Kort en bondig Oproepdienst voor automobilisten ONS LENTE OFFENSIEF „Van Riebeeck" landde weer in Zuid-Afrika Velsen Velsen-Noord Driehuis Castricum IJmuiden Paas-aanbieding Joh. Meijer Zn Wagenwasser gevraagd Onze kantoren de gehele dag gesloten zijn t/ICQCPC VlUUblIU Jongeman- A C 7 WB op dreef tegen Energia Vitesse-Velsen 3-2 IJmuiden 3 kampioen Waterloo won van WB II Verkeersexamen voor 600 Velsenaartjes Alleen IJmond I (dames) won GSV-supporters offerden voor clubhuis en trainingsfonds Concert van „Excelsior" en „De Vrijbuiters" Vernieuwde oliefabrieken te Akkrum heropend Scheepvaart MAANDAG 7 APRIL 1952 Het komt dikwijls voor, dat men voor het overbrengen van een dringende boodschap in contact wenst te komen met een auto mobilist wiens route bekend is. Een prac- tisch middel daartoe is het plaatsen van een bord langs de weg, waarop het ken teken of het provinciaal nummer wordt ver meld van de automobilist aan wie een boodschap moet worden overgebracht. De K.N.A.C. heeft het initiatief genomen tot toepassing van dit systeem. Het eerste bord is geplaats bij een benzinestation te Elburg. Vorm en grootte van het bord en de letters, welke zijn vervaardigd van Scotchlite-materiaal zijn vastgesteld nadat proeven waren genomen ter bepaling van de beste afmetingen. Het ligt in de bedoeling over te gaan tot uitbreiding op landelijke schaal. Er zal daartoe een lijst worden samengesteld met vermelding van de ligging en telefoonnum mers van de benzinestations, waarvan vele daartoe reeds hun medewerking hebben toegezegd. KAAPSTAD (Reuter). Talrijke toe schouwers zijn Zaterdag getuige geweest van een herhaling van de landing van Jan van Riebeeck in de Tafelbaai op 6 April 1652. Bij stralend weler zeilde een model van Van Riebeeck's schip, de „Dromme- daris", de baai binnen. Na het afvuren van een saluutsalvo roei de de bemanning, gekleed in zeventiende- eeuwse costuums, naar de wal. In de laat ste van de vier sloepen was „Van Rie beeck" zelf gezeten. „Van Riebeeck", die vergezeld was van zijn vrouw Maria, plantte de Nederlandse vlag op een heuvel en de menigte zong bet Wilhelmus. Vervolgens overhandigde de Zuid-Afrikaanse toneelspeler André Hu guenot, die de rol van Van Riebeeck speel de, aan negen vertegenwoordigers der be volking rollen, waarop het staatsbezit stond vermeld. De rollen werden vervolgens in een kist gesloten, di.e werd overhandigd aan de gouverneur-generaal. De plechtigheid werd door premier Ma- lan bijgewoond. De Van Riebeeckfeesten zijn besloten met de eerste steenlegging van een „Poort van Zuid-Afrika", die een monument be doelt te zijn van verbroedering. Na zeven minuten ging Morlang in de wedstrijd EnergiaVVB door alles heen en "verraste de Amsterdamse doelman (01). Uit een pass van Bruinzeel ving Helder de bal goed op en gaf naar de vrij staande Both door, die zich niet bedacht en er na een kwartier 02 van te maken. Nadat v. Veelen de bal fraai gestopt had, ontving Helder het leer uit een voorzet van rechts en schoot na een half uur hoog in het doel (03). VVB was in de aanval veel gevaarlijker en doortastender dan de thuisclub. Ook na de hervatting hand haafde WB dit spel en na tien minuten nam v. Loon een hoekschop, waaruit Noortman na het missen van de doelman fraai inkopte (04). Enegia bleef on danks de achterstand aardig technisch combineren, maar met de afwerking vlotte het slecht. De gevaarlijke aanvallen van WB leverden na 20 minuten een doelpunt van Helder op (05). Nog was VVB met deze uitslag niet tevreden. Toen 10 minu ten voor het einde Helder een hard schot loste, dat de doelman hield, werd hij tegen de grond gelopen. Dit kostte Energia een strafschop, die Both inschoot (06). De Castricummers hebben twee keer een achterstand in een voorsprong omge zet. Velsen was geruime tijd heer en mees ter. Vooral de eerste helft toen de bezoe kers met de van doel tot doel staande wind in derug speelden. In de Velser voerhoede was Bakkum op dreef. Hij werd uitstekend bijgestaan door de rechtervleugel. De wed strijd was tien minuten oud toen de links binnen der bezoekers op onverwachte wijze de score opende (01). Slechts langzaam kon het Castricumse elftal op toeren komen doordat het spel te kort werd gehouden. Daarentegen zette de mid- delinie van Velsen herhaaldelijk haar vleugelspelers aan het werk. De snelle rechtsbinnen van de thuisclub A. v. d. Valk forceerde na een en dertig minuten spelen een doorbraak en passeerde met een hard laag schot de doelman van Velsen (11). Door een misverstand in de ach terhoede van Vitesse schoot spil N. Lute de bal in eigen doel (12). Na de hervat ting boekte Fl. Twisk succes na goed sa menspel met A. v. d. Valk (22). Velsen liet het er ech.ter niet bij zitten en bracht verschillende keren het doel van B. van Veen in gevaar. Vooral het spel van de jonge i-echtervleugel was aantrekkelijk. Bakkum kon in het resterende gedeelte van de wedstrijd weinig uitrichten daar linksachter W. de Wildt hem weinig kans tot schieten gaf. Een kwartier voor het einde slaagde A. v. d. Valk er in te doel punten (32). Geen promotie mogelijk Alhoewel WIJ 3 het zelf niet tot een overwinning kon brengen, heeft het \elftal, dank zij de nederlaag van Kennemerland 2 het kampioenschap behaald. SIZO 2 was geen gemakkelijke tegenstander en stond bij de rust met 1-0 voor. Twintig minuten voor het einde scoorde aanvoerder v. d. Steen de gelijkmaker. IJmuiden 3 kan op een geslaagd seizoen terugzien en is door enthousiasme en vechtlust voor menig j on gene speler een voorbeeld. Jammer is het dat er voor IJmuiden 3 geen promotie mo gelijk is. Overige uitslagen: IJmuiden 4SVS 2 0-5, SVS 3IJmuiden 5 2-2. Junioren: IJmuiden a—SIZO a 3-2, ETO a—IJmuiden b 7-0. Aspiranten: VSV bIJmuiden a 2- 12, Kinhe*m bIJmuiden b 0-1. In de vriendschappelijke wedstrijd tus sen Waterloo en VVB 2 lieten beide elftal len aardig spel zien. Het op vele plaatsen gewijzigde elftal van Waterloo moest zich eerst inspelen en daarvan maakte VVB ge bruik. Met snelle aanvallen, meestal geleid door de steeds gevaarlijke N. Michel, werd de IJmuider achterhoede in het nauw ge dreven. Dat het maar bij een doelpunt bleef, dankte Waterloo aan doelman De Krou. Later kwam Waterloo gevaarlijk opzetten. De hardwerkende Bras gaf een mooie pass aan Post die gelijk maakte. Dekker bracht de stand voor rust op 21. Na de hervatting volgde een gelijk opgaan de strijd. Waterloo maakte er 31 van door Post. VVB liep de achterstand tot 33 in. Hierna maakte Zwanenburg er met twee doelpunten 53 van. Zeshonderd lagere scholieren zijn vanmor gen over IJmuiden-Oost uitgezwermd om het practische gedeelte van hun verkeers- •examen af te leggen: meisjes en jongens met rugnummers op zijn argwanend gade geslagen door agenten met grote potloden en lange vellen papier, die de jongelui ge durende hun rit in het oog hielden. Onder het opper-toezicht van de inspec- trice mejuffrouw A. E. Rosendahl en in specteur A. Wijnstroom is de eerste groep vandaag enigszins zenuwachtig, want IJmuidens moeilijkste verkeersknoop, het Velserduinplein was natuurlijk in de route opgenomen van de binnenplaats van het politiebureau gestart en morgen komt de rest. Van de vier door de handbalvereniging „IJniond" gespeelde wedstrijden slaagde al leen IJmond 1 (dames) er in het op „Water vliet" tot een overwinning te brengen. Dit team speelde een nuttige wedstrijd tegen Bergen 1, welke ploeg in de eerste klasse B de tweede plaats inneemt. IJmond begon met de harde wind mee en kon daardoor wat gevaarlijker in de aanval zijn. Het verdedigen van Bergen belette ech ter doelpunten. De achterhoede van IJmond, die mevrouw MeyerKonz op de snilplaats miste had moeite de snelle voorwaartsen der tegenpartij te bedwingen. Vlak voor de rust nam IJmond de leiding. Enkele minuten na de hervatting vergrootte IJmond de voor sprong. doch toen Bergen tegenscoorde was de strijd weer geheel open. Beide doelen kwamen beurtelings in gevaar, totdat IJmond ten slotte de zege in veiligheid stelde (31). Het grote tempoverschil in de wedstrijd IJmond 2AVA 1 gaf de doorslag in het voordeel van de Alkmaarse dames. Vooral de achterhoede van IJmuiden was niet tegen de snelle AVA-aanvallen opgewassen. In het be gin zag het er niet naar uit, dat IJmond een grote nederlaag zou lijden, want na 10 voor AVA werd het 11. Verder kwam IJmond niet. De ruststand was 51 en het einde werd zelfs een 1—J0 nederlaag. In de uitwedstrijd te Amsterdam tegen Unitas speelde IJmond 1 met 10 man. IJmond begon met de wind mee en kon aan vankelijk een licht overwicht nemen. Dit leidde spoedig tot een 2—0 voorsprong. Unitas verzette de bakens en maakte gelijk. Daarna scoorde IJmond (23). Na de her vatting nam Unitas geleidelijk het heft in handen. IJmond kon een nederlaag niet voor komen. Zes maal werd de doelman gepas seerd en de Velsense handballers scoorden uit een strafworp, Zodat de eindstand 84 werd voor Unitas. Het tweede herenteam van IJmond telde vijf invallers. Het samenspel van IJmond was veel minder dan van Rapiditas. De ruststand was 13; de eindstand 2—8 voor Rapiditas 2. Duin en Kruidbergerweg drie dagen afgesloten Nauwelijks is de bestrating van de Duin en Kruidhergerweg in orde, of weer moet deze weg drie dagen aan de circulatie wor den onttrokken. Daar er onder de weg door, ten behoeve van de grond van Nijssen en Hooggreef een duiker moet worden gelegd, is het verkeer de komende dagen aange wezen op de Hagelingerweg. Pols gebroken Zaterdagmiddag oefende het dertien jarige dochtertje van de familie Jaarsveld, wonende in de Geelvinckstraat te Castri cum zich in het polsstok springen. De pols stok brak met het gevolg dat het meisje op straat viel en met een gebroken linkerpols bleef liggen. Dokter H. Wieringa heeft de pols gespalkt en de onfortuinlijke spring- ster ter verdere behandeling naar het Cen traal Ziekenhuis te Alkmaar doen ver voeren. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De supportersvereniging CSV heeft Za terdag in hotel De Rustende Jager bewezen uit het goede hout te zijn gesneden. Tijdens de bonte avond die grotendeels door eigen krachten onder leiding van de heer Beu- mer is verzorgd, heeft de voorzitter, de heer Chr. Pieterse, aan zijn collega van de voetbalvereniging, de heer P. L. Duinker, een bedrag van ƒ87,kunnen overhan digen, bestemd voor het trainingsfonds. Maar niet enkel voor dit doel brachten de supporters geld bijeen. Het nieuwe club huis dat op de terreinen aan de Zeeweg w.ordt opgetrokken kost het bestuur han denvol geld, maar zij weet zich hierbij ge steund door de supportersschare. De op brengst van de tombola die later op de avond is gehouden kwam geheel aan het clubhuis ten goede en zo kon de heer P. L. Duinker nog eens een bedrag van 100, in ontvangst nemen. Men heeft voorts afscheid genomen van de heer M. Nol, secretaris van de elftal commissie, die binnenkort naar Nieuw- Zeeland emigreert. Op uitstekende wijze heeft de secretaris zijn moeilijke en on dankbare taak in de CSV gelederen ver richt en hij mocht bijwijze van erkente lijkheid van de heer P. L. Duinker een portefeuille in ontvangst nemen. Van sup- porterszijde werd de heer Nol verblijd met een vulpen. Eigen krachten voerden de komische opera „Don Juan op avontuur" ten tonele, een opera die niet alleen aardig geschreven is maar ook goed ten gehore is gebracht. Een ander hoogtepunt vormde het optre den van „De Roggebouwers" een boeren- kapel die in Castricum steeds meer be kendheid gaat genieten. Als „boer Rogge" fungeerde de heer W. van Weenen, die op geestige wijze voor de vrolijke noot zorg de. Een geslaagd bal op muziek van Libert Eggers band besloot de avond. De arbeidersmandolineclub „Excelsior" had Zaterdagavond in het Patronaatsge bouw het Hilversum.se radio-orkest „De vrijbuiters" met zijn dirigent Wessel Dek ker op bezoek. Excelsiors aspirantenclub zette haar beste beentje voor in een mars en een oud- Franse gavotte. Zij had er geen gemakke lijk werkje aan, maar door ter dege op de ervaren leider Johan B. Kok te letten, kwam het ingestudeerde goed tot zijn recht. Vooral de gavotte met de rustige cadans oogstte een welverdiende bijval. Met drie dansmelodieën van verschil lend karakter bleef „Excelsior" in de stijl van het programma, dat voor de pauze aan internationale dansrhythmen gewijd was. Werken op motieven, ontleend aan Spanje, Polen en Argentinië, reserveerde Johan B. Kok voor zijn aandeel in de uit voering. Het gecombineerde optreden van beide geroutineerde orkesten was een suc ces. De klank van de ruim zestig instru menten was voor een mandoline-ensemble verrassend fraai; rhythmisch werden de puntjes op de i's gezet. Het sluitende sa menspel werd daarmede nog eens extra onderstreept. Wessel Dekker dirigeerde walsen uit Hongarije, Oostenrijk en Italië, waarbij vooral het Brahmswerkje wat de uitvoe ring betrof, èen distinctie van opvatting verried, die het aanhoren tot een verfijnd muzikaal genot maakte. De vertolking van de Freischütz-fan- tasie gaf mij een onvoldaan gevoel. Hoe gaaf het ook gespeeld werd, men miste toch te dikwijls de medewerking van hout en koperblazers in deze bezetting, die ech ter uitblonk in de lage registers. De ouverture Benvenuto, door Johan B. Kok speciaal voor tokkelinstrumenten ge schreven, leende zich daarentegen uitne mend voor een üitvoering als deze. Zij is rijk aan melodie en knap georkestreerd. Onder Wessel Dekkers geestdriftige direc tie klonk het opvallend goed. Bert van 't Hof bezong het oude Wenen met zijn Prater en zijn romantiek van wel- BINNENLAND De Joodse Gémeente te Hilversum, wier synagoge in de oorlog werd vernield, heeft een nieuw kerkgebouw in gebruik genomen. Door een legaat daartoe in staat gesteld, kon men de oude Joodse school aan de Zeedijk voor dit doel verbouwen. Te Eindhoven heeft burgemeester mr. H. A. M. T. Kolfschoten in het stedelijk Van Abbemuseum de internationale fototentoon stelling „Fotografie als uitdrukkingsmid del" geopend. Totaal zijn ruim 300 foto's bijeengebracht van Amerikaanse, Engelse, Italiaanse. Zweedse en Duitse fotografen. Zondagavond is de Huishoudbeurs in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam gesloten. In 10 dagen heeft men 120.000 bezoekers geteld. Vorig jaar waren het er 112.000. Uit het verslag van het Kinderbijslag- vereveningsfonds over het jaar 1950 blijkt dat het jaar 1950 een overschot heeft opge leverd van f28.774.586.05. Het batig saldo in het kinderbiislagvereveningsfonds is hier door per 31 December 1950 gestegen tot f74.930,830.16. De Anti-Vivisectiestichting zal aan minister-president dr. Drees een verzoek overhandigen, waarin de instelling gevraagd wordt van een door de stichting te bekosti gen bijzondere leerstoel in de vivisectievrije geneeskunde aan een der rijksuniversiteiten. De gronden van de maatschap „Ma- riaveen", gelegen op de grens van de ge meenten Deurne. Horst en Sevenum, ter grootte van 740 h.a. zijn door het rijk aan gekocht. Mariaveen is nog grotendeels niet ontgonnen. Het zou in de bedoeling liggen de ontginning als D.U.W.-object ter hand te nemen. Nadat in Helenaveen grote hoeveelheden karpers zijn uitgezet in speciaal daartoe aan gelegde vijyers en een partij pootvis is ge bracht in de vele vaarten van deze Peel- ontginning, zijn zoveel otters in deze omge ving opgedoken, dat men van een plaag kan spreken. Aan de Technische Hogeschool te Delft wordt door de A.N.W.B. op 16. 17 en 18 April een verkeerstechnische leergang gehouden. De bedoeling hiervan is met belanghebben den uit de practijk van rijk, provincies, ge meenten en waterschappen en politiedeskun digen technische vraagstukken voor het uit werken van wegenplannen, het beheren van wegen en het regelen en beveiligen van het verkeer te bespreken. De uitgifte van benzinebonnen voor Oostenrijk, die hier te lande tegen Neder lands geld konden worden gekocht, is voor lopig stopgezet. Het blijkt herhaaldelijk voor te komen, dat automobilisten 's nachts bij de pont over het Noordzeekanaal te Buitenhuizen, in de route Haarlem—Zaanstreek, onnodig wach ten. Men verkeert namelijk in de mening, dat het pontveer op vastgestelde tijden vaart. Dis is echter niet het geval. Wil men worden overgezet, dan dient men de bij de steiger aanwezige bel te luiden of met de koplam pen te seinen, hetgeen steeds het gewenste effect heeft. Een Belgische „vliegende brigade" ont moette in de nabijheid van de Belgisch-Ne derlandse grens nabij Hamont een smokkel auto. De auto kon na een achtervolging van ruim 20 km. tot staan worden gebracht. De wagen bevatte 350 kg. Nederlandse boter. De bestuurder was een inwoner uit Hamont. De Commissaris van de Koningin in de provincie Friesland, mr. H. P. Linthorst Homan, woonde Zaterdag cis heropening bij van Twijnstra's oliefabrieken te Ak krum. Deze fabrieken zijn geheel ver nieuwd en behoren thans tot de modernste in de wereld. Mr. Linthorst Homan zei in een toespraak, verheugd te zijn dat dit be langrijke bedrijf niet uit Friesland, waar het gieboren werd, is verdwenen. Sprekende over de nijverheid in Friesland vestigde hij de aandacht op een plan tot uitbreiding van het Friese kanalennet. Onder meer zal van Herenveen af een aansluiting op de Fries- Groningse kanalen worden gegraven. De directeur van de vennootschap, de heer Tj. Twijnstra heeft in een toespraak de geschiedenis van het bedrijf in herin nering gebx-acht. In 1887 werd de eerste wind-oliemolen voor 7000 gulden gekocht en in bedrijf gesteld. Te Maarssen bij Utrecht werd in 1922 een gi-oot bedrijf ge bouwd. In de laatste 30 jaar werd te Ak krum weinig veranderd, totdat thans deze nieuwe fabriek in bedrijf is gesteld. Per week zal voor ongbveer een millioen gul den geproduceerd worden. eer. Hij verkeerde daarmee geheel in de studiosfeer, zodat zijn gecultiveerd tenor geluid van zeer bescheiden volume, nauwe lijks boven het orkest uitkwam. Een medewerker, die aller aandacht had, was Karei van Seben, de man die met een vel papier en eenstukje crayon wonderen als sneltekenaar verrichtte. De uit de zaal gekozen slachtoffers waren daarenboven wonderwel ingenomen met hun caricaluur- portretten. Joop en Piet Derks zongen liedjes aan de vleugel en kwamen daarmee niet boven het doorsnee-genre uit. Het was niet de eerste maal, dat „Excel sior" en „De Vrijbuiters" gezamenlijk op traden: een week geleden speelden beiden in „Gooiland" te Hilversum, waarbij de baten van het concert ten goede kwamen aan „Het Zonnehuis", waar invaliden ver pleging vinden. A. J. VAN DER WEIJDEN VISSERIJBERICHT URK Zaterdag werd door 8 vaartuigen aange-% voerd: 22 pond fuikaal. prijs f 1,20 per pond; 469 pond spreng f 0.29; 291 pond voorn f 0,09; 24 bak nest, prijs f 2,88 per bak. Alpherat, 5 te Houston. Amstelkerk, 4 te Monrovia. Annekerk, 5 v. d. rede te Malfboume. Aagtedijk, 4 van Buenos Aires naar Paranagua. Algenib, 4 v. Bahia via Las Palmas n. Antw. Amstelland, 4 v. St. Vincent n. Reclle. Arundo, 4 v. New Orleans te R'dam. Aalsdijk, 4 350 m. W.ZW. Flores. Ab'oedijk, 4 315 m. NO. Bahamas. Alderamin, 4 dwars Burlings. Aletta, 4 te Pladju. Alphard, 4 150 m. ZO. Bahia. Amstelpark, 4 360 m. O.ZO. Cp. Race. Andijk, 4 600 m. W.ZW. Bermudas. Argos, 5 Oran verwacht. Aalsdijk, 4 500 m. W. Sabang. Alamak, 4 80 m. NW. Cohin n. Bombay. Almkerk, 4 310 m. W.ZW. Anderhalfgraadskan Alphacca, 4 120 m. Z Recife n. Santos. Amsteldiep, 4 290 m. Z.t.W. Sable ell. Amstelvaart, pass. 4 Bermuda. Amstelveen, 4 980 m. Z. Flores. Axeldijk, 4 v. New York n. New Orleans. Blijdendijk, 5 v. Baltimore te R'dam. Barito, 4 v. Kololioh naar Posso. Bontekoe, 4 v. Amuran n. Kema. Barendrech't, 4 220 m. Z. Socotr.a. Breda, 4 v. Callao op rede Mollendo. Caltex Pernis, 4 van R'dam naar Sidon. Cronenburgh, 4 v. R'dam n. Duinkerken. Camphuys, 4 v. Tj. Priok n. Cheribon. Cottica, 4 1020 m. NO.t.O. Barbados. Caltex Nederland, pass. 4 Kp. Tenez. Cleodora, 4 200 m. O. Noordpunt Ceylon. Drente, 4 v. Makassar n. Tj. Priok. Duivendijk, 4 te Londen. Esso Den Haag, 5 v. R'dam te Aruba. Esso Rotterdam, 4 v. Aruba naar R'dam. Erinna, 5 v. Pladju n. Singapore. Ena, 4 270 m. W.ZW. Guadeloupe. Eos, 5 te Livomo. Gordias, 4 v. Hamburg te R'dam. Gouwe, 4 240 m. O.NO. Madeira. Hersilla, 4 v. La Guaira n. Pto Cabello. Hestia, 4 te La Guaira. Heider, 5 te Curasao. Hera, 5 te Cristobal. Hector, 4 120 m. NO. Finisterre. Heelsum, 4 dwars Cherbourg n. Antw. Helicon, 4 bij Turks eil. Hydra, 4 te Port of Spain. Xttersum, 4 280 m. W.NW. Finisterre. Indrapoera, pass. 4 Malta n. Southampton. Klipfontein, 4 dwars Sierra Leone. Kota Gede, 4 230 m. NW. Flores. Laertes, 4 v. Soerabaja n. Makassar. Luna, 4 v. Gibraltar naar Malta. Lieuve Vrouwekerk, 4 160 m. Z.t.W. Ouessant. Leerdam, 4 620 m. W. Scilly's. Limburg, 5 te Kidjan v. Probolinggo. Linge 4 bij Wight. Loosdrecht, 4 van Hamburg n. Antwerpen. Leopoldskerk, 4 pass. Rünsal Jebel/ Loenerkerk, 5 v. Pot I Said n. Genua. Lombok, 4 470 m. z.zw. Manilla. Maaskerk, 4 v. Cotonou te Lagos. Mariekerk, 5 te Mombassa. Marpessa, 5 te Miri Malea, 4 270 m. van Bombay. Manoeran. 4 nog te Bitung. Merwede, 4 260 m. ZW. Bermudas. Mod.iokerlo, 4 v. Hamburg te Bremen. Muiaerkerk, 5 v. Bremen te Hamburg. Musi, 5 van Pangooi te Djambi. Mycriia, verm. 7 v. R'dam n. Curacao. Markelo, 4 v. Dakar m Freetown. Noordam. 4 240 m. Z. Kp. Race. Noordwijk, pass. 4 Kp. St. Vincent. Nieuw Holland, 4 bij Bewean eil. Oranje, pass. 4 Perim. Ovula, 6 te Aruba verwacht. Ophir, 4 v. Tj. Priok naar Belawan. Overijsel, pass. 5 Finisterre. Ootmarsum, 4 230 m. Z.ZO. Sable ell. Orestes. 5 v. Auxcayes n. Gonaives. Papendrecht, pass. 5 Aden n. Bahrein. Phrontis, 4 v. Aden naar Penang. ADVERTENTIE in KERKO FABLO SUNBIRD vast boord of I 2 losse boorden dubbel front new flex of OVERHEMDEN trubenijs boord Prima kwaliteit in grijs, groen, beige pasteltinten ƒ12.90, 13.75 enz. Kennemerlaan 36 - Tel. 4453 - IJmuiden Dames- en Herenkleermakers Modes - Confectie. „WIJ KLEDEN U GOED, VAN TOP TOT VOET". Parkhaven, 4 bij Kp. Blanco n. Montevideo. Piaxieius, 4 v. Semarang n. Soerabaja. Prins Fred. Hendrik,4 330 m. NO. t.N. Flores. Prins Willem v. Oranje, 4 500 m. N.NO. Flores Prins Wiliem II, 4 520 m. W.ZW. Flores. Poeloe Laut, 4 330 m. W. Sabang n. Belawan. Rcmpang, 4 520 m. N.NO. Barbados. Ruys, 4 840 m. W.NW. Tristan da Cunha. Rijndam, 4 140 m. Z. Kp. Sable. Roebiah, 4 165 m. N. Str. Singapore. Rotula, 5 v. Sydney n. Brisbane. Straat Malakka, 4 te Montevideo verwacht. Stad Maassluis, 4 v. Melilla n. IJmuiden. Straat Makassar, 4 v. Hongkong n. Yokohama. Sumatra, 4 v. Soerabaja naar Makassar. Stad Dordrecht, 4 v. R'dam n. Port Empledockle Saban, 4 v. Singapore n. Samarinda. Samarinda, 14 980 m. W.t.N. St. Helena. Sambas, 4 bij Sambar Point. Saparoea, pass. 4 Ras al Hadd. Sliedrecht, 4 dwars Yen-bo. Stad Schiedam, 4 460 m. NO.t.O. Flores. Tarakan, 4 v. Suez naar DJeddah. Tjiibesar, 4 van Baiboa. Tjitjalengka, 5 v. Port Elizabeth te Kaapstad. Tomini, 4 v. R'dam naar TJ. Priok. Tamo, pass. 4 St. Vincent n. Montevideo. Tawaii, 4 70 m. O.ZO. Minki n. Belawan. Tegelberg, 4 360 m. NO. Mauritius. Teiiesias, 4 bij Banka. Tjipanas, 4 570 rn. O. Lorenzo Marques. Tongkol, 4 90 m. W.NW. Alexandria. Triton, pass. 4 Kp. Hatteras. Veendam, 4 v. R'dam naar New York. Woensdrecht, 5 v. Curasao te Piraeus. Waterland, 4 50 m. ZO. Vitorla. Weltevreden, pass. 4 Noordpunt Borneo. Schepen met passagiers en emtgrerenden Alhena, verm. 5 van Buenos Aires n. R'dam. Alnati, 4 te' Rio de Janeiro. Bonaire, 10 Plymouth 12 Amsterdam verwacht. Boskoop, verm. 11 v. A'dam naar Guayaquil. Cheshire, verm. 8 v. Soerabaja via TJ. Priok n. Rotterdam. Cottica, 7 Barbados verwacht Fairsea, 14 Willemstad verwacht. Indrapoera, 11 Southampton 12 R'dam verwacht Joh. v. Oldenbarnevelt, 25 Amsterdam verw. Nieuw Amsterdam, vertr. 7 v. New York naar Rotterdam. Noordam, 7 New York verwacht. Oranje, 7 Suez 15 Amsterdam verwacht. Oranjestad, 9 Plymouth 12 Amsterdam verwacht Rijndam, 12 R'dam verwacht. Veendam, 15 New York verwacht. Waterman, 11 Rotterdam verwacht. Westerdam, 7 Rotterdam verwacht. Willem Ruys, 9 Port Said verwacht. Willemstad. 5 LaGualra verwacht. Zuiderkruis, 8 v. R'dam via Panamakanaal n. Wellington. KLEINE VAART Abro, 3 van Boston naar Cardiff. Audacla, 4 v. Liverpool te Preston. Badzo, vertr. 5 v. Maassluis n. Boston. Barend, 2 te Portsmouth. Bernina, pass. 4 Brunsbüttel. Binnenhaven, 6 nog te Casablanca. Caland, 5 v. Grangemouth n. Borgerstad. Cateli, 1 v. Aabenraa naar Menstad. Citadel, 4 van Londen te Belfast. Coen, 2 op de Tyne naar Newcastle. Corsica, 2 v. d. Tyne naar Middlefort. Da Costa, 2 v. Avonmouth te Charlestown. Daje Bohmer, 5 v. Londen n. Grangemouth Delfzijl, 3 te Par. Deneb, 5 Zaandam verwacht. Deni, 5 v. Horsens naar Aberdeen. Depa, 4 van Portsmouth te Bilbao. De Ruyter, 4 van R'dam te Amsterdam. Diana, 2 van Alloa te Arbroath. Öiïikel, 2 v. d. Tyne naar Newburgh. Democraat, 2 v. Vlissingen op de Tyne. Domburgh, pass. 5 Finisterx-e. Doi-inda, 4 bij Ouessant. Elsenburgh, 4 v. Bordeaux n. Casablanca. Europa, 3 te Hartlepool. Frans, 3 v. Lorient te Londen. Frisia, 5 v. Purfleet n. Shellhaven. Geziena, 1 v. Harwich n. Middlesbrough. Hada, 4 v. Casablanca naar Huelva. Hartel, 5 v. Antwerpen te Hamburg. Hast III, pass. 4 Vlissingen. Hast V, pass. 3 St. Ann's Head. Hebe Nobel, 5 v. Londen te R'dam verw. Heemskerk, 5 v. Manchester te Widness. Helvetia, 4 v. Hamburg te Leith. Hilda, 1 te Grimsby. Holendrecht, 4 v. Thameshaven n. Kastnip. Hoogeland, 2 v. Shoreham te Hull. Hoi-st, 3 v. Teignmouth n. Lubeck. Ingeborg, 5 nog te Harburg. Irene, 3 v. Rotterdam te Londen. SLEEPVAAR.T Hudson, 4 te Gibraltar. Humber. pass. 4 Kp. St. Vincent. Noordholland. 4 470 m. NW. Bombay. Oceaan, 4 v. R'dam te Lissabon. Zwarte Zee, 4 210 m. W. Ouessant. met mooie vitrages en gordijnen Voor het voorjaar ontvingen wij een schitterende sortering voor prijzen die zeker 25 lager liggen dan verleden jaar. E T A M I N E S VITRAGES ETAMINE met schulprand Idem met ruche Idem met kant VITRAGES met broderierand, 165 en 175 hoog VITRAGES met gekl. ruiten AFGEPASTE GORDIJNEN met mooie kant en tussenzetsel. Bescherm Uw interieur met onze HARMONICA ZONGORDIJNEN Automobielbedrijf JAN VAN DER VOSSEN, Botermarkt 5, Haarlèm, Telefoon 10399, zullen Vrijdag 11 en Zaterdag 12 April a.s. De Nederlandsche Bank N.V. Correspondentschap Dmuiden De Twentsche Bank N.V. Nederlandsche Handel Maatschappij N-V. Nederlandsche Middenstandsbank N.V. Rotterdamsche Bank N.V. te Dmuiden Zijn Uw stoelen, bedden of andere meubelen stuk? Onze stoffeerderij staat voor U klaar. Uitgebreide sortering meubelstoffen in alle prijzen. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. Beddenreparaties zo nodig in één dag retour. MEUBELMAGAZDN Zeeweg 191 Tel. 4054 - iJmuiden-O. GEVRAAGD in zaak van Huish. en Luxe artikelen. Brieven m. opgaaf van leeftijd en genoten onderwijs onder no. 9602. Zij, die met vak enigszins bekend zijn genieten de voorkeur. vraagt HULPVERKOPERS HULPVERKOOPSTERS POMPEUSE Aanmelden: Grote Houtstraat 12, Haarlem.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3