Warmte drukt de prijzen op groentemarkt Viering Bevrijdingsdag in Velsen-Noord en Beverwijk Agenda voor Beverwijk Zijdie vergeten worden"; harde aanklacht tegen sociale ellende Groenten- en fruitmarkt in de afgelopen week Castricum Velsen-Noord Hoogovens herdachten hun gevallenen Films in IJmuiden 9 „Alles komt tegelijk" klaagt de tuinder Herdenkingsavond van oud-illegale werkers Voetballen tegen regen verzekerd „Geef gas" en „IJzeren Paard" in de volgende Hoogovenronde IJmond I (dames) speelt eerste promotiewedstrijd Radioverslag V olendam-Stormvogcls Scheepvaart Op de Beverwjjkse groentemarkt begint nu meer variatie in de aanvoer te komen: er waren diverse primeurs op de veiling, al nemen de rabarber en spinazie nog de grootste plaats in. De spinazie van goede kwaliteit (die niet zo dik gezaaid is) ging tot 27 cent per kg; rabarber is in prijs teruggelopen, want de aanvoer wordt te groot, en er wordt nog maar van 613 cent per bos betaald. Sla komt eveneens al in grote partijen en brengt van 517 cent per krop op. Bloem kool begint los te komen en er wordt tot 75 cent per stuk voor betaald. De eerste bosjes wortelen noteerden tot 65 cent en de postelein bracht het tot 54 cent per kg. Radijs is door het ruime aan bod in prijs gedaald tot 57 cent per bosje. Voor prei bestaat weinig animo, dikke prei gaat tot 10 cent per kg. Warmte werd „drukkend" De eerste twee dagen van deze week waren voor het verloop op de bloemen veiling gunstig vanwege het koude weer: alles ging voor goede prijzen weg. Maar het warme weer in het laatst der week was funest voor de bloemenhandel. Een ongekend groot aanbod deed de prij zen ineenstorten. Tulpen van 3080 cent in het begin der week gingen naar de 1030 cent per bos. Grote partijen irissen werden aangebo den zowel in de witte, blauw,e als gele va- Het Centraal Bureau van de Tuinbouw veilingen in Nederland deelt over het ver loop van de groenten- en fruitmarkt over de afgelopen week mede, dat sla en spi nazie de groenten waren, die in massale hoeveelheden op de veilingen werden aan geboden en die tevens het zwakst in de markt lagen. De lage slaprijzen van de vo rige week herstelden zich enigszins na Maandag. Op Woensdag kon voor dit pro duct van 9 tot 15 cent per krop genoteerd worden. Per 1 Mei heeft Engeland voor lopig zijn grenzen voor onze kropsla ge sloten, terwijl voor België op die datum de minimumexportprijs is verlaagd tot f .16.70 per 100 stuks. Ook in verband hiermede daalde de exportheffing tot f 1 per 100 stuks. In de afgelopen week werd de sla naar Duitsland, België en Engeland geëxpor teerd. De stoofsla bracht 1020 cent per kg. op. Spinazie was hoofdzakelijk voor het binnenland bestemd met Duitsland als enige buitenlandse koper. De bestede prij zen voor deze groenten lagen van 8 tot 15 cent per kg. met een enkele uitschieter daarboven. Het merendeel werd voor 812 cent door de consumptie, handel en ver werkingsindustrie aangekocht. Andijvie noteerde gemiddeld 2035 cent en postelein 3045 cent per kg. De aan voer van bloemkool uit de kassen wordt met de dag belangrijker. De sortering A liep van 50 tot 74 cent per stuk en de bloemkool B van 30 tot 50 cent. Voor ex port ging dit product naar België en Duitsland. Prei en radijs lagen zeer zwak in de markt. De prei schommelde tussen 8 en 12 cent per kg. en de radijs tussen 3 en 15 cent per bos. Eveneens laag geprijsd wa ren de rabarber en raapstelen, welke res pectievelijk 816 cent en 25 cent per bos opbrachten. Al naar gelang van kwaliteit noteerde de bospeen 3770 cent per bos en de was- peen 3015 cent per kg. De aanvoer van platglaskomkommers neemt toe en de prijzen liggen iets hoger dan die van de kaskomkommers. Zweden, Engeland en Duitsland trokken de kas komkommers aan tegen 5661 cent per ituk voor de A-sortering. Platglaskom kommers voor Duitsland deden 6875 cent per stuk. De A-tomaten met export naar Duits land en Engeland noteerden f 3.504.10 per kg. Witlof neemt in aanbod af. De prijzen liggen tussen de 3040 cent per kg. Ook van de winterproducten zijn nog slechts kleine partijen aanwezig, welke bijna alleen aan het buitenland worden verkocht. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOORTEN: Johan M„ z. van Dr. G. Nijman en J. A. E. Schippers; Gerrit, z. van G. Boontjes en A. Muntjewerf; Jacobus A. Th., z. van Th J. v. Duivenvoorde en J. Welp; Boudina M. Th. A., d. v. A. Bijl en E. M. A, v. Duin; Gerda, d. van G. v, d. Outenaar en F. Alberda; Wilhclmina G. M.. d. van P. W. Blokker en C. C. Burger; Marianne, d. van H. L. Diederik en M. Ch. Spelman; Ro bert, z. van J. L. Peen en H. J. Bronsveld; Elisabeth Fr. L. M„ d. van C. v. d. Brom en E. M. Hoogewerf: Cornelis M„ z. van J. H. Spanjaard en C. A. Winder; Antoinette D., d. van J. P. Schoos en G. J. Logeman; Yvonne C. C. M., d. van II. J. Beentjes en C. C. Duin; Anne M., d. van P. v. Duijn en G. Fr. v. Breugel. GETROUWD: G. Bouma en Fr. de Bruin; C A. v. d. Berg en G. C. Rumping; J. D. v. Weelderen en M. S. Rettig; A. M. Baanstra en J. M. Pereboom; J. J. L. Langendijk en W. Th. Boots. ONDERTROUWD: J. Albers en S. H. G. Musse; J. A. Bosman en A. Albers; N. Waan- ders en Th. Koolman; A. P. Tervoort en G. J. Spanjaard; W. Koster en M. A. Kempe; A. C. Kuijs en M. C. Vink; P. C. Bakker en G. T. Aleman. OVERLEDEN: C. Slings, 70 j„ geh. met M. Switzer: Th. M. de Wildt. 3 mnd., d. van Th. A. de Wildt en v. Duivenvoorde; J. P. de Ridder, 42 j„ geh. met A. Breider. Zaterdag 3 Mei (Herdenkingsdag) Kcnnemer Theater, 9.15 uur: „Vader is vrijgezel". Luxor Theater, 9.15 uur: „De paradijsvo gel" en „Naar de speeltuin". W. B. Theater: Geen voorstelling. Zondag 4 Mei Kcnnemer Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „Vader is vrijgezel". Luxor Theater, 2.30, 4.30, 7 en 9.15 uur: „De Paradijsvogel" en „Naar de speeltuin". W. B. Theater, 4.30 en 8 uur: „Tripolis". Maandag 5 Mei (Nationale feestdag) Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Vader is vrijgezel". Luxor Theater: Geen filmvoorstelling. W. B. Theater, 8 uur: „Tripolis". Luxor Theater, 1.30. 3.15 uur: Toneelgroep Puck met „Feest in het spinnebos", kinder voorstelling: 8.15 uur: Toneelgroep Puck met „Gevecht met de zoon". riëteiten en ze noteerden van 1837 cent per bos. Anemonen gingen nog vrij goed weg en kwamen tot 25 cent per bos; de narcissen zijn op de ornatussen-soorten na verdwe nen. Er komen al seringen van buiten (zeker twee weken te vroeg) terwijl er enkele partijen violieren werden aange- boden(!), die ook al goedkoop waren. De handel in pot- en perkplanten ver liep normaal, alleen hortensia's waren duur. De opstelling van Vitesse '22 Het Castricumse Vitesse '22 speelt Zon dag een vriendschappelijke thuiswedstrijd tegen W.S.V. uit Wormerveer. De thuisclub komt met de volgende opstelling in hel veld: doel: B. van Veen; achter: P. Been tjes en W. de Wildt; midden: J. Tool, N. Lute en A. Hollenberg; voor: G. Borst, A. van der Valk, S. Sneekes, Fl. Twisk en N. van Weenen. De reserves van beide clubs komen om 12 uur vriendschappelijk tegen elkaar in het veld. Aan het tournooi dat Vitesse ter gelegenheid van haar 30-jarig bestaan op Zondag 11 Mei organiseert, wordt door de volgende clubs deelgenomen: Vitesse, CSV, DEM en GVO. Voor Zaterdag 10 Mei staat de veteranenwedstrijd VitesseDEM op het programma. Het bestuur van de jubilerende vereni ging zal Zaterdag 10 Mei van 4 tot 6 uur in zaal Roozendaal recipiëren. In tegenwoordigheid van militaire en burgerlijke autoriteiten is Vrijdagmiddag op de centrale begraajplaats van de Oorlogsgravenstichting te Loenen (Veluwe) een eenvoudig monument onthuld ter nagedachtenis van die gevallen verzetsstrijders wier laatste rustplaatsen onbekend zijn. Een overzicht tijdens de plechtigheid. In een korte herdenkingsdienst die gis teravond in het Beverwijkse Centrum werd gehouden, sprak ds. D. R'ingnalda uit Over- veen over „de betekenis van het roemrijk sterven van illegale werkers". Het hoogste offer, het leven, werd door hen blijmoedig gebracht en spreker noemde hen „Gods ondergrondse strijders". De boodschap, die van hen uitging, was, dat hun sterven een getuigenis was, die geworden is tot een zaad, dat ontkiemt tot vruchten van roe pingsbesef en verantwoordelijkheidsgevoel jegens Gods zaak en de Nederlandse vrij heid. Van alle schone idealen, die tijdens en direct na de bezetting werden gekoes terd, zijn er zo bitter weinig overgebleven en het Nederlandse volk is volgens hem vervallen tot allerlei -ismen, waarvan nihi lisme de gevaarlijkste is. Het offer van de gevallenen moet ons echter doen groeien naar Gerechtigheid, aldus spreker en hun Zonsondergang betekent een Zonsopgang aan gene zijde. Behalve mevrouw G. Koger-De Jong, die „De achttien doden" van Jan Campert zeg de, verleende het R.K. Parochiaal Kerk koor onder leiding van Leo Pielage zijn medewerking. Op zeer gevoelvolle wijze zong dit koor een viertal geestelijke liede ren. Met het zingen van twee coupletten van het Volkslied werd deze nationale her denkingsavond, georganiseerd door de ver eniging van oud-illegale werkers te Bever wijk, besloten. Onder de aanwezigen bevond zich bur gemeester mr. H. J. J. Scholtens. Welke padvinder mist zijn riem? Deze week werden bij de Beverwijkse politie de volgende gevonden voorwerpen aangegeven: Een muntbiljet, snoerdraad. kinderlaars, haarkam, gummipop, kinderschoen, dames horloge, autoped, vulpen, verschillende kledingstukken, een paar glacé herenhand schoenen, boodschappentas, windjack, bril, jongensjas, herenrijwiel, kinderbroche, oor bel, kindertasje, padvindersriem, wieldop van auto, dubbeltjes armband, drie porte- monnaies met inhoud, 1 portemonnaie zon der inhoud. De voetbalwedstrijd, die 24 Mei in het Gemeentelijk Sportpark tussen een elftal van de Gemeenteraad en de Beverwijkse Pers zal w.orden gehouden, blijkt zoveel belangstelling te trekken, dat het volgens de scheidsrechter, notaris T. C. A. Bölger, verdrietig zou zijn, als deze match door regenwater zou moeten worden afgelast. Om de opbrengst althans enigszins zeker te stellen, heeft notaris Bölger de Muskieten meegedeeld, dat hij op eigen initiatief een regenverzekering heeft afgesloten, die be paalt, dat, als het op Zaterdag 24 Mei (even) regent, de aanvoerder van de (Pers) Muskieten een bedrag van 250 zal wor den uitbetaald. Dit bedrag zal dan bestemd worden voor een nog aan te wijzen lief dadig doel. Voorts ontving genoemde aan voerder van een middenstander de toezeg ging voor een kaasje, waaraan de over weging zou kunnen worden vastgeknoopt, dat eventueel meer ter beschikking gestel de prijzen tot een verlotinkje zouden kun nen leiden, die het liefdadige doel een grotere opbrengst zou kunnen bezorgen. Een Beverwijkse Gymnastiekvereniging vond alleen „voetballen" een beetje kaal en bood aan in de pauze een demonstratie tafelspringen te geven, die natuurlijk in grote dank werd aanvaard. De KABO kon op een <*oed jaar terugblikken Onder voorzitterschap van de heer J. Kleverlaan heeft de Katholieke Bond van Overheidspersoneel afdeling Castricum Vrijdagavond in lunchroom Kuilman zijn dertigste jaarvergadering gehouden. In zijn uitgebreid jaarverslag memoreerde de secretaris de heer J. de Nijs de onregelma tigheden aan het Provinciaal Ziekenhuis Duinenbos, die de afdeling veel werk hebben bezorgd. Van de zijde der leden waren er klachten binnengekomen over de sociale verzorging op Duinenbos vooral wat betreft de werktijden. Naar de secre taris mededeelde zal er getracht worden een medezeggenschap-commissie in het leven te roepen voor deze inrichting, waar over met de andere Uniebonden nader overleg gepleegd wordt. Haast iedere vergadering van de KABO komt het voor, dat men iemand kan hul digen. die een groot aantal jaren lid is. Dit keer was het mej. M. Redeker, die ter ge legenheid van haar 25-jarig lidmaatschap door de voorzitter werd toegesproken. Zij is verblijd met een grote plant. Tevens mocht de jubilaresse een oorkonde en een herinneringsmedaille in ontvangst nemen. Zowel voorzitter, secretaris als het be stuurslid de heer A. Noorover traden pe riodiek af en zagen zich met algemene stemmen herkozen. De mede aanwezige hoofdbestuurder de heer J. Spit uit Am sterdam heeft na de gehouden rondvraag en verloting enige zaken van interne aard toegelicht. Zondagsdienst artsen De Zondagsdienst wordt van Zaterdag middag 2 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door dokter H. Wieringa, Schegeeststraat 31, telefoon 289. Voor hetzelfde tijdvak is de wijk- en kraamverpleging in handen van zuster A. de Reus, Jacob Catsstraat 19. Predikbeurten Ned. Herv. Gein., 10.30 uur: ds. L. Can- negieter. Herv. Evang. Ver., 10 uur: ds. Aertsen uit Sloten. Geref. Kerk, 10 en 17 uur: ds. A. G. Kornet. Twee wedstrijden van „Watervliet" Na de beslissing, dat het tweede twaalf tal van de korfbalvereniging „Watervliet" in de KNKB is gehandhaafd, staan voor Zondag bekerwedstrijden voor Watervliet 1 en 2 op het programma. Het eerste speelde zich vorige week dichter bij de Zilveren Nieuws van de Dagbeker. Het krijgt nu op „Watervliet" (2. uur) bezoek van Rohda 4. Watervliet I komt uit met de dames T. Gieze, W. Jansen, C. v. Ladesteyn, R. Wcy- mar, T. Waagmeesler, S. Meyer en de heren W. Berghuis, S. Hartman, A. de Vries, M. Veerbeek, B. de Heer en J. Sten- vers. Op hetzelfde veld om 12 uur ont moet Watervliet 2 het Santpoortse Sport Vereent I. Watervliet 2 bestaat uit de dames B. Koet, L. Leyenaar, J. Kluft, R. Leyenaar, C. Broeksma, J. Heidoorn en de heren J. v. d. Berg, A. Verkerk, A. Redeker, F. Vos, A. Koet en A. Verkerk. Voor de adspiranten is vastgesteld: Wa tervliet cOosthoek. Buiten ieders verwachting moest de ploeg van tekenaars „Lijntrekkers", die geregeld voetbalt, Vi-ijdagavond in de eerste wed strijd van het Hoogoventournooi het lood je ieggen tegen „Geef gas", het team van de garage nog wel tegen de verhouding. De tekenaars maakten direct al zo'n goede indruk, maar het resultaat was daar niet mee in overeenstemming. „Geef gas" maakte zijn naam waar: na 10 minuten schoot de linksbinnen hard langs de ver raste doelman heen. „Lijntrekkers" was technisch veel beter, doch de geestdrift van de garagemensen was het na 20 minu ten, toen de linksbuiten zijn schuiver juist binnen de paal deed belanden (02). „Lijntrekkers" zette na de hervatting een waar offensief op het Garagedoel in. Pas na 13 minuten werd een vrije trap laag in de hoek geplaatst (12). Nadat vele kansen ongebruikt bleven, was het de tekenaars-midvoor, die na een kwartier- fraai gelijk maakte uit een voorzet. „Lijn trekkers" handhaafde het veldoverwicht, maar doelpunten bleven uit. Met het nemen van strafschoppen was „Geef gas" gelukkiger (32). De tweede wedstrijd, waarin IJzeren Paard de bekerhouder van 1949 het tegen De Zandhappers opnam, leverde eveneens een aardig beeld op. De „paar den" bleven uitgesproken sterker. De mid- voor miste ettelijke goede kansen, maar had succes met een schot via de binnen kant van de paal (10). Ook na de hervatting had het IJzeren (kans)Paard een flink overwicht, waaruit de rechtbuiten het eerst scoorde (20). De vrijwel uitgespeelde Zandhappers stelden zich daarna weinig te weer, zodat de links binnen van „-IJzeren Paard" een soloren kon besluiten met een derde doelpunt. Tenslotte kreeg de rechtsbinnen ook nog gelegenheid te scoren (40), waarna de strijd uitging als de bekende kaars. Eindelijk is het dan zover, dat het eerste dameselftal van de handbalvereniging „IJmond" voor zijn eerste promotiewed strijd staat, die Zondagmorgen op „Water vliet" wordt gespeeld om 10.45 uur. De IJ mond-dames, die in twee wedstrij den met drie candidaten strijden om twee plaatsen in de districts-tweede klasse van het Nederlands Handbal Verbond, moeten een goede kans maken. Zij hebben deze vooreerst zelf in de hand op eigen terrein, waar Rapiditas uit Weesp op bezoek komt. Van de Weespers moet gewonnen kunnen worden. Volgende week staat een wed strijd tegen Atilla uit Utrecht op het pro gramma en op 25 Mei kan dan de beslis sing vallen in de strijd tussen Rapiditas en Atilla. Voor de herengroepen IJmond 2 en 3 zijn respectievelijk thuiswedstrijden vast gesteld tegen Bato en Beverwijk I. I OCOO<XXDOOOCC<yXCO!X)COCO<XOOGOOCCOX)COOC)OOOeCOCCOOCCCOCOO 6.457.15: Jeugdappcl op Westerhout. I.303.00: Toneelgroep Puck met de eerste kindervoorstelling van „Feest in het spinnebos" in het Luxor Theater. 2.0011.30: „Kermesse d'été", Kermis in het sportpark Watervliet, georgani seerd door de Hoogovens. 2.305.30: Muzikale rondwandelingen door de Beverwijkse Harmonie Kapel en de Hoogovenharmonie. 3.154.45: Tweede kindervoorstelling door Toneelgroep Puck in het Luxor Theater van „Feest in het Spinnebos". 4.006.00: Rugby-wedstrijd in het Sportpark tussen de Delftse Studenten Rugby Club en een combinatie van de K.M.A. en de Adelborsten Club. 8.1510.30: Toneelgroep Puck met „Gevecht met de zoon", Luxor Theater. 9.0010.30: Openlucht bioscoop, Stratingplantsoen en Parkeerterrein Ko ningstraat. II.30: Taptoe door de Beverwijkse Harmonie Kapel op de Halve Maan (Sta tionsplein). WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE. Vanmorgen om half twaalf hebben zich velen rond het herdenkingsmonument ge schaard, dat aan de Wenckcbachstraat bij (le ingang van het Hoogoventcrrcin is op gesteld, om het jaarlijkse „memoriam" mee te maken, dat daar op waardige wijze herinnerde aan de vele slachtoffers, die oorlog en verzet van het Hoogovcnpcrso- neel eiste. Zowel familieleden als directie kwamen bijeen om in een korte maar waardige plechtigheid getuigenis af te leggen van het mededogen met deze offers, die op de bronzen platen van het monument in een aantal namen aan de beschouwer worden voorgelegd. De Hoogovenharmo nie heeft deze jaarlijkse ceremonie muzi kaal omlijst en zowel namens de leiding van het bedrijf als uit naam van beamb ten arbeiders zijn grote kransen van de eerste zomerbloemen vervolgens voor het monument gelegd. Een rouwende driekleur wapperde op de Oostenwind en in een lange rij hebben de vele belang stellenden, onder wie een deputatie uit de directie der Hoogovens, langs het ge denkteken gedefileerd, waar zich aan de voet een geurend tapijt van bloemen uit spreidde. De heer G. S. K. Blaauw sprak als se cretaris der directie het welkomstwoord en naar schatting waren buiten de 180 familieleden 400 afgevaardigden uit het bedrijf zelf aanwezig. De Mexicaanse film „Zij, die vergeten worden", welke tot en met Maandag in Rex gepresenteerd wordt, tekent onbarm hartig en waarlijk aangrijpend een vorm van sociale degeneratie, die onwillekeurig sterker nog onverbiddelijk om de publieke opinie schreeuwt. In al haar rauwheid geeft dit meesterwerk op het filmfestival te Cannes bekroond zon der concessies aan de smaak van het bioscooppubliek een stuk realistisch beeld van de ontwortelde jeugd in een grote stad. Het is niet zozeer een aanklacht tegen het schrijnende euvel in de achterbuurten van Mexico-City alleen, het betreft eens temeer een probleem, dat men onge twijfeld in het merendeel van de grote Europese steden, zij het wellicht in een wat meer „geciviliseerde kader" kan aan treffen. Men is eenvoudig uitgegaan van de overweging, dat gebrek aan liefde, geestelijke en materiële verwaarlozing en een schreiend gemis aan sociale voorzie ningen, de oorzaken zijn van deze ellende. Luis Bunnel laat dit aspect van het leven zien in felle en lijnrecht gerichte beelden en zijn vroegere surrealistische experi menten hebben hem geleerd de onderwer pen zonder omwegen en franje aan te vatten om ze tot kogels te smeden, waar mee het publiek allerminst vriendelijk beschoten wordt. De enige beschuldiging die Bunnel afvuurt is niet op de jeugd ge richt. De vaders en moeders die hun kin deren geestelijk onverzorgd laten rond dolen in een ongastvrije maatschappij, zijn de hoofddaders. Wij bevelen „Zij, die ver geten worden" warm aan. Het is een waar lijk meesterlijk product van een moderne filmkunstenaar. H. J. „Doorbraak" is de verfilming van een verhaal, geschreven door Joseph L. Breen Jr. die in het grote oorlogsapparaat de in vasie meemaakte in Normandië. Deze Ame rikaanse rolprent behandelt in T h a 1 i a de climax in de keiharde strijd, welke dooi de geallieerden gevoerd diende te worden alvorens zij de poorten van het bezette Europa definitief konden openen. Meer in het bijzonder vertelt „Doorbraak" de lot gevallen van een groepje officieren en manschappen in deze beslissende slag vóór de overwinningsmars naar Berlijn. Het is niet alleen een kwestie van oorlogsgeweld in deze film; met een scherp gerichte vinger heeft de schrijver de gespannen verhouding tussen twee officieren aangewezen. De in nerlijke moeilijkheden van de soldaat in een oorlog worden zeer suggestief getekend, hetgeen wel de grootste verdienste is van „Doorbraak", welke zonder onwelriekende franje (die in een groot aantal andere oor logsproducten toch zo dikwijls voorkomt) de Warner Bros-studio heeft verlaten. De realiteit in deze film zal ongetwijfeld tal rijke liefhebbers trekken. Vanavond om kwart over negen na de herdenkings plechtigheden zal „Doorbraak" in een speciale voorstelling worden vertoond. „Abbot en Coslello en de onzichtbare man". Degenen die eens onbezorgd willen lachen om een stapel bijeengeraapte onzin, geeft Thalia een uitstekende gelegenheid. Van Maandag tot en met Woensdag (en Zondagmiddag) kan men namelijk het roemruchte tweetal Bud Abbot en Lou Costello aan het werk zien. Men vindt ze terug als detectives, later als slachtoffer van een individu, die verdacht wordt van moord, maar die het overigens best voor heeft met die twee dood-simpele mannetjes en hen, op bijzonder mysterieuze wijze, via de ring in een bokspaleis weer uit de na righeid helpt. Een volkomen onbelangrijk product, waarbij de toeschouwer onwille keurig toch niet kan gaan zitten kniesoren en dat is natuurlijk ook wel wat waard. „Saloniki, het spionnennest". Vijf sterren van wereldbekendheid verschijnen Woensdag- en Donderdagavond op het witte doek in Rex en Arthur Honneger is de componist, wiens muziek gebruikt is om deze voortreffelijke spionnagefilm volko men op smaak te kruiden. Door alle eeuwen heen worden oorlogen gekenmerkt door de stille en achterbakse strijd tussen spionnen en leden van de contra-spionnagc. Met het voortsnellen van de tijd is hun arbeidstechniek steeds geraffineerder geworden, maar een belang rijk facet van hun werk bleef, evenals vroeger bewegen zij zich zoveel mogelijk in het duister. Tijdens de eerste wereld oorlog tracht de Franse contra-spionnage- dienst te Parijs het centrum van de Duitse geheime agenten te ontdekken. Inderdaad wordt het naarstig zoeken beloond en als gevolg hierop verplaatst de „intelligente strijd zich naar Saloniki in Griekenland. Dita Parlo, de befaamde Louis Jouvet. Pierre Blanchar, Viviane Romance en Pierre Fresnay, spelen de hoofdrollen in dit spannende product, dat onder de strakke leiding van regisseur G. W. Rabst zeer aan nemelijk werd. Wij zijn er in geslaagd, mede dank zij veler medewerking in Volendam en Vel- sen Zondagmiddag een verslag te geven van de belangrijke voetbalwedstrijd Vo lendamStormvogels; een van de twee uitwedstrijden, die de IJmuidense ploeg moet spelen om in.aanmerking te komen voor de zo fel begeerde plaats in de eer ste klasse van de K.N.V.B. Tijdens de wedstrijd zal er voor ons bureau aan de Kennemerlaan te IJmui den via een versterkerinstallatie een verslag worden gegeven, dat wij telefo nisch uit Volendam ontvangen. Dit zal ongetwijfeld de vele Stormvogels-sup porters, die de reis naar Volendam niet kunnen ondernemen, interesseren. Wij moeten echter met klem verzoeken, ons bureau tijdens de wedstrijd via de beide telefoonnummers 5389(redactie) en 5437 (administratie) niet op te bellen, daar er anders gevaar bestaat, dat de telefoni sche verbinding met Volendam in het gedrang komt. Zwarte dag voor witspelers van „Santpoort" De zomerse temperaturen der laatste da gen hebben haar invloed op het spel in de schaakclub „Santpoort". Er werden maar drie wedstrijden gespeeld, namelijk: Hou termanHoman 01; De BoerNederlof 01; WennisVos 01.' Door de eerste uitslag is Homan nu buiten gevaar, waardoor de laatste plaats door Oosterling wordt bezet. Tevens is v. d. Bronk door het falen van Houter man kampioen van groep II geworden. De tweede uitslag was, evenals trouwens de derde, alleen van belang voor de onder ste plaats. Door de overwinningen van Nederlof en Vos zijn Van Dijk en Wennis dragers van de rode lantaarn in III en IV geworden. Nederlof heeft zich inmiddels aardig opgewerkt en heeft nu ook Pieterse achter zich gelaten. Akkrumdijk, 2 van Brisbane te Fremantle. Alchiba, 1 dwars Fernado Noronlia. Alhena, pass. 1 Ouessant. Alphard, 1 van Antilla naar R'dam. Aaisdijk, 1 van New Orleans naar R'dam. Alwafci, 1 te Santos. Argos, 1 v. Levant te A'dam Agatha, 2 van Pladju te Port Swettenham. Albireo, 1 340 m. Z.t.O. Kp. Verd eil. Aldabi, 1 525 m. N. St. Vincent. Aldegonda, 1 van Bangkok n. Pladju. Alderamin, 1 390 m. ZO. Cp. Race. Aletaa, 30 v. Singapore naar Bangkok. Amstelpark, 1 dwars Scilly's. Antonia, 2-3 v. Bangkok te Pladju verw. Arundo, 1 850 m. O.NO. Norfolk. Abbekerk, 1 550 m. ZO. Ceylon. Agamemnon, 1 300 m. NO. Haiti. Alkaid, 1 500 m. N.NO. St. Paulsrock. Amstelvaart, 1 840 m. N.t.O. Bermuda. Arendsdijk, 1 530 m. Z. Bahla. Armilla, 1 Hainan gepass. naar Pladju. Axel dijk, 1 370 m. z.w. Fiores. Bengkalis, 3 Singapore te Hongkong verwacht Blijdendijk, 1 te Philadelphia. Blitar, pass. 1 Ouessant naar Genua. Bantam. 1 300 m. O.l.Z. Malta. Barito, 1 van Salakan naar Luwuk. Baud. 2 te Singapore. Barendrecht, 1 bij Kp. de Gata. Boschfontein, 1 dwars Alexandrië Breda, 1 340 m. Z. Guayaquil. Cleodora, 2 te Bahrein. Coryda, 2 van Bombay te Bahrein. Caltex The Hague, 2 v. Sidon te R'dam. Caltex Nederland, 1 Oostpunt Kreta. Celebes. pass. 1 Kp. de Gata. Caltex Leiden, pass. 1 Kp. Sidero. Camphuys, 2 te Soerabaja. Clavella, 1 dwars Fiores. Cotüca, 1 630 m. ZW. Fiores. Cistula. 1 Str. Messina. Dalei dijk, 1 bij Azoren verw Delfshaven, 1 470 m. N.NO. St. Pauls. Llmina, 2 Dakar verwacht. Esso Rotterdam, 2 van R'dam te Aruba. Krinna, 1 van Yokohama naar Min. Los, 1 van Lissabon naar Malta. Esso Amsterdam, 1 270 m. N.NO. Fiores. Esso Den Haag, 1 330 m. NO. Sombrero eil. Faimsum, 1 420 m. N.NO. Fiores. Fenpes, 1 van Pladju n. Singapore. Friesland (SSM), 1 van Londen naar de Tyne. Garoet, 2 v. Djeddah tc Suez. Gadilla, 1 van Glasgow te Curagao. Gouwe, 1 van Port Gently naar R'dam. Gaasterkerk, 1 180 m. ZW. Kp. Paimas. Gooiland. 1 dwars Cp. Blanco. Gioote Kerk, 1 dwars kp. Bougaronie. Hestia, 1 van Pisco naar Payta. Hydra. 1 van San Juan naar A'dam. Hoogkerk, pass. 2 Gibialtar. Heèlsum, 1 740 m. O. Bermuda. Holland. 2 van Quelimane te Beira. Hoogkerk, pass. 1 Kp. de Gata. Jagersfontein, 1 van Kaapstad n. East London Japara (KRL), 2 te Cheribon. Kaimana, 1 v. Singapore te Pankalpinang. Kasimbar. 1 te Dobo. Klipfontein, 1 te Antwerpen. Kei tosono, 1 Kp. Selatan gepass. Kota Agoeng, 1 170 m. ZO. Karachi. Kota Gede, 1 520 m. W. Sabang. Leerdam. 1 te Halifax. Laagkerk, pass. 1 Kp. Palos. Leuvekeik. pass. 1 Kp. de Gata. Loosdrecht, 1 bij Elba Cape. Langkoeas, 1 v. R'dam te Antwerpen. Le Maire, 2 v. Moulmein te Singapore verw. Lemsterkerk, 1 op rede Chittagong. Malea, 30 v. Yokosuko naar Miri. Mataram, 1 te Mena el Ah mad i. Modjokerto, 1 van Aoen. Maas. 1 440 m. ZW. Fiores. Maaskerk, 1 130 m. Z. Las Paimas. Maasland. 1 180 m. ZW. Recife. Mitra. 1 330 m. N.NO. Barbados. Macuba, 1 Gibraltar verw. n. R'dam. Manoeran, 1 230 m. Z. Ccylcn. Mapia, pass. 1 Socotra n. Singapore. Markelo. 1 145 m. St. Vincent. Muïderkerk. 1 Str. Messina verw. Murena, 1 in Anderhalfgraads kan. Myonia, 1 660 m. N.NO. Barbados. Nigerstroom, pass. 1 Las Paimas. Nieuw Amsterdam, 1 170 m. W. Scilly's. Nooitiam, 1 480 m. ZO.t.O. C. Race. Oberon, pass. 1 Ouessant. Oranje, 1 v. Amsterdam naar Tj. Priok. Ond'ina, 1 in Suez kanaal. Ootmarsum. 1 430 m. Z.W.t.W. Scilly's. Oranjefontein, 1 720 m. O.ZO. St. Helena. Orion, 1 van Leixoes naar Tanger. Oranjestad, 1 160 m. N. Barbados. Overijsel, 1 220 m. N.NO. Bermuda. Ovula, pass. 1 Str. Messina. Prins Maurits, 1 bij Goeree. Prins Willem 11, 2 van R'dam n. Montreal. Prins Willem IV. 2 van Casablanca te Duinkerken Papendreeht, pass. 1 Kp. Tenez. Plancius, 30 v. Priok naar Makassar. Prins Willem IV, 1 bij Kanaal eil. Raki. 1 van Port Sudan naar Suez. Rijndam, 1 van New York naar Rdam. Ridderkerk, 1 bij Cp. Blanco. Roebiah, 2 nog rede Belawan. Ruys, 1 240 m. NO. Maritius. Sarangan, 1 v. Manilla n. Iloilo. Sibajak, 1 500 m. O.t.N. Cp. Race. Schie, 4 v. Bons te Amsterdam verwacht. Stad Alkmaar, 1 van IJmuider. te Narvik. Slad Dordrecht, 1 v. Sagunto n. Vlaardingen of Rotteidam. Sambas. 1 bij Anamba eil. Sommeisd'ijk, 1 560 m. W.ZW. Fiores. Stad Maastricht. 1 van Gibraltar. Sabang, 1 van Singapore naar Pnompenh. Saidja. 1 van Muntok le Pladju. Sliedrechl, pass. 1 Algiers. Soestdijk, 1 van Sungeigerong n. Priok. Stad Breda, 1 170 m. W. Vanlentia. Slad Leiden, pass. 1 Startpoint. Stad Vlaardingen. 1 490 m. ZO. Cp. Race. Tarakan, 2 te Priok. Teucer, 1 v. Tj. Priok te Amsterdam. Talisse, 1 120 m. ZO. Kreta. Tiba. 1 180 m. ZO. Bahia. Tjibadak, 1 bij Poeioe Laut. Tomini, 1 dwars Kp. Comorin. Tomori, 1 dwars Oporto n. Genua. Willem Ruys, 1 van Singapore n. Belawan. Woensdrecht. 1 v. Alexandrië n. Mena el Ahmadi Willemstad, 1 270 m. ZW. Fayal. Winsum, 1 van Maracaïbo naar Paramaribo. Westerdam. 1 415 m. N. Fiores. I.Jsel, pass. 1 Ouessant. Zaan, 30 van R'dam te Gefle. Zonnewijk, 1 300 m. ZW. Fiores. KLEINE VAART Barracuda, 1 van R'dam te Rostock. Batavier III, 1 van Bordeaux te Casablanca. Blue Boy. 1 v. Huil naar R'dam. Bree Helle, vertr. 3 v. Londen naar R'dam. Casana. 1 van Gothenburg tc Kopenhagen. Cornelia b II, 30 v. Teignmoutb te Genua. Duiveland. pass. 1 Brunsbüttel. Echo, 2 Lizard gepass. Express, 1 van Kingslynn naar R'dam. Frejo, 1 van Cardiff. Geert Bodewes, 1 van Dublin te Swansea. Hartel, 2 van Antwerpen te Hamburg. Hast m, 1 van Horsens te Gothenburg. Jan Kreumer, verm. 2 v. Frederiksvaerk n. Landskrona. Jo, 1 van Delfzijl. Kortenaer, 1 van Bergen te Trondheim. Leny. 1 ran Cardiff naar Shellsate. Lucas Bolls I, 1 van Londen naar Goole. Marabu 1 van Oporto te Lissabon. Mies, 1 van Leith naar Flixborough. Mulan, 1 van Rostock te Antwerpen. Niord, 2 van Teignmouth te Gefle. Noorderhaven, 2 dwars Beachyhead. Nottingham. 1 van Goole naar Harlmgen. Prinsengracht. 1 v. Kopenhagen n. Aalborg. Prinses Wilhelmina. 30 v. G.von n. Bavonne. Remmert, 2 van R'dam naar T ->bon. Shamrock. 2 in de Limfjord. Spora. 1 van Libourne te Loctudy. Start. 3 van Amsterdam te Hamburg verwacht. Stijpe, pass. 2 Brunsbüttel. Texel. verm. 2 v. Hamburg naar R'dam. Teuna, 1 van Londen naar Grangemouth. Texelstroom, 4 v. A'dam te Liverpool verw. Tyro, 1 van Londen naar R'dam. Urmajo, 2 te Liverpool R. P. S.. 1 van Manchester naar Lissabon. Vecht verm. 1 v. Aberdeen n. Inverness. Veenenburgh. 1 van Middle=borougb n. R'dam Viking. 30 v. Parijs te Londen. Westlaan. 2 van R'dam naar Bremen. Westpolder. 3 van Lissabon i» Antwerpen verw. Wicken<biir"i> - •-

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 11