Vier doelpunten brachten Stormvogels het fel-begeerde kampioenschap Sterker VSV verloor van snel spelend Zwolse Boys Kleedkamer: reactie der vreugde Enthousiaste strijd en hevige spanning Derdeklassers uit Kennemerland TWINTIG MINUTEN NA RUST WAS DE STRIJD GEWONNEN Uitgespeeld ZFC verweerde zich matig na een prachtig offensief Combinaties tot in het oneindige Stormvogels kampioen Vroege juichtoon Gladiatoren „Eierfeest" bij de K.M.C. Schoolvoetbal rolde verder Zes keer een gelijk spel; derde zege van de HBS-ers Heringa Wuthrich WIJ won van Dindua Ballen van 't Sporthuis IEV verloor tegen WD 3-1 Waterloo-EDO 3 5-3 Stormvogels 2 deelde de punten met Helder 2 DINSDAG 15 APRIL 1952 3 Gisteren is dan datgene gebeurd, waarop voetbalminnend IJmuiden heeft gehoopt: het eerste elftal van „Stormvogels" kreeg de Zaanse gasten van ZFC er onder en mét een 4-1 overwinning bevochten de blauwwitten het kampioenschap van de tweede klassede deur naar het eerste-klasseschap is met die vier formidabele goals (van na de rust) op een ruime kier gezet en de hele lange avond van de Tweede Paasdag kreeg het gejuich, dat „Schoonenberg" deze middag tot in alle hoeken had gevuld, een echo in het feestende kamp van de gelukkige overwinnaars. Het heeft overigens heel lang geduurd, eer de Stormvogels-aanhang kon juichen, want de blauwwitte voorhoede-spelers, na tuurlijk onder de indruk van het gewicht van de wedstrijd, konden aanvankelijk maar niet tegen de solide Zaanse verdedi ging op. Kuiper, de grote spil der Zaankan- ters, profiteerde geweldig van zijn lengte en van de fout der Stormvogelsspelers om de bal maar steeds hoog in de Zaanse doelmond te plaatsen door, hoog boven Angenent uitspringend, de bal telkens maar weer ver het veld in te koppen. Bovendien had de kleine Snoeks in Kabel z'n manne tje gevonden en maakten Kat en Ramakers het Rudi de Boer en Jan Luppens dermate lastig, dat dezen het aanvankelijk maar zelden tot een goed schot brachten. Hier stond weer tegenover, dat de Stoi-m- vogels-verdediginig met Guus Snoeks en Freek Venus aan het hoofd zich van ston de af aan paraat had getoond en dat was maar goed ook, want van de aftrap af leek het, of die Zaanse aanval heel wat in de mars had (en van plan was). Vooral van Prijs ging heel wat stoolkracht uit en mid- voor Driehuis bleek een snelle knaap te zijn. Een paar maal moest Kraak goeds voorzetten met de vuist wegwerken en bij een hard schot van Klaassen moest hij zelfs een ferme duik nemen. Net niet „Nu komt het", dat dachten de Storm vogels-supporters vlak voor de rust. Van den Oever en Henk Snoeks hadden juist een aanval van de overigens vrij slap spe lende Zaanse linkervleugel afgeslagen, toen Angenent c.s. nog eens een verbitterde po ging waagden. De hechte Zaanse defensie wankelde even op haar grondvesten en zelfs doelman Lust werd uit zijn tent ge lokt. Hard werd de bal door een der Vogels ingeschoten, maar van het lichaam van een ZFC'er spatte het leder terug voor de voe ten van goal-getter Angenent.Velen droom den al van een Stormvogels-voorsprong, doch helaas, de Stormvogelsmidvoor zocht het doel op de verkeerde plaats. Na rust is er gejuicht Toen de spelers na een lange rust met nieuwe moed weer achter het bruine mon ster aanholden, kwam het ons aanstonds voor, dat de aanvallen beter opgebouwd werden. Wel leidde dit nog niet direct tot gevaarlijke momenten voor het Zaanse doel, doch duidelijk was te zien. dat Kuiper en zijn mannen er meer moeite mee hadden dan teerst, voor de rust. De blauw-witte aanvallers bouwden zelfs een paar goede schietkansen op, doch vonden voorlopig Lust nog als stevig obstakel. ZFC viel ook aan, natuurlijk, maar nu Prijs en Driehuis ook al niet meer zo schit terden als voor de rust, zat het er in, dat de Stormvogels-defensie niet gemakkelijk overwonnen zou worden, temeer, daar Tol er voortdurend beter in kwam. Lastige schoten kreeg Kraak dan ook niet te stop pen, maar wel mocht hij een paar maal tonen, hoe goed hij de kunst verstaat van op het juiste moment uit te lopen. Stormvogels neemt de leiding Er was precies 20 minuten gespeeld, toen Van Onselen de bal goed voor het doel bracht en voor de verraste ZFC-defensie wist wat er gebeurde, had Angenent de bal in de goal gekopt (1-0). Dat de vreugde in het Stormvogels-kamp toen geen grenzen meer kende, laat zich denken- Stormvogels, door dit succes gesteund, ging nu steeds beter spelen, terwijl de ZFC'ers wel beter wilden spelen, maar blijkbaar niet voldoen de wilskracht meer konden opbrengen. Daar nam plotseling Jan Luppens de benen en met een hard schot was Lust wederom gepasseerd (2-0). Penalty! ZFC keek beteuterd, wist niet, hoe het het had. Maar plotseling herleefde de hoop in de Zaanse harten: Guus Snoeks had de bal even met de hand aangeraakt, .maar dit was scheidsrechter v. d. Meer niet ontgaan. Penalty! Kuiper plaatste zich achter de bal en gaf Piet Kraak geen schijn van kans! (2-1). Luppens tippelde even daarna op het ZFC-doel af en werd, waai'schijnlijk tot zijn eigen verwondering, door geen enkele i Toen de Siormvoycls-supporters nog jj maar dachten, dat Karei v. d. Meer het eindsignaal gegeven had. stormden ze al in drommen het terrein op, om hun favorieten op de schouders te nemen en toe te juichen. Met een rustig gebaar beduidde de arbiter echter, dat hij voor- nemens was het spel nog enige minuten te laten voortduren en zochten de over- i gelukkige Stormvogels-supporters (het stond immers reeds 4-1!!) hun plaatsen langs het lijntje maar weer op Maar drie minuten later klonk dan loch echt het eindsignaal en toen, ja toen j gingen ze de lucht in de IJmuidcr kam- pioenen, die op zo'n kranige wijze zich deze middag de meerderen van hun j Zaandamse medegegadigden voor de j bovenste plaats hadden getoond. Kraak werd een de hele middag zorgvuldig J j weggemoffelde krans om de schouders gehangen en toen volgde een ware triomftocht naar de kleedkamer, waar het nazurlijk een en al vreugde en han- den drukken was. ZFC-verdediger aangevallen. Luppens „ho noreerde" dit geval van Zaanse weifelmoe digheid met een derde doelpu.nt (3-1). Toen was de strijd wel gestreden. ZFC legde het hoofd in de schoot en Stormvogels vond het ook welletjes. Het liep al aardig naar het einde, toen Lust zijn doel verlaten had en Van Onselen in het bezit van de bal was. Onder de lat stond de ZFC-spil Kuiper en Van Onselen be greep, dat een hoog schot op doel óf lot een doelpunt óf tot een strafschop zou leiden, als Kuiper z'n handen zou gebruiken. Kui per maakte inderdaad hands en toen kreeg Freek Venus van zijn aanvoerder opdracht om „even" de penalty in te gaan schieten, wat hij prompt deed (4-1). Onmiddellijk daarop kondigde Karei van der Meer het einde aan en was Stormvogels kampioen. Na afloop van de grote strijd maakte doel man Kraak, bijna bedolven onder een reusachtige krans, op de schouders der geestdriftige supporters een triomftocht naar de kleedkamers. „De intocht der gladiatoren" ter ere van de blauw-witten schalde gisteravond tegen achten over IJmuiden. De IJ mui- der Harmonie ging vooraf aan trotse fakkeldragertjes, die een vijftal lan dauers flankeerden, waarin bestuur en spelers van Stormvogelsde hulde van IJmuiden in ontvangst namen. Op Ko ninginnedag kan het eigenlijk niet druk ker zijn in de Kennemerlaan en vóór café „Kennemerhof'het uitgangspunt van de kampioensstoet, had zich een menigte verzameld die het verkeer vol komen stop zette. De rondgang door IJmuiden is een ware zegetocht gewor den en mede natuurlijk ook al door het. prachtige zomeravondweer zullen slechts weinigen in huis zijn gebleven. De Kennemer Motorclubleden vierden Zaterdagavond in hotel Parkzicht gezamen lijk het Paasfeest met een „eierdrive", een gecombineerd wedstrijdspel van vlotbrug gen, sjoelen en bridgen. Zoais gewoonlijk, wanneer deze rijders een bijeenkomst organiseren, was deze avond weer druk bezocht en heerste er een gezellige sfeer. Handenvol eieren zijn er na afloop in de zakken der winnaars weg gesleept. Mej. A. Geleen werd als winnares van de betrouwbaarheids-wandeltocht gehul digd. De eerstvolgende keer dal de K.M.C. weer in clubverband actief zal zijn is op 26 April gesteld, waar men zal meerijden in een rally te Hilversum voor auto's, motoren en bromfietsen. Santpoortse schaakslagen In groep I van de schaakclub „Sant poort" wist Sterk dokter De Groot 'n kost baar half puntje afhandig te maken. Dit zeer ten gerieve van W. Schuurman, die nu een vol punt voor kan komen. In groep II werd de partij Houlerman- Haanappel afgebroken.. V. d. Bronk ver sloeg Homan en wordt hierdoor een serieu ze candidaat voor het kampioenschap in deze groep. Bilder heeft zich uit deze groep teruggetrokken. In groep III verloor De Boer onverwacht van Nederlof, waardoor Spook weer een vol punt voor staat. Aan spanning ont breekt het hier niet. Roos won van Van Dijk, die nu weer onderaan staat. Tenminste tachtig van de negentig minuten is VSV in de wedstrijd tegen Zwolse Boys in de meerderheid geweest. Steeds trachtten de Velsenaren door tech nisch behoorlijk spel het Zwolse doel te naderen, hetgeen ook vaak gelukte. Het beslissende schot ontbrak echter. Daarbij kwam dat doelman Borgmeier zijn doel op uitstekende wijze verdedigde. Er was geen doorkomen aan. Dat was jammer voor de bezoekers, die zeker een gelijk spel hadden verdiend. Nu moesten zij genoegen nemen met een nederlaag van 10. Het enige doelpunt ontstond in de vijf en dertigste minuut van de eerste helft toen een ogenschijnlijk ongevaarlijke aan val besloten werd met een snelle reactie van de Zwolse linksbinnen Filippini, die doelman Van de Wint met een hard schot verraste. Tegen dit' doelpunt vermocht Van der Kuil, die bepaald prettig enthou siast speelde, niets te doen, hoezeer hij zich ook weerde en hoe vaak hij ook de Zwolse achterhoede passeerde. Direct na de aftrap al nam VSV het initiatief in handen. Keer op keer zat de Het kampioenselftal van Stormvogels. Er zullen maar weinig grassprietjes omhoog zijn blijven staan op de fraaie mat van „Schoonenberg" toen het grote legioen de elf vermoeiden bestormde. Het moet voor de wat be zadigder toeschouwers op de tribune bepaald een zon derling gezicht zijn geweest: die veelkleurige deining op het veld. Kussentjes, papie ren toeters en mutsen wer den verkreukeld en ver trapt, maar over deze bij komstigheid is niemand gevallen. Het heeft vrij lang geduurd voor de be zwete kampioenen in de koele kleedkamer arriveer den. Het spervuur van felicitaties was hier al eniger mate beter gericht en terwijl de spelers de shirtjes over de plakkende haren trokken, had men moeite te verstaan wat er zoal gezegd werd. Voorzit ter Chr. W. Suwerink kon er, evenals zijn elf dappe ren, best een stel handen bij gebruiken op dat ogen blik. De „Stormvogels"- kleedkamer was met recht een leeuwenkooi, want voor de raampjes verdrong zich de jeugd, om een glimpje op te vangen van haar fa vorieten. Piet Kraaks stem verhief zich herhaaldelijk nadruk kelijk en zo verkondigde hij bij voorbeeld lachend „Dat heel IJmuiden op het goede paard had gewed". Jan Luppens stond wat achteraf tegen de houten wand en had niet veel te vertellen, keek alleen met een blij gezicht naar al die enthousiaste mensen, die el kaar op eikaars schouders sloegen en duidelijk hoor baar mededeelden, dat ze nooit anders hadden ver wacht. Namens het gemeentebe stuur probeerde de ambte naar voor de sport de heer H.F.G. Smakman Piet Kraak te bereiken, wat pas na di verse vergeefse pogingen gelukte, want de waarlijk uitgelaten aanvoerder stond geen seconde op dezelfde plaats. Er waren ook bloe men van ZFC, de sportieve verliezers, die in de andere kleedkamer evenwel aan merkelijk rapper onder de douche stapten.... Verscheidene dames van de supportersvereniging, in blauw shirt, witte rok en de papieren pet op de krul len, drongen de kampioens kleedkamer binnen om een voorlopige bloemenhulde te brengen. En zo bleef de kleine ruimte bijna een half uur een reactievat, waarin de vreugde explo deerde. In taxi's werd het elftal naar „Kennemerhof" gereden, waar in de boven zaal lange gedekte tafels ge reed stonden. „Weer goede zusters" In de bovenzaal van café „Kennemerhof" opende voorzitter Chr. W. Suwe rink omstreeks halfzes een rij sprekers, die Stormvo gels-spelers en bestuur gezeten naast de respectie velijke dames aan lange tafels met diverse versna peringen de nodige ge lukwensen toevoegde. Na oud-voorzitter J. de Nobel kwam de waar nemend-voorzitter van V. S. V., de heer F. Rot, voor het front. Namens deze Velsense eerste klasser deelde hij onder meer mee: „Van onze kant zetten wij een dikke streep onder de enigszins gespannen ver houding tussen de beide clubs. Van dit ogenblik af hopen wij weer goede sport- zusters te worden en hier is onze hand!" Met een da verend en langdurig applaus stemde het gezelschap in met deze geste en de heer Suwerink antwoordde: „Wij zijn niet haatdragend, zo lang onze belangen niet ge schaad worden. Beide ver enigingen moeten hun eigen boontjes doppen en daarbij een eerlijk standpunt in nemen. Een oprechte sa menwerking juichen wij uiteraard van harte toe", aldus de voorzitter van „Stormvogels". Voorts spraken onder an deren nog Dick van Rijn, reporter van de Wereld omroep, en de heer G. Zwang, voorzitter van E. B. O. H. uit Dordrecht, welke club mèt Volendam tegen de IJmuidenaren promo tiewedstrijden moet spelen. De supportersvereniging heeft tot slot voor de dames van ae kampioenen een boom van een ruiker laten aanrukken. 1 voorhoede van de gasten voor het Zwolse doel, waar de achterhoede nogal vreemd optrad. Het heeft zeker niet aan de kracht van die Zwolse achterhoede gelegen dat in dat stadium doelpunten uitbleven. We zagen Van der Kuil van dichtbij hard in schieten, maar doelman Borgmeier werkte de bal buiten het doel over de lijn. Nog geen minuut daarna ging de bal uit een schot van De Vries juist over de lat. Zo ging het maar door. Steeds vaker moest de Zwolse doelman handelend optreden. De eerste de beste uitval van de Zwolle naren had al succes. De bal kwam bij linksbuiten Heidenrijk, die de snel naar voren gekomen linksbinnen Filippini de kans van de dag bood waarvan de laatste dankbaar gebruik maakte. VSV viel op nieuw verwoed aan. De Velsenaren maak ten echter een tactische fout. Zij sloten de Zwollenaren volkomen in. En dat kunstje heeft de Zwolse ploeg in de afgelopen maanden wel geleerd. Want dan is zij in staat een muur op te trekken voor het doel waar geen doorkomen aan is. Dat bewees ook de tweede helft. Hoe de voorhoede van de Velsenaren ook combi neerde, binnen het doelgebied wemelde het van Zwolse spelers, die in alle moge lijke standen verdedigden. Vaak moest het lichaam redding brengen waar een been of het hoofd niet meer kon helpen. In die overvloed van vergeefse VSV-aanvallen verstreek de tijd en voor de bezoekers er erg in hadden was de nederlaag een feit. Weer is de belangstelling groot geweest, toen Zaterdag de schoolvoetbal op de ter reinen van Schoonenberg en Waterloo aan het rollen werd gebracht. Opmerkelijk was ook nu weer het groot aantal leerkrachten, dat de verrichtingen van hun jongens volg de of als leider van de ploeg optrad. En vooral dit laatste stelt de commissie op hoge prijs. „Meneer" Verkruyssen rijdt elke dag steevast aan het hoofd van z'n keurploeg van Santpoort naar Schoonenberg, „Mees ter" Pels van de Adolf van Nassauschool hanteert elke keer de grensrechtersvlag, leraar Van Dijck van de H.B.S. kijkt niet alleen naar de verrichtingen op het groene veld, doch zorgt ook voor rust en orde op de kleedzolder, gymnastiekleraar Rozen- stein rent van het ene Nijverheidsschool elftal naar hel andere 10 in totaal mijnheer Van Hameien van de Ossendorp- school moedigt vooral z'n kleine links buiten „Elias" aan en de prestaties van de Creutzbergers en Joannes-U.L.O.'ers wor den met spanning door de hoofden Vennik en Schouten gevolgd. En zo zouden we kunnen doorgaan, want vrijwel elk elftal ziet aan het lijntje een vertrouwd onder- wijzers- of leraarsgezicht. Kwamen de liefhebbers van beslissing- door-strafschoppen er de eerste twee dagen bekaaid af, de derde dag kwamen ze beter aan hun trek. Niet minder dan zes wed strijden eindigden in een gelijk spel, waar van er vijf door penalties moesten worden beslist. In het zesde geval betrof het een gelijk spel in afdeling B, waarvan de clubs een halve competitie spelen. En als we er dan verder nog bij vertel len, dat er bovendien nog drie wedstrijden slechts met de oneven goal gewonnen wer den, dan blijkt uit dit alles wel, hoeveel spanning er Zaterdag op Schoonenberg en Waterloo heeft geheerst. In de B-afdeling behaalde H.B.S. I zijn derde overwinning in successie, hoewel er kend moet worden, dat de Creutzbergers zich dapper hebben geweerd. In deze drie wedstrijden werd de H.B.S.-doelman geen enkele maal gepasseerd. In de C.-afdeling speelden de St. Joannes U.L.O. en het tweede elftal van H.B.S. een prima wedstrijd. Bij de stand 21 voor H.B.S. gingen de meisjes-supporters van de St.. Joannes-U.L.O. zich met het geval be moeien en werkelijk, het hielp: Op fraaie wijze scoorde Pius Reyerse de gelijkmaker. Jammer voor de enthousiaste supportsters, dat haar favorieten zo slecht de strafschop- nen namen! In deze afdeling geven we H.B.S. 2 een goede kans. In de D-afdeling werden het 3de elftal van de Willem de Zwijgerschool en het elf tal van de Chr. V.G.L.O. resp. door Nijver heidsschool 10 en het tweede elftal van de St. Joannes U.L.O. „gekraakt". In de E-afdeling leden de volgelingen van „meester" Pels een onverwacht grote nederlaag tegen hun plaatsgenoten van de St. Liduina-school. De Ossendorpers ston den enige minuten voor tijd nog met 21 tegen de Pieter Vermeulenschool achter en wonnen toch nog met 32. De Marnix- jongens verloren „net aan" van de School met de Bijbel en de jongens van „meneer" Kool en „meneer"Bergsma konden in de wedstrijd geen enkel puntje maken; echter wèl bij het strafschoppen nemen. Na afloop daarvan keek „meneer" Kool het vrolijkst! De uitslagen luidden: Afdeling E (verliezers): Ossendorpschool P. Vermeulenschool 32, Marnixschool School m. d. Bijbel 01. Afdeling E (winnaars): Emmaschool Julianaschool 00 (Julianaschool wint). St. LiduinaschoolAdolf v. Nassauschool 5—0. Afdeling D (verliezers): Creutzb.school 3 —H.B.S. 5 1—1 (H.B.S. wint), Nijverh.- school 9—H.B.S. 4 0—3. Afdeling D (winnaars): Chr. V.G.L.O.— St. Joannes U.L.O. 2 17, W. de Zwijger- school 3Nijverh.school 10 111. Afdeling C (verliezers): H.B.S. 3Nij- verh.school 7 05 (regl.), Nijverh.school 3 W. de Zwijgerschool 2 00 (Nijverh.- school wint), Nijverh.school 5Nijverh.- school 8 15. Afdeling C (winnaars): Creutzberg- school 2Nijverh.school 6 11 (Nijverh.- school wint), H.B.S. 2-St. Joannes U.L.O. 1 22 (H.B.S. wint), Nijverh.school 4 Duinwijk U.L.O. 31. Afdeling B (halve competitie): U.L.O. (Beverwijk)Nijverheidsschool 2 22, H.B.S. ICreutzbe'rgschool 1 10, U.L.O. (Beverwijk)H.B.S. 06. ADVERTENTIE HAARLEM EIcctrische installaties Luidsprekende telefoon-installaties „Watervliet"-korfballers in feeststemming bijeen De korfbalvereniging „Watervliet", die haar leden in groten getale Zaterdagavond bijeen zag om in het Statenhuis aan de Velserweg de korfbalcompetitie te beslui ten met een feestavond had geen betere keus kunnen doen dan het programma te laten verzorgen door het ensemble van de P.W.-boys. Onder leiding van Klaas Oos terveen, die verschillende nummers voor gitaar en mondharmonica van tekst had voorzien, kon het gezelschap tot grote hoogte opvoeren. Vooral het optreden van de „lady-crooner" en haar partners sloeg bijzonder in. Voorzitter R. Vellhuys, die de P.W.-boys na afloop van het progi-amma dankte, kreeg alle steun van de Watervlieters, die hun geestdrift duidelijk onderstreepten. Voor „The Farians" onder leiding van Johnny Westerman was het niet zo eenvou dig om met hun dansmuziek dezelfde hoog te te bereiken als het vorige ensemble. Maar ook nu was de zeer gezellige stem ming de helpende factor. Veisen wint bij De Meteoor Velsen heeft aan alle onzekerheid een einde gemaakt door bij De Meteoor met niet minder dan 52 te winnen. De over winning was volkomen verdiend doordat vooral in de tweede helft Velsen veel beter speelde aan de thuisclub. Het begin was zeer gunstig voor de Wij- kenaren die door Bakkum en Tromp spoe dig een voorsprong van 20 konden nemen. Een fel offensief van De Meteoor resulteerde in twee doelpunten. Met gelijke stand (22) werd gedraaid. In de tweede helft kwamen de betere capaciteiten van de Velser ploeg goed tot uiting. De warmte vergde veel van de spelers en thans bleek Velsen inderdaad over de beste ploeg te beschikken want de Velsenaren kregen een duidelijk overwicht. De voorhoede combineerde goed; Bakkum (2 x) en Tromp wijzigden de score van 22 in 25 en wat de thuisclub ook pro beerde, Velsen liet zich de voorsprong niet meer ontnemen. Vitesse had succes tegen Kinheim Kinheim heeft het seizoen besloten met een nederlaag van 6-0 tegen het Castri- cumse Vitesse. Vitesse speelde met vier spelers in de voorhoede, die de verdediging van Kinheim voor problemen stelden. In het eerste kwar tier was de thuisclub overwegend sterker, maar wegens slecht schieten gingen de kan sen verloren. Na deze periode opende Twisk de score voor Vitesse. Hij passeerde enkele minuten later Keirsgieter opnieuw (0-2). Vitesse was in het veld zeker niet sterker, maar Borst bracht vlak voor de rust de stand op 0-3. Direct na de hervatting pakte Kinheim flink aan. Uit een van de aanvallen was v. d. Water doorgebroken, doch zijn schot ging rakelings over. De aanvallen van Vi tesse waren gevaarlijker en na 15 minuten plaatste de linksbinnen de bal voor doel, waar De Vries gereed stond om weg te werken. Via de paal verdween de bal ech ter in eigen doel (0-4). Hoewel Kinheim nog trachtte de eer te redden en Groeneveld hiervoor naar voren kwam, die het met een mooi hard schot de doelman erg lastig maakte, wist Vitesse met vlotte combina ties de stand tot 0-6 op te voeren. CSV versloeg Wijk aan Zee met 2-0 Het spel dat CSV Maandagmiddag in de thuiswedstrijd tegen Wijk aan Zee ten beste gaf, verschilde met dat van voorgaande ontmoetingen. De Castricumse voorhoede was uitermate doortastend en voorts wierp het gehele elftal zich in de strijd als gold het een kampioensmatch. Linksbuiten H. Stolk gaf zijn club na acht minuten spelen met een fraai doelpunt de leiding (1-0). Gestuwd door hun uitstekende middenlinie bouwden de Wijk aan Zeeërs gevaarlijke aanvallen op. De doelman der bezoekers maakte een buitengewoon goede indruk. Voor een schot dat E. Riethorst na tweeën twintig minuten op hem afzond, moest de doelman echter zwichten (2-0). Was de thuisclub hel resterende gedeelte van de eerste helft in de meerderheid, na de her vatting pakte Wijk aan Zee de zaken flink aan en bezorgde de Castricumse doelman veel werk. Het warme weer oefende naar mate de wedstrijd verliep, geen goede in vloed op de spelers uit. Een scheidsrechter lijke beslissing bracht de tongen van enige spelers der bezoekers tenminste danig in beroering. De steeds goed leidende arbiter maakte korte metten en stuurde drie spe lers van Wijk aan Zee naar de kleedkamers. Door deze gang van zaken zakte het tempo aanmerkelijk. Daar zowel Wijk aan Zee als de thuisclub er niet in slaagden te doel punten, bleef het 2-0 voor CSV. Ripperda-Beverwijk 5-0 Met een vijftal invallers, o.a. voor de gebroeders Van Lint, Steenvoorden en Ben- nink, heeft Beverwijk in Haarlem tegen Ripperda een stevige nederlaag moeten in casseren. Geen van beide clubs had bij de uitslag enig belang. Dit in aamerking ge nomen en gezien de voor voetbal te zomerse temperatuur, is de ontmoeting niet on interessant geweest. De uitslag, 50 in het voordeel van de thuisclub, geeft de spel- verhouding bovendien in zoverre onjuist weer, dat het overwicht van Ripperda grotendeels bestond in het beier gebruik maken, van de verworven kansen, een on derdeel, dat de gehavende ploeg van de bezoekers slecht onder de knie had. Voor de rust scoorden voor Ripperda Van dei- Linden en S. Bakker en daarna werd het door Chr. Dreijer al spoedig 30. Th. cn Chr. Dreijer verhoogden de score tenslotte tot 50. DEM won laatste wedstrijd DEM heeft in Halfweg een vrij onbedui dende wedstrijd gespeeld want in de zo merse temperatuur viel het niet mee om er een behoorlijke partij voetbal van te maken. Het begin was anders wel sensatio neel want binnen een minuut had Appel de Halfwegse doelman reeds verschalkt. Nog geen minuut later bracht de thuisclub de partijen weer op gelijke voet. Ook na de pauze was de strijd weinig interessant. Halfweg probeerde wel met iets meer geestdrift de strijd in zijn voor deel te beslissen, maar de Wijker verdedi ging was te sterk voor de overigens zwakke Halfwegse voorhoede. Bij een der aanvallen van DEM kreeg Zonneveld een kans cn de Wijker club had een 21 voorsprong. In het resterende gedeelte van de speel tijd gebeurde er weinig bijzonders meer zodat DEM met een 21 overwinning het vrij gunstige seizoen besloot. Door een overwinning van 4-0 op Dindua heeft IJmuiden zich in de tweede ronde van de K.N.V.B.-beker geplaatst. Het zag er voor rust niet naar uit dat de zege zo groot zou worden, want er werd bepaald slecht gespeeld. Een voorsprong zou zeker niet verdiend zijn geweest. Na rust werd er sneller en enthousiaster gespeeld, waar legen de achterhoede van Dindua niet be stand bieek. Het werd tenslotte 4-0 door doelpunten van Vooys en Wapenaar. Het derde elftal van IJmuiden, dat ge havend in het veld stond, verloor zijn laat ste competitiewedstrijd met 4-2 van Ken nemerland 2, dat nu de tweede plaats bezet. Het vijfde elftal won met 2-1 van SSH. De junioren a deelden met Kennemerland b de punten (5-5). ADVERTENTIE De oorzaak Een hardwerkend elftal cn Kennemerlaan 137, IJmuiden, Tel. 4071 Van de aftrap af ontwikkelde zich een gelijk opgaande strijd tussen beide ploegen met spannende momenten voor de doelen. De verdedigingen werkten echter uitste kend weg, zodat de beide invallers-doel- verdedigers weinig te doen kregen. Na 20 minuten echter liep Prinsen door op een vooruitgespeelde bal en scoorde fraai (0-1). VVD kwam nu wat beter voor de dag en zette de veldmeerderheid in een voorsprong van 2-1 om. Na de hervatting kreeg IEV een over wicht, maar de vele schoten op het Haar lemse doel gingen of naast of rakelings over. Bij een der sporadische uitvallen echter kwam een doelpunt aan de andere kant door de WD-linksbinnen. Wat IEV ook probeerde, niets wilde gelukken. Waterloo heeft op het lang niet zwakke EDO 3 een verdiende zege behaald. Nadat eerst EDO een voorsprong van 1-0 had ge nomen, zorgden Post (2 x) en Zwaan voor een stand van 3-1 met de rust. Na de hervatting liep Waterloo direct hard van stapel. Zwaan verraste met een zacht schot de doelman. Hierna deed Wa terloo het kalm aan. EDO werd sterker en verkleinde met twee doelpunten de achter stand. De overwinning kwam nog in gevaar en Van der Steen bracht redding door de bal uit het verlaten doel te trappen. Tien minuten voor het einde maakte Post aan alle onzekerheid een einde door met een prachtig doelpunt de stand op 5-3 te bren gen. Stormvogels 2 kwam in de wedstrijd tegen Helder 2 met tal van invallers uit. Toch slaagden de blauwwitten er in door Effern de leiding te nemen. Deze zelfde speler kreeg óf na goed werk van zich zelf óf van dat van zijn medespelers een paar goede kansen om de voorsprong nog te vergroten maar met schieten was hij niet bijster fortuinlijk. Helder slaagde er evenwel in de achter stand in een 21 voorsprong om te zetten. De gelijkmaker ontstond, doordat een Stormvogels-back de overigens voor doel man Vader gemakkelijk houdbare bal even van richting veranderde. Het had er alle schijn van, dat Storm vogels 2 de achterstand niet zou inlopen, want de voorhoede speelde, enkele uitzon deringen daar gelaten, niet al te best en was in ieder geval in de meeste gevallen niet tegen de Helder-verdediging opge wassen. Na een door De Boer genomen vrije trap werd de Helder-doelman echter toch nog door Zwemmer gepasseerd (22).

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5