Lagerhuis-debat over Britse politiek inzake Europa Zonder vooruitbetaling 4.00 P.w. f 4.00 P-w. f 2.00 p.w. Rijwielen 3.00 p.w. Stofzuigers 2.S1 p»- CENTRA jongens Amerikaans Systeem enige meisjes flinke jongeman Vlaggetjesdag gaat in ieder geval door Hevige gisting in de Labourfractie Stemmen bij volmacht of in een andere gemeente Santpoort „Prijs van IJmuiden" Luidsprekers 3 Jumpers in Een flinke jongen enige nette 7 Vrijwillige schipbreukelingen Bomaanslag in Tunis Vliegtuigbrandstof wordt schaars Verdaging van de R.T.C.met de West Scheepvaart Reders verwerpen bemiddeling van de Stichting van de Arbeid Velsens gemeentebestuur kent prijs aan eerste jager toe „Olijke uren voor vrolijke buren" WOENSDAG 14 MEI 19 5 2 (Van onze correspondent in Londen) Vanavond zal het Lagerhuis de Europese situatie onder de loupe nemen. Dit is het eerste debat van deze aard sinds de con ferentie van Lissabon. De grote belangstel ling, welke dit debat trekt, is vooral het gevolg van een hevige gisting in de Labour fractie over de West-Duitse herbewapening. Men vraagt zich af of de socialisten zich zullen losmaken van hun steun aan de re gering voor zover het de politiek jegens Duitsland betreft.Wijlen Ernest Bevin heeft slechts schoorvoetend Amerika's voortva rendheid op dit gebied gevolgd, nadat hij eerst de Duitse bewapening met klem had afgewezen. In December 1950 heeft de Labour-rege- ring een Duitse bijdrage tot een Europees verdedigingssysteem aanvaard. In Februari 1951 maakte Attlee duidelijk, dat er wat zijn partij betreft geenszins sprake kon zijn van een onvoorwaardelijke bewapening. De geallieerden in het Westen moesten eerst Marktprijzen. Heilbot 2,55-2,05, gr. tong 1,87-1,78, gr.m, tong 1,13-1,06, kl.m. tong 1,15-1,05, kl. tong I 0,99-0,90, kl. tong II 0,86-0,78, tarbot I 1,30-0,94 per 1 kg. Tarbot II 43-41, tarbot III 30, tarbot IV 31, tongschar 33-28, schartong 25-18, gr. schol 37, gr.m. schol 45 kl.m. schol 54, kl. schol 36, kl. schol II 35-11, schar 20-9, v. haring 26-21, makreel 28,50-22,50, gr. schelvis 30- 27, gr.m. schelvis 32-28 kl.m. schelvis 34- 28, kl. schelvis I 28-26. kl. schelvis II 21-10, wijting 15-10, gr. gul 34-266, midd. gul 27, ham 41, kl. wolf 34-30, poontjes 15-8,30, kl. koolvis wit 26-45, kl. rode poon II 12- 10.50 per 50 kg. Gr. kabeljauw 144-66, gr. kabeljauw 144-66, gr. koolvis zw. 46-38, gr. koolvis wit 1, gr .leng 57-55, gr. wolf 87-77 per 125 kg. Marktaanvoer. 90 kisten tong en tar bot, 4 heilbot, 20 tongschar en schartong, 125 schol, 35 schar, 37 haring, 91 makreel, 170 Oschelvis, 245 wijting, 87 kabeljauw en gul, 11 leng, 2 ham, 28 wolf, 15 poon, 55 koolvis, 25 diversen, totaal 1040 kisten. Eindelijk. Die éne trawler van giste ren heeft de prijzen tenslotte een beetje opgehaald. De regels grote kabeljauw lie pen op van f 60 tot f 90 per 10 stuks. Ook de kisten grote kabeljauw waren aanmer kelijk duurder en bereikten de f 70 per 125 kilo. Voor de schaars-aangeboden makreel bestond flink wat belangstelling van de zij de der rokers, die de kleine blauwpijpjes waardeerden op f 25 per 50 kilo. Voor tong is weliswaar ook wat meer neergeteld, maar het algemene niveau bleef aan de lage kant. Grote tong kwam niet hoger dan tot f 1.80 per kilo en de rest boekte gemiddeld maar f 1 per kilo, behalve de slips, die f 0,80 deden. Schelvis, die nog niet helemaal aan de eisen kon voldoen, hield de middenweg met f 28 tot f 30 voor grote en grootmiddel en f 23 "tot f 25 voor de braatsoorten. Omkeren. De Katwijkse logger „Wil ly", die Maandagmorgen ter visserij ging, moest dezelfde avond de reis alweer af breken, daar de keerkoppeling diverse ku ren begon te vertonen. Op een sukkeldraf je wist de schipper IJmuiden weer te be reiken, waar de reparatie zal worden uit gevoerd. Bij de vleet. Ook de KW 110 heeft Maandag na de afslag de brui aan de trawlvisserij gegeven en is binnendoor naar Katwijk vertrokken om te gaan klaar ma ken voor de vleetvisserij. Thans zijn alle schepen van deze rederij (H. Parlevliet Hzn.), vijf in getal, naar binnen gegaan om de trawi te .verruilen voor het fijnmazig want, dat straks de haringen zal moeten strikken. Vette markt. Daar ook de Bloemen- daal nog voor de afslag van vandaag kwam was er heel wat aanvoer. Totaal zijn ei- niet minder dan 4100 kisten aangebracht, alleen al door de trawlers met als supple ment nog wat van de kustloggers en de kotters. De „Tzonne" had 2000 kisten van IJsland, de „Limburgia" 110 kisten kabel jauw en gul, 110 gestripte wijting, 125 schelvis en piepers, 50 makreel, 60 diver sen en 250 stuks stijve kabeljauwen, de „Polderman" 110 schelvis, 120 makreel, 115 gestripte wijting, 200 dichte wijting, 100 kabeljauw en gul, 10 heek, 75 kleine kisjes haring en 180 stuks stijve kabeljau wen, de Eli Chénévière 50 kisten zwarte koolvis, 50 piepers, 150 blanke koolvis, 110 schelvis, 100 gestripte wijting, 90 dichte wijting, 40 makreel, 18 kleine kistjes ha ring en 250 stuks stijve kabeljauwen en de „Bloemendaal" tenslotte: 235 kisten ma kreel, 45 schelvis en piepers, 10 zwarte koolvis, 10 platvis, 10 wijting, 10 diversen, 550 stuks ijskabeljauwen en 470 stuks stijve kabeljauwen. In en uit. Dinsdag kwamen binnen: de IJM 262 227 226 32 54 71, KW 46 14 163 227, TEX 16 4, HD 180 774, UK 90. Naar zee vertrokken de UK 4 86 85 18 36 90 70, HD 54 131 180, BR 28 58 9, CG 1. IJM 241 202 239 318 215 226 23 57. KW 46 35 140 95, SCH 9, EH 20 en de CZ 3. Alles of niets. Nu ook de Bloemen daal al binnen is, ziet het er naar uit, dat er Vrijdag en Zaterdag geen trawlers meer zullen zijn te verwachten. De „oudste" ver trekkers zijn van de 6de Mei en zullen dus heel wat meer moeten vangen dan nu, om de moeite van de thuisstoom en de waag van de afslag er voor over te hebben. Garnalen. Dat er maar weinig belang stelling is voor gekookte garnalen bewees de aanvoer van Dinsdagavond weer eens toen 8 schuiten ongeveer 1500 kilo markt ten. De prijs lag om de 42 en 45 cent per kilo en een gedeelte moest worden opge houden. - Hoe het kwam. De Tzonne had pech toen de trawler juist te laat kwam om Dinsdagmorgen in Engeland te lossen. Er -was die dag slechts één trawler, aan de markt. De Woensdagmorgen was al volge boekt, zodat schipper v. d. Leek koers zette voor de Woensdagmarkt in IJmuiden. Daar was het schip feitelijk ook al weer te laat, omdat de beschikbare 11 losoloegen door de trawlers Eli Chénévière (2), Johannes Polderman (2), Limburgia (1) en Bloe mendaal (1) in beslag waren genomen als de vangsten dezer vier trawlers wat groter waren geweest. Vlootvaria. De Petten (IJM 49) is na de mislukte IJsland-reis weer ter Noordzee visserij vertrokken. De Eveline ligt voor - de Duitse bunker proef te draaien. De „Batavia" is in dok geplaatst voor schoon te maken. hun verdediging op orde brengen en de West-Duitsers zouden door middel van verkiezingen hun goedkeuring aan het be wapeningsplan moeten hechten. Over de door Attlee geformuleerde condities heerste vrijwel overeenstemming, behalve over het laatste punt. Eden acht voorafgaande ver kiezingen in West-Duitsland overbodig. Adenauer steunt namelijk op meer stem men dan de Labour-regering van destijds! Nu de socialisten echter in de oppositie zijn, komt hun onderlinge meningsverschil openlijker tot uiting. Attlee, Morrison, Shinwell en Noel Baker steunen de rege ring, voor zover deze hun eigen behoed zame politiek voortzet. Zij geloven niet, dat de Russen reeds in het stadium zijn om Oost-Duitsland op te offeren terwille van een geneutraliseerde eenheidsstaat. Dit is Stalin's laatste troef, maar hij heeft voor lopig nog andere, zo menen zij. Ook zij achten een nodeloos uitstel van de West- Duitse invoeging in West-Europa onge wenst hoewel ze aan de andere kant ook weer geen overhaaste beslissingen willen. Ook onder de conservatieve Lagerhuis leden zijn er velen, die er tegen gekant zijn de West-Duitse herbewapening er door te jagen. Voorzichtig verder tasten naar de Sovjet bedoelingen kan in de huidige omstandig heden, nu het Europese leger voor het be langrijkste deel nog een papieren leger is, niet als een ramp beschouwd worden en is een methode, die in brede kringen gepro pageerd wordt. Deze politiek is zo luidt een veel vernomen redenatie op het ogenblik waarschijnlijk realistischer dan het doen van stappen die, voorlopig, niet meer zijn "dan slagen in de lucht. Daarbij komt, dat de Duitse kwestie het Engelse publiek nauwelijks beroert. Dat zal denke lijk pas anders worden als de eerste West- Duitse formaties strammer dan ooit tevo ren langs de Duitse wegen marcheren, of als men zoals het plan is in Engeland zelf geconfronteerd zal worden met „schnei- dige" Duitse officieren, die als redders-in de-nood hun aanmatiging vermoedelijk niet op zullen kunnen. Verontrust Tot de verontrusten behoort vooral oud minister Hugh Dalton, die zich enkele maanden geleden in een radiotoespraak ronduit tegen Duitse herbewapening uit sprak en die nu het middelpunt vormt van het centrum en de linkse groepen van de Labourpartij, die het bewapeningsplan ver werpen of het zolang mogelijk willen op schuiven, zeker tot na de federale verkie zingen. De verklaring, gepubliceerd door het partijbestuur, waarin aangedrongen wordt op een conferentie met de Russen, om te zien of ze het eerlijk menen, heeft vooral dat doel. Overigens dekt de verklaring de diverse nuances in de Labourfractie, waar in de opinie vrijwel algemeen is dat de NAVO-landen nog te zwak zijn om een Duitse bewapeningsbijdrage te riskeren, terwijl de Russische voorstellen toch de moeite waard zijn om onderzocht te wor den op een conferentie. De rechtervleugel van Labour is met de 'regering om financiële en economische re denen voorstander van een Duitse herbe wapening, om de Engelse belastingbetaler, die thans voor de Duitse defensie opdraait, te verlichten en de Engelse exporteurs, die al we'er zoveel concurrentie van de Duitse industrie ondervinden, een ruggesteun te geven. De Franse hartspecialist dr. Alain-Louis Bombard heeft een wetenschappelijke ex peditie georganiseerd. Nog deze maand zullen 6 mannen op een geperfectionneerd vlot zee kiezen in Monaco om als „vrij willige schipbreukelingen" de Atlantische Oceaan over te drijven waarbij ze hun eten en drinken uit de zee moeten halen. Dr. Bombard wil daarmee bewijzen, dat de mens in staat is lange tijd zonder ander drinken en voedsel te leven, dan hetgeen de zee hem oplevert. Het benodigde zoetwater zal verkregen worden uit de lichamen van gevangen vissen. VLIEGTUIGONGELUK IN BRAZILIë. RIO DE JANEIRO (Reuter). Een Bra ziliaans vliegtuig met achttien passagiers ,en vier bemanningsleden aan boord is tus sen San Paulo en Bauru neergestort. Vijf inzittenden kwamen om het leven, de an deren werden gewond. TUNIS (A.F.P.) Op het hoofdpost kantoor van Tunis is gisteren een bom ge ëxplodeerd. Vier personen kwamen om het leven en twaalf werden gewond. Een deel van het postkantoor werd verwoest. De Nieuw-Zeelandse minister van Lucht vaart heeft verklaard, dat de Nieuw-Zee landse luchtvaartdiensten het gebruik van vliegtuigbrandstof met hoog octaangehalte met ingang van heden met 35 procent moeten beperken. In vele andere landen zijn, tengevolge van de staking in de Amerikaanse olie industrie, soortgelijke maatregelen ge troffen. De Australische omroep meldt, dat de Australische regering heeft besloten tot de instelling van een commissie, die belast zal worden met het opleggen van beper kingen op het gebruik van vliegtuigben- zine. De „Pan American World Airways" heeft meegedeeld, dat een aantal vluchten in Europa moet vervallen. Surinaams voorstel: De voorzitters der delegaties ter Ronde Tafelconferentie Neder!and-Suriname-Ne- derlandse Antillen hebben gistermiddag het volgende communiqué uitgegeven: Nadat, aansluitend op het overleg in de afgelopen week, in de vergadering der centrale commissie op Maandag voor enige belangrijke punten nieuwe redacties zijn vastgesteld, waarmede een nagenoeg af gerond geheel is verkregen, is in de ver gadering van de centrale commissie van hedenmiddag door de Surinaamse delega tie het voorstel gedaan om, teneinde de verkregen resultaten aan een rustige be schouwing in Suriname te kunnen onder werpen, het thans gevoerde overleg tijde lijk op te schorten en de conferentie der halve te verdagen opdat men zich in Su riname nader zal kunnen beraden omtrent de te vestigen nieuwe rechtsorde. Dit voorstel zal eerst in de delegaties worden besproken, waarna de centrale commissie erover zal beslissen. Op 25 Juni worden verkiezingen gehou den voor de Tweede Kamer. Wil men stemmen in een andere ge meente dan die, waar men in het kiezers- register is opgenomen, dan kan men dit in persoon ter secretarie van een gemeente mededelen van 14 Mei tot en met 10 Juni. Dit behoeft niet in de gemeente te zijn, waar men woont. Men moet opgeven de gemeente, waar men wil stemmen en een adres in die gemeente. Daar ontvangt men dan de oproepingskaart voor de verkie zingen. Stemmen bij volmacht is toegestaan aan kiezers die blijkens een geneeskundige ver klaring vermoedelijk niet in staat zullen zijn zelf aan de stemming deel te nemen, en aan kiezers die op de dag der stemming vermoedelijk vertoeven buiten de gemeente, waar zij in het kiezersregister zijn opge nomen. Formulieren voor stemmen bij volmacht zijn kosteloos bij de gemeentesecretarie ver krijgbaar. Het ingevulde formulier moet tenminste veertien dagen vóór de verkiezingsdatum weer bij de secretarie worden ingeleverd. De gemachtigde krijgt dan de oproepings kaart voor de stemming. De gemachtigde moet iemand zijn, die opgenomen is in het zelfde kiezersregister, waarin de opdracht gever is ingeschreven. Hij moet bevoegd zijn aan dezelfde verkiezing deel te nemen en mag niet meer dan één aanwijzing als gemachtigde hebben aanvaard. Hierop bestaat één uitzondering. Men mag twee keer gemachtigde zijn voor huis genoten. Een stemgerechtigde zoon zou dus zowel voor zijn vader als zijn moeder bij volmacht kunnen stemmen, wanneer beiden ziek zijn. Het staat nu als een paal boven water, dat de vlaggetjesdag in Vlaai-dingen, Sche- veningen en IJmuiden in volle fleur gevierd zal worden. Hierover zijn reders en haring vissers het in alle opzichten eens. Of de vloot op de twintigste Mei zal uitvaren is op dit moment nog een open vraag, hoewel in kringen van werknemers en werkgevers de hoop bestaat, dat men alsnog tot een overeenstemming over het toe te kennen loon bü de „nieuwe haringteelt" zal komen. ,'s Avonds om zeven uur wordt in de havens de feestverlichting ontstoken en naar men hoopt zullen later omstreeks tien uur bij de haven vreugdevuren worden aangestoken. In IJmuiden wordt eveneens zoals al gemeld is een optocht gehouden van muziek-, sport- en jeugdverenigingen en verder zal er een wielerronde voor ama teurs worden verreden. Op 18 Mei is in alle drie de havens de z.g. „kijkdag". Ver wacht wordt, dat ook een zeer groot aan tal buitenlanders deze evenementen in de drie voornaamste vissershavens zullen be zoeken. Reders wijzen Stichting van de Arbeid af. Nu de „Vlaggetjesdagen" in elk geval doorgaan, vernemen wij dat het vlagver toon van de loggervloot in de drie havens op Zaterdag en Zondag normaal een feit wordt en dat ook de rest van het program ma ongewijzigd blijft. Gisteravond hebben de reders besloten hun voorstellen te handhaven inzake de besprekingen over de lonen. Zij zijn niet genegen de Stichting van de Arbeid in deze kwestie te mengen, zoals de Uniebonden voorstelden. De reders prefereren het col lege van Rijksbemiddelaars als „onpartij dige tussenpersoon", zodat aangenomen moet worden op een bindende regeling. Inmiddels ligt de Scheveningse vloot al Indien daartoe aanleiding bestaat wordt ieder jaar na de aanvang van de Neder landse haringdrijfnetvisserij de zgn. „Prijs van IJmuiden" door de gemeente Velsen toegekend aan de schipper, die na de aan vang van de haringdrijfnetvisserij in het betrokken jaar als eerste met zijn vaartuig de door hem uit eigen vangst verkregen zoute haring aanvoert in IJmuiden. Het reglement, dat door het gemeente bestuur na overleg met diverse deskundi gen is opgesteld, zegt onder meer, dat de aanvoer wordt geacht plaats te vinden op het ogenblik, dat het vaartuig verbinding met de wal heeft verkregen. De prijs bestaat uit een legpenning en een oorkonde, waarop het feit van de toe kenning van de „Prijs van IJmuiden" in het betrokken jaar is vermeld; de uitrei king geschiedt door of namens het ge meentebestuur van Velsen. gereed in de haven en ook het Katwijkse Prins Hendrikkanaal ligt vol loggers, die de vleet aan boord hebben en morgen avond in een lange stoet naar IJmuiden vertrekken. De reders hebben tenslotte laten weten, dat zij zich, wat betreft het uitvaren van de schepen, niet aan de datum van de 20e Mei gebonden achten. De buurt- en speeltuinvereniging „D.S.S." heeft weinig moeite gehad, het Thalia Theater Dinsdagavond geheel met leden en donateurs te vullen, zodat Frans du Mée met zijn gezelschap alle gelegenheid werd geboden de belofte, welke in de titel van de ten tonele gebrachte cabaret-revue lag opgesloten, ten volle te realiseren. Maar voor het zover kwam, werd het podium voor enige verenigingsbelangen opgeëist. Nadat de voorzitter, de heer M. Broek, het publiek had begroet, betrad de secretaris de heer J. v. d. Stel de planken om de aanwezige ouders het grote belang van het speeltuinwerk nog eens onder het oog te brengen, waarna hij er zijn teleur stelling over uitsprak, dat de daaraan ver bonden werkzaamheden steeds door een klein aantal enthousiastelingen moeten worden verricht. Het bestuur had onlangs assistentie verzocht bij het onderhoud der speeltuinwerktuigen en van de twaalf op gegeven vrijwilligers hadden er niet min der dan tien uitgeblonken door afwezig heid. De heer v. d. Stel verzocht met klem wat meer begrip voor deze zaak. Na deze ontboezeming en hopelijk is zij niet vergeefs geweest werd het to neel ingenomen door het jeugd-elftal van „D.S.S.dat verleden jaar in de onder linge competitie een tweede prijs had be haald en nu als kampioen geëindigd is. De jeugdige voetballers werden gehuldigd met bloemen, toejuichingen en fanfares en de aanvoerder ontving uit handen van de algemeen sportleider, de heer W. v. d. Wie- Ie, de fraaie wisselbeker, waarom het vol gende seizoen de strijd opnieuw zal ont branden. Ter herinnering aan dit kam pioenschap werd elke speler een medaille overhandigd. Maar daarna kwam toch de beurt aan Frans du Mée en de zijnen, die binnen de vijf minuten de zaal in een uitbundige feeststemming wist te brengen. Hij was schier onuitputtelijk in het verzinnen van allerlei nonsensicale dwaasheden, waardoor zijn enthousiaste publiek van de ene scha terlach in de andere werd gebracht. Hij liet zich daarbij assisteren door Ellen Castell, Verda, Fred Wiegman en Johnnie Reijnolds, die eveneens belangrijk tot deze vrolijkheid bijdroegen. BESOMMINGEN VAN HEDENMORGEN Trawlers: Tzonne f31.100; Eli f 15.500; Pol derman f 15.800; Limburgia f 11.300; Bloemen daal f 11.000; loggers: IJM 218 f3950; HD 79 f3550; kotters: KW 189 f 500; IJM 229 f 740. TaWan, 12 640 m. ZO. Sable eil. Talisse, 12 300 m. W.t.N. Minlcoy. Tamo, 12 v. Buenos Aires n. Baltimore. Tankhaven II, 13 v. Sungeigerong te Prlok. Themisto, 12 570 m. W.ZW. Scilly's. TJifoodas, 12 van Balikpapan naar Nagoya. Tjlmenleng, 13 v. Semarang te Soerabaja. Tjiwangi, 13 v. Soerabaja n. Makassar. Tosari, 12 180 m. O.ZO. Socotra. Tegelberg, 12 dwars Str. Luzon. Telamon, 12 te New York. Tjitjalengka, 12 480 m. N.NO. Tristan de Cunha Tomori, 12 West Kreta gepass. Veendam, 13 v. R'dam te New York. Winsum, 13 v. Trinidad naar R'dam. Waterman, 12 240 m. O. Cp. Race. Willem Ruys, 12 in Golf van Suez. Winterswijk, 12 Kp. de Gata gepass. Woensdrecht, 13 v. Mena el Ahmadi n. Berre. Waal, pass. 12 Ouessant. Westerdam, 12 325 m. W. Scilly's. Zijpenberg, pass. 12 St. Paulsrock. KLEINE VAART Actinia, 13 van Boston te Middlesbro. Amoudspolder, verm. 13 13 v. Antw. n. R'dam Ary Scheffer, verm. 12 v. Liverpool n. Rouaan Barendsz, 11 van Oddesund te Arendal. Barracuda, 14 v. Karlstadt te A'dam verw. Bree Helle, vertr. 13 v. R'dam n. Londen. Bab-T, 11 v. Ronnskar naar Skutskaer Carpo, 13 v. Gen>t te Rotterdam. Da Capo, 12 v. Las Palmas. Dollard, 12 te Aarhus. Domburgh, pass. 13 Dover. Duiveland, 12 van Lubeck naar Goole. Escaut-, 13 v. La Pallice te R'dam. Franka, 12 v. Gothenburg te Londen. Frederik., 12 van Cardiff te Rouaan. Frisia, 13 v. Shellhaven te Rouaan. Hartel, verm. 14 v. Antwerpen n. Hamburg. Hast V, 12 v. Sansea 15 R'dam verwacht. Hebe Nobel, 11 v. Oostende te Blyth. Heemskerk, 12 van Hamburg te Boness. Henrica. pass. 13 Texel. Hondsrug, 13 van Goole te Rotterdam verw. Insco Mariner, 12 v. Las Palmas. Jan Kreumer, 13 v. Zaandam te Maassluis. Jo, 12 te Delfzijl. Joost, 12 te Zaandam van Skutskaer. Jokurna, 10 v. Boston te Abarry. Kemphaan, 13 v. Waterford te Antwerpen. Leny, 12 v. Hamburg te Newcastle. Larix, 11 Kiel gepass. n. Domsjo. Leuvehaven, vertr. 13 v. R'dam n. Antw. Marcella, 13 v. Avonmouth n. Plymouth. Midsland, 12 v. R'dam te Grangemouth. Mir ach, 12 v. Agadir n. Casablanca. Mirzam, 12 v. Agadir te Rouaan. Mulan, 11 v. Kopenhagen naar Rotterdam. Nassauhaven, 13 nog te Antwerpen. Netta, 11 van Casablanca naar Nantes. Njord, 13 te Delfzijl. Noord. 12 bij Royal n. Blllingham. Noorderhaven, 12 v. Warnemunde 14 Tofte verw. Norma, 13 v. Newburgh naar Londen. Palma, 12 v. Drogheda naar Sandefjord. Ponto, 11 te IJmuiden van Bougie. Prima, 12 v. Bayonne te Huil. Prinsengracht, 12 van Lissabon. Prinses Wilhelmina, 13 R'dam verwacht. Rapid, 12 van Rouaan te Parijs. Re-ma, 13 te Hull verwacht. R.P.S., 12 van Lissabon n. Oporto. Silvretta, 12 van Algiers te Southampton. Soemba, 14 te Gibraltar. spoianoa, 12 v. Mostagenem te Algiers. Spurt, verm. 13 v. A'dam n. IJmuiden. Teuna, 12 v. Newburgh te Londen. Texel, vertr. 13 v. R'dam naar Hamburg. Timor, vertr. 13 van R'dam naar Hamburg. Ton, 12 te Waterford. Toos, 12 van Cork naar Swansea. Trompenburgh, 14 te Antwerpen verw. Urmajo, 12 van Shoreham te Huil. Valbella, 12 te Safi. Venus, 12 v. Lowestoft naar Londen. Vrede, 121 v. Tofte naar R'dam. Vrijburgh, pass. 113 Kp. Roca. Westlaan, vertr. 13 v. Hamburg naar Bremen. Westropa, 12 v. Wamemur.de te Nyköplng- Wiebold Bohmer, 13 nog te Algiers. SLEEP VA ART Atlantis. 12 bij Barbados. Noordholland. 13 v. Rastanura naar Massawa. Oceaan, 12 bij Golf van Maslra. Thames, 12 pass. Gibraltar. Inbraak in Santpoortse school Vanmorgen zijn de kinderen van de R.K. school aan de Wulverderlaan in Santpoort naar huis gestuurd, met het oog op een politie-onderzoek naar de vermissing van gelden voor schoolreisjes en de vernieling van schoolmeubilair. Men vermoedt, dat er vannacht is ingebroken er was althans een hevige ravage in de school aangericht zodat er vanmorgen een uitgebreid onder zoek is ingesteld, waarbij de kinderen beter naar huis gestuurd konden worden. Aagtekerk, 13 te Hongkong. Alwaki, 13 van New Yoi-k te Buenos Aires Alblasserdijk, pass. J2 Azoren n. Antw. Algenib, pass. 12 Ouessant. Alnati, 12 v. Rio de Janeiro n. Las Palmas. Arendskerk, 13 te Suez. Alblasserdijk, 17 Antwerpen verw. Amsteldiijk, 12 500 m. O.ZO. Kp. Race. Aalsdijk, 12 155 m. W..Z. Scilly's. Abbekerk, 12 'te Adelaide. Adinda, 13 v. Pladju te Singapore. Alamak, 12 65 m. Z.ZO. Valencia. Alcyone, 12 200 m. W. Scilly's. Al'kaid, 12 210 m. O.NO. Baia. Alphard, 12 380 m. NO. Flores. Ampenan, 12 dwars Malta. Amstelpark, 12 290 m. NO. Bermuda. Argos, pass. 13 Kp. Vilano. Ai'keldijk, 12 260 m. W. Scilly's. Arundo, pass. 12 Beachybead. Bantam, 12 van Liverpool n. R'dam. Blitar, 12 te Port Said. Borneo, 12 Port Said verwacht. Barendrecht, 12 van R'dam n. Curagao Boschfontein, 13 v. Southampton te Antw. Bonaire, 12 v. Paramarioo n. Georgetown. Bennekom, 12 van Hamburg naar Bremen. BirWa-ng, 12 in Str. Malakka. B-lommersdijk, 12 270 m. O.t.Z. Kp. Race. Breda, 12 160 m. O.NO. Sombrero. Britsum, 12 470 m. W.ZW. Scillv's. Caltex Pemis, pass. 12 Kp. St. Vincent. Caltex The Hague, 13 te Sidon. Ceram, 12 v. Madras naar Colombo. Coryda, 13 v. Bahrein te Cochin. Clavella, 13 van Hull te R'dam. Caltex Leiden, pass. 12 Casquets. Caltex Nederland, pass. 12 Burlings. Caltex Utrecht, pass. 12 Kp. Tenez. Celebes, 12 v. A'dam te Liverpool. Ceronla, 11 dwars Anamba eil. Cistula. 12 130 m. N.t.W. Massawa. Delfland, 12 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Drente. 13 van Marseille. Delft, 11 170 m. N.NW. Finisterre. Duivenidijk, 12 800 m. O.ZO. Bermudas. Edam, 15 Antwerpen verwacht. Esso Amsterdam, 12 200 m. NO. Fayal. Esso Den Haag, 12 240 m. NW. Flores. Esso Rotterdam, 12 540 m. NO. Flores. E-irema, 12 25 m. W.ZW. Ouessant. Friesland (KRL), 12 v. Soerabaja n. Panarukan Gaasterkerk, 12 te Antwerpen. Groote Kerk, 13 v. Suez te Aden. Garoet, pass. 12 14 u. Gibraltar. Gordias, 12 v. Istanboul te Izmir. Ga-dilla, 12 900 m. NO. Barbados. Geoimtra, 12 110 m. ZW. Scilly's. Heelsum, 12 v. New Orleans naar Houston. Helicon. 12 te Ciudad Trujillo. Haulerwijk, van Manali naar Nederland. Hector, 12 van Mersin n. Piraeus. Hersilia, 12 320 m. ZW. Fayal. Hydra, 12 440 m. N.NO. Flores. It ter sum, 12 320 m. W.t.Z. Scilly's. Indrapoera, pass. 12 Kp. de Gata. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 13 Kp. St Vin cent naar Port Said. Japara (KPM), 12 v. Batjan naar Makassar. Jupiter, 12 75 m. W.t.Z. Kreta. Khpfontein, pass. 12 Finisterre. Kota Baroe, 12 van Sorong naar Menado. Kota Inten, 13 v. Singapore te Prlok. Kieldrecht, 13 te Manilla. Laagkerk, 12 v. Suez n. Aden. Limburg, pass. 12 Saban-g. Laertes, 12 te Colombo. Lareniberg, 13 v. Lome naar Takora. Leersum, 12 v. Charleston naar Le Havre. Lekkerkerk, 12 100 m. N. Kp. Guardafui. Leuivekerk, pass. 12 Str. Messina. Lutterkehk, 12 nog te Bahrein. Lawak, 12 420 m. Honolulu. Lir.ge, 13 te Vasa. Maasland, pass. 12 Madeira. Manoeran, 13 v. Aden te Port Sudan. Modjokerto, 13 Prlok verwacht. Molenkerk, 12 v. Freetown naar Dakar. Muiaerkerk, 12 v. Port Soedan te Aden. Marken, 13 te Aden verwacht. Macoma, 12 in Str. Soenda. Marpessa, 12 in Torre Straat. Mltra, 12 bij Sombrero eil. Myonia, 12 by Oran. .Maetsuycker, 12 v. Priok n-aar Fremantle. Malea, 13 v. Miri te Singapore. Marise, pass. 12 ten Z. Socotra. Mentor, 12 bij Goil v. Biscaye. Merwede, 12 340 m. W. Scilly's. Mirza, 15 v. Balikpapan te Miri verwacht. Noordwyk, pass. 12 Ouessant. Nigerstroom, 12 te Takoradi. Nieuw Amsterdam, 12 200 m. O.ZO. Sable ell. Moordam, 12 290 m. ZO. Sable eil. Oranje, pass. 12 Aden. Oranjefontein, pass. 13 Ouessant. Oranjestad, 11 v. Porto Limon. Ootmarsum, pass, 12 Abaco. Parkhaven, 12 v. Montevideo n. Buenos Aires Prins Maurits, pass. 13 Famepoint. Papendrecht, 12 Ouessant gepass. Prins Alexander, ca. 20 R'dam verwacht. Prins Willem V, pass. 12 Kingston n. Montreal. Prins Joh. Willem Friso, 12 200 ZW. Cp. Clear. Paula, pass. 12 Singapore. Poseidon, 12 510 m. NO. Sombrero. Prins Fred. Hendrik, 13 by Anti Costie eil 25 R dam verwacht. Prins Fred. Willem, 13 320 m. NW. Scilly's. Prins Joh. Willem Friso, 12 200 m. ZW. Kp. Bon. Raki, pass. 12 Gibraltar. Rempang, 13 v. Curasao te Hollandia verw. Riouw, pass. 12 Gibraltar n. Algiers. Reael, 12 v. Menado n. Makassar. Roebiah, 12 600 m. O.l.Z. Socotra. Reyniers, 12 v. Donggala n. Kwandang. Ridderkerk, 12 500 m. NW. Kaapstad. Rossum, pass. 12 Finisterre. Rijn kerk, 13 nog te Damman. Sarangan, 12 v. Priok naar Belawan. Sibajak, 12 870 m. O.NO. Kp. Race. Singkep, 12 v. Singapore n. Belawan. Stad Alkmaar, 12 v. Middlesbro naar Narvik. Stad Haarlem, 12 van Sfax naar R'dam. Straat Makassar, 13 te Miri. Sliedrecht, 13 v. Swansea te R'dam. Sambas, 12 Anamba eil gepass. Slad Leiden, 12 180 m. Z. Bermuda. Stentor, 12 1200 m. NO. Barbados. Sumatra, 12 600 m. O.t.Z. Socotra. Saidja, 12 v. Muni ok te Pladju. Saparoea, 12 te Khorramshar. Talisse, pass. 13 Minlcoy. Tero, pass. 13 Scilly's. Tibia, 13 van R'dam te Amsterdam. Titus, 13 van Amsterdam te R'dam. Taria, 13 v. Balikpapan naar Singapore. COSTUUMS van het fijnste weefsel, in de moderne dessins TAILLEURS van de mooiste tropical - ga bardine van eigen atelier REGENJASSEN in di verse kleuren, zuiver import JAPONNEN en DEUX. PlèCES Keuze uit 250 stuks 2.50 p-W. diverse kleuren Onze inkopers staan U garant niet alleen voor de scherpe prijzen, maar ook voor de 1ste klas kwaliteit. Reeds meer dan 6000 cliënten zijn tévreden over ons systeem. Geen bank. Geheimhouding verzekerd. Al onze goederen onder garantie. Levering binnen 2 dagen. Kennemerplein 1 - Telefoon 19373 - Haarlem BEVERWIJK. Alkmaarseweg 93 ALKMAAR - HEERLEN Onder controle van de Nederlandsche Vegetariërsbond. Een product van N.V. Noord-Hollandsche Margarinefabriek te Zaandijk. Gevr. NET MEISJE, v. Leeu wenstraat 49, IJm. WERKSTER b. z. a. voor en kele dagen p. w. Willems- beekweg 13, IJmuiden-O. Spoed! 250.— TER LEEN GEVR., tegen behoorl. rente, waarborg aanwezig. Brieven L 1222. Wie ruilt- -pr. JONG. RIJ WIEL, compl. m. nw. ban den, voor dito herenrijwiel? M K. Hofstedestr. 14, IJm. IJM.-O. MIDDENSTANDS WONINGEN f 8500, le hyp. f 5500. Drieh. landhuizen f 15.500, hoge hyp. besch. Br. L 1180. HYPOTHEKEN, rente 4 pet. Inl. J. Bais, Da Costalaan 51, Driehuis. Tel. 5686. Gevonden: AUTOPED. Te gen adv.kosten terug v. Leeu wenstraat 65. Na 18 uur. IJm. Wie wil gr. WONING ruilen omg. Ziekenhuis Zeeweg? Brieven L 1223. WONINGRUIL. Schoonoort- straat 11, Velsen-N., kamer keuken, 3 slaapk., badk.. zol der, naar IJm.-O. Etage-wo ning geen bezwaar. Moet nieuwb. zijn. HUISMOEDERS LET OP! Als u uw lompen en metalen wilt opruimen, doe het aan een betrouwbaar erkend koopman. Bespaar u zelf een loop. maar bel even no. 6338 en het wordt gehaald. Be leefd aanbevelend J. Fran- sens, v. d. Zwaagstr. 18, IJm. Oost. Te koop: KLEINE B. M. en een Sharp, D. K. W. motor 98 c.c. Kweekerslaan 5, Santpoort. Te koop; wit KOLENFOR- NUIS. accordeon 12 bassen, grijs kort damesjasje wegens te groot m. 46 en zwarte klokrok m. 46. Ger. Doustr. 65, IJm.-O. Te koop: mooie kleine SHET- LANDSE PONNY. ruim 3 j. oud. Te bevragen J. Fransens v. d. Zwaagstr. 18. Tel. 6338, IJmuiden-O. SLACHTGEIT te koop met jonge konijnen. Zandersstr. 18, IJmuiden-O. Te koop: g. stand IJmuiden, DUBB. WOONHUIS, leeg te aanv. Kan ook inger. worden tot woning en bedrijfspand. Pr. f 5000. Te bevr. P. Blee- ker, Santp. Tel. 8077. Te koop: 4 pits GASFOR NUIS Küppersbusch f 75, haard f 25. Nachtegaallaan 16 IJmuiden-O. Te koop: JONGENSFRAME 10-13 jaar. De Ruyterstr. 24, IJmuiden. Te koop MOTORBAKFIETS. Herenduinweg 56, IJm.-O. MARKIEZEN OVERTREK KEN f 9. Grote maten f 12!!! Prima werk, goedkoop, ijzer- sterk, le kwal. mark. doek f 7 p. m. Kerkerinklaan 23, Santp. tel. 8396. Te koop: pracht SMYRNA KLEEDJE. Casembrootstraat 42, IJmuiden. Gevraagd tegen 15 Juni door jong gehuwd ir. (2 k.) werk zaam te Velsen, twee al of niet gemeubileerde kamers met keuken, desnoods pen sion. Brieven met prijsopgave Boekhandel de Wit, no. 1352, Bloemendaal. Te koop: een zeer goed ELECTR. FORNUIS weg. verhuizing. Wijkerstraatweg 277, Velsen-Noord.. OOK UW ADRES! Rood koper 1.50 en zw. geel 90 ct. p. kg. Lood en zink 80 ct. p. kg. Lompen 25 ct. en cou ranten 5 ct p. kg. Tev. zol deropruimingen. Parkstr. 10 bij het station Haarlem. B. z. a. NET MEISJE v. Di. en Wo. Brieven L 1200. Voor jonge meisjes voor ƒ10.45 in ,.D E NIEUWE W O L B A A L' Lange Nieuwstraat 777 GEVRAAGD leeftijd 1617 jaar. N.V. CENTRALE BAKKERIJ. Visstraat 6, IJmuiden. Kousenatelier HIN - Velsen Het is nog mogelijk om die een nieuw vak willen leren op ons atelier te Velsen te plaatsen. Wij leren U bijv. het mazen en controleren van nylon-kousen. Aanmelden dagelijks, bij voorkeur 1416 uur, Kal- verstraat 11, IJmuiden-Oost, 2 minuten van de pont. GEVRAAGD voor Reinigingsmachine. Chem reiniging Old Clothes New, Koningsplein 10 IJmuiden GEVRAAGD voor metaalbewerking. Aanmelden aan de fabriek IJmuidergtraatweg 51 IJmuiden.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 3