G. A. J. Meijer (pus*?- Stock American HeeS Noordholland 29. 46. Santpoort Concert van „De Stem des Volks" Voor f 24 millioen aan spaarbrieven geplaatst Beverwijk Arbeiders Toneelfonds sloot het seizoen IJmuiden Deelneming van de Staat in de N.V. Breedband Voetbalclub speelde aardig toneel Een lust voor het oog is onze collectie Foto Hollywood Levasiers Tours Bollenvelden Keukenhof Bloemencorso in LISSE moet het weten'. PRIJZEN ACTIE!! WeerscSiIjn import Regenjas nu 39.75 ZWITSERSE POPELINE DAMES REGENJAS nu 36.50 Voor Kampeerders en Vacantie 34.50 5 Drie jaar geëist tegen ex-gemeente-ontvanger Faillissementen Woningbouwlening Voetbal Promotiewedstrijden voor plaats in de eerste klasse Vijf ton voor Beverwijkse huizen Vuilnisbelt in lichter laaie Scheepvaart P. Brouwer SUCCESSCHOTELS f2.50 Met. Naar de en Naar 75 50 ARBEIDERS LET OP! Ook U moet profiteren van onze hartverscheurende lage prijzen LET OP HET JUISTE ADRES VRIJDAG 18 APRIL 1952 Verduisteringen bij het Harens gasbedrijf De procureur-generaal bij het gerechts hof te Leeuwarden eiste Donderdag tegen de 48-jarige voormalige gemeente-ontvan ger van Haren D. P. te Groningen een ge vangenisstraf van drie jaar met aftrek wegens verduistering van f 34.000 ten na dele van de gemeente en het gemeentelijk gasbedrijf. De getuige-deskundige J. C. de Vries, controleur van de rijksbelastingen te Am sterdam, deelde mede te hebben bemerkt, dat verdachte dikwijls fictieve uitgaven heeft geboekt, die gedekt werden door valse bescheiden. De fraude was vinding rijk gecamoufleerd. In zijn requisitoir zeide de procureur-generaal dat de huiselijke omstandigheden van verdachte een grote rol hebben gespeeld, want voor zijn gezin had hij grote bedragen nodig. De recht bank heeft volgens hem teveel aandacht geschonken aan het reclasseringsrapport. De procureur-generaal eiste drie jaar met aftrek. De rechtbank had verdachte ver oordeeld tot twee jaar met aftrek. Dc ver dediger vroeg het hof de opgelegde straf te willen verlagen, subsidiair het vonnis van de rechtbank te bevestigen. De rechtbank te Haarlem heeft in staat van faillissement verklaard J. P. Kok. Zijlweg 43 zw.-43a, Haarlem en aldaar handelende onder de naam „Haar lemse Accu Centrale". Rechter-commissaris: mr. J. A. Bletz. Curator: mr. J. G. Bettink, advocaat en procureur te Haarlem. A. J. L. Willems, bloembollenkweker en handelaar. Prins Bernhardstraat 38, Hille- gom. Rechter-commissaris: mr. J. A. Bletz. Curator: mr. B. J. Lambers, advocaat en pro cureur te Haarlem. M. M. M. Evers, bierhandelaar, Spiegel straat 7, Haarlem. Rechter-commissaris: mr. J. A. Bletz. Curator: mr. J. C. Smithuysen, advocaat en procureur te Haarlem. J. Schmidt, aannemer, Kosterstraat 7, Zand- voort. Rechter-commissaris:- mr. J. Bletz. Curator: mr. B. J. de Boer, advocaat en pro cureur te Zandvoort. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven het faillissement van: C. J. C. van Zuidam, matroos, eerst wonende te Haarlem, Johan van Vlielstraat 78 rd, thans te Amsterdam, Bronckhorststraat 36 III. Rechter-commissa ris: mr. C. E. Muller. Curator: mr. A. J. Fib- be. advocaat en procureur te Haarlem. Wegens het verbindend worden der enige uitdelingslijsten zijn geëindigd de faillis sementen van: de vennootschap onder firma Neon „Haer- lem", gevestigd Burg. Boreelstraat 6, Haar lem en haar vennoten: a. J. M. Kuypcr, Burgem. Boreelstraat 6. Haarlem; b. G. A. Kuyper, Korte Kade 8£>b, Rotterdam. Rech ter-commissaris: mr. N. Reeling Brouwer. Curator: mr. C. Blankevoort, advocaat en procureur te Haarlem. J. A. Vendel Jr., destijds bloembollenhan delaar, wonende te Velsen, zaakdoende te Hillegom. Rechter-commissaris: mr. J. P. Petersen. Curator: mr. A. Bruch, advocaat en procureur te Haarlem. In het faillissement van de nalatenschap van wijlen R. Slot, bakker, laatst gewoond hebbende Bloemendaalseweg 12, Bloemen- daal, is mr. R. C. Bakhuizen van den Brink als curator vervangen door mej. mr. H. Muller, advocate en procureur te Haarlem. Het concert, dat „De Stem des Volks" Donderdag in de Nederlands Hervormde kerk gaf, was een der zeer schaarse hoog tepunten in het Velsense muziekleven, waar men op het gebied van'de zangkunst niet dikwijls verwend wordt. Dirigent Herman Aaftink en de zijnen hadden ken nelijk hard geblokt op het programma. Hetgeen zij ten gehore brachten was van een zodanige kwaliteit, dat men er, cri- tisch luisterend, slechts zeer weinig zwak ke momenten in bespeuren kon. Twee grote koorwerken vormden de hoofdbestanddelen: Haydn's weinig meer gezongen Requiem en de verrukkelijke muziek van Schubert's Mis in G-groot. In beide composities gaf het koor, dat een evenwichtige bezetting telde, onder Aaf- tink's muzikale leiding goede samenzang te genieten, welker koorklank alleszins tot tevredenheid stemmen kon. Dat van beide koorwerken de compo sitie van Schubert het in vele opzichten won, viel niet te verwonderen. Het Re quiem is met de befaamde Oostenrijkse gemoedelijkheid, waar Haydn om bekend was, geschreven en doet thans vrij onsa menhangend aan. Het is als dodenmis, wat stijl betreft, vlees noch vis. „De Stem des Volks" heeft er een goede, verantwoorde uitvoering van gegeven, die echter over- troffen werd door die van Schubert's Mis. Het is een werk, dat van het Kyrie tot aan het slotaccoord de geest ademt van deze geniale, veelzijdige muzikant. Het koor zong de interessante en dankbare opgave voortreffelijk, daarbij gesteund door een dilettanten-orkestje, waarvan de leden hun partijen goed bestudeerd hadden. Vooral de cellist blonk door zijn beheerste musiceren uit. Het sluitende samenspel verried, dat ook aan de begeleiding vele uren van studie gewijd waren. Van de solisten waren het Corry Bijster en Leo Larsen, die opvielen door de muzi kale wijze waarop zij hun partijen vervul den. Toop van Domburg's alt voldeed in de lagere borsttonen heel wat minder dan in de hogere regionen; Emile Linssen's ba riton was minder gedisponeerd. Solistisch heeft ieder dezer vier kun stenaars zich nog doen horen in aria's uit werken van Bach, Handel, Mozart en Mendelssohn, waarbij de veeleisende tenor aria uit „the Messiah" door Larsen boeiend en overtuigend vertolkt is. Herman Nieland vervulde de begelei dende partij aan het orgel en deed dit be scheiden en betrouwbaar, zoals men het van deze voortreffelijke musicus gewend is. Het gemeentebestuur van Velsen gaf van zijn belangstelling in deze waarlijk culturele arbeid van „De Stem des Volks" blijk door de aanwezigheid van wethouder H. de Boer en de heer G. W. F. de Man, ambtenaar voor Culturele Zaken. A. J. VAN DER WEIJDEN. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM GEBOORTEN: Alida Jacoba, d. van A. de Graaf en L. J. Reuzenaar, N. v. d. Veen- seraat 38; Adrianus Pancratius Maria. z. van C. J. P. Beentjes en M. Zonneveld, Van Eg- mondstraat 1. ONDERTROUWD: Robert Kuckulus te Amsterdam en IJtje Tiemstra te Castricum; Petrus Meijer te Heemskerk en Catharina Xaverus Kehl te Castricum. OVERLEDEN: Anna Gerdes, oud 65 jaar, wed van C. Twisk, te Castricum; Thijs Braiidsen, oud 57 jaar, geh. met A. de Graaf te Castricum. GEHUWD: Florentius Johannes Schermer en Catharina Maria Beentjes, beiden te Castricum. De Bank voor Nederlandse Gemeenten deelt mede, dat de telling van de bij de bank ingekomen voorkeurskaarten voor de 4% lening en de 0-5-10 percent lening heeft plaatsgevonden. Op de 444 percent-lening was voor 69 millioen ingeschreven. Van dit bedrag werd circa 58 millioen aan voorkeur voor be paalde gemeenten uitgesproken. Ten aan zien van de 0-5-10 percent-lening, welke 4.1 millioen opbracht, bedraagt het voor keursbedrag circa 3 millioen. De voor keu rsbedragan zijn reeds ter beschikking gesteld van de gemeenten, waarvoor door de inschrijvers voorkeur was uitgesproken. De uitgeoefende voorkeur ligt naar de bank mededeelt gespreid over de ge meenten, zodat de hier en daar geuite vi-ees dat het voorkeurssysteem zou leiden tot een grote opeenhoping van gelden in en kele gemeenten, ongegrond is gebleken. Het bedrag van 1.2 millioen, waarvoor geen voorkeur is uitgesproken, zal thans worden toegewezen aan die gemeenten, welke daaraan de meeste behoefte hebben. Aan rentespaarbrieven is thans voor een bedrag van 24 millioen geplaatst. De voor_ keui-sbedragen van deze lening kunnen pas na afsluiting worden vastgesteld. Op Zondag 27 April zal te Dordrecht de eerste wedstrijd worden gespeeld van de promotiecompetitie tussen Stormvogels, EBOH en Volendam om een plaats in de eerste klas. Die dag komen EBOH en Volen dam tegenover elkaar. Voor Zondag 4 Mei is vastgesteld VolendamStormvogels en voor Zondag 11 Mei StormvogelsEBOH. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. De naderende zomer en de daarmede verband houdende sluiting van het toneel seizoen wordt ons al weer door de ene voorzitter na de andere aangekondigd, wanneer zij voor het doek voor enige maanden van hun leden afscheid nemen, met het verzoek de vereniging toch vooral tot de komende hei-fst trouw te willen blij ven. Donderdagavond geschiedde dit in het Kennemer Theater, waar het Arbeiders Toneelfonds de laatste abonnementsvoor stelling verzorgde van het seizoen 1951 1952. Ditmaal was „De Nieuwe Egelantier" met deze taak belast, een mij tot nu toe totaal onbekend toneelgezelschap uit Amsterdam, waai-van alleen twee leden Fé Sciarone en Frans Somers op een zekere ver maardheid kunnen bogen, welke zij via de radio verwierven. Opgevoerd werd de be klemmende Victoriaanse thriller „Gas licht" van Patrick Hamilton, in ons land beroemd gemaakt door „Het Masker" dat er met Willy Haak, Cr-uys Voorbergh en Ko Arnoldi een grote serie fascinerende voorstellingen van gaf, welke later door „Het Rotterdams Toneel" werd voortgezet. Daarna trok de filmbeweikinig met Charles Boyer een langdurige belangstelling en ook het hoorspel werd gretig beluisterd. Deze langdurige belangstelling is gemakkelijk te verklaren, want „Gaslicht" is een thriller van ongewoon formaat, vooral omdat Pa trick Hamilton alle goedkope effecten zorgvuldig wist te vermijden. Hoewel de opvoering door „De Nieuwe Egelantier" de hoogte van „Het Masker" niet wist te bereiken, hetgeen wegens de waarlijk sublieme bezetting bij het laatst genoemde gezelschap geenszins een bla mage inhoudt, voldeed de voox-stelling van Donderdagavond ongetwijfeld aan de te stellen eisen. De Bella Manuingham van Lien de Jong was zeker niet volmaakt. Daarvoor was haar opvatting iets te lar moyant en sloeg haar stem in de bewogen scènes dikwijls bedenkelijk over. Maar daartegenover wist zij voortreffelijk de angst te suggereren voor de sadistische echtgenoot die haar tot de grens van de waanzin drijft. Deze sinistere, geraffineerde misdadiger kreeg van Eduard Palmers een volkomen logische gestalte, hetgeen hij be reikte met een onheilspellend-dreigende stembuiging en een bijna onnatuurlijke kalmte, waardoor hij elke situatie beheerst, tot het moment dat hij in Inspecteur Rough zijn. meester vindt. Het was voor het eerst dat ik deze po litieman niet als een oude heer gespeeld zag. Frans Somers beschikt over een voor treffelijke articulatie, waardoor hij zich met een behoorlijk overwicht kon laten gelden. Het contrast tussen de beide dienst boden werd eveneens zeer s}oed getroffen. Dity Doornbos was een sympathieke, trouwe huishoudster en Fé Sciarone bracht de canailleuze Nancy tot leven. Verheugend was de grote zorg welke aan décor en requisieten was besteed, waardoor het Victoriaanse tijdperk op frappante wijze voor enige uren herleefde. Deze boeiende voorstelling was dan ook zeker in staat de toeschouwers te bewegen hun abonnement weer voor het volgende seizoen te continuëren. JAN VAN DAM BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Hendrikus G„ z. van S. J. A. Klous en M. E. Duineveld: Christine A., d. van A. v. d. Werff en J. Th. Schneider; David R., z. van G. Visser en J. J. v. Balen; Francisca, d. van W. Kooijman en D. Munter; Sophia, d. van A. Settelaar en V. S. P. Bur gering; Astrid J. M. A., d. van N. M. Ter voort en E. Gaarthuis; Pieter, z„ van C. v. d. Bijl en C. P. A. Lacour; Lourentia C.. d. van A. Ruggenberg en L. Fr. Kauffeld: Theodo ras P.. z. van Th. C. Jansen en M. G. Nijman. ONDERTROUWD: P. Schelvis en A. W. Paap: J. J L. Langendijk en W. Th. Boots. GETROUWD: B. B. Kat en C. A. M. Wol- terman; H. Spanjaard en C. M. Duin; Th. v. Tunen en C. G. Kleijne; De Boer en M. Martens. OVERLEDEN: B. M. Tenberg. 50 j„ wed. van W. Jongejans; C. Beets, 75 j., wed. van W. Boot; A. Bakker, 83 j.. geh. met C. Gijs- berts; J. Smit, 78 j., weduwnaar van Gr. Por- tegijs; E. Goossen, 87 j., weduwn. van M. Lafeber; A. Th. Tromp, 71 j., wed. van A. Bogaard: J. C. Anker. 79 j., weduwnaar van M. Oudshoorn. Er is, naar wij vernemen, in totaal voor ruim 500.000.ingeschreven op. de voorkeurlening voor de woningbouw in Beverwijk. Het resultaat van de rente spaarbrieven is hier uiteraard nog niet bij- gerekend. In hun nota naar aanleiding van het ver slag van de commissie voor de industrie uit de Tweede Kamer over het wetsontwerp Deelneming in het uit te breiden kapitaal van de Breedband N.V. te IJmuiden, mer ken de ministers van Economische Zaken en van Financiën onder meer op: Voor staalconstructies in het algemeen zijn de prijzen sinds Juni 1950 met c.a. 70 pet. gestegen en de kosten voor de funda menten met ongeveer 40 pet., terwijl de prijsstijgingen voor machines, gefabriceerd in Nederland, ongeveer 35 pet. bedragen. De stijging van de prijzen der uit het bui tenland geïmporteei-de installaties en ma chines is in het algemeen inog hoger. Dat de totale bouwkosten van Breedband inclusief de machines en installaties slechts met 10 pet. zijn gestegen, te weten van 113.5 millioen tot 124.7 millioen, is te danken aan twee omstandigheden. In de eerste plaats konden voor een bedrag van c.a. 48 millioen contracten worden geplaatst tegen vaste prijzen voordat de prijsstijgingen op traden, en in de tweede plaats kon een groot deel der overige bestellingen, oor spronkelijk begroot op 65.5 millioen, in de tweede helft van 1950 en in de loop van 1951 worden geplaatst. Hierdoor werd voor komen, dat de prijsstijgingen ten volle haar invloed deden gelden. De vrees voor een te geringe rentabiliteit door het activeren van het bedrag, dat de investeringen en de aanloopkosten hoger zullen zijn, wordt door de minister niet gedeeld. Het belang van de staat bij de N.V. wordt door het onderhavige wetsvoorstel relatief niet groter. Oorspronkelijk was de deel neming van de staat 65 millioen en die van de Hoogovens en anderen 2.5 millioen. Bij aanneming van het wetsvoorstel worden deze bedx-agen respectievelijk 80 en 7.5 mil lioen. In het nieuwe bedrag van 12.5 millioen is tevens rekening gehouden met de bijzon dere voorzieningen, vereist om het nadelige effect van de stagnatie, die het bouwwerk door een staking bij een van de grootste aannemers in het najaar van 1951 heeft ondergaan, te compenseren. Het is de bedoeling binnenkort tot de in stallatie van de opnieuw samengestelde raad van commissarissen over te gaan. De daarvoor in aanmerking komende personen zijn aangezocht en hebben voor het meren deel reeds toegezegd in de raad te zullen plaats nemen. De Velsense brandweer heeft Dondex-dag het een en ander omhanden gehad. Aller eerst spoedde de Santpoortse motorspuit zich gistermiddag naar een perceel aan de Kerkerinklaan, waar bij het aanmaken van de kachel de kamer vol rook kwam en de bewoners dus een schooi-steenbrand vrees den. Het bleek een kraaiennest te zijn, dat de rookgang verstopte. Het nest is „uitge haald". Vervolgens speelden enige IJmuidense knaapjes in de talud naast de spoorbaan bij de halte Julianakade met lucifers, met het gevolg, dat er brand in de aanplant ontstond. Voorbijgangers doofden de vlam men en toevallig passerende brandweer lieden dekten de smeulende resten even later met zand af. Tenslotte moest de brandweer in de late avond twee uur besteden aan de vuilnis belt in het duin, die in lichter laaie stond: na het gewone vuilverbranden was de zaak blijven doorsmeulen zodat er zich in de avond een angstwekkende rode gloed bo ven het duin liet zien. De brandweer is twee uur met de blus sing bezig geweest en kon overslaan van het vuur naar het omliggende, kurkdroge duintex-rein gelukkig voorkomen. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Eli Chénévière f 14.500; Bloemendaal f 13.500. Vrouw gewond bij schoonmaak Een dame in de J. P. Coenstraat te IJmuiden kwam gisteren tijdens de schoonmaak zo ongelukkig te vallen, dat een traproedde haar ernstig verwondde. Zij moest In het ziekenhuis worden opge nomen. Ik heb altijd gemeend dat de enige overeenkomst tussen voetbal en theater hierin bestond, dat een gevloerde elftal speler door de comedie van een pijnlijk gelaat of een hevig strompelende loop de scheidsrechter wel eens trachtte te bewe gen, zijn tegenstander voor een vermeen de overtreding te straffen met een vrije schop. Maar nu blijkt de voetbalvereniging „IJmuiden" zelfs al over een echte toneel- afdeling te beschikken, welke bovendien nog in staat is een lang niet eenvoudige thriller op zeer bevredigende wijze voor het voetlicht te brengen. Dit werd Dins dag en Donderdag bewezen door de op voeringen van mr. M. H. Planten's ge heimzinnige spel „Het geheim van Dr. Spencer" in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost. Deze artistieke leider van het bekende gezelschap „De Plankeniers" uit Naarden heeft met genoemde thriller een dankbaar speelstuk aan het répertoire der vereni gingen toegevoegd. Hij schrijft een leven dige dialoog en heeft daarbij de raadsel achtige gebeurtenissen, die zich in „Hol- dernesse Manor" rond de enigszins vage ontdekking van dr. Spencer afspelen, tot een amusante historie verwerkt. Het stuk bevat alle hoedanigheden die men op het gebied maar kan verlangenmysterieus klokgelui, een sinistere gedaante in een zwarte domino, een moord, waarvan de dader natuurlijk tot het laatste tafereel onbekend blijft, enzovoorts. De V.V.IJ.'ers kunnen op bevredigende resultaten terugzien. Onder leiding van de heer A. Holtslag was er veel werk van de aankleding gemaakt. De spelers voelden de specifieke eisen van dit spel duidelijk waarneembaar aan. Er heerste werkelijk spanning en om deze zo nodig nog op te voeren werd er in de dialoog dikwijls een verantwoorde pauze in acht genomen, waarmede het beoogde effect steeds werd bereikt. Van het onmiskenbare succes nam J. Guijt als Lord Malvern het grootste ge deelte voor zijn rekening. Hij gaf de halve gare Billy, die evenwel scherpzinnig ge noeg blijkt te zijn om het geheim te ont rafelen een komisch trekje en bracht vol doende intellect op om aannemelijk te maken, dat zich achter deze misleidende clownerie een energieke persoonlijkheid vei-borg. Mevrouw J. Guijt-Snijders ver leende Olivia Devenish een raadselachtige allure, waardoor zij tegenover de andere dames het gewenste contrast wist te be reiken. Daarbij gaf mevrouw A. Smit-van der Bos de onverstoorbare Agatha Ham mond een alleszins vermakelijk aplomb en speelde mevrouw J. Vlaming-Verduyn een charmante ingénue. W. Groeneveld had als dr. Harold Hilton het moeilijke emplooi van jeune premier te vervullen, van welke opdracht hij zich verdienstelijk kweet. J. van der Vlis was de arglistige notaris en A. Nierop liet als de geheimzinnige chauf feur met een verleden een even goede in druk achter. Na het bovenstaande is het bijna onno dig nog te vermelden, dat het publiek deze opvoering in gespannen aandacht heeft gevolgd en ondubbelzinnig van grote te vredenheid blijk gaf. JAN VAN DAM. Arnedljk, 16 te Antwerpen. Amsteldiep, 16 v. Norfolk te IJmuiden. Amstelveen, 16 v. Balboa n. Wellington. Alwaki, 16 v. Trinidad n. Rio de Janeiro. Altair. 16 v. San Francisco n. Porto Alegre. Aimdijk, 16 v. Galveston naar R'dam. Aliotih, 17 van Buenos Aires te R'dam. Abbekerk, 17 in Suez kanaal. Abbedijk, van Havanna naar Vera Cruz. Alamak, 16 van Bombay naar Karachi. Alcyone, 19 Suez verwacht. Athena, 16 te Bahia. Arendskerk, 17 te Singapore. Agamemnon, 16 1200 m. NO Barbados. Aldabi, pass. 16 IJmuiden. Algenib, 16 180 m. Z.ZO. Madeira. Amstelkerk, 16 300 m. W. Scllly's. Amstelpark, 16 600 m. W.NW. Flores. Amstelvaart, 16 20 m. Z.ZW. Startpoint. Armilla, 16 v. Pladju n. Singapore. Ar undo, 16 1400 m. W.ZW. Lands End. Aagted'ijk, 16 200 m. Z. Recife. Almkerk, 16 Str. Messina gepass. Ariadne, 17 te Tunis. Axeldijk, 16 v. Houston n. Newport News. Bantam, pass. 17 Colombo. Op 1 Mei a.s. hopen onze lieve ouders M. BLOKKER C. P. PLOKKER-GLAS hun \2y2 jarige echtvereni ging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun kinderen Mar ja en Gerda Koningstraat 4, IJmuiden. ff- Sportkousen, zowel in ef fen als geblokt. ff- Herensokken, in effen en kleurige dessins. ff- Herenanklets, idem Damesanklets, kleurige blokmotieven. ff- Kinderanklets, idem. ff- Kindersokjes, in frisse streepdessins. ff- Nylons met zwarte naad vanaf f 3.15 ff- Perlonkousen f 4.75 ff- Korte Herenpantalons en Singlets (interlock) f 1.79 ff- Damesdirectoires en cami soles (interlock) f 1.79 BovendienBij aankoop van f 3 een luchtballon cadeau. De zaak met de grootste sor tering Breiwol is nog steeds: WIJK AAN ZEEëRWEG 74 IJmuiden. DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming en belangstelling ondervonden bij het heen gaan van JELLE betuigen wij onze hartelijke dank. In het bijzonder aan de Zusters en Doktoren van het Antoniusziekenhuis. Fam. Goos. IJmuiden, Warmenhovenstraat 56. Arts MAANDAG 21 APRIL AFWEZIG. LION d'OR Morgen: Saucijsjes met Bloemkool. CONSULTATIEBUREAU VOOR GESLACHTSKUNDE CREUTZBERGLAAN 166 Beverwijk. Spreekuren: o.a. voor geboorteregeling elke 2e en 4e Dinsdag van de maand van 19.30 tot 21.30. is verhuisd van Oosterduin weg 10 naar LANGE NIEUWSTRAAT 793 Tel. 5858. Zondag 20 April Vertrek 2 uur en 26 April Vertrek 1 uur. Haalt spoedig uw plaatsen. MENTINK, Drieliuizerkerk- weg 103, tel. 4250. LEVASIER, Wijk a. Zeeër- weg 55, tel. 4650. Gotische Huiskamer, geheel compl. m. wollen vocht-echte Velours bekleed 685. Grote sortering Clubgarnituren. Fantastisch lage prijzen 390 3.75, 325, 255, 229.— 1-pers. matrassen m. kussen 33.90 2-pers. 3-delig Bedstel m. kussens 57.50 2-pers. Kapok bedstel m. kussens f 145. Verende Bedsteilen, 2-pers127.50 2-pers. spiraal 32.50 U SLAAGT VOORDELIGER BIJ: VAN DOORN'S WONINGINRICHTING GEN. CRONJéSTR. 113 - HAARLEM - TEL. 19141 GROTE SORTERING MEUBELSTOFFEN Gobelins, vanaf6.80 p. m. Moquette, vanaf 9.80 p. m. Speciaal ingericht voor het repareren van meubelen en bedden Uw bedden in één dag retour Boskoop, pass. 16 Finlsterre. Blommersdijk, 16 400 m. NW. Flores. Blijdendijk, 16 120 m. NO. Flores. Borneo. 17 te Hamburg. Bennekom, 15 dwars Cartagena n. Willemstad Cronenburg, pass. 17 Ouessant. Congostroom, 16 v. A'dam n. Hamburg. Cheshire, 16 15 u. v. Colombo n. Aden. Cattex Utrecht, pass. 16 Kp. de Gata. Callisto, 16 dwars Santiago. Camphuys, 16 v. Tolitoli op rede Menado. Chama, pass. 16 Gibraltar. Clavella, 16 720 m. NO- Barbados. Cory da, 16 130 m. O. Ceylon. Celebes, pass. 16 Minicoy. Cleodora, 16 in Golf v. Oran. Corilla, 16 270 m. o.t.o. Str. Singapore. Cottlca, 16 v. Georgetown n. Paramaribo. Dlemerdijk, 18 Le Havre verwacht. Drente, 17 te Belawan. Danae, 16 dwars Vigo. Delft, pass. 16 Ouessant. Dalerdijk, 16 bij Golf v. Tehuantepec. Edam, 16 120 m. Z.ZW. Cp. Race. Eemdijk, 16 200 m. W.ZW. Flores. Ena, 16 220 m. NO. San Miguel. Eos, 16 dwars Oporto. Esso Den Haag, 16 440 m. W.ZW. Lands End. Esso Amsterdam, 16 1060 m. NO. Sombrero eil. Etrema, 17 ten anker bij Shat el Arab rivier van Tripolis naar Fao. Gaasterland, 17 v. East London te Port Elizabeth Gadilla, pass. 16 Dublin. Gordias, pass. 16 Finisterre. Gouwe, 16 120 m. Z.ZO. Takcra. Graveland. 16 360 m. Z. St. vincent. Gaasterkerk, 16 v. East Londen n. P. Elizabeth. Haarlem, 16 te Ciudad Trujillo n. Port au Prince. Hestla, 17 v. Balboa te Buenaventura. Heelsum, 16 v. R'dam n. Hamburg. Hoogkerk, 17 te Suez. Haulerwijk, 16 400 m. ZW. Flores. Hecuba, 18 550 m. ZW. Flores. Heider, 16 370 m. W.t.Z. Flores. Hermes, 16 v. San Felex n. Grenada. Iris, 16 v. Aarhus te Kopenhagen. Ittersum, 16 450 m. ZW. Bermuda. Jagersfontein, 16 te Teneriffe. Kota Gede, 16 te Port Said. Karaton, 71te Menaóo. Karossa, 16 v. Tj. Priok n. Singapore. Kertosono, 16 v. Bintang n. Makassar. Lekkerkerk, 16 op Hoogley rivier. Loppersum, pass. 16 Finisterre. Laagkerk, 16 v. Hamburg n. Antwerpen. Leuvekerk, 16 v. Antwerpen naar Londen. Lieve Vrouwekerk, pass. 16 Kreta n. Port Said Loosdrecht, 16 dwars Lissabon. Langkoeas, 16 bij Pantellarla. Meerkerk, 16 v. Genua n. Le Havre. Myonia, pass. 16 Azoren. Markelo, 17 v. Grandbassam tc Monrovia. Modjokerto, 16 v. R'dam n. Tj. Priok. Maas, 16 19 u. v. Amsterdam n. Kopenhagen. Mentor, 16 v. Bremen te Hamburg. Muiderkerk, 17 v.- Antwerpen te Amsterdam. Marissa, 16 600 m. NO. Barbados. Malea, 16 bij Anamba eil. Mataram, pass. 16 Perim. Nieuw Amsterdam, 17 v. R'dam n. New York. Noordwijk, 16 van R'dam n. Savon. Noordam, 16 390 m. NW. Flores. Overijsel, 16 v. Hamburg te R'dam. Orion, 16 v. Hamburg naar Bremen. Oberon, 16 130 m. ZW. Scü'ly's. Ovula, 16 800 m. ZW. St. Maria. Phrontis, 17 te Belawan. Prins Willem V, pass. 16 St. Pauls eil. Poeloe Laut, 16 v. Singapore n. Tj. Priok. Poseidon, pass. 16 Mona eil. Prins Maurits, 17 500 m. W.NW. Finisterre. Prins Willem II. 16 340 m. Z.t.w. Cp. Race. Prins Willem III, 17 dwars Startpoint. Rottl, 16 te Tj. Priok. Ruys, 16 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Rossum, 17 v. R'dam n. Savona. Riouw, 17 te New Orleans verwacht. Rodas, 24 v. Bermua te Trinidad verwacht. Slamat, 16 v. Belawan n. Singapore. Stad Alkmaar, 17 v. R'dam te Narvik. Stad Dordrecht. 16 te Prt Empedocle. Stad Haarlem, 16 v. R'dam te Livorno. Straat Malakka, 17 v. Montevideo te Kaapstad verwacht. Straat Soenda, 16 v. Tj. Mani n. Singapore. Saiawati, 18 te Singapore venvacht. Schiedijk, 18 v. New Orleans n. Havana. Stad Vlaardingen, 17 v. Newport News te Rotterdam. Sarpedon, 17 v. La Guaira n. Pto Cabello. Schie. 17 v. Izmir n. Marseille. Sabang, 17 v. Samarinda te Tj. Priok Said.ia, 16 ten anker in Str Banka bij Muntolk. Sal land, 16 150 m. Z.ZW. Finisterre. Stad Breda, 16 870 m. W.t.Z. Flores. Stad Leiden, 16 500 m. ZW. Azoren. Stanvac Djirak 17 te Tj. Priok. Stentor. 16 750 m. O.t.Z. Bermuda. Samarinda, 16 dwars Mosselbaai. Sambas, 16 dwars Linga eil. Sinabang, 16 bij Linga ell. Stad Arnhem, 16 530 m. O.ZO. Bermuda. Tamo, 17 te Montevideo. Tjipanas, 16 v. Durban n. Port Elizabeth. Tarakan, pass. 17 Minicoy n. Penang. Teucer, 17 Aden verwacht. Titus, 16 v. Piraeus naar Izmir. Thedens, 16 v. Makassar n. Larentuk. Tjitjalengka, 16 400 m. O.NO. Montevideo. Tabian, 16 110 m. NO. Massawa n. Suez. Tankbaven II, 16 130 m. NW.t.W. Surabaja. Telresias, 16 630 m. O.ZO. Socotra n. Aden. Tero, 16 v. Baltimore n. New Orleans. Themis to, 16 340 m. N. Flores. Tibia, 16 310 m. O.t.N. Aden. Tomlnl, pass. 16 Oostpunt Kreta. Triton, 17 v. La Guaira n. Puerto Cabello. Veendam, 16 v. R'dam te New York. Van Outihoom, 16 v. Dongala n. Makassar. Vlier, 16 710 m. W.ZW. Flores. Waterman, 16 bij Plymouth. Westland, pass. 16 Recife. Willem Ruys, 17 te Colombo. Waterland, 16 70 Kanarische eil. Westerdam, 16 810 m. O.t.Z. Cp. Race. Wieldrecht, 16 240 m. ZO. Mogdishu. IJsel, 16 v. R'dam n. Hamburg. Zaan, 16 19 u. v. Casablanca n. Rotterdam. Zuiderkruis, 16 780 m. NO. Sombrero eil. KLEINE VAART Algarve, 17 v. Swansea n. A'dam. Arnoudspolder, 16 v. R'dam te Lissabon. Att, 17 v. Lissabon naar Vlana. Audacia, 16 v. Oporto n. Belfast. Bianca, 16 v. Bordeaux n. Port Lyautey. Bill, 18 v. Hamburg te Lissabon verwacht Bree Helle, 17 v. R'dam te Londen verwacht. Carpo, 16 v. Campbelltown te Kopenhagen. Casana, 16 v. Aarhus n. Kopenhagen. Citadel, 17 nog te Hamburg. Corona, 17 v. R'dam te Antwerpen. Depa, 16 v. Bromboro n. Mumbles. De Ruy,ter, 16 v. Galway n. Fowey. Doklaan, 16 v. Bordeaux naar Tunis. Dollar, vertr. 17 v. Lubeck n. R'dam. Ellsa, 15 v. Casablanca te Caronte. Fedala, 16 te Nantes v. Casablanca. Ferocia, 17 v. Bilbao te Cardiff verwacht. Fnblo, 16 v. Gothenburg n. Duinkerken. Frisia, 16 v. Shellhaven n. Purfleet. Gasterland, 16 v. Goole n. Harlingen. Geert Bodewes, 16 v. IJmuiden te Gent. Hartel, verm. 17 v. Bremen n. Antwerpen. Hast I, 16 v. Shoreham n. Guernsey. Hast III, pass. 16 Rouaan. Hast V, 16 v. Swansea n. Rouaan. Heemskerk, 16 v. Widness te Nordenham. Helvetia, 16 v. Plymouth n. Lubeck. Henrica, 16 v. Vlanna n. Belfast. Import, 11 v. New Orleans n. Vera Cruz. Jan Kreumer, pass. 17 Brunsbtlttel. Jo, 16 v. Kopenhagen n. Limfjord. Kortenaer, i?6 v. Bones n. Sunderland. Leny, 16 v. Cork naar Swansea. Lies, 16 v. Partington te Golway. Marabu, 16 v. Lissabon naar R'dam. Marne, 18 v. Hamburg te R'dam verwacht. Matar, 16 v. Nantes te Bordeaux. May Mere, 16 v. Stockholm n. Holtenau. Menkar, 15 v. Bordeaux n. Casablanca. Monica, 17 v. Belfast n. Preston. Noord, 18 v. Billingham te Shellhaveti verw. Noorderhaven, 17 v. Hamburg, te Bremen. Oiset, 16 v. Rouaan te Parijs. Oleum. 16 v. Brest te Londen. Peter 16 v. Hartelust n. Fliborough. Prima, 16 v. Rochefort naar Bordeaux. Prinses Wilhelimna, 16 v. Bayonne te Londen. R. P. S., 16 v. Lissabon n. Leixoes. Servus, 16 v. Plymouth n. Londen. Sirius, 16 v. Londen te Duinkerken. Sponlanda, 17 v. Aarhus n. Brunsbüttel. Sporota, 16 v. Kingslynn n. Londonderry. Strijpe. 16 v. Em den te Brugge. Swalow, 16 St. Nazaire n. Casablanca. Toos, 16 v. Londen naar Nantes. Van Brakel, 16 v. Freemington n. Barry. Vecht, 16 v. Hamburg n. IJmuiden. Veenenburgh, 15 v. R'dam te Middlesborough. Vrede, 16 v. Borgestad n. Halmstad. Walenburgh, 17 v. Middlesborough n. R'dam. Westkust, 16 v. Kopenhagen n. Arendal. Westlaan, 17 v. Bremen te Rotterdam. Zwerver, 16 v. Port Reath n. Southampton. SLEEPVAART Blankenburg, 16 v. IJmuiden le Rotterdam. Humber, met 2 bakken pass. 16 Startpoint. Thames, met ss. Ocean Leader 17 v. Bombay te R'dam verwacht. ia THANS ZIJN ONZE VAKKEN WEER VOL, EN KUNNEN WIJ WEER VERDER MET ONZE MOORDENDE LET OP: VOOR DAMES EN HEREN WAARDE 82.50 BROMFIETS JEKKER warm gevoerd, water- en wind- dicht Popeline ft a cn Waarde 79.—, 3U NU ii REAL AMERICAN Field Jacks ftp Crt met en zonder /T voering NU fcW. Groen- Amerikaanse OFF. TRENCH COAT geheel dubbel U 0 TWEE KANTEN DRAAGBAAR WAARDE 69.00 ZEER APART WIND JACKS (model WILLIAM) MATTING WEEFSEL waarde 39.75 nu Deze jassen moeten weg DUBBEL POPELINE OFF. TRENCHCOAT met uitritsbare wollen voering, waarde f 92.nu DUMP ORIGINELE NIEUWE ENG. LEGERTENTEN 3-persoons geheel compleet VOORRADIG AMERIK. LEGER-SLAAPZAKKEN KHAKI HEMDEN KHAKI PANTALONS MARVA PANTALONS BLEU-JEANS (MET RODE STIKSELS) COWBOY-SHIRTS ENZ. ENZ. WERKSCHOENEN, van prima leder, ijzersterk, alle maten 13.95 PRACHT PARTIJ OVERALLS 13.00 NIEUWE MILITAIRE BROEKEN (100 pet. wol) waarde 24.50 nu 1 3.95 KHAKI WERKHEMDEN (ijzersterke kwaliteit) van 13.50, voor 6.95 ONVERSLIJTBARE WERKSOKKEN (reclame-aanbieding) 1.65 KLOOSTERSTRAAT 15 BEVERWIJK A

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 7