Limburgse schilders exposeren bij Hoogovens Visserij-varia B. de Vilder Zn. Predikbeurten Vele „heitjes" voor vele karweitjes Velsen-Noord Castricum Luidsprekers 8 Zondag is de tentoonstelling voor iedereen toegankelijk Eerste zwemmers namen een duik IJmuiden zet padvinders aan het werk Rapport-Tinbergen naar de minister Ds. J. A. L. Hovy halve eeuw pastor Walserij West-boys geslagen door RWM II De heer N. F. Allan 80 jaar CHR. VISMAN Scheepvaart J. J. WUITE A. GREVEN Sola Specialist WASMACHINES v/a 250.- WRINGERS v/a 40.- WRINGERBOKKEN 15.- WASZUIGERS 16.20 STOFZUIGERS v/a 117.50 STRIJKBOUTEN v/a 12.- SCHEERAPPARATEN v/a 26.- ZATERDAG 12 APRIL 1952 Het landschap van Zuid-Limburg is van een grote schoonheid, rijk en diep van kleur, vol van verrassende wen dingen en ongekende vergezichten. In deze streek, die door moeder natuur zo overdadig is bedeeld, hebben grote bouwmeesters hun prachtige scheppin gen neergezet kastelen, kloosters, boer derijen met royale binnenhoven en stedelijke bouwwerken. Het valt dan ook niet te verwonderen dat deze con treien de schilder- en beeldhouwkunst stimuleerden en een eigen beeldende kunst deden ontstaan. De Hoogovens, in samenwerking met de Maastrichtse Stichting „Beeldende Kunst- Zomerse drukte aan TJmuidense strand Het mooie weer enerzijds en een vrije Vrijdag hebben tot gevolg gehad, dat het zomersdruk is geweest aan het IJmuidense strand. Ongeveer tien dapperen zijn held haftig in de bijna rimpelloze maar nog erg frisse zee gedoken en de zomerhuisjes schoten tegen de duinrand als paddestoe len uit het zand. Vele piervissers gaven acte-de-présence en het legioen schar- en makreelhengelaars stond zelfs in de loop van de middag mannetje aan mannetje. Er zijn geen ongelukken van betekenis geschied en de EHBO en de politie hebben niet veel omhanden gehad. De strandpachters echter des te meer en de fietsenstalling op het plateau is even eens druk bezet geweest. Eerste en tweede Paasdag. IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, Zondag 10 uur: ds. D. C. v. Wijngaarden, 17 uur: ds. J. v. d. Berg. Tweede Paasdag, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, doop. Gebouw Chr. Belangen, Zondag 10 uur: de heer J. Woltman. Geref. Kerk, Ichthuskerk, Zondag 9 en 10.45 uur: ds. R. D. Beukema, 15 en 17 uur: ds. C. W. Thijs. Tweede Paasdag, 10 uur: Liturgische dienst, samenkomst voor buitenkerkelijken. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), Zondag 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold (kerkgebouw Helmstraat). Chr. Geref. Kerk, Zondag 10.30 en 16 uur: ds. J. W. van der Gronden. Tweede Paasdag 9 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, Zondag 10.30 uur: ds. W. Veen. Oud-Katholieke Kerk, Zaterdag 19 uur: Algemene voorbereiding. Zondag 7 uur: Gezongen Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Tweede Paasdag, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, Dinsdag 9 uur: Heilige dienst. Leger des Heils, Zondag 10 uur: Paas- dienst, 20 uur: Paasjubel. Tweede Paas dag: Openluchtsamenkomst in Santpoort. IJMÜIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, Zondag 10 uur: ds. G. Wassenaar, mede werking Goede Herderkerkkoor, 19 uur: ds. J. Wiersma van Wijk aan Zee, Jeugd dienst. Tweede Paasdag, 10 uur: ds. G. Wassenaar. Geref. Kerk, Bethelkerk, Zondag 10 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, Zon dag 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- broot-zijstraat, Zondag 10 uur: de heer H. C. van der Flier van Enschedé. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, Zondag 10.15 uur: ds. J. J. Simon. VELSEN: Wijkgebouw Torenstraat, Zaterdag 19.45 uur: Avondgebed. Ned. Herv. Kerk, Zondag 10 uur: ds. L. Brink. 19 uur: ds. H. P. Huisman. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, Zondag 9.30 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Ned. Herv. Kerk, Wijkgebouw Dyck- mansstraat, Zondag 10 uur: ds. H. P. Huisman, 19 uur: ds. L. Brink. Tweede Paasdag 10 uur: ds. J. O. Norel van Be verwijk. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, Zon dag 9 uur: ds. J. O. Norel, 10.30 uur: ds. F. C. Willekes (medewerking van het kerkkoor), 19 uur: ds. W. Oorthuys, Ge- zinsdienst. 2e Paasdag 10 uur: ds. H. P. Huisman van Velsen-Noora (Paascol- lecte). Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, Zondag 10 uur: ds. W. Oorthuys. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel, Groe- nelaan, Zondag 10 uur: Wika H. Wallen burg. Gereformeerde Gemeente, Moensplein, Zondag 10 uur: ds. C. Meyer, 17 uur: ds. C. Meyer. Vrijzinnig Hervormden: Prinsesselaan, Zondag 10 uur: ds. C. B. Termaat. Leger des Heils: Kerkstraat 67, Zondag 8 uur: Straatzang, 10 uur: Paaswijdings- dienst (inzegening van Heilsoldaten), 12 uur: Zondagschool, 16.30 uur: Kinder samenkomst, 19.15 uur: Openluchtsamen komst (Torenstraat), 20 uur: Paasjubel. 2e Paasdag 20 uur: Sluiting van het Paasfeest door luitenante W. K. v. d. Veen. Doopsgezinde Gemeente, Zondag 10 uur: dr. Alb. Vis, koorzang. Maranatha, Zondag 9.30 uur: Bidstond, 10 uur: ds. A. W. F. Waardenburg van Gorcurn. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, Zondag 10 uur: ds. J. Wiersma, 19 uur: ds. F. C. Willekes. 2e Paasdag, 10 uur: Kinderdienst. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Zondag 10.30 uur: ds. D. ter Steege. Tweede Paasdag 10.30 uur: ds. G. van Veldhuizen van Rotterdam. De Toorts, Zondag 9 uur: ds. D. ter Steege. Kapel, 19 uur, geen dienst. Doopsgezinde Gemeente, Tweede Paas dag 10.30 uur: ds. W. Veen. Geref. Kerk, Zondag 9.30 en 17 uur: ds. M. J. W. C. de Kluis. Tweede Paasdag 10 uur in de Toorts: ds. M. J. W. C. de Kluis. Geref. Kerk (Art 31 K.O.), Zondag 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Easter Sunday 3 p. m. Easter service followed by Holy Communion, rev. Moss- man. tentoonstellingen", brengt werk van deze specifiek Limburgse kunstenaars in de schaftlokalen. Het was echter niet moge lijk om in een keer de gehele Limburgse kunstenaarsbent te doen exposeren; daar om werd een keuze gemaakt uit de kun stenaars die in of in de omgeving van Maastricht wonen. Een twintigtal bekende Limburgse schilders nemen aan de expo sitie deel. Uiteraard zijn de onderwerpen niet alle aan Limburg 'ontleend. Schilders zijn nu eenmaal vliegende vogels, die overal ter wereld neerstrijken waar een schoon ge geven inspiratie geeft. De kerkelijke kunst, die in onze Zuide lijke provincie een belangrijke plaats in neemt, kon niet worden getoond. Die ligt verankerd in kerken en kloosters, en zij moet ter plaatse worden beleefd. De tentoonstelling, die haar rondgang in de cantine van Walserij-Oost is begon nen, is Zondag, eerste Paasdag, voor het publiek van 25 uur geopend en kosteloos toegankelijk. IJmuiden heeft spontaan ingehaakt op de sympathieke actie van de padvinders, die onder de slagzin ,,'n Heitje voor een karweitje" hun vacantie productief maken ter ondersteuning van de minder-valide broeders. Er zijn zulke hevige aanspraken op de werklust der padvinders gedaan, dat zij be sloten hebben alle hens aan dek te roepen. In de Paasvacantie zullen nu ook de wel pen en verkenners meedoen om het „lichte werk" op te knappen zoals tuin schoon maken en fietsen een goede beurt geven. Het is door het succes van de actie heel goed mogelijk, dat IJmuiden een opvallend figuur slaat in de rij der plaatsen, die aan deze landelijke actie meedoen. Inmiddels zijn er al plannen om de min der gezonde padvinders in 1953 een kamp aan te bieden, dat gedeeltelijk bekostigd zal worden uit de opbrengst van deze actie. De witte P op het blauwe papier, die het teken is, dat een Velsenaar de hulp van een padvinder wenst en voor dit „karwei tje" minstens een „heitje" neer te tellen (en liefst wat meer, natuurlijk) is nog niet overal verspreid, maar de padvinders pro beren ook in dit „gebrek" te voorzien. De commissie sanering zeevisserij heeft Woensdag jl. haar lijvige rapport, beter bekend als het „rapport Tinbergen", aan minister S. L. Mansholt aangeboden. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Loggers: VL 71 3970, KW 76 8120, KW 69 1350, KW 24 2340. Kotters: KW 30 900, &K 94 635, KW 189 620, KW 128 420, KW 35 900, KW 10 1730, IJM 213 400, IJM 23 600, HD 125 2050, WR 67 2400. BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN. Ondertrouwd: N. J. Jansen, Breed- slaglaan 2, Heemskerk, en G. W. Wuis, Marconistraat 64, IJmuiden; toek. adres Marconistraat 64, IJmuiden. P. C. van Hen ten, Tasmanstraat 16, IJmuiden, en L. de Cock, Veiserduinweg 161, IJmuiden (O.) toek. adres: Veiserduinweg 161, IJmuiden (O.). C. Rip, Rustenburgerlaan 97, Haar lem, en T. de Cock, Kerkweg 126, Sant poort. G. H. Löcke, Iepenstraat 7, IJmui den (O.), en E. J. Wante, Lagersstraat 18, IJmuiden (O.); toek. adres: Lagersstraat 18, IJmuiden (O.).. W. van Leeuwen, Mag- dalenasteeg 3, Haarlem, en D. de Hond, Pres. Steijnstr. 23, IJmuiden. G. A. Sanders Kerkweg 122, Santpoort, en C. Ouwendijk, Hoofdstraat 5, Santpoort; toek. adres: woonark L 2016, Noordersluis Jutphaas. T. Snoek, Marnixlaan 3, Driehuis, en A. J. P. Hardenbol, Dominee Jongeneelstraat 16, Heerlen. M. van der Linden, Ahornstraat 22, IJmuiden (O.), en E. Paap, President Steijnstraat 48 rd„ IJmuiden. T. A. van Bellen, Watervlietstraat 46, Velsen (N.), en A. P. Roossien, Gildenlaan 11, Velsen (N.). J. Schoon, Tuindersstraat 65, IJmuiden (O.), en H. Wennis, Popelstraat 6, IJmui den (O.). J. F. Koks, Wijnoldy Daniëlslaan 3, Santpoort, en G. M. Veldhoven, Bloe- mendaalsestr.w. 17a, Santpoort; toek. adr. Wijnoldy Daniëllaan 3, Santpoort. S. van den Outenaar, Platanenstraat 28, IJmui den (O.), en K. M. Dekens, Westerwijk straat 7, Velsen (N.). F. S. Traast, Strum- phlerstraat 2, Hengelo (O.), en M. A. Mo quette, Sparrenstraat 4, IJmuiden (O.); toek. adres: Woltersweg 52, Hengelo (O). W. J. Ramerman, Kanaalstraat 27, IJmui den, en C. Krab, Willem Barendszstraat 10, IJmuiden. Getrouwd: A. Kwakernaak—P. W. van der Valk; H. S. Mans—M. Siewertsen, J. Meerdinklaan 6, Zeist; G. J. A. de Lan geh. F. H. Walters, Bloemendaalsestraat- weg 133, Santpooii;; J. DalhuijsenL. de Rot; Jhr. W. H. de Savornin Lohman— A. C. Hagenzieker, Pieterskerkhof 4, Lei den; N. VriendN. Horsman, Kastanje straat 42. IJmuiden (O.). Bevallen: G. van der Does—Schuur, d.. Leeuweriklaan 19, IJmuiden (O.). D. Wijker—Van Batum, z., Watervlietstraat 11, Velsen (N.). N. Dammers—Vogel, z., de Sav. Lohmanlaan 9, Velsen. J. M. ten Sythoff—Meeles, d., L. de Coiignylaan 70, Santpoort. Overleden: E. F. D. Vervelde, 9 j., dochter van J. W. P. Vervelde en J. M. Mulder, de Rijpstraat 7, IJmuiden. J. van Leeuwen, 58 j., echtgenote van W. Kra mer. Kennemerlaan 83, IJmuiden. E. W. A. van Vliet, 3 j., dochter van A. J. van Vliet en C. M. G. Warmerdam, Kenne merlaan 111, IJmuiden. De ongave van Donderdag j.l. luidde: GEBOREN: J. Spruitenburg—Storp, d., Burg. Rambonnetlaan 51, IJmuiden: P. A. Verhagen—Fossen, z„ P. M. R. Versteeg- straat 20. Bussum; M. Anker—de Boer. z., Veiserduinweg 318. IJmuiden-O.; A. P. Kok van der Werf. z., Wij kerstraat weg 120. Vel- sen-N.; J. de BestBetist, z„ Waalstraat 13. IJmuiden; W. van ReijendamWijker, d.. var. Broekhuijsenstraat 8, IJmuiden-O.; J. C. van VerseveldBenard, d.. Curagaosiraat 28, Santpoort; W. L. ZwartWijnen, d., Cu- ragaostraat 62. Santpoort; A. van Beelen Gravemaker. d., J. Kostelijkiaan 32, Velsen; P. Timmers-L-van der Vlies, d., Lijsterlaan 25, IJmuiden-O. OVERLEDEN: R. Boogaard, 63 j., echtge noot van T. J. Bakker, Visseringstraat 4, IJmuiden; P. Visser, 80 j., weduwnaar van P. Desjardin, Kerkstraat 6. IJmuiden; M. Bogaard. 69 j., echtgenote van P. Hoogland. Eksterlaan 45, IJmuiden-O.; J. Buissink, 46 j., echtgenoot van T. J. Knoon, Dr. Kuyper- laan 28. Velsen. Morgen, 13 April, is het 50 jaar geleden dat ds. J. A. L. Hovy zijn intrede in z\jn eerste gemeente Nieuw Schoonebeek deed, welke standplaats hy in 1908 met Beilen verwisselde. Op 19 December 1915 werd ds. Hovy als opvolger van ds. S. F. H. J. Berkelbaeh van der Sprenkel door wjjlen ds. H. W. Greutzberg als predikant voor de gemeente Wijk aan Zee en Duin bevestigd, welker gemeente h\j tot aan z\jn emeritaat (14 April 1940) trouw bleef. Ds. Hovy werd geboren op 5 Januari 1875 te Amsterdam en volgde, na de be ëindiging van zijn gymnasiale studie, de colleges van prof. J. J. P. Valeton Jr. te Utrecht. Hij was voorzitter van het school bestuur van de Ned. Herv. school aan de Noorderwijkweg; onder meer door zijn stuwkracht kon deze school indertijd uitge breid worden. Voorts was hij de grondlegger van het verenigingsgebouw aan de Fopulierenlaan, dat op 2 November 1927 in gebruik werd genomen. Een dochter van ds. Hovy is in het hu welijk getreden met de president-directeur der K.N.H.S. ir. A. H. Ingen-Housz. De pastorie aan de Zeestraat, waarin de familie Hovy jarenlang lief en leed deelde, heeft na de oorlog nog een tijdlang als troephuis voor een Beverwijkse padvin dersvereniging dienst gedaan, totdat ook dit huis onder de slopershamer viel. Sedert 1940 woont ds. Hovy tezamen met zijn vrouw in Bussum, alwaar zij van een welverdiende rust genieten. De'wedstrijden in het Hoogoven-voetbal- tournooi, die Donderdagavond voor de A- afdeling werden voortgezet met de ont moeting tussen RWM II en WW-boys in de A-afdeling, vallen op door de krachts verschillen: aanvankelijk wogen ook deze beide ploegen goed tegen elkaar op en er werd soms een aardige partij voetbal ge speeld aan weerskanten. Al gauw bleek, dat de krachtsverhouding, speciaal ten aanzien van de voorhoeden, in het voordeel van RWM uitviel. Deze voorhoede com bineerde, dat het een lust was en vooral de aanvalsleider was actief; een uitstekend voetballer met een grote graad van ge oefendheid. De Walserij-boys konden hier niet tegen op en zo ontstond na tien minu ten het eerste doelpunt, toen de linksbinnen van RWM de doelman omspeelde (1-0). Toch schiepen de boys ook enkele goede kansen, maar behalve een paar felle, dia gonale schoten van de linksbuiten, waar mee de Mekog-doelman wel geluk had, kregen de walsers niet veel voor elkaar. De RWM-spelers zagen overigens pas na 28 minuten kans uit een vlugge aanval een verdedigingsfout af te straffen (2-0). Vrijwel direct na de pauze forceerde de RWM-midvoor een doorbraak en was het 3-0, waarna de x-echtsbuiten de lamgesla gen verdediging, na 10 min. spelen ongehin derd passeei-de (4-0). Het initiatief bleef aan RWM, want enkele minuten later scoorde de middenvoor uit een scherpe voox-zet van rechts (5-0). Nog weer twee minuten later ontstond op dezelfde manier een doelpunt doordat de doelman over de bal heen dook (6-0) Er werd nu voorna melijk op de WW-boys helft gespeeld. Toch kwam wegens een sti-afschop de kans om de eer te redden, maar de bal belandde precies in de handen van de doelman. Nadat vergeefse pogingen waren gedaan de hechte vex-dediging van RWM te pas- sei-en en een buitenspeldoelpunt was af gekeurd konden de Mekogianen uit een schermutseling de eindstand op 7-0 bren gen. Dinsdagavond volgt de B-wedstrijd Flying Youth tegen Hollen en Trappen. De heer N. F. Allan, commissaris van Van Gelder Zonen N.V. Koninklijke Papierfabrieken, hoopt Maandag zijn tachtigste vex-j aai-dag te vieren. De heer Allan, die wel een zeer werk zaam leven achter zich heeft, begon zijn loopbaan bij Van Gelder Zonen aan de fabriek in Woxrner toen hij nog geen zes tien jaar oud was. Hij kwam namelijk op I April 1888 in dienst van dit bedrijf, zodat hij thans niet minder dan viex-enzestig jaar Van Gelder trouw is gebleven. Nadat hem eerst px-ocuratie voor de Wor- merfabriek was verleend vervolgde hij zijn loopbaan achtex-eenvolgens met de functies van fabrieksdix-ecteur, lid van de hoofd directie, directeur-genex-aal en de laatste jaren als commissaris van de vennootschap. Het zal deze „ronde", hoogbejaarde Zaankanter in zijn woning aan de Burge meester 'sJacoblaan te Bussum niet aan belangstelling ontbreken. De elftallen voor Tweede Paasdag Kinheim-Vitesse '22: (op „Tussenwijk" te II uur 's morgens). Kinheim: Th. Keirsgie- ter; A. Paap en W. Groeneveld; J. v. Hes- selingen, W. Mol en S. de Vries; J. Muskee, Th. v. Vuux-en, J. H. v. d. Wateren, A. Prinssen en C. Luntz. VVD-IEV (te Haarlem): IEV: L. Hars- veld; H. Zonneveld en J. v. d. Vlies; A. Leex-ing, W. Michel en P. v. d. Berghe; J. Schavemaker, J. Duin, W. Castricum, H. Prinsen en F. van Aalst. „Watervliet" bereidt zich voor op seriewedstrijden De leden van de kox-fbalvereniging „Wa tervliet", die vanavond in het Statenhuis aan de Velserweg het officiële wedstrijd seizoen besluiten met een feestelijke bij eenkomst, kunnen zich alvast voorbereiden op de komende serie wedstx-ijden. Van gi-oot belang is hier de juniorendag van de Haarlemse Korfbalbond, die de 14e Mei op „Watervliet" wordt gehouden. De A-adspii-anten sloten de competitie met een 6-1 overwinning af, waarmede de doelcijfers stegen tot 94 doelpunten voor en twee tegen in 12 wedstrijden. Een fi-aaie prestatie. De scholen zijn inmiddels door de bond weer aangeschreven voor de jaarlijkse school-koi-fbalwedstrijden. Zondagsdiensten De Zondagsdienst wordt beide Paasda gen waargenomen door dokter A. v. d. Werff, Bakkummerstraat 48, telefoon 428. Van Zaterdagmiddag 2 uur tot Zondag avond 7 uur is de wijk- en kraamverple- ging in handen van zuster Meihuizen, Bak- kumei-straat 41. Zuster A. de Reus, Jacob Catsstraat 19, neemt deze dienst van Zon dagavond 7 uur tot Dinsdagmorgen 8 uur waar. Agenda voor Castricum „CORSO"-THEATER Zaterdag 19.15 en 21.30 uur; Zondag 14, 16.15 en 20 uur: „Francis weet het beter". Tweede Paasdag 14, 16.15, 19.15 en 21.30 uur; Dinsdag en Woensdag om 20 uur: „Bright Victory". ADVERTENTIE Remington Rand Telmachines Schrijf- en rekenmachines uit voorraad levex-baar. Vclscrtluinplein - IJmuiden (O.) Tel. K 2550 - 4619 Excl. Dealer - Alle reparaties BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Theodorus, z. van E. Rook- huizen en H. Oostex-wal; Johannes E., z. van H. lakes eix M. Bouwman; Klaas, z. v. N. L. H. Aardenburg en J. Schoenmaker; Maria C. W., d. van G. H. C. Weijers en C. M. Appel man: Annelies. d. van D. Douwstra en M. Scheltema; Wilhelmina H. G.. d. van Th. C. Liefüng en C. M. v. Hooff; Tietje M., d. van D. P. Muizelaar en A. Valkema; Gei-ardus Fr., z. van Fr. Berkhout en W. C. Zuiderduin; Bernardus J. M., z. van J. Fr. Hulscher en P. J. C. Rutten; Georgette Y. Chr., d. van A. J. Veenbrink en M. J. v. Brussel; Cornelia M. M., d. van Th. L. Pauëlsen en J. A. Leeg water; Franciscus P., z. van Fr. Schipper en C. Hoogewerf GETROUWD: W. Doekes en A. Withaar; J. v. Duijvenbode en M. S. Faas. ONDERTROUWD: W. v. Roon en M. H. Hambuckers; A. M. Baanstra en J. M. Pere boom. OVERLEDEN: M. G. v. Ingen. 76 j„ geh. met P. Kee: J. Stipman, 87 j., wed. van P. Steen; N. M. de Ruiter, 44 j., geh. met W. v. Meurs. Predikbeurten NED. HERV. GEM. le Paasdag 10 u.: ds. L. Cannegieter. NED. HERV. EVANG. VER. le Paas dag 10 uur: ds. J. Rijnders van Amster dam. GER. KERK le Paasdag 10 en 17 uur: ds. A. G. Kornet. Je kunt niet weten. De UK 62, die met vis binnenkwam, is doorgestoomd naar Amsterdam om het aan de hoofdste delijke afslag eens te proberen. Besommingen. Behalve de reeds ge publiceerde besommingen, maakten de Zee- 'andia en de Haarlem voor een 10-daagse reis respectievelijk f 8629 en f 14820. De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening heeft bij beschik king van 8 April 1952 de heer B. Blom bevorderd tot referendaris in vaste dienst bij de directie van Visserijen van het nxi- nistei'ie van Landbouw, Vissex-ij en Voed selvoorziening, ter standplaats 's-Graven- hage, te rekenen met ingang van 1 April 1952. De hoer Blom was tot dnsverre als hoofdcommies in vaste dienst bij genoemd ministerie werkzaam. Jammer van de moeite. Door hel prachtige visweer was de aanvoer van circa 20 garnalenscheepjes Donderdag avond aan de afslag van 5 uur zeer groot. De gemiddelde vangst per schip bedroeg ongeveer 450 kilo. Maar bij de handel be stond weinig belangstelling en grote par tijen van deze lekkernij verdwenen naar de puffabrieken. Pet af. Donderdag om negen uur des morgens kwam schipper Th. Glas met de „Tubantia" (IJM 37) met een vangst van 600 kisten makreel en 125 kisten vis bin nen. Met een extra ploeg is er snel aan de lossing begonnen. Om half een stond de lading in de hal voor de verkoop. Een mooie prestatie van de havenarbeiders. Nog even. De loggers, die Donderdag morgen binnenkwamen en de vangst los ten, gingen direct na de lossing weer de haven uit om Zaterdagavond laat binnen te komen, zodat de bemanningen de Paas dagen in het gezin door kunnen brengen. Aflopende markt. Donderdag al begon de IJmuidense markt te zakken, met de Paasdagen in het zicht en deze daling zette zich op Goede Vrijdag voort met het ge volg, dat behalve de plat- en fijnvis nu ook de rondvis een paar fikse duwen in de verkeerde richting kreeg. Grove kabel jauwen bijvoorbeeld, die tijdens de midden- weekse markt nog florissant op de twee honderd gulden stonden, zakten de helft en kwamen dus op honderd gulden voor een kist van 125 kilo terecht, evenals de regels, die relatief nog zwaardere verlie zen leden en van f 160 op f 60 belandden. Naarmate de buitenlandse vraag in kromp, kregen de binnenlandse handelaren wat meer armslag en nu konden ook zij eens een redelijk-goedkoop visje bemachti gen. Wyting, die altijd al aan de onder kant ligt, kon het ook nu weer niet bol werken en de kleine soorten van de loggers daalden alras tot de opvanggrens, terwijl ze later op de dag zelfs naar de vismeel- fabrieken verdwenen. Voor de grove wij ting van de trawlers werd nog f 13 ge maakt, zodat alleen de schelvis enigszins aan haar trek kwam: de grote soorten brachten tenminste nog f 40 voor een kist op. Braatjes noteerden f 25 per kist, maai de tongen deden mee aan de algemene malaise en lieten enkele dubbeltjes per kilo schieten. Daardoor kwamen de lappen op f 2 terecht en de tong 2 noteerde niet meer dan f 1.80 per kilo. Ook tax-bot, waarvoor verleden week al niet veel binnen kwam (f 1.75), maar die in het begin van deze week weer enigszins ophaalde tot f 2.50, nestelde zich op het oude niveau. Tenslotte ging de makreel, waarvan heel wat aan de afslag vei-scheen, voor f f 14 a f 11 per kist van de hand en liepen de beste Noord schollen terug tot f 30 per kist de kust- soorten moesten het met de helft doen en de drietjes hielden het hoofd maar net boven de opvangprijs. Vandaag rust. Deze laatste dag is niet erg in trek: geen der tx-awlers dux-fde het aan de onwillige markt te benaderen. Dientengevolge werd de hele aanvoer van vanmorgen verzorgd door wat kust- en Nooi'dloggers, die „los" wilden, om Dinsdag op een draf weer aan een nieuwe reis te beginnen. Dinsdag druk. De nieuwe week zet waarschijnlijk druk in: al is er dan ook nog geen nauwkeurig overzicht te krijgen van de stand van zaken, alles wijst er op, dat er verscheidenen grote eenheden aan wezig zullen zijn. Volgens de data van vertrek komen het eerst in aanmerking de „Thorina" (2 April), de „Flamingo", „Duy- vis", „Abraham", „Eveline" en „Medan" (3 April), de „Petten", de „Batavia" en de „Allan Water", die 5 April uitgingen. Van de beide IJslanders „Tzonne" en „Maria van Hattum", die bx-oederlijk naar de vex-re wateren vertrokken, zijn nog geen berich- 1 ten binnengekomen. Albireo, 10 v. Rosario ie Rio Grande. Amstelland, pass. 3 Fernando Noronha. Almdijk, 10 té Houston. Alwaki, 9 v. New York n. Trinidad. Axeldijk, 9 v. New York te New Orleans. Abbekerk, 9 te Genua. Alcyone, 10 370 m. ZO. Guardafui n. Aden. Aldegonda, 10 210 m. ZW. Cambodia Point. Almkerk, 10 130 m. z. Kunfida n. Suez. Alphard, 10 750 m. ZO.t.O. Trinidad. Amsteldiep, 10 330 m. N.t.O. Flores. Amstelvaart, 10 300 m. NW.t.W. Flores. Arundo, 10 dw. Lands End. Agamemnon, pass. 9 Ouessant. Allvpard, 9 1050 m. O.ZO. Tmnidad. Amsteldij'k, 9 v. Hamburg naar Bremen. Andijk, 9 600 m. W. Azoren. Armilla, 9 v. Haiphong naar Pladju. Aalsum, 11 v. R'dam te Saigon verwacht. Alhena, 11 Santos verwacht. AÏioth, pass. 10 Madeira n. Antw. Averdijk, 10 van R'dam n. New Orleans. Borneo, 9 v. Kopenhagen n. Karlshamn. Bloemfontein, nacht 9-10 v. Kaapstad te Port Elizabeth. Bonaire, 9 van Plymouth naar Aden. BUjdendiJk, 9 v. R'dam n. Philadelphia. Bacchus, 9 v. Mobile naar Houston. Boschfontein, 11 v. Dar es Salaam te Zanzibar. Baam, 10 220 m. Z.ZO. Flores. Bengkalis, 10 265 ,m. ZW. Diego Garcia. Bolssevain, 10 270 m. O.t.Z. Diego Garcia. Bontekoe. 10 v. Tilamuta te Kota Buna. Caltex Delft, 10 v. Sidon naar R'dam. Caltex Nederland, 11 v. Sidon te R'dam. Caltex The Hague, 10 v. R'dam n. Sidon. Caltex Utrecht, 11 te Bordeaux. Celebes, 9 van Belawan naar Penang. Congostroom, 10 v. West Afrika te A'dam. Clstula, 9 480 m. ZW. Bermuda. Clavedda, 10 200 m. Z.t.O. Madeira. Cleodora, pass. 10 Ras al Hadd. Coryda, 11 v. Madras te Calcutta. Dongedijk, 9 te Los Angeles. Delft, 9 1050 m. ZW. Flores n. Antwerpen. Danae, 11 van A'dam te R'dam. Drente, 11 v. Tj. Priok te Singapore. Eos, 10 van Napels te Burianan. Erinna, 9 v. Singapore te Miri. Edam, 10 500 m. W. Scilly's Enggano, 10 v. Khorramshar te Bahrein. Esso Amsterdam, 210 m. W. Ouessant. Esso Den Haag, 10 600 m. O.t.Z. Bermuda. Esso Rotterdam, 10 740 m. W.t.Z. Flores. Felipes, 11 v. Pladju te Bangkok verw. Gouwe, 10 van Da'kar naar Monrovia. Gaasterkerk, 10 v. Durban n. EastLondon. Gordias, 10 v. Rotterdam n. Amsterdam. Helena, 10 v. Grenada te Amsterdam. Haulerwijk, 10 550 m. ZW. Lands End. Hecuba, 10 350 m. W.NW. Finisterre. Hoogkerk, 10 270 m. O.ZO. Socrota n. Aden. Indrapoera, 11 14 u. R'dam verwacht. Iris, 10 v. Italië te Amsterdam. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 9 Guardafui. Japara (KPM), 10 v. Menado op rede Tobelo. Jupiter, 10 v. Bremen naar Amsterdam. Kaimana. 9 v. Tj. Priok n. Bengkulen. Kota Gede, pass. 9 Kp. de Gata. Kalianget, 10 v. Biak n. Hollandia. Karaton, 10 v. Menado n. Temate. Karossa, 10 v. Padang n. Benkoelen. Kasimbar, 10 v. Banda n. Araut. Kertosono. 11 v. Soerabaja te Probolinggo. Klipfontein, pass. 10 Finisterre. KI el d recht, 11 v. Singapore te Hongkong. Lieve Vrouwekerk. 10 te Marseille. Luna, 9 v. Malta naar Piraeus. Leopoldskerk, pass. 10 Perim. Langkoeas, 9 dwars Massawa. Lemsterkerk, 9 pass. Guardafui. Linge, 10 v. Sunderland te Lissabon. Leopoldskerk 9 150 m. o.t.N. Aden n. Suez. Meerkerk, 10 te Port Said verwacht. Merwede, 9 tet Houston. Meliskerk, 9 v. Durban te Lorenzo Marques. Malea, 9 360 m. O. Dondrahead. Muiderkerk, 9 v. Hamburg naar Antwerpen. Manoeran, 10 v. Makassar n. Soerabaja. Madoera. 11 v. Soerabaja te Tjilatjap verw. Mapia, 10 dwars Oporto n. Genua. Mariekerk, 10 nog rede Mombassa. Metula, 10 530 m. O. Albany. Murena, 9 v. Yokohama naar Miri. Nigerstroom, 10 v. Aden te Hamburg. Nieuw Amsterdam, 10 400 m. O.ZO. Kp. Race. Noordwijk, 10 v. Amsterdam te R'dam. Nieuw Holland, 10 Torrestraat gepass. Oranjefontein, 10 te East London. Ondina, 10 v. Nordenbam te Fawley. Ovula, 9 60 m. W. Saba. Oranje, pass. 10 Algiers. Oranjestad, 10 v. Cristobal te Amsterdam. Overijsel, 10 v. R'dam naar Hamburg. Oberoin, 10 900 m. W.ZW. Flores n. Antw. O mala. 11 v. Singapore te Madras verw. Ootmarsum, 10 580 m. W. Ouessant. Poeloe Laut, 10 v. Belawan te Penang. Prins Willem II, 10 v. R'dam te Philadelphia. Papendrecht, pass. 9 Runsal Jebel. Prins Willem III, 9 dwars Den Helder. Prins Willem IV, 9 v. Duinkerken n. Casablanca Prins Willem V, 9 460 m. W. Lands End. P'hrontis, pass. 11 Point de GaMe n. Penang. Prins Alexander. 10 v. Le Havre n. Antw. Paula, 11 van Pladju te Telokanson. Poeloe Laut, 11 v. Penang n. Port Swetteniiam Polydorus, 10 v. Soerabaja te Makassar. Roepat. 10 te Antwerpen. Ruys, 10 te Kaapstad. Rondo, 9 te Koewait. Rossum, 11 te Amsterdam. Roebiah, 11 v. Probolinggo te Soerabaja. Rotti, 10 v. Tj. Pandang op rede Pangkal Pinang. Salatiga, 9 van Houston te Amsterdam. Soestdijk, 10 te Penang. Sumatra, 10 te Makassar. Stad Maassluis, 2 v. Melilla te IJmuiden verw. Stad Maastricht, 10 v. R'dam n. Savona. Stad Alkmaar, 9 v. Houston te R'dam. Saidja, 9 te Muntok. Schie, 9 van Famagusta n. Limasol. Sliedrecht, 9 v. Aden n. Mena el Ahmadi. Siberoet, 10 v. Singapore naar Penang. Singkep, 10 340 m. O. Mindano. Slamat, 10 120 m. W.t.Z. Colombo. Stad Leiden, 10 270 m. O.NO. Sombrero eil. Stad Vlaardingen, 10 250 m. NO. Flores. Teucer, 10 Colombo verwacht. Themisto, 9 v. Amsterdam n. Baltimore. Tripang, 10 v. Colombo. Tankhaven, II, 10 Linga eil gepass. Tankhaven III, 10 te Singapore. Tero, 10 v. Buenos Aires te Baltimore. Tjikampek, 9 v. Semarang naar Soerabaja. Tomini, 9 dwars Lissabon n. Port Said. Tablan, 10 110 m. W.t.Z. Minicoy n. Suez. Tabinta, 10 600 m. ZO. Ceylon. Tamo, 10 Recife gepass. Tjipanas, 11 v. Lorenzo Marques te Durban. Tjisadane, 10 v. Mauritius naar Tanga. Tarakan, 10 dwars Massaawa n. Aden. Tjiwangi, 10 v. Tj. Priok naar Soerabaja. Van Riemsdijk, 9 v. Tj. Priok n. Semarang. Veendam, 10 500 m. N.t.W. Flores. Van Heutsz. 10 pass. Kp. Varella. Van Riebeek, 11 v. Tj. Priok te Singapore. Woensdreeht, 10 v. Piraeus te Tripolis. Waal, pass. 11 Gibraltar n. Tel Aviv. Waterman, 10 v. Halifax te Rotterdam. Willem Ruys, 13 A verw. n. Tj. Priok. Weltevreden, 10 v. Nasipit n. Manilla. Wieldrecht, 10 v. Durban n. Rastanura. Willem Barendsz, 10 dwars Oporto. Winsum, 10 660 m. N.NO. Barbados. Zeeland (KRL), 9 te Boston. Zaan, 9 v. Lissabon te Casablanca. Zuiderkruis, 10 240 m. W. Ouessant. Door Gods goedheid werded wij verblijd met de gebooi-te van een zoon en broertje GEERT PIETER C. Ritskes-Vooys T. M. Ritekes Gea Ary 11 April 1952. Drogisterij „De Kennemer", IJmuiden-Oost. Frans Naereboutstraat 66-68. Heden nam de Heere tot Zich onze geliefde vader behuwd-, groot- en over grootvader RINZE VISSER weduwnaar van Idskjen de Vries in de ouderdom van 85 jaar. Oudendijk: J. Visser N. Visser-Eijsker IJmuiden: C. Stuut-Visser Amsterdam: F. Visser W. M. Visser- Christiaans IJmuiden: N. Visser - Houtsma Klein- en Achterklein kinderen. IJmuiden, 11 April 1952. Jac. v. Heemskerkstr. 16. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Woens dag 16 April a.s. des na middags 2 uur op de Wes- terbegraafpl. te IJmuiden Vertrek van huis 1.45 n.m. Heden behaagde het de Heere nog vrij onver wachts van ons weg te nemen in de hope des eeuwigen levens onze ge liefde zorgzame vrouw, moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder BUISINA BARNHOORN- KTJIT in de ouderdom van 74 jaar. M. Barnhoorn Kinderen, klein- en Achterkleinkinderen IJmuiden. 11 April 1952. Kompasstraat 40. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Dins dag 15 April a.s. des na middags 3 uur op de Wes- terbegraafpl. te IJmuiden. Vcrtx-ek van huis 2.45 uur nam. Arts PRAKTIJK HERVAT Bij beschikking Kantonrech ter Haarlem d.d. 21 Maart 1952 is aan Jan Johannes Krijger. Groeneweg 51 IJmui den. beperkte handlichting verleend om als firmant toe te treden in de kantoorboek handel, handel in speelgoed en aanverwante artikelen, gedreven in perceel Gi-oene- weg 51 IJmuiden, voor dat bedrijf in te kopen, te ver kopen, gelden te ontvangen en kwijting te verlenen en al datgene te doen, wat tot richtige uiloefening van die handel en bedrijf nodig is. Deui-waardex-s C. H. Erbrink en C. G. van Haaster, Haarlem B.z.a. WERKSTER voor Woensdags. Br. L 1120. Vlot HANDELSCORRES PONDENT Franse en Duitse taal b.z.a. v. d. middagen. Br. L 1119. Gevr. NET DAGMEISJE. P.G., van 9-3 uur. De Wit (boekhandel), Bloemend.- weg 123a, Bloemendaal. NET MEISJE 19 j. zoekt nette vriendin. Br. L 1123. Voor al uw BLOEMWERK naar Twisk. Opgemaakte bakjes, manden, bloemen en planten. Het goedkoopste adres. J. Twisk, Willems plein, IJmuiden. Tel. 4110. Eet VUYIv's PAASBROOD a f 0.55, f 1.10, f 1.35, pit moppen 60 ct. p. half pond, boomstamgeb. f 1.20 (voor uit bestellen). J. J. Vuyk, Pres. Steynstr. 35, Oud-IJm. SCHOONMAAK. Uw lom- pen, metalen, papier naar P. Potterstraat 26, IJm.-O. Ook zolderopruimingen. Even bex-icht en het wordt afgehaald. VERLOREN: bril in étui. Tegen beloning terug te be zorgen. Willemsbeekw. 28. WOONRUIMTE gevraagd met kookgelegenheid of m. gebr. v. keuken. Br. L 1122. Met de Paasdagen weer verschillende kleuren en smaken en slagroomwafels voor de koffie. Ijspaleis DE BEURS, Veiserduinweg 250, IJm. O. Net meisje, 17 j. ULO, zoekt dito VRIENDIN. Br. L 4500 HET WINKELTJE is wel klein, maar het ijs moet ex- goed zijn. Ijspaleis „De Beux-s". Veiserduinweg 250, IJmuiden. BELASTINGAANGIFTEN. Gedipl. Belastingconsulent. Nachtgaallaan 16, IJm. O. WONINGRUIL. Haarlem- IJmuiden. Agb. gi_oot vx-ij bovenhuis, Jansweg 31 rd. Gevr. heel huis in IJm. WONINGRUIL: Gevr. huis L. Nieuwstr. voor mooie vrije woning omg. Watex-- toren. Br. L 1121. WONINGRUIL Velsen-Nrd. IJmuiden. Cox-n. Janus en Zn., Stationsweg 81, Vel sen. Vraagt inlichtingen. OPL. PEDICURE - VOET- KUNDE.' De juiste datum voor aanvang v. d. nieuwe cursus is vastgesteld op Dinsdag 15 April 7.30 uur. Haarl. Kweekschool. Kleine Houtweg 39, Tel. 17377. WONINGRUIL. v. Nieuw koopstraat voor flatwoning of nieuwbouw. Inlichtingen Kennemei-laan 104, IJm. Kindertehuis vr. DUITSE PIANO, op kast wordt niet gelet. Br. L 1118. Even een x-ondje lopen, maar een ijsje bij GRA- PENDAAL kopen. Ijspaleis De Beurs, Velserduinw. 250 OOK UW ADRES! Rood- koper f 1.50 en zw. geel f 1 per kg. Lompen 25 ct. en couranten 8 ct. per kg. Pai-kstraat 10 bij 't station, Haarlem. Te koop gevr. 11 m DRAADGLAS. Tevens te koop kind.wag., k. stoel, box en theekast. Kortenaer- stx-aat 22, IJm. FICUS-KONINGSVAREN Calceolaria 95, varens 50 ct. Bloemstukjes. „De Mox-gen- stond", Soendaplein 31, Tel. 19903, Haax-lem. MARKIES te koop, breedte 3.60 m. Pr. f 50. H.H. bak kers: 1 stel roostex-baren a f 25. Bloemstr. 51, IJm. Bij H. Rozendal, Torenstr. 18 Velsen (dorp) is te koop een pracht TANDEM (Magneet) en 30 jonge ko nijnen (Hollandertjes). TE KOOP pootaardappelen eerstelingen op spruit gek. 2.75 10 kg. D. v. d. Wel, Berkenslraat 22, IJm. O. Te koop agb. zwart COL BERT m. gestreepte broek, m. 51 z.g.a.n. Fahrenheit- straat 2. IJmuiden. TE KOOP nog enkele zo mer- en strandhuisjes, z. g. a. n., (g. board). Wilhelmi- nakade 1, IJm. Tel. 5691. Te koop blauwe KINDER WAGEN met bedje f 12.50. Veiserduinweg 288, IJm. O. TE KOOP: x-ode kool, bloemkool en sv -'anten. Scheenaax-d, 0\ Idweg 29. Santpoort. TE KOOP op goede stand IJmuiden onder- en boven huis wat verbouwd mag worden tot bedx-ijfspand. Te bevr. P. Bleeker, Brederood- seweg 62, Santpoox-t. VEILING BREESTRAAT BEVERWIJK t. o. v. T. C. A. Bölger, Nota ris te Bevei-wijk op Donder dag 15 Mei 1952 n.m. 2 uur in het Veilinggebouw aan de Koningstraat no. 40 van: Drie winkelhuizen met afz. bovenwoningen aan de Breestraat nos. 3 t/m. 3 E (tussen Hotel ter Burg en het Luxor-Theaterv nabü het Stationsplein) te Be verwijk. totaal groot 3.78 are, vrijwel geheel be bouwd. Totale huur f 4378 p. j. Vaste lasten f 566 p. j. Inmiddels uit de hand te koop. Nadere inlichtingen bij ge noemde Notax-is, Bx-eestraat 102. Tel. 3209. EikenTHEEMEUBEL, ronde bijzettafel, oud-Hollands haardfaut. en partij dikke gordijnroeden. Samen f 45. Ook afzonderlijk. Waalstr. 49 boven. Te koop z.g.a.n. autom. PICK UP m. platenwisse- laar m. 70 popul. platen. Warmenhovenstr. 27 rd. IJm. JULIANAPARK 24 Haarlem. Met de grootste keuze. Demonsti-aties vrijblijvend. Betaling in overleg, vanaf f 2.p. w. Reparaties in eigen werk plaats Verhuur Wasmachines f 1.50 en f 2. Hoover-Dealers VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 10