TYPEN WASSERIJ KLEVERPARK Agenda voor Velsen Attentie DE JONG's Foto Hollywood Velseti-Noord Veisen IJmuiden Discussies over de rechten van de vrouw INST. PONT Luidsprekers „BONAVENTURA" Heeft U het gezien? Speciaal-Gptiek Bureaux SCHOONMAAKTIJD is GORDIJNENTJJD MAANDAG 21 APRIL 1952 Welkomvreemdeling! Griekse pianosoliste bij concert van „De Eendracht" Des duivels prentenboek Zinker lekte C. J. van Ledden Hulsebosch overleden Twee branden op de Veluwe Ontploffing in laboratorium Scheepvaart SUCCESSCHOTELS f2.50 STADSSCHOUWBURG Adverteert in dit blad GOEDE VERDIENSTE J Leerling-kapster net meisje Toen de Griekse gezant in ons land, Zijne Excellentie mr. G. C. L. F. Lelys, met zijn echtgenote Zaterdagavond het balcon van het gebouw „Concordia" betrad, teneinde het concert van zijn jeugdige landgenote Rita Bouboulidi bij te wonen en de buitenlandse gasten door de directie van Van Gelder Zonen Vel- sen begroet werden, klonk een langdurig en hartelijk applaus. Na afloop van de uitvoering was het laatste wat wij van deze hoge gasten waarnamen, dat zij in de woelige en golvende menigte, die zich voor Nederlandse theatergarderobes pleegt samen te persen, werden opge nomen en heen en weer geduwd. Er was niemand, die zich om deze bezoekers, die onze taal niet machtig zijn, bekom merde.... De Nederlandse garderobe bestormers het minst van allen. Wegens een ander concert was het mij slechts mogelijk, de tweede helft bij te wo nen van de uitvoering die de harmonie kapel „De Eendracht" Zaterdagavond in „Concordia" gaf, welk concert zich in een druk bezoek verheugen mocht. De met zorg gekozen werken verdienden deze belangstelling ten volle. „De Een dracht" met haar dirigent Henri Arends weet, wat zij aan haar naam verplicht is. Ditmaal werkte aan het tweede winter- concert de jonge Griekse pianiste Rita Bouboulide mede, die met dit optreden haar tournee in Nederland aanving. Zij neemt onder de jonge Griekse kunstenaars een vooraanstaande plaats in, studeerde te Athene, Parijs en Luzern waar zij leerlinge was van Edwin Fischer. Op haar tournees door Zuid-Europa heeft zij reeds veel waardering mogen ontvangen. Ook deze avond bewees zij met de veeleisende Han- del-Variaties en Fuga van Brahms, als mede in Beethoven's Sonate Appassionata, dat zij inderdaad een pianiste van for maat is. Haar keuze van programma was volko men in overeenstemming met haar pianis tische talenten, die excelleerden in een bijna mannelijke aanslag en een dikwijls op het romantische ingestelde opvatting. Verbluffend van techniek waren de 26 Handel-variaties; beter nog heeft de forse, doch beheerste verklanking van een der beroemdste klavierwerken van Beethoven het gedaan. De artistieke wijze waarop Rita Bouboulidi het bekende appassionata- thema exposeerde, het meeslepende spel in het Andante con moto droegen het stempel van een kunstenares, die haar kunst ten Volle toegedaan is. Het moet haar als buitenlandse goed ge daan hebben, dat Zijne Excellentie mr. G. C. L. F. Lelys, Grieks gezant in Nederland, met zijn echtgenote bij dit eerste optreden aanwezig was. De kapel heeft de liefhebbers van har- moniemuziek, en dat zijn er in deze om geving gelukkig velen, onthaald op een aantal werken, welker uitvoering door een harmoniecorps altijd belangwekkend blijft. Elgar's suite „Sea Pictures" en „Caesar en Cleopatra" van Gerard H. Boedijn gin gen voor de pauze. Ik hoorde van het corps een spannende vertolking van Verdi's Na- bucco-ouverture, die naar mijn smaak te scherp geblazen werd en daarenboven ont daan was van alle vereiste lyriek. Scènes Bohémiennes van Georges Bizet gaf fraai samenspel te genieten: de beide soloklarinetten, solo-bariton tezamen met tenorhoom, eerste trombone, hobo, zij alle blinken uit door de muzikale wijze waarop zij hun rol in het geheel der blazers ver vulden. De ouverture Preciosa van Carl Maria von Weber is vroeger een concours-stok paardje van „De Eendracht" geweest. Dat was omstreeks 19251928, maar al zijn er daarna vele jaren verstreken, vergeten is men dit zich zo uitnemend voor blaas- orkest lenende stuk muziek nog niet. Deze uitvoering moet bij de oudere leden van de kapel herinneringen aan die grootse jaren voor het corps wakker hebben geroepen, want deze „Preciosa" werd met een entrain geblazen alsof men het werk wederom voor een concours op de lessenaar genomen had. Het was een boeiend slot van een artistiek volkomen verantwoord concert. A. J. VAN DER WEIJDEN Er is voor elke collecte een vergunning nodig en de Emrnabloemcollecte, die Za terdag in Velsen werd gehouden, ging eveneens met een vergunning van de po litie gepaard. Daar stond duidelijk op, dat de leeftijd van de collectanten niet lager mag zijn dan 16 jaar en als een duo col lecteert, moet de jongste tenminste 14 jaar oud zijn. Maar omdat het wel eens moei lijk is, collectanten te Inrijgen (zelfs voor de Emmabloem-inzameling) liepen er Za terdag twee jongens van 11 en 9 jaar met de bus te rammelen. Onderweg hebben ze die als maar ge wichtiger wordende bus blijkbaar met begerige oren horen rammelen, tot één hunner probeerde of er met schudden niet een dubbeltje aan te ontfutselen was. Het lukte met meer dan één dubbeltje en de beide mannen voorzagen zich spoorslags van snoepgoed, ijsjes en een spel kaarten. Tenslotte kwamen zij in een koffiehuis terecht om een kaartje te leggen. En daar vatte de politie ze in de kraagjes. Er bleek ongeveer 2,aan de inhoud van de bus te ontbreken. MAANDAG 21 APRIL Raadhuis, van 10 tot 12 uur: Spreekuur burgemeester. Nutsbibliotheek, van 19 tot 21.30 uur ge opend. Thalia, 20 uur: „Bright Victory". Rex, 20 uur: „Aan de Rivièra". DINSDAG 22 APRIL Thalia, 20 uur: uitvoering „IJmuldens Roem". Rex: geen filmvoorstelling. De waterzinker, die over de bodem van het Noordzeekanaal in Velsen bij de Vel- serbrug ligt, vertoonde Zondagmiddag aan de Noordkant een ware geyser: hij was, zoals bij de aanleg ook de bedoeling is ge weest, op dat moment gelukkig als water leiding in gebruik (er zal in geval van nood ook gas door getransporteerd worden) zodat een passerende 15-jarige jongen het lek ontdekte en de politie waarschuwde. De technici van gas en water consta teerden later een lek in het aansluithart, zodat het euvel snel verholpen kon worden. Tweeëntwintig bekeuringen in de „zeereep" Het stuk IJmuidens duin, dat direct aan het strand grenst is, zo deelt de Rijkswater staat ons mede, verboden terrein. Dat dit nog lang niet algemeen bekend is, mag worden afgeleid uit de 22 bekeuringen, die daar onlangs werden uitgedeeld. Het verbod berust op het reglement Rijkszeeweringen, dat de eerste duinregel beschermt tegen „afkalven". Deze eerste rij duinen is we deelden zulks al eer der mede zeer kwetsbaar en jaarlijks wordt er bij de Zuidpier bijvoorbeeld voor ongeveer een halve ton schade veroorzaakt. Het overige duin blijft verboden gebied krachtens het bekende „artikel 461". Het toezicht zal in de toekomst nog strenger worden. Stapvoets. Het is Zaterdag een van die lauwe markten geworden, waar door het ontbreken van buiten- en binnenlandse vraag maar geen schot in lijkt te willen komen. De handel kocht bijzonder voorzich tig en de prijs hield zich dus volkomen op de vlakte. Slechts in de fijnvissoorten kwam wat verbetering: tong en weegtarbot lieten zich iets duurder betalen dan Vrijdag. De lappen kwamen op die manier tegen de 2.30 terecht en de grove slips deden het eveneens niet onverdienstelijk voor 1.50. Een ware vloot loggers en dagschuiten bracht een mooie voorraad kleine schol in de markt, maar de prijzen bleven beneden peil. De tweeën haalden met moeite de 20, maar zodra de kwaliteit de handel niet meer helemaal aanstond, zakte de prijs af tot 13 en de drietjes varieerden op de zelfde manier van 15 tot 9 per kist. De regels kabeljauw, die boven de maat kwa men, brachten 90 tot 80 op. Een bedrag, dat de kisten eveneens haalden. Mooi-weer-vangsten. Er was van morgen weer heel wat variatie en vooral door de binnenkomst van de Maria van Hattum, die van de IJsland-visserij terug kwam, hoefde de handel geen moment om vis verlegen te zitten. De Van Hattum lag in de vroege beurt en loste 450 kisten kabeljauw en gul, 200 wijting, 150 schelvis, 150 koolvis en 25 di versen. Het schip werd gesecondeerd dooi de Claesje met 260 makreel, 60 kabeljauw en gul, 100 stijve, 160 schelvis, 10 kolen en de Post Boy, die voor 950 makreel, 100 wijting, 100 schelvis, 40 zwarte kolen en 30 diversen had gezorgd. Van de loggers waren vroeg present de KW 70, 40 en 24 en de IJM 283 met de VL 85 en de Wiron 1. Zij namen 720 kisten makreel, 130 kabel jauw en gul, 120 wolf, 45 tafbot en 50 di versen voor hun gezamenlijke rekening. In de late beurt lagen 21 kotters (1000 man den varia) en 19 loggers, die 10.000 kilo tong en tarbot, 150 wijting, 106 diversen, 120 stijve, 450 schol en 60 gul en kabeljauw aanvoerden. Het totaal-generaal van deze drukke markt bedroeg dus: 700 kisten ka beljauw en gul (waarvan 450 IJslanders), 1050 wijting (200 van IJsland), 410 schel vis (150 van IJsland), 200 koolvis (150 uit de IJslandse wateren), 2050 makreel, 970 stijve, 120 wolf, 45 tarbot, 52 platvis, 575 schol, 250 haring en 11600 kilo tong. Geen succes. De reis „om verre" van de dappere „Maria van Hattum" heeft niet meer dan 900 kisten verse vis opgeleverd en dat is niet al te veel na een moeizaam en grillig verblijf onder de rotskust van het verre IJsland. Het schip is er drie we ken voor in touw geweest onder vaak moei lijke omstandigheden voor de bemanning en de prijzen moeten vandaag wel bijzon der goed zijn, wil het resulatat nog wat betekenen. Inmiddels valt hieruit wel op te maken, dat de oogst in de wateren rond IJsland niet meegevallen is. Dit zal de plannen van de andere reders om het jacht terrein naar het verre Noorden te verleg gen ook wel ongunstig beïnvloeden, want dergelijke reizen zijn door de abominabel- gestegen materiaalkosten tot ware expedi ties met grote risico's uitgegroeid. Er is nog niets definitiefs bekend, maar de Tzonne schijnt het evenmin florissant gemaakt te hebben tijdens zijn reis naar de IJslandse wateren. Dit schip kan theo retisch voor de markt van morgen worden verwacht met zijn ongeveer 1000 kisten. Zijn concurrent wordt dan de Herman, een schip van dezelfde klasse, die 1000 kisten van de Noordzee aanvoert. De Vemmer was inmiddels gisteren al binnen om ei- Dinsdag vroeg bij te kunnen zijn. Op komst. Volgens de vertrekdata kunnen er deze week verscheidene trawlers 'oinnenverwaoht worden. Daar is allereerst de Norma Maria, die de 9e April al van wal stak en dus „overrijp" genoemd mag wor den. Bovendien gingen op de 10e April vier schepen ter visserij: de Hoop, de Mary, de Antje en de Vios. Opgebracht door zijn broer. De Post Boy kreeg tijdens zijn thuisstoom een motormankement, zodat de krachtbron lang niet meer „voluit" draaide. Gelukkig was Vrijdag de Allan Water net ter visserij gegaan, zodat de beide schepen van de zelfde rederij elkaar tegenkwamen. In overleg met de rederij werd besloten, de Allan Water voor alle zekerheid mee terug te laten gaan tot de pieren. Weer weg. De Schoorl is na een lange rustkuur Zaterdag weer ter visserij gegaan. Toch proberen. De Petten (IJM 49) is onder schipper Visser naar IJsland ver trokken. Mogelijk is er bij goed weer meer te verdienen dan door de Van Hattum en de Tzonne. Opknappen en vacantie. De Eveline (IJM 116) is uit Engeland naar IJmuiden gestoomd, om hier de bemanning gelegen heid tot vacantie te geven. Veertien dagen wordt het schip opgeknapt en krijgt de mo tor een goede beurt. Om dezelfde reden is ook schipper Alland, met zijn mannen va rende op de Eli Chénévière, binnen geble ven. Zo in dok. Uit zee zonder meer in dok ging Zaterdagmorgen de trawllogger KW 169. De logger is schoongemaakt en de huid kreeg een teerbeurt.Vanmorgen is de vangst gelost. Haai. Zaterdagmorgen werd door een Urker visser in de afslag een grote haai gelost. Het visje gaat naar België. Zilver troef. De Cornells (KW 24) is vrijwel de enige trawllogger die nog steeds op de Zilverpit-gronden op haring jaagt. Vanmorgen was de logger voor zijn zeven de reis in successie met verse haring aan de markt. De logger vist van Maandag op Zaterdag. Het P. v. d. A.-congres Tijdens de op het congres van de Partij van de Arbeid voortgezette bespreking van het ontwerp-verkiezingsprogram, bleken vele afgevaardigden het niet eens te zijn met de wijze, waarop het punt „zorg voor het gezin en voor de rechten van de vrouw" in dat ontwerp was opgenomen. Evenals bij enige andere punten werden een aantal amendementen ingediend, die pas al dan niet gewijzigd werden overge nomen, ingetrokken of verworpen, nadat een aantal afgevaardigden nog enthousiaste pleidooien hadden gehouden voor een wat ruimere aandacht voor de rechten van de vrouw. In het ontwerp wordt met betrekking tot dit punt gezegd, dat er voor de kinder bijslag een x-egeling zal moeten worden ge troffen waardoor deze ten goede komt aan de kinderen van alle gezinnen. Voorts wordt een wettelijke regeling van het in stituut van de gezinsverzorgsters gevraagd en verbetering van beroepsarbeid van de gehuwde vrouw in overheidsdienst en weg neming van de belemmering voor gehuwde vrouwen om een gedeeltelijke dagtaak in beroepsarbeid te vervullen en beloning overeenkomstig de prestatie. Enige afgevaardigden vonden dit te karig en wilden juist dit punt een tegenhanger doen zijn van hetgeen door de K.V.P. wordt voorgestaan. Zij beoogden volledige gelijkstelling van de vrouw, sociaal, econo misch en juridisch. Dit werd ook bepleit door spreeksters namens het hoofdbestuur van de vrouwen bond van de partij, die onder meer aan drongen op wegneming van de achterstel ling van de vrouw in het burgerlijk wet boek en op gelijke rechten bij benoemin gen. Verder werd opgemerkt, dat het bevor deren van de mogelijkheid tot het verkrij gen van een halve dagtaak voor de ge huwde vrouw, minder moeilijk zal zijn bij de behandeling in het parlement, dan wan neer er sprake zou zijn van een volledige dagtaak. De heer K. Vorrink antwoordde, dat zo wel het hoofdbestuur van de partij als de leiding van de vrouwenbond over deze zaak tydiger voorstellen had moeten doen. Zij zijn er beide verantwoordelijk voor, dat dit niet is gedaan. De kwestie vrouw en gezin eist een zeer nauwkeurige formule ring. Deze zaak is nog niet volledig bestu deerd en dat kan ook niet in de tijd van veertien dagen gebeuren. Daarom is, naar hij zeide, het punt in het ontwerp beperkt van vorm en inhoud. De heer Vorrink ontraadde vérstrekken de amendementen; Thans te vragen het Burgerlijk Wetboek in de bovengenoemde zin te wijzigen, achtte hij politiek niet te verantwoorden. Tenslotte werden er enkele amendemen ten aangenomen en een paar aanvullingen aangebracht. Zo zal aan het punt worden toegevoegd: „Gelijke beloning voor man nen en vrouwen voor gelijksoortige arbeid. Volledige handelingsbekwaamheid voor de gehuwde vrouw". Voorts zal er bijzon dere aandacht voor het gezin worden ge vraagd, als in het program voorgesteld, bij maatregelen op het gebied van onderwijs, jeugdzorg en huisvesting. Bekend politie-schei kundige De internationaal bekende oud-politie- scheikundige C. J. van Ledden Hulsebosch is in zijn woning in Amsterdam-Zuid op 75-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. De begrafenis zal hedenmiddag in alle stilte geschieden. Zaterdagavond brak brand uit in de uit 1779 daterende boerderij „Pijnenburg" in de Harskamp. Boerderij, woonhuis en een grote schuur brandden tot de grond toe af. De gehele inboedel ging verloren. Een fokstier kwam in de vlammen om. De schade, die in de tienduizenden loopt, wordt niet door verzekering gedekt. Reeds eerder op de dag woedde een brand op het landgoed „De Valouwe". Deze was ontstaan doordat een jongen met een sigarettenaansteker speelde. Van een grote hooiberg sloegen de vlammen over naar een manege, die geheel uitbrandde. De schade bedroeg ruim f 20.000. Zaterdagmorgen om ongeveer kwart voor twaalf geschiedde door tot nu toe onbeken de oorzaak een ernstige ontploffing in het chemisch laboratorium van de N.V. Noury- pharma te Deventer, deel uitmakend van de Koninklijke Industriële Maatschappij Noury en Van der Lande. Men heeft drie gewonden naar het ziekenhuis gebracht, van wie de laborant K. ernstig gekwetst was. Lichter gewond werden ir. K. en de laborant H. Atbireo, 13 v. Santos n. Rlo de Janeiro. Alcyone, 19 Suez verwacht. Altair, 19 van R'dam te Pto. Alegre. Arned'ijk, 18 v. New Orleans te R'dam. Aagtekerk, 18 v. Genua n. Port Said. Arkeldijk, 18 v. Norfolk te New York. Aagted'ijik, 18 390 m. NW. Fernando Noronha. Athena, 18 150 m. ZO. Recife. Alpherat, 18 410 m. Z.ZO. Kp. Race. Ametetdijk, 18 420 m. N.t.W. Flores. Amstelkerk, 18 nog te Accra. Amstelpark, 18 340 m. N.NW. Flores. Arundo, 18 1400 m. O.NO. Norfolk. Averdijk, 18 230 m. ZW. Flores. Batoela, 18 v. Singapore n. Bangkok. Baud, 13 v. Buleleng n. Soerabaja. Blommerad'ljk, 18 500 m. N.NO. Flores. Boiseevain, pass. 18 Zuidpunt Madagascar. Boskoop, 18 dw. Kp. St. vincent. Baarn, 18 v. Willemstad n. Cristobal. Bennekom, 13 v. Willemstad n. Antw. Bonaire, 18 v. Amsterdam n. Georgetown. Cronenburgh, 18 v. Bilbao te Rotterdam. Cleodora, 19 v. Bahrein te Bombay verwacht. Callisto, 18 550 m. Z.ZW. Bermuda. Cistula, 18 420 m. Z.ZO. Flores. Clavella, 18 120 m. N. Barbados. Coryda, 18 30 m. Z. Cochin. Danae, 18 te Tanger. Diemerdijk, 18 v. Be Havre naar Antwerpen. DuivendJjk, 18 v.R dam naar Hamburg. Enggano, 18 v. Aden naar Suez. Edam, 18 v. Hallfax n. New York. Esso Den Haag, 18 v. Aruba te R'dam. Eemdijk, 18 7ou m. O.t.N. Bermuda. Ena, 18 180 m. NW. Finisterre. Farmsum, 18 400 m. N. San Miguel. Felipes, 18 v. Pladju n.Singapore. Graveland, 18 bij Kp. Blanco. Garoet, 19 te Colombo verwacht. Gouwe, ïo te Libreville verwacht. Hoogkerk, 18 te Alexandrië verwacht. Hauierwijk, 18 800 m. w.zw. Flores. Helicon, pass. 18 Crooked eil. Herslüa, 18 v. Bachequro te La Salinas. Japara (KRL), 18 v. Tj. Priok n. Cheribon. Kalmana, 18 v. Sinabang n. Meulaboh. Karaton, 18 v. Menado te Makassar. Kasimbar, 13 v. Ambon n. Makassar. Laagkerk, 18 v. Hamburg te Antwerpen. Leeidam, 19 v. Bremen te Antwerpen. Le Maire, 18 v. Pankelpinang n. Rangoon. Laurenskerk, pass. 18 Ouessant. Lieve Vrouwekerk, 18 te Port Said. Linge, 18 22 u. v. Lissabon n. R'dam. Loenerkerk, pass. 19 Ouessant. Maas, 18 v. Amsterdam te Kopenhagen. Mapia, 18 210 m. NW. Str. Messina n. Port Said Mariekerk, 18 nog rede Mombassa. Marisa, 18 930 m. NO.t.O. Barbados n. Suez. Merpessa, 18 180 m. W.t.N. Menado. Mitra, 18 dwars Bone. Mod joker to, pass. 18 Finisterre. Macuba, pass. 13 Perim. Manoeran, 18 Tj. Priok verwacht. Marken, 19 v. R'dam n. Tj. Priok. Meerkerk, pass. 19 Gibraltar. Mentor, 18 v. Hamburg te Amsterdam. Nieuw Holland, 18 v. Sydney n. Melbourne. Noordam, 16 430 m. W.t.z. SciUy's. Noordwijk, 19 pass. Ouessant. Ondina, 18 v. Dingle te Dublin. Orion, 18 v. Bremen naar R'dam. Ovula, 18 400 m. W. Madeira. Omala, 18 v. Chittagong n. Singapore. Ootmarsum, 13 v. Antwerpen te Hamburg. Oranjestad, 13 v. A'dam n. Cristobal. Paula, 18 v. Pladju te Port Swettenham. Poeloe Laut, 18 v. Singapore te Tj. Priok verw. Prambanan, 18 te Samarinda. Prins Joh. W. Friso, 18 125 m. O. Sandyhook. Prins Maurits, 19 140 m. w.t.z. Ouessant. Prins Willem II, 18 520 m. W.NW. Flores. Prins Willem III, 18 160 m. W.t.Z. Kp. Clear. Prins Willem IV, 13 nog rede Casablanca. Prins Willem V, 18 te Quebec. Rempang, 18 dwars Cartagena. Rondo, 12 te Koewait. Ruys, 18 v. Port Elizabeth n. East London. Rijndam, 18 v. R'dam n. New York. Siberoet, 18 v. Gunungsitolie n. Sibolga. Singkep, 18 v. Soerabaja op rede Semarang. Stad Breda, 18 350 m. NW. Flores. Stentor, 18 370 m. ZW. Flores. Swartenhondt, 19 v. Soerabaja te Makassar. Sarpedon, 19 v. Pto. Cabello te Curacao. Sommelsdijk, 18 v. Hamburg te R'dam. Stad Leiden, pass. 18 San Miguel. Stad Alkmaar, verm. 21 v. Narvi n. IJmuiden. Tamkhaven II, 18 v. Soerabaja n. Palembang. Ternale, 13 neg te Tj. Priok. Tero, 18 180 naar Abaco. Themisto, 18 450 m. NW.t.W. Flores. Tjibodas, 21 v. Saigon te Tj. Priok verwacht. TJikampek, 18 v. Makassar n. Balikpapan. Tjipanas, 13 ten anker Port Elizabeth. Tjiwangi, 19 v. Makassar te Tj. Priok. Tomori, 18 v. R'dam n. Antwerpen. Tablan, 19 te Suez. Tarakan, pass. 18 Dondrahead. Teiresias, 20 Djibouti verwaent. Tjisadane, 18 v. Tanga n. Zanzibar. Tomini, 18 v. Port Said. Utrecht, 18 v. Balikpapan n. Soerabaja. Van Riebeeck, 18 v. Belawan n. Singapore. Van Outihoorn, 18 v. Dongala te Makassar. Veendam, 13 v. New York n. Southampton. Waterman, 18 600 m. NO.t.N. Flores. Wleldrecht, 18 60 m. O. Socotra. Zaan, 18 dwars Lissabon. y Zuiderkruis, 13 360 m. NO. Curacao. Zijpenberg, 18 v. Amsterdam naar Itajal. KLEINE VAART Actinia, 18 van Cherbourg n. R'dam. Att, 18 v. Lissabon te Viana. Barends, 17 v. Boness te Nevvburg. Bill, 13 v. Hamburg te Lissabon. Blue Boy, 19 v. Brunsbüttel naar R'dam. Caland, 18 v. Wismar te Cork. Casana, 17 v. Aarhus te Kopenhagen. Citadel, 19 v. Hamburg te R'dam. Claes Compaen, 18 v. Aviles n. Pomaron. Cornelia b II, 18 v. Ellesmerport te Telgnmouth Corona, 18 v. Antwerpen n. Garston. Da Capo, 18 v. Montevideo n. Londen. Daje Bohmer, 20 v. Grangemouth te Spezia verwacht. Daviena Goekoop, 18 v. IJmuiden te Antwerpen De Ruyter, 18 van Galway te Fowey. Domburg, 18 v. R'dam te Bordeaux. Echo, 17 v. Belfast n. Amsterdam. Elisa, 18 v. Nie n. Agadir. Elisabeth, 18 v. Londen n. Kingslynn. Fedala, 18 v. Nantes te Bordeaux. Franka, 18 v. Londen n. Kopenhagen. Frederik, 18 v. Delfzijl naar Par. Heemskerk, 13 v. Nordenham te Wdlhelms- haven. Import, 15 v. New Orleans te Vera Cruz. Jokurna, 18 te Newburg. Lies, 18 v. Galway te Sllgo. Marabu, 20 v. Lissabon te R'dam verwacht. Matar, 18 v. Bordeaux n. Sharpness. May Mere, pass. 18 Kiel. May Star, 19 v. Teignmoufch te Spezia verw. Mirach, 18 v. Agadir n. Casablanca. Nelly. 19 v. Workington te Rotterdam. Nleuwland. 18 v. Grangemouth n. R'dam. Noorderhaven, 18 v. Bremen n. Billingham. Nyenburg, 19 v. Nörrkobing te Paskalavilr Omlandia, 18 n. Port Lyautey. Peter, 13 v. Flixborough n. Londen. Remmert, vertr. 19 v. Lissabon n. Oporto. R.P.S., 19 v. Leixoes n. Belfast. Spolanda, 19 te IJmuiden. Swallow, 17 v. St. Nazaire n. Safü. Texel, vertr. 19 v. R'dam n. Hamburg. Tyro, pass. 18 Lizard. Valbella, 17 v. Casablanca naar Rouaan. Vrede, 18 v. Halmstad naar Runcom. Westlaan, vertr. 19 v. R'dam naar Bremen. Westpolder, vertr. 19 v. Antwerpen n. Lissabon. Wickenburgh, pass. 19 Finisterre. Wlzbold Bohmer, 18 v. Fowey n. Civita VecchiA SLEEP VAART Ebro, 19 v. R'dam te PhiMppeville. Humber, 18 van Swansea te Rotterdam. Maas. met ponton 18 van R'dam. Noordzee, pass. 18 Elba Cape. Poolzee, pass. 18 Owers. Tyne, 18 Beachyhead. Witte Zee, met 2 PC. boten 13 v. Seattle. OFFICIëLE PUBLICATIE OPKOMST VOOR HERHALINGSOEFENINGEN 's Gravenhage, 21 April Voor de militairen, die op Dinsdag 22 April 1952 in de legerplaats bij Oirschot voor her halingsoefeningen onder de wapenen moeten komen, lopen de volgende extra-treinen: Amsterdam C.S. v. 8.10, M.P. v. 8.16, Amstel v. 8.20. Utrecht C.S. v. 8.45, Geldermalsen v. 9.06, 's Hertogenbosch v. 9.37, Eindhoven a. 10.05, en een extra trein: Den Haag H.S. v. 8.39 uur. Delft v. 8.47, Schiedam v. 8.57, Rot terdam D.P. v. 9.07, Fei.ienoord v. 9.16, Dor drecht v. 9.43, Breda v. 1.0.12, Tilburg v. 10.32, Eindhoven a. 11.05. Met deze treinen moeten reizen de militairen, woonachtig in een der hier vermelde plaatsen en tevens de mili tairen, die via eer dezer plaatsen naar Eind hoven reizen en derhalve op een dusdanig tijdstip van hun woonplaats moeten ver trekken, dat zij op het betreffende station aansluiting hebben op de extra trein. Heden nam de Heere tot Zich na een geduldig ge dragen lijden onze gelief de man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader JOHANNES PLUG in de ouderdom van 76 jaar. Dat ik in Christus voor God gerechtvaardigd ben en een erfgenaam des eeuwigen levens. IJmuiden: J. A. Plug-van Duin N. Hoek-Plug W. Hoek J. Plug G. Plug-Punt. D. Plug S. Plug-Rieke J. A. Plug Joh. Plug P. J. Plug-Donker Klein- en Achter kleinkinderen. IJmuiden, 20 April 1952. Havenkade 33. Geen bloemen. De teraardebestelling zal D.V. plaats hebben Don derdag 24 April a.s. op de Westerbegraafplaats te IJmuiden des namiddags 2.30 uur. Vertrek van het sterfhuis 2.15 uur nam. LION d'OR Morgen: Gebakken Kalfslever BDag- of avondles. Aanmelden deze week. Oude Gracht 71, Haarlem. B. z. a. NET PERSOON, Ift. 40 j. in het bezit van rijbe wijs, voor elk voork. rijwerk Adres te bevr. bur. van dit blad. BELASTINGAANGIFTEN. Gedipl. Belastingconsulent, Nachtegaallaan 16, IJm.-O. Voor WONINGRUIL naar Cramer en Co., Zaanenlaan 5, Haarlem. ZAAL TE HUUR voor brui loften, vergaderingen, enz. Theeschenkerij Velserbeek. Telef. 4244. In besch. milieu ZIT-SLP.K. m. pens. aangeb. v. Heer. Adres bur. van dit blad. Velser Dameskoor-IJm. Man nenkoor. Donderdag a.s. 8 u. OPERA-CONCERT in het Patronaatsgebouw. Donderdag 24 April, 8 uur - „Rotterd. Toneel" Toneelsp. v. Charlotte Hastings. Regie: Frits van Dijk rn.m.v. CHARLOTTE KöHLER, Coba Kelling, Georgette Reyewsky, Fientje Berghegge. Ad Noyons, Wim Hoddes, Adolf Rijkens e.a, Pr. 1.tot 3.50 (alles inbegr.) Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Dinsdag 10—3 uur. Telef. na 12 uur. HET JAARFEEST DER CHR. MEISJESCLUB „KLEINE KRACHT", groep 1 en 2, hetwelk heden en morgenavond plaats zou vinden, wordt door bijzondere omstandigheden UITGESTELD tot Maandag 28 en Dinsdag 29 April a.s. Zelfde tijd en plaats. Kaarten blijven geldig. Groep 3 gaat gewoon door op Woensdag 23 April a.s. DE LEIDSTERS. Gelijk de crocussen schie ten de stenen de grond uit 1 Dagelijks stijgen de muren van wat eens het BRILLENHUIS van IJmuiden zal zijn, KENNEMERLAAN 42 Dinsdags 10—6 uur. in staal of hout VERMANDE ZONEN Afd. van N.V. Drukkerij SINJEWEL DMUIDEN Toonkamer: Kanaalstr. 43 Tel. 4163—5235 TAPIJTEN LOPERS Deze week fabrieksres- tanten voor ongelooflijke prijzen. Holtaps f 29.50; Wiltons w.o. gr. maten f 62.50, f 79.50, f 125; M. Smyrna's grote maten f 179; lopers f 1.95 en f 2.45 p. meter; gordijnstoffen f 2.75 p mtr.Verkoop van 9—5.30 uur. TAPIJTHAN- DEL „MARO" N.V., Jans straat 85 by Gr. Markt, Haarlem. is verhuisd van Oosterduin weg 10 naar LANGE NIEUWSTRAAT 793 Tel. 5858 rm DAMES GEVRAAGD als depóthoudsters, voor het aannemen en doorzenden van da meshoeden (vervor men). Liefst met het vak bekend. Brieven met inlichtingen on der no. 9696. ZEEVAART-INSTITUUT „13 M U I D E N" Stationsweg 66 - Telefoon 4704 OPL. TOT: t STUURMAN MARCONIST MACHINIST (A en B) CURSUS MODERNE NAVIGATIEMIDDELEN Inl. elke Wo-dag v. 17—19 uur. gevraagd 16 a 17 jaar en voor de ochtenduren, zelfst. kunnende werken. Aanmel den na 6 uur C. A. de Vries 'Wijkerslraatweg 77, Velsen- Noord. Wij leveren Uw gordijnen op maat en keurig verzorgd ai. Zie hiervoor onze Etalage Fil. Wasserif „kiCTfFpark" Kennemerlaan 27 Telefoon 4371 ÏJmuideiJ

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3