Jubilerend „Vitesse '22" in de bloemetjes VSV liep 2-0 achterstand op Leeuwarden in Agenda voor Beverwijk IJmond-dames promoveren Agenda voor Velsen Beverwijkse DEM sleept beker in de wacht Langdradige „Inkeer" Overwinning (5-3) op Attila Winst van 3-2; ongeval beïnvloedde wedstrijd Junioren speelden proef wedstrijd Fraaie overwinningen van DEM en Beverwijk IJmuiden MAANDAG 12 MEI 1952 7 Velsense cellulosefabriek „doet kalm aan" Sloop geniesluis aanbesteed Nieuw groeps-hoofdkwar- tier wordt op 24 Mei geopend Geen uitblinkers VVB en DSS spelen gelijk (1-1) Verlies voor Stormvogels Kinheim verloor in onprettige wedstrijd IEV won de laatste com petitiewedstrij d Stormvogels-reserves wonnen van EBOH II Om de Zilveren Schaal CVO-twaalftal wint in afdeling-A Arbeider viel in ertsbunker Twee brandjes Te grote gastvrijheid gestraft Scheepvaart Het moet voor het bestuur van een jubilerende vereniging op een receptie een genoe gen zijn te zien, dat hun vereniging zich in de loop der jaren een grote populariteit heeft verworven. Daarom ook was het geen wonder dat de leiders van „Vitesse '22" Zaterdagmiddag tijdens de receptie in zaal Roozendaal met glunderende gezichten achter de groene, met veel bloemstukken versierde, tafel zaten om talrijke felicitaties in ontvangst te nemen. Niet alleen van vele sprekers uit de sportwereld, maar ook van enkele gemeentelijke autoriteiten. Burgemeester C. F. Smeets, die namens het gemeentebestuur de hartelijke gelukwensen overbracht, roemde de goede verstandhouding tussen Vitesse en de andere plaatselijke club CSV. Een verstandhouding, die volgens spreker de gehele Castricumse gemeenschap ten goede komt. Tevoren had de comman dant der Rijkspolitie in Castricum, de heer G. A. Verbaan, de wens uitgespro ken dat het bestuur voort mocht gaan goede sportlieden op te kweken. „Want goede jonge sportlieden worden later goede burgers", zeide spreker. Als oud- geestelij.'k adviseur voerde verder kapelaan J. v. d. Zalm het woord. Hij bracht de moeilijke oorlogsjaren in herinnering, die de onderlinge Vitesse- ba'nd danig verstevigd hadden. Met weemoed dacht de oud-eerste elf talspeler de heer L. Res aan de jaren van vroeger, en deed het bestuur enkele middelen aan de hand, die de sportiviteit op de velden nog meer zouden kunnen verhogen. Ondanks de rivaliteit tussen CSV en Vitesse, hoopte de CSV-voorzitter, de heer P. L. Duinker, op een verdere goe de samenwerking, en in dezelfde bewoor dingen liet de voorzitter van de RKVV „Limmen", de heer P. J. Pepping, zich uit. Om een vereniging tot het 30-jarig be staan te brengen, noemde de voorzitter van de W „GVO" uit Krommenie, de heer G. Vet, een buitengewone prestatie. Dat de vriendschappelijke band immer be waard mocht blijven, was de vurige wens van 'de heer G. Smit, die namens de RKW „DEM" uit Beverwijk sprak. De roemruch te jaren van weleer werden door de heer W. Groot als een der oprichters gememo reerd, en als voorzitter van de scheidsrech- ters-commissie wenste de heer J. v. d. Berg uit Alkmaar de jubilerende vereni ging geluk. Het Heemskerkse „ADO" had zich laten vertegenwoordigen door voorzitter J. Bekker, die voor het volgend seizoen op een indeling bij Vitesse hoopte. „Van har te gelukgewenst namens het RK. kerkbe stuur en de kunstkring „Elckerlyc" wa ren de woorden van de heer F. Korff. Tot slot brachten de heren Q. de Ruiter en H. Markx, respectievelijk namens het fan farecorps „St. Aloysius" en de verenigings raad „Castricum" de welgemeende felici taties over. „Zonder de hulp van het RK. kerkbe stuur en van de supporters hadden wij als bestuur niet veel kunnen uitrichten" zeide voorzitter Th. Schermer in zijn dankwoord tot de aanwezigen. „Ik breng tevens mijn grote dank aan de pioniers van onze ver eniging, de heren P. Bakker, W. Groot, Res en Tromp, en ik hoop dat de band, die ons allen bindt, tot in lengte van dagen mag blijven". Welhaast alle sprekers hadden voor de aanvang van de receptie de zaal in een bloementuin herschapen, en dan kwamen daar de bloemstukken van de RK. gym nastiekvereniging „Vitesse", RK. Midden- staridverenigirig, supportersvereniging „Be verwijk", Castricumse „EHBO", Katho lieke Arbeiders Beweging, toneelvereni ging „St. Pancratius". VV „USVU" (Uit geest), W „WU" (Uitgeest) en die van de RKVV „HSV" uit Heiloo nog bij. Veteranenwedstrijd Tot besluit van de Zaterdag speelden irj de avonduren de veteranen van Vitesse en DEM een pittige voetbalwedstrijd. In het begin waren beide clubs aardig tegen el kaar opgewassen. De uitstekende DEM- speler Ru Schram scoorde voor de rust tweemaal, maar desondanks bleef de Cas tricumse ploeg goed partij geven. De twee de helft was vijf minuten oud, toen mid- voor W. Vessies Beverwijks wethouder de stand op 03 bracht. Een strafschop werd door L. Res jammerlijk gemist, maar niettemin slaagde C. Beentjes er in de achterstand te verkleinen tot 13. Kort voor het einde stelde rechtsbuiten G. Lan- gedijk de zege met een fraai doelpunt vei lig 1—4. Het tournooi Als eerste wedstrijd voor het tournooi om de jubileum-beker kwamen Zondag middag DEM en CSV tegen elkaar in het veld. In het begin bleken beide clubs uit stekend tegen elkaar opgewassen, maar naarmate de wedstrijd vorderde verkreeg DEM een overwicht. Nochtans was het CSV geweest die de leiding nam. C. Boot schoot namelijk een strafschop in (01). Het duurde tot kort voor rust eer de DEM-midvoor de stand op 1—1 kon bren gen. Nauwelijks 1 minuut na de hervatting maakt de DÈM-midvoor Bakker deze middag de goalgetter uit een welhaast onmogelijke positie er 21 van. Zeven minuten voor het einde bracht de goedspelende Beentjes de stand op 31, waarmede het einde kwam. Door deze overwinning plaatste D.E.M. zich in de finale. De eerste aanvallen in de wedstrijd VitesseG.V.O. waren voor de bezoekers, doch in hun voorhoede kon de anders zo actieve J. van Gelderen dit keer weinig uitrichten. Eindelijk had Fl. Twisk na 20 minuten spelen met een hard schot resul taat (1—0). Met élan verdedigde de G.V.O.-doelman ook na de rust zijn heiligdom, hoewel hij na 8 minuten een doelpunt van A. v. d. Valk niet kon verhinderen (20). Zeven minuten voor het einde maakte J. van Gelderen uit een vrije schop een doelpunt (21), wat tengevolge had dat Vitesse nog alle zeilen moest bijzetten om de voorsprong te behouden. MAANDAG 12 MEI Kenneiner Theater, 7 en 9.15 uur: „Zij, die wij vereren". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Het lied van de Zuidzee". W.B. Theater, 8 uur: „Het zwaard der ver gelding". Ter Burg, 8 uur: Vergadering V.V.V. Mid- den-Kennemerland. DINSDAG 13 MEI Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „Zij, die wij vereren". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur:. „Het lied van de Zuidzee". W.B. Theater: Geen voorstelling. Kennemer Theater, 8 uur: Oefening Baart Kunst met „De Spaanse Vlieg". Met overtuigende meerderheid heeft D.E.M. aangetoond dat zij in dit tournooi de beste en de sterkste was. Van de zes doelpunten nam midvoor Bakker er 5 voor zijn rekening, al moet vermeld worden dat het vooral Ide Appel was, die hem daartoe de gelegenheid gaf. Voor de rust had Bakker reeds tweemaal gedoelpunt. De aanvalslinie van Vitesse had in kracht verloren door het uitvallen van A. v. d. Valk, die voor de rust een schouderblessure had opgelopen. Na een kalme eerste 15 minuten in de tweede helft, kwamen de bezoekers eerst goed los, en brachten zij door toedoen van Bakker de stand op 05 en door Zonneveld op 06. Toen vonden de Beverwijkers het wel letjes. Doelman B. van Veen werd niet meer gepasseerd en was nog in staat ver schillende malen zijn doel op behoorlijke wijze voor doorboring te vrijwaren. Een minuut voor het einde redde S. Sneekes de eer 16. In de bestuurskamer op het Vitesse- terrein reikte voorzitter Th. Schermer met enige toepasselijke woorden aan de D.E.M.- aanvoerder de grote beker uit. Voor Vitesse mocht aanvoerder W. de Wildt de tweede prijs, een zilveren lauwertak, in ontvangst nemen, en voor C.S.V. zowel als G.V.O. waren médailles beschikbaar. Betekende deze prijsuitreiking het einde van het tournooi, in zaal Roozendaal vond tot besluit der festiviteiten een feestavond plaats, die werd verzorgd door de R.K. toneelvereniging „St. Pancratius". De toneel-afdeling van de buurtvereni ging „Schulpen" had de laatste weken met enige interne moeilijkheden te kampen, zodat het bestuur voor de laatste avond van dit seizoen een beroep moest doen op „De Lunette" uit Heemskerk, welke ver eniging gaarne bereid werd gevonden Za terdagavond in het Kennemer Theater als remplagante op te treden. Dit geschiedde met een opvoering van „Inkeer" van A. Bromet, een Amsterdams auteur, die voor de laatste wereldoorlog in betrekkelijk korte tijd een aantal toneelstukken van tamelijk uiteenlopende kwaliteiten schreef. „Woekeraarster" bracht het zelfs tot een serie opvoeringen bij Herman Boubers Volkstoneel, met Aaf Bouber in de hoofd rol. Het feit, dat hij zijn anti-fascistische overtuiging openlijk tot uitdrukking bracht en zijn stilzwijgen na de oorlog wettigen de veronderstelling, dat ook hij aan de Duitse bezetting ten offer is gevallen. Het drama „Inkeer" behoort zeker niet tot zijn sterkste werk. Het is gebaseerd op de tragiek van Dolf Klein, een blinde, die onder de behandeling van een beroemde professor het licht in de ogen langzamer hand terugontvangt, zonder dat zijn om geving hiervan op de hoogte is. Deze gene zing, die een bron van vreugde en blijd schap zou moeten zijn, wordt hem echter tot een hel, want hij is hierdoor in staat gesteld te ontdekken, dat zijn levenslustige echtgenote hem met een huisvriend be driegt. Het is enigszins choquant het ka rakterloze spel van verstolen kusjes en kneepjes te aanschouwen, dat beiden onder de aanwezigheid van de blindgewaande echtgenoot bedrijven. Bovendien is het slot van het tweede bedrijf hevig gefor ceerd. Terwijl waarschijnlijk elke andere man het huichelachtige stel vierkant de deur zou hebben uitgeschopt, geeft Dolf er de voorkeur aan zijn ogen weer aan het voor hem nog verderfelijke licht bloot te stellen, zodat hij dit infame bedrog niet langer behoeft aan te zien. Maar hij gaf de schrijver hiermede de gelegenheid, in het derde bedrijf een flinke hoeveelheid tamelijk vervelend gemoraliseer te spuien, hetgeen dan waarschijnlijk ook de bedoe ling is geweest. Daarbij voltrekt de hande ling zich vrij traag en maken de lange dia logen met een sporadische actie het buiten gewoon moeilijk de aandacht steeds ge vangen te houden. Vandaar dat deze opvoering zeker niet tot de sterkste van „De Lunette" behoort en ik van deze vereniging dan ook onge twijfeld betere voorstellingen heb gezien. Het tempo was ontzettend lauw, waardoor de zwakke plekken van dit stuk nog eens extra werden onderstreept. Vooral N. v. d. Outenaar deed hiermede afbreuk aan zijn spel, hoewel hij de blinde Dolf overi gens sober en ingetogen gestalte gaf. C. J. Slubenitsky plaatste zich dit keer met een markante vaderrol in de voorste gele deren. Mevrouw N. v. d. Outenaar-Wilgen- burg zag zowaar kans de dubbelhartige rol van de ontrouwe echtgenote leven in te blazen. Mevrouw J. Rekman-Veenboer had het als de elegische Klara veel moeilijker, want de auteur liet haar uitsluitend snik ken en weeklagen. Mejuffrouw M. Rijs bracht als de fleurige Greetje de levens lustige en charmante jeugd op het toneel, al demonstreerde zij nog wel eens duide lijk een gebrek aan routine. Toch zou het verke,erd zijn uit het boven staande een totale mislukking te conclu deren. Het publiek bleek echter deze op geschroefde dramatiek dikwijls nog op prijs te stellen en het volgde de handeling met veel aandacht. Zodat de spelers hier uit dus toch nog een beloning voor hun moeite kunnen distilleren. JAN VAN DAM. De Velsense Cellulosefabriek van Van Gelder Zonen N.V. heeft de productie in gekrompen als gevolg van een verminderde vraag naar cellulose. Naar de Amsterdamse directie van de onderneming ons meedeel de, heeft deze inkrimping geen consequen ties voor het personeel. Firma Schram laagste inschrijver Een elftal aannemers heeft Zaterdag morgen ingeschreven voor de aanbesteding van de sloop van de geniesluis in Zij ka naal A. Zulks geschiedde ten kantore van de Dienst voor Openbare Werken in Beverwijk. De laagste inschrijving werd genoteerd voor de firma Th. H. A. C. Schram te Beverwijk met 52.600 en de hoogste voor de firma H. B. Wiljouw te Den Haag met 66.000. De firma Jos. Al- bers uit Beverwijk schreef in voor een be drag van 56.620, de firma Braams uit Beverwijk 55.780, de firma Vessies en Wierda te IJmuiden-Oost 61.500, de fir ma Strijland te Uithoorn 52.900 de firma A. Borst te Bakkum 54.900, H. Posch te Beverwijk 56.600, P. Aafjes te Beverwijk 53,600, P. Griekspoor te Hillegom ƒ53.000 en J. P. de Koning te Medemblik voor een bedrag van 53.200. De gunning is aan gehouden. Het nieuwe groeps-hoofdkwartier vai de „Admiraal van Kinsbergengroep" bij hèt „notwegje" tegenover het perceel Creutzberglaan 82 in Beverwijk, zal op 24 Mei, 's middags om vier uur, officieel wor den geopend. Voor de avonduren heeft de afdeling Beverwijk groep 2 van de vereni ging „De Nederlandse Padvinders" enkele festiviteiten georganiseerd, die besloten zullen worden met een kampvuur in de directe nabijheid van het nieuwe groeps- huis. Het is het eerste dameselftal van „IJmond" in Utrecht tegen Attila gelukt ook te tweede promotiewedstrijd tot een overwinning te brengen en daarmee te promoveren naar de districts-tweede klasse van het Nederlands Handbal Verbond. Het begin van deze wedstrijd zag er voor de IJmond-dames weinig hoopvol uit. Na enig verkennen was het Attila, dat het initia tief nam en er voor zorgde, dat er met snelle en goede combinaties een 30 voorsprong in korte tijd was. Bij IJmond speelden de zenuwen aanvan kelijk nog een woordje mee. zodat er weinig samenhang bestond in het elftal. Midvoor M. Klesser was de eerste, die met een goed schot succes had (31). Zij was he't ook die een mooie combinatie met M. v. Viersenv. Vliet, afsloot met een goed doelpunt (3—2). Na de hervatting nam IJmond het spel in handen. Er werd nu uitstekend gecombineerd tussen voor- en achterhoede. Dit bracht zo veel overwicht op de gastvrouwen,dat de achterstand regelmatig werd omgezet in een 35 voorsprong met doelpunten van M. Klesser en D. Marckelbach. In deze stand kwam geen wijziging, zodat IJmond I dames promoveert. Een onvolledig IJmond 2 (heren) ging tegen AHV I (Den Helder) in een slechte wedstrijd met grote cijfers ten onder. AHV beheerste het gehele veld zonder dat de wedstrijd een onprettig karakter had. Door de wind gesteund wist AHV met de rust al een 09 voorsprong te bereiken. De her vatting bracht een wel wat schotvaardiger IJmond-team terug, maar de numerieke min derheid kon het desondanks niet bolwerken. Elk IJmond-doelpunt werd met twee tegen- punten beantwoord. De eindstand werd 5—19. VSV is er Zondag in geslaagd een 2-0 achterstand op Leeuwarden in te lopen en de IJmuidenaren hebben tenslotte met 3-2 nog gewonnen ook. Onverwacht, want de Velser ploeg had in het eerste deel van de eerste helft reeds twee maal moeten capi tuleren voor het sterkere aanvalsspel der Friezen. Deze laatsten beschikken over een voorlinie, welke in deze competitie al vaker de aandacht op zich heeft gevestigd en ook nu een spel ontplooide, dat de VSV-backs nogal eens te machtig was. Hoewel de strijd niet eenzijdig was, lag toch het accont ervan meermalen voor het Velser doel. Een strafschop werd door Kra mer gemist, maar midvoor v. d. Ley en Bakker wisten daarna te scoren, zodat VSV met 2-0 achter kwam te staan. Terecht, want de aanvallen van de Velsenaren wer den niet doortastend genoeg uitgevoerd om de Leeuwarden-verdediging ernstig te ver ontrusten. Rechtsbuiten v. d.Kuil was on getwijfeld de beste speler in de VSV-ploeg en via hem werden ook de meeste aanval len geleid. Het succes kwam evenwel pas, nadat de Friese rechtshalf De Groot na een botsing met een hersenschudding moest In verband met de uitzending van een junioren-ploeg naar Engeland werd Zater dagmiddag onder supervisie van de le den van de Haarlemse keuze-commissie op het hoofdterrein van „Schoonenberg" een wedstrijd gespeeld tussen twee junior-ploe gen, spelers van de verenigingen VSV, Velsen, Terrasvogels, Kinheim en WIJ. Hoewel er in beide ploegen ongetwijfeld spplers met aanleg speelden, viel als ge heel de prestatie van de twee elftallen ietwat tegen, doordat noch de spelers van elftal A, noch die van B er in slaagden een .eenheid te vormen. Over 't geheel do mineerden de verdedigingen sterk en kwamen de voorhoedespelers maar weinig aan schieten toe. En kwam het al eens zover, dan waren de schoten óf onzuiver óf zo slap, dat Koster van WIJ en Jansen van Velsen er geen moeite mee hadden en geen van beiden kon tonen, wat ze in de mars hadden. De wedstrijd eindigde dus in een punt loos gelijk spel. In de eerste helft leek het er op, dat elftal A, waarin niet minder dan zes VS Vers speelden, het sterkst zou zijn, doch in de tweede helft was de Kinheim- Yelsen-Terrasvogels-combinatie het meest in de aanval, zonder dat men bij die meer derheid nu eigenlijk kon zeggen, dat er „een goal in de lucht hing". Dinsdag 20 Mei a.s. speelt het Velser Jeugdelftal op het hoofdterrein van „Schoonenberg" een oefenwedstrijd tegen het Haarlemse Junioren-elftal, waarna het elftal wordt samengesteld, dat Velsen in Edmonton zal vertegenwoordigen. Het komt ons voor, dat de samenstelling van de verdediging de commissie minder hoofdbrekens zal bezorgen dan die van de voorhoede. VVB vond in de wedstrijd om de „Zilveren Schaal" een technisch beter DSS uit Haar lem tegenover zich, dat daarom in het veld een meerderheid bezat en het de VVB-verde- diging flink lastig maakte. De gasten waren steeds voor het VVB-doel en wat de com binatie Roos—Kil niet kon wegwerken moest doelman v. Veelen opknappen. Verschillende keren verrichtte hij onder de lat uitstekend werk. Na ongeveer een half uur echter werd hij gepasseerd toen de bal uit een als voorzet be doeld schol over zijn hoofd in het doel waaide (0—1). D.S.S. buitte de matheid van VVB uit met goed opgezette aanvallen. Na de hervatting was VVB beter tegen DSS opgewassen met sterker aanvalsspel, dat goede kansen bood. Both kreeg verschillende doorgespeelde ballen aangegeven, maar wist hiermede niets te bereiken. Ook de schoten van Morlang en Noortman werden afgeweerd. Na 20 minuten verving spil De Wolf doelman Van Veelen en had een omzetting in de VVB-voorhoede plaats. Dit bleek een verbete ring. Helder miste een kans uit een voorzet toen de Haarlemse doelman misgreep. Hij schoot vlak bij de paal naast. Eindelijk had VVB succes toen uit een van de vele doel- schermutselingen de bal achter de DSS-doel- man verdween (1—1). En bij deze stand bleef het. worden weggebracht. Wel liet ook VSV on middellijk een Speler uitvallen, maar met 10 man zag ze toch kans het spel meer en meer in handen te nemen. Het lukte toen aardig in de Velser ploeg en met twee doel punten wist de internationaal v. d. Kuil de achterstand weg te werken (2-2). De tweede helft was m:nder goed dan de eerste. VSV bleef nu de toon aangeven. Toen tenslotte De Vries de stand op 2-3 wist te brengen, was dat volkomen ver diend. Naar we vernemen, vertrekt de Storm- vogelsspil Guus Snoeks op Donderdag 22 Mei naar Curagao, zodat hij Zondag a.s. in Dordrecht tegen EBOH zijn laatste wedstrijd speelt. Een gevoelig verlies voor Stormvogels. De eerste wedstrijd \an Kinheim om de „Zilveren Schaal", die tegen Bloemendaal uit, hebben de geel-zwarten verloren en zijn dus direct al uitgeschakeld voor verdere mede dinging. De str(jd kreeg door de slappe lei ding een erg onprettig karakter, dat zelfs het publiek aanleiding gaf om het veld op te lopen, nadat de Kinheimer Groeneveld door een Bloemendaler in het gezicht was geslagen. De scheidsrechter had niets gemerkt. Kinheim begon direct met een veldover- wicht, maar het spel bleef te mat om de aan vallen tegen het agressief en stug spelend Bloemendaal tot een goed einde te brengen. De Ruiter verving de Kinheim-midvoor v. d. Wateren en nadat enkele minuten waren ge speeld moest v. Vuuren uitvallen. Lans ver ving hem. Het matte spel van Kinheim leid de bovendien nog tot slecht plaatsen, zodat de veldmcerderheid van de bezoekers niet tot uitdrukking kwam. Hierdoor speelde Bloe mendaal vrijer en forser. Na 25 minuten was het de rechtsbuiten, die met een onhoudbaar schot de gastheren de leiding bezorgde (10). Na de hervatting werd het door de vreemde beslissingen van de scheidsrechter een nog rommeliger strijd, waarin Kinheim opnieuw sterker was. Dit gaf de geel-zwarten vrij moedigheid op te dringen, wat tenslotte nood lottig werd. Toen de bal ver over de Kin- heim-verdediging werd geolaatst was het de Bloemendaal-linksbuiten, die zijn ren besloot met een onhoudbaar schot en doelman Keirs- gieter het nakijken gaf (2—0). De onderbre king van de wedstrijd wegens het vermelde incident was slechts van korte duur. maar toch lang genoeg om deze onprettige ontmoe ting spoedig te vergeten. Het is I.E.V. gelukt de competitie te be sluiten met een overwinning op Haarlem 4. Weliswaar was IEV in veiligheid door het verlies van Nieuw Vennep vorige week, dat daardoor degradeert, maar de IEV'ers stelden er een eer in de laatste thuiswedstrijd te winnen. I.E.V. liet zich in deze wedstrijd zien als een stugge aanvaller, die ondanks de harde wind herhaaldelijk voor het Haarlem-doel opereerde. De bezoekers kregen het moeilij ker, want de proef van IEV met het stopper- spilsysteem, verhinderde de Haarlemmers volledige doorbraken. Bij IEV steunden de kanthalfs goed. De wind liet mooie, combinaties maar zelden tot een afgewerkte aanval komen. Desondanks had Prinsen na 25 minuten succes en pas seerde onhoudbaar de Haarlem-doelman (10). Een goede kopbal van Huiskamp tikte de doclverdediger juist over de lat en Duin schoot van twee meter onbeheerst over, even als Schavemaker, die zijn vrije schietkans slecht afwerkte. Na de hervatting wogen de beide partijen ook tegen elkander op. Haarlem trachtte overigens zonder veel resultaat de hechte IEV-achterhoede te passeren. Aan de andere kant kwam het evenmin tot veel gevaarlijke scoringskansen, zodat de eindstand tot 1—0 beperkt bleef. De Stormvogels-reserves speelden gisteren met een viertal nieuwe spelers in hun voor hoede, waaronder Guus Drager en Westers van Ajax, een vriendschappelijke wedstrijd tegen EBOH 2. De thuisclub nam in de eerste helft met een fraaie kopbal van Westers de leiding, doch na de hervatting maakte de Dordse rechtsbinnen onhoudbaar voor doelman Va der, die op werkelijk uitnemende wijze Venus verving, gelijk (11). Uit een voorzet van Guus Drager, wiens spel veel minder opviel dan de wijze, waarop hij de hoekschoppen nam, scoorde De Kaan (ex-Velsen) het winnende doelpunt voor de Vogels (2—1). De strijd om de Zilveren Schaal, de fraaie door dit blad beschikbaar gestelde wisselprijs voor de 3e en 4e klassers uit het rayon Haarlem, is begonnen. Het vo rig jaar kon dit traditionele tournooi geen doorgang vinden omdat toeri de competitie te laat was beëindigd, maar nu de omstandigheden dit jaar gunstiger liggen kunnen de Haarlemse clubs elkan ders krachten om de „HVB-cup" weer meten. In de eerste ronde vielen al direct enige verrassende uitslagen te noteren. Daar was de 43-zege van de 4e klasser Concordia over het sterke TYBB, dat in de 3e klas op de tweede plaats is geëindigd. TYBB, dat met drie invallers uitkwam, nam door Huneker en De Wildt een 20-voorsprong. De geel-zwarten verzuimden hierna hun kansen en Concordia, dat fel kwam opzet ten, verkleinde voor de rust de achter stand (12). In de tweede helft maakten de Hille- gommers geljjk, maar het was v. d. Vlugt, die de stand op 23 bracht. Concordia, dat vooral tegen het einde zeer hard speelde, wist tenslotte met twee doelpun ten de zege uit het vuur te slepen. Ook de prestatie van DEM een 72- zege op Ripnerda mag met ere worden genoemd. Hoewel de oranjchemden door Theo en Chris Dreyer met 20 de leiding namen, wist DEM door snelle aanvallen een sterke meerderheid te verkrijgen en Jansen en De Boer zorgden er voor, dat bij de rust de stand was gewijzigd in 23. Na de rust kwam Ripperda er niet meer aan te pas. DEM was heer en meester en door doelpunten van De Boer (3x), Burger en Jansen, kwam het einde met een fraaie 72 overwinning. Zandvoortmeeuwen kwam tegen THB met 32 met de hakken over de sloot, maar Beverwijk sloeg feller van zich. De rood-witten klopten Terras vogels liefst met 60. Bloemendaal be haalde een 20-zege over Kinheim en met dezelfde cijfers won DIO bij het dit jaar naar de 4e klas gedegradeerde Halfweg. WB werd van verdere deelname uitge schakeld door het gelijke sDel (11) tegen DSS, maar ook Vliegende Vogels kwam in zijn thuis-wedstriid tegen DCO niet ver der dan 1'1. De 31-overwinning van Velsen op Wijk aan Zee, mag geen verras sing worden genoemd. Schoolkorfbal In het jaarlijkse schoolkorfbaltournooi van de Haarlemse Korfbal Bond werd Zaterdag middag op het „Rooswijk"-terrein de door de korfbalvereniging „Watervliet" georgani seerde eerste ronde gehouden tussen de deel- nemëndè Twaalftallen van de CVO-school (Velsen-Ncord), Zeewijkschool (Beverwijk) en Watèrvliet-aspiran'ten, die nog net in com petitieverband speelden. Het eerste twaalftal van de CVO-school, dat al meer kampioen was en ook de alge mene hoogste titel in deze wedstrijden be haalde, bleek weer het sterkste in de A-afde ling en won de beide wedstrijden met grote cijfers. In de B-afdeling gaven de drie deelnemen de twaalftallen elkaar niets toe, zodat hier de uitslagen leidden tot een puntenverdeling. De uitslagen waren: Afdeling: CVO-school I Watervliet D asp. 61; Watervliet D Zeewijkschool I 1-^2; Zeewijkschool ICVO- school I 29. Afdeling B: CVO-school 3Watervliet E asp. 2—1 :CVO-school 2—CVO-school 3 3—1; Watervliet ECVO-school 2 10. De Stand is nu: Afdeling A: CVO-school I 4 punten: Zeewijkschool I 2 punten; Water vliet D 0 punten. Afdeling B: CVO-school 2 2 punten; CVO- school 3 2 punten; Watervliet E 2 punten. Zaterdag 17 Mei worden de wedstrijden voortgezet. Dadelijk ongeval bij Hoogovens Zaterdagavond is de 56-jarige, gehuwde Hoogovenarbeider G. de Waal uit IJmui- den-Oost in een 5-meter diepe ertsbunker bij de Hoogovens gevallen. In zorgwek kende toestand, vermoedelijk met een wer velfractuur is het slachtoffer in het Rode Kruis ziekenhuis te Beverwijk opgenomen, waar hij Zondagmorgen vroeg is overleden. Bij de ertsbunker stond een 60-tons on- derlosser gereed om gelost te worden. De bunkerwagendrijver De Waal zou op de gewone manier de hefboom omhoog trek ken, om aldus de kleppen te openen, toen de handle door onbekende oorzaak met kracht omhoog schoot en de arbeider een klap kreeg. De arbeider werd van de wagen in de lege, diepe bunker geslagen. Achter een perceel in de J. P. Coenstraat in IJmuiden ontstond Zondagochtend brand in een schuurtje. De bewoners waren niet thuis en omwonenden hebben de vlammen met een paar emmers water gedoofd. Jeug dige baldadigheid werd als oorzaak opge geven. Zondagmiddag is achter het zwembad De Heerenduinen op „Sparrenheuvel" 400 vierkante meter helm en struikgewas ver brand. De Velsense brandweer heeft het vuur met zand bedwongen, maar na haar vertrek zijn de smeulende restanten opge vlamd, waardoor nog eens 20 vierkante meter verloren ging. De oorzaak is onbe kend. Een vreemdeling van Poolse nationali teit, die een tijdje onderdak heeft gehad bij een inwoner van Velsen-Noord, is een dezer dagen door de politie buiten de landsgrenzen gezet, omdat de Pool langer in Nederland verbleef dan de bepalingen hieromtrent toelaten. De Velsenaar heeft een proces-verbaal gekregen. MAANDAG 12 MEI Nutsbibliotheek: van 1921.30 u. geopend. Geb. Leger des Heils, 14.15 uur: bijeen komst Gezinsbond (25-jarig bestaan). Thalia. 20 u.: „Achter gevangenismuren". Rex, 20 uur: „Het dodende licht". DINSDAG 13 MEI Thalia, 20 uur: Cabaret van Roland Wag- ter voor leden D.S.S. Rex, 20 uur: Toneelvereniging „Varia" met „Blanke Ballast". Alamak, 9 van Genua naar Marseille. Aldabi, pass. 9 Bahla n. Rio de Janeiro. Amstelkerk, 9 v. Loblta n. Takoradt. Arendskerk, 9 van Aden naar Genua. Alcyone, 9 van R'dam naar Montreal. Argos, 9 v. R'dam naar Oran. Alderamin, 8 van Norfolk naar Kiel. Altair, 10 v. Rio Grande te Paranagua. Alwaki, 9 v. Santos n. Montevideo. Amsteldijk,, pass. 9 Nantucket. Amstelvaart, pass. 9 Key West. Alpherat, 9 510 m. W.t.Z. Scllly's. Aalsd'ijk, 9 370 m. NW. Flores n. Le Havre. Alehiba, 9 190 m. O.NO. Rio Grande. Alphard, 9 570 m. W.ZW. Flores. Ariadr.e, 9 In Golf v. Biscaye. Arundo, 9 440 m. Scilly's. Asta, 9 in Str. Banka. Blommersdijk. 9 410 m. N.t.W. Flores. Britsum, 9 380 m. N.NW. Flores. Baud. 9 van Semarang naar Soerabaja. Cottica, pass. 10 Wight. Chama. pass. 9 Runsal Jebel. Caltex Nederland, pass. 9 Algiers. Chama, 8 Ras al Hadd gepass. Cistula, 9 van Suez n. Port Soedan. Clavella, 9 ten anker voor Humber Mnoe. Coryda, 8 240 m. Ras al Hadd. Dalerdijk, 9 v. Los Angelos te R'dam. Drente, pass. 9 Corsica n. Marseille. Danae, 9 te Algiers naar Oran. Delft, 9 bij Dover. Duivendijk, 9 332 m. W.ZW. Fayal. Etrema, 14 R'dam verwacht. Eos. 9 280 m. W. Kreta. Esso Den Haag, 9 630 m. O. Bermuda. Esso Rotterdam. 9 490 m. W.ZW. Flores. Kdam. 9 440 m. NW. Azoren. Eendracht, 9 90 m. O. Algiers. Friesland ((SSM), 9 van R'dam naar Huil. Gaasterkerk, 9 dwars Oporto. Gadila, 9 van Guadeloupe n. Port Said. Garoet, 10 v. Genua te Marseille. Groote Kerk. 9 van Suez naar Aden. Haulerwijk, 8 van Manati naar Nederland. Helder, 9 van Amsterdam n. San Juan. Hestia. 9 v. Buenaventura n. Cristobal. Hersilia. 9 960 m. ZW. Flores. Hydira, 9 400 m. W. Flores. Indrapoera, 9 Ouessant gepass. Iitersum. 9 460 m. N. Flores. Joh. v. Oldenbarnevelt 9 v. A'dam n. Sydney. Klipfontein, 9 v. A'dam naar Beira. Kota Agoeng, 9 van Madras. Karossa. 9 v. Padar.g naar Benkulen. Kasimhar, 9 v. Ambon naar Makassar. Laertes. 9 van Belawan naar Colombo. Limburg, 10 te Singapore. Lissekerk, 10 Suez verwacht. Langkoeas, 10 van Londen te R'dam. Loosdrecht, 10 te Karachi. Laagkedk, pass. 9 Westp. Kreta. Lekkerkerk. 9 430 m. O. Khorya Morya baal. Liseta, 11 Lanarca verwacht. Loosdrecht. 9 dwars Ras al Hadd. Laurenskerk, 9 van Hamburg naar Londen. Lemsterkerk, 9 nog rede Chtttagong. Loppersum, pass. 9 Kp. Spartlvento. Lutterkerk, 9 van Damman naar Bahrein. Maasland, pass. 9 Kp. Blanco. Madoera, 10 v. Semarang te TJ. Priok. Manoeran. 10 te Aden verwaent. Mapia. pass. 9 Sabang. Merwede. 14-15 te Le Havre verwacht. Maetsuycker, 9 van Singapore n. Priok. Maas, 9 bij Curasao. Marisa, 9 pass. Perim. Merwede, 9 340 m. N.NW. Flores. Modjokerlo, 9 460 m. ZO. Ceylon. Nieuw Amsterdam, 9 510 m. W. Scilly's. Noordwljk, pass. 9 Kp. St. Vincent. Ootmarsum, pass. 9 Bermuda. Oranje, 9 van Suez naar Colombo. Oranjefcntein, 9 te Teneriffe. Ovula, 10 te Suez. Omala 9 470 m. N. Sabang. Prins Frederik Willem, 9 v. R'dam n. ChicacgO Poseidon, 10 v. Humacao naar A'dam. Polyphemus, 9 bij Madoera, Prins Willem II. 9 250 m. O. Kp. Race. Phrontis. 10 v. Semarang te Soerabaja verw. Poeloe Laut, 9 van Cheribon naar Semarang. Prins Willem V. 9 te Detroit. Roepat, 9 van Aden naar Belawan. Ruys. 9 v. Penang naar Port Swettenham. Rijndam, 9 van Le Havre. Rotti. 9 v. Soerabaia te Balikpapas. Riirkerk. 9 van Bahrein naar Samman. R'drterkerk, 9 490 m. O. S*. Helena. Rlouw. 9 160 m. Z.o Flores. Roebiah, pass. 9 ten Z. Ceylon. Stad Vlaardingen, 9 v. R'dam te Newport News Stad Dordrecht. 9 v. Sagunto te R'dam. Sumatra, 9 v. Colombo naar Djibouti, s'baiak. pass. 9 Kn. Race. sta,Kantr_ 9 210 m. ZO. Kp. Cambodia. Salawati, pass. 9 Kp. Guardafui. Saroena, pass. 9 Noordount Borneo. Sihaiak, 9 170 m. W. Kp. Kace. Stad Lelden, 9 840 m. O.t.N. Bermuda. Srhie, 9 van Hamburg naar Bremen. Slamat. 9-10 te Semarang. Soestdllk, 9 v. Priok naar Semarang. S'ad Haarlem. 9 van Livorno te Sfax. Stanvac Bëhakat. 9 v. Ti. Uba<n n. Bangkok. S'anvac Dilrak, 9 v. Sungeigerong n. Sebarock. Swartmhondt. 9 v. Soerabaja naar Semarang. Tiba. 9 van Trinidad. Thnsnas, 9 te Kaapstad. Tifus. 9 van Bona te Amsterdam. Trompenberg. 9 v. T.e Havre n. Antwerpen. Ternate. 9 van Piadiu n. Oheribon. Tabiar., pass. 9 Pt. Miguel n. Halifax. Tat-ia. 9 dwars Flores. Tasman. 9 dwars Kn. Var^lla. Tero. 9 410 m. N.NW. Flores. Tbeynisto, 9 460 rn. NW. Flores. Tiibasar, 9 320 m. N.NO. Tokio. Tjimeruteng, 9 v. Cheribon n. Semarang. i iiponoox, 9 dwars Kp. Varella. Tomini, 9 210 m. NW. Straat Singapore. Tomori, 9 dwars Corsica n. Port Said. Utrecht. 9 260 m. W. Saban. Veendam, 11 te Halifax verwacht. Van Riebeeck, 9 van Ambon naar Mak-assar. Willem Ruys. 8 van Aden naar Suez. Waterman. 9 28(1 m. W. Scilly's. Wieldreeht. 9 210 m. ZW. Cocos eil. Winterswijk.pa«s. 9 Sardinië. l.Tsel. 9 800 m. Z.ZW. Flores. Zijpenberg, 9 290 m. Z.t.W. St. Vincent. KLEINE VAART Arnoudspolder, 11 v. Oporto te Antw. verw. Birmingham, 9 v. R'dam te Harlingen. Bree Helle, 11 v. Londen te R'dam verw. Casana, 9 van R'dam te Antwerpen. Claes Compaen, 11 v. Lissabon le Berwick verw. Daviena Goekoop, 10 v. Biyth te Dartmouth. Deneb, 11 v. Vlissingen te Palnackle verw. Dollar, vertr. 10 v. A'dam n. Kopenhagen. Duiveland, 9 van Goole n. Lubeck. Elisa, 9 van Marseille te Sasablanca. Ellewoutsdijk, 10 te Leixoes te Swansea. Ferooia, 10 v. Algiers te Ardrossan verwacht. Frejo, 9 v. Rouaan te Londonderry. Hartel, vertr. 10 v. Hamburg naar Bremen Hast I, 9 v. Oscarshamn naar Kingslynn. Hast III, 10 v. Gotenburg te Parijs verwacht. Hast IV, 11 Parijs verwacht. Hast V. 7 van Londonderry naar Swansea. Hebe Nobel, 9 v. Oostende n. Biyth. Helvetia, 9 v. Garston n. Ellesmereport. Hoflaan. 9 v. R'dam te Sables. Hondsrug, 12 v. Delfzijl te Goole verwacht. Houtman, 9 v. Leith te Flixborough. Jan Kreumer, 10 te Zaandam v. Landskrona. Java, 10 van Fowey te Amsterdam. Kemphaan, verm. 9 v. Waterford n. Antw. Leemans, 9 v. Lissabon n. Port Talbot. Leny, 9 van Bremen naar Hamburg. Lies, 9 van Wamemunde n. Oscarshamn. Marabu. 12 v. Lissabon te R'dam verwacht. Marcella, 10 v. Fawley te Cardiff. Matthew. 10 v. Liverpool te Casablanca. Miraeh, 9 v. Port Lyautey te Agadir. Monica, vertr. 11 v. Belfast n. Irvine. Nieuwland, 9 v. Grangemouth n. R'dam. Njord, 9 v. Faegerviken n. Boness. Noord. 10 v. Stanlow n. Billingham. Norma, 9 van Boness te Newburgh verw. Prior, pass. 9 Gibraltar. Servus. 9 v. R'dam naar Skien Fjord. Shamrock, vertr. 10 v. R'dam naar Gothenburg. Sirius, 9 v. Duinkerken te Londen. Spurt, verm. 10 v. Par n. Amsterdam. Strijpe, 9 v. Mldd lesbo rough n. La Coruna. Timor, 10 nog te Hamburg. Vecht, 10 v. Boston te R'dam verw. Vrede. 9 v. Borgestad naar Tofte. Vrouwepolder, 9 van Lissabon naar Antw. SLEEPVAART Blankenburg, 9 met slbt. v. Scheveningen te Rotterdam. F.lis. 9 van Amsterdam naar Haarlem. Hudson, met zuiger 9 voor Dakar aangekomen. Noordbolland. 9 Runsal Jebel gepass. Oceaan, met zuicer 9 140 m. W.ZW. Ras Fartak Schelde, 10 v. Vlissingen te Rotterdam. Schepen met passagiers en emlgrerenden Aldabi. 13 Rio de Janeiro verwacht. Alhena, verm. 23 v. R'dam naar Buenos Aires Alnati, 12 Rio de Janeiro verwacht. Bonaire. 12 te Paramaribo en 15 te Georgetown verwacht. Boskoop, 10 te Cristobal en 13 te Buenaventura verwacht. Cottica, 10-11 Amsterdam verwacht. Fairsea, 12 Sydney verwacht. Indrapoera. 14 Marseille verwacht. Joh. van Oldenbarnevelt. vertr. 9 v. A'dam n. Sydney 18 te Port Said verwacht. Nieuw Amsterdam. 14 New York %'erwacht. Noordam. vertr. 10 v. New York n. R'dam. Oranje, 16 Colombo verwacht. Oraniestad. ca. 12 Cristobal verwacht. Riindam, 10 10.30 u. R'dam verw. vertr. 16 v. R'dam via Le Havre, Southampton en Halifax naar New York. Veendam, 13 New York verwacht. Waterman, 16 Quebec verwacht. Wcsterdam. vertr. in 14 u. v. R'dam n. N. York Willem Ruys. 13 Port Said verwacht. Willemstad, verm. 15 v. A'dam n. Cristobal. Zuiderkruis, 12 Wellington verwacht.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3