„Ondanks grote vorderingen is het Westen nog steeds te zwak" Stalin beantwoordde vragen van Amerikaanse journalisten Vandaag intocht in Washington Weerbericht Haarlems Dagblad Eerste jaarrapport van Eisenhower Vereniging van Europa is een der voorwaarden tot veiligheid Opvolger van Ike Telegrafisch interview „Neen - misschien - ja indien" Het woord is aan Franse aanvaarding van het plan-Schuman Koninklijke reis naar de Nieuwe Wereld De „Prinses Beatrix" kwam na vlotte oceaantocht op Newfoundland aan Gloster „Meteor verongelukt Donderdag begint de Moskouse conferentie Bankcredieten aan het bedrijfsleven Geallieerde oorlogsschepen in actie bij Koreaanse kust Duits-Joodse besprekingen Letourneau Hoge Com missaris voor Indochina Piloot omgekomen Handel Oost-West Beperkende bepalingen tijdelijk buiten werking 66e JAARGANG No 226 (Bureaux: Kennemerlaan 154, Tekf. Adm. 5437. Telef. Redactie 5389, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom WOENSDAG 2 APRIL 1952 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 296e JAARGANG No 79 Uitgave van de Grafische Bedrijven Damiate. Verschijnt dagelijks beh. op Zon- en Feestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. - Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman „Ongerustheid in West-Europa FONTAINEBLEAU, 2 April. (Reuter, United Press, AFP). Gene raal Eisenhower, opperbevelhebber van de Atlantische strijdkrach ten in Europa, vermoedelijk candidaat voor het presidentschap van de Verenigde Staten, heeft bij de verjaardag van het instellen van zijn Atlantisch hoofdkwartier een jaarrapport aan de Atlantische Raad gezonden, waarin hij een beeld geeft van de stand van zaken ten aanzien van de Europese verdediging. In dit rapport werd de diepste wens van de generaal met nadruk naar voren gebracht: Europa's politieke en economische eenheid. Hij noemde dit een der voorwaarden van de verhoopte stabiliteit en veiligheid in dit wereld deel. Bovendien verklaarde hij dat de tot nu toe behaalde vorde ringen op het gebied van de defensie indrukwekkend kunnen worden genoemd, doch dat desondanks Europa nog te zwak is om zich vast beraden te kunnen verdedigen tegen een mogelijke aanvaller. Hij waarschuwde echter voor neerslachtigheid en moedeloosheid, waar bij hij wees op het gevaar dat in sommige landen de inspanning verflauwt. Eisenhower leverde in zijn verslag geen enkel commentaar op zijn binnenkort ver wachte vertrek naar Amerika om aan de verkiezingsstrijd om het presidentschap deel te nemen. Men gelooft echter, dat het verslag van Eisenhower de laatste verkla ring is voor hij president Truman zal ver zoeken hem entslag te verlenen als opper bevelhebber van het Atlantisch pact. Eisenhower zal waarschijnlijk in de tweede of derde week van Mei zijn post verlaten voor een snelle reis langs de hoofdsteden der Atlantische landen, al vorens naar Amerika terug te keren. In een radiorede heeft generaal Eisen hower Woensdag verklaard, dat zijn ver slag over de opbouw van de geallieerde verdediging in het afgelopen jaar was be doeld om elke ontmoediging, voortvloeiend uit het besef dat de te bereiken doelen nog ver af zijn, te bestrijden. In zijn rapport gaf Eisenhower, na de nadruk te hebben gelegd op de noodzaak voor Europa om zelf in eigen wapenbehoef ten te voorzien, de volgende voorwaarden die vervuld moeten worden om het Westen veilig te maken: Vereniging van Europa als de beste hoop voor blijvende stabiliteit in dit gebied. Organisatie van reservisten om geoefende formaties, die zonder lange oefentijd na mobilisatie gereed zullen zijn voor de strijd, te verschaffen. Voorziening van voldoende luchtbases als onderdeel van de ontwikkeling van de West-Europese macht in de lucht. Het te boven komen van tekortkomingen op het gebied van mijnenvegers, anti-duik bootvaartuigen en installaties voor haven verdediging. Omzetting van het economisch potentieel van het Westen beter dan dat van het Oosten in werkelijke eenheid. Het rapport gaf de volgende waarschu wing: „In Europa is nog geen werkelijke veiligheid bereikt, er is nog slechts een begin gemaakt. Er is echter geen reden voor défaitisme, aangezien vorderingen zijn gemaakt op alle gebieden. Het zou dwaas zijn te veronderstellen, dat de Amerikaan se belastingbetalers voort zullen gaan met het gieten van geld en grondstoffen in Europa, tenzij bemoedigd door bestendige voortgang naar wederzijdse samenwer king". Eisenhower erkende, dat de volken van alle N.A.V.O.-landen onder zware belasting gebukt gaan, „doch zelfs als deze op het uiterste peil staan, bestaan er nog vele mo gelijkheden in Europa, die weinig kosten en toch door vergroting van de kracht rijke winsten zullen opleveren". Verder verklaarde Eisenhower, dat ten Oosten van het „ijzeren gordijn" 175 divi sies voor frontdienst waarvan 30 onmid dellijk achter de grenslijn staan, als- In een hoofdartikel van de „New York Post" ivordt verklaard dat luitenant-gene raal Ridgway generaal Eisenhower als opperbevelhebber der Atlantische strijd- krachten in Europa zal opvolgen, indien laatstgenoemde zou besluiten ontheffing van zijn post te vragen om zich candidaat te kunnen stellen voor het presidentschap der Verenigde Staten. In hetzelfde hoofd artikel wordt gezegd dat generaal Mark Clark, thans opperbevelhebber van het Amerikaanse veldleger, generaal Ridgway als opperbevelhebber der verbonden (en Amerikaanse) strijdkrachten in het Verre Oosten zou opvolgen. mede een luchtmacht van 20.000 vlieg tuigen. De Russische vloot bestaat uit 20 krui sers en ongeveer 300 duikboten, en achter dit. alles ligt een grote, uitgestrekte econo mie, die grotendeels voor oorlog is toege rust. In West-Europa echter staan minder dan 15 voldoende opgeleide en voor oorlog uitgeruste divisies, en minder dan duizend oorlogsvliegtuigen velen hiervan ver ouderd. Wat de vloot betreft staat het Westen er veel beter voor, hoewel een reusachtige krachtsinspanning vereist zou worden om de dreiging van duikbootaanvallen op scheepvaartverbindingen van levensbe lang te neutraliseren. Bovendien zou reus achtig veel werk aan opslagplaatsen en vliegvelden nodig zijn. Eisenhower verklaarde, dat snel na het instellen van zijn opperbevel een uitge sproken verbetering in moreel en paraat heid van de troepen merkbaar werd. „Doch voor alles zijn meer strijdkrach ten nodig en onze inspanningen zijn er op gericht in Eui-opa meer mannen onder de wapenen en in opleiding te krijgen." Het is duidelijk, dat niets gewonnen en veel verloren zou kunnen worden door elke tastbare vermindering van de reeds lage Europese levensstandaard, zegt het rapport verder. „Ongerustheid in West-Europa over het denkbeeld van een herbewapend Duitsland is begrijpelijk", zegt Eisenhower, „doch het zou dwaas zijn te veronderstel len, dat Duitsland lang in een luchtledig zou kunnen blijven. Tenzij Duitsland deelgenoot van het Westen wordt, zouden wij op de duur een herhaling van de ramp van Tsjechoslowakije kunnen beleven", aldus de generaal. „Een Europees leger, dat een aanvaardbare formule voor Duitse deelneming verschaft, zal niet nalaten de doelmatigheid van de gemeenschappelijke beveiliging te vergroten. Het succes van het Europese leger zal eveneens een grote stap op de weg naar vereniging van Europa zijn", aldus Eisenhower. Na de vorderingen der Europese defensie te hebben opgesomd verklaarde Eisenho wer, dat er nog een grote taak wacht, doch gegeven de wil, zou deze te volbrengen zijn. Wij hebben het vermogen om zulk een mi litaire, economische en morele kracht op te bouwen, dat de communistische wereld deze nooit zal durven uitdagen. Wanneer dit punt is bereikt, zullen de heersers achter het „ijzeren gordijn" mo gelijk eindelijk bereid zijn ernstig deel te nemen aan ontwapeningsbesprekingen. Dan zullen we mogelijk de in het handvest van de U.N.O. uitgedrukte hoop, vermindering van het gebruik van de menselijke en eco nomische bronnen van de wereld voor be wapening, in vervulling zien gaan. Dan zal de Atlantische gemeenschap zich haar ge schiedenis en haar door God geschonken talenten waardig hebben getoond. Wij zul len hebben bewezen, dat onze bond de machtigste invloed ter wereld voor de vrede het uiteindelijke doel van bevei liging der mensheid is", aldus de Atlan tische opperbevelhebber. Amerikaanse en Britse oorlogsschepen zijn Dinsdag voor de kusten van Oost- en West-Korea een nieuw offensief begonnen. Van vliegdekschepen afkomstige vliegtui gen hebben de gehele dag aanvallen uitge voerd, waarbij explosieve en brandbommen werden uitgeworpen, raketsalvo's afge geven en doelen met boordwapens be schoten. De scheepsartillerie beschoot doelen in het binnenland, waarbij lichte verken ningsvliegtuigen het vuur hielpen richten. Jagers van de Amerikaanse vliegdek schepen voerden langs de Oost-Koreaanse kust aanvallen op wegen en spoorwegen uit. V NEW YORK, (Reuter en United Press) Een groep Amerikaanse dagblad- en radio journalisten lieeft de ontvangst bekend gemaakt van een aantal mededelingen van maarschalk Stalin, zünde antwoorden op vragen die zij de Russische staatsleider hadden gesteld. „Is een derde wereldoorlog thans naderbü dan twee of drie jaar ge leden?" vroegen de journalisten. „Neen, dat is hij niet", antwoordde Stalin. Op de vraag: „Zou een bijeenkomst van de hoofden der grote mogendheden nuttig zijn?" luidde het antwoord: „Mogelijk wel". „Acht u het huidige ogenblik geschikt voor de eenmaking van Duitsland?" Antwoord: „Ja". De laatste vraag luidde: „Op welke basis is het tezamen bestaan van kapitalisme en communisme mogelük?" Antwoord: „Het vreedzaam naast elkaar bestaan van kapitalisme en communisme is heel goed mogelijk als wederzijds de wens tot samenwerking bestaat, als men bereid is de aangegane verplichtingen na te komen, als het principe van gelijkheid en niet-in- menging in de binnenlandse aangelcgeheden van andere landen wordt nageleefd". Een van de 19 journalisten, die Dinsdag per vliegtuig in de V.S. zijn teruggekeerd van een rondreis van een maand door Europa, Wiek geheten, zei dat de journa listen de vragen verscheidene weken ge leden uit Rome aan Stalin hebben getele- grafeei-d. De twee Russen, die de antwoorden bij De eerste faze van de Duits-Joodse be sprekingen over de schadeloosstelling, wel ke op kasteel Oud Wassenaar worden ge houden, is thans afgesloten. Een aantal leden van de West-Duitse delegatie keerde gisteravond naar huis te rug om contact met de West-Duitse rege ring op te nemen. Zowel door de delegatie van het wereld-Jodendom als door de West-Duitse delegatie werd een subcom missie benoemd, welke beide commissies de laatste dagen bijeenkwamen ter bespre king van de eisen, welke door de delegatie van het wereld-Jodendom waren gesteld. De delegaties van West-Duitsland en van het wereld-Jodendom kwamen daarop bijeen ter vaststelling van de door de beide sub-commissies bereikte resultaten. De 24 punten van de Joodse aanspraken werden vastgelegd, zowel als de terreinen waarop reeds overeenstemming is bereikt. De West- Duitse delegatie kan thans ruggespraak met haar regering houden. Over enkele dagen worden de leden van de West-Duitse delegatie terug verwacht, waarna met de tweede faze der besprekingen een aanvang kan worden gemaakt. De Franse ministerraad heeft besloten Jean Letourneau, minister voor de ver bonden staten van Indochina, te belasten met de functie van Hoge Commissaris in Indochina. Letourneau zal lid van de regering blij ven doch in Saigon gestationneerd zijn. Wiek thuis brachten, stelden zich voor als Tsarapkin, plaatsvervangend vertegen woordiger bij de UNO. en Startsef, tweede secretaris van de delegatie. Tsarapkin ver taalde de boodschap, die in het Russisch gesteld was mondeling, aldus Wiek. Later ontving Wiek een telegram in het Engels, dat dezelfde antwoorden bevatte. Het kwam uit Londen en was ondertekend door de Russische ambassadeur Zaroebin. Het was geadresseerd aan de Pan Ameri can Airlines, vliegveld Idlewild, met ver zoek het ter hand te stellen aan Wiek, wanneer die uit Europa zöu aankomen. Wiek zei, dat de journalisten eerst van Istanboel uit aan Stal'in getelegrafeerd hebben, namelijk op 17 Maart. Zij ver zochten toen toestemming naar Moskou te komen voor een onderhoud met hem. Hierop werd geen antwoord ontvangen. Soortgelijke telegrammen zijn uit andere hoofdsteden verzonden. Toen stelde een der journalisten te Rome voor er een paar vragen bij te doen. Een functionaris van de Russische am bassade te Washington heeft verklaard, dat de boodschap van maarschalk Stalin aan de Amerikaanse journalisten authen tiek is. Reacties Regeringsfunctionarissen te Washington hebben Dinsdag verklaard, dat de ant woorden van maarschalk Stalin geen nieuw licht werpen op de bedoelingen van de Sovjet-Unie en niet duiden op een nieuw „vredesaanbod" aan het Westen. Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken ver klaarde. dat Stalins verklaring een voor beeld ei- van is, hoe Oost en West de zelfde woorden gebruiken, doch hieraan verschillende betekenissen hechten. De tekst van Stalins boodschap wordt te Londen „zorgvuldig bestudeerd", aldus een woordvoerder van het Britse ministe rie van Buitenlandse Zaken. West-Duitse regeringskringen zien Sta lins verklaring als een versterking van het op 10 Maart door de Russische rege ring gedane voorstel voor een vredesver drag met een verenigd Duitsland. La Rochefoucauld: De reden dat weinig mensen aan genaam zijn in de conversatie is, dat de meesten meer denken aan hetgeen zij van plan zijn te zeg gen dan aan hetgeen anderen zeggen, en dat men niet luistert als men zin heeft om te spreken. Voordat de reis naar Amerika begon wuifden Koningin en Prins voor de cabine van het vliegtuig nog eens glimlachend de menigte toe, die hun op Schphol uitgeleide deed. De Franse Raad der Republiek heeft vanochtend met 182 tegen 32 stemmen het ontwerp aanvaard, waarin de president der Franse republiek gemachtigd wordt Frankrijk te doen deelnemen aan een ver enigde Europese steenkool- en staalin dustrie (het Plan-Schuman). Daar de Fran se Nationale Vergadering het ontwerp reeds had goedgekeurd, is het Plan-Schuman thans door Frankrijk bekrachtigd. GANDER, (Reuter) Koningin Juliana en Prins Bernhard zijn Dinsdag te 23.40 uur op het vliegveld van Gander aange komen. Het Koninklijk Paar en zijn gevolg verlieten het vliegveld onmiddellijk na aan komst. Er was geen officiële ontvangst. Zij brachten de nacht door in hotel Jupiter en vervolgden hedenmorgen de tocht naar Washington, waar zij om 10 uur heden avond (Ned. lijd) worden verwacht. Het is dan in Washington 4 uur in de middag. De gezagvoerder van de „Prinses Bea trix" verklaarde na de landing dat de vlucht over de Atlantische Oceaan „een van de vlotste oversteken is geweest, die ik mij herinneren kan". Terwijl de „Prinses Beatrix" zich met Koningin Juliana en Prins Bernhard naar de nieuwe wereld spoedt, leggen in Washington tuinlieden en decorateurs met grote haast de laatste hand aan de voor bereidingen voor de ontvangst. De schoolkinderen zullen na drie uur vrij hebben en alle federale ambtenaren zullen in de namiddag het werk eveneens neer leggen. Op de route van het vliegveld naar de stad zal een aantal muziekcorpsen spe len en meer dan 2000 leden van onder scheidene regimenten zullen de wapens presenteren. Vele Nederlandse vlaggen wapperen in de straten en de grote winkels hebben een foto van het Koninklijk Paar in de etalage staan, gedrapeerd met het rood wit en blauw. Het weer in Washing ton is schitterend. Talrijke journalisten, radioreportei-s, fo tografen en televisie-operateurs zullen de tocht volgen. Van Nederlandse zijde zijn thans ruim twintig persmensen in Washing ton aanwezig. Het State Department heeft een vliegtuig ter beschikking gesteld van de gezamenlijke pers, dat het koninklijk toestel gedurende de gehele reis zal volgen. De autoriteiten in Grand Rapids en Hol land (Michigan) verwachten dat tijdens het bezoek aldaar de grootste menigte cp de been zal zijn die deze steden, waar zeer vele Nederlanders zijn gevestigd, ooit heb ben gezien. In New York spaart men thans reeds confetti, om voldoende van dit mate riaal bij de hand te hebben om uit de tientallen verdiepingen tellende wolken krabbers te doen neerdalen op het Neder lands Koninklijk Paar bij de tocht over Broadway. 11 Gistermorgen omstreeks kwart over tien is bij het gehucht Deurningen, op zeven kilometer afstand van de vliegbasis „Twen- the", een Gloster „Meteor" straaljager ver ongelukt. De piloot is om het leven geko men. De „Meteor" is volkomen vernield. De machine heeft voor zij in een weiland neer kwam een hele reeks bomen geraakt. De plaats van het ongeluk is onmiddellijk afgezet. Voor zover thans bekend is, ontstond er in het toestel geen brand. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. Een com missie van onderzoek heeft zich naar de plek van het ongeluk begeven. De „Meteor" was zeer laag uit de richting van de vliegbasis komen aanvliegen. Nadat zij was neergestort stroomde de kerosine uit het toestel, zonder brand te veroor zaken. Naar het A.N.P. verneemt kwam het vliegtuig, dat behoorde tot een formatie van vier, met een der andere toestellen ip botsing. Dit andere toestel werd slechts licht be schadigd en kon veilig op de vliegbasis landen. De brokstukken van de „Meteor" liggen over een grote oppervlakte verspreid. Bestuurder was de 22-jarige sergeant vlieger J. H. Nagtegaal uit Alphen aan de Rijn. Hij was sinds October 1951 leerling op de jachtvliegschool van de vliegbasis „Twenthe". Hij was ongehuwd. De luchtmacht-voorlichtingsdienst deelt mede, dat het door sergeant-vlieger Nagte gaal bestuurde toestel deel uitmaakte van een formatie van vier. Bij het afbreken van deze formatie raakte zijn toestel de vleugel van de naast hem vliegende ma chine. Dit had tot gevolg, dat de door ser geant-vlieger Nagtegaal gevlogen „Meteor" neerstortte. De „Washington Post" schreef heden in een hoofdartikel in het ochtendblad: „Ko ningin Juliana vertegenwoordigt met haar zin voor orde, haar eenvoud, haar integri teit, haar vlijt en haai- trouw aan het ge zin de beste karaktereigenschappen van de Nederlanders. Bij al dit blijft zij op koninklijke wijze haar taak vervullen, die haar als erfenis ten deel viel. Zij ijvert hierbij voor de inachtneming van de beste tradities van het Huis van Oranje en zijn houdt zich met nauwgezet heid aan de grondwettelijke beperkingen, haar opgelegd in haar verheven ambt. Koningin Juliana heeft dezelfde geestelij ke en physieke gesteldheid als haar ver eerde moeder. Het Amerikaanse volk is ter wille van zichzelf en terwille van het Nederlandse volk zeer verheugd haar te kunnen eren". i«5ÜI De nieuwe Bollenbeurs te Hillegom nadert haar voltooiing. Op de voorgrond de demonstratietuin „Treslong". MOSKOU (Reuter) Naar schatting vijfhonderd zakenlieden en economische deskundigen komen in Moskou aan voor de internationale economische conferentie, die Donderdag begint. Zij zullen bijeenko men in het huis van de vakverenigingen en spreken over middelen om de handels betrekkingen tussen Oost en West te ver beteren en uit te breiden. Men verklaart hier, dat de West-Euro pese zakenwereld in de afgelopen vijf jaar door de beperking van de handel tussen Oost en West een milliard dollar heeft verloren. De conferentie heeft geen officieel ka rakter. De Westelijke wereld is vertegen woordigd door personen uit Engeland, Frankrijk, Italië, Nederland, Scandinavië, Latijns-Amerika en de V.S., de Oostelijke wereld door personen uit de Sovjet-Unie, China, Oost-Duitsland, Tsjecho-Slowakije, Polen en andere Oost-Europese staten. Er zijn tevens personen uit India, Pakistan, Birma en Indonesië. Economische bureaux van de UNO zullen eveneens vertegen woordigd zijn. In perscommentaren te Moskou wordt gezegd, dat de huidige staatsinrichting van China, de Sovjet-Unie en de Oost- Europese landen, waar grote bouwpro gramma's worden uitgevoerd, grotere mo gelijkheden voor een uitbreiding van de handel met het Westen biedt dan ooit te voren in de geschiedenis. Deze handel kan worden verwezenlijkt op ruilbasis zonder dollaruitgaven, een aantrekkelijk punt voor de zakenbelangen, die met dollar tekorten te kampen hebben, aldus deze commentaren. Er zijn twee tentoonstellingen, waar Sovjet-Russische en Chinese producten te zien zijn. Een zakenman uit Chicago, Edmund von Henke, president van de „American Elec tric Fusion Corporation", is thans op weg naar Moskou. Hem is door de Russische autoriteiten beloofd dat hij vrijelijk kan rondreizen, een fototoestel mag meene men en gedurende twee weken na afloop van de conferentie in de Sovjet-Unie kan blijven. Von Henke verklaarde, dat de Russische ambassade hem had meegedeeld, dat hij de enige Amerikaan is, die om een visum heeft verzocht om de conferentie bij te wonen. Daar de ontwikkeling van de crediet- geving van het bankwezen aan het be drijfsleven gedurende de laatste maanden geen aanleiding meer blijkt te geven tot de noodzaak van toepassing van bijzondere beperkende maatregelen, heeft de Neder landse Bank deze maatregelen met ingang van 1 April tijdelijk buiten werking gesteld. Dit besluit is mede een gevolg van het feit, dat onze betalingsbalans de laatste maanden sterk is verbeterd. De thans tijde lijk ingetrokken maatregelen dateerden van 6 December 1950, toen het bedrijfs leven zeer grote credieten van de handels banken betrok en de toepassing van de discontoschroef alleen niet voldoende werd geacht voor de handhaving van het binnen landse monetaire evenwicht. De Neder landse Bank vaardigde toen maatregelen uit, teneinde het proces van geldcreatie door de banken te kunnen beïnvloeden, waardoor een einde kwam aan de vrijheid der banken, geheel naar eigen inzicht schatkistpapier om te zetten in bedrijfs- credieten. Een op initiatief van het Contactcentrum Nederlandse Musici samengestelde jury heeft bij een selectie uit 13 deelnemers als beste jeugdige Nederlandse pianisten aangewezen Ria Groot en Gerard van Blerk. ""«xcoorjricoooooo.Tocoocvr--Yroooccaccrxxxxyvvv rwc*-roo MEER WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Woens dagavond tot Donderdagavond, opge maakt om 10 uur: Vannacht opklarihgen met weinig wind en in het binnenland lichte vorst. Mor gen overdag over het algemeen veel bewolking met later kans op enige neerslag. Tot krachtig toenemende Westelijke wind. Ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. 3 April Zon op 6.10 uur. onder 19.17 uur. Maan op 11.27 uur. onder 3.55 uur Hoog en laag water in I.Tmuiden Woensdag 2 April Hoog water: 8.48 en 21.27 uur. Laag water: 3.59 en 16.31 uur. Donderdag 3 April Hoog water: 10.— en 22.48 uur. Laag water: 4.54 en 17.45 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1