Verouderde wetgeving van 1865 leidde tot misstanden HOOGERS WASMACHINES B.deVilder&Zn Stofzuigers B.deVilder&Zn ADSP. EMIGRANTEN vanaf f 2.-p. week Zelfbewoning DRIEHUIS JEUGDDIENST A. Donker Controle op verpakte geneesmiddelen Nieuwe uitgaven Wat kunnen we met eieren doen? BELASTINGCONSULENT HGGGERS Koelkasten STROOKJE GROND Reparaties 't SILVER STOEPKE P. I. T. PRO REGE P. I. T. HET SPECIAALHUiS HOOGEER Uw Alb. van Pel JULIANASCHOOL Ruit stuk? 9 Wetsontwerp Geneesmiddelenvoorziening Kort nieuws Afscheid W. van Suijlekom TH. KRUIJT Adverteert in dit blad KUNSTGEBITTEN SUCCESSCHOTELS 12.50 VOORJAAR? Feestdagen In het „WILHELMINAHUIS" koopt U een rijwiel voor Uw leven. Jggi VERKRIJGBAAR Tgf M JU. JÊÊ ZATERDAG 29 MAART 1952 A adat deze week al eerder de oude logger Cornells de Bos" op de kleine hellivgbaan van de nieuwe sleephellingen van het IJmuidense Staatsvissershavenbedrijf als proef konijn heeft gediend, werd Vrijdag de oudgediende trawler ..Hercules", die zich al had verzoend met een rustige oude dag in de Haringhaven, uit zijn dommel gehaald, om de „grote" baan te proberen. Ook dit experiment is gelukt, zodat de officiële opening van de hellingen op 8 April zonder vrees tegemoet gezien kan worden. Het eerste schip is vandaag op de scheepshelling getrokken. Foto: De trawler (rechts) ligt klaar om opgetrokken te worden. (Van een deskundige medewerker) Enkele weken geleden werd een wetsont werp op de geneesmiddelenvoorziening aan de Tweede Kamer aangeboden. Deze wet zal in de plaats moeten komen van de wet van 1 Juni 1865, regelende de uitoefening van de artsenijbereidkunst, die thans, dus bijna een eeuw na haar totstandkoming nog van kracht is. In de tweede helft van de vorige en de eerste helft van deze eeuw hebben de me dische- en natuurwetenschappen grote vorderingen gemaakt. De behandelings methoden en de geneesmiddelen zijn der mate veranderd, dat de wet van 1865 voor het huidige tijdsbestek tal van lacunes ver toont. Het ingediende wetsontwerp is een zo genaamde raamwet, waarin alleen de grote lijnen zijn aangegeven. Vele onderwerpen zijn er niet in geregeld, maar slechts aan gestipt. Zij zullen in uitvoeringsvoor- schptften verder worden uitgewerkt. Apotheker en medicus. Het principe, dat de beroepen van de geneeskundige en van de apotheker streng van elkaar gescheiden dienen te blijven, is ook in deze wet gehandhaafd. Alleen op het platteland, waar te grote afstanden het Voor de bevolking te bezwaarlijk zouden maken haar recepten in een apotheek ge reed te laten maken, kan de arts de taak van de apotheker gedeeltelijk overnemen. De nieuwe wet geeft echter een nauwkeu rige begrenzing van die gedeelten van ons land, waarvoor deze bevoegdheid van de arts zal gelden. Naast de apotheker, die in 1865 bijna alle geneesmiddelen zelf bereidde, is in de voorbije periode steeds meer de fabrikant van geneesmiddelen naar voren gekomen, die behalve grondstoffen ook verpakte ge neesmiddelen ging produceren. Reeds vele jaren bestaan er wettelijke voorschriften voor de bereidingsplaatsen van voedings middelen en voor de eisen die, aan voe dingsmiddelen gesteld worden maar ten aanzien van geneesmiddelen hebben deze, behalve voor cle apotheek, tot nu toe ont broken. In Nederland kan iedereen zich opwer pen als geneesmiddelenfabrikant en er is geen enkele wettelijke controle op de be reidingswijze, nöch op de samenstelling van deze groep van producten, zoals zij de bereidingsplaats verlaten. Zonder de bonafide fabrikanten tekort te doen, die in hun moderne, hygiënische en goed geoutilleerde fabrieken onder voortdurende laboratoriumcontröle genees middelen bereiden, moet gezegd worden, dat de verouderde wetgeving op dit punt tot misstanden heeft kunnen leiden. Verpakte geneesmiddelen Weliswaar is de apotheker persoonlijk verantwoordelijk voor de juiste samenstel ling van alle ook verpaktegenees middelen, die hij aflevert, maar vele ver pakte geneesmiddelen gaan langs andere kanalen, zonder verantwoordelijke tussen persoon, naar de consument. In ons land zijn nu duizenden soorten verpakte genees middelen in de handel. Vele daarvan zijn combinaties van algemeen bekende grond stoffen, die onder fraaie klinkende namen in de handel worden gebracht. Plet gevaar is niet denkbeeldig dat ons land wordt overstroomd met verpakte geneesmiddelen, die elders zelfs niet toe gelaten worden. De nieuwe wet kondigt een „verpakte- geneesmiddelenbesluit" aan, dat deze ma terie zal regelen. De bereiding en de ver koop ervan in het groot door anderen dan apothekers, zullen dan aan een vergunning worden verbonden en ieder verpakt ge neesmiddel zal geregistreerd moeten wor den. De fabrikant of importeur moet ge gevens over de samenstelling, de bereiding en de bereidplaats verstrekken en het the rapeutisch doel opgeven. Laboratorium contröle zal uitwijzen of het verpakte ge neesmiddel inderdaad de opgegeven sa menstelling heeft. Verder zal een college van deskundigen beoordelen of een ver pakt geneesmiddel ter registratie wordt toegelaten. Het bereiden of in voorraad hebben van verpakte geneesmiddelen wordt verboden. De wijze van reclame voor geneesmid delen in dagbladen, periodieken, circulai- des en dergelijke, moet worden goedge keurd door een keuringsraad, die nu reeds door particulieren is gevormd, maar in cle huidige vorm een wettelijke status zal krijgen. Apotheker en drogist De nieuwe wet stelt vervolgens een af bakening van de terreinen van apotheker en drogist in het vooruitzicht. De minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid zal kunnen bepalen welke stoffen, met inbe grip van verpakte geneesmiddelen, in het belang van de volksgezondheid uitsluitend door apothekers of daarmee gelijkgestelden aan de patiënten verstrekt mogen worden. Hij zal daarbij geadviseerd worden door een commissie waarin ook het bedrijfs leven zitting heeft. Een apothekersbesluit zal voorts eisen stellen aan de inrichting en het beheer van de apotheken en de volledige verantwoor delijkheid van de apotheker vastleggen voor de deugdelijkheid van de geneesmid delen, welke in de apotheek voorradig zijn. Het is inderdaad hoog tijd geworden, dat de wettelijke voorschriften voor de „artse nijbereidkunst", daterend van 1865, aange past worden aan de eisen van de moderne tijd en dat er orde gebracht wordt in de chaos van de verpakte geneesmiddelen. De Centrale Commissie voor de Volks gezondheid heeft zich dan ook met de grootst mogelijke meerderheid met de strekking van dit wetsontwerp kunnen ver enigen. Ter gelegenheid van de Van Riebeeck- feesten zal de Koningin op 28 Mei een bezoek aan Culemborg brengen. In de nacht van Donderdag op Vrijdag werden vier koffiesmokkelaars achtervolgd door douaneambtenaren bij Vaals. Een van hen kon worden gegrepen en pakken van 10 en 12 kilo koffie werden in beslag geno men. De man werd overgebracht naar Maas tricht en dadelijk veroordeeld tot drie maan den gevangenisstraf. Erich Maria Remarque: De boog der sterken Vertaald door C. J. Kelk Holkema en Warendorf N.V., Amsterdam. In Remarque's nieuwe roman wordt het leven van een groep gevangenen in een Duits concentratiekamp, Mellern, beschre ven van het vroege voorjaar 1945 tot de be vrijding. Remarque heeft zich door oud gevangenen laten vertellen van hun onder vindingen, en daaruit een uitstekend georga niseerd en afgemeten verhaal gemaakt. Het is zelfs zo afgemeten dat de lezer ondanks de indruk van authenticiteit, die de beschrij ving hem telkens weer geeft, tenslotte toch moeite heeft het verhaal tot zijn verbeelding te laten doordringen. Had Remarque het nog wat schraler afgepast, en zich beperkt tot uiterlijke beschrijving, dan had de lezer zijn eigen verbeelding vrij kunnen laten werken om nader dopr te dringen tot de ervaringen van de mensen, die Mellern bevolken; maar de innerlijke beschrijving wordt ook gege ven, soms alweer zeer authentiek: de lezer gaat denken dat zijn verbeelding die van de schrijver alleen hoeft na te volgen, en dat is toch niet zo. Tenslotte zijn de beschreven taferelen en de suggestie die van het verhaal uitgaat met elkaar in strijd: de eerste zijn verschrikkelijk, de tweede is rustig, bij het matte af. De schrijver lijkt geïnteresseerd, eerlijk en intelligent; maar dat hij door zijn verbeelding gedwongen werd, dit alles op papier te zetten, is niet uit zijn verhaal op te maken. Zijn eerlijkheid en intelligentie heb ben hem waarschijnlijk juist verboden er meer in te zetten dan hij verantwoord wist. Dat is waarschijnlijk verstandig van hem. omdat de ondervindingen van de gevangene in een concentratiekamp alle worden opge daan aan de rand van een concreet doods gevaar. en onder die omstandigheden neemt de gevoeligheid voor allerlei indrukken tot verdwijnens toe af; wat er overblijft is een zijdig toegespitst op een manier die, zoals bekend, voor wie het niet ondervonden heeft eigenlijk niet begrijpelijk is. Voor de roman schrijver, die altijd beter af is naarmate hij door meer détails en meer indrukken een grotere verscheidenheid van betekenis kan geven, is het terrein van nature weinig geschikt. Remarque heeft wel geprobeerd, door uiterlijke contrasten, de misère van de ge vangenen scherper te doen ervaren. Ten eerste is het lente wanneer zijn verhaal zich afspeelt, en de gevangenen zien de wereld buiten het kamp groen worden; maar dat lijkt hun lot eerder te verzachten dan te verergeren. Ten tweede wordt de kamp commandant. Neubauer in zijn huiselijk leven getoond: een domme man met een ver langen naar welslagen in de wereld, dat hij dank zij zijn S.S.-carrière en slimme beleg gingen vervuld lijkt te hebben als de ge allieerde bommenwerpers alles komen ver nietigen; daarmee wordt iets meer contrast bereikt, maar werkelijk scherp komt de lens toch niet te staan. Als vlak voor de bevrijding de hoofd figuur, die voortdurend als 5Ö9 wordt aan geduid, dood gaat, ondervindt men geen grote schok, en wat er nog tragisch aan is blijft op een afstand. Het is misschien ook wel de schuld van de lezer, die zijn verbeel ding liever voedt met beter verteerbare stoffen; maar dat geldt dan voor de schrijver evengoed. Wat Remarque vertelt lijkt een zeer goede en verantwoorde uitbeelding te geven van een Duits concentratiekamp; het is het niet-gezegde, het gesuggereerde, dat de ondergrond moet geven waaruit het wel gezegde zijn betekenis krijgt, dat ontbreekt. Het is trouwens twijfelachtig of er nog ruim te is voor suggestie wanneer het wei-gezegde op de rand van de dood staat; de suggestie kan alleen in de ruimte tussen die rand en de beschreven voorvallen werkelijk van kracht worden. S. M. Als we eens onverwacht iemand te eten kragen dan is vaak onze eerste reactie: nu hebben we niets hartigs in huis. Het ge volg daarvan is meestal dat we dan zeg gen: laten we maar een ei nemen, dat is makkelek en gauw klaar. En dan wordt dat ei gekookt of gebakken maar dat is dan ook het allerhuiselijkste wat we er mee kunnen doen. En met een heel klein beetje meer moeite (en ook een beetje fantasie) kunnen we met datzelfde ei nog zoveel andere dingen doen; we kunnen er allerlei heerlijke gerechtjes van maken die heel feestelijk en gezellig aandoen en die toch zeker niet kostbaar te noemen zijn. Zo langzamerhand beginnen de eieren weer wat goedkoper te worden en dan hoeft een dergelijk „extraatje" voor niemand meer een bezwaar te zijn. Om te beginnen: Gepocheerde eieren: Wat substantie betreft lijkt het erg veel op ons gekookte ei, alleen de bereiding is anders. In Holland worden eieren zelden op deze manier gegeten. In Engeland daar entegen zeer veel. Men moet hiervoor wel zeer verse eieren gebruiken. Hoe verser een ei nl. is hoe dikker en taaier het wit is, en dat is voor deze bereiding juist nood zakelijk. Men rekent per persoon een ei. Bereiding In een wijde pan brengt men water met 10 gr. zout en een lepel azijn aan de kook, zonder dat het water sterk in beweging komt. Het ei vlak boven het water hou den, de schaal breken en het ei in het wa ter laten glijden (de eieren mogen niet op de bodem van de pan terecht komen, niet le weinig water nemen dus). Afhankelijk van de grootte 3 A 4 minu ten in het water laten liggen, dat net te gen de kook aan moet blijven. Dan de eieren uit het water nemen (met een schuimspaan) even uit laten lekken en ze dadelijk gebruiken. Men kan ze ook geven niet peper en zout, men kan ze op.stukjes toast of gebakken brood leggen en ze b.v. bestrooien met geraspte oude kaas. Ze dan op een schotel zetten en garneren met een takje peterselie. Tussen brood en ei kun nen ook plakken gebakken tomaat gelegd worden. Het „gebakken" ei kan men variëren door er b.v. plakjes ham, corned beef of spek onder mee te bakken. Een ander „zacht" eigcrecht is roerei (4 personen) per persoon 1 ei. Hiervoor worden de eieren losgeklopt met 4 lepels melk of bouillon en wat zout. Boter ver warmen in de koekepan, de eieren toevoe gen en de massa op een vrij warm vuur verhitten. Het gare deel steeds van de bo dem losmaken tot de massa helemaal ge stold (maar niet droog!) is. Dadelijk op dienen. Roerei Dit roerei is op allerlei manieren te varië ren door door het geklopte ei een der vol gende bestanddelen te mengen: fijngesne den ham, rookvlees, spek, tong, corned beef, kaas, tomaten, uit, peterselie, kerry enz. Verder bereiding als boven beschre ven. Er zijn dus mogelijkheden te over zo als u ziet. Een soortgelijk gerecht, maar Iets vaster van consistentie is de omelet: (het roerei hoort nl. erg luchtig te zijn, dit wordt veroorzaakt door het omschep pen). De bestanddelen zijn hetzelfde als voor roerei: 4 eieren, 4 lepels melk of bouillon, boter (20 gr.), zout. De eieren met het vocht en zout niet langer kloppen dan voor het vermengen van dooier en wit nodig is. De boter heet, ir.aar niet bruin laten worden, de eieren "toevoegen en op een vrij heet vuur de omelet vlug bakken. De gaar geworden massa telkens van de bodem losroeren, waardoor de omelet snel en gelijkmatig gaar wordt. Als de massa niet meer vloei baar is, de omelet aan de onderkant snel goudgeel laten worden. Ze in drieën dicht slaan, oprollen en op een verwarmde scho tel opdoen. De omelet moet luchtig en zacht zijn. Door sterk kloppen en langzaam bak ken wordt ze leerachtig. Ook hier kan men de in het vorige re cept genoemde bestanddelen door het ei mengsel doen en er dan een omelet van bakken. Men kan ook eerst de omelet bakken zonder vulsel en hem dan vullen met een of andere ragout van lever, garnalen, knol- seklerie, champignons e.d. U komt dan al meer aan de luxe kant maar voor een en kele keer zal niemand daar veel bezwaar tegen hebben. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft aan de referen daris bij zijn ministerie, de heer W. van Suijlekom, plaatsvervangend hoofd van de Directie der Visserijen, met ingang van 1 April 1952 eervol ontslag verleend wegens het bereiken van de pensioen-gerechtigde leeftijd met dankbetuiging voor de bewe zen diensten. Tijdens een Vrijdagmiddag onder leiding van de Directeur der Visserijen, ir. G. J. Lienesch, gehouden afscheidsreceptie met vele toespraken en geschenken voor de -scheidende referendaris, waarbij zeer velen, vooral uit visserij-kringen van hun belangstelling blijk gaven, deelde de secre taris-generaal mr. J. T. Bonnerman mede, dat het de Koningin heeft behaagd de heer Van Suijlekom te benoemen tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Van Suijlekom kwam in 1919 bij de visserij-inspectie en vervolgens bij de afdeling Visserijen van het ministerie. Hij had onder meer een werkzaam aandeel in de. herziening van de Visserijwet, die in 1931 haar beslag kreeg. Op 11 April a.s. hopen mijn geliefde ouders en groot ouders W. BAARS en HENDRIKA BAARS-RAS de dag te herdenken dat zij voor 45 jaar in de echt wer den verbonden. Dat God hen nog lang moge sparen is de wens van hun dankbare kin deren en kleinkinderen R. Schakelaar-Kok E. Schakelaar Hattem. IJm.-O., Cederstraat 11. OFFICIËLE PUBLICATIE OPKOMST DIENSTPLICHTIGEN VOOR EERSTE OEFENING Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 1 en 3 April a.s. onder de wapenen ko men, worden enkele extra-treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betreffende sta tion aansluiting hebben op de voor hen be stemde trein. De dienstplichtigen die, in Verband met hun plaats van bestemming, geen gebruik kunnen maken van een der genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun lastgeving reizen met de eerste reis gelegenheid na 7.00 uur. Op 2 April a.s. zijn geen extra-treinen ingelegd en moeten der halve alle dienstplichtigen, die op die dag onder de wapenen komen, reizen met de treinen, of bussen van de normale dienst regelingen. per eerste reisgelegenheid na 7.00 uur. De extra treinen lopen in de vol gende dienstregelingen. Op 1 April voor de ookomst te Dordrecht. Breda of Tilburg: Den Haag HS v. 8.37, Delft v. 8.47. Schiedam v. 8.58. Rotierdam DP v. 9.07. Feijenoord v. 9.17, Dordrecht a. 9.31, Breda a. 10.08, Til burg a. 10.30. Voor de opkomst te Harder wijk of Wezep een extra trein: Amsterdam CS v. 9.10, Amsterdam MP v. 9.19. Hilversum v. 9.39. Amersfoort v. 9.56, Harderwijk a. 10.18. Wezep a. 10 42 en een extra trein: Zwolle v. 11.20, Wezep a. 11.31, Harderwijk a. 11.58. Op 3 April .voor opkomst te Utrecht, Schalkhaar of Eefde een extra trein: Rot terdam Maas v. 7.59. Den Haag SS vertrek 7.56. Voorburg v. 8.01. Gouda v. 8.20. Utrecht CS vertr. 8.57. Amersfoort v. 9.20, Apeldoorn v. 9.57, Deventer a. 10.10. Voor Eefde (station Zutphen) te Apeldoorn overstappen: Zutphen a. 10.33. DUINOORDSTRAAT 46 Haarlem. Tel. 24443 voor TROMPSTRAAT 30. GEEN LOLLETJE, steeds die kapotte fiets. Koop toch een nieuwe, slechts f 3 per week en.zonder vooruitbeta ling!! VAN VEEN, Zijlweg 26—28 Haarlem. Te kjoop of te huur gevraagd om kampeerhuisje te B H plaatsen. Bij voorkeur aan zee. Br. no. 160.566, Bol- rek, Koningsplein 1, A'dam. SOOO.- ter leen gevraagd door za kenman. 8 pet. rente, zake lijke zekerheid. Br. no. 9546. Sneller, beter, en.... goed koper! W. BAKKER, Driehuizer kerkweg 2, Velsen. Voor de mooiste verlichting. Altijd iets aparts. Trompstraat 30. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele belangstelling bij ons 65-jarig huwelijksfeest on dervonden. M. Plokker J. J. Plokker-Hollaar IJmuiden-O., Ahornstraat 19 LION d'OR Morgen: Saïmi van gevogelte, rijst met kerry 14 krts. goud. v.a. 42.50 per paar De KLEINE ZAAK met de GROOTSTE KEUZE. Grote Houtstraat 49 Haarlem - Tel. 20049 CONTACTAVOND 3 April in de Geref. Kerk, Zeeweg, IJm.-O. (bushal te Ant. Ziekenh.) aanv. 7.45 u. Maj. Ds. H. J. DIE- KERHOF spreekt over: Tokio en Korea; de Heer A. Diekerhof zingt Negro spirituals. Slot de film. Deuren open 7.15 uur. VELSER DUINWEG 173 IJmuiden-O. Tel. 4402 Verkoop Reparatie Verhuur Wringers, onderdelen enz. Betaling in overleg. VOOR EEN VAKKUNDIGE BEHANDELING Li A 1 Dl CM AMSTERDAMSEVAART 28-32 - TEL. 11561 HAAKLCN GROTE HOUTSTRAAT 5A - TEL. 10771 Alle electrische artikelen. Erkend P.E.N.-instaliateur TROMPSTRAAT 30. Maar dan eerst uw kapsel verzorgen! SPECIAAL ADRES voor het betere kapwerk is de DAMES KAPSALON Alle soorten permanent waves KENNEMERLAAN 94. Tel. 4426. IJmuiden. Grote voorraad Demonstraties vrijblijvend, ook bij u thuis. Betaling volgens uw wens VELSERDUINWEG 173 IJmuiden-O. Tel. 4402 Nieuw te bouwen Herenhuizen v.a. 15.5QG voor- en achtertuin, bevatt.: woon-eetkam. 8.50 x 3.75, Bruynzeelkeuken, schuur, 3 sl.kam., balcon, badkam., zolder. Hypotheek beschikbaar. Herbouwplichten kun nen benut worden. Inlichtingen JOH. B A I S, Da Costalaan 56, Driehuis. Telefoon 5686. en andere belangstellenden. INTERESSANTE FILMAVOND op Maandag 31 Maart. aanvang 8 uur n.m. in de H.K.B., Tempeliersstr. 35 te Haarlem. Vertoond worden o-a. „Mjjn neef uit Canada", „Nederlanders in Australië" en „Dit is Nieuw-Zeeland". Nog een beperkt aantal kaarten gratis verkrijgbaar bij: RUYS Co., Passage-Agenten, Kruisstraat 43 Haarlem (Tel. 20679 - 20680). Zondagavond 7 uur in de Ned. Herv. Kerk, aan de Kanaalstraat. Voorganger: Ds. D. TER STEEGE van Santpoort. Onderwerp: „Het kruis en het gezin". Aanvang Zangdienst 6.45 uur. - Na afloop discussie. Ger. Doustraat 89. Voor de nieuwe cursus, die 1 April begint, kunnen reeds nu leerlingen worden ingeschreven. Zij moeten vóór 1 April 1946 geboren zijn. De school heeft cursussen in de Engelse en Franse taal. Het onderwijs geeft, na het 6e leerjaar, aan sluiting op alle voortgezet, uitgebreid en middelbaar onderwijs. Inschrijvingen kunnen geschieden dagelijks een kwartier vóór cf na de schooltijden. H. d. S.: A. KOOL, Kievitlaan 16. HET BESTUUR Wij hebben steeds de beste merken in voorraad, zoals: Wilhelmina, Simplex, Burco enz. Tevens VICTORIA-hulpmotoren uit voorraad leverbaar Engelmundusstraat 28 - Telef. 4282 - IJmuiden EERSTE KENNISGEVING. GEMEENTE VELSEN. Aangifte leerlingen openbaar gewoon lager onderwijs. De aanmelding van leerlingen voor toelating tot de gemeen telijke scholen voor gewoon lager onderwijs kan geschieden aan de schoolgebouwen van: Moerbergschool, Kerkstraat, IJmuiden. Hoofd K. Faber. Theo Th(jssenschool, Lagersstraat, IJmuiden. Hoofd K. Schermer. F. L. Ossendorpschool, Le Mairestraat, IJmuiden. Hoofd W. J. Bos. Jan Campcrlschool, Driehuizerkerkweg 46, Driehuis. Hoofd G. J. Bremerkamp. Jan Ligthartschool, Eksterlaan, IJmuiden. Hoofd J. W. van Oost erom. N Ir. L. P. Krijgerschool, Melklaan 25, Velsen (N.), Hoofd D. de Wilde. Watervlietschool, Van Diepenstraat 1, Velsen (N.), Hoofd P. Bosua. Adolf van Nassauschool, Burg. Enschedelaan, Santpoort. Hoofd D. J. Scholten. Brcderodeschool, Vinkenbaan, Santpoort-station. Hoofd H. Mulder. op Maandag 31 Maart, Dinsdag 1 April. Donderdag 3 April en Vrijdag 4 April a.s. telkens des namiddags van 45 uur. Bovendien kan de aanmelding geschieden op de afdeling Onderwijs ten Raadhuize, dagelijks van 8.3012 uur. De leerlingen moeten vóór 1 October a.s. ZES jaar oud zijn. Kinderen van ouders, wonende in Driehuis. Velserbeek en Dorp Velsen moeten aangegeven worden bij de Jan Cam- pertschool, Driehuizerkerkweg 46, Driehuis. Hoewel met Uw wensen, betreffende de keuze van een be paalde school, zoveel mogelijk rekening zal worden gehou den. zal het in bepaalde omstandigheden niet altijd mogelijk zijn hieraan te voldoen. De aandacht wordt er op gevestigd, dat vermoedelijk met ingang van de cursus 1952-1953. een nieuwe gemeentelijke school voor gewoon lager onderwijs zal worden geopend aan het Moerbergplantsoen te IJmuiden. Aangifte van leerlingen voor deze school dient te geschieden bij de Hoofden van de F. L. Ossendorpschool en Moerberg school. Alle gemeentelijke scholen geven vanuit het zesde leerjaar aansluiting aan het eerste leerjaar van alle scholen voor gymnasiaal- en middelbaar onderwijs, uitgebreid lager on derwijs en nijverheidsonderwijs voor jongens en meisjes. De hoofden der scholen zijn gaarne bereid hierover nadere in lichtingen te verstrekken. Neemt bjj de aanmelding het geboortebewijs van uw kind of uw trouwboekje mede. EERSTE KENNISGEVING GEMEENTE VELSEN AANGIFTE LEERLINGEN OPENBAAR VOORTGEZET GEWOON LAGER ONDERWIJS. De leerlingen van de zesde klasse van de gemeentelijke scholen voor gewoon lager onderwijs, die NOG LEER PLICHTIG ZIJN, en na de zomervacantie NIET DIRECT overgaan naar een school voor gymnasiaal-, middelbaar-, uitgebreid lager- of nijverheidsonderwijs, dienen te worden ingeschreven bij het Hoofd van de Openbare School voor voortgezet gewoon lager onderwijs, LE MAIRESTRAAT, IJMUIDEN en wel op M< indag 31 Maart, Dinsdag 1 April, Donderdag 3 April en Vrijdag 4 April a.s., telkens des namiddags van 4—5 uur. Ter voorkoming van vergissingen wordt er op gewezen, dat de leerlingen aan het einde van de zesde klasse NOG LEERPLICHTIG zijn, voor zover zij de leeftijd van 15 jaar nog niet hebben bereikt, tenzij zij 8 jaar leerlingen van een school voor gewoon lager onderwijs zijn geweest. Neemt bij de aanmelding het geboortebewijs van uw kind of uw trouwboekje mede. EERSTE KENNISGEVING GEMEENTE VELSEN WILLEM DE ZWIJGERSCHOOL GEMEENTELIJKE SCHOOL VOOR U. L. O. PLATANENSTRAAT 50 IJMUIDEN(OOST) (Hoofd: de Heer A. WIEDEMEIJER) OPLEIDING VOOR M U L O - D I P L O M A 'S A en B. Teven onderwijs in Gymnastiek, Fraaie Handwerken en Huishoudonderwijs. Het onderwijs sluit aan bij het zesde leerjaar der lagere school. GEEN TOELATINGSEXAMEN. AANGIFTE VAN NIEUWE LEERLINGEN: Op Maandag 31 Maart, van 912 uur, van 1415 uur en van 18.3021 uur. Op Dinsdag 1 April, van 9—12 uur en van 18.30—21 u. Op Woensdag 2 April, van 912 uur en van 1416 u. aan de school, Platanenstraat 50, IJmuiden(Oost). Verder schriftelijk en mondeling bij het Hoofd der School: Stationsweg 67, Velsen. Per Mes' Expres onze service, uw succes! DAGELIJKSE DIENST naar YVyk aan Zee, Velsen, IJmuiden, Driehuis, Santpoort, v.v. Amsterdam, Voor IJmuiden en IJmuiden-Oost: Boekh. Kon. Wilhelmlna- kade 2, tel. 4682; Sigarenmagazijn Zeeweg 199, tel. 4414. Bestelhuis Zeestraat 72, Beverwijk, tel. 3214. TJP "IA T WASMACHINES en WRINGERS HOOGERS Trompstraat 30. BEL 2 5331 Schellekens - Haarlem Rijksstraatweg 408 rd GOUD -BONBON NJERES^CAr^EE PASTILLES e^TJOIOAT HOPJES POSITIE- en SPORTCORSET3ES Alleen het beste is goed genoeg voor het behoud van Uw figuur Voor zware figuren le klas maatwerk. Mevr. W. J. VAN VLIET Lange Nieuwstraat 464 IJmuiden. Uitsluitend bezoek aan huis met model-collcctie

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3