, ter wijl dé wnd. secretaris als schriba werd aangesteld. Het volledige bestuur ziet ér nu als volgt uit: Eerste voorzitter Tn. J. Bisschop, tweede voorzitter G. Schoehuis, secretaris J. Vosselman-Bosch, penningmeester A. E. de Wildt en bestuursleden Th. Groot, N. Rol en J. de Wit. In de nieuwe kascommissie hebben zit ting de heren. J. de Bóer en C. dé Ruyter. Het moet na alle critiek, welke er de laatste jaren op het beleid van minister Lieftinck is geweest; voor deze bewinds man wel een grote voldoening zijn dat hij, terwijl zijn ministeriële loopbaan, naar men aanneemt, teneinde loopt, de Neder landse gulden om zo te zeggen bij de dag harder ziet worden. Wij laten nu even de problemen, welke daardoor weer worden opgeroepen, ter zijde, maar constateren dat deze week het agio van de dollar tot beneden 2 pet. is ingeschrompeld, terwijl het verleden jaar soms nog 15 20 pet. bedroeg. De verbetering van de goud- en deviezenpositie moge dan de laatste weken wat zijn vertraagd, ook blijkens de bank- staat van 24 Maart jl. is er toch, wat de goud- en deviezenvoorraad tezamen be treft, weer een vooruitgang en staan we thans op een nieuw record van f 2230 mil- lioen. En al werken er ook andere factoren op de effectenbeurs in, het zou onjuist zijn te zeggen dat er tussen de vaste stemming op de obligatiemarkt en de hier gerele veerde versterking van de guldenpositie geen verband zou bestaan. Het is duidelijk dat de koersstijging voor Staatsfondsen haar weerslag ook op an dere obligaties heeft gehad. Zo zien we de 4',s pet. obligaties van de Electriciteits- maatschappijen op 103 104 pet. geno teerd, waaruit wel een sterke voorliefde voor deze obligaties blijkt. Overigens heeft de nieuwe 4 1/4 pet. Woningbouwlening het nog niet tot pari kunnen brengen, het geen blijkbaar mede een gevolg is van de manipulaties met de zogenaamde voor- keurskaarten. Dat de gang van zaken op de kapitaalmarkt nog niet gezond is, blijkt wel uit het feit dat tal van gemeenten nog niet zelfstandig kunnen lenen, of dit on dershands doen bij institutionele beleggers, waarbij „derden" dan bijbetalen wat aan het gewenste rendement van de leningen ontbreekt. Er valt ditmaal op een nieuwe factor te wijzen, welke aan .de positie van de Ne derlandse gulden in binnen- en buitenland ten goede zal komen, te weten de over eenkomst tussen de Nederlandse regering en de Amerikaanse autoriteiten inzake de gedeeltelijke besteding van de zogenaam de tegenwaarderekfening bij de Nederlandse Bank. Deze is afkomstig van de Marshall hulp, welke wé gedurende de laatste drie jaar tot een totaal bedrag van rond f 2.6 milliard hebben ontvangen. Die Marshall hulp is uiteraard niet aan de particuliere importeurs, maar aan de Nederlandse re gering ten goede gekomen. De importeurs moesten de ingevoerde goederen betalen en deze betalingen werden bij de Nederlandse Bank op een speciale rekening geboekt. Over deze speciale rekening is heel wat te doen geweest, want hoewel volgens conser vatieve begrippen dit bedrag moest wor den aangewend om de Nederlandse staats schuld te verminderen, was er, ook van de zyde van de Verenigde Staten een sterke aandrang de gelden voor allerlei doelein den te besteden en dus opnieuw in de cir culatie te brengen. Voor een deel is dit ook geschied, namelijk tot een bedrag van rond f 1 milliard, (voor Zuiderzeewerken, op richting Breedband en een garantiefonds voor institutionele beleggers, die zich bij de financiering van de industrie wilden in teresseren). Thans is er op deze tegen waarderekening nog f 1.7 milliard beschik baar, waarvan, dank zij dé besprekingen, welke minister Lieftinck onlangs in de Verenigde Staten heeft gehad, f 750 mil- lioen mag worden gebruikt, om de schuld van de Staat aan de Nederlandse Bank te verminderen. Het is een verblijdend verschijnsel dat de Nederlandse Staatsschuld door deze trans actie met f 750 millioen vermindert en thans in de buurt van de f 24 milliard komt te liggen, nadat we eind December 1949 een hoogste cijfer van f 27^ milliard heb ben gekend. Het bestuur van het Bedrijfschap voor Zuivel heeft in een Woensdag te Den Haag gehouden vergadering afwijzend beschikt op het verzoek van de Coöperatieve Ver eniging van melkhandelaren te Haarlem, om sanctie te verlenen aan de melksanering in Haarlem en naaste omgeving. Dit be tekent dat niet tot sanering zal worden overgegaan. Van de zijde van het Bedrijfschap kon men ons geen nadere mededelingen ver strekken. Aan het bestuur der Coöperatieve vereniging zullen de motieven van de af wijzing van het verzoek worden meege deeld. Bij het bestuur van dé Coöperatieve vereniging was hedenmorgen nog geen of ficieel bericht binnengekomen. Het is niet de eerste keer dat het bestuur van het Bedrijfschap voor Zuivel afwijzend beschikt op een verzoek om sanctie te ver lenen aan melksanering. Indien de Haar lemse vereniging een nieuw verzoek in dient, waarbij rekening gehouden wordt met de motieven van de afwijzing, zal dat op de normale wijze behandeld worden. Aangezien de motieven bij het bestuur der Coöperatieve Vereniging nog niet bekend zijn, kan nog niet gezegd worden welke weg het in de toekomst zal kiezen. ïn de Staatscourant van gisteren is opge nomen de Prijzenbeschikking Electrlsche Energie 1952. Deze beschikking opent voor de electriciteitsbedrijven de mogelijkheid met ingang van 1 April haar tarieven voor kleinverbruikers, zowel wat betreft het vastrecht als de prijs per kilowatt-uur met ten hoogste 25 procent te verhogen. Voor hel verbruik tot 240 kWu per jaar blijft de huidige prijs per kWu gehandhaafd. Voorts worden met ingang van 1 April de prijzen voor grootverbruikers vrijge laten. Dudley Sénayake, de zoon van de pre mier van Ceylon Don Senayaké, die Za terdag is overleden, zal zijn vader als premier opvolgen. De nieuwe premier is 40 jaar oud. Voor een nieuwe stijging van dc schuld schijnt vooreerst geen gevaar te bestaan, nu de f 1500 millioen voor de Defensie in de gewone dienst van de begroting zijn opgenomen en tot 1954 een additioneel be drag van f 600 millioen voor militaire doel einden mag worden besteed uit de Ameri kaanse hulp, welke voor de Marshall-hulp in de plaats komt. Inderdaad, de zorgen van minister Lief tinck zijn heel wat verminderd. Zijn ambt genoot, prof. Van den Brink heeft er ech ter des te meer. Indien het rijk uit investeringsoogpunt geen bezwaar maakt en de gemeenteraad de plannen goedkeurt, zal in Rotterdam worden begonnen met het bouwen van sta tions voor de radarloodsdienst. De resul taten van het technisch en nautisch onder zoek, door de radarcommissie voor de Nieuwe Waterweg ingesteld, hebben B. en W. van Rotterdam de overtuiging geschon ken, dat toepassen van dit moderne systeem van beloodsen .de veiligheid in het Rotterdamse havencomplex zal vergroten. Het radarstation te Hoek van Holland zal waarschijnlijk door het rijk worden ingericht. Rotterdam zal de tussen de zee en dé eerste petroleumhaven ontbrekende stations in de radarketen inrichten. Ook de in het havengebied gelegen be drijven zullen van de gemoderniseerde loodsdienst kunnen profiteren. Het werk- liedenvervoer zal dan ook tijdens mist on gestoord voortgang kunnen vinden en de schepen zullen zonder oponthoud kunnen worden verhaald. Met het inrichten van de vier voor het Rotterdamse havengebied bestemde sta tions zal naar raming een bedrag van on geveer f 1.265.000 gemoeid zijn. Het ligt in de bedoeling ook ineens alle toestellen aan te schaffen, welke bij volledige uit voering van het plan nodig zullen ziin. De loodsen krijgen een draagbare telefoon, waardoor zij aan boord van de schepen in draadloos contact staan met de walstations. Do radarinstallaties zullen in eieen land worden vervaardigd volgens een door het Nederlandse Radarproefstation te Noord- wijk aan zee nader uitgewerkt systeem. Tijdens het „vragenuurtje" in de Tweede Kamer heeft de heer Evert Vermeer (P. v.d.A.) aan de staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen de vraag gesteld of het juist wordt geacht dat de componist B. van den Sigtenhorst Meyer het in opdracht geschreven werk voor mannenkoor „De lof der jenever" heeft op gedragen aan een likeurstokerij te Amster dam, waarmee dus reclame-doeleinden gediend worden. In zijn antwoord deelde mr. J. M. L. Th. Cals mede, dat de componist bevestigd heeft dat het werk aan een particuliere firma te Amsterdam is opgedragen. Een bekroond werk blijft eigendom van de com ponist. De staatssecretaris zeide het echter te betreuren dat de componist niet begre pen heeft dat het op zijn minst weinig ele gant is het werk aan een handelsfirma op te dragen. Abbekerk, 26 te Antwerpen. Alkaid, 26 Finisterre gepass. Antwerpen. Almdijk, 26 v. Vera Cruz te Coatza Coalcos. Amstelpark, 26 van R'dam n. Hampton Roads. Arkeldijk, 26 te Hamburg. Argos, 27 van Amsterdam té Rotterdam. Arundo, 2 April te Rotterdam verwacht. Aardijk 26 120 m. W. Flores. Agamemnon, 28 100 m. O.NO. Flóres. Al'degonda, 26 v. Plalju naar Bangkok. Amsteldijk, 26 450 m. NW. Flores. Annenkerk, 26 470 m. ZW. Cocoseil. Argos, 26 van Amsterdam naar Rotterdam. Alcyone, 26 MO m. W.ZW. S'harksbay. Alphacca, 26 v. Curagao n. Trinidad. Aiphei-at, 26 200 m. ZW.t.W. Flores. Amsteidiep, 26 740 m. O.t.N. Bermuda. Amstel'kerk, 26 pass. Kp. St. Vincent. Arendsdijk, 26 360 m. NO. Sao Luiz. Averdijk, 26 330 m. NO. Flores n. Le Havre. Bali. pass. 26 Kp. Guardafui naar Suez. Borneo, 27 van Amsterdam naar Oslo. Bagan, 26 Billiton gepass. Barendrecht, 26 dwars Durban. Bennekom, 27 naar San Antonio. Bloemfontein. 26 400 m. Z. Kp. Palmas. Boskoop, 26 van Amsterdam naar Hamburg. Bacchus, 26 van La Gunillas te San Lorenzo Bonaire, 26 440 m. O.ZO. Barbados. Callisto, 26 v. St. Thomas. Caltex Leiden, pass. 26 Gibraltar. Caltex Utrecht, pass. 26 Gibraltar. Chama, pass. 26 Gibraltar. Gaasterkerk, 26 v. Dar es Salaam n. Nacala. Ceram, 25 te Karachi naar Bombay. Celebes, 26 rede Probolinggo. Corilla, 26 v. Soeraba.ia n. Balikpapan. Castor, 26 van Paramaribo te Curasao. Cottica, 26 dwars Lissabon n. Madeira. Duivendijk, 26 60 m. ZW. Flores. Deifshaven. pass. 26 Finisterre. Delft, 26 200 m. ZW. Guayaquil. Dongedij'k, 26 760 m. O.ZO. Bermuda. Eemdijk, 27 van R'dam naar Lissabon. Eos, pass. 26 Kp. St. Vincent. Erlnha, 26 van Shimonosakt te Miri. Ena, 27 v. Curasao te Kingston verwacht. Esso Amsterdam, 26 540 m. ZW. Flores. Esso Den Haag, 26 360 m. W.t.N. Finisterre. Esso Rotterdam, 26 250 m. ZW.t.W. Las Palmas. Gouwe, 26 v. R'dam te Santander. Groote Kerk, 26 perr Gioraltar. Hel'der, 26 v. Callao naar Cristobal. Helicon, 26 v. Pta. Cardon n. Maracaïbo. Hersilia, 27 v. Barbados naar Trinidad. Heelsum, 26 500 m. W. Flores n. Antw. Helena, 26 450 m. N. Barbados. Iïera, 27 van Chibote naar Salaverry. Hermes, 26 190 m. Z. Mona eil. Hestia, 26 340 m. W.t.Z. Flores. Ittersum, 27 ca. 14 u. New Orleans té R'dam verwacht. Indrapoera, 26 140 m. ZO. Socotra. Java. 27 v. Colombo te Aden. Jagersfontein, 26 van Amsterdam te Bremen. Kaimana, 27 van Belawan te Penang verw. Kalabahi, 27 te Penang. Karaton, 27 nog te Bahréln. Leuvekerk, 26 te Southampton. Loenerkerk, 27 v. Karachi te Aden. Loppersum, pass. 26 Gibraltar. Le Mal re, 26 te Probolinggo. Lëopoldskerk, 26 nog te Basrah. Lissekerk, 26 nog te Damman. Lawak, 23 v. San Francisco te Los Angeles. Malea, 26 te Bahrein. Mapla, 26 v. Amsterdam n. Antwerpen. Marken, 28 14 u. v. Galveston te IJmuiden verw. Muiderkerk, 27 te Amsterdam. Malvina, 26 van Triëst naar Rastanura. Manoeran, 27 van Makassar te Balikpapan verw. Marisa, 26 150 m. O. Bahamas. Merwede, 26 350 m. NO. Flores. Metula, 26 dwars Sharks Bay. Nieuw Amsterdam, 26 v. Curasao te Kingston. NIgerstroom, 26 140 m. Z. Kp. Blanco. Oranje, 26 te Singapore. Ovula, pass. 26 Azoren. Ond'ina, 26 van Rotterdam naar Huil. Oranjestad, 26 van Barbados n. Azören. Orion, 26 te Megra r.aar Piraeus. Parkhaven, pass. 26 Finisterre n. Montevideo. Polyphemus, 26 v. Penang n. Port Swettenham Poeloe Laut, 26 te Aden. Prins Willem v. Oranje, 26 v. Southampton te Rotterdam. Papendrècht. pass. 26 Kp. de Garde. Paula, 26 240 m. Z.ZW. Cambodia Point. Prins Alexander. 26 285 m. ZO. Cape Racè. Prins Willem V, 27 v. Antw. te Hamburg. Poséidon, 26 200 ta. NO. Turks eil ti. La Guaira. BINNENLAND Het. Amsterdamse gerechtshof heeft een zaak behandeld tegen de 53-jarige Haarlem se grondwerker J. N., die door de rechtbank te Utrecht is veroordeeld tot vier jaar ge vangenisstraf wegens diefstal van twee paar schoenen, een paar handschoenen en enige paren sokken te Sint Maartensdijk. De ver dachte bekende deze diefstal te hebben ge pleegd. Hij was in hoger beroep gekomen om clementie te verzoeken. De procureur-gene raal achtte het noodzakelijk een psychiatrisch rapport, over deze verdachte in te winnen. Het Hof verklaarde zich daarmee accoord. De derde manifestatie van de stichting „Film en Foto" zal veel minder het karakter hebben van een beurs dan de beide voor gaande. zij zal in alle opzichten een inter nationale tentoonstelling zijn, die van 28 Juni tot en met 6 Juli in het R.A.I.-gebouw té Amsterdam wordt gehouden. Prins Bernhard heeft het beschermheerschap der stichting aanvaard. Op de veiling te Wageningen zijn Don derdag de eerste kasaardbeien, vijf doosjes van een pond, aangevoerd. De aardbeien gingen voor 21 cent per stuk van de hand. De provinciale weg HaarlemHilver sum sluit ten Westen van het Merwedeka- naal aan op de oude rijksweg Amsterdam- Utrecht en verlaat deze weer op een punt even ten Oosten van het Merwedekanaal. Deze beide punten zijn bij avond zeer on overzichtelijk. Overleg tussen de A.N.W.B. en de bevoegde autoriteiten heeft er toe geleid, dat de richtingborden ter plaatse van reflecterend materiaal zijn voorzien. De zogenaamde airstrip op Ameland, die tot dusverre alleen geschikt was voor vliegtuigen van het type Piper en Auster zal vergroot worden. Dit is vooral van belang met het oog op het feit, dat het eiland bij lage waterstand moeilijk door de veerboot kan worden bereikt. De uitbreiding van de strip zal ongeveer f 200.000 kosten. Nu het: rcisscizoen spoedig weer vele vreemdelingen naar ons land zal trekken, heeft de K.N.A.C. opnieuw bij de autoriteiten aangedrongen op een bespoediging van het aanbrengen van plaatsnaamborden in de gemeenten. Tegen de 39-jarige J. J. O. uit Rotter dam, die zich voor de Rotterdamse rechtbank had te verantwoorden, omdat hij in Haar lem en Den Haag rijwielen zou hebben gestolen en die reeds elf keer was veroor deeld, is drie jaar en vier maanden gevange nisstraf geëist. Het raadslid Ronteltap (K.V.P.) heeft het college van B. en W. van Delft geïnter pelleerd over geuchten dat de regering zou hebben besloten van Ypenburg een militair vliegveld te maken, een startbaan in de richting Delft aan te leggen en ér een squadron straaljagers te stationneren. De interpellant zag hierin gevaren voor de bur gerij, de cultuurmonumenten, de Technische Hogeschool en de industrie benevens een belemmering van het onderwijs en het werk in de laboratoria. De raad besloot B. en W. te verzoeken bij de regering te informeren of de geruchten juist zijn. HAARLEM EN OMGEVING Het muziekkorps van het Leger des Heils, afd. Schagchelstraat, Haarlem, zal Za terdagmiddag een concert geven in de ge meentemuziektent te Aalsmeer. Des avonds wordt in de Doopsgezinde kerk aldaar één uitvoering gegeven. Pygmalion, 27 van Mobile te Houston. Riouw, pass. 26 Gr. Bahama Isl. Rossum, 26 v. Lissabon naar Saffi. Radja, 26 v. New Orleans te Houston. Rijr.kèbk, 26 van Hamburg te Londen. Rempang, 26 280 m. W. Vigo. Rodas, 27 te Grenada. Rijndam, 26 600 m. O.t.N. Kp. Race. Saiawati, 27 v. Amsterdam te Soerabaja. Samarinda, 26 te Port of Spain. Soestdijk, 26 te Port Said. Salatiga, pass. 26 Miami. Stad Alkmaar, 27 v. Bermuda. Stad Arnhem, 26 te Cabenas. Sambas, 26 v. Bandjermasin n. Sarripit. Sarona, e26 v. Muntok te Pladju. Schie, 26 bij Kp. St. Vincent. Stanvac Djirak, 27 v. Pt. Swettenham te Penang Straat Makassar, 28 v. Manilla te Hongkóng verwacht. Straat Malalcka. 26 naar Rlo Grande. Schiedijk, 26 Kp. Hatteias gepass. n. Houston. Sliedrecht, 26 pass. Gibraltar. Sommelsdijk, 26 120 m. W.NW. Flores. Stad Breda, 26 760 m. O.t.Z. Bermuda. Stad Vlaa ringen, 26 260 m. NW. Bermuda. Tabian, 26 v. Singapore n. Penang. Tabinta, 27 te Soerabaja. Trompenberg, pass. 26 Bermuda n. Charleston Tamo, 26 van R'dam naar Buenos Aires. Tiba, 26 Montevideo verwacht. Titus, 26 te Tunis n. Tel Aviv. Tarakan, pass. 26 St. Vincent. Ternate, 26 690 m. W.t.Z. Mlnikoi. Themisto, 26 450 m. Z.ZO Cape Race. Tjiluwah, 26 v. Soerabaja n. Balikpapan. Tripang, 26 240 m. O.ZO. Socotra n. Colombo. Triton, 25 v. pto. Plata n. Philadelphia. Tiberius, 26 200 m. W.t.N. Port au Prince. Veendam, 26 520 m. O. Cape Race. Waterman, pass. 26 20 u. Scilly's n. Hallfax. Westland, 26 van Hamburg te Amsterdam. Willemstad, 26 v. Madeira n. La Guaira. Winterswijk, 27 v. Casablanca te Vlaardlngen. Wamgapoe, 26 v. Tj. Priok n. Soerabaja. Wield recht, 26 bij Port Elizabeth. Willem Barendsz, 26 420 m. NO. St. Helena. Winsum, 26 130 m. N. Finisterre. IJsel, 27 te Iskenderun. Zijpenberg, 26 540 m. ZW.t.W. Flores. KLEINE VAART Babt, 25 te Gent van Antwerpen. Larix, 26 te Leith van Gamleby. Pavo, 26 van Rochefort naar Requejada. Ponto, 26 te Partington van Liverpool. 26 van Norrköping naar Karlskrona. Att, 27 van Middlesbrough n. Antwerpen. Bernina, 26 te Oslo. Bill, 27 te IJmuiden. Birmingham, 27 te Harlingen. Bree Helle, 30 te Rotterdam verwacht. Citadel, 27 op de Theems. Cornelia b, 27 v. Ajaccio n. Boston. Corona, 26 v. Waterford n. Oharlestown. ye,.Bo.hmer' verni- 27 v- Bromborough naar Rotterdam. Daviena Goekoop, 26 v. Fort William te Wor kington. Depa, 26 van Hamburg naar Dover. De Ruyter, 26 v. An twei-pen te Garston. Dorinda, 26 v. Odense naar Bremen. Elisabeth, 26 te Hull. Escaut, 26 te Parijs. Geert Bodwes, pass. 26 Ouessant. Glashaven, 27 v. Malmö te Antwerpen. Hartel, 27 v. Bremen te Rotterdam verw. Helvetia, 26 v. Rostock n. Hamburg. Henrica, 26 v. Leixoes naar Belfast. Hoogezand, 26 v. Casablanca n. Port Lyautey. Houtman, 26 v. Randers n. Hamburg. Import, 24 te Houston. Jan Kreumer, 27 van Londen te R'dam. Jo, 27 v. Delfzijl te Londen verw. Kortenaer, 27 van Boness te Goole. Leemans. 26 Porsgrunn ten ameer. Leuvehaven, 27 te Antwerpen. Maartje, 26 v. Milfordhaven te Londonderry. Matar, 30 v. Bastia te Londen verwacht. May Star, 27 v. Burriana n. Portsmouth. Menkar, 26 v. Nantes naar Bordeaux. Mirza, 26 v. Casablanca te Rouaan. Mizar, 26 v. Fiddown naar Roscoff. Nassauhaven, vertr. 20 v. R'dam n. Gothenburg Nelly verm. 27 v. Shoreham n. Whitness. Noorderhaven, 27 v. Bremen te Garston. Norma pass. 27 Kiel-Hoitenau. Poortvliet, 27 van Sapsborg te Hamburg. Rapid, 26 v. A'dam naar Parijs. Saba, 26 v. Swansea n. Le Havre. Sllvaplana, 26 v. Malmö n. Kopenhagen. Soemba, 26 50 m. N. Burlings. Spolanda, 26 v. Goole te Santander. Porota, 26 v. Garston naar Gent. Strijpe verm. 29 v. R'dam n. Bristol kanaal. Suriname, 26 v. Middlesbrough n. Ipswich. Texel, 26 v. Hamburg te Bremen. Ton, 26 v. Goole te Gyon. Urmaja, 26 te Rouaan. Valbella, 26 v. Casablanca n. Nantes. Vecht, 26 v. Kalm ar naar Holback. Veenénburgh, 26 v. R'dam te Middlesbrough. Vrouwepoïder, v ertr. 27 v. Antwerpen n. Rdam Wickenburgh, 26 v. Duinkerken n. Londen. Wim, 26 v. A'dam te Middlesbrough. Humber, 26 v. Sfax te Bizerta. SLEE* /AA1*'r Oóeaan, 27 v. Lissabon te R'dam verwacht. Poolzee, 27 y. Alexandrië te I&tanboel.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6