Santpoorts aandeel in V elsens uitbreidingsplan Problemen Laat óns s 9 9 9 9 9 9 9 9 9 ip éi fs s b b h ip h b b m m s JtiLcoru f 40.75 Wethouder en directeur O.W. deden boekje open Hagelingerweg krijgt mettertijd een tunnel en een eigen winkelcentrum huizen Bakkerij MANTEN m IP S up Élf m IH up £1 B 11 §1 Hl s HH Ui ËW/. HP ■Ëm. H Élf 11 11 11 jf IIP B Hf jjj s ui H B H g§ m 11 B Y B 11 n B n JAS Jiex JAeatef U eens adviseren Voor ieder figuur een passend corset op de honderd velden J Agenda voor Velsen Winkelgalerij geopend 5 „Gezandstraald" raam in de uitgebreide De Zwijgerschool (onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) Jpp YY' El o Pi PJ HP HP WË. HP IS! HSf iSl HI wË HP WË HP HP HP ËM. Een luchtmacht-predikant over Korea Officiële plechtigheid leidde nieuwe periode voor Middenstand in DE LEUKSTE THUIS „SINGAPORE" Eerste verkeerscursus voor fabrieksmensen werd succes VRIJDAG 4 APRIL 19 52 Alvorens echter de beide gemeente functionarissen achter de katheder kwa men, stelde de voorzitter van de Algemene Winkeliersvereniging Santpoort, cle heer A. Mever, het onderwerp nog even scherp aan de orde met een aantal opmerkingen om trent de huidige positie van het dorp bin nen de grenzen van de gemeente Velsen. De heer Meyer sprak over de moeilijke strijd, die de Santpoortse middenstand te voeren heeft tegen de omliggende gemeenten; het natuurschoon, dat ten koste van alles be houden dient te blijven, over Santpoorts homogene bevolking, de vergroeiing met Velsen en tenslotte over de steun, die de Santpoortse zakenlieden moeten zoeken bij het gemeentebestuur om zich geheel te kunnen aanpassen aan het overheidsbeleid. Feiten en cijfers Wethouder Visser begon met te beamen, dat het inderdaad goed en nuttig is om de inwoners van Santpoort het een en ander te laten weten over de wording van de ge meente. „"Van de veranderingen, die plaats gaan grijpen in de structuur van Velsen, zal Santpoort uiteraard een gedeelte mee moeten opbrengen. De bevolkingstoene ming is enorm. In 1*851 telde Velsen een inwonerstal van 5000, in 1901 was dit reeds gestegen tot 12.000 en op het ogenblik staan er al tegen de 51.000 geregistreerd. En deze sterke ontwikkeling is nog lang niet op haar einde. Het uitbreidingsplan is zoals bekend be rekend op een aantal zielen van 70.000. Santpoort zal mettertijd ongeveer 8000 in woners moeten tellen, hetgeen neerkomt op een te bouwen reeks woningen van 301 in getal, waarvan de gemeente er 244 voor liaar rekening neemt. Dit is meer dan er in dit deel van Velsen is afgebroken, te weten om en nabij de 200. In totaal zijn in Velsen 3500 huizen ge sloopt en op dit moment zijn reeds 3071 woningen verrezen. We hopen dat nog dit jaar de 3500 zal worden overschreden, zo dat we dan eigenlijk pas begonnen zijn aan de uitbreiding, want in 1940 stond het in wonerstal op 49.000 en in 1951 bedroeg het 50.000! De wethouder besloot zijn inleiding met de verzekering, dat het gemeentebestuur van Velsen niet anders kan zien „dan bin nen de uiterste grenzen". „En als het dé hele gemeente goed gaat, zal het uiteraard ook wel meevallen met Santpoort. Van cle ruim 3000 huizen, die gebouwd zijn na de bevrijding stonden er in 1947 nog maar 3 overeind, hetgeen de snelle ontwikkeling van Velsen in z'n geheel bepaald kernach tig illustreert", aldus de heer Visser. Speciale eisen Met de meer technische gegevens kwam ir. Dammers voor de draad. Hij duidde in eerste aanleg nog even op de problemen, waarme de stedebouwkundigen te maken hadden bij het ontwerpen van het uitbrei dingsplan. „De basis moest gezocht worden in cle economische factoren, clie aanwezig waren", aldus de directeur van Openbare y>OOOOOOOOOOOtyy>y Het uitbreidingsplan voor de gemeente Velsen heeft in de |loop der jaren al heel wat pennen en tongen in beweging gebracht en nog steeds trekt dit project de algemene belangstelling. Er is gesproken over IJmuidcn-stad-aan-dc-zee, over Oud-IJmuiden 'en gisteravond is dan in een openbare bijeenkomst het een en ander verteld over Santpoopt, zoals het er in de naaste toekomst uit zal gaan zien. Onder auspiciën van de Algemene Winkeliersvereniging Santpoort (A.W.S.), hebben de heer W. F. Visser en ir. D. N. Dammers, respectievelijk wethouder voor en directeur van Openbare Werken, een inleiding en een toelichting gegeven op het uitbreidingsplan van Velsen en meer in het bijzonder ook van de beide Santpoorten. Er zijn heel wat facetten be licht en bekeken, mede aan de hand van een drietal schetsen, die de uiteenzettingen aanmerkelijk verduidelijkt hebben. Dat de middenstand van Santpoort direct belang heeft bij de plannen behoeft geen betoog en zulks werd nog eens nadrukkelijk onder streept door de grote opkomst in café De Wcijman. Til T01 tlipllWP 1 Werken. „De aandacht werd eveneens All IDiaai i/VA lllt-U VV V/sterk gevraagd door de voorziening in de behoefte van het verkeer en de recreatie. Het Noordzeekanaal vooral stelde speciale eisen en waren de enige verbindings mogelijkheden in de richting Noord-Zuid tot nu toe de ponten, ook de tunnel de enorme verbetering buiten beschouwing gelaten schiep voor de stedebouwkun digen diverse moeilijkheden. Zo zal de ge wijzigde spoorwegverbinding diep insnij den in het lichaam van de gemeente. Er is echter een doeltreffende oplossing gevon den voor de verwerking van het verkeer in de beide Santpoorten. Geen lintbebouwing Bij het projecteren van het plan voor de woningbouw stond men weer voor an dere puzzles. Er kon gelukkig gebroken worden met het principe van „lintbe bouwing"; nu wordt de zogenaamde „rond- begrenzing" aangehouden, ook weer in ver band met het binnenkomend verkeer. Met de factor recreatie is terdege rekening ge houden en er is prake van bescherming van duin en bos. Voor Santpoort-Noord vertoont het uit breidingsplan een duidelijke afronding. Dit was noodzakelijk wegens de zeer ver spreide bebouwing, welke een logische ontwikkeling moest krijgen om het karak ter van het dorp niet te verstoren. Zoals gezegd is deze afronding ook van eminent belang voor de wegen loop. Het verkeer krijgt in Noord zijn aansluiting op de Ha gelingerweg, die een belangrijke rol gaat spelen in cle verbinding met het Westen. Tunnel in Hagelingerweg Naast de aftakking van de spoorlijn naar de tunnel aan de Kruidbergerweg is een station ontworpen, dat eenzelfde taak krijgt als het station VelsenIJmuiden-Oost op het ogenblik. Aan de afbuiging van de lijn in Noordelijke richting zal bij de kruising van de Hagelingerweg eveneens een sta tion komen. Het verkeer zal in een tunnel onder de rails door worden geleid, zodat geen vertraging kan ontstaan. Over Santpoort-Zuid is minder tc ver tellen. Het gebied ten Westen van de Wil lem de Zwijgerlaan is ''opgenomen in het uitbreidingsplan en ook de woningbouw ten Oosten van de spoorbaan (ten Noorden van de Harddraverslaan) krijgt eenzelfde Een van de toehoorders stelde de vraag aan wethouder Visser of het wellicht mogelijk is te onderzoeken in hoeverre ook in Velsen buurtschapscommissies in het leven geroepen kunnen worden, die de belangen kunnen behartigen van de inwoners in een bepaald deel van de gemeente, wanneer zich moeilijkheden zouden voordoen, die in eerste instantie door „de buurt" bekeken kunnen wor den, waarna zij dan eventueel verdere stappen kan ondernemen. De wethouder verklaarde, dat Santpoort een voortref felijke vereniging bezit. die. een zeer intensief contact onderhoudt met het gemeentebestuurSantpoort's Bloei" is eigenlijk een soort buurtschapscommis sie, meende de wethouder. karakter als de complexen in de omgeving. Hier is „het" verkeersprobleem de over weg van de Wüstelaan. Hiervoor heeft men een oplossing gevonden door de schuine overgang recht te trekken ten koste van het N.S.-huisje, waardoor veel moeilijk heden terzijde kunnen worden geschoven. Op dit punt is dus geen tunnel geprojec teerd. Te zijner tijd zal dit huizengedeelte van Santpoort gaan aansluiten aan Bloemen- daal. De heer Dammers noemde speciaal nog de ruïne, die beschermd zal worden met een strook bijpassende grond rondom. W inkelcentru tn Na de pauze bestond er gelegenheid tot het stellen van vragen. In een vlot tempo beantwoordde de directeur van Openbare Werken er een aantal, waarvan we de be langrijkste willen noemen. De tunnel, die onder de spoorbaan over de Hagelingerweg door zal komen, vormt het verbindingsmiddel met de Vondellaan, waar de Hagelingerweg in de toekomst op zal aansluiten. Aan de nieuwe weg tegen over Tabernah ten Noorden van de Over- bildtweg zou oorspronkelijk een bijkantoor komen van Gas en Water en bij de drie hoek Hoofdstraat, Hagelingerweg, Over- bildtweg zouden enkele kleine industrieën worden gevestigd. Deze plannen zijn gewijzigd met dien verstande, dat Gas en Water en klein-in- dustrie van plaats wisselen. In de behoefte aan winkels wordt voor zien aan beide zijden van de Hagelinger weg tot de uitmonding van de groenstrook. Deze weg zal in de toekomst het centrum worden van Santpoort. De Wüstelaan zal in zijn huidige staat bewaard blijven. Een verbetering zal er overigens toch komen door een nieuwe weg van de W. Daniëlslaan lanés de spoorlijn naar de Katholieke Kerk. Het weitje van mej. Enschedé zal ook mettertijd feest terrein zijn en wethouder Visser deelde tot slot mede, dat in Santpoort hoogst waarschijnlijk geen hoogbouw zal komen. ADVERTENTIE 'n Bijzondere I-Ieel wat „holle blokskens" heeft de 73-jarige I-I. W. Jeuken uit Venray, meer bekend als „Helm de Klompenmaker"in de loop der jaren afgeleverd. Nog dagelijks schaaft en boort hij ijverig in het klompenhout, en de producten welke hij aflevert vinden gretig aftrek. Op 13 April heeft hij zijn vak zestig jaar beoefend. ADVERTENTIE Doe vroegtijdig Uw bestelling voor PAASTAARTEN, PAASBROOD enz. Nog ruime sortering MANDJES, NETJES, EIEREN enz. Drichuizerkerkwcg 70 Telefoon 4128 Oudercommissie stelt voor: Op het ogenblik ondergaat de Willem cle Zwijgerschool aan de Platanenstraat te IJmuiden-Oost een belangrijke uitbreiding. Er wordt een nieuwe vleugel aan ge bouwd, waarin drie klassen komen. Tevens zal er meer ruimte beschikbaar zijn voor fietsen en leermiddelen, terwijl een aparte ingang wordt gemaakt aan de achterzijde van deze openbare U.L.O. Hierdoor zal de gymnastiekzaal waarin talrijke verbete ringen worden aangebracht, een eigen en- l.rée krijgen, hetgeen tot voordeel heeft, dat de turners zonder storen de zaal zullen kunnen binnengaan. Hoogstwaarschijnlijk i.s het werk begin Juni gereed en de oudercommissie van de Willem de Zwijgerschool heeft het plan opgevat om ter gelegenheid van de her opening een blijvende herinnering aan te bieden in de vorm van een door de Haar lemse kunstenaar De Ru te vervaardigen, gezandstraald en gehamerd glasraam bo ven en opzij van de toegang tot het nieuwe schooldeel. De afbeeldingen op het glas hebben be trekking op het leven van de man, wiens naam de school draagt. Het bedrag, dat hiervoor nodig is, zal moeten komen uit de beurzen van de ouders der leerlingen. De kosten van het raam belopen f 480, hetgeen gemiddeld f 2.per ouderjaar betekent. ADVERTENTIE Sportcorset 6-75 Voorsluiting met binnenband 17.75 Camp's patent corsetten reeds vanaf 17.25 Lastina B.H. poplin 2.75 satijn 4.75 Strapples vanaf 3.95 Onze sortering Damcs-Pyama's cn Nachthemden is thans compleet. Katoenen Nachthemden 5.95 en 8.25 Waszijde vanaf 7.95 Katoenen pyama vanaf 8.50 Waszijden pyama vanaf 8.85 Nylons 51 gauge 2.95 Kristal donkere naad 5.95 Netnylon (Swiss made) 8.95 Ruime keuze Dameszakdoekjes ANEGANG 25 Tel. 12296 „De raadselen der symmetrie" is de titel van de nieuwe uitgave welke verleden week bij de Technische Uitgeverij OCECO te Hilversum van de oud-kampioen van Nederland F. Raman is verschenen. Op zijn tocht door het grote „Rijk der Sym metrie" heeft cle schrijver een geheel nieuwe theorie opgebouwd. Inhoudsopgave als: Het raadsel der symmetrie in de praktijk, De Woldouby- stelling en de symmetrie, De sleutel van het tempi-mysterie is slechts een greep wat de schrijver in de 37 verschillende onderwerpen over het damspel in het al gemeen heeft geschreven. Belangwekkend is over de tempi-bereke- ning, dat Raman fragmenten in zijn nieuwe uitgave opnam van de jongste match om het wereldkampioenschap tussen Keller- Roozenburg. En even interessant en leerzaam is het historisch overzicht cn de ontwikkeling van het damspel in Europa. Tegelijkertijd verscheen van dezelfde schrijver „Slaggeheimen in het damspel". Twee damboekjes die elke dammer ter studie moet nemen, om met de nieuwste snufjes op het honderdruitig bord op de hoogte te blijven. De eerste prijs beschikbaar gesteld dooi de damclub Stabiel te Santpoort, hebben wij dan ook voor de winnaar van de vierde ladderwedstrijd IJm. Crt., (Raadselen der symmetrie) aangekocht. Tweede prijs: „Slaggeheimen in het dam spel" is door de redactie IJm. Crt. be schikbaar gesteld. WAT ER NIET GEBEURDE! Een der ernstigste candidaten voor het winnen van het landskampioenschap ir. Van Dijk ontglipte tegen de Gelderse kampioen Hartgers aan een nederlaag. De stand luidt: Zwart: ir. Van Dijk VRIJDAG 4 APRIL Raadhuis, van 10.30 tot 11.30 uur: Spreek uur wethouder van Financiën. Nutsbibliotheek: geopend van 19 tot 21.30 uur. Thalia, 20 u.: „De Prinses van Samarkand". Rex, 20 uur: „De leukste thuis". Rijks H.B.S., 20 uur: Lezing Humanistisch Verbond. ZATERDAG 5 APRIL Thalia, 19 en 21.15 uur: „De Prinses van Samarkand". Rex, 20 uur: „De leukste thuis". www. WË WË. W7W/. ^11 Wm wk Wit; Hartgers Zwart 16 stukken op: 2, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 15, 16, 18, 19, 21, 23, 24, 25 en 26. Wit 16 stukken op: 27, 28, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37. 40,42,43, 45, 46 en 48. Als laatste zet had zwart 39 gespeeld. Hartgers zag (tot groot geluk voor Van Dijk) de volgende problematische winst over het hoofd. 2722, 18x49 (is gedwongen), 3127, 21 of 23x41, 36x47. x32, 4843, 49x29, 34x1, 25x34, 40x20, 15x24, 123 en o.i. is remise uitgesloten. Winst of remise? Het volgend eindspel deed zich voor in dc tweede bcslissingspartij tussen Yme de Jong, zwart: 2. 11, 13, 18, 20 en 30. Dukel, wit: 26, 28, 29, 33, 36 en 38. Zwart speelde 3035! Wit kwam met 2923, 18x29 een stuk voor, wat zwart niet kon voorkomen. 33x15, 3540, 1510, 40—44, 38—32. Stand: wit 5 stukken op 10, 26, 28, 32 en 36. Zwart 4 stukken op: 2, 11, 13, 44. Zwart aan zet kan o.i. beter 1319 spelen. Wit belet na 104 zwart dam te halen, doch na 1924 is cle opmars voor de tweede dam aanwezig. In de partij als volgt: 4449, 104, 49x16 (gedwongen), 4x6, 28. In de partij verloor zwart op de klok. Doch is winst mogelijk in dit eindspel In cle partij werd nog snel gespeeld met als slotstand: wit 26, 28, 36 en dam op 27. Zwart dam op 7 en één stuk op 17. Wij vermoeden dat geen winst aanwezig is doordat wit juist net niet de winststelling kan opbouwen. Wit aan zet. Graag het woord aan de oplossers. Oplossingen van de nummers 3 en 4: auteur H. Laros. No. 3. Zwart: 7, 9, 10, 13, 17, 19, 22, 23, 24, 25, 28, 29 en 36. Wit (13 stukken): 16, 26, 32, 37, 38, 39. 40, 41, 42, 43, 44, 45 en 50. Dit vraagstuk met de 10 zetten diepe oplossing is een prachtige en zeer moei lijke compositie van Laros. Het was voor vele trouwe oplossers een struikelblok om dat eerst de stukken 26 en 16 van wit moet worden geofferd. De auteurs-oplossing luidt: 4034, 29x49, 45—40, 36x47 of 49x, 50—45 en nu 26—21 en 1611 (wat is overzien door velen), 45—40, 35x33, 38x27, 47x49, 32x3, 49x21 cn nu volgt de geniale rondslag met slag- als 3731 wordt geofferd en wit rust op £7 om het van de twee overblijvende stuk kon te winnen. No. 4. Zwart: 7, 8, 9, 10, 13, 14, 17, 19, 22, 23, 24, 35 en 36. Wit: 25, 26, 28, 33, 34, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 47 en 49. Dit probleem is door allen goed opgelost. Toch is de oplossing verre van gemakke lijk. Wit wint door 42—38, 23x32, 38x18, 13x22, 33—29, 24x33, 39x28, 22x33, 25—20. 14x25, 43—38, 33x42, 47x38, 36x47, 26 21, 47x50, 21x5, 35x44, 5x1 en wint op fraai motief. De stand van de oplosserswedstrijd luidt: J. A. Koppelman, J. de Boer, E. Schade, G. Zuiderduyn, W. Terhorst, J. Zonneveld, W. 't Hart, H. Laros, J. v. Straten, J. J. Jochems, G. Bosman, Th. Souer, P. de Boer, J. H. Bakhuys, C. v. d. Star, hebben allen 8 punten. G. M. J. Ploeg, J. J. Wesselius, G. Eek- hard. D. Klay, Joh. Dienaar, D. H. Eint- hoven, W. J. Tunen, hebben allen 5 punten. (Foutief of in het geheel niet no. 3 inge zonden. A. v. d. Ham, H. Lichtendahl, J. H. Brugmans, P. J. v. d. Berg, W. Grave- maker, H. Langbroek, J. de Boer (Weer- straat), R. Keuter, J. Braveboer, C. Rïke, J. Roodzant, A, van Hattum, T. Hoek, hebben allen drie punten. De volgende rubriek plaatsen wij de eindstand. Tot uiterlijk Zaterdagavond van deze week kunnen nog oplossingen der nummers 5 en 6 worden ingezonden. Van de bekende Nederlandse problcmis'c tc Groningen, de heer Max Douwes, kre gen wij een serie fraaie problemen ter op lossing aangeboden. Door het succes van de vierde oplossers- wedstrijd plaatsen wij reeds de nummers 1 en 2 van de vijfde oplosserswedstrijd. Wij plaatsen weer in totaal zes vraag stukken cn alle problemen zijn van deze student in de medische wetenschappen. Voor de wedstrijd is weer een fraai dam boek ter waarde van f 4.beschikbaar gesteld door de redactie IJmuider Crt. De stand van het eerste vraagstuk luidt: Auteur: Max Douwes, Groningen WË. '/mm ¥0> WË. mÊ. ËW. éw. 13 Zwart 4 dammen op: 14, 19, 32 en 46. Wit 5 dammen op: 5, 23, 28, 37 en 41. Wit begint en wint. No. 2. Cijferstand: zwart 3 stukken op: 30, 33, 34, dam op 14. Wit 3 schijven op: 25, 32, 43, dam op 46. Wit begint en wint. Voor iedere goed ingezonden oplossing is één punt beschikbaar. Oplossingen uiterlijk tot Zaterdag 19 April. Na die datum worden geen brieven over deze twee vraagstukken meer inge wacht. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de dam-redacteur: B. Dukel, Wjjk aan Zeeërweg 121, IJmui- den. Op de contact-avond, die de afdeling IJmuiden van de Nederlandse Militaire Bond Pro Rege en Protestants Interker kelijk Thuisfront (P.I.T.) Donderdagavond in de Bethelkerk aan de Zeeweg hadden belegd, sprak majoor ds. H. J. Diekenhof, die als luchtmacht-predikant verleden jaar enige tijd in Korea verbleef, over zijn er varingen. Spreker zei slechts korte tijd in Korea te zijn geweest, zodat hij geen vol slagen oordeel durfde vellen. Wel was hij bij zijn terugkeer in Nederland verwon derd over het weinige begrip dat hier te 'ande bestaat over de oorlog in Korea. Het is niet zo maar een politionele actie, maar een volslagen oorlog en „ze schieten eikaar daar kapot" zoals spreker het uit drukte. Hij schetste vervolgens de vijf we ken lange boottocht met een troepentrans portschip en de aankomst in de havenstad Poesan. „Het feit dat we daar door een enorme negerband met vrolijke muziek werden verwelkomd kon dc indruk van de oorlog, die men hier al krijgt niet weg vagen", vervolgde spreker. Hij vertelde van de moeilijke omstandigheden waaron der de soldaten daar vechten en leven. Meer dan ergens anders is hier een geeste lijk verzorger nodig, die dan ook door de jongens ongeacht hun geloof hogelijk wordt gewaardeerd. Ds. Diekenhof zei, hoe dominee en aal moezenier van schuilplaats tot schuilplaats gaan. „Wij allen geloven in de wapens", be sloot spreker zijn betoog, „maar in Korea is mij gebleken dat alles wat bij een oorlog hoort, datgene is wat God afkeurt. De heer J. Vegtcr, lid van hot hoofdbe stuur van P.I.T. en Pro Rege wees hierna m een korte toespraak op het belang van deze instellingen. Ds. Diekenhof gaf vervolgens een korte uiteenzetting van Negro-Spirituals, waarna zijn broer, de heer A. Diekenhof enige van deze Christen-negersgezangen ten gehore bracht. Op deze avond werd tevens gelegenheid gegeven aan de hand van een lcctuur-stand inzage te nemen van de lectuur die onder dc militairen wordt verspreid. MEDISCHE VERZORGING TIJDENS HET WEEKEINDE IJMUIDEN Dokters Van de groep artsen, aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst zijn uitsluitend in spoedgevallen, van Zaterdag 1 uur tot aan het spreekuur van Maandag morgen te raadplegen de artsen: P. J. J van der Toorn. Noptunusstraa; 42. tel. 4639 en J de Vries, Kon. Wilhclminakade 78 tel. 4954. Voor de niet aangesloten doktoren neemt waar de arts: W. A. Oepts, Zeeweg 295 tel. 4229. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Kennemer Apotheek Wijk aan Zeeërweg 101, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen Zaterdagmiddag 6 uur en Zondagavond 11 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3. tel. 5259. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Zondagsdienst van Zaterdagmiddag 12 uur tot Zondagmorgen 9 uur wordt deze weck waargenomen door de arts C. van Wielink. Duinvlietstraat 109. tel. 4105. Van Zondagmorgen 9 uur tot Maandag aan het spreekuur: L. J. Vreeling, Vondellaan 32, tel. 3364. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken Apotheek Reindersma. Geelvinckstraat 112. Velsen-Noord, telefoon 3883, doorlo pende nachtdienst. Tijdens het week einde neemt waar: Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44, tel. 3388. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts A. de Groot, Hoofdstraat 165. tel. 8310 te raadplegen. .Apotheken Santpoortse Apotheek. Blocmendaalseweg 145. tel. 8249; Elswout-Apothcek, Blocmen daalseweg 341. Overveen, tel. 16760 (K 2500). „Het geheim van dr Spencer" bij WIJ De toneelafdeling van de voetbalvereni ging „IJmuiden", heeft onder regie van de heer L. Holtslag, in studie het myste rieuze toneelspel in vier bedrijven: „Het geheim van dr. Spencer", van mr. H. M. Planten. De uitvoeringen zullen worden gegeven op Dinsdag 15 en Donderdag 17 April aanstaande in het Patronaatsgebouw. WEATHERPROOF in Poplin (groen) PH. DE KONING Kcnnemerlaan 24 Tel. 4963 - IJmuiden „Met liet in gebruik nemen van deze win kelgalerij is een klein stuk van IJmuidcns wederopbouw beëindigd". Deze woorden werden gistermiddag geuit door de wet houder van Openbare Werken de lieer W. F. Visser, die officieel de winkelbouw in de Lange Nieuwstraat opende. Een aantal participanten en genodigden was ten huize van de heer Chr. Pointl ge tuige van deze officialiteit, die gehouden werd in het ruime fotografisch atelier en waarbij door enige betrokkenen het woord werd gevoerd. De heer Visser merkte op dat een goede winkelbouw, zoals die hier is geschied, de gemeente na aan het hart ligt. Er is, zo zei hij. in de toekomst behoefte aan betere panden dan die er geweest zijn. Van het Marktplein tot aan het Raadhuisplein die nen goede zaken te verrijzen. Men klaagt, aldus spreker, dat velen naar Haarlem gaan om hun inkopen te doen, maar de middenstand moet er op werken dat dit niet meer nodig is. Ik ben, zo zei de heer Visser, ervan overtuigd dat deze panden publiek zullen trekken. De heer Visser memoreerde dat de ge meente zoveel mogelijk de winkelstand wil helpen zijn zaken te herhouwen. De heer C. de Jong, voorzitter van dc Vclser Middenstand Centrale, kreeg hierna van de heer J. de Boer, de mentor van deze feestelijkheid, gelegenheid zijn gelukwens namens de Verenigde Winkeliersverenigin gen te uiten. Het verheugde spreker, dat er, zo zei hij, naast de vele woonhuizen die worden gebouwd, „nu eindelijk enige win kelpanden zijn verrezen". De heer De Jong sprak de algemene hoop uit, dat binnen afzienbare tijd de winkelzijde van de Lange Nieuwstraat zou zijn „vol gebouwd". De heer G. Schilling gaf de verzekering dat de winkeliers alles in het werk zullen stellen om het publiek van dienst te zijn en hij vroeg het gemeentebestuur de win keliers, die deze stap hadden gewaagd, tc blijven steunen. De aannemer de heer Ch. de Goede was vol lof over de medewerking die hij mocht ondervinden van het architectenbureau Van Tijen en Maaskant en vereerde zijn uitvoerder G. de Jong met een geschenk onder couvert. De heer G. van Reeuwijk sprak tenslotte woorden van waardering aan hét adres van de heer J. de Boer. die in de aanvang de aanwezigen welkom had geheten en aannemer en uitvoerder onder meer dank had gezegd voor het solide stuk werk dat zij leverden. Deze dank strekte zich tevens uit tot de gemeentelijke instanties, die de zo onontbeerlijke steun verleenden. Tenslotte hebben de genodigden de ver schillende zaken bezocht, waar dc winke liers ieder op eigen wijze door middel van aantrekkelijk ingerichte etalages van hun good-will" blijk gaven. De overdaad van bloemstukken in deze up-to-date winkels getuigde van het medeleven der burgerij. ADVERTENTIE fr'Yrrymxxmcxyx „Re.r draagt de kroon voor beeld en toon' Vanaf heden t/m Maandag: de leukste film van het jaar. Woensdag en Donderdag Spanning en avontuur. 18 j. XXJUOCOOOOC Initiatief zal worden uitgedragen De verkeersexamens, die zijn gehouden na een zestal lesuren in de machinefabriek „IJmuiden" en die afgenomen werden in aanwezigheid van het hoofd van de Ver keerspolitie in Velsen, adjudant O. van der Jagt, zijn alle met uitstekend gevolg ver lopen. De cursisten, arbeiders van de ma chinefabriek, zijn stuk voor stuk geslaagd. Onlangs hebben wij het een en ander ge publiceerd over het initiatief van de heer A. P. Balm, directeur van deze fabriek, die in zijn bedrijf een deskundige voorlich ting heeft laten geven omtrent de juiste manier van weggebruik. Hoofdagent A. Schoemaker van de Verkeerspolitie hoeft een paar middagen als docent gefungeerd, waarna de leerlingen een klein examen doden. Ter stimulans had dc heer Balm een prijsje gesteld boven deze proef cn het re sultaat is, dat de heer Klein Nibbering als eerste eindigde met 0 fouten, J. Bras met een kwart fout en T. van der Lucht met een halve fout. Hetgeen overigens niet be tekent, dat de andere geslaagden geen goede indruk gemaakt hebben.Zowel de politie als de afgestudeerden zelf waren zeer tevreden over de uitslag. Het is thans de bedoeling dat een com missie in het leven wordt geroepen, die de directies van diverse bedrijven in Velsen ..warm" gaat maken voor" het initiatief van de heer Balm. De politie staat .geheel achter het plan, juicht het zelfs vaa harte toe.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 9