Deze tijd daagt ons uit tot een opgang naar eenheid en welvaart „Slechts een grootse visie zal eens de uitweg vinden uit de angst voor oorlog" Weerbericht Haarlems Dagblad De Koningin spreekt KONINGIN JULIANA TOT AMERIKAANSE CONGRES: Het woord is aan Russisch deserteur klapt uit de (tucht) school 99 Verkiezingscongres Partij van de Arbeid Foto sloeg alle snelheids-records Atlantische Dag Eerste werkvergadering van R.T.G. met de West Moordenaar van 18-jarig meisje legt bekentenis af 66e JAARGANG No 228 ©ureaux: Kennemerlaan 154, Te'sf. Adm. 5437. Telef. Redactie 53S9, na 5 uur: 8061 (K 2560), Terrasweg47, Santp. - Haarlem: Gr.Houtstr.93, Directie, Hoofdredactie en alle afdelingen 15295 (6 lijnen). Adv.tarieven op aanvr. bij de Admin. Directeur Hoofdredacteur: Robert Peereboom VRIJDAG 4 APRIL 1952 IJmuider Courant VELSER OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT EDITIE 296e JAARGANG No 81 Uitgave van de Grafische Bedrijven Dainiate. Verschijnt dagelijks beh.opZon-enFeestdagen. Abonnement per week 47 cent, per kwartaal 6.10. Franco per post 6.60. Girorekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman TIOEN KONINGIN JULIANA gister middag in het Kapitool te Washington verscheen en er de leden van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden der machtige Verenigde Staten van Amerika toesprak moet haar woord hen getroffen, ja menig maal ontroerd hebben. IJverig noterende reporters hebben prompt gemeld dat haar rede dertien maal door applaus onderbro ken werd. Zij hebben eraan toegevoegd, dat toen zij eindigde het Congres zich van zijn zetels verhief en haar een ovatie bracht. Maar dat is het niet, dat van bij zonder groot belang is. Wij begrijpen allen dat dit vooral bij het ceremonieel behoort; dat die ovatie telkenmale wordt gebracht als een buitenlands staatshoofd in de wet gevende vergadering verschijnt en haar toespreekt en dat herhaald applaus nimmer achterwege blijft. Maar ik geloof ,dat hon derden geroutineei-de, harde politici, die elkaar bij verkiezingen soms rauw kun nen bejegenen „hardgekookte poli tici" om een Engelse term letterlijk te ver talen verwonderd en getroffen moeten zijn geweest door die eenvoudige, voorname verschijning uit het verre Europa, die Ko ningin die met haar heldere, rustige stem hun taal zo voortreffelijk sprak en zo klare, directe waarheid tot hen richtte. Zij gaf uiting aan de eenvoudige, oprechte levens- philosophie die haar bij de vervulling van haar taak bezielt. Zij sprak met warmte en vertrouwen. Zij bracht grote lof aan Ame rika voor hetgeen het voor de volken van Europa gedaan heeft en nog doet. Zij ver tolkte de dankbaarheid van het Nederland se volk en zegde zijn medewerking, zijn goodwill toe om de last van een "wereld- inspanning te helpen dragen. De Koningin pleitte niet voor ons land alleen, niet voor een voorkeurs-behandeling, maar voor de mensheid. Daar liet zij het niet bij. De vorstin gaf raad; zij sprak zoals een wijze vrouw tot mannen kan spreken, die zij er met een glimlach van begrip aan herinnert: gij hebt een zware verantwoordelijkheid op u genomen; vergeet één ding niet: zie het geen vlak voor u ligt, hetgeen hoofdzaak is en blijft, hetgeen alleen redding kan brengen. „Velen geloven dat wij ons in een dalende lijn bewegen; hoe moeten wij die in een stijgende doen verkeren? Ik denk daarbij aan practische oplossingen en ge loof dat het juiste antwoord op de vraag nog gevonden moet worden. Hoogstwaar schijnlijk zal het offers van ons allen, van alle landen eisen. En niet alleen onze finan ciële en onze economische en politieke be langen, maar erger nog: onze souvereiniteit en ons prestige zijn daaid>ij betrokken. Ik spreek niet over enige bijzondere vorm van coördinatie of organisatie; er zijn brillante geesten in overvloed om de goede oplossin gen te vinden." Ge kunt op dit koninklijk woord door denken: alleen door offers te brengen kan men slagen; offers brengen houdt in dat men ook weet te geven daar waar het zelf overwinning kost, waar traditie en ij del heid, vooringenomenheid en trots er zich tegen verzetten. Omtrent de gespletenheid van de huidige wereld sprak de Koningin zich met klaar heid uit, het beeld bezigend van twee mag netische polen waarvan de ene positief is aanduidend de democratie en daarmee die persoonlijke vrijheid, die zij het leven zelf noemde en de andere pool negatief, duidend op slavernij. „Als wij de energie, uitgestraald door de positieve pool van vrij heid en democratie, konden vergroten zou het onmogelijk zijn voor de negatieve pool om weerstand te bieden aan onze kracht en uiteindelijk zou hij die weerstand moeten opgeven." Daarop volgde een uitweiding over het „technical assistance programme", over het verlenen van onvoorwaardelijke, onbevooroordeelde hulp aan overbevolkte en technisch minder gevorderde gebieden. En over de Nederlandse bereidwilligheid tot medewerking, die vooral in goede wil en in de bekwaamheid van technische me dewerking haar kracht moet zoeken. Op een ander punt in haar rede legde de Ko ningin er nadruk op dat Nederland zo ge lukkig is geweest te leven in sociale vrede en stabiliteit en daarom voelt, een betrouw bare pijler te kunnen zijn van de Europese eenheid, die groeit door middel van het Plan Schuman en de eenmaking op defen sief en eventueel politiek gebied. Wie deze uitingen samenvoegt, wie denkt aan de offers die wel gebracht zullen moe ten worden ook ten aanzien van souvereini teit en gevoelens van prestige, wie de er kenning ziet van het beginsel, dat de de mocratie der vrijheid moet overwinnen door haar innerlijke kracht op te voeren en tot groter uitwerking in de wereld te brengen die is de Koningin dankbaar voor het bepleiten van deze hoofdlijnen, dit kernbeleid, op zulk een plaats. Haar slotwoord: „Laten wij allen ons uiterste best doen. Laat ons het overige aan God overlaten. Hij zal deze arme we reld niet verzaken omwille van de goed- willenden en dapper strijdenden, die haar bewonen", bekroonde haar taal van moed en geloof. R- Gisteravond keerde Urks burgemeester, de heer Keyzer, uit Argentinië in ons land terug. Op Schiphol werd hij opgewacht door een aantal XJrkers. De eerste die de burgervader verwelkomde was zijn dochtertje Maryke. WASHINGTON, (Reuter, United Press, AFP). Om tien over twaalf plaatselijke tijd Donderdagmiddag arriveerden Koningin Juliana en Prins Bernhard aan het Capitool, waar de Koningin de leden van het Congres senatoren en afgevaardigden in een gezamenlijke zitting in de zaal van het Huis van Afgevaardigden zou toespreken. Koningin Juliana was gekleed in een zwarte tailleur en droeg een baret van wit bont met zwarte voile. De Koningin werd door twee boden naar het voorzittersgestoelte begeleid onder daverend applaus van de aanwezigen. Zij wendde zich met een gebaar van dank tot de voorzitter van het Huis, Sam Rayburn, en na haar voile opgeslagen te hebben, begon zij toen met vaste stem haar rede uit te spreken. „Ik ben dankbaar uitgenodigd te zijn tot u te spreken, zoals ook eens mijn moeder deed: Tot u, de gekozen vertegenwoordigers van het Amerikaanse volk; en ik doe dit allereerst om uitdrukking te geven aan de dankbaarheid, die mijn man en ik en het gehele Nederlandse volk gevoelen voor het hartelijke en warme welkom, ons bereid door uw land, dat zichzelf met recht het land der vrijen en der dapperen noemt - een welkom in dit zijn heiligdom zelf. Wij voelen, dat wij hier verschijnen in de naam van een volk, van uw kameraden in de laatste oorlog, die kruistocht tegen het kwaad, waarin ieder zijn eigen aandeel droeg. Een broederschap werd daar geboren in het diepste leed en de hoogste vreugde". Na deze inleiding bracht Hare Majesteit hulde aan het Amerikaanse volk voor het Marshallplan met de volgende woorden: „Nooit tevoi-en zijn wij ons er zo duidelijk van bewust geweest, dat wij in onze we reld een samenwerking behoeven, zo hecht als die tussen de cellen van één lichaam. U hebt dit ingezien, en een programma ontworpen voor hulpverlening aan de dooi de totalitaire oorlog beroofde en verwoeste landen: hulp op een dergelijke schaal, als nog nooit tevoren werd beraamd. Wij in Nederland waren zeer onder de indruk van uw grootse plannen en van de uitvoering ervan. Zij stellen ons in staat weer op eigen benen te staan. Wij zullen dit zo spoedig mogelijk doen in steeds ge zonder economische omstandigheden." Na de dank van Nederland te hebben vertolkt, vervolgde de Koningin: „Indien Amerika niet wenst alleen te staan en ik weet dat het dit niet wenst denk ik, dat het niet alleen zijn hulp aan anderen wil geven, maar dat het ook op hun steun rekent. Nederland kan u die steun geven, in uw ogen misschien een luttel bedrag aan geld of goed, maar veel in de vorm van „goodwill". Dit is niet het verschuldigde voelen van de begiftigde, noch dat van de schuldenaar jegens de schuldeiser. Het is niet het gevoel van de kleine tegenover de grote, noch dat van hem voor wie plannen worden ge maakt jegens hem die de plannen maakt, maar het gevoel van vriendschap en ver wantschap van de vrijen voor de vrijen, van hen die verantwoordelijkheid kunnen dragen voor hen die dit ook kunnen, en van wederzijds respect .Voor elkander en voor allen, gesproten uit die algemene en zeer diepgewortelde zin voor de samen hang, de broederschap en de samenleving van de gehele mensheid. Eén menselijk geslacht, onder de leiding en de liefde van één God. Eén mensheid Onze menselijke wetgevingen zoeken van verre de Goddelijke leiding van wet te vol gen. Veelal falen zij, maar zij streven voort. Wij leven in de dageraad van een tijd, waarin wij zullen moeten trachten dit te doen als één mensheid. Het menselijk geslacht zou één geslacht moeten zijn. Een gespleten mensdom is als een gesple ten persoonlijkheid, het is geneigd van kwaad tot erger te gaan, tenzij het zijn een heid van doelstelling terugvindt, komt tot een gecoördineerd denken, en gezondheid en geluk verwerft. Het gezonde deel van de geest der mens heid moet zich steeds bewust zijn, dat het verantwoordelijk is voor het andere deel. De gezonde helft is degene, die bestemd is de andere helft te redden. Het Amerikaanse volk heeft u de eer en zware opdracht toevertrouwd, de rol van uw grote land in dit belangrijk tijdperk uit te schrijven. Persoonlijk wens ik u toe, dat een ieder van u het weldadig gevoel van voldoening moge ervaren, dat uw beslissingen tenslot te waarlijk en uiteindelijk goed zijn ge bleken. Ik wil niet zo kortzichtig zijn u te vra gen de belangen van Nederland in het bij zonder in gedachten te houden, of zelfs maar die van Europa. Waar ik voor wil pleiten, evenwel, zijn de belangen van de wereld als geheel. Laat mij u ervan verzekeren, dat het Nederlandse volk voor een gemeenschap pelijke zaak de volle last van zijn aandeel zal aanvaarden. Wij zijn zo gelukkig geweest te leven in sociale vrede en stabiliteit, en daarom voe len wij, dat wij een betrouwbare pijler kunnen zijn van de Europese eenheid, een eenheid, die groeit door middel van het plan Schuman en andere economische, de fensieve, en eventueel politieke in tegratie. Er is een groeiende kracht in deze groeiende eenheid van een vrij en demo cratisch Europa, noodzakelijk ook voor de kracht van de wereld zelf. Zegenrijke offers Slechts een dergelijke visie kan leiden tot die grotere eenheid, waarnaar de wereld hunkert. Slechts een grootse visie zal eens de uitweg vinden uit de algemene angst voor oorlog en vernietiging. Velen van ons geloven, dat wij in een neerwaartse spiraal zitten. Hoe kan nu de neerwaartse beweging tot een opwaartse worden? Ik geloof, dat het de uitdaging is van onze tijd, om voorgoed een opwaartse beweging te beginnen naar een hogere een heid en welvaart, dan wij ooit tevoren be reikten. Oordelend naar de resultaten van al ons streven echter, moet het juiste ant woord nog gevonden worden. Ik doel hier niet op idealisme. Ik doel op practische op lossingen. Hoogstwaarschijnlijk zullen deze oplos singen enige offers betekenen voor ons allen. Als wij allen slechts eens onze geest konden oefenen (en mag ik ook zeg- geen: onze harten konden opwekken) in dit idee van opoffering? Niet alleen onze fi nanciële, economische en politieke be langen, erger nog. onze souvereiniteit en prestige zijn bij dit alles betrokken. We zullen er misschien in slagen plan nen uit te werken voor een coördinatie, die althans een nauwere samenwerking tus- die landen mogelijk maken, die zich be wust zijn van het belang van integratie bovenal. Wij zijn ogenschijnlijk nog ver weg van dit utopia en toch blijft het moei lijk te begrijpen, waarom wij niet grotere resultaten boeken met de schitterende werktuigen waarmee de moderne weten schap ons heeft uitgerust, en met de vele knappe koppen die wij in ons midden heb ben. Indien wij slechts de werktuigen be hoorlijk konden gebruiken en de knapsten konden plaatsen op de moeilijkste posten, zouden wij in staat zijn resultaten te be reiken, die zouden aantonen dat onze of fers zegenrijk waren. Ik denk niet aan enige speciale vorm van coördinatie of organisatie. Er zijn bril lante geesten in overvloed om de goede te zoeken en te vinden". Na gewezen te hebben op het nut der UNO vervolgde Koningin Juliana: „Maar er is niet te ontkomen aan het feit, dat de wereld in tweeën gespleten is, dat er twee magnetische nolen ziin, waar- van de ene positief is degene die demo cratie heet en de andere, die slavernij aanduidt, negatief. Naar mijn mening lijdt het geen twijfel dat het. indien wij slechts de energie, uit gestraald door de positieve pool van vrij heid en democratie, konden vergroten, on- onmogelijk zou zijn voor de negatieve pool weerstand t,e bieden aan deze kracht en uit eindelijk zou hij deze moeten opgeven. Al degenen, die twijfelen in de wereld, in onze Westerse landen, in de oude en in de jonge democratieën, in de nieuwe sou- vereine staten in andere werelddelen, moe ten in staat gesteld worden duidelijk te zien. dat slechts de vrije en democratische wereld hun alles wat werkelijk de moeite waard is kan geven. Daarom voel ik mij gedrongen hier uit drukking te geven aan de gevoelens van diepe waardering voor de ver-ziende Ame rikaanse politiek wat betreft een project als het technical assistance program. Door dit programma kunnen technisch verder gevorderde landen hulp verlenen op Koningin Juliana tijdens haar toe spraak tot het Congres 'der Ver enigde Staten. Achter haar vice- president Alben Barkley (links) en de „speaker" van het Huis van afgevaardigden Samuel Rayburn. De foto werd via radio en telefoon lijnen rechtstreeks van Washing ton naar Amsterdam gezonden. Leonardo da Vinei: Al onze kennis heeft haar oor sprong in ons gevoel. De Partij van de Arbeid zal op 18 en 19 April in Nijmegen een verkiezings congres houden. Inleidingen zullen worden gehouden door dr. W. Drees, mr. L. A. Donker, Her- bert Morrison (minister van Buitenlandse Zaken van het kabinet-Attlee) en ir. H. Vos. Het congres zal onder leiding staan van de heer j. J. Vorrink. Voor het eerst in de geschiedenis der internationale tele-communicaties is een te Washington opgenomen foto recht streeks overgeseind van Washington naar Amsterdam. Het betreft de op deze pagina gerepro duceerde foto van de Koninginterwijl zij haar toespraak tot het Amerikaanse congres houdt. Nog tijdens het uitspreken van de rede werd de foto in het bureau van ANP- Foto te Amsterdam ontvangen. Het met de grootste spoed ontwikkelde en af gedrukte beeld werd via de telefoonlijn van Washington naar Neiv York door gezonden. Daar was de lijn gekoppeld aan de radiobeeldverbinding met Lon den. In Londen was de ontvanger ge koppeld op een directe lijn met ANP- Foto te Amsterdam. Het overseinen van Washington naar Amsterdam (hemels breed. een afstand van 5500 km.) duur de twaalf minuten. een geheel onbevooroordeelde en onvoor waardelijke wijze aan de overbevolkte en technisch minder vergevorderde gebieden in de wereld, die dringend behoefte heb ben aan de bekwaamheid en kunde der Westerse volken". Onze materiële middelen in Nederland zijn niet groot genoeg om belangrijke hoe veelheden goederen te zenden of finan ciële steun te geven aan minder bevoor rechte gebieden. Wij kunnen deelnemen en doen dit ook aan de export van ken nis; het uitzenden van technische experts, die deze landen zullen wijzen hoe zich- zelve te helpen. Ik hoop van ganser harte, dat eens de moderne productie-vermeerdering, nu op geëist door de herbewapening, omgezet zal worden in een, die tegemoet zal komen aan de eisen van reusachtige ontwikkelings projecten. Dit zou men een koude oorlog voor de vrede kunnen noemen. De algemene in stelling van hulpvaardigheid jegens de we reld vindt, zo ergens, dan toch zeker zijn oorpsrong in de verenigde staten van Noord-Amerika. Indien deze geestesinstelling zijn kans krijgt, zal deze voeren tot goodwill tussen de naties en mensen, en goodwill voert tot begrip en begrip tot vertrouwen en ver trouwen is de enig bruikbare basis voor internationale samenwerking. Zonder ver trouwen is samenwerking louter verspil ling van tijd en geld, van papier en inkt, en erger nog, van hoop. Indien deze geestesinstelling zijn kans krijgt, zal hij uitgroeien tot een „Pax At- lantica": Atlantische vrede. De stenen van het Atlantische bouw werk, dat wij samen bouwen, worden door onze wezens-verwantschap samengevoegd, want anders zouden wij gemakkelijk uit eenvallen. Het is waar dat een zee verbindt, maar alleen dan. wanneer de mensen dit willen. De onbewoonde wijdte van het water scheidt van nature. Met welk ander doel voegen wij ons aaneen dan om de vrijheid, de Atlantische vrijheden, te redden? Vrijheid is leven Vrijheid is niet slechts het ontbreken van tyrannie, in welke vorm dan ook, zij is het leven zelf. Vrijheid te aanvaarden wil zeggen ver antwoordelijkheid dragen. Overal waar dit erkend wordt als recht en plicht voor ie dereen noemen wij het democratie. Het is de enig billijke regeringsvorm, in geen ander régime wordt de menselijke waar digheid zo absoluut geëerbiedigd en wordt een gelijke kans geboden aan een ieder, onverschilig zijn overtuiging. Democratieën zullen er van nature toe geneigd zijn vredelievend te zijn, aange zien zij het voLk vertegenwoordigen. Deze grondbeginselen werden op onvergelijk baar schone wijze neergelegd in uw onaf hankelijkheidsverklaring. Wij allen willen, dat de Atlantische vre de de weg bereidt voor de wereldvrede. Wij kunnen niet hopen op betere tijden, tenzij het mensdom als geheel zijn boeien afwerpt boeien van allerlei soort niet slechts die van tyrannie en totalitarisme, maar ook die van eigenbelang, vooroordeel, tekort aan begrip en gebrek aan vertrou wen. Het is duidelijk, dat de mensheid, wan neer deze vernietigd zijn, het welbehagen van een leven in gerechtigheid en veilig heid zou kunnen uitstralen en een begin zou kunnen maken met een betere wereld en een volledig gemeenschapsleven. De mensheid in nood moet voor een groot deel op uw juist oordeel vertrouwen om uitkomst te krijgen. Laten wij allen onze uiterste best doen. Laat ons de rest aan God overlaten. Hij zal deze arme wereld niet verzaken: Om derwille van de goedwillenden en dapper strijdenden, die erin wonen". De rede van Koningin Juliana duurde 28 minuten. De Congresleden en de toe hoorders op de volgepakte galerijen on derbraken de Koninklijke toespraak der tien maal met applaus en vele malen met kreten als „hear hear". Aan het einde van haar toespraak werd de Koningin een ovatie door Congresleden en andere toehoorders gebracht. Applaus en gejuich duurden vele minuten lang. Vandaag zullen Koningin Juliana en Prins Bernhard deelnemen aan een plechtigheid ter viering van het drie jarig bestaan van het Atlantisch Pact. Koningin Juliana en President Tru man zullen bij deze plechtigheid in Constitution Hall het woord, voeren voor een gehoor, waaronder zich een dertigtal afgevaardigden van de strijdkrachten der Atlantische landen, die in Amerika in opleiding zijn, zal bevinden. Verder zullen aanwezig zijn de ministers Acheson van Bui tenlandse Zaken, Lovett van Defen sie, Snijder van Financiën en Averell Harriman, directeur van de weder zijdse beveiliging, evenals vertegen woordigers van de militaire raad van de NAVO en anderen. FRANKFORT. (Reuter) Een gedeser teerde majoor van het Sovjet-Russische leger heeft te Frankfort op een persconfe rentie verklaard, dat het Russische leger in Oost-Duitsland niet meer trouw is aan het regiem. „Bij terugkeer in de Sovjet-Unie komen de militairen dikwijls op afgelegen posten opdat zij de bevolking niet kunnen inlichten over de veel betere levensom standigheden in het Westen". „Als alle Russische militairen in Oost- Duitsland wisten dat de Amerikanen asyl verlenen aan allen die de onderdrukking willen ontvluchten, zouden vele duizenden naar het Westen willen komen, zoals ik gedaan heb", aldus de 33-jarige Petr Nico- lajevitsj Belof. Op de vraag van verslaggevers of zijn mede-officieren ooit van ontevredenheid blijk hadden gegeven, zei Belof: „Er is geen woord over gesproken, zelfs onder vrienden niet. Men is bang dat zijn beste vriend hem verraadt". Voorts zei Belof: „De gemiddelde Russi sche soldaat gelooft de Russische propa ganda over het Westen. Men vertelt hun, dat Amerika en Engeland aggressief zijn, dat er spoedig oorlog komt en dat zij moe ten vechten om het moederland te verdedi gen. Als men dat elke dag hoort, gaat men het geloven". 's-GRAVENHAGE, 3 April. (ANP.) De voorzitters van de delegaties op de Ronde Tafel-conferentie Nederland-Suri- name-Nederlandse Antillen hebben Donder dagmiddag een communiqué uitgegeven, waarin de volgende besluiten zijn bekend gemaakt. Er wordt een centrale commissie ge vormd, bestaande uit twee leden van elk der drie delegaties met als voorzitter de plaatsvervangende voorzitter van de con ferentie, tevens voorzitter van de Neder landse delegatie. Ter behandeling van de verschillende vraagstukken worden twee secties samengesteld, waarover de ver schillende leden der delegaties verdeeld zullen worden. Als voorzitters der secties zullen de algemene vertegenwoordigers van Suriname en de Nederlandse Antillen optreden. Hedenmiddag is opnieuw een besloten vergadering in pleno gehouden, waarin al gemene oriënterende besprekingen zijn ge voerd over het werkstuk, dat door de ge machtigden van Nederland, Suriname en de Nederlandse Antillen werd samenge steld als basis voor de conferentie. De rijkspolitie heeft te Plilvarenbeek de 28-jarige arbeider J. de W. aangehouden, die na een langdurig verhoor bekende, Maandagmorgen het 18-jarige meisje L. van Breda uit Biest-Houtakker te hebben vermoord. Als motief voor zijn daad gaf hij roof op. Het meisje had namelijk een bood schappentas bij zich, die hij haar ontrukte. Toen zij om hulp riep heeft hij haar met haar das de keel dichtgesnoerd. Een pols horloge. een zakdoek, een portemonnaie met geld en enige eieren vormden de buit van de moordenaar. Vast is komen te staan, dat De W. enige weken geleden bij Tilburg ook een meisje haar handtas ontrukte en meermalen andere meisjes lastig viel. We gens diefstal is hij reeds enige keren ver oordeeld. Hij is gehuwd en vader van vijf kinderen. «coccooDfxooccooocoocornryyyxinooooo ZUIDELIJKE WIND Verwachting, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van Vrij dagavond tot Zaterdagavond, opge maakt om 10 uur: Op de meeste plaatsen droog weer met nu en dan wolkenvelden en in de vroege ochtend hier en daar mist. Zwakke tot matige en later aan de kust vrij krachtige Zuidelijke wind. Vannacht in het Zuid-Oosten van het land plaatselijk lichte nachtvorst, mor gen overdag dezelfde of iets hogere temperaturen dan vandaag. 5 April Zon op 6.06 uur, onder 19.21 uur. Maan op 13.54 uur, onder 4.34 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 4 April Hoog water: 11.30 uur. Laag water: 6.20 en 19.23 uur. Zaterdag 5 April Hoog water: 0.24 en 12.58 uur. Laag water: 7.57 en 20.47 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 1