Holland I-bekerhouder had veel moeite met de „Platenridders" Brieven van lezers Predikbeurten Geanimeerde strijd in het Hoogoventournooi Badhuis „Concordia" Yelsen-Noord 1 Mei voor particulieren dicht Castricums raad boos op Gedeputeerden Santpoort Beverwijk IJmond I handballers besluiten de competitie Geslaagde vissers Geschenk voor veilingbouw niet toegestaan „Brederode" tennist Scheepvaart ZATERDAG 26 APRIL 1952 De verwachting dat er in het Hoogoven voetbaltournooi tussen de vrijwel gelijk waardige tegenstanders Platenridders (kaïnpioen en bekerhouder 1951) en de PEN-Veisen een stevige strijd zou worden gevoerd, bracht gisteravond een groot aan tal bezoekers naar „Rooswyk". De wedstrijd werd al direct met een hoog tempo ingezet. Platenridders was iets ster ker, doch in de voorhoede zat te weinig verband om direct gevaarlijk te worden. De strijd was hard en fors, maar de scheidsrechter hield de zaak goed in de hand. Een felle uitval leverde PEN op 20 meter van het doel een vrije trap op en de midvoor schoot de bal onhoudbaar in. (01). Platenridders kwam nu opzetten en er zijn ettelijke schoten afgevuurd, tot vlak voor de rust de rechtshalf uit een goed opgebouwde aanval inschoot. De PEN-doelman tipte de bal echter nog net over de lat. Na de hervatting forceerde Platenridders een aantal hoekschoppen, die wel scher mutselingen in de doelmond, maar geen doelpunten opleverden. PEN was niet min der gevaarlijk, maar toch niet voldoende doorzettend om de uitstekende Platenrid- ders-doelman te passeren. Uit een vrije trap van de Platenridders- rechtsbinncn werd de bal tot hoekschop gewerkt. Toen er een scherpe voorzet voor de doelmond kwam ontstond er tussen keeper en verdediger bij de paal een mis verstand, waardoor Platenridders eindelijk gelijk maakte. De spanning steeg met de minuut. Een doorbraak van de PEN- rechtsbuiten kon door de doelman op de rand van het strafschopgebied worden be let. Platenridders zwoegde om de voor- ADVERTENT1E Remington Rand Telmachines Schryf- en rekenmachines uit voorraad leverbaar. CHR. VIS MAN Velserduinplein - IJmuidcn (O.) Tel. K 2550 - 4619 Off. Dealer - Alle reparaties Het eerste elftal van de handbalvereni ging „IJmond" gaat de competitie beslui ten met een bezoek aan Vriendschap I te Oostzaan. De thuiswedstrijd werd gewonnen met 8-5 en dus is de mogelijkheid niet uitge sloten, dat IJmond I tot een goed besluit van het seizoen kan komen. Het tweede herenelftal ontvangt Concor dia 2 op „Watervliet". De Concordianen vormden in de competitie een van de sterk ste tegenstanders in de afdeling eerste klas se, zodat een aantrekkelijke wedstrijd mag worden verwacht. Voor IJmond 3 (heren) is de uitwedstrijd tegen OSS in Zandvoort vastgesteld. Daar de IJmonders vermoedelijk niet voltallig kunnen uitkomen, bestaat de kans, dat deze wedstrijd niet doorgaat. De opstellingen zijn: heren IJmond 1: J. Böhm; W. Reymer en P. Rens; K. Schik, L. Aptroot en P. de Waal; J. Beunder, H. Garritsen, B. Hofman, H. Nabben en P. Scheerman. IJmond 2: H. Mol; H. Boom en W. Gra- pendaal; J. v. Buuren, G. Woning en T. Prinsse; F. v. d. Ree, G. Kramer, J. Mole naar, J. Joosten en J. v. Eden. De voor 11 Mei te houden zevenkamp dag van IJmond is wegens omstandigheden uitgesteld tot een later tijdstip. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: A. Riedeman—-Kremer. d., Burg. Rambonnetlaan 29, IJmuiden; G. Stiks- maWeidenaar, z., Rembrandtlaan 7, IJmui- den-O.; M. C. BraamsMooij, z., Ladder beekstraat 85, Velsen-N.; J. M. Tims Stigter, d., Princestraat 18, Velsen-N.; J. C. de VosVader, z., Wijkeroogstraat 180, Vel sen-N.; A. van LeeuwenVelzel, z., Rogge veenstraat 8, IJmuiden-O.; G. SlagerBais, z., Schoonoortstraat 31, Velsen-N.; C. H. BotterBuschbach, z., Tussenbeeksweg 54, IJmuiden-O.; H, E. M. Raspoort—Standaar, d., Roggeveenstraat 16, IJmuiden-O.; G. C. G. van RixelSprangers, z., Wijkerstraatweg 305, Velsen-N.; B. J. HondersLaverman. z., Tuindersstraat 42, IJmuiden-O.; J^ H. J. Wal burgNienkemper, z.; Hagelingerweg 68, Santpoort; J. P. E. BeekDonker, z. Valken- weg 16. Amsterdam. OVERLEDEN: J. Stark, 76 j„ echtgenoot van M. E, Joosten. Duinweg of Duivelslaan A 39. Santpoort; M. A. Leker, 84 j.. weduwe van P. J. Hendriks, Elisabeth Wolffstraat 25 I, Amsterdam; A. G. J. Kroonstuiver. 71 j., echtgenoot van J. Woud, IJmuiderstraat- weg 29, IJmuiden-O.; J. Harmsen, 73 j., echt genoot van G. Th. A. Franken, Platanen- straat 12, IJmuiden-O. ONDERTROUWD: J. Dekker, Beuken straat 30, IJmuiden-O. en T. Schol, van Speijkstraat 4, IJmuiden-O., toek. adres: Beukenstraat 30. IJmuiden-O.; W. J. D. Rijkers, van der Helststraat 30, IJmuiden-O. en J. Boon, Oosterpark 2 hs, Amsterdam: M P. Slotemaker, Reguliersstraat 25, Beverwijk en P. Romeijn, IJmuiderstraatweg 61, IJmui- den-O.: C. J. Smit, Kortenaerstraat 12 rd, IJmuiden-O. en H. de Vries, Trompstraat 57, IJmuiden-O.; W, Roos, Ternatestraat 14 I, Amsterdam en M.. Visser. Zandersstraat 28, IJmuiden-O.P. C. de Waal, Acaciastraat 26, IJmuiden-O. en A. C. Veldman, de Ruyter- straat 36, IJmuiden-O.; J. Korf, Acaciastraat 6, IJmuiden-O. en A. Zijlstra. Dennenstraat 13, IJmuiden-O.; A. Kaptein. Trompstraat 34, IJmuiden-O. en W. H. de Graaff, Tromp straat 34. IJmuiden-O. GEHUWD: H. W. Ritter en M. J. lemen- schot; H. G. Robben en P. C. Stoele, Hage lingerweg 379, Santpoort; J. L. van Leeuwen en M. Warmenhoven, de Ruyterstraat 141, IJmuiden-O.; W. van Leeuwen en D. de Hond; G. K. Iöke en E. J. Wante, Lagers- straat 18, IJmuiden-O.; J. J. Duineveld en M. Smit. Hoofdstraat 100, Santpoort; R. Ta- bernal en M. Th. Verlaan, Velserbroekstraat 13. Santpoort; N. J. Jansen en G. W. Wuis. Marconistraat 64, IJmuidcn; A. C. G. Kin- neging en Th. P. M. Burghouwt; P. C. van Henten en L. de Cock, Velserduinweg 161, IJmuiden-O. Uitslagen van „de Jump" De IJmuidense bridgeclub „De Jump" zette haar competitie in hotel Kennemerhof voort. De uitslagen waren: Afdeling A: 1 Laman-Mainz 38K P-, 2 Jonker-Wo- nink 33K- pt., 3 Meyer-Porck 33 pt„ 4 de Haas-Wey 30 pt., 5 Boer-Konz 25 pt., 6 echtp. De Groot 20 pt. Afdeling B: 1 gebr Breur 27 p., 8 dames de Haas-El- zerman 2VA pt., 3 Amsing-v. d. Berg 27 pt., 4 dames Kramer-Schoen 26 pt., 5 me vrouw Konz-Koudijs 25 pt., 6 v. d. Burg- Rraoner 18 A pt., 7 dames Rolloos-Olden burg 16A pt. sprong te vergroten en zich veilig te stel len en dat gelukte met de grootste moeite, toen na 20 minuten uit een vrije trap een kopbal hoog voor het PEN-doel zweefde en uit een kluwen van spelers over de doellijn belandde. (21). PEN zette alles op alles, maar dank zij de Platcnridders-doelman blijft deze kam- pioensploeg (voorlopig nog) houder van de beker. Tiger-TeamGoalboys De andere wedstrijd tussen Tiger-team en Goalboys was ook al vrij levendig. De ruststand was 21 voor Tiger-team en toen deze ploeg na de hervatting tot 41 was uitgelopen, wist Goalboys de eindstand nog op 42 te brengen. D.G.S. in feeststemming De jaarlijkse feestavond van de Oud- Katholieke Jeugdvereniging „D.G.S.", die men na vijf jaar weer in ere had hersteld, trok in het Thalia Theater de gebruikelijke grote belangstelling. Deze keer is er een bont programma van muziek, zang, sketches en show in elkaar gezet en de medewerking van de oude be kende D.G.S.-feestpromotor Cor van der Plas kwam uitstekend van pas. Hij kreeg alle steun van de pianist Ludo Muntz en de gitarist Jan Schaap. Hoewel het programma onder de titel „Rondom de toeter van papier" grotendeels werd uitgevoerd door D.G.S.-leden, had de accordeonvereniging „IJmuidens Roem" onder leiding van de heer D. Wijker als gast daarin een belangrijk aandeel. De geestige proloog werd gevolgd door het optreden van „IJmuidens Roem". Diri gent Wijker en de zijnen hadden geen moeite de aanwezigen met de graag-ge- hoorde muziek te boeien. Vooral de uit stekende uitvoering van de Fantasie Bala laika-ouverture van Joh B. Kok liet de grote mogelijkheden van dit ensemble ho ren, dat later ook met de tango Paloma groot succes oogstte. De vijf Marva's uit het accordeon ensemble speelden een gezellige potpourri van zeemansliedjes en „De Speeltun" maakte opgang als verrassend aardig shownummer, zoals trouwens ook het op treden van de Kuco's alle bijval kreeg. Dat van de costumering veel werk is gemaakt, demonstreerde het Droomlandtableau met zuivere zang van een tiental dames. Naar wij vernemen heeft de directie van de papierfabriek Van Gelder Zonen N.V. besloten om haar badinrichting „Concor dia" met ingang van 1 Mei voor het gebruik door particulieren niet langer beschikbaar te stellen. Dit zou dus inhouden, dat alleen perso neelsleden en hun huisgenoten, alsmede gepensionneerden van dit bedrijf het bad huis „Concordia" kunnen bezoeken. Wij vernamen hedenmorgen van de directie der papierfabriek, dat men het badhuis voor het publiek moet sluiten, omdat de toeloop uit de burgerij van Vel- sen-Noord te groot werd, waardoor het per soneel en de gezinsleden der arbeiders niet meer aan de beurt kwamen. Verschillende keren aldus de directie is aan het publiek gevraagd, of het buiten de tijden van openstelling voor het personeel wilde komen, maar hieraan is nimmer voldoende gehoor gegeven. Voor de in Den Haag door de centrale com missie voor de stuurliedenexamens gehouden examens zijn geslaagd voor het eerste ge deelte van het examen van stuurman bij de zeevisserij; Huibert Messemaker, opvarende van de KW 145; Jacob van Beelen Jzn., op varende van de KW 6 (Vertrouwen); Fl. van der Plas Gzn., in dienst bij de Kon. Marine; A. van der Plas Czn., opvarende van de KW 41 (Aafke Jacoba) en D. van der Plas Dzn., schipper van de AM 16. Voor het tweede gedeelte van het examen voor stuurman zijn geslaagd; G. Kuijt Dzn., stuurman van de KW 85 (Huiberdina Gijs- bertha) en M. van Beelen Wzn., schip on bekend. Voor het examen radio-telefonist, in Den Haag afgenomen door de afdeling kusttele- grafie der P.T.T., zijn geslaagd: J. Maagde- lijn, stuurman van de VL 205; D. van dei- Plas Kzn., schipper van de VL 14; J. de Mol, stuurman van de IJM 276; J. Plug Mzn., stuurman van de KW 176 (Gezina Geertrui) en Joh. de Jong, stuurman van de VL 79. Verder slaagden nog voor het door de cen trale commissie voor de stuurlieden gehou den examen in kennis der bepalingen ter voorkoming van aanvaringen op zee en de toepassing daarvan: W. van Duijn, opvarende van de SCH 107 en P. van Duijn, opvarende van de KW 20 (Grietje). Tenslotte slaagde voor het door de rijks commissie voor de machinisten te 's Graven- hage afgenomen examen voor motordrijver op zeevissersvaartuigen Corn. Snijders, mo tordrijver van de KW 43 (Rijnmond II). Alle geslaagden zijn in Katwijk woonachtig en opgeleid aan de visserijschool aldaar. De hier afgebeelde Clipper Liberty Bell" zal als eerste vliegtuig voor de Pan American Airways vliegen in de nieuwe transatlantische louristendienst tussen Enge land en Amerika. De nieuwe dienst begint 1 Mei. Op deze goedkope trajecten worden DC 6B Clippers gebruikt, die 82 reizigers kunnen vervoeren. (De normale eerste-klasse toestellen vervoeren er 56). De dienst voorziet in vier retourvluchten per week tussen New York en Londen, drie naaf Parijs en Shannoii; twee naar Frankfort en één naar Brussel. In het eerste deel van het weekprogram- ma dat in Thalia gepresenteerd wordt, komt de Italiaanse rolprent „Kinderogen" op het witte doek. De bekende regisseur Vittorio de Sica heeft met zijn blijkbaar sterk ontwikkeld gevoel voor reële situa ties een film gemaakt, ongekunsteld en bijzonder suggestief, temeer daar de hoofd rolvertolker een knaap van niet ouder dan een jaar of tien vrijwel feilloos ac teert. Het verhaal is gebaseerd op de ont aarding van een moeder, die meer vrouw dan'moeder is. Het kind wordt de dupe, echter meer door z'n eigen gebrekkige be schouwing op de voor hem volkomen onbe grijpelijke houding van zijn moeder, dan door de goede zorgen waaraan het hem gaat ontbreken. In een aantal realistische beelden wordt de tragiek voelbaar ge maakt en de toeschouwer zal getroffen worden door het dikwijls ontroerende spel van Emilio Gigolo, Luciano de Ambx-osis en Adriani Rimoldo. „De Duivelspas" (Zondagmiddag, Maan dag en Woensdag in T h a 1 i a) is een rol prent van een geheel ander genre. Kruit damp, kale vlakten, stalen vuisten en een verboden liefde in een spannende Westei-n. 1-Iet verhaal behandeld waarlijk brandende grenskwesties en een romance tussen een roodhuid en een blank meisje. Het gege ven grijpt overigens toch iets dieper dan in de ineeste films van dit karakter. Het recht van de kleurling om te leven en zijn eenzame strijd tegen de rassenscheiding zyn twee problemen, welke „De Duivels pas" een apart tintje geven. Overigens wordt er veelvuldig en zeer raak ge schoten. In R e x wordt de film „Sands of Iwo Jxma" vertoond. Een Amerikaans product, dat gebaseerd is op de werkelijke gege vens van de slag om Iwo Jima. Het is op gedragen aan de Amerikaanse mariniers, wier strijd tegen de Jappen een diepe in druk hoeft achtergelaten bij allen die de gevechten van dichtbij hebben meege maakt. Front-sergeant Strykcr is gehaat by zijn mannen, omdat hij geen medelijden en vermoeidheid kent. De camera richt zich iets directer op deze keihax-de figuur en in een aantal suggestieve beelden wordt enerzijds de tragiek, aan de andere kant de blijmoedigheid van deze zonderlinge soldaat geschetst. Daaromheen is echter veel aandacht gewijd aan de koene presta ties van het legeronderdeel, dat het eiland Iwo Jima zuivei-t. Al te hoog opgeschroef de moed en plichtsbetrachting, hetgeen snel tot een onwaarachtige vertelling kan leiden, is zoveel mogelijk vermeden, waar door deze oorlogsfilm net iets boven de middelmaat uitkomt. Zondag 27 April IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 uur: ds. D. C. van Wijngaarden, 19 uur: ds. H. S. J. Kalf van Bennebroek; jeugd dienst. 18.45: zangdienst. Geb. Chr. Bel. 10 uur: F. C. H. baron van Tuyll van Serooskerken, jongerensamenkomst. Geref. Kerk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. C. W. Thijs, 15 en 17 uur: ds. J. A. Tiemens. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 17 uur: ds. J. J. Arnold. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16 uur: ds. J. W. v. d. Gronden. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: jeugddienst. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Maan dag: 9.30 uur: H. Dienst, Donderdag 9 uur: H. Dienst. Leger des Heils, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: Zondagsschool, 16.30 uur: Jeugd dienst, 19 uur: Openluchtsamenkomst, 20 uur: Vei-lossingssamenkomst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 en 19 uur: ds. G. Wassenaar. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: prof. dr. C. J. Bleeker. Evangelisatievereniging „Elon", Casem- broot-zijstraat, 10 uur: de heer W. F. Kloos van Gouda. DRIEHUIS: Doopsgezinde Gemeente, koffiekamer Westeiweld, 10.30 uur: ds. W. Veen. Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 10.15 uur: de heer J. H. Straub. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. C. van Nood. Chr. Geref. Kerk, Da Costaschool, 19 uur: ds. J. W. van der Gronden. Ned. Herv. Kerk, Wijkgebouw Dyck- mansstraat, 10 uur: ds. H. P. Huisman, 19 uur: ds. L. Brink. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. F. C. Willekes. Avonddienst zie Populierenlaan. Ned. Herv. Gemeente, Populierenlaan, 10 uur: ds. J. Wiersma, 19 uur: ds. J. O. Norel. Ned. Herv. Gemeente, Jeugdkapel Groe- nelaan, 10 uur: wika R. Westerval. Gereformeerde Kerk, Moensplein, 10 uur: ds. C. Meyer. 17 uur: ds. C. Meyer, tevens huwelijksbevestiging. Vrijzinnig Hervormden, Prinsessenlaan 10, 10 uur: C. B. Termaat. Leger des Heils, Kerkstraat 67, 10 uur: Heiligingsdienst, 12 uur: Zondagschool; 16.30 uur: kindersamenkomst; 19.15 uur: Openluchtsamenkomst Visserstraat; 20 uur: Openbare samenkomst; alles o.l.v. luitenante W. K. v. d. Veen. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Gemeente, 10 uur: ds. W. Oorthuys, 19 uur: ds. J. Wiersma. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, 10.30 uur: ds. D. ter Steege, bevestiging ambtsdragers. De Toox-ts, 9 uur: ds. D. ter Steege. Kapel, 19 uur: ds. L. Lagerwey van Den Ilaag. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. C. H. J. W. de Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. N. Bruin. UITGEVAREN VISSERIJVAARTUIGEN Dinsdag 15 April: st. Tubantia IJM 37; mt. Excelsior III KW 76. Woensdag 16 April: st. Catharina Duyvis IJM 60; mt. Thorina IJM 33. Donderdag 17 April: st. Flamingo IJM 25. Vrijdag 18 April: st. Petten IJM 49 (IJs land); mt. Allan Water IJM 34, Medan IJM 57. Zaterdag 19 April: st. Sehoorl IJM 39; mt. Johannes Polderman IJM 20; ml. Willy SCH 7. Maandag 21 April: st. Bloemendaal IJM 71; mt Wiron IV IJM 209: ml. Heemstede IJM 53.' Arie Nico KW 17, Dirk KW 19, Cornelis KW 24, Concordia KW 26, Margriet ha Maria KW 29, Annie KW 54. Floris KW 59. Noord ster KW 67, Jacoba KW 107. Petronella KW 125, Wilhelmina III KW 138. Arie KW 155, Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Drie Gebroeders HD 79; mk. Poolster IJM 11, Nelly v. B. IJxM 23, Vios IJM 52, Rex IJM 228, Dageraad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Samenwerking KW 21. Anne Marie KW 27. Rein KW 30. Tiny KW 34, Hermina IV KW 53. Jacob KW 92 Arerdie KW 98, Koningin Juliana KW 133, Jana KW 210, Karei Door man KW 227, Nehirn I AM 16, Nehim II AM 17, Hendrikje BU 33. Dinsdag 22 April: ml. Martenshoek IJM 283, Everard Christina KW 40. Nelly Maria KW 70. Zeezwaluw KW 83, Bali KW 129, Willy KW 141, Wilhelmina III KW 147, Bcr- tina VL 85: mk. Wiron I IJM 210, Twee Ge zusters KW 77, Willem KW 94, Karei Door man KW 227, Clazina Johanna RO 33. Woensdag 23 April: st. Herman SCH 92; mt. Maria van Hattum IJM 10. Claesje RO 46; ml Martha IJM 74, Jan KW 84, Adjowico RÖ 9. Dondei'dag 24 April: st. Tzonne IJM 1 (IJsland), Vios I IJM 24. Vikingbank IJM 183: mk. Shamrock IJM 129. Vrijdag 25 April: st. Norma Maria IJM 6, Mary IJM 61; mt. Post Boy IJM 35. Ter behandeling van een uit zeventien punten bestaande agenda, heeft de Castri- cumse gemeenteraad Vrijdagavond ge ruime tijd vergaderd. Het voorstel van B. en W. om met de R.K. Coöperatieve Tuinbouw Vereniging „Ons Belang" grond te ruilen, zodat voor het perceel met opstal aan de Dorpsstraat het oude veilinggebouw aan de ver eniging wordt overgedragen een gedeelte grond nabij de Kramersweg, groot onge veer 1 ha., voor de nieuwe veiling kreeg de volledige instemming van de raad, evenals in hetzelfde voorstel verwerkt de aankoop van nog eens 303 m2 grond ten behoeve van de vereniging. In de vergade ring van 26 October 1951 had de raad goed gevonden, dat het verschil in waarde tussen de beide geruilde percelen, groot 12.000,door de gemeente geschonken zou worden, daar zij het grote belang van een goed-geoutilleerde veiling in Castri- cum wel heel scherp inzag. Gedeputeerde Staten vonden het even wel niet goed. Zij waren er wel toe be reid, als het verschil van 12.000,door de veiling zal worden terugbetaald, zodra de winst meer bedraagt dan de 2 procent extra-provisie, die ter dekking van de hoge aanvangskosten al op de tuinders drukt. Het nieuwe voorstel van B. en W. was daar dan ook mee in overeenstemming. De heer J. Kaandorp (KVP) zeide, dat het bestuur van „Ons Belang" zich door deze koerswijziging zeker teleurge steld zou voelen. Hij zou nu graag zien, dat de gemeente „Ons Belang" bijvoor beeld in de kosten van de bestrating bij het gebouw tegemoet kwam. De voorzitter antwoordde dat B. en W. alles gedaan hebben om het oude be sluit er door te krijgen en het bestuur ter wille te zijn. Het gemeentebestuur heeft getoond, dat het de nieuwe veiling een goed hart toedraagt, en het kan aan deze gang van zaken niets meer veranderen. B. en W. zullen echter een open oog heb ben voor de wensen van de veiling ten aanzien van de bestrating. Kleine personenauto legde het af tegen truck Een Volkswagen uit Alkmaar is Vrijdag middag tegen zes uur bij een botsing zwaar beschadigd aan de voorkant, toen de be stuurder, uit de Peperstraat komende, linksaf de Breestraat wilde opdraaien. Het wagentje botste op een truck met oplegger. Er kwamen geen persoonlijke ongevallen voor. Morgen zet de Lawntennisclub Brede- rode het wedstrijdseizoen in. Vier teams komen op deze eerste competitiedag aan bod. Het eei-ste team speelt in de over gangsklasse B, in welke klasse het ver leden jaar kampioen werd, maar niet pro moveerde. In dit team komen uit de dames mevr. Moller, mevrouw Den Ouden, mejuffrouw G. Nijssen en de heren J. Heuer, J. Groen en de captain Moller. Het tweede team speelt in de derde klasse met onder anderen mevrouw Dee- renberg, mejuffrouw E. Ris, mejuffrouw Cl. van Rijn en de heren M. Boele, A. v. d. Hof en J. Brunink. Het derde team komt in de vierde klasse uit met de dames Nieland, E. van Scher- penzeel, mevrouw Sickler en de heren Vosman, Sickler en De Boer. Tenslotte het viei'de team, eveneens in de vierde klasse met de dames Meihuizen, Nederkoorix en R. Poel, en de heren Fr. Muschter, Granpré Molière en Van Zwieten. Eerste kampioen bij s.c. „Sanpoort" uit de bus In groep I van de schaakclub „Santpoort" is de positie van Brugman zeer précair ge worden, doordat hij zijn laatste partij ver loor van Sterk. Laatstgenoemde is nu „buiten gevaar". Theoretisch komt ook Blansjaar voor de onderste plaats in aan merking. In groep II verloor v. d. Bronk zijn par tij tegen Houterman, die nu gelijk met hem kan eindigen. Oosterling won van Vosman, waardoor eerstgenoemde gelijk staat met Homan en de laatste zijn kans voor het kampioenschap definitief ver speelde. In groep III won Spook van Van Dijk en is daardoor de eerste kampioen. Nederlof won verrassend van Roos, wat het voor Van Dijk nog ongunstiger maakte. In gi'oep IV verloor Hoogzaad van Vos. Mede doordat Wennis zelf van Baljet ver loor, komt eerstgenoemde thans lelijk in de verdrukking. Huldiging aan de BET Vrijdag is één van de employés der Be- verwijkse B.E.T.-veiling, de heer C. Kluft gehuldigd, daar hij 40 jaar aan de veiling verbonden was. De directeur, de heer A. Duin, heeft 's morgens de jubilaris toegesproken en hem een enveloppe met inhoud aangebo den, dit deed ook de heer D. Kluft, de eer ste dii-ecteur der veiling in 1912. Namens het personeel sprak de heer A. Tervoort en hij gaf een stoffelijk blijk van waardei'ing. 's Middags werd nog het woord gevoerd door een vertegenwoordiger der inbi-en- gersvereniging de Vooruitgang en de voor zitter der koopliedenvereniging. Ondergetekenden, initiatiefnemers tot de interkerkelijke dienst op Zatex-dag 3 Mei, stellen er prijs op te verklaren dat zij geen deel hebben aan de publicatie waarin deze dienst werd aangekondigd als oecumenisch. ds. D. C. van Wijngaarden ds. C. W. Thijs. ds. J. W. van de Gronden Amstelkei'k, 24 v. Lagos naar Luanda. Amsieipark, 25 te IJ muiden. Arendskerk, 24 te Port Swettenham. Agamemnon, 25 v. Amsterdam ie Georgetown. Aiphacca, 24 v. New York te Buenos Aires. Alphard, 25 v. Santos te Antilla. Alwaki, 25 Rio de Janeiro verwacht. Aalsdijk, 25 v. Galveston te New Oileans. Akki uradijk, 23 v. Brisbane n. Fremantle. Aagtedijk, 24 320 m. ZO. Barbados. Aganha, 25 te Port Swettenham verw. Aiamak,24 ISO m. N. Socotra. Aiehiba. 24 240 m. N.NO. St. Vincent. Aiaegonda, 24 v. Pulo Sambu n. Bankok. Alkaid, 24 Kp. St. Vincent gepass. Amsteldiep, 24 bij Ouessant. Amstelvaart, 24 390 m. w.NW. Finisterre. Arkeidijk, 24 500 m. O.ZO. Kp. Race. Arnedijk, 24 v. Hamburg naar Bremen. At undo. 24 80 m. O. Kp. Henry. Abbedijk, 24 van Coatza Calcus. te Tampico. Abbeketk, 24 660 m. W.t.N. Minicoy. Alelta, 24 110 m. ZW. Hainan. Almdijk, 24 480 m. W. Flores. Amstelveen, 24 600 m. N. Easter eil. Armilla, 24 dwars Kp. Padaran. Argos, 26 Middiesborough verwacht. Baarn, 26 v. Balboa te Talaria verwacht. Bantam, 25 te Port Soedan. Bloemfontein, 24 v. P. Elizabeth te East London Blitar, 24 van Antwerpen te R'dam. Blommersdijk, 24 v. Antwerpen n. Londen. Blijdendijk, 24 te Boston. Boschfontein, 25 te Aden. Bennekom, 24 750 m. W.ZW. Flores. Bonaire, 24 300 m. N. Madeira. Borneo, 24 v. Bremen na.r Antwerpen. Boskoop, 24 1330 m. NO. Barbados. Caltex Pernis, 25 van Sidon to Rotterdam. Caltex Nederland, 24 van Lissabon. Callisto, 24 570 m. W.t.N. Flores. Camphuys, 24 v. Gorontalo n. Menado. Clavella, 24 150 m. NO. Sombrero eil. Cleodora, 24 v. Bombay n. Port Okha. Cronenburgh, 24 bij Ouessant. Castor, 25 te Curasao. Celebes, 24 140 m. Z.ZO. Brother. Danae, pass. 24 Tunis naar Malta. Drente, 25 te Colombo. Duivendijk, 25 v. Bremen te Antwerpen. Delfshaven, 24 180 m. O.ZO. Madeira. Delft, 24 op de Elbe. Eemdijk, 24 te Havanna. Eos, 25 van Rotterdam te Amsterdam. Esso Amsterdam, pass. 24 Mona eil. Eendracht, 25 nog lede Istanboel. Graveland, 26 Ijmuiden verwacht. Goonand, 24 v. Bahia n. Las Palmas. Gordias, 25 van Amsterdam te Piraeus. Gaasterkerk, 24 270 m. NW. Kaapstad. Gadilla, 24 820 m. ZW. Flores. Hector, 24 60 m. O.ZO. Kp. de Gata. Heelsum, 24 320 m. NW. Finisterre. Hercules, 24 250 m. O.NO. Kp. Passero. Heemskerk, 24 bij Kangeroo eil. Helicon, 24 v. New York n. Pto. Cabello. Jupiter, 24 v. Lissabon n. Algiers. Kota Inten, 24 Guardafui n. Belawan. Kaimana, 25 v. Belawan te Penang. Karossa, 25 v. Penar.g te Medan. Kertosono, 23 v. Makassar te Donggala. Leuvekerk, 24 te Amsterdam. Limburg, 24 v. Soerabaja n. Oosthoek. Laagkerk, 25 v. R'dam n. Calcutta. Laeites, 25 van Bintang. Lekkerkerk, 25 v. Aleppy n. Karachi. Lieve Vrouwekerk, 24 v. Aden n. Karachi. Leerdam, 24 610 m. NO.t.N. Flores. Leersum, 24 950 m. O. Miami. Molenkerk, vertr. 26 v. Lagos n. Accra. Manoeran, 25 v. Priok te Padang verw. Merwede, verm. 26 v. Savanna n. Le Havre. Mapia, 25 te Djeddah. Marken, pass. 24 Gibraltar. Meliskerk, 24 te Mombassa. Macuba, 24 dwars Alexandrië. Marisa, 24 170 m. Z.W. Madeira. Mitra, 24 350 m. ZW. Madeira. Mulderkerk, 24 bij Kp. Palos. Markelo, 25 170 m. N. Dakar. Marpessa, 24 in Torres Straat. Merwede, 24 v. Mobile n. Savanna. Mlrza, 24 bij Anamba eil. Murena, 24 160 m. O.ZO. Deli. Nestor, 25 van Valencia te Rotterdam. Oranjefontein, 24 v. East London n. P. Elizabeth Orion, 25 v. R'dam te Amsterdam. Overijsel, pass. 24 Scilly's. Ondina, 24 bij Kp. St. Vincent. Phrontis, 24 v. Singapore naar Tj. Priok. Prins Willem II, 25 v. Philadelphia te R'dam verwacht. Prins Willem III, pass. 24 Kp. Race. Prins Willem V, 24 op Lake St. Louis. Prins Alexander, 24 960 m. W. Scilly's. Prins Joh. Willem Friso, 24 340 m. N. Flores. Prins Maurits, 24 v. Antwerpen naar Hamburg. Pygmalion, 24 v. Paramaribo n. Curacao. Ridderkerk, 25 v. A'dam n. Z.-Afrika. Rijndam, 24 350 m. O. Kp. Race. Radja, 24 Pass St. Maria. Stad Alkmaar, 24 v. IJmuiden te Narvik. Stad Breda, 24 v. New Orleans te A'dam. Rodas, 24 v. Trinidad n. Barbados. Salland, 24 530 m. Z.t.W. St. Vincent. Saroena, 24 v. Miri naar Pladju. s'beroet. 25 v. Sibolga te Partar.g. Slamat. 24 r.og te Tj. Panda i. Soestdijk, 24 nog te Pankaipinang. Sunetta, 24 v. Heysiham te Avonmoufch. Aanantf.My W O. Volcano eil. Makreel trekt weg. De aflopende ma kreelvangsten van de laatste dagen zullen in de loop der volgende week in de aan voeren merkbaar worden. Het eerste weekdeel zijn er nog enkele grote boten te verwachten, die de goede vangsten nog binnen haalden en dus nog heel wat zullen aanvoeren. De schepen, die evenwel later naar zee vertrokken hebben aanmerkelijk minder succes gehad en enkele van hen trokken Noordelijker om een andere vis serij te proberen. Een van de grote een heden, die nog tot de gelukkigen behoor de en al voor de Maandagmarkt komt, is de „Thorina", die totaal 1500 kisten scheep wist te krijger.. De specificatie is: 90 kisten schelvis en piepers, 35 kabel jauw en gul, 100 gestripte en 100 dichte wijting, 15 diversen, 1160 makreel, 75 kleine kistjes haring, 160 stijve kabel jauwen en 25 kisten platvis. De Noord- loggers zullen wat ruimere aanvoeren brengen dan j.l. Maandag, daar er ver scheidene schepen rijp zijn voor de markt. Het aantal der binnenkomers zal een flinke aanvoer verzekeren. Conserven en Italianen. De redelijk- goede makreelnoteringen van de afgelo pen week, ondanks de soms fikse aan voeren, waren niet alleen te danken aan de behoorlijke gaten, die de conserven- fabrieken in de markt sloegen, doch ook aan het feit, dat er heel wat naar Italië is uitgevoerd. Een en ander was bij deze eenzijdige visserij een bijkomende gun stige factor, die er toe bijdroeg, dat de lange visreizen nog enigszins rendabel werden. Narigheid. Het was Vrijdag helemaal mis met de tongprijs. De Deense concur rentie had zich weer geducht geweerd in Engeland en er was voor ds Nederlandse exporteur zo goed als geen kans om er wat uit te krijgen. Daardoor daalde de grootmiddeltong zelfs tot f 1,27 en de grove slips zakten tot f 0,75 per kilo. Ook de weegtarbot daalde onrustbarend en noteerde af en toe f 1,25 per kg. De rest van het aanbod bestond uit kleine scholsoorten die nog voor goede prijzen van de hand gingen. (Schol 2 noteerde gemiddeld f 27 tot f 30 en de schol 3 f 13 tot f 16 per 50 kilo) en wat wijting, die op de rand van de opvangprijzen wankelde met noteringen van f 8 tot f 9 De handel toonde over het algemeen maar weinig kooplust. Katwijkse top. De eer van de hoog ste marktbesomming van de dag kwam ditmaal toe aan de logger KW 57, die met f 4500 makkelijk favoriet werd. Zijn con current was de RO 2, die f 2700 maakte. Marktprijzen. Heilbot 2.75-2.50, gr. tong 2.10-1.97, gr.m. tong 1.50-1.24, kl.m. tong 1.40-1.22, kl. tong I 1.21-1.12, kl. tong II 1-0.80, tarbot I 1.60-1.20 per 1 kg. Tarbot IV 45, tongschar 57-35, gr. schol 47, gr.m. schol 69, kl.m. schol 72, kl. schol I 62, kl. schol II 41-8, schar 15-8, makreel 16,50-14, wijting 12-8, kl. wolf 36-33, poontjes 15-8 per 50 kg. Gr. ka beljauw 156-72, gr. wolf 86-78 per 125 kg. Marktaanvoer: 360 kisten tong en tarbot. 2 heilbot. 7 tongschar en schar- tong, 285 schol, 220 schar, 90 bot, 245 wij ting, 21 kabeljauw en gul, 17 wolf, 8 poon, 15 diversen, totaal 1270 kisten. Schie, 25 v. Marseille te Bona. SI led recht, 24 Djeddah gepass. Timini. 24 v. Aden n. Belawan. Tarla, 25 v. Wellington n. Balikpapan. Talisse, 25 te Genua. Teiresias. 25 van Port Said. Tankhaven III, 24 90 m. N. Singapore. Telamon, 25 v. Curacao te La Guaira. Themisto, 24 220 m. Z.t.O. Kp. Sable. Tiberius. 23 v. Caracol naar Houston. T.iikampek, 24 bij eil Samar. Triton, 24 v. Maracaïbo naar New York. Tablan, 24 dwars Kp. de Fer. Teucer. 24 150 m. W. Malta. Tjiluwah, 24 v. Singapore naar Priok. Tjiwangi, ,24 v. Singapore n. Kongkong. Tripang, 24 in Sir. Banka. Utrecht. 25 te Tj. Priok. Veendam, 28 Southampton verwacht. Van Riebeeck. 24 van Priok naar Semai-ang. Van Heutsz, pass. 24 Seychellen. Veendam, 24 600 m. N. Flores. Viier, 24 bij Ouessant. Waal, 24 v. Beyrouth naar Alexandrië. Willemstad, 24 v. Barbados n. Punta del Gada. Woensdrecht, 24 v. Berre n. Alexandrië. Winterswijk, 24 Ouessant gepass. Zaan, 25 v. Rotterdam naar Gefle. Züpervherc. 25 van Hamburg. Zeeland (KRL), 24 pass. Key West. Zuiderkruis, 24 170 m. N. Galapagos eil. KLEINE VAART Algarve. 25 v. R'dam te Waterford verwacht. Alja, 24 v. Antwerpen te Oporto. Appingedam. 24 v. Casablanca te Nantes. Arnoudpolder. 25 v. Lissabon te Ar.tw. Audacia, 24 v. Swansea naar Bordeaux. Bill, 24 v. Vianna, naar Guernsey. Birmingham, 24 v. Harlingen n. d. Tyne. Blue Boy, 24 v. Huil naar Rotterdam. Barendsz. 24 v. Londen naar Rouaan. Caland, 24 v. Swansea naar Loriënt. Carpo. pass. 24 Lizard. Casana. pass. 24 Vlissingen. Citadel. 25 R'dam teruggekeerd. Corona, verm. 25 v. Garston n. Wexford. Claes Compaen. 25 nog te Pomaron. Dale Bohmer, 24 v. Spezia n. Catania. Duiveland. 24 v. Koge le Beckton. Deneb, verm. 24 v. Bristol naar Swansea. Doklaan, 24 v. Bordeaux te Tunis. Flisa. 24 v. Nice te Aaadir. Eiisnbe'h. 24 v. Ipswich naar Londen. FUefoutsdii'k,. 24 van R'dam te Londen. Oaaster'and. 24 van Ooole te Emden. Geert Bowes. 24 v. F.<»b1erg te Newcastle. Hast IV, 24 v. Hull naar Parijs. Helvetia. 24 v. Ltiheck te Gothenburg. Hondsrug. 25 nog te Skutskar. Harte] vertr. 25 v. Hamburg naar Bremen. Haskerland. 25 v. R'dam te Harlingen. Helvetia, 24 v. Lubeck te Gothenburg. Henrica, 27 v. Swansea te A'dam verw. Ingeborg. 24 v. Frederikstad n. Le Havre. Jan Kreumer, 25 nog te Antwerpen. .Tokurma. 24 van Huil naar Boston. •Tava, 24 v. R'dam te Londen. Lies. 24 v. SI'so te Garston. Leny, 24 v. Newcastle naar Cork. Lingestroom. 27 v. A'dam te Liverpool verw Maruba. 24 van Antwerpen. May Star. 24 v. Cagliari n. Aberdeen. Merak. 24 te Londen. Marcel!a25 v. Cardiff n. Avonmouth. Matthew, pass. 25 Liverpool. Monica .25 v. Belfast naar Workington. Noord, 25 v. Shell'haven n. Klnsslvnn. Norma. 26 v. Maassluis te Hamburg verw. Nellv. 24 v. R'dam te T onden. Niord. 24 v. Portsmouth te Telgnmouth. Noorderhavm, 24 v. Boston naar Barrv. Omlandia, 24 v. Boulogne te Port Lvautey. Poortvliet, vertr. 25 van Vlaardingeri n. Galway Palma. 24 v. Vlaardineen n. Sandefjord. Pamlr, 25 v. Amsterdam te Londen verw. Peter. 24 v. Antwerpen n. M'drile°borough Prima, 24 v. Dordrecht te Vlaardingen. Prinsengracht 25 v. R'dam te Oostende verw. R. P. S.. verm. 'O v. Belfast n. Manchester. Sian. pass. 25 Vlissingen. lilvretta, 24 v. Aeadir naar Safi. ^nolanda, 24 v. Oostende te Sunderborg. Soorota, 24 v. Garston naar Hamburg. Striipe. verm. 29 van Vasteraes n. Oostkust Engeland. Suriname, 24 van Carl'rgfjord n. Silloth. Shamrock, 24 v. Rochester n. Kopenhagen, sfrius. 25 nog te Duinkerken. Sirlname. 2^ v. CarUngsUord n. Silloth. roos. 24 v. Nantes naar Bilbao. ■nromnenhiir-rh. 24 v. Stnekholm n. Paskalavik. Vrouwenntder. vertr. 26 v. R'dam via Antw. saar Onor*n. Vriibtirwh. 25 v. Casablanca n. Londen. Van Gelder. 24 v. Wilhelmshaven n. Boness. Hecht. 24 v. Oslo te Lysëkil. Westkust, 24 v. Sklens n. Westhartlenool. WesMaan. vertr. 25 v. R'dam n. Bremen. Westpolder, 25 v. Antw. te Lissabon verw. ST.FEPVAATJT Noordzee. 24 180 m. W.ZW. Westpunt Kreta. Witte Zee. met 2 PC. boten 24 450 m. W.t.N. TBa*> YWancisco.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 9