J Jan Feijen De Groot's IJS RENAULT „Jan van Dommelen" uit Santpoort kreeg eerste prijs in concours Wapenschouw der Nederlandse Bank K inder-Meifeest Kinder-Circus touteM,hej&k Belangrijke mededeling Banketbakkers- <JCoffanattH. TWINTIGSTE Garage DEN HOUT Satan Toneelwedstrijd van „Amicitia Schip van de Holland- Amerikalijn in brand ALLES VOO! UW WONING Voor Dames met slanke en moeilijke voeten Donderdag 1 Mei Modern Schoenbedrijf Banketbakkerij De Groot DE RENAULT bestelwagens f 6500.en f 6800. DINSDAG 29 APRIL 1952 Tennis Brederode" zette het tennisseizoen goed in Scheepvaart GORDIJNSTOFFEN VITRAGES Vanaf Woensdag 30 April 99 De toneelvereniging „Amicitia" te Sant poort, bestaande uit personeelsleden van het Provinciaal Ziekenhuis, besloot Maan dagavond het jubileumseizoen ter gelegen heid van haar 40-jarig bestaan, met een bijzonder verzorgde feestvoorstelling van „De blauwe kamer", historisch toneelspel van Andries de Wagter. Na afloop daarvan werd de uitslag bekend gemaakt van het ter ere van deze deze gelegenheid gehou den concours, waaraan vijf clubs uit Ken- nemerland hebben deelgenomen. Het bestuur had klaarblijkelijk het ca chet van deze avond willen verhogen door het opvoeren van een historisch stuk, waar bij de fraaie décors en kleurrijke costumes inderdaad een dergelijk evenement speciale luister kunnen bijzetten. Het is alleen spij tig voor alle zorg, welke er aan de enscè- nering werd besteed, dat het stuk zoveel ijver en toewijding nauwelijks waard toon de. „De blauwe kamer" is een tamelijk langdradige les in de vaderlandse geschie denis, waarbij de auteur de strijd tussen regenten en patriotten als achtergrond koos voor een dramatische handeling, waarbij het conflict van twee broers het hoofd motief vormt. De titel is ontleend aan de mooiste kamer van het patriciërshuis, die naar gelang de stand van de politieke ba rometer beurtelings door een der broers kan worden betrokken. Voortdurend wordt de aandacht door allerlei onbelangrijke détails nodeloos afgeleid. Daarbij is de han deling verder weinig interessant of origineel en de ontknoping aan het slot onhandig geforceerd. De spelers ontvingen dus weinig houvast om aan de uit te beelden figuren een eigen karakter te verlenen. Van de toeschouwers werd veel fantasie gevergd om zich in een notabel milieu te kunnen verplaatsen. Dit moet ongetwijfeld voor een groot deel wor den toegeschreven aan de slappe regie, welke verzuimde verscheidene in het oog lopende gebreken in houding en gebaar te corrigeren. Daardoor miste H. Prenen elke allure van een autoritaire regent. Zowel C. Darlang, die het te veel in het valse pathos zocht en daar door nergens een climax kon bereiken, als J. Kol, die voor een luitenant weinig soldateske manieren opbracht, kon den moeilijk als vertegenwoordigers wor den beschouwd van bezielde revolution- nairen. Alleen W. Kuiper slaagde er in de ervaren zaakwaarnemer een goed ge fundeerde typering te verlenen. De dames- rollen waren over het algemeen iets ster ker bezet. De grootmoeder Bogelaer van mevrouw W. van der Horst, de vinnige Lysbeth van mej. E. Nijsink en de bekoor lijke Aagje van E. van der Moolen mogen met waardering worden genoemd. De huldiging Na afloop der voorstelling trad de heer H. Prenen als voorzitter van Amicitia naar voren om zijn voldoening over deze ge slaagde wedstrijd onder woorden te brengen. Hij gaf daarbij een korte terug blik op de historie van zijn vereniging en vestigde vervolgens de aandacht op de bevrediging welke de culturele arbeid voor patiënten en personeel van het ziekenhuis geschonken had. Namens de gemeente Vel- sen werd de vereniging daarop gecompli menteerd door wethouder De Boer, die onder het aanbieden van een fraaie mand .met bloemen bevestigde, dat de jubilaresse haar naam Amicitia (Vriendschap) steeds Drie teams met winst naar huis De lawntennisclub „Brederode" heeft zich Zondag met frisse moed op de competitie ge- worpen en de uitslagen stelden zeker niet teleur. De resultaten van de eerste compe titiedag luiden voor het eerste team, dat in Den Haag speelde teeen het zeer sterke Leimonias, 5—3 voor Den Haag. P. Minder hout nam hier de plaats in van J. Groen, die was verhinderd. Ie heren enkel: dr. Gerritsen—Jack Heuer 2—6, 2—6. 2e heren enkel: P. de Wilde—P. Minderhout 62, 63. Ie dames enkel: mevr. Karsten—mevr. Den Ouden 7—5, 6—4; 2e dames enkel: mevr. v. d. Woerd—mej. G. Nijssen 0—6, 6—8. Ie gemengd dubbel: mej. Rouwelhorst en C. Linck— mej. Nijssen en J. Heuer 6—4, 7—5. 2e gemengd dubbel: mevr. Karsten en R. Ger ritsen—mevr. Moller en Minderhout 6—4, 6—2. Heren dubbel: Linck en De WildeJ. Heuer en Minderhout 57, 26. Team II speelde thuis tegen H. L. T. C. IV. Deze ontmoeting werd een 8—0 overwinning voor Brederode. Ie heren enkel: M. BoeleL. Bunge 61, 108; 2e heren enkel: A. v. d. HofJ. Heems kerk 9—7, 6—2. Ie dames enkel: Cl. v. Rijnmej. Ender 6—2, 3—6, 6—3; 2e dames enkel: mej. E. Ris mevr. Weidema 61, 60. Ie gemengd dubbel: mevr. Deerenberg en Boelemej. Ender en Bunge 6—2, 64; 2e gemengd dubbel: mej. v. Rijn en Brunink— mevr. Weidema en Bettman 61, 9 7. Heren dubbel: Boele—Brunink—J. Heems kerk en Bettman 62, 63. Dames dubbel: mevr. Deerenberg en E. Ris mej. Ender on Weidema 64, 86. Team III speelde in Amsterdam tegen Am- stelkant III. Ook hier werd de volle winst binnengehaald. Ie heren enkel: L. Sickler—Teitler 6—1, 6—2. 2e heren enkel: K. de BoerWagenaar 6 2, 6-4. Ie dames enkel: mej. E. van Scherpenzeel— mej. Zwiers 6—1, 6—2; 2e dames enkel: mevr. Sickler—mej. Peereboom 6—2, 6—1. Ie gemengd dubbel: mej. Scherpenzeel en Vosman—mej. Zwiers en Roeg 6—1, 6—1; 2e gemengd dubbel: mej. Nieland en De Boer mej. Peereboom en Teitler 63, 3 6, 6 2 Heren dubbel: Sickler en Vosman—Wage naar en Roeg 61, 62. Dames dubbel: mevr. Sickler en Nieland— mej. Peereboom en Zwiers 6—2, 6—4. Het 4e team ontving thuis Eindenhout V. Met 5—3 werd door Brederode gewonnen. De persoonlijke resultaten zijn: le heren enkel: J. van ZwietenP. Nieu- wendijk 8—6, 6—3; 2e heren enkel: Fr. Musch- ter— Boeree 2—6, 6—4 (gestaakt wegens bles sure van Eindenhout). le dames enkel: mej. R. Meihuyzen—mevr. A. Haan 6—3, 6—3; 2e dames enkel: mej. ft Poel—mej. Rademaker 5—7, 0—6. le gemengd dubbel: mej. Meihuyzen en Granpre Moliere—mej. Rademaker en Nieu- wendijk 4—6, 5—7; 2e gemengd dubbel: mej. Poel en J. van Zwieten—mevr. Haan en Van Assum 60, 62. Heren dubbel: Muschter en Granpre Mo- liere_Van Assum en Nieuwendijk 6—3, 6—2. Dames dubbel: mej. R. Poel en R. Hijnen «aej. Rademaker en mevr. Haan 0—6, 3—6. alle eer heeft bewezen. Ook de heer H. Kraneveld, die het hoofdbestuur van de N.A.T.U. vertegenwoordigde, betuigde zijn sympathie met de wijze waaro Amicitia haar bedoelingen steeds heeft waar ge maakt. Vertegenwoordigers van de aan de wedstrijd deelgenomen hebben vereni gingen spraken eveneens woorden van felicitatie. Uitslag van concours Hierna maakte de jury bij monde van dr. J. Fijn van Draat een einde aan de heer sende spanning door de uitslag mede te delen: lste prijs (36 punten): „Jan van Dom melen" uit Santpoort, met „Op het kantje af"; 2de prijs (35 punten): „Concordia" uit Velsen, met „Van ander ras"; 3de prijs (3314 punt): „St. Genesius" uit Overveen, met „De vreemde bezoeker"; 4de prijs: „Havenkwartier" uit Beverwijk met „Ghet to"; 5de prijs: „Vriendenkring" uit Haar lem, met „Het hoedje van Marius". Beste hoofdrol dames: mevrouw Taber- nal van „Jan van Dommelen" als Oma Goedhaven. Beste hoofdrol heren: Piet Kooiman van „St. Genesius" als Prins Siviki. Tweede prijs hoofdrol heren: F. Dortmund't van „Jan van Dommelen" als Jan Bolderik. Eerste prijs bijrol dames: mevrouw A. v. d. Pieterman-Worms- becker van „Concordia" als Bella. Eerste prijs bijrol heren: H. C. Souverein van „Vriendenkring" als Dries Kwint. Beste typeringen: Diny Davidson van „Concor dia" als Nevy Langdon en J. W. v. d. Meij van „Havenkwartier" als Sachel. Ten slotte werd de regiepriis toegekend aan L. W. Boeree van ..Concordia", evenals de prijs voor de beste keuze van het stuk. „Jan van Dommelen" verkreeg de prijs voor de uitspraak. Op het Nederlandse vracht-passagiers schip „Dongedijk" van de Holland-Ame- rike-Lijn (10.942 ton) is brand uitgebro ken toen het gemeerd lag aan de Ballan- tyne-pier te Vancouver. Brandweerlieden en leden van de bemanning bestreden het vuur, dat na een uur beperkt was tot de machinekamer en ruim 3, waarin zich 37 Britse auto's bevinden. Zes sleepboten la gen klaar om het schip buiten de haven te brengen als de brand niet te bedwingen zou blijken. Het schip was op zijn eerste reis. Door het bluswater ging de „Dongedijk" zware slagzij naar bakboord maken. Men liet toen de lege olietanks aan stuurboord vollopen om de slagzij op te heffen. Er worden grote hoeveelheden water in de brandende machinekamer gespoten. Twee uur na het eerste alarm woedde de brand nog in de machinekamer en ruim 3. De brand is vermoedelijk ontstaan doordat een vonk in wat olie viel. Na twee-en-een-half uur was men het vuur meester en kon een begin worden ge maakt, het schip, dat 14 graden slagzij maakte, weer recht te krijgen. Bij het blus- singswerk, waarbij gebruik werd gemaakt van schuimblusapparaten, raakten twaalf brandweerlieden door de rook buiten ken nis. Geen van hen behoefde echter naar het ziekenhuis te worden overgebracht. De „Dongedijk" was Zondagavond uit Rotterdam te Vancouver aangekomen. De „Dongedijk" van de Holland-Ame- rika-Lijn is de vroegere „Delftdijk", die na een algehele vernieuwing te hebben ondergaan op 12 Januari zijn technische proeftocht maakte. De „Dongedijk" biedt accommodatie voor 52 eerste klas passagiers, die ondergebracht kunnen worden in acht eenpersoonshutten, tien tweepersoonshutten en acht drieper- soonshutten. Voorts zijn er voor de passa giers salons, bestaande uit een lounge en een rookkamer met bar, alsmede een eet zaal. (Van onze financiële medewerker) In een respectabel boekwerk heeft de president van de Nederlandsche Bank weer een instructieve beschrijving en een ana lyse van de economische gebeurtenissen gedurende 1951 gegeven waaraan hij enkele zeer interessante conclusies toe voegt. Hij constateert allereerst de scherpe tegenstelling tussen het eerste en het tweede halfjaar van 1951. De deviezen voorraad onderging van Januari tot eind Juli een vermindering van ruim 600 mil- lioen, maar in het tweede halfjaar ging zij met 800 millioen vooruit. Wat de betalingsbalans betreft is er een opmerkelijk verschil tussen de cijfers van het eerste en het tweede halfjaar. In het eerste een tekort van 792 millioen op de lopende rekening, in het tweede een over schot van 540 millioen, zodat een tekort resteert van 252 millioen tegenover 1091 millioen in 1950. Het verslag wijst er op, dat gewaakt moet worden tegen voorbarige conclusies gezien velerlei toevalligheids elementen. Ondanks de toevallige factoren, mag toch op een aanmerkelijke verbetering van onze betalingsbalanspositie worden ge wezen en de president van de Nederland sche Bank komt tot de conclusie dat zonder die factoren de betalingsbalans over het tweede halfjaar op de lopende rekening in evenwicht was. Zeer belangrijk is de verhoging uit de inkomsten van het dienstenverkeer, welke in 1951 een netto-bate van 1187 millioen opleverde tegen 975 millioen in 1950. De baten waren voldoende om bijna 15 per cent van de goedereninvoer te betalen. Dollartekort De balans van de lopende rekening voor het dollarverkeer wijst een groter tekort aan, namelijk van 656 millioen tegen 430 millioen in 1950. Nu mag worden aangenomen dat het algemene betalings balansprobleem is opgelost, büft het dollar tekort een van de moeilijkste problemen waarmee de Nederlandse volkshuishouding is geconfronteerd. Het kan door interne Nederlandse maat regelen niet worden opgelost, het is tot op zekere hoogte een West-Europees pro bleem. „Dit dollarprobleem", aldus het verslag, „kan geen aanvaardbare oplossing vinden, als Amerika niet bereid is om naast grond stoffen, ook eindproducten en diensten op ruime schaal in betaling te nemen voor zijn voor de niet-dollarlanden zo essentiële leveringen. Indien de Amerikaanse han delsbelemmeringen verhinderen dat er tus sen de V.S. en Europa een hoog peil van goederenuitwisseling wordt ontwikkeld, kan dit niet anders dan een voortdurende bedreiging blijven voor een hechte Atlan tische gemeenschap. Deze kan niet geba seerd blijven op eenzijdige schenkingen. Uit de gespecificeerde cijfers van de be talingsbalans blijkt, dat het evenwicht nog voor 541 millioen (1950 1305 millioen), aan de Marshallhulp te danken was en voor 143 millioen (1950: 138 millioen) aan de liqudatie van buitenlandse activa. Deze Marshallhulp bedroeg in totaal 3.321 millioen, waarvan op 31 Dec. 1951 nog 1692 millioen op de bijzondere tegen waarderekening stond. Sedertdien is zij, met 750 millioen verminderd. De presi dent wijst er in dit verband met grote na druk op, dat dëze gelden niet voor andere doeleinden dan aflossing van bankschuld mogen worden besteed, omdat anders het moeizaam verkregen monetaire evenwicht weer volkomen te niet zou worden gedaan. Nadat de president nog beschouwingen heeft gewijd aan de Overheids-financiën, de kapitaalmarkt en de geldmarkt komt hij tot enkele belangrijke conclusies. De vermindering van de industriële be drijvigheid en de stijging van de werk loosheid zijn thans de economische zorgen kinderen van regering en volk. In Neder land hebben inflatoire financieringen zich voor een aanzienlijk deel gericht op een vermeerdering van de grondstoffenvoor- raad. Het herstel van het monetaire even wicht leidde tot een vermindering van de importvraag méér dan tot een verminde ring van de binnenlandse vraag. De vraag of het regeringsprogramma aanleiding geeft tot een toestand van defla tie, die even ongewenst is als de vooraf gegane toestand van inflatie, wordt door de president ontkennend beantwoord Voor de toekomst is eerder te vrezen dat de overheid de neiging zal vertonen op nieuw een beroep op inflatoire financie ringsmiddelen te doen, dan dat zij door overmatige overschotten de schaal, van het monetaire evenwicht in deflatoire richting zou doen omslaan. Maar ook in de privat sector is nog niet gebleken van een een duurzaam overheer- De vijftig Belgische oorlogsinvaliden, die in ons land vertoeven op uitnodiging van de Nederlandse stichting „Moveo", (die zich ten doel stelt ernstige oorlogsgewonden ont spanning te bezorgen), zijn gisteravond aan een diner in hotel „Victoria" in Amsterdam toegesproken door vice-admiraal W. H. C. Moorman, staatssecretaris van Oorlog. De K.N.A.C. heeft ten behoeve van de buitenlandse toeristen, een folder uitgege ven waarop in het kort de hoofdzaken van de in ons land geldende verkeersvoorschrif- ten zijn vermeld. Door bemiddeling van de zusterorganisaties van de K.N.A.C. in het buitenland worden deze in het Engels, Frans en Duits gedrukte folders onder de naar ons land toerende automobilisten gratis ver spreid. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Allan Water f7300; Medan f20.800; Flamingo f23.200; loggers: SCH 107 f4080; KW 86 f2680; KW 124 f4260; KW 85 f6200; KW 122 f6400; KW 65 f3370; KW 48 f4140; KW 7 f7360; kotters: CZ 3 f50; KW 35 f270; KW 128 f300; IJM 213 f210; AM 16 f 2650. sen van deflatoire tendenzen.. Het ogenblik nadert, waarop het be drijfsleven de herinvestering niet meer uit lopende afschrijvingen en onverdeelde winsten kan financieren. Daarom is door stroming van ondernemersinkomen naar privaatinkomen en kapitaalmarkt noodza kelijk in welk verband de president her nieuwde overweging vraagt van maatrege len als loonstop dividendstop en rente gamma, welke bij het optreden van defla toire invloeden storend kunnen werken. De verminderde werkgelegenheid Tenslotte concludeert de president dat de sanering van de algemene betalingsbalans positie gepaard moest gaan met een zekere tijdelijke vermindering van de werk gelegenheid. Veel rrieer dan door binnenlandse vraag- verschuivingen wordt echter de werkgele genheid in Nederland bedreigd door ver schuivingen in de internationale vraag. Het is voor een land als Nederland, dat nu een maal sedert eeuwen boter produceert, een moeilijke tijd, wanneer de internationale vraag zich richt op kanonnen. Het rechtstreeks ingrijpen in het inter nationale handelsverkeer is het grootste gevaar, dat de Nederlandse conjunctuur- H^a 37Q m w zw Lands Erd ontwikkeling- in de naaste toekomst be- HéftWS, 27 van Kingston te Barrahona. dreigt. Ook Nederland zelf dient bij de bepaling van zijn monetair beleid in de toe komst de rampzalige gevolgen indachtig te blijven van het terugvallen in importbeper kingen en bilateralisme. Aagtedijk, 27 v. Buenos Aires te New Yoric. Aagtekerk, 26 v. Aden naar Singapore. Alcyone, pass. 27 Gibraltar. Aldabi, pass. 27 Ouessant. Alhena, 27 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amstelvaart, pass. 27 Azoren. Axeldijk, 27 van New York naar Indonesië. Alamak, 26 van Aden naar Suez. Albireo, pass. 28 Fernando Noronha. Alchiba, 26 v. St. Vincent n. Montevideo. Algenib, 27 v. R'dam naar Hamburg. Ariadne, 27 dwars Sardinië. Arundo, 27 v. Baltimore naar Hamburg. Agamemnon, 27 te Port of Spain. Agatha, 27 v. Port Swettenham naar Pladju. Alioth, 27 van R'dam le Hamburg. Almkerk, 27 te Duinkerken. Ahidra. 26 v. Antwerpen n. Hamburg. Amsteldiep, 27 450 m. N.NO. Azoren. A rends kerk, 26 v. Penang n. Colombo. Arkeldijk, 27 220 m. W. Bishop n. Antw. Armilla, 27 van Singapore te Haiphong. Akkrumdijik, 28 130 m. Z.ZW. Kangeroo ell. Ampenan, 23 560 m. W.NW. Eneano eil. Amstelveen. 27 660 m. O. Pltcairn eil. Arnedijk, 26 v. Bremen naar R'dam. Bantam, 26 van Djeddah naar Suez, Bengkalis, 27 v. Singapore n. Hongkong. Boissevain, 28 te East London. Boschfontein, 26 Perim gepass. Britsum, 27 te Newport News. Baarn, 28 te Pimentel. Bennekom, 26 Azoren gepass. Bacchus, 27 te Guanta. Bagan, 27 van Sinkawang naar Priok. Bandjermasin, 26 v. Makassar s. Maumerie. Bawean, 27 v. Bandjermasin naar Kumai. Barumun, 27 v. Kendari naar Makassar. Baud, 26 v. Singapore naar Belawan. Breda, 27 te Callao. Bonaire, 27 240 m. W.ZW. Madeira. Borneo, pass. 28 Vlissingen n. A'dam. Boskoop, 26 760 m. NÓ. Barbados. Caltex Delft, pass. 27 Kp. Tenez. Caltex Leiden, 27 op rede Sidon ten anker. Caltex The Hague, pass. 27 Kp. St. Vincent. Caltex Nederland, pass. 27 Kp. Bougaronl. Caltex Pernis, 27 50 m.' NO. Ouessant. Caltex Utrecht, pass. 27 Ga-vdo eil. Celebes, 26 v. Port Said. Camphuys, 26 v. Toliltoli naar Donggala. Cator, 27 le Aruba. Castor, 28 te Maracaïbo. Cottica, 27 530 m. NO, Barbados. Drente, pass. 27 Minicoy n. Aden. Elmina, 26 v. Bordeaux n. Dakar. Delft, 27 v. Hamburg naar Bremen. Esso Den Haag, 27 400 m. W.t.Z. Flores. Esso Rotterdam, 27 1200 m. NO. Barbados. Farmsum, pass. 27 Seilly's. Felipes, 26 v. Bangkok naar Singapore. Garoet, 27 v. Aden naar Djeddah. Groote Kerk, 26 van R'dam naar Sydney. Gordias, 27 v. Tessaloniki n. Istanboel. Gsnymedes, 27 te Georgetown verwacht. •Gooiland, pass. 26 Fernando Noronha. Heelsum, pass. 27 Flores. Heemskerk, pass. 27 Kp. Leeuwin. Hestia, 27 v. Eten te Callao. Hoogkerk, 27 v. Marseille n. Barcelona. Haulerwijk, 25 v. R'dam te Port Vita. Haarlem, 27 v. Port au Prince te Santiago de Cuba. Hector, 27 van. Malta h. Alexartdclë. Jupiter, 27 v. Algiers naar Tunis. Kota Baroe, 28 te Soróng verwacht. Kaloekoe, 26 v. Priok naar Benkulen. Karossa, 26 v. Medan naar Sabèn. Kertosono, 26 nog te Donggala. Laagkerk, pass. 27 Ouessant n. Marseille. Laertes, 22 te Singapore. Lemsterkerk, 27 te Cittagong. Lawak, 28 te Los Angeles verwacht. Leopolaskerk, 28 v. Perz. Golf te R'dam. Lindekerk, 28 v. Hamburg te R'dam. Luna, 27 v. Istanboel naar Cavalla. Leersum, 27 210 ZO. Galveston. Lissekerk, 27 v. Khorramshar te Bahrein. Loenerkerk, 27 v. Antwerpen te Hamburg. Lombok, 27 v. Calcutta te San Francisco. Leerdam, 27 420 m. NW. Flores. Limburg, 26 v. Panarukan op rede Probolinggo. Lutterkerk, 26 ten anker Damman. Maashaven, 27 v. Rosario te Benos Aires. Mariekerk, 28 v. Freetown te Dakar. Maasland, pass. 27 Kp. Frio n. Bahia. Macoma, 28 te Fremantle. Mapia, 26 v. Djeddah naar Aden. Marisa, pass. 27 Gibraltar. Marken, pass. 27 Kp. Bon. Modjokerto, 27 van Suez naar Aden. Muiderkerk, 27' v. Marseille naar Genua. Myonia, 27 v. Willemstad n. Djibouti. Molenkerk, 28 te Accra. Markelo, 28 195 m. Z.ZW. Las Palmas. Merwêde, 28 te Savana. Minjak, 27 rede Balikpapan. Nigerstroom, 26 v. Antwerpen naar Dakar. Noordwijk, 26 v. Rotterdam te Savona. Noordam, 26 van R'dam n. New York. Nieuw Amsterdam, 28 240 m. ZO. Sable ell. Oranjefontein, 27 te Kaapstad. Ovula, 27 te Spezia verwacht. Ophir, 26 v. Singapore naar Muntok. Omala, pass. 27 Sabang. Oranjestad, 27 840 m. Z.ZW. Flores. Orestes, 27 v. Port au Pnnce te Ciudad Trujillo Papendrecht, 26 van Port Said. Polydorus, 26 v. Priok n. Singapore. Prins Fred. Hendrik, 26 in Str. v. Mackinas n. Milwhukee. Prins Willem IV, 27 van Casablanca naar Duin kerken. Prins Willem V, 26 te Toronto. Prins Maurits, 28 v. St. John te R'dam. Prins Alexander, 27 310 m. NO. Kp. Race. Prins Fred. Willem, 27 v. Malaga te Londen. Prins Joh. W. Friso, 27 155 W.ZW. Lands End. Prins Willem III, 26 120 m. ZO. Famepoint. Pygmalion, 28 v. Paramaribo te Curasao. Paula, 27 v. Pladju naar Telokanson. Poseidon, 28 v. Maracaïbo te Demerara verw. Raki, pasg. 27 Kp. Guardafui. Roebiah, 23 v. Port Swettenham te Penang. Ruys, 27 te Tamatave. Rijndam, 27 v. Halifax naar New York. Rijnkerk, pass. 26 Perim. Reyniersz, 28 te Soerabaja. Rodas, 28 té St. Lucia verwacht. Rotula, 27 1680 m. ZW. Galapagos eil. Rijnland, 27 306 m. NO. Rio Grande. Schie, 26 v. Bona naar Amsterdam. Sibajak, 26 v. R'dam naar Quebec. Straat Malakka, 27 v. Durban n. Lorenzo Mar- quez. Sumatra, 27 v. Port Swettenham naar Belawan Stad Maastricht, 27 v. Bone naar Gibraltar. Saidja, 26 van Pladju cp rede Muntok. Saparoea, vertr. 23 v. Kuwait n. Bandarshapur Sarpedon, 27 v. Maracaïbo te Ciudad Trujillo. Siberoet, 27 van Bemgkulen n. Oosthaven. Soestdijk, 27 v. Pankalpinang te Sungelgerong. Sommèlsdijk. pass. 26 Wight. Stad Dordrecht, 27 110 m. Ö.ZO. Sagunto. Stad Maassluis, pass. 27 Kp. Finisterre. Stanvac Benakat, 26 v. Haiphong n. Sungeige- rung. Stanvac Djirak, 27 v. Pulu Sambu n. Sungelge rong Sunetta, 27 van Avonmouth n. Stanlow. Swartenhondt, 23 v, Ralatotok n. Gorontalo. Schiedijk, 27 410 m. N.t.O. Flores. Tabinta. 26 v. Colombo n. Belawan. Teucer, pass. 27 Gibraltar. Tjitjalengka, 27 van Montevideo te Santos. Tosari, 26 van Tj. Priok naar R'dam. Tankhaven III, 28 te Singapore. Témate, 27 van Priok te Palembang. Tibia, 27 30 m. N.NW. Malta. Tjipanas, 27 rede Port Elisabeth. Tjiwangi, 28 v. Singapore te Hongkong. Tomorl, 27 te Southampton. Triton, pass. 27 San Salvador. Trompenberg, 27 460 m. Z. Kp. Race. Utrecht, 27 op rede Priok. Van Outhoorn, pass. 26 Singapore. Van Riemsdijk, 26 v. Ambon naar Makassar. Waal, 27 v. Alexandrië n. Limni. Waikelo, 28 v. Buleleng te Singapore. Waterman, 26 90 m. Z. Cp. Race. Westerdam, 27 175 m. O. Nantucket. Wieldrecht, 28 v. Raslanura n. Melbourne. Willemstad, 26 500 m. N. Barbados. IJsel, 26 van R'dam naar Amsterdam. Zuiderkruis, 27 1300 m. O.t.Z. Galapagos eil. KLEINE VAART Actinia, 27 van R'dam te Galway. Appingedam, 26 v. Nantes te Bordeaux. Arnoudspolder, 27 van Vlissingen. Audacia, 27 v. Swansea te Bordeaux. Bab-T, 25 v. Gamleby n. Newcastle on Tyne. Badzp, 27 van R'dam te Londen- Barracuda, vertr. 28 v. R'dam raar Rostock. Batavier III, 26 v. Bordeaux 11. Casablanca. Caiand, 27 v. Swansea te Loriënt. Casablanca, 27 naar Boulogne Sur Mer. Deneb, verm. 28 v. Swansea naar Brussel. Doklaan, 27 v. Sfax naar Corsica. Fedala, 26 v. Bordeaux te Port Lyautey. Ferocla, 26 v. Tanger naar Algiers. Hada, 26 v. Nice te Casablanca. Hast III, 26 v. Vlissingen te Kopenhagen. Hast IV, 27 v. Hull te Parijs. Henrica b, 28 v. Bordeaux te Ribadeo. Hondsrug, vertr. 23 v. Skutskar n. Waddinxveen. Jan Kreumer, 26 v. Antw. n. Frederiksvaerk. Jo.pass. 28 Delfzijl. Kortenaër, 27 te Bremen. Larix, 25 v. Kristinehamn naar Falkenberg. Marcella, 27 v. Avonmouth te Falmouth. Mirach, 26 v. Casablanca te Nantes. Mulan, pass. 28 Brunsbüttel. Netta, 25 v. Bordeaux n. Casablanca. Noord, 28 v. Kingsiynn te Billingham. Norma, 27 v. Hamburg te Ite Itzehoe. Oise, 26 v. R'dam te Rouaan. Ponza, 25 van Kingsiynn naar R'dam. Palma, 27 12 u. v. Vlaai-dingen te Sandefjord. Prior, 28 v. A'dam te Dublin. Rapid, 26 v. R'dam te Rouaan. Saba, 27 van Teïgnmouth te Poole. Sambre, 27 te Le Havre." Sandenburgh, pass. 28 Ouessant. Servus, 27 v. Nantes naar Fowey. Shamrock, 28 v. Rochester te Kopenhagen verw. Sian, 26 te Temeuzen. Silvaplana, 28 v. R'dam te Malmö. Silvretta, 27 van Safi naar Algiers. Sirius, 27 van Londen te Duinkerken. Spora, 26 v. St. Nazaire naar Libourne. Spurt, 28 v. Algiers te Liverpool. Suriname, 27 van Silloth naar Odense. Toos, 25 v Nantes te Bilbao. Urmajo, 26 v. R'dam te Liverpool. Valbella, 26 v. Rouaan naar Casablanca. Vecht, vertr. 28 v. Oslo naar Aberdeen. Vrouwepolder, 27 van R'dam te Antweipen. Vrijburgh, 30 te R'dam verwacht. Westkust, 27 v. Sklens te Westhartlepool. SLEEPVAART Ebro, pass. 26 Finisterre. Elis, 27 van R'dam naar Ierland. Noordzee, 27 dwars Kp. Bougaronl. Oceaan. 27 van Port Said. Rode Zee, 26 bij Abaco. Witte Zee. met 2 PC. boten 27 900 m. W.t.Z. San Francisco. Zwarte Zee, 26 580 m. Z.ZO. Bermuda. Hydra, 27 te Puerto Plata. Iris, 28 te Aarbus. Ilos. 27 v. Caracol naar New York. Iitersum, 27 dwars Abaco. Jagersfontein, 27 250 m. N.NW. Kaapstad. Japara (KRL), 26 v. Probolinggo n. Banjuwangi P. v. d. A. - N.V.Y. B.B.IJ. VARA PROGRAMMA Vertrek 1 Mei 1.30 uur Oosterduinplein naar REX. Kaarten nog verkrijgbaar: Oosterduinplein 1, Hom burgstraat 70 R, Kanaalstraat 111, Waterlandweg 2, Driehuis. Een schitterende collectie waaronder b.v. die gezellige DAMAST STOFFEN in prachtige pastelkleuren 120 cm. breed 4,45 Houdt het voorjaar in uw woning, met onze frisse fleurige CRETONNE, 120 breed 2,95 VELOURS, warme gloedvolle kleuren. Meer dan 30 soorten. Dubbelzijdig 7,95 Enkel velours 8,50 De vensters zijn de ogen van Uw huis. ledereen ziet ze! Laat ze er dus verzorgd en fris uit zien. ETAMINE, in leuke dessins voor keukens en slaapkamers 0,69 MARQUISETTE, 100 pet. katoen, dus zeer sterk mooi weefsel 1,15 MARQUISETTE met roesje voor hen die een opgenomen gordijn wensen 2,65 ZWITSERSE MARQUISETTE, ragfijn geweven 2,95 MYSTERES, een fraai afgepast gordijn 3,75 WONINGINRICHTING BEVERWIJK DE GROOTSTE IN KENNEMERLAND BBBEB5M Wanneer gij uw waren aan de man (of aan de vrouw) wilt brengen, en dat is toch uw streven, dan moet gij die man (of die vrouw) van u laten horen De eenvoudigste, meest effectieve en goedkoopste weg naar dit doel is: Adverteer in De IJmuider Courant. Thans ook in Nederland zal in onze zaak aanwezig zijn een met Engelse ervaring Styl-eez deskundige. Laat U zich hierdoor geheel vrijblijvend adviseren. Dames met de smalste en moeilijkste voeten slagen met Styl-eez. Zie de speciale étalage. KRUISWEG 50 V/H. HARTOG TELEFOON 13687 HAARLEM CO 1.230 54 is onovertrefbaar. verkrijgbaar Jac. van Heemskerkstr. 7. Tel. 4535, Urn. Natuurgetrouw en discreet. Middenweg 126 - Telef. 22202 Haarlem-Noord Dezer dagen leverden wij af aan één firma. In dit bedrijf, dat zuiver particulier is, wordt zeer hard gewerkt; het is goed georganiseerd en er wordt goed gerekend. Het heeft veel bestelwerk en ge bruikt daarvoor momenteel twintig RENAULTS. Een bewijs, hoe goed de ervaringen zijn met dit merk, wat betreft kosten per K.M., betrouwbaar heid van het materiaal en goede en goedkope ser vice. Meer dan tien andere particuliere zaken In Haarlem en omgeving gebruiken 2, 3. 4, 5 en 7 RENAULTS. 1000 en 1400 K.G. nuttige belasting kosten geheel compleet en uit voorraad leverbaar resp. RENAULT voor Haarlem en omgeving Wagenweg 166—168 - Haarlem - Telefoon 12138 l

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3