Mat spelend Haarlem miste de fut voor een overwinning <5>mh-de trots van de Amerikaanse tabakkers HHC ongeslagen aan de kop van de ranglijst Veel sterker HDVS won met 2-1 van Ajax Voetbaluitslagen De punten gingen naar Tilburg 0ee' Strafschop bracht beslissing Engeland speelt gelijk tegen Italië Nederlanders lopen Noren onder de voet Courses te Duindigt 3 Nieuw Nederlands record van HPC'er Tjcbbes BARTELJÖRISSTRAAT 20 tt. TEL. 15459 Duitsers winnen opnieuw van Engelse amateurs Tennisuitslagen Tennis HLTG verliest van Dash de „volbloed" Amerikaan! Broadis en Amadei maken de goals Sport in 't kort Aardige wedstrijden om de „Zilveren Schaak' Uitslagen H.V.B. Honkbaluitslagen Handbal MAANDAG 19 MEI 19 5.2 Zat Haarlem de vermoeiende oefenwedstrijd tegen Leeds United nog in de benen? Hadden de Haarlemmers hun gedachten tijdens de prachtige zomermiddag bij minder vermoeiende zomersporten? Of.... vond Haarlem het afdelingskampioenschap alleen meer dan genoeg eer voor het afgelopen seizoen en streefde het niet meer naar nieuwe successen? Wie zal het juiste antwoord op deze vragen geven? Een feit bleef het echter, dat Haarlem in de eerste wedstrijd om het kampioenschap van Nederland tegen Willem II een matte en slechte partij voetbal liet zien aan de achttienduizend toeschouwers, die zeker in de tweede helft teleur moeten zijn gesteld in de prestaties van de rood-blauwen. Twee-drie werd het uiteindelijk. En met die uitslag mochten de Haarlemmers eigenlijk nog dik tevreden zijn. Tijdens de nationale zwemwedstrijden, die in het Oostelijk zwembad in Rotterdam wer den gehouden, is Tjebbes van HPC er in ge slaagde het Nederlands record 200 m. vrije slag te verbeteren. Hij legde de afstand af in 2 min. 12 sec. Het oude record stond sedert 8 Maart van dit jaar op zijn naam met 2 min. 12.6 sec Direct na het beginsignaal al bleek het, dat de Haarlemmers niet in bun beste vorm staken. Maar degenen, die Haarlem Don derdagavond zo uitstekend aan het werk hadden gezien tegen de Engelse professio nals weten dat aan de zenuwen. Zenuwen, die al zo veel belangrijke wedstrijden kapot maakten. Doch hoe meer de wedstrijd vorder de, hoe meer bleek ook, dat het niet de zenuwen waren, die de Haarlem mers zo slordig deed plaatsen en zo mat en loom deed spelen, maar een zichtbare voetbalmoeheid. En de Til- burgers maakten daar handig gebruik van. Steeds meer legden zij hun tempo aan de Haarlemmers op en ook steeds meer lieten zij blijken zowel in het middenveld als voor het doel dat zij technisch en tactisch beter voetbal speelden. En ook dat zij harder wilden zwoegen voor twee kostbare punten in de kampioenscompetitie. Toch was het Haarlem, dat het eerst succes had van beide partijen. Juist toen de gevaarlijke Tilburgse middenvoor Van Roessel tot twee maal naast en een maal over het Haarlemse doel had geschoten, trok Haarlem ten aanval en Kors was het die nadat Van Osch een vrije trap van Barends tegen doelman Botermans had aangekopt de bal voor zijn voeten kreeg en zonder ook maar een seconde te aarze len met de buitenkant van zijn schoen de bal in de rechterbenedenhoek trapte (1-0). Weer gelijk En juist uit deze achterstand putte Wil lem II de moed om nog krachtiger in de aanval te gaan dan voorheen. Anderhalve minuut na de goal van Haarlem was het toen al weer gelijk. De rechtshalf van Wil lem II Formanoy gaf een cross-pass aan Van Roessel, die zich omdraaide en op zijn beurt, linksbuiten Becks eenzelfde pas gaf. En Becks maakte geen fout. Met een hard schot passeerde hij doelman Snijders (1—1). En wat de Tilburgers wel hadden klaar gespeeld, gelukte de Haarlemmers niet. Want dat tegendoelpunt prikkelde de rood- blauwen juist niet tot tempo-verhoging" en groter activiteit. Daarbij kwam nog, dat de hechte Haarlemse defensie enkele zwak ke punten vertoonde. Oclenthal, een van de uitblinkers bij de interlandwedstrijd van verleden week, was veel minder dan an ders en moest verschillende malen toezien hoe de uiterst snelle en behendige Becks hem passeerde en scherpe voorzetten gaf. En Barends. die volbracht zijn taak wel heel slecht. Als hij geacht werd een hel pende voet te bieden aan zijn voorhoede, dan was hij er niet en waren de Tilburgers voor het Haarlem-doel, dan liep hij nóg ergens in het middenveld en arriveerde veel te laat op de plaats waar hij nodig was. Daarom ook was Willem II voor het doel veel gevaarlijker. En was Snijders niet in uitstekende vorm geweest, dan zou Haar lem voor de rust een veel gi-oter achter stand hebben gehad dan nu het geval was. Want nu werd het slechts 12, nadat rechtsbinnen De Bruyckère een goed ge plaatste pass van linkshalf Mommers langs spil Laan had getikt en bijzonder fraai achter de kansloze Snijders had ge schoten. In de aanval Het was een iedereen duidelijk, dat Haarlem uit een ander vaatje diende te tappen wilde het nog tot redelijke resul taten komen na de rust. En dat deden de Haarlemmers ook. Direct na de hervatting namelijk kwamen ze in de aanval. De Groot kopte toen net naast het doel en Van Osch gaf Groeneveld een pass, die ook. al bijna een doelpunt was geworden. Bijna, maar het schot ging naast en Willem 2 legde er ook een schepje bovenop. En van dat mo ment af, verviel Haarlem weer in het spel van voor de rust. Het plaatsen werd direct weer veel minder en ook het tempo zakte aanmerkelijk. Willem II echter had geen last van fut loosheid en combineerde er lustig op los. Haarlem werd dan ook weer spoedig in de verdediging gedrongen en kon zich niet meer los maken van de steeds groter wor dende druk op doelman Snijders. Toen Odenthal voor de zoveelste maal weer eens gepasseerd was en Becks een scherpe voor- ADVERTENT1E \J/ n KHAKI SHIRTS - SHORTS Ook de tweede ontmoeting tussen de amateurploegen van Duitsland en Engeland is met een Duitse zege geëindigd. Ditmaal wonnen de gastheren met 2-0 (rust 1-0), nadat ze kort geleden te Dusseldorf met 2-1 de baas waren gebleven. In het eerste kwartier beheersten de ver dedigingen het spel, maar daarna kwamen ook de voorhoedespclers aan het woord en ontstonden voor beide doelen gevaarlijke situaties. De Duitsers werden geleidelijk sterker en in de 35e minuut opende de midvoor Zeitler uit een verrassende aanval de score. Na de hervatting kwamen de Engelsen sterk opzetten. Hun overwicht duurde een kwartier, maar hun voorhoede beschikte over te weinig stootkracht en toen de Duit sers zich eenmaal aan de druk ontworsteld hadden, bleven zij het beste van het spel behouden. Dank zij een doelpunt van hun linksbinnen Schroeder wonnen zij tenslotte verdiend niet 2-0. zet kon geven, was het rechtsbuiten De Jong, die van een misser in de verdediging gebruik maakte om de Tilburgers aan een voorlopig veilige 3.1 voorsprong te hel pen. Dat was in de vijftiende minuut en Haar lem zag toen wel dat het niet verder zo kon. De voorhoede werd omgezet en direct kwam er even meer gevaar in de Haarlem- aanvallen toen de harde werker Jacob mid denvoor ging spelen en Kors zijn plaats als rechtsbuiten innam. Maar successen bleven ondanks alles uit. Willem 2 vond dat toen een reden om het wat kalme? aan te gaan 'doen. En die gelegenheid grepen de Haarlemmers ein delijk aan. Ondanks het feit dat zij de min dere bleven van hun tegenstanders, ver plaatsten zij het spel naar de speelhelft van Willem II, maar vonden daar de Til burgse achterhoede in een hechte formatie. Hecht, omdat de kanthalfs Mommers en Formanoy in het middenveld tóch de baas bleven over hun tegenstanders en boven dien op tijd in de verdediging terug waren om daar het gevaar te keren. En toch lieten de Tilburgers in de ach terhoede een steek vallen. Want vijf mi nuten voor tijd na een half uur van slap voetbal werd het harde werken van Jacob plotseling beloond. Deze passeerde namelijk zijn bewaker Van Beers en gaf Botermans geen schijn van kans (23). Doch daarbij bleef het. Willem II zag het gevaar van een eventueel gelijk spel tijdig opdoemen en legde er weer een schepje bovenop. Gescoord werdt er echter, niet meer. En zo verloor Haarlem dus de eerste wedstrijd tegen een veel betere tegenstan der verdiend met drie-twee. Een nederlaag, die de rood-blauwen volkomen aan zich zelf konden toeschrijven, omdat zij niet de activiteit aan de dag legden, die nodig was om een elftal van elf opportuniteitsvoetbal- lers die bovendien nog over een gave techniek beschikten een halt toe te roepen. Na een „hakje" van Van Roessel scoorde de linksbuiten van Willem II Becks met een fraai schot het eerste doelpunt voor zijn ploeg. De prachtige duiksprong van Snijders was tevergeefs. Geheel rechts Becks. Hoofdklasse A: Leimonias IILeimonias I 0—6 Cvoorl.)Thor RW IDDV I 3—9. Hoofdklasse B: Festina I—NMC I 4—5 (voorl.); Enschedése LTC IHilversumse LTC I 66; Het Spieghel IPhilharmonie I 26 (voorl.); Dash IHaarlemse LTC I 7—5. Overgangsklasse A: Hilversumse LTC II Inside I 26; Leidse LTC IJoy II 44; West rust IGooiland I 62; DDV IIGroe- nendaal I 62. Overgangsklasse B: Oranje TC II—Leimo nias VII 53; Leidse Stud. IThor RW V 35; DDV IVPit 53; Groenendaal II Beverwijk I 26; NMC IIMetselaars II 30: Het Spieghel IVGroen Wii Hl 4—4; Brederode ILeimonias V 53; Shell I Juliana 6—1 (voorl.): De Acmstelspelers I— Rood Zwart I 44; Hilverheide II"t Stort I 3—5; Groen Wit II—VVGA II 7—1. Voor de hoofdklasse B van de KNLTB won Dash met 75 van de Haarlemse LTC. De gedétailleerde uitslagen luiden: Heren enkelspel: Hughan slaat Weidema 61, 64; Van Beers slaat mr. Dreesmann 64, 64; Ahthonysz verliest van mr. Erd- man 46. 36; Van Zoelen verliest van Hooyen 16, 16. Dames enkelspel: mevr. Hughan verliest van mej. Schraagen 68, 57; mevr. Wu slaat mej. Goeting 5—7, 62, 7—5; mej. Arriz verliest van mevr. Reus 16, 16. Gemengd dubbelspel: mevr. Hughan en Hughan slaan mevr. Reus en Weidema 61, 75; mevr. Wu en Van Zoelen verliezen van mej. Goeting en Hooyen 16. 36. Heren dubbelspel: Hughan en Van Zoelen slaan Weidema en Hooyen 63. 63; Van Beers en Anthonysz slaan mr. Erdman en mr. Dreesmann 64. 36. Dames dubbelspel: mevr. Hughan en mevr. Wu slaan mevr. Reus en mej. Schraagen 4—6, 6—4, 6—4. Het derde honkbalweekeinde heeft enkele topclubs en hekkesluiters aangewezen. In de eerste klasse staat HHC nu met 6 punten aan kop, op de voet gevolgd door OWO met 5 punten. RCH kwam door een 11-4 nederlaag tegen ABC onderaan. Schoten heeft in Amsterdam alle mogelijke moeite gedaan OWO er onder te houden. Vele innings lang stond zij met 1-0 voor toen hoofdscheidsrechter Bakker een OVVO-speler van het derde honk thuis liet komen wegens een wel zeer subtiel schijngeval. Deze morele klap kwamen de Haarlemmers niet meer te boven. Zij verloren met 3-1. S.C. Haarlem ging wel glansloos ten onder tegen Blauw Wit (9-0). De Amsterdammers werden geen moment door de Sportclub bedreigd. HHC zorgde voor de enige Haarlemse over winning door VVGA met 3-1 te slaan. O .V.V. O.-Schot en 3—1 Drie innings lang gingen beide partijen voor nul aan de kant. In de vierde innings werd Van den Berg in het rechtsveld ge mist. Toen Hoogenbos hierna weliswaar 3-slag kreeg doch uitgegooid moest wor den op het eerste, zag Van den Berg kans een honk verder te komen. De honkslag van Geurts was toen voldoende om hem thuis te brengen. (01). Het Schotenveld deed hierna meer dan haar plicht. Vooral een prachtige running- catch van Lukkien verdient vermelding. Toen scheidsrechter Bakker het hierboven vermelde schijngeval constateerde werd het 11. Schoten was toen de kluts kwijt. Een fout van Hogendijk werd gevolgd door een tweehonkslag van Roozenclaal en een honkslag van Boersma. (13). In de negende innings kreeg 'Schoten r.og twee mensen op de honken, maar twee vang- ballen redden de Amsterdamse zege. H.H.C.-V.V.G.A. 3—1 In een vlotte wedstrijd hebben de Haar lemmers hun derde overwinning behaald. Reeds in de eerste innings werd het 20 door honkslagen van Jolc en Vrene- goor Sr. Wel maakte VVGA in de derde innings er 2—1 van toen Pronk (4 wijd) en Bloem (honkslag) op de honken kwa men. In de 7e innings werd het 31 door de gebroeders Vrenegoor. R.C.H.-A.B.C. 4—11 RCH is in alle opzichten tegengevallen Zaterdagmiddag. Tot de zesde innings ging het nog wel, doch daarna was het hek van de dam. De Amsterdammers hanteer den met groot gemak het slaghout, terwijl de Heemstcdcnarcn bovendien vele fouten maakten. RCH (Jongeling) 10 x 3 sl., 5x4 wijd, 7 h.s. tegen. ABC (Marsland) 10 x 3 sl., 5x4 wijd, 3 h.s. tegen. RCH 7 fouten, ABC 4 fouten. Blauw Wit-S.C. Haarlem 90 Blauw Wit heeft de Haarlemmers geen schijn van kans gegeven zich vier punten van hen te distanciëren. In de 2e innings was het reeds 40 door 2x4 wijd en ADVERTENTIE ORAN... NU DE MEEST GENOTEN SIGARET IN NEDERLAND! - mm PmMB es* |-|un prachtige, „sun-kissed Southern Bright Made from "sun-kissed" tobaccos Hun prachtige, „sun-kissed" Southern Bright Leah, Burley- en Maryland-tabakken geven die echte vóór-oorlogse, puur Amerikaanse imaak en geur/die Oran zo machtig lekker maakt. In één maand werd Oran ook in Neder land de beste vriend van critische rokers Bijna veertigduizend toeschouwers zagen Zondagmiddag in het Olympisch Stadion in Amsterdam de Schicdamsc kampioensploeg Hermes DVS met 2-1 een verdiende over winning op Ajax behalen. Verdiend, maar zwaar bevochten was de zege van HDVS, dat vrijwel de gehele wed strijd het beste spel liet zien. Dat de over winning tot stand kwam door een straf schop, die door Van Buitenen hard werd ingeschoten, moet de Schiedammers echter niet bevredigd hebben. Vooral in het laatste half uur van de eer ste helft was er maar één ploeg op het veld: HDVS. De Amsterdammers, die goed waren begonnen, werden teruggedrongen en kon den zich aan deze druk niet meer ontwor stelen. Steeds weer kwamen de Schiedam mers voor het doel van Visser, die zich ech ter slechts eenmaal liet passeren. HDVS, met invallers voor Van der Tuyn en Stolk, die beiden geblesseerd zijn, speelde sneller en rukte de Amsterdamse verdediging met verre passes naar de vleugels uiteen. De Amsterdammers misten beide backs, Pot- harst voorlopig geschorst en Boskamp ter observatie in het militaire hospitaal opgenomen waarvoor Bouwens en Van Mourik waren opgesteld. Zij deden hun best, maar was doelman Visser niet in een buitengewone vorm geweest, de Schiedam mers zouden met de rust zeker een 3-1- voorsprong hebben gehad. Ajax scoorde eerst Het duurde negen minuten voordat Ajax door rechtsbinnen Van der Wel de leiding kon nemen. Linksbuiten Bartels had een prachtige solo-ren ondernomen, passeerde de Schiedamse achterhoede en kwam vrij voor Van Diest te staan. De doelman wist het harde schot van Bartels te keren, waar na de bal bij Van der Wel belandde, die zich niet bedacht en met een zacht tikje Van Diest het nakijken gaf (1-0). Het was Heyster, de snelle rechtsbuiten van Hermes, die in de 26ste minuut de partijen weer op gelijke voet bracht. Middenvoor Om het kampioenschap van Nederland: Haarlem—Willem II 2—3; Ajax—HDVS 1—2. Eerste klasse B: Be QuickDOS 03. Eerste klasse C. SVV—Sittardia 2—4. Eerste klasse D: NOAD—Xerxes 1—5. Promotie tweede klasse: A: EBOHStorm vogels 35. B: Helmondia—Excelsior 12. C: PEC—Hoogezand 2—2. D: TEC—Sportclub Emma 2—2, Lex Jansse trachtte door de Amsterdamse verdediging te dribbelen, kwam daarbij ten val en raakte de bal kwijt. Heyster schoot onmiddellijk toe en kon zonder veel moeite de bal in het doel plaatsen (1-1). Met deze stand kwam de rust, nadat HDVS nog vele kansen had gehad, die meestal door Visser in de kiem werden gesmoord. Na de hervatting bleef HDVS sterker, maar kon voorlopig niet gevaarlijk worden. Ajax weerde zich nu ook beter. In de 27s!e minuut kwam de strafschop, veroor zaakt door spil Elzer, die een niet gevaar lijke bal met de hand wegsloeg. Van Bui tenen nam geen risico's en gaf zijn club met een hard schot de leiding (1-2). Nog enige malen kregen de Schiedammers de kans om de voorsprong te vergroten, maar zij slaagden daar niet in zodat het einde met een overwinning van HDVS kwam. Het Nederlandse twaalftal heeft op Hout- rustin Den Haag met 12-3 van België gewonnen. Dit Nederlands-12-tal was het beste, dat sinds jaren in het veld was ge komen. Enorme snelheid, gepaard gaande met flitsende schijnbewegingen, ivaar de Belgen wanhopig onder werden. De grote man in de Nederlandse ploeg was de Luto-speler Munnikes, die 3 doelpunten voor zijn rekening nam. In het stadion in Florence werd de interland voetbalwedstrijd Italië—Engeland gespeeld. De wedstrijd eindigde in ren gelijk spel, 1—1, na dat de Engelsen hij de rust niet 1—0 de lei ding hadden gehad. De Engelsen gingen onmiddellijk in de aan val en na twee minuten spelen namen zij de leiding. Nadat een aanval van de linkervleugel was afgeslagen namen dc gasten op liet mid denveld de bal weer in bezit en de pass, die linksbinnen Pearson van Manchester United gaf aan Broadis, de rechtsbinnen, was zo scherp, dat deze weinig moeite bad om doel man Moro te passeren! Diezelfde Moro moest daarna enkele specta culaire saves verrichten om een grotere Engelse voorsprong te voorkomen. In deze periode speelde de aanval van Engeland uitstekend en dc Italiaanse verdedigers hadden de grootste moeite zich staande te houden. De debuterende spil Ferrario had liet tegen Lofthousc verre van gemakkelijk, terwijl Manenti, dc linksback, telkens door de snelle en handige Finney werd omspeeld. Toen een half uur was gespeeld, was liet vcldoverwicht geheel verdwenen en vooral in de voorhoede vlotte liet nu minder goed. Na de hervatting nam Italië 1 iel initiatief, maar voorlopig zouden do Engelsen hun voor sprong nog handhaven, mede door het uit stekende spel van de middenlinie, waarin Froggatt en Wright uitblonken. Onder luide aanmoedigingen van de tienduizenden rond bet fraaie speelveld trok de Italiaanse voorhoede telkens opnieuw naar voren en toen Amadei in de 18e minuut van dc tweede heltt dc Engelse doelman rustig omspeelde en dc gelijkmaker maakte stond het Florentijnse stadion op zijn kop van vreugde. Aangemoedigd door dit succes bleven de gastheren sterker en talrijke kansen ontstonden voor het doel van Merrick. De Engelsen had den niet over pech tc klagen toen Boniperti met een vliegend schot van de rand van het strafschopgebied tegen de lat schoot. Aan weerszijden moesten de doelverdcdigers nog *n paar maal tussenbeiden komen om verandering in de stand te voorkomen. Het was een faire wedstrijd, die in uitste kende verstandhouding werd gespeeld. Jammer was het daarom dat een deel van het publiek het nodig achtte om Hij enkele harde maar faire charges van de Engelsen door het gooien van flessen van hun misnoegen blijk te geven. LEEDS UNITED VERLIEST. Dc Engelse tweede divisieclub Leeds United heeft in Rot terdam met 21 van Sparta verloren. De rust was met en 10 voorsprong van de Engelsen ingegaan. NEDERLANDSE BONDSPLOEG VERLIEST VAN LEISCESTKR CILTY. In Nijmegen werd een .voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Nederlandse bondsploeg en Leicester City, welke door Leicester City werd gewon nen met 41. De rust ging met 30 in. HBC, Zandvoortmeeuwen en DEM heb ben zich Zondag in het tournooi om de Zilveren Schaal voor de tweede ronde we ten te klasseren. ETO. dat als 4e klasser de strijd moest aanbinden met de 3e klas ser HBC weerde zich tegen de HBC'crs uitstekend en toen de eerste helft van deze spannende wedstrijd werd afgesloten, had de thuisclub een verdiende 10 voorsprong kunnen nemen. Het was M. Dekker, die doelman Warmerdam had gepasseerd. In de tweede helft slaagde HBC er in een meerderheid te verkrijgen en door Duivenvoorde werd de 10 achterstand omgezet in een 21 voorsprong. ETO sloeg fel terug en nadat de Hoofd dorpers eerst een strafschop hadden ge mist kreeg Seebrechts hierop een nieuwe kans, toen in de HBC-verdediging een overtreding werd gemaakt. Ditmaal werd de strafschop goed ingeschoten. (2—2). Hoewel de thuisclub bleef vechten voor de zege, wist de Heemsteedse achterhoede zich te handhaven. Zandvoortmeeuwen behaalde een vrij ge makkelijke 3—1 zege op DSS, dat niet te gen de Zandvoortcrs was opgewassen. Door doelpunten van Keesman en Paap had Zandvoortmeeuwen voor de rust met 20 dc leiding genomen en toen de nieu weling Arens kort na de pauze de stand op 3—0 bracht, speelde DSS een verloren partij. Een kwartier voor het einde scoor den de Haarlemmers tegen. (31). De sohotvaardige DEM-voorhoede heeft ook in de strijd tegen de oude tegenstan der Velsen weer van zich doen spreken. Voor de rust ging het vrijwel gelijk op en met een doelpunt van Bakker hadden de withemden zich tevreden moeten stellen. In de tweede helft echter zetten de gasten een offensief in, dat spoedig beloond werd met een hard schot van Appel, waaruit de voorsprong werd vergroot. Wel scoorde De Bruyn voor Velsen tegen, maar Bakker en De Boer brachten hierop de stand op 14. Nadat De Bruyn nogmaals voor Velsen had gedoelpunt, bracht linksbuiten v. Lies hout de eindstand op 26. rromotic competitie: HBC 3Hoofddorpse Boys 2—2; Wijk aan Zee 2—VSV 6 1—0; ETO 2—Geel Wit 2 2—4; DEM 4—BSM 2 43 (DEM promoveert); Haarlem 7DCO 4 04 (DCO promoveert); Kennemers 8DSB 3 62: BSM 4Beverwijk 5 13 (Bever wijk promoveert); Beverwijk 6DSB 2 1—2. Competitie: 2 B: TYBB 2Schoten 3 23. Zilveren Schaal: ETOHBC 22: Velsen DEM 26; ZandvoortmeeuwenDSS 31. OHC-beker: DEM 2—Onze Gezellen 51; Haarlem 3 A—TYBB 2 1—4. Junioren. 1 B: Geel- Wit a—Velsen b 94 (Geel Wit kampioen). Zaterdagmiddag: demi-finale Kennemer- land-beker: KinheimETO 102; Nieuw VennepDe Tweede Jeugd 21. Competitie: 2: RCHIJmuiden 4 41 (RCH kampioen). 4: Energie—VSV V 4—4 (Energie kamp,). honkslagen van Opzeeland, De Bruin en Wilders. In de derde innings wederom Wil- ders en De Bruin, die er 5-0 van maakten. In de 8e innings kwam toen nog een in zinking van het Haarlcmveld, die de rest deed. Geestman (BI. W.) 8x3 sl., 4 x4 wijd, I h.s. tegen. Huisstede (S.C.H.) 7x3 sl., 3x4 wijd, o h.s tegen. In de overgangsklasse A houdt HCK de race met Ajax moedig vol. Thans wonnen zij van de HHC-reserves met 52 na een wedstrijd waarin de werpers wel de over hand hadden. TYBB stelde wederom, te leur door met 18-3 van Ajax te verliezen. T1VV zorgde deze week voor de verrassing door met 115 op Spangen van Sparta te winnen. Schoten 2 kon zich tegen DWS in Amsterdam niet handhaven en verloor met 102. In de B-klasse won Kennemeiiand we derom. Thans van VVGA 2 in Amsterdam met 86. EHS zag zich thuis een 41 voorsprong geheel onnodig ontnomen. DOS maakte aan slag een zeer povere indruk, maar in drie vrije lopen, die de EHS-werpcr in de 7e innings cadeau gaf brachten de Utrechters twee runs op, toen dezelfde werper tweemaal „schijn" maakte. EDO kreeg zijn eerste winstpunten door een 84 overwinning op Ajax 2, terwijl HFC Haarlem met 102 tegen Catchers ten onder ging. De gestaakte wedstrijden DOS-Catchers en EDO-Kennemerland van twee weken geleden zullen beide geheel overgespeeld worden. In deze afdeling staan Catchers en Kennemerland samen bovenaan, terwijl Haarlem en Ajax 2 puntloos onderaan staan. Eerste klasse: Blauw WitSC Haarlem 9—0; HHC—VVGA 3—1; OWO—Schoten 3—1: RCH—ABC 4—11. Overgangsklasse A: Ajax—TYBB 18—3; DWS—Schoten 2 10—2; HCK—HHC 2 5—2; Sparta—TIW 5—12. Overgangsklasse B: EDOAjax 2 84; EHS—DOS 4—4: The Catchers—HFC Haar lem 10—2; VVGA 2—Kennemerland 6—8. Tweede klasse A: ABC 2OWO 2 56; DEC—VVGA 3 9—3; Quick—Thor 1—6. Tweede klasse C: HFC Haarlem 2RFC 414; SC Haarlem 2Neptunus 94; HHC 3Schiedam 46; RCH 2Schoten 3 313. Tweede klasse D: De VolewijckersTHB 3—3; DSB—EDO 2 16—16; RCH 3—Halfweg 97; RooswijkTYBB 2 139. Rayon Haarlem 3 A: Kennemerland 2SC Haarlem 3 17; DCO 1Rippcrda 294 3 B: Onze Gez. 2—HCK 4 7—22; DSB 2— SC Haarlem 4 828; Schoten 5DIO 1 6—29. 3 C: EDO 3—RCH 5 19—18; Zandvoort meeuwenHHC 4 122. 3 D: HCK 3Zandvoortmeeuwen 2, Zand voortmeeuwen n. o. 3 E: Schoten 4Vlieg. Vogels 1312; Onze GezellenTHB 2 178; Kennemerland HCK 5 11—9. 3 F: HFC Haarlem 3—EHS 2 11—10; DIO 2—HCK 2 2—31; Rooswijk 2—SpaarnevogeLs 10—18. Als voorwedstrijd voor het wereldkam pioenschap handbal is in het stadion in Hengelo de ontmoeting Nederland-Noor- wegen gespeeld, die door de Noren met 5—12 werd verloren. Na een nerveus begin, waarbij Zuidema en Van Mourik herhaalde malen tegen de paal schoten en Normann en Magnell ook geen geluk hadden, scoorde Jongetjes na II minuten het eerste doelpunt. Het tempo werd daarna opgevoerd en het was Rutjes die even later het tweede doelpunt maakte, gevolgd door een uit stekende goal van Van Mourik (3-0). Wal ker passeerde de Noorse doelman Thoresse vervolgens voor de vierde maal, doch on middellijk doelpuntte Ljostfeit uit een 13 meter worp voor de eerste maal voor de Noorse ploeg. Een schot van Van Mourik liet Thoressen, die na rust bepaald goed verdedigde, glippen 5-1. Ten Napel, de Nederlandse doelverde- diger, kon even daarna een schot van Magnell niet keren (5-2). Een minuut later maakte Zuidema voor zijn ploeg het halve dozijn vol. Even voor rust verkleinde Nor man de stand tot 6-3. Na de hervatting maakten Zuidema, Van Mourik, Walker, Rutjes, Jongetjes en Van Blittcrswijk het dozijn vol. Ljostfeit en Norman scoorden nog tegen. De uitslagen van de courses te Duindigt luiden Orsulaprjjs (1940 m.) 1. Patrijs S 1.31.1. 2. Peterhof 1.28.2. 3. Orkaan O 1.29.2. Winnend: 5.90; plaats 1.80. 1.50, 2.80; gekoppeld 14.80; covcrcall 5.10. Lorcnzoprjjs (2100 m.) 1. Marijke 1.27.2. 2. Kondor 1.27.3. 3. Marianne A 1.28.5. Winnend: 3.20; plaats 1.80, 3.10, 14.10; gekoppeld 14.30; covercall 9.20. Vandelliprijs (2500 m.) 1. Pelikaan S 1.28.6. 2. Keesje Axkit 1.27.9. 3. dead-heat 3. Norma Shearer 1.28 en Oviedo A 1.27.2. Winnend 3.90; plaats 1.50, 2.80, 1.80 en f 1.90; gekoppeld 8.20; covercall 12.80. Tlieresiaprijs (2100 m.) 1. Mac Kinley 1.24.3. 2. Moquette de la Maire B 1.24.5. 3. Manco M 1.26.1. Winnend 2.10; plaats 1.60, 4.70 en 2. gekoppeld 21.30; covercall 14.50. Brunaprijs (2160 m.). 1. Kalida 1.23.8. 2. Olga Pluto 1.23.1. 3. Leo Axkit 1.22.7. Winnend 5.90; plaats 2.30, 2.70, 2.80; gekoppeld 23.20; covcrcall 7.80. Rennen. Charlottapriis (160Ö nr.). 1. Filou, 2. Aquavit, 3. Moqueuse. Winnend 6.10; plaats 1.30, 1.30, 1.20; gekoppeld 10.60; covercall 3.40. Luganoprys (2000 m.) 1. Prince Albert. 2. Brandal, 3. Taxiol. Winnend 2.10; plaats 1.80, 2.20; gekop peld <5.70] covercall 4.50. Het Zilveren Schild (2600 m.) 1. Lagos. 2. Noorwester. 3, Dicky. Winnend 1.70; plaats 1.30, 1.30; gekop peld 2.50; covercall 2.30. Totale omzet 88.897.50,

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5