Overwicht van VSV op Be Quick leverde slechts een doelpunt op -Clowntje Riek Agenda voor Beverwijk Beverwijk Heemskerk IJmuiden 4 CSV en Ripperda deelden de punten WZ en VVB deelden de punten (1-1) Velsen besluit seizoen met een grote zege IEV won van Waterloo (3-1) Wagners „Beer" beste hond in dresseerconcours Hockey-uitslagen Wielrenners verreden 33 km. Motorsport KMC opende het motorseizoen Handbal IJmonders wonnen en verloren Dammen Laros heeft goede kans op het kampioenschap Athletiek „Suomi" won de „Leidse Sleutelloop" Korfbal Korfbalcompetitie Voor de kmderen FEUILLETON De fluistercampagne Markthandel spant zich voor de TBC-bestrijding Leger des Heils krijgt eigen vaandel Concert DO V-koor der MORRIS fiefmymiuij! BARTEUORISSTRAAT 20 TEL 13439 „Minimum-maai: pufschar moet omhoog" MAANDAG 21 APRIL 1952 De elftalcommissie van V.S.V. en de be zoekers van de wedstrijd V.S.V.Be Quick mogen tevreden zijn met het spel dat de Velsenaren gisteren vertoond hebben, maar voldaan waren zij niet. Daarvoor was het spel te onproductief. De spelers lieten aan trekkelijk spel zien, waarbij rechtsbuiten Van der Kuil een actieve rol vervulde, maar als het op schieten aankwam of op het gebruik maken van kansen, dan faal den de spelers. Het grootste deel van de strijd was V.S.V. in de aanval, doch het overwicht heeft slechts één geldig doelpunt opgeleverd. Het offensief was ook een bewijs van de zwakke tegenstand der Groningers. Zij hadden invallers voor Pienters en Rozema, die onvoldoende vervangen werden. Voor al de voorhoede bracht er weinig van te recht. Er werden niet veel aanvallen opge zet, maar trokken de Groningers ten aan val, dan kwamen zij meestal niet verder dan Spaans en de achterspelers. Van der Wint behoefde er weinig aan te pas te komen. Wel werd hij voor rust een keer gepasseerd, doch voor rechtsbinnen Fatels de bal inschoot, had de scheidsrechter voor buitenspel gefloten. De Velser voorhoede bouwde vlotte aan vallen op; het spel werd te ver doorge voerd, waardoor de Groningse achterhoede steeds kon ingrijpen. In het eerste kwartier hadden de Velsenaren weinig geluk met schieten. Janson, een vrij goede midden voor, en Belfroid trachtten de score te openen, evenwel zonder succes. Na de hervatting liet Van der Kuil zien wat hij waard is. Hij passeerde zijn tegen standers verscheidene keren met gemak. Zijn werken werd echter niet beloond. In de drieëntwintigste minuut kreeg linksbuiten De Graaf de bal toegespeeld, passeerde rechtsachter Terpstra en doel puntte, waardoor V.S.V. de leiding kreeg. De thuisclub bleef sterker en doelman Prummel moest thans meer optreden dan voor rust, o.a. na schoten van Tielrooy, Janson en Van der Kuil. Laatstgenoemde werkte de bal uit de handen van de Gro- De wedstrijd CSV-Ripperda was nog maar drie minuten aan de gang toen Van der Linden die als rechtsbuiten stond op gesteld, de bal uitstekend door gaf aan zijn clubgenoot C. de Kruijf. Deze maakte van de kans gebruik. (01). Een snelle aanval van de thuisclub bracht de doelman der bezoekers in moei lijkheden. Hij moest na zeven minuten voor een schot van H. Stolk zwichten. (11). Korte tijd later lag de bal weder om in het doel van Ripperda toen H. Velthuizen na mooi samenspel met H. Jacobs onverwacht inschoot. (21). Daar de achterhoede van Ripperda niet ten onrechte bleef staan voor vermeend buitenspel, kreeg H. Velthuizen zonder tegenstand te ontmoeten, gelegenheid om het derde doelpunt te scoren. (31). Uit een strafschop maakte Van der Linde kort voor rust er 32 van. De beslissing van de arbiter maakte dat de onderlinge ver standhouding er na de hervatting niet be ter op werd. Ondanks dat was het spel van Ripperda beter dan in de eerste helft. Met een tweede strafschop die Van der Linden na zeven minuten spelen kreeg te nemen, bracht hij de stand op gelijke voet. (33). Daar de clubs er niet in slaagden doelpunten te scoren, bleef de stand ge handhaafd. De in Zaandam gespeelde ontmoeting VVZ-VVB was een vlotte, aardige strijd tussen twee vrijwel gelijkwaardige ploe gen. Hoewel VVB direct iets in de meer derheid was, onderbrak de Zaanse achter hoede de aanvallen door de buitenspelval op te zetten. Na een kwartier opende VVB een offensief, doch de doelman van VVZ bleek volkomen voor zijn taak be rekend. Harde schoten van Van Loon, Both en Bruinzeel werden gekeerd. De rechtervleugel van VVZ was evenzeer ge vaarlijk. Na een half uur schoot de rechts binnen voor opendoel buiten bereik van v. Veelen er naast. Ook de linksbuiten miste een fraaie kans. De aanvallen van VVB werden na de hervatting iets gevaarlijker, nadat de Breesaap-verdediging zich goed had ge weerd. Na een kwartier speelde Voortman de bal goed door, Both loste een prachtig schot dat doel trof. (01). Voortman kreeg direct daarop een mooie kans om de voorsprong te vergroten, doch de bal werd tot hoekschop gewerkt. In de gelijk opgaande strijd kwam de Zaandamse links buiten vrij en door een misverstand in de achterhoede van VVB kon de linksbinnen van de kans gebruik maken. (11). Het werd voor de Breesapers nog even be nauwend toen v. Veelen enkele zwakke ogenblikken had, doch toen het er op aan kwam een keihard schot van de linksbin nen weg te werken deed hij dit op fraaie wijze. In de resterende tijd was VVB wel gevaarlijker, maar doelpunten bleven uit. (1—1). ningse doelman en scoorde, doch het doel punt werd niet toegekend. Hoe de Velsenaren ook zwoegden het bleef bij een doelpunt, dat te weinig was voor het overwicht. Vermeld zij nog, dat Janson in het laat ste kwartier uitviel en vervangen werd door De Dunne. Velsen heeft zich in de laatste wedstrijd van het seizoen weer eens van zijn goede zijde laten zien. Met niet minder dan 61 werd Always Forward naar Hoorn terug gestuurd in welk fraai succes Bakkum een belangrijk aandeel had. Van de zes doel punten nam hij er maar liefst vijf voor zijn rekening. Het begon vrij spoedig met een straf schop waaruit Bakkum de score opende maar met een schot via de paal kon Van der Pol voor de Hoornse club de gelijkma ker scoren. Velsen behield het beste van het spel en nog voor rust gaf Bakkum zijn club op nieuw de leiding. In de tweede helft was er maar een partij die speelde. Velsen gaf de toon aan en regelmatig doelpuntte de ploeg. Bakkum was op dreef en passeerde de Hoornse doelman nog drie keer. Donker doelpuntte eenmaal. In een spannende strijd, waarin de ploe gen zich volledig inspanden om een zo goed mogelijk resultaat te behalen, slaag de IEV er in de tweede helft in de over winning te behalen op Waterloo. De eerste aanval was voor Waterloo. Harsveld ech ter keerde een hard schoti Dit was het sein voor IEV om flink aan te pakken Duin omspeelde enige tegenstanders en gaf zijn club met een onhoudbaar schot de leiding. (10). Nu kwam Waterloo in de meerderheid maar de achterhoede van IEV met Zonne veld en Michel weerde zich prima. Een mooi opgezette aanval leverde voor Wa terloo succes op na 20 minuten. (11). IEV moest alle zeilen bijzetten om ver der scoren te vex-hinderen. Na de hervatting had IEV wind en zon mee. Geluk met schieten had IEV niet, hoewel ook de doelman van Waterloo me nig gevaar keerde. Pas na 20 minuten passeerde Prinsen onverwacht de IJmuider doelman. (21). Tien minuten voor het einde bracht H. Duin de stand op 31. Zilveren hondenfeest in Santpoort Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Santpoortse Hondendresseervereni- ging „Kent U zelf", aangesloten bij de Ko ninklijke Nederlandse Politiehonden Ver eniging vonden gisteren onder ideale weersomstandigheden onderlinge jubileum- dressuurproeven plaats op het terrein van „Terrasvogels". Voor de wisselprijs van „Kent U zelf' waren acht honden ter keu ring verschenen, die elkaar in de edele volg- en gehoorzaamheidsproeven tracht ten te overbluffen. De lang niet gemakke lijke keuring lag in handen van de jury, die uit de heren F. A. A. van Bergen, J. Giorgis en J. J. Jansen bestond. De orga nisatie van de proeven lag in handen van de heer J. A. de Vries, die samen met de „pak-man" een zware dag heeft gehad. Het talrijke publiek heeft vooral gedurende de middaguren kunnen genieten van prach tige staaltjes van africhten, alhoewel soms een enkele hond buiten zijn boekje ging, door vriendelijk tegen de „boef" te kwis pelen en naar de baas terug te lopen, in- plaats van hem te grijpen. De uitslagen waren: 1. G. Wagner met „Beer" (246 pnt), 2. W. Zwanenburg met „Bea" (242 pnt), 3. A. Bax met „Giant" (2371/2 pnt), 4. P. Romeyn met „Bobbie" (2271/2 pnt), 5. J. Rutte met „Max" (210 pnt), 6. K. Ditmarch met „Beer' (198 pnt), 7. H. van Os met „Tommy" (158 pnt) en 8. J. van Kampen met „Skip" (102V2 pnt). 's Avonds werd het feest (zonder hon den) voortgc-zet in „De Weyman", waar de prestaties van de afgelopen dag nog eens in den brede besproken werden. Heren. Promotie promotieklasse. Naar eerste klasse A: HDMDelftse Studenten 1—3. Naar eerste klasse B: Kampong—BMHC II 40; Hilversum IIVictoria 20. Om de IITCC-beker: HHIJC—Pinoké 6—2; Bullj'Laren 2—3. Dames. Eerste klasse: Be FairBDHC 11, Rood WitAmsterdam 10; TOGOGooi 13; BDHCAmsterdam 50; Be Fair Hilversum 1—1. Promotieklasse: BDHC IIPinoké 41; KievitenLeonidas 11; AeolusKieviten 0—4. Promotie tweede klasse: Gooi IIAmster dam II 0—4. Zondagmorgen hield de rennersclub „Kennemerland" een koppel-recordrit over een afstand van 33 km, waarvan de uit slagen waren: 1. GrootVunderink (55 min. 45 sec.), 2. GeldermansLieshout (55 min. 57 sec.), 3. JoostenGrapendaal (56 min. 15 sec.), 4. SchweitzerC. Visser (57 min. 12 sec.), 5. KremerStet (59 min.), 6. BruynsJ. Visser (61 min. 17 sec.). De koppels v. d. WelNiesten en De Nijs Goedhart hadden opgegeven. Zondagmiddag heerste er een ongewone drukte voor hotel „Parkzicht"; talrijke motoren en bromfietsen stonden er gepar keerd en dames en heren in leren jassen wachtten vol ongeduld op het startsein, waarmede de betrouwbaarheidsrit, die door de Kennemer Motor Club was geor ganiseerd, een aanvang zou nemen. Hier mede werd dan tevens het motorseizoen geopend. Voor deze rit waren de motoren in drie klassen ingedeeld: de zware en de lichte motoren, die beiden 86 km. te ver rijden hadden en de gemotoriseerde fiet sen, die 35 km af te leggen hadden. Langs de weg waren verschillende con troleposten opgesteld, waar de deelnemers hun kaarten moesten laten aftekenen. Om kwart over twee startten de eerste rijders, om zes uur waren allen weer bij de finish „Parkzicht" aangeland, waar de winnaars bekend werden gemaakt. De uitslagen luidden: Zware klasse: 1. G. Piekema (5 strafp.), die hiermede houder werd van dc Park zicht-wisselbeker; 2. C. Venus (12 strafp.); 3. K. Evers (14 strafp.); 4. P. Kramer (15 strafp.); 5. D. Jongejan (18 strafp.); 6, 7 en 8. L. Capelle, v. d. Ban en G. Sol (ieder 19 strafpunten). Lichte klasse (tot 200 cc): 1. J. v. d. Oever (9 strafp.); 2. J. C. Besterman (11 strafp.); 3. P. v. Kampen (12 strafp.) en C. Groen (12 strafpunten). Bromfietsen: 1. Schipper (5 strafp.), 2. Mol (7 strafp.) en 3. Spanjaard (24 straf punten Voor Zondag 27 April zal de K.M.C. een tocht organiseren naar de bloeiende Be tuwe voor de leden die niet aan de kam pioenswedstrijden in Nieuwe Niedorp deel nemen. In de bekerwedstrijd handbal tussen IJmond 2 en Beverwijk 1 kwam de thuisclub in een sterke opstelling uit. IJmond wist steeds een kleine voorsprong te nemen. De rust ging in met 65. Toen na de hervatting de stand op 77 was gebracht, kreeg Bever wijk even een inzinking. IJmond kwam flink opzetten. In korte tijd werd het 10—7, maar Beverwijk herstelde zich en liep de achter stand in tot 10—9. De tijd in deze snelle en sportieve strijd was voor Beverwijk echter te kort om een gelijk spel te behalen. Hierna betraden IJmond 3 en BGV 1 het veld. In de eerste helft gaf IJmond de BGV'ers kranig partij, zodat werd gedraaid met 35 voor de bezoekers. Juist op het ogen blik dat voor rust werd gefloten, scoorde IJmond nummer vier. doch dit doelpunt werd niet meer geteld. Na de hervatting raakte IJmond er uit en kon BGV een gemakkelijke voorsprong behalen. Vlak voor het einde lie pen de gastheren de achterstand met twee doelpunten in. Da eindstand werd een geflat teerde uitslag van 514. 4 0 6 5 0 5 5 0 5 4 1 4 4 1 4 4 1 4 3 2 3 3 2 3 Met twaalf deelnemers zijn er nog zes ron den te spelen in het damtournooi om het kampioenschap van Nederland. Laros heeft evenals ir. Van Dijk uit vijf- partijen zeven punten veroverd. Reeds Vrij dag in Amsterdam, wanneer de laatste étappe van dit lang gerekt damtournooi aan vangt, moet de D.C.IJ'er tegen Van Dijk spelen. Daar de eerst twee geplaatsten Ne derland zullen vertegenwoordigen in het internationaal damtournooi, dat de Konink lijke Nederlandse Dambond in het najaar houdt, is er voor Laros kans aangewezen te worden. Verder spelen in de eerste ronde tegen el kaar DukelMetz, BizotBergsma, De Jong Huisman, KeilerBandstra, Roozenburg Hofman en LarosVan Dijk. Voor Dukel is het alleen van belang om zich bij een der bovenste zes spelers te scharen. Dezen zijn gerechtigd in 1953 zon der voorwedstrijden in het nationaal tournooi uit te komen. De stand der deelnemers luidt: gew. gel. verl. pnt. 1. Laros, IJmuiden 2 3 0 7 2. Ir. Van Dijk, Wageningen 2 3 0 7 3. Roozenburg, Rotterdam 2 2 16 4. Bizot, Zwaag 2 2 16 5. Huisman, Leiden 1 6. Bergsma, Wartena 0 7. l.Ietz, Amsterdam 0 8. De Jong, Haarlem 0 9. Keiler, Amsterdam 0 10. Bandstra, Leeuwarden 0 11. Dukel, IJmuiden 0 12. Hofman, Utrecht 0 De Kennemerstaten-athletiekvereniging „Suomi" heeft met een aantal leden het nieuwe athletiekseizoen uitstekend ingezet en de eerste verenigingsprys van dit jaar in Leiden veroverd. Bij de jaarlijkse „Sleutelloop van Lei den", georganiseerd door de A.V. „Hol land", waaraan ongeveer 200 athleten deelnamen, kwam „Suomi" Zondag het best voor de dag. Daar de Suomi-leden zich in het verenigingsklassement het beste plaatsten, kwamen zij in het bezit van de fraaie ee"ste prijs. Voor „Suomi" waren de uitslagen: J. Smit no. 3 A-klas se; G. Oudendijk, A. Koet, G. Stuyfzand en L. Schol no. 3, 9, 10 én 13 in de C- klasse; A. Spek, H. Engelhart, W. Kok en L. Lievers respectièveljjk no. 5, 15, 21 en 22 in de D-klasse. Sport Vereent verloor met dezelfde cijfers als Haarlem van DDV: het werd 15-1. Haarlem, dat sterker was dan KVH, ver loor met 3-2. W. Klazen opende de score (1-0). KVH maakte gelijk (1-1), doch hier na nam Haarlem door L. Reyns de leiding. Met een gelukkig doelpunt werd het hierna gelijk. Tien minuten voor het einde namen de gasten de leiding en stonden deze niet meer af. Watervliet won in een aardige wedstrijd met 6-5 van Olympia. De thuisclub startte goed: B. de Heer, mejuffrouw Waagmees- ter.en mejuffrouw J. Kluft openden de score (3-0). Van een inzinking profiteerde Olympia, zodat rust met 3-3 kwam. In de tweede helft kwam Watervliet spoedig veilig te staan: A. de Vries maakte twee fraaie doelpunten (5-3), waarna me vrouw Meyers voor een zesde punt zorgde. Weliswaar bleef Olympia goed partij ge ven, maar verder dan 6-5 haalde het niet op. Maar terwijl ze op school waren, stak de stomi weer op en het begon weer harder te waaien. Bij het uitgaan van de school hadden ze moeite om op de been te blijven. Ze moesten zich aan elkaar vasthouden om niet tegen de muur gedrukt te worden. Zo'n wind toch! Zo gingen ze met elkaar naar huis. De straten zagen er rommelig uit; overal lagen stukken van dakpannen en glasscherven. Zoveel was er naar beneden gewaaid, dat men het nog niet allemaal had kunnen opruimen. „Zo'n storm heb ik nog nooit meegemaakt!"zei Bunkie. „Nee, het is raak!", vond Rick. Ze liepen verder door de straat. Opeens begonnen er enige mensen te schreeuwen, terwijl ze naar boven wezen. „Jongens. pas op! Kijk uit!" Ze keken naar boven, waarheen de mensen wezen. En toen zagen ze, dat een hele schoorsteen omwaaide en naar beneden kwam! Nog net op tijd konden ze van de gevaarlijke plek wegrennen; de schoorsteen kwam met 'n geweldige plof op de straat terecht en viel uit elkaar. „Oei!", zei Bunkie, geschrokken. „Dat was haast raak!" door Andrew Mackenzie Vertaald uit het Engels 21) Bob Arlen bestelde drie cognac, zonder zijn vrouw te vragen wat zij zou willen gebruiken. Hij meende, dat zij allen na de afschuwelijke ontdekking aan het strand, wel iets sterkers zouden willen drinken dan een gewoon apéritiefje. Eén ding is mij nu volkomen duide lijk geworden, zei Brannigan. Jullie zul len toch ook wel begrijpen, wat voor be tekenis deze moord heeitï Ik dacht dat jullie dat wel direct zou den ontdekken, zei Brannigan enigszins ongeduldig. Henri heeft niet op mij ge schoten. Niet? Natuurlijk niet! Indien hij wérkelijk geprobeerd zou hebben mij uit de weg te ruimen, zat hij nu al lang en breed in Italië. Maar iemand wilde ongetwijfeld dat ik zou ménen, dat hij op mij geschoten had. Die onbekende vermoordde de kellner dus, voordat ik zekerheid kon krijgen. En die zóu ik gekregen hebben als ik hem had kunnen overmeesteren! Henri is misschien gelikwideerd om dat hij misschoot toen hij het op jou ge munt had, merkte Bob op. Inderdaad. Misschien is hij wel vermoord, om dat hij jou op het spoor van de man achter de schermen zou hebben kunnen brengen, zei Judith nadenkend. Dat is nog niet zo gek, wat je zegt, maar ik prefereer tóch mijn theorie, dat Henri niet gepoogd heeft mij neer te schie ten, zei Brannigan koppig. Dan blijft er dus één man over, die jou liever dood dan levend zag, begon Bob, maar Brannigan onderbrak hem met de uitroep: Simpkins! Ik geloof dat mijn oom een obsessie voor jou is, merkte Judith op. Kolonel Oudinot heeft toch duidelijk gezegd, dat een kleine man hem voorbij rende? Het is gemakkelijk om je te vergis sen, als het donker is. Als een lange man ineengebogen hard loopt geeft hij al gauw de indruk klein te zijn. Ja, dat is zo, merkte Bob op. Maar ik meen dat je nog steeds niet bewezen hebt: dat inderdaad kolonel Simpkins op jou geschoten heeft. Je weet trouwens ook nog niet eens zeker of hij wérkelijk nog leeft! Ik wilde maar dat je me kon over tuigen, verzuchtte de detective, die de kell ner riep om nog een rondje te brengen. Ik denk er overigens niet aan om mijn mensen hier enig risico te laten lopen. Ze moeten allemaal ogenblikkelijk naar En geland terugkeren! De vereniging van Markt-, Straat- en Rivierhandel organiseert een cabaret avond, welke Maandag 28 April in het Kennemer Theater zal worden gehou den. De hieruit voortvloeiende baten zullen voor de TBC-bestrijding wor den bestemd. Er is bal na. Woensdag 23 April zal er in het Ver enigingsgebouw aan de Schans een bij zondere districtssamenkomst worden ge houden van het Leger des Heils. Op deze avond zullen dertig korpsofficieren aan wezig zijn uit Amsterdam en omgeving. De avond staat onder leiding van majoor A. L. Gladpootjes, die aan de 40-leden tellende Beverwijkse afdeling een eigen vaandel zal uitreiken. 's Middags wordt er een besloten bijeen komst gehouden in het gebouw aan de Kerkstraat 67, waarna men zich naar de Schans zal begeven. De geheelonthouderszangvereniging „D. O.V." bestaat klaarblijkelijk nog maar korte tijd; het concert, dat zij Zaterdag avond in „Het Centrum" gaf, was het eer ste dat ik van dit koor bijwoonde. Het stond onder leiding van mevrouw H. Hippé- Tendeloo, die voor slechts weinig bezoe kers haar koorleden moest laten optreden. Deze hadden een aantal werken van goed gehalte ingestudeerd, die hier en daar echter voor de capaciteiten van de uitvoe renden wat te moeilijk waren. Ik denk aan Mozart's fugatische „Adoramus te" en Jo- han Keja's „Als de ziele luistert". Er werd voorzichtig gezongen. Door de accoustiek klonken de stemmen niet zo homogeen als in een andere zaal bepaald het geval zou zijn geweest. Men nam op loffelijke wijze de nuanceringen in acht. „Piu non si trovato" van Mozart kon er zodoende wat de vertolking betreft, wezen. „Au verd boys", een oud-Frans lied van Jannequin en een alleraardigst koorwerk, geknipt voor D.O.V., was vooral in zijn rhythmische effecten een geslaagde presta tie. Het avondliedje van Brahms miste de uitdrukking, waarom de tekst vraagt; de voordracht bleef nog te schools. Voor Keja's bekende compositie waren de mannenstemmen nog wat te schraaltjes bezet; ook de dames hadden nog moeite met haar partijen. Een trio, bestaande uit mejuffrouw Ma rianne de Vries (piano) en de heren Piet Uitvlucht (hobo), Chris Meijer (fluit) voerde enkele instrumentale werkjes uit, waarvan ik slechts een sonate voor fluit, hobo en piano van de Fransman Loeillet hoorde. De jongelui musiceerden voor amateurs verdienstelijk; indien de voor dracht losser was geweest, zou men een nog beter resultaat bereikt hebben. Ben Hogeweg trad als declamator op met een keur van proza en poëzie. Werk van de dichters Adema van Scheltema, Jan Prins en de schrijvers Garmt Stuiveling, Godfried Bomans, Theo Thijsen, ontbrak niet op zijn programma. Het applaus, dat hem in ruime mate ten deel viel, was rij kelijk verdiend: het humoristische genre lag hem het best. A. J. VAN DER WEIJDEN Katholieke jeugd gebaat bij opbrengst van Mexicaanse Fancy-Fair Onder groot lawaai van de luidsprekex-s zijn gisteravond de door de organisatoren van de Mexicaanse bazar in Beverwijk uit geloofde prijzen uitgeloot. Menig gezicht fleurde op, toen zijn of haar nummertje een prijs opleverde en menige huisvader liep met een zak aard appelen of een ander zwaar artikel te zeu len. De opbrengst was gisteravond nog niet geheel bekend, maar men meende te kun nen aannemen, dat het doel van de fancy- fair, de kas ten bate van de katholieke jeugd van de Parochie O.L.Vr. van Goede Raad te spekken, wel was bereikt. Het aantal bezoekers, dat de „kermis" en voor al de danstent bezocht, was zeer groot en de offeranden waren navenant. 1 Een groot succes bleek de „soezen" af- deling te zijn, waar ettelijk Mexicaans I scesje zijn weg naar een of andere grage maag vonden. De door dansschool Bol- hoven gedemonstreerde Mexicaanse en squaredansen oogstten na elk optreden een dankbaar applaus. Lang konden de toe schouwers zich toch niet bedwingen met toezien, liever werd onder begeleiding van „De Caballero's" zelf een dansje gemaakt. 1 Al met al zijn de organisatoren er op uit- i stekende wijze in geslaagd, de Beverwij- kers iets te bieden, dat niet alledaags was en daardoor uitermate aan de verwach- iingen voldeed. Slotavond Studiecentrum De stichting Studie- en Vormingscen trum voor de Katholieke jeugd van Bever wijk zal op 8 Mei in 't Centrum de slot avond geven van de deze winter gegeven cursussen. De avond staat onder leiding van de heer G. Bonnema. ST. BARBARA STELDE VERGADERING UIT De jaai-vergadering van de R.-K. begra fenisvereniging, die Zondagmorgen zou worden gehouden in de R.-K. meisjesschool is niet doorgegaan wegens gebrek aan belangstelling. Feestavond van R.K. Middenstands bond Om het winterseizoen af te sluiten zal er op Dinsdag 22 April in café Roozendaal te Castricum om 19.30 een feestavond gehou den worden voor leden van de Federatie „Kennemerland" der Ned. R.K. midden standsbond uit Akersloot, Beverwijk, Cas tricum, Heemskerk, Limmen, Velsen en Wijk aan Zee. Rector Brands zal spreken over het on derwerp: „Kinderen worden grote men sen" en na afloop van het officiële gedeelte zal een gezellig samenzijn met bal na tot 2 uur worden gehouden. G.P.N. zet verkiezingsactie in Hedenavond zal de voorzitter van de Communistische Partij, de heer Gerben Wagenaar, in het Kennemer Theater spre ken; voor een gedachtenwisseling zijn ver- tegenwoordigers der P. v. d. A., VVD en CHU uitgenodigd. ADVERTENTIE Dames- en Heren-Tennisshorts BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Magdalena C. E.. d. van A. C. van Bastelaar en J. Bruijns; Johannes H., z. van J. H. van Laaren en W. Duijker; Petrus, z. van H. Beentjes en C. Boots; Anna J. M., d. van P. de Ruijter en J. Th. Kortekaas; Maria J. J., d. van P. Koopman en B. M. Bek- ker; Cornelis P., z. van J. v. Duivenvoorde en W. Duin; Gerardina S., d. van D. F. de Boer en N. G. van Oosten; Catharina M., d. van E. de Ruijter en A. M. Kos. OVERLEDEN: Arie P. Hoogendijk, oud 73 jaar, weduwnaar van J. Boon; Cornelis Blijendaal. oud 65 jaar, echtgenoot van A. C. van der Hoorn. GEHUWD: J. J. Bruijns en W. Stengs; N. C. Admiraal en M. A. M. Limmen; KI, Ban kersen en M. Stubenitsky. Veel te veel aan de markt De aanvoeren van kleine schar nemen de laatste tyd onrustbarend toe en dit ver schijnsel is aanleiding geworden tot het bespreken der consequenties van de over stelpende hoeveelheden „pufschar" door de Nederlandse Vissersbond. Er is voorgesteld, de minimum-maat van 15 op 30 centimeter te brengen, welk voor stel onmiddellijk in het bestuur van het Bedrijfschap voor visserijproducten ter sprake zal worden gebracht. In IJmuiden wordt de zogenaamde „puf schar" al sinds vele maanden niet meer in de hal toegelaten, maar dix-ect naar de vismeelfabrieken verwezen. De directie van het Staatsvissershaven- bedrijf deelde ons mede, dat de pufschar- aanvoer onrustbarende vormen gaat aan nemen. Brandjes en een schutter Het afgelopen weekeinde heeft de Sant poortse brandweer weer geen rust gehad: eerst werd haar assistentie verlangd aan de Anna* van Saksenlaan, waar twee kin deren van 6 en 7 jaar Zaterdagmiddag de vernietiging van veertig vierkante meter hakhout op hun geweten hadden. Een voorbijganger heeft het vuur gedoofd, zo dat de brandweer snel weer thuis was. In een nieuw zonnescherm aan de Hage- lingerweg brak in de nacht van Zaterdag op Zondag brand uit als gevolg van een achteloos weggeworpen sigarettenpeukje. En tenslotte moest de Velsense politie optreden tegen een brandje in de sparren- beplanting langs de Kanaaldijk in IJmui den. De Santpoortse politie heeft voorts een jongeman aan de Duinweg betrapt die zich uit het slaapkamerraam onledig hield met het beschieten van kraaien met een windbuks. MAANDAG 21 APRIL KENNEMER THEATER 7 en 9.15 uur: „Iwo Jima". LUXOR THEATER 7 en 9.15 uur: „Legershow in Tokio". W.B. THEATER 8 uur: „Gewapend escorte". DINSDAG 22 APRIL KENNEMER THEATER 7 en 9.15 uur: „Iwo Jima". LÜXOR THEATER 7 en 9.15 uur: „Faust en de Duivel". W.B. THEATER Geen voorstelling. K.S.A. GEBOUW 8 u.: Tweede lustrum voorstelling „The Dio's". GEMEENTE-HUIS, Scheybeeck: Raads vergadering. CENTRUM 8 uur: Friese Ver. „Us memmetael". KENNEMER THEATER 7.30 u.: Feest avond Chr. Besturen Bond. Aha! Arlen staarde naar zijn vriend, die een peinzende blik in zijn ogen had. Je bent nogal wat van plan. Ik denk aan hun veiligheid, en vooral die van professor Porter. Maar je laat hem toch schaduwen door twee speciale mannetjes van Scotland Yard? Als we te maken hadden met gewone misdadigers, zouden zij hem genoeg be scherming kunnen bieden, maar Simpkins is een klasse apart. Nee, zij zullen wérke lijk Monte Carlo moeten verlaten. En als zij dat nu eens weigeren?, vroeg Judith. Ze zullen niet tegenstribbelen. Het is altijd nog beter in het saaiste Engelse dorp te zitten, dan hier in Monte Carlo, waar zij ieder ogenblik van de dag de kans lopen vermoord te worden! Je gaat dan zeker óók weg, hè?, vroeg Bob. Dat zou niet al te verstandig zijn! In Engeland blijven zij toch niet bij elkaar zitten, zoals hier. Het is dan ook bést mogelijk, dat Simpkins weer in Monte Carlo of ergens anders in Frankrijk slacht offers zal proberen te vinden. Hij zal waar schijnlijk wel een beetje in de piepzak gaan zitten als hij ontdekt, dat de doelwitten van z'n fluistercampagne verdwijnen. Hij kan hen natuurlijk ook naar Engeland vol gen, maar ik geloof niet dat hij dat zal doen. Simpkins heeft nog nooit in Enge land succes gehad. Twee keer hebben we de degens gekruist, en twee keer moest hij uit het land vluchten! Jullie moeten ver der niet vergeten, dat ik hier óók nog die deviezen-zaak verder moet uitzoeken. De Yard heeft in Engeland genoeg mensen om op hen te letten. Lord Templehams dood heeft toch wel een hele nasleep gekregen, merkte Judith op. Simpkins ging zóver, vervolgde Brannigan, dat die wapenkoning een ze- nuwinstorting kreeg. Templeham was ge weldig trots en hij kon al die verdachte toespelingen niet verkroppen. Hij werd tot zijn wanhoopsdaad gedreven als gevolg van een crisis. Maar als wij nu anderen kunnen red den is hij niet tevergeefs gestorven, merk te Arlen op. Ik weet het nog niet. Het was een man van uitzonderlijk kaliber. Maar mis schien heb je ook wel gelijk. Was hij dood gegaan, dan was ik rustig met die devie- zenkwestie aan de gang gebleven en dan zouden waarschijnlijk enkele andere slacht offers van hem gestorven zijn. Brannigan vervolgde: Ik moet nu eens opstappen. Komen jullie om acht uur vanavond langs? Graag, zeiden Judith en Bob tegelij kertijd. Brannigan lachte eventjes. Ik zal jullie dan vertellen, hoe ik die lui heb overgehaald naar Engeland terug te gaan. Best mogelijk, dat enkelen zullen mopperen. Gaan jullie nu vanmiddag naar de politie in Menton, dan kunnen jullie een verklaring afleggen. Brannigan had minder moeilijkheden dan hij vex-wachtte. Professor Porter, die een heldere kijk op de zaak had, vond het dwaas dat twee mannen hem volgden, waar hij ook ging. Toen Brannigan hem vex-telde, dat als hij naar Torquay zou vertrekken hij niet meer geschaduwd zou worden, zei hij gaarne en vrijwillig zo spoedig moge lijk te zullen vexhrekken. Brannigan ver telde hem natuurlijk niet, dat hij in En geland weer gevolgd zou worden. Een man, die dit niet wist, zou ook niet zo opletten. Dominee Hunt had juist een uitnodiging ontvangen om de Iona Gemeenschap te bezoeken, zodat hij het niet erg vond naar Schotland te gaan. Barnes veidangde bij zonder naar zijn fabx-iek terug te keren, zoals hij Bx-annigan vertelde. Hij meende, dat hij zich minder zorgen zou maken als hij weer achter zijn bureau zat of door de fabriekshallen kon wandelen. Kolonel Oudinot koesterde geen enkel bezwaar om naar Perigueux terug te keren. Alleen Lady Adèle sti-ibbelde tegen, zij aarzelde om aan Brannigans dringend verzoek ge hoor te geven. Monte Cax-lo was voor haar vooral op het hoogtepunt van het sei zoen onweerstaanbaar. Er was wérke lijk geen plaats in Europa, waar méér ken nissen van haar gevonden konden worden dan in Monte Carlo. Londen was nu in één woox-d hopeloos, Pai-ijs was verlaten, en dan waren er nog wel Deauville, Juan- les-Pins, Nice en Cannes, maar die plaat sen leken niet op Monte Carlo. En ofschoon zij zo verleidelijk mogelijk Brannigan aan keek en al haar charmes mobiliseerde om de detective te vermurwen, bleef hij op zijn standpunt staan. Zonder al te veel uit de doeken te doen omdat hij niet wilde, dat de pers te weten zou komen, wat was geschied slaagde Bx-annigan er tóch in haar de suggestie te geven, "dat zij in gevaar verkeerde. Ten slotte wex-d Lady Adèle overgehaald, een tocht met haar jacht te gaan maken langs de Afrikaanse kust. Daar waren dan wel geen trefpun ten te vinden waar „men" bijeenkwam, doch zij zou dan ten minste de voldoening hebben iets ongewoons te doen. Toen het jacht uiteindelijk achter de hox-izon was vex-dwenen, slaakte Brannigan een zucht van vei'lichting. Hij had een ondex'danige Terence Cavendish gewaar schuwd, dat zijn tante niets mocht over komen, zodat Brannigan van zijn kant geen moeilijkheden verwachtte. De politie van Monaco had geen spoor van kolonel Simpkins kunnen ontdekken. En dit vex-baasde Brannigan nauwelijks. Hij kende zijn tegenstander goed genoeg om te weten, dat hij in staat was volkomen te verdwijnen, ondanks de meest zorgvul dige nasporingen. Nu en dan, toen de rust in Monte Carlo was teruggekeerd, vroeg Brannigan zich wel eens af of alles niet een dx-oom was geweest. Hij twijfelde wel niet aan het gevaar van de fluistex-campagne, maar de terugkeer van de kolonel was zuiver een gok. Plet was bést mogelijk, dat Simpkins een obsessie voor hem was geworden! Hij besloot daax-om de kwestie maar te laten rusten todat er weer wat zou gebeuren. (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 6