Koninklijke onderscheidingen A %enda voor Haarlem Koninklijk gezin herenigd JbL,oo4cJ§ teemd.' 3 DINSDAG 29 APRIL 1952 VTANDAAG is een Buitengewone Nederlandse Staatscourant versche nen met de namen van hen die ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin door haar zijn onderscheiden. Deze Staatscourant be staat uit twintig pagina's. Daar onze plaatsruimte niet toelaat alle gede coreerden te vernielden, laten wij hier een verkorte lijst volgen. De in woners van Haarlem en van gemeenten in de omgeving, die een onder scheiding ontvingen, zijn allen tezamen afzonderlijk vermeld. BUITENLANDSE ZAKEN Tot grootkruis in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd prof. jhr. mr. dr. W. J. M. van Eysinga, lid van het Permanente Hof van Arbitrage. Tot grootofficier in de Orde van Oranje- Kassau, bij bevordering: mr. B. Ph. baron van Harinxma thoe Slooten, buitengewoon en gevolmachtigd ambassadeur te Brussel. Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw: J. van den Berg, buitenge woon en gevolmachtigd ambassadeur te Pretoria; mr. J. Visser, buitengewoon ge zant en gevolmachtigd minister, chef van het Kabinet van de minister van Buiten landse Zaken en Directeur van het Proto col; mr. C. W. A. Schürmann, plaatsver vangend Hoge Commissaris der Nederlan den te Djakarta; J. B. D. Pennink, voor malig buitengewoon gezant en gevolmach tigd minister te Wellington; prof. dr. W. J. A. Kernkamp te Utrecht; dr. J. ter Meulen, directeur van de bibliotheek van het Vre despaleis; mr. J. Keuning te Amsterdam. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau, bij bevordering: jhr. mr. G. Bee- laerts van Blokland, ambassaderaad te Brussel; E. Dwyer, consul der Nederlanden te Bagdad; M. A. van der Mark te Kaap stad. Tot officier: dr. C. L. Patijn, raadadvi seur aan het ministerie van Buitenlandse Zaken; D. J. F. de Man, hoofd van de Voor lichtingsafdeling van het Hoge Commis sariaat in Indonesië; A. Millenaar, Consul- Generaal der Nederlanden te Berlijn; J. A. Koks, Handelsraad te New Delhi; jhr. mr. E. V. E. Teixeira de Mattos, eerste gezant schapssecretaris, tijdelijk zaakgelastigde der Nederlanden ie Montevideo; J. M. Devèrs, Handelsraad te Brussel; dr. L. B. van Straten, consul-generaal, Commissaris der Nederlanden te Makassar; H. Menke, eerste secretaris bij het Commissariaat der Nederlanden te Surabaia; dr. S. L. van dei- Wal, eerste secretaris bij het Hoge Com missariaat der Nederlanden te Djakarta; H. A. Bendelac, lid van de wetgevende ver gadering van de zóne van Tanger; ir. J. van der Harst te Barcelona; J. J. Plieger te Leuven. VERKEER EN WATERSTAAT Tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau zijn benoemd: G. H. Crone te Am sterdam en J. Brautigam te Rotterdam. JUSTITIE Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: prof. mr. G. H. A. Feber, raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage; mr. J. H. M. van der Grinten, president van het gerechtshof te Arnhem en voorzitter van de Raad van Beroep aldaar; mr. G. C. B. van der Feen de Lille, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te Utrecht; mr. J. H. Kuiper, voorzitter van de Cen trale Raad van Beroep te Utrecht; mr. A. E. J. Nysingh, advocaat en procureur, oud deken van de Orde van Advocaten bij de Hoge Raad der Nederlanden te 's-Graven hage; jhr. mr. dr. O. Reuchlin, voorzitter ADVERTENTIE Geën wonder, als je die eenmaal geproefd hebt, wil je geen andere meer. Enje portemonnaie vaart er wel bij, want de prijs is VERLAAGD tot DINSDAG 29 APRIL Gemeentelijk Concertgebouw: Beethoven- concert, 8 uur. Ged. Oude Gracht 104: Neder landse Vereniging voor natuurgeneeswijze, lezing dr. H. v. d. Upwich, 8 uur. Rembrandt: Tramlijn Begeerte", 18 jaar. 7 en 9.15 uur. Palace: ..Mensen die men schuwt". 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Een banneling van de eilanden", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. City: „De geheimzinnige duikboot", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarne: „De bandiet van Deadwood" en „Tornado", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: „M", 18 jaar, 8 uur. Lido: „Willie en Joe van de compagnie O", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 30 APRIL Minerva: „A en C in Donker Afrika", alle leeft., 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt, Palace, Lido: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Luxor: 2, 7 en 9.15 uur. City: 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: 2.30 en 8 uur. Spaarne: 2.30, 7 en 9.15 u. van het College van Regenten over de ge vangenissen te 's-Gravenhage. Tot officier in de Orde van Oranjc- Nassau: mr. F. W. C. H. Oldewelt, oud- kantonrechter-plaatsvervanger in het kan ton Hilversum, advocaat en procureur, wonende te Laren (N.-H.); prof. dr. C. G. Wagenaar, emeritus-predikant der Neder landse Hervormde Kerk te Leeuwarden; H. J. F. Wesseldijk, predikant der Neder landse Hervormde Kerk, secretaris van de Generale financiële Raad der Nederlandse Hervormde Kerk, wonende te Eindhoven; J. H. H. van Beem, predikant der Neder landse Hervormde Kerk, voorzitter van de Kerkeraad der Nederlandse Hervormde gemeente te Amsterdam; P. N. Kruyswijk, predikant der Gereformeerde Kerk te Ouderkerk aan de Amstel (gemeente Ouder-Amstel)J. P. van Heest, praeses van de Synode van de Evangelisch Luther se Kerk, wonende te Amsterdam: jhr. mr. Th. K. M. J. van Sasse van Ysselt, hoofd administrateur bij het ministerie van Jus titie te 's-Gravenhage; H. van Mazijk, notaris te Sluis; J. Ruig, dirigerend Offi cier der Rijkspolitie 2de klasse, comman dant van het district Noord der Politie te Water te Amsterdam. Tot ridder in de Orde va-:i Oranje-Nas- sau: J. H. Klein Wassink, predikant der Nederlandse Hervormde Kerk te Alkmaar; G. J. Koolhaas, predikant der Nederlandse Hervormde Kerk te Lopik; J. K. F. Mantz, emeritus-predikant der Nederlandse Her vormde Kerk te Rotterdam; J. A. Tazelaar, predikant der Gereformeerde Kerk te Rot terdam; J. Jansen, emeritus-predikant der Gereformeerde Kerk, wonende te Zuid laren; F. Pasma, emeritus-predikant der Doopsgezinde Broederschap, wonende te Hilversum; H. M. J. Verheggen, notaris te Venlo; C. P. de Blauw, directeur van de gevangenissen te Groningen; M. Zondag, directeur van de strafgevangenis te Arn hem; mej. C. S. van Ouwenaller, voorzit ster van verschillende verenigingen op het gebied van de kinderbescherming te Am sterdam; mej. C. M. M. de Haan, Provin ciaal Overste van de Congregatie der zus ters van ,,De Goede Herder" te Zoeter- woude; Th. C. Dijkman, hoofdcommies bij het ministerie van Justitie te 's-Graven hage, wonende te Voorschoten; A. B. J. Proot, officier der Rijkspolitie 1ste klasse, commandant van de opleidingsschool der Rijkspolitie te Nistelrode, wonende te Arn hem; B. Berkel, voorzitter van de Vereni ging van Gerechtsdeurwaarders, wonende te Rotterdam; P. van der Boom, lid van de Reclasseringsraad te Leeuwarden: J. B. H. Marchand, lid van de R.K. Keclasse- ringsvereniging en lid van de Reclasse ringsraad te Utrecht. Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw is benoemd: dr. M. Niemeijer, directeur van de Nationale Levensverze kering Bank N.V. te Rotterdam, wonende te Wassenaar. Tot officier in de Orde van Oranje- Nassau: mr. M. Buijs, directeur van het Rijksassurantie Bureau, wonende te Am sterdam. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau: A. R. Smit, directeur van de Verenig de Verzekering Maatschappijen (V.V.M.j N.V. te Utrecht, wonende aldaar. BINNENLANDSE ZAKEN Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: mr. H. P. Linthorst Homan, Commissaris der Ko ningin in de provincie Friesland te Leeu warden; ir. J. B. G. M. ridder de van der Schueren, Commissaris der Koningin in de provincie Overijsel te Zwolle; mr. dr. F. J. M. A. H. Houben, Commissaris der Ko ningin in de provincie Limburg te Maas tricht; jhr. mr. G. A. M. J. Ruiis de Bee- renbrouck, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, te Holtum-Born; L. van der Tempel, secretaris van de Algemene Rekenkamer, te Wassenaar; mr. L. Eint- hoven, hoofd van de Binnenlandse Veilig heidsdienst, te Wassenaar; L. C. A. Fran ken, lid van Gedeputeerde Staten van Drente, te Assen; P. de Bruin Sr., oud-lid van Gedeputeerde Staten van Zuidholland, te Schiedam; ir. N. Th. Koomans, directeur van het havenbedrijf der gemeente Rotter dam. Tot officier in de Orde van Oranjc-Nas- sau zijn bevorderd: C. Ravelli, administra teur A bij de Tweede Kamer der Staten- Generaal, te 's-Gravenhage; ir. J. W. Clerx, directeur van de dienst van publieke wer ken, te Amsterdam. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau zijn benoemd: mr. J. Riphagen, chef der afdeling Wetgeving en Juridische Za ken van het ministerie van Binnenlandse Zaken, te 's-Gravenhage; mr. dr. L. B. A. M. Janssens, te Eindhoven; J. Kneppel- hout, burgemeester der gemeente Winters wijk; mr. G. W. van Dokkum, hoofdadmi nistrateur ter Provinciale Griffie van Zuid holland; S. G. A. Doorenbos, directeur van gemeenteplantsoenen, te 's-Gravenhage; E. C. Witschey, burgemeester der gemeente Alphen aan den Rijn; H. van Buuren, Di recteur van Financiën ter gemeentesecre tarie van Amsterdam; dr. B. H. Sajet te Amsterdam; J. L. Posthuma, wnd. hoofd commissaris van politie te Amsterdam; mr. K. H. Gaarlandt, burgemeester der ge meente Emmen. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau zijn benoemd: A. C. van Loo, adjunct inspecteur "bij de Algemene Rekenkamer, te 's-Gravenhage; A. van der Hoek, refe rendaris bij de Pensioenraad, te 's-Gra venhage; mr. C. A. G. W. van de Pol, wet houder der gemeente Vught; P. H. van Kessel, adjunct-directeur van gemeente werken, te 's-Hertogenbosch; M. J. Ka merman, referendaris ter provinciale grif fie van Zuidholland,, te 's-Gravenhage; K. L. J. Wouters, burgemeester der gemeente Monster; C. van Heesen, burgemeester der gemeente 's-Gravendeel; mr. D. Breebaart, burgemeester der gemeente Zijpe; C. Ro- scher, commissaris van politie, te Zaan dam; W. Zeeuw, burgemeester der ge meente Rijssen; mevrouw J. M. baronesse de Vos van SteenwijkVan Roijen te De Wijk; J. G. A. Opfergelt, burgemeester der gemeente Wijnandsrade. KUNSTEN EN WETENSCHAPPEN Tot ridder in de Orde van de Neder landse Leeuw zijn benoemd: J. C. B. (Jan) Sluyters, kunstschilder te Amsterdam; prof. dr. B. A. van Groningen, voorzitter van de afdeling Letterkunde van de Ko ninklijke Akademie van Wetenschappen te Amsterdam, te Leiden; prof. dr. J. J. L. Duyvendak, hoogleraar aan de Rijksuni versiteit te Leiden, te Oegstgeest; prof. dr. K. L. Bellon, hoogleraar aan de R.K. uni versiteit te Nijmegen; prof. dr. M. van Rhijn, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; prof. dr. F. Zernike, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; prof. dr. D. H. Th. van Vollenhoven, hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam; mr. J. W. Frederiks, algemeen voorzitter van de Voorlopige Monumentenraad, wo nende te 's-Gravenhage. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau is bevorderd: dr. J. H. van Burkom, ere-voorzitter van de Koninklijke Neder landse Natuurhistorische Vereniging, wo nende te Apeldoorn. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau zijn benoemd: mr. H. J. Schölvinck, administrateur A bij het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen; dr. K. R. Mengelberg, directeur van het Con certgebouw N.V. te Amsterdam; mr. G. L. F. Landré, voorzitter van het Genootschap van Nederlandse Componisten, te Amstel veen; Johan de Meester, artistiek leider en regisseur van de toneelgroep „De Neder landse Comedie", te Amsterdam, G. P. M. Knuvelder, letterkundige, te Eindhoven mejuffrouw dr. A. Kleinhoonte, weten schappelijk hoofdambtenaar aan de Tech nische Hogeschool te Delft, wonende al daar; mr. C. Chr. J. M. Merkelbach van Enkhuizen, inspecteur van het lager onder wijs in de inspectie Breda; dr. G. P. Itter- zon, voorzitter van de Schoolraad voor de scholen met de Bijbel, te 's-Gravenhage; A. G. H. van Gerwen, rector van de Bis schoppelijke kweekschool te 's-Hertogen bosch en hoofdinspecteur van het R.K. lager onderwijs in het bisdom 's-Hertogen bosch; mejuffrouw J. K. Bakker, directrice van het Centraal Instituut voor Christelijke Sociale Arbeid (C.I.C.S.A.) te Amsterdam; B. van Bilderbeek, architect, te Dordrecht; mgr. P. J. M. Jenneskens, directeur van het Katholiek Vrouwelijk Jeugdwerk in Limburg; dr. H. G. W. van der Wielen, di recteur van de Volkshogeschool „Allards- oog" te Bakkeveen; H. H. J. van de Pol, directeur van het Algemeen Nederlands Persbureau „A.N.P." te 's-Gravenhage, te Wassenaar; A. A. M. Stolz, uitgever, te 's-Gravenhage dr. B. Keulen, oud-rector van het Johan van Oldebarneveldtgymna- sium te Amersfoort; J. H. W. Pasman, voor zitter van de Nederlandse Hippische Sport bond, te Wassenaar. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nas- sau zijn benoemd: dr. H. D. Veenstra, leraar aan het gemeentelijk gymnasium te Rotterdam; K. Verhoeven J. Lzn., bestuurs lid van de ..Vereniging voor Middelbaar Onderwijs, Handelsonderwijs en Voorbe reidend Hoger Onderwijs op Gereformeer de grondslag" te Rotterdam, wonende te Voorburg (Z.-H.); D. M. J. P. C. Breebaart, leraar aan het Christelijk lyceum te 's-Gra venhage, wonende te Voorburg (Z.-H.); C. M. Tankink, hoofd van de school voor buitengewoon lager onderwijs, verbonden aan de Stichting Hoenderloo te Hoenderloo ir. C. Blankevoort Nzn., directeur van de Mijnschool te Heerlen; B. Stegeman, his toricus en folklorist, wonende te Winters wijk; mejuffrouw E. M. Klapwijk, oud- penningmeesteresse van de Bond van Meisjesverenigingen op Gereformeerde grondslag, te Delft; H. J. van Harderwijk, oud-algemeen hoofdkwartiercommissaris voor training van de R.K. Padvindersbe weging, te Helvoirt; Th. W. .Aalbers, lid van het Bondsbestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond, te Arn hem: Theo Frenkel, toneelspeler, te 's-Gra venhage. FINANCIëN Tot ridder in dc Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: mr. H. R. van Taa lingen, directeur van De Nederlandsche Bank N.V.; mr. W. H. Stenfert Kroese, oresident van de Bijbank van De Neder landsche Bank N.V. te Rotterdam; L. Proos Iioogendijk, eerste plaatsvervangend voorzitter van de Vereeniging voor den Effectenhandel (Bedrijfsgroep Effecten handel) te Amsterdam; drs. W. Koster, ge wezen thesaurier-generaal; M. de Beer, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen bii de afdeling Directe Belastingen van het Ministerie van Financiën; mr. L. H. Bult, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der belastingen, 1ste afdeling, te Groningen; J. D. Hamstra Pik, hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de inspectie der belastingen, 1ste afdeling, te Arnhem; N. Lever, hoofdin specteur van 's Rijks belastingen ter direc tie van 's Rijks belastingen en domeinen te Rotterdam; mr. P. W. Doorne, Rijksadvo caat te Amsterdam. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau: J. M.G. van Lanschot, firmant van de firma F. van Lanschot te 's-Hertogen bosch; mr. J. P. Sleutelaar, districts-direc- teur van de Rotterdamsche Bank N.V. te Groningen; mr. J. A. M. Westerwoudt, agent van De Nederlandsche Bank N.V. te Maastricht; ir. J. Nysingh, rentmeester der domeinen te Zwolle; J. G. P. Roel, hoofd inspecteur-titulair van 's Rijks belastingen ter inspectie der belastingen te Amster dam; C. van Willigen, hoofdinspecteur- titulair van 's Rijks belastingen, te Amers foort; C. C. Paehlig, hoofdinspecteur-titu lair van 's Rijks belastingen, te Hilversum; F. A. v. Seters, inspecteur v. 's Rijksbelas tingen, hoofd van de inspectie der regis tratie en successie te Doetinchem; D. Kloe ten,ontvanger van 's Rijks belastingen te Utrecht, 1ste kantoor der directe belastin gen; mr. J. H. Jonas, bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen te Rotterdam; W. N. de Blaeij, hoofdaccountant bij de Rijksaccountants dienst, hoofd van het 1ste bureau van de Rijksaccountantsdienst te Rotterdam; J. H. Sanders, ingenieur-verificateur van het kadaster te 's-Gravenhage. LEGER Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: de luitenant-gene raal M. R. H. Calmeijer, directeur van het Defensie-studiecentrum; de luitenant-gene raal B. R. P. F. Hasselman, chef van de generale staf; de generaal-majoor ,T. Kok, inspecteur van het wapen der genie; de generaal-majoor-waarnemer A. Baretta, plaatsvervangend chef luchtmachtstaf; de generaal-majoor C. D. Toet, van het wapen der artillerie. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau, met de zwaarden: de kolonel P. G. C. A. van der Speek Obreen; de kolonel J. Daniëls; de luitenant-kolonel B. Koning; de luitenant-kolonel A. V. van den Wall Bake; de majoor A. E. van Dishoek, allen van de generale staf; de kolonel-intendant J. H. L. Bos, van het dienstvak der inten dance; de gepensionneerde kolonel-inten dant F. Wijnman, van het dienstvak dei- intendance; de eervol ontslagen reserve luitenant-kolonel J. A. Neuijen, van het dienstvak der intendance; de luitenant kolonel K. Siersema, van het wapen der infanterie; de luitenant-kolonel A. C. Cambier, van het wapen der infanterie; de majoor E. J. C. van Hootegem, van het wa pen der infanterie; de majoor (tijdelijk luitenant-kolonel) L. B. Duitz, van het wa pen der infanterie; de kolonel A. Eterman, van het wapen der artillerie; de luitenant kolonel J. J. Greter, van het wapen der artillerie; de majoor T. de Ruig, van het wapen van de verbindingsdienst; de kolo nel II. Slager, van het dienstvak van de technische dienst; de luitenant-kolonel waarnemer (tijdelijk kolonel-waarnemer) H. P. Zielstra, van het wapen der militaire luchtvaart; de majoor-vlieger (tijdelijk luitenant-kolonel-vlieger) W. Bakker, van het wapen der militaire luchtvaart; de lui tenant-kolonel L. de Zeeuw, van het wa pen der Koninklijke Marechaussee; de lui tenant-kolonel A. Schurink, van het dienst vak der militaire administratie; de reserve- dirigerend officier van gezondheid der 2de klasse T. A. Bloem, van het dienstvak van de geneeskundige dienst; de kolonel J. C. Stumphius, van het wapen der genie; de kolonel A. Janssen, van het wapen dei- genie; de reserve-aalmoezenier met de rang van majoor L. G. W. van de Vrande. Tot ridder in de Orde van Oranjc-Nas- sau, met de zwaarden is benoemd: de re- serve-legerpredikant met de rang van ka pitein P. P. Meerburg. Toegekend is de titulaire rang van luite nant-generaal aan de gepensionneerde ge- neraal-majoors J. W. van Oorschot en D. A. van Hilten; de titulaire rang van kolonel aan de gepensionneerde luitenant-kolonel E. W. Wijdicks, van het wapen der infan terie; de titulaire rang van luitenant-kolo nel aan de gepensionneerde majoor W. J. A. Schwing, van het wapen der artillerie. MARINE Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd: schout-bij-nacht jhr. H. A. van Foreest: schout-bij-nacht J. Cal- lenfels en schout-bij-nacht vlieger H. Scha per. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau met de zwaarden zijn benoemd: com mandeur H. Bos; kapitein ter zee J. G. Broekhuijsen; kapitein ter zee H. H. L. Pröpper (bij bevordering); kapitein ter zee arts A. W. Mellema (bij bevordering); lui tenant-kolonel der mariniers J. G. M. Nass. Tot officier in de Orde van Oran.je- Nassau: ir. D. J. de Jonge; hoofdingenieur A in vaste dienst,chef der afdeling scheeps bouw bij de Rijkswerf te Willemsoord. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: de luitenants ter zee der eerste klasse P. J. S. de Jong, O. Cram- winckel en G. van der Graaf. WEDEROPBOUW EN- VOLKSHUISVESTING Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd: mr. J. Wilkens te Was senaar, voorzitter en lid van diverse com missies. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau, zijn benoemd: ds. M. D. Gijsman te 's Gravenhage. vertegenwoordiger van de Protestantse Kerken in de Centrale Com missie voor Cultureel Werk in Arbeiders kampen: J. Hornstra te 's Gravenhage, ge delegeerd commissaris van de N.V. Neder landse Aanneming Maatschappij v.h. firma H. F. Boersma te 's Gravenhage; prof. ir. Th. K. van Lohuizen te Bussum, stede- bouwkundige; ir. W. N. van Nooten te Rot terdam, voorzitter van de Centrale Com missie voor de Onteigeningsvergoedingen; ir. W. van Ommen te 's Gravenhage, hoofd ingenieur bij de Centrale Directie van de Wederopbouw en de Volkshuisvesting; ir. P. A. M. Siebers te Nieuw-Ginneken. bouw kundig- ingenieur; ir. C.,. van Traa te - Rot? uérdarn. directeur van de Dienst van Stads ontwikkeling en Wederonbouw te Rotter dam; ir. W. van Tijen te Rotterdam, archi tect; ir. W. G. Witteveen te Gorssel, lid van het Stedebouwkundig Advies- cn Inge nieursbureau Witteveqn Bos te Deventer. Tot ridder in dc Orde van Oranje Nassau zijn benoemd: J. A. Bangert te Amsterdam, bouwkundige en makelaar: A. Lammerts te Groningen, chef de bureau bij de Inspectie Groningen van de Rijksdienst voor de Uii- voering van Werken; D. J. Lucas te Leid- schendam. bouwkundige; A. C. van der Made te Breda, districtsbouwkundige bii de Riiksgebouwendienst: B. W. Schippers te 's Gravenhage, directeur van de N.V. Maatschappij „Laan van Meerdervoort"; G. Stomps te 's Gravenhage, architect bij .de Rijksgebouwendienst; T. R. van Til te 's Gravenhage, bouwkundig hoofdambte naar bij de Rijksgebouwendienst. WATERSTAAT Tot ridder in de Orde van de Nederland se Leeuw zijn benoemd: T. Nauta te Was senaar. directeur van een telefoondistrict: A. W. J. Stofkoper te Hilversum, directeur van het postkantoor te Amsterdam: ir. J. F. R. van de Wall te Wassenaar, hoofdinge nieur-directeur der Zuiderzeewerken: ir. F. E. D. Enschedé te Utrecht, directeur- hoofdingenieur bij de Provinciale Water staat- te Utrecht: W. H. de Monchy te Rot terdam. directeur N.V. Nederlands-Ameri kaanse Stoomvaart Maatschappij „Holland- Amerika Lijn". Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau: W. J. Pulles te Nijmegen, directeur van hst Post- en Telegraafkantoor; J. Masten broek te Maartensdijk, inspecteur in alge mene dienst der P.T.T.; B. C. Hacquébard te Rotterdam, administrateur van het tele foondistrict Rotterdam; ir. L. Monhemius te 's Gravenhage, hoofdingenieur A der Zui derzeewerken; ir. J. J. Hopmans te 's Gra venhage. hoofdingenieur A bij het Rijks instituut voor Zuivering van Afvalwater; mr. A. C. Knook te Almelo, voorzitter van het Waterschap „De Regge"; ir. J. Loh- mann Hzn. te Delft, president-directeur van de N.V. Pletterij v.h. L. J. Enthoven en Cie. G. J. van Eek te Bussum, directeur N.V. Reederij Amsterdam; J. H. Warning te Hongkong,directeur buiten Europa Konink lijke Java China Paketvaart Lijnen: A. Vinke te Rotterdam, lid Firma Vinke Co., directeur N.V. Houtvaart; mr. PI. J. Span jaard te 's Gravenhage, directeur van de Rijksluchtvaartdienst; mr. J. van der Wiel te 's Gravenhage, algemeen secretaris der K.L.M.; S. Veldmeijer te 's Gravenhage, Rijkshoofdinspecteur van het Verkeer voor Overheidsdiensten: dr. J. J. Dietz te 's Gra venhage, administrateur bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat; ir. E. van dei- Hoek te Zeist en ir. H. G. J. Schelling te Utrecht, hoofdingenieurs bij de N.V. Neder landse Spoorwegen; ir. drs. B. B. C. Felix te 's Gravenhage. directeur van de N.V. Gemengd Bedrijf Haagse Tramweg Maat schappij. Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau zijn benoemd: J. v. Konijnenburg te Oegst geest, gezagvoerder ter koopvaardij; R. R. van den Bosch te Amsterdam.hoofdscheeps- werktuigkundige ter koopvaardij; J. Kalk man te Maassluis, gezagvoerder in de sleep- vaart; W. Sachse te Naarden, hoofdscheeps- werktuigkundige-ter koopvaardijG. J. J. M. Franken te Hilversum, gezagvoerder ter koopvaardij; W. Vonk te Amsterdam, maïtre d'hötel m.s. „Oranje"; J. Peterson te Capelle aan de IJssel, directeur Peter son's Havenbedrijf; W. Clasie te Amster dam, secretaris van de Vereniging voor al gemene Scheepvaartbelangen; H. Tigehe- laar te Rotterdam, inspecteur bij de N.V. Mfcu. Klokke halfvier is de K.L.M. Constella tion „Utrecht" gistermiddag met zijn Koninklijke passagiers op Schiphol geland waar duizenden de Koningin en de Prins na hun Amerikaanse reis een hartelijk wel kom bereidden. Nadat gezagvoerder Groenevelt een per fecte landing gemaakt had, taxiede het toestel naar de Icahal, waar het tot stil stand kwam. Toen de roltrap voor de deur gereden was verscheen, enthousiast toege juicht, Hare Majesteit als eerste in de deuropening. De Amsterdamse politiekapel zette het Wilhelmus in en met een glimlach luisterde de Landsvrouwe naar het volks lied. Het Koninklijk Paar daalde vervolgens de trappen af en daarop holden de drie prinsesjes uit de Icahal tussen de touwen door, waarmede een breed pad was afgezet, naar haar moeder en vader tcc. Nog bij de trap staande sloot de Koningin haar drie dochtertjes in de armen, waarna Prins Bernhard zijn dochters met een kus be groette. De eerste, die de Koningin daarna de hand drukte, was minister-president dr. W. Drees, gevolgd door de ministers Beel, Van den Brink, Wemmers en Lieftinck, de chef van het protocol, mr. J. Visser en de burgemeester van Amsterdam, mr. A. J. d'Ailly, de Canadese ambassadeur, Pierre Dupuy, voorts de president-directeur van de KLM. dr. A. Plesmah. Terwijl de duizenden toeschouwers op de dakpromenade van het stationsgebouw, luide van hun blijdschap over de terugkeer van het Koninklijk paar getuigden, wan delden Koningin en Prins de hal binnen, waar de microfoons van televisie, film en radio waren opgesteld. De Koningin zeide onder andere, dat haar de buitgewoon hartelijke ontvangst in Amerika en Canada bijzonder had ge- Vriendelijk glimlachend dankten Koning::, en Prins voor het hartelijk welkom thuis", hun door publiek en autoriteiten bereid. Scheepvaart en Steenkolen Maatschappij: K. Timmer te Wassenaar, inspecteur bij Van Nievelt Goudriaan en Co.'s Stoom vaart Maatschappij; C. J. E. C. Kauffmann te Zürich, hoofdvertegenwoordiger van de K.L.M. voor Zwitserland; J. M. de Cooker te Amsterdam, inspecteur bij de Compagnie Internationale des wagonslits en des Grands Express Européens Amstei-dam: P. Dekker te Eindhoven, directeur N.V. Vipré Eind hoven; F. Balhuizen te 's Gravenhage. di recteur Nederlands Binnenvaartbureau. De eremedaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau is verleend aan: M. Mooy te Callantsoog, lid van de plaatselijke reddingscommissie van de Ko ninklijke Noord- en Zuidhollandse Redding Maatschappij; P. J. Jung te Amstelveen, boordwerktuigkundige 1ste klasse bij de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij N.V.: J. B. P. Veenenbos te Rotterdam, technisch- ambtcnaar bij de N.V. Rotterdamse Tram weg Maatschappij; S. van der Meulen te Alkmaar, commies-titulair bij de N.V. Ne derlandse Spoorwegen. ECONOMISCHE ZAKEN Tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau is benoemd: mr. B. Th. W. van Has selt te Wassenaar, voorheen directeur-gene raal van de N.V. Koninklijke Nederlandse Petroleum Maatschappij. Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw zijn benoemd:. M. Westerhoff te Wassenaar, president-directeur van het Centraal Rijksbureau; mr. A. J. Guépin. lid van de Raad van Bestuur der N.V. Phi lips' Gloeilampenfabrieken, te Eindhoven. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: H. Groeneweg, directeur van de N.V. Spinnerij Oosterveld, te En schedé; W. J. Blijdenstein te Losser, direc teur van de N.V. Katoenspinnerij „De Bamshoeve" te Enschedé; B. de Jong, direc teur van de Leeuwarder Textiel Maat schappij, te Almelo; dr. F. van Oostrom Meyjes, directeur van de C.V. Hengelose Gasfabriek, te Hengelo (O.); J. H. J. de Jong te De Bilt, directeur van Douwe Eg berts Tabaksfabriek-Koffiebranderijen- Theehandel N.V. te Joure en Utrecht; ir. H. Furstnrr. voorzitter van de directie der N.V. Philips' Telecommunicatie Industrie v.h. N.V. Nederlandse Seintoestellenfabriek (N. S.F.) te Hilversum; jhr. ir. R. J. Boddaert, Een kleindochtertje van dr. Plesman mocht Hare Majesteit op Schiphol bloemen aan bieden. De Prinsessen Beatrix, Irene en Margriet zien lachend toe. troffen. Ze zei verder, dat ze nu graag wat zou willen rusten, doch dat dit wel moei lijk zou gaan. Prins Bernhard vertelde onder andere, dat hij in New York lezingen heeft gehou den voor verschillende clubs en gesproken heeft met diverse grote zakenlieden. Met een kort woord en een handdruk namen de Koningin en de Prins afscheid van de bemanning van de Utrecht. Daarna onderhielden zij zich nog met de leden van het kabinet, de Canadese gezaht en de ambassaderaad der Amerikaanse ambas sade, de heer William C. Trimble. Na ook allen 'van deze groep de hand te hebben gedrukt, stapten de Koningin, de Prins en de drie Prinsessen in de wachtende hof- auto, die voorafgegaan door een motor escorte om tien minuten voor vier het plat form van de luchthaven afreed om het Koninklijk gezin naar Soestdijk te brengen. te 's Gravenhage. directeur van het Han delslaboratorium voorheen „Dr. A. Verwey" te Rotterdam; mr. B. J. Geveke, directeur van de Economische Voorlichtingsdienst van het ministerie van Economische Zaken te 's Gravenhage; H. J. J. M. Lips, directeur van de Lips' Brandkasten- en Slotenfabrie- ken N.V., te Dordrecht; dr. W. P. H. van Oorschot te Voorburg, directeur van de Buitenlandse Economische Betrekkingen van het ministerie van Economische Zaken te 's Gravenhage; R. A. van Puijenbroek te Hilvarenb'jek. directeur van de N.V. Tex tielfabrieken H. van Puijenbroek te Goirle; A. G. T. G. van Thiel, directeur van Van Thiel's Draadindustrie N.V., te Beek en Donk. Tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau zijn benoemd: mr A F. H. Jansen, voorzit ter van de Bond van Automobiel- en Gara gebedrijven, te Arnhem: J C. Renckens. directeur van de N.V. Nieuwe Handelmaat schappij Waalsteen. te Nijmegen; dr. M. de Wit te Laren (Gld.). directeur van de N.V. Fabriek van Meetwerktuigen te Hengelo (O.): N. D. van Goethem, lid van de firma G. Harkema. te Amsterdam; M. B. B. Nij- kerk. lid van de firma B J. Nijkerk, te Amsterdam: mr. J. van Andel te 's Graven hage. secretaris van de Stichting Midden standsexamens Algemene Handelskennis; P. Boot te Leiderdorp, directeur van de N.V. Scheepsbouw- en Reparatiewerf „De Hoop"; W. F. Clotscher. ingenieur h.c. bij de Octrooiraad, te 's Gravenhage; J. L. Col der. referendaris bij het ministerie van Economische Zaken, te 's Gravenhage; W. L. M. Daniëls. lid van de firma W. A. M. Daniëls. te Rotterdam; dr G. C. A. van Dorp. directeur van de N.V. Sociëteit voor Chemische Industrie „Katwijk", te Katwijk; H Harmeijer te Voorburg, penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Midden standsbond; dr. ir H. Hartman, directeur van de afdeling Electrochemische Industrie van de N.V. Koninklijke Industriële Maat schappij v.h. Noury van der Lande, te Roermond. LANDBOUW Tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw is benoemd: prof. dr. H. J. Ch. Ten- deloo te Wageningen, hoogleraar aan de Landbouwhogeschool. Tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau zijn benoemd: ir. N. H. H. Addens te Arnhem, inspecteur van de Landbouw; H. Blaauw te Voorburg, belast met de leiding van jacht-aangelegenheden bij het ministe rie van Landbouw. Visserij en Voedselvoor ziening; H. J. Duyvis te Amsterdam, lid van de firma J. Duyvis en Zoon: F. N. Glavi- mans te Rotterdam, directeur van de Ac countantsdienst van het ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening; A. Kappers te 's Gravenhage, directeur van het Bedrijfschap voor Granen, Zaden en Peulvruchten; R. C. E. Mechel te Bussum, president-directeur van de N.V. Centrale Suiker Maatschappij te Amsterdam: ir. G. A. Overdijkink te Bilthoven, inspecteur bij het Staatsbosbeheer: ir. A. M. J. J. Smits van Waesberghe te Breda, mede-directeur van de N.V. Bierbrouwerij „De Drie Hoef ijzers". (Vervolg: zie pag. 4)

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5