De prijzen van „Kennemer Hof" zijn in handen van de winnaars Man, ga toch HUNTER BANDEN Agenda voor Beverwijk Clowntje Riek Prettige herinnering aan geslaagde bloemenshow Castricum Limmeti Heemskerk Velsen-Noord Santpoort WOENSDAG 16 APRIL 1952 Motorseizoen wordt geopend door betrouwbaarheidsrit DE CACpotó VIRGINIA „Scheybeeck" in lentetooi Castricum gaat in Voeren- daal en Delden „gymmen" Aubade en optocht op 30 April „Hollen en Trappen" zegevierde over „Vliegende Jeugd" Kinheim 2 degradeert „Terrasvogels" ingemaakt door O VVO Voor de kinderen Scheepvaart FEUILLETON De fluistercampagne Mosselseizoen was gunstig Promotiewedstrijden van Stormvogels '4 Dinsdag-avond zijn in de bovenzaal van het veilinggebouw „Kennemcrland" de prijzen uitgereikt van de in Maart gehou den bloemententoonstelling „Kennemer Hof". De voorzitter van het tentoonstellings comité, de heer C. Broeze, heeft de zo ge slaagde bloemententoonstelling nog eens de revue laten passeren en noemde onder meer het feit, dat dit succes alleen te danken is aan de saamhorigheid der kwekers, die hebben laten zien wat samenwerking kan doen. Jammer dat het financieel resultaat even onder de maat bleef, maar met passen en meten, aldus de voorzitter, is men er toch uitgekomen. Zodat het waarborgfonds niet aangesproken behoefde te worden. De heer Broeze dankte ook hier allen, die tijd noch moeite hebben gespaard en stelde in het bijzonder de grote verdiensten van de ar rangeur. de heer A. J. Martens, in het licht. Op zijn beurt schoof de heer Martens een deel van de aan hem toegezwaaide hulde naar het tentoonstellings- en werk comité terug, dat hem met alles zozeer heeft geholpen. De heer Broeze ging hierna over tot het uitreiken der prijzen. De ereprijzen van H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bern- hard kwamen in het bezit van de heren A. en P. Nijssen uit Santpoort. Namens de inzenders sprak de heer A. Nijssen die er, puttend uit een rijke erva ring, op wees. dat de tentoonstellingen in Beverwijk altijd een aparte geest en sfeer scheppen, die men elders vergeefs zocht. Enkele dia's in kleuren werden door de Voor de leden van de Kennemer Motor club begint Zondag 20 April het motorsei zoen met een betrouwbaarheidsrit. Voor motoren zal de afstand c.a. 100 km bedra gen. Er zal in twee klassen gereden worden (tot en met 200 cc met een gemiddelde snelheid van 36 km, daarboven 40 km per uur). Voor fietsmotoren is deze rit c.a. 50 km lang, met een snelheid van 18 km per uur. De start is om 2 uur in „Parkzicht". Met deze rit wordt de ,,Parkzicht"-wissel- beker verreden en het behaalde aantal punten zal gelden voor het clubkampioen schap. Het bestuur heeft een actie op touw ge zet om het aantal leden te vergroten. Voor diegenen die het grootste aantal leden wer ven, zijn aardige prijzen beschikbaar ge steld. Het werk van de WIKA Voor de leden van de Vrijdenkersver eniging „De Dageraad" is er een discussie avond georganiseerd op Donderdag 17 April. De heer H. Wallenburg zal een inleiding houden over het onderwerp „Wat is het doel van de W.I.K.A.?" ADVERTENTIE Woensdag 16 April. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Drei gende trommen". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Teresa". W. B. Theater: geen voorstelling. Donderdag 17 April. Kennemer Theater, 8 uur: Voorstelling door het Arbeiders-Toneelfonds. Luxor Theater, 8 uur: Cabaret. K.S.A.-gebouw, 8 uur: Jubileum-Cabaret- Revue „Het Masker". Bovenzaal Bellevue, 8 uur: Vergadering Prijzencommissie. heer D. Marx vertoond, waardoor de kleu renweelde van Kennemer Hof herleefde. Na het officiële gedeelte bleef men bij een in een meer feestelijke stemming. Medewerking verleenden de heren A. Dors en A. Roemer met een gewaardeerde muzi kale illustratie. Het wandelpark „Scheybeeck" in Bever wijk komt in lentetooi. In de afgelopen win ter hebben de landschapsarchitect en de employé van de gemeentelijke plantsoen dienst er extra zorgen aan gewijd, vooral wat betreft de houtopstand en de onderbe planting. Van gemeentewege wordt er, nu het seizoen is aangebroken, de wandelaars op gewezen dat zij zich nooit buiten de open gestelde paden mogen begeven, noch bloe men, groen of takken plukken. Het park dient er zo fris en weelderig mogelijk te blijven uitzien. Het wordt bij voortduring in de hoede van het publiek aanbevolen. Zoals bekend, kunnen kinderen beneden de 16 jaar zonder geleide niet worden toegelaten. Geleiders van kinderen zijn voor het gedrag van de jeugd aansprakelijk. Rijwielen, ook al worden ze aan de hand meegenomen en honden worden in het geheel niet getole reerd. Op overtredingen of beschadigingen is straf gesteld, zo wordt van overheidswege meegedeeld. Jaarvergadering A.B.V.A. gaat bestuur kiezen Vrijdag 18 April zal er voor de leden van de Algemene Bond van Ambtenaren, afdeling Beverwijk, in de koffiekamer van 't Centrum een vergadering worden ge houden. Behalve de jaarverslagen staan er en kele bestuursverkiezingen op de agenda. „Nieuwe oogst" binnengehaald door „The Velno's" Het Kennemerstaten Show- en Amuse mentsorkest „The Velno's" komt Zaterdag 26 April met een geheel nieuw program ma in het Kennemer Theater. Deze „Nieu we oogst" wordt uitgestald onder leiding van Barend Kuhfus en aan de man ge bracht door Louize Kuhfus, Ea Goode en Chris Boeree, die hun stemmen al geducht getraind hebben op de verkoop van hun songs. Verdere medewerking wordt ver leend door het Mondharmonica-trio „The three Sunfields" en „twee zingende dwa zen", Gerry en Ferry. Het daaropvolgende bal staat onder leiding van J. Arends en wordt begeleid door „The musical players". Spreker voor Vrouwengroep was zoek De vrouwengroep van de Partij van de Arbeid, voor welk gezelschap Dinsdag avond de heer Loppersum van het Haar lemse reclasseringsbureau zou spreken, kreeg de -"stelling te horen, dat de spreker ri het appèl verscheen, door dat hij v thuisreis uit België was opgehoud: Ter elf. - ure vond men de heer J. Schmohl bereid om over het reclasserings- werk het een en ander te vertellen. De heer Schmohl, die in Beverwijk al een vijftal jaren met de reclassering nauw ver bonden is. besprak eerst de kleine vergrij pen, waarvoor men in vroeger tijden de zwaarste straffen kreeg, waarna hij het ontstaan en de groei van de reclasserings- arbeid behandelde. Hierna gaf hij schets jes uit zijn praktijk, waarbij de moeilijke gevallen, waarvoor de ambtenaar soms komt te staan, naar voren kwamen. Bij de vervolgens ontstane discussie werd breedvoerig over het voor en tegen van het werk gesproken. „De Egelantiers" met „Gaslicht" Onder auspiciën van het Arioeiders- toneelfonds zal Donderdag 17 April het toneel-ensemble „De Egelantiers" in het Kennemer Theater de bekende thriller „Gaslicht" ten tonele brengen. Reismogelijkheden bij emigratie Dat ondanks de zomerse warmte de to neelzaal van het Kennemer Theater gister avond bijna geheel vol was, bewijst de voortdurende belangstelling die er bestaat voor alles wat met emigratie te maken heeft. Het organiserende reisbureau had op deze grote belangstelling niet gerekend, maar aanvaardde het in dank. De heer G. Tates, verbonden aan de pu bliciteitsafdeling van het bureau hield een kort betoog, waarin hij de voordelen van een reisbureau in het algemeen (en natuur lijk speciaal van „zijn" bureau) uiteen zette. Over specifieke emigratie-aange legenheden zou men zioh beter tot zijn vak organisatie of het arbeidsbureau kunnen wenden, zei hij. In de prachtige kleurenfilm „Per m.s. Sibajak naar Australië" werd een der ver- vervoersmogelijkheaen naar het nieuwe vaderland (in dit geval Australië) behan deld. De overige films „Nederlanders in Australië", „Dit is Niéuw-Zeeland" en „Mijn neef uit Canada" vielen bij de ad- spirant-emigranten zeer in de smaak. Oprichtingsvergadering „Nieuwe Koers" Vanavond om 8 uur zal er in de zaal „Dors" een vergadering gehouden worden teneinde een nieuwe afdeling van de „Nieuwe Koers", de jongerenorganisatie van de P. v. d. A. op te richten. Op deze vergadering zal de hoofdbestuur der de heer Jan Hes spreken over „Nieuwe Koers". De langverbeide uitwisseling tussen de junioren van de RK gymnastiekvereniging „Vitesse" uit Castricum en die van „Furen- thela" te Voerendaal in Zuid-Limburg, zal binnenkort gebeuren. Maandag 2 Juni Tweede Pinksterdag vertrekken de Castricummers om 9 uur in de morgen per bus van het station. Na aankomst in Voe rendaal staat allereerst een rit langs de mijnen op het programma. De tweede dag wordt een bezoek ge bracht aan de grotten van Valkenburg. De wedstrijden worden 's avonds in de gym zaal van Furenthela gehouden. Na een ochtendwandeling op de derde dag zal om 2 uur in de middag de terugtocht naar Castricum worden aanvaard. De Zuid-Limburgers komen op hun beurt in Augustus een bezoek aan Castri cum brengen. Voor de senioren heeft het bestuur van Vitesse een sportuitwisseling met Delden in petto. In de rij der plaatsen benoorden het Noordzeekanaal die zich opmaken om Ko ninginnedag te gaan vieren, kan nu ook het dorpje Limmen met ere genoemd wor den. Op de 30e April zullen 500 schoolkinde ren voor de woning van burgemeester J. Bosman aan de Rijksstraatweg aan de ge meentelijke autoriteiten een aubade gaan brengen. Een optocht van versierde fietsen, karretjes en trekwagens gaat aan de aubade vooraf en het Limmense Fanfarecorps ver leent zijn onmisbare medewerking. Om 2 uur in de middag nemen de tradi tionele volksspelen op het terrein van de RKW Limmen aan de Dusseldorperweg een aanvang. Voor deze spelen zijn diverse prijzen beschikbaar en de spelen worden opgevrolijkt door draaiorgelmuziek. Alvorens de burgerij in een Stille Tocht Zaterdag 3 Mei naar het monument te Limmen vertrekt, worden om 6.45 uur in alle kerken herdenkingsdiensten gehouden. De onkosten van de volksfeesten kan het comité bestrijden uit geldmiddelen, die nog in kas zijn van verleden jaar, zodat men dit keer geen collecte behoeft te houden. Vergeleken bij andere plaatsen kan Lim men in dit opzicht zeker een witte raaf genoemd worden. BURGERLIJK ESTAND GEHUWD: J. A. Seheffer en Th. J. A. Kee. GEBOREN: Hendrik F. M., z. van H. N. Dames en M. C. Th. Verlinden; Gerdina A. M., d. van L. de Ruijtgr en M. A. Jansen; Hans, z. van J. Reints en J. Bergsma: Corne- lis A., z. van P. J. van Duivenvoorde en A. M. Jak: Reinier P. H., z. van H. Burger en M. H. Brakenhoff. OVERLEDEN: Anna Th. Tromp, oud 71 j., weduwe van A. Boogaard; Aafje Meesters, oud 61 j., weduwe van A. van Lint. De Paasrust heeft, de voetballers van het Hoogoventournooi kennelijk goed gedaan, want er ontwikkelde zich in de B-wedstrijd tussen „Flying Youth" ofwel „Vliegende Jeugd" (Walserij Oost) en „Hollen en Trap pen' (Bouwafdeling) Dinsdagavond een frisse strijd. Direct al was het voordeel bij de bouwers, de ploeg, die vorig jaar tweede in B werd. De „routine" sprak dus een woordje mee en dit buitte Westerman al gauw uit. De walsers konden de druk niet weerstaan, zodat de Hol en Trap-midvoor binnen 10 min. twee keer doelpuntte en dit na 20 minuten maar weer eens herhaalde. Wel trachtten de vliegende kinderen het spel te verplaatsen, doch toen even voor de pauze Westerman met een strak, hard schot er 0—4 van maak te, werd het hopeloos en half-time. Na de hervatting toonden de walsers ech ter wat meer élan. Steeds werd de bal be hoorlijk opgebracht, maar de vele waarlijk opgelegde kansen bleven wegens te ver door gevoerd combineren uit. Op een goed mo ment zag een verdediger van Hollen en Trap pen kans de bal van de doellijn weg te wer ken. De veldverhouding was vrijwel gelijk. Het duurde een kwartier, voor Hollen en Trappen bij een uitval over rechts de stand op 0—5 bracht. Toen was het blijkbaar hele maal gedaan, ondanks, dat „Vliegende Jeugd" er zin in kreeg. Weliswaar deden zich vaak lachwekkende schermutselingen voor. maar doordat de scheidsrechter opzettelijk zijn tijd vergat, konden de hardwerkende walsers toch de eer redden (15). Vanavond wordt in de A-afdeling ge speeld tussen Lob II en Amateurs en Don derdag wordt begonnen met twee wedstrijden tussen Tangenridders—Kernboys en Cen trale BoysStofwolk (inhaalwedstrijd). De verwachtng, dat de Kinheim-reserves het in de uitwedstrijd tegen EDO 4 te Haar lem niet zouden bolwerken om zich in de eerste klasse B van de Haarlemse Voetbal bond te kunnen handhaven is volledig uit gekomen. Met een 6—2 nederlaag werd Kinheim 2 naar Velsen teruggezonden, zodat de auto matische degradatie naar de tweede klas HVB een feit werd. Pinkster-tournooi van Kinheim-jeugd De voetbalvereniging „Kinheim" organi seert Tweede Pinkesterdag. 2 Juni. een groot aspirantentournooi op het Van Gelder Sport park in „Tussenwijk". De jeugdcommissie van de geel-zwarten heeft verder op 15 Juni het voornemen de jongere voetballers een uitstapje te laten maken naar Schiphol, Oud-Valkeveen, Soest- duinen en Utrecht. Onvolledigheid was mede schuld Terrasvogels ontving de kampioensploeg OVVO met een zeer onvolledig elftal, zulks als gevolg van de ontmoeting Stormvogels ZFC. De Amsterdammers deden run roep van kampioen alle eer aan en speelden een prima partijtje. Vooral het goede spel van de midvoor en de rechtsbuiten, de ex- Ajaxied Korndorfer, viel op. Met de rust leidde OWO reeds met 4-0 en deze stand zou nog hoger zijn geweest, als invaller doelman Butter niet zulk goed werk had geleverd. Na de rust deden de Amsterdammers, die over alle linies domineerden, het wat kalmer aan en stelden zich met twee doel punten tevreden, zodat Terrasvogels ten slotte met 6-0 de volle eer aan de gasten moest laten. Zo kwamen ze thuis. Oom Tripje had natuurlijk zo begrepen, dat er iets was; dat zag hij wel aan de be dremmelde gezichten van de drie jongens. „Wel, vertel eenswat is er met jullie gebeurd?" Toen vertelde Rick, dat hij een ruit had ingetrapt met de bal. Oom Tripje keek bedenkelijk. „Zo.dat is wat moois!", zei hij. „Hoe kwam dat zo?" „We waren aan 't voetballen", legde Rick uit. „Toen gaf ik de bal 'n trap, die een beetje te hard aan kwamen toen vloog de bal door een raam." Oom Tripje schudde het hoofd. „Dat komt er nou van. Jullie weet toch, dat het gevaarlijk is om in de straat te voet ballen? Nou, Rick, dan zit er maar één ding voor je op: die ruit moet je vergoeden! Eerlijk is eerlijk. Haal je spaarpot maar eens hier!" Dat deed Rick. Hij begreep wel, dat hij dit aan zichzelf te wijten had. Met het stenen spaar varkentje kwam hij terug. „Ja", zei oom Tripje. „Er is niets aan te doenwe moeten dat varkentje slachten!" ADVERTENTIE door Andrew Mackenzie Vertaald uit het Engels 17) Judith droeg een eenvoudig wit zomer jurkje, onder haar arm had zij een tas in vrolijke kleuren. Daar de felle zon haar nogal hinderde, had zij haar ogen be schermd met een zonnebril. Bob had zijn camera meegenomen. De Arlens zagen er dus hoogst onschul dig uit. Zij leken op ieder ander paartje, dat op vacantie was. Nauwelijks waren Bob en Judith uit het gezichtsveld van Brannigan verdwenen, of hij slenterde langzaam weg om via een omweg naar het café te wandelen. De hoofdinspecteur zag toen hij nabij het Casino was gekomen direct het bewuste café. Met ferme stap liep hij het terras over en zette zich neer. Hij zat daar bin nen heerlijk koel, en kon van buiten af moeilijk gezien worden. Hector Blair scheen daar reeds enige tijd te zitten. Hij gaf geen enkel teken van herkenning toen Branni gan binnenstapte. De hoofdinspecteur be stelde een cognacje. Ongeveer een tiental meters van het café, in de richting van de zee, stonden enkele tafeltjes, omringd door gemakkelijke stoelen en beschermd voor de felle zonnestralen door geweldig grote helder gekleurde parasols. De enige gasten waren een Fransman en zijn vrouw. Bob Arlen en Judith stonden een eindje verderop te praten, alsof zij tij dens een lange wandeling per toeval hier verzeild waren geraakt. Een poosje later gingen ook zij zitten. Nu was het de beurt aan kolonel Oudinot om te verschijnen. En inderdaad, daar kwam hij aanwan delen, geheel op zijn gemak, doch niette min met iets militairs over zich. Het was overigens opmerkelijk, hoeveel hij op een oudere uitgave van generaal De Gaulle leek! Zodra hij bij het cafè'tje was gekomen, liet hij zich vallen in de eerste de beste stoel. Klaarblijkelijk werd hij al verwacht, want hij zat nog geen se conde, of een kellner kwam reeds aanlo pen. Hij bestelde een glas bier. Alles was nu gereed, het gordijn kon ge haald worden! Er gebeurde echter niets! Slechts enkele wandelaars kwamen voorbij. Iedereen scheen de zon wel iets té warm te vinden. Ook de barkeeper doezelde zo'n beetje weg en hij kwam pas weer tot leven, toen Bran nigan een tweede glas cognac bestelde. Enkele baders lieten de golven over zich heen spoelen en aan de horizon was een dun rookpluimpje te zien. Een uur ging voorbij. Brannigan had de grootste moeite om niet in slaap te vallen. De Fransman, die buiten zat, kon daaren tegen de slaapverwekkende hitte niet meer weerstreven: hij zat rustig te knikkebol len, totdat zijn vrouw hem plotseling een por gaf. Een beetje grommend en moppe rend stond hij op en liep langzaam met zijn echtgenote de boulevard af. Kolonel Oudinot bestelde nogmaals een glas bier. Bob Arlen liet zijn vrouw een Bénédictine brengen en zich zelf een glas cognac. Een jonge Fransman, die een witte broek droeg, een fel gekleurd hemd en een petje, kwam met aan iedere arm een meisje voor bij wandelen. Het drietal schonk nauwe lijks enige aandacht aan de enkele gasten, die in de zon zaten te blakeren. Achter hen liepen twee mannen zij waren ongeveer veertig jaar oud die er zelfs voor Fran sen nogal donker uitzagen. Voor Bob en Judith hadden ze geen ogen over, maar toen zij voorbij de kolonel liepen, die op zijn gemak naar de zee staarde, keek een van hen hem plotseling aan en schreeuwde toen de woorden „Schoft" en „Collabora teur" uit! Kolonel Oudinot werd vuurrood als ge volg van deze aantijgingen, maar voordat hij ook maar een beweging kon maken, had Arlen Brannigan reeds 'n teken gege ven. Zodra Brannigan met vervaarlijke snelheid naar de twee kerels rende, ver schenen twee politie-agenten, die naast het Casino op wacht hadden gestaan. Voordat de twee wandelaars beseften wat er ge Aagtekerk, 15 Genua verwacht. Aalsdijk, 14 te Houston. Albireo, 14 te Santos. Alcyone, pass. 14 Perim naar Suez. Al na tl. 14 v. Montevideo n. Buenos Aires. Ams tel dijk, 14 v. Antwerpen naar New York. Amstelland, 14 v. Recife n. Rlo de Janeiro. Amstelveen, 15 te Cristobal. Andijk, 15 ca. 12 u. Hoek van Holland verw. Arnedijk, 15 te Le Havre. Alehiba, pass. 14 Dover n. Montevideo. Alge nib, 14 315 m. Z. Las Palmas. Alioth, pass. 14 Casquets n. Antwerpen. Alwakd, 14 dwars St. Maarten. Amsteldiep, 14 dwars Lands End. Amstelpark, 14 280 m. ZO. Sable eil. Amstelvaart, 14 420 m. W. Ouessant. Arendskerk, pass. 14 Noordpunt Borneo. Armilla, 14 130 m. O.NO. Str. Singapore. Averdijk, 14 100 m. w.t.Z. Ouessant. Britsum, pass. 14 Scllly's. Boskoop. 13 v. A'dam n. Guayaquil. Blitar, 14 v. R'dam naar Hamburg. Bandjermasin, 14 v. Ende naar Tenam. Bantam, pass. 14 Saban. Blomtnersdijk, 14 400 m. Z.ZO. Cp Race. Baarn, 14 510 m. NO. t.O. Sombrero eil. Barendrecht, 14 Ras al Hadd gep. Batoela, 17 v. Bangok te Singapore verwacht. Caltex Lelden, 13 v. Sidon te R'dam. Caltex Delft., pass. 14 Cp. Bon. Caltex Pernis, 14 v. Sidon naar R'dam. Caltex The Hague, pass. 14 Gibraltar. Caltex Utrecht, pass. 14 Finlsterre. Ceram, 14 te Madras. Cleodora, 14 v. Bahrein n. Bombay. Cottica, 14 V. Paramaribo n. Georgetown. Cheshire. 10 -v. Tj. Priok n. R'dam. Camphuys, 14 v. Tolitoli n. Menado. Chama, 14 GO m. NW. Finlsterre. Coryda, 13 v. Calcutta naar Bombay. Cistula, 14 870 m. ZW.t.W. Flores. Dicmerdijk, pass. 14 Flores. Delfland, 14 v. Buenos Aires te A'dam. Delfshaven, 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Danae, pass. 14 Ouessant. Dulvendrecht, 14 210 m. NO.t.O. Abaco. Edam. 14 400 m. O.NO. Cp. Race. Erinna, 14 rede Singapore. Eemdijk, 14 420 m. O. Flores. Ena, 14 250 m. Z.ZO. Flores. Enggar.o. pass. 14 Maslra n. Aden. Eos, 14 Kp. de Gala gepass. Esso Amsterdam, 14 320 m. ZW. Flores. Esso Rotterdam, 14 540 m. W. Ouessant. Etrema, 14 Ras al Hadd gepass n. Fao. Eendracht, 16 Saloniki verwacht. Graveland, pass. 14 St. Paulsrock. Gordlas, 13 v. Amsterdam n. Piraeus. Ganymedes, 15 v. Campano te Trinidad- Gouwe, 19 v. Monrovia te Libreville verw. Helena. 14 v. Amsterdam n. Hamburg. Heemskerk, 14 v. Sydney n. Melbourne. Hestia, 15 te Cristobal. Helicon, 14 v. New York te Port au Prince. Hera, 14 40 m. NO. Sombre n. Antw. Hersilia, 14 v. Maracaïbo te Bachesuero. Haulerwijk, pass. 14 Flores. Hoogkerk. 14 120 m. N.NO. Massawa. Iris, 14 Hollenau gepass. Ittersum. 14 270 m. ZO. Bermuda. Joh. v. Oldonbarnevelt, 14 v. Port Said. Java, 12 v. Priok te Amsterdam. Jagersfontein, 14 40 m. W. Kp. Vilano. Japara (KPM), 14 v. Ternate n. Batjan. Klipfontein. 14 te Antwerpen. Kaimacva, 14 v. Pad.irg n. Sibolga. Kalimantan, 14 v. Samarinda n. Tarakan. Karossa, 15 te Tj. Priok. Kaslmbar, 14 van Eiat n. Dobo. Kertosor.o, 14 v. Probolinggo te Bin tang. Kota Agceng. 14 te Basrah naar Calcutta. Kota loten, '15 dwars Kreta. Kleldreeht, 16 v. Hongkong te Manilla verw. I.angkoeas, 13 v. Port Said n. R'dam. Lemsterkerk, 16 Colombo verwacht. Lr.urenskerk. pass. 15 Gibraltar n. Hamburg. Lindekerk, pass. 14 Malta n. Hamburg. Leerdam. 12 v. R'dam naar Hamburg. Leuvekerk, 13 v. Hamburg te Antwerpen. Lieve Vrouwekerk, pass. 14 Stromboli. Leopoldskerk, 14 in Str. Jubal. Loenerkerk, 14 60 m. NW. Kp. Tenez. Lombok. 14 740 m. N.NW. Marshall eil. Loosdrecht, 14 Ouessant gepass. LuMerkerk, 14 90 m. Z.ZO. Brothers Laagkerk, 14 v. R'dam te Hamburg. Leersum, 15 150 m. W. Flores n. Houston. Lissekerk 14 nog te Basrah. Loppersum. 14 dwars Kp. St. Vincent. Marken. 13 v. Antwerpen te Rotterdam. Maas. 13 v. Antwerpen te Amsterdam. Maaskerk, 13 v. Lagos naar Lome. Malvina, 14 v. Bahrein n. Saseba. Meerkerk, 15 te Genua. Mapia. 14 te Genua n. Port Said. Merwede, 13 v. Houston n. Galveston. Madoera. 14 rede Tjilatiap. Mar.oeran, 14 v. Panarukan n. Semarang. Marpessa, 15 v. Balikpapan te Tarakan verw. Mentor, 15 te Bremen. Maetsuycker, 14 580 m. N.NW. Sharsbay. Mataram, 22 v. New York te Daman verwacht. Meliskerk. pass. 13 Ir.hambane. MItra, 14 75 m. N. Alexandrië n. Suez. Nieuw Amsterdam, 15 v. New York te R'dam. Nieuw Holland. 15 v. Tj. Priok te Sydney. Noordam, 14 360 m. ZO. Sable eil. Oran.ie, 14 ie Southampton. Oranjefontein. 14 v. East London te Durban. Oberon, 14 490 m. NO. Flores. Ovula, 14 1140 m. NO. Earbados. Parkhaven, pass. 13 Recife. Phrontis, 15 te Penang. Prins Willem IV, 14 v. Duinkerken op rede Ca sablanca. Prins Fred. Willem. 14 70 m. N. Kp. Vilano. Prins Willem II, 14 220 m. Z. Kp. Sable. PrT.-s Willem V, 14 420 m. Kp. Race. Pyemalicn. 14 v. Pto Cabel'.o n. Pampatar. Poseidon. 14 330 m. W.ZW. Bermuda. Roebiah, 15 v. Semarang te Tj. Priok. Raki, 14 te Port Swettenham. Rossum, 12 v. Amsterdam te R'dam. Rijndam. 12 v. New York te R'dam. Roepat, 13 v. Antw. te Londen n. Amsterdam. Rodas, 13 220 m. Z. Bermuda. Ro'ula. 14 1070 m. W.t.Z. Cook eil. Sal'.and, pass. 14 Ouessant. Slngkep. 14 v. Balikpapan n. Soerabaja. Sliedrecht. 14 te Mena el Ahmadi. verwacht. Straat Malakka, 17 v. Montevideo te Kaapstad verwacht. Saipedon, 15 te La Guaira verwacht. Sarangan, 9 v. Vancouver n. Philippijnen. Salatiéa, 12 v. Amsterdam te R'dam. Stad Vlaardingen. 16 v. Newport News te R'dam Stad Alkmaar, pass. 14 Stadtlande. Stad Dordrecht, pass. 15 Bona. Stad Breda, 13 130 m. W.NW. Bermuda. Stad Maastricht, 14 Vigo gepass. Stad Schiedam, 13 200 m. N. Bermuda. Stentor, 13 420 m. Z.t.O. Bermuda. Saparoea, 14 rede Damman. Slbigo, pass. 14 ten Z. Poeloe Laut. Tripang. 20 te Singapore verw n. TJ. Priok. Tiba, 15 Buenos Aires verwacht. Tabinta, 15 te Bombay. Tjimenteng, 15 v. Fremantle te Singapore. Tjisadane, 15 te Tanga. Tomini, pass. 14 Malta. Tankthaven I, 15 te Sungeigerong. Tankhavenll, 14 v. Palembang n. Soerabaja. beurde, waren zij reeds in in hechtenis ge nomen. Zij pleegden in het geheel geen weerstand. Arlen, die het laatste uur met spanning op dit ogenblik had zitten wachten, voelde de geruisloze arrestatie als een anti-cli max. Maar Hector Blair, die op zijn gemak uit het café kwam lopen, scheen in het geheel niet verbaasd te zijn over het ont breken van iedere opwinding. Het kan hen zélf niets schelen, zei hij tot Judith, die evenals Bob iets meer sen sationeels had verwacht, maar het is mogelijk, dat wij door hen op het spoor komen van iemand, die een arrestatie wèl hoog9t onaangenaam zou vinden. Brannigan zei tot kolonel Oudinot, die verklaarde de beide mannen nog nooit eer der gezien te hebben, dat hij wel naar huis kon gaan. Nog steeds hevig verontwaar digd slingerde hij vele beledigingen naar de hoofden van de twee gearresteerden, die hem een beetje angstig aanstaarden. Ten slotte werd de kolonel overgehaald om maar naar Monte Carlo terug te keren. Brannigan vertrok daarop, vergezeld door een der politieagenten en de twee gevangenen, per auto. Hij zou graag de eerste ondervraging op het plaatselijke politiekantoor leiden. Hector Blair deed geen poging mee te gaan. Hij stelde Bob en Judith voor een eindje te gaan wandelen over de boulevard en later Brannigan ergens te ontmoeten. De criminalist bleek prettig gezelschap te zijn. Hij deed de tijd voorbijvliegen met zijn RIJWIEL MOTOR A- 'f Het mosselseizoen 1951-'52 eindigt deze week. De vorige week zijn afleveringen door de kwekers reeds gestaakt. Plet mos selseizoen geeft aan velen reden tot tevre denheid. De aflevering bedroeg ruim 500.000 tonnen, waarvan ongeveer 250.000 tonnen Zeeuwse mosselen. De oogst op de Waddenzee viel mee. De goede kwaliteit der Zeeuwse mosselen was een verrassing voor ieder, die met het mossel-kwekersbedrijf rechtstreeks of zij delings te maken had en die de catastrophe van het vorige seizoen had meegemaakt. De aflevering naar België was ongeveer even groot als de uitvoer naar Frankrijk. De tweede helft van het seizoen stagneer de door beperkende bepalingen in de ex- pox-t voor Frankrijk. De prijs was bevredi gend, al werd deze wel ongunstig beïn vloed door de hoge tarra-aftrek. Deze tarra-aftrek was op zijn beurt weer een gevolg van de mosselsterfte op de percelen in het vorige seizoen. De eerste der serie promotiewedstrijden van Stormvogels, Volendam en EBOH wordt op Zondag 27 April gespeeld. Het program ma zal dezer dagen worden vastgesteld. Een van de drie clubs gaat over naar de eerste klasse. ADVERTENTIE WIND3ACKETS - SWEATERS Tankhaven III, 14 naar Bangkok. Tjibadak, 14 van Sydney naar Makassar. Tabian, 14 230 m. O. Aden n. Suez. Tarno, 14 240 m. Santos, Taria, 15 350 m. W. North Cape. Themisto, 11 580 m. NO. Flores. Tlbia, 14 dwars Sukra baai. TjitjaJengka, 14 1140 m. o.t.N. Montevideo. Trompenberg, 14 240 m. W.ZW. New Orleans. Van Heutsz, 14 v. Singapore naar Mombassa. Van Outhoorn, 15 v. Menado te Dongala. Veendam, 14 130 m. Z. Sable eil. We9teraam, 14 350 m. W. Scilly's. Westland, pass. 14 St. Paulsrock. Wieldrecht, pass. 14 Ten n. Comoro ell. Winterswijk, 14 dwars Cherbourg. Woensdrecht, 14 100 m. NW. Malta. Waterland, 14 v. St. Vincent. Waterman, vertr. 15 v. R'dam n. Halifax. IJsel, 12 v. Valencia te R'dam. Zealand (SSM), 13 v. R'dam n. Huil. Zonnewijk, 14 van Cuba te Rotterdam. Zijpenberg, 12 v. R'dam te Amsterdam. Zuiderkruis, 14 540 m. W.ZW. Flores. KLEINE VAART Actinia, 13 v. Par te Grangemouth. Applngedam, li v. Fedala te Casablanca.* Ainoudspolder, 16 v. R'dam te Lissabon verw. Att, 15 v. Manchester te Lissabon verw. Audacia, 12 te Oporto. Barends, 14 v. Hamburg te Boness. Bernisse, 14 te Lissabon. Bianca. 12 van Nanles te Bordeaux. Binnenhaven, 12 v. Casablanca te Burriana. Birmingham, 14 v. Leith naar Hartogen. Blue Boy, 14 v. R'dam te Rostock. Bree Helle, verm. 15 v. R'dam n. Londen. Carpo, pass. 14 Lindesnes. Casablanca, 13 v. Rouaan te Casablanca. Citadel,. 14 v. Antwerpen te Hamburg. Coolhaven, 13 v. Rouaan te Casablanca. Da Capo, 12 v. Port Stanely n. Montevideo. Daje Bohmer, 20 v. Grangemouth te Spezia verwacht. Daviena Goekoop, 13 te IJmuiden. Depa, 15 v. Bilbao te Bromborough. De Ruyter, 13 v. A'dam te Galway. Dollard, 15 nog te Lubeck. Echo, 14 v. R'dam te Dublin. Elisabeth, 13 v. Nieuwpoort naar Londen. Fedala, 12 v. Casablanca n. Nantes. Ferocia, 14 v. Bilbao naar Cardiff. Gaasterland, 13 v. Harlingen te Goole. Hada, 12 v. Huelva te Marseille. Hartel, 14 v. Antwerpen te Hamburg. Helvetia, 14 v. Brest te Plymouth. Henrica, 15 v. Leixoes te Vianna verw. Ingeborg, 14 v. .Zwljndrecht te Harburg. Jo, 13 v. Terneuzen te Kopenhagen. Jokurna, 12 v. Willemshaven te Boness. Kortenaer, 12 v. Hamburg te Boness. Lies. 12 v. Partington naar Galway. Marabu, 13 v. R'dam te Lissabon. Markab, 13 v. Rouaan naar Casablanca. Matar, 14 v. Goole te Nantes. May Mere, 14 v. R'dam te Stockholm. Menkar, 13 van Casablanca te Bordeaux. Merwehaven, 13 v. Port Lyautey n. Duinkerken Midsland, 13 v. R'dam te Grangemouth. Mies, 15 v. R'dam te Flixborough. Mizar, 15 nog te Par. Nelly, 13 v. Ellesmerport te Workington. Njord. 12 v. Messina n. Portsmouth. Noorderhaven, 14 v. Antw. te Hamburg. Nottingham, 13 v. Kingslynn te Harlingen. Oise, 14 v. Rouaan naar Parijs. Palma, 14 v. Frederikstad te Kalmar. Peter 12 v. Kristiaansand naar Hartlepool. Prinsengracht. 15 nog te Hamburg. Prinses Wilbelmina, 12 v. Bayonne n. Londen. Rapid, 13 van Le Havre. R. P. S., 15 v. Manchester te Lissabon verw. Rijnhaven, 13 v. Casablanca te Port Lyautey. Spolanda, 15 van Gent te Aarhus. Strijpe, 13 van Workington te Emden. Texel, 15 v. R'dam te Hamburg. Valbella. 12 v. Libourne te Casablanca. Van Gelder, 12 van Leith te Grangemouth. Vecht, 15 nog te Hamburg. Vrede, 14 v. Teignmouth te Borgestad. Westkust, 13 v. Newcastle te Kopenhagen. West.laan, 13 v. Hamburg naar Bremen. Wiebold Bohmer, 15 v. Hamburg te Fowey. SLEEPVAART Hudson, 14 van IJmuiden te Istanboel. Humber, 12 van Liverpool naar Swansea. Noordzee. 15 v. Aden naar Port Said. Oceaan, 15 105 m. ZW. Malta. Poolzee, pass. 12 Kp. St. Vincent. Rode Zee. 15 bij Abaco. Thames, 14 80 m. Z. Ouessant. Tyne, pass. 14 Finisterre. Witte Zee, 13 v. R'dam te Seattle. Zwarte Zee. 13 v. R'dam n. Portland. verhalen over ontmoetingen met bekende misdadigers in Chicago. Tevens deed hij de Arlens uit de doeken, hoe hij de geraf fineerde oplichter in Monte Carlo eens had weten te ontmaskeren. Nadat zij thee had den gedronken in een van de ontelbare café'tjes, namen zij een taxi en reden de slingerende weg op, die achter Menton om loopt. Zij spraken over koetjes en kalfjes en veel te vlug naar de zin van Judith was het tijd om terug te keren. Zij zou graag langer hier tussen de heuvels hebben ge wandeld, waar de zon, die al bijna onder gegaan was, vele wonderlijke schaduwen deed ontstaan. Brannigan konden zij ech ter toch niet laten wachten! Bob en zij moesten, zo besloot zij, voordat zij naar Londen zouden teruggaan in ieder geval hier nog eens komen! Brannigan zag er vermoeid uit, toen hij het politiebureau verliet. Hector Blair keek hem vragend aan. Weinig geluk gehad, zei de detective met een sombere klank in zijn stem. Zij hebben zeker die kolonel nog nooit eerder gezien, hè?, vroeg Blair. Inderdaad. Zij werden door iemand „gehuurd" en zouden ieder duizend francs krijgen, als zij precies zeiden, wat wij ge hoord hebben. En voelden zij een wrok voor kolonel Oudinot? In 't geheel niet. H'm. De Amerikaan liet hier zijn ge dachten over gaan. Wat voor beschrijving gaven zij van de man, die hen had aangenomen? Het was nogal vaag. Hij was kort, dik en vrij jong. Het was een Fransman, zijn naam had hij niet gezegd. Een Fransman? Dat kan ik niet gelo ven. Ik zou wel graag eens met die twee knapen willen praten. Best mogelijk, dat ik hen wat kan ontfutselen. Ik wens je geluk, zei Brannigan een beetje verveeld. Ik heb mijn uiterste best gedaan. Misschien begrijp ik die jon gens van de vlakte van Monte Carlo niet al te goed, maar ik kreeg niets meer uit hen. Hector Blair duwde met een rukje zijn Panama-hoed demonstratief wat naar ach teren. „Misdadigers zijn overal op de wereld misdadigers, inspecteur, zei Blair met enige statigheid. Ik ben weer gauw terug. De detective liep het bureau binnen. Brannigan haalde zijn pijp te voorschijn en begon deze langzaam te stoppen. Het viel van zijn gezicht duidelijk af te lezen, dat hij niet veel vertrouwen had in het geluk van zijn collega. Ongeduldig keek hij telkens op zijn horloge. Noch Bob, noch Judith zei een woord, zij wisten maar al te goed, dat het hoogst onverstandig zou zijn ook maar iéts te zeggen als Brannigan een slecht humeur had. Na een half uur verscheen Blair weer. Een politieagent, die een en al verbazing was, keek hem na. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6