Dappere drukkers uit illegaliteit nu in de volle openbaarheid .o.v. 1 Agenda voor Velsen Volksdansen op Watervliet Agenda voor Beverwijk Auto-financiering STADSSCHOUWB UJR G J Kijktjrijp Castricum Beverwijk Santpoort DE BOER ZELFBEDIENEN GELD VERDIENEN! Verse FrouFrou Hartelijke huldiging van de heren Schmitz wegens zilveren jubileum Deense kotter zinkende Drie banken ter herinnering Drukte op het strand „Streven naar kunst" liet behoorlijk spel zien Afstammelingen van Van Riebeeck bijeen in Culemborg Scheepvaart SUCCESSCHOTELS 12.50 „POTASCH EN PERLEMOER" 1 AANBIEDINGEN voor DINSDAG en WOENSDAG dolle PRUZEÜ I I A AND AG 19 MEI 1952 Het zilveren jubileum van drukkerij Schmitz aan de Wijkerstraatweg is voor velen aanleiding' geworden om Zaterdag middag in het Hervormde wijkhuis tijdens een druk bezochte receptie uiting te geven aan hun gevoelens van waardering voor de gebroeders Jan en Karei Schmitz, die in de donkere bezettingstijd de moed wisten op te brengen om haast onder het oog van de Duitsers dagelijks honderden exemplaren van „Vrij Nederland" te drukken. De receptiezaal was met meer dan zestig bloemstukken en kolossale manden met fruit alsmede verschillende geschenken opgesierd. Onder andere met een bloe menhulde van het Velsense gemeentebe stuur. Onder de vele. vele aanwezigen wa ren de heren J. Veenstra, gemeentesecre taris; de fractie-voorzitters van de Partij van de Arbeid van Velsen en Beverwijk, R. Vermeulen en W. Alberda; A. J. Allan, districtevoorzitter van de Haarlemse druk kerspatroons; W. Fontein, directeur M.I.V. „Velsen"; E. Sanders en A. Langkemper van de W.V.W. „Wijkeroog"; drs. A. Dem- mers van ..Kennemerstaten": J. P. Rijken, directiesecretaris N.V. „De Plaatwellerij"; G. Frudiger en W. Nieuwenhuis van Oranje vereniging ..Velsen"; P. J. van Helden van de Beverwijkse Bestuurdersbond, vrienden uit de illegaliteit en talloos vele anderen. De heer A. J. Allan, voorzitter van het district Haarlem van drukkersorganisaties, sprak de jubilerende drukkers toe, wijzend op het wezenlijke verschil tussen de zelf standige onderneming van de jubilaris en die van de grootbedrijven in de omgeving. Namens de Winkeliersvereniging ^Wij keroog" feliciteerde de heer E. Sanders, voorzitter. Hij hoopte de moedige zaken mensen spoedig in een groot, nieuw pand te zien. Sprekende over het passeren van de mijl palen des levens, nam de heer A. Langkem per de hoogstaande moraal van 'de heren Schmitz in de bezettingstijd in beschou wing. „Deze daad", aldus de spreker, „blijft zo groot. dat zij altijd met gulden letters in de annalen van uw bedrijf zal blijven opge tekend". Tenslotte bracht de heer P. J. van Hel den de gelukwensen over van de Bever- wijkse Bestuurders-bond. Zaterdagmorgen heeft het personeel in intieme kring zijn waardering en erkente lijkheid voor de ..bazen" geuit. Met een hartelijke toespraak van de heer J. Kalwij schonk het personeel zijn direc teur een „insluitsteen", een stuk drukkers gereedschap en mocht de heer K. Schmitz, die gelijktijdig in de zaak van zijn broer De Deense viskotter „Bjergboen" heeft radiografisch medegedeeld in zinkende toe stand te verkeren en onmiddellijk sleep boothulp nodig te hebben. De opgegeven positie is ongeveen 45 mijl ten Noord-Oos ten van de Humber (Oost-England). Het Britse schip „St. Elstan" meldt koers te hebben gezet naar de „Bjergoen". VISSERIJBERICHT URK Zaterdag werd door 134 vaartuigen aan gevoerd: 15.103 pond kuilpaling, prijs f 0.74 f 0.81 per pond: 2028 pond lijnaal, prijs f 0.90 f 1.10 per pond en 453 bak nest. prijs f 2,34 per bak van 37L kg. „Rebecca" naar Zuid Afrika Dit weekeinde is uit IJmuiden vertrok ken het met zes man bemande jachtje „Rebecca", op weg naar het einddoel Zuid- Afrika. Men rekent op een reis van 2)4 tot 4 jaar en de commandant, kapitein Beukekamp bleek vol vertrouwen het jachtje naar de overkant te gaan bren gen. Er wordt aan de reis een zwerftocht langs de eilanden in de Stille Oceaan verbonden. Het scheepje is uitgerust met een 80 pk. motor en aan boord bevinden zich zelfs een bromfiets (waar al heel wat grapjes over gemaakt zijn) en een flinke ijskast. UITGEVAREN VISSERIJ VA A RTUI GE N Dinsdag 6 Mei: st. Vios I IJM 24, Herman SCH 92; mt. Wiron IV IJM 209, Claesje RO 46. Woensdag 7 Mei: mt. Post Boy IJM 35; ml. Java KW 159. Donderdag 8 Mei: st. Mary IJM 61: mt. Shamrock IJM 129, Antje RÖ 15; ml. Robert William KW 123. Vrijdag 9 Mei: ml. Wiron III IJM 221. Zaterdag 10 Mei: mk. Wiron V IJM 208. Maandag 12 Mei: st. Tubantia IJM 37, Pet ten IJM 49: ml. Heemstede IJM 53, Verwach ting IJM 204. Concordia KW 26. Cornelis Marinus KW 48. Saturnus KW 69. Willempje KW 89. Alida KW 91, Avontuur KW 114. Arie KW 155, Gebroeders-KW 166. Aleiaa KW 169: mk. Poolster IJM 11. Twee Gebroeders IJM 27. Vios IJM 52. Dageraad IJM 229, De Jonge Willem IJM 230, Neelt.ie IJM 240, Haarlem I IJM 276, Albatros IJM 277, Nehim I AM 16, Nehim AM 17, Nehim III AM 18. Clazina Johanna RO 3, Samenwerking KW 21, Anne Marie KW 27, Rein KW 30, Pieter Cornelis KW 31, Tiny KW 34. Hermina IV KW 53, Twee Gezusters KW 77, Jacob KW 92. Wil lem KW 94. Arendje KW 98. Koningin Juliana KW 133, Jana KW 120, Karei Door man KW 227. Dinsdag 13 Mei: mt. Medan IJM 57. Excel sior III KW 76: ml. Hubcrtha Gerarda KW 9. Toenadering KW 95. Voorwaarts KW 140. Prinses Marijke SCH 9; mk. Nelly v. B. IJM 23. Dine Marie KW 57, Karei Doorman KW 227. Woensdag 14 Mei: st. Flamingo IJM 25; ml. De Arend KW 7. De Vrouw Jacoba KW 122, Drie Gebroeders HD 79. Donderdag 15 Mei: st. Limburgia IJM 54, Bloemendabl IJM 71: mt. Johannes Polder man IJM 20; Elie Chénévière IJM 32.; ml. De Vrouw Dirkje KW 104. MAANDAG 19 MEI Raadhuis: van 10 tot 12 uur, spreekuur van de burgemeester. Nutsbibiiotheek: van 19 tot 21.30 uur, ge opend. „De Weijman" (Santpoort), 20 uur: Jan van Dommelen met „Moeder gevraagd", ^halia, 20 uur: „Anna Lans". 'ex, 20 uur: „Enrico Caruso". DINSDAG 20 MEI .diuiis, 19.30 uur: Gemeenteraadsver gadering. Sportpark „Schoonenberg", 19 uur: voet balwedstrijd Velsens jeugdelf tal-Haar lems jeugdelftal. Thalia, 20 uur: „Anna Lans", Bex: geen filmvoorstelling. jubileerde, van de heer A. C. van Wijck een tuinsproeier ontvangen. De dames wer den verrast met bloemen. De heer J. W. D. Schmitz maakte van deze intieme feestelijkheid gebruik om zijn broer ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum een gouden armbandhorloge met inscriptie te schenken. Plet jubileum zal voor het personeel en zijn huisgenoten nog een vervolg hebben, want het is uitgenodigd voor een autobus tocht op de Dinsdag na Pinksteren. Zaterdag zullen het gemeenbestuur van Velsen uit naam van het comité „IJmui den 75 jaar" drie mooie eikenhouten ban ken worden aangeboden, die geplaatst worden aan het eind van de Kerkstraat op de hoek van de Steigerweg. Het zijn banken, die vervaardigd zijn door leerlingen van de Nijverheidsschool en die op de rug voorzien zijn van het op schrift: 18761951, en het Velsense wapen. De vrouw en de drankbestrijding Voor de afdeling Velsen-Noord van de Vrouwengroep Partij van de Arbeid wordt Dinsdag 20 Mei een bijeenkomst gehouden ten huize van mevrouw Goossens, Geel- vinckstraat 61. Als spreekster treedt op mevrouw Kerkhoff-Pet uit Haarlem met het onderwerp: „De vrouw en de drankbe strijding". Ten aanzien van voorgenomen uitstapjes worden enkele belangrijke mededelingen gedaan. Dubbele armbreuk door buiteling met fiets In de Kerklaan in Santpoort-Station, hij het benzinestation, maakten drie kna pen uit Haarlem er een spelletje van per fiets de glooiing op te racen. Na verloop van enige tijd verloor de 12-jarige C. R. de macht over zijn stuur, viel en brak de linkeronderarm op twee plaatsen. De knaap is naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo in Haarlem vervoer. Paspoorten en vacantie Onze aandacht wordt er op gevestigd, dat het aanvragen van paspoorten op het ogenblik ongeveer 3 a 4 weken vergt. In dien u dus met vacantie wenst te gaan dient u met deze termijn rekening te houden. Het aanvragen van een spoedbehandeling heeft, behoudens buitengewone omstandig heden, geen zin. Voor het bekomen van een paspoort is het nodig, dat men persoonlijk een aan vraag daartoe, onder overlegging van 2 goedgolijkende pas-foto's „en face" geno men, indient ter secretarie zijner woon plaats. Indien een paspoort wordt ver strekt, moet dit persoonlijk worden afge haald. Afwijking van deze regel is onder geen enkele omstandigheid mogelijk. Visakten geldig tot 1 Juli Nu de opening van het visseizoen (1 Juni) weer voor de deur staat wijzen wij de hengelsportliefhebbers erop, dat zij tot 1 Juli a.s. mogen vissen onder gebruik making van de akte van het vorige jaar. De nieuwe akten gaan eerst in op 1 Juli 1952. Zaterdag heeft de Castricumse E.H.B.O. vereniging „CITO" haar gebouwtje op het strand opgetrokken en reeds Zondag is er een druk „gebruik" van gemaakt voor de verzorging van kleine verwondingen. Het was dan ook druk aan het strand gedu rende dit stralende weekeinde, zoals het ook in IJmuiden en Wijk aan Zee hier en daar zomers vol was langs de vloedlijn. Op het ogenblik is Castricum blijkbaar erg bij buitenlanders in trek, getuige de vele vreemdelingen die er hun tenton heb ben opgeslagen. Het kampeerterrein in Bakkum heeft over gebrek aan belangstelling niet te klagen gehad, en evenmin mogen de pach ters van de diverse rijwielstallingen van een slechte Zondag spreken. BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM Weck van 9 tot en met 15 Mei 1952. GEBOREN: 9 Mei: Frans Thierry, z. van H. P. F. van Heivoort en A. M. Jongcjan. ONDERTROUWD: 13 Mei: J. de Vries en M. M. Zomerdijk. GEHUWD: 12 Mei: R. Kuckulus en IJ. Ticmstra. 13 Mei: J. P. de Winter en C. S. Sneekes. 14 Mei: W. J. Groot en J. Bongers. J. E. Marti en S. M. Boelhouwer. 15 Mei: L. M. van Dijk en G. E. de Groot. OVERLEDEN: 8 Mei: Cornelia Kaaijk, 69 j. 12 Mei: Otto van Dijk, 66 j. 99 Het kleui'ige feest der volksdansers, die Zaterdag op „Watervliet" bijeen waren, had vele bezoekers getrokken, die tezamen met de honderden deelnemers en deel neemsters genoten hebben van hetgeen er op de door een stralende zon beschenen velden geboden werd. De volksdansgroep „Zo is er maar eentje" van „Kennemer Staten" had dit festijn ge organiseerd met medewerking van be vriende groepen uit 's-Gravenhage, de Zaanstreek, Amsterdam, Haarlem, IJmui den en Beverwijk. De Hagenaars waren op de fiets „even" naar het terrein gekomen; wel een bewijs hoe enthousiast deze groe pen gestemd zijn om eens gezamenlijk te kunnen demonstreren, welke een ontspan ning van geest en lichaam gevonden wordt in dit internationaal verbreide volksdan sen. De muziekclub „De Gong" uit Haarlem, afdeling van het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling, was een onmisbare hulp bij de vlotte afwikkeling van het feest, want deze verzorgde onvermoeibaar de bege leidende muziek. Bijkans zonder onder breking is er op „Watervliet" van elf uur des morgens tot vier uur des middags op z'n Zwitsers, Noors, Schots, Engels, Ne derlands, Zweeds, Tirools gedanst. De fleu rige costumes, de vele banieren, de uit muntende samenwerking en de goede lei ding van „feestbaas" Han Kruijt droegen er alle toe bij, om dit volksfestijn te doen slagen. „De Mosselman", door de hele kleintjes tot uitbundig plezier van de toeschouwers uitgevoerd, oogstte minstens evenveel suc ces als „De bruiloftsmars" en „De toets steen" door de groteren. De Amsterdamse groep heeft tegen het einde van de middag nog zwaarddansen en Morrisdansen gedemonstreerd. A. J. VAN DER WEIJDEN. De uitvoering, die „Streven naar Kunst" Zaterdagavond in 't Centrum heeft gege ven, stak wat spel betreft boven de vorige uit. Hoewel het eerste bedrijf nog wat stroef ging door het niet vlot opvolgen der clauses, zijn de spelers er ditmaal toch in geslaagd om er stemming in te brengen, hoe laag-bij-de-gronds de strekking van het „Lied van de Zee" (geschreven door A. v. d. Lugt) overigens ook is. Dit stuk beschrijft de innerlijke strijd, die stuurman Giel Poot ondergaat, wanneer hij zal moe ten kiezen tussen Zwarte Door, die hem verbiedt om het ruime sop weer te kiezen wanneer zij getrouwd zullen zijn en zijn boot, de „Vrouwe Maria". De rol van Giel Poot werd vertolkt door de heer K. Been tjes, die soms wel wat al te theatraal werd. Mevrouw B. Beentjes-Peters heeft van Zwarte Door een vertolking gemaakt, die geheel in de drakerige sfeer paste. Haar overwicht als „steedse dame" op de vis sersbevolking, en haar felheid wist ze aan vaardbaar te maken en ook de rollen van Aaltje, de oude moeder (mevrouw T. Hui- der-v. Lint) en Koossie, de broer van Aal tje (W. P. Duin) werden vrij goed gespeeld, hoewel vooral de eerste ettelijke zwakke punten liet zien. Teunis Eigenraam, schipper op de „Vrouwe Maria" (H. v. Eerden) was eerder het type van edn schoolmeester uit die tijd dan van een schipper, de heer G. v. Beu- ningen zette een redelijke broer van Giel, Aai Poot, op de planken. In de bijrollen speelden mevrouw L. Groeneveld-Wernke als Sien Slons, mej. J. Veen als Rooie Jans, de heer L. Schef- fers als een matroos en de heer J. de Dood als vader van Door. Snip en Snap naar Beverwijk Maanda.g 26 Mei zullen de dames Snip en Snap Beverwijk aandoen, waar zij in het Luxor theater in een revue zullen op treden. Onder andere komen Willy Ver- voort, Tonny Boucher, Aase Kasmussen en het trio Annie de Moor het beroemde duo terzijde staan. 30C000CCC* ..Dansen is dansen" zei de gemeente ontvanger van Velsen, toen het bestuur van de volksdansgroep van ..Kennemer Staten" de belastingstrookjcs voor het volksdansfeest op Watervlietkwam halen. Dies kregen de organisatoren de volle 50 procent vermakelijkheidsbelas ting te betalen. De autoriteit, die over het. heil der gemeentelijke belasting bronnen waakt, was onvermurwbaar, want, of het nu een moderne Samba of een folkloristische oud-Finse ..Sulhanen- tannssi" is, paragraaf x - sub. y van de wet kent geen onderscheid tussen de rokerige sfeer van een dancing en die van een brok volkscultuur zoals Zondag fcj op .Watervliet" te waarderen was. 8 8 Dansen is dansen. g <*dooooooocooooocooocooooooccoooco30cooooooocooooooogcooo Tegen vrachtauto gevallen Een patiënt van het Provinciaal Zieken huis Duin en Bösch te Castricum liep Za terdagmiddag om 5 uur met zijn echtge note op de Bakkummerstraat bij café De Groot te wandelen, toen hij plotseling on wel werd en tegen een passerende vracht auto viel. De man wiens rechteroor ernstig werd beschadigd, is op advies van dokter H. Wieringa naar het ziekenhuis te Alkmaar- vervoerd. „Fit" gaat optreden De Christelijke sportvereniging „Fit" uit Santpoort geeft Dinsdag 27 Mei in „de Wejjman" een uitvoering. Het pro gramma vermeldt 19 nummers, waaraan door zowel de kleuters als door de senio ren der dames en heren wordt deelge nomen. In Culemborg werd Zaterdag een grote familiereünie gehouden. Ongeveer 450 af stammelingen van Jan van Riebeeck waren daar namelijk bijeen gekomen ter herden king van het leven en de verdiensten van hun voorvader. In de Barbarakerk, waar Jan van Riebeeck is gedoopt, werd 's och tends een herdenkingsplechtigheid gehou den, waar ondermeer aanwezig waren de ambassadeur van de Unie van Zuid-Afrika. de heer P. Hoogenhout, de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen prof dr. F. J. Th. Rutten. Prof. dr. W. Ph. Coolhaas hield de her denkingsrede, waarin hij het leven van Van Riebeeck schetste. Tenslotte sprak namens de afstammelin gen de Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland jhr. dr. C. G. C. Quar- les van Ufford, die zijn toespraak onder grote hilariteit begon met „Waarde neven en nichten". Aan de koffietafel werd het woord ge voerd door jhr. H. A. van Karnebeek, die in genealogische zin de oudste aanwezige afstammeling van Jan van Riebeeck was. Hij vertelde, dat Van Riebeeck na honderd jaar 40 nakomelingen had. na 200 jaar 250 en nu na 300 jaar 2000. Nog honderd jaar later zullen het er omstreeks 20.000 zijn. De ambassadeur van Zuid-Afrika. kolo nel P. Hoogenhout, sprak vervolgens enkele woorden ter heropening van de tentoon stelling „Zuid-Afrika 300 jaar", die eerst in Amsterdam is gehouden. Nadat hij de ten toonstelling voor geopend had verklaard, ging de ambassadeur over tot de aanbieding van een borstbeeld van Jan van Riebeeck aan het gemeentebestuur van Culemborg. Dit beeld is een geschenk van het ge meentebestuur van Kaapstad. Hierna bestond gelegenheid de beide exposities te bezoeken, namelijk „Zuid- Afrika 300 jaar" en „Jan van Riebeeck en zijn tijd". Bij deze laatste was ook een ten toonstelling van tekeningen en schilderijen uit Zuid-Afrika van Waalko Dingemans. In de middag gaf de Delftse beiaardier Leen 't Hart, een concert op het carillon van de Barbarakerk. BINNENLAND Op klaarlichte dag werd op de Gen- nepse MaasWeg een das door een passerende vrachtauto aangereden. De das is een vrij zeldzaam nachtdier. De politie heeft het dier met een schot uit zijn lijden verlost. De president van de Haagse rechtbank heeft uitspraak gedaan in het kort geding over het geschil in het bestuur van dc Bond voor bedrijfsautoverkeer in Nederland. Dc president oordeelde, dat het op 12 April in de hoofdbestuursvergadering van de B.B.N. genomen besluit tot opheffing van de schor sing van het lid der B.B.N. J. Verwet-, voor lopig niet ten uitvoer mag worden gebracht. Zaterdag heeft een Spitfire van de lucht basis Soesterberg wegens motorstoring een noodlandinig moeten maken op het sport- vliegveld Hilversum. De piloot slaagde er in de machine aan de grond te zetten, zij het ten koste van enige lichte beschadigingen aan het. toestel. Hij zelf kreeg geen letsel. De Canadese mevrouw John E. Tead te 's Gravenhage, wier echtgenoot rechter is in het Internationale Gerechtshof, heeft aan de Nederlandse miniatuurstad „Madurodam" een miniatuur-pijnboomwoud geschonken. Het zal bestaan uit kostbare dwergboom soorten, waarmede de dichte bebossing van het hoge Noorden van Canada natuurgetrouw op sterk verkleinde schaal zal worden nagebootst. Madurodam is, zoals men weet, gesticht ten bate van het Nederlandse Stu dentensanatorium te Laren, met behulp van een vorstelijke gift van de familie Ma- duro op Curacao, wier zoon George, student te Leiden, tijdens de oorlog in een Duits concentratiekamp overleed. In aanwezigheid van vertegenwoordigers van alle daarbij betrokken gemeenten is Zaterdag in het Rotterdamse raadhuis offi cieel de overeenkomst ondertekend tussen de Bataafse Petroleum Maatschapij en de ge meenten Rotterdam en 's Gravenhage betref fende de levering van kraakgas. Burgemees ter Oud was de eerste die niet de speciaal daarvoor beschikbaar gestelde gouden pen zijn handtekening zette. In haar verslag over 1951, waarin de N.V. Lettergieterij „Amsterdam" voorheen N. Tetterode, het 100-jarig bestaan vierde, schrijft de directie, dat. ondanks de economi sche terugslag de resultaten ongeveer gelijk zijn gebleven aan 1950. De vraag naar druk letters toonde een duidelijke vermindering, die verklaard wordt door een zekere verza diging na de grote na-oorlogse aanvullings leveranties. Na afboeking der kosten, voor zieningen en 'afschrijvingen resteert een saldowinst van f 1.254.176 1.387.851). Voor gesteld wordt weer een dividend van 9 pet. Het Nederlands Openluchtmuseum te Arnhem heeft Zaterdag zijn 40-jarig bestaan gevierd. Staatssecretaris mr Cals onthulde een portret van Koningin Juliana, door een der personeelsleden van het museum ge schilderd, en een borstbeeld van de stichter- van het museum, generaal Höfer. HAARLEM EN OMGEVING Aan mejuffrouw J. W. Jobse. dienst bode de mevrouw C. M. WeijnmanDe Veij te Haarlem, is toegekend de ere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Aan de rijksuniversiteit te Leiden is geslaagd voor het doctoraal examen genees kunde mej. M. J. C. Schraagen te Aerden- hout. De heer B. van Oeveren. candidaat te Halfweg, beroepen tot predikant bij de Gereformeerde Kerk te Vries (Dr.) zal op Zondag 25 Mei aldaar zijn intrede doen. Het wijkcomité Haarlem-Noord houdt op Vrijdag 23 Mei een openbare vergadering in de kleuterschool aan de Tesselschadestraat. Op Tweede Pinksterdag. Dinsdag 3 en Woensdag 4 Juni zal in de kerk der Re monstrantse Gereformeerde Gemeente het Pinksterspel „Des Heilands Tuin" van M. Ni.jhoff worden opgevoerd. Driehonderd eieren gingen verloren toen zich Zaterdagmorgen op het kruispunt Kor te Boogaardstraat—Tuchthuisstraat—Gast huisstraat. een aanrijding voordeed tussen een bakfiets en een mji eieren geladen be stelauto. Litteraire prijs van Monaco aan Henri Troyat toegekend De grote litteraire prijs van Monaco, be stemd voor een in de Franse taal schrij vende auteur, ter waarde van een millioen Franse francs, werd onlangs toegekend aan Henri Troyat voor zijn verzamelde werken. Troyat, op 1 November 1911 te Moskou ge boren, w«rd na de revolutie genaturaliseerd tof Frans staatsburger. Ziin eerste roman „l'Araigne" kreeg in 1938 de Prix Goncourt. Bekend is ook zijn biografie over Dosto- jewski. Alnati, pass. 16 Fernando Noronha. Alphacca, 17 te Victoria. Aagtekerk, 16 v. Hongkong naar Manilla. Aldabi, 16 van Santos n. Montevideo. Aliofch. pass. 16 Finisterre. Amstelkerk, 16 v. Cape Palnias n. Grar.dtoassa. Amstelland, 16 v. Rio de Janeiro te Santos. Amstelstad. 16 van Priok n. Semarang. Alainak. pass. 17 Ouessant n. Antw. Ampenan. pass. 17 Ouessant 18 Hoek v. Holl. Akkrumdi.vk. 16 530 m. W.ZW. Cocos eil. Albireo, pass. 16 Elbe. Alcyone. 16 300 m. O.NO. Cp. Race. Alderamin. 16 420 m. NW. Flores. Algenib, 16 310 m. NO. Madeira. Alphard. 16 40 m. ZW. Southampton. Aludra, 16 40 m. ZW. Ouessant. Andijk, 16 (140 m. O.t.N. Bermuda. Antonia. 16 v. Plad.iu naar Penang. Arkeldijk. 19 v. R'dam te New York. Armilla, 17 v. Singapore te Haiphong. Billiton. 16 te Trinidad. Bloemfontein, 18 Mombasa verwacht. Baud. 16 v. Ambon naar Sorong. Bengkalis, 16 v. Saigon n. Priok. Breda, 16 640 m. ZW. Flores. Callisto. 16 v. Swansea naar Montreal. Caltex Delft. 16 Ouessant gepass. Caltex Utrecht. 17 te Sidon. Caltex Nederland, 17 van Sidon te R'dam. Caltex PeiTiis, 16 v. Sidon te R'dam. Cleodora. 17 v. Colombo te Calcutta verwacht. Cottica. 16 v. Amsterdam n. Georgetown. Caltex Leiden, pass. 16 Kp. de Gala. Caltex The Hague. 16 105 m. O. Malta. Celebes. 16 dwars Plymouth. Chama, 16 300 m. ZO. Ras al Hadd. Drente, pass. 16 Finisterre. Duivendrecht, 16 v. Manati te Havana. Dalerdijk, 16 van Londen naar Hamburg. Delfland, 16 pass. Lissabon. Delft, 16 520 m. ZW. San Miguel. Diemerdi.ik, 16 130 m. ZW. Ouessant. Duivendijk, 16 130 m. ZW. Mona eil. Erlnna, 16 te Miri. Esso Den Haag, 17 v. Aruba te R'dam verw. Etrema, 16 v. R'dam naar Tripolis. Eendracht, 17 Rotterdam verwacht. Knggano. 16 pa=s. Kp de Gata. Friesland (KRL), 16 v. Semarang n. Priok. Farmsum. 16 180 m. ZO. Nantucket. Felipes, 16 van Plad.iu naar Singapore. Gouwe, 16 Kanarische eil gepass. Groote Kerk. 17 te Karachi. Gordias, 16 v. Izmir naar Piraeus. Gad ilia, 16 700 m. W.ZW. Madeira. Hera. 17 van Bremen te R'dam. Haulerwijk, 16 880 m. W.ZW. Flores. Hector, 16 Malta gepass. Helena, 16 220 m. NO. San Miguel. Helicon, 16 480 m. ZW. Bermudas. Hersilia, 16 370 m. W.ZW. Finisterre. Japara (KRL), 17 te Penang. Joh. v. Oldenbarnevelt, pass. 16 Malta. Kedoe, pass. 16 Finisterre. Kertosono, 17 Colombo verwacht. Kleldrecht. 16 v. Cebu naar Singapore. Kota Gede, 17 v. Cheritoon n. Semarang. Kalimantan, 16 te Palembang. Karossa, 17 v. Priok te Singapore. Kasimbar. 16 v. Makassar naar Ambon. Klipfontein, 16 230 m. Z.t.W. Kb. Blanco. Kota Baroe, 16 v. Menado naar Priok. Leerdam, 16 v. Philadelphia te Norfolk. Lissekerk, 16 te Bona. Leuvekerk. 16 te Port Said. Lieve Vrouwekerk. 16 te Colombo. Laertes, pass. 17 Minicoy. Leersum, 16 420 m. N.NO. Bermuda. Lemsterkerk, 16 nog rede Cbittagong. Loenerkei'k, pass. 16 Dungeness. Luna, pass. 16 Finisterre. Maashaven, pass. 17 Kaap Verd. eil. Merwede, 17 te Antwerpen. Molcnkerk, pass. 16 Kp. Blanco. Maetsuycker, 17 v. Priok te Fremantle verw. Malea, pass. 16 Puluweh. Mapia. 16 Str. Bangkok gepass. Marken. 16 300 m. O. Guardaful. Marpessa, 16 bij Sula eil. Meerkerk, 17 van Hamburg te Antwerpen. Mentor. 16 te Huelva. Mil ra, 16 960 m. NO. Sombrero. Myonia, 16 200 m. O. Malta. Nieuw Amsterdam, 16 van New York n. R'dam. Nieuw Holland, 16 v. Sydney n. Makassar. Noorciam, 16 620 m. W.ZW. Scilly's. Oranje, 16 v. Colombo naar Belawan. Oodina, 16 v. Ras Sudr te Suez. Ophir, 16 v. Priok naar Belawan. Phrontis, 17 v. Balikpapan te Makassar. Polydorus, 18 Colombo verwacht. Prins Willem V, 16 ter hoogte v. Quebec. Prins Alexander 16 760 m. W. Scilly's. Prins Fred. Hendrik, 16 200 m. O,ZO. Cp. Race. Prins Fred. Willem. 16 30o m. O.NO. Cp. Race. Prins Joh. Willem Friso, 16 280 m. O. Cp. Race. Prins Willem IV, 16 van Hamburg te Cuxhaven Rossum, 17 van Sagunto te Rotterdam. Rijndam, 16 v. R'dam n. Halifax. Roebiah, pass. 16 Perim. Rijnland, 17 Rio Grande verw. Raki, 16 te Amsterdam. Roepat, 16 250 m. W. Sabang. Rondo. 16 110 m. N. Bahrein. Sibajak, 16 van Quebec te Rotterdam. Slamat. 17 te Makassar. Singkep, 16 van Penang n. Colombo. Stad Dordrecht,, pass. 16 Ouessant. Sumatra, 16 van Djibouti naar Suez: Stad Leiden, 16 v. R'dam te New Orleans. Salawati, 17 v. Port Said n. Galveston. Saidja. 16 van Pladju op rede Muntok. Sehiedijk, 16 360 m. W.ZW. Ouessant. Stad Alkmaar 16 v. Middlesbro te Narvik. Stad Breda, pass. 16 Father Point. Stad Haarlem, pass. 16 Kp. de Gata. Stad Maastricht, 16 dwars Wight. Stad Vlaardingen, 16 410 m. ZO. Kp. Race. Stan-vac Bcnakat. 16 v. Bangkok n. Sungeigerong Tabian, 16 van Halifax n. New York. Talisse, pass. 17 Sabang. Tjipanas, 15 v. Kaapstad n. East London. Tosari, 17 v. Assab n. Massawa. Taria. 17 Singapore verwacht. Tawali, 17 v. Tegal te Semarang. Ternate. 16 v. Semarang n. Soerabaia. Tjibadak, 16 v. Port Swettcnham n. Penang. Tjibodas, 16 430 m. O. Luzon. Tjiluwah, 16 v. Hongkong n. Singapore. Tjisadane. 16 300 m. W.NW. Kaapstad. Utrecht, 16 van Colombo. Veendam, 16 van New York n. Southampton. Waterman, vertr. 16 v. Quebec naar Rotterdam. Waterland, 16 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Westerdam, 16 330 m. Z.ZO. Cp. Race. KLEINE VAART Barendsz, 17 v. Arendal te Immingham. Barracuda, verm. 17 v. Calais naar Bergen. Bree Helle, 18 v. Londen te R'dam verwacht. Echo, 16 v. Belfast naar Amsterdam. Frejo, 16 v. Londonderry te Bristol. Hast I. 17 v. Goole n. Antwerpen. Hast ill, 17 Vlissingen verwacht. Hast IV, pass. 16 Rouaan. Henrica. 19 v. Hal den n. Frcderikslad. Hondsrug. 16 v. R'dam n. Rostock. Jan Kleumer, 17 te Maassluis. Jo. 17 te Londen verwacht. Jökurma, 16 v. Granville naar Caen. Marabu. 18 v. R'dam te Lissabon verw. Ma ree 11a, 17 te Cardiff. Matthew. 17 nog te Casablanca. Mutua Fides, 17 v. Rotterdam n. Umea. Njord, 16 v. Delfzijl naar Boness. Noord. 19 v. Biliinsham te R'dam venvacht. Nijenburgh, 17 v. Stockholm te Paskallavik verw. Palma, 17 v. Drogheda tc Sandefjord verw. Poortvliet, verm. 19 van Londen n. Malta. Prior. 17 v. Genua naar Bastia. Servus. 17 v. Skiën te Newcastle. Sporota, 16 v. Amble naar .Passages. Strijpe, verm. 17 v. Bilbao, n. Rotterdam. Timor, 19 v. Delfzijl naar Londen. Tyro, 16 van Newcastle te Setubal. Van Gelder, 16 v. Rotterdam te Hamburg. SLEEPVAART Noordholland, 16 dwars Golf v. Mastra. Rode Zee. 16 bi.i Trinidad. Zwarte Zee, 16 van Portland n. R'dam met Deens ms. Erria. Maandag 19 Mei Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De Straat". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Drie van de infanterie". W. B. Theater, 8 uur: „Het gevloekte zeil schip". Dinsdag 20 Mei Kennemer Theater, 8 uur: „Nieuw Leven" toneclvoorst. „Hedda Gabler". Raadhuis Scheybceck, 7.30 uur: Raads vergadering. Kennemer Theater, 7 en 9.15 uur: „De Straat". Luxor Theater, 7 en 9.15 uur: „Drie van de infanterie". W. B. Theater: Geen voorstelling. Algemene Kennisgeving. Heden is van ons heen gegaan onze lieve man, broeder, behuwdbroeder en oom, de heer KLAAS BOUMA gepeiisionneerd zeeloods, in de ouderdom van 73 jaar. Uit aller naam: C. Bouma-Wessel. IJmuiden. 16 Mei 1952. Burg. Rambonnetlaan 26. De overledene is opge baard in het Antonius Ziekenhuis alhier. De crematie zal plaats vinden op Dinsdag 20 Mei a.s. des voormiddags 11.30 uur te Driehuis-Wester- veld. Liever geen bezoek. Geen bloemen. Geen toespraken. DANKBETUIGING Mede langs deze weg betui- 'eg gen wij onze hartelijke dank voor de vele bewijzen van belangstelling en medeleven ons betoond bij het overlij den van onze geliefde man, vader, behuwd- en groot vader' de heer G. DE WAAL, Speciaal Dr. Goslinga, chefs en collega's v. d. Hoogovens, alsmede buren en kennissen. Namens allen K. dc Waal-v. Henten, IJmuiden-O., 'Mei 1952. Acaciastraat 26. LION d'OR Morgen: Hollandse biefstuk. Jaarlijkse Algemene Leden vergadering op Woensdag 21 Mei 1952 te 8 uur in de Bil- derdijkzaal van Café-Restau rant Gebr. Brinkmann, Grote Markt. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen dei- laatste Algemene Ledenver gadering. 3. Jaarverslag Se cretaris. 4. Financieel verslag Penningmeester. 5. Verkie- ?,'ing bestuursleden. Aan de beurt van aftreden zijn de heren de Crauw en de Smidt. 6. Rondvraag.. 7. Sluiting. Toegang op vertoon van di ploma 1951/52. SCHREURS, Javalaan 61. Heemstede. Tel. 38497. WACHT NIET tot het te laat is! Profiteer nu mee van onze sensatieprijzen, welke wij u bieden. Bijvoorbeeld: een juweel van een huiska mer met groot dressoir, 2 royale clubfauteuils met ge beeldhouwde armliggers, 4 stoelen met kroontjes en ta fel. alles met zware balpoten voor de spotprijs van f 419. 't Mcubelhuis, Zijlweg 26, Haarlem. Wanneer gij uw waren aan de man (of aan de vrouw) wilt brengen, en dat is toch uw streven, dan moet gij die man (of die vrouw) van u laten horen. De eenvoudigste, meest effectieve en goedkoopste weg naar dit doel Is: Adverteer in De IJmuider Courant. Donderdag 22 Mei, 8 uur - „Toncelgez. Johan Kaart" Het grote blijspelsucces met .TOHAN KAART en JOHAN BOSKAMP Prijzen 1.tot ƒ3.50 (alles inbegr.). Coupons geldig. Voorverkoop v.a. Dinsdag 10—3 uur. Tel. na 12 uur. DE BESTE BRIL komt van TROMPSTRAAT 16—18 - TEL. 4938 LANGE NIEUWSTRAAT 789 - TEL. 6321 A-Vvr' $£jÉp^ ZELFBEDIENINGSWINKEL CAPUCIJNERS per kilo BRUINE BONEN A Q per kilo TOMATEN PUREE AC per 2 blikken LIMONADE "JC§ per fles m «sr FRbSSE JAM per pot per 2 potten 75 COCOSMEEL 250 gram GEURIGE THEE Ofj? 200 gram VET SPEK «f E 500 gram A LUNCHHAM per 200 gram ^3? ZURE ZULT per 200 gram EDAMMER KAAS 40 1 A 500 gram JhV ZACHTE ZEEP «1© per pak van 500 gram ZELFWERKEND WASMIDDEL ^Cjj per pak dfiro 43? HUISHOUDZEEP per 2 dubbelstuk4$ -ojr ZUURTJES droogblijvcnd, 200 gram 4& GEVULDE HAZELNOOT 200 gram 'mSrdm 200 gram

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 8