Saran-netten kunnen nu geknoopt worden „Sluitstuk van een prachtige outillage" officieel geopend aan het Sluisplein Honderden Velsenaartjes zochten de zon op" Hoogoven-voetbal ging weer rollen Nieuwe Loodsenwacht met alle werkende en niet-werkende snufjes in feestelijke sfeer „Kopvliegers" in de voorkamer BAKKER voor beter behang Santpoort Beverwijk Castricum Wijk aan Zee Agenda voor Beverwijk 6 OUD-IJMUIDEN HEEFT EEN NIEUW GEBOUW THALIA Voorstel tot instellen van kampioenscompetitie Dat zal je altijd zien En een wekker als duivenklok „Belangrijkste vinding voor de visserij na het haringkaken" Officiële aftrap leidde zege voor „Ertsvreters" in Kerkconcert op 17 April door „Stem des Volks" Jonge gymnasten in de weer Bridge partners prolon geren cluhkampioenschap bij „Sans Atout" Bloembollencultuur tevreden over „Kennemer Hof" Consultatiebureau voor zuigelingen VRIJDAG 4 APRIL 1952 IN DE GEZELLIGE, zonbeschenen recreatiezaal van het nieuwe gebouw van het Loodswezen op het Sluisplein, konden de „waterwegwijzers" gistermiddag om streeks 'halfvier geen „balletje stoten". Hun ontspanningszaal werd namelijk bezet door een groot aantal genodigden uit velerlei kringen, die hebben gehoord hoe de Loodscommissaris, de heer K. K. Visser, in een toespraak vaststelde, dat elke recht geaarde IJmuidenaar trots kan zijn op dit fraaie gebouw, hetwefk hij als vervolg daarop officieel voor geopend verklaarde. Burgemeester mr. M. M. Kwint, pas terug uit Engeland, heeft deze bijeenkomst bijgewoond en ook de directeur van het Staats- vissershavenbedri.jf, mr. J. R. van Eerde, de Rijkshavenmeester. G. A. Man, de direc teur van Scheveningen-Radio, C. van Geel. commissaris J. P. Weyburg, oud-katholiek pastoor C. F. Nieuwenhuyzen, de heer J. Tuntler van de Scheepvaartinspectie en al die andere aanwezigen, zullen met de woorden van de heer Visser hebben ingestemd. Hoewel de nieuwe „Loodsenwacht" al enkele weken in gebruik is, kon het gebouw pas gistermiddag officieel worden geopend, overigens op een geschikt ogenblik, want mét de talrijke bloemstukken, heeft het heerlijke zonnetje dit moment een waar lijk feestelijk karakter gegeven. De heer Visser sprak namens het Loods- bestuur, de directeur-generaal en de direc teur van het derde district. „Het nieuwe gebouw", zo begon de loodscommissaris, „is eigenlijk het sluitstuk van een prachtige outillage, als we denken aan de drie nieuwe motorschepen, de afhalers, de radar, het radiobaken, kortom al die attributen, welke tezamen hebben gezorgd, dat we de scheep vaart met een gerust hart kunnen ver wachten. Het oude kantoor was niet meer in staat ons volledig van dienst te zijn en ofschoon er oorspronkelijk plannen be stonden om het nu afgedankte gebouw op te kalefateren, allen die de scheepvaart een goed hart toedragen zullen toch met ons verheugd zijn, dat zulks niet is doorge gaan". De heer Visser richtte zich vervol gens tot de ontwerper, de heer F. A. van der Schaaf, die trots kan zijn op zijn pro ject, evenals alle onderaannemers. „Ik hoop", aldus besloot de loodscommissaris, „dat de sfeer van deze wacht de onderlinge goede geest moge versterken en dat de sa menwerking tussen de loodsen, kustwach ters, havenpersoneel, douane en mensen van het reddingswezen nog verstevigd wordt, want het is bewezen, dat wij el kanders hulp niet kunnen missen in het belang van de scheepvaart". Geen paarden. Nadat de heer C. Weenink, namens de Verenigde Scheepsagenturen, zijn beste wensen had overgebracht, sprak de heer Man, die onder meer de hoop uitte, dat de loodsen met hun prachtige thuis nu niet als de bekende „paarden die de stal ruiken" slotte elders. U bent nu een buurman van zullen worden. „Want hun werk ligt ten- ons geworden en het is nog altijd zo, dat een goede buur beter is dan een verre vriend". Vervolgens soraKen nog de heer J. Tuntler, de gepensionneerd loodsschipper J. Leegwater, de gepensionneerd binnen loods G. B. Baas, waarna de stuurman van de „Deneb", de heer J. Alderliefste. in een aardig speechje verklaarde te hopen, dat mettertijd bepaalde persoonlijkheden tot ere-lid van de vereniging „Recht door zee" benoemd kunnen worden. „Tot hech tere verbondenheid en betere naam van IJmuiden", zo eindigde hij. Na het officiële gedeelte van deze bijeen komst gingen de genodigden in groepjes het gebouw bekijken. Fris geschilderd en waarlijk listig ingericht met verscheidene snufjes (zoals die drooginrichting voor natte kleren), heeft deze nieuwe loodsenwacht de bezoekers een indruk gegeven van de moderne accommodatie, die de loodsen op het ogenblik ter beschikking hebben en die ze volledig verdienen. ADVERTENTIE (het theater met de beste films) vertoont HEDENAVOND 8 uur, ZATERDAG, 7 en 9.15 uur en ZONDAG 3, 7 en 9.15 uur het grootste avontuur aller tijden DE PRINSES VAN SAMARKAND in technicolor met Ann Blyth en David Farrar Een kleurige avonturenroman van beklemmende spanning! MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur het prachtige filmwerk ONDER MOEDÈR'S VLEUGELS met June Allyson, Elisabeth Taylor, Peter Lawford e.v.a. Een ontroerende verfilming van het boek. dat iedere Hollandse vrouw gelezen heeft. - In technicolor! DONDERDAG a.s. 8 uur in onze serie speciale voorstellingen een hartstochtelijk verfilmd drama STRAAT DER VERLEIDING met Edward G. Robinson en Joan Bennett. Een der belangrijkste bestuursvoorstel len op de jaarvergadering van de Konink lijke Nederlandse 'Dambond te Utrecht (op Hemelvaartsdag) is het instellen van een landelijke kampioenscompetitie. Voorgesteld wordt dat de clubkam pioenen van de provincies Zuid- en Noord holland en Gelderland, zich direct plaatsen, evenals de tweede aankomende in Noord en Zuidholland. Van de provincies Utrecht en Overijssel komt een tiental na barrage, evenals de kampioensploeg Groningen, Friesland, Drente na barrage en Limburg, Brabant en Zeeland na bgrrage. De acht clubs spelen een halve compe titie. Na afloop van deze landelijke eind strijd spelen de provinciale vertegenwoor digers weer gewoon mee aan de provinci ale strijd. D3 verdere agenda luidt contributieverho ging voor leden van.de Koninklijke Neder landse Dambond van 30 ct. per lid per jaar. De bondscontributie per lid per jaar zal dan op f 1.90 worden gebracht. Er is op het ogenblik een schuld van f 2000. Titelhouder verloor in jeugd-damtournooï Voor de finale om het jeugdkampioenschap van Kennemerland is de partij Heime Lang broek—C. v. d. Steen vooruit gespeeld. In een klassieke partij kreeg v. d. Steen over wicht op de titelhouder en tenslotte verloor Langbroek de partij. Na afloop van het officiële gedeelte met zijn speechjes en felicitaties heeft de ontwerper van het nieuwe gebouiv van het Loodswezen een eigen uitvinding gedemonstreerd. De heer F. van der Schaaf, chef van de bouwkundige dienst Loodswezen, enz. heeft namelijk een middel bedacht om bij eventuele brand de schade zoveel mogelijk te beperken. Een branddeur schuift tussen de recrea tie zaal en het andere deel van de eer ste verdieping zodra de hitte een stukje lood doet smelten. Niemand hoeft zijn vingers dus in het vuur te steken. Het kabeltje dat verbonden is met dat brokje lood, valt omlaag en een oude anker ketting, onzichtbaar verborgen achter een van de panelen, trekt de deur dicht. „Tot lering ende vermaek" van de aan wezigen werd de vlam van een aanste ker onder het loodje gehouden en nadat het druppelsgewijs op de parketvloer was gevallen, gebeurde van alles.... behalve dan het schuiven van die dikke deur. De ontwerper beloofde zo rap mogelijk enige wijzigingen aan te bren gen in zijn vinding en meende dat de weigering uitsluitend te verklaren is door het feit, dat er nooit brand zal ontstaan. Een gunstig teken dus ADVERTENTIE Het is bijna een jaar geleden dat een aantal jongens van 12 en 13 jaar, die zich bi,jzonder interesseerden voor de duiven- vliegsport, geheel zelfstandig een Jeugd- postduivenvereniging oprichtten, die de naam „De Kopvlieger" kreeg. Donderdag avond is er al een echte tentoonstelling van de dieren geweest. Van de „groten" is inmiddels goed afge keken hoe wedstrijd- en kampioensvluch- ten georganiseerd worden. De eerste vlucht werd ondernomen van Haarlem-Noord af. Op de fiets werden de duiven voorzichtig in kartonnen dozen naar de plaats van los sing gebracht. Daarna volgden vluchten van grotere afstanden. De duiven werden met de trein achtereenvolgens meegegeven naar Leiden, Roozendaal en Maastricht, waar de respectievelijke stationschefs op verzoek van de knapen welwillend mede werking verleenden bij de lossing van de vogels. De tijd van binnenkomst werd afgelezen op een wekker omdat een duivenklok nog tot de mooie dromen behoort. en dan zorgden de eigenaars er voor zo spoedig mogelijk hun „ring" op de vastgestelde plaats bij de wekker te brengen, waarbij de looptijd van huis naar de „klok" werd af getrokken. Dat dit wel aanleiding tot vro lijke taferelen gaf met de „hijgende" eige naars laat zich denken. De knapen hebben voor dit jaar een zeer gevuld vluehtprogramma samengesteld met ongeveer 75 wedvluchten, waaronder een speciale Paasvlucht om eierprijzen en de kampioensvluchten. En nu een tentoonstelling! Ruimte hiervoor te vinden was niet zo eenvoudig, maar de familie Snijders in de Ogelwichtstraat 23 werd zo door het jeug dig vuur meegesleept, dat zij zomaar haar voorkamer voor dit doel afstond. Er is on der leiding van de 13-jarige secretaris Jos. Bierman hard gewerkt om deze ruimte het aanzien van een „showroom" te geven, waarin ongeveer dertig duiven waren on dergebracht in eigen getimmerde hokjes, vermaakte sinaasappelkisten en korven. Donderdagavond hebben een zestal keur meesters, leden van „De Atoom", Velsen- Noord en „Oranje-Nassau", IJmuiden, hun deskundig oordeel geveld over de vogels. Dit was geen eenvoudige taak, temeer daar een groot aantal belangstellenden, zo wel oud als jong, tegen een klein offer voor de kas, voor de deur stond te popelen om Gen. Cronjéstraat 135 - Tel. 11657 Vakkundige behangers beschikbaar. Vraagt stalenbocken. 99 Als straks de zomerzon langs het Wijk aan Zeeër strand speelt, wordt er wellicht gewerkt in de bouwval van het „Emma"- kinderherstellingsoord, dat door barbaarse handen zo deerlijk is verminkt tijdens de oorlog en dan kan het ook niet lang meer duren, voor het zwakke kind zijn rechten op dit statige gebouw gaat opeisen: het Centraal Genootschap voor Kinderherstel lingsoorden en Vacantiekoloniën zal kun nen beschikken over een tehuis, dat ge schikt is voor de zogenaamde B-verpleging. En de historie van een halve eeuw zegen rijk werk zal voortgezet worden op een van de mooiste plekjes van Kennemexdand, waar kleine bleekneuzen gezonde mensen kinderen woi-den en waar ook de Velsense gemeenschap haar steentje aan zal hebben bijgedi-agen. Want Velsen, we schreven het al eerder, heeft het werk van dit Centi-aal Genoot schap door de jai-en heen van harte ge steund; de cijfers over de aantallen peu ters, die goeddeels op kosten van de bur gerij en met de gewaai-deerde steun van gemeentelijke en provinciale overheid zijn uitgezonden, spreken in dit opzicht ver blijdende taal: sinds 1927 werden ruim 450 kleinen vele weken lang naar een van de koloniehuizen gestuux'd, waar ze ei-gens op de Veluwe of elders in een voor een zwak Velsen aartje andei-e en dus betere omgeving dan zijn eigen opgeknapt wer den naar het lichaam en naar de geest. Uit de grote steden stroomden de kinderen naar Wijk aan Zee, Bergen, Egmond en waar Een Hagenaar, de heer H. Oosterman Jr. heeft een werkwyze uitgedacht om plastic draden van Saran (een volgens ander re cept bereid plastic dan nylon) te knopen. Hy kon op die manier netten knopen, die al zyn gebruikt tot volle tevredenheid van vissers en reders. De belangrijkste eigenschappen van deze soort netten zijn: grote rekbaarheid, slyt- vastheid, rotvrij en een licht gewicht. De KW 60 van schipper Meerburg haal de er zelfs een vliegtuigmotor mee op. Schipper Arie Rog van de SCH 160, die met een van Saran gemaakte kuil trawlt, zei, dat een visser „met zo'n net wel hon derd jaar kan worden, omdat het geen wa ter opneemt en dus zeer licht is". Toen men het net voor 't eerst uitwierp, verloor het schip geen vaart. Schipper Rog is momenteel met het derde net op zee. Als hij is teruggekeerd zal er officieel melding van deze belang rijke uitvinding worden gedaan. Visserij deskundigen noemden het net de belang rijkste vinding na die van het haring kaken. Zeer sterk Het Amerikaanse product Saran wordt op een Amsterdamse draad- en kabelfa- briek tot draden gesponnen. Deze draden konden niet worden geknoopt en ook het twijnen van de garens was zeer moeilijk. Dit kon de heer Oosterman eerst na tal rijke proefnemingen voor elkaar krijgen. Door een chemische werking kon hij de Sarangarens zo stei'k maken, dat alle andere garens werden overtroffen. Inmiddels zijn de patenten op zijn naam geschreven en zijn licenties uitgegeven voor het vervaai'digen van de netten. De Saran-netten zyn bovendien zout- en zuurbestendig, zodat ze niet hoeven te wor- VVIJ gaat „bekeren" De competitie voor het eerste elftal van WIJ is beëindigd. Er zal nu binnenkort „gebekerd" worden. Het tweede elftal is vrij. IJmuiden 3 heeft een zware opgave. Het gaat naar Hillegom om er SIZO 2 van repliek te dienen. Het vierde elftal ontvang SVJ 2 en het vijfde gaat naar SVJ 3. Junioren: IJmuiden a—SIZO a; ETO a— IJmuiden b. Aspiranten: VSV bIJmuiden a; Kinheim bIJmuiden b. den getaand en weinig verzorging vragen. Omdat het de kleur van de omgeving aan neemt, is het ook als camouflage-net bruikbaar. Men heeft reeds tien- weken met hetzelf de net gevist, o.a. op schelpgronden, maar het net heeft geen schade opgelopen. Dit alleen al is een unicum in de visserij. Hier tegenover staat, dat een net van Saran garens drie maal zo duur is als een „ouder wets" net. de „tentoonstelling" te zien. Algemeen was er veel bewondering voor de ondernemings geest van de jeugdige duivensportliefheb bers, die deze dan ook ten volle vei-dienen De uitslag van de keuring was: 1. Jos Bierman 28% pnt. 2» H. Winkelaar 2814 P 3. H. Winkelaar 28 p. 4. D. Visser 21% p. en 6. H. Winkelaar met 2744 en 27 p. en 8. P. Harsveld met beide 27 punten. De Jeugdpostduivenvereniging ..De Kop vlieger" telt nu elf leden en elf donateurs, maar na deze tentoonstelling, die zoveel jonge diei-envrienden lokte, zal dit aantal zich nu wel spoedig uitbreiden. Het bestuur bestaat thans uit de mannen D. Visser Sr., voorzitter; Jos. Bierman, secretaris, Van Langeveldsti-aat 6 en H. Winkelaar, penningmeester. Paaswijding in de Gereformeerde Kerk Getrouw aan de gewoonte zal op Woens dagavond 9 April in de Gereformeerde kerk aan de Koningsweg een Paaswijdings- bijeenkomst worden gehouden. In deze bijeenkomst zal de bekende dr. W. G. Harrenstein van Amsterdam spreken over „De drie kruisen". Medewerking verlenen het Gereformeerd Evangelisatie Zangkoor en het Christelijk Jeugdkoor „De Zangvogels", beide onder leiding van de heer H. Slings. De heer Th. C. Köhler bespeelt verder het orgel en de heer A. Kok verzorgt de liturgie. De voorbereidingen van de Commis sie voor Bedrijfsontspanning voor het personeel van Hoogovens en nevenbe- drijven, die wegens de sneeuwval en vorst zodanig werden gedwarsboomd, dat het jaarlijkse Hoogoven-voetbal- tournooi om de Holland I-beker drie dagen moest worden verdaagd, hebben dan Donderdagavond toch tot de eerste wedstrijd op „Rooswijk" geleid. Om het al volledig uitgewerkte wedstrijd schema niet in de war te sturen, besloot de commissie dit op datum te handhaven en de drie eerste wedstrijden rustig in een in haalprogramma op te nemen. Derhalve kwamen in plaats van Centrale Boys en Stofwolk, Ertsvreters en E.M.K. in de openingswedstrijd uit, wat met enig offi cieel vertoon (en grote belangstelling) ge paard ging. De heer G. S. K. Blaauw, secretaris van de Hoogovendirectie, die de aftrap er voor verrichtte, heeft vóór de aanvang van de eerste wedstrijd gewezen op de belangrijke functie van dit tournooi. Hij hoopte, dat evenals in de vorige tournooien ook nu de wedstrijden zich zouden kenmerken door 'n sportieve geest, opdat dit Hoogoven-tour nooi opnieuw mocht bijdragen tot de saam horigheid onder het bedrijfspersoneel, waartoe de Commissie, voor Bedrijfsont- épanning mede dit tournooi heeft georgani seerd. Dii-ect nadat de heer Blaauw onder het oog van scheidsrechter J. v. d. Wissel de bal aan het rollen had gebracht, namen de Ertsvreters het initiatief om tot de aanval op E.M.K. over te gaan. Ertsvretex-s bleek technisch duidelijk de meerdere, maar „dank zij" hands van een E.M.K.-verdedi- ger in het strafschopgebied kon de spil de strafschop benutten (1-0) na 5 minuten. E.M.K. verdedigde goed; alleen de voor hoede ontbrak het aan homogeniteit. Eerst tegen de rust slaagde de Ertsvreters-spil er in uit een hoekschop en dank zij een ver- dedigingsfout de stand op 2-0 te brengen. Na de hervatting kwam E.M.K. er steeds beter in. De voorhoede echter was niet voor haar taak berekend en miste zulke goede kansen, vooral de middenvoor, dat bij be tere schotvaardigheid de balans minstens in evenwicht gebracht ware. Aan de andere kant kwam Ertsvreters vaak niet verder dan de uitstekende doelman, die door zijn behendigheid ongetwijfeld de beste van E.M.K. was. De eindstand bleef 2-0 voor Ertsvreters, zodat deze ploeg zich van de volgende ron de verzekerde. Hedenavond spelen PEN-Velsen tegen De Trekhaak en voor Zaterdagmiddag zijn er inhaalwedstrijden voor Centrale Boys Stofwolk en LAB IMultis. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. In de vergaderzaal van de Eerste Kamer te Den Haag is Donderdagmorgen de Ronde Tafelconferentie met Suriname en Nederlandse Antillen officieel door minister Drees geopend. Overzicht tijdens de openingsrede van dr. Drees. de niet het genootschap al zijn gebouwen be heert en in deze wisselwei'king lag een der schoonste px'actische resultaten van dit volledig „onpartijdige" jwerk. Bei'oemd Deze koloniehuizen zijn lichtelijk be roemd. Als er buitenlanders op bezoek ko men, die wat meer willen weten van kin deruitzending en haar sociale achtergrond, dan toont Nederland hun met gepaste trots en graag de „genootschapshuizen". Waar de Velsense kinderen nu precies terecht komen? Niet in Wijk aan Zee, want dat begrip „zee" is bekend genoeg voor de meeste peuters uit onze omgeving. Ze gaan naar de bosi-ijke omgeving van Heel- sura en Ellekom een enkele keer om speciale redenen naar Egmond. In het enige B-huis, dat het Centx-aal Ge nootschap tot het gereedkomen van het Emma-tehuis rijk is, dat in Nunspeet, ko men de klantjes, die 'n nauwlettender ver pleging nodig hebben een tussenstadium eigenlijk tussen een gezondheidskolonie en een sanatorium of rusthuis. In een volgende editie zullen wij meer vertellen over de plannen, die er voor het Emma-kindertehuis in Wijk aan Zee be staan. Mocht u in die tussentijd iets voor het Centx-aal Genootschap kunnen doen, laat het dan beslist niet. Op Dondex-dag 17 April zal „De Stem des Volks", afdeling Santpoort-Bloemen- daal, een kerkconcert geven in de Ned. Herv. Kex-k aan de Burg. Enschedélaan. Medewerkenden zijn Corry Bijster, so man Nieland. tenor, Emile Linssen en de organist Her- praan, Toop van Domburg, alt, Leo Larsen, Het geheel staat onder leiding van Her man Aaftink. Er zullen werken worden uitgevoerd van Bach, Handel, Haydn, Mozart, Schubert en Mendelssohn. Santpoortse schakers „zetten" door In groep I van de onderlinge competitie der schaakclub „Santpoort" werd de afge broken partij tussen Pels en G. Schuurman na enkele zetten remise. Beiden zijn nu uit gespeeld met 6'4 en 4 pnt. uit 12 partijen. De partij Brugman—Schuurman werd afgebro ken. De zwartspeler heeft een pion meer. In deze groep zijn niet minder dan vijf af gebroken partijen. In groep II won Homan van Oosterling, waardoor de laatste op de onderste plaats is beland. Wie in deze groep als eerste en laat ste zullen eindigen, valt nog niet te zeggen, aangezien hier nog veel partijen moeten wor den gespeeld. In groep III won Pieterse van Schweitzer, waardoor eerstgenoemde met 5 pnt. uit 12 partijen is uitgespeeld. De partij De Boer Van Dijk werd afgebroken in een hopeloze stand voor zwart. In groep IV is Wennis door zijn nederlaag tegen Baljet nog wat vaster op de onderste plaats gekomen. Overigens gebeurde in deze groep niets bijzonders. De R.K. gymnastievereniging hield in de H. Hartschool aan de Galgenweg onderlinge wedstrijden voor jongens en meisjes onder leiding van de heer H. van Rijn. Na afloop heeft de voorzitter de heer D. Hienkens de uitslagen der diverse groepen bekend gemaaakt. Zij waren als volgt: Meisjes le gelid: 1. A. Hermans 30Va; 2. L. Numan 29%: 3. T. Konijn 21%. Meisjes 2e gelid: 1. T. Stegeman 21%; 2. G. Dekker 27; 3. C. Schuurman 2634. Meisjes 3e gelid: 1. L. Scheffers 28; 2. J. de Bats 2614; 3. L. Hilbers 26%. Kleine jongens le gelid: 1. P. Mesten 21%; 2. C. Hienkens 21; 3. E. Schelm 1814. KI. jongens 2e gelid: 1. L. v. Hesselingen 18: 2. G. Brantjes 173. K. Komen 17. Jongens le gelid: 1. H. Mesten 3014; 2. P. Hoogeboom 29; 3. J. Kamers 28%. Jongens 2e gelid: 1. T. Zwanenburg 28; 2. N. v. d. Lem 2714; 3. C. Zuidweg 26. Grote jongens le gelid: 1. H. Konijn 31; 2. H. Lubbers 2714; 3. C. Lubbers 2614. Gr. jongens 2e gelid: 1. P. Schelm 3014; L. Pirovano 2714; 3. V. de Weyer 27, Bij de laatste wedstrijd om het cluhkam pioenschap van „Sans Atout", dat in het clubgebouw aan de Baanstraat uitgespeeld werd, werden de heren De Ki-uif—Hooge boom na 5 wedstrijden tot kampioen uitge roepen. Ook het vorige seizoen was dit paar clubkampioen. Tweede werden de heren Bos Bloemendaal met 4 m.p. minder, namelijk 46914. De voornaamste uitslagen van deze laatste ronde waren bij groep A: 1. heren Van BalenHeine 11014 m.p.; 2. heren Groot Plooy 95 m.p.; 3. heren Schelvis—Zoontjes 92'4 m.p. De ondex-linge wedstrijden volgens het Howellsysteem verliepen als volgt: Groep I: 1. Mevr. Admiraal—heer Groot 22 m.p.; 2. dames Fris—Stiemer 2114 m.p.; 3. heren Kleine—v. Groningen Sr. 20'4 m.p. Groep II: 1. dames Reymer—Klein 20 m.p.; 2. heren Kuis—Nijman 20 m.p.; 3. echtpaar Tabak 1914 m.p. Groep III: 1. heren v. d. LindenHooge boom 22 m.p.; 2. mevr. Tabak—heer Biben 19 m.p.; 3. heren SpruitBakker 19 m.p. O.D.V. wint van ITelderse damclub Voor het kampioenschap eerste klasse in het tournooi om de clubtilel van Noord holland won de Amsterdamse kampioens ploeg ODV met 146 van Den Helder. Zoals bekend kreeg de BDC een 12—8 nederlaag van DDD uit Alkmaar te incas seren. Op 8 April worden te Alkmaar gespeeld ODVDDD en de wedstrijd BDC—Den Helder. Provinciale Noordhollandse Dambond Op Zaterdag 26 April komen de dammers uit Noordholland in „Krasnapolsky" te Am sterdam bijeen om te vergaderen. Laatste seizoen-avond van het Instituut Het Instituut voor Arbeidersontwikke ling belegt zijn laatste avond in Bevex-- wijk van dit seizoen op Woensdag 9 April in de zaal Dox-s. Op deze avond zal drs. J. van Noordwijk uit Amsterdam spreken over: „Een socialist ziet Canada". Deze lezing zal opgeluistex-d worden met gekleurde lantaarnplaatjes. Donderdagavond hield de Algemene Ver eniging voor Bloembollencultuur afdeling Beverwijk een ledenvergadering in hötel „Ter Burg". De voorzittex-, de heer Cor Broeze, stond een moment stil bij het on langs gevierde 70-jarig bestaan der afde ling en de hiermede gepaard gaande bloe mententoonstelling. Ruim achtduizend be- zoekei-s hebben een expositie gezien die op een zeer hoog peil stond. De financiële re sultaten waren van dien aard, dat het waarborgfonds niet behoeft te worden aan gesproken. In het bestuur werd de heer H. Heere bij acclamatie herkozen. De penningmeester, de heer J. Spruit, maakte bekend dat er over 1951 een klein nadelig saldo was. De afdeling Beverwijk zal op de-Flox-a 1953 met een buitenbeplanting present zijn in het park Groenendaal te Heemstede. De agendapunten voor de algemene ver- 5 gadering in Haarlem lokten nogal enige dis cussies uit, vooral ten opzichte van de fusie der Alg. Vereniging met de Keukenhof. De hex-en C. Broeze en Jac. Meyer werden aangewezen als afgevaardigden. Collecte in Kennemer theater bracht 288,77 op De Vereniging tot behax-tiging van de Belangen van t.b.c.-patiënten in Nederland „Nazorg", afdeling Beverwijk heeft vorige week een collecte mogexx houden in het Kennemer Theater, waar de film „Mensen die men schuwt" werd vex-toond. Deze in zameling heeft opgebracht 288.77. Distilleerderij mag er komen Bux-gemeester en wethouders van Bever wijk maken bekend, dat het verzoek van E. H. Veen, Alkmaarseweg 67 te Beverwijk, om een distilleerderij te mogen oprichten door hen is ingewilligd. B.D.C. heeft geen kans meer op kampioenstitel Het eex-ste tiental van de BDC speelde voor het kampioenschap van de provincie Noordholland tegen het Amsterdamse ODV. De voorlopige uitslag was 9—7 voor ODV met 2 afgebroken partijen. Alhoewel er nog een mogelijkheid bestaat dat de wedstrijd tegen ODV op 1010 wordt gebracht, is de kans op het kampioenschap voor BDC ver keken. De individuele uitslagen waren: C. de Gooyer (ODV)—C. Snel (BIJC) 0—2; R. Berk—H. Diederiks afgebroken partij met iets voordeliger stand voor Diederiks; H. Meyer—P. Smit 0—2; M. Delzen—J. Ousso- ren 2—0; H. v. d. Slftis—Chr. Bakker 2—0; G. v. d. HeuvelR. Conradi 11; P. 't Hart K. Kikker 02; B. BerkJ. Hagenaar afgebr. partij; C. MulderN. Vlaar 2—0; W. BotterA. Peekei 20. Een mooie prestatie werd geleverd door C. Snel die inviel voor P. C. Bais en won van de Gooyer. die een der beste dammers van „Gezellig Samenzijn" was, welke club kam pioen van Nederland geweest is. Woensdag 9 April speelt BDC een thuis wedstrijd tegen HDC uit Den Helder. Kennemer schaakclub „Pat Mat" helpt Zaandam I promoveren Met de voorlopige stand 24 heeft het le tiental „Pat Mat" verloren van zijn rivaal Zaandam I. Zaandam I promoveert hierdoor naar de overgangsklasse van de Noordhol landse Schaakbond. De uitslag was: „Pat Mat" IZaandam I: 1. J. Zoontjes B. M. v. d. Velden 10; 2. M. P. SuikerJ. J. Leeuwerik 1—0; 3. P. HartA. Slob 0—1; 4. ir. D. G. Hu.vgen—W. v. d. Lijn 0—1; 5. A. Spijker—D. v. Hoorn afgebr.; 6. J. C. de Haas J W. Smak afgebr.; 7. Th. SpijkerW. C. Siebeling afgebr.: 8. W. Sleeman—A. v. d. Staal 01; 9. ir. E. F. PeltzerS. Bartels af gebr.; 10. A. P. de BruinJ. D. Mordhout 0—1. Het 4e tiental won met 6V43punten van „Het oude slot" voor de bondscompeti- tie. In de onderlinge competities werden in afdeling 2 drie partijen gespeeld, in afde ling 3 twee en 1 partij in de 4e afdeling. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Margcretha D. J„ d. van H. v. d. Berg en M. Oosterom; Corr.v B.. d. van Chr. Millenaar en S. Redeker; Carolina, d. van J. Hendrikse en M. Doekes: Pieternella M., d. van G. Grapendaal en H Slinger; Ca- tharina C.. d. van C. J. de Vries en C. Kleijn; Mariene M„ d. van J. de Haan en Th. J. v. Laar; Robert. z. van D. Jansen en Th. H. P. Schooten; Geerfruida G. M., d. van J. P Zonneveld en G. G. M. Brusche; Wil lem M„ z van W. J. van Waveren en M. Chr. v. Berkel; Joannes E. J„ z. van E. Tromp en A. Castricum- Renée d. van N. Mulder en KI. v. d. Ploeg: Maria C„ d. van Fr. Bol en M. C. Sniiders. OVERLEDEN: J. C. Delfos, 62 j„ ongeh.; E. Uitfenbroek 85 j., geh. met D. Bakker; C. Chr. Davidson 57 j., geh. met A'. Brands; C. Nolten, 82 j„ geh. met E. ten Boom; H. Schuiit. 85 i.. wed. van W. Schoorl. GETROUWD: N. J. Hoogland en M. Chr. Schellevis. ONDERTROUWD: H. Blomvliet en Gr. Beentjes: J. .T. Koper en M. J. van Maris: B. A. van der Vlies en C. Forrer; Th. van Tu- nen en C. G. Kleijne; H. Zandbergen en J. Grapendaal. Voor een CSV-clubhuis De Castricumse Sportvereniging, C.S.V., heeft in enkele geestdriftige leden organi satoren gevonden, die het fraaie sportter rein aan de Zeeweg willen vex-rijken met een clubhuis. Om aan de benodigde gelden hiervoor te komen wordt op Zaterdag 19 April in hötel W. Borst te Bakkum een feestavond voor iedereen gehouden, waar aan medewerkt een gedeelte van de Bouw- afdeling-toneelgroep. Met een bal, muzikaal verzorgd door ..The Varia's" onder leiding van Johnny Westerman. wordt de avond besloten. volgende week open Onder leiding van de provinciale kinder arts dr. S. Simons te Haaidem, zal volgen de week Woensdag in de R.K. Kleuter school een consultatiebux-eau voor zuigelin gen woi'den geopend, onder auspiciën van het bestuur van het Wit-gele Kruis te Wijk aan Zee. Voor de moeders in Wijk aan Zee is dit een hele verlichting, aangezien ze tot nu toe op Beverwijk aangewezen wai-en. Vrijdag 4 April Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Nancy gaat naar Rio". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Vader plukt de vx-uchten". W.B. Theater, 8 uur: „Spoox-wegsabotage". Zaterdag 5 April Bioscopen als Vrijdag 4 April.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 10