Bezoek aan voorjaarsbeurs was 15 pet. minder dan aan de vorige Vrienden van de HOV gaan zich aaneensluiten Tunnelbouw-Velsen vandaag begonnen M. DOUWMA EN ZOON I OUESTOOK INSTALLATIES -Clowntje Riek Sportprogramma's Gasten uit 55 landen Initiatiefnemers zetten bedoelingen der te stichten organisatie uiteen Zeven „moten" in anderhalf jaar GROEN Co. VRIJDAG 4 APRIL 1952 4 Aan de Kwartaalabonnés J Hoogheemraadschap Rijnland FEUILLETON De fluistercampagne JEU Het Duits-Joodse overleg op „Oud Wassenaar" „Koning Voetbal" voor het gerechtshof Opdracht uit Syrië voor Nederlandse ingenieurs Verzending van zeepost Wijzigingen in de ouderdomsuitkering Voor de Minderen J. H. Carpentier Alting overleden SPORTCOLBERTS Biljarten Bloemink vestigt record in het district Haarlem vanaf 34.50 per paar Over de zojuist gesloten voorjaarsbeurs in Utrecht heeft de voorzitter van de raad van beheer van de Koninklijke Nederlandse Jaarbeurs, mr. W. H. Fockema Andreae, Donderdag zijn eerste indrukken weerge geven. Het bezoek is naar hij zeide onge veer 15 percent minder geweest dan bij de voorjaarsbeurs 1951, en ongeveer gelijk aan dat van de laatste najaarsbeurs. In de sector van de kapitaalgoederen, welke aan de Croeselaan was ondergebracht, is men over de resultaten van de beurs niet on tevreden. Daar is een neergaande lyn in de conjunctuur niet zo direct te bemerken als bij de consumptiegoederen. De textiel beurs heeft met een show veel bezoekers getrokken, maar geheel volgens de verwachtingen van de deelnemers geen markante zaken gedaan. Bij de lederwarenafdeling stemden de zaken tot tevredenheid, maar grotere ver wachtingen zyn verdisconteerd in de aan staande vakbeurs, die in Juli door de Jaar beurs georganiseerd wordt. Bij de speel goederen werd een toenemend aantal di recte orders uit het buitenland geplaatst. Dit betekent dat Nederland op de buiten landse markt terrein wint. Terloops deelde de heer Fockema Andreae mede, dat de jaarlijkse lederwarenbeurs, die in Januari in Krasnapolsky te Amsterdam gehouden wordt, teruggaat naar Utrecht en ingaan de Januari 1953 dus in de Utrechtse Jaar beurs gehouden zal worden. Naar zijn me ning moet de waarde van de Zuid-Ameri kaanse bezoeken en de belangstelling voor de militaire sector gezien worden op lan gere termijn. Er zijn bezoekers geregistreerd uit 55 landen, dus vrijwel de gehele wereld. Naar volgorde van aantallen staat België bovenaan, gevolgd door Duitsland, Enge land, Amerika, Frankrijk en Indonesië. Van de deelnemende landen zijn Tunis, Al giers, Joegoslavië en Oostenrijk bepaald tevreden. De resultaten van België hielden niet over. Zwitserland had een moeilijk heid met de prijs van de horloges, waar het publiek kennelijk voorkeur toonde voor goedkoper horloges. Bij Canada bleek de grootste belangstelling uit te gaan naar de importmogelijkheden en emigratie-aange legenheden. Ofschoon naar de stands van Duitsland (Oost en West) de loop minder groot was dan vorig jaar, was men ook daar tevreden met de resultaten. Oosten rijk kreeg een order van een millioen gul den voor bromfietsen voor Indonesië. Machinehal Ten aanzien van de dringende behoeften aan meer ruimte zeide de voorzitter, dat men hopelijk reeds bij de voorjaarsbeurs in 1953 een grote machinehal van circa 900 vierkante meter netto expositieruimte in gebruik zal kunnen nemen. Het ligt in de bedoeling een hal te bou wen voor een bedrag van vijf millioen, die voor meer doeleinden zal zijn te gebruiken dan alleen voor jaarbeursexpositieruimte. De détails worden nog uitgewerkt. Wan neer. deze plannen zullen zijn verwezen- Door het abonnementsgeld voor het tweede kwartaal 1952 thans te gireren bespaart U incassokosten. U kunt het bedrag ad 6.10 (voor abonnés die de krant per post ont vangen ƒ6.60) storten of overschrij ven op postrekening 273107 ten name van Haarlems Dagblad of op één van onze rekeningen bij de Amster- damsche-,Twentsche- of Rotterdamsche Bank te Haarlem. Als U er prijs op stelt, dat het abonne mentsgeld voortaan automatisch van Uw girorekening wordt afgeschreven, wilt U dan een machtigingsformulier aanvragen bij onze administratie In de vergadering van het hoogheem raadschap Rijnland in Leiden gehouden, werd besloten de heer C. J. van der Hoe ven, burgemeester van Voorschoten, toe te laten als hoofdingeland. De heer Van der Maas nam afscheid als hoofdingeland. De vergadering heeft zich voorts bezig gehouden met voorstellen tot wijziging van Rijnlands reglement, vooral strekkende tot het opheffen der verschillen die thans ten aanzien van Rijnlands bevoegdheid in Noordholland en in Zuidholland bestaan, en tot het beëindigen van de meeste vrij dommen die thans nog gelden voor de aan slagen in Rijnlands bundergeld. Ook wenst men de mogelijkheid te scheppen dat voor de heffing van het gebouwd eigendom in die gebiedsdelen die eigen rioolafvoeren buiten Rijnland hebben, ontheffing of ver laging wordt verleend. Na de vergadering is een bezoek gebracht aan de plaats waar Rijnlands gemaal te Katwijk zal verrijzen, nadat de tijdelijke ingenieur, ir. J. H. van Witzenburg, een toelichting had gegeven. Ir. van Witzen burg vervangt ir. De Gruyter, die voor een speciale opdracht in Irak vertoeft. door Andrew Mackenzie Vertaald uit het Engels 9) Je zou verder willen gaan met je na speuringen?, en de hoofdinspecteur lachte. Nu je het vraagt, ja! Ik vermaak me hier in Monte Carlo bést! Dat pension waar. v/ij zaten was wel een beetje saai. Hier is het werkelijk heerlijk! Er zijn zeker nog wel een dozijn belangrijke mensen, die wij nog niet ontmoet hebben! Arlen legde een arrn om Judith's schou ders. Je geniet er echt van, hè? Nu, ik ook hoor! Maar vanavond kunnen wij niets meer doen. Zullen wij ergens wat gaan drinken? Dat is een uitstekend idee. Brannigan greep zijn hoed. Van avond wordt er niet meer gewerkt! Maar morgenochtend zult u met de professor gaan praten!, drong Judith nog eens aan. Ik zal wel eens een babbeltje met hem gaan maken als er zich een goede gelegen heid voordoet. Laat me er eerst nog eens een nachtje over slapen. lijkt, wordt afscheid genomen van het ge bruik van een aantal tijdelijke gebouwen aan de Croeselaan, die eigenlijk geen pas sende expositieruimte meer vormen. Dit terrein zal in de komende jaren dus een sterke verandering ondergaan. Het daarop aan de beurt komende uitbreidingsproject zal bestaan uit de bouw van een secreta riaatsgebouw op de hoek van het Vreden- burg. ADVERTENTIE hardwerkend student in oude talen, Bleef voor 'n lastig tentamen steeds stralen. Hij kocht op de pof Een fres ,,Tip" vcor de prof, Nu bestaat er geen kans meer op falen! X# Inz. Heer P. H. L., Haarlem ontv. 1 fles Tip en l Literfles Bootz' Oude Genever. In een smederij te Winterswijk wilde een 30-jarige smid met een autogenisch las apparaat een leeg benzinevat doorbranden. Met een hevige knal sprong het vat uit elkaar. De smid werd tegen de grond gewor pen en brak beide benen. Alle ruiten van de smederij werden verbrijzeld. Van de zijde der West-Duitse delegatie voor de op kasteel „Oud-Wassenaar" te houden besprekingen over de schadeloos stelling werd Donderdagavond meegedeeld, dat de onderhandelingen met de staat Is raël thans zover zijn gevorderd, dat nu over het totaal bedrag der schadeloosstel ling kan worden gesproken. Voordat dit gebeurt waarschijnlijk in het begin der volgende week wordt er door de West- Duitse met de Joodse delegatie nog over een aantal detailpunten der wetten voor de schadeloosstelling gesproken, welke pun ten nog moeten worden opgehelderd. Het gerechtshof te Amsterdam heeft in hoger beroep de zaak tegen de directeur en twee medewerkers van het niet meer bestaande sportblad „Koning Voetbal" be handeld. De rechtbank had de drie ver dachten: de 46-jarige oud-directeur C. D. H. en de ex-medewerkers, de 29-jarige ver tegenwoordiger G. van R. en de 30-jarige magazijnbediende S. D., ieder veroordeeld tot vier maanden. De procureur-generaal die het ten laste gelegde: het opzettelijk vals invullen en met valse namen voorzien van formulieren voor een prijsvraag be wezen achtte, eiste tegen H. zes maanden, tegen Van R. zes weken en tegen D. zes weken voorwaardelijk. Het hof zal op 17 April arrest 'wijzen. Donderdagavond werd te Haarlem een samenkomst gehouden met het doel een vereniging te stichten, die zou heten: „Vrienden van de H.O.V.". Het initiatief daartoe is uitgegaan van de héren André de la Porte, A. Herkenrath en J. P. Schel lens en heeft zich verder ontwikkeld in samenwerking met het bestuur der H.O.V., welks voorzitter, mr. A. Beets, de vergade ring leidde. Het is de bedoeling een ver eniging in het leven te roepen, die los zou staan van de H.O.V., maar wier taak zou zijn, de belangen artistieke en financiële van het orkest te behartigen. Mr. Beets bracht in herinnering de welgeslaagde actie tot gezondmaking der financiën van de H.O.V. Hierdoor is men vlot gekomen en het orkest zet nu alle zeilen bij om vlot te blijven. Een der zorgen is die van een pen sioenregeling voor de orkestleden. Er is nu wel sprake van, dat de H.O.V. een provin ciaal orkest zou worden en dit zou inhou den dat ook voor het pensioen gezorgd zou worden, maar de oudere leden zouden daar niet van kunnen profiteren. Voor hen moet billijkheidshalve toch ook gezorgd worden. Dus, al is men vlot en al is er overvloed van werk voor het orkest, de Vandaag is de tunnelbouw in Velsen in feite begonnen: na de voorbereidende werk zaamheden en de aanvoer van materiaal heeft de Amsterdamse Ballast Maatschappij als uitvoerster van het grote werk van de dienst Sluizen en Stuwen in Utrecht van de Rijkswaterstaat opdracht gekregen met het gieten van de zeven „tunnelfragmenten" te beginnen. Deze zeven betonnen moten, die elk achttien meter lang worden, zullen over anderhalf jaar gereed kunnen zijn en in de fragmenten worden twee auto- verkeersbanen en een spoorwegbaan gegoten. Uiteraard vergt dit belangrijke werk een zekere „aanlooptijd". Het werk wordt uitgevoerd in de oude bouwput van de tunnelwerkzaamheden ten Noorden van de Velsense rioolwater zuiverings-installatie, waar de Ballastmaat- schappij ook voor de oorlog al met de bouw bezig geweest is. Dezer dagen zal voorts begonnen worden met het heien van de dam wand; het tijd stip waarop hangt eveneens van de aan looptijd van de aannemer af. Een gedeelte van 't personeel van de Rijks waterstaat is thans nog gedetacheerd bij de SleephelMngen van het Staatsvissershaven- bedrijf, maar na de opening van deze hel lingen op 8 April zal de bouwkeet overge bracht worden naar de plaats, waar de Noordzeekanaal-tunnel komt. Bovendien verrijzen daar twee omvangrijke keten van ongeveer 30 meter lang. Van de Haarlemse Rijkswaterstaat ver namen wij, dat de kwestie van de pont veren over het Noordzee-kanaal weer „in Binnenkort kan van de Syrische regering een grote opdracht aan Nederlandse inge nieurs worden verwacht voor de ontginning van de 60.000 ha. metende Chabvallei in Syrië. Dit werd medegedeeld door drie leden van een Nederlandse delegatie, die uit Syrië op Schiphol terugkwamen. Zij waren ir. J. P. van Bruggen, hoofd directeur van Openbare Werken te Rotter dam, ir. J. P. Heederik uit Amersfoort, en de directeur van de Nederlandse Heide Maatschappij, de heer S. H. Waringa. Het project in de Syrische vallei zal onder leiding van een Syrische ingenieur door een Syrische ondernemer worden uit gevoerd. Er zullen geen Nederlandse arbei ders voor dit werk worden aangenomen. Nederlandse ingenieurs zullen een plan voor de werkzaamheden opstellen. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan tussen haakjes achter de naam van het schip vermeld. Naar Indonesië: m.s. „Modjokerto" (10 April); naar Nieuw Guinea: m.s. „Oranje" (30 April); naar de Nederlandse Antillen: s.s. „Zuiderkruis" (5 April); naar Surina me: m.s. „Bonaire" (16 April); naar Ca nada: s.s. „American Defender" (5 April); m.s. „Westerdam" (10 April); naar Austra lië via Engeland: (5 April); naar Brazilië, Argentinië, Uruguay, Chili, Bolivia en Pa raguay: m.s. „Aldabi" (22 April). behandeling" is. Indertijd hebben wij over deze kwestie gemeld, dat het aantal ponten over het kanaal zal worden uitgebreid door de verbouwing van enige Moerdijkponten voor de dienst in Velsen (het laden van de ponten van het Moerdijkveer geschiedde anders dan in Velsen) en dat daarop aan sluitend aan weerskanten een ponthaven zal worden bijgebouwd. De verkeerssituatie op het Zuidelijk pontplein zal dientengevolge veranderen en men denkt de verkeersstroom zo te lei den desnoods met behulp van lichtsig nalen dat alle aanvoer over de Rijks straatweg geschiedt en het pontplein dus slechts van één kant door het verkeer te bereiken is. Voorts ligt het in de bedoeling de af_ en aanvoer tot de derde ponthaven, die aan de Oostkant van de bestaande is geprojecteerd, via een aparte weg te doen geschieden die verder naar het Zuiden op de Rijksweg aansluit vermoedelijk even eens met een stoplicht als verkeersregelaar. ADVERTENTIE BLOEMENDAAL - TELEFOON 22145 Van eigen inkomsten zal 100 worden vrijgesteld De regering heeft een wijziging van de Noodwet Ouderdomsvoorziening voorge steld waardoor enigermate tegemoet wordt gekomen aan de telkenmale geuite bezwa ren tegen de inkomstenaftrek. Zij wil thans een bedrag van 100 van de inkomensaf trek vrij stellen. Voorts zullen als gevolg van de voorge stelde wijziging ook personen, die in het tijdvak van 1 October 1952 tot en met 30 October 1955 de leeftijd van 65 jaar berei ken, voor een ouderdomsuitkering in aan merking kunnen komen zodra zij die leef- tijd bereikt hebben. Een vrijlating van de inkomensaftrek van een bedrag van 100 heeft echter tot gevolg, dat de minimumuitkering, welke thans 24.per jaar bedraagt, verhoogd wordt tot 108.per jaar. Een minimum uitkering van 108.per jaar zou beteke nen, dat een zeer geringverschil in inkomen er de oorzaak van kan zijn, dat van een groep ouden van dagen, die in nagenoeg dezelfde omstandigheden verkeren, enigen een uitkering van 108.per jaar zullen ontvangen en anderen in het geheel niet voor een uitkering in aanmerking zullen komen, omdat hun inkomen juist ligt boven de vastgestelde grens. Dit verschil dient te worden overbrugd door voor personen,wier eigen jaarlijks inkomen de thans geldende grenzen enigermate overschrijdt, afzonder lijke, hogere inkomengrenzen vast te stel len en wel zodanig dat een aflopende uit- xeringsschaal, eindigende op een bedrag van 24.per jaar, wordt bereikt. Deze inkomensgrenzen zijn opgenomen in een nieuw artikel der Noodwet Ouder domsvoorziening. ADVERTENTIE HORLOGES uit de beste fabrieken. KI. Houtstr. 105 - Haarlem Ja, dat was net misKrulletje stond woedend te blaffen, maar met al z'n drukte zag hij geen kans, tegen het gladde dak op te komen. Telkens, als hij een sprong nam gleden zijn pootjes uit op de dakpannen. En op de bovenste rand van het dak zat de poesen die lachte Krulletje lekker uit. Want ze wist, dat hij toch niet meer bij haar kon komen. O, wat was Krulletje kwaad! Hij blafte en tierde in de goot, maar de kat was buiten z'n bereik. Toen was oom Tripje boven op zolder gekomen. Hij zag het open raam en hoorde Krulletje te keer gaan. Hij stak zijn hoofd buiten het dakraam. „Ach, rare hond", lachte hij. „Je kunt die poes toch niet meer te pakken krijgen. Kom binnen!" „Rrrrauwauwauw!"blafte Krulletje, die al helemaal schor geworden was. Kom hier, kleine herrieschopper!", zei oom Tripje. En hij pakte kort en krachtig Krulletje, die erg tegenstribbelde, in z'n nekvel en haalde hem binnen het raam. Even later zat Krulletje, in z'n wiek geschoten, op zijn kussen in de keuken zorgen blijven. De „Vrienden van de H.O.V." zouden ook kunnen bijsprin gen waar het betreft aanschaffen en huren van muziek; het H.O.V.-bestuur kan zich in deze niets extra's veroorloven. Mr. Beets betuigde zijn dank voor de overheidssteun. Inzonderheid sprak hij met grote lof over de houding van de gemeente Haarlem in het afgelopen jaar; zonder haar daadwer kelijke steun was de H.O.V. beslist van de kaart gegaan. Maar de tijden zijn er niet naar, om voortdurend te speculeren op de openbare kas. Het particuliere initiatief van een vereniging als de te stichten „Vrien den van de H.O.V. kan in deze een rugge steun worden voor onze hoog gewaardeerde culturele instelling. Ten einde de band tussen de „Vrienden" te verstevigen en een geregeld contact te onderhouden, zouden van tijd tot tijd extra concerten (bij voorkeur van kamermuziek) worden gegeven. De initiatiefnemer, de heer André de la Porte, zette op zijn beurt in het kort de betekenis van de te stichten organisatie uiteen en stelde een volgende vergadering in het vooruitzicht, waarop statuten zullen worden voorgelegd. Uit antwoorden op vragen bleek, dat het instituut der donateurs definitief zal wor den opgedoekt en zal opgenomen worden in de nieuwe organisatie; dat. de minimum bijdrage als „Vriend" gelijk zal zijn aan die der vroegere donateurs, namelijk 2.50, en dat ieder inwoner van Europa lid zal kun nen worden van de „Vrienden der H.O.V." Een voorproefje van de muzikale tracta- ties die de deelnemers van het nieuwe ge nootschap te wachten staan, kreeg men door het optreden van Marius Ruysink en Tineke de Smidt, die op voortreffelijke wijze de g moll-Sonate voor fluit en obli gaat-klavier ten gehore brachten; alsmede, aan het slot van de avond, door de uitvoe ring van het trio in f van Antonin Dvorak, gespeeld door Ans Bouter, Jan Hesmerg en Eduard Biele. De fluitsonate van Bach hoorden we kort geleden van hetzelfde tweetal, en aan de waarderende dingen die wij er toen over schreven kunnen wij nu nog een extra compliment voor de adembeheersing en verantwoorde frazering van de fluitist toe voegen. De uitvoering van het Dvorak-trio was een bijzonder aangename verrassing. Het moge waar zijn, dat het laatste deel van dit opus de hoogspanning mist die vooral in de eerste twee delen regeert, overigens is het een bijzonder boeiend stuk en heel wat rijker dan het overbekende Dumky- trio van de Boheemse meester. De inter pretatie was bezield, meeslepend en geraf fineerd qua klank en dynamiek. De voor lopige „Vrienden van de H.O.V." genoten met dat al reeds van een belangwekkende muziekavond, die de artistieke tendenz van de te stichten organisatie toelichtte. JOS. DE KLERK Directeur Koninklijke Schouwburg in Den Haag Te 's Gravenhage is Donderdagmiddag plotseling overleden de heer J. H. Carpen tier Alting, directeur van de' Koninklijke Schouwburg aldaar. De heer Carpentier Alting die in 1901 te Bondowoso op Java geboren werd, kwam op 21-jarige leeftijd aan het toneel. Hij debuteerde bij het Schouwtoneel, onder directie van Adriaan van der Horst en Jan Musch, in „De Passiebloem". In 1923 ging hij over naar „Die Haghespelers" onder Eduard Verkade. Toen in 1929 Van Dalsum Verkade verliet, om in Arnhem het „Oost- Nederlands Toneel" te stichten, ging de heer Carpentier Alting met Van Dalsum mee. In hetzelfde jaar ging hij echter terug naar het Amsterdams Toneel. Op 1 Juni 1936 werd hij benoemd tot administrateur van de Koninklijke Schouw burg in Den Haag. Op 16 October 1942 werd hij uit zijn functie ontzet. Op 7 Mei 1945 keerde hij terug. Op 1 September 1945 werd hij directeur. De heer Carpentier Al ting was voorts lid van de Centrale Com missie voor de Filmkeuring en voorzitter van de Centrale Stichting tot Gemeen schappelijke Behartiging van Toneelbelan- gen. ADVERTENTIE Zo juist ontvangen een mooie serie moderne tinten -f Q kleine ruitjes J Gen. Cronjéstraat 42-44 - Tel. 15438 Haarlem-Noord Op de eerste avond van het tournooi om het kampioenschap hoofdklasse van het district Haarlem van de Koninklijke Neder landse Biljartbond, dat in hótel „Hof van Holland" gehouden wordt, heeft Bloemink een fraai succes geboekt. Hij verbeterde het plaatselijk record hoogste serie en algemeen gemiddelde. Het record stond op naam van Willemse met een serie van 125 en een ge middelde van ruim 20. Gisteravond maakte Bloemink een slotserie van 154; zijn alge meen gemiddelde was 31.25. De uitslagen waren: Van der Linden 64 8 32 8, Bloemink 250 8 154 31,25 Korver 189 31 18 6.09 Van den Broek 250 31 34 8.06 Van den Broek 188 28 35 6.71 Bloemink 250 28 52 8,92 Karman 223 25 48 8,92 Van der Linden 250 25 83 10, ADVERTENTIE 14 karaats massief goud Toen Judith haar jas ging halen zei Bran nigan tot Bob: Jullie zijn samen wel erg gelukkig, hè? 't Doet mij goed. Zij is één uit duizenden! Ja, dat weet ik, antwoordde Bob rus tig. Ik moet jou overigens bedanken dat je ons bij elkaar gebracht hebt. Of zou de kolonel dat gedaan heb ben? Het is best mogelijk. Ik praat met Judith nooit over hem. Hij was op zijn speciale manier erg op haar gesteld. Nu hij dood is, is er een last van de familie weg genomen. Het gesprek stokte toen Judith terug kwam. Zij liepen langs de ingang van het Casino naar een restaurant waar een band speelde. Een tiental paren dansten op het kleine vloertje. De beide mannen bestelden een whiskey soda, Judith een likeur. De avond was zó warm, dat alle vrouwen bij zonder luchtig gekleed waren. Brannigan voelde zich uitstekend op zijn gemak. Hij trok kalm aan zijn pijp, terwijl Judith en Bob aan het dansen waren. On danks de oude wond aan zijn been, sloeg Bob helemaal geen slecht figuur. Alleen de snellere Zuidamerikaanse dansen waren hem te machtig. Beiden lachten hartelijk toen zij naar hun tafeltje terugkeerden. Zou je niet eens naar een meisje gaan uitkijken?, vroeg Judith. Je zit hier zo eenzaam. Die moderne meisjes makon mij wer kelijk bang, spotte Brannigan. Als ik het rustiger aan zal gaan doen of als ik Het programma van de afdeling Haarlem van de Koninklijke Nederlandse Voetbal bond voor Zondag 6 April luidt: Klasse 1 A: EDO 3—VVD; DSK—RCH 4. Klasse 1 B: HFC 3—EDO 4: EDO 5—RCH 5; Stormvogels 4ADO '20 2; DIO 2DEM 2. Klasse 2 A: Spaarnevogels—Spaarnestad; v. NispenG. Wit; SVIJDSB. Klasse 2 B: DCO 2Schoten 3; Ripperda 2 Hillegom 3; Terrasvogels 2Zandvoort- meeuwen 3; VSV 4Wijk aan Zee 2. Klasse 2 C: VSV 5—HBC 3; HFC 4EHS 2 Klasse 2 D: RCH 6—TYBB 3; Zandvoort- meeuwen 5VSV 6. Zaïerdagmiddagcompetitie Klasse 1: Kinheim—Kennemerland 2; Nw VennepTweede Jeugd: SIZO 2-IJmuiden 3. Klasse 2: VVRA—RCH; IJmuiden 4—SVJ 2; SIZO 4Kennemerland 4; Kennemerland 5Hillegom. Klasse 3: SVJ 3IJmuiden 5; SSHVEW 2; Kennemerland 6Concordia. Klasse 4: Telefonia 3—WSV; SVJ 4— RCH 2; Kennemerland 7Energie; VEW 3 SVJ 5. Hockey Door het inlassen van enkele competitie wedstrijden moest het programma voor de Kennemerlandbeker enigszins worden ge wijzigd. Bij de dames wordt alleen gespeeld DÉMBDHC IV in de B-afdeling van het tournooi. Het programma voor de heren blijft nagenoeg onveranderd; alleen speelt Zandvoort I uit tegen Eechtrop in plaats van thuis tegen HBS. Korfbal Het KNKB-programma luidt: Kampioenschap van Nederland: Het Zui denDito. Erewedstrijd: Westerkwartier IRest van Amsterdam (2.30 uur). Tweede klasse A: DVD—Excelsior; OBZB Olympia; ZwaluwenAmum; A'dam Zuid Samos. Tweede klasse B: ZKVRoda; KVD Aurora. Derde klasse A: KCNDSV; Fortuna— Victoria; VogelMeo. Derde klasse B: Togo—OKV; ZKCKVH; DDVHaarlem. 12 u.; Sport VereentBEP. Reserve tweede klasse A: Groen Geel 2 Roda 2; Oosterkwartier 2ZKV 2; Allen Weerbaar 2Aurora 2. Reserve derde klasse A: Groen Geel 3- Watervliet 2; Roda 3Oosterkwartier 3. In de Haarlemse Korfbalbond worden gespeeld: Stads-Editie-beker: Onder Ons 1Sport Vereent 2; Nieuw Flora 1Watervliet 3, Tweede klasse: Watervliet 4—N. Flora 2; Aurora 3Animo Ready 2. Na-competitie derde klassers: Oosthoek 3 —Aurora 4; Haarlem comb.Sport Vereent 3; Onder Ons-comb.O.kwartier 4. Waterpolo Het programma van de op Zaterdag 5 April in het Sportfondsenbad te spelen wa- terpolowedstrijden luidt: Heren tweede klas se: Haarlem 4—HVGB 3; dames tweede klas se: DWR 2HVGB 3; dames eerste klasse: DWT 1Haarlem 1; heren eerste klasse: HPC 1—DWR 1; HVGB 1—DWT 1. Dinsdag 8 April worden in het Sportfond senbad gespeeld: dames tweede klasse: DWT 2—HVGB 2; DWT 3—HPC 2. gepensionneerd wordt, zal ik wel een of andere weduwe zoeken. Of een vrouwelijk lid van de Yard, stelde Judith met een hatelijk lachje voor. Nee, zij zou mijn excuses doorzien, als ik eens lang wegbleef. Een weduwe is heus beter. Hoe gaan jullie straks terug? Er gaat nog een trein, antwoordde Aflen. Als wij die nog willen halen, moeten we nu zo langzamerhand wel op stappen. Ik wandel nog even met jullie mee, zei Brannigan. Kunnen jullie morgen om ongeveer half elf bij me zijn? Tegen die tijd zal ik wel een plan de campagne klaar hebben. Arlen en Judith liepen arm in arm voor uit. De maan scheen niet, zodat zij vaak langzaam moesten lopen om niet tegen een boom op te botsen. Van ergens boven aan de heuvel golfden de klanken van een band naar hen toe, ergens anders lachte een meisje. Brannigan dacht bij zichzelf, dat een idealere plaats voor een goede vacantie nauwelijks te vinden zou zijn, in dien je ten minste van luxe hield. Hij zelf stelde echter meer prijs op een vacantie in een wat rustiger en primitiever omgeving. Allemachtig, wat was het donker! Juist toen deze gedachte door Brannigans hoofd ging, botste hij tegen Bob op, die plotse ling was blijven staan omdat hij niet kon zien hoe het pad verder liep. Door de bot sing duikelde Brannigan bijna in het gras. Sorry, kerelbegon Brannigan. Hij maakte de zin niet af. Van een pad iets hoger klonk een revolverschot. Een kogel floot juist over het hoofd van de detective heen. Toen het tweede schot weerklonk, wierp hij zich op de grond. HOOFDSTUK IV Van het pad bovenaan de heuvel kwam het geluid van voetstappen. Ongetwijfeld liep iemand hard weg. Brannigan bedacht zich geen ogenblik en wachtte ook niet één enkele seconde of er misschien een derde keer gevuurd zou worden. Ogen blikkelijk, nog voordat de nagalm van het tweede schot verdwenen was, begon hij de heuvel op te rennen. De duisternis hinderde hem erg. Hij gi-onmde even toen zijn knie op onzachte wijze in aanraking kwam met een grote steen. Toen hij eventjes stil stond om zijn richting te bepalen, zag hij een lichtje naar hem toekomen. De hoofdinspecteur liep voorzichtiger en nagenoeg geruisloos verder. De man of vrouw, die de lantaarn langzaam heen en weer deed zwaaien, liep eveneens zo zachtjes mogelijk. Brannigan wilde in geen geval zijn aan wezigheid door een verdacht geluid ver raden. Plotseling zag hij een gestalte. Avez-vous vubegon Brannigan te zeggen, maar de man viel hem in de rede: Bent u een Engelsman? Hij liet het licht van zijn lantaarn op Brannigans gezicht vallen. Ja, antwoordde Brannigan kortaf, ik ben officier van politie. Mijn naam is Oudinot, kolonel Oudinot. Ik ben geheel tot uw dienst. Iemand heeft op mij geschoten, ver klaarde Brannigan. Ik weet het, monsieur. Ik hoorde de schoten. Ik ben militair geweest, dus kwam ik er op af. Ik dacht, dat het misschien iemand geweest zou kunnen zijn, die al zijn geld in het Casino verspeeld had.... Zag u iemand de heuvel oprennen?, onderbrak Brannigan de woordenstroom van de ander, daar hij niets voor een lang gesprek voelde. Ja, iemand rende mij voorbij, gaf de Fransman toe. Hij had een licht accent, dat Brannigan niet thuis kon brengen. Heeft u er enig idee van, hoe hij eruit zag? Ik kreeg de indruk, dat hij nogal klein was. Hij liep verbazend snel en zijn voetstappen stierven vrij gauw weg. U kunt hem nu niet meer horen. Er klonken inderdaad geen voetstappen meer, behalve die van Arlen en zijn vrouw, die de heuvel opklommen. Na enkele ogenblikken verschenen zij. Brannigan, ik kan het nog nauwelijks geloven.... begon Arlen te zeggen, maar de hoofdinspecteur liet hem niet uit spreken. Wij hebben geen seconde te ver liezen, Bob. Vraag de kolonel, of hij met jullie mee naar het hótel wil komen. Kolonel Audinot, dit is mijnheer Arlen. Ik zie u dadelijk wel weer. Brannigan begon zo snel mogelijk de heuvel verder te beklimmen. Toen hij voor het Casino was gekomen, klopte hij zijn kleren wat af. Een lange veeg op zijn mouw kon hij echter niet wegkrijgen, maar hij voelde zich toch weer vrij toonbaar. Zonder ook maar enige haast of opwin ding te tonen liep hij het hótel binnen en vroeg naar de manager, die ogenblikkelijk uit zijn kantoor kwam. Ik zou graag de kellner willen spre ken, die Henri genoemd wordt, zei hij zodra zij in het kantoor van de manager waren. Natuurlijk mijnheer, ik zal hem even laten roepen. Hij drukte op een bel. Vraag Henri eventjes, of hij hier wil komen, zei hij tot de bediende, die binnen was gekomen. Henri sprak zijn Engels niet uit zoals een Fransman het zou doen, merkte Bran nigan op. Zou hij misschien een Italiaan kunnen zijn? Inderdaad, m'sieur, Henri komt uit Italië, maar wij geven onze kellners Fran se namen omdat het publiek dat prettiger vindt. Hij komt uit Genua, zijn werkelijke naam is Enrico Fiorelli. Zijn er soms moei lijkheden? Hij zal zijn woordje moeten doen, merkte Brannigan vrij kortaf op. Hij keek in een spiegel. Zijn wang was geschaafd, maar verder kon hij niets ontdekken. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6