Weer rumoerige zitting van kantongerecht te Heerenveen Wegens enorm succes feestaanbiedingen „Nieuwe Wolbaai" opent Jiloostec' Opening Grote deelneming aan de Tulpen rallye Lange Nieuwstraat 777 De Nieuwe Winkelgalerij Hollywood foto- filmpaleis openen Chris Pointl ÜORVER's Rijwielhandel Ook wij L. Menist OPENT J. de Boer Rii QP ODeninff°P VR,3DAG 4 apr,l as- 2 uur namiddags Vleeshouwerij J. Veldkamp Schrijver Hermans vrijgesproken Kwestie Hardegarijp in Hervormde synode Corso in bollenstreek thans op 26 April IJmuideti Santpoort HET ADRES Vrijdag 4 April Mr opticien 5 Het Fries in de rechtszaal Dierenarts uit Lemmer wilde alleen Nederlands spreken omdat het O.M. geen Fries verstond Mr. Jan Derks geen hoofd redacteur meer van De Tijd Drie woonwagenbewoners verdacht van roofmoord Wereldvredesraad over bacteriën-oorlog Acht maanden geëist wegens deviezenovertreding Taft en Kefauver wonnen in Wisconsin en Nebraska Geruchten rond de KLM- vliegramp bij Frankfort Voetbal Newcastle in de finale om de Engelse beker Protest van Hercules is afgewezen THB speelt Zondag J. F. KOCHX ZONEN in de Lange Nieuwstraat vraagt Uw aandacht Q Lange Nieuwstraat 793 Vrijdag 4 April a.s Lange Nieuwstraat 773 J H O VAN ONZE NIEUWE Brood- en Banketbakkerij - Lange Nieuwstraat 779 DONDERDAG 3 APRIL 1952 De kantonrechter te Heerenveen, mr. S. R. Wolthers, heeft voor de tweede keer de zaak behandeld tegen de Lemster dieren arts S. van der B., aan wie een verkeers overtreding van geringe betekenis ten laste was gelegd. Toen deze dierenarts een half jaar ge leden ook voor de Heerenveense kanton rechter moest verschijnen en zich bij het verhoor van de Friese taal bediende zei mr. Wolthers: „Ik versta u officieel niet". Fedde Schurer schreef over deze gebeurte nis het artikel „De laatste man van de zwarte hoop" waarvoor hij later zowel door de politierechter als door het gerechts hof te Leeuwarden wegens belediging werd veroordeeld. De kantongerechtszitting verliep niet zonder incidenten. De heer Van der B. be diende zich weer van de Friese taal. „U hebt een half jaar geleden ook Fries tegen mij gesproken", zei de kantonrechter. ,.Ik heb u toen duidelijk mijn mening over de toelaatbaarheid daarvan uiteengezet. Mijn standpunt is door de minister van Justitie bevestigd, toen hij zei, dat het voor de hand ligt, dat in het Nederlandse rechtsverkeer de taal wordt gebruikt waarin de wetten zijn geschreven en welke iedere Nederlan der leert spreken en schrijven. Hierop kan echter één uitzondering worden gemaakt, wanneer een verdachte de Nederlandse taal niet behoorlijk machtig is en er zich dus ook niet goed in kan verdedigen. In zo'n geval zal ik het gebruik van het Fries gaarne toestaan. Maar van zo'n uitzonde ring is hier geen sprake omdat u acade misch gevormd bent en u zich in het Ne derlands zeer wel kan uitdrukken". Vervolgens vroeg de kantonrechter aan de heer Van der B. of hij bleef bij zijn standpunt en toen deze daar bevestigend op antwoordde verklaarde de kantonrech ter: „Ik kan het u niet verbieden en ik zal het u niet verbieden, maar de conse quenties zijn voor u". Een debat over deze kwestie wilde mr. Wolthers niet toestaan, maar de verdachte kreeg nog gelegenheid te zeggen, dat de Nederlandse wet nergens voorschrijft, dat gebruik van het Fries in de rechtszaal verboden is en dat hier dus sprake is van een persoonlijke uitleg door de kantonrechter. Daama vroeg de ambtenaar van het Openbaar Ministerie, die geen Fries is, of de verdachte Nederlands zou willen spre ken. De heer Van der B. wilde wel aan dit verzoek voldoen, maar verklaarde na drukkelijk, dat hij blijft bij zijn standpunt, dat in de rechtszaal Fries gesproken mag worden. Om, naar hij zei, niet de indruk te vestigen, dat hier van onwil sprake is, sprak de verdachte verder in het Neder lands. Hij vond echter, dat de ambtenaar van het O.M. zelf ver over de schreef is gegaan, toen hij na de vorige zitting aan een journalist verklaarde, dat hij „een boerenkinkel, die Fries had gesproken, flink had afgeblaft". De ambtenaar zei, dat hij wel met de journalist had gesproken, maar die uitdrukking niet had gebezigd. Na enig debat over deze zaak sloot de kantonrechter dit incidents Er ontstond echter opnieuw rumoer, toen Het katholieke dagblad De Tijd heeft een verklaring van zijn directie gepubli ceerd, waarin gezegd wordt dat de hoofd redacteur, mr. Jan Derks, met ingang van 1 April van zijn functie is ontheven. De heer Derks had reeds in December 1951 ontslag gevraagd per 1 Juli 1952. Dit ver zoek werd ingewilligd onder voorbehoud dat de vennootschap slechts zolang van zijn diensten gebruik zou maken als haar gewenst voorkwam. „Wegens moeilijkheden van verschil lende aard", zo zegt de directie verder, „met name ook omdat een aantal recente publicaties van mr. Jan Derks ernstige critiek ontmoette, is na overleg met enkele vooraanstaande redacteuren besloten, mr. Jan Derks, met toekenning van schade loosstelling, van zijn functie als hoofd redacteur en van verdere verantwoorde lijkheid te ontheffen met ingang van 1 April. Het doet ons leed dat de scheidende hoofdredacteur juist op de dag voor zijn vertrek onder de titel „Minister Lieftinck restitueert meeropbrengst belastingen" een wel opzienbarende maar kwalijke April grap lanceerde, welke wij niet alleen in strijd achten met de waardigheid van onze courant maar ook met die van onze lezers." (In deze Aprilgrap, die in grote opmaak op de voorpagina van De Tijd was opge nomen, liet de schrijver minister Lieftinck 900 millioen onder de belastingbetalers verdelen. Ieder van hen zou op 1 April op het postkantoor 90,kunnen gaan halen). De directie van De Tijd besloot haar verklaring aldus: „Wij hopen van harte dat in de vacature op zodanige wijze zal kunnen worden voorzien, dat De Tijd zijn oude glorie in korte tijd zal kunnen her winnen." Naar aanleiding van deze verklaring verzocht de raadsman van mr. Jan Derks de president van de Amsterdamse recht bank in kort geding te beslissen, dat de directie van De Tijd mr. Derks volledig zou rehabiliteren door publicatie van een communiqué, dat in overleg met de heer Derks zou worden opgesteld. Dit kort geding, dat Vrijdag zou wor den behandeld, is inmiddels ingetrokken, daar volgens de Volkskrant de directie van De Tijd heden een dergelijke rehabilitatie zal publiceren. Minister Lieftinck zou volgens de Volks krant aan rnr. Derks hebben laten weten dat hij de April-grap zeer geslaagd vond. Enige tijd geleden is door de politie te Oosterhout het stoffelijk overschot opge graven van de 78-jarige A. B. Een schipper ontdekte het lichaam van B. op 24 Augus tus 1950 in het Wilhelminakanaal. Omdat niets deed vermoeden, dat men hier met een misdaad te maken had, werd toestemming gegeven tot de begrafenis. Dezer dagen zijn evenwel drie woonwagen bewoners gearresteerd: de 24-jarige J. B. en de eveneens 24-jarige J. J., beiden uit Oosterhout en de 24-jarige H. S. uit Heer- lep, als verdacht van roofmoord op A. B. de heer Van der B. nog zei verder Neder lands te zullen spreken, uitsluitend als een gunst tegenover de ambtenaar. Van de publieke tribune werd toen in het Fries geroepen: „Hij woont hier al vier jaar". Degene, die dit riep en daarna de zaal ver liet, werd door de parketwacht aangehou den en ongeveer drie kwartier aan een ver hoor onderworpen. Daarna werd hij weer vrijgelaten. De zaak was inmiddels verder rustig verlopen en de dierenarts werd we gens de verkeersovertreding tot 7 boete of twee dagen hechtenis veroordeeld. De Amsterdamse rechtbank heeft heden morgen de 30-jarige romanschrijver W. F. Hermans vrijgesproken. Hem was ten laste gelegd, dat hij zich opzettelijk in beledigende vorm over de Rooms-katholieken zou hebben uitgelaten, namelijk in een fragment uit zijn boek „Ik heb altijd gelijk". Bij de behandeling van deze zaak, waar over wij uitvoerig hebben bericht, eiste de officier van justitie primair: vrijspraak, subsidiair een geldboete, die de schrijver bij het verrichten van zijn creatieve werk niet zou beïnvloeden. OSLO, (N.T.B.) Tijdens een gisteren te Oslo gehouden persconferentie van de Wereldvredesraad (communistisch) heeft de voorzitter, prof. Joliot-Curie, meege deeld dat de raad tijdens zijn vierdaagse bijeenkomst te Oslo een „appèl tegen de bacteriologische oorlogvoering" heeft aan genomen. Hierin werd voorgesteld een in ternationale commissie te benoemen, die „alle feiten en bewijzen" inzake deze oor logvoering moet verzamelen. De compe tentie en onpartijdigheid van deze com missie moet boven alle twijfel verheven zijn, aldus het appèl. Vooraanstaande per sonen uit wetenschappelijke, juridische en religieuze kringen zullen ervoor worden aangezocht. De Chinese vice-minister-president en vice-voorzitter van de raad, Kuo Mo Jo, las ter persconferentie een lange verkla ring voor, die een felle aanklacht tegen Amerika inhield en waarin gezegd werd dat in grote gebieden in Noord-Korea en Noordoost-China ziektekiemen-dragende insecten zijn neergelaten. De raad heeft een 49 bladzijden tellende documentenverzameling gepubliceerd die moet dienen als bewijsmateriaal voor de Chinese en Noord-Koreaanse aanklachten. Volgens mededelingen van de raad zijn tot nu toe meer dan 603 millioen handteke ningen verzameld voor de oproep voor een vredespact tussen de grote vijf. In de vergadering van de generale sy node van de Nederlands Hervormde Kerk die op „Woudschoten" in Zeist wordt ge hóuden is het beleid van de Hervormde Raad voor Kerk en School aan de orde ge steld in verband met de kwestie Harde garijp. De voorzitter van de raad, ds. R. Dijkstra, lichtte het advies toe, dat hij aan de kerkeraad in Hardegarijp heeft ge zonden. Hij zeide, dat een kerk, die haar roeping verstaat, niet kan en mag medewerken aan manipulaties, die ter plaatse zijn geschied of zouden geschieden om te komen tot stichting van een Christelijke School, of schoon de raad herhaaldelijk in het ver leden aan de oprichting van Christelijke scholen heeft medegewerkt. Elke situatie dient evenwel afzonderlijk te worden be zien. Er is overigens naar hij zeide geen sprake van, dat de raad voorkeur zou heb ben uitgesproken voor de openbare school en tegen de Christelijke zou hebben gead viseerd. De uitsluitende taak van de raad is om de opdracht, hem bij het artikel van de kerkorde over het onderwijs gegeven, te vervullen. Meent de synode, dat deze op dracht een andere zou zijn, dan christelijk en openbaar onderwijs gelijkelijk met het evangelie te dienen, dan zal op dit punt de kerkorde moeten worden gewijzigd. „Thans dient de synode uit te spreken", zo zei hij, „dat het haar diepe ernst is met de kerstening van het gehele onderwijs, of dat zij zich uitsluitend stelt achter de Christelijke school. Zulk een uitsluitende keuze zou de kerk evenwel verlagen." De procureur-generaal bij het gerechts hof te Amsterdam heeft gistermorgen in hoger beroep acht maanden gevangenis straf geëist tegen de 40-jarige handelsrei ziger J. A. B. uit Bennebroek, wegens vier overtredingen van het deviezenbesluit in 1948. B. was op 21 Juni van het vorig jaar door de B;jzondere Politierechter te Haar lem tot zes maanden veroordeeld. De verdachte was in 1948 werkzaam bij een Nederlandse zaadhandel en sloot voor zijn firma in Tsjecho-Slowakije transacties af. Van een aantal Tsjechen had hij een bedrag van 938.000 kronen in ontvangst genomen om dat voor hen naar het bui tenland te brengen. Hij zou de Tsjechen daarvoor in Nederland de tegenwaarde, die door een deskundige geschat werd op 47.000 gulden, terug betalen. Hiervan is echter aan de inmiddels naar ons land uit geweken Tsjechen maar 4900 gulden uit betaald. Voorts had B., zonder de daartoe ver eiste documenten te bezitten, synthetische edelsteen uit Tsjechoslowakije in Neder land ingevoerd. Deze zouden, volgens de procureur-generaal een waarde hebben vertegenwoordigd van 5000 gulden en bij verkoop 500 gulden hebben opgebracht. De procureur-generaal zei, dat men de indruk krijgt dat de verdachte lichtvaardig met het geld van de Tsjechen is omge sprongen. Er waren geen illegale trans acties nodig geweest om de Tsjechen te helpen. De verdediger was van oordeel dat het geld door zijn cliënt niet te eigen bate was aangewend. Hij verzocht het Hof zijn cliënt een geldboete en geen gevangenis straf op te léggen. Op 16 April zal het Hol arrest wijzen. NEW YORK, (Réuter) De republi keinse senator Robert Taft heeft bij de verkiezingen van afgevaardigden naar de conventie waar de candidaat der republi keinse partij voor de presidentsverkie zingen zal worden aangewezen, in Wis consin het grootste aantal stemmen op zich verenigd. In Nebraska had hij, toen drie vierde der stemmen geteld waren, de lei ding. In Wisconsin staan 24 van de 30 geko zen afgevaardigden achter Taft, terwijl de overigen aan de zijde van Warren en Stassen staan die op hun beurt als aan hangers van Eisenhower worden be schouwd. In Wisconsin stond Eisenhower zelf niet op de lijsten der candidaten en konden geen namen worden toegevoegd. Bij de voorverkiezingen in Wisconsin van de democratische partij werden 28 af gevaardigden gekozen, die alle op Kefau ver zullen stemmen. Ook in Nebraska wij zen de cijfers uit, dat Kefauver de over winning zal behalen. BONN, (Reuter) Geruchten, dat de Duitse politie de verdenking koestert, dat de ramp met de „Koningin Juliana" bij Frankfort aan een Joodse sabotagedaad te wijten is, zijn door hoge functionarissen der West-Duitse politie tegengesproken. (Bij deze ramp kwamen twee regerings vertegenwoordigers van Israël om het leven, die op weg waren naar de bespre kingen in Den Haag over vergoeding van Duitsland aan Israël). Leden van de Ne derlands-Amerikaanse commissie, die een onderzoek instelt naar de mogelijke oor zaken van de ramp, doch nog geen rapport heeft uitgebracht, verklaarden het afge lopen weekeinde te Frankfort, dat naar hun mening „iets ongewoons" aan boord van het vliegtuig de gezagvoerder er toe zou hebben kunnen brengen een snelle landingspoging te ondernemen. Een te Bonn circulerend gerucht, dat het West- Duitse bureau voor strafrechtelijk onder zoek een speciale commissie naar Frank fort zou hebben gezonden, omdat men het mogelijk achtte, dat Joodse verzetslieden de ramp hadden veroorzaakt, is eveneens door het hoofdbureau van politie te Frank fort tegengesproken. Een hoge functionaris van de KLM te Frankfort noemde deze geruchten „klink klare nonsens". De commissie, die een on derzoek naar de ramp instelt, heeft geen enkele aanwijzing gevonden die een der gelijke theorie zou kunnen staven. Hoewel de commissie haar werk nog niet geëindigd had, kon hij reeds verklaren, dat zich voor de ramp geen ontploffing aan boord had voorgedaan, aldus deze woordvoerder. Het bloemencorso in de bollenstreek, dat op 19 April zou worden gehouden, is wegens dc weersomstandigheden verscho ven naar 26 April. Gezien het koude weer van de laatste week was men bevreesd, dat de bollen niet op 19 April in volle bloei zouden staan. Newcastle United heeft zich te Leeds in de eindstrijd van de Engelse cup geplaatst door in de halve finale met 21 te winnen van Blackburn Rovers. Met rust was de stand nog 0—0. De Robledo gaf, na reeds verschillende kansen te hebben gemist, een kwartier na de rust Newcastle met een on houdbaar schot de leiding. Ongeveer twintig minuten later was de stand echter weer ge lijk, toen Quigley een goede kans niet voor bij liet gaan. De Rovers verdienden dit doelpunt tenvolle voor het goede voetbal dat zij hadden laten zien. Tenslotte trok Newcastle aan het langste eind. Bij een in de laatste minuten opgezette aanval schoot Robledo uit een voorzet keihard in het door de doelman van Blackburn Rovers verlaten doel Crossan bracht evenwel redding door de bal uit het doel te slaan. Het betekende echter slechts een voorlopige redding, want Mitchell schoot daarna de strafschop in. Na afloop van de te Utrecht gespeelde wedstrijd HerculesSchoten diende de thuis club een protest in tegen het toekennen van een strafschop, waardoor het eerste Haarlemse doelpunt ontstond. Hercules meende, dat de straf te zwaar was. Woens dagavond heeft de protestcommissie van de De belangstelling voor de Tulpenrallye is ook dit jaar weer zeer groot. Bij de slui ting van de inschrijving noteerden de organi satoren een aantal van bijna 250 équipes. Het aantal Nederlandse teams is zeer be langrijk, maar de inschrijvingen uit de ver schillende landen zijn numeriek zo talrijk, dat de verschillen niet groot meer zijn te noemen. Zo komen er 53 Engelse teams, waarvan er 25 in Londen starten en 23 in Den Haag, 15 Duitse teams, uitsluitend ver trekkend van Duitse startplaatsen, niet min der dan 12 Zweedse teams, 9 Deense en 7 Belgische équipes. Dan zijn er nog Franse, Italiaanse, Noorse, Zwitserse en Indonesi sche inschrijvingen binnengekomen. In totaal zijn elf nationaliteiten in de vierde inter nationale Tulpenrallye vertegenwoordigd. De meeste teams (meer dan 120) vertrek ken uit Den Haag, daarna komt Flensburg met 28 deelnemers, Londen met 25 équipes, Brussel met 20, Düsseldorp met 10, Parijs met 9, München met 6, Bern met 2 en Gre noble eveneens met 2 teams. Onder de inschrijvers bevinden zich onder meer de buitenlandse rallye-cracks, Ken Wharton, die te Den Haag zal starten met een Ford-consul. Hij was winnaar van de rallye in 1949 en 1950. Verder start Ap- pleyard uit Leeds met zijn Jaguar Mark III, eveneens te Den Haag. Appleyard, die in 1951 de rallye won, wordt vergezeld van zijn echtgenote. Uit België komen John Claes en Jacques Ickx, de winnaars van Luik-Rome- Luik in 1951, die er in geslaagd zijn voor de eerste maal in de historie van deze monster rit zonder strafpunten binnen te komen. Deze Belgische équipe start met Simca-Gordini te Brussel. Bij de dames-équipes hebben, voor zover het de buitenlandse automobilistes betreft, enkele zeer bekende combinaties ingeschre ven namelijk mevrouw FrangoisSigrand, winnares van de coupe d£s dames in de Tulpenrallye van het vorig jaar en mevrouw Greta Molander, de Noorse rallyespecialiste, die met haar Saab uit Flensburg zal ver trekken. Mevrouw Molander won in 1950 de coupe des dames in de rallye Monte Carlo. KNVB vergaderd ter behandeling van het protest. Zij heeft het echter afgewezen, zo dat de uitslag 3—2 in het voordeel van Scho ten blijft. De voor THB belangrijke wedstrijd in de vierde klasse a, district II, tegen Graaf Wil lem Il-Vac is bepaald op Zondagmiddag om twaalf uur op het terrein in Aerdenhout. ENGELSE LEAGUE. Voor de Engelse voetballeague zijn de volgende wedstrijden gespeeld, eerste divisie: Tottenham Hotspur Huddersfield Town 10. Tweede divisie: Sheffield Wednesday—Luton Town 40. Gevaarlijke knaap in de sloot Samen met de hulpverleningsdienst heeft de Velsense gemeentepolitie gisteren een lugubere vondst uit de spoorsloot bij de Groeneweg in IJmuiden gehaald: een pro jectiel van liefst 150 kilo en een diameter van 30 cm had daar zeven jaar lang op de loer gelegen, tot arbeiders er bij hun werk op stootten. Dezelfde dag werd aan de Grote Hout- of Koningsweg in Velsen-Noord een ei- handgranaat gevonden, die eveneens on schadelijk is gemaakt. Uit deze beide voorvallen blijkt wel weer, dat de gemeente Velsen nog altijd niet „schoon" is en dat uiterste waakzaam heid geboden blijft. Brandje op logger Op de Katwijkse logger KW 14 van de rederij Den Duik brak gisteravond om streeks zes uur brand uit in de motorka mer. Daar waren namelijk een lasser en een bankwerker bezig en tijdens het werk vielen enige vonken op de vette vloer. Er sloeg een vlam op die de beide mannen de benen deed nemen, maar niet nadat ze de motorkamer hermetisch hadden afgesloten. Dit is de redding van het schip geweest, want toen de brandweer arriveerde, kon zij met een paar emmers water het vuur bedwingen: de vlammen waren gesmoord door gebrek aan lucht. Boutbreuk en hekschade Doordat een bout van de laadbak van een vrachtwagen brak, ging het hele ge vaarte Woensdagmiddag in de bocht van de Duin en Kruidbergerweg naar de Kruid- bergerweg in Santpoort overstag, zodat de auto uit het'roer liep en tegen het ijzeren hek, dat de bocht afsluit, optornde. Het hek werd vernield. OOK DEZE WEEK NOG ONDERSTAANDE SCHIJFJES APPELEN 200 gr. 54 ct. en 5 Sparzegels CALIFORN. PRUIMEN 250 gr. 38 ct. en 5 Sparzegels TUTTI FRUTTI 200 gr. 45 ct. en 10 Sparzegels CHOCOLADE EITJES 100 gr. 38 ct. en 5 Sparzegels ZONNEFRUIT 150 gr. 25 ct. en 5 Sparzegels HOTÊLSPRITS 250 gr. 59 ct. en 10 Sparzegels 3 VENZ REPEN a 20 ct. nu v. 49 ct. en 5 Sparzegels ONS JUBILEUM-LUNCHPAKKET 50 gram Palingworst 21 ct. £2 ct en 50 gram Nierkaas 21 ct. 50 gram gebraden gehakt 20 ct. 5 ZGgelS OOK NU WEER een pracht sortering KAAS ZIET ONZE ETALAGES Lange Nieuwstr. 775, IJmuiden van de is vanaf Vrijdag 4 April Uw speciaal adres voor gratis onderricht en patronen. Alle soorten handwerken, tricotages, wol, kousen, sokken enz. II coococcococ gaat vertrekken van de OOSTERDUINWEG uit het noodkrot en gaat aan de een op ZATERDAG 5 APRIL. Wij hopen de stedelingen van IJmuiden en verre omtrek een vreugde in het leven te schenken door onze foto's en film-reportages, want FOTO-VREUGD IS LEVENSVREUGD Wij hopen U spoedig eens in onze nieuwe zaak te mogen begroeten. alias „Hollywood" Lange Nieuwstr. 795, IJmuiden - Tel. 5858 in de een modern ingerichte zaak in Rijwielen, Haarden en Kachels, Stofzuigers, Wasmachines en aanverwante artikelen- Beter dan voorheen zijn wij in staat, U een uitge- l breide sortering in deze artikelen te tonen. In onze ruime werkplaats worden Uw reparaties I vlug en vakkundig uitgevoerd. Heeft U wensen of reparatie Bel dan even 4 9 8 6 en wij zijn geheel tot Uw dienst. OOOOOOOOOOOOOOCOCOCOOOOOOOCOOOOOOOOOC verhuizen naar de LANGE NIEUWSTRAAT 785 IJZERHANDEL, ELECTR. ARTIKELEN. OPENING VAN ONZE NIEUWE ZAAK 4 APRIL zijn zaak in optische artikelen aan de Lange Nieuwstraat 789. >00CXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX)0000000000000 bieden wij ter kennismaking met onze kwaliteits-sortering als OPENINGS-RECLAME tot en met Zaterdag a.s. Bij aankoop van 250 gram koekjes ONTVANGT U 350 GRAM. Dit is geldig voor alle soorten, uitgezonderd luxe koekjes. RUMTOMPOUCES 10 st. vi 1.00 IJMUIDENSE SCHELPEN c 10 st. V. 1.00 GESORTEERDE GEBAKJES Bij aankoop van 10 ontvangt U 12 stuks Speciaal adres voor SLAGROOMGE BAKJES en TAARTEN, opgemaakt voor iedere gelegenheid. Vanaf Zondag PAAS-ETALAGE met o.a. pracht sortering PAASEIEREN - PAASTAARTEN Luxe dozen Bonbons PRIMA PAASKRENTENBROOD en TULBANDEN Voor KOEKJES GOED en FIJN meot U toch bij zijn OP VRIJDAG 4 APRIL A.S. van onze naar de eisen des tyds ingerichte aan de LANGE NIEUWSTRAAT 781- Als openingsreclame bij aankoop van vlees onderstaand LUNCHPAKKET naar keuze 100 gram ham 100 gram leverworst samen 60 cent 100 gr. boterhammen- worst 100 gr. gekookte worst samen 60 cent 100 gram pekelvlees 100 gram leverworst samen 60 cent Ziet onze nieuwe zaak, maar tevens onze prima kwaliteit VLEESWAREN, tegen concurrerende pr(js. Onze oude cliëntèle en de nieuwe, roepen wij een hartelijk welkom toe in onze nieuwe slagerij VERKOOP VRIJDAG 4 APRIL.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7