EBOH en Volendam deelden in Dordrecht de punten (2-2 DEM-athletiek bestaat de eerste Mei 25 jaar Agenda voor Beverwijk „Stormvogels" gaf RCH goed partij en won (vriendschappelijk) met 4-3 Schuchter begin van een „Noordelijk" corso trok duizenden naar de weg voor Velsen Agenda voor Haarlem Beverwijk „Kerk en arbeiders" Maar eerst de ronde van Driehuis IJtnuiden Driehuis 7 „The Velno's" toonden zich in hun element Bloemencorso in Noord Kennemerland Handreiking over en weer in de „Grote kerk" Jury van het bloemencorso bekend Zeventien wagens deden het tulpenland eer aan Concurrentie met „de Zuid' niet onmogelijk Hevige boerderijbrand in Mierlo Scheepvaart Motorcoaster te water gelaten MAANDAG 28 APRIL 1952 In Dordrecht, is de compctilie om een plaats in de eerste klasse begonnen tussen EBOH en Volendam. De uitslag was 2—2. Na afloop heeft Volendam protest aange tekend. De uitslag geeft de verhouding vrij aardig weer, want de pipegen wogen goed tegen elkaar op. Nu eens een periode van over wicht van EBOH, dan weer een Volendams offensief hielden de wedstrijd open en aan trekkelijk. Aanvankelijk begon Volendam wat mat, waardoor EBOH gelegenheid kreeg direct al enkele gevaarlijke aanvallen op te bouwen, uit één waarvan Hijbeek kans zag na twee minuten spelen EBOH de leiding te geven (1—0). Allengs kwam ook Volendam meer in de aanval, maar het plaatsen was slecht verzorgd en bovendien gunden de spelers zich te veel tijd, waardoor de Dordte- naren gelegenheid kregen in te grijpen. Hun spel werd hierdoor te doorzichtig en ver schillende kansen gingen door te lang talmen verlóren. Bij de Dordtenaren lag het tempo hoger, maar de Volendamse achterspelers waren trapvast en resoluut in hun wegwer ken. Voorts vertoonden de partijen een ge brek aan schutters en zo duurde het tot tien minuten voor het verstrijken van de eerste helft, eer K. Smit met een punter uit een voorzet van rechts de partijen op gelijke voet bracht (11). Vlak voor de rust bij een zeer gevaarlijke aanval op het doel van EBOH dachten we Volendam te zien doel punten, maar Oosthoek kon toen hij op de lijn stond de bal uit de doelmond werken. De Volendammers meenden echter, dat hij hierbij de handen gebruikte, maar zij zagen zich door scheidsrechter Van der Meer toch geen strafschop toegekend. Na afloop van de wedstrijd heeft Volendam hiertegen gepro testeerd. Onmiddellijk na rust zette Volendam een hevig offensief in en reeds na twee minuten beukte een hard schot van Koning de lat. Nadat de Dordtse doelman Broere zich moest laten vervangen door Mertens was het E. Smit, die na zestien minuten spelen uit een Het show- en amusemenfe-orkest van de Kennemer Staten „The Velno's" onder lei ding van Barend Kuhfus heeft zich in de zeven jaar, die er sedert de oprichting verstreken zijn, van een grote en enthou siaste bewonderaarskring verzekerd. Dit enthousiasme heeft wel eens hinderlijk luidruchtige vormen aangenomen, waar voor steeds het overwegend jeugdige pu bliek verantwoordelijk moest worden' ge steld, zodat er Zaterdagavond in het Ken- nemer Theater speciale ordemaatregelen werden aangekondigd, voor het geval de jazz-fans hun geestdrift wederom op een te geëxalteerde wijze tot uitdrukking mochten brengen. Nu is deze vervoering voor iemand als ondergetekende, die de muzikale decibels van The Velno's rustig over zich heen kan laten gaan, volkomen onverklaarbaar. Dit orkest verstaat onge twijfeld de kunst een respectabel klanken volume te produceren, maar hierdoor ko men de harmonieuze verhoudingen van enkele melodieën meermalen ernstig in ge vaar. Zo verloor bijvoorbeeld de potpourri van populaire Franse chansons alle beko ring, doordat hieraan het specifiek eigen karakter met opzet ontnomen werd. The Velno's zijn dan ook het meest in hun ele ment wanneer zij jazz-arrangementen ten gehore kunnen brengen, in welk genre dan ook meermalen zeer bevredigende resul taten worden bereikt. Een der beste num mers voor de pauze was ongetwijfeld de Amerikaanse song, welke onder de titel „Daarom zal ik op je wachten" in de Ne derlandse taal was overgebracht. De tekst hiervan werd ook door de vocaliste van het ensemble, Louize Kuhfus, met een warm klinkend geluid ten gehore gebracht en het was alleen te btereuren, dat men zich bij het. tempo niet strikt aan de oorspronke lijke en buitengewoon knappe versie ge houden had. Het bijprogramma was bij The Three Sunfields en Gerry en Ferry in goede han den. Het mondharmonica-trio speelde op inderdaad virtuoze manier en gaf boven dien een aardige imitatie van een musette- orkest. Gerry en Ferry werden geannonceerd als „De Zingende Dwazen", een indicatie waar mede niets te veel of te weinig was gezegd. Dit duet beschikt over de ware flair om liedjes voor de microfoon ten uitvoer te. brengen. Het is prettig hun uitstekend op elkaar ingestelde stemmen te beluisteren. Hun répertoire staat weliswaar niet op een artistiek niveau en de voordracht „Het gla zen oog" naderde bedenkelijk de bruilofts sfeer, maar zij oogstten daarmede toch een daverende bijval. In sommige opzichten doen zij even aan de bekende Wama's den ken en wanneer deze beide heren werke lijk nog amateurs zijn, hetgeen door hun vlotte manier van optreden bijna niet is aan te nemen, dan staan Gerry en Ferry in dit genre ongetwijfeld nog vele succes sen te wachten. Het gehele programma verwierf in de uitverkochte zaal een enthousiast onthaal en de eerlijkheid gebied ons tenslotte te vermelden, dat deze bijval Zaterdagavond niet in het hinderlijke kabaal ontaardde, dat de vorige uitvoering van „The Velno's" kenmerkte. J. v. D. Verkiezingsborden in de gemeente Naar men ons mededeelde zullen in ver band met de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer weer borden op verschil lende plaatsen in de gemeente worden ge plaatst. Iedere partij, die aan de verkiezingen deel zal nemen, kan op deze borden haar verkiezingspropaganda-biljetten doen aan plakken. Het zal verboden zijn om propa- ganda-materiaal op plaatsen buiten deze gelegenheden aan te plakken. MAANDAG 28 APRIL Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De prinses van Samarkand". Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: „De blauwe engel". W. B.-Theater, 8 uur: „Het rimboemeisje". Centrum: Godfried Bomans. Kennemer Theater, 8 uur: Cabaretavond marktkooplieden. DINSDAG 29 APRIL Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De prinses van Samarkand". Luxor-Theater, 7 en 9.15 uur: „De blauwe engel". W. B.-Theater: geen voorstelling. corner met een hard schot Volendam de leiding gaf (12). Hierna ging Volendam meer verdedigend spelen, waardoor EBOH gelegenheid kreeg zich aan de haar opge legde druk te ontworstelen. Hevig aanval lend trachtten de Dordtenaren nog een gelijk spel uit het vuur te slepen en inderdaad lukte het Wouters enkele minuten voor tijd de stand op 2—2 te brengen. In verband met het protest mocht de Vo lendamse linksbuiten Koning na afloop van de wedstrijd nog een strafschop nemen, welke hij inschoot. De traditionele „Neversie-dag" (de dag van de Nederlandse Vereniging ter bevor dering van de Veredeling van Sierteeltge wassen) in Limmen is dit jaar voor het eerst gecombineerd met een door de afde lingen Limmen, Heiloo, Akersloot en Cas- tricum en de plaatselijke afdelingen van „Bloembollencultuur" georganiseerd bloe mencorso, dat een zeer grote belangstelling genoot. De bontgekleurde stoet van met bolbloe- men versierde auto's bewoog zich door de dorpen Limmen, Akersloot, Castricum en Heiloo en bracht overal een grote mensen menigte op de been. In Limmen Waren bloemmozaïeken langs de straten en wegen aangelegd. Teneinde in conditie te blijven, had Stormvogels Zaterdagavond RCH uit Haarlem gevraagd als „sparring-part ner" te willen optreden en de tegen standers uit het grijze verleden had den aan dit verzoek gevolg gegeven. Ze verschenen met hun op Gallis na volledige competitie-ploeg, waartegen over Stormvogels een elftal stelde, waarin spil Snoeks en Van Onselen ontbraken. Op de plaats van laatst genoemde stond nu Van Opbergen, en op de belangrijke stopperspilplaats werd de proef genomen met Tol. De oud-VVIJ-speler Post bezette nu de linksmiddenplaats. Stormvogels startte zo verrassend goed, dat het al binnen weinige minuten 10 was: Angenent passeerde op werkelijk bijzonder handige en fraaie wijze doelman Wille. Maar toen kwam RCH in actie. De Haarlemmers kregen met hun geraffineerd en in een hoog tempo uitgevoerd combi natiespel ontegenzeggelijk het beste van dit deel van de strijd. In deze periode werd Snoeks Sr. terdege gemist, want in de nieuwgevormde verdediging klopte het al lerminst. De rappe Jan Koster maakte op fraaie wijze gelijk en door zijn toedoen kon de snelvoetige Haarlemse rechtsbuiten zijn club zelfs de leiding geven. (12). Stormvogels moest het van snelle uit vallen hebben, waarin de vleugel Snoeks Jr.-Luppens en Angenent meestal de hand hadden. Bij een dezer uitvallen scoorde Luppens met een hard schot de gelijkma ker. (2—2). Vlak voor de rust gaf Tol aan Wette gelegenheid een vliegend schot te lossen, waardoor Kraak ten derden male werd ge passeerd. Na de rust kwam Stormvogels overwel digend opzetten. Willemink had de handen vol aan de kleine Snoeks en De Vos moest al zijn aandacht besteden aan Angenent. Keeper Wille werd geducht aan de tand gevoeld, maar weerde zich buitengewoon goed. Geruime tijd stond Wille de IJmui- der gelijkmaker in de weg, maar tenslotte moest hij zwichten voor een geweldig hard schot van Angenent (33) en toen kort hierna Wille over een schuiver van Ange- r.ents voet heen dook, had de thuisclub opnieuw de leiding. (43). Biesbrouck c.s. spanden zich nu op hun beurt ten volle in voor de gelijkmaker. Ze lieten vaak geraffineerde staaltjes samen spel zien, maar de Stormvogels-verdedi ging, hoewel nog niet in topvorm spelend, sloot beter dan voor de rust. Kraak hield een onverwacht vliegend schot van Koster op fraaie wijze en zo bleef de 43 stand ongewijzigd. In de Grote Kerk te Beverwijk is Zon dagavond een bijzondere dienst gehouden waarin over „de kerk en het sociale vraag stuk" werd gesproken. I)e heer H. Wallen burg, die deze dienst inleidde, wees er op dat de kerk een open oog voor het sociale leven van de mens heeft en dat het daar om goed is om als kerk te luisteren, naar wat diegenen te zeggen hebben, die in nauw contact met de arbeidende mens slaan. Als eerste spreker betrad de tweede voorzitter van het N.V.V., de heer J. G. Suurhoff, de kansel. Hij begon zijn betoog met de stelling, dat, zoals er mensen zijn die uit traditie trouw ter kerke gaan, er ook mensen zijn die uit sleur niet gaan. „Deze mensen", aldus spreker, „zijn geen bestrijders van het geloof en uit hun mond zal men ook niet over „bakerpraatjes" horen spreken, zoals het geloof een veer tig jaar geleden werd betiteld, maar het Christendom laat hen volkomen koud. „Meen niet dat deze buitenkerkelijken daar om los van alle zedelijke en maatschap pelijke normen zouden staan". Vervolgens behandelde de voorzitter de geringe invloed die volgens hem het Hu manistisch Verbond en de vrijdenkersver eniging „De Dageraad" op de arbeiders hebben gehad, waarna hij enkele feiten noemde om te bewijzen, waar de kerk ge faald heeft in haar roeping. Om de ontstane verwijdering tussen kerk en buitenkerkelijken te overwinnen zal de kerk zich volgens de heer Suurhoff over verschillende zaken moeten bezinnen. „De kerk zal werkelijk een woord heb ben te spreken", aldus de bestuurder van het N.V.V., „daar waar machtsmisbruik plaats vindt, ook wanneer dit door de ar beidsorganisatie gebeurt; over de werk loosheid, die geen economisch maar een zedelijk vraagstuk is; over de verzorging van de mens op zijn oude dag en ten aan zien van het bezit". „In mijn praktijk", zo eindigde hij zijn betoog, „heb ik bemerkt dat vele arbei ders onlust in werken hebben of zoekende zijn en hoewel ik zelf de weg tot de kerk nog niet heb gevonden, is het mijn per soonlijke mening, dat het voor velen een zegen zou zijn, als het Woord tot hen zou doordringen". Hierna sprak dr. A. J. Rasker over „het evangelie en de sociale gerechtigheid". Hij begon zijn toespraak met de opmerking dat er heel veel sociaal onrecht in de naam van Christus is gedaan. „Verwijt dit de kerk of de gemeentele den, of wie ge maar wilt", aldus dr. Ras ker, „maar nooit Christus". De predikant gispte vervolgens het mis bruik van bezit en hij besprak de ware vrijheid, ofwel „het vry van zichzelf zijn om anderen in Liefde te dienen in navol ging van Christus". Deze bijeenkomst is opgeluisterd door enige liederen van Schubert en Ludwig van Beethoven door het dubbelmannen- kwartet „De Verenigde Zangers" o. 1. v. de heer H. van Dijk. Rennersclub reed meer dan 44 km. Zondagmorgen heeft de rennersclub „Kennemerland" een individuele rit ge houden over 44 km voor de A- en B-klas- sers en 33 km voor de C-klassers. De uitslagen waren als volgt: A-klasse: 1. D. de Ruiter (70 min. 15 sec.); 2. P. Sieveking; 3. W. Schweitzer. B-klasse: 1. J. Groot (72 min. 26 sec.); 2. W. Kremer (op 1 lengte); 3. P. v. Lieshout; 4. I. Pelle; 5. L. Koops. C-klasse: 1. H. Geldermans (55 min. 22 sec.); 2. Vunderink: 3. J. de Ruiter; 4. Gra- pendaal; 5. Bot; 6. Niesten; 7. J. Stet. De jury voor het bloemencorso, dat voor Koninginnedag georganiseerd is, zal uit de heren C. B. Broeze, A. J. Martens en D. Schipper bestaan. De jury zal aan de Galgenwcg haar keuze bepalen, dit terrein zal niet voor het publiek toegankelijk zijn. Daar de optocht precies op tijd zal vertrekken, zal degene, 'die te laat komt, niet voor keuring in aan merking komen. De jury zal drie groepen beoordelen en wel de mooiste, de meest originele en de mooiste costumes; voor alle groepen zijn prijzen beschikbaar gesteld in waardebon nen. De prijzen voor de volks- en kinderspelen zijn te bezichtigen in de étalage van het winkelbedrijf, gevestigd aan de Breestr. 70. Ontspanningsavond voor Beverwijkse oudjes De Algemene Bond voor Ouden van Da gen, afdeling Beverwijk, bezorgde haar le den Zaterdagavond in het speeltuingebouw aan de Kerkstraat een aardige avond. Voorzitter W. de Wit vond in zijn ope ningstoespraak dat de „Noodwet Drees" nu maar eens moest veranderen en dat het woordje „Nood" zo snel mogelijk moest verdwijnen. Om hieraan mee te werken, wekte hij zijn mede-oudjes op om zoveel mogelijk leden te werven. Beverwijk telde thans 488 leden, met 132 echtparen, maar dit zou veel hoger kunnen zijn. Het vrolijke deel van de avond is ver zorgd door een aantal kinderen tussen 6 en 11 jaar, die op vlotte wijze enkele lied jes en spelletjes ten tonele brachten. Als soliste trad hierbij de 11-jarige Tiny Slin ger op, die op vaardige wijze de accordéon en haar stem liet klinken. Het gebodene was ingestudeerd door de heren Oudshoorn en Valk, die hiermee bewezen, dat „speel tuin-kinderen" ook nog iets anders kunnen dan kattekwaad. uithalen. De P.W. Boys, onder leiding van Klaas Oostveen maakten de avond vol met toneel, zang en muziek, waarbij vooral zijn eigen composities een aparte vermelding verdienen. Met een verloting van 126 prijzen en een kopje koffie met koek werd deze gezellige avond besloten. Op Zaterdag 10 Mei zal hij nog eens voor de overige leden worden herhaald. Treinen met stenen bekogeld Zaterdag waarschuwde de wagenvoerder van de electrische trein, die om 11.05 de halte Hoogovens passeerde, dat zijn trein even later door een aantal baldadige jon gelui ter hoogte van de papierfabriek zo danig met stenen was bekogeld, dat een portier ernstig beschadigd was. Zondag middag is weer een trein „bestookt", dit maal een, die in tegenovergestelde richting reed. (Onlangs is in een trein in Noordholland, waarvan de raampjes openstonden, een passagier door steentjes zo ernstig aan de ogen gewond, dat hij het licht uit beide ogen moet missen. Wij waarschuwen dan ook met klem tegen deze ernstige vorm van baldadigheid). Zeventien wagens hebben Zaterdagmiddag aan het eerste bloemencorso deelgenomen, dat in de streek boven het Noordzeekanaal met vereende VW-krachten georgani seerd is. Limmen, het bollencentrum van „de Noord" een gebied waar 65 van alle tulpen in Nederland gekweekt wordt beleefde deze frisse, zonnige Zaterdag middag intens. De Limmensen VW en de afdeling Bloembollencultuur hebben de concurrerende „Zuid" voor ogen gehad bij het ontwerpen van de plannen, maar er was nóg een factor die dringend om een trekpleister verlegen ^at: jaarlijks wordt in Limmen een Neversie-dag vastgesteld, een bijeenkomst onder auspiciën van de Ne derlandse Vereniging tot bevordering der wetenschappelijke veredeling van sierge wassen, waarvoor ook de burgemeesters van de omliggende gemeente met hun dames worden uitgenodigd. Deze hoogtijdag voor de Noordhollandse kwekers verwaterde de laatste jaren enigermate en om de interesse terug te winnen .moest er wat gedaan worden. De streek ging zich interesseren voor de plannen en de middenstand van Limmen begreep, dat ook hij gebaat zou zijn bij dit corso. Deze première van een zeker jaar lijks terugkerend lentefeest in de „Noord" droeg niet alleen het galakarakter met ere, ook de vrijwel aaneengesloten rij toeschou wers langs het ruim dertig kilometer tel lende traject zal de kwaliteit van dit nog wat schuchter experiment wel verder uit dragen. Vlaggen Heel Limmen, een van de oudste plaats jes in Kennemerland, had de vlag gehesen en tot vroeg in de Zaterdagmorgen is aan de vijf-en-zestig mozaïeken gewerkt, die als kleurige visitekaartjes door de gehele ge meente verspreid lagen. Toen de stoet omstreeks halfdrie lang zaam in beweging kwam, voorafgegaan door het muziekcorps „Excelsior", dat de zes gebloemde personenauto's en de elf kleurige vracht- en bestelwagens tot aan de grens van Limmen uitgeleidde deed. Bloemen De jury, die de auto's vóór de tocht door Limmen, Bakkum, Castricum, Akersloot en Uitgeest, ging keuren en honoreren heeft ongetwijfeld rekening gehouden met het enorme werk, dat er aan besteed is. De inzending van de V.V.V. Akersloot werd het hoogst gewaardeerd. Achter een tractor golfde op een aan hangwagen een paars met wit ljyacinten- meertje, waarop een miniatuurjolletje zijn spierwit bloemenzeil omhoog stak. De met tulpenkelken overdekte truck van het Comité „Kaasmarkt" in Alkmaar kreeg het bordje tweede prijs achter de voorruit. De rode kaasdragers in hun kleurige décors ontlokten een groepje Amerikanen de „veelzeggendste" commentaren en ook de derde prijswinnaar in de categorie vracht en bestelwagens een symbolische voor stelling van de Verenigde Middenstand van Akersloot, Castricum, Heiloo en Lim men had veel succes. De zwarte Chevrolet van de Vereniging Bloementeelt werd het hoogst geklasseerd bij de personenauto's; citroenkleurige tul pen, getoefd en afgewerkt_ met pitrieten kammen „deden" het' voortreffelijk tegen de donkere lak. Drie eerste prijzen waren het resultaat van de keuring der mozaïeken en speciaal de kunstzinnige uitgevoerde figuur voor het raadhuis in Castricum, de enige mededin ger buiten de gemeente Limmen, getuigde van een uitstekend gevoel voor kleuren- c'.mbinatiemogelijkheden op dit gebied. Het Nederlandse wapen in de tuin van de fir ma J. Valkering kreeg 27 punten, even- het grasveldje voor een huis aan de hoofd weg. De prijzen bestonden uit loten, uitgege ven door de Federatie van VW's in Noord holland. Prijzen De gedétailleerde uitslag van de keuring der wagens ziet er als volgt uit: groep A Maandag 28 April Raadhuis, van 10 tot 12 uur: Spreekuur burgemeester. Nutsbibliotheek, van 19 tot 21.30 uur ge opend. Thalia, 20 uur: „De Duivelspas". Rex, 20 uur: „Iwo Jima". Dinsdag 29 April Thalia en Rex: geen filmvoorstelling. Als tweede DEM-afdeling is op 1 Mei 1927 de „DEM-athletiek" opgericht. Oor spronkelijk ontstaan uit het initiatief van een paar voetballers, die voelden, dat ze iets aan athletiek moesten gaan doen, werd deze afdeling al ras een der bloeiend- ste, die zowel op nationaal als internationaal gebied van zich deed spreken. Tot de tweede wereldoorlog was er een zekere lijn in bloei en prestaties van de vereniging te bespeuren. Tijdens de oorlog liep dit wel terug, maar in 1943 bezetten de junioren van DEM toch nog de derde plaats in het kampioenschap van Nederland. In 1946 is de 9intelbaan in gebruik ge nomen, die als eerste boven het Noordzee kanaal in bijzijn van vele autoriteiten werd geopend. Als trainer fungeerde de heer Jan Hut, die kans gezien had, om van het stuntelige groepje voetballers die ook wel wat athletiek bedreven, een ensemble van goede athleten te maken. Deze goede ath leten konden echter vooral na de bevrij ding niet lang voor DEM uitkomen. Vele van hen (in 1947 ongeveer 70) moesten onder dienst en de/ besten waren vaak ver dwenen. Ook aan deze periode is een einde gekomen, zodat de heren ploegen weer op normaal peil konden worden gebracht. De junioren en de inmiddels opgerichte da mes-afdeling boekten eveneens fraaie re sultaten. Henk van Egmond blonk bijvoor beeld uit in het hink-stap-springen, waarin hij viermaal het Nederlandse kampioen schap behaalde; Han van 't Hoff behoort momenteel tot de beste tien van Nederland op kogelstoten en speerwerpen en Henk Adrichem deed onlangs nog van zich spre ken door zich als vijfde voor het Neder lands kampioenschap veldloop te laten klasseren. Gedurende twee jaar fungeert de heer J. Holleboom thans als leider, die de DEM- leden een alles-omvattende training biedt, 's Winters worden er loóp-oefeningen in de duinen gehouden en éénmaal per week zaal-training om het uithoudingsvermogen te vergroten, zodat gedurende het wed strijdseizoen de prestaties ten top gevoerd kunnen worden. Het aantal leden neemt nog steeds toe en elk jaar ondergaan zij een medische keu ring door een eigen club-arts, die nauw lettend op de prestaties van zijn „patiënten" toezicht houdt. Aan belangstelling zal het de DEM- athleten met hun zilveren vereniging op 1 Mei zeker niet ontbreken, al zullen ze op 30 April eerst nog moeten lopen in „De ronde van Driehuis", waar athleten uit geheel Nederland aan deel nemen. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan beginnen voor de bui tenwereld pas op Zaterdag 24 Mei, wanneer in het Statenhuis aan de Velserweg gele genheid zal zijn om de recipiërende club te bezoeken en te feliciteren. Voor de leden wordt er gedurende 3 dagen voor de 24e een geestelijke voorbereiding gehouden in het St. Joseph Rustoord en dan volgt op 26 Mei een grote feestavond in het Ken nemer Theater, waar het feestcomité zijn handen al maanden lang vol aan heeft. In de nacht van Zaterdag op Zondag Is een boerderij in Mierlo door brand ver woest. Behalve de boerderij zijn een stal en een schuur afgebrand. Vijfendertig varkens kwamen in de vlammen om. Ook een vrachtauto werd een prooi der vlammen. De bewoners, man, vrouw en vier kinderen konden nog tijdig in veiligheid worden ge bracht. In Aalten is Zaterdag doordat een pe troleumstel, dat in hot kuikenhok was ge zet, omviel, een landbouwschuur tot de grond toe afgebrand. Zes vette varkens, enkele honderden kuikens en diverse ko nijnen kwamen in de vlammen om. De brandweer kon niets uitrichten wegens ge brek aan water. (personenauto's) eerste prijs: Afd. Bloe menteelt LimmenHeiloo; tweede prijs: Chr. Kieft te Limmen; derde prijs: Afd. Bloementeelt Castricum; eervolle vermel ding: VVV Castricum en Handweverij „De Egel uit Heiloo. Groep B (vracht- en be stelwagens): eerste prijs: VVV Akersloot tweede prijs: „De Kaasmarkt" Alkmaar; derde prijs: Verenigde Middenstand ACHL; eervolle vermeldingen: Firma Reimann Stok en Kersken uit Amsterdam; zuivel fabriek de „Holca" en „Kennemer Kluit uit Beverwijk. Neversie-dag Meer en meer worden de kwekers zich ervan bewust dat er tussen het weten schappelijk onderzoek en de practijk, een hechte samenwerking moet zijn. Het mag daarom geen wonder heten dat de bijeen komst, die Zaterdagmiddag aan de tradi tionele tocht langs de bollenvelden in hotel Friesland voorafging, uitermate goed was bezocht. Buiten vele kwekers en studenten waren er verscheidene burgemeesters uit de omliggende plaatsen met hun dames tegen woordig, onder wie de burgervader van Alkmaar, mr. H. J. Wytsema, en die van Heiloo, de heer J. Kalff. Evenals de vergadering in de ochtend uren stond ook deze bijeenkomst onder presidium van de heer J. F. Ch. Dix uit Heemstede, vice-voorzitter van de „Never- sie." Vervolgens kreeg Limmens burge meester de heer J. Bosma het woord, die de samenwerking roemde tussen de „Ne- versie", de afdelingen van Bloembollencul tuur en de VW in Castricum, Limmen Heiloo en Akersloot, een samenwerking die Limmen als bloembollencentrum de be langstelling zou geven waarop het recht heeft. Namens de VVV sprak dr. T. van Oopen, die de dames 'n pakket bloembollen aanbood. „Ik noem het een grote vooruitgang dat men het middel om Limmen meer be kendheid te geven, heeft gevonden in de combinatie VVVBloembollencultuur Ne- versie", was de mening van secretaris J. Boschman. Terloops deelde hij mee dat de „Neversie" volgend jaar 25 jaar bestaat. Vertellen! Als laatste spreker deed dr. De Mol een beroep op de kwekers om van een bijzon dere vondst op botanisch of cultureel ge bied, terstond mededeling te doen. Onder leiding van de heer Boschman maakte men de wandeling langs de bollen velden, en op de Hortus Bulborum heeft dr. De Mol van Oud-Loosdrecht der ge woonte getrouw een lezing gehouden over zijn veelomvattend werk. Zaterdagmiddag is van de Arnhemse Stoomsleephellingmaatschappij met goed gevolg te water gelaten de motorcoaster „Mare Liberum". De kustvaarder is bestemd voor de wilde vaart. Zij kan ook in de tropen dienst doen. Het schip meet 850 ton en zal v/orden voor zien van een Deutz-hoofdmotor 8-cylinder van ongeveer 800 p.k. Verkiezingsleuzen op aanplakborden Het college van burgemeester en wet houders van Beverwijk deelt mede, dat de genen, die voor de aanstaande verkiezin gen gebruik wensen te maken van de ge meentelijke aanplakborden, zulks vóór 5 Mei ter gemeente-secretarie dienen op te geven. V.V.lJ.-nïeuws V.V.IJ. 2 heeft kans gezien, ondanks het feit dat het met enkele invallers uitkwam met 10 van het sterke Nieuw Vennep te winnen. Dat was een eervol resultaat en een bewijs tevens, dat het wel kan. Het 4e elftal bracht het tegen S.I.Z.O. 4 in Hille- gom niet verder dan een gelijk spel 33. Het 5e elftal moest in Telefonia 2 zijn meerdere erkennen en verloor met 21. De adspiranten b behaalden op Storm vogels d een 31 zege. Een combinatie van V.V.IJ. deelde met de „Vico" de pun ten (4—4). Pool te water In de nacht van Zaterdag op Zondag raakte een opvarende van een der Poolse vissersschepen eerst onder de invloed van de kapitalistische jenever en daarna in de vissershaven. Door twee havenknechts en een chauffeur van de „vissersbus" is de drenkeling op het droge geholpen. Hij was weer helemaal nuchter. VISSERIJBERICHT URK URK, 26 April 1952. Zaterdag werd door 120 vaartuigen aangevoerd 10018 pond kuilpaling, prijs 0.700.80 per pond, 1301 pond lijn- of beugpaling, prijs 0.75 0.85 per pond, 275 pond fuikaal, prijs 0.750.84 per pond, 25 pond bot, prijs 0.20 per pond, 6408 pond Noordzeevis prijs 0.030.16 per pond en 733 bak nest, prijs 1.752.15 per bak. „Lopers van formaat" in Driehuis In de zesde Ronde van Driehuis, die op Koninginnedag om half vier in Driehuis wordt „verlopen", hebben zich ruim hon derd lopers aangemeld. Hierbij zijn de bekende lopers uit de A-klasse Woudstra (winnaar van de 5e ronde van Driehuis), Bobeldijk, Adrichem, Geusebroek, enzovoort. Bij de A-junoren loopt onder meer mee J. W. Keesom, kampioen van Nederland. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Almkerk, pass. 26 Ouessant. Alwaki, 25 te Rio de Janeiro. Arendsdijk, 25 v. Montevideo. Arundo. 25 v. R'dam te Baltimore. Aegtekerk, 26 Aden verwacht. Aalsurn, 25 van Pladju naar Australië. Alamak, 26 te Aden. Ampenan, 25 v. Priok naar Aden. Alkaid. 25 275 m. N.NO. Las Palmas. Almciijk, 25 170 m. NW. Flores n. Antw. Amsteldiep, 25 250 m. W.t.Z. Ouessant. Amstelstad, 26 te Cheribon verwacht. Amstelvaart, 25 440 m. NO.t.O. Flores. Argos, pass. 25 Dover. Arkeldijk. 25 480 m. N. Flores. Baarn. 26 v. Balboa te Talara. Bantam, 25 v. Port Sudan n. Djeddah. Blommersdijk, 26 v. New York te R'dam. Boschfontein, 25 van Aden naar Suez. Bintang, 25 te Calcutta. Batoela, 29 v. Bangkok te Singapore verwacht. Bennekom. 25 420 m. W.t.Z. Flores. Bonaire, 25 150 m. O.NO. Madeira. Borneo, 25 v. Bremen te Antwerpen. Caltex Nederland, pass. 25 Gibraltar. Caliex Utrecht. 25 v. Sidon naar R'dam. Cottica. 25 60 m. NO. Barbados. Danae, 25 te Malta. Enggano, 25 v. Port Said n. Genua. Esso Amsterdam, 25 480 m. Z.ZO. Bermuda. Esso Rotterdam. 25 360 m. Z.t.W. Flores. Gordias, 25 v. Piraeus n. Volos. Graveland, 26 te Amsterdam. Gadila, 25 1100 m. NO.t.N. Barbados. Gooiland. 25 Recife gepass. Haarlem, 25 v. Port au Prince n. Santiago de Cuba. Hercules, 25 v. Messina n. La Calera. Hersilia, 25 v. Kingston n. Barahona. Hestia, 25 van Eten naar Callao. Hoogkerk. 26 v. Genua naar Marseille. Hecuba, 26 te Port of Spain. Heelsum, 25 580 m. NO. Flores. Helicon. 25 1 40 m. NO. Kp. Hatteras. Hera, 25 630 m. W.ZW. Lands End. Hydra, 25 170 m. NW. Trinidad. Jagersfontein 25 460 m. W.NW. WalviSbaal. Jupiter, 25 pass Gibraltar. Kota Agoeng, 25 van Bahrein naar Karachi. Kaimana, 25 v. Penang 27 Singapore verw. Kalianget. 28 v. Kaimana te Merauke verw. Klipfontein. 26 v. Bremen te Hamburg. Leuvekerk. 25 v. Amsterdam. Leerdam, 25 460 m. N. Flores. Limburg, 25 ten anker Panarukan. Liseta. 25 420 m. ZW.t.W. Madetra. Lissekerk, 25 nog te Khorramshar. Maasland, pass. 25 Florinapolis. Meerkerk, 26 v. Chittagong te R'dam. Muiderkerk, 26 te Marseille. Marisa, pass. 25 Madeira n. Port Said. Merwede, 25 470 m. NW. Key West. Mitra, 25 670 m. W.ZW. Madeira. Nieuw Amsterdam, 25 v. New York n. R'dam Ootmarsum, vertr. 28 1000 v. Rdam n. Houston. Ovula, 27 Sezia verwacht. Omala. 25 v. Singapore n. Vizagapatam. Prins Willem II, 25 v. Philadelphia te R'dam. Phrontis, 26 v. Singapore te Priok. Paula, v. Telokanson te Pladju. Prins Alexander, 25 800 m. O. Kp. Race. '•Prins Joh. W. Friso, 25 550 m. NO.t.N. Flores. Prins Maurits, 26 te Hamburg Prins Willem III, 25 120 m W. Kp. Race. Prins Willem V. 25 In Kan. Cornwall. Pygmalion, 25 te Barbados. Roebiah, 25 v. Singapore n. Port Swettenham Riouw, 26 te New York. Roepat, 25 v. Amsterdam n. Indonesië. Rijnland, 25 v. Rio de Janeiro n. Rio Grande. Radja, 25 440 m. W. Kp. St. Vincent. Reymersz, 25 v. Tj. Priok naar Cheribon. Rossum, 25 v. R'dam te Valencia. Stentor. 25 v. Port au Prince te Rotterdam. Salawati, 25 v. Belawan n. Colombo. Slamat. 26 nog te Tj. Priok. Sliedrecht, 26 te Suez. Sommelsdijk. pass. 25 Vlissingen. Stad Maassluis, pass. 25 Ouessant. Straat Soenda, 25 v. Singapore n. Mombassa. Sabang. 25 v. Tj. Priok te Palembang. Salland, 25 240 m. N. St. Paulsrock. Sinaang, 26 Padang verwacht. Soestdijk. 25 nog te Pankalpinang. Stad Schiedam. 25 469 m. N.NO. Flores. Titus. 25 van Marseille naar Bone. Tiba, 25 v. Buenos Aires n. .Trinidad en Bal timore. Tabian, 26 Oran verwacht. Tarakan, 25 v. Port Swettenham te Singapore verwacht. Tjisadane, 25 v. Dar es Salaam n. Lorenzo Mar- quez. Tomini, pass. 24 Guardafui n. Belawan. Tankhaven II, 25 v. Palembang n. Tj. Uban. Tjipanas, 25 nog rede Port Elizabeth. Tongkol, 25 v. Suez n. Aden. Vlier, 26 van Santiago te Rotterdam. Waingapoe, 25 v. Soerabaja naar Buleleng. Winterswijk, 25 100 m. N. Vilano. IJsel, 26 van Antwerpen te Rotterdam. Zaan, 26 van R'dam naar Gefle. Zuiderkruis, 25 480 m. W. Galapagos eil. KLEINE VAART Alja, 25 v. Oporto naar Lissabon. Arnoudspolder, verm. 26 v. Antw. n. Lissabon Ary Selieffer, 28 v. Tamper te Liverpool verw. Badzo, vertr. 26 v. R'dam naar Londen. Barendsz, 26 v. Londen te Rouaan. Elisabeth, 25 v. Ipswich te Londen. Ferocia, 25 v. Cardiff te Tanger. Fiducia, verm. 26 v. Maassluis n. Boston. Hast III. pass. 25 Kiel. Hast IV. pass. 25 Rouaan. Hast V. 25 v. Aberdeen n. Kingslynn. Heemskerk, 25 van Leith naar Rotterdam. Henrica, vertr. 26 v. Bordeaux n. Riladeo. Henriëtte, 25 v. Bor.ess te Grangemouth. Jan Kreumer, verm. ?6 v. Antw. n. Frederiks- vaerk. Jo, 25 van Londen naar Delfzijl. Jokurna, 25 van Huil te Boston. Jorina. vertr. 26 v. R'dam n. Londen. Josef Swenden, 25 v. Esbjerg te Methil. Kemphaan, 26 te Dublin verwacht. Marcella, 26 v. Cardiff te Avonmouth. Mary. 26 v. R'dam te Londen verw. Matthew. 26 v. La Pallice te Weatle. Mtchel Swenden. 24 v. A'dam te Immlngham. Niord, 25 van Teienmouth naar Gefle. Noord, 26 v. Shellhaven te Kmgslynn. Noordland, 25 v. Gent te Middlesborough. Oleum. 26 v. Londen naar Bordeaux. Peter, 26 v. Antw. te Middlesborough. Prior. 28 v. A'dam te Dublin verwacht. Rose Marie. 25 v. Kopenhagen n. R'dam. Saba. 25 v. Blyth te Telgnmouth. Servus. 26 te Nantes. Sirius. 25 v. Duinkerken te Londen. Suriname. 25 v. Carlington te Silloth. Van Brakel, 25 v. Londen n. Krlstiaansund. Westland, 24 te Shoreham. SLEEPVAART Alantis, 25 20 u. 16'00 NB 23.30 WL van Lagos n. Mexico met ss. ..Oyo". F.lis. 26 13 U. v. R'dam n. Sltgo. Walcheren, 25 19.30 u. pass. Lizard v. Newport naar R'dam met bak en kraan. Stadsschouwburg: „Groen koren" (Neder landse Comedie), 8 uur. Concertgebouw: „Op treden Spaans ensemble ..Coros y Danzas", 8 uur. Rembrandt: „Tramlijn Begeerte", 18 jaar, 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Palace: „Mensen die men schuwt", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Een banneling van de 'landen", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „De geheimzinnige duik boot". 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De bandiet van Deadwood" en „Tornado", 14 jaar. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „M", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Lido: „Willie en Joe van de compagnie O", 14 jaar. 7 en 9.15 u. Minerva: „Seven sweethearts", alle leeft., 8.15 uur. Gebouw Cultura: Christen Spiritistisch Centrum „De grotere wereld", genezings dienst 8 uur; Spirit Studieclub „Doorgang naar het hogere", 8 uur. Wcsterhoutpark 1 A: Uitvoering Haarlems a Capeila-koor, 8 uur. DINSDAG 29 APRIL Gemeentelijk Concertgebouw: Beethoven- concert. 8 uur. Rembrandt, Palace, Lido: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: 2. 7 en 9.15 uur. City: 2.15. 4.30. 7 en 9.15 uur. Frans Hals: 2.30 en 8 uur. Spaarne: 2.30, 7 en 9.15 uur. Gcd. Oude Gracht 104: Nederlandse Ver eniging voor natuurgeneeswijze, lezing dr. H. v. d. Upwich, 8 uur.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3