Pinksteren Aanbod voor vestiging van „Schumanhof" in Den Haag Herstel van Rotterdams St. Laurenskerk Overleg inzake compensatie voor de premie der werkloosheidsverzekering Agenda voor Haarlem D.D.D. Een Eeuw geleden Verlaging der Vereveningsheffing met 2 pet zou f 60 millioen minder opleveren Christelijke Academie voor L.O. in oprichting Britse firma's verlaten China Twee mannen gegijzeld in Braziliaans oerwoud ^"Hoe is het ontstaand Frankrijk overweegt hervormingen in Tunis 3 Mr. F. P. Th. Rohling benoemd bij ministerie van onderwijs (Jee riUKKlO öejete fa bmj! BARTEUÖRJSSTRAAT 2,0 TEL. 13439 Handelsaccoord met Denemarken Eerste vroege aardappelen van de koude grond Motorlogger strandde in Scheveningse haven Staking van 300 man bij Vredestein in Enschedé In September reeds begint het eerste studiejaar Verhoging van lonen in de landbouw geadviseerd Den Haag geeft premie lening van 10 millioen uit Kerkelijk Nieuws Voorlopig ontwerp gereed Vreemde historie om verongelukt vliegtuig Dit woord: OP HET NIPPERTJE VEJ DINSDAG 20 MEI 1952 ln Rotter clam'a Grote- of St. Laurenskerkdie tijdens het bombarde- ment van Mei J.940 zwaar gehavend werd, heeft de Koningin gisterochtend de eerste steen gelegd als begin van de restau ratie van dit kerkge bouw. Per auto reed de vorstin door de feestelijk met vlaggen getooide stad naar de St. Laurenskerk. De bizondère. dipnst in de kerk was hel hoogte punt van de jaarlijkse opbouwdagLxiidspre- kers maakten het moge lijk. de plechtigheid ook buiten de kerk te vol gen. waar een grote me nigte Roti er dammers de toespraak van Hare Ma jesteit met grote aan dacht volgde. Op neven staande luchtfoto ziet men rechts onder de ge havende St. Laurenskerk met daarboven het cen trum van de stad met het stadhuis en 't hoofd postkantoor en, daar omheen, de nog kale vlakten van de vernielde wijken rond de Cool- singel. (Aero-foto Nederland) In de Stichting van de Arbeid zijn de moeilijkheden ter sprake gekomen, welke bij werkgevers- en werknemersorganisa ties zijn gerezen tijdens de onderhande lingen over de toepassing per 1 Juli van de werkloosheids- en wachtgeldverzekering. De vakcentrales hadden reeds te ken nen gegeven, dat de werknemers de pre mie van ruim 2 pet. niet kunnen betalen. Ook in de kringen der wërkgevers-organi- saties zijn tegen het betalen van deze pre mie door de werknemers, boven de premie die zij zelf moeten betalen, ernstige be zwaren gerezen. Men heeft de regering" voorgesteld 2 pet. van de vereveningshef fing te laten vallen om de moeilijkheden te overwinnen. Dit zou neerkomen op een lagere belastingopbrengst van 60 millioen gulden. Toch heeft men gemeend in het belang van de arbeidsvrede en voor het behoud van de werkgelegenheid een zoda nig voorstel aan de regering te moeten voorleggen. De regering heeft niet de vrije beschik king over de belastinggelden uit de ver eveningsheffing. Over een verlaging met 2 pet moeten ook de Kamers worden ge raadpleegd. De Tweede Kamer komt ech ter in haar huidige samenstelling deze week voor het laatst bijeen. Haar zou dus wel op zeer korte termijn een voorstel van de regering moeten bereiken op de oplos- Bij Koninklijk Besluit is mr. F. P. Th. Rohiing ie Bloemendaal benoemd tot admi nistrateur A in tijdelijke dienst aan het ministerie van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen; hij zal worden belast met de leiding van de afdeling oudheidkunde en natuurbescherming. ADVERTENTIE |\i 'N TRACTATIE VOOR IN LUXE DOZEN VAN 50 STUKS DINSDAG 20 MEI Stadsschouwburg: ..De vrolijke vrouwtjes van Windsor" (De Haagse Comedie), 8 uur. Concertgebouw: HOV, Beethovenconcert. 8 uur. Grote Kerk: Orgelconcert, 8 uur. Lido: ..Illusie van het geluk"'. 18 jaar. 7 en 9.15 uur. City: ..Boefjes van Montmartre", 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Spaarnc: „Het teken van de gorilla", ..De lyran van de zee", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. Frans Hals: ..Furie van de Kongo". 14 jaar. 8 uur. Rembrandt: „Geen médailles voor spionnen". 18 jaar, 7 en 9.15 uur. Palace: „De gesluierde Maja", alle leeft.. 7 en 9.15 uur. Minerva: „Paradijsvogel" 14 jaar. 8.15 uur. Luxor: „De Bron", 14 jaar, 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 21 MEI Phocnixtcrrein: Circus Jos Mullens. 8 uur. Brinkmann, Grote Markt: Ledenvergadering H.O.V.. 8 uur. Palace: „De reis van het ko ninklijk paar". 10, 11 en 12 uur. „De ge sluierde Maja", 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. Rem brandt, Lido: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Spaarnc, Frans Hals: 2.30, 7 en 9.15 uur. City: 2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Minerva: „Paradijsvogel", 14 jaar 2.30 en 8.15 uur. Luxor: 2, 7 en 9.15 u. sing der moeilijkheden nog deze week te bewerkstelligen. Gelukt dat niet, dan zou zij in de komende weken nog eens bijeen moeten worden geroepen. In ieder geval zal een regeling met het oog op de te treffen voorzieningen nog in Mei haar beslag moeten krijgen. Daarover is op dit ogenblik in regeringskringen het overleg nog gaande. ADVERTENTIE WINP3ACKETS - SWEATERS In Den Haag zijn handelsbesprekingen gevoerd tussen een Nederlandse en een Deense delegatie, welke geleid hebben tot een nieuwe handelsovereenkomst voor de periode van 1 Juli 1952 tot 1 Juli 1953. Op grond van.dit nieuwe accoórd zal Neder land aan Denemarken leveren sierteelt producten, superfosfaat, chemische produc ten, machines en electro-technische pro ducten. De Deense leveringen aan Neder land zullen omvatten vee, zeevis, paling en machines. Op de veiling van de Langendi.jker groentencentrale zijn vanmorgen de eer ste vroege aardappelen van de koude grond aangevoerd. Er werden twee par tijen respectievelijk 333 en 300 kg eerste lingen geveild. De prijzen varieerden van 47 tot 51 gulden per 100 kg. De groeitijd was door het prachtige voorjaarsweer acht tot negen weken geweest. Het vo rig jaar werden de eerste aardappelen van de koude grond op deze veiling op 6 Juni aangevoerd. De vroegste datum is tot nu toe 13 Mei geweest. Op 10 December van het vorig jaar ver liet de motorlogger „Wouter Sch. 19" met laag water de Scheveningse haven, nadat er een zware storm had gewoed. Het gevaar voor de scheepvaart was eohter nog niet geweken, want de storm had een grote hoeveelheid zeezand voor het havenhoofd opgeworpen, waarmee de schipper van de „Wouter" weinig of geen rekening had ge houden. De logger strandde op de bank en liep vast tegen de kop van het Zuider- havenl oofd. De schade was vrij gering. Maandag had de schipper, A. R. uit Sche- vcningen, zich te verantwoorden voor de Raad voor de Scheepvaart. Als getuige-deskundige werd gehoord de heer D. C. van der Woude. expert van de scheepvaartinspectie te Scheveningen. De inspecteur-generaal voor de scheepvaart, de heer J. Metz, meende aanvankelijk, naar hij zeide, dat de schipper met grote zorge loosheid had gevaren. Dit was ter zitting' echter niet gebleken. Hij volstond met het eisen van een ernstige waarschuwing voor de betrokkene en een waarschuwing voor de schippers in het algemeen om op hoog water te wachten, alvorens zij de Scheve ningse haven verlaten. De raad zal binnenkort uitspraak doen. Bij de N.V. Nederlands-Amerikaanse Autobandenfabriek Vredestein te Enschedé is Maandag een wilde staking uitgebroken welke ongeveer 300 man. omvat. De staking wordt niet door de vakbonden gesteund. De arbeiders zijn wel-op het werk versche nen, maar hebben de machines niét in werking gesteld. De oorzaak van het conflict moet ge zocht worden in de verandering van de werktijdregeling. Deze werktijden zijn zo danig gewijzigd, dat alle ploegen 47 1/3 uur per week dienen te werken, waarvoor 48 uur loon, zonder verder toeslaguren, be halve in geval van overwerk, worden be taald. Tot dusver werkten de arbeiders in de nachtploeg 40 uur, waarvoor zij volgens de wettelijke bepalingen 48 uur ioon kre gen. Bovendien werd een extra loontoeslag van vier uur betaald. Deze zal nu komen te vervallen. Op grond van deze nieuwe re geling zal er gemiddeld enkele uren per week meer worden gewerkt, zonder dat er een extra vergoeding zal worden betaald. In de fabriek werken ongeveer 460 ar beiders De directeur van de N.V. Koninklijke Vliegriuigenfabricken Fokker, ir. P. J C. Vos. is door de Franse regering benoemd tot ridder in hét Legioen van Eer. „De lichamelijke opvoeding heeft in Protestants-Christelijke kringen niet al tijd de belangstelling, die zij behoort te hebben", zo zeide prof. dr. J. Waterink Maandagavond tijdens een persconferentie in het AMVJ-gebouw in Amsterdam. „De in deze kringen verbreide opvatting, dat de lichamelijke opvoeding van weinig nut is, moet grondig worden uitgeroeid, omdat cok ten aanzien van het lichaam, de tem pel van de geest, de mens een opdracht heeft". Om zich bewust in te stellen op het principiële vraagstuk van de lichamelijke opvoeding in Protestants-Christelijke kring is thans in oprichting „De Christe lijke Academie voor Lichamelijke Opvoe ding", die zal worden gevestigd in het AMVJ-gebouw in Amsterdam. In Septem ber hoopt men in deze academie, waal mensen worden opgeleid, die straks aan het op dit punt noodlijdende Christelijke onderwijs en de Christelijke Jeugd- en Sportorganisaties worden afgeleverd, de eerste studenten te kunnen ontvangen. Tot nu toe ressorteerde een opleiding voor het M.O-examen Lichamelijke Op voeding onder „de vrije leergangen", een in 1947 opgerichte stichting bedoeld als Christelijk Opleidingsinstitüut voor leraren en leraressen aan het Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs. CALO: centraal punt Het doel van de Stichting: „Het oplei den tot het verkrijgen van de Middelbare Acte voor Lichamelijke Opvoeding en voorts de bevordering van de lichamelijke opvoeding binnen en buiten schoolver band" tracht men onder meer te berei ken door het geven van leergangen, het geven van voorlichting en het verlenen van bemiddeling bij het plaatsen van leraren en leraressen in de lichamelijke opvoeding. De CALO nu wil het, centrale punt zijn van waaruit de belangen van de Christelijke lichamelijke opvoeding en sportbeoefening in al zijn geledingen kan worden gediend. Daartoe is de oprichting van een bureau in voorbereiding. Prof. dr. J. Waterink te Amsterdam zal •het presidium van het curatorium voeren. Het college van directeuren wordt ge vormd door de heren: H. Algra, lid van de 'Eerste Kamer. H. J. Bonda, in dustrieel te Rotterdam, luitenant-gene raal M. R. H. Calmeyer te Den Haag, Ad Kuiper, directeur van het Geref. Jeugd centrum te Huis ter Heide, mr. .T. Wol- tjev te Leeuwarden, griffier van de Prov. Staten, II. Weggefnans, bankdirecteur te Dordrecht, dr. G. Kalsbeek te Den Haag, namens „de schoolraad voor de scholen met de Bijbel" en J. Kuilman te Henge lo (O.), voorzitter van de Chr. Korfbal- bond in Nederland. Het eerste studiejaar 19521953 zal ongeveer 25 studenten kunnen bevatten. De rector is de heer C. C. F. Gordijn. Een commissie uit de landbouworgani saties onder voorzitterschap van de direc teur van het Landbouw-Economisch Insti tuut. prof. dr. J. Horving, heeft op grond van een studie over de relatieve gelijkstel ling van de sociale positie van landarbei ders en vergelijkbare arbeiders ten platte- lande een aantal conclusies ter verbetering van de lonen getrokken. De commissie is eenstemmig van mening, dat de lenen van volwassen vakarbeiders in het „grote loongebied" met 3,5 cent zul len moeten worden verhoogd. Voor de ove rige loongebieden. namelijk Krimpener- waard-Gouda en midden-Zuidho 11 and zou de verhoging 3 cent. voor het kustgebied van Zuid- en Noordholland (behalve de Wieringermeer) 2.5 cent en voor de Noord- Oostpolder en de Wieringermeer 1.5 cent moeten bedragen. De lonen der jeugdige arbeiders zouden volgens de commissie een evenredige verhoging moeten ondergaan. De commissie is van mening, dat verho ging der normale tijdlonen niet van in vloed zou mogen zijn op die voor bijzonde re werkzaamheden, op diverse toeslagen en op tarieven voor accoordwerk. Ook de lonen .der ongeschoolden dienen, behoudens een kleine correctie, niet te worden verhoogd. De aangegeven verhoging betekent, dat blijkens het oordeel van de commissie het loon, dat thans 84.5 cent inclusief de halve pensioenpremie bedraagt, na een verhoging van die premie van 2.50 tot 3 per week. 88.5 cent zal moeten bedra gen, met evenredige bedragen in andere sectoren. De Nederlandse regering heeft besloten om aan de landen die deel uitmaken van de gemeenschap voor kolcii en staal,het verzoek te doen om het Internationaal Gerechtshof, dat deel van deze gemeenschap zal gaan uitmaken, in Den Haag te vestigen. Dit gerechtehof zal, naar het zich laat aanzien, in de toekomst eveneens als or gaan van de Europese defensie-gemeen schap dienen. Zijn taak is het beslechten van geschillen, die ten aanzien van dé uit voering van het overeengekomene tussen de deelnemende landen zouden kunnen rijzen. Reeds deze week zal minister Stikker, die thans de ministers-conferentie inzake de Europese defensie-gemeenschap te Pa rijs bijwoont, formeel voorstellen het Hof in Den Haag te vestigen. De overige orga nen dezer gemeenschap, zoals het college van commissarissen en de assemblée, zul len waarschijnlijk in andere landen hun zetel krijgen. Den Haag heeft ten aanzien van het internationale recht een wereldnaam gekregen. De twee grote vredesconfe renties die vóór de eerste wereldoorlog werden gehouden, hadden hun zetel in Den Haag. Sinds 1914 huisvest de resi dentie het Vredespaleis, waar het Per manente Hof van Arbitrage zijn zetel vond. Sindsdien werden het Interna tionale Gerechtshof en de Academie voor Internationaal Recht er eveneens gevestigd. In het Vredespaleis heeft zich een centrum voor de beoefening van het Internationale recht gevormd en de bibliotheek heeft een grote naam verworven. De Carnegiestichting, die de eigenaresse is van het Vredespaleis en de Academie voor Internationaal Recht, benevens van de grote omringende tuin, heeft zich jegens de regering bereid verklaard haar volle medewerking te verlenen. Wanneer op de komende conferenties van de Europese defensie-gemeenschap de vertegenwoordi gers der aan het Plan-Schuman deelnemen de regeringen inderdaad voor de vestiging De Haagse gemeenteraad heeft Maandag met 32 tegen 10 stemmen die van A.R. en de C.H.-fracties het voorstel van B. en W. tot het aangaan van een 2V2 pet- premielenin'g tot een bedrag van tien mil lioen gulden aanvaard. Inclusief de premies zal het rendement van deze lening, die een looptijd van veer tig jaar heeft 4 1/4 pet. bedragen. De opbrengst van de lening zal worden bestemd voor de financiering van kapi taalsuitgaven, waaronder die ten behoeve van de woningbouw. B. en W. werden ge machtigd het bedrag van de lening even tueel te verhogen tot twintig millioen gulden. Ned. Hervormde Kerk. Ermelo toezeg ging 3de predikantsplaats L. Blok, Kam pen; aangenomen naar 't Zand E. Turk stra, hulpprediker aldaar. Geref. Kerk: Bedankt voor Nijkerk H. van Havenberg, Siddeburen. Gerefs- Kerk art. 31 K.O.: Tweetal Oos terbeek-Wol fheze C. van Leeuwen, Zalt- bommel en B. van Riet, Pietersburen. Be roepen te Haulerwijk K. Brümng, Mil- dam; te Blokzijl J. D. Houtman, Over- schild. Chr. Geref. Kerk: Beroepen te De Krim J. van Dijken te Aalten. Geref. Gemeente: Tweetal te Nieuw- Beyerland J. B. Bel te Krabbendijke en M. Blok te Rotterdam-Centrum. LONDEN. (Reuter). De Britse zaak gelastigde te Peking heeft aan communis tisch China een nota overhandigd, waarin wordt medegedeeld, dat grote Britse fir ma's in China voornemens zijn het land te verlaten. Er wordt voorgesteld, om na het vertrek van deze firma's een handelsscha kel te laten bestaan. Een woordvoerder van het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken deelde mede, dat de nota niet van invloed is op de Britse diplomatieke betrekkingen met China. Ook wordt volgens de woordvoer der het vraagstuk van schadevergoeding voor de Britse firma's in China niet aan geroerd. In de nota wordt te kennen gegeven, dat de firma's de zaken met China in het be lang van beide landen zouden willen voort zetten. Dit zou volgens, de nota mogelijk kunnen geschieden door bemiddeling van een kleine groep Britse kooplieden, die in het land blijft. Tot de betrokken firma's behoort de grote scheepvaart- en handelsfirma Jar- dine, Matheson and Company. Andere grote belangen zijn Butterfield and Swire. Patons and Baldwins. Shell en de British- American Tobacco Company. Minister Eden zou heden in het Lager huis een verklaring over deze kwestie af leggen. ADVERTENTIE Goede modellen Prima kwaliteit Exclusieve dessins dat is wat U vindt bij BRINKMAN - ANEGANG Jurkjes, ruime rokjes, aangeknipte mouw. tot 12 jaar, vanaf 5.35 Polo-shirts in geel en wit vanaf 1.55 Marine en khaki jongensbroekjes met bretels 4.35 IJzersterke jongensbroeken in bruin en khaki. 6 tot 12 jaar vanaf6.65 Antfini II - HsirtM - Ttl. 71418 der hoven hun keus op Den Haag zouden laten vallen, zal behoudens goedkeuring der Staten-Generaal, de regering bereid zijn aan de Carnegiestichting een l'cning t'e verstrekken, waaruit dé bouw van een representatieve huisvesting van dit Hof kan worden gefinancierd. De Carnegiestichting heeft reeds voorbe reidingen getroffen opdat het plan der Ne derlandse regering zo concreet mogelijk kan worden ingediend. In opdracht dezer snenung heeft ir. M. J. Luthmann, architect B.N.A. en bouwkun dig adviseur der Carnegiestichting, een voorlopig ontwerp gemaakt voor een ge bouw, dat aan de Carnegielaan in de tuin achter het Vredespaleis kan worden op getrokken. Links en rechte van de hoofd ingang strékken zich twee vleugels uit, waarin, zich dc kamers van de president Dc architect ir. M. J. Luthmann, bouw kundig adviseur van dc Carnegiestichting, heeft een ontwerp gemaakt voor een ge bouw voor het Internationale Hof voor het Schumanplan en de Europese defensie gemeenschap. Het gebouw zou kunnen verrijzen achter het Vredespaleis in Den Haag. van het Iiof en van de rechters en het griffiepersoneel bevinden. In het centrum geeft een brede corridor toegang tot het achtergedeelte van het ge bouw, waar een grote rechtzaal is gepro jecteerd. De uitvoering van het ontwerp van ir. Luthmann zal naar schatting twee jaar vergen. De Carnegiestichting heeft zich be reid verklaard om in deze overgangsperio de het nieuwe hof onderdak te verlenen in het gebouw der academie voor internatio naal recht, waar voldoende ruimte aanwe zig is voor openbare rechtszittingen. Voor de huisvesting der rechters zal alsnog een overgangsoplossing worden voorbereid. MIAMI (Reuter). Naar een functio naris bij de Amerikaanse burgerluchtvaart te Miami heeft meegedeeld, worden een collega van hem en een Braziliaanse ma joor-vlieger in het Braziliaanse oerwoud nabij het wrak van dc onlangs verongeluk te „Stratocruiser" van de „Pan American Airways" als gijzelaars vastgehouden door een groep van dertig of meer mannen, die enige dagen vóór de officiële expeditie van de „Pan American Airways" met valscher men in de omgeving van het wrak waren geland. Naar gemeld wordt, vervoerde de „Stratocruiser" grote hoeveelheden dia manten. De groep mannen, die op eigen gelegen heid een onderzoek naar de lading van het vliegtuig wilde instellen, eist, met een Amerikaans hefschroefvliegtuig naar de be woonde wereld te worden teruggebracht. Zij houden de Amerikaan Scott Magness en de Braziliaanse majoor Miranda Correa, die na de eerste landing van het hcfschroef- vliegluig op het landingsterrein waren ach- lerge*bleven, als gijzelaar vast om hun eis kracht bij te zetten. Bovendien wordt de bestuurder van het hefschroefvliegtuig, naar hij radiografisch aan zijn basis in Panama seinde, gedwongen de groep avonturiers te bevoorraden, waar bij hij gevaarlijke vluchten van 100 kilo meter moet maken boven een dichte wil dernis. Volgens genoemde zegsman staat de groep onder leiding van Lino de Mattos, een parlementslid uit de staat Sao Paulo. Uit Rio de Janeiro zijn drie vliegtuigen met parachutisten uitgezonden om hulp te verlenen. De lijken van de 50 bij de ramp omge komen inzittenden zijn Zondag door de officiële expeditie, die Vrijdag het wrak bereikte, naast de overblijfselen van het vliegtuig begraven. Later is in Rio de Janeiro vernomen, dat de Amerikaanse en Braziliaanse functio narissen zouden worden vastgehouden, om dat een hefschroefvliegtuig van de niet- officiële expeditie is beschadigd en een verzoek om met de Amerikaanse helicopter te worden geëvacueerd zou zijn afgewezen,1 Ik haalde de trein op het nippertje wil zeggen: nog net, op het allerlaatste ogen blik. Het woord nippertje, verklein woord van nip, hangt samen met het werkwoord nijpen of knijpen dat wij kennen in: nijptang, in: nijpende kou en in: 't begon te nijpen. De eigenlijke betekenis van op het nippertje is dus: toen 't begon te nippen, toen de nood op het hoogst was. In Twente zegt men nog: op een knippert komen. Daar is de vorm met k dus bewaard gebleven. In Zuid-Nederland gebruikt men nip ook in de zin van: uiterste puntje. Een bord op 't nipken van de tafel kan gemak kelijk vallen. Reuter verneemt in Tunis, dat Frankrijk onmiddellijke hervormingen in Tunesië zou kunnen invoeren, gericht op een grotere male van zelfbestuur om een einde te ma ken aan dc huidige spanning in het land. Een dergelijke stap zou betekenen, dat de Franse regering het plan om een gemeen schappelijke Frans-Tuncsische commissie in te stellen ter bespreking van de toepassing van dergelijke hervormingen zou laten varen. Daar de Mohammedaanse vastenmaand deze week begint zou de bedoelde commis sie, zo zij ooit ingesteld wordt, niet eerder met haar werkzaamheden kunnen begin nen dan in Juni. De hervormingen zouden niet eerder dan laat in de zomer in werking kunnen treden. Volgens Tunesische kringen zouden de Fransen derhalve de onmiddellijke invoe ring van hervormingen overwegen voordat de toestand in het land slechter wordt. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Maandag ontkend, dat de Verenigde. Staten op 1 Mei Frankrijk een „straffe nota" heb ben gezonden, waarin werd aangedrongen op hervormingen in Tunesië. De woord voerder verklaarde, dat op 1 Mei Ameri kaans? en Franse autoriteiten in Parijs pver Tunesië hadden gesproken, doch er was geen officiële nota naar Frankrijk gezon den. Gevraagd of de Verenigde Staten van plan zijn hun houding ten aanzien van be handeling der Tunesische kwestie in de UNO te wijzigen, verklaarde de woord voerder, dat, voorzover hem bekend was, de Amerikaanse houding niet was ge wijzigd. RIDGWAY IN WASHINGTON WASHINGTON, (Reuter) Gisteravond laat is generaal Ridgway, de nieuwe op perbevelhebber van de Atlantische strijd krachten in Europa, met zijn vrouw en zijn driejarig zoontje in Washington aangeko men. Ridgway verklaarde, dat hij een druk ke week voor de boeg heeft voor hij Maan dag naar Frankrijk zal vertrekken. Hij zal verslag uitbrengen over de stand van za ken in het Verre Oosten en „veel over zijn nieuwe taak in Europa vernemen". KRIJGT BELGIc DE WIND TEGEN? BRUSSEL, (AFP) Dc Belgische mi nister-president, Jean van Houtte, heeft in een rede, uitgesproken voor een Vlaamse economische vereniging, gezegd: „Wij be ginnen ons af te vragen of er niet langzaam een ommekeer in de toestand komt en of wij niet tegen een ongunstige wind in zul len moeten varen, namelijk die van een zeer aanzienlijke vermindering van onze uitvoer. Wanneer de internationale han delsbetrekkingen weer normaal zullen zijn, hoe zuilen wij dan met onze hoge produc tiekosten de omvang van onze export, die van zo groot belang is, voor een land als het onze, kunnen handhaven?" Aan het eind van zijn rede gaf de minister echter toch uitdrukking aan een redelijk opti misme. ADVERTENTIE TIPTTÏT" Niet krabben. De helder vloel- (fil~iKIB\ bare D-D-D- kalmeert de jeuk V-i-lvAw. jn enkele seconden, doodt de ziektekiemen, geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Uit r'e Opregte Haarlemsche Courant van 20 Mei 1852 LONDEN In he-t Lagerhuis heeft de minister voor de koloniën, I-'a- künpfton, medegedeeld, dat een kwart millioen pond sterling uit Australië was ontvangen teneinde de landverhuizing derwaarts krachtig te bevorderen. Daar het Britsche gouvernement overtuigd is van het groote belang der landverhui zing, zal het deze gelden op do meest doeltreffende wijze besteden Het gouvernement heeft voorts be sloten, uit Londen een oorlogsschip naar Melbourne te zenden, op verzoek van het bestuur der Australische kolonie en op hare kosten, teneinde de desertie van zee lieden van in de haven liggende schepen naar de goudmijnen te beteugelen, aan gezien deze desertie een grooten omvang heeft aangenomen.

IJmuider Courant | 1952 | | pagina 5